О внесении изменений в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 226. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2020 года № 20960
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
А. Балаева
Приложение к приказу
Министр информации и
общественного развития Республики Казахстан
от 11 июля 2020 года
№ 226
Перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 488 "Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11271, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Информационное сообщение о проведении конкурса публикуется в официальных средствах массовой информации и на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в области телерадиовещания не менее чем за двадцать календарных дней до дня окончательного приема заявок.";

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 11 шiлдедегi № 226 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 шiлдеде № 20960 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік етуші Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
А. Балаева
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2020 жылғы 11 шілдедегі
№ 226 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 488 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11271 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу туралы қағидаларда:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Конкурс өткізу туралы ақпараттық хабарлама ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және телерадио хабарларын тарату саласындағы уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында өтінімдер қабылданатын соңғы күнге дейін кемі күнтізбелік жиырма күн бұрын жарияланады.";

пункты 18, 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"18. Документы, указанные в приложениях 1 и 2 к настоящим Правилам, предоставляются претендентом в адрес организатора в прошнурованном, пронумерованном виде и заверяются на обороте последней страницы подписью уполномоченного лица претендента и печатью (при наличии) в запечатанном конверте, с соблюдением следующих требований:
1) на лицевой стороне запечатанного конверта с заявкой на участие в конкурсе претендент должен указать полное наименование и почтовый адрес организатора и претендента;
2) лицо, осуществляющее прием документов, вносит в журнал регистрации заявки претендентов на участие в конкурсе, представивших до истечения установленного срока конверты с заявками на участие в конкурсе.
19. Комиссия вскрывает конверты с заявками и другими документами в сроки и месте, указанные в информационном сообщении о проведении конкурса, в присутствии претендентов или их представителей.
При вскрытии конвертов с заявками производится аудио и/или видео фиксация процедуры проверки наличия и правильности оформления конкурсной заявки.
До начала заседания Комиссии секретарь Комиссии проверяет документально оформленные полномочия представителей претендентов на представление интересов претендентов при осуществлении процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.
При вскрытии каждого конверта с заявкой на участие в конкурсе секретарь Комиссии оглашает информацию о перечне документов и материалов, содержащихся в конверте.
20. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе подписывается председателем, присутствующими членами и секретарем Комиссии и визируется полистно секретарем Комиссии в течение трех рабочих дней.";
дополнить пунктами 20-1 и 20-2 следующего содержания:
"20-1. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе должен содержать следующие сведения:
1) дату, время и место проведения заседания Комиссии;
2) количественный состав Комиссии, наличие кворума;
3) полное наименование, адреса претендентов, предоставивших заявки в установленные сроки, с указанием даты и времени предоставления заявок;
4) информацию о представленных документах (заявка и все прилагаемые к ней конкурсные предложения).
20-2. Не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе, организатор опубликовывает на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в области телерадиовещания результаты процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Комиссия в срок не более десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов:

18, 19 және 20 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Осы Қағиданың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген құжаттарды үміткер ұйымдастырушының мекенжайына тіркелген, нөмірленген түрде және соңғы беттің сыртында үміткердің уәкілетті тұлғасының қолы және мөрмен (болған жағдайда) бекітіліп, аузы жабылған конвертте ұсынады және мынадай талаптарды сақтайды:
1) конкурсқа қатысуға өтінім салынған мөрленген конверттің беткі жағында үміткер ұйымдастырушының және үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайын көрсетуі тиіс;
2) құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлға конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді белгіленген мерзім өткенге дейін табыс еткен конкурсқа қатысуға үміткерлердің өтінімдерін тіркеу журналына енгізеді.
19. Комиссия Конкурсты өткізу туралы ақпараттық бағдарламада көрсетілген мерзімде және орында, үміткерлер немесе олардың өкілдерінің қатысуымен өтінімдер мен басқа құжаттар салынған конверттерді ашады.
Өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде конкурстық өтінімнің болуын және дұрыс ресімделуін тексеру рәсімінде аудио және/немесе бейнефиксациялау жүргізіледі.
Комиссия отырысы басталғанға дейін Комиссия хатшысы конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімін жүзеге асыру кезінде үміткерлердің мүдделерін білдіруге үміткерлер өкілдерінің құжаттамамен ресімделген өкілеттіктерін тексереді.
Конкурсқа қатысуға өтінім салынған әрбір конвертті ашу кезінде комиссия хатшысы конверттегі құжаттар мен материалдардың тізбесі туралы ақпаратты жария етеді.
20. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына үш жұмыс күні ішінде комиссияның төрағасы, қатысып отырған мүшелері және хатшысы қол қояды және комиссияның хатшысы оның әр парағына бұрыштама қояды.";
келесі мазмұндағы 20-1 және 20-2 тармақтармен толықтырылсын:
"20-1. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі Комиссияның хаттамасы мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
1) Комиссия отырысы өткізілетін күн, уақыты және орны;
2) Комиссияның сандық құрамы, кворумның болуы;
3) өтінімдерді ұсыну күні мен уақытын көрсете отырып, белгіленген мерзімде өтінім берген үміткерлердің толық атауы, нақты мекенжайы;
4) ұсынылған құжаттар туралы ақпарат (өтінім және онымен қоса берілетін барлық конкурстық ұсыныстар).
20-2. Комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей ұйымдастырушы уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімінің нәтижелерін жариялайды.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21.Комиссия конверттер ашылған күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:

1) рассматривает на предмет полноты и надлежащего оформления пакеты документов претендентов;
2) отклоняет заявки, согласно пункту 10-1 Правил;
3) определяет победителей конкурса согласно пункту 24 Правил.
Отклоненные предложения претендентов указываются в протоколе об итогах конкурса.";
пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. Критериями отбора при определении победителей Конкурса являются:
тематическая направленность и жанровое соотношение;
соотношение объемов собственных теле-, радиопрограмм, покупных теле-, радиопрограмм и ретрансляции;
объем вещания на казахском языке;
среднесуточное время вещания;
кадровый потенциал;
материально-техническая обеспеченность для производства теле-, радиопрограмм;
платежеспособность и финансовая стабильность претендента.
25. Итоги конкурса оформляются протоколом с указанием победителей конкурса и претендентов, не прошедших конкурс, а также с указанием причин.
Протокол подписывается председателем и членами Комиссии. В течение двух рабочих дней информационное сообщение об итогах конкурса размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
В протоколе об итогах конкурса должна содержаться информация:
1) о месте и времени подведения итогов;
2) о заявках претендентов, допущенных к участию в конкурсе;
3) об итогах конкурса с указанием победителя конкурса и резервных теле-, радиоканалов;
4) претендентов, не прошедших конкурс, с указанием причин;
5) информацию о заявках претендентов, не допущенных к участию в конкурсе с указанием наименования претендента и причины не допуска.
6) иная информация по усмотрению Комиссии.";
Приложения 1 и 2 к Правилам проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов изложить согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 489 "Об утверждении Правил распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11264, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

