Об областном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Кызылординского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 374. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 23 декабря 2019 года № 7037. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 280 547 210,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 081 528,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 428 183,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32 243,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 264 005 254,8 тысяч тенге;
2) затраты – 288 827 341,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 022 039,7 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 32 482 377,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 460 337,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 955 715,6 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 2 955 715,6 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -39 257 887,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39 257 887,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 04.12.2020 № 515 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет на 2020 год с бюджетов районов и города Кызылорды в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов:
Аральского района –50 %;
Казалинского района – 50%;
Кармакшинского района –50%;
Жалагашского района –50%;
Сырдарьинского района – 50%;
Шиелийского района – 50%;
Жанакорганского района – 50%;
города Кызылорды – 30%;
2) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов районов – 0%, с бюджета города Кызылорды – 30%;
3) по коду 103.101 "Социальный налог" с бюджетов:
Аральского района – 50%;
Казалинского района – 50%;
Кармакшинского района –50%;
Жалагашского района – 50%;
Сырдарьинского района – 50%;
Шиелийского района – 50%;
Жанакорганского района – 50%;
города Кызылорды – 30%.

2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 374 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 желтоқсанда № 7037 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 280 547 210,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 081 528,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 428 183,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32 243,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 264 005 254,8 мың теңге;
2) шығындар – 288 827 341,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 022 039,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 32 482 377,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 460 337,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 955 715,6 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 2 955 715,6 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -39 257 887,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 39 257 887,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 04.12.2020 № 515 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандар мен Қызылорда қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданынан – 50%;
Қазалы ауданынан – 50%;
Қармақшы ауданынан – 50%;
Жалағаш ауданынан – 50%;
Сырдария ауданынан – 50%;
Шиелі ауданынан – 50%;
Жаңақорған ауданынан – 50%;
Қызылорда қаласынан – 30%.
2) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандар бюджеттерінен – 0%, Қызылорда қаласы бюджетінен – 30%;
3) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданынан – 50%;
Қазалы ауданынан – 50%;
Қармақшы ауданынан – 50%;
Жалағаш ауданынан – 50%;
Сырдария ауданынан – 50%;
Шиелі ауданынан – 50%;
Жаңақорған ауданынан – 50%;
Қызылорда қаласынан – 30%.

3. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 96 639 278 тысяч тенге, в том числе:
Аральский район - 12 407 460 тысяч тенге;
Казалинский район - 14 239 494 тысяч тенге;
Кармакшинский район - 11 562 541 тысяч тенге;
Жалагашский район - 7 180 872 тысяч тенге;
Сырдарьинский район - 4 393 322 тысяч тенге;
Шиелийский район - 14 688 239 тысяч тенге;
Жанакорганский район - 14 548 777 тысяч тенге;
Город Кызылорда - 17 618 573 тысяч тенге.
4. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2020 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) образование;
2) реализацию текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) выплату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и отдельным категориям приравненных к ним лиц;
5) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
6) оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения;
7) оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию;
8) компенсацию проезда на городском общественном автотранспорте студентам и учащимся высших, среднеспециальных учебных заведений и профессиональных лицеев из малообеспеченных семей, обучающимся на дневном отделении;
9) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
10) субсидирование пассажирских маршрутов;
11) благоустройство;
12) оказание социальной помощи детям с ВИЧ-инфекцией;
13) обеспечение деятельности центра поддержки малообеспеченным семьям;
14) паспортизацию водохозяйственных объектов;
15) приобретение арендного жилья для социально уязвимых слоев населения и малообеспеченным многодетным семьям;
16) содержание вновь вводимых объектов физической культуры и спорта;
17) инвентаризацию подземных и наземных инженерных сетей на территории города Кызылорда;
18) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов бюджета Жалагашского района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кызылординского областного маслихата от 21.04.2020 № 420; 24.08.2020 № 454; 28.10.2020 № 509; 04.12.2020 № 515 (вводится в действие с 01.01.2020).

3. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 96 639 278 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал ауданы - 12 407 460 мың теңге;
Қазалы ауданы - 14 239 494 мың теңге;
Қармақшы ауданы - 11 562 541мың теңге;
Жалағаш ауданы - 7 180 872 мың теңге;
Сырдария ауданы - 4 393 322 мың теңге;
Шиелі ауданы - 14 688 239 мың теңге;
Жаңақорған ауданы - 14 548 777 мың теңге;
Қызылорда қаласы - 17 618 573 мың теңге.
4. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет қаражаттары есебінен 2020 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) білім беру;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ағымдағы шараларды жүзеге асыру;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға бірреттік әлеуметтік көмек төлеу;
5) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге;
6) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету;
7) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
8) тұрмысы төмен отбасыларынан шыққан күндізгі бөлімде оқитын жоғары, арнаулы орта оқу орындарының және кәсіптік лицейлердің студенттері мен оқушыларының қалалық қоғамдық автокөліктерде жүру төлем ақысын өтеу;
9) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
10) жолаушылар маршрутын субсидиялау;
11) абаттандыру;
12) АИТБ-инфекциясы бар балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
13) әлеуметтік жағдайы төмен отбасыларға қолдау көрсету орталығының қызметін қамтамасыз ету;
14) су шаруашылығы нысандарын құжаттандыру;
15) халықтың әлеуметтік осал топтарына және аз қамтылған көпбалалы отбасыларға жалға берілетін тұрғын үй сатып алу;
16) жаңадан іске қосылған дене шынықтыру және спорт нысандарын ұстау;
17) Қызылорда қаласы аумағында жер асты және жердегі инженерлік желілерін түгендеу;
18) Жалағаш ауданы бюджетінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 21.04.2020 № 420; 24.08.2020 № 454; 28.10.2020 № 509; 04.12.2020 № 515 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2020 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) развитие рынка труда;
5) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
6) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
7) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
8) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
9) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
10) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
11) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
12) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
13) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
14) организацию общественных работ;
15) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
16) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 24.08.2020 № 454 (вводится в действие с 01.01.2020).
17) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан;
18) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кызылординского областного маслихата от 21.04.2020 № 420; 29.05.2020 № 424; 04.12.2020 № 515 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2020 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

5. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет қаражаттары есебінен 2020 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту;
4) еңбек нарығын дамыту;
5) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеу;
6) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту;
7) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеу;
8) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу;
9) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту;
10) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеу;
11) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеу;
12) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру;
13) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
14) қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру;
15) шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеу;
16) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 24.08.2020 № 454 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
17) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу;
18) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 21.04.2020 № 420; 29.05.2020 № 424; 04.12.2020 № 515 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2020 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын үйлерін салу және (немесе) реконструкциялау;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;

3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) развитие коммунального хозяйства;
6) развитие теплоэнергетической системы;
7) развитие газотранспортной системы;
8) строительство полигона твердо-бытовых отходов;
9) строительство скотомогильников;
10) развитие транспортной инфраструктуры;
11) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
12) развитие объектов социальной сферы.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Кызылординского областного маслихата от 28.10.2020 № 509 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2020 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
2) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
3) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
5) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
6) развитие транспортной системы;
7) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
8) развитие индустриальной инфраструктуры;
9) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
10) исключен решением Кызылординского областного маслихата от 24.08.2020 № 454 (вводится в действие с 01.01.2020).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Кызылординского областного маслихата от 21.04.2020 № 420 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2020 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата области на:
1) проектирование и (или) строительство жилья;
2) финансирование мер в рамках Дорожной карты занятости.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Кызылординского областного маслихата от 24.08.2020 № 454 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2020 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата области на:

3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
4) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
5) коммуналдық шаруашылықты дамыту;
6) жылу-энергетикалық жүйесін дамыту;
7) газ тасымалдау жүйесін дамыту;
8) тұрмыстық қатты қалдықтар полигонының құрылысы;
9) мал көміндісінің құрылысы;
10) көлік инфрақұрылымын дамыту;
11) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту;
12) әлеуметтік сала нысандарын дамыту.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 28.10.2020 № 509 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2020 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайғастыру, жобалау;
2) коммуналдық тұрғын үй қоры үйлерінің құрылысы немесе қайта жаңғырту;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайғастыру;
4) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
5) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
6) көлік жүйесін дамыту;
7) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту;
8) индустриалдық инфрақұрылымды дамыту;
9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру;
10) алынып тасталды – Қызылорда облыстық мәслихатының 24.08.2020 № 454 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 21.04.2020 № 420 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2020 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) тұрғын үй жобалау және (немесе) салу;
2) Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облыстық мәслихатының 24.08.2020 № 454 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2020 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:

1) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
2) проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2020 год в сумме 1 087 446,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 21.04.2020 № 420 (вводится в действие с 01.01.2020).
10-1. Одобрить заимствование местным исполнительным органом области на 2020 год выпуск государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке для финансирования Дорожной карты по развитию инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства, благоустройству населенных пунктов обеспечивающих занятость населения и строительства жилья.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 31.03.2020 № 418 (вводится в действие с 01.01.2020).
10-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год поступления трансфертов из бюджетов районов и города Кызылорды в связи с введением режима чрезвычайного положения – 3 403 464 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 21.04.2020 № 420; в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 04.12.2020 № 515 (вводится в действие с 01.01.2020).
10-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год перечисление в бюджет Туркестанской области средств в размере 255 000 тысяч тенге на ликвидацию чрезвычайной ситуации и ее последствий в Мактааральском районе Туркестанской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 29.05.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной 40-сессии
Кызылординского областного
маслихата, секретарь Кызылординского
областного маслихата
К. Бисенов
Приложение 1
к решению 40 сессии
Кызылординского областного маслихата
от "12" декабря 2019 года № 374
Областной бюджет на 2020 год

