О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
Решение ХLVII сессии маслихата города Алматы VI созыва от 27 мая 2019 года № 357. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 31 мая 2019 года № 1568. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 18 сентября 2021 года № 94
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 18.09.2021 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинских изделий отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно, согласно приложению к настоящему решению.
2. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социально - культурному развитию маслихата города Алматы Садыкова Б.Н.
4. Настоящее решение вводится в действие co дня его первого официального опубликования.
Председатель ХLVІІ-й сессии
маслихата города Алматы
VІ-го созыва
И. Байрамуков
Секретарь маслихата
города Алматы VІ-го созыва
К. Казанбаев
Приложение
к решению маслихата
города Алматы
от 27 мая 2019 года № 357
Предоставляемые лекарственные средства, специализированные лечебные
продукты, изделия медицинского назначения отдельным категориям
граждан при амбулаторном лечении бесплатно
п\п Назология Наименование Форма выпуска/доза/характеристики
1.
Идиопатический легочный фиброз
Нинтеданиб
Капсулы мягкие 150 миллиграмм.
2.
Хроническая посттромбоэмболическая легочная гипертензия
Риоцигуат
Таблетки, покрытые пленочной оболочкой 2,5 миллиграмм, 1,5 миллиграмм, 1,0 миллиграмм.
3.
Анкилозирующий спондилоартрит, Псориатрический артрит
Инфиликсимаб
Порошок лиофилизированный для приготовления концентрата для приготовления раствора для внутривенного введения 100 миллиграмм.
4.
Анкилозирующий спондилоартрит
Этанерцепт
Раствор для инъекций в предварительно наполненных шприц-ручках, 50 миллиграмм.
5.
Остеопетроз
Деферазирокс
Таблетки 250 миллиграмм.
6.
Буллезный эпидермиолиз
Бинт

Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХLVII сессиясының 2019 жылғы 27 мамырдағы № 357 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2019 жылғы 31 мамырда № 1568 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 18 қыркүйектегі № 94 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 18.09.2021 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 9-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттар, бейімделген емдік өнімдер, медициналық бұйымдар қосымша берілсін.
2. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Б.Н. Садықовқа жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XLVII
сессиясының төрағасы
И. Байрамуков
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев
Алматы қаласы мәслихатының
2019 жылғы 27 мамырдағы
№ 357 шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін берілетін
дәрілік заттар, бейімделген емдік өнімдер, медициналық мақсаттағы бұйымдар
р/с Нозологиясы Атауы Шығарылу түрі / доза / сипаттамалары
1.
Идиопатиялық өкпе фиброзы
Нинтеданиб
Жұмсақ капсулалар 150 миллиграмм.
2.
Созылмалы тромбоэмболиялықтан кейінгі өкпе гипертензиясы
Риоцигуат
Үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар 2,5 миллиграмм, 1,5 миллиграмм, 1,0 миллиграмм.
3.
Анкилозды спондилоартрит, Псориатикалық артрит
Инфиликсимаб
Көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 100 миллиграмм.
4.
Анкилозды спондилоартрит
Этанерцепт
Алдын ала толтырылған шприц-қаламдардағы инъекцияға арналған ерітінді, 50 миллиграмм.
5.
Остеопетроз
Деферазирокс
Таблеткалар 250 миллиграмм.
6.
Буллез эпидермиолизі
Дәке

Бинт фиксирующий, 4 метр х 4 сантиметр, предназначен для фиксирующих повязок всех видов, в особенности на суставах, а также частях тела, имеющих коническую или округлую форму. Бинт из мягкой эластичной крепированной ткани с высоким содержанием натурального волокна; растяжимость не менее 160%; надежно закрепляется и не сползает; устойчив к кипячению и стерилизации (пар А не менее 134 °С). Не менее 41% хлопок, не менее 29% вискоза, не менее 30% полиамид.
Бинт
Бинт фиксирующий, 4 метр х 10 сантиметр, предназначен для фиксирующих повязок всех видов, в особенности на суставах, а также частях тела, имеющих коническую или округлую форму. Бинт из мягкой эластичной крепированной ткани с высоким содержанием натурального волокна; растяжимость не менее 160%; надежно закрепляется и не сползает; устойчив к кипячению и стерилизации (пар А не менее 134 °С). Не менее 41% хлопок, не менее 29% вискоза, не менее 30% полиамид.
Бинт
Бинт из хлопка и вискозы, идеально подходящий для закрепления любых повязок (на суставах, конечностях на голове) и для ухода за ранами любой степени тяжести. Когезивный фиксирующий бинт с двойным эффектом сцепления благодаря крепированной структуре ткани и микроточеченой пропитке гипоалергенным синтетическим клеем. Растяжимость 85%. Состав: 43% вискоза, 20% полиамид, 37% хлопок без латекса, 8 сантиметр*20 метр.
Бинт
Бинт ватный, особо мягкий, нестерильный 3 метр х10 сантиметр, используется в качестве тонкого мягкого подкладочного материала под гипсовые, синтетические и компрессионные повязки и шины. Рекомендуется для пациентов с кожей повышенной чувствительности. Особо мягкий ватный синтетический бинт из гидрофобных закрученных волокон полиэфира, сохраняющих форму при механическом воздействии и воздействии влаги; за счет особого сцепления не образует складок и легко накладывается слоями, воздухо- и секретопроницаемый, выравнивает температуру; устойчив к облучению и стерилизации (пар А 134°С). Упаковано в картонные коробки.
Судокрем
Банка 125 грамм (Бензиловый спирт - 0,39%; Оксид цинка - 15,25%; Ланолин /гипоаллергенный/ - 4,00%; Бензилбензоат - 1,01% и бензилциннамат - 0,15%).
Солкосерил
Крем 10% 20 грамм (депротеинизированный диализат из крови здоровых молочных телят, стандартизированный химически и биологически).
Офломелид
Мазь 30 грамм (офлоксацин 10 миллиграмм, диоксометилтетрагидропиримидин (метилурацил) 40 миллиграмм, лидокаина гидрохлорид (в форме моногидрата)
30 миллиграмм.).
Бепантен (декспантенол)
Мазь 5% 100 грамм.
Октенисепт
Спрей 250 миллилитр.
Липикар
Лосьон 250 миллилитр.
Салфетки

Дәке, бекітуші, 4 метр х 4 сантиметр, барлық түрдегі, әсіресе буындардағы, сондай-ақ конустық немесе дөңгелек пішінді дене бөліктерін бекіткіш таңғыштарға арналған. Құрамында табиғи талшығы жоғары жұмсақ серпімді бекітілген матадан жасалған дәке; кемінде 160%-дан созылады; берік бекітіледі және жылжып кетпейді; қайнатуға және стерилдеуге төзімді (А буы 134 °С-тан кем емес). Құрамында кемінде 41% мақта, кемінде 29% вискоз, кемінде 30% полиамид бар.
Дәке
Дәке, бекітуші, 4 метр х 10 сантиметр, барлық түрдегі, әсіресе буындардағы, сондай-ақ конустық немесе дөңгелек пішінді дене бөліктерін бекіткіш таңғыштарға арналған. Құрамында табиғи талшығы жоғары жұмсақ серпімді бекітілген матадан жасалған дәке; кемінде 160%-дан созылады; берік бекітіледі және жылжып кетпейді; қайнатуға және стерилдеуге төзімді (А буы 134 °С-тан кем емес). Құрамында кемінде 41% мақта, кемінде 29% вискоз, кемінде 30% полиамид бар.
Дәке
Кез келген таңғыштарды (буындарда, аяқ-қолдарда) бекітуге және кез келген ауырлық дәрежесіндегі жарақаттарды күтуге арналған мақтадан және вискозадан жасалған дәке. Матаның бекітілген құрылымы мен гипоаллергенді синтетикалық желіммен микротүсірілген сіңдірудің арқасында қосарлы ілінісу әсері бар когезивті бекіткіш дәке. 85% созылмалы. Құрамы: 43% - вискоза, 20% - полиамид, 37% - латекссіз мақта, 8 сантиметр *20 метр.
Дәке
Мақта дәкесі, аса жұмсақ, зарарсыздандырылмаған 3 метр х 10 сантиметр, гипс, синтетикалық және компрессиялық таңғыштар мен шиналар астына жұқа жұмсақ төсеме материал ретінде пайдаланылады. Жоғары сезімталдық терісі бар пациенттер үшін ұсынылады. Механикалық әсер ету және ылғал әсер ету кезінде пішінін сақтайтын гидрофобты бұралған полиэфир талшықтарынан жасалған аса жұмсақ мақта синтетикалық дәке; ерекше ілінісу есебінен қатпарларланып қалмайды және қабат-қабат болып оңай оралады, ауа- және секретөткізбейтін, температураны қалыпты ұстап тұрады; сәуленуге және стерилдеуге төзімді (А буы 134°С). Картон қораптарға оралған.
Судокрем
Банкіде, 125 грамм (Бензил спирті - 0,39%; Мырыш оксиді - 15,25%; Ланолин /гипоаллергенді/ - 4,00%; Бензилбензоат - 1,01% және бензилциннамат - 0,15%).
Солкосерил
Крем 10% 20 грамм (химиялық және биологиялық стандартталған сау сүт бұзауларының қанынан депротеинделген диализаты).
Офломелид
Жақпа май 30 грамм (офлоксацин 10 миллиграмм, диоксометилтетрагидропиримидин (метилурацил)
40 миллиграмм, лидокаина гидрохлорид (моногидрат нысанында) 30 миллиграмм).
Бепантен (декспантенол)
Жақпа май 5% 100 грамм.
Октенисепт
Спрей 250 миллилитр.
Липикар
Лосьон 250 миллилитр.
Сулықтар