1) үміткерлердің құжаттар пакетінің толық және тиісінше ресімделуін тексереді;
2) Қағиданың 10-1 тармағына сәйкес өтінімдерді қабылдамайды;
3) Қағиданың 24-тармағына сәйкес конкурс жеңімпаздарын анықтайды.
Үміткерлердің қабылданбаған ұсыныстары конкурс қорытындылары туралы хаттамада көрсетіледі.";
24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Конкурс жеңімпаздарын анықтау кезінде іріктеу критерийлері:
тақырыптық бағыты және жанрлық арақатынасы;
меншікті теле-, радиобағдарламалар, сатып алынатын теле-, радиобағдарламалар және ретрансляция көлемдерінің арақатынасы;
қазақ тілінде хабар тарату көлемі;
хабар таратудың орташа тәуліктік уақыты;
кадрлық әлеует;
теле-, радиоарналардың Тізбеде болу мерзімі ішінде теле-, радиобағдарламаларды өндіру және үздіксіз хабар тарату үшін материалдық-техникалық қамтамасыз етудің болуы және жеткіліктілігі;
үміткерді Тізбеден шығарып тастаудың (ауыстырудың) немесе қабылданған міндеттемелерін орындамаудың (оның ішінде ішінара) нақты оқиғаларының болмауы;
үміткердің төлем қабілеттілігін және қаржылық тұрақтылығын растайтын құжаттардың болуы.
25. Конкурстың қорытындысы конкурс жеңімпаздары мен конкурстан өтпеген үміткерлер көрсетіле отырып, сондай-ақ себептері көрсетіле отырып, хаттамамен ресімделеді.
Хаттамаға Комиссия төрағасы мен мүшелері қол қояды. Конкурстың қорытындылары туралы ақпараттық хабарлама екі жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Конкурс қорытындылары туралы хаттамада:
1) қорытынды шығарылатын жер мен уақыты туралы;
2) конкурсқа қатысуға жіберілген үміткерлердің өтінімдері туралы;
3) конкурс жеңімпазын көрсете отырып, конкурстың қорытындылары туралы;
4) себептерін көрсете отырып, конкурстан өтпеген үміткерлер жөнінде;
5) үміткердің атауын және жіберілмеу себептерін көрсете отырып, конкурсқа қатысуға жіберілмеген үміткерлердің өтінімдері туралы ақпарат;
6) комиссияның қарауы бойынша өзге де ақпарат қамтылуы тиіс.";
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларына 1 және 2 қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2 қосымшаларға сәйкес жазылсын.
2. "Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 489 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11264 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"21. Комиссия в срок не более десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов:
1) рассматривает на предмет полноты и надлежащего оформления пакеты документов претендентов;
2) отклоняет заявки, согласно пункту 9-1 Правил;
3) определяет победителей конкурса согласно пункту 24 Правил.
Отклоненные предложения претендентов указываются в протоколе об итогах конкурса.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Конкурс признается состоявшимся, если к участию допущено не менее 1 (одного) претендента на каждую отдельную полосу частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания.
Комиссия не вправе признавать победителем конкурса, допущенного единственного претендента, в случае несоответствия заявки и представленных документов критериям, установленным пунктом 26.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Итоги конкурса оформляются протоколом, с указанием победителей конкурса и претендентов не прошедших конкурс, а также с указанием причин. Протокол подписывается председателем и членами Комиссии. В течение двух рабочих дней информационное сообщение об итогах конкурса размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
В протоколе об итогах конкурса должна содержаться информация:
1) о месте и времени подведения итогов;
2) о заявках претендентов, допущенных к участию в конкурсе;
3) об итогах конкурса с указанием победителя конкурса и резервных теле-, радиоканалов;
4) претендентов не прошедших конкурс, с указанием причин;
5) информацию о заявках претендентов, не допущенных к участию в конкурсе с указанием наименования претендента и причины не допуска;
6) иная информация по усмотрению Комиссии.";
Приложение 1 и 2 к Правилам по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания изложить согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
3. Внести в приказ Министра по инвестициям развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 494 "Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11272, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"21. Комиссия конверттер ашылған күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
1) үміткерлердің құжаттар пакетінің толық және тиісінше ресімделуін тексереді;
2) Қағиданың 9-1 тармағына сәйкес өтінімдерді қабылдамайды;
3) Қағиданың 24-тармағына сәйкес конкурс жеңімпаздарын анықтайды.
Үміткерлердің қабылданбаған ұсыныстары конкурс қорытындылары туралы хаттамада көрсетіледі.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Егер телерадио хабарларын тарату мақсаттарына арналған жиіліктердің, радиожиіліктердің (радиожиілік арналарының) әрбір жеке белдеуіне кемінде бір үміткер қатысуға жіберілсе, Конкурс өткізілді деп танылады.
Өтінім мен ұсынылған құжаттар 26-тармақта белгіленген өлшемдерге сәйкес келмеген жағдайда Комиссия жіберілген жалғыз үміткерді конкурс жеңімпазы деп тануға құқығы жоқ.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Конкурстың қорытындысы конкурс жеңімпаздары мен конкурстан өтпеген үміткерлер көрсетіле отырып, сондай-ақ себептері көрсетіле отырып, хаттамамен ресімделеді.
Хаттамаға Комиссия төрағасы мен мүшелері қол қояды. Конкурстың қорытындылары туралы ақпараттық хабарлама екі жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Конкурс қорытындылары туралы хаттамада:
1) қорытынды шығарылатын жер мен уақыты туралы;
2) конкурсқа қатысуға жіберілген үміткерлердің өтінімдері туралы;
3) конкурс жеңімпазын көрсете отырып, конкурстың қорытындылары туралы;
4) себептерін көрсете отырып, конкурстан өтпеген үміткерлер жөнінде;
5) үміткердің атауын және жіберілмеу себептерін көрсете отырып, конкурсқа қатысуға жіберілмеген үміткерлердің өтінімдері туралы ақпарат;
6) комиссияның қарауы бойынша өзге де ақпарат қамтылуы тиіс.";
Телерадио хабарларын тарату мақсаттары үшін жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларына 1 және 2 қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4 қосымшаларға сәйкес жазылсын.
3. "Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 494 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11272 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Формирование перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания (далее - перечень), осуществляется в зависимости от среды распространения многоканального вещания (цифровое эфирное, спутниковое телерадиовещание).
Формирование перечня теле-, радиоканалов свободного доступа осуществляется не менее одного раза в три года. ";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Информационное сообщение о проведении конкурса публикуется в официальных средствах массовой информации и на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в области телерадиовещания не менее чем за двадцать календарных дней до дня окончательного приема заявок.";
пункты 14, 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"14. Заявка по форме согласно приложению 1 и конкурсные предложения согласно приложению 2 к настоящим Правилам, представляются претендентом в адрес организатора в прошитом виде с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется его подписью и печатью (при наличии) в запечатанном конверте с указанием наименования конверте, с соблюдением следующих требований:
На лицевой стороне запечатанного конверта с заявкой на участие в конкурсе претендент должен указать полное наименование и почтовый адрес организатора и претендента;
Лицо, осуществляющее прием документов, вносит в журнал регистрации заявки претендентов на участие в конкурсе, представивших до истечения установленного срока конверты с заявками на участие в конкурсе.
15. Комиссия вскрывает конверты с заявками в сроки и месте, указанные в информационном сообщении о проведении конкурса, в присутствии претендентов или их представителей.
При вскрытии конвертов с заявками производится аудио и/или видео фиксация процедуры проверки наличия и правильности оформления конкурсной заявки.
До начала заседания Комиссии секретарь Комиссии проверяет документально оформленные полномочия представителей претендентов на представление интересов претендентов при осуществлении процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.
При вскрытии каждого конверта с заявкой на участие в конкурсе секретарь Комиссии оглашает информацию о перечне документов и материалов, содержащихся в конверте.
16. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе подписывается председателем, присутствующими членами и секретарем Комиссии и визируется полистно секретарем Комиссии в течение трех рабочих дней.";
дополнить пунктами 16-1 и 16-2 следующего содержания:
"16-1. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе должен содержать следующие сведения:

"4. Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналар тізбесін (бұдан әрі – тізбе) қалыптастыру көп арналы хабар таратудың ортасына (цифрлық эфирлі, спутниктік телерадио хабарларын тарату) байланысты жүзеге асырылады.
Еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру үш жылда кемінде бір рет жүзеге асырылады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Конкурс өткізу туралы ақпараттық хабарлама ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және телерадио хабарларын тарату саласындағы уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында өтінімдер қабылданатын соңғы күнге дейін кемі күнтізбелік жиырма күн бұрын жарияланады.";
14, 15 және 16 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Осы Қағиданың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген құжаттарды үміткер ұйымдастырушының мекенжайына тіркелген, нөмірленген түрде және соңғы беттің сыртында үміткердің уәкілетті тұлғасының қолы және мөрмен (болған жағдайда) бекітіліп, аузы жабылған конвертте ұсынады және мынадай талаптарды сақтайды:
1) конкурсқа қатысуға өтінім салынған мөрленген конверттің беткі жағында үміткер ұйымдастырушының және үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайын көрсетуі тиіс;
2) құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлға конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді белгіленген мерзім өткенге дейін табыс еткен конкурсқа қатысуға үміткерлердің өтінімдерін тіркеу журналына енгізеді.
15. Комиссия конкурсты өткізу туралы ақпараттық бағдарламада көрсетілген мерзімде және орында үміткерлер мен олардың өкілдерінің қатысуымен өтінімдер салынған конверттерді ашады.
Өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде конкурстық өтінімнің болуын және дұрыс ресімделуін тексеру рәсімінде аудио және/немесе бейнефиксациялау жүргізіледі.
Комиссия отырысы басталғанға дейін Комиссия хатшысы конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімін жүзеге асыру кезінде үміткерлердің мүдделерін білдіруге үміткерлер өкілдерінің құжаттамамен ресімделген өкілеттіктерін тексереді.
Конкурсқа қатысуға өтінім салынған әрбір конвертті ашу кезінде комиссия хатшысы конверттегі құжаттар мен материалдардың тізбесі туралы ақпаратты жария етеді.
16. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына үш жұмыс күні ішінде комиссияның төрағасы, қатысып отырған мүшелері және хатшысы қол қояды және комиссияның хатшысы оның әр парағына бұрыштама қояды.";
келесі мазмұндағы 16-1 және 16-2 тармақтармен толықтырылсын:
"16-1. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі Комиссияның хаттамасы мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:

6) иная информация по усмотрению Комиссии.";
Приложения 1 и 2 к Правилам проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания изложить согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу.
Приложение 1 к приказу
Приложение 1
к Правилам проведения
конкурса
по формированию перечня
обязательных теле-, радиоканалов
Форма
Председателю Комиссии
по вопросам развития
телерадиовещания
Заявка на участие в конкурсе по формированию перечня
обязательных теле-, радиоканалов
Общие сведения:
1. Полное наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица
_____________________________________________________________
2. Юридический адрес:
_____________________________________________________________
3. Контактные номера телефонов, адреса электронной почты:
_____________________________________________________________
4. Наименование теле-, радиоканала в соответствии со свидетельством о постановке на учет:
_____________________________________________________________
5. Тематическая направленность:
_____________________________________________________________
6. Территория распространения:
_____________________________________________________________
Прилагаемые документы:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
Подпись первого руководителя/ индивидуального предпринимателя
Место печати (при наличии)                   "___" __________ 20__ г.";
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам проведения
конкурса
по формированию перечня
обязательных теле-,
радиоканалов
Конкурсные предложения претендентов
Конкурсные предложения претендентов должны содержать следующие разделы:
Творческие предложения
Претендент представляет:
1) сетку вещания теле-, радиоканала (на последующий месяц);
2) информацию, содержащую следующие сведения:
тематическая направленность теле-, радиоканала и их жанровое соотношение (информационные, аналитические, публицистические, молодежные и детские, музыкальные теле-, радиопрограммы и художественные, документальные фильмы);
языковое соотношение вещания, время трансляции теле-, радиопрограмм на казахском языке;
соотношение собственных теле-, радиопрограмм, покупных теле-, радиопрограмм и ретрансляции;
среднесуточное время вещания;
кадровый потенциал творческих и технических работников в количественном выражении.
Технические предложения
Претендент представляет:

6) комиссияның қарауы бойынша өзге де ақпарат қамтылуы тиіс.";
Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларына 1 және 2 қосымшалар осы бұйрыққа 5 және 6 қосымшаларға сәйкес жазылсын.
Бұйрыққа
1-қосымша
"Міндетті теле-,
радиоарналардың тізбесін
қалыптастыру бойынша
конкурс өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Телерадио хабарларын таратуды
дамыту мәселелері жөніндегі
Комиссияның төрағасына
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурсқа қатысуға арналған өтінім
Жалпы мәліметтер:
1. Заңды тұлғаның толық атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________
2. Заңды тұлғаның мекенжайы:
_____________________________________________________________
3. Байланыс телефондарының нөмірлері, электронды пошта мекенжайлары:
___________________________________________________________
4. Есепке қою куәлігіне сәйкес теле-, радиоарнаның атауы:
__________________________________________________________
5. Тақырыптық бағыты:
__________________________________________________________
6. Тарату аумағы (ҚР, әкімшілік бірлік):
__________________________________________________________
Қоса беріліп отырған құжаттар:
1.________________________________________________________
2.________________________________________________________
3.________________________________________________________
Бірінші басшының/
жеке кәсіпкердің қолы
Мөрдің орны (бар болса)                   "___" ___________ 20___ жыл";
Бұйрыққа
2-қосымша
"Міндетті теле-,
радиоарналардың
тізбесін қалыптастыру бойынша
конкурс өткізу қағидаларына
2-қосымша
Үміткерлердің конкурстық ұсыныстары
Үміткерлердің конкурстық ұсыныстары мына бөлімдерден тұруы тиіс:
Шығармашылық ұсыныстар
Үміткер:
1) теле-, радиоарнаның хабар тарату торын (келесі айға);
2) мынадай мәліметтерді қамтитын ақпарат ұсынады:
теле-, радиоарнаның тақырыптық бағыты және олардың жанрлық арақатынасы (ақпараттық, аналитикалық, публицистикалық, жастар және балалар, музыкалық теле-, радиобағдарламалар және көркем, деректі фильмдер);
хабар таратудың тілдік арақатынасы, қазақ тілінде теле-, радиобағдарламаларды трансляциялау уақыты;
меншікті теле-, радиобағдарламалардың, сатып алынатын теле-, радиобағдарламалардың және ретрансляцияның арақатынасы;
хабар таратудың орташа тәуліктік уақыты;
шығармашылық және техникалық қызметкерлердің сандық мәндегі кадрлық әлеуеті.
Техникалық ұсыныстар
Үміткер ұсынады:

1) информацию о наличии, состоянии и типе стационарного студийного оборудования производства теле-, радиопрограмм;
2) технические характеристики аппаратно-студийного комплекса;
3) обязательства по выдаче в эфир теле-, радиопрограмм с высоким качеством звука и изображения с указанием соответствующих стандартов;
4) информацию о месторасположении студийного комплекса, способа подачи теле-, радиоканала до операторов телерадиовещания;
5) обязательство по обеспечению доставки сигнала (теле-, радиоканала) и присоединению технических средств претендента к сети оператора телерадиовещания в течение шести месяцев со дня утверждения перечня обязательных теле-, радиоканалов в случае включения теле-, радиоканала в указанный перечень.
Юридические и финансовые предложения
Документы, подтверждающие платежеспособность:
- выписка(и) об остатках и движении денег по счетам претендента в банках второго уровня Республики Казахстан.
- финансовая отчетность претендента, составленная в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности за предыдущий календарный год, предшествующий дате подачи заявки на участие в конкурсе, а для претендентов, участвующих в конкурсе для распространения на территории Республики Казахстан, финансовая отчетность, подтвержденная аудиторским отчетом, составленным в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
- справки налогового органа об отсутствии у претендента налоговой задолженности, а также задолженности по обязательным платежам, выданные не ранее даты публикации информационного сообщения о проведении конкурса;
- справка об отсутствии просроченной задолженности национальному оператору телерадиовещания за распространение теле-, радиоканала по сети цифрового эфирного и спутникового телерадиовещания, длящейся более одного месяца, предшествующих дате выдачи справки национальным оператором телерадиовещания.".
Приложение 3 к приказу
Приложение 1
к Правилам по распределению
полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов)
для целей телерадиовещания
Форма
Председателю Комиссии
по вопросам развития
телерадиовещания
Заявка на участие в конкурсе по распределению полос частот,
радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания
Общие сведения:
1. Полное наименование радиоканала в соответствии со свидетельством о постановке на учет
____________________________________________________________
2. Полное наименование юридического лица/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица:
_____________________________________________________________

1) теле-, радиобағдарламалар өндірісінің стационарлық студиялық жабдығының болуы, жай-күйі және типі туралы ақпарат;
2) аппараттық-студиялық кешеннің техникалық сипаттамалары;
3) тиісті стандарттарды көрсете отырып, дыбыс пен кескінінің сапасы жоғары теле-, радиобағдарламаларды эфирге беру жөніндегі міндеттемелер;
4) студиялық кешеннің орналасқан жері, теле-, радиоарнаны телерадио хабарларын тарату операторларына беру тәсілі туралы ақпарат;
5) теле-, радиоарнаны көрсетілген тізбеге енгізген жағдайда міндетті теле-, радиоарналардың тізбесі бекітілген күннен бастап алты ай ішінде сигналды (теле-, радиоарнаны) жеткізуді және үміткердің техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторының желісіне қосуды қамтамасыз ету жөніндегі міндеттеме.
Заңды және қаржылық ұсыныстар
1. Үміткердің бұрын өткізілген ұқсас конкурстарға қатысқаны, сондай-ақ, үміткердің Тізбеге енгізілген, алынып тасталған, ауыстырылған жағдайлары туралы (алып тастау немесе ауыстыру себептері көрсетілген) ақпарат.
2. Төлем қабілеттілігін және қаржылық тұрақтылығын растайтын құжаттар, оның ішінде:
- үміткердің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі шоттары бойынша ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы үзінді-көшірме (-лер);
- Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес конкурсқа қатысуға өтінім берілген күннің алдындағы күнтізбелік жыл үшін жасалған үміткердің қаржылық есептілігі, ал Қазақстан Республикасының аумағында тарату үшін конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес жасалған аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілік;
- үміткердің салық берешегінің, сондай-ақ, міндетті төлемдер бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы конкурс өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланған күннен бұрын берілген салық органының анықтамасы;
- телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторына цифрлық эфирлік және жерсеріктік телерадио хабарларын тарату желісі бойынша теле-, радиоарнаны таратқаны үшін ұлттық телерадио хабарларын тарату операторына анықтама берілген күннің алдындағы 1 айдан аса созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы анықтама.".
Бұйрыққа
3-қосымша
Телерадио хабарларын тарату
мақсаты үшін жиілік
белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарын) бөлу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Телерадио хабарларын таратуды
дамыту мәселелері жөніндегі
комиссия төрағасына
Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу бойынша конкурсқа қатысуға өтінім
Жалпы мәліметтер:
1. Есепке қою куәлігіне сәйкес радиоарнаның толық атауы
__________________________________________________________
2. Заңды тұлғаның толық атауы /жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда):
__________________________________________________________

