Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов в области реабилитации и банкротства
Совместный приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № 469 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2020 года № 20614.
В соответствии с пунктом 5 статьи 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, а также пунктом 4 Правил формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 48 "Об утверждении Правил формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками и о внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении Правил формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28577) и приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении формы проверочного листа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17371), ПРИКАЗЫВАЕМ:
Сноска. Преамбула - в редакции cовместного приказа и.о. Министра финансов РК от 29.12.2022 № 1342 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2023).
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени рисков в области реабилитации и банкротства согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве в отношении временного администратора в период рассмотрения в суде дела о реабилитации согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве в отношении реабилитационного управляющего (лица, осуществляющего полномочия реабилитационного управляющего) в период проведения реабилитационной процедуры согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве в отношении временного управляющего в период рассмотрения в суде дела о банкротстве и процедуры банкротства согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу;

Оңалту және банкроттық саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № 469 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № 38 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 11 мамырда № 20614 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабы 5-тармағына, сондай-ақ "Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту және "Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларын және тексеру парақтарының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 48 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28577 болып тіркелген) бекітілген Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру қағидаларының 4-тармағына және "Тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелген) сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2022 № 1342 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2022 № 139 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес оңалту және банкроттық саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес оңалту туралы істі сотта қарау кезеңінде уақытша әкімшіге қатысты Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес оңалту рәсімін жүргізу кезеңінде оңалтуды басқарушыға (оңалтуды басқарушының өкілеттіктерін жүзеге асыратын тұлға) қатысты Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы;
4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес банкроттық туралы істі сотта қарау және банкроттық рәсімі кезеңінде уақытша басқарушыға қатысты Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы;

5) проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве в отношении банкротного управляющего в период проведения процедуры банкротства согласно приложению 5 к настоящему совместному приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции cовместного приказа и.о. Министра финансов РК от 29.12.2022 № 1342 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 января 2018 года № 41 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 115 "Об утверждении проверочных листов за соблюдением законодательства в сфере реабилитации и банкротства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16734, опубликован 24 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________Р. Даленов
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
__________А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 469 и
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 38
Критерии оценки степени рисков в области реабилитации и банкротства
Сноска. Приложение 1 - в редакции cовместного приказа и.о. Министра финансов РК от 29.12.2022 № 1342 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2023).
Глава 1. Общие положения

5) осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес банкроттық рәсімін жүргізу кезеңінде банкроттықты басқарушыға қатысты Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2022 № 1342 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2022 № 139 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
2. "Оңалту және банкроттық саласындағы заңнаманы сақтағаны үшін тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 22 қаңтардағы № 41 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 115 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16734 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 24 сәуірде жарияланды) бірлескен бұйрығының күші жойылсын деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________Р. Даленов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қаржы министрі
__________А. Смаилов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 469 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 38 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Оңалту және банкроттық саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2022 № 1342 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2022 № 139 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие критерии оценки степени рисков в области реабилитации и банкротства (далее – Критерии) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), пунктом 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон), а также пунктом 4 Правил формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 48 "Об утверждении Правил формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками и о внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении Правил формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28577).
2. Настоящие Критерии разработаны для отнесения субъектов контроля к степеням риска (высокая, средняя и низкая) с целью их отбора для проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля.
3. В настоящих Критериях использованы следующие понятия:
1) субъект контроля – временный администратор, реабилитационный (лицо, осуществляющее полномочия реабилитационного управляющего), временный и банкротный управляющие;
2) незначительные нарушения – нарушения требований, установленных законодательством Республики Казахстан, по представлению субъектом контроля текущей информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства в уполномоченный орган, допущение которых не влечет нарушение законных интересов и прав физических и юридических лиц, государства;
3) значительные нарушения – нарушения требований, установленных законодательством Республики Казахстан, по недостижению целей реабилитационной процедуры и процедуры банкротства, допущение которых влечет нарушение законных интересов и прав физических и юридических лиц, государства;
4) грубые нарушения – наличие начатых в отношении субъекта контроля досудебных расследований либо досудебных расследований, по которым прерваны сроки, наличие судебных актов, подтверждающих неправомерность действий/бездействия субъекта контроля, наличие нарушений требований, установленных законодательством Республики Казахстан, устранение которых невозможно, неустранение нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта контроля, а также наличие нарушений прав кредиторов, установленных Законом;

1. Осы Оңалту және банкроттық саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі – Өлшемшарттар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 141-бабы 5-тармағына, "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 17-бабының 2-тармағына, сондай-ақ "Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту және "Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларын және тексеру парақтарының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 48 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28577 болып тіркелген) бекітілген Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру қағидаларының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Осы Өлшемшарттар бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу үшін оларды іріктеу мақсатында бақылау субъектілерін тәуекел дәрежелеріне (жоғары, орта және төмен) жатқызу үшін әзірленген.
3. Осы Өлшемшарттарда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бақылау субъектісі – уақытша әкімші, оңалтуды (оңалтуды басқарушының өкілеттіктерін жүзеге асыратын тұлға), уақытша және банкроттықты басқарушылар;
2) болмашы бұзушылықтар – жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің мүдделері мен құқықтарының бұзылуына апарып соқпайтын, бақылау субъектісімен уәкілетті органға оңалту рәсiмiнiң немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпарат ұсыну бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген талаптарды бұзу;
3) елеулі бұзушылықтар – жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің мүдделері мен құқықтарының бұзылуына апарып соғатын, оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінің мақсаттарына қол жеткізбеу бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген талаптарды бұзу;
4) өрескел бұзушылықтар – бақылау субъектісіне қатысты сотқа дейінгі тергеудің не мерзімі бұзылған сотқа дейінгі тергеудің болуы, бақылау субъектісінің әрекеттерінің/әрекетсіздігінің заңсыздығын растайтын сот актілерінің болуы, жойылуы мүмкін емес Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген талаптар бұзушылығының болуы, бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жоймауы, сондай-ақ кредиторлардың Заңмен белгіленген құқықтары бұзушылығының болуы;

5) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности субъекта контроля законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам кредиторов с учетом степени тяжести его последствий;
6) критерии оценки степени рисков – совокупность количественных и качественных показателей, связанных с непосредственной деятельностью субъекта контроля, особенностями отраслевого развития и факторами, влияющими на это развитие, позволяющих отнести субъектов контроля к различным степеням риска;
7) объективные критерии оценки степени рисков (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени рисков, используемые для отбора субъектов контроля в зависимости от степени риска в области реабилитации и банкротства и не зависящие непосредственно от отдельного субъекта контроля;
8) субъективные критерии оценки степени рисков (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени рисков, используемые для отбора субъектов контроля в зависимости от результатов деятельности конкретного субъекта контроля;
9) система оценки и управления рисками – процесс принятия управленческих решений, направленных на снижение вероятности наступления неблагоприятных факторов путем распределения субъектов контроля по степеням риска для последующего осуществления профилактического контроля с посещением субъекта контроля, а также направленных на изменение уровня риска для конкретного субъекта контроля;
10) проверочный лист – перечень требований, предъявляемых к деятельности субъектов контроля, несоблюдение которых влечет за собой угрозу законным интересам физических и юридических лиц, государства.
4. Профилактический контроль с посещением субъекта контроля в отношении конкретного субъекта контроля проводится при условии, что в предшествующем данному контролю году проводился в отношении данного субъекта контроля профилактический контроль без посещения субъекта контроля в соответствии с пунктом 5 статьи 131 и статьей 144-1 Кодекса.
5. Кратность профилактического контроля с посещением субъекта контроля определяется по результатам проводимого анализа в отношении субъектов контроля, отнесенных к высокой и средней степеням риска, не чаще двух раз в год.
6. Основанием для назначения профилактического контроля с посещением субъекта контроля является полугодовой список субъектов контроля, утвержденный первым руководителем регулирующего государственного органа.
Полугодовые списки проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля формируются в отношении субъектов контроля с обязательным указанием объектов, в отношении которых назначен профилактический контроль с посещением субъекта контроля.

5) тәуекел – бақылау субъектісінің қызметі нәтижесінде адам өміріне немесе денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне салдарларының ауырлық дәрежесін ескере отырып зиян келтіру ықтималдығы;
6) тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары – бақылау субъектісінің қызметіне, салалық дамуға және оған ықпал ететін факторларға тікелей байланысты бақылау субъектілерін түрлі тәуекел дәрежелеріне жатқызуға мүмкіндік беретін сандық және сапалық көрсеткіштердің жиынтығы;
7) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары (бұдан әрі - объективті өлшемшарттар) – оңалту және банкроттық саласында тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке бақылау субъектісіне тікелей байланыссыз бақылау субъектілерін іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
8) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары (бұдан әрі - субъективті өлшемшарттар) – нақты бақылау субъектісінің қызметі нәтижелеріне байланысты бақылау субъектілерін іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
9) тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесі – бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды кейіннен жүзеге асыру үшін бақылау субъектілерін тәуекел дәрежелері бойынша бөлу арқылы қолайсыз факторлардың туындау ықтималдығын азайтуға бағытталған, сондай-ақ нақты бақылау субъектісі үшін тәуекел деңгейін өзгертуге бағытталған басқарушылық шешімдерді қабылдау процесі;
10) тексеру парағы – бақылау субъектілерінің қызметіне қойылатын, олардың сақталмауы жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне қатер төндіруге алып келетін талаптар тізбесі.
4. Нақты бақылау субъектісіне қатысты бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау, осы бақылаудың алдындағы жылы аталған бақылау субъектісіне қатысты Кодекстің 131-бабының 5-тармағына және 144-1-бабына сәйкес бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау жасалған жағдайда жүргізіледі.
5. Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылаудың жиілігі жоғары және орташа тәуекел дәрежелеріне жатқызылған бақылау субъектілеріне қатысты жүргізілген талдау нәтижелері бойынша, жылына екі реттен артық емес айқындалады.
6. Реттеуші мемлекеттік органның бірінші басшысы бекіткен бақылау субъектілерінің жартыжылдық тізімі бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындауға негіз болып табылады.
Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің жартыжылдық тізімдері бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау тағайындалған объектілерді міндетті түрде көрсете отырып, бақылау субъектілеріне қатысты қалыптастырылады.

