О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 5 ноября 2019 года № 1223 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 4 февраля 2020 года № 102. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2020 года № 20007. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 14 мая 2025 года № 225.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 14.05.2025 № 225 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 61-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 5 ноября 2019 года № 1223 "Об утверждении Правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19591, опубликован 19 ноября 2019 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию составляет прогнозную консолидированную финансовую отчетность по республиканскому бюджету на основании прогнозной консолидированной финансовой отчетности администраторов республиканских бюджетных программ, Перечня данных по структуре бюджета по форме ПД-1РБ согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – Перечень), информации по правительственному и гарантированному государством долгу, долгу по поручительствам государства по форме ГЗ-РБ согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – форма ГЗ-РБ), информации по государственным обязательствам по договорам государственно-частного партнерства, в том числе концессии по форме ГЧП-РБ согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – форма ГЧП-РБ), информации по бюджетным кредитам, предоставленным из республиканского бюджета по форме БК-РБ согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – форма БК-РБ).";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Ведомство центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющее в пределах компетенции центрального исполнительного органа реализационные и контрольные функции в сфере исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан (далее – ведомство) представляет таблицы 1.2, 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15, 1.16, 1.19, 1.21, 1.29, и 1.31 Перечня с заполнением граф "факт" и "оценка", таблицы 1.4, 1.11, 1.12, 1.17, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1,26 и 1.27 Перечня с заполнением графы "оценка", информацию по форме ГЧП-РБ к 1 июля текущего финансового года в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию за подписью первого руководителя ведомства и руководителя структурного подразделения ведомства, ответственного за составление показателей, в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов (далее – ЕСЭДО).
Формирование данных по форме ГЧП-РБ осуществляется ведомством на основе информации от администраторов бюджетных программ. Администраторы бюджетных программ по зарегистрированным в ведомстве договорам государственно-частного партнерства, в том числе концессии, предусматривающим выплату государственных обязательств, представляют информацию по форме ГЧП-РБ к 1 апреля текущего финансового года в ведомство в виде электронного документа посредством использования ЕСЭДО.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета представляет формы ГЗ-РБ и БК-РБ к 1 мая текущего финансового года в ведомство и центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в виде электронного документа посредством использования ЕСЭДО.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"Республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 5 қарашадағы № 1223 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 4 ақпандағы № 102 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 ақпанда № 20007 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 14 мамырдағы № 225 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 14.05.2025 № 225 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 61-1-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 5 қарашадағы № 1223 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде №19591 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеде 2019 жылғы 19 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджет бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігінің, осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес ДТ-1РБ нысаны бойынша бюджет құрылымы бойынша деректер тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе), осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес МС-РБ нысаны (бұдан әрі – МС-РБ нысаны) бойынша үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекет кепілгерліктері бойынша борыш жөніндегі ақпараттың, осы Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес МЖӘ-РБ нысаны (бұдан әрі – МЖӘ-РБ нысаны) бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия шарттары бойынша мемлекеттік міндеттемелер жөніндегі ақпараттың, осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес БК-РБ нысаны (бұдан әрі – БК-РБ нысаны) бойынша республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер жөніндегі ақпараттың негізінде жасайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде республикалық бюджеттің атқарылуы және жергілікті бюджеттердің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының атқарылуына қызмет көрсету саласындағы іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіне бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ведомствоның бірінші басшысының және көрсеткіштердің толтырылуына жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысының қолымен мемлекеттік органдардың бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесін (бұдан әрі – БЭҚАЖ) пайдалану арқылы электрондық құжат түрінде Тізбенің 1.2, 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15, 1.16, 1.19, 1.21, 1.29 және 1.31-кестелерін, "факті" және "бағалау" бағандарын толтыра отырып, Тізбенің 1.4, 1.11, 1.12, 1.17, 1.22, 1.24, 1.25, 1.26 және 1.27-кестелерін, МЖӘ-РБ нысаны бойынша ақпаратты ұсынады.
