Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 274. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 января 2020 года № 19851. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 49.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 49 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2017 года № 92 "Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15400, опубликовано 3 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2) пункт 11 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 157 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17559, опубликовано 22 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту методологии и регулирования финансовых организаций в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.

Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 274 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 қаңтарда № 19851 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 49 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 49 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 29 мамырдағы № 92 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15400 болып тіркелген, 2017 жылғы 3 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 30 шілдедегі № 157 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17559 болып тіркелген, 2018 жылғы 22 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі 11-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Қаржы ұйымдарының әдіснамасы және реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Департаменту внешних коммуникаций – пресс-службе Национального Банка Республики Казахстан обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"__" ______________2019 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"__" ______________2019 года
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 31 декабря 2019 года № 274
Правила прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств
1. Настоящие Правила прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности" (далее - Закон) и определяют порядок учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств.
2. Юридическое лицо, имеющее намерение осуществлять коллекторскую деятельность (далее - заявитель), подлежит учетной регистрации.
3. Для прохождения учетной регистрации заявитель представляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) заявление по форме, согласно приложению 1 к Правилам (далее - заявление) с приложением документов, предусмотренных в пункте 2 статьи 7 Закона.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов для прохождения учетной регистрации проверяет полноту представленных документов.
В случае представления заявителем, неполного пакета документов уполномоченный орган в срок, указанный в части второй настоящего пункта направляет в письменной форме мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
4. Заявление с приложением требуемых документов представляется на бумажном носителе или в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".
5. При подаче документов в электронном виде заявление с приложением документов, предусмотренных в пункте 2 статьи 7 Закона, удостоверяется электронной цифровой подписью лица, уполномоченного на подачу заявления.

4. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
2019 жылғы " ___ " _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2019 жылғы " ___ " _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 274 қаулысымен
бекітілді
Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидалары
1. Осы Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Коллекторлық қызметті жүзеге асыруға ниеті бар заңды тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші) есептік тіркелуге жатады.
3. Өтініш беруші есептік тіркеуден өту үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) Заңның 7-бабының 2-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – өтініш) ұсынады.
Уәкілетті орган есептік тіркеуден өтуге арналған құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толық болуын тексереді.
Өтініш беруші құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті орган осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жазбаша нысанда жібереді.
4. Өтініш талап етілетін құжаттар қоса беріле отырып қағаз тасымалдағышта немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынылады.
5. Құжаттар электрондық түрде ұсынылған кезде өтініш Заңның 7-бабының 2-тармағында көзделген құжаттар беріле отырып, өтініш беруге уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.

Документы, предусмотренные подпунктами 2), 3), 4), 5), 6) пункта 2 статьи 7 Закона, представляются в виде электронных копий документов в формате PDF.
6. При подаче документов на бумажном носителе документы, предусмотренные в пункте 2 статьи 7 Закона, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными и прошитыми.
7. Сведения об учредителе (участнике) заявителя - юридическом лице представляются по форме, согласно приложению 2 к Правилам.
В целях раскрытия информации о лицах, которые прямо или косвенно владеют и (или) пользуются, и (или) распоряжаются десятью или более процентами долей участия в уставном капитале заявитель представляет сведения о лицах, самостоятельно или совместно с другим (другими) лицом (лицами) прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся десятью или более процентами долей участия в уставном капитале заявителя или имеющих контроль по форме, согласно приложению 3 к Правилам.
Сведения об учредителе (участнике) заявителя - физическом лице представляются по форме, согласно приложению 4 к Правилам.
8. Сведения о руководящем работнике заявителя представляются по форме, согласно приложению 5 к Правилам.
9. Сведения о работниках, которые будут взаимодействовать с должниками и (или) их представителями, и (или) третьими лицами, связанными обязательствами с кредитором в рамках договора банковского займа или договора о предоставлении микрокредита, представляются по форме, согласно приложению 6 к Правилам.
10. Сведения о филиалах и (или) представительствах представляются по форме согласно приложению 7 к Правилам.
11. Уполномоченный орган проверяет документы, указанные в пунктах 7, 8 и 9 Правил, на их соответствие требованиям статьи 12 Закона.
12. Уполномоченный орган не позднее срока, предусмотренного пунктом 5 статьи 7 Закона вносит коллекторское агентство, прошедшее учетную регистрацию, в реестр коллекторских агентств уполномоченного органа по форме, согласно приложению 8 к Правилам. Уполномоченный орган размещает реестр коллекторских агентств уполномоченного органа на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
13. После внесения заявителя в реестр коллекторских агентств уполномоченного органа, уполномоченный орган в течение срока, предусмотренного пунктом 6 статьи 7 Закона, уведомляет его о данном решении в письменной форме с указанием номера учетной регистрации.
14. Номер учетной регистрации в реестре коллекторских агентств содержит 11 (одиннадцать) знаков и состоит из следующей структуры - ФФ.К.ГГ.ННН, где:
ФФ - код региона согласно приложению 9 к Правилам;
К - коллекторское агентство;
ГГ - 2 (две) последние цифры текущего года;
ННН - порядковый номер учетной регистрации коллекторского агентства.
Порядковый номер учетной регистрации коллекторского агентства каждый календарный год начинается с 001.
Если порядковый номер учетной регистрации превышает трехзначное число (999 (девятьсот девяносто девять), допускается использование четырехзначного числа порядкового номера (НННН).