3. Юридический адрес:
_____________________________________________________________
4. Контактные номера телефонов, адреса электронной почты:
_____________________________________________________________
5. Планируемый к использованию номинал частоты в соответствии с конкурсным объявлением:
_____________________________________________________________
6. Мощность передающей станции в соответствии с конкурсным объявлением, Ватт:
_____________________________________________________________
7. Пункт установки передающей станции (наименование населенного пункта, где установлена радио-телевизионная станция):
_____________________________________________________________
8. Наименование планируемого перечня ретранслируемых телеканалов:
_____________________________________________________________
9. Планируемый охват населения теле-, радиоканалами:
_____________________________________________________________
Прилагаемые документы:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
Подпись первого руководителя/ индивидуального предпринимателя
Место печати (при наличии)                   "___" ___________ 20___ год";
Приложение 4 к приказу
Приложение 2 к
Правилам по распределению
полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов)
для целей телерадиовещания
Перечень документов
Конкурсные предложения претендентов должны содержать следующие документы:
Творческие предложения
Претендент представляет:
1) сетку вещания радиоканала (на последующий месяц);
2) информацию, содержащую следующие сведения:
тематическая направленность радиоканала;
языковое соотношение вещания, время трансляции радиопрограмм на казахском языке;
соотношение собственных радиопрограмм, покупных радиопрограмм и ретрансляции;
среднесуточное время вещания;
кадровый потенциал творческих и технических работников в количественном выражении.
Технические предложения
Претендент представляет:
1) карта местности предполагаемой территории обслуживания с нанесенными границами зон покрытия теле-, радиоканалов и указанием места установки радиопередающего оборудования;
2) пояснительная записка, в которой отражаются следующие сведения:
тип звукового сопровождения телевизионного сигнала (одноречевое, многоречевое);
информация о наличии, характеристиках, состоянии и типе оборудования, планируемого для распространения теле-, радиоканалов.
3) обязательства о выполнении стандарта распространения теле-, радиоканалов;
4) обязательство о поддержании средней информационной скорости на канал и планируемых стандартах качества вещания;

3. Заңды тұлғаның мекенжайы:
__________________________________________________________
4. Байланыс телефондарының нөмірлері, электронды пошта мекенжайлары:
__________________________________________________________
5. Конкурстық хабарламаға сәйкес пайдалануға жоспарланған жиілік номиналы:
___________________________________________________________
6. Конкурстық хабарламаға сәйкес тарату станциясының қуаты, Ватт:
___________________________________________________________
7. Тарату станциясын орнату пункті (РТС орнатылған елді мекеннің атауы):
____________________________________________________________
8. Жоспарланған қайта таратылатын телеарналар тізбесінің атауы:
____________________________________________________________
9. Теле-, радиоарналармен халықты қамтудың жоспарланған көлемі:
____________________________________________________________
Қоса беріліп отырған құжаттар:
1. ______________________________________________________
2. ______________________________________________________
3. ______________________________________________________
Бірінші басшының /
жеке кәсіпкердің қолы
Мөрдің орны (бар болса)                   "___" ___________ 20___ жыл";
Бұйрыққа
4-қосымша
"Телерадио хабарларын тарату
мақсаты үшін жиілік
белдеулерін, радиожиіліктерді
(радиожиілік арналарын) бөлу
қағидаларына
2-қосымша
Құжаттардың тізімі
Үміткерлердің конкурстық ұсыныстары мынадай құжаттарды қамтуы тиіс:
Шығармашылық ұсыныстар
Үміткер:
1) теле-, радиоарнаның хабар тарату торын (келесі айға);
2) мынадай мәліметтерді қамтитын ақпаратты:
радиоарнанаың тақырыптық бағытын;
хабар таратудың тілдік арақатынасы, радиобағдарламаларды қазақ тілінде тарату уақытын;
меншікті радиобағдарламалардың, сатып алынатын радиобағдарламалардың және қайта таратудың арақатынасын;
хабар таратудың орташа тәуліктік уақытын;
шығармашылық және техникалық жұмыскерлердің сандық мәндегі кадрлық әлеуетін ұсынады.
Техникалық ұсыныстар
Үміткер:
1) теле-, радиоарналарды жабу аймақтарының шекаралары көрсетілген және радиотаратушы жабдықты орнату орнын көрсете отырып, болжанатын қызмет көрсету аумағының жергілікті картасын;
2) мынадай мәліметтер көрсетілетін түсіндірме жазбаны:
телевизия сигналын дыбыстық сүйемелдеу типін (бірсөзді, көпсөзді);
теле -, радиоарналарды тарату үшін жоспарланатын жабдықтың болуы, сипаттамалары, жай-күйі және типі туралы ақпаратты;
3) теле-, радиоарналарды тарату стандартын орындау туралы міндеттемелерді;
4) арнаға орташа ақпараттық жылдамдықты және хабар тарату сапасының жоспарланған стандарттарын қолдау туралы міндеттемелерді;

5) схема организации сети телерадиовещания или однопрограммного вещания;
6) в случае использования каналов спутниковой связи дополнительно:
наименование, расположение и принадлежность (спутниковый оператор) используемых искусственных спутников земли, их точка стояния, зона обслуживания;
копия трансмиссионных планов, используемых в сети приемо-передающих спутниковых станций, предоставленной спутниковым оператором;
занимаемая полоса частот (размер используемого спутникового ресурса).
7) обязательство по обеспечению доставки сигнала (радиоканала) и присоединению технических средств претендента к сети национального оператора в течение шести месяцев со дня утверждения перечня полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) в случае включения радиоканала в указанный перечень с указанием планируемого оператора связи (наземного или спутникового).
Юридические и финансовые предложения
Документы, подтверждающие платежеспособность и финансовую стабильность, в том числе:
- выписка(и) об остатках и движении денег по счетам претендента в банках второго уровня Республики Казахстан.
- финансовая отчетность претендента, составленная в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности за предыдущий календарный год, предшествующий дате подачи заявки на участие в конкурсе, а для претендентов, участвующим в конкурсе для распространения на территории Республики Казахстан, финансовая отчетность, подтвержденная аудиторским отчетом, составленным в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
- справка налогового органа об отсутствии у претендента налоговой задолженности, а также задолженности по обязательным платежам, выданные не ранее даты публикации информационного сообщения о проведении конкурса;
- справка об отсутствии просроченной задолженности национальному оператору телерадиовещания за распространение теле-, радиоканала по сети цифрового эфирного и спутникового телерадиовещания, длящейся более одного месяца, предшествующих дате выдачи справки национальным оператором телерадиовещания.
Приложение 5 к приказу
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса по
формированию перечня теле-,
радиоканалов свободного доступа,
распространяемых
национальным оператором телерадиовещания
Форма
Председателю Комиссии
по вопросам развития
телерадиовещания
Заявка на включение в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа,
распространяемых национальным оператором телерадиовещания
Общие сведения:
1. Полное наименование юридического лица/ фамилия, имя, отчество физического лица
_____________________________________________________________