7. Критерии оценки степени рисков для профилактического контроля с посещением субъекта контроля формируются посредством объективных и субъективных критериев.
Глава 2. Объективные критерии
8. Определение объективных критериев осуществляется посредством определения риска.
9. Определение риска осуществляется по объективным критериям на основании наибольшей вероятности причинения вреда законным интересам физических и юридических лиц, государства.
К высокой степени риска относятся следующие субъекты контроля:
1) субъекты контроля, проводящие реабилитационную процедуру и процедуру банкротства организаций и индивидуальных предпринимателей, являющихся субъектами естественных монополий либо имеющих важное стратегическое значение для экономики Республики Казахстан, способных оказать влияние на жизнь, здоровье граждан, национальную безопасность или окружающую среду;
2) субъекты контроля, проводящие реабилитационную процедуру и процедуру банкротства организаций, являющихся градообразующими юридическими лицами;
3) субъекты контроля, проводящие реабилитационную процедуру и процедуру банкротства организаций и индивидуальных предпринимателей, являющихся недропользователями.
К средней степени риска относятся следующие субъекты контроля:
1) субъекты контроля, проводящие процедуру банкротства организаций и индивидуальных предпринимателей, имеющих имущественную массу в сумме, превышающей 10 (десять) процентов от общей кредиторской задолженности, при этом общая сумма кредиторской задолженности, включенная в реестр требований кредиторов таких должников, превышает 100 (сто) миллиона тенге;
2) субъекты контроля, проводящие реабилитационную процедуру и процедуру банкротства организаций и индивидуальных предпринимателей, имеющих более 10 (десяти) кредиторов первой очереди;
3) субъекты контроля, проводящие реабилитационную процедуру организаций и индивидуальных предпринимателей, на которых возложены полномочия по управлению должником в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 69 Закона.
Субъекты контроля, не отнесенные к высокой и средней степеням риска по объективным критериям, подлежат отнесению к низкой степени риска.
Глава 3. Субъективные критерии
10. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
11. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления субъектов контроля, нарушающих законодательство Республики Казахстан.
Для оценки степени риска используются следующие источники информации:

7. Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары субъективті және объективті өлшемшарттар арқылы қалыптастырылады.
2-тарау. Объективті өлшемшарттар
8. Объективті өлшемшарттарды айқындау тәуекелді айқындау арқылы жүзеге асырылады.
9. Тәуекелді айқындау жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне зиян келтірудің едәуір ықтималдығы негізінде объективті өлшемшарттар бойынша жүзеге асырылады.
Жоғары дәрежелі тәуекелге мынадай бақылау субъектілері жатқызылады:
1) табиғи монополиялар субъектiлерi болып табылатын не Қазақстан Республикасының экономикасы үшiн маңызды стратегиялық мәнi бар, азаматтардың өмiрiне, денсаулығына, ұлттық қауiпсiздiкке немесе қоршаған ортаға әсер ете алатын ұйымдар мен дара кәсіпкерлердің оңалту және банкроттық рәсімдерін жүргізудегі бақылау субъектілері;
2) қала құраушы заңды тұлғалар болып табылатын ұйымдардың оңалту және банкроттық рәсімдерін жүргізудегі бақылау субъектілері;
3) жер қойнауын пайдаланушы болып табылатын ұйымдар мен дара кәсіпкерлердің оңалту және банкроттық рәсімдерін жүргізудегі бақылау субъектілері.
Тәуекелдің орташа дәрежесіне мынадай бақылау субъектілері жатады:
1) жалпы кредиторлық берешектің 10 (он) пайызынан асатын сомада мүліктік массасы бар ұйымдар мен дара кәсіпкерлердің банкроттық рәсімін жүргізетін бақылау субъектілері, бұл ретте мұндай борышкерлердің кредиторлары талаптарының тізіліміне енгізілген кредиторлық берешектің жалпы сомасы 100 (жүз) миллион теңгеден асады;
2) бірінші кезектегі 10 (оннан) астам кредиторы бар ұйымдар мен дара кәсіпкерлердің оңалту және банкроттық рәсімін жүргізетін бақылау субъектілері;
3) Заңның 69-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес борышкерді басқару жөніндегі өкілеттіктер жүктелген ұйымдар мен дара кәсіпкерлердің оңалту рәсімін жүргізетін бақылау субъектілері.
Объективті өлшемшарттар бойынша тәуекелдің жоғары және орташа дәрежесіне жатқызылмаған бақылау субъектілері тәуекелдің төмен дәрежесіне жатқызылуға тиіс.
3-тарау. Субъективті өлшемшарттар
10. Субъективті өлшемшарттарды анықтау мынадай:
1) деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелді бағалау кезеңдерін қолдана отырып жүзеге асырылады.
11. Деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзатын бақылау субъектілерін анықтау үшін қажет.
Тәуекел дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:

1) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля;
2) результаты предыдущих внеплановых проверок и профилактического контроля с посещением субъектов контроля;
3) результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля;
4) наличие жалоб и обращений;
5) анализ официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации;
6) результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями.
12. При анализе и оценке не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенные и использованные в отношении конкретного субъекта контроля либо данные, по которым истек срок исковой давности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. В зависимости от возможного риска и значимости проблемы, единичности или системности нарушения, анализа принятых ранее решений по каждому источнику информации определяются субъективные критерии, которые в соответствии с критериями оценки степени риска соответствуют степени нарушения – грубое, значительное и незначительное.
Субъективные критерии оценки степени рисков изложены в приложении к настоящим Критериям.
14. Исходя из приоритетности применяемых источников информации в соответствии с порядком расчета общего показателя степени риска по субъективным критериям рассчитывается общий показатель степени риска по субъективным критериям по шкале от 0 до 100.
По показателям степени риска субъект контроля относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 71 до 100 включительно;
2) к средней степени риска – при показателе степени риска от 31 до 70 включительно;
3) к низкой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 30 включительно.
15. Профилактический контроль с посещением субъекта контроля проводится в отношении конкретного субъекта контроля по его объектам, находящимся в реабилитационной процедуре и процедуре банкротства, в которых по результатам анализа и оценки субъективных критериев установлены нарушения, за исключением требований, указанных в пункте 16 настоящих Критерий.
16. При установлении нарушений по критериям, указанным в пунктах 33, 39 и 40 приложения к настоящим Критериям, профилактический контроль с посещением субъекта контроля проводится в отношении конкретного субъекта контроля по всем его объектам, в которых он назначен в качестве временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих.

1) бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингтеу нәтижелері;
2) бақылау субъектісіне бару арқылы жүргізілген алдыңғы жоспардан тыс тексерулер мен профилактикалық бақылау нәтижелері;
3) бақылау субъектісіне бармай жүргізілген профилактикалық бақылау нәтижелері;
4) өтініштер мен шағымдардың болуы;
5) мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарын, бұқаралық ақпарат құралдарын талдау;
6) мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері пайдаланылады.
12. Талдау және бағалау кезінде нақты бір бақылау субъектісіне қатысты бұрын есепке алынған және пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап қою мерзімі біткен деректер қолданылмайды.
13. Ықтимал тәуекел мен проблеманың маңыздылығына, бұзушылықтың біржолғы немесе жүйелі сипатына, бұрын қабылданған шешімдерді талдауға байланысты әрбір ақпарат көзі бойынша субъективті өлшемшарттар айқындалады, олар тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес - өрескел, елеулі және болмашы бұзушылық дәрежелеріне сай болады.
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары осы Өлшемшарттарға қосымшада жазылған.
14. Қолданылатын ақпарат көздерінің басымдығын негізге ала отырып, субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткішін есептеу тәртібіне сәйкес субъективті өлшемшарттар бойынша 0-ден 100-ге дейінгі шәкілмен субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші есептеледі.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша бақылау субъектілері:
1) тәуекелдің жоғары дәрежесіне – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 71-ден 100-ге дейін қоса алған кезде;
2) тәуекелдің орташа дәрежесіне – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 31-ден 70-ке дейін қоса алған кезде;
3) тәуекелдің төмен дәрежесіне – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 0 ден 30-қа дейін қоса алған кезде жатады.
15. Бақылау субъектісіне барумен профилактикалық бақылау осы Өлшемшарттың 16-тармағында көрсетілген талаптарды қоспағанда, белгіленген бұзушылықтардың субъективті өлшемшарттарын талдау және бағалау нәтижелері бойынша оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде тұрған оның объектілері бойынша нақты бақылау субъектісіне қатысты жүргізіледі.
16. Осы Өлшемшарттарға қосымшаның 33, 39 және 40-тармақтарында көрсетілген өлшемшарттар бойынша бұзушылықтар анықталған кезде бақылау субъектісіне барумен профилактикалық бақылау ол уақытша әкімші, оңалту, уақытша және банкроттықты басқарушы ретінде тағайындалған оның барлық объектілері бойынша нақты бақылау субъектісіне қатысты жүргізіледі.

