Об утверждении Правил осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 110. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 20174.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.03.2020 № 114 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.03.2020 № 114 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту политики социального страхования, базового социального и пенсионного обеспечения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
Приложение к приказу
Министра труда и социально
защиты населения
Республики Казахстан
от 26 марта 2020 года № 110
Правила осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения

Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 26 наурыздағы № 110 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 наурызда № 20174 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 29.03.2020 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 29.03.2020 № 114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік сақтандыру, базалық әлеуметтік және зейнетақымен қамсыздандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қоғау министрлігінің Заң қызметі депртаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Б. Нурымбетов
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2020 жылғы 26 наурыздағы
№ 110 бұйрығына
қосымша
Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру қағидалары

Сноска. Правила в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 03.04.2020 № 124 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физических лиц, получающих доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" и определяют порядок осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения.
2. Социальная выплата участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения осуществляется из Государственного фонда социального страхования (далее - фонд).
3. Социальная выплата осуществляется на случай потери дохода в связи с ограничениями деятельности на период действия чрезвычайного положения (далее – социальная выплата) следующим категориям:
1) индивидуальным предпринимателям и работникам субъектов малого и среднего предпринимательства, находящимся в отпуске без сохранения заработной платы;
2) работникам субъектов крупного предпринимательства, осуществляющим деятельность в населенных пунктах, где введен карантин, находящимся в отпуске без сохранения заработной платы;
3) исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
4) лицам, занимающимся частной практикой;
5) физическим лицам, являющихся плательщиками единого совокупного платежа в соответствии со статьей 774 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – плательщик ЕСП);
6) физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы (далее - физические лица, получающие доходы по договорам ГПХ);

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 03.04.2020 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Президентінің "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан (бұдан әрі - қор) әлеуметтік төлем жүзеге асыралады.
3. Төтенше жағдай кезеңінде қызметінің шектелуіне байланысты кірісінен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем (бұдан әрі - әлеуметтік төлем) келесі санаттарға жүзеге асырылады:
1) дара кәсіпкерлерге және шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің жалақысы сақталмайтын демалыста жүрген жұмыскерлеріне;
2) карантин енгізілген елді мекендерде қызметін жүзеге асыратын ірі кәсіпкерлік субъектілерінің жалақысы сақталмайтын демалыста жүрген жұмыскерлері;
3) алып тасталды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
4) жеке практикамен айналысатын адамдар;
5) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 774-бабына сәйкес бірыңғай жиынтық төлем төлеуші болып табылатын жеке тұлғалар (бұдан әрі - БЖТ төлеуші);
6) нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғалар (бұдан әрі - АҚС бойынша кіріс алатын жеке тұлғалар);

7) работникам некоммерческих юридических лиц (далее – некоммерческие организации) находящимся в отпуске без сохранения заработной платы, кроме государственных.
Действие подпунктов 1) и 2) настоящего пункта не распространяется на работников юридических лиц, акции и доли участия в уставном капитале которых прямо или косвенно принадлежат государству, банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие с 18.04.2020).
4. Действовал до 01.12.2020 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.05.2020 № 188.
Глава 2. Порядок организации социальной выплаты
5. Назначение социальной выплаты осуществляется лицам, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
6. Социальная выплата не назначается:
1) лицам, которые не имеют ни одного месяца стажа участия в системе обязательного социального страхования в течение двенадцати месяцев до даты введения чрезвычайного положения, за исключением плательщиков ЕСП;
2) плательщикам ЕСП, которые не имеют ни одного месяца стажа участия в системе обязательного социального страхования в течение двенадцати месяцев до даты подачи заявления;
3) физическим лицам, получающим доходы по договорам ГПХ, которые не имеют ни одного месяца стажа участия в накопительной пенсионной системе в течение двенадцати месяцев до даты введения чрезвычайного положения;
4) лицам, занятым по совместительству на двух и более работах, включая предпринимательскую деятельность, в случае продолжения трудовой или предпринимательской деятельности (в том числе дистанционно) или предоставления оплачиваемого трудового отпуска или простоя на одной из работ;
5) лицам, впервые уплатившим ЕСП после введения чрезвычайного положения, если они одновременно являются получателями ежемесячных пенсионных выплат и государственных пособий, выплачиваемых из средств республиканского бюджета и социальных выплат, выплачиваемых из фонда;
6) лицам, снятым с регистрации в органах внутренних дел, в связи с выездом на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан;
7) лицам, находящимся на полном государственном обеспечении в учреждениях уголовно-исполнительной системы.
Для назначения социальной выплаты лицам, указанным в пункте 3 настоящих Правил, достигших возраста, предусмотренного пунктом 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", по которым имеется положительное заключение районого (городского) штаба, не распространяются требования подпунктов 1), 2) и 3) пункта 6 настоящих Правил. При определении стажа участия в системе обязательного социального страхования для плательщиков ЕСП учитываются периоды уплаты единого совокупного платежа.

7) мемлекеттік ұйымдардан басқа, коммерциялық емес ұйымдарға жататын заңды тұлғалардың (бұдан әрі - коммерциялық емес ұйымдар) жалақысы сақталмайтын демалыста жүрген жұмыскерлері.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының қолданысы акциялары және жарғылық капиталындағы үлестері тікелей немесе жанама түрде мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың, екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметкерлеріне таралмайды.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 06.05.2020 № 161 (18.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4. 01.12.2020 дейін қолданыста болады – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.05.2020 № 188 бұйрығымен.
2-тарау. Әлеуметтік төлемді ұйымдастыру тәртібі
5. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдарға әлеуметтік төлем тағайындау жүзеге асырылады.
6. Әлеуметтік төлем:
1) БЖТ төлеушілерді қоспағанда, төтенше жағдай енгізілген күнге дейін он екі ай ішінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысуының бір де бір ай өтілі жоқ адамдарға;
2) өтініш берген күніне дейін дейін міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысуының бір де бір ай өтілі жоқ БЖТ төлеушілерге;
3) төтенше жағдай енгізілген күнге дейін он екі ай ішінде жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысуының бір де бір ай өтілі жоқ АҚС шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғаларға;
4) еңбек немесе кәсіпкерлік қызметті (оның ішінде қашықтықтан) жалғастырған немесе ақылы еңбек демалысы берілген немесе жұмыс орындарының бірінде тоқтап тұру болған жағдайда, кәсіпкерлік қызметті қоса алғанда, екі немесе одан да көп жұмысты қоса атқаратын адамдарға;
5) егер бір мезгілде республикалық бюджеттен немесе қордан төленетін ай сайынғы зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылар болып табылса, төтенше жағдай енгізілгеннен кейін БЖТ-ны алғаш рет төлеген адамдарға;
6) Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты ішкі істер органдарында тіркеуден шығарылған адамдарға;
7) толық мемлекеттің қамсыздандыруындағы қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелеріндегі адамдарға тағайындалмайды.
Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген, "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1-тармағында көзделген жасқа толған, аудандық (қалалық) штабтың оң қорытындысы бар адамдарға әлеуметтік төлем тағайындау үшін осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларының қолданысы таралмайды. БЖТ төлеушілер үшін міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілін айқындаған кезде бірыңғай жиынтық төлем төлеу кезеңдері ескеріледі.

Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие с 18.04.2020).
7. Социальная выплата лицам, указанным в подпунктах 1), 2) и 7) пункта 3 настоящих Правил, назначается на основании заключения выданного районным (городским) штабом по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в связи с потерей ими дохода на период действия чрезвычайного положения, за исключением случаев, когда заявление на назначение социальной выплаты подается самими работниками или индивидуальными предпринимателями за себя.
Основанием для назначения социальной выплаты лицам, указанным в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, а также в случае, когда заявление на назначение социальной выплаты в связи с потерей дохода связанной с ограничением деятельности на период действия чрезвычайного положения подается самим работником или индивидуальными предпринимателями за себя, является заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок назначения социальных выплат
8. Действовал до 01.12.2020 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.05.2020 № 188.
9. Действовал до 01.12.2020 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.05.2020 № 188.
10. Заявление на назначение социальной выплаты подается одним из следующих способов:
1) через веб-портал "Электронного правительства";
2) посредством абонентского устройства сотовой связи лицами, указанными в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, а также в случае, когда заявление на назначение социальной выплаты подается самим работником или индивидуальным предпринимателем за себя.
При этом сведения, предусмотренные в заявлении по форме согласно Приложению 2 настоящих Правил, предоставляются в формате диалога;
3) через портал Enbek.kz;
4) через проактивную услугу для лиц, указанных в подпунктах 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил и для самих индивидуальных предпринимателей. В данном случае заявление на назначение социальной выплаты не требуется.
Заявление, поданное в соответствии с подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта подписывается одноразовым паролем, высланным через СМС.
При этом в случае наличия одного или нескольких условий предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, лицам, указанным в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, а также работникам и индивидуальным предпринимателям в случае подачи ими заявления на назначение социальной выплаты, информационной системой уполномоченного органа в автоматизированном режиме формируется уведомления об отказе в приеме заявления.
Документы, удостоверяющие личность, лиц, указанных в пункте 3 настоящих Правил, сроки действия, которых истекли в период чрезвычайного положения, при условии невозможности их замены, учитываются при назначении социальной выплаты.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (18.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы өтінішті жұмыскерлер немесе жеке кәсіпкерлер өздері берген жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалардың 3-тармағының 1), 2) және 7) тармақшаларында көрсетілген адамдарға төтенше жағдай кезеңінде кірісінен айырылуына байланысты әлеуметтік төлем осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық (қалалық) штаб берген қорытынды негізінде айқындалады.
Осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдарға, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы өтінішті жұмыскердің немесе дара кәсіпкердің өзі берген жағдайда осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылуға байланысты әлеуметтік төлемді тағайындауға өтініш беру әлеуметтік төлемдер тағайындау үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
3-тарау. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау тәртібі
8. 01.12.2020 дейін қолданыста болады – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.05.2020 № 188 бұйрығымен.
9. 01.12.2020 дейін қолданыста болады – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.05.2020 № 188 бұйрығымен.
10. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы өтініш келесі тәсілдердің бірі арқылы:
1) "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы;
2) осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдар, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер тағайындауға өтінішті жұмыскердің өзі берген жағдайда ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы.
Бұл ретте осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініште көзделген ақпарат диалог форматында ұсынылады;
3) Enbek.kz. порталы арқылы;
4) осы Қағидалардың 3-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдар үшін проактивті қызмет арқылы беріледі. Бұл жағдайда әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы өтініш талап етілмейді.
Осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес берілген өтінішке SMS арқылы жіберілген бір реттік парольмен қол қойылады.
Бұл ретте, осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген бір немесе бірнеше шарттар болған жағдайда осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдарға, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы өтініш берген жағдайда жұмыскерлер мен дара кәсіпкерлерге уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде автоматтандырылған режимде өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарламалар қалыптастырады.
Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдардың төтенше жағдай кезінде жарамдылық мерзімі аяқталған жеке басын куәландыратын құжаттарын ауыстыру мүмкін болмаған жағдайда олар әлеуметтік төлемдерді тағайындау кезінде ескеріледі.

Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10-1. В случае если в заявлении отсутствуют сведения о банке и номере банковского счета для осуществления выплат, лица, указанные в подпунктах 3), 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, представляют недостающие сведения в отделение Государственной корпорации в срок не позднее одного месяца со дня истечения срока действия чрезвычайного положения или его отмены, способами, предусмотренными пунктом 10 настоящих Правил.
Сведения о банке и номере банковского счета для осуществления выплат в автоматизированном режиме включается в ранее сформированный ЭМД, информация о дополнении ЭМД указанными сведениями в автоматизированном режиме передается филиалу фонда и Государственной корпорации.
При этом в случае отсутствия у заявителя номера банковского счета, заявитель предоставляет абонентский номер для зачисления сумм социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи, зарегистрированного за ним.
В случае предоставления заявителем абонентского номера для зачисления сумм социальной выплаты отделение Государственной корпорации в течение одного рабочего дня со дня получения сведений, направляет сведения о заявителе включающие номер мобильного телефона, фамилию, имя, отчество (при наличии), а также индивидуальный идентификационный номер оператору сотовой связи.
Оператор сотовой связи осуществляет идентификацию заявителя и принадлежности ему абонентского номера в сети оператора и направляет результаты в отделение Государственной корпорации.
При этом оператор сотовой связи обеспечивает достоверность идентификации заявителя и принадлежности ему абонентского номера, указанного им в заявлении.
Сноска. Правила дополнены пунктом 10-1 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
11. В заключении районного (городского) штаба определяется перечень лиц, потерявших доход в связи с ограничениями деятельности на период действия чрезвычайного положения.
Заключение районного (городского) штаба и заявление на назначение социальной выплаты, направляется в отделение Государственной корпорации не позднее 1 рабочего дня с даты регистрации заявления на назначение социальной выплаты, предусмотренного пунктом 8 настоящих Правил.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
10-1. Өтініште төлемдер жүргізу үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер болмаған жағдайда осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдар төтенше жағдай мерзімі аяқталған немесе тоқтатылған күннен бастап бір айдан кешіктірілмейтін мерзімде Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне осы Қағидалардың 10-тармағында көзделген тәсілдер арқылы жетіспейтін мәліметтерді ұсынады.
Төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер автоматтандырылған режимде бұдан бұрын қалыптастырылған ІЭМ-ге енгізіледі, ІЭМ-ді көрсетілген мәліметтермен толықтыру туралы ақпарат автоматты түрде қордың филиалы мен Мемлекеттік корпорацияға жіберіледі.
Бұл ретте өтініш берушіде банк шотының нөмірі болмаған жағдайда өтініш беруші әлеуметтік төлем сомасын ұялы байланыс операторы абонентінің жеке шотына аудару үшін өзіне тіркелген абоненттік нөмірді ұсынады.
Өтініш беруші әлеуметтік төлем сомасын есептеу үшін абоненттік нөмір ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі мәліметтерді алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің мобильді телефон нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), сондай-ақ жеке сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтерді ұялы байланыс операторына жібереді.
Ұялы байланыс операторы өтініш берушіні және оның абоненттік нөмірінің оператор желісіне тиесілігін сәйкестендіруді жүзеге асырады және нәтижесін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жібереді.
Бұл ретте ұялы байланыс операторы өтініш берушіні және ол өтініште көрсеткен абонеттік нөмірдің оған тиесілі екенін сәйкестендірудің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Ескерту. Қағидалар 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
11. Аудандық (қалалық) штабтың қорытындысында төтенше жағдай кезеңінде қызметінің шектелуіне байланысты кірісінен айырылған адамдардың тізбесі айқындалады.
Аудандық (қалалық) штабтың қорытындысы және әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш Мемлекеттік корпорацияның филиалына осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш тіркелген күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі.

12. Отказ в выдаче заключения выносится районным (городским) штабом в следующих случаях:
1) при отсутствии сведений, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил;
2) если плательщик социальных отчислений не относится: к субъектам малого или среднего предпринимательства, или к субъектам крупного предпринимательства, осуществляющим деятельность в населенных пунктах, где введен карантин, или к некоммерческим организациям;
3) если плательщик социальных отчислений является юридическим лицом, акции и доли участия, в уставном капитале которого прямо или косвенно принадлежат государству, банком второго уровня, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие с 18.04.2020).
13. Социальная выплата назначается один раз на период действия чрезвычайного положения с даты подачи заявления на назначение социальной выплаты и устанавливается в размере одной минимальной заработной платы, устанавливаемой Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий финансовый год.
В случае продления действия чрезвычайного положения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О чрезвычайном положении" решение о назначении социальной выплаты получателям социальной выплаты продлевается на период действия чрезвычайного положения, и выплачивается за каждый месяц действия чрезвычайного положения.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14. Отделение Государственной корпорации в течение 1 рабочего дня со дня поступления заявлений на назначение социальной выплаты, предусмотренных пунктами 9 и 11 настоящих Правил, в случае если заявление подано плательщиком социальных отчислений заключения районного (городского) штаба, проверяет полноту поступившего пакета документов.
Отделение Государственной корпорации формирует электронный макет дела (далее – ЭМД), в который в автоматизированном режиме вносятся сведения из заявления, предусмотренного пунктами 9 и 11 настоящих Правил, а в случае если заявление подано плательщиком социальных отчислений, сведения из заключения районного (городского) штаба, справку о стаже участия в системе обязательного социального страхования или накопительной пенсионной системе, проект решения о назначении (либо отказе) в назначении социальной выплаты отдельно по каждому лицу, указанному в пункте 3 по формам, согласно приложениям 4 и 5 настоящих Правил.
Сформированный ЭМД направляется в филиал фонда.

12. Қорытынды беруден бас тартуды аудандық (қалалық) штаб келесі жағдайларда шығарады:
1) осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген мәліметтер болмаған кезде;
2) егер әлеуметтік аударымдарды төлеуші шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектісіне немесе карантин енгізілген елді мекендерде қызметін жүзеге асыратын ірі кәсіпкерлік субъектісіне немесе коммерциялық емес ұйымдарға жатпайтын болса;
3) егер әлеуметтік аударымдарды төлеуші акциялары және жарғылық капиталындағы үлестері тікелей немесе жанама түрде мемлекетке тиесілі заңды тұлға, екінші деңгейдегі банк, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым болып табылса
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (18.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Әлеуметтік төлем төтенше жағдай кезеңіне әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш берілген күннен бастап бір рет тағайындалады және "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі жалақы мөлшерінде белгіленеді.
Төтенше жағдай туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төтенше жағдай ұзартылған кезде әлеуметтік төлем алушыларға әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешім төтенше жағдай кезеңіне ұзартылады және төтенше жағдай орын алған әр айға төленеді.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік корпорацияның филиалы осы Қағидалардың 9 және 11-тармақтарында көзделген әлеуметтік төлемдерді тағайындауға өтініштерді, ал өтінішті әлеуметтік аударымдарды төлеуші берген жағдайда аудандық (қалалық) штабтың қорытындысын қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасының толықтығын тексереді.
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі электрондық іс макетін (бұдан әрі - ЭІМ) жасайды, онда осы Қағидалардың 9 және 11-тармақтарында көзделген өтініштен тағайындау үшін қажетті мәліметтер, ал өтінішті әлеуметтік аударымдарды төлеуші ұсынған жағдайда аудандық (қалалық) штаб қорытындысынан мәліметтер, міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне немесе зейнетақы жүйесіне қатысу өтілі туралы анықтама, осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша 3-тармақта көрсетілген әр адамға жеке әлеуметтік төлемдерді тағайындау (немесе тағайындаудан бас тарту) туралы шешім жобасы автоматты түрде енгізіледі.
Қалыптастырылған ЭІМ қордың филиалына жіберіледі.

14-1. Отделение Государственной корпорации на основании решения филиала фонда о прекращении социальной выплаты по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам прекращает социальную выплату по основаниям, предусмотренным пунктом 21 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-1 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. Действовал до 01.12.2020 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.05.2020 № 188.
15-1. В случае непредставления сведений о банке и номере банковского счета для осуществления социальных выплат или абонентского номера для зачисления сумм социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи, зарегистрированного за ним, по истечении одного месяца со дня истечения срока действия чрезвычайного положения или его отмены, в автоматизированном режиме формируется проект решения об отмене решения о назначении социальных выплат.
Филиал фонда в течение 1 рабочего дня рассматривает ЭМД с проектом решения об отмене решения о назначении социальных выплат и принимает решение и передает сведения в Государственную корпорацию.
Сноска. Правила дополнены пунктом 15-1 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16. На основании утвержденных филиалом фонда решений о назначении социальных выплат, Государственная корпорация в течение одного рабочего дня обеспечивает включение сумм назначенных социальных выплат в потребность в средствах на социальные выплаты, за исключением сумм назначенных социальных выплат получателям, не представившим в заявлении сведений о банке и номере банковского счета для осуществления социальных выплат или об абонентском номере для зачисления сумм социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи, зарегистрированного за ним.
Суммы назначенных социальных выплат получателям, не представившим в заявлении сведений о банке и номере банковского счета для осуществления выплат или об абонентском номере для зачисления сумм социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи, зарегистрированного за ним, включаются Государственной корпорацией в потребность в средствах на социальные выплаты в течение одного рабочего дня с даты получения информации, предусмотренной частью второй пункта 10-1 настоящих Правил.
Потребность в средствах на социальные выплаты формируется Государственной корпорацией ежедневно.

14-1. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі қор филиалының осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік төлемді тоқтату туралы шешімінің негізінде осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген негіздер бойынша әлеуметтік төлемді тоқтатады.
Ескерту. 14-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. 01.12.2020 дейін қолданыста болады – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.05.2020 № 188 бұйрығымен.
15-1. Әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді немесе ұялы байланыс операторы абонентінің оған тіркелген жеке шотына әлеуметтік төлемдер сомасын аудару үшін абонеттік нөмірді бермеген жағдайда, төтенше жағдай аяқталған немесе тоқтатылған күннен бастап бір ай өткен соң әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы шешім жобасы автоматты түрде жасалады.
Қордың филиалы 1 жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы шешім жобасымен ІЭМ-ді қарап, шешім қабылдайды және мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияға береді.
Ескерту. Қағидалар 15-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
16. Мемлекеттік корпорация қордың филиалы бекіткен әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешімдердің негізінде бір жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді немесе ұялы байланыс операторы абонентінің оған тіркелген жеке шотына әлеуметтік төлемдер сомасын аудару үшін абонеттік нөмірді бермеген алушыларға тағайындалған әлеуметтік төлемдер сомасын қоспағанда, тағайындалған әлеуметтік төлемдер сомасын әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігіне қосуды қамтамасыз етеді.
Әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді немесе ұялы байланыс операторы абонентінің оған тіркелген жеке шотына әлеуметтік төлемдер сомасын аудару үшін абонеттік нөмірді бермеген алушыларға тағайындалған әлеуметтік төлемдер сомасын Мемлекеттік корпорация осы Қағидалардың 10-1-тармағының екінші бөлігінде көзделген ақпаратты алған күннен бастап 1 жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігіне қосады.
Мемлекеттік корпорация әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігін күн сайын қалыптастырады.

Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Фонд производит ежедневное финансирование Государственной корпорации для осуществления социальных выплат по графику.
18. Государственная корпорация, получив средства, в течение одного рабочего дня формирует в соответствии с графиком платежные поручения на выплату социальных выплат и осуществляет социальные выплаты получателям путем зачисления средств способом, указанным в заявлении.
Оператор сотовой связи в течение одного рабочего дня обеспечивает поступление сумм социальных выплат на лицевой счет абонента оператора сотовой связи, зарегистрованного за ним.
Государственная корпорация и фонд не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, подписывают акт сверки по произведенным суммам социальных выплат, а также по возвратам излишне зачисленных (выплаченных) социальных выплат.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
19. Социальные выплаты осуществляются ежедневно в период действия режима чрезвычайного положения.
20. Отделение Государственной корпорации информирует лиц, указанных в пунктах 9 и 11 настоящих Правил о принятом филиалом фонда решении о назначении или отказе в назначении социальной выплаты при наличии в списках работников, находящихся в отпусках без сохранения заработной платы, а также заявлении по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам номера мобильного телефона посредством sms-оповещения на номера мобильных телефонов.
Отделение Государственной корпорации информирует в автоматизированном режиме лиц, которым назначена социальная выплата о принятом филиалом фонда решении об отмене решения о назначении социальных выплат в связи с непредоставлением сведений о банковском счете или об абонентском номере для зачисления сумм социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи, зарегистрированного за ним путем отправки смс-уведомления на номер мобильного телефона.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Основаниями для прекращения социальной выплаты являются:
1) восстановление потерянного дохода получателя социальной выплаты;

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Қор график бойынша әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін күн сайын Мемлекеттік корпорацияны қаржыландыруды жүргізеді.
18. Мемлекеттік корпорация қаражатты алып, бір жұмыс күні ішінде графикке сәйкес әлеуметтік төлемдер төлеуге төлем тапсырмаларын қалыптастырады және өтініште көрсетілген тәсілмен қаражат аудару арқылы алушыларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асырады.
Ұялы байланыс операторы бір жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлемдер сомасының ұялы байланыс операторы абонентінің өзіне тіркелген жеке шотына түсуін қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация және қор есепті айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей әлеуметтік төлемдердің жүргізілген сомалары, сондай-ақ артық есептелген (төленген) әлеуметтік төлемдерді қайтару бойынша салыстырып тексеру актісіне қол қояды.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Әлеуметтік төлемдер төтенше жағдай кезеңінде күн сайын жүзеге асырылады.
20. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі еңбек демалысында жүрген жұмыскерлердің тізімінде бар болған кезде, сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама болған кезде осы Қағидалардың 9 және 11-тармақтарында көрсетілген адамдарға қордың филиалы қабылдаған әлеуметтік төлемді тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім туралы мобильді телефонына sms-хабар жіберу арқылы хабарлайды.
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі әлеуметтік төлем тағайындалған адамдарды қордың филиалы қабылдаған әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді немесе ұялы байланыс операторы абонентінің оған тіркелген жеке шотына әлеуметтік төлемдер сомасын аудару үшін абонеттік нөмірді бермеуіне байланысты әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы шешім жөнінде смс-хабар жіберу арқылы автоматты режимде хабардар етеді.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
21. Мыналар:
1) әлеуметтік төлем алушының жоғалған кірісінің қалпына келтірілуі;

2) смерть получателя социальной выплаты;
2-1) заявка на отмену ранее поданного заявления;
3) заявление получателя социальной выплаты о возврате сумм социальных выплат по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, поданного способами, указанными в пункте 10 настоящих Правил.
При этом заявление предусмотренное подпунктом 3) настоящего пункта рассматривается в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие с 18.04.2020).
Глава 4. Порядок пересмотра принятых решений об отказе в назначении социальной выплаты
Примечание ИЗПИ!
Глава 4 действовала до 01.12.2020 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.05.2020 № 188.
Приложение 1 к
Правилам осуществления
социальной выплаты участникам
системы обязательного
социального страхования и
физическим лицам,
получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Форма
Заключение районного (городского) штаба по вопросам занятости населения
№ ____ "__" _________ 20__ года
Районный (городской) штаб по вопросам занятости населения, рассмотрев заявление на оказание социальной поддержки в связи с потерей дохода, связанной с ограничениями деятельности в период действия чрезвычайного положения __________________________________________________________________________________________, (наименование организации/Ф.И.О. (при наличии) заявителя) путем назначения социальной выплаты на случай потери дохода в связи с ограничениями деятельности на период действия чрезвычайного положения работникам, находящимся в отпусках без сохранения заработной платы, по представленному списку, на основании пункта 4 Правил осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения, выносит заключение об определении перечня лиц, потерявших доход в связи с ограничениями деятельности на период действия чрезвычайного положения.
Председатель комиссии: _________________________________________________
Члены комиссии*: ______________________________________________________
______________________________________________________
_____________________________________________________
(подписи) (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
*примечание: только на бумажном носителе
Приложение 2 к Правилам
осуществления социальной
выплаты участникам системы
обязательного социального
страхования и физическим
лицам, получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Форма
Заявление на назначение социальной выплаты в связи с потерей дохода связанной с ограничением деятельности на период действия чрезвычайного положения

2) әлеуметтік төлем алушының қайтыс болуы;
2-1) бұдан бұрын берілген өтініштің күшін жоюға арналған өтінім;
3) әлеуметтік төлемдерді алушының осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген тәсілдермен осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік төлемдер сомаларын қайтару туралы өтініші әлеуметтік төлемдерді тоқтатуға негіз болып табылады.
Бұл ретте, осы тармақтың 3) тармақшасында көзделген өтініш Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаралады.
Ескерту. Қағидалар 21-тармақпен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (18.04.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4-тарау. Әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тарту туралы қабылданған шешімдерді қарау тәртібі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-тарау 01.12.2020 дейін қолданыста болады – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.05.2020 № 188 бұйрығымен.
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штабтың 20__ жылғы __ _________ № __ қорытындысы Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штаб төтенше жағдай кезеңінде қызметінің шектелуіне байланысты кірісінен айырылуына байланысты әлеуметтік қолдау көрсетуге ________________________________________________________ (ұйымның атауы/өтінім берушінің (Т.А.Ә. (бар болса)
өтінішін қарап, Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне
қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді
жүзеге асыру қағидаларының 4-тармағы негізінде ұсынылған тізім бойынша жалақысы
сақталмайтын демалыстағы жұмыскерлерге төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне
байланысты кірісінен айырылуына байланысты әлеуметтік төлемдер тағайындау жолымен
төтенше жағдай кезеңінде қызметінің шектелуіне байланысты кірісінен айырылған
адамдардың тізімін анықтау туралы қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы: ________________________________
Комиссия мүшелері*: ______________________________
_______________________________
_______________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
* ескертпе: тек қағаз жеткізгіште
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при наличии) _____________________________
ИИН _______________________
Способ получения социальной выплаты: банковский счет/абонентский номер для зачисления сумм социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи
Наименование банка (при наличии) ___________________________________
Номер банковского счета (при наличии)________________________________
Почтовый адрес (адрес проживания услугополучателя) ___________________
Телефон ____________________ E-mail ________________________________
БИН/ИИН работодателя ____________________________________________
(при наличии нескольких работодателей указываются БИН/ИИН всех работодателей)
Прошу назначить мне социальную выплату в связи с потерей дохода связанной с ограничением деятельности на период действия чрезвычайного положения.
Настоящим, подтверждаю факт потери дохода, включая доход, от работы (предпринимательской деятельности) по совместительству, связанного с ограничением деятельности на период действия чрезвычайного положения.
Даю согласие на сбор и обработку, хранение и использование любым допускаемым законодательством Республики Казахстан способом, моих персональных данных, необходимых для назначения и осуществления социальной выплаты.
Предупрежден (а) об отмене решения о назначении социальной выплаты по истечении одного месяца со дня истечения срока действия чрезвычайного положения или его отмены, в случае непредставления сведений о банке и номере банковского счета или об абонентском номере для зачисления сумм социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи, а также об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Подпись заявителя ____________________________________________________
(подписывается одноразовым паролем, высланным через СМС)
Приложение 3 к
Правилам осуществления
социальной выплаты участникам
системы обязательного
социального страхования и
физическим лицам,
получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Заявление
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3 действовало до 01.12.2020 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.05.2020 № 188.

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________________________________
ЖСН _____________________________________________________________________
Әлеуметтік төлем алу тәсілі: банк шоты/ әлеуметтік төлем сомасын ұялы байланыс
операторы абонентінің жеке шотына аударуға арналған абоненттік нөмір
Банктің атауы (бар болса) ____________________________________________________
Банк шотының нөмірі (бар болса)______________________________________________
Пошта мекенжайы (көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайы)
__________________________________________________________________________
Телефон ____________________ E-mail ________________________________________
Жұмыс берушінің БСН/ЖСН _________________________________________________
(бірнеше жұмыс беруші болған кезде барлық жұмыс берушілердің БСН/ЖСН көрсетіледі)
Маған төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу
жағдайына әлеуметтік төлем тағайындауды сұраймын.
Осы арқылы қоса атқарылатын жұмыстан (кәсіпкерлік қызметтен) алынатын кірісті
қоса алғанда, төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу фактісін растаймын.
Әлеуметтік төлемдерді тағайындау үшін қажетті дербес деректерімді Қазақстан
Республикасының заңнамасында жол берілетін кез келген тәсілмен жинауға, өңдеуге, сақтауға
және пайдалануға келісім беремін.
Банк және банк шотының нөмірі туралы немесе әлеуметтік төлем сомасын ұялы
байланыс операторы абонентінің жеке шотына аударуға арналған абоненттік нөмір туралы
мәліметтер ұсынбаған жағдайда, төтенше жағдай аяқталған немесе тоқтатылған күннен бастап
бір ай өткен соң әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы,
сондай-ақ жалған ақпарат пен дәйексіз (жалған) құжаттарды беру үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтініш берушінің қолы ______________________________________________________
(SMS арқылы жіберілген бір реттік парольмен қол қойылады)
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Өтініш
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-қосымша 01.12.2020 дейін қолданыста болады – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.05.2020 № 188 бұйрығымен.
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына

Приложение 3-1 к Правилам
осуществления социальной
выплаты участникам системы
обязательного социального
страхования и физическим
лицам, получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Заявка
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3-1 действовало до 01.12.2020 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.05.2020 № 188.
Приложение 4 к
Правилам осуществления
социальной выплаты участникам
системы обязательного
социального страхования и
физическим лицам,
получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
форма
Справка о стаже участия в системе обязательного социального
страхования или накопительной пенсионной системе
__________________________________________________________________
(наименование отделения Государственной корпорации)
Индивидуальный счет № _____________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ______________________
Фамилия____________________________________________________________
Имя ________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ______________________________________________
Наименование плательщика
Дата платежа социальных отчислений/обязательных пенсионных взносов
БИН или ИИН плательщика
Социальные отчисления
Обязательные пенсионные взносы
Период (месяц и год)
Сумма социальных отчислений (тенге)
Период (месяц и год)
Сумма обязательных пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Общий стаж участия в системе обязательного социального страхования/накопительной пенсионной системе_____________________________________
(количество календарных месяцев из графы 4 или 6 прописью)
Среднемесячный доход для исчисления, перерасчета размера социальной выплаты за последние 24 месяца______________________________________
Ответственный исполнитель:___________________________________________
Дата и время выписки:_______________________________________________
Дата распечатки:______________________________________________________
Приложение 5 к
Правилам осуществления
социальной выплаты участникам
системы обязательного
социального страхования
физическим лицам,
получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
форма
Код _______________________
Область (город) _______________
РЕШЕНИЕ
№ ______________ от "____" __________ 20___ г.
Филиала АО "Государственный фонд социального страхования"
по _________________________ области (городу) о назначении или отказе в
назначении социальной выплаты на случай потери дохода в
связи с ограничениями деятельности на
период действия чрезвычайного положения
1.Назначить (отказать):
№ дела _______________________________________________________________
Фамилия______________________________________________________________
Имя__________________________________________________________________
Отчество (при его наличии)______________________________________________
Дата рождения _______________________ пол ______________________________
(число, месяц, год) (жен, муж)
Дата обращения: _________________________________________ 20___ г.
Общий стаж участия в системе обязательного социального
страхования/накопительной пенсионной системе на "_"______ 20___ г. ____ мес.
Размер социальной выплаты на период действия чрезвычайного положения "____"

3-1-қосымша
Нысан
Өтінім
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-1-қосымша 01.12.2020 дейін қолданыста болады – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.05.2020 № 188 бұйрығымен.
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне немесе жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысу өтілі туралы анықтама
__________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің атауы)
Жеке шоттың № __________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) __________________________________________________
Тегі____________________________________________________________________________
Аты ____________________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) ___________________________________________________________
Төлеушінің атауы
Әлеуметтік аударымдар/міндетті зейнетақы жарналарын төлеу күні
Төлеушінің БСН немесе ЖСН
Әлеуметтік аударымдар
Міндетті зейнетақы жарналары
Кезең (ай және жыл)
Әлеуметтік аударымдар сомасы (теңге)
Міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне/жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысудың жалпы өтілі
________________________________________________________________________________
(4-бағаннан күнтізбелік айлардың саны)
Соңғы 24 айдағы әлеуметтік төлемдер мөлшерін есептеу, қайта есептеу үшін орташа
айлық кіріс______________________________________________________________________
Жауапты орындаушы:_______________________________________________________
Үзіндінің күні мен уақыты:___________________________________________________
Шығарылған күні:__________________________________________________________
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
5-қосымша
нысан
Коды _______________________
Облыс (қала) _______________
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ ______________________ облысы (қаласы) бойынша филиалының төтенше жағдай кезеңінде қызметінің шектелуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы
20____ жылғы "___" ___________
№ ___ ШЕШІМІ
1. Тағайындалсын (бас тартылсын):
Істің № _________________________________________________________________________
Тегі____________________________________________________________________________
Аты____________________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)___________________________________________________________
Туған күні ______________________ жынысы ________________________________________
(күні, айы, жылы)                              (әйел, ер)
Жүгінген күні: 20___ жылғы _______________________________________________________.
20___ жылғы " "________________ жағдай бойынша міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне/жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысудың жалпы өтілі _____ ай.

_______ 20___ г. по "____" __________ 20____ г. в сумме
_______________________________________________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
2. Отказать в назначении социальной выплаты_________(указать причину)
Руководитель филиала
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Государственной корпорации _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист отделения Государственной корпорации ____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 6 к
Правилам осуществления
социальной выплаты участникам
системы обязательного
социального страхования и
физическим лицам,
получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Форма
Код _______________________
Область (город)
_______________
РЕШЕНИЕ № ______________ от "____" __________ 20___ г.
Филиала АО "Государственный фонд социального страхования"
по _________________________ области (городу) об отмене решения о назначении
социальной выплаты на случай потери дохода в связи с ограничениями деятельности
на период действия чрезвычайного положения
Сноска. Правила дополнены приложением 6 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Отменить решение о назначении социальной выплаты
№ решения _________________________ дата утверждения
_______________________
№ дела
_________________________________________________________________________
Фамилия ________________________________________________________________________
Имя ____________________________________________________________________________
Отчество (при его наличии)________________________________________________________
Дата рождения _________________________ пол _____________________________________
(число, месяц, год)                         (жен, муж)
Дата обращения: ____________________________________________________ 20___ г.
В связи с непредставлением сведений о банке и номере банковского счета для
осуществления выплат
Руководитель филиала ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 7 к Правилам
осуществления социальной
выплаты участникам системы
обязательного социального
страхования и физическим
лицам, получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Форма
Заявление

20___ жылғы " "_______________ мен 20___ жылғы " "_____________ аралығындағы төтенше
жағдай кезеңінде әлеуметтік төлемнің мөлшері _____________________________ сомасында.
(сомасы санмен және сөзбен көрсету қажет)
2. _________(себебі көрсетілсін) әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тартылсын
Филиал басшысы
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешім жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Код _______________________
Облыс (қала) _______________
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ ______________________ облысы (қаласы) бойынша филиалының төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына әлеуметтік төлемді тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы 20____ жылғы "___" ___________ № ___ ШЕШІМІ
Ескерту. Қағидалар 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешімнің күші жойылсын
Шешімнің №___________________ бекітілген күні_____________________
Істің №___________________________________________________________
Тегі__________________________________________________________
Аты______________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)___________________________________________
Туған күні __________________ жынысы _________________________________
(күні, айы, жылы)                   (әйел, ер)
Жүгінген күні: _________________________________________ 20___ ж.
Төлемдер жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер
ұсынбауына байланысты.
Филиал басшысы___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Өтініш

Сноска. Правила дополнены приложением 7 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15.04.2020 № 134 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ___________________________________
ИИН ________________________________________________________________
Период возврата______________________________________________________
Сумма возврата ______________________________________________________
Прошу произвести возврат сумм социальных выплат, перечисленных на мой банковский счет/абонентский номер для зачисления сумм социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи
Почтовый адрес (адрес проживания услугополучателя) _____________________
Телефон ____________________ E-mail ___________________________________
Подпись заявителя ____________________________________________________
(подписывается одноразовым паролем, высланным через СМС)
Приложение 8 к Правилам
осуществления социальной
выплаты участникам системы
обязательного социального
страхования и физическим
лицам, получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Форма
Код ___________________
Область (город)_________
РЕШЕНИЕ № _____ от "____" _______ 20 ____ г. Филиала АО "Государственный фонд социального страхования" по ________________________ области
Сноска. Правила дополнены приложением 8 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 06.05.2020 № 161 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Прекратить социальную выплату на случай потери дохода в связи с
ограничениями деятельности на период действия чрезвычайного положения
в размере __________________________________________________________
(сумма прописью)
с "___" ________ 20__ г.
Фамилия___________________________________________________________
Имя_______________________________________________________________
Отчество (при его наличии)___________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)______________________
Дата рождения______________________________________________________
Основание _________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель филиала _______________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист филиала ________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Государственной корпорации ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации _____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 9 к Правилам
осуществления социальной
выплаты участникам системы
обязательного социального
страхования и физическим
лицам, получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Заявление
Примечание ИЗПИ!

Ескерту. Қағидалар 7-қосымшамен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2020 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Тегі, аты, әкесінің аты (әкесінің аты) ___________________________________________
ЖСН _____________________________________________________________________
Қайтару мерзімі ____________________________________________________________
Қайтарылатын сома_________________________________________________________
Менің банк шотыма/ әлеуметтік төлем сомасын ұялы байланыс операторы абонентінің
жеке шотына аударуға арналған абоненттік нөміріме аударылған әлеуметтік төлемдердің
сомасын қайтаруды сұраймын.
Пошта мекенжайы (көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайы) _______
Телефон ____________________ E-mail ________________________________________
Өтініш берушінің қолы ______________________________________________________
(SMS арқылы жіберілген бір реттік парольмен қол қойылады)
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Код _______________________
Облыс (қала) _______________
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ-ның ______________________ облысы (қаласы) бойынша филиалының 20____ жылғы "___" ___________ № ___ ШЕШІМІ
Ескерту. 8-қосымшамен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 06.05.2020 № 161 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "___" ________ бастап
__________________________________________________________________________
(сомасы жазбаша)
төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу
жағдайына әлеуметтік төлем тоқтатылсын.
Тегі ______________________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) _____________________________________________________
Туған күні _________________________________________________________________
(күні, айы, жылы)
Негіз: ____________________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
Филиал басшысы ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешім жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің бастығы _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Өтініш
ЗҚАИ-ның ескертпесі!