5) телерадио хабарларын тарату немесе бір бағдарламалы хабар тарату желісін ұйымдастыру схемасын;
6) жерсеріктік байланыс арналарын қосымша пайдаланған жағдайда:
пайдаланылатын жасанды жерсеріктерінің атауы, орналасуы және тиесілілігі (жерсеріктік оператор), олардың тұру нүктесі, қызмет көрсету аймағын;
жерсеріктік оператор ұсынған жерсеріктік қабылдау-тарату станцияларының желісінде пайдаланылатын трансмиссиялық жоспарлардың көшірмесін;
орын алатын жиіліктер белдеуін (пайдаланылатын жерсеріктік ресурстың мөлшері).
7) талапкердің техникалық құралдарын (жерүсті немесе жерсеріктік) көрсете отырып, сигналды (радиоарнаны) ұлттық оператор желісіне радиоарна көрсетілген тізбеге енгізілген жағдайда, жиіліктер белдеулерінің, радиожиіліктердің (радиожиілік арналарының) тізбесі бекітілген күннен бастап алты ай ішінде жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі міндеттемелерді ұсынады.
Заңды және қаржылық ұсыныстар
Төлем қабілеттілігін және қаржылық тұрақтылығын растайтын құжаттар, оның ішінде:
үміткердің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі шоттары бойынша ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы үзінді-көшірме (-лер);
- Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес конкурсқа қатысуға өтінім берілген күннің алдындағы күнтізбелік жыл үшін жасалған үміткердің қаржылық есептілігі, ал Қазақстан Республикасының аумағында тарату үшін конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес жасалған аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілік;
- үміткердің салық берешегінің, сондай-ақ, міндетті төлемдер бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы конкурс өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланған күннен бұрын берілген салық органының анықтамасы;
- телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторына цифрлық эфирлік және жерсеріктік телерадио хабарларын тарату желісі бойынша теле-, радиоарнаны таратқаны үшін ұлттық телерадио хабарларын тарату операторына анықтама берілген күннің алдындағы бір айдан аса созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы анықтама.".
Бұйрыққа
5-қосымша
"Телерадио хабарларын
таратудың ұлттық операторы
тарататын еркін қолжетімді
теле-, радиоарналардың тізбесін
қалыптастыру бойынша конкурс
өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Телерадио хабарларын
таратуды дамыту мәселелері
жөніндегі комиссияның
төрағасына
Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне қосуға өтінім
Жалпы мәліметтер:
1. Заңды тұлғаның толық атауы/ жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
_______________________________________________________________

2. Юридический адрес:
_____________________________________________________________
3. Контактные номера телефонов, адреса электронной почты:
_____________________________________________________________
4. Наименование теле-, радиоканала в соответствии со свидетельством о постановке на учет:
_____________________________________________________________
5. Тематическая направленность:
_____________________________________________________________
6. Территория распространения для формирования перечня на сети
цифрового эфирного телерадиовещания (наименования населенных
пунктов, размещаются радиотелевизионные станции):
_____________________________________________________________
6-1. Для формирования перечня на сети цифрового спутникового
телерадиовещания (территория Республики Казахстан или
административно-территориальная единица областного значения):
_____________________________________________________________
7. Среда распространения многоканального вещания (цифровая эфирная/спутниковая):
_____________________________________________________________
Прилагаемые документы:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
подпись первого руководителя/ индивидуального предпринимателя
Место печати (при наличии)                   "___" ___________ 20___ год"
Приложение 6 к приказу
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса по
формированию перечня теле-,
радиоканалов свободного доступа, распространяемых
национальным оператором телерадиовещания
Конкурсные предложения претендентов
Конкурсные предложения претендентов должны содержать следующие разделы:
Творческие предложения
Претендент представляет:
сетку вещания теле-, радиоканала (на последующий месяц); информацию, содержащую следующие сведения:
1) тематическая направленность теле-, радиоканала и их жанровое соотношение (информационные, аналитические, публицистические, молодежные и детские, музыкальные теле-, радиопрограммы и художественные, документальные фильмы);
2) языковое соотношение вещания, время трансляции теле-, радиопрограмм на казахском языке;
3) соотношение собственных теле-, радиопрограмм, покупных теле-, радиопрограмм и ретрансляции;
4) среднесуточное время вещания;
5) кадровый потенциал творческих и технических работников в количественном выражении.
Технические предложения
Претендент представляет:
информацию о наличии, состоянии и типе стационарного студийного оборудования производства теле-, радиопрограмм;
технические характеристики аппаратно-студийного комплекса;
обязательства по выдаче в эфир теле-, радиопрограмм с высоким качеством звука и изображения с указанием соответствующих стандартов;
информацию о месторасположении студийного комплекса, способе подачи теле-, радиоканала до сети национального оператора;
обязательство по обеспечению доставки сигнала (теле-, радиоканала) до сети национального оператора в течение шести месяцев.
Юридические и финансовые предложения
Документы, подтверждающие платежеспособность:
выписка(и) об остатках и движении денег по счетам претендента в банках второго уровня Республики Казахстан.
финансовая отчетность претендента, составленная в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности за предыдущий календарный год, предшествующий дате подачи заявки на участие в конкурсе, а для претендентов, участвующих в конкурсе для распространения на территории Республики Казахстан, финансовая отчетность, подтвержденная аудиторским отчетом, составленным в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
справки налогового органа об отсутствии у претендента налоговой задолженности, а также задолженности по обязательным платежам, выданные не ранее даты публикации информационного сообщения о проведении конкурса;
справка об отсутствии просроченной задолженности национальному оператору телерадиовещания за распространение теле-, радиоканала по сети цифрового эфирного и спутникового телерадиовещания, длящейся более одного месяца, предшествующих дате выдачи справки национальным оператором телерадиовещания.