Глава 4. Управление рисками
17. Cубъекты контроля, являющиеся членами саморегулируемой организации, основанной на добровольном членстве (участии) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О саморегулировании", с которой заключено соглашение о признании результатов деятельности саморегулируемой организации, переводятся с применением информационной системы с высокой степени риска в среднюю степень риска или со средней степени риска в низкую степень риска.
Глава 5. Особенности формирования системы оценки и управления рисками
18. Система оценки и управления рисками ведется с использованием информационных систем, относящих субъекты контроля к конкретным степеням риска и формирующих списки проведения контрольных мероприятий, а также основывается на государственной статистике, итогах ведомственного статистического наблюдения, а также информационных инструментах.
19. При отсутствии информационной системы оценки и управления рисками минимально допустимый порог количества субъектов, в отношении которых осуществляются профилактический контроль с посещением субъекта контроля, не должен превышать 5 (пяти) процентов от общего количества таких субъектов контроля.
Глава 6. Расчет общего показателя степени риска по субъективным критериям
20. Для отнесения субъекта контроля к степени риска применяется следующий порядок расчета показателя степени риска:
1) при выявлении 1 (одного) грубого нарушения субъекту контроля приравнивается показатель степени риска 100 и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта контроля.
При не выявлении грубых нарушений определения показателя степени риска рассчитывается суммарным показателем по нарушениям значительной и незначительной степени;
2) при определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7 и рассчитывается по формуле:
SРз = (SР2 х 100/SР1) х 0,7, где:
SРз – показатель значительных нарушений;
SР1 – требуемое количество значительных нарушений;
SР2 – количество выявленных значительных нарушений;
3) при определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3 и рассчитывается по формуле:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,3, где:
SРн – показатель незначительных нарушений;
SР1 – требуемое количество незначительных нарушений;
SР2 – количество выявленных незначительных нарушений.
Общий показатель степени риска (SР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушений согласно формуле:
SР = SРз + SРн,
где:
SР – общий показатель степени риска;
SРз – показатель значительных нарушений;
SРн – показатель незначительных нарушений.
Приложение
к Критериям оценки степени
рисков в области реабилитации
и банкротства
Субъективные критерии оценки степени рисков
Критерии
Степень нарушения
Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля
1
Обеспечение исполнения плана реабилитации (для реабилитационного управляющего)
Значительное
2
Ведение реестра требований кредиторов (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Грубое
3
Предоставление в уполномоченный орган текущей информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Незначительное
4
Принятие от временного, реабилитационного управляющего или предыдущего банкротного управляющего учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печати (при его наличии), штампа, материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня его назначения (для реабилитационного или банкротного управляющего)
Значительное
5
Обеспечение охраны и контроля за имуществом должника (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Значительное
6
Оплата административных расходов по решению комитета кредиторов (для банкротного управляющего)
Грубое
Результаты предыдущих внеплановых проверок и профилактического контроля с посещением субъекта контроля
7
Принятие имущества должника в управление и обеспечение охраны и контроля имущества должника (для реабилитационного управляющего)
Значительное
8
Уведомление кредиторов о дате, времени и месте проведения собрания кредиторов (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Значительное
9
Уведомление кредиторов о дате, времени и месте проведения заседания комитета кредиторов (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Значительное
10
Направление в течение 3 (трех) рабочих дней со дня подписания протокола заседания комитета кредиторов в уполномоченный орган, членам комитета кредиторов (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Значительное
11
Обеспечение исполнения плана реабилитации (для реабилитационного управляющего)
Значительное
12
Ведение реестра требований кредиторов (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Грубое
13
Соблюдение очередности при удовлетворении требований кредиторов (для реабилитационного управляющего)
Грубое
14
Согласование с собранием кредиторов сделок вне рамок обычных коммерческих операций (для реабилитационного управляющего)
Значительное
15
Согласование с собранием кредиторов решений, влекущих за собой увеличение расходов должника, в том числе на оплату труда работников должника (для реабилитационного управляющего)
Значительное
16
Соблюдение порядка проведения электронного аукциона по продаже имущества должника в ходе исполнения плана реабилитации (для реабилитационного управляющего)
Значительное
17
Предоставление в уполномоченный орган текущей информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Незначительное
18
Доведение до сведения членов комитета кредиторов не позднее 15 (пятнадцатого) числа каждого месяца информации о финансовом состоянии, произведенных сделках за предыдущий месяц (для реабилитационного управляющего)
Значительное
19
Принятие от временного управляющего учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печати (при его наличии), штампа, материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня его назначения (для банкротного управляющего)
Значительное
20
Истребование от государственных органов, физических и юридических лиц не позднее 7 (семи) рабочих дней после его назначения информации о банкроте, принадлежащем (принадлежавшем) ему имуществе и копий подтверждающих документов, если указанные информация и документы не переданы ему временным управляющим (для банкротного управляющего)
Значительное
21
Направление в уполномоченный орган не позднее 7 (семи) рабочих дней после его назначения запроса о предоставлении информации о наличии и номерах банковских счетов лица, по которому имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом, об остатках и о движении денег на этих счетах (для банкротного управляющего)
Значительное
22
Обеспечение охраны и контроля за имуществом банкрота (для банкротного управляющего)
Значительное
23
Заключение договора о проведении процедуры банкротства с комитетом кредиторов в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты его назначения (для банкротного управляющего)
Значительное
24
Осуществление реализации имущества банкрота в соответствии с планом продажи (для банкротного управляющего)
Грубое
25
Осуществление расчета с кредиторами не позднее 5 (пяти) рабочих дней после поступления денег в пользу должника (для банкротного управляющего)
Значительное
26
Проведение расчетов с кредиторами с соблюдением очередности удовлетворения требований кредиторов (для банкротного управляющего)
Грубое
27
Представление комитету кредиторов ежемесячного отчета о результатах работы с указанием сумм административных расходов, подлежащих оплате за отчетный месяц (для банкротного управляющего)
Значительное
28
Оплата административных расходов по решению комитетов кредиторов (для банкротного управляющего)
Грубое
Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля
29
Наличие нарушений норм Закона, которые невозможно устранить, по ликвидированным должникам, а также должникам, в отношении которых прекращена реабилитационная процедура
Грубое
30
Наличие нарушений норм Закона, которые невозможно устранить, по должникам, находящимся в процедуре банкротства или в реабилитационной процедуре
Грубое
31
Неустранение нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта контроля
Грубое
Наличие жалоб и обращений
32
Наличие 2 (двух) и более жалоб физических и (или) юридических лиц, по которым подтвержден факт нарушений
Грубое
Анализ официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации
33
Уведомление кредитора о дате, времени и месте проведения заседаний собрания кредиторов (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Значительное
34
Соблюдение порядка проведения электронного аукциона по продаже имущества должника (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Значительное
Результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями
35
Наличие начатых в отношении субъекта контроля досудебных расследований либо досудебных расследований, по которым прерваны сроки, в сфере экономической деятельности, а также по факту совершения коррупционных и иных уголовных правонарушений против интересов государственной службы и государственного управления (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Грубое
36
Наличие 2 (двух) и более вступивших в законную силу судебных актов (в том числе частных определений), подтверждающих неправомерность действий/бездействия субъекта контроля либо причинение ущерба интересам кредиторов или должника по результатам его действий/бездействия (для реабилитационного и банкротного управляющих)
Грубое
Приложение 2
к совместному приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 469 и
Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 38
Проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве в отношении временного администратора в период рассмотрения в суде дела о реабилитации