1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру;
2) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу.
10. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 1 087 446,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 21.04.2020 № 420 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. Мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде халықты жұмыспен қамтамасыз ететін инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту, елді мекендерді абаттандыру бойынша Жол картасын және тұрғын үй құрылысын қаржыландыруға ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін 2020 жылға бағалы қағаздар шығару арқылы облыстың жергілікті атқарушы органымен қарыз алуы мақұлдансын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 31.03.2020 № 418 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-2. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте 3 403 464 мың теңге төтенше жағдай режимін енгізуге байланысты аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен трансферттердің түсімдері көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 21.04.2020 № 420; жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 04.12.2020 № 515 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10-2. Түркістан облысы Мақтаарал ауданындағы төтенше жағдайды және оның салдарын жоюға Түркістан облысының бюджетіне 2020 жылға арналған облыстық бюджетінде 255 000 мың теңге мөлшерінде қаражат аудару қаралсын.
Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 29.05.2020 № 424 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2020 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қызылорда облыстық мәслихатының
кезекті 40-сессиясының төрағасы,
Қызылорда облыстық
мәслихатының хатшысы
К. Бисенов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2019 жылғы "12" желтоқсандағы
40-сессиясының № 374 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджет

18 610 962,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
18 217 237,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
124 813,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
365 133,0
003
Социальная поддержка инвалидов
1 250 391,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 077 590,1
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
466 057,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
455 836,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
125 189,3
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 814,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 643,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
118 818,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
47 432,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
14 181 519,0
261
Управление образования области
273 888,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
200 752,0
037
Социальная реабилитация
73 136,0
263
Управление внутренней политики области
48 525,1
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
48 525,1
295
Управление по контролю в сфере труда области
71 311,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
71 311,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 505 332,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области

18 610 962,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
18 217 237,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 813,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
365 133,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 250 391,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 077 590,1
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
466 057,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
455 836,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
125 189,3
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру"
2 814,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
1 643,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
118 818,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
47 432,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
14 181 519,0
261
Облыстың білім басқармасы
273 888,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
200 752,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
73 136,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
48 525,1
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 525,1
295
Облыстың еңбек саласындағы бақылау басқармасы
71 311,5
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
71 311,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20 505 332,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы

110 199,0
255
Управление сельского хозяйства области
13 793 655,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
148 149,4
002
Субсидирование развития семеноводства
239 906,0
006
Субсидирование производства приоритетных культур
136 973,8
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
706 558,2
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
455 565,0
018
Обезвреживание пестицидов
2 177,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
48 077,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
146 747,5
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
4 200,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
1 142 031,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
10 510,1
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 980,6
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 241 011,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 584 985,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 396 794,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 417 107,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
19 325,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
61 557,8
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
28 000,0
719
Управление ветеринарии области
1 383 797,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
92 180,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 507,0
009
Организация санитарного убоя больных животных

110 199,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
13 793 655,4
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148 149,4
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
239 906,0
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
136 973,8
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
706 558,2
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
455 565,0
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
2 177,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
48 077,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
146 747,5
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
4 200,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
1 142 031,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
10 510,1
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 980,6
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 241 011,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 584 985,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 396 794,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 417 107,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
19 325,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
61 557,8
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау"
28 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 383 797,7
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 180,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 507,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру

1 052,6
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
46 791,6
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 820,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
68 073,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
15 891,3
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
974 225,6
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 018,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
176 268,6
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка)
1 970,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
69 203,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
69 203,7
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 000,0
020
Развитие объектов сельского хозяйства
1 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 219 909,7
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 137 362,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
124 681,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
170 942,5
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
5 841 738,3
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
82 547,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
82 547,3
12
Транспорт и коммуникации
12 527 963,9
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
12 527 963,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
74 274,8
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 635 444,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
192 715,8
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
114 795,0

1 052,6
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
46 791,6
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 820,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
68 073,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
15 891,3
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
974 225,6
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 018,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
176 268,6
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және тасымалдау (жеткізу)
1 970,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
69 203,7
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 203,7
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 000,0
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 219 909,7
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 137 362,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 681,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
170 942,5
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
5 841 738,3
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
82 547,3
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 547,3
12
Көлiк және коммуникация
12 527 963,9
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12 527 963,9
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 274,8
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 635 444,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
192 715,8
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
114 795,0