2. Заңды тұлғаның мекенжайы:
_______________________________________________________________
3. Байланыс телефондарының нөмірлері, электронды пошта мекенжайлары:
_______________________________________________________________
4. Есепке қою куәлігіне сәйкес теле-, радиоарнаның атауы:
_______________________________________________________________
5. Тақырыптық бағыты:
_______________________________________________________________
6. Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату желісінің тізбесін
қалыптастыруға арналған тарату аумағы (радиотелевизиялық станциялар
орналастырылатын елді мекендердің атауы):
_______________________________________________________________
6-1. Цифрлық жерсеріктік телерадио хабарларын тарату желісінің тізбесін
қалыптастыруға арналған (Қазақстан Республикасының аумағы немесе облыстық
маңызы бар әкімшілік бірлік):
_______________________________________________________________
7. Көпарналы хабар тарату ортасы (цифрлық эфирлік/жерсеріктік):
_______________________________________________________________
Қоса беріліп отырған құжаттар:
1. _______________________________________________________
2. _______________________________________________________
3. _______________________________________________________
Бірінші басшының/
дара кәсіпкердің қолы
МО 20__ ж.                   "___"___________
(бар болған жағдайда)";
Бұйрыққа
6-қосымша
"Телерадио хабарларын
таратудың ұлттық операторы
тарататын еркін қолжетімді
теле-, радиоарналардың тізбесін
қалыптастыру бойынша конкурс
өткізу қағидаларына
2-қосымша
Үміткерлердің конкурстық ұсыныстары
Үміткерлердің конкурстық ұсыныстары мынадай бөлімдерді қамтуы тиіс:
Шығармашылық ұсыныстар
Үміткер:
теле-, радиоарнаның хабар тарату торын (келесі айға);
мынадай мәліметтерді қамтитын ақпаратты:
1) теле-, радиоарнаның тақырыптық бағыты және олардың жанрлық арақатынасын (ақпараттық, талдамалық, публицистикалық, жастар және балалар, музыкалық теле-, радиобағдарламалар және көркем, деректі фильмдер);
2) хабар таратудың тілдік арақатынасы, теле-, радиобағдарламаларды қазақ тілінде тарату уақытын;
3) меншікті теле-, радиобағдарламалардың, сатып алынатын теле-, радиобағдарламалардың және қайта таратудың арақатынасын;
4) хабар таратудың орташа тәуліктік уақыты;
5) шығармашылық және техникалық жұмыскерлердің сандық мәндегі кадрлық әлеуетін ұсынады.
Техникалық ұсыныстар
Үміткер:
теле-, радиобағдарламалар өндірісінің стационарлық студиялық жабдығының болуы, жай-күйі және типі туралы ақпаратты;
аппараттық-студиялық кешеннің техникалық сипаттамаларын;
тиісті стандарттарды көрсете отырып, дыбыс және кескін сапасы жоғары теле-, радиобағдарламаларды эфирге беру жөніндегі міндеттемелерді;
студиялық кешеннің орналасқан жері, теле-, радиоарнаны ұлттық
теларадио хабарларын тарату операторының желісіне беру тәсілі туралы ақпаратты;
сигналды (теле-, радиоарнаны) ұлттық оператор желісіне алты ай ішінде жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі міндеттемелерді ұсынады.
Заңды және қаржылық ұсыныстар
Төлем қабілеттілігін және қаржылық тұрақтылығын растайтын құжаттар, оның ішінде:
үміткердің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі шоттары бойынша ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы үзінді-көшірме (-лер);
Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес конкурсқа қатысуға өтінім берілген күннің алдындағы күнтізбелік жыл үшін жасалған үміткердің қаржылық есептілігі, ал Қазақстан Республикасының аумағында тарату үшін конкурсқа қатысатын үміткерлер үшін Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес жасалған аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілік;
үміткердің салық берешегінің, сондай-ақ, міндетті төлемдер бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы конкурс өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланған күннен бұрын берілген салық органының анықтамасы;
телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторына цифрлық эфирлік және жерсеріктік телерадио хабарларын тарату желісі бойынша теле-, радиоарнаны таратқаны үшін ұлттық телерадио хабарларын тарату операторына анықтама берілген күннің алдындағы бір айдан аса созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы анықтама.".