4-тарау. Тәуекелдерді басқару
17. "Өзін-өзі реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ерікті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымның мүшелері болып табылатын, олармен өзін-өзі реттейтін ұйым қызметінің нәтижелерін тану туралы келісім жасалған бақылау субъектілері ақпараттық жүйені қолдана отырып, жоғары тәуекел дәрежесінен орташа тәуекел дәрежесіне немесе орташа тәуекел дәрежесінен төмен тәуекел дәрежесіне ауыстырылады.
5-тарау. Тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру ерекшеліктері
18. Тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесі бақылау субъектілерін нақты тәуекел дәрежелеріне жатқызатын және бақылау іс-шараларын жүргізу тізімдерін қалыптастыратын ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып, жүргізіледі, сондай-ақ мемлекеттік статистикаға, ведомстволық статистикалық байқау қорытындыларына, сондай-ақ ақпараттық құралдарға негізделеді.
19. Тәуекелдерді бағалау және басқарудың ақпараттық жүйесі болмаған кезде оларға қатысты бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүзеге асырылатын субъектілер санының ең аз жол берілетін шегі осындай бақылау субъектілерінің жалпы санының 5 (бес) пайызынан аспауға тиіс.
6-тарау. Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткішін есептеу
20. Бақылау субъектісін тәуекел дәрежесіне жатқызу үшін мынадай тәуекел дәрежесі көрсеткіштерін есептеу тәртібі қолданылады:
1) 1 (бір) өрескел бұзушылық болған кезде бақылау субъектісіне тәуекел дәрежесінің 100 көрсеткіші теңестіріледі және оған қатысты бақылау субъектісіне барып профилактикалық бақылау жүргізіледі.
Өрескел бұзушылық болмаған кезде, тәуекел дәрежесінің көрсеткішін анықтау елеулі және болмашы дәрежедегі талаптардың жиынтық көрсеткішімен (индикаторы) есептеледі;
2) елеулі бұзушылықтар көрсеткішін айқындау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және мына формула бойынша есептеледі:
SРз = (SР2 х 100/SР1) х 0,7, мұнда:
SРз – елеулі бұзушылықтар көрсеткіші;
SР1 – елеулі бұзушылықтардың қажетті саны;
SР2 – анықталған елеулі бұзушылықтардың саны.
3) болмашы бұзушылықтардың көрсеткішін айқындау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады және мына формула бойынша есептеледі:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,3, мұнда:
SРн – болмашы бұзушылықтар көрсеткіші;
SР1 – болмашы бұзушылықтардың қажетті саны;
SР2 – анықталған болмашы бұзушылықтардың саны.
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (SР) 0-ден 100-ге дейінгі шәкілмен есептеледі және елеулі және болмашы бұзушылықтар көрсеткіштерін жинақтау жолымен мына формулаға сәйкес айқындалады:
SР = SРз + SРн,
мұнда:
SР – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
SРз – елеулі бұзушылықтар көрсеткіші;
SРн – болмашы бұзушылықтар көрсеткіші.
Оңалту және банкроттық
саласында тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
қосымша
Тәуекелдер дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
Бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингтеу нәтижелері
1
Оңалту жоспарын орындауды қамтамасыз ету (оңалтуды басқарушы үшін)
Елеулі
2
Кредиторлар талаптарының тізілімін жүргізу (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Өрескел
3
Оңалту рәсiмiнiң немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты уәкiлеттi органға беру (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Болмашы
4
Банкроттың құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, банкроттың мүлкіне құқықтық растайтын құжаттарын, мөрлерiн (болған кезде), мөртабандарын, материалдық және банкротқа тиесілі өзге де құндылықтарын уақытша, оңалтуды басқарушыдан немесе алғы банкроттықты басқарушыдан оны тағайындау күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктермей қабылдау (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Елеулі
5
Борышкердің мүлкін күзету мен бақылауды қамтамасыз ету (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Елеулі
6
Кредиторлар комитетінің шешімі бойынша әкімшілік шығыстарды төлеу (банкроттықты басқарушы үшін)
Өрескел
Бақылау субъектісіне барып жасалған алдыңғы жоспардан тыс тексерулер және профилактикалық бақылау нәтижелері
7
Борышкердің мүлкін басқаруға қабылдау және оны күзету мен бақылауды қамтамасыз ету (оңалтуды басқарушы үшін)
Елеулі
8
Кредиторлар жиналысының өткізілу күні, уақыты және жері туралы кредиторларға хабарлау (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Елеулі
9
Кредиторлар комитеті отырысының өткізілуі туралы кредиторларға хабарлау (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Елеулі
10
Кредиторлар комитеті отырысының хаттамасын қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға, кредиторлар комитетінің мүшелеріне жолдау (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Елеулі
11
Оңалту жоспарын орындауды қамтамасыз ету (оңалтуды басқарушы үшін)
Елеулі
12
Кредиторлар талаптарының тізілімін жүргізу (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Өрескел
13
Кредиторлар талаптарын қанағаттандыру кезінде кезекті сақтау (оңалтуды басқарушы үшін)
Өрескел
14
Кәдімгі коммерциялық операциялар шеңберінен тыс мәмілелерді кредиторлар жиналысымен келісу (оңалтуды басқарушы үшін)
Елеулі
15
Борышкер шығыстарының, оның ішінде борышкер жұмыскерлерінің еңбекақысын төлеуге арналған шығыстарының ұлғаюына әкеп соқтыратын шешімді кредиторлар жиналысымен келісу (оңалтуды басқарушы үшін)
Елеулі
16
Оңалту жоспарын орындау барысында борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібін сақтау (оңалтуды басқарушы үшін)
Елеулі
17
Оңалту рәсiмiнiң немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты уәкiлеттi органға беру (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Болмашы
18
Әр айдың 15 (он бесіне) дейін борышкердің қаржылық жағдайы, алдыңғы айда жасалған мәмілелер туралы ақпаратты кредиторлар комитеті мүшелерінің назарына жеткізу (оңалтуды басқарушы үшін)
Елеулі
19
Банкроттың құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, банкроттың мүлкіне құқықтық растайтын құжаттарын, мөрлерiн (болған кезде), мөртабандарын, материалдық және банкротқа тиесілі өзге де құндылықтарын уақытша басқарушыдан оны тағайындау күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктермей қабылдау (банкроттықты басқарушы үшін)
Елеулі
20
Мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан банкрот, оған тиесілі (тиесілі болған) мүлік туралы ақпаратты және растайтын құжаттардың көшірмелерін, егер бұл ақпарат оған уақытша басқарушымен берілмесе, оны тағайындау күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктермей талап ету (банкроттықты басқарушы үшін)
Елеулі
21
Уәкілетті органнан банкрот деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі бар тұлғаның банктік шоттарының болуы және нөмірлері, осы шоттардағы ақшаның қалдықтары және қозғалысы туралы ақпарат сұрату, оны тағайындау күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктермей (банкроттықты басқарушы үшін)
Елеулі
22
Борышкердің мүлкін күзету мен бақылауды қамтамасыз ету (банкроттықты басқарушы үшін)
Елеулі
23
Кредиторлар комитетімен банкроттық рәсімін жүргізу бойынша келімшартты оны тағайындау күнінен 10 (он) жұмыс күні ішінде жасау (банкроттықты басқарушы үшін)
Елеулі
24
Банкроттың мүлкін сатуды сату жоспарына сәйкес жүзеге асыру (банкроттықты басқарушы үшін)
Өрескел
25
Борышкердің пайдасына ақша түскеннен кейiн 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей кредиторлармен есеп айырысуды жүзеге асыру (банкроттықты басқарушы үшін)
Елеулі
26
Кезектілікті сақтай отырып, кредиторлармен есеп айырысуды кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру (банкроттықты басқарушы үшін)
Өрескел
27
Есептік ай үшін төленуге жататын әкімшілік шығыстар сомасын көрсетумен жұмыс нәтижелері жөніндегі ай сайынғы есепті кредиторлар комитетіне ұсыну (банкроттықты басқарушы үшін)
Елеулі
28
Кредиторлар комитетінің шешімі бойынша әкімшілік шығыстарды төлеу (банкроттықты басқарушы үшін)
Өрескел
Бақылау субъектісіне бармай жасалған профилактикалық бақылау нәтижелері
29
Оңалту рәсімі тоқтатылған, сондай-ақ таратылған борышкерлер бойынша жойылуы мүмкін емес Заң нормаларын бұзушылықтың болуы (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Өрескел
30
Банкроттық рәсімі немесе оңалту рәсімі қолданылып жатқан борышкерлер бойынша жойылуы мүмкін емес Заң нормаларын бұзушылықтың болуы (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Өрескел
31
Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жоймау
Өрескел
Өтініштер мен шағымдардың болуы
32
Бұзушылық фактілері расталған 2 (екі) және одан да көп жеке және (немесе) заңды тұлғалардың шағымдарының болуы (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Өрескел
Мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарын, бұқаралық ақпарат құралдарын талдау
33
Кредиторды кредиторлар жиналысы отырысының өтетiн күнi, уақыты мен орны туралы хабардар етпеу не тиiсiнше хабардар етпеу (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Елеулі
34
Борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібін сақтамау (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Елеулі
Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері
35
Бақылау субъектісіне қатысты басталған экономикалық қызмет саласындағы, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық және мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне қарсы қылмыстық құқық бұзушылық жасау фактілері бойынша сотқа дейінгі тергеудің не мерзімі бұзылған сотқа дейінгі тергеудің болуы (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Өрескел
36
2 (екі) және одан да көп бақылау субъектісінің әрекетінің/әрекетсіздігінің заңсыздығын растайтын заңды күшіне енген сот актілерінің (оның ішінде жеке ұйғарымдардың) болуы не оның әрекетінің/әрекетсіздігінің нәтижелері бойынша кредиторлар мен борышкердің мүдделеріне залал келтіру (оңалтуды және банкроттықты басқарушылар үшін)
Өрескел
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 469 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 38 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Оңалту туралы істі сотта қарау кезеңінде уақытша әкімшіге қатысты Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы

Сноска. Приложение 2 - в редакции cовместного приказа и.о. Министра финансов РК от 29.12.2022 № 1342 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2023).
Государственный орган, назначивший проверку/профилактический контроль с
посещением субъекта контроля ___________________________
________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением
субъекта контроля ________________________________________________
(№, дата) ________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.) временного администратора
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер временного администратора
________________________________________________________________
Наименование объекта контроля ___________________________________
________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
объекта контроля __________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________
________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Направление в уполномоченный орган объявления о возбуждении производства по делу о реабилитации и порядке заявления требований кредиторами для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа на казахском и русском языках в течение 2 (двух) рабочих дней со дня возбуждения производства по делу о реабилитации
2
Осуществление сбора сведений о финансовом состоянии должника на основании документов бухгалтерского учета и финансовой отчетности с целью составления заключения о финансовой устойчивости
3
Составление заключения о финансовой устойчивости должника
4
Представление в суд заключения о финансовой устойчивости должника в соответствии с типовой формой
5
Рассмотрение требований кредиторов и включение в реестр признанных требований в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента их заявления
6
Уведомление кредитора о результатах рассмотрения его требований (о признании или непризнании в полном объеме или в части с указанием причин непризнания) в день, следующий за днем принятия решения
7
Формирование реестра требований кредиторов
8
Направление в уполномоченный орган на казахском и русском языках реестра требований кредиторов, а также перечня кредиторов, чьи требования не признаны, для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в срок, не превышающий 2 (двух) месяцев со дня его назначения
9
Уведомление всех кредиторов о месте и дате проведения первого собрания кредиторов
10
Организация и проведение первого собрания кредиторов
11
Представление протокола первого собрания кредиторов в уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня вынесения первым собранием кредиторов решения о возложении полномочий по управлению должником на реабилитационного управляющего
12
Обращение в суд при выявлении сделок с заявлением о признании таких сделок недействительными, в том числе по ходатайству кредитора, выявившего такую сделку
Должностное (ые) лицо (а) уполномоченного органа:
__________________________________       ____________________
должность                               подпись
___________________________________________________________
Ф.И.О.
Отметка о получении проверочного листа
Временный администратор:
__________________________________       ____________________
(Ф.И.О.)                         (подпись)
Дата "____"_______________20______ года
Приложение 3
к совместному приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 469 и
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 38
Проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве в отношении реабилитационного управляющего (лица, осуществляющего полномочия реабилитационного управляющего) в период проведения реабилитационной процедуры

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2022 № 1342 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2022 № 139 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді/бақылау субъектісініе бару арқылы профилактикалық бақылауды
тағайындаған мемлекеттік орган _________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау
туралы акт __________________________________________________
№,күні) _______________________________________________________________
Уақытша әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)____________________________________
______________________________________________________________________
Уақытша әкімшінің жеке сәйкестендіру нөмірі ______________________________
Бақылау объектісінің атауы ______________________________________________
______________________________________________________________________
Бақылау объектісінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
______________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы __________________________________________
______________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Оңалту туралы іс қозғалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға оңалту туралы іс қозғау туралы хабарландыруды жіберу және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін кредиторлар талаптарын мәлімдеу тәртібін қазақ және орыс тілдерінде жолдау
2
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыны жасау мақсатында бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік құжаттарының негізінде борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметті жинауды жүзеге асыру
3
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыны жасау
4
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыны сотқа үлгілік нысанға сәйкес ұсыну
5
Кредиторлар талаптары мәлімделген кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оларды қарау және танылған талаптарды тізілімге енгізу
6
Кредитордың талаптарын қарау нәтижелері туралы (толық көлемде немесе бір бөлігінде тану немесе танымау туралы) шешім қабылдаған күннен кейінгі күні оны жазбаша (танымау себептерін көрсете отырып) хабардар ету
7
Кредиторлар талаптарының тізілімін қалыптастыру
8
Тағайындалған күннен бастап 2 (екі) айдан аспайтын мерзімде кредиторлар талаптарының тізілімін, сондай-ақ талаптары танылмаған кредиторлардың тізбесін қалыптастыру және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін оны уәкілетті органға қазақ және орыс тілдерінде жолдау
9
Кредиторлардың алғашқы жиналысының өткізілу орны мен күні туралы барлық кредиторларға хабарлау
10
Кредиторлардың алғашқы жиналысын ұйымдастыру және өткізу
11
Кредиторлардың алғашқы жиналысымен борышкерді басқару бойынша өкілеттікті оңалтуды басқарушыға жүктеу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға кредиторлардың алғашқы жиналысы хаттамасын ұсыну
12
Мәмілелер анықталған жағдайда, мұндай мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы өтінішпен сотқа жүгіну, оның ішінде мәмілені анықтаған кредитордың өтінішхаты бойынша жүгіну
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы (лары):
__________________________________________ __________________
(лауазымы)                                     (қолы)
_________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Тексеру парағын қабылдау туралы белгі
Уақытша әкімші:
__________________________________________ __________________
(Т.А.Ә.)                               (қолы)
Күні 20______ жылғы "____" _______________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 469 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 38 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Оңалту рәсімін жүргізу кезеңінде оңалтуды басқарушыға (оңалтуды басқарушының өкілеттіктерін жүзеге асыратын тұлға) қатысты Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы

Сноска. Приложение 3 - в редакции cовместного приказа и.о. Министра финансов РК от 29.12.2022 № 1342 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2023).
Государственный орган, назначивший проверку/профилактический контроль с
посещением субъекта контроля _____________________________
__________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением
субъекта контроля __________________________________________________
(№, дата) __________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.) реабилитационного управляющего (лица, осуществляющего
полномочия реабилитационного управляющего)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер реабилитационного управляющего
(лица, осуществляющего полномочия реабилитационного управляющего)
____________________________________________________
Наименование объекта контроля _____________________________________
__________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
объекта контроля_____________________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________
__________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Принятие имущества должника в управление и обеспечение охраны и контроля имущества должника
2
Уведомление кредиторов о дате, времени и месте проведения собрания кредиторов
3
Уведомление о проведении заседания комитета кредиторов не позднее, чем за 5 (пять) рабочих дней до даты проведения заседания
4
Направление в течение 3 (трех) рабочих дней со дня подписания протокола заседания комитета кредиторов в уполномоченный орган, членам комитета кредиторов
5
Обеспечение исполнения плана реабилитации
6
Согласование с собранием кредиторов внесения изменений и дополнений в план реабилитации
7
Направление в суд ходатайства о внесении изменений и дополнений в план реабилитации не позднее 5 (пяти) рабочих дней после согласования с собранием кредиторов
8
Ведение реестра требований кредиторов
9
Внесение изменений и дополнений в сформированный реестр требований кредиторов
10
Соблюдение очередности при удовлетворении требований кредиторов
11
Согласование с собранием кредиторов сделок вне рамок обычных коммерческих операций
12
Согласование с собранием кредиторов решений, влекущих за собой увеличение расходов должника, в том числе на оплату труда работников должника
13
Заявление кредитору о зачете требований, если зачет требований не нарушает очередность удовлетворения требований кредиторов, является прямым, взаимным, без привлечения других лиц
14
Выявление сделок, совершенных должником или уполномоченным им лицом в течение 3 (трех) лет до возбуждения дела о реабилитации
15
Предъявление требований о признании сделок недействительными либо возврате имущества в судебном порядке, в том числе по ходатайству кредитора, выявившего такую сделку
16
Согласование с собранием кредиторов сделок, влекущих возникновение новых денежных обязательств должника, если общая сумма денежных обязательств должника, возникшая после применения реабилитационной процедуры, превышает пять процентов от общей суммы кредиторской задолженности на дату принятия судом решения о применении реабилитационной процедуры
17
Представление собранию кредиторов на утверждение суммы дебиторской задолженности должника, невозможной к взысканию
18
Представление комитету кредиторов на утверждение сметы административных расходов и количества работников, привлекаемых для проведения реабилитационной процедуры
19
Соблюдение порядка проведения электронного аукциона по продаже имущества должника в ходе исполнения плана реабилитации
20
Предоставление в уполномоченный орган текущей информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры
21
Доведение до сведения членов комитета кредиторов не позднее 15 (пятнадцатого) числа каждого месяца информации о финансовом состоянии, произведенных сделках за предыдущий месяц
22
Предоставление любой информации по требованию комитета кредиторов
23
Предоставление полной информации о ходе осуществления своей деятельности, финансовом состоянии должника любому кредитору должника на основании его письменного запроса не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня его получения
24
Выявление факта совершения неправомерных действий в реабилитации при управлении ранее должником в реабилитационной процедуре осуществлялось индивидуальным предпринимателем – должником либо органом или лицом, уполномоченным собственником имущества, учредителем (участником) юридического лица – должника либо отстраненным реабилитационным управляющим
25
Передача вновь назначенному реабилитационному управляющему в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его назначения учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество должника, печати (при наличии), штампов, материальных и иных ценностей, принадлежащих должнику, при отстранении (освобождении) реабилитационного управляющего
26

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2022 № 1342 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2022 № 139 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды
тағайындаған мемлекеттік орган______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау
туралы акт________________________________________________
(№, күні) ____________________________________________________________
Оңалтуды басқарушының (оңалтуды басқарушының өкілеттіктерін жүзеге
асыратын адамның) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)__________________________________
____________________________________________________________________
Оңалтуды басқарушының (оңалтуды басқарушының өкілеттіктерін жүзеге
асыратын адамның) жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________
Бақылау объектісінің атауы ____________________________________________
____________________________________________________________________
Бақылау объектісінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
____________________________________________________________________
р/с №
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Борышкердің мүлкін басқаруға қабылдау және борышкердің мүлкін күзету мен бақылауды қамтамасыз ету
2
Кредиторлар жиналысының өткізілу күні, уақыты және орны туралы кредиторларға хабарлау
3
Кредиторлар комитеті отырысының өткізілуі туралы отырыстың өткізілу күніне дейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде хабарлау
4
Кредиторлар комитеті отырысының хаттамасын қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға, кредиторлар комитетінің мүшелеріне жолдау
5
Оңалту жоспарын орындауды қамтамасыз ету
6
Оңалту жоспарына өзгертулер мен толықтырулар енгізуді кредиторлар жиналысымен келісу
7
Оңалту жоспарына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы өтінішті кредиторлар жиналысымен келісілген күннен бастап 5 (бес) күннен кішіктірмей сотқа жолдау
8
Кредиторлар талаптарының тізілімін жүргізу
9
Кредиторлар талаптарының қалыптастырылған тізіліміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу
10
Кредиторлар талаптарын қанағаттандыру кезінде кезекті сақтау
11
Кәдімгі коммерциялық операциялар шеңберінен тыс мәмілелерді кредиторлар жиналысымен келісу
12
Борышкер шығыстарының, оның ішінде борышкер жұмыскерлерінің еңбекақысын төлеуге арналған шығыстарының ұлғаюына әкеп соқтыратын шешімді кредиторлар жиналысымен келісу
13
Егер талаптарды есепке жатқызу кредиторлар талаптарын қанағаттандыру кезегін бұзбайтын болса, тікелей, өзара, басқа тұлғаларды тартусыз болса кредиторға талаптарды есепке жатқызу туралы мәлiмдемеу
14
Борышкермен немесе оның уәкілетті адамымен жасалған мәмілелерді оңалту туралы іс қозғалғанға дейін 3 (үш) жыл ішінде анықтау
15
Мәмілелерді жарамсыз деп тану не сот тәртібімен мүлікті қайтару туралы, оның ішінде осындай мәмілені анықтаған кредитордың өтінішхаты бойынша талаптарды қою
16
Егер оңалту рәсімін қолданғаннан кейін туындаған борышкердің ақшалай міндеттемелерінің жалпы сомасы сотпен оңалту рәсімін қолдану туралы шешім қабылдаған күні кредиторлық берешектің жалпы сомасының 5 (бес) пайызынан асса, борышкердің жаңадан ақшалай міндеттемелеріне әкеліп соғатын мәмiлелерді кредиторлар жиналысымен келісу
17
Борышкердің өтелуі мүмкін емес дебиторлық қарыз сомасын кредиторлар жиналысына бекіту үшін ұсыну
18
Әкімшілік шығыстар сметасын және оңалту рәсімін жүргізу үшін тартылатын жұмыскерлер санын кредиторлар комитетіне ұсыну
19
Оңалту жоспарын орындау барысында борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібін сақтау
20
Оңалту рәсiмiнiң жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты уәкiлеттi органға беру
21
Әр айдың 15 (он бесіне) дейін борышкердің қаржылық жағдайы, алдыңғы айда жасалған мәмілелер туралы ақпаратты кредиторлар комитеті мүшелерінің назарына жеткізу
22
Кредиторлар комитетінің талабы бойынша кез келген ақпаратты ұсыну
23
Кредитордың жазбаша сұрау салуы негiзiнде оған өз қызметiнiң жүзеге асырылу барысы, борышкердің қаржылық жағдайы туралы толық ақпаратты оны қабылдау күнінен 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей беру
24
Бұрын оңалту рәсімі кезінде борышкерді басқару дара кәсіпкер - борышкермен не мүліктің иесімен өкілетті орган немесе тұлғамен, заңды тұлға - борышкердің құрылтайшысымен (қатысушысы) не шеттетілген оңалтуды басқарушымен жүзеге асырылған кезде оңалту кезінде заңсыз әрекеттерді жасау фактілерін анықтау
25
Оңалтуды басқарушы шеттетілген (босатылған) кезде борышкердiң құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, борышкердің мүлікке құқықтық белгілейтін құжаттарын, мөрлерiн (болған кезде), мөртабандарын, материалдық және борышкерге тиесілі өзге де құндылықтарын жаңадан тағайындалған оңалтуды басқарушыға тағайындалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде беру
26