Заңның 7-бабы 2-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көзделген құжаттар PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
6. Құжаттар қағаз тасымалдағышта ұсынылған кезде Заңның 7-бабының 2-тармағында көзделген, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп және тігіліп ұсынылады.
7. Өтініш берушінің құрылтайшысы (қатысушысы) - заңды тұлғасы туралы мәліметтер Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
Жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он және одан көп пайызын тікелей немесе жанама иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін тұлғалар туралы ақпаратты ашу мақсатында өтініш беруші өтініш берушінің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын өзі дербес немесе басқа тұлғамен (тұлғалармен) бірлесіп тікелей немесе жанама түрде иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін немесе бақылаудағы тұлғалар туралы мәліметтерді Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Өтініш берушінің құрылтайшысы (қатысушысы) - жеке тұлғасы туралы мәліметтер Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
8. Өтініш берушінің басшы қызметкері туралы мәліметтер Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
9. Борышкерлермен және (немесе) олардың өкілдерімен және (немесе) банктік қарыз шарты немесе микрокредит беру туралы шарт шеңберінде кредиторға міндеттемелері арқылы байланысты болатын үшінші тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасатын қызметкерлер туралы мәліметтер Қағидаларға 6- қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
10. Филиалдар және (немесе) өкілдіктер туралы мәліметтер Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
11. Уәкілетті орган Қағидалардың 7, 8 және 9-тармақтарында көрсетілген құжаттардың Заңның 12-бабының талаптарына сәйкестігін тексереді.
12. Уәкілетті орган Заңның 7-бабының 5-тармағында көзделген мерзімнен кешіктірмей есептік тіркеуден өткен коллекторлық агенттікті Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның коллекторлық агенттіктер тізіліміне енгізеді. Уәкілетті орган уәкілетті органның коллекторлық агенттіктер тізілімін уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастырады.
13. Уәкілетті орган өтініш берушіні уәкілетті органның коллекторлық агенттіктер тізіліміне енгізгеннен кейін Заңның 7-бабының 6-тармағында көзделген мерзім ішінде оған есептік тіркеу нөмірін көрсете отырып, осы шешім туралы жазбаша нысанда хабарлайды.
14. Коллекторлық агенттіктердің тізіліміндегі есептік тіркеу нөмірінде 11 (он бір) белгі болады және мынадай құрылымнан – ФФ.К.ЖЖ.ННН тұрады, мұнда:
ФФ - Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес өңір коды;
К - коллекторлық агенттік;
ЖЖ – ағымдағы жылдың соңғы 2 (екі) цифры;
ННН – коллекторлық агенттікті есептік тіркеудің реттік нөмірі.
Коллекторлық агенттікті есептік тіркеудің реттік нөмірі әрбір күнтізбелік жылда 001-ден басталады.
Егер есептік тіркеудің реттік нөмірі үш таңбалы саннан (999 (тоғыз жүз тоқсан тоғыз)) асып кетсе, төрт таңбалы реттік нөмір санын (НННН) пайдалануға жол беріледі.

15. Отказ в учетной регистрации производится в случаях, предусмотренных в пункте 1 статьи 8 Закона.
16. Исключение из реестра коллекторских агентств уполномоченного органа производится в случаях, предусмотренных в пункте 1 статьи 9 Закона.
18. Коллекторское агентство в течение пятнадцати рабочих дней письменно уведомляет уполномоченный орган об изменениях, внесенных в документы, предусмотренные подпунктами 3), 5) и 6) пункта 2 статьи 7 Закона по формам, согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к Правилам соответственно.
Приложение 1
к Правилам прохождения
учетной регистрации
и ведения реестра
коллекторских агентств
Форма
____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от __________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Заявление
Прошу произвести учетную регистрацию в качестве коллекторского агентства.
Сведения о заявителе:
1. Бизнес-идентификационный номер ________________________________________
2. Место нахождения и фактический адрес заявителя ___________________________
(индекс, город,
__________________________________________________________________________
(район, область, улица, номер дома, офиса,
__________________________________________________________________________
телефон, факс, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность прилагаемых к заявлению документов и информации, а также своевременное представление уполномоченному органу дополнительной информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного на подачу заявления
___________________________________
___________________________________
(подпись)
"___" _____________ 20___ года
Приложение 2
к Правилам прохождения
учетной регистрации
и ведения реестра
коллекторских агентств
Форма
Сведения об учредителе (участнике) заявителя - юридическом лице
____________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
на "___" __________ 20 __ года
1. Учредитель (участник) заявителя_____________________________________________
(полное наименование)
___________________________________________________________________________

15. Есептік тіркеуден бас тарту Заңның 8-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларда жүргізіледі.
16. Уәкілетті органның коллекторлық агенттіктер тізілімінен шығару Заңның 9-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларда жүргізіледі.
18. Коллекторлық агенттік он бес жұмыс күні ішінде тиісінше Қағидаларға 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Заңның 7-бабы 2-тармағының 3), 5) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттарға енгізілген өзгерістер туралы уәкілетті органды жазбаша хабардар етеді.
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Өтініш
Коллекторлық агенттік ретінде есептік тіркеуден өткізуді сұраймын.
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
1. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________________________
2. Өтініш берушінің орналасқан орны және нақты мекенжайы
____________________________________________________________________
(индексі, қаласы,
____________________________________________________________________
(ауданы, облысы, көшесі, үйдің, офистің нөмірі,
____________________________________________________________________
телефоны, факсы, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурсы)
3. Жіберілген құжаттардың тізбесі, данасы және олардың әрқайсысының парақтарының саны:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттар мен ақпараттың дәйектілігін, сондай-ақ өтінішті қарауға байланысты сұратылған қосымша ақпарат пен құжаттардың уәкілетті органға уақтылы ұсынылғанын растаймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы
___________________________________________________________________
(қолы)
20___ жылғы "___" _____________
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтініш берушінің құрылтайшысы (қатысушысы) - заңды тұлға туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
20 __ жылғы "___" __________
1. Өтініш берушінің құрылтайшысы (қатысушысы) __________________
(толық атауы)

