О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2018 года № 245 "О районном бюджете Узункольского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 9 сентября 2019 года № 301. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 18 сентября 2019 года № 8658. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Узункольского района на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № 245 (опубликовано 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8190) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4073802,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 616943,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 9784,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16585,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3430490,1 тысяч тенге;
2) затраты – 4123568,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19068,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11232,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -68834,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68834,8 тысячи тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов на развитие из областного бюджета в сумме 95039,6 тысяч тенге, в том числе:
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 93964,6 тысячи тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 18178,0 тысяч тенге;
возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1995,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 245 "Ұзынкөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 9 қыркүйектегі № 301 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 18 қыркүйекте № 8658 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Ұзынкөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 245 шешіміне (2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8190 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4073802,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 616943,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9784,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 16585,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3430490,1 мың теңге;
2) шығындар – 4123568,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 19068,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 30300,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 11232,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -68834,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68834,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер түсімінің 95039,6 мың теңге сомасында, көзделгені ескерілсін оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 93964,6 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 18178,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге 1995,0 мың теңге сомасында;

краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных учебных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы в сумме 13247,0 тысяч тенге;
утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
средний ремонт внутрипоселковых дорог села Узунколь в сумме 123790,9 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания районного Дома культуры в сумме 79099,0 тысяч тенге;
приоритетные проекты транспортной инфраструктуры в сумме 66495,0 тысяч тенге;
издание учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жанғыру" в сумме 547,1 тысяч тенге;
аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 795,0 тысяч тенге;
обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками в сумме 462,0 тысячи тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 2886,0 тысяч тенге;
увеличение размера заработной платы работников, привлеченных на общественные работы до 1,5-кратного размера минимальной заработной платы в сумме 13026,1 тысяч тенге;
увеличение выплаты социальной помощи ко Дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в сумме 300,0 тысяч тенге;
проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 3907,9 тысяч тенге;
софинансирование выплат по государственной адресной социальной помощи в сумме 5137,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы в сумме 19000,0 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 331474,0 тысячи тенге;
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 3678,0 тысяч тенге;

Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 13247,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
Ұзынкөл ауылы ішіндегі жолдарды орташа жөндеуге 123790,9 мың теңге сомасында;
аудандық Мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге 79099,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларына 66495,0 мың теңге сомасында;
"Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптарға арналған өлкетану бойынша оқу құралын шығаруға және оларды мектептерге енгізуге 547,1 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметтерінің аутсорсингіне 795,0 мың теңге сомасында;
атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз етуге 462,0 мың теңге сомасында;
ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 2886,0 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмыстарға тартылған жұмыскерлердің жалақы мөлшерін ең төменгі жалақының 1,5 еселік мөлшеріне дейін ұлғайтуға 13026,1 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы қатысушылары мен мүгедектеріне Жеңіс күніне орай әлеуметтік көмек төлеуді ұлғайтуға 300,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізуге 3907,9 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу үшін бірлесіп қаржыландыруға 5137,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге 19000,0 мың теңге сомасында;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 331474,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 3678,0 мың теңге сомасында;

развитие рынка труда в сумме 42719,5 тысяч тенге;
реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме 3682,0 тысячи тенге;
выплату государственной социальной помощи в сумме 65376,0 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования в сумме 137118,0 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 22541,0 тысяча тенге;
финансируемые приоритетные проекты транспортной инфраструктуры в сумме 66561,0 тысяча тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной сессии В. Лазарева
Секретарь районного маслихата А. Бараншина
Приложение 1
к решению маслихата

еңбек нарығын дамытуға 42719,5 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 3682,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 65376,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 137118,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 22541,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 66561,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессия төрайымы В. Лазарева
Аудандық мәслихаттың хатшысы А. Бараншина
Мәслихаттың