О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 августа 2017 года № 336 "Об утверждении критериев отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков к водоемам и (или) участкам для ведения промыслового рыболовства, любительского (спортивного) рыболовства, озерно-товарного рыбоводного хозяйства, садкового рыбоводного хозяйства и Методики их определения"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2020 года № 21110. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2024 № 193.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 августа 2017 года № 336 "Об утверждении критериев отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков к водоемам и (или) участкам для ведения промыслового рыболовства, любительского (спортивного) рыболовства, озерно-товарного рыбоводного хозяйства, садкового рыбоводного хозяйства и Методики их определения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15697, опубликован 26 сентября 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в приложении 1 "Критерии отнесения рыбохозяйственных водоемов и (или) их участков к водоемам и (или) участкам для ведения промыслового рыболовства, любительского (спортивного) рыболовства, озерно-товарного рыбоводного хозяйства, садкового рыбоводного хозяйства", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. К горько-соленым (пригодным для добычи цист артемии) относятся рыбохозяйственные водоемы и (или) участки в которых:
отсутствует ихтиофауна;
минерализация воды более 30 г/дм3;
глубина не менее 0,5 метров (за исключением пересыхающих рыбохозяйственных водоемов и (или) участков).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Критериями являются:
1) для промыслового рыболовства:
крупные рыбохозяйственные водоемы и (или) участки при наличии рыбных ресурсов и других водных животных и возможности ведения устойчивого промысла;
промысловая нагрузка на водоемах позволяет естественное воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных;

"Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған су айдындарына және (немесе) учаскелерге жатқызудың өлшемшарттарын және оларды айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 15 тамыздағы № 336 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 19 тамызда № 21110 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 7 маусымдағы № 193 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 07.06.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған су айдындарына және (немесе) учаскелерге жатқызудың өлшемшарттарын және оларды айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 15 тамыздағы № 336 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15697 болып тіркелген, 2017 жылғы 26 қыркүйекте эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын, тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізуге арналған су айдындарына және (немесе) учаскелерге жатқызудың өлшемшарттарын", 1-қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ащы-тұзды (артемия цисталарын өндіру үшін жарамды) балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері жатады:
ихтиофаунаның болмауы;
судың минералдануы 30 г/дм3 артық;
тереңдігі 0,5 метрден кем емес (құрғайтын балық шаруашылығы су айдындарынан және (немесе) учаскелерінен басқа).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өлшемшарттар мыналар болып табылады:
1) кәсіпшілік балық аулау үшін:
балық ресурстары және басқа да су жануарлары және тұрақты кәсіпшілік аулауды жүргізуге мүмкіндік болған кезде ірі балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері;
су айдындарына кәсіпшілік жүктеме балық ресурстары мен басқа да су жануарларын табиғи өсімін молайтуға мүмкіндік береді;

2) для любительского (спортивного) рыболовства:
водоемы и (или) участки, на которых невозможно организовать промысловое рыболовство, ведение озерно-товарного или садкового рыбоводных хозяйств (водоемы с закоряженным дном, подверженные к замороопасным явлениям, затоны, протоки);
водоемы и (или) участки с низкой продуктивностью промысловых видов рыб и не имеющие существенного значения для их воспроизводства;
3) для озерно-товарного рыбоводного хозяйства:
обособленные (изолированные) водоемы (системы водоемов), отчлененные заливы морей, рек и водохранилищ, другие изолированные водоемы местного значения, населенные преимущественно малоценными видами рыб и имеющие низкую естественную рыбопродуктивность возможность полного (тотального) облова водоема;
небольшие озера и водохранилища, отчлененные заливы морей, рек и водохранилищ, другие изолированные водоемы местного значения, которые могут быть использованы для целей развития аквакультуры;
4) для садкового рыбоводного хозяйства:
рыбохозяйственные водоемы и (или) участки, с целью выращивания рыб и других водных животных в специальных устройствах (садках), позволяющих содержать их в полувольных контролируемых условиях.".
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Министр экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев

2) әуесқойлық (спорттық) балық аулау үшін:
кәсіпшілік балық өсіруді ұйымдастыру, көлде тауарлы балық өсіру және тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізу мүмкін емес су айдындары және (немесе) учаскелері (түбінде тырбиған ағаштары бар, балық қырылу қауіптілігі құбылысына ұшыраған су айдындары, бөгеулер, ағыстар);
кәсіпшілік балық түрлерінің өнімділігі төмен және олардың өсімін молайту үшін айтарлықтай мәні жоқ су айдындары және (немесе) учаскелері;
3) көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығы үшін:
оқшауланған (бөліп тасталған) су айдындары (су айдындары жүйелері), теңіздердің, өзендер мен су қоймаларының бөлінген шығанақтары, жергілікті маңызы бар басқа да оқшауланған су айдындары, негізінен құндылығы төмен балық түрлері аз құнды түрлерімен мекендейтін және табиғи балық өнімділігі төмен балықтар су айдынын толық (жаппай) аулау мүмкіндігі;
4) тор қоршамада балық өсіру шаруашылығы үшін:
жартылай ерікті бақыланатын жағдайларда ұстауға мүмкіндік беретін арнаулы құрылғыларда (тор қоршамаларда) балықтар мен басқа да су жануарларын өсіру мақсатында балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері.".
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
М. Мирзагалиев