О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 160 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 280. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2020 года № 20649
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 160 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11379, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 15 июля 2015 года) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41-53) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:".
Правила сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта, утвержденные указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 12 мая 2020 года № 280
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 160
Правила сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта

"Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 160 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 280 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 мамырда № 20649 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 160 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11379 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 41-53) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:".
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 12 мамырдағы
№ 280 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 160 бұйрығымен
бекітілген
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41-53) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок проведения сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта и оказания государственной услуги "Выдача сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта" (далее – государственная услуга).
2. В Правилах используются следующие термины и определения:
1) заявка – письменное обращение заявителя в уполномоченную организацию в сфере гражданской авиации для прохождения процедуры сертификации по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта;
2) заявитель – эксплуатант аэропорта, обратившийся в уполномоченную организацию в сфере гражданской авиации для получения сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта;
3) сертификационное обследование – осуществляемое уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации обследование средств, оборудования, технологических процессов, документации, организационной структуры, компетентности персонала, осуществляющих досмотр заявителя на соответствие сертификационным требованиям;
4) технические средства, применяемые при досмотре – специальные устройства, предназначенные для использования самостоятельно или как часть какой-либо системы при осуществлении досмотра пассажиров, ручной клади, груза, багажа, почты, бортовых запасов, членов экипажей воздушных судов, авиационного персонала и других лиц, посещающих здание аэропорта (аэродрома);
5) уполномоченная организация в сфере гражданской авиации – акционерное общество со стопроцентным участием государства в уставном капитале, осуществляющее деятельность, направленную на обеспечение устойчивого развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан, безопасности полетов и авиационной безопасности.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации (далее – услугодатель) эксплуатанту аэропорта (далее – услугополучатель) согласно настоящим Правилам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 41-53) тармақшасына (бұдан әрі - Заң) және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттауды жүргізу және сертификат беру және "Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруы жөнінде сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) өтінім - өтініш берушінің әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыру бойынша сертификаттау рәсімінен өту үшін азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымға жазбаша өтініші;
2) өтініш беруші - әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыру бойынша сертификатын (бұдан әрі - жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификат) алу үшін азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымға өтініш білдірген әуежай пайдаланушысы;
3) сертификаттық тексеру - азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым жүзеге асыратын, өтініш берушінің сертификаттық талаптарға сәйкестігін, құралдарды, жабдықтарды, технологиялық процестерді, құжаттаманы, ұйымдық құрылымды және жете тексеруді жүзеге асыратын персоналдың құзыреттілігін тексеру;
4) жете тексеру кезінде қолданылатын техникалық құралдар - жолаушыларды, қол жүгін, жүкті, багажды, поштаны, борттық қорды, әуе кемелерінің экипаж мүшелерін, авиациялық персоналды және әуежай ғимаратына келетін басқа да адамдарды жете тексеруді жүзеге асыру кезінде, дербес немесе қандай да бір жүйенің бөлігі ретінде пайдалануға арналған арнайы қондырғылар;
5) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым - жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын, Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласының тұрақты дамуын, ұшулар қауіпсіздігі мен авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге бағытталған қызметті жүзеге асыратын акционерлік қоғам.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) әуежайлар пайдаланушыларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.

4. Сертификат по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта (далее – сертификат по организации досмотра) является неотчуждаемым и не передается другому лицу.
5. Сертификат по организации досмотра выдается сроком на три года с указанием срока действия.
6. Сертификат по организации досмотра подтверждает соответствие услугополучателя сертификационным требованиям по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 332 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11588) (далее – Сертификационные требования).
7. За сертификацию по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта взимается сбор в порядке и размере, определяемом Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс). Сертификация по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта осуществляется после уплаты в государственный бюджет указанного сбора.
Глава 2. Порядок проведения сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта
Параграф 1. Порядок проведения сертификации
8. Определяется следующий порядок проведения сертификации:
1) подача услугополучателем услугодателю заявки с документами;
2) предварительная оценка и принятие решения по заявке услугодателем;
3) проведение услугодателем сертификационного обследования;
4) принятие решения и выдача (отказ в выдаче) сертификата по организации досмотра.
Параграф 2. Предварительная оценка и принятие решения по заявке
9. Для получения сертификата по организации досмотра услугополучатель представляет в канцелярию услугодателя заявку на получение сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта (далее – заявка) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и пакет документов по перечню, предусмотренному в стандарте государственной услуги "Выдача сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта" (далее - Стандарт), согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сводные данные по персоналу подразделения досмотра, руководящему составу службы авиационной безопасности аэропорта, производственной базы службы авиационной безопасности аэропорта, перечню технических средств представляемые с пакетом документов составляется по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Стандарте.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявки на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, подтверждения оплаты в бюджет сбора за выдачу сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателя документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.

4. Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификат (бұдан әрі - Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификат) иелiктен шығарылмайтын болып табылады және ол басқа тұлғаға берiлмейдi.
5. Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификат жарамдылық мерзімін көрсетумен үш жыл мерзімге беріледі.
6. Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификат көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 332 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11588 болып тіркелген) бекітілген әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруы жөніндегі сертификаттық талаптарға (бұдан әрі - Сертификаттық талаптар) сәйкестігін растайды
7. Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінде айқындалатын тәртіппен және мөлшерде алым алынады. Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау мемлекеттік бюджетке аталған алымды төлегеннен кейін жүзеге асырылады.
2-тарау. Сертификаттауды жүргізу және әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруы бойынша сертификат беру тәртібі
1-параграф . Сертификаттауды жүргізу тәртібі
8. Сертификаттауды жүргізудің мынадай тәртібі анықталады:
1) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар қоса өтінімді беруі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің өтінім бойынша алдын ала бағалауы және шешім қабылдауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің сертификаттық тексеру жүргізуі;
4) жете тексеруді ұйымдастыру бойынша шешім қабылдауы және сертификат беру (беруден бас тарту).
2-параграф. Өтінім бойынша алдын ала бағалау және шешім қабылдау
9. Жете тексеруді ұйымдастыруы бойынша сертификатты алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жете тексеруді ұйымдастыруы бойынша сертификатты алуға өтінімді (бұдан әрі - өтінім) және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруы жөнінде сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбе бойынша құжаттар топтамасын ұсынады.
Құжаттар топтамасымен ұсынылатын жете тексеру бөлімшесінің персоналы, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылық құрамы, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің өндірістік базасы, техникалық құралдар тізбесі бойынша жиынтық деректер осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
Процесс сипаттамасынан, көрсету нысаны, мазмұны және нәтижесінен, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудың ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерден тұратын мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Стандартта келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттардың топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, оның көшірмесіндегі тіркеу туралы белгі қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруы бойынша сертификатты беру үшін бюджетке алым төленгенін растауды көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушыдан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.

10. После подачи заявки на оказание государственной услуги работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию заявки в информационной системе "Государственная база данных "Е-Лицензирование", в день их поступления.
11. Общий срок сертификации на получение сертификата по организации досмотра составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента поступления заявки на проведение сертификации.
12. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Стандарте и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявки.
В случаях представления услугополучателем полного пакета документов согласно перечню, предусмотренному в Стандарте исполнитель услугодателя проверяет соответствие услугополучателя и представленных материалов, данных и сведения, необходимых для оказания государственной услуги в срок 5 (пять) рабочих дней и принимает решение по заявке на получение сертификата по организации досмотра по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
13. При последующих сертификациях услугополучатель представляет услугодателю заявку с документами, касающиеся заявляемым изменениям (по которым произошли изменения или требуется обновления).
14. Предварительная оценка заявки включает в себя общее ознакомление с процедурами, практикой и методами, представленными в документах и проверку их на соответствие сертификационным требованиям.
При этом рассматриваются следующие вопросы:
1) организация подразделения досмотра службы авиационной безопасности;
2) организационная структура, практика и основные принципы управления подразделения досмотра службой авиационной безопасности аэропорта;
3) наличие сводных данных по персоналу подразделения досмотра, руководящему составу службы авиационной безопасности аэропорта, производственной базы службы авиационной безопасности аэропорта, перечню технических средств;
4) укомплектованность штата и степень подготовки персонала осуществляющий досмотр;
5) организация досмотра пассажиров, ручной клади, членов экипажей воздушных судов и авиационного персонала;
6) наличие у инспекторов подразделения досмотра и их руководителей соответствующих сертификатов о прохождении профессиональной подготовки;
7) организация предполетного досмотра багажа, груза, почты и бортовых запасов;
8) наличие и эксплуатация технических средств, применяемых при досмотре;
9) принятие решения по заявке.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінім берілгеннен кейін, олар түскен күні, көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері өтінімді "Е-лицензиялау "мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінде тіркеуді жүзеге асырады.
11. Жете тексеруді ұйымдастыру сертификатын алу үшін сертификаттаудың жалпы мерзімі сертификаттау жүргізуге өтінім келіп түскен сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
12. Көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінімді қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының және ұсынылған материалдардың, деректер мен мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтердің сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификатты алуға өтінім бойынша шешім қабылдайды.
13. Келесі сертификаттау кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мәлімделген өзгерістерге (өзгеріс болған немесе жаңартуға талап етілетін) қатысты құжаттары бар өтінімді ұсынады.
14. Өтінімді алдын ала бағалауға құжаттарда ұсынылған рәсімдермен, практикамен және әдістермен жалпы танысу және олардың сертификаттық талаптарға сәйкестігін тексеру жатады.
Бұл ретте мынадай мәселелер қарастырылады:
1) авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеру бөлімшелерін ұйымдастыру;
2) әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеру бөлімшелерінің ұйымдық құрылымы, практикасы және басқарудың негізгі қағидаттары;
3) жете тексеру бөлімшесінің персоналы, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылық құрамы, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің өндірістік базасы, техникалық құралдар тізбесі бойынша жиынтық деректердің болуы;
4) жете тексеруді жүзеге асыратын штаттың жасақталуы және персоналдың дайындық деңгейі;
5) жолаушыларды, қол жүгін, әуе кемелерінің экипаж мүшелерін және авиациялық персоналды жете тексеруді ұйымдастыру;
6) жете тексеру бөлімшесі инспекторларында және олардың басшыларында кәсіптік даярлықтан өту туралы тиісті сертификаттарының болуы;
7) ұшу алдында багажды, жүкті, поштаны және борттық қорларды жете тексеруді ұйымдастыру;
8) жете тексеру кезінде қолданылатын арнайы техникалық құралдардың болуы және оларды пайдалану;
9) өтінім бойынша шешім қабылдау.

15. При положительном Решении услугодателем проводится сертификационное обследование либо при отрицательном Решении оформляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в Стандарте и направляется в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал), в срок 3 (три) рабочих дня, с момента принятия отрицательного Решения).
Сертификационное обследование проводится авиационными инспекторами услугодателя, к функциям которых относятся вопросы авиационной безопасности.
Допускается привлекать к сертификационному обследованию специалистов по авиационной безопасности с организаций гражданской авиации.
Параграф 3. Сертификационное обследование
16. Сертификационное обследование проводится в соответствии с инструктивным материалом по сертификационному обследованию аэропорта по организации досмотра службы авиационной безопасности согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
17. В ходе сертификационного обследования услугополучатель подтверждает соответствие заявленной сферы деятельности Сертификационным требованиям.
18. По результатам сертификационного обследования составляется акт сертификационного обследования (далее – Акт) в двух экземплярах по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, с указанием фактического состояния организации досмотра, выводов, рекомендаций и заключения о возможности (невозможности) выдачи сертификата по организации досмотра. Акт подписывается авиационным инспектором услугодателя и представляется услугополучателю для ознакомления.
19. Срок сертификационного обследования и составление акта составляет 7 (семь) рабочих дней с момента принятия решения на проведение сертификационного обследования.
20. По результатам Акта в течение 3 (трех) рабочих дней оформляется сертификат по организации досмотра службы авиационной безопасности аэропорта по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в Стандарте и направляется на портал в "личный кабинет" услугополучателя.
21. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с Правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги утвержденный приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №8555).

15. Оң Шешім болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші сертификаттық тексеруді жүргізеді немесе теріс Шешім болған кезде Стандартта көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және www.egov.kz, www.elіcensе.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы теріс Шешім қабылданған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының "Жеке кабинетіне" жіберіледі.
Сертификаттық тексеруді функцияларына авиациялық қауіпсіздік мәселелері кіретін көрсетілетін қызметті берушінің авиациялық инспекторлары жүргізеді.
Сертификаттық тексеруге азаматтық авиация ұйымының авиациялық қауіпсіздік жөніндегі мамандарды тартуға рұқсат етіледі.
3-параграф. Сертификаттық тексеру
16. Сертификаттық тексеру осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес авиациялық қауіпсіздік қызметінің тексеруді ұйымдастыру бойынша әуежайды сертификаттық тексеруді жүргізу жөніндегі нұсқамалық материалдарға сәйкес жүргізіледі.
17. Көрсетілетін қызметті алушы сертификаттық тексеру барысында мәлімделген қызмет саласының Сертификаттық талаптарға сәйкестігін растайды.
18. Сертификаттық тексеру нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеруді ұйымдастырудың нақты жағдайы, ұсынымдар және сертификат беру мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытындылар көрсетілген сертификаттық тексеру актінің (бұдан әрі - Акт) екі данасы әзірленеді. Актіге көрсетілетін қызметті берушінің инспекторы қол қояды және көрсетілетін қызметті алушыға танысу үшін ұсынылады.
19. Сертификаттық зерттеп-қарау мерзiмi сертификаттық зерттеп-қарауды жүргізуге шешім қабылданған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күнін құрайды.
20. Актінің нәтижелері бойынша 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қарап тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификат не Стандартта көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ресімделеді және порталға көрсетілетін қызметті алушының "Жеке кабинетіне" жіберіледі.
21. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпаратттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізу қағидаларына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.

22. Жалоба на решение, действий (бездействия) сотрудников услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа в сфере гражданской авиации и уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба заявителя, поступившая в адрес:
услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
23. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом в сфере гражданской авиации, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменном виде (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронной форме) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
24. В случаях несогласия с решением услугодателя услугополучатель может обжаловать ее в судебном порядке.
Параграф 4. Приостановление действия и отзыв сертификата по организации досмотра
25. Услугодатель приостанавливает действия сертификата по организации досмотра в случаях:
1) несоблюдение услугополучателем сертификационных требований;
2) невыполнение инспекторских предписаний.
26. В случае приостановления действия сертификата по организации досмотра или его отзыва, деятельность по осуществлению досмотра службой авиационной безопасности аэропорта приостанавливается. Услугодатель незамедлительно информирует услугополучателя о принятом решении.
Услугодатель в решении о приостановлении действия сертификата по организации досмотра указывает причину приостановления и срок (не превышающий шести месяцев), на который приостанавливается действие сертификата по организации досмотра.
Если услугополучатель в установленный срок не устранил выявленные нарушения, услугодатель отзывает сертификат по организации досмотра.
Отмена действия сертификата по организации досмотра вступает в силу с момента получения услугополучателем извещения о приостановлении действия сертификата по организации досмотра или отзыва сертификата.

22. Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Төмендегілердің мекенжайына келіп түскен, өтініш берушінің шағымы:
көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады;
азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органың, тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
23. Көрсетілетін қызметті берушінің, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 25-бабының 4-тармағына сәйкес мынадай:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен артық емес ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
24. Көрсетілетін қызметті берушінің шешімімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы оған сот тәртібінде шағымдана алады.
4-параграф. Жете тексеруді ұйымдастыру сертификатының қолданылуын тоқтату және оны қайтарып алу
25. Көрсетілетін қызметті беруші жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификаттың қолданылуын мына жағдайларда тоқтатады:
1) көрсетілетін қызметті алушының сертификаттық талаптарды сақтамауы;
2) инспекторлық ұйғарымдарды орындамау.
26. Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификаттың қолданылуын тоқтатқан немесе кері шақыртқан жағдайда, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді жүзеге асыру жөніндегі қызметі тоқтатылады. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған шешімдер туралы дереу хабарлайды.
Көрсетілетін қызметті беруші жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификаттың қолданылуын тоқтату туралы шешімінде тоқтату себебін және жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификаттың қолданылуы тоқтатылатын мерзімді (алты айдан аспауы тиіс) көрсетеді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде анықталған бұзушылықтарды жоймаса, онда көрсетілетін қызметті беруші жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификатты қайтарып алады.
Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификаттың қолданылуын тоқтату көрсетілетін қызметті алушы жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификаттың қолданылуын тоқтату немесе сертфикатты кері қайтарып алу туралы хабарламаны алған сәттен бастап күшіне енеді.

27. Возобновление действия сертификата по организации досмотра (в случае его приостановления) осуществляется услугодателем только после устранения услугополучателем выявленных недостатков и проведения услугодателем обследования услугополучателя.
28. Выдача сертификата по организации досмотра в случае его отзыва, производится после проведения повторной сертификации по организации досмотра в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
Параграф 6. Переоформление сертификата по организации досмотра
29. Переоформление выданных сертификатов по организации досмотра проводится в случае изменения наименования услугополучателя, его организационно-правовой формы и других изменений, если они не влекут за собой несоответствия сертификационным требованиям.
Приложение 1 к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата по организации
досмотра службой авиационной
безопасности аэропорта
форма
Заявка на получение сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта
Прошу провести сертификацию_______________________________________
(полное название услугополучателя)
с целью ___________________________________________________________
(получения, продления срока действия сертификата по организации досмотра,
планируемая дата осуществления досмотра ______________________________
при продлении/внесении изменений указывается соответственно срок окончания
действующего сертификата) заявитель обязуется: выполнять процедуры
сертификации; отвечать сертификационным требованиям; предоставлять возможность
услугодателю осуществлять контроль за организацией и обеспечением досмотра.
Руководитель _____________________
(должность/подпись/дата)
Место печати (при ее наличии)
Примечание: в случае, если юридическое лицо является субъектом частного предпринимательства, скрепление заявления печатью не требуется.
Приложение 2 к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата по организации
досмотра службой авиационной
безопасности аэропорта
Стандарт государственной услуги "Выдача сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта"
1.
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Авиационная администрация Казахстана".
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявки осуществляется через канцелярию услугодателя.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная/бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Сертификат по организации досмотра службы авиационной безопасности аэропорта либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги
Платно.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 7 статьи 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", за выдачу сертификатов по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта:
№ п/п
Штатная численность подразделения досмотра службы авиационной безопасности аэропорта
Ставка сбора за сертификацию (МРП)
1
2
3
1.
от 251 человека и выше

27. Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификаттың қолданылуын жаңғыртуды (ол тоқтатылған жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының анықталған кемшіліктерді жойған және көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны тексергеннен кейін ғана жүзеге асыра алады.
28. Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификат қайтарып алынған жағдайда, оны беру осы Қағидаларда көзделген тәртіппен жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификаттау қайтадан жүргізілгеннен кейін жүргізіледі.
5-параграф. Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификатты қайта ресімдеу
29. Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі берілген сертификаттарды қайта ресімдеу көрсетілетін қызметті алушының атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген және басқа да өзгерістер жағдайында, егер олар сертификаттық талаптарға сәйкессіздікке алып келмесе, жүргізіледі.
Әуежайдың авиациялық
қауіпсіздік қызметінің жете
тексеруді ұйымдастыруын
сертификаттау және сертификат
беру қағидаларына
1-қосымша
нысан
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификатты алуға арналған ӨТІНІМ
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық аты-жөні)
_____________________________________________________________________ мақсатында
(жете тексеруді ұйымдастыру сертификатын алу, қолдану мерзімін ұзарту)
сертификаттау жүргізуді сұраймын.
тексеруді жүзеге асырудың жоспарланған күні________________________________________
(ұзартылған/өзгерістер енгізілген кезде, тиісінше қолданыстағы сертификаттың аяқталу
мерзімі көрсетіледі) өтініш беруші міндеттенеді:
1) сертификаттау рәсімдерін орындауға;
2) сертификаттық талаптарға жауап беруге;
3) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымға жете тексеруді ұйымдастыру және
қамтамасыз етуді жүзеге асыру мүмкіндігін ұсыну.
Басшы __________________________________________________________________________
(лауазымы/қолы/күні)
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Ескертпе: егер заңды тұлға жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылса, өтінішті мөрмен бекіту талап етілмейді.
Әуежайдың авиациялық
қауіпсіздік қызметінің жете
тексеруді ұйымдастыруын
сертификаттау және сертификат
беру қағидаларына
2-қосымша
"Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруы жөнінде сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" акционерлік қоғамы.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінімді қабылдау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы орындалады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны
Электронды/қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесі
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификат немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
6.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері
Ақылы.
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруы бойынша сертификаттарды бергені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-тармағының 8) тармақшасына сәйкес
Р/с №
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеру бөлімшесінің штат саны
Сертификаттау үшін алым мөлшерлемесі (АЕК)
1
2
3
1.
251 адамнан және одан көп

235
2.
от 201 до 250 человек
224
3.
от 151 до 200 человек
213
4.
от 101 до 150 человек
202
5.
от 51 до 100 человек
191
6.
до 50 человек
180
7.
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем, за исключением государственных услуг, оказываемых в электронной (полностью автоматизированной форме).
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю

235
2.
201 адамнан 250 адамға дейін
224
3.
151 адамнан 200 адамға дейін
213
4.
101 адамнан 150 адамға дейін
22
5.
51 адамнан 100 адамға дейін
191
6.
50 адамға дейін
180
7.
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - дүйсінбіден жұмаға дейін қоса алғанда, сағат 9.00-дан 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі және жексенбі) күндері және мереке күндерінен басқа күндері;
2) портал - тәулік бойы (қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру электрондық (толық автоматтандырылған нысанда) көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді қоспағанда, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8.
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

1) заявка;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за сертификацию по организации досмотра службой авиационной безопасности (далее - САБ) аэропорта;
3) санитарно-эпидемиологическое заключение на право работ с источниками ионизирующего излучения;
4) сводные данные по персоналу подразделения досмотра, руководящему составу службы авиационной безопасности аэропорта, производственной базы службы авиационной безопасности аэропорта, перечню технических средств;
5) положение о САБ услугополучателя;
6) схема плана территории услугополучателя с указанием на ней контролируемых САБ зон (зон ограниченного доступа) и подробная схема (план) здания аэровокзала с расположением на ней пунктов досмотра;
7) программы обучения персонала САБ;
8) программа авиационной безопасности аэропорта;
9) программа внутреннего контроля качества авиационной безопасности услугополучателя.
9.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными сертификационными требованиями;
3) отрицательное заключение уполномоченного государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на право работ с источниками ионизирующего излучения в соответствии с Санитарными правилами "Санитарно-эпидемиологические требования к обеспечению радиационной безопасности", утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 июня 2019 года № ҚР ДСМ-97 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18920).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги", раздел "Комитет гражданской авиации".
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме. подача заявки осуществляется через канцелярию услугодателя.

1) өтінім;
2) әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің (бұдан әрі - АҚҚ) жете тексеруді ұйымдастыруы бойынша сертификаттау үшін бюджетке алым сомасының төленгенін растайтын құжат;
3) иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу құқығына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды;
4) жете тексеру бөлімшесінің персоналы, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылық құрамы, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің өндірістік базасы, техникалық құралдар тізбесі бойынша жиынтық деректер;
5) көрсетілетін қызметті алушының АҚҚ туралы ережесі;
6) көрсетілетін қызметті алушының ААҚ бақылайтын аймақтар (рұқсаты шектеулі аймақтар) көрсетілген аумағы жоспарының схемасы және жете тексеру пункттері орналасқан аэровокзал ғимаратының егжей-тегжейлі схемасы (жоспары);
7) ААҚ персоналын оқыту бағдарламалары;
8) әуежайдың авиациялық қауіпсіздік бағдарламасы;
9) көрсетілетін қызметті алушының авиациялық қауіпсіздік сапасын ішкі бақылау бағдарламасы.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің сертификаттық талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 26 маусымдағы № 97 ҚР ДСМ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18920 болып тіркелген) бекітілген "Радиациялық қауіпсіздікке қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар" санитарлық қағидаларына сәйкес иондық сәулелену көздерімен жұмыс істеу құқығы туралы халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның теріс қорытындысы.
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету, соның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескерумен өзге талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
Министрліктің www.miid.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі, "Азаматтық авиация комитеті" бөлімі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу мүмкіндігіне ие, өтінімді беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3 к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата по организации
досмотра службой авиационной
безопасности аэропорта
форма
Сводные данные по персоналу подразделения досмотра, руководящему составу службы авиационной безопасности аэропорта, производственной базы службы авиационной безопасности аэропорта, перечню технических средств
1. Данные по укомплектованности персонала подразделения досмотра и руководящего состава службы авиационной безопасности аэропорта (наименование аэропорта)
Штатные должности
Категория
Количество по штату
Фактическое количество
Штатные должности руководящего состава службы авиационной безопасности аэропорта
1.
2.
Штатные должности подразделения досмотра
1.
2.
2. Данные по производственной базе службы авиационной безопасности
Производственные помещения и сооружения для службы авиационной безопасности
Количество и общ. площадь – (кв. м)
Собственные
Арендуемые
1. Служебные помещения службы авиационной безопасности
2. Бытовые помещения службы авиационной безопасности
3. Учебный класс службы авиационной безопасности
4. КПП для прохода/проезда
5. Пункты досмотра пассажиров, членов экипажей ВС, авиаперсонала
6. Пункты досмотра багажа, груза, почты, бортовых запасов
7. Дополнительная информация
3. Перечень технических средств обеспечения авиационной безопасности
Кол-во пунктов досмотра
1. На международных линиях ______________________
2. На внутренних линиях __________________________
3. На контрольно-пропускных пунктах ______________
4. В залах официальных делегаций __________________
5. Для досмотра багажа, груза, бортовых запасов ______
Назначение и наименование технических средств авиационной безопасности
Тип, модель
Количество
1.
2.
3.
1. Технические средства досмотра пассажиров, членов экипажей, авиационного персонала и их ручной клади:
2. Рентгено - телевизионные установки, стационарные металлоискатели, портативные (ручные) металлоискатели.
3. Технические средства досмотра багажа, грузов, почты и бортовых запасов:
рентгено - телевизионные установки, портативные (ручные) металлоискатели.
4. Оборудование для обнаружения взрывчатых веществ (детекторы паров взрывчатых веществ).
Руководитель аэропорта ______ ___________________________________
(подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: __________
место печати (при ее наличии)
Приложение 4 к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата по организации
досмотра службой авиационной
безопасности аэропорта
Форма
Решение по заявке на получение сертификата по организации досмотра
№ _____ от "___" __________20__ г.
Рассмотрев заявку__________________________________________________________
(наименование услугополучателя)
на получение сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта сообщаем: представленные вами документы соответствуют (не соответствуют)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(название нормативного правового акта)
Руководитель уполномоченной организации либо лицо им уполномоченное
____________________________ ________________________________________
место печати (при ее наличии)
Фамилия, имя, отчество
(отчество при наличии) (подпись)
"___"__________ 20__ г.
Приложение 5 к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата по организации
досмотра службой авиационной
безопасности аэропорта
Инструктивный материал по сертификационному обследованию аэропорта по организации досмотра службой авиационной безопасности
Дата проверки, № приказа: _____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.),
должность проверяющих:
____________________________________________________________________
№ п/п
Номера позиций по программе проверки и проверяемые элементы Авиационная безопасность
Оценка соответствия (+/-)
Номер позиции несоответствия
1
2
3
4

Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсынудың бірыңғай байланыс орталығы арқылы: 1414, 8 800 080 7777 алуға болады.
Әуежайдың авиациялық
қауіпсіздік қызметінің жете
тексеруді ұйымдастыруын
сертификаттау және сертификат
беру қағидаларына
3-қосымша
Жете тексеру бөлімшесінің персоналы, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылық құрамы, әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің өндірістік базасы, техникалық құралдар тізбесі бойынша жиынтық деректер
1. Әуежайдың тексеру бөлімшесінің песоналы мен авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылық құрамын жасақтау жөніндегі деректер (әуежай атауы)
Штаттық лауазымдар
Санаты
Штат бойынша саны
Нақты саны
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылық құрамының штаттық лауазымдары
1.
2.
Тексеру бөлімшесінің штаттық лауазымдары
1.
2.
2. Авиациялық қауіпсіздік қызметінің өндірістік базасы жөніндегі деректер
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметіне арналған өндірістік үй-жайлар мен құрылыстар
Саны және жалпы ауданы - (ш.м)
Жеке меншік
Жалданатын
1. Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің қызметтік үй-жайлары
2. Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің тұрмыстық үй-жайлары
3. Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің оқу сыныбы
4. Өту/жүруге арналған бақылау-өткізу пункті
5. ӘК жолаушыларды, экипаж мүшелерін, авиаперсоналды тексеру пункттері
6. Багажды, жүкті, поштаны, борттық қорларды тексеру пункттері
7. Қосымша ақпарат
3. Авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі техникалық құралдар тізбесі
Тексеру пункттерінің саны
1. Халықаралық желілерде______________________
2. Ішкі желілерде______________________________
3. Бақылау-өткізу пунктінде ____________________
4. Ресми делегация залдарында __________________
5. Багажды, жүкті, борттық қорларды тексеру үшін ____________________________________________
Авиациялық қауіпсіздіктің техникалық құралдарын тағайындау және атауы
Үлгісі, моделі
Саны
1
2
3
1. Жолаушыларды, экипаж мүшелерін, авиаперсоналды және олардың қол жүгін тексерудің техникалық құралдары:
2. Рентгендік-теледидарлық құрылғылар
Стационарлық металл іздегіштер
Тасымалды (қол) металл іздегіштер
3. Багажды, жүкті, поштаны және борттық қорларды тексерудің техникалық құралдары: рентгендік-телевизиялық құрылғылар тасымалды (қол) металл іздегіштер
4. Жарылғыш заттарды (жарылғыш заттар детекторлары) анықтауға арналған жабдық
Әуежай басшысы _____________________________________________ (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы) Күні __________________ мөр орны (бар болған жағдайда)
Әуежайдың авиациялық
қауіпсіздік қызметінің жете
тексеруді ұйымдастыруын
сертификаттау және сертификат
беру қағидаларына
4-қосымша
нысан
Жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификатын алуға арналған өтінім бойынша ШЕШІМ
20__ жылғы "__" ________________ №_____
________________________________________ әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің
(көрсетілетін қызметті алушының атауы)
тексеруді ұйымдастыру жөніндегі сертификатын алуға арналған _________________________
___________________________________________________________________ өтінімін қарап,
(көрсетілетін қызметті алушының атауы)
хабардар етеміз:
сіз ұсынған құжаттар
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_________________________________________________________ сәйкес келеді (сәйкес емес)
(нормативтік құқықтық актінің атауы)
Уәкілетті ұйымның басшысы немесе оның (бар
болған жағдайда) өкілеттік берген тұлғасы
____________________________            ____________________________________
мөр орны (бар болған жағдайда)            Т.А.Ә. (әкесінің аты бар болған жағдайда)
(қолы)
20__ жылғы "___"__________
Әуежайдың авиациялық
қауіпсіздік қызметінің жете
тексеруді ұйымдастыруын
сертификаттау және сертификат
беру қағидаларына
5-қосымша
Авиациялық қауіпсіздік қызметінің тексеруді ұйымдастыруы жөніндегі әуежайды сертификаттық тексеру бойынша нұсқамалық материал
Тексеру күні, бұйрық №: ________________________
Тексеретін тұлғалардың лауазымы тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі - Т.А.Ә.)
(бар болған жағдайда): _____________________
р/с
Тексеру бағдарламасы бойынша позициялар нөмірлері және тексерілетін Авиациялық қауіпсіздік элементтері
Сәйкестік бағасы (+/-)
Сәйкессіздік позициясының нөмірі
1
2
3
4

1. Организация обеспечения авиационной безопасности
1
Положение о службе авиационной безопасности (далее – САБ).
2
Наличие структуры и штатного расписания САБ аэропорта.
3
Программа по авиационной безопасности аэропорта утвержденная первым руководителем аэропорта.
4
Технические средства, применяемые при досмотре соответствующие утвержденным требованиям
5
Программа подготовки и переподготовки по авиационной безопасности САБ аэропорта, разработанная в соответствии с Программой подготовки и переподготовки по авиационной безопасности, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года № 1083 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12568, опубликован 6 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
6
Программа внутреннего контроля качества мер авиационной безопасности, разработанная в соответствии с правилами проведения контроля качества за соблюдением авиационной безопасности, утвержденных Правительством Республики Казахстан от 22 апреля 2011 года № 436 ДСП.
7
Служебные и бытовые помещения САБ аэропорта.
8
Контрольно-пропускные пункты (далее - КПП), оборудованные средствами связи, освещением, турникетами, системой тревожной сигнализации, стационарными техническими средствами досмотра, рентгено-телевизионными установками.
9
Инструкция по перевозке на борту воздушного судна оружия, боеприпасов в соответствии с Программой авиационной безопасности гражданской авиации Республики Казахстан, утвержденной Правительством Республики Казахстан от 23 октября 2017 года № 673 ДСП.
10
Инструкция по действиям персонала САБ в случае отключения электроэнергии или поломки оборудования для досмотра, утвержденная первым руководителем аэропорта.
11
Пункты предполетного досмотра, оборудованные стационарными металлоискателями, рентгено-телевизионными установками, портативными металлоискателями.
12
Помещение (комната) для проведения личного (индивидуального) досмотра.
13
Помещение (комната) для приема (выдачи), проверки и оформления оружия, боеприпасов и патронов к нему, специальных средств, переданных пассажирами для временного хранения на период полета.
14
Помещение для временного хранения изъятых у пассажиров при досмотре запрещенных к воздушной перевозке опасных предметов и веществ.
15
Зоны между пунктами предполетного досмотра пассажиров и воздушными суднами, доступ к которым строго контролируется.
16
Наличие в зонах регистрации пассажиров специальной информацией по авиационной безопасности:

1. Авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ұйымдастыру
1
Авиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (бұдан әрі - АҚҚ).
2
Әуежайдың АҚҚ құрылымы мен штат кестесінің болуы.
3
Әуежайдың бірінші басшысы бекіткен әуежайдың авиациялық қауіпсіздік жөніндегі бағдарламасы.
4
Бекіткен техникалық құралдарға қойылатын талаптардың сәйкес келетін қарап тексеру кезінде қолданылатын техникалық құралдар.
5
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 24 қарашадағы № 1083 бұйрығымен бекітілген Авиациялық қауіпсіздік бойынша даярлау және қайта даярлау бағдарламасына сәйкес әзірленген әуежайдың АҚҚ авиациялық қауіпсіздік бойынша даярлау және қайта даярлау бағдарламасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12568 болып тіркелген, 2016 жылғы 1 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
6
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 сәуірдегі № 436 қбпү бекітілген авиациялық қауіпсіздікті сақтау сапасына бақылау жүргізу қағидаларының талаптарына сәйкес әзірленген авиациялық қауіпсіздік шараларының сапасын ішкі бақылау бағдарламасы.
7
Әуежай АҚҚ-ның қызметтік және тұрмыстық үй-жайлары.
8
Байланыс құралдарымен, жарықпен, турникеттермен, дабыл сигналы жүйесімен, рентген-телевизия қондырғыларымен, жете тексерудің стационарлық техникалық құралдарымен жабдықталған бақылау-өткізу пункттері (бұдан әрі - БӨП).
9
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 23 қазандағы № 673 ҚБП бекітілген Қазақстан Республикасы азаматтық авиациясының авиациялық қауіпсіздік бағдарламасына сәйкес әуе кемесінің бортында қару-жарақты, оқ-дәріні тасымалдау жөніндегі нұсқаулық.
10
Әуежайдың бірінші басшысы бекіткен электр энергиясы ажыратылған немесе жете тексеруге арналған жабдық сынған жағдайда АҚҚ персоналының іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық.
11
Стационарлық металл іздегіштермен, рентген-телевизия қондырғыларымен, портативті металл іздегіштермен жабдықталған ұшу алдындағы жете тексеру пункттері.
12
Жеке (дербес) жете тексеруді жүргізуге арналған үй-жай (бөлме).
13
Ұшу кезеңінде уақытша сақтау үшін жолаушылар берген қару-жарақты, оқ-дәріні және оның патрондарын, арнайы құралдарды қабылдауға (беруге), тексеруге және ресімдеуге арналған үй-жай (бөлме).
14
Жете тексеру кезінде жолаушылардан алынған, әуемен тасымалдауға тыйым салынған қауіпті заттар мен нәрселерді уақытша сақтауға арналған үй-жай.
15
Жолаушыларды ұшу алдында жете тексеру пункттері мен әуе кемелері арасындағы аймақтар, оларға кіру қатаң бақыланады.
16
Жолаушыларды тіркеу аймақтарында авиациялық қауіпсіздік жөніндегі арнайы ақпарат:

1)
Перечень опасных веществ и предметов, запрещенных к перевозке на воздушном транспорте.
2)
Правила перевозки на воздушных судах оружия, боеприпасов, специальных средств, радио-, фото- и видеоаппаратуры, электронно-вычислительной и телевизионной техники, а также допустимые нормы провоза ручной клади.
17
Пункты досмотра огораживаются для исключения контактов пассажиров, прошедших досмотр, с пассажирами, не прошедшими досмотр, или провожающими.

1)
Әуе көлігінде тасымалдауға тыйым салынған қауіпті заттар мен нәрселердің тізбесі.
2)
Әуе кемелерінде қару-жарақты, оқ-дәріні, арнайы құралдарды, радио, фото және бейнеаппаратураны, электрондық-есептеу және телевизия техникасын тасымалдау қағидалары, сондай-ақ қол жүгін алып жүрудің рұқсат етілетін нормалары.
17
Жете тексеруден өткен жолаушылардың жете тексеруден өтпеген жолаушылармен немесе шығарып салушылармен қарым-қатынасын болдырмау үшін жете тексеру пункттері қоршалады.

2. Безопасность пассажиров, ручной клади, членов экипажей воздушных судов и авиационного персонала
18
Технология предполетного досмотра пассажиров, ручной клади, членов экипажей воздушных судов и авиационного персонала, утвержденная первым руководителем аэропорта:
1)
Укомплектованность персонала каждого пункта досмотра (численность персонала на пункте предполетного досмотра пассажиров должна быть не менее 4 специалистов), осуществление регулярной ротации на рабочих местах в течение смены.

2. Жолаушылардың, қол жүгінің, әуе кемелері экипаж мүшелерінің және авиация персоналының қауіпсіздігі
18
Әуежайдың бірінші басшысы бекіткен жолаушыларды, қол жүгін, әуе кемелері экипаждарының мүшелерін және авиация персоналын ұшу алдында жете тексерудің технологиясы:
1)
Әрбір жете тексеру пунктінің персоналмен жасақталуы (жолаушыларды ұшу алдында жете тексеру пунктіндегі персонал саны 4 маманнан кем болмауға тиіс), ауысым бойы жұмыс орындарын үнемі ротациялауды жүзеге асыру.

5)
Порядок оформления и движения карт досмотра багажа, груза и бортового питания (бортовых запасов).
5.
6)
Порядок маркировки номерными стикерами, грузов, прошедших досмотр.
6.
7)
Порядок доставки контейнеров с бортовым питанием и товарами для беспошлинной торговли прошедших процедуры досмотра на борт воздушного судна.
7.
8)
Правила оформления, хранения, возврата владельцу и уничтожения, конфискованных на пункте досмотра предметов.
8.
20
Инструкция по досмотру товаров, поступающих в магазины беспошлинной торговли, находящихся в стерильной зоне аэропорта, утверждаемая первым руководителем аэропорта.
9.
21
Досмотр багажа, груза, почты и бортовых запасов производится на пунктах досмотра, оборудованных средствами связи, тревожной сигнализацией, аварийным освещением и электроснабжением, стационарными техническими средствами досмотра, рентгено-телевизионными установками, а также системой видеонаблюдения и видеозаписи, информация на которых сохраняется тридцать календарных дней.
10.
Примечание:
(*) - не обязательно для данной организации;
(-1) - несоответствия, запрещающие дальнейшую деятельность;
(-2) - несоответствия, не препятствующие дальнейшей деятельности, при условии устранения в согласованные сроки или введении ограничений;
(-3) - несоответствия, не препятствующие дальнейшей деятельности и подлежащие устранению при совершенствовании производства и системы качества.
Приложение:
Перечень несоответствий на _____ листе (листах)
Председатель комиссии: ________________ _________________
(подпись)             Ф.И.О.
Члены комиссии: _________________ ____________________
(подпись)             Ф.И.О.
Ознакомлен: Руководитель аэропорта _________ _____________
(подпись)       Ф.И.О.
Дата проведения сертификационного обследования: _____________ 20__ года.
Приложение 6 к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата по организации
досмотра службой авиационной
безопасности аэропорта
Акт сертификационного обследования
В соответствии с приказом_________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование уполномоченной организации)
от "___" _____________ 20__ года _____ комиссией в составе:
Проверяющие:
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), должность
____________________________________________________________________
Ф.И.О., должность
____________________________________________________________________
Ф.И.О., должность
Проведено сертификационное обследование
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
Общие положения ____________________________________________________
Выявленные недостатки_______________________________________________
Заключение __________________________________________________________
Проверяющие: ___________________________________ ____________
Ф.И.О. (подпись)
_________________________________________________ _____________
Ф.И.О. (подпись)
_______________________________________________ _________________
Ф.И.О. (подпись)
С Актом ознакомлен:
Руководитель организации либо лицо им уполномоченное
_______________________________________________________________
Ф.И.О.
Приложение 7 к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата по организации
досмотра службой авиационной
безопасности аэропорта
(форма)
________________________________________
Наименование уполномоченной организации
СЕРТИФИКАТ
по организации досмотра службы авиационной безопасности аэропорта
№ ___________
Дата истечения срока действия:
Наименование эксплуатанта:
Адрес эксплуатанта:
Телефон:
Факс:
E-mail:
Контактная информация:
Настоящий сертификат удостоверяет в том, что эксплуатанту аэропорта
______________________________________________________________________
(наименование аэропорта)
предоставлено право осуществлять досмотр пассажиров, ручной клади, груза, багажа, почты, бортовых запасов, членов экипажей воздушных судов, авиационного персонала, в соответствии Правилами сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 160 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11379, опубликован 15 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
_____________________________________________________________________
Инспекционный контроль осуществляет (наименование уполномоченной
организации)
место печати (при наличии)
Руководитель уполномоченной организации
либо лицо им уполномоченное
_________________ ______________________________________________
(подпись)             Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата выдачи: "__" __________ 20__ г.
____________________________________________________________________
название эксплуатанта аэропорта,
Сертификат №___________.

5)
Багажды, жүкті және борт тамағын (борттағы қорды) жете тексеру карталарын ресімдеу және олардың қозғалу тәртібі.
6)
Жете тексеруден өткен жүктерді нөмірлі жапсырмалармен таңбалау тәртібі.
7)
Жете тексеру рәсімінен өткен борт тамағы мен бажсыз саудаға арналған тауарлары бар контейнерлерді әуе кемесінің бортына жеткізу тәртібі.
8)
Жете тексеру пунктінде тәркіленген заттарды ресімдеу, сақтау, иесіне қайтару және жою қағидасы.
20
Әуежайдың бірінші басшысы бекіткен әуежайдың зарарсыздандырылған аймағындағы бажсыз сауда дүкендеріне түсетін тауарларды қарап тексеру жөніндегі нұсқаулық.
21
Багажды, жүкті, поштаны және борттағы қосалқы заттарды жете тексеру байланыс құралдарымен, дабыл сигналымен, авариялық жарықпен және электрмен жабдықтаумен, стационарлық техникалық жете тексеру құралдарымен, рентгендік-телевизиялық қондырғылармен, сондай-ақ ақпарат күнтізбелік отыз күн сақталатын бейнебақылау және бейнежазба жүйесімен жабдықталған жете тексеру пункттерінде жүргізіледі.
Ескертпе:
(*) - осы ұйым үшін міндетті емес;
(-1) - одан арғы қызметке тыйым салатын сәйкессіздіктер;
(-2) - келісілген мерзімде жойылатын немесе шектеулер енгізілетін жағдайда, одан арғы қызметке кедергі болмайтын сәйкессіздіктер;
(-3) - одан арғы қызметке кедергі болмайтын және өндіріс пен сапа жүйесін жетілдіру кезінде жоюға жататын сәйкессіздіктер.
Қосымша: Сәйкессіздіктер тізбесі _____ парақта
Комиссия төрағасы: _________________________________
(қолы, ТАӘ)
Комиссия мүшелері: _________________________________
(қолы, ТАӘ)
ТАНЫСТЫМ:
Әуежай басшысы ___________ _______________
(қолы)            (Т.А.Ә.)
Сертификациялық тексеру өткізілген күн: 20__ жылғы "___" __________.
Әуежайдың авиациялық
қауіпсіздік қызметінің жете
тексеруді ұйымдастыруын
сертификаттау және сертификат
беру қағидаларына
6-қосымша
Сертификаттық тексеру актісі
_______________________ 20___жылғы " __" _____________ бұйрыққа сәйкес
(уәкілетті ұйым атауы)
мынадай құрамдағы комиссиямен:
Тексерушілер:
______________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)( бұдан әрі -Т.А.Ә.), лауазымы
______________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
______________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
________________________________ сертификаттық тексеру жүргізілді.
(заңды тұлғаның атауы)
Жалпы ережелер _________________________________________________________________
Анықталған кемшіліктері __________________________________________________________
Қорытынды _____________________________________________________________________
Тексерушілер: ___________________ _________________________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
___________________ _________________________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
___________________ _________________________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
Актімен таныстым:
Ұйым басшысы _______________________ _________________________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
Әуежайдың авиациялық
қауіпсіздік қызметінің жете
тексеруді ұйымдастыруын
сертификаттау және сертификат
беру қағидаларына
7-қосымша
нысан
___________________________________________________________
Уәкілетті ұйымның атауы
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыру жөніндегі СЕРТИФИКАТ
№ ________________
Қолданыс мерзімінің өтуі:
Пайдаланушының атауы
Пайдаланушының мекенжайы:
Телефон:
Факс:
E-mail:
Байланыс ақпараты:
Осы сертификат ______________________________________________________ әуежайының
(әуежай атауы)
пайдаланушысына Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы № 160 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік
тіркеу тізілімінде № 11379 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 шілдеде "Әділет" ақпараттық-
құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің
тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидаларына сәйкес әуе
кемесіндегі жолаушыларды, қол жүгін, жүкті, багажды, поштаны, борттық қорларды, экипаж
мүшелерін, авиациялық персоналды тексеруді жүзеге асыруға құқық береді.
Инспекциялық бақылауды _________________________________________________________
(уәкілетті ұйымның атауы)
жүзеге асырады.
Мөр орны (бар болған жағдайда)                  Уәкілетті ұйымның басшысы немесе
оның өкілеттік берген тұлғасы
__________________                        ______________________________________
(қолы)                                    Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Берілген күні 20___ жылғы "__" ___________________
________________________________________________________________________________
(әуежай пайдаланушысының атауы, №____ сертификат)