Передача банкротному управляющему в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его назначения – учредительных документов, печати (при наличии), штампы, в течение 10 (десяти) рабочих дней – учетной документации, в течение 20 (двадцати) рабочих дней – материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту, при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
27
Обращение в суд с заявлением о прекращении реабилитационной процедуры
28
Составление заключения о финансовой устойчивости должника
29
Согласование с собранием кредиторов продления срока реабилитационной процедуры
30
Подача ходатайства о продлении срока проведения реабилитационной процедуры за 20 (двадцать) дней до его истечения
31
Согласование с собранием кредиторов заключительного отчета
32
Представление в суд заключительного отчета
Должностное (ые) лицо (а) уполномоченного органа:
______________________________________       ____________________
(должность)                               (подпись)
_______________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Отметка о получении проверочного листа
Реабилитационный управляющий (лицо, осуществляющее полномочия
реабилитационного управляющего):
______________________________________       ____________________
(Ф.И.О.)                               (подпись)
Дата "____"_______________20______ года
Приложение 4
к совместному приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 469 и
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 38
Проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве в отношении временного управляющего в период рассмотрения в суде дела о банкротстве и процедуры банкротства
Сноска. Приложение 4 - в редакции cовместного приказа и.о. Министра финансов РК от 29.12.2022 № 1342 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2023).
Государственный орган, назначивший проверку/профилактический контроль с
посещением субъекта контроля ______________________________
___________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением
субъекта контроля ___________________________________________________
(№, дата) ___________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
временного управляющего (далее – Ф.И.О.) ____________________
___________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер временного управляющего
___________________________________________________________________
Наименование объекта контроля ______________________________________
___________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
объекта контроля _____________________________________________
Адрес места нахождения _____________________________________________
___________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Направление в уполномоченный орган в течение 2 (двух) рабочих дней со дня возбуждения дела о банкротстве, а если заявителем является кредитор по налогам и таможенным платежам, государственный орган или юридическое лицо с участием государства – со дня его назначения объявления о возбуждении производства по делу о банкротстве и порядке заявления требований кредиторами на казахском и русском языках для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа
2
Осуществление сбора сведений о финансовом состоянии должника на основании документов бухгалтерского учета и финансовой отчетности с целью составления заключения о финансовой устойчивости должника
3
Составление заключения о финансовой устойчивости должника
4
Представление в суд заключения о финансовой устойчивости должника
5
Рассмотрение требований кредиторов и включение в реестр признанных требований в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты их заявления
6
Уведомление кредитора о результатах рассмотрения его требований (о признании или непризнании в полном объеме или в части с указанием причин непризнания) в день, следующий за днем принятия решения
7
Уведомление кредиторов в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения от судебных исполнителей вступившего в законную силу решения суда или исполнительных документов о взыскании с должника денег о возбуждении дела о банкротстве (признании должника банкротом) и порядке заявления требований
8
Уведомление граждан, перед которыми должник несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, о возбуждении дела о банкротстве (о признании должника банкротом) и порядке заявления требований в течение 2 (двух) рабочих дней со дня возбуждения дела о банкротстве, а если заявителем является кредитор по налогам и таможенным платежам, государственный орган или юридическое лицо с участием государства, – со дня его назначения
9
Обеспечение учета в тенге требований кредиторов, выраженных в иностранной валюте, по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату принятия судом решения о признании должника банкротом
10
Формирование реестра требований кредиторов
11
Направление в уполномоченный орган сформированного реестра требований кредиторов, а также перечня кредиторов, чьи требования не признаны, для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в срок, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня его формирования
12
Направление в уполномоченный орган в течение 2 (двух) рабочих дней с даты признания должника банкротом на казахском и русском языках публикации о признании должника банкротом для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа
13
Принятие от должностных лиц банкрота учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печати (при их наличии), штампов, материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту
14
Направление в уполномоченный орган, в течение 7 (семи) рабочих дней с даты признания должника банкротом, запроса о предоставлении информации о наличии и номерах банковских счетов лица, по которому имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом, об остатках и о движении денег на этих счетах
15
Уведомление работников банкрота о предстоящем прекращении трудового договора
16
Проведение инвентаризации имущественной массы банкрота
17
Предоставление отчета по инвентаризации первому собранию кредиторов
18
Составление плана продажи имущества банкрота, стоимость которого значительно снизится в течение срока до назначения банкротного управляющего (скоропортящиеся товары, скот и прочие товары, требующие срочной реализации) и представление его в уполномоченный орган на согласование в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня выявления такого имущества
19
Направление залоговому кредитору предложения о принятии заложенного имущества в натуре в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия судом решения о признании должника банкротом
20
Уведомление кредиторов о дате, времени и месте проведения собрания кредиторов
21
Организация и проведение первого собрания кредиторов
22
Сообщение о ходе осуществления процедуры банкротства кредитору, индивидуальному предпринимателю – банкроту, собственнику имущества (уполномоченному им органу), учредителю (участнику) юридическому лицу – банкроту на основании письменного запроса, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения запроса
23
Предоставление в уполномоченный орган текущей информации о ходе осуществления процедуры банкротства
24
Представление кредитору либо должнику, по заявлению которого возбуждено дело о банкротстве, копии судебного акта, затрагивающего интересы должника и его кредиторов в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения для рассмотрения вопроса об обжаловании данного судебного акта
25
Обращение в суд при выявлении сделок с заявлением о признании таких сделок недействительными, в том числе по ходатайству кредитора, выявившего такую сделку
26
Передача должнику в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия соответствующего судебного акта учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество должника, печати (при их наличии), штампов, материальных и иных ценностей, принадлежащих должнику, при отмене решения суда о признании должника банкротом
27
Передача банкротному управляющему в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его назначения учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печати (при их наличии), штампов, материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту
Должностное (ые) лицо (а) уполномоченного органа:
____________________________________       ____________________
(должность)                                     (подпись)
____________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Отметка о получении проверочного листа
Временный управляющий:
____________________________________       ___________________
(Ф.И.О.)                               (подпись)
Дата "____"_______________20______ года
Приложение 5
к совместному приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 469 и
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 38
Проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве в отношении банкротного управляющего в период проведения процедуры банкротства

Сот оңалту рәсімін тоқтату, банкрот деп тану және оны банкроттық рәсімін қозғаумен тарату туралы шешім қабылдаған кезде құрылтай құжаттарын, мөрлерiн (болған кезде), мөртабандарын - 3 (үш) жұмыс күні ішінде, есепке алу құжаттамасын - 10 (он) жұмыс күні ішінде, материалдық және банкротқа тиесілі өзге де құндылықтарын – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде банкроттықты басқарушыға беру
27
Сотқа оңалту рәсімін тоқтату туралы өтініш беру
28
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыны жасау
29
Оңалту рәсімін жүргізу мерзімін ұзартуды кредиторлар жиналысымен келісу
30
Оңалту рәсімін жүргізу мерзімін ұзарту туралы қолдаухатты оның өтуіне дейін 20 (жиырма) күн бұрын беру
31
Қорытынды есепті кредиторлар жиналысымен келісу
32
Қорытынды есепті сотқа ұсыну
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы (лары):
__________________________________ ________________________
(лауазымы)                         (қолы)
______________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Тексеру парағын қабылдау туралы белгі
Оңалтуды басқарушы (оңалтуды басқарушы өкілеттіктерін жүзеге асыратын тұлға):
__________________________________ _______________________
(Т.А.Ә.)                         (қолы)
Күні 20___ жылғы "____"_____________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 469 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 38 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Банкроттық туралы істі сотта қарау және банкроттық рәсімі кезеңінде уақытша басқарушыға қатысты Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2022 № 1342 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2022 № 139 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды
тағайындаған мемлекеттік орган ___________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау
туралы акт______________________________________________
_________________________________________________________________
(№, күні) _________________________________________________________
Уақытша басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Уақытша басқарушының жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________
Бақылау объектісінің атауы __________________________________________
__________________________________________________________________
Бақылау объектісінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________
__________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Банкроттық туралы іс қозғалған күннен бастап, ал өтініш беруші салық және кеден төлемдері бойынша кредитор, мемлекеттік орган немесе мемлекеттің қатысуымен заңды тұлға болған жағдайда тағайындалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға банкроттық туралы іс қозғау туралы хабарландыруды және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібін қазақ және орыс тілдерінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін жолдау
2
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыны жасау мақсатында бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік құжаттарының негізінде борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметті жинауды жүзеге асыру
3
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыны жасау
4
Борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыны сотқа ұсыну
5
Кредиторлар талаптары мәлімделген кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оларды қарау және танылған талаптарды тізілімге енгізу
6
Кредитордың талаптарын қарау нәтижелері туралы (толық көлемде немесе бір бөлігінде тану немесе танымау туралы) шешім қабылдаған күннен кейінгі күні оны жазбаша (танымау себептерін көрсете отырып) хабардар ету
7
Сот орындаушыларынан борышкерден ақшаны өндіріп алу туралы заңды күшіне енген сот шешімін алған күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде кредиторларды банкроттық туралы іс қозғалуы (борышкерді банкрот деп тану) және талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабардар ету
8
Өмiріне немесе денсаулығына зиян келтiргенi үшiн борышкер жауаптылықта болатын азаматтарды банкроттық туралы іс қозғалған күннен, ал өтініш беруші салық және кеден төлемдері бойынша кредитор, мемлекеттік орган немесе мемлекеттің қатысуымен заңды тұлға болған жағдайда оны тағайындау күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде банкроттық туралы іс қозғалуы (борышкерді банкрот деп тану) және талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабардар ету
9
Сотпен борышкерді банкрот деп тану туралы шешім қабылдаған күніне кредиторлардың шетел валютасында көрсетілген талаптарын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша теңгемен есепке алуды қамтамасыз ету
10
Кредиторлар талаптарының тізілімін қалыптастыру
11
Қалыптастырылған кредиторлар талаптарының тізілімін, сондай-ақ талаптары танылмаған кредиторлардың тізбесін уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін оны уәкілетті органға оны қалыптастыру күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жолдау
12
Борышкер банкрот деп танылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде боршыкерді банкрот деп тану туралы жарияланымды қазақ және орыс тілдерінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін уәкілетті органға жолдау
13
Банкроттың құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, банкроттың мүлкіне құқықтық растайтын құжаттарын, мөрлерiн (ол болған кезде), мөртабандарын, материалдық және банкротқа тиесілі өзге де құндылықтарын банкроттың лауазымды тұлғаларынан қабылдау
14
Борышкер банкрот деп танылған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде уәкілетті органнан банкрот деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі бар тұлғаның банктік шоттарының болуы және нөмірлері, осы шоттардағы ақшаның қалдықтары және қозғалысы туралы ақпарат сұрату
15
Банкроттың қызметкерлерін еңбек шартының алдағы уақытта тоқтатылатыны туралы хабардар ету
16
Борышкердің мүліктік массасына түгендеу жүргiзу
17
Бірінші кредиторлар жиналысына түгендеу жөнiндегi есепті ұсыну
18
Банкроттықты басқарушы тағайындалғанға дейінгі мерзім ішінде құны елеулі төмендейтін мүлік (тез бұзылатын тауарлар, мал және жедел өткізуді талап ететін өзге де тауарлар) болған жағдайларда, осындай мүлік анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде осындай мүлікті сату жоспарын жасау
19
Кепілді кредиторға кепіл мүлікті заттай қабылдау туралы ұсынысты сот борышкерді банкрот деп тану туралы жолдау шешім қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдау
20
Кредиторлар жиналысының өткізілу күні, уақыты және орны туралы кредиторларға хабарлау
21
Бірінші кредиторлар жиналысын ұйымдастыру және өткізу
22
Банкроттық рәсімінің жүргізілу барысы туралы кредиторға, дара кәсіпкер-банкротқа, мүліктің иесіне (ол уәкілеттік берген), банкрот-заңды тұлғаның құрылтайшысына (қатысушысына) жазбаша сұрау салуы негiзiнде сұрау салуы алынған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлау
23
Банкроттық рәсiмiнiң жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты уәкiлеттi органға беру
24
Борышкер мен оның кредиторларының мүдделерін қозғайтын сот актісінің көшірмесін осы сот актісіне шағымдану туралы мәселені қарау үшін өтініші бойынша банкроттық туралы іс қозғалған кредиторға не борышкерге оны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсыну
25
Мәмілелер анықталған кезде, мұндай мәмілелерді жарамсыз деп тану туралы өтінішпен сотқа жүгіну, оның ішінде осындай мәмілені анықтаған кредитордың өтінішхаты бойынша жүгіну
26
Борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімінің күші жойылған кезде борышкердiң құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, борышкердің мүлікке құқықтық белгілейтін құжаттарын, мөрлерiн (болған кезде), мөртабандарын, материалдық және борышкерге тиесілі өзге де құндылықтарын тиісті сот актісі қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде борышкерге беру
27
Борышкердiң құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, борышкердің мүлікке құқықтық белгілейтін құжаттарын, мөрлерiн (болған кезде), мөртабандарын, материалдық және борышкерге тиесілі өзге де құндылықтарын банкроттықты басқарушыға ол тағайындалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде беру
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы (лары):
____________________________________ ____________________
(лауазымы)                         (қолы)
____________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Тексеру парағын қабылдау туралы белгі
Уақытша басқарушы:
____________________________________ ____________________
(Т.А.Ә.)                         (қолы)
Күні 20______ жылғы "____"__________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 469 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 38 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Банкроттық рәсімін жүргізу кезеңінде банкроттықты басқарушыға қатысты Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы

Сноска. Приложение 5 - в редакции cовместного приказа и.о. Министра финансов РК от 29.12.2022 № 1342 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2023).
Государственный орган, назначивший проверку/профилактический контроль с
посещением субъекта контроля _____________________________
__________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением
субъекта контроля __________________________________________________
(№, дата) __________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – Ф.И.О.) банкротного управляющего __________________
__________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер банкротного управляющего
__________________________________________________________________
Наименование объекта контроля _____________________________________
__________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
объекта контроля _____________________________________________
Адрес места нахождения ____________________________________________
__________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Принятие от временного управляющего учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печати (при его наличии), штампа, материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня его назначения
2
Истребование от государственных органов, физических и юридических лиц не позднее 7 (семи) рабочих дней после его назначения информации о банкроте, принадлежащем (принадлежавшем) ему имуществе и копий подтверждающих документов, если указанные информация и документы не переданы ему временным управляющим
3
Направление в уполномоченный орган не позднее 7 (семи) рабочих дней после его назначения запроса о предоставлении информации о наличии и номерах банковских счетов лица, по которому имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом, об остатках и о движении денег на этих счетах
4
Обеспечение охраны и контроля за имуществом банкрота
5
Заключение договора о проведении процедуры банкротства с комитетом кредиторов в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты его назначения
6
Уведомление кредиторов о дате, времени и месте проведения заседаний собрания кредиторов
7
Уведомление кредиторов о дате, времени и месте проведения заседаний комитета кредиторов
8
Направление в течение 3 (трех) рабочих дней с момента подписания протокола заседания комитета кредиторов в уполномоченный орган, членам комитета кредиторов
9
Предъявление к лицам, имеющим задолженность перед банкротом, в срок, не позднее 7 (семи) рабочих дней со дня установления таких лиц, требования о взыскании задолженности в судебном порядке, за исключением случаев, когда комитет кредиторов принял решение о продаже дебиторской задолженности или заключении договора факторинга
10
Заключение договора реверсивного факторинга не позднее 7 (семи) рабочих дней со дня подписания протокола комитета кредиторов
11
Выявление сделок, совершенных должником или уполномоченным им лицом в течение 3 (трех) лет до возбуждения дела о банкротстве
12
Предъявление требований о признании сделок недействительными либо возврате имущества в судебном порядке, в том числе по ходатайству кредитора, выявившего такую сделку
13
Изменение, расторжение, отказ от исполнения или оспаривание действительности договоров, заключенных должником до возбуждения дела о банкротстве на основании решения комитета кредиторов не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания протокола заседания комитета кредиторов
14
Ведение реестра требований кредиторов
15
Внесение изменений и дополнений в сформированный реестр требований кредиторов
16
Составление плана продажи имущества банкрота
17
Представление плана продажи комитету кредиторов для утверждения
18
Осуществление реализации имущества банкрота в соответствии с планом продажи
19
Выявление лиц, подлежащих привлечению к субсидиарной ответственности
20
Обращение в суд с иском о привлечении лиц к субсидиарной ответственности
21
Осуществление расчета с кредиторами не позднее 5 (пяти) рабочих дней после поступления денег в пользу должника
22
Проведение расчетов с кредиторами с соблюдением очередности удовлетворения требований кредиторов
23
Сообщение о ходе осуществления процедуры банкротства, финансовом состоянии должника кредитору на основании его письменного запроса в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления запроса
24
Представление комитету кредиторов копии судебного акта, затрагивающего интересы банкрота и его кредиторов, для рассмотрения вопроса об обжаловании данного судебного акта, в течение 7 (семи) рабочих дней со дня его получения, если иное не установлено договором о проведении процедуры банкротства с банкротным управляющим
25
Представление комитету кредиторов ежемесячного отчета о результатах работы с указанием сумм административных расходов, подлежащих оплате за отчетный месяц
26
Оплата административных расходов по решению комитетов кредиторов
27
Представление комитету кредиторов на утверждение суммы дебиторской задолженности должника, невозможной к взысканию
28
Проведение инвентаризации вновь выявленного либо возвращенного должнику имущества со дня принятия такого имущества под свою охрану и контроль
29
Представление отчета об инвентаризации вновь выявленного либо возвращенного должнику имущества комитету кредиторов в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты принятия данного имущества под свою охрану и контроль
30
Представление комитету кредиторов плана мероприятий по проведению процедуры банкротства для утверждения
31
Предоставление в уполномоченный орган текущей информации о ходе осуществления процедуры банкротства
32
Заявление кредитору не позднее десяти рабочих дней со дня принятия решения комитетом кредиторов о зачете требований, если зачет требований не нарушает очередность удовлетворения требований кредиторов, является прямым, взаимным, без привлечения других лиц
33
Обращение в суд с иском о привлечении к субсидиарной ответственности и взыскании с учредителя (участника) и (или) должностного лица, признанного виновным в преднамеренном банкротстве в порядке административного или уголовного судопроизводства суммы, равной размеру ущерба, установленного таким судебным актом
34
Сообщение в правоохранительные органы об имеющихся данных, указывающих на наличие признаков преднамеренного банкротства
35
Представление индивидуальному предпринимателю – должнику, собственнику имущества (уполномоченному им органу), учредителю (участнику) юридического лица заключения о финансовой устойчивости должника с учетом реализации мероприятий, предусмотренных планом реабилитации, не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня представления должником плана реабилитации
36
Передача учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество, печати (при ее наличии), штампа, материальных и иных ценностей должнику или реабилитационному управляющему, покупателю
37
Направление в течение 3 (трех) рабочих дней после вступления в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства в банк, организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, заявления о закрытии банковских счетов банкрота
38
Уничтожение печати (при наличии) банкрота в течение 3 (трех) рабочих дней после вступления в законную силу определения суда о завершении процедуры банкротства
39
Согласование с собранием кредиторов заключительного отчета
40
Представление в суд заключительного отчета о своей деятельности с приложением ликвидационного баланса и отчета об использовании имущества, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов
41
Принятие от реабилитационного управляющего учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печатей (при их наличии), штампов, материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня своего назначения, при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
42
Передача вновь назначенному банкротному управляющему в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его назначения, учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печати (при их наличии), штампов, материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту, а также имеющуюся информацию о наличии и номерах банковских счетов банкрота, об остатках и о движении денег на этих счетах, при отстранении (освобождении) банкротного управляющего
43
Направление в уполномоченный орган на казахском и русском языках объявления о признании должника банкротом и порядке заявления требований кредиторами для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его назначения, при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
44
Направление в уполномоченный орган в течение 7 (семи) рабочих дней с даты признания должника банкротом, запроса о предоставлении информации о наличии и номерах банковских счетов лица, по которому имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом, об остатках и о движении денег на этих счетах, при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
45
Уведомление работников банкрота о предстоящем прекращении трудового договора при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
46
Принятие от должностных лиц банкрота учредительных документов, учетной документации, правоустанавливающих документов на имущество банкрота, печати (при их наличии), штампов, материальных и иных ценностей, принадлежащих банкроту, при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
47
Формирование реестра требований кредиторов при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
48
Направление в уполномоченный орган сформированного реестра требований кредиторов, а также перечня кредиторов, чьи требования не признаны, для размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа в срок, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня его формирования, при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
49
Направление залоговому кредитору предложения о принятии заложенного имущества в натуре в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия судом решения о признании должника банкротом, при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
50
Обеспечение учета в тенге требований кредиторов, выраженных в иностранной валюте, по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан, на дату принятия судом решения о признании должника банкротом, при принятия судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
51
Проведение инвентаризации имущественной массы банкрота при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
52
Предоставление отчета по инвентаризации первому собранию кредиторов, при принятии судом решения о прекращении реабилитационной процедуры, признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства
53
Согласование с собранием кредиторов вопроса по получению заема для проведения процедуры банкротства
Должностное (ые) лицо (а) уполномоченного органа:
____________________________________       ___________________
(должность)                               (подпись)
____________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Отметка о получении проверочного листа
Банкротный управляющий:
____________________________________       ___________________
(Ф.И.О.)                               (подпись)
Дата "____"_______________20______ года

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2022 № 1342 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2022 № 139 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды
тағайындаған мемлекеттік орган ______________________________
____________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау
туралы акт________________________________________________
____________________________________________________________________
(№, күні) ____________________________________________________________
Банкроттықты басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі - Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банкроттықты басқарушының жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
Бақылау объектісінің атауы ____________________________________________
____________________________________________________________________
Бақылау объектісінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
____________________________________________________________________
р/с №
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Банкроттың құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, банкроттың мүлкіне құқықтық растайтын құжаттарын, мөрлерiн (болған кезде), мөртабандарын, материалдық және банкротқа тиесілі өзге де құндылықтарын уақытша басқарушыдан оны тағайындау күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктермей қабылдау
2
Мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан банкрот, оған тиесілі (тиесілі болған) мүлік туралы ақпаратты және растайтын құжаттардың көшірмелерін, егер көрсетілген ақпаратты оған уақытша басқарушы берілмесе, оны тағайындау күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктермей талап ету
3
Уәкілетті органға тағайындалғаннан кейін 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енген тұлғаның банк шоттарының болуы және нөмерлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы ақпарат беру туралы сұрау салуды жолдау
4
Банкроттың мүлкін күзету мен бақылауды қамтамасыз ету
5
Кредиторлар комитетімен банкроттық рәсімді жүргізу туралы келімшартты тағайындалған күннен 10 (он) жұмыс күні ішінде жасау
6
Кредиторлар жиналысы отырыстарының өткізілу күні, уақыты және жері туралы кредиторларға хабарлау
7
Кредиторлар комитеті отырыстарының өткізілу күні, уақыты және орны туралы кредиторларға хабарлау
8
Кредиторлар комитеті отырысының хаттамасын қол қойылған сәтінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға, кредиторлар комитетінің мүшелеріне жолдау
9
Кредиторлар комитеті дебиторлық берешекті сату немесе факторинг шартын жасасу туралы шешім қабылдаған жағдайларды қоспағанда, банкрот алдында берешегі бар тұлғалардан ондай тұлғаларды анықтау күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей берешекті сот тәртібімен өндіріп алу туралы талап қою
10
Кредиторлар комитеті хаттамаға қол қойған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей реверсивті факторинг шартын жасау
11
Борышкерлер немесе ол уәкілеттік берген адамы банкроттық туралы іс қозғалғанға дейін 3 (үш) жыл ішінде жасаған мәмілелерді анықтау
12
Мәмілелерді жарамсыз деп тану не сот тәртібінде мүлікті қайтару туралы, оның ішінде осындай мәмілені анықтаған кредитордың өтінішхаты бойынша талап қою
13
Кредиторлар комитетінің шешімі негізінде кредиторлар комитеті отырысының хаттамасына қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей борышкермен банкроттық туралы іс қозғалғанға дейін жасалған шартты өзгертуге, бұзуға, орындаудан бас тартуға немесе оның жарамдылығын дауласу
14
Кредиторлар талаптарының тізілімін жүргізу
15
Кредиторлар талаптарының қалыптастырылған тізіліміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу
16
Банкроттың мүлкін сату жоспарын жасау
17
Сату жоспарын кредиторлар комитетіне бекіту үшін ұсыну
18
Банкроттың мүлкін сатуды сату жоспарына сәйкес жүзеге асыру
19
Субсидиарлық жауаптылыққа тартылуға жататын тұлғаларды анықтау
20
Тұлғаны субсидиарлық жауаптылыққа тарту туралы талап арызбен сотқа жүгіну
21
Борышкердің пайдасына ақша түскеннен кейiн 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей кредиторлармен есеп айырысуды жүзеге асыру
22
Кредиторлар талаптарын қанағаттандырудың кезектілігін сақтай отырып кредиторлармен есеп айырысуды жүргізу
23
Кредитордың жазбаша сұрау салуы негiзiнде сұрау салу келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей банкроттық рәсімнің жүзеге асырылу барысы, борышкердің қаржылық жағдайы туралы хабарлау
24
Егер банкроттықты басқарушымен жасалған банкроттық рәсімін жүргізу туралы шартта өзгеше белгіленбесе, борышкер мен оның кредиторларының мүдделерін қозғайтын сот актісінің көшірмесін, осы сот актісіне шағымдану туралы мәселені қарау үшін кредиторлар комитетіне оны алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсыну
25
Есепті ай үшін төленуге жататын әкімшілік шығыстар сомасын көрсете отырып, жұмыс нәтижелері туралы ай сайынғы есепті кредиторлар комитетіне ұсыну
26
Кредиторлар комитетінің шешімі бойынша әкімшілік шығыстарды төлеу
27
Борышкердің өтелуі мүмкін емес дебиторлық қарыз сомасын кредиторлар комитетіне бекіту үшін ұсыну
28
Жаңадан анықталған не борышкерге қайтарылған мүлікке осындай мүлікті өз қорғауына және бақылауына қабылдаған күннен бастап түгендеу жүргізуге ұсыну
29
Кредиторлар комитетіне жаңадан анықталған не борышкерге қайтарылған мүлікті түгендеу туралы есепті мүлікті өз күзеті мен бақылауына алған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсыну
30
Кредиторлар комитетіне банкроттық рәсімін жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту үшін ұсыну
31
Банкроттық рәсiмiнiң жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы ақпаратты уәкiлеттi органға беру
32
Егер талаптарды есепке жатқызу кредиторлар талаптарын қанағаттандыру кезегін бұзбайтын болса, тікелей, өзара, басқа тұлғаларды тартусыз болса кредиторға талаптарды есепке жатқызу туралы кредиторлар комитеті шешім қабылдаған күннен бастап оң жұмыс күнінен кешіктірмей мәлiмдемеу
33
Әкімшілік немесе қылмыстық сот ісін жүргізу тәртібімен қасақана банкроттық жасағаны үшін кінәлі деп танылған құрылтайшыдан (қатысушыдан) және (немесе) лауазымды адамнан осындай сот актісінде белгіленген залал мөлшеріне тең соманы субсидиарлық жауаптылыққа тарту және өндіріп алу туралы талап қоюмен сотқа жүгіну
34
Қасақана банкроттық белгілерінің бар екендігін көрсететін қолда бар деректер туралы Құқық қорғау органдарына хабарлау
35
Борышкер оңалту жоспарын ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей оңалту жоспарында көзделген іс – шараларды іске асыруды ескере отырып, дара кәсіпкер-борышкерге, мүліктің меншік иесіне (ол уәкілеттік берген органға), заңды тұлғаның құрылтайшысына (қатысушысына) борышкердің қаржылық тұрақтылығы туралы қорытындыны ұсыну
36
Құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, мүлікке құқық белгілейтін құжаттарды, мөрді (ол болған кезде), мөртабанды, материалдық және өзге де құндылықтарды борышкерге немесе оңалтуды басқарушыға, сатып алушыға беру
37
Банкроттық рәсімін аяқтау туралы сот ұйғарымы заңды күшіне енгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде банкке, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға банкроттың банктік шоттарын жабу туралы өтінішті жолдау
38
Банкроттық рәсімін аяқтау туралы сот ұйғарымы заңды күшіне енгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде банкроттың мөрін (бар болса) жою
39
Қорытынды есептің кредиторлар жиналысымен келісу
40
Тарату балансын және кредиторлардың талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған мүлікті пайдалану туралы есепті қоса бере отырып, өз қызметі туралы қорытынды есепті сотқа ұсыну
41
Оңалтуды басқарушыдан құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, банкрот мүлкіне құқық белгілейтін құжаттарды, мөрлерді (олар бар болса), мөртаңбаларды, банкротқа тиесілі материалдық және өзге де құндылықтарды ол тағайындалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде, сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану туралы шешім қабылдаған кезде қабылдау банкроттық рәсімін қозғаумен тарату
42
Жаңадан тағайындалған банкроттықты басқарушыға ол тағайындалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, банкроттың мүлкіне құқық белгілейтін құжаттарды, мөрді (олар бар болса), мөртабандарды, банкротқа тиесілі материалдық және өзге де құндылықтарды, сондай-ақ банкроттың банктік шоттарының болуы мен нөмірлері туралы, банкроттың банкроттыққа жататын банкроттықты басқарушыны шеттету (босату) кезінде осы шоттардағы ақша қозғалысы туралы ақпаратты беру
43
Сот оңалту рәсімін қолдану, борышкерді банкрот деп тану және оны банкроттық рәсімін қозғаумен тарату туралы шешім қабылдаған кезде оны тағайындаған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға банкроттық туралы іс қозғау туралы хабарландыруды және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібін қазақ және орыс тілдерінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін жолдау
44
Сот оңалту рәсімін қолдану, борышкерді банкрот деп тану және оны банкроттық рәсімін қозғаумен тарату туралы шешім қабылдаған кезде борышкер банкрот деп танылған күннен бастап 7 (жеті) күн ішінде уәкілетті органға банкрот деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі бар тұлғаның банктік шоттарының болуы және нөмірлері, осы шоттардағы ақшаның қалдықтары және қозғалысы туралы ақпарат беру туралы сұрау салу жолдау
45
Сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы шешім қабылдаған кезде банкрот қызметкерлерін еңбек шартының алдағы тоқтатылуы туралы хабардар ету
46
Сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы шешім қабылдаған кезде банкроттың лауазымды адамдарынан құрылтай құжаттарын, есепке алу құжаттамасын, банкроттың мүлкіне құқық белгілейтін құжаттарды, мөрді (олар бар болса), мөртабандарды, банкротқа тиесілі материалдық және өзге де құндылықтарды қабылдау
47
Сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және оны банкроттық рәсімін қозғаумен тарату туралы шешім қабылдаған кезде кредиторлар талаптарының тізілімін қалыптастыру
48
Сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және оны банкроттық рәсімін қозғаумен тарату туралы шешім қабылдаған кезде қалыптастырылған кредиторлар талаптарының тізілімін, сондай-ақ талаптары танылмаған кредиторлардың тізбесін уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру үшін оны қалыптастыру күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға жолдау
49
Сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және оны банкроттық рәсімін қозғаумен тарату туралы шешім қабылдаған кезде кепілді кредиторға кепіл мүлікті заттай қабылдау туралы ұсынысты сот борышкерді банкрот деп тану туралы шешім қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдау
50
Сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және оны банкроттық рәсімін қозғаумен тарату туралы шешім қабылдаған кезде сот борышкерді банкрот деп тану туралы шешім қабылдаған күніне кредиторлардың шетел валютасында көрсетілген талаптарын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша теңгемен есепке алуды қамтамасыз ету
51
Сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және оны банкроттық рәсімін қозғаумен тарату туралы шешім қабылдаған кезде бануроттың мүліктік массасын түгендеуді жүргізу
52
Сот оңалту рәсімін тоқтату, борышкерді банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы шешім қабылдаған кезде кредиторлардың бірінші жиналысына түгендеу бойынша есеп беру
53
Кредиторлар жиналысымен банкроттық рәсімін жүргізу үшін қарыз алу мәселесі бойынша келісу
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы (лары):
___________________________________________ __________________
лауазымы)                               (қолы)
_________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Тексеру парағын қабылдау туралы белгі Банкроттықты басқарушы:
___________________________________________ _______________
(Т.А.Ә.)                         (қолы)
Күні 20___ жылғы "____"__________