МЖӘ-РБ нысаны бойынша деректерді қалыптастыруды ведомство бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен түскен ақпарат негізінде жүзеге асырады. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мемлекеттік міндеттемелерді төлеуді көздейтін ведомствоға тіркелген мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия шарттары бойынша ағымдағы қаржы жылының 1 сәуіріне қарай МЖӘ-РБ нысаны бойынша ақпаратты БЭҚАЖ пайдалану арқылы электрондық құжат түрінде ведомствоға ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ағымдағы қаржы жылының 1 мамырына ведомствоға және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға БЭҚАЖ пайдалану арқылы электрондық құжат түрінде МС-РБ және БК-РБ нысандарын ұсынады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"14. Формирование Перечня осуществляется в следующем порядке:
1) графа "факт" таблиц 1.1, 1.2, 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15 и 1.16 заполняется на основании данных отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год. Графа "факт" таблиц 1.4, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.17, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1,26 и 1.27 Перечня не заполняется. Таблицы 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15 и 1.16 по графе "факт" заполняются для сравнения данных по периодам.
Графа "оценка" таблиц Перечня заполняется на основании данных сводного плана поступлений и финансирования по платежам и/или отчета об исполнении республиканского бюджета текущего периода.
Графа "прогноз" таблиц 1.1, 1.5 и 1.15 заполняется на основании данных прогнозирования поступлений в республиканский бюджет в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан "Об утверждении Методики прогнозирования поступлений бюджета" от 21 января 2015 года № 34 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10322).
Графы "оценка" и "прогноз" таблиц 1.15, 1.17, 1,18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26, 1.27, 1.28 и 1.29 включают данные форм ГД-РБ, ГЧП-РБ, БК-РБ;
2) таблицы 1.3, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10 и 1.16 заполняются по расходам республиканского бюджета в увязке со спецификами экономической классификации расходов бюджета Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756);
3) таблицы 1.4, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14 и 1.17 по движению денежных средств от операционной, инвестиционной и финансовой деятельности заполняются путем переноса данных из таблиц 1.1, 1.2, 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15 и 1.16;
4) в таблицах 1.18 и 1.19 формируются показатели прогнозного консолидированного отчета о движении денежных средств (прямой метод) по республиканскому бюджету;
5) в таблицах 1.20 и 1.21 формируются показатели прогнозного консолидированного отчета о результате финансовой деятельности по республиканскому бюджету;
6) таблицы 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26 и 1.27 по изменениям в активах и обязательствах заполняются на основании данных таблиц 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15 и 1.16;

"14. Тізбені қалыптастыру мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) 1.1, 1.2, 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15 және 1.16-кестелердің "факті" бағаны есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің деректері негізінде толтырылады. Тізбенің 1.4, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.17, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26 және 1.27-кестелерінің "факті" бағаны толтырылмайды. "Факті" бағаны бойынша 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15 және 1.16-кестелері кезеңдер бойынша деректерді салыстыру үшін толтырылады.
Тізбе кестелерінің "бағалау" бағаны түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының және/немесе ағымдағы кезеңнің республикалық бюджетінің атқарылуы туралы есептің деректері негізінде толтырылады.
1.1, 1.5 және 1.15-кестелердің "болжам" бағаны "Бюджет түсімдерін болжау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10322 болып тіркелген) сәйкес республикалық бюджетке түсетін түсімдерді болжау деректері негізінде толтырылады.
1.15, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26, 1.27, 1.28 және 1.29-кестелердің "бағалау" және "болжам" бағандары МК-РБ, МЖӘ-РБ, БК-РБ нысандар деректерін қамтиды;
2) 1.3, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10 және 1.16-кестелер Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктерімен байланыстырыла отырып, республикалық бюджеттің шығыстары бойынша толтырылады;
3) операциялық, инвестициялық және қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы бойынша 1.4, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14 және 1.17-кестелер 1.1, 1.2, 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15 және 1.16-кестелерден деректерді көшіру жолымен толтырылады;
4) 1.18 және 1.19-кестелерде республикалық бюджет бойынша ақша қаражатының қозғалысы туралы болжамды шоғырландырылған есептің көрсеткіштері (тікелей әдіс) қалыптастырылады;
5) 1.20 және 1.21-кестелерде республикалық бюджет бойынша қаржылық қызмет нәтижесі туралы болжамды шоғырландырылған есептің көрсеткіштері қалыптастырылады;
6) активтер мен міндеттемелердегі өзгерістер бойынша 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26 және 1.27-кестелер 1.3, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.15 және 1.16-кестелер деректерінің негізінде толтырылады;

7) в таблицах 1.28 и 1.29 формируются показатели прогнозного консолидированного отчета о финансовом положении по республиканскому бюджету;
8) в таблицах 1.30 и 1.31 формируются показатели прогнозного консолидированного отчета об изменениях чистых активов/капитала.";
дополнить приложениями 7, 8 и 9 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 февраля 2020 года № 102
Приложение 7
к Правилам составления
прогнозной консолидированной
финансовой отчетности по
республиканскому бюджету
Форма ГЗ-РБ
Информация по правительственному и гарантированному государством долгу, долгу по поручительствам государства за __________год (факт, оценка, прогноз)*
тысяч тенге
№ п/п
Наименование показателей
Долг на начало периода
Поступление займов
Погашение долга
Курсовая разница и прочие корректировки

7) 1.28 және 1.29-кестелерде республикалық бюджет бойынша қаржылық жағдай туралы болжамды шоғырландырылған есептің көрсеткіштері қалыптастырылады;
8) 1.30 және 1.31-кестелерде таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы болжамды шоғырландырылған есептің көрсеткіштері қалыптастырылады.";
осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 7, 8 және 9-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірініші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 ақпандағы
№ 102 бұйрығына
1-қосымша
Республикалық бюджет
бойынша болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
7-қосымша
МС-РБ нысан
___________ жыл үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекет кепілгерліктері бойынша борыш жөніндегі ақпарат (факт, бағалау, болжам)*
мың теңге
р/с №
Көрсеткіштердің атауы
Кезең басындағы борыш
Қарыздар түсімі
Борышты өтеу
Бағамдық айырма және өзге де түзетулер

Итого правительственный и гарантированный государством долг, долг по поручительствам государства (строка 1+строка 2+ строка3), в том числе:
4.1
внутренний (строка 1.1+строка 2.1+строка 3.1)
4.2
внешний (строка 1.2+строка 2.2+строка 3.2)
Справочно: курс тенге к доллару США на начало периода ___________, курс тенге к доллару США на конец периода___________
*Примечание: форма ГЗ-РБ составляется отдельно за отчетный финансовый год (факт), за текущий финансовый год (оценка), за каждый год планируемого периода (прогноз)
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 февраля 2020 года № 102
Приложение 8
к Правилам составления
прогнозной консолидированной
финансовой отчетности по
республиканскому бюджету
Форма ГЧП-РБ
Информация по государственным обязательствам по договорам государственно- частного партнерства, в том числе концессии за ___________год (факт, оценка, прогноз)*
тысяч тенге
№ п/п
Администратор бюджетных программ
Наименование проекта государственно-частного партнерства, номер и дата заключения договора и регистрации в казначействе, период выплат (даты и общее количество лет)
Год начала выплаты компенсации инвестиционных затрат по объектам концессии
Меры государственной поддержки
Сумма государственных обязательств по договору
Сумма государственных обязательств по компенсации инвестиционных затрат по объектам концессии
Остаток непогашенных государственных обязательств на начало периода
Сумма выплат в погашение государственных обязательств за _______ год
Остаток непогашенных государственных обязательств на конец периода***
Сумма оплаченных государственных обязательств с начала реализации проекта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. По договорам концессии
1.1
Компенсация инвестиционных затрат
Компенсация операционных (эксплуатационных) затрат
ХХХ
Прочие выплаты**
ХХХ
Итого
1.2
100
Х
Х
Всего обязательств по договорам концессии, в том числе:
101
Х
Х
Компенсация инвестиционных затрат
102
Х
Х
Компенсация операционных (эксплуатационных) затрат
ХХХ
103
Х
Х
Прочие выплаты**
ХХХ
2. По договорам государственно-частного партнерства
2.1
ХХХ
Компенсация инвестиционных затрат
ХХХ
Компенсация операционных затрат
ХХХ
Прочие выплаты**
ХХХ
Итого
ХХХ
2.2
ХХХ
200
Х
Х
Всего обязательств по прочим договорам государственно-частного партнерства, в том числе:
ХХХ
201
Х
Х
Компенсация инвестиционных затрат
ХХХ
202
Х
Х
Компенсация операционных затрат
ХХХ
203
Х
Х
Прочие выплаты**
ХХХ
*Примечание: составляется ведомством и администраторами бюджетных программ отдельно за отчетный финансовый год (факт), за текущий финансовый год (оценка), за каждый год планируемого периода (прогноз) по зарегистрированным в казначействе договорам государственно-частного партнерства, в том числе концессии.

үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекет кепілгерлігі бойынша борыш жиыны (1 жол+2 жол+ 3 жол), оның ішінде:
4.1
ішкі (1.1-жол+2.1-жол+3.1-жол)
4.2
сыртқы (1.2-жол+2.2-жол+3.2-жол)
Анықтама ретінде: кезеңнің басына теңгенің АҚШ долларына шаққандағы бағамы ___________, кезеңнің соңына теңгенің АҚШ долларына шаққандағы бағамы ___________
* Ескертпе: МС-РБ нысаны есепті қаржы жылы (факт) үшін, ағымдағы қаржы жылы (бағалау) үшін, жоспарланатын кезеңнің әрбір жылы (болжам) үшін жеке жасалады
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірініші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 ақпандағы
№ 102 бұйрығына
2-қосымша
Республикалық бюджет
бойынша болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
8-қосымша
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия шарттары бойынша мемлекеттік міндеттемелер жөніндегі ақпарат ___________ жыл (факт, бағалау, болжам)*
мың теңге
р/с №
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының атауы, шарттың нөмірі мен жасалған және қазынашылықта тіркелген күні, төлем кезеңі (күні және жылдардың жалпы саны)
Концессия объектілері бойынша инвестициялық шығындар өтемақысының басталған жылы
Мемлекеттік қолдау шаралары
Шарт бойынша мемлекеттік міндеттемелердің сомасы
Өтемақы бойынша мемлекеттік міндеттемелердің және концессия объектілері бойынша инвестициялық шығындардың сомасы
Кезең басындағы өтелмеген мемлекеттік міндеттемелердің қалдығы
_____жыл үшін мемлекеттік міндеттемелерді өтеуге төлемдер сомасы
Кезең соңындағы өтелмеген мемлекеттік міндеттемелердің қалдығы***
Жобаны іске асыру басталғаннан бастап төленген мемлекеттік міндеттемелердің сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Концессия шарттары бойынша
1.1
Инвестициялық шығындарды өтеу
Операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу
ХХХ
Өзге де төлемдер **
ХХХ
Жиыны
1.2
100
Х
Х
Концессия шарттары бойынша міндеттемелердің барлығы, оның ішінде:
101
Х
Х
Инвестициялық шығындарды өтеу
102
Х
Х
Операциялық (пайдалану) шығындарды өтеу
ХХХ
103
Х
Х
Өзге де төлемдер **
ХХХ
2. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша
2.1
ХХХ
Инвестициялық шығындарды өтеу
ХХХ
Операциялық шығындарды өтеу
ХХХ
Өзге де төлемдер **
ХХХ
Жиыны
ХХХ
2.2
ХХХ
200
Х
Х
Өзге де мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша міндеттемелердің барлығы, оның ішінде:
ХХХ
201
Х
Х
Инвестициялық шығындарды өтеу
ХХХ
202
Х
Х
Операциялық шығындарды өтеу
ХХХ
203
Х
Х
Өзге де төлемдер **
ХХХ
*Ескертпе: ведомство және бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есепті қаржы жылы үшін (факт), ағымдағы қаржы жылы үшін (бағалау), қазынашылықта тіркелген мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия шарттары бойынша жоспарланатын кезеңнің әрбір жылы үшін (болжам) жеке жасалады.

**Примечание: в прочие выплаты включаются суммы вознаграждений, плата за доступность объекта концессии и прочие платежи, определенные в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О государственно-частном партнерстве" и Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О концессиях", за исключением компенсации инвестиционных и операционных затрат
***Примечание: расчет данных по графе 10:
- данные компенсации инвестиционных затрат по договорам концессии в первый год осуществления выплат в погашение государственных обязательств равны: графа 7 минус графа 9;
- данные компенсации операционных (эксплуатационных) затрат и прочим выплатам по договорам концессии и прочим договорам государственно-частного партнерства в первый год осуществления выплат в погашение государственных обязательств равны: графа 6 минус графа 9;
- данные компенсации инвестиционных, операционных (эксплуатационных) затрат и прочим выплатам по договорам концессии и прочим договорам государственно-частного партнерства во второй год и последующие годы осуществления выплат в погашение государственных обязательств равны: графа 8 минус графа 9
Приложение 3 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 февраля 2020 года № 102
Приложение 9
к Правилам составления
прогнозной консолидированной
финансовой отчетности по
республиканскому бюджету
Форма БК-РБ
Информация по бюджетным кредитам, предоставленным из республиканского бюджета за ___________ год (факт, оценка, прогноз)*
тысяч тенге
№ п/п
Наименование показателей
Сумма бюджетного кредита по договору
Остаток основного долга на начало периода
Предоставление бюджетных кредитов за ______год
Погашение за ______год
Остаток основного долга на конец периода
Сумма вознаграждения к получению за _____год
начислено
получено
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Бюджетные кредиты, в том числе:
1.1
специализированным организациям
1.2
местным исполнительным органам
1.3
иностранным государствам
1.4
физическим лицам
*Примечание: форма БК-РБ составляется отдельно за отчетный финансовый год (факт), за текущий финансовый год (оценка), за каждый год планируемого периода (прогноз)

**Ескертпе: өзге төлемдерге инвестициялық және операциялық шығындардың өтемақысын қоспағанда, сыйақылар сомасы, концессия объектісінің қолжетімділігі үшін төлем және "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына және "Концессиялар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңына сәйкес айқындалған өзге де төлемдер енгізіледі.
*** Ескертпе: 10-баған бойынша деректерді есептеу:
- мемлекеттік міндеттемелерді өтеуге төлемдерді жүзеге асырудың бірінші жылында концессия шарттары бойынша инвестициялық шығындар өтемақысының деректері тең: 7-баған алу 9-баған;
- мемлекеттік міндеттемелерді өтеуге төлемдерді жүзеге асырудың бірінші жылында концессия шарттары және өзге де мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша операциялық (пайдалану) шығындар мен өзге де төлемдер өтемақысының деректері тең: 6-баған алу 9-баған;
- мемлекеттік міндеттемелерді өтеуге төлемдерді жүзеге асырудың екінші жылы және кейінгі жылдары концессия шарттары және басқа да мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша инвестициялық, операциялық (пайдалану) шығындар мен өзге де төлемдер өтемақысының деректері тең: 8-баған алу 9-баған
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірініші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 ақпандағы
№ 102 бұйрығына
3-қосымша
Республикалық бюджет
бойынша болжамды
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
9-қосымша
БК-РБ нысан
_______ жылғы республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша ақпарат (факт, бағалау, болжам)*
мың теңге
р/с №
Көрсеткіштердің атауы
Шарт бойынша бюджеттік кредиттің сомасы
Кезең басындағы негізгі борыштың қалдығы
_____жылға бюджеттік кредиттер беру
_______ жылғы өтеу
Кезең соңындағы негізгі борыштың қалдығы
_____жыл үшін алуға сыйақы сомасы
есептелген
алынған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Бюджеттік кредиттер, оның ішінде:
1.1
мамандандырылған ұйымдарға
1.2
жергілікті атқарушы органдарға
1.3
шетел мемлекеттеріне
1.4
жеке тұлғаларға
* Ескертпе: БК-1 РБ нысаны есепті қаржы жылы (факт) үшін, ағымдағы қаржы жылы (бағалау) үшін, жоспарланатын кезеңнің әрбір жылы (болжам) үшін жеке жасалады