2. Место нахождения ________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес, номера телефона и факса,
___________________________________________________________________________
(адрес электронной почты при ее наличии)
3. Бизнес-идентификационный номер ___________________________________________
4. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации)_____________________
____________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
5. Резидентство _________________________________________________
6. Основной вид деятельности_____________________________________
_______________________________________________________________
7. Доля участия в уставном капитале заявителя ______________________
_______________________________________________________________
8. Сведения об участии учредителя (участника) заявителя в создании и деятельности иных юридических лиц в качестве учредителя (участника), акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения юридических лиц
________________________________________________________________
________________________________________________________________
9. Сведения о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует учредитель (участник) заявителя, с указанием полных наименований, мест нахождения организаций
________________________________________________________________
________________________________________________________________
10. Сведения о том, являлся ли ранее учредитель (акционер, участник) либо руководящий работник учредителя (участника) первым руководителем или учредителем (участником) коллекторского агентства в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения об исключении из реестра данного коллекторского агентства по основаниям, предусмотренным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) части первой пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности"
________________________________________________________________
11. Сведения о руководителе учредителя (участника) заявителя
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" _____________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам прохождения
учетной регистрации
и ведения реестра
коллекторских агентств
Форма
Сведения о лицах, самостоятельно или совместно с другим (другими) лицом (лицами) прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства или имеющих контроль (далее - участник (владелец)
Таблица 1. Сведения об участнике (владельце)
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Резидентство
Наименование
Сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости (для физического лица) (да (нет), краткое описание правонарушения, преступления, реквизиты приговора о привлечении к уголовной ответственности с указанием оснований привлечения к ответственности)

2. Орналасқан орны ___________________________________________
(пошта индексі, мекенжайы, телефон және факс нөмірлері,
_____________________________________________________________
бар болса – электрондық пошта мекенжайы)
3. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________________________
4. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер _____________
____________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берді)
5. Резиденттігі ________________________________________________
6. Негізгі қызмет түрі __________________________________________
____________________________________________________________
7. Өтініш берушінің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі _________
____________________________________________________________
8. Өтініш беруші құрылтайшысының (қатысушысының) өзге заңды тұлғаларды құруға және олардың қызметіне құрылтайшы (қатысушысы), акционер ретінде қатысуы туралы заңды тұлғалардың толық атауы және орналасқан орны көрсетілген мәліметтер
____________________________________________________________
____________________________________________________________
9. Өтініш беруші құрылтайшысы (қатысушысы) қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ұйымдардың толық атауы, орналасқан орны көрсетілген мәліметтер
___________________________________________________________
___________________________________________________________
10. Құрылтайшы (акционер, қатысушы) не құрылтайшының (қатысушының) басшы қызметкері бұрын, уәкілетті орган аталған коллекторлық агенттікті "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағы бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде коллекторлық агенттіктің бірінші басшысы немесе құрылтайшысы (қатысушысы) болғаны жөніндегі мәліметтер
____________________________________________________________
11. Өтініш беруші құрылтайшысының (қатысушысының) басшысы туралы мәліметтер
____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_____________________________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" _____________
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын өзі дербес немесе басқа тұлғамен (тұлғалармен) бірлесіп тікелей немесе жанама түрде иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін немесе бақылаудағы тұлғалар (бұдан әрі – қатысушы, (иеленуші)) туралы мәліметтер
1-кесте. Қатысушы (иеленуші) туралы мәліметтер
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резиденттігі
Атауы
Алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер (жеке тұлға үшін) (иә /жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы, жауапкершілікке тарту негізін көрсете отырып, қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы үкімнің деректемелері)

Сведения об учредителе (акционере, участнике) либо руководящем работнике, который ранее являлся первым руководителем или учредителем (участником) коллекторского агентства в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения об исключении из реестра данного коллекторского агентства по основаниям, предусмотренным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) части первой пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности"
Описание вида деятельности
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Соотношение долей участия, принадлежащих участнику (владельцу) к общему
Индивидуально
прямо
Косвенно
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в тенге)
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Доля участия в организации, через которую участник (владелец) владеет долями участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Количество принадлежащих акций (штук) (доля участия) (в тенге)
Наименование организации, через которую осуществляется косвенное владение
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
количеству долей участия в уставном капитале коллекторского агентства
Совместно
прямо
Косвенно
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в тенге)
Доля участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Доля участия в организации, через которую участник (владелец) владеет долями участия в уставном капитале коллекторского агентства (в процентах)
Количество принадлежащих акций (штук) (доля участия) (в тенге)
Наименование организации, через которую осуществляется косвенное владение
14
15
16
17
18
19
Примечание:
По юридическим лицам в Таблице 1 отражаются сведения о лицах прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся акциями либо долями участия в уставном капитале участника (владельца) вплоть до сведений о физических лицах, владеющих более двадцатью пятью процентами долей участия в уставном капитале либо размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций участника (владельца).
Таблица 2. Перечень лиц, осуществляющих контроль над коллекторским агентством
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, (сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости)
Основания контроля
Сведения об организациях, в которых лицо, осуществляющее контроль над коллекторским агентством, владеет более 20 (двадцати) процентами голосующих акций (долями участия в уставном капитале)
наименование организации
Доля владения акциями (в уставном капитале)
1
2
3
4
5
6
Примечание:

Уәкілетті орган аталған коллекторлық агенттікті "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағы бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде коллекторлық агенттіктің бірінші басшысы немесе құрылтайшысы (қатысушысы) болған құрылтайшы (акционер, қатысушы) немесе басшы қызметкер туралы мәліметтер
Қызмет түрінің сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Қатысушыға (иеленушіге) тиесілі қатысу үлестерінің коллекторлық агенттіктің
Жеке
Тікелей
Жанама
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (теңгемен)
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Қатысушының, (иеленушінің) коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін иеленетін ұйымдағы қатысу үлесі (пайызбен)
Тиесілі акциялардың саны (дана) (қатысу үлесі) (теңгемен)
Жанама түрде иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің жалпы санына арақатынасы
Бірлесіп
Тікелей
Жанама
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (теңгемен)
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
Қатысушының, (иеленушінің) коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін иеленетін ұйымдағы қатысу үлесі (пайызбен)
Тиесілі акциялардың саны (дана) (қатысу үлесі) (теңгемен)
Жанама түрде иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы
14
15
16
17
18
19
Ескертпе:
1-кестеде заңды тұлғалар бойынша қатысушының (иеленушінің) жарғылық капиталындағы акцияларын не қатысу үлестерін тікелей немесе жанама түрде иеленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін тұлғалар туралы, қатысушының (иеленушінің) жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің не орналастырылған (артықшылықты және қоғам сатып алған акцияларды шегере отырып) акцияларының жиырма бес пайызынан астамын иеленетін жеке тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
2-кесте. Коллекторлық агенттікке бақылауды жүзеге асыратын тұлғалардың тізбесі
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы туралы мәліметтер)
Бақылау негізі
Коллекторлық агенттікке бақылауды жүзеге асыратын тұлғаның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) 20 (жиырма) пайызынан астамын иеленетіні ұйымдар туралы мәліметтер
ұйымның атауы
Акцияларды иелену (жарғылық капиталдағы) үлесі
1
2
3
4
5
6
Ескертпе:

В графе 3 указывается наличие непогашенной или неснятой судимости или информация о том, подвергается или подвергался уголовному преследованию (за исключением лиц, уголовное преследование в отношении которых прекращено на основании подпунктов 1) и 2) части первой статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан) за уголовные правонарушения против личности, семьи и несовершеннолетних, конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина, основ конституционного строя и безопасности государства, собственности, общественной безопасности и общественного порядка, здоровья населения и нравственности, мира и безопасности человечества, интересов службы в коммерческих и иных организациях, интересов государственной службы и государственного управления, правосудия и порядка исполнения наказаний, порядка управления, в сферах экономической деятельности, информатизации и связи, а также воинские уголовные правонарушения.
Если да, то указать дату и номер приговора о привлечении к уголовной ответственности, статью Уголовного кодекса Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание ______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________
подпись
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Приложение 4
к Правилам прохождения учетной
регистрации и ведения реестра
коллекторских агентств
форма
Сведения об учредителе (участнике) заявителя - физическом лице
_______________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
на "___" __________ 20 __ года
1. Учредитель (участник) заявителя_________________________________
(фамилия, имя, отчество
_______________________________________________________________________
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
2. Дата рождения________________________________________________
3. Гражданство __________________________________________________
4. Данные документа, удостоверяющего личность_____________________
________________________________________________________________
(наименование документа, номер, серия и дата выдачи, кем выдан)
5. Индивидуальный идентификационный номер_______________________
6. Место жительства_______________________________________________
(почтовый индекс, адрес,
_______________________________________________________________________
номер телефона, адрес электронной почты при ее наличии)

3-бағанда жеке адамға, отбасыға және кәмелетке толмағандарға, адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына, мемлекеттің конституциялық құрылысының негіздеріне және қауіпсіздігіне, меншікке, қоғамдық қауіпсіздік пен қоғамдық тәртіпке, халық денсаулығына және имандылыққа, бейбітшілік пен адамзаттың қауіпсіздігіне, коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне, мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне, сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне, басқару тәртібіне қарсы, экономикалық қызмет, ақпараттандыру және байланыс салаларындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін, сондай-ақ әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар екендігі немесе қылмыстық қудалауға ұшырайтын немесе ұшыраған (өздеріне қатысты қылмыстық қудалау Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшалары негізінде тоқтатылған адамдарды қоспағанда) туралы ақпарат көрсетіледі.
Егер солай болса, онда қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы үкімнің күнін және нөмірін, Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің бабын көрсету қажет.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Бірінші басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам ________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_______________
қолы
Қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" __________
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
4-қосымша
нысан
Өтініш берушінің құрылтайшысы (қатысушысы) - жеке тұлғасы туралы мәліметтер
_______________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
20 __ жылғы "___" __________
1. Өтініш берушінің құрылтайшысы (қатысушысы _________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
2. Туған күні _________________________________________________________
3. Азаматтығы _______________________________________________________
4. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ________________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі, сериясы және берілген күні, кім берді)
5. Жеке сәйкестендіру нөмірі __________________________________________
6. Тұрғылықты жері __________________________________________________
(пошта индексі, мекенжайы,
___________________________________________________________________
телефон нөмірі, бар болса - электрондық пошта мекенжайы)
6. Жұмыс орны (мекенжайын көрсете отырып), лауазымы
___________________________________________________________________

7. Место работы (с указанием адреса), должность_____________________
________________________________________________________________
8. Сведения об участии учредителя (участника) заявителя в создании и деятельности иных юридических лиц в качестве учредителя (участника), акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения юридических лиц
________________________________________________________________
________________________________________________________________
9. Сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости
________________________________________________________________
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги, и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" _____________ 20 __ года
Подпись учредителя (участника) заявителя __________________________
Приложение 5
к Правилам прохождения учетной
регистрации и ведения реестра
коллекторских агентств
форма
Сведения о руководящем работнике заявителя
____________________________________________________________________ (указывается должность руководящего работника заявителя и наименование заявителя)
1. Общие сведения:
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________
____________________________________________________
(в полном соответствии с документом, удостоверяющим личность, в случае изменения фамилии, имени, отчества - указать, когда и по какой причине они были изменены)
Дата и место рождения
____________________________________________________
____________________________________________________
Постоянное место жительства, номера телефонов
____________________________________________________
____________________________________________________
(указать подробный адрес, номера служебного, домашнего, контактного телефонов, включая код населенного пункта)
Гражданство
____________________________________________________
Полные реквизиты документа, удостоверяющего личность
____________________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________

7. Заңды тұлғалардың толық атауын және орналасқан жерін көрсете отырып, өтініш беруші құрылтайшысының (қатысушысының) өзге заңды тұлғаларды құруға және олардың қызметіне қатысушы (иеленуші), акционер ретінде қатысуы туралы мәліметтер,
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20 __ жылғы "___" _____________
Өтініш беруші құрылтайшысының (қатысушысының) қолы ___________
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
5-қосымша
нысан
Өтініш берушінің басшы қызметкері туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің басшы қызметкерінің лауазымы және өтініш берушініңатауы көрсетіледі)
1. Жалпы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
____________________________________________________
____________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжатқа толық сәйкестікпен, тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен жағдайда, олардың қашан және қандай себептермен өзгертілгенін көрсету)
Туған күні және туған жері
____________________________________________________
____________________________________________________
Тұрақты тұратын жері, телефон нөмірлері
____________________________________________________
____________________________________________________
(елді мекенінің кодын қосқанда, толық мекенжайын, қызмет, үй, байланыс телефондарының нөмірлерін көрсету)
Азаматтығы
____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың толық деректемелері
____________________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________

2. Образование:
Наименование учебного заведения
Год поступления год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
3. Сведения об участии руководящего работника в уставном капитале юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия руководящего работника в уставном капитале юридического лица, количество акций и процентное соотношение акций, принадлежащих руководящему работнику, к общему количеству голосующих акций юридического лица
1
2
3
4
4. Сведения о трудовой деятельности:
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности руководящего работника (также членство в органе управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, с указанием должности в организациях в секциях финансовой, страховой деятельности, образования, государственного управления и обороны, обязательного социального обеспечения, в области права и бухгалтерского учета, а также деятельности агентств по сбору платежей и кредитных бюро, определенных в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности, утвержденным уполномоченным органом в области технического регулирования, а также период, в течение которого кандидатом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации в секциях финансовой, страховой, деятельности, образования, государственного управления и обороны, обязательного социального обеспечения, в области права и бухгалтерского учета, а также деятельности агентств по сбору платежей и кредитных бюро, определенных в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности, утвержденным уполномоченным органом в области технического регулирования)
Должность
(с указанием даты согласования, если требовалось)
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

2. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні - аяқтаған күні
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері (бар болса - күні мен нөмірі)
1
2
3
4
5
3. Басшы қызметкерінің заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Басшы қызметкердің заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі, акциялардың саны және лауазымды тұлғаға тиесілі акциялардың заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
4. Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Бұл тармақта ұйымдарда қаржы, сақтандыру қызметі, білім беру, мемлекеттік басқару және қорғаныс, міндетті әлеуметтік қамсыздандыру секцияларында, құқық және бухгалтерлік есеп саласында, сондай-ақ техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган бекіткен экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына сәйкес айқындалған төлемдерді жинау жөніндегі агенттіктер мен кредиттік бюроларда лауазымын көрсете отырып, басшы қызметкердің жоғары оқу орнын аяқтаған сәттен бастап барлық еңбек қызметі (сондай-ақ басқару органындағы мүшелігі) туралы мәліметтер, сондай-ақ кандидат еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (ұйымдарда қаржы, сақтандыру қызметі, білім беру, мемлекеттік басқару және қорғаныс, міндетті әлеуметтік қамсыздандыру секцияларында, құқық және бухгалтерлік есеп саласында, сондай-ақ техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган бекіткен экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышына сәйкес айқындалған төлемдерді жинау жөніндегі агенттіктер мен кредиттік бюроларда тіркелген елін көрсете отырып)
Лауазымы (келісу күнін көрсете отырып, егер талап етілсе)
Тәртіптік жазаның болуы
Жұмыстан шығару, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6

5. Сведения о выполнении в силу своих должностных полномочий государственных функций по контролю в форме проверок деятельности данного коллекторского агентства либо связанных с деятельностью данного коллекторского агентства в соответствии с его компетенцией:
Период (дата, месяц, год)
Наименование органа государственной службы
Должностные полномочия по контролю в форме проверок деятельности данного коллекторского агентства либо связанные с деятельностью данного коллекторского агентства в соответствии с его компетенцией
Причины (увольнения, освобождения от должности)
1
2
3
4
5

5. Өзінің лауазымдық өкілеттіктеріне орай осы коллекторлық агенттіктің қызметін тексеру нысанында бақылау бойынша не оның құзыретіне сәйкес осы коллекторлық агенттіктің қызметіне байланысты мемлекеттік функцияларды орындауы туралы мәліметтер:
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Мемлекеттік қызмет органының атауы
Осы коллекторлық агенттіктің қызметін тексеру нысанында бақылау бойынша не оның құзыретіне сәйкес осы коллекторлық агенттіктің қызметіне байланысты лауазымдық өкілеттіктер
Себептері (жұмыстан шығару, лауазымнан босату)
1
2
3
4
5

