Об установлении категории автостоянок (паркингов) и увеличении базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по городу Семей
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 22 апреля 2019 года № 37/257-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 8 мая 2019 года № 5931. Утратило силу решением маслихата города Семей области Абай от 28 июня 2024 года № 28/153-VIII
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Семей области Абай от 28.06.2024 № 28/153-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) по городу Семей, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) по городу Семей, подлежащих налогообложению по базовым ставкам на земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем, в зависимости от категории автостоянок (паркингов), согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Семей близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
4. Признать утратившим силу решение маслихата города Семей "О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" от 24 июня 2011 года № 38/260-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 июля 2011 года за № 5-2-146, опубликовано в газете "Вести Семей" от 6сентября 2011 года № 62).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
сессии городского маслихата Р. Хазипов
Секретарь
городского маслихата Б. Акжалов
Приложение 1 к решению
от 22 апреля 2019 года
№ 37/257-VI
Категории автостоянок (паркингов)
№№
Типы автостоянок (паркингов)
Категории
1.
Надземные автостоянки (паркинги) закрытого типа, автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2.
Автостоянки (паркинги), пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки (паркинги), встроенные в здания другого назначения
2 категория
3.
Автостоянки (паркинги), расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
3 категория
Приложение 2 к решению
от 22 апреля 2019 года
№ 37/257-VI
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
№№
Категории автостоянок (паркингов)
Базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в расчете на один квадратный метр площади (тенге)
Увеличение базовых ставок
1.
1 категория
8,20
в 10 раз
2.
2 категория
8,20
в 9 раз
3.
3 категория
8,20
в 8 раз

Семей қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын белгілеу және автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 37/257-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 мамырда № 5931 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 28/153-VIII шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 28.06.2024 № 28/153-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 505-бабына, 509-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Семей қаласы бойынша автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Тұрғын үй қоры, оның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен құрылысжайлар алып жатқан жерді қоспағанда, елді мекендердің жеріне арналған базалық салықтық мөлшерлемесі бойынша салық салынатын Семей қаласы бойынша автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлер үшін базалық салықтық мөлшерлемесі автотұрақтардың (паркингтердің) санатына байланысты осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген басқа санаттардағы жерлерге салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық мөлшерлемелері қолданылатын жақын орналасқан елді мекен болып Семей қаласы айқындалсын.
4. Семей қаласы мәслихатының 2011 жылғы 24 маусымдағы № 38/260-ІV "Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге арналған салық ставкалары туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 27 шілдедегі № 5-2-146 болып тіркелген, 2011 жылғы 6 қыркүйектегі № 62 "Семей Таңы" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының
төрағасы Р. Хазипов
Қалалық мәслихаттың
хатшысы Б. Ақжалов
2019 жылғы 22 сәуірдегі
№ 37/257-VI шешiмге
1-қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
№№
Автотұрақтар (паркингтер) түрлері
Санаттар
1.
Жабық үлгідегі жерүсті автотұрақтар (паркингтерге), ашық үлгідегі автотұрақтар (паркингтерге)
1-санат
2.
Өзге мақсаттағы ғимараттарға жапсарлай салынған автотұрақтар (паркингтерге), өзге мақсаттағы ғимараттарға кіріктірілген автотұрақтар (паркингтерге)
2-санат
3.
Ғимараттардың астында жерасты, жертөле, цоколь немесе жерүсті төменгі қабаттарда орналасқан автотұрақтар (паркингтерге)
3-санат
2019 жылғы 22 сәуірдегі
№ 37/257-VI шешiмге
2-қосымша
Автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемелері
№№
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Алаңның бір шаршы метріне есептегенде автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелер (теңге)
Базалық мөлшерлемелердің ұлғаюы
1.
1-санат
8,20
10 есе
2.
2-санат
8,20
9 есе
3.
3-санат
8,20
8 есе