Влажные гигиенические салфетки 50 штук; из нетканого материала, применяются без воды и мыла. Не содержат спирт. Нейтральный для кожи фактор рН. Экстракт ромашки аптечной оказывает антисептическое, противо-воспалительное действие. Используются при уходе за лежачими больными, для интимной гигиены; для очищения кожи в поездках; при сменном суточном режиме работы. Дерматологически протестировано и клинически испытано. Размер салфетки: 200 х 300 миллиметр, в упаковке 50 штук.
Повязка
Гибкая абсорбирующая тонкая прокладки (технология Safetac) из пенополиуретана, покрытая мягким силиконовым контактным слоем (Safetac) и внешней пленкой, которая проницаема для испарений и непроницаема для воды
20 сантиметр*50 сантиметр.
Повязка
Гибкая абсорбирующая тонкая прокладки (технология Safetac) из пенополиуретана, покрытая мягким силиконовым контактным слоем (Safetac) и внешней пленкой, которая проницаема для испарений и непроницаема для воды
15 сантиметр *15 сантиметр.
Повязка
Стерильная повязка, состав: пчелиный воск в количестве не менее 96,9%; прополис в количестве не менее 3,0 % к массе воска; витамин Е не менее 1,0 миллиграмм на 15*10 квадрат сантиметр поверхности изделия. На поверхность покрытия нанесена мазь Левомеколь 10 сантиметр *10 сантиметр.
Повязка
Атравматическая гипоаллергенная мазевая повязка из крупноячеистой воздухо - и секретопроницаемой хлопчатобумажной ткани. Состав мази: вазелин белый, воск, жирные кислоты. Стерильно, запечатано поштучно,
10 сантиметр *20 сантиметр.
Повязка
Не содержащая фармпрепаратов мазевая, сетчатая повязка проницаемая для влаги и экссудата, 10x20 сантиметр. Пропитана мазью с нейтральными показателями. Толстый слой мази не смывается даже при сильной экссудации. Легко разрезается на лоскуты необходимых размеров. Повязка эффективна при длительном применении, не раздражает кожу. Обладает гипоаллергенными свойствами. Мазь содержит белый вазелин.

50 дана ылғалды гигиеналық сулықтар; мата емес материалдан, сусыз және сабынсыз қолданылады. Құрамында спирт жоқ. Тері үшін бейтарап рН факторы. Дәрілік түймедақ сығындысы антисептикалық, қабынуға қарсы әсер етеді. Жатқан науқастарды күту кезінде, интим гигиенасы үшін; сапарда теріні тазарту үшін; ауысымдық тәуліктік жұмыс режимінде қолданылады. Дерматологиялық сынақтан өткен және клиникалық тексерілген. Сулықтың өлшемі: 200 х 300 миллиметр, орамада 50 дана.
Дәке
Жұмсақ силикон байланысу қабатымен (Safetac технологиясы) және булануға арналған және су өткізбейтін 20 сантиметр *50 сантиметр сыртқы пленкамен жабылған көбік пенополиуретаннан жасалған икемді сіңіргіш жіңішке төсемдер (Safetac технологиясы).
Дәке
Жұмсақ силикон байланысу қабатымен (Safetac технологиясы) және булануға арналған және су өткізбейтін 15 сантиметр *15 сантиметр сыртқы пленкамен жабылған көбік пенополиуретаннан жасалған икемді сіңіргіш жіңішке төсемдер (Safetac технологиясы).
Дәке
Стерильді таңғыш, құрамы: ара балауызы 96,9%-дан кем емес; балауыз массасына 3,0%-дан кем емес балауыз; Е витамині 15*10 квадрат сантиметрге 1,0 миллиграммнан кем емес. Жабынның бетіне 10 сантиметр *10 сантиметр Левомеколь жақпа майы жағылған.
Дәке
Атравматикалық гипоаллергенді жақпа таңғыш ірі ұяшықты ауа және секретөткізбейтін мақтақағазды матадан. Май құрамы: ақ вазелин, балауыз, май қышқылдары. Стерильді, бір данадан басылған, 10 сантиметр *20 сантиметр.
Дәке
Құрамында фармпрепараттары жоқ, майлы, ылғал мен экссудат үшін өтетін торлы таңғыш, 10 x 20 сантиметр. Бейтарап көрсеткіштері бар май сіңдірілген. Майдың қалың қабаты тіпті күшті экссудацияда шайылмайды. Қажетті өлшемдердің кесінділеріне оңай кесіледі. Таңғыш ұзақ қолданғанда тиімді, теріні тітіркендірмейді. Гипоаллергенді қасиеттері бар. Жақпада ақ вазелин бар.