6. Сведения о наличии непогашенной или неснятой судимости или информация о том, подвергается или подвергался уголовному преследованию (за исключением лиц, уголовное преследование в отношении которых прекращено на основании подпунктов 1) и 2) части первой статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан) за уголовные правонарушения против личности, семьи и несовершеннолетних, конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина, основ конституционного строя и безопасности государства, собственности, общественной безопасности и общественного порядка, здоровья населения и нравственности, мира и безопасности человечества, интересов службы в коммерческих и иных организациях, интересов государственной службы и государственного управления, правосудия и порядка исполнения наказаний, порядка управления, в сферах экономической деятельности, информатизации и связи, а также воинские уголовные правонарушения
___________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание
____________________________________________________________________
правонарушения, преступления, реквизиты приговора о
____________________________________________________________________
привлечении к уголовной ответственности, с указанием
____________________________________________________________________
оснований привлечения к ответственности)
7. Сведения о том, являлся ли ранее руководящий работник руководящим работником либо лицом, владеющим десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства, в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения об исключении из реестра данного коллекторского агентства по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) части первой пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности"
____________________________________________________________________
(да (нет), наименование
____________________________________________________________________
организации, должность, период работы)
8. Сведения о том, являлся ли ранее руководящий работник лицом, в отношении которого вступило в законную силу решение суда о применении уголовного наказания в виде лишения права занимать должность руководящего работника финансовой организации, банковского и (или) страхового холдинга и являться крупным участником (крупным акционером) финансовой организации пожизненно
________________________________________________________________________
(да (нет), реквизиты приговора о привлечении к уголовной
________________________________________________________________________
ответственности, с указанием оснований привлечения к ответственности)

6. Жеке адамға, отбасыға және кәмелетке толмағандарға, адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына, мемлекеттің конституциялық құрылысының негіздеріне және қауіпсіздігіне, меншікке, қоғамдық қауіпсіздік пен қоғамдық тәртіпке, халық денсаулығына және имандылыққа, бейбітшілік пен адамзаттың қауіпсіздігіне, коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне, мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне, сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне, басқару тәртібіне қарсы, экономикалық қызмет, ақпараттандыру және байланыс салаларындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін, сондай-ақ әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар немесе қылмыстық қудалауға ұшырайтын немесе ұшыраған туралы мәліметтер (өздеріне қатысты қылмыстық қудалау Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшалары негізінде тоқтатылған адамдарды қоспағанда)
__________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың сипаттамасы
__________________________________________________________
жауаптылыққа тарту негіздемелерін көрсете отырып,
__________________________________________________________
қылмыстық жауаптылыққа тарту туралы үкімнің деректемелері)
__________________________________________________________
7. Бұдан бұрын басшы қызметкер уәкілетті орган осы коллекторлық агенттікті "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағы бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде коллекторлық агенттіктің басшы қызметкері не оның жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын иеленген тұлға болған-болмағандығы туралы мәліметтер
_________________________________________________________
(иә (жоқ),
_________________________________________________________
ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі)
8. Бұдан бұрын басшы қызметкер өзіне қатысты қаржы ұйымының, банк және (немесе) сақтандыру холдингінің басшы қызметкерінің лауазымын атқару және қаржы ұйымының ірі қатысушысы (ірі акционері) болу құқығынан өмір бойына айыру түрінде қылмыстық жаза қолдану туралы сот шешімі заңды күшіне енген тұлға болған-болмағандығы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), жауаптылыққа тарту негіздемелерін көрсете отырып,
____________________________________________________________________
қылмыстық жауаптылыққа тарту туралы үкімнің деректемелері)

9. Сведения о том, являлся ли ранее руководящий работник руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника, банковского и (или) страхового холдинга - юридического лица финансовой организации в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
______________________________________________________________________
(да (нет))
______________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)
10. Сведения о том, являлся ли ранее руководящий работник руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
_______________________________
(да (нет))
____________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)
11. Состоит ли руководящий работник на учете в психоневрологическом, туберкулезном, наркологическом диспансерах
_____________________________
(да (нет) дата постановки
____________________________________________________________________
на учет и наименование организации, в которой осуществлена
____________________________________________________________________
постановка на учет)

9. Бұдан бұрын басшы қызметкер, уәкілетті орган қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметін жүзеге асыруын тоқтатуға алып келген, оны консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешім қабылдағанға дейін не Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы соттың шешімі заңды күшіне енгенге дейін бір жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қаржы ұйымының ірі қатысушысы - жеке тұлғасы, ірі қатысушысының, банк және (немесе) сақтандыру холдингінің - заңды тұлғасының басшысы болған-болмағандығы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(иә (жоқ))
____________________________________________________________________
ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі)
10. Бұдан бұрын басшы қызметкер, қатарынан төрт және одан да көп кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не өзі бойынша дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу жөніндегі берешек сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолт мөлшері төлеу күніне республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушысының (ірі акционерінің) – заңды тұлғасының – эмитенттің ірі қатысушы (ірі акционері) – жеке тұлғасы, басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болған-болмағандығы туралы мәліметтер
____________________________________________________
(иә (жоқ))
____________________________________________________
ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі)
11. Басшы қызметкер психологиялық-неврологиялық, туберкулездік, наркологиялық диспансерлерде есепте тұра ма
____________________________________________________
(иә (жоқ) есепке қою күні және
____________________________________________________
есепке қойған ұйымның атауы)