025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 637 834,6
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 061 668,0
051
Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
5 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 022 287,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 783 944,1
13
Прочие
7 723 644,4
253
Управление здравоохранения области
739 958,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
739 958,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
242 949,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
242 949,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
126 834,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
126 834,0
257
Управление финансов области
902 946,4
012
Резерв местного исполнительного органа области
902 946,4
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
142 899,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
142 899,0
261
Управление образования области
1 116 979,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 116 979,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
37 635,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
37 635,0
273
Управление культуры, архивов и документации области
53 793,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
53 793,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 796 669,1
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
15 804,0
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
101 455,5
052
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
871 771,6
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 637 834,6
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
2 061 668,0
051
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
5 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 022 287,6
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 783 944,1
13
Басқалар
7 723 644,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
739 958,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
739 958,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
242 949,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
242 949,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
126 834,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
126 834,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
902 946,4
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
902 946,4
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
142 899,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
142 899,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 116 979,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 116 979,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
37 635,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
37 635,0
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
53 793,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
53 793,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 796 669,1
024
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
15 804,0
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
101 455,5
052
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
871 771,6
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

807 638,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
85 086,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
85 086,0
285
Управление физической культуры и спорта области
141 247,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
141 247,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
180 042,6
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
63 833,6
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 209,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
2 075 075,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
110 500,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
1 339 411,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
535 264,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
18 900,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
71 000,0
743
Управление цифровых технологий области
81 531,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
81 531,3
14
Обслуживание долга
53 437,1
257
Управление финансов области
53 437,1
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
44 742,1
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 695,0
15
Трансферты
108 347 880,2
257
Управление финансов области
108 347 880,2
007
Субвенции
96 639 278,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
458 380,7
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
999,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательств
7 510 049,0
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства

807 638,0
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
85 086,0
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 086,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
141 247,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
141 247,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
180 042,6
051
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
63 833,6
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 209,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
2 075 075,0
005
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
110 500,0
006
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 339 411,0
015
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
535 264,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
18 900,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
71 000,0
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
81 531,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
81 531,3
14
Борышқа қызмет көрсету
53 437,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
53 437,1
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
44 742,1
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 695,0
15
Трансферттер
108 347 880,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
108 347 880,2
007
Субвенциялар
96 639 278,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
458 380,7
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
999,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
7 510 049,0
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

2 701 887,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
782 285,6
3. Чистое бюджетное кредитование
28 022 039,7
Бюджетные кредиты
32 482 377,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 911 529,2
261
Управление образования области
2 398 382,2
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 398 382,2
273
Управление культуры, архивов и документации области
153 080,8
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
153 080,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 259 155,2
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
4 259 155,2
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 015 046,5
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
3 015 046,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 085 864,5
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
5 085 864,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 938 272,2
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 475 736,0
048
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
1 396 286,0
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминимумов
2 079 450,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 462 536,2
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
8 462 536,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5 354 076,0
255
Управление сельского хозяйства области

2 701 887,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
782 285,6
3. Таза бюджеттік кредиттеу
28 022 039,7
Бюджеттік кредиттер
32 482 377,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 911 529,2
261
Облыстың білім басқармасы
2 398 382,2
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 398 382,2
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
153 080,8
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
153 080,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 259 155,2
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
4 259 155,2
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 015 046,5
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
3 015 046,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 085 864,5
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
5 085 864,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 938 272,2
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 475 736,0
048
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
1 396 286,0
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
2 079 450,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 462 536,2
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
8 462 536,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5 354 076,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

361 694,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
351 776,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
17 091,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
7 023 404,0
029
Методическая работа
153 089,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
827 840,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 100 103,0
285
Управление физической культуры и спорта области
4 102 508,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
3 624 350,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
478 158,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 896 123,0
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
500 000,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 892 281,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
1 503 842,0
05
Здравоохранение
3 682 397,0
253
Управление здравоохранения области
2 540 188,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
207 954,0
006
Услуги по охране материнства и детства
198 414,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
54 361,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
27 404,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
27 919,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
353 802,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
46 241,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 072 431,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
285 897,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
265 765,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 142 209,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения

361 694,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
351 776,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
17 091,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
7 023 404,0
029
Әдістемелік жұмыс
153 089,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау"
827 840,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 100 103,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
4 102 508,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
3 624 350,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
478 158,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 896 123,0
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
500 000,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 892 281,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 503 842,0
05
Денсаулық сақтау
3 682 397,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 540 188,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
207 954,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
198 414,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
54 361,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
27 404,0
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
27 919,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
353 802,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
46 241,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 072 431,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
285 897,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
265 765,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 142 209,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау

1)
Общеобразовательное обучение;
2)
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам;
3)
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования.
2.
Здравоохранение:
1)
Услуги по охране материнства и детства;
2)
Пропаганда здорового образа жизни;
3)
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения;
4)
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь;
5)
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов;
6)
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан.

1)
Жалпы білім беру;
2)
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру;
3)
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру.
2.
Денсаулық сақтау:
1)
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер;
2)
Салауатты өмір салтын насихаттау;
3)
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау;
4)
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру;
5)
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету;
6)
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру.