Об утверждении формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его формированию
Приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 января 2020 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2020 года № 19882. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 3.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 04.01.2023 № 3 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования отчетности по исполнительному производству, руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета формы № 4 "О работе по исполнению судебных актов" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа субъектам правовой статистики и специальных учетов, в территориальные органы Комитета для сведения и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 10
форма
Отчет № 4. Отчет о работе по исполнению судебных актов
Сноска. Отчет № 4 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Таблица № 1. Движение исполнительных документов
Наименование
Остаток исполнительных производств на начало отчетного периода
Возбуждено исполнительных производств в отчетном периоде
в том числе
Отменено постановлений судебного исполнителя в отчетном периоде
повторно возбужденные исполнительные производства
взыскано в солидарном порядке
принято по территориальности
1
2
3
4
5
6
Штрафы по приговорам
1
Конфискация имущества осужденных
2
Конфискация имущества, полученного незаконным путем, до вынесения приговора
3
Взыскание по приговорам суда в пользу физических и юридических лиц
4
Взыскание по уголовным делам в пользу государства
5
в том числе
взыскание материального ущерба, причиненного уголовным правонарушением
6
Взыскание в пользу государства:
7
в том числе
взыскание в пользу государственных предприятий, государственных учреждений
8
взыскание материального ущерба
9
взыскание с должностных лиц, по вине которых взыскан вред
10
взыскание государственной пошлины в доход государства
11
Взыскание с государства
12
в том числе
Взыскание с государства вреда в связи с незаконными действиями должностных лиц
13
Взыскание в пользу юридических лиц независимо от формы собственности и лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью
14
в том числе
о взыскании в пользу банков второго уровня
15
Взыскание в пользу физических лиц
16
в том числе
о взыскании заработной платы
17
о взыскании пенсий и пособий
18
о взыскании алиментов
19
из них
на содержание детей
20
на содержание супруги (супруга)
21
на содержание родителей
22
в пользу органов опеки и попечительства
23
в пользу братьев и сестер
24
По решению международных, иностранных судов и арбитражей
25
По постановлению судебного исполнителя о возмещении расходов, понесенных при совершении исполнительных действий
26
По постановлению судебного исполнителя о взыскании исполнительской санкции
27
По постановлению прокурора о принудительном исполнении
28
По постановлению частного судебного исполнителя об утверждении суммы оплаты его деятельности
29
Налоговые приказы о взыскании задолженности физического лица
30
Исполнительные надписи
31
Штрафы по постановлениям суда
32
из них
судебные издержки по административным постановлениям суда
33
Штрафы по постановлениям уполномоченных органов
34
Конфискация имущества по административным делам
35
Иные исполнительные документы неимущественного характера
36
из них
выселение (вселение)
37
снос незаконного строения
38
порядок общения с ребенком
39
Всего исполнительных производств
40
Продолжение таблицы
Возобновлено исполнительных производств после отмены ранее принятого решения
Направлено по территориальности
Общее количество исполнительных производств находилось на исполнении в отчетном периоде
Общее количество исполнительных документов, производство по которым окончено в отчетном периоде
в том числе
количество оконченных исполнительных производств по повторно возбужденным исполнительным производствам
исполнено документов непосредственно судебными исполнителями
исполнено должником до предъявления исполнительного документа
возвращено исполнительных документов взыскателю
возвращено исполнительных документов по требованию суда или других государственных органов
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Количество документов оконченных в срок свыше установленного (статья 39 Закона)
Остаток неисполненных документов на конец отчетного периода
в том числе
Вынесено постановлений об отказе в возбуждении исполнительного производства в порядке подпунктов 1)-13) пункта 1 статьи 38 Закона
прекращено
в том числе
взыскано частично
по исполнительным документам, находящимся на периодическом исполнении
Всего приостановлено
из них
прекращено по подпункту 6) пункта 1 статьи 47 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон)
приостановлено по подпункту 6) статьи 42 Закона
приостановлено по подпункту 2) статьи 42 Закона
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Отчет № 4. Отчет о работе по исполнению судебных актов
Таблица № 2. Размер взысканий по исполнительным документам, поступившим на исполнение, в тенге
Наименование
Остаток сумм на начало отчетного периода
Суммы по возбужденным исполнительным производствам на начало отчетного периода
В том числе
Суммы по отмененным постановлениям судебного исполнителя в отчетном периоде
Суммы по возобновленным исполнительным производствам после отмены ранее принятого решения
Направлено по территориальности
Суммы, подлежащие взысканию в отчетном периоде
Сумма по документам, производство по которым окончено в отчетном периоде
повторно возбужденные исполнительные производства
взыскано сумм в солидарном порядке
принято по территориальности
Штрафы по приговорам
1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Конфискация имущества осужденных
2
Конфискация имущества, полученного незаконным путем, до вынесения приговора
3
Взыскание по приговорам суда в пользу физических и юридических лиц
4
Взыскание по уголовным делам в пользу государства
5
в том числе
взыскание материального ущерба, причиненного уголовным правонарушением
6
Взыскание в пользу государства:
7
в том числе
взыскание в пользу государственных предприятий, государственных учреждений
8
взыскание материального ущерба
9
взыскание с должностных лиц, по вине которых взыскан вред
10
взыскание государственной пошлины в доход государства
11
Взыскание с государства
12
в том числе
Взыскание с государства вреда в связи с незаконными действиями должностных лиц
13
Взыскание в пользу юридических лиц независимо от формы собственности и лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью
14
в том числе
о взыскании в пользу банков второго уровня
15
Взыскание в пользу физических лиц
16
в том числе
о взыскании заработной платы
17
о взыскании пенсий и пособий
18
о взыскании алиментов
19
из них
на содержание детей
20
на содержание супруги (супруга)
21
о взыскании алиментов на содержание родителей
22
в пользу органов опеки и попечительства
23
в пользу братьев и сестер
24
По решению международных, иностранных судов и арбитражей
25
По постановлению судебного исполнителя о возмещении расходов, понесенных при совершении исполнительных действий
26
По постановлению судебного исполнителя о взыскании исполнительской санкции
27
По постановлению прокурора о принудительном исполнении
28
По постановлению частного судебного исполнителя об утверждении суммы оплаты его деятельности
29
Налоговые приказы о взыскании задолженности физических лиц
30
Исполнительные надписи
31
Штрафы по постановлениям суда
32
из них
судебные издержки по административным постановлениям суда
33
Штрафы по постановлениям уполномоченных органов
34
Конфискация имущества по административным делам
35
Иные исполнительные документы неимущественного характера
36
из них
(выселение) вселение
37
снос незаконного строения
38
порядок общения с ребенком
39
Всего исполнительных производств
40
в том числе
Сумма по документам, оконченным в срок свыше установленного Законом (статья 39 Закона)
по повторно возбужденным исполнительным производствам
сумма, взысканная непосредственно судебными исполнителями
сумма, оплаченная должником до предъявления исполнительного документа
сумма по документам, возвращенным взыскателю
сумма по документам, возвращенным по требованию суда или других государственных органов
сумма по прекращенным производствам
в том числе
сумма по прекращенным по подпункту 6) пункта 1 статьи 47 Закона
11
12
13
14
15
16
17
18
Продолжение таблицы
Остаток сумм на конец отчетного периода
в том числе
Взысканная сумма 10% исполнительской санкции
Сумма по постановлениям об отказе в возбуждении исполнительного производства в порядке подпунктов 1)-13) пункта 1 статьи 38 Закона
взыскано частично
по исполнительным документам, находящимся на периодическом исполнении
по приостановленным производствам
из них
по приостановленным по подпункту 6) статьи 42 Закона
по приостановленным по подпункту 2) статьи 42 Закона
19
20
21
22
23
24
25
26
Отчет № 4. Отчет о работе по исполнению судебных актов
Таблица № 3. О взыскании алиментов
Наименование
Общее количество должников по исполнительным производствам о взыскании алиментов в отчетном периоде
Количество лиц, на содержание которых взыскиваются алименты в отчетном периоде
Остаток исполнительных производств на начало отчетного периода
из них
Сумма задолженности по алиментам (по постановлениям об определении задолженности)
Возбуждено исполнительных производств в отчетном периоде
из них
Сумма задолженности по алиментам (по постановлениям об определении задолженности)
количество исполнительных производств, по которым вынесены постановления об определении задолженности
количество исполнительных производств, по которым вынесены постановления об определении задолженности
1
2
3
4
5
6
7
8
О взыскании алиментов
1
из них
на содержание детей
2
на содержание супруги (супруга)
3
о взыскании алиментов на содержание родителей
4
в пользу органов опеки и попечительства
5
в пользу братьев и сестер
6
Общее количество исполнительных производств находилось на исполнении в отчетном периоде
из них
Сумма задолженности по алиментам (по постановлениям об определении задолженности)
Общее количество исполнительных документов, производство по которым окончено в отчетном периоде
из них
Сумма задолженности по алиментам (по постановлениям об определении задолженности)
Остаток неисполненных документов на конец отчетного периода
из них
Сумма задолженности по алиментам (по постановлениям об определении задолженности)
количество исполнительных производств, по которым вынесены постановления об определении задолженности
количество исполнительных производств, по которым вынесены постановления об определении задолженности
количество исполнительных производств, по которым вынесены постановления об определении задолженности
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 10
Инструкция по формированию формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов"

"Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2020 жылғы 15 қаңтардағы № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 қаңтарда № 19882 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 3 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 04.01.2023 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атқарушылық іс жүргізу бойынша есептілікті жетілдіру мақсатында, 2017 жылғы 30 маусымдағы "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 6) тармақшасын басшылыққа алып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) мыналарды:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Комитеттің аумақтық органдарына мәлімет және қызмет барысында қолдану үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының міндетін
атқарушысының
2020 жылғы 15 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ 4-нысан. Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы есеп
№ 1-кесте. Атқарушылық құжаттардың қозғалысы
Атауы
Есепті кезеңнің басындағы атқарушылық іс жүргізудің қалдығы
Есепті кезеңде қозғалған атқарушылық іс жүргізулер
олардың ішінен
Есепті кезеңде сот орындаушысы қаулыларының күші жойылды
қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер
ортақ тәртіпте өндіріп алынғаны
аумақтық тиесілігіне қарай қабылданғаны
1
2
3
4
5
6
Үкімдер бойынша айыппұлдар
1
Сотталғандардың мүлкін тәркілеу
2
Үкім шығарылғанға дейін заңсыз жолмен алынған мүлікті тәркілеу
3
Сот үкімдері бойынша жеке және заңды тұлғалардың пайдасына өндіріп алу
4
Қылмыстық істер бойынша мемлекет пайдасына өндіріп алу
5
оның ішінде
қылмыстық құқық бұзушылықпен келтірілген материалдық нұқсанды өндіріп алу
6
Мемлекет пайдасына өндіріп алу:
7
оның ішінде
мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік мекемелер пайдасына өндіріп алу
8
материалдық нұқсанды өндіріп алу
9
зиянды өндіріп алуға кінәлі лауазымды адамдардан өндіріп алу
10
Мемлекет пайдасына мемл. баж салығын өндіріп алу
11
Мемлекеттен өндіріп алу
12
оның ішінде
Лауазымды адамдардың заңсыз әрекеттеріне байланысты мемлекеттен зиянды өндіріп алу
13
Меншік нысанына байланыссыз заңды тұлғалардың және кәсіпкерлік қызметпен айналысатын адамдардың пайдасына өндіріп алу
14
оның ішінде
екінші деңгейдегі банктердің пайдасына өндіріп алу туралы
15
Жеке тұлғалардың пайдасына өндіріп алу
16
оның ішінде
жалақыны өндіріп алу туралы
17
зейнетақыны және жәрдемақыны өндіріп алу туралы
18
алименттерді өндіріп алу туралы
19
олардың ішінде
балаларды асырауға
20
жұбайын (зайыбын) асырауға
21
ата-анасын асырауға
22
қамқоршылық және қорғаншылық органдарының пайдасына
23
аға-інілері мен апа-қарындастарының пайдасына
24
Халықаралық, шетелдік соттардың және төреліктер шешімдері бойынша
25
Атқарушылық әрекеттерді іске асыру кезінде келтірілген шығындарды өтеу туралы сот орындаушысының қаулысы бойынша
26
Атқарушылық санкцияны өндіріп алу туралы сот орындаушысының қаулысы бойынша
27
Мәжбүрлеп орындау туралы прокурордың қаулысы бойынша
28
Жеке сот орындаушысы қызметі төлемінің сомасын бекіту туралы оның қаулысы бойынша
29
Жеке тұлғалардың берешектерін өндіріп алу туралы салық бұйрықтары
30
Атқарушылық жазбалар
31
Сот қаулылары бойынша айыппұлдар
32
оның ішінде
Соттың әкімшілік қаулылары бойынша сот шығындары
33
Уәкілетті органның қаулылары бойынша айыппұлдар
34
Әкімшілік істер бойынша мүлікті тәркілеу
35
Мүліктік емес сипаттағы басқа да атқарушылық құжаттар
36
олардың ішінде
Көшіру (көшіріп әкелу)
37
заңсыз құрылысты бұзу
38
баламен қарым-қатынас тәртібі
39
Атқарушылық іс жүргізудің барлығы
40
Кестенің жалғасы
Бұдан бұрын қабылданған шешімнің күші жойылғаннан кейін атқарушылық іс жүргізулер қайта жаңартылды
Аумақтық тиесілігіне қарай жіберілгені
Есепті кезеңде орындауда болған атқарушылық іс жүргізулердің жалпы саны
Іс жүргізуі есепті кезеңде аяқталған атқарушылық құжаттардың жалпы саны
оның ішінде
қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулері бойынша аяқталған атқарушылық іс жүргізулердің саны
тікелей сот орындаушылары орындаған құжаттар
атқарушылық құжатты ұсынғанға дейін борышкердің орындағаны
өндіріп алушыға қайтарылған атқарушылық құжаттар
соттың немесе басқа мемл.органдардың талабы бойынша қайтарылған атқарушылық құжаттар
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған құжаттардың саны (Заңның 39-бабы)
Есепті кезеңнің аяғындағы орындалмаған құжаттардың қалдығы
оның ішінде
Заңның 38-бабы 1-тармағының 1)-13) тармақшалары тәртібінде атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулылар шығарылды
тоқтатылғаны
оның ішінде
Ішінара өндіріп алынды
мерзімді орындаудағы атқарушылық құжаттар бойынша
Тоқтатылғандардың барлығы
оның ішінде
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабының 1-тармағы 6) тармақшасы бойынша тоқтатылғаны
Заңның 42-бабының 6) тармақшасы бойынша тоқтатыла тұрды
Заңның 42-бабының 2) тармақшасы бойынша тоқтатыла тұрды
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
№4-нысан. Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы есеп.
№ 2-кесте. Орындауға келіп түскен атқарушылық құжаттар бойынша өндіріп алулардың мөлшері, теңгемен
Атауы
Есепті кезеңнің басындағы соманың қалдығы
Есепті кезеңнің басындағы қозғалған атқарушылық іс жүргізулер бойынша сома
олардың ішінен
қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер
ортақ тәртіпте өндіріп алынған сома
аумақ бойынша қабылданғаны
1
2
3
4
5
Үкімдер бойынша айыппұлдар
1
Сотталғандардың мүлкін тәркілеу
2
Үкім шығарылғанға дейін заңсыз жолмен алынған мүлікті тәркілеу
3
Сот үкімдері бойынша жеке және заңды тұлғалардың пайдасына өндіріп алу
4
Қылмыстық істер бойынша мемлекет пайдасына өндіріп алу
5
оның ішінде
қылмыстық құқық бұзушылықпен келтірілген материалдық нұқсанды өндіріп алу
6
Мемлекет пайдасына өндіріп алу:
7
оның ішінде
мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік мекемелер пайдасына өндіріп алу
8
материалдық нұқсанды өндіріп алу
9
зиянды өндіріп алуға кінәлі лауазымды адамдардан өндіріп алу
10
Мемлекет пайдасына мемл.баж салығын өндіріп алу
11
Мемлекеттен өндіріп алу
12
оның ішінде
Лауазымды адамдардың заңсыз әрекеттеріне байланысты мемлекеттен зиянды өндіріп алу
13
Меншік нысанына байланыссыз заңды тұлғалардың және кәсіпкерлік қызметпен айналысатын адамдардың пайдасына өндіріп алу
14
оның ішінде
екінші деңгейдегі банктердің пайдасына өндіріп алу туралы
15
Жеке тұлғалардың пайдасына өндіріп алу
16
оның ішінде
жалақыны өндіріп алу туралы
17
зейнетақыны және жәрдемақыны өндіріп алу туралы
18
алименттерді өндіріп алу туралы
19
олардың ішінде
балаларды асырауға
20
жұбайын (зайыбын) асырауға
21
ата-анасын асырауға алименттерді өндіріп алу туралы
22
қамқоршылық және қорғаншылық органдарының пайдасына
23
аға-інілері мен апа-қарындастарының пайдасына
24
Халықаралық, шетелдік соттардың және төреліктердің шешімдері бойынша
25
Атқарушылық әрекеттерді іске асыру кезінде жасалған шығындарды өтеу туралы сот орындаушысының қаулысы бойынша
26
Атқарушылық санкцияны өндіріп алу туралы сот орындаушысының қаулысы бойынша
27
Мәжбүрлеп орындау туралы прокурордың қаулысы бойынша
28
Жеке сот орындаушысы қызметі төлемінің сомасын бекіту туралы оның қаулысы бойынша
29
Жеке тұлғалардың қарызын өндіріп алу туралы салық бұйрықтары
30
Атқарушылық жазбалар
31
Сот қаулылары бойынша айыппұлдар
32
оның ішінде
Соттың әкімшілік қаулылары бойынша сот шығындары
33
Уәкілетті органның қаулылары бойынша айыппұлдар
34
Әкімшілік істер бойынша мүлікті тәркілеу
35
Мүліктік емес сипаттағы өзге де атқарушылық құжаттар
36
Оның ішінде
көшіру (көшіріп әкелу)
37
заңсыз құрылысты бұзу
38
баламен қарым-қатынас тәртібі
39
Атқарушылық іс жүргізудің барлығы
40
Кестенің жалғасы
Есепті кезеңдегі сот орындаушысының күші жойылған қаулылары бойынша сомалар
Бұдан бұрын қабылданған шешім күшін жойғаннан кейін қайта басталған атқарушылық іс жүргізулер бойынша сомалар
Аумақ бойынша жіберілді
Есепті кезеңде өндіріп алуға жататын сома
іс жүргізулері есепті кезеңде аяқталған құжаттар бойынша сома
6
7
8
9
10
оның ішінде
Заңмен белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған құжаттар бойынша сома (Заңның 39-бабы)
қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер бойынша
тікелей сот орындаушылары өндіріп алған сома
атқарушылық құжатты ұсынғанға дейін борышкердің төлеген сомасы
өндіріп алушыға қайтарылған құжаттар бойынша сома
соттың немесе өзге мемл. органдардың талабымен қайтарылған құжаттар бойынша сома
тоқтатылған іс жүргізулер бойынша сома
оның ішінде
Заңның 47-бабының 1-тармағы 6-тармақшасы бойынша тоқтатылғандар бойынша сомасы
11
12
13
14
15
16
17
18
Кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің аяғындағы сомалардың қалдығы
оның ішінде
10% атқарушылық санкцияның өндіріп алынған сомасы
Заңның 38-бабы 1-тармағының 1)-13) тармақшалары тәртібінде атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулылар бойынша сома
Ішінара өндіріп алынғандар
мерзімді орындаудағы атқарушылық құжаттар бойынша
тоқтата тұрылған іс жүргізулер бойынша
оның ішінде
Заңның 42- бабының 6) тармақшасы бойынша тоқтата тұрылды
Заңның 42-бабының 2) тармақшасы бойынша тоқтатыла тұрылды
19
20
21
22
23
24
25
26
№4 нысан. Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы есеп
№3-кесте. Алименттерді өндіріп алу туралы
атауы
Есепті кезеңде алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулер бойынша борышкерлердің жалпы саны
Есепті кезеңде асырау үшін алименттер өндіріп алынатын балалардың саны
Есепті кезеңнің басындағы атқарушылық іс жүргізулердің қалдығы
олардың ішінде
Алименттер бойынша берешектер сомасы (берешекті анықтау туралы қаулылар бойынша)
Есепті кезеңде қозғалған атқарушылық іс жүргізулер
Олардың ішінде
Алименттер бойынша берешек сомасы (берешекті анықтау туралы қаулылар бойынша)
Берешекті анықтау туралы қаулылары шығарылған атқарушылық іс жүргізулердің саны
берешекті анықтау туралы қаулылары шығарылған атқарушылық іс жүргізулердің саны
1
2
3
4
5
6
7
8
алименттерді өндіріп алу туралы
1
олардың ішінде
балаларды асырауға
2
жұбайын (зайыбын) асырауға
3
ата-анасын асырауға алименттерді өндіріп алу туралы
4
қамқоршылық және қорғаншылық органдардың пайдасына
5
аға-інілері мен апа-қарындастарының пайдасына
6
Есепті кезеңде орындауда болған атқарушылық іс жүргізулердің жалпы саны
олардың ішінде
Алименттер бойынша берешек сомасы (берешекті анықтау туралы қаулылар бойынша)
Іс жүргізуі есепті кезеңде аяқталған атқарушылық құжаттардың жалпы саны
олардың ішінде
Алименттер бойынша берешек сомасы (берешекті анықтау туралы қаулылар бойынша)
Есепті кезеңнің соңына аяқталмаған құжаттардың қалдығы
олардың ішінде
Алименттер бойынша берешек сомасы (берешекті анықтау туралы қаулылар бойынша)
берешекті анықтау туралы қаулылары шығарылған атқарушылық іс жүргізулердің саны
берешекті анықтау туралы қаулылары шығарылған атқарушылық іс жүргізулердің саны
берешекті анықтау туралы қаулылары шығарылған атқарушылық іс жүргізулердің саны
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
міндетін атқарушысының
2020 жылғы 15 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
2-қосымша
"Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по формированию формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" (далее – Инструкция) предназначена для формирования формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" (далее – отчет) на основании электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД), вводимых субъектами правовой статистики и специальных учетов (далее – субъекты) в Автоматизированную информационную систему органов исполнительного производства по исполнению судебных актов Республики Казахстан (далее – АИС ОИП).
2. Разработка форм отчета и ЭИУД осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) по согласованию с субъектами.
3. Субъектами являются Министерство юстиции Республики Казахстан (далее – МЮ РК) и его территориальные органы (далее – территориальные подразделения МЮ РК), частные судебные исполнители.
Глава 2. Введение ЭИУД в АИС ОИП
4. Ввод и учет ЭИУД в АИС ОИП ведется территориальными подразделениями МЮ РК и частными судебными исполнителями.
5. Заполнение сведений в ЭИУД, их полнота и достоверность, а также своевременное представление обеспечивается лицами их заполнившими.
6. В ЭИУД подлежат электронному заполнению все необходимые реквизиты по учету и движению исполнительного документа, а также результатам его исполнения.
7. Субъектами осуществляется ввод следующих ЭИУД:
1) "Электронный информационный учетный документ по учету исполнительного документа" (далее – форма 4.0) согласно приложению 1 к настоящей Инструкции;
2) "Электронный информационный учетный документ о движении исполнительного документа и результатах его исполнения" (далее – форма 4.1) согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
8. ЭИУД формы 4.0 вводятся по исполнительным документам согласно статье 9 Закона, а также в случае отказа в возбуждении исполнительного производства в порядке подпунктов 1) - 9) пункта 1 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон).
9. ЭИУД формы 4.1 вводится по исполнительным документам, по которым принято одно из ниже перечисленных решений:
1) отсрочка, рассрочка исполнения (по решению суда) в порядке статьи 40 Закона;
2) окончание исполнительного производства по основаниям, предусмотренным статьей 49 Закона;
3) приостановление исполнительного производства по основаниям, предусмотренным статьей 42 Закона;
4) возобновление исполнительного производства по основаниям, предусмотренным статьей 46 Закона;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы сот актілерін орындау бойынша құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері Атқарушылық іс жүргізу органдарының автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – АІО ААЖ) енгізген электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – ЭАЕҚ) негізінде "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын (бұдан әрі – № 4 есеп нысаны) қалыптастыруға арналған.
2. Есептің және ЭАЕҚ-ның нысандарын әзірлеуді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) субъектілермен келісе отырып жүзеге асырады.
3. Субъектілер Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – ҚР ӘМ) және оның аумақтық органдары (бұдан әрі – ҚР ӘМ аумақтық бөлімшелері), жеке сот орындаушылары болып табылады.
2-тарау. ЭАЕҚ-ны АІО ААЖ-ға енгізу
4. ЭАЕҚ-ны АІО ААЖ-ға енгізу және есепке алу ҚР ӘМ аумақтық бөлімшелері және жеке сот орындаушылары жүргізеді.
5. ЭАЕҚ-ға мәліметтерді толтыруды, олардың толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ уақтылы берілуін оларды толтырған адамдар қамтамасыз етеді.
6. ЭАЕҚ-да атқарушылық құжатты есепке алу және оның қозғалысы, сондай-ақ олардың орындалу нәтижелері бойынша барлық қажетті деректемелер электронды толтырылуға жатады.
7. Субъектілер төмендегі ЭАЕҚ:
1) Осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес "Атқарушылық құжаттарды есепке алу жөніндегі электронды ақпараттық есепке алу құжатын" (бұдан әрі – 4.0-нысан);
2) Осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес "Атқарушылық құжаттардың қозғалысы және олардың орындау нәтижелері туралы электрондық ақпараттық есепке алу құжатын" (бұдан әрі – 4.1-нысан) енгізуді жүзеге асырады.
8. 4.0 нысанды ЭАЕҚ "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабына сәйкес атқарушылық құжаттар бойынша, сондай-ақ осы Заңның 38-бабы 1-тармағы 1) - 9) тармақшаларының тәртібінде атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартқан жағдайда енгізіледі.
9. 4.1-нысанды ЭАЕҚ төменде көрсетілген шешімдердің бірі қабылданған атқарушылық құжаттар бойынша енгізіледі:
1) Заңның 40-бабының тәртібінде орындау мерзімін шегеру, ұзарту (сот шешімі бойынша);
2) Заңның 49-бабымен көзделген негіздер бойынша атқарушылық іс жүргізуді аяқтау;
3) Заңның 42-бабымен көзделген негіздер бойынша атқарушылық іс жүргізуді тоқтату;
4) Заңның 46-бабымен көзделген негіздер бойынша атқарушылық іс жүргізуді қайта жаңғырту;

5) вынесение постановления об определении суммы задолженности по исполнительным производствам о взыскании алиментов;
6) изменение способа и порядка исполнения;
7) возобновление исполнительного производства после отмены ранее принятого решения;
8) о направлении/ принятии по территориальности;
9) об ограничении (снятии ограничения) выезда должника;
10) о наложении/снятии временного запрещения выдачи лицензий и разрешений;
11) о приостановлении (снятии приостановления) действия ранее выданных должнику лицензий и разрешений;
12) о наложении/ снятии ареста на имущество должника;
13) объединения исполнительных производств;
14) направления исполнительного документа для производства удержаний.
10. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Направленный по территориальности, но не поступивший направленному территориальному подразделению МЮ РК исполнительный документ, не снимается с учета до его поступления в соответствующий орган по исполнению судебных актов.
Территориальным подразделением МЮ РК, при направлении исполнительного производства по территориальности, направляется заполненная контрольная карточка формы № 1 "О направлении исполнительного документа для исполнения по территориальности" (далее – карточка № 1) по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции, а также материалы исполнительного производства (справка, подтверждающая проживание должника на территории соответствующего района, города или области, справка о частичном исполнении исполнительного документа, при наличии такового, постановление судебного исполнителя о направлении исполнительного документа по территориальности).
Территориальным подразделением, принявшим исполнительный документ, заполняется контрольная карточка формы № 2 "О принятии исполнительного документа для исполнения по территориальности" (далее – карточка № 2) по форме, согласно 4 к настоящей Инструкции, которая направляется в соответствующее территориальное подразделение МЮ РК для снятия с учета исполнительного документа.
Карточки № 1 и № 2 предназначены для учета движения исполнительных документов и проведения сверок с территориальными подразделениями МЮ РК других регионов по каждому направленному и поступившему по территориальности исполнительному документу.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5) алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулер бойынша берешек сомасын анықтау туралы қаулы шығару;
6) орындау тәсілі мен тәртібін өзгерту;
7) бұрын қабылданған шешімнің күшін жойғаннан кейін атқарушылық іс жүргізуді қайта бастау;
8) аумақтылығы бойынша жіберу/қабылдау туралы;
9) борышкердің шығуын шектеу (шектеуді алу) туралы;
10) лицензиялар мен рұқсаттарды беруге уақытша тыйым салу/ алу туралы;
11) борышкерге бұрын берілген лицензиялар мен рұқсаттардың әрекетін тоқтату (тоқтатуды алу) туралы;
12) борышкердің мүлкіне тыйым салу/алу туралы
13) атқарушылық іс жүргізулерді біріктіру;
14) ұстап қалуды жүргізу үшін атқарушылық құжатты жіберу.
10. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Аумақтылығы бойынша жіберілген, бірақ ҚР ӘМ-нің жіберген аумақтық бөлімшесіне келіп түспеген атқарушылық құжат сот актілерін орындау жөніндегі тиісті органға келіп түскенге дейін есептен алынбайды.
ҚР ӘМ-нің аумақтық бөлімшесі атқарушылық іс жүргізуді аумақтылығы бойынша жіберген кезде осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Атқарушылық құжатты орындау үшін аумақтылығы бойынша жіберу туралы" №1-нысандағы толтырылған бақылау карточкасын (бұдан әрі - №1-карточка), сондай-ақ атқарушылық іс жүргізу материалдарын (борышкердің тиісті ауданның, қаланың немесе облыстың аумағында тұрып жатқанын растайтын анықтама, атқарушылық құжаттың ішінара орындалғаны туралы анықтама, болған жағдайда, сот орындаушысының атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша жолдауы туралы қаулы) жібереді.
Атқарушылық құжатты қабылдаған аумақтық бөлімше осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Атқарушылық құжатты орындау үшін аумақтылығы бойынша қабылдау туралы" № 2 нысанды бақылау карточкасын (бұдан әрі - № 2 карточка) толтырады, оны атқарушылық құжатты есептен алу үшін ҚР ӘМ-нің тиісті аумақтық бөлімшесіне жібереді.
№ 1 және № 2 карточкалары – атқарушылық құжаттардың қозғалысын есепке алуға және аумақтылығы бойынша жіберілген және келіп түскен әрбір атқарушылық құжат бойынша басқа аймақтардағы ҚР ӘМ-нің аумақтық бөлімшелерімен салыстырып тексеру жүргізуге арналған.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 3. Формирование отчета
12. Отчет формируется Комитетом и его территориальными органами в автоматизированной информационной системе Комитета.
13. Отчет формируется на основании данных ЭИУД форм 4.0 и 4.1.
14. Отчет состоит из 3 таблиц:
1) таблица № 1 "Движение исполнительных документов" (далее – таблица № 1);
2) таблица № 2 "Размер взысканий по исполнительным документам, поступившим на исполнение" (далее – таблица № 2);
3) таблица № 3 "О взыскании алиментов" (далее – таблица № 3).
15. В таблице № 1 отражается движение исполнительных документов.
16. В графе 1 учитывается остаток исполнительных производств на начало отчетного периода (при этом остаток на начало отчетного периода по результатам работы за 1 квартал, полугодие, 9 месяцев и год остается неизменным и отражает количество неоконченных исполнительных производств по состоянию на 1 января текущего года).
17. В графе 2 – возбужденные исполнительные производства по исполнительным документам, поступившим в отчетном периоде, при этом дата возбуждения исполнительного производства равняется дате отчетного периода.
18. Из них повторно возбужденные исполнительные производства отражаются в графе 3.
19. В графе 4 учитываются исполнительные листы на солидарных должников. Если имеется несколько исполнительных документов о взыскании в солидарном порядке, то учет ведется в отчете по исполнительному листу № 1 (по первому зарегистрированному исполнительному документу).
Регистрация исполнительных документов о взыскании в солидарном порядке производится по первому основному документу.
Исполнительные документы, подлежащие взысканию в солидарном порядке, учитываются только в том территориальном подразделении МЮ РК, где было рассмотрено уголовное или гражданское дело.
В случае, если должник проживает (или отбывает меру наказания) на территории другой области, то судебный исполнитель направляет постановление о проведении отдельных исполнительных действий, в соответствии со статьей 52 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон).
20. В графе 5 отражаются исполнительные производства, принятые по территориальности.
В случае передачи документа от одного государственного судебного исполнителя к другому в том же исполнительном органе исполнительный документ в отчете учитывается один раз.
При принятии исполнительного производства его номер сохраняется, не допускаются приписки и изменение номера исполнительного производства.
21. В графе 6 учитывается количество отмененных постановлений судебного исполнителя в отчетном периоде, в графе 7 - возобновленные после отмены ранее принятого решения исполнительные производства.

3-тарау. Есепті қалыптастыру
12. Есепті Комитет және оның аумақтық органдары Комитеттің автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде қалыптастырады.
13. Есеп ЭАЕҚ-ның 4.0 және 4.1 нысандарының мәліметтерінің негізінде қалыптасады.
14. Есеп 3 кестеден тұрады:
1) № 1 кесте "Атқарушылық құжаттардың қозғалысы" (бұдан әрі – № 1 кесте)
2) № 2 кесте "Атқаруға келіп түскен атқарушылық құжаттар бойынша өндіріп алулардың мөлшері" (бұдан әрі – № 2 кесте);
3) № 3 кесте "Алименттерді өндіріп алу туралы" (бұдан әрі – № 3 кесте).
15. № 1-кестеде атқарушылық құжаттардың қозғалысы көрінеді.
16. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы атқарушылық іс жүргізулердің қалдығы ескеріледі (бұл ретте 1-тоқсан, жартыжылдық, 9 ай және жыл ішіндегі жұмыс нәтижелері бойынша есептік кезеңнің басындағы қалдық өзгеріссіз қалады және ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша аяқталмаған атқарушылық іс жүргізулердің санын көрсетеді).
17. 2-бағанда есептік кезеңде келіп түскен атқарушылық құжаттар бойынша қозғалған атқарушылық іс жүргізулер көрсетіледі, бұл ретте атқарушылық іс жүргізудің қозғалған күні есептік кезеңнің күніне сәйкес болады.
18. Олардың ішінде қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер 3-бағанда көрсетіледі.
19. 4-бағанда ортақ борышкерлердің атқару парақтары ескеріледі. Егер ортақ тәртіпте өндіріп алу туралы бірнеше атқарушылық құжат болса, онда есепке алу № 1 атқару парағы бойынша (бірінші тіркелген атқарушылық құжат бойынша) жүргізіледі.
Ортақ тәртіпте өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттарды тіркеу бірінші негізгі құжат бойынша жүзеге асырылады.
Ортақ тәртіпте өндіріп алуға жататын атқарушылық құжаттар қылмыстық немесе азаматтық іс қаралған ҚР ӘМ-нің аумақтық бөлімшесінде ғана есепке алынады.
Борышкер өзге облыс аумағында тұрып жатқан (немесе жазасын өтеп жүрген) жағдайда сот орындаушысы "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 52-бабына сәйкес (бұдан әрі – Заң) жекелеген атқарушылық іс-әрекеттерді өткізу туралы қаулыны жібереді.
20. 5-бағанда аумақтылығы бойынша қабылданған атқарушылық іс жүргізулер көрсетіледі.
Құжат бір атқарушылық органдағы бір сот орындаушысынан басқа сот орындаушысына берілген жағдайда атқарушылық құжат № 4 есеп нысанында бір рет ескеріледі.
Атқарушылық іс жүргізуді қабылдаған кезде оның нөмірі сақталады, атқарушылық іс жүргізу нөмірін қосып жазуға және өзгертуге жол берілмейді.
21. 6-бағанда – есептік кезеңде сот орындаушысының күші жойылған қаулыларының саны, 7-бағанда бұдан бұрын қабылданған шешім күшін жойғаннан кейін қайта басталған атқарушылық іс жүргізулер есепке алынады.

Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. В графе 8 учитываются исполнительные документы, направленные в отчетном периоде на исполнение по территориальности.
Направление исполнительных документов по территориальности производится через территориальное подразделение МЮ РК.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. В графе 9 отражается общее количество исполнительных производств, которые находились на исполнении в отчетном периоде. Без учета исполнительных документов, направленных по территориальности (остаток исполнительных производств на начало года, возбужденные в текущем году и возобновленные после отмены исполнительные производства).
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. В графе 10 указывается общее количество исполнительных документов, производство по которым окончено в отчетном периоде. Исполнительное производство считается оконченным в случаях, предусмотренных статьей 49 Закона.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. В графе 11 из графы 10 учитывается количество оконченных исполнительных производств по повторно возбужденным исполнительным производствам.
Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. В графе 12 учитываются исполнительные документы, по которым судебным исполнителем полностью взысканы с должника денежные средства или выполнены другие действия, предусмотренные в исполнительном документе (передано взыскателю принадлежащее должнику имущество, ответчик выселен или истец вселен, домовладение разделено и другие действия). При этом обязательно отмечается, что исполнительное производство окончено и в требованиях исполнения указывается "судебным исполнителем".

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. 8-бағанда есептік кезеңде аумақтылығы бойынша орындауға жіберілген атқарушылық құжаттар есепке алынады.
Атқарушылық құжаттарды аумақтылығы бойынша жіберу ҚР ӘМ-нің аумақтық бөлімшесі арқылы жүргізіледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. 9-бағанда есептік кезеңде орындауда болған атқарушылық іс жүргізулердің жалпы саны көрсетіледі. Аумақтылығы бойынша жіберілген атқарушылық құжаттар есепке алынбайды (ағымдағы жылы қозғалған атқарушылық іс жүргізулердің жыл басындағы қалдығы және күші жойылғаннан кейін қайта басталған атқарушылық іс жүргізулер).
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. 10-бағанда іс жүргізуі есептік кезеңде аяқталған атқарушылық құжаттардың жалпы саны көрсетіледі. Атқарушылық іс жүргізу Заңның 49-бабында көзделген жағдайларда аяқталған болып саналады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. 10-бағанның 11-бағанында қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер бойынша аяқталған атқарушылық іс жүргізулердің саны есепке алынады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. 12-бағанда сот орындаушысы борышкерден ақша қаражатын толықтай өндіріп алған немесе атқарушылық құжатта көзделген басқа да әрекеттер орындалған (борышкерге тиесілі мүлік өндіріп алушыға тапсырылды, жауапкер ү-жаңдан шығарып жіберілді немесе оған талап қоюшы кіргізілді, иеліктегі үй бөлінді немесе басқа да әрекеттер) атқарушылық құжаттар есепке алынады. Бұл ретте, атқарушылық іс жүргізудің аяқталғаны міндетті түрде белгіленеді және орындау талаптарында "сот орындаушысы" деп көрсетіледі.

Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. В графе 13 из графы 10 отражается количество исполнительных производств исполненных должником до предъявления исполнительного документа.
Графа 14 отражает количество исполнительных документов, возвращенных взыскателю на основании статьи 48 Закона. В графе 15 учитываются исполнительные документы, возвращенные на основании подпункта 3) статьи 49 Закона.
Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. В графе 16 учитываются исполнительные документы, производство по которым прекращено на основании подпунктов 1-6), 7-1), 8), 8-1), 9) пункта 1 статьи 47 Закона.
30. В графе 17 отражаются исполнительные документы, производство по которым прекращено, если завершена ликвидация юридического лица, являвшегося взыскателем или должником, при отсутствии правопреемника либо исполнительный документ направлен для исполнения банкротному управляющему или реабилитационному управляющему или в ликвидационную комиссию юридического лица, являющегося должником.
31. В графе 18 отражается количество исполнительных документов, оконченных свыше установленного срока (статья 39 Закона).
В срок исполнения решения суда или иного исполнительного документа не включается время приостановления производства в порядке, предусмотренном статьей 42 Закона. При исчислении сроков следует иметь в виду, что они установлены лишь по исполнительным производствам, которые не связаны с периодическим взысканием.
32. В графе 19 учитывается остаток неисполненных документов на конец отчетного периода, из них в графе 20 отражаются частично исполненные исполнительные производства.
Сноска. Пункт 32 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. В графе 21 указываются исполнительные документы, направленные на периодическое исполнение.
Сноска. Пункт 34 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. 10-бағанның 13-бағанында атқарушылық құжат ұсынылғанға дейін борышкер орындаған атқарушылық іс жүргізулердің саны көрсетіледі.
14-баған Заңның 48-бабы негізінде өндіріп алушыға кері қайтарылған атқарушылық құжаттардың санын көрсетеді. 15-бағанда Заңның 49-бабы 3) тармақшасы негізінде кері қайтарылған атқарушылық құжаттар есепке алынады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. 16-бағанда Заңның 47-бабы 1-тармағы 1-6), 7-1), 8), 8-1), 9) тармақшаларының негізінде іс жүргізулер тоқтатылған атқарушылық құжаттар есепке алынады.
30. 17-бағанда егер өндіріп алушы немесе борышкер болып табылатын заңды тұлғаны тарату аяқталған болса, құқықтық мұрагер болмаса немесе атқарушылық құжат орындау үшін банкроттық басқарушыға немесе оңалтуды басқарушыға, не борышкер болып табылатын заңды тұлғаның тарату комиссиясына жіберілген болса, іс жүргізулері тоқтатылған атқарушылық құжаттар көрсетіледі.
31. 18-бағанда белгіленген мерзімнен артық мерзімде аяқталған атқарушылық құжаттардың саны көрсетіледі (Заңның 39-бабы).
Сот шешімін немесе өзге де атқарушылық құжатты орындау мерзіміне Заңның 42-бабында көзделген тәртіпте іс жүргізуді тоқтату уақыты енгізілмейді. Мерзімдерді есептеу кезінде олар мерзімді өндіріп алуларға байланысты емес атқарушылық іс жүргізулер бойынша ғана белгіленгенін ескеру қажет.
32. 19-бағанда есептік кезеңнің соңына орындалмаған құжаттардың қалдығы есепке алынады, олардың ішінде 20-бағанда ішінара орындалған атқарушылық іс жүргізулер көрсетіледі.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. 21-бағанда кезеңдік орындауға жіберілген атқарушылық құжаттар көрсетіледі.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

35. В графе 22 указывается количество всего приостановленных исполнительных производств. Из них в графе 23 – в связи с приостановлением в случае вынесения постановления судом или должностным лицом, которому законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право приостановления исполнения судебного акта, на основании которого выдан исполнительный документ, а также предоставления судом отсрочки, рассрочки исполнения на определенный срок.
Сноска. Пункт 35 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. В графе 24 указывается количество приостановленных исполнительных производств в случаях реорганизации юридического лица, являющегося должником, или принятия в установленном Законом порядке решения судом о возбуждении производства о несостоятельности (банкротстве), принятия решения судом о принудительной ликвидации.
В графе 25 учитывается общее количество вынесенных постановлений об отказе в возбуждении исполнительного производства в порядке подпунктов 1)-13) пункта 1 статьи 38 Закона.
Сноска. Пункт 36 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. В строке 1 учитываются исполнительные документы о штрафах по приговорам.
38. В строке 2 учитываются исполнительные документы о конфискации имущества осужденных, в строке 3 учитываются исполнительные документы о конфискации имущества осужденных, полученного незаконным путем, до вынесения приговора, в соответствии с Главой 71 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.
39. Сведения об исполнительных документах по приговорам о взыскании в пользу физических и юридических лиц, отражаются в строке 4, в пользу государства отражаются в строке 5, в том числе взыскание материального ущерба, причиненного уголовным правонарушением, отражается в строке 6.
40. Строка 7 включает исполнительные документы о взыскании в пользу государства, строка 8– в пользу государственного предприятия, государственного учреждения, в строке 9 отражаются взыскание материального ущерба, в строке 10 отражается взыскание с должностных лиц, по вине которых взыскан ущерб, в строке 11 отражаются сведения о взыскании госпошлины в доход государства.
41. В строке 12 отражаются исполнительные документы о взыскании с государства.
42. В строке 13 отражается взыскание с государства вреда в связи с незаконными действиями должностных лиц.

35. 22-бағанда барлық тоқтата тұрылған атқарушылық іс жүргізулердің саны көрсетіледі. Олардың ішінде 23-бағанда – оның негізінде атқарушылық құжат берілген Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен сот актісін орындауды тоқтата тұру құқығы ұсынылған сот немесе лауазымды адам қаулы шығарған, сондай-ақ сот белгілі бір мерзімге орындауды кейінге қалдыруды, мерзімін ұзартуды ұсынған жағдайда тоқтата тұрумен байланысты.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. 24-бағанда борышкер болып танылған заңды тұлға қайта құрылған немесе заңмен белгіленген тәртіппен сот дәрменсіздігі (банкроттық) туралы іс жүргізуді қозғау туралы шешімді қабылдаған, сот мәжбүрлеп тарату туралы шешім қабылдаған жағдайлардағы тоқтата тұрылған атқарушылық іс жүргізулердің саны көрсетіледі.
25-бағанда Заңның 38-бабы 1-тармағының 1)-13) тармақшалары тәртібінде атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы шығарылған қаулылардың жалпы саны есепке алынады.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. 1-жолда үкімдер бойынша айыппұлдар туралы атқарушылық құжаттар ескеріледі.
38. 2-жолда сотталғандардың мүлкін тәркілеу туралы атқарушылық құжаттар ескеріледі, 3-жолда үкім шығарылғанға дейін, Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодекстің 17-тарауына сәйкес заңсыз жолмен алынған мүлікті тәркілеу туралы атқарушылық құжаттар ескеріледі.
39. Жеке және заңды тұлғалардың пайдасына өндіріп алу туралы үкімдер бойынша атқарушылық құжаттар туралы мәліметтер 4-жолда, мемлекет пайдасына 5-жолда, оның ішінде қылмыстық құқық бұзушылықпен келтірілген материалдық залалды өндіріп алу 6-жолда көрсетіледі.
40. 7-жолда мемлекет пайдасына өндіріп алынған, 8-жолда – мемлекеттік кәсіпорынның, мемлекеттік мекеменің пайдасына өндіріп алу, 9-жолда – материалдық залалды өндіріп алу, 10-жолда – кінәлары бойынша залал өндіріп алынған лауазымды адамдардан өндіріп алу, 11-жолда – мемлекеттің кірісіне мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттар көрсетіледі.
41. 12-жолда мемлекеттен өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттар ескеріледі.
42. 13-жолда лауазымды тұлғалардың заңсыз әрекеттерімен байланысты зиянды мемлекеттен өндіріп алу көрсетіледі.

43. Взыскание в пользу юридических лиц независимо от формы собственности и лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, отражается в строке 14, в том числе взыскание с банков второго уровня отражается в строке 15.
44. В строке 16 отражаются исполнительные документы о взыскании в пользу физических лиц, в том числе о взыскании заработной платы, либо пенсий и пособий, алиментов указываются в строках 17-19. Из строки 19 о взыскании алиментов, в стоках 20-24 отражаются сведения о взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей, на содержание супруги (супруга), о взыскании алиментов на содержание родителей, в пользу органов опеки и попечительства, в пользу братьев и сестер.
45. В строке 25 отражаются исполнительные документы по решениям международных, иностранных судов и арбитражей.
46. В строке 26 отражаются сведения по постановлению судебного исполнителя о возмещении расходов, понесенных при совершении исполнительных действий.
47. В строке 27 отражаются сведения по постановлению судебного исполнителя о взыскании исполнительской санкции.
48. В строке 28 отражаются исполнительные документы по постановлению прокурора о принудительном исполнении.
49. В строке 29 отражаются сведения по постановлению частного судебного исполнителя об утверждении суммы оплаты его деятельности.
50. В строке 30 отражаются налоговые приказы о взыскании задолженности с физического лица.
51. В строке 31 отражаются взыскания по исполнительным надписям нотариуса.
52. Штрафы по постановлениям судов об административных делах отражаются в строке 32, из них в графе 33 учитываются судебные издержки по административным постановлениям суда, штрафы по постановлениям уполномоченного органа учитываются в строке 34.
Сноска. Пункт 52 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. В строке 35 отражаются исполнительные документы о конфискации имущества по административным делам.
Сноска. Пункт 54 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. В строке 36 отражаются иные исполнительные документы неимущественного характера (исполнительные документы о выселении, вселении, восстановлении на работу, об уничтожении вещественных доказательств, о сносе строения и принуждения должников совершить определенные действия). Из строки 36 в строке 37 выселение (вселение), в строке 38 снос незаконного строения, в строке 39 порядок общения с ребенком.

43. Меншік нысанына қарамастан заңды тұлғалардың және кәсіпкерлік қызметпен айналысатын адамдардың пайдасына өндіріп алу 14-жолда, оның ішінде екінші деңгейдегі банктерден өндіріп алу 15-жолда көрсетіледі.
44. 16-жолда жеке тұлғалардың пайдасына өндіріп алу туралы, атқарушылық құжаттар көрсетіледі, оның ішінде жалақыны немесе зейнетақыны және жәрдемақыны, алиментті өндіріп алу туралы 17-19-жолдарда көрсетіледі. Алиментті өндіріп алу туралы 19-жолдың 20-24-жолдарда кәмелетке толмағандарды асырауға, жұбайын (зайыбын) асырауға алименттерді өндіріп алу туралы, ата-анасын асырауға алименттерді өндіріп алу туралы, қамқоршылық және қорғаншылық органдарының пайдасына, аға-інілері мен апа-сіңлілерінің (қарындастарының) пайдасына алименттерді өндіру туралы мәліметтер көрсетіледі.
45. 25-жолда халықаралық, шетелдік соттар және төрелік шешімдері бойынша атқарушылық құжаттар көрсетіледі.
46. 26-жолда атқарушылық әрекеттерді жасау кезінде келтірілген шығыстарды өтеу туралы сот орындаушысының қаулысы бойынша мәліметтер көрсетіледі.
47. 27-жолда сот орындаушысының қаулысы бойынша атқарушылық санкцияларды өндіріп алу туралы мәліметтер көрсетіледі.
48. 28-жолда мәжбүрлеп орындату туралы прокурордың қаулысы бойынша атқарушылық құжаттар көрсетіледі.
49. 29-жолда жеке сот орындаушысы қызметі төлемінің сомасын бекіту туралы оның қаулысы бойынша мәліметтер көрсетіледі.
50. 30-жолда жеке тұлғадан берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрықтары көрсетіледі.
51. 31-жолда нотариустың атқарушылық жазбалары бойынша өндіріп алулар көрсетіледі.
52. Соттардың әкімшілік істер туралы қаулылары бойынша айыппұлдар 32-жолда көрсетіледі, олардың ішінде 33-жолда соттың әкімшілік қаулылары бойынша сот шығындары есепке алынады, уәкілетті органның қаулылары бойынша айыппұлдар 34-жолда есепке алынады.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. 35-жолда әкімшілік істер бойынша мүлікті тәркілеу туралы атқарушылық құжаттар көрсетіледі.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. 36-жолда мүліктік емес сипаттағы өзге де атқарушылық құжаттар (үй-жайдан шығарып жіберу, оған кіргізу, жұмысқа қалпына келтіру туралы, заттық дәлелдемелерді жою туралы, құрылысты бұзу және борышкерлерді белгілі бір әрекеттерді жасауға мәжбүрлеу туралы атқарушылық құжаттар) көрсетіледі. 36-жолдан 37-жолға үй-жайдан шығарып жіберу (оған кіргізу), 38-жолға заңсыз құрылысты бұзу, 39-жолға баламен қарым-қатынас тәртібі көрсетіледі.

Сноска. Пункт 55 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55-1. В строке 40 указывается итоговая сумма исполнительных производств.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 55-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. В таблице № 2 отражаются все виды взысканий, по исполнительным документам. Все суммы указываются в национальной валюте – тенге, на основании документов бухгалтерского учета, подтверждающих фактическое поступление денежных средств в пользу физических и юридических лиц, а также государства.
57. В графе 1 учитывается остаток сумм на начало отчетного периода, в графе 2 отражается сумма по возбужденным исполнительным производствам, поступившим в отчетном периоде.
58. Сумма по повторно возбужденным исполнительным производствам отражается в графе 3, подлежащая к взысканию сумма в солидарном порядке учитывается в графе 4.
59. В графе 5 учитываются суммы, принятые по территориальности.
Сноска. Пункт 59 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
60. В графе 6 учитываются суммы по отмененным постановлениям судебного исполнителя в отчетном периоде, в графе 7 суммы по возобновленным исполнительным производствам после отмены ранее принятого решения.
Сноска. Пункт 60 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
61. В графе 8 учитываются суммы направленные в отчетном периоде на исполнение по территориальности.
Сноска. Пункт 61 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
62. В графу 9 входят все суммы, подлежащие взысканию в отчетном периоде, без учета исполнительных документов, направленных по территориальности.
По исполнительным производствам о взыскании алиментов необходимо указывать твердые суммы, а также сумму согласно постановлению об определении задолженности.
Сноска. Пункт 62 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55-1. 40-жолда атқарушылық іс жүргізулердің қорытынды сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 3-тарау 55-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. № 2 кестеде атқарушылық құжаттар бойынша өндіріп алулардың барлық түрлері көрсетіледі. Барлық сомалар жеке және заңды тұлғалардың, сондай-ақ мемлекеттің пайдасына ақшалай қаражаттың іс жүзінде келіп түскенін растайтын бухгалтерлік есеп құжаттарының негізінде ұлттық валюта – теңгемен көрсетіледі.
57. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы сомалардың қалдығы ескеріледі, 2-бағанда есептік кезеңде келіп түскен қозғалған атқарушылық іс жүргізулер бойынша сома көрсетіледі.
58. Қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер бойынша сома 3-бағанда көрсетіледі, ортақ тәртіпте өндіріп алуға жататын сома 4-бағанда ескеріледі.
59. 5-бағанда аумақтылығы бойынша қабылданған сомалар есепке алынады.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60. 6-бағанда есептік кезеңде сот орындаушысының күші жойылған қаулылары бойынша сомалар есепке алынады, 7-бағанда бұдан бұрын қабылданған шешім күшін жойғаннан кейін қайта басталған атқарушылық іс жүргізулер бойынша сомалар есепке алынады.
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
61. 8-бағанда есептік кезеңде аумақтылығы бойынша орындауға жіберілген сомалар есепке алынады.
Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. 9-бағанға есептік кезеңде аумақтылығы бойынша жіберілген атқарушылық құжаттарды есепке алмастан, есептік кезеңде өндіріп алуға жататын барлық сомалар кіреді.
Алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулер бойынша тұрақты сомаларды, сондай-ақ берешектерді анықтау туралы қаулыға сәйкес соманы көрсету қажет.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

63. В графе 10 указываются суммы по документам, производство по которым окончено либо прекращено в отчетном периоде, в графе 11 учитывается суммы по повторно возбужденным исполнительным производствам из 10 графы.
Сноска. Пункт 63 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
64. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. В графе 12 из графы 10 отражаются суммы, взысканные непосредственно судебными исполнителями.
При этом, в графу 12 включаются суммы, взысканные судебным исполнителем только по исполнительным документам, исполненным в полном объеме.
Сноска. Пункт 65 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
66. В графе 13 учитываются суммы по исполнительным документам оплаченные должником до предъявления исполнительного документа, в графе 14 отражаются суммы по документам, возвращенным взыскателю на основании статьи 48 Закона.
Сноска. Пункт 66 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. В графе 15 - возращенным на основании подпункта 3) статьи 49 Закона.
68. В графе 16 учитываются суммы по исполнительным документам, производство по которым прекращено на основании подпунктов 1)-6), 7-1), 8), 8-1), 9) пункта 1 статьи 47 Закона.
69. В графе 17 отражается сумма по исполнительным документам, производство по которым прекращено, если завершена ликвидация юридического лица, являвшегося взыскателем или должником, при отсутствии правопреемника либо исполнительный документ направлен для исполнения банкротному управляющему или реабилитационному управляющему, или в ликвидационную комиссию юридического лица, являющегося должником.
70. В графе 18 отражаются суммы исполнительных документов, оконченных свыше срока установленного статьей 39 Закона.
71. В графе 19 отражается остаток сумм документов на конец отчетного периода, из них в графе 20 указываются взысканные частично суммы.
Сноска. Пункт 71 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
72. В графе 21 учитываются суммы по исполнительным документам, направленным на периодическое исполнение.

63. 10-бағанда есептік кезеңде іс жүргізуі аяқталған не тоқтатылған құжаттар бойынша сомалар көрсетіледі, 11-бағанда 10-бағаннан қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер бойынша сомалар есепке алынады.
Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. 10-бағанның 12-бағанында тікелей сот орындаушысы өндіріп алған сомалар көрсетіледі.
Бұл ретте, 12-бағанға сот орындаушысы толық көлемде орындалған атқарушылық құжаттар бойынша ғана өндіріп алған сомалар қосылады.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. 13-бағанда борышкер атқарушылық құжат ұсынылғанға дейін төлеген атқарушылық құжаттар бойынша сомалар есепке алынады, 14-бағанда Заңның 48-бабы негізінде өндіріп алушыға кері қайтарылған құжаттар бойынша сомалар көрсетіледі.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. 15-бағанда Заңның 49-бабы 3) тармақшасының негізінде қайтарылған сома ескеріледі.
68. 16-бағанда Заңның 47-бабы 1-тармағы 1-6), 7-1), 8), 8-1), 9) тармақшаларының негізінде іс жүргізу тоқтатылған атқарушылық құжаттар бойынша сомалар көрсетіледі.
69. 17-бағанда егер өндіріп алушы немесе борышкер болып табылатын заңды тұлғаны тарату аяқталған болса, құқықтық мұрагер болмаса немесе атқарушылық құжат орындау үшін банкроттық басқарушыға немесе сауықтыруды басқарушыға, не борышкер болып табылатын заңды тұлғаның тарату комиссиясына жіберілген болса, іс жүргізулер тоқтатылған атқарушылық құжаттар бойынша сома көрсетіледі.
70. 18-бағанда Заңның 39-бабында белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған атқарушылық құжаттардың сомасы көрсетіледі.
71. 19-бағанда есептік кезеңнің соңындағы құжаттардың қалдық сомасы көрсетіледі, олардың ішінде 20-бағанда ішінара өндіріп алынған сомалар көрсетіледі.
Ескерту. 71-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72. 21-бағанда кезеңдік орындауға жіберілген атқарушылық құжаттар бойынша сомалар есепке алынады.

В графе 22 указывается сумма всего приостановленных исполнительных производств. Из них в графе 23 – в связи с приостановлением в случае вынесения постановления судом или должностным лицом, которому законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право приостановления исполнения судебного акта, на основании которого выдан исполнительный документ, а также предоставления судом отсрочки, рассрочки исполнения на определенный срок.
Сноска. Пункт 72 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
73. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
74. В графе 24 указывается количество приостановленных исполнительных производств в случаях реорганизации юридического лица, являющегося должником, или принятия в установленном законодательством порядке решения судом о возбуждении производства о несостоятельности (банкротстве), принятия решения судом о принудительной ликвидации.
Сноска. Пункт 74 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
75. В графе 25 указываются суммы взысканной 10% исполнительской санкции, уплаченной должником в добровольном порядке.
Сноска. Пункт 75 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
75-1. В графе 26 учитывается сумма по постановлениям об отказе в возбуждении исполнительного производства в порядке подпунктов 1)-13) пункта 1 статьи 38 Закона.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 75-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
76. Формирование строк таблицы № 2 аналогично формированию строк таблицы № 1.
77. В таблице № 3 о взыскании алиментов учитываются количество должников по исполнительным производствам о взыскании алиментов (из общего количества исполнительных производств, находившихся на исполнении в отчетном периоде), количество лиц, на содержание которых взыскиваются алименты, а также движение исполнительных производств.
Суммы задолженности по алиментам учитываются на основании постановлений об определении задолженности.

22-бағанда барлық тоқтатыла тұрылған атқарушылық іс жүргізулердің сомасы көрсетіледі. Олардың ішінде 23-бағанда – соның негізінде атқарушылық құжат берілген Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен сот актісін орындауды тоқтата тұру құқығы ұсынылған лауазымды адам немесе сот қаулы шығарған, сондай-ақ сот белгілі бір мерзімге орындауды кейінге қалдыруды, мерзімін ұзартуды ұсынған жағдайда тоқтата тұрумен байланысты.
Ескерту. 72-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
73. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
74. 24-бағанда борышкер болып танылған заңды тұлға қайта құрылған немесе заңмен белгіленген тәртіппен сот дәрменсіздігі (банкроттық) туралы іс жүргізуді қозғау жөніндегі шешімді қабылдаған, сот мәжбүрлеп тарату туралы шешім қабылдаған жағдайлардағы тоқтата тұрылған атқарушылық іс жүргізулердің саны көрсетіледі.
Ескерту. 74-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
75. 25-бағанда борышкер ерікті түрде төлеген атқарушылық санкцияның өндіріп алынған 10% сомалары көрсетіледі.
Ескерту. 75-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
75-1. 26-бағанда Заңның 38-бабы 1-тармағының 1)-13) тармақшалары тәртібінде атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулылар бойынша сома есепке алынады.
Ескерту. 3-тарау 75-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
76. № 2 кестенің жолдарын қалыптастыру № 1 кесте жолдарының қалыптастырылуына ұқсас.
77. Алименттерді өндіріп алу туралы № 3-кестеде алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулер бойынша борышкерлердің саны (есептік кезеңде орындауда болған атқарушылық іс жүргізулердің жалпы санынан), оларды асырауға алименттер өндіріп алынатын адамдардың саны, сондай-ақ атқарушылық іс жүргізулердің қозғалысы есепке алынады.
Алименттер бойынша борышкерліктің сомалары борышкерлікті белгілеу туралы қаулылардың негізінде ескеріледі.

Глава 4. Сроки формирования отчета
78. Отчет составляется ежеквартально, с нарастающим итогом.
79. Статистический срез по отчету территориальными органами Комитета подтверждается в 15.00 часов 6 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Подтверждение статистического среза территориальными органами Комитета равнозначно подписанию отчета начальником территориального органа Комитета.
80. Сводные отчеты по республике Комитет представляет для подписания Председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
81. Сводный отчет государственных и частных судебных исполнителей подписывается начальниками территориальных органов Комитета, руководителями Департаментов юстиции областей, городов республиканского значения, столицы и руководителями региональных палат частных судебных исполнителей областей, городов республиканского значения, столицы (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают его сохранность на местах (без направления в Комитет).
Глава 5. Введение корректировок электронных информационных учетных документов в автоматизированной информационной системе органов исполнительного производства
82. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в АИС ОИП, производится территориальными подразделениями МЮ РК и частными судебными исполнителями по своей инициативе, либо по инициативе Комитета и его территориальных органов.
83. Субъектом по фактам корректировок ЭИУД принимаются меры с выяснением причин, способствовавших этим нарушениям и привлечением виновных лиц к установленной законом ответственности.
84. По фактам корректировок сведений, которые повлекли искажение достоверности показателей отчетов в утвержденных срезах, уведомление направляется незамедлительно в территориальный орган Комитета.
85. Территориальный орган Комитета осуществляет проверку уведомления о произведенных корректировках в АИС ЕУСС и информирует Комитет в 5-дневный срок с момента поступления уведомления в территориальный орган Комитета (с указанием сквозного номера исполнительного производства, наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя).
Приложение 1
к Инструкции по формированию
формы отчета № 4 "О работе по
исполнению судебных актов"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма 4.0.
Электронный информационный учетный документ по учету исполнительного документа
Сведения о поступлении документа на исполнение:

4-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
78. Есеп тоқсан сайын, үдемелі қорытындымен қалыптастырылады.
79. Комитеттің аумақтық органдары есебі бойынша статистикалық кесімді есептік кезеңнен кейінгі айдың 6-күніне сағат 15.00-де растайды.
Комитеттің аумақтық органдарының статистикалық кесімді растауы Комитеттің аумақтық басқармасы бастығының есепке қол қоюымен тең.
80. Комитет республика бойынша жиынтық есептерді Комитет Төрағасына қол қою үшін есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-күніне ұсынады.
81. Мемлекеттік және жеке сот орындаушыларының жиынтық есебіне Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары, облыстардың, мемлекеттік маңызы бар қалалардың, астананың Әділет департаменттерінің басшылары және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жеке сот орындаушыларының аймақтық палаталарының басшылары (Комитет статистикалық кесімді бекіткеннен кейін) қол қояды, олар орындардағы олардың сақталуын қамтамасыз етеді (Комитетке жолдамастан).
5-тарау. АІО ААЖ-нде ЭАЕҚ-ға түзетулер енгізу
82. АІО ААЖ-ға енгізілген ЭАЕҚ деректемелерін түзетуді ҚР ӘМ аумақтық бөлімшелері және жеке сот орындаушылары өз бастамалары бойынша немесе Комитеттің және оның аумақтық органдарының бастамалары бойынша жүзеге асырады.
83. ЭАЕҚ түзету фактілері бойынша құқықтық статистика субъектісі осы бұзушылықтарға жағдай жасаған себептерді анықтай отырып және кінәлі адамдарды заңмен белгіленген жауаптылыққа тарта отырып шаралар қабылдайды.
84. Бекітілген кесімдердегі есеп көрсеткіштері дұрыстығының бұрмалануына әкеп соққан мәліметтерді түзету фактілері бойынша Комитеттің аумақтық органына дереу хабарлама жолданады.
85. Комитеттің аумақтық органы ББСЖ ААЖ-да жүргізілген түзетулер туралы хабарламаны тексеруді жүзеге асырады және Комитеттің аумақтық органына хабарлама келіп түскен сәттен бастап 5 күндік мерзімде Комитетке (атқарушылық іс жүргізудің толассыз нөмірін, өзгертілетін деректеменің атауын, алдыңғы және жаңа көрсеткішті көрсете отырып) хабарлайды.
"Сот актілерін орындау
бойынша жұмыс туралы" № 4
есептің нысанын қалыптастыру
жөніндегі нұсқаулықтың
1-қосымшасы
4.0-нысан
Атқарушылық құжатты есепке алу жөніндегі электронды ақпараттық есепке алу құжаты
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құжаттың орындауға келіп түскені туралы мәліметтер:

1. Номер и/листа: __________________________________________________________
дата вынесения судебного акта: "___"______20__года
1.1. Номер гражданского, уголовного, административного дела в суде
(номер административного постановления уполномоченного органа):
_________________________________________________________________________
2. Дата выписки и/листа: "___"______20__года
3. Орган, вынесший исполнительный документ: _________________________________
___________________________________________________________________________
3.1. Истец по гражданскому делу: (по справочнику)
4. Наименование исполнительного документа (статьи 9 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон)): (по справочнику)
5. Отказано в порядке подпунктов 1)-13) пункта 1 статьи 38 Закона: (по справочнику)
5.1. Дата отказа: "___"______20__года
5.2. Наименование органа, лица кому возвращено, в порядке пункта 5 статьи 38 Закона:
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) взыскателя, наименование территориального органа):
____________________________________________________________________________
6. Дата возбуждения исполнительного производства: "___"______20__года
6.1. Наименование территориального органа: (по справочнику)
6.2. Сквозной номер исполнительного производства: _______________________________
7. Дата поступления исполнительного документа на исполнение: "___"______20__года
7.1. Исполнительный документ поступил: (по справочнику)
7.2. Способ доставки исполнительного документа: (по справочнику)
8. Категория требований: (по справочнику)
8.1. Дополнение к категории требований: (по справочнику)
9. Сущность требования: _____________________________________________________
___________________________________________________________________________
10. Сумма взыскания: (в тенге) ______________________________________________ __
10.1. В солидарном порядке: по справочнику
10.2 Отменено постановлений о возбуждении исполнительного производства: "___"______20__года *
10.3 Частично взысканная сумма (в тенге)
Сведения о должнике: физическое лицо, юридическое лицо (по справочнику)
Для физического лица
11. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должника: _________________________
__________________________________________________________________________
Дата рождения: "___"______20__года
11.1. Номер удостоверения личности:________, кем выдан: ___________, когда выдан: "___"______20__года

1. Атқару парағының нөмірі: ________________________________________________
Сот актісінің шығарылған күні: 20__жылғы "___"______
1.1. Соттағы азаматтық, қылмыстық, әкімшілік істің нөмірі (уәкілетті органның әкімшілік қаулысының нөмірі): ______________________________________________________
2. Атқару парағының берілген күні: 20__жылғы "___"______
3. Атқарушылық құжатты шығарған орган: _________________________________________
3.1. Азаматтық іс бойынша талапкер: (анықтамалық бойынша)
4. Атқарушылық құжаттың атауы ("Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы (бұдан әрі - Заң): (анықтамалық бойынша)
5. Заңның 38-бабы 1-тармағының 1-13-тармақшасы тәртібінде бас тартылды: (анықтамалық бойынша)
5.1. Бас тартылған күні: 20__жылғы "___"______
5.2. Заңның 38-бабы 5-тармағы тәртібінде кері қайтарылған органның, адамның атауы:
_______________________________________________________________________
(Өндіріп алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аумақтық органның атауы):
______________________________________________________________________________
6. Атқарушылық іс жүргізу қозғалған күні: 20__жылғы "___"______
6.1. Аумақтық органның атауы: (анықтамалық бойынша)
6.2. Атқарушылық іс жүргізудің толассыз нөмірі: _______________________________
7. Атқарушылық құжаттың орындауға келіп түскен күні: 20__жылғы "___"______
7.1. Атқарушылық құжат келіп түсті: (анықтамалық бойынша)
7.2. Атқарушылық құжатты жеткізу тәртібі: (анықтамалық бойынша)
8. Талаптардың санаты: (анықтамалық бойынша)
8.1. Талаптар санатына қосымша: (анықтамалық бойынша)
9. Талаптың мәні: ________________________________________________________
_______________________________________________________________________
10. Өндіріп алу сомасы: (теңге) ____________________________________________
10.1. Ортақ тәртіпте: (анықтамалық бойынша)
10.2. Атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы қаулылардың күші жойылды:
20__жылғы "___"______
10.3. Ішінара өндіріп алынған сомалар (теңге):___________________________
Борышкер туралы мәліметтер: жеке тұлға, заңды тұлға (анықтамалық бойынша)
Жеке тұлғаға арналған:
11. Борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда): _________________________
________________________________________________________________________
Туған күні: 20__ жылғы "___"______
11.1. Жеке куәлігінің нөмірі: ________, кім берген:________, қашан берілген:
20__ жылғы "___"______

11.2. Индивидуальный идентификационный номер: _____________________________
11.3. Место работы: (по справочнику)
11.4. Занимаемая должность: (по справочнику)
11.5. Иностранное лицо: (по справочнику)
11.6. Страна гражданства для иностранцев: ____________________________________
11.7. Место жительства: ____________________________________________________
11.8. Пол должника: (по справочнику)
Для юридического лица
12. Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя:
__________________________________________________________________________
12.1. Бизнес-идентификационный номер: ______________________________________
12.2. Номер расчетного счета: _______________________________________________
13. Юридический адрес должника: ___________________________________________
Сведения о взыскателе:
14. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) взыскателя: ________________________
14.1. Дата рождения: "___"______20__года
14.2. Индивидуальный идентификационный номер: ______________________________
14.3. Иностранное лицо: (по справочнику)
14.4. Место жительства: _____________________________________________________
Сведения о лицах по исполнительным производствам о взыскании алиментов:
14.5. Взыскание в пользу лица (по справочнику)
14.6 Фамилия
14.7 Имя
14.8 Отчество (при его наличии)
14.9. Дата рождения
14.10. Пол ребенка: (по справочнику)
14.11. Количество детей ____
15. Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя:
__________________________________________________________________________
15.1. Бизнес-идентификационный номер: ______________________________________
16. Юридический адрес взыскателя: __________________________________________
17. Лицо, заполнившее электронный информационный учетный документ (по справочнику)
17.1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судебного исполнителя:
_________________________________________________________________________
17.2. Индивидуальный идентификационный номер должностного лица заполнившего ЭИУД:
_________________________________________________________________________
Приложение 2
к Инструкции по формированию
формы отчета № 4 "О работе по
исполнению судебных актов"
Форма 4.1.
Электронный информационный учетный документ о движении исполнительного документа и результатах его исполнения
1. Номер исполнительного документа: (текст)
1.1. Дата вынесения судебного акта: (дата)
1.2. Номер гражданского, уголовного, административного дела в суде (номер административного постановления уполномоченного органа): (текст)
1.3. Дата выписки исполнительного документа: (дата)

11.2. Жеке сәйкестендіру нөмірі: ___________________________________________
11.3. Жұмыс орны: (анықтамалық бойынша)
11.4. Атқарып отырған лауазымы: (анықтамалық бойынша)
11.5. Шетелдік адам: (анықтамалық бойынша)
11.6. Шетелдіктер үшін заматтық алған елі: ______________________________________
11.7. Тұрғылықты жері: ________________________________________________________
11.8. Борышкердің жынысы (анықтамалық бойынша)
Заңды тұлға үшін:
12. Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің атауы: __________________________________
12.1. Бизнес сәйкестендіру нөмірі: ___________________________________________
12.2. Есеп айырысу шотының нөмірі: ________________________________________
13. Борышкердің заңды мекенжайы: _________________________________________
Өндіріп алушы туралы мәліметтер
14. Өндіріп алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда): _____________________
14.1. Туған күні: 20__жылғы "___"______
14.2. Жеке сәйкестендіру нөмірі: ___________________________________________
14.3. Шетелдік адам: (анықтамалық бойынша)
14.4. Тұрғылықты жері:________________________________________________________
Алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулер бойынша адамдар жөніндегі мәліметтер:
14.5. Адамның пайдасына өндірілген сома (анықтама бойынша)
14.6. (Баланың) тегі
14.7. Аты
14.8. Әкесінің аты (болған жағдайда)
14.9. Туған күні
14.10. Баланың жынысы: (анықтамалық бойынша)
14.11. Балалардың саны ____
15. Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің атауы: __________________________________
15.1. Бизнес сәйкестендіру нөмірі: ___________________________________________
16. Өндіріп алушының заңды мекенжайы: ____________________________________
17. Электрондық ақпараттық есепке алу құжатын толтырған адам: (анықтамалық бойынша)
17.1. Сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда): ___________________________________________________________________________
17.2. ЭАЕҚ толтырған лауазымды адамның жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________
"Сот актілерін орындау
бойынша жұмыс туралы"
№ 4 есептің нысанын
қалыптастыру жөніндегі
нұсқаулықтың
2-қосымшасы
4.1-нысан
Атқарушылық құжаттың қозғалысы және оның орындалу нәтижелері туралы электронды ақпараттық есепке алу құжаты
1. Атқарушылық құжаттың нөмірі: (мәтін)
1.1. Сот актісінің шығарылған күні: (күні)
1.2. Соттағы азаматтық, қылмыстық, әкімшілік істің нөмірі (уәкілетті органның әкімшілік қаулысының нөмірі): (мәтін)
1.3. Атқарушылық құжаттың берілген күні: (күні)

1.4. Орган, вынесший исполнительный документ: (текст)
1.5. Сквозной номер и/производства: (текст)
1.6. Дата возбуждения исполнительного производства: (дата)
1.7. Наименование территориального органа: (текст)
Стороны по исполнительному производству:
1.8. Должник: (текст)
1.9. Взыскатель: (текст)
1.10. Сущность требования (из них солидарно): (текст)
1.11 Вынесено постановление об определении суммы задолженности по исполнительным производствам о взыскании алиментов: (дата)
1.12. Сумма задолженности по исполнительным производствам о взыскании алиментов согласно постановления об определении суммы задолженности (в тенге): ______________________
2. Отсрочка, рассрочка исполнения и/документа в порядке статьи 40 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) с: (дата)
3. Изменен способ и порядок исполнения: (дата)
4. 0 Объединено с исполнительным производством № (№ основного исполнительного производства) (текст)*
Дата объединения:
4. Приостановлено:
4.1. Основание приостановления: (словарный реквизит)
5. Возобновлено в соответствии со статьи 46 Закона: (дата)
6. Исполнительное производство окончено: (дата)
6.1. Исполнено: (словарный реквизит)
7. Основания прекращения и/производства: (словарный реквизит)
8. Возвращение и/документа взыскателю: (словарный реквизит)
8.1 Возобновление исполнительного производства после отмены ранее принятого решения: (дата)*
8.2 Возобновлено по протесту прокурора в соответствии со статьей 10 Закона: (дата)*
8.3 Отменено постановлений по протесту прокурора (дата)*
9. Исполнено администратором бюджетной программы: (дата)
10. Направлено по территориальности: (дата)
10.1. Куда: (словарный реквизит)
10.2. Основание направления: (словарный реквизит)
10.3. Принято к производству после направления по территориальности (дата)
11. Принятое решение об ограничении выезда должника из Республики Казахстан: (дата)
11.1. Принятое решение о временном запрещении выдачи лицензий и разрешений: (дата)
11.2. Принятое решение о приостановлении действия ранее выданных должнику лицензий и разрешений: (дата)
11.3. Принятое решение о снятии наложенного ограничения выезда должника из Республики Казахстан: (дата)
11.4. Принятое решение о снятии наложенного временного запрещения выдачи лицензий и разрешений: (дата)
11.5. Принятое решение о снятии наложенного приостановления действия ранее выданных должнику лицензий и разрешений: (дата)
11.6.Наложение ареста на имущество (дата)
11.7. Снятие ареста с имущества (дата)
11.8. Отменено судом апелляционной инстанции: (дата)

1.4. Атқарушылық құжатты шығарған орган: (мәтін)
1.5. Атқарушылық іс жүргізудің толассыз нөмірі: (мәтін)
1.6. Атқарушылық іс жүргізудің қозғалған күні: (күні)
1.7. Аумақтық органның атауы: (мәтін)
Атқарушылық іс жүргізу бойынша тараптар:
1.8. Борышкер: (мәтін)
1.9. Өндіріп алушы: (мәтін)
1.10 Талаптың мәні (солардың ішінен ортақ): (мәтін)
1.11 Алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулер бойынша қарыздың сомасын анықтау туралы қаулы шығарылды: (күні)
1.12 Алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулер бойынша қарыздың сомасы теңге түрінде _____________________
2. "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 40-бабының тәртібінде а/құжаттың орындалуын шегеру, ұзарту: (күні)
3. Орындау тәсілі мен тәртібі өзгертілді: (күні)
1) № атқарушылық іс жүргізумен біріктірілді (негізгі атқарушылық іс жүргізудің №) (мәтін)
Біріктіру күні: (сөздік деректеме)
4.1. Тоқтатудың негізі: (сөздік деректеме)
5. Заңның 46-бабына сәйкес қайта жаңғыртылды: (күні)
5.1. Орындау тәсілі мен тәртібі өзгертілді: (күні)
6. Атқарушылық іс жүргізу аяқталды: (күні)
6.1. Орындалды: (сөздік деректеме)
7. Атқарушылық іс жүргізуді қысқартудың негіздері: (сөздік деректеме)
8. Атқарушылық құжат өндіріп алушыға қайтарылды: (сөздік деректеме)
8.1. Бұрын қабылданған шешім күшін жойғаннан кейін атқарушылық іс жүргізу қайта жаңғыртылды: (күні)*
8.2. Заңның 10-бабына сәйкес прокурордың наразылығы бойынша қайта жаңғыртылды: (күні)*
8.3 Прокурордың наразылығы бойынша қаулылардың күші жойылды (күні)*
9. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі орындады: (күні)
10. Аумақтылығы бойынша жіберілді: (күні)
10.1. Қайда: (сөздік деректеме)
10.2. Жіберудің негіздері: (сөздік деректеме)
10.3. Жіберілген органның атауы (күні)
11. Борышкердің Қазақстан Республикасынан кетуін шектеу туралы шешім қабылданды: (күні)
11.1. Лицензиялар мен рұқсат қағаздарын беруге уақытша тыйым салу туралы шешім қабылданды: (күні)
11.2. Борышкерге бұрын берілген лицензиялар мен рұқсат қағаздарының қолданысын тоқтату туралы шешім қабылданды: (күні)
11.3. Борышкердің Қазақстан Республикасынан кетуіне салынған шектеуді алу туралы шешім қабылданды: (күні)
11.4. Лицензиялар мен рұқсат қағаздарын беруге уақытша салынған тыйымды алу туралы шешім қабылданды: (күні)
11.5. Борышкерге бұрын берілген лицензиялар мен рұқсат қағаздарының қолданысына салынған тоқтатуды алу туралы шешім қабылданды: (күні)
11.6. Мүлікке тыйым салынды (күні)
11.7. Мүлікке салынған тыйым алынды (күні)
11.8. Апелляциялық сатылы сот күшін жойды: (күні)

12. Исполнительный документ, находящийся на периодическом исполнении направлен для производства удержаний: (дата)
12.1. Куда: (текст)
13. Сумма взысканной 10% исполнительской санкции в порядке статьи 124 Закона (в тенге): (текст)
13.1. Частично взысканная сумма: (текст)
14. Возвращено по требованию суда или другого государственного органа: (дата)
15. Рассмотрено в срок свыше установленного статьей 39 Законом: (словарный реквизит)
16. Исполнительный документ возращен в суд с отметкой об исполнении: "_____"__________20___года
17. Направлено уведомление об исполнении органам, уполномоченным рассматривать дела об административных правонарушениях: "_____"__________ 20____года
18. Исполнительное производство сдано в архив: "_____"___________20____года
№ ___________ архивной описи, фамилия, имя, отчество (при его наличии) архивариуса, подпись __________________________________
19. Лицо, заполнившее электронный информационный учетный документ: (словарный реквизит)
20. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судебного исполнителя: (текст)
20.1. Индивидуальный идентификационный номер должностного лица, заполнившего ЭИУД: (текст)
Прочие отметки: ________________________________________________
_______________________________________________________________
Примечание:
реквизит 4.0 вводится в действие с 01 октября 2022 года
реквизит 8.1 вводится в действие с 01 октября 2020 года
реквизит 8.2 вводится в действие с 01 октября 2020 года
реквизит 8.3 вводится в действие с 01 октября 2020 года
Приложение 3
к Инструкции по формированию
формы отчета № 4 "О работе по
исполнению судебных актов"
форма
Контрольная карточка № 1. " О направлении исполнительного документа
для исполнения по территориальности"
Номер исполнительного документа _____________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Номер исполнительного производства _____________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Наименование территориального органа, направившего исполнительный документ по территориальности ________________________________
4. Наименование исполнительного документа _____________________________________ кем выдан _________________________________________________________________ дата выписки исполнительного документа "____"_______ 20____ года
дата поступления "____"__________ 20____года
должник _________________________________________________________
_________________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
_________________________________________________________________
взыскатель _______________________________________________________
_________________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
_________________________________________________________________
сущность требования, сумма взыскания: ______________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
тип взыскания ____________________________________________________
Дата направления исполнительного документа, исходящий номер _______________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Как направлен исполнительный документ (почтовой связью, с уведомлением, нарочно и так далее, при наличии указать сведения о получении исполнительного документа) ______________________________________________________
Судебный исполнитель ____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
полностью, разборчиво) (подпись)
Приложение 4
к Инструкции по формированию
формы отчета № 4 "О работе по
исполнению судебных актов"
форма
Контрольная карточка № 2. "О принятии исполнительного документа
для исполнения по территориальности"
Номер исполнительного документа ___________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Номер возбужденного исполнительного производства ___________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Наименование территориального органа, получившего исполнительный документ по территориальности __________________________________

12. Мерзімді орындаудағы атқарушылық құжат ұстап қалуды іске асыру үшін жіберілді: (күні)
12.1. Қайда: (мәтін)
13. Заңның 124-бабы тәртібінде 10% атқарушылық санкцияның өндіріп алынған сомасы (теңге түрінде): (мәтін)
13.1. Жартылай өндіріп алынған сома: (мәтін)
14. Соттың немесе өзге мемлекеттік органның талабы бойынша қайтарылды: (күні)
15. Заңның 39-бабымен белгіленгеннен жоғары мерзімде қаралды: (сөздік деректеме)
16. Атқарушылық құжат сотқа орындалғаны туралы белгімен қайтарылды: 20__жылғы "___" ___________
17. Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істі қарауға уәкілетті органдарға орындалғаны туралы хабарлама жіберілді: 20__жылғы "___" ___________
18. Атқарушылық іс жүргізу архивке тапсырылды: 20__жылғы "___" ___________
Архивтік тізімдеменің № _______, архивариустың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы _____________________________________
19. ЭАЕҚ толтырған адам: (мемлекеттік сот орындаушысы (сөздік деректеме)
20. Сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): (мәтін)
20.1. ЭАЕҚ толтырған лауазымды адамның жеке сәйкестендіру нөмірі: (мәтін)
Өзге де белгілер: ________________________________________________
_______________________________________________________________
Ескерту:
4.0-деректеме 2022 жылдың 01 қазанынан бастап қолданысқа енгізіледі.
8.1-деректеме 2020 жылдың 01 қазанынан бастап қолданысқа енгізіледі.
8.2-деректеме 2020 жылдың 01 қазанынан бастап қолданысқа енгізіледі.
8.3-деректеме 2020 жылдың 01 қазанынан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Сот актілерін орындау
бойынша жұмыс туралы" № 4
есептің нысанын қалыптастыру
жөніндегі нұсқаулықтың
3-қосымшасы
№ 1 бақылау карточкасы. "Атқарушылық құжатты орындау үшін аумақтылығы бойынша жіберу туралы"
1. Атқарушылық құжаттың нөмірі _____________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. Атқарушылық іс жүргізудің нөмірі __________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
3. Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша жіберген аумақтық органның атауы ______
4. Атқарушылық құжаттың атауы_____________________________________ кіммен берілді _________________________________________________________________ атқарушылық құжаттың берілген күні 20 __ жылғы "__"______________ келіп түскен күні 20 __ жылғы "__"__________
борышкер _______________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
________________________________________________________________
өндіріп алушы ___________________________________________________
________________________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
________________________________________________________________
талаптың мәні, өндіріп алу сомасы: _________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
өндіріп алу түрі __________________________________________________
5. Атқарушылық құжат қайда жіберілді (аумақтық органның атауы) ______________________
6. Атқарушылық құжаттың жіберілген күні, шығыс нөмірі _____________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. Атқарушылық құжат қалай жіберілді (почта байланысы арқылы, хабарламамен, қолма-қол және т.б., атқарушылық құжатты қабылдау туралы мәліметтер болса көрсетілсін) ______________________________________________________
Сот орындаушысы ________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық, анық) (қолы)
Мөр басуға арналған орын
"Сот актілерін орындау
бойынша жұмыс туралы" № 4
есептің нысанын қалыптастыру
жөніндегі нұсқаулықтың
4-қосымшасы
№ 2 бақылау карточкасы. "Атқарушылық құжатты орындау үшін аумақтылығы бойынша қабылдау туралы"
1. Атқарушылық құжаттың нөмірі ______________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. Қозғалған атқарушылық іс жүргізудің нөмірі ____________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
3. Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша қабылдаған аумақтық органның атауы _______________________________

4. Наименование исполнительного документа _________________________________________________________________-__ кем выдан _________________________________________________________________ дата выписки исполнительного документа "____"_______ 20____ года
должник _________________________________________________________
_________________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
_________________________________________________________________
взыскатель _______________________________________________________
_________________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
_________________________________________________________________
сущность требования, сумма взыскания: ______________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
тип взыскания ____________________________________________________
Откуда получен исполнительный документ (наименование, исходящий номер территориального органа) _________________________________________________________________
Дата получения исполнительного документа, входящий номер __________________/_/_/_/_/_/_/_/_/
Как получен исполнительный документ (почтовой связью, с уведомлением, нарочно и так далее) _________________________________________________________________
Судебный исполнитель ________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
полностью, разборчиво) (подпись)
место для печати
Приложение 5
к Инструкции по формированию
формы отчета № 4 "О работе по
исполнению судебных актов"
Справочник реквизитного состава ЭИУД форм 4.0, 4.1
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Генерального Прокурора РК от 20.11.2020 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 января 2020 года № 10
Признать утратившими силу:
1) приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 38 "Об утверждении отчета формы № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10567, опубликован 9 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 сентября 2017 года № 108 "О внесении изменений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15888, опубликован 20 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);

4. Атқарушылық құжаттың атауы_____________________________________ кіммен берілді _________________________________________________________________ атқарушылық құжаттың берілген күні 20__ жылғы "____"________________________
борышкер _______________________________________________________
________________________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
________________________________________________________________
өндіріп алушы ___________________________________________________
________________________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
________________________________________________________________
талаптың мәні, өндіріп алу сомасы: _________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
өндіріп алу түрі __________________________________________________
5. Атқарушылық құжат қайдан келді (аумақтық органның атауы, шығыс нөмірі) ____________
6. Атқарушылық құжаттың қабылданған күні, кіріс нөмірі _____________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. Атқарушылық құжат қалай қабылданды (почта байланысы арқылы, хабарламамен, қолма-қол және т.б.) _________________________
Сот орындаушысы ________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық, анық) (қолы)
Мөр басуға арналған орын
"Сот актілерін орындау
бойынша жұмыс туралы" № 4
есептің нысанын қалыптастыру
жөніндегі нұсқаулықтың
5-қосымшасы
4.0, 4.1 нысанды ЭАЕҚ деректемелік құрамының анықтамалығы
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 20.11.2020 № 143 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының міндетін
атқарушысының
2020 жылғы 15 қаңтардағы
№ 10 бұйрығына
3-қосымша
Күші жойылды деп танылсын:
1) "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 38 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10567 санымен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 9 сәуірде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 108 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15888 болып тіркелді, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 20 қазанда жарияланған);

3) приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 августа 2019 года № 80 "О внесении изменений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19206, опубликован 14 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

3) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2019 жылғы 1 тамыздағы № 80 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19206 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 14 тамызда жарияланған).