12. Сведения о том, что руководящий работник ранее был уволен с государственной службы или из специальных и правоохранительных органов по отрицательным мотивам
_____________________________________________
(да (нет) дата увольнения)
13. Сведения о том, что руководящий работник ранее был уволен из коллекторского агентства за нарушение требований, предусмотренных статьей 5 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности"
_______________________________________________________________________
(да (нет) дата увольнения
_______________________________________________________________________
и наименование коллекторского агентства)
Подтверждаю, что информация, содержащаяся в этом заявлении, была проверена мною и является достоверной и полной. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги, и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
"___" _____________ 20 __ года
Приложение 6
к Правилам прохождения учетной
регистрации и ведения реестра
коллекторских агентств
форма
Сведения о работниках, которые будут взаимодействовать с должниками и (или) их представителями, и (или) третьими лицами, связанными обязательствами с кредитором в рамках договора банковского займа или договора о предоставлении микрокредита
Отчетный период: по состоянию на "___" __________ 20 __ года
Полное наименование заявителя __________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника (в полном соответствии с документом, удостоверяющем личность, в случае изменения фамилии, имени, отчества - указать, когда и по какой причине они были изменены)
Дата и место рождения
Постоянное место жительства, номера телефонов (указать подробный адрес, номера служебного, домашнего, контактного телефонов, включая код населенного пункта)
Гражданство
Полные реквизиты документа, удостоверяющего личность
Образование, в том числе техническое и профессиональное образование, послесреднее или высшее образование
Опыт работы
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Наличие непогашенной или неснятой судимости (да (нет)
Являлся руководящим работником либо лицом владеющим десятью и более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства (да (нет)
Состоит на учете в психоневрологическом, туберкулезном, наркологическом диспансерах (да (нет)
Уволен с государственной службы или из специальных и правоохранительных органов по отрицательным мотивам (да (нет)
Ранее в силу своих должностных полномочий выполнял государственные функции по контролю в форме проверок деятельности данного коллекторского агентства либо был связан с деятельностью данного коллекторского агентства в соответствии с компетенцией (да (нет)
Уволен из коллекторского агентства за нарушение требований, предусмотренных статьей 5 Закона (да (нет)
Подтверждаю, что настоящая информация была мною проверена и является достоверной и полной, а также предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах (подпись работника)
9
10
11
12
13
14
15
Примечание:

12. Бұдан бұрын басшы қызметкердің мемлекеттік қызметтен немесе арнаулы және құқық қорғау органдарынан теріс себептер бойынша босатылғандығы туралы мәліметтер
___________________________________________
(иә (жоқ) жұмыстан босатылған күні)
13. Бұдан бұрын басшы қызметкердің "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабында көзделген талаптарды бұзғаны үшін коллекторлық агенттіктен босатылғандығы туралы мәліметтер
____________________________________________________
(иә (жоқ) жұмыстан босатылған күні
____________________________________________________
және коллекторлық агенттіктің атауы)
Осы өтініштегі ақпаратты өзім тексергенімді және оның дұрыс және толық екендігін растаймын. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе))
20 __ жылғы "___" _____________
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
6-қосымша
нысан
Борышкерлермен және (немесе) олардың өкілдерімен және (немесе) банктік қарыз шарты немесе микрокредит беру туралы шарт шеңберінде кредиторға міндеттемелері арқылы байланысты болатын үшінші тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайтын қызметкерлер туралы мәліметтер
Есепті кезең: 20___ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Өтініш берушінің толық атауы __________________________________________
Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (жеке басын куәландыратын құжатқа толық сәйкестікпен, тегі, аты, әкесінің аты өзгерген жағдайда – олар қашан және қандай себепке байланысты өзгергенін көрсету)
Туған күні және жері
Тұрақты мекенжайы, телефон нөмірлері (елді мекенінің кодын қоса алғанда, мекенжайын, қызметтік, үй, байланыс телефондарының нөмірлерін толық көрсету)
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың толық деректемелері
Білімі, оның ішінде техникалық және кәсіби білімі, орта білімнен кейін немесе жоғары білімі
Жұмыс тәжірибесі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы (иә (жоқ)
Коллекторлық агенттіктің басшы қызметкері не оның жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын иеленген тұлға болып табылған (иә (жоқ)
Психологиялық-неврологиялық, туберкулездік, наркологиялық диспансерлерде есепте тұрған (иә (жоқ)
Мемлекеттік қызметтен немесе арнаулы және құқық қорғау органдарынан теріс себептер бойынша босатылған (иә (жоқ)
Бұрын өзінің лауазымдық өкілеттіктеріне орай осы коллекторлық агенттіктің қызметін тексеру нысанында бақылау жөніндегі мемлекеттік функцияларды орындаған не өзінің құзыретіне сәйкес осы коллекторлық агенттіктің қызметіне байланысты болған (иә (жоқ)
Заңның 5-бабында көзделген талаптарды бұзғаны үшін коллекторлық агенттіктен босатылған (иә (жоқ)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дұрыс және толық екендігін растаймын, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін (қызметкердің қолы)
9
10
11
12
13
14
15
Ескертпе:

1. В графе 8 указывается наличие опыта работы на руководящей должности, с указанием должностных обязанностей, профессиональные навыки.
2. В графе 9 указывается наличие непогашенной или неснятой судимости или информация о том, подвергается или подвергался уголовному преследованию (за исключением лиц, уголовное преследование в отношении которых прекращено на основании подпунктов 1) и 2) части первой статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан) за уголовные правонарушения против личности, семьи и несовершеннолетних, конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина, основ конституционного строя и безопасности государства, собственности, общественной безопасности и общественного порядка, здоровья населения и нравственности, мира и безопасности человечества, интересов службы в коммерческих и иных организациях, интересов государственной службы и государственного управления, правосудия и порядка исполнения наказаний, порядка управления, в сферах экономической деятельности, информатизации и связи, а также воинские уголовные правонарушения.
Если да, то указать дату и номер приговора о привлечении к уголовной ответственности, статью Уголовного кодекса Республики Казахстан.
3. В графе 10 указывается информация являлся ли ранее работник руководящим работником либо лицом, владеющим десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства, в период не более чем за один год до принятия уполномоченным органом решения об исключении из реестра данное коллекторское агентство по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) части первой пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности".
Если да, то указать наименование организации, должность, период работы.
4. В графе 11 если указывается да, то необходимо указать дату постановки на учет и наименование организации, в которой осуществлена постановка на учет.
5. В графе 12 если указывается да, то необходимо указать дату увольнения с государственной службы или из специальных и правоохранительных органов.
6. В графе 13 если указывается да, то необходимо указать дату прекращения государственной службы.
7. В графе 14 если указывается да, то необходимо указать дату увольнения и наименование коллекторского агентства.
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________
подпись
Дата подписания "_____" __________ 20__ года
Приложение 7
к Правилам прохождения учетной
регистрации и ведения реестра
коллекторских агентств
форма
Сведения о филиалах и (или) представительствах
Наименование филиала и (или) представительства
Место нахождения и фактический адрес
Данные о государственной регистрации (номер, дата)
1
2
3
4
Приложение 8
к Правилам прохождения учетной
регистрации и ведения реестра
коллекторских агентств
форма
Реестр коллекторских агентств уполномоченного органа по состоянию на "___" ____________ 20 __ года
Номер учетной регистрации в перечне коллекторских агентств
Наименование коллекторского агентства
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) первого руководителя
Место нахождения и фактический адрес
Номер телефона, факс, адрес электронной почты, интернет - ресурс
Дата включения в реестр
Дата исключения из реестра
Основание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 9
к Правилам прохождения учетной
регистрации и ведения реестра
коллекторских агентств
Коды регионов Республики Казахстан, используемые при учетной регистрации коллекторских агентств
Наименование региона Республики Казахстан
Код региона Республики Казахстан
1
2
3
1
город Астана
01
2
город Алматы
02
3
Акмолинская область
03
4
Актюбинская область
04
5
Алматинская область
05
6
Атырауская область
06
7
Западно-Казахстанская область
07
8
Жамбылская область
08
9
Карагандинская область
09
10
Костанайская область
10
11
Кызылординская область
11
12
Мангистауская область
12
13
Туркестанская область
13
14
Павлодарская область
14
15
Северо-Казахстанская область
15
16
Восточно-Казахстанская область
16
17
город Шымкент
17

1. 8-бағанда лауазымдық міндеттемелерді, кәсіптік дағдыны көрсете отырып, басшы қызметте жұмыс тәжірибесінің бар екендігі көрсетіледі.
2. 9-бағанда жеке адамға, отбасыға және кәмелетке толмағандарға, адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына, мемлекеттің конституциялық құрылысының негіздеріне және қауіпсіздігіне, меншікке, қоғамдық қауіпсіздік пен қоғамдық тәртіпке, халық денсаулығына және имандылыққа, бейбітшілік пен адамзаттың қауіпсіздігіне, коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне, мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне, сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне, басқару тәртібіне қарсы, экономикалық қызмет, ақпараттандыру және байланыс салаларындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін, сондай-ақ әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар екендігі немесе қылмыстық қудалауға ұшырайтын немесе ұшыраған (өздеріне қатысты қылмыстық қудалау Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшалары негізінде тоқтатылған адамдарды қоспағанда) туралы ақпарат көрсетіледі.
Егер солай болса, онда қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы үкімнің күнін және нөмірін, Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің бабын көрсету қажет.
3. 10-бағанда егер қызметкер бұдан бұрын уәкілетті орган аталған коллекторлық агенттікті "Коллекторлық қызмет туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағы бірінші бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша тізілімнен шығару туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде коллекторлық агенттіктің басшы қызметкері не оның жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын иеленген тұлға болып табылғаны туралы ақпарат көрсетіледі.
Егер солай болса, онда ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету қажет.
4. 11-бағанда егер солай болса, есепке қою күні және есепке қойылған ұйымның атауын көрсету қажет.
5. 12-бағанда егер солай болса, мемлекеттік қызметтен немесе арнайы және құқық қорғау органдарынан босатылған күнін көрсету қажет.
6. 13-бағанда егер солай болса, мемлекеттік қызметтің тоқтаған күнін көрсету қажет.
7. 14-бағанда егер солай болса, босатылған күнін және коллекторлық агенттіктің атауын көрсету қажет.
Бірінші басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам _________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
________________
қолы
Қол қойылған күн 20_____ жылғы "_____" __________
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Филиалдар және (немесе) өкілдіктер туралы мәліметтер
Филиалдың және (немесе) өкілдіктің атауы
Тұрған жері және нақты мекенжайы
Мемлекеттік тіркеу туралы деректер (нөмірі, күні)
1
2
3
4
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның коллекторлық агенттіктер тізілімі 20 __ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Коллекторлық агенттіктер тізілімінде есептік тіркеу нөмірі
Коллекторлық агенттіктің атауы
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Орналасқан жері және
нақты мекенжайы
Телефон нөмірі, факс, электрондық пошта мекенжайы, интернет - ресурс
Тізілімге енгізілген күн
Тізілімнен шығарылған күн
Негіздемесі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есептік тіркеуден өту және
коллекторлық агенттіктердің
тізілімін жүргізу қағидаларына
9-қосымша
Коллекторлық агенттіктерді есептік тіркеу кезінде пайдаланылатын Қазақстан Республикасы өңірлерінің кодтары
Қазақстан Республикасы өңірінің атауы
Қазақстан Республикасы өңірінің коды
1
2
3
1
Астана қаласы
01
2
Алматы қаласы
02
3
Ақмола облысы
03
4
Ақтөбе облысы
04
5
Алматы облысы
05
6
Атырау облысы
06
7
Батыс Қазақстан облысы
07
8
Жамбыл облысы
08
9
Қарағанды облысы
09
10
Қостанай облысы
10
11
Қызылорда облысы
11
12
Маңғыстау облысы
12
13
Түркістан облысы
13
14
Павлодар облысы
14
15
Солтүстік Қазақстан облысы
15
16
Шығыс Қазақстан облысы
16
17
Шымкент қаласы
17