О дополнительном предоставлении лекарственных средств
Решение внеочередной LI сессии маслихата города Алматы VI созыва от 29 июля 2019 года № 375. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 6 августа 2019 года № 1573. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 18 сентября 2021 года № 94
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 18.09.2021 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить лекарственные средства отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно, согласно приложению к настоящему решению.
2. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социально - культурному развитию маслихата города Алматы Садыкова Б.Н.
4. Настоящее решение вводится в действие co дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной LI-й сессии,
секретарь маслихата города Алматы VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение
к решению маслихата
города Алматы
от 29 июля 2019 года № 375
Предоставляемые лекарственные средства отдельным категориям
граждан при амбулаторном лечении бесплатно
№ п/п Назология Наименование Форма выпуска/доза/характеристики
Международное непатентованное название
Торговое название
1.
Рак легкого
Осимертиниб
Тагриссо
таблетки, покрытые пленочной оболочкой 80 миллиграмм.
2.
Рак желудка
Рамуцирумаб
Сирамза
концентрат для приготовления раствора для инфузий
10 миллиграмм/10 миллилитр,
10 миллилитр.
3.
Рак молочной железы
Палбоциклиб
Айбранс
капсулы, 100 миллиграмм и капсулы, 125 миллиграмм.
4.
Множественная миелома
Даратумумаб
Дарзалекс
концентрат для приготовления раствора для инфузий:
400 миллиграмм/20 миллилитр,
20 миллилитр и 100 миллиграмм/
5 миллилитр, 5 миллилитр.

Дәрілік заттарды қосымша беру туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LI сессиясының 2019 жылғы 29 шілдедегі № 375 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2019 жылғы 6 тамызда № 1573 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 18 қыркүйектегі № 94 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 18.09.2021 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 9-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттар қосымша берілсін.
2. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Б.Н. Садықовқа жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс LI сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы
Қ. Қазанбаев
Алматы қаласы мәслихатының
2019 жылғы 29 шілдедегі № 375
шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде
тегін берілетін дәрілік заттар
р/с № Назологиясы Атауы Шығарылу түрі/дозасы/
сипаттамалары
Халықаралық патенттелмеген атауы Саудалық атауы
1.
Өкпе қатерлі ісігі
Осимертиниб
Тагриссо
үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар 80 миллиграмм.
2.
Асқазан қатерлі ісігі
Рамуцирумаб
Сирамза
инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
10 миллиграмм/10 миллилитр,
10 миллилитр.
3.
Сүт безі қатерлі ісігі
Палбоциклиб
Айбранс
капсулалар, 100 миллиграмм және капсулалар,
125 миллиграмм.
4.
Көптеген миелома
Даратумумаб
Дарзалекс
инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат:
400 миллиграмм/
20 миллилитр, 20 миллилитр және 100 миллиграмм/
5 миллилитр, 5 миллилитр.