Об утверждении правил предоставления информации (экстренного извещения) о случаях наступления смерти беременных, рожениц, а также в случае смерти родильниц в течение сорока двух календарных дней после родов, внезапной смерти пациентов при оказании им плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной и специализированной помощи, в том числе высокотехнологичных медицинских услуг)
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-100/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2020 года № 21181.
В соответствии с подпунктом 17) статьи 8 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления информации (экстренного извещения) о случаях наступления смерти беременных, рожениц, а также в случае смерти родильниц в течение сорока двух календарных дней после родов, внезапной смерти пациентов при оказании им плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной и специализированной помощи, в том числе высокотехнологичных медицинских услуг).
2. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан А. Цой
Утвержден приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 сентября 2020 года
№ ҚР ДСМ-100/2020
Правила предоставления информации (экстренного извещения) о случаях наступления
смерти беременных, рожениц, а также в случае смерти родильниц в течение сорока
двух календарных дней после родов, внезапной смерти пациентов при оказании им
плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной
и специализированной помощи, в том числе высокотехнологичных медицинских услуг)

Жүкті, босанатын әйелдердің қайтыс болу жағдайлары, сондай-ақ босанған әйелдер босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болған жағдайда, пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу жағдайлары туралы ақпарат (шұғыл хабархат) беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 7 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-100/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 8 қыркүйекте № 21181 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 8-бабының 17)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жүкті, босанатын әйелдердің қайтыс болу жағдайлары, сондай-ақ босанған әйелдер босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болған жағдайда, пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу жағдайлары туралы ақпарат (шұғыл хабархат) берілген қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 7 қыркүйектегі
№ ҚР ДСМ-100/2020
бұйрықпен бекітілген
Жүкті, босанатын әйелдердің қайтыс болу жағдайлары, сондай-ақ босанған әйелдер босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болған жағдайда, пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу жағдайлары туралы ақпарат (шұғыл хабархат) беру қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.10.2021 № ҚР ДСМ-104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления информации (экстренного извещения) о случаях наступления смерти беременных, рожениц, а также в случае смерти родильниц в течение сорока двух календарных дней после родов, внезапной смерти пациентов при оказании им плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной и специализированной помощи, в том числе высокотехнологичных медицинских услуг) (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 17) статьи 8 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок предоставления информации (экстренного извещения) о случаях наступления смерти беременных, рожениц, родильниц после прекращения беременности, а также внезапной смерти пациентов при оказании им плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной и специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) Международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем, десятого пересмотра (далее – МКБ-10) – единый документ для формирования системы учета заболеваемости и смертности;
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
3) государственный орган в сфере оказания медицинских услуг (помощи) - государственный орган, осуществляющий руководство в сфере оказания медицинских услуг (помощи), контроль за качеством медицинских услуг (помощи).
Глава 2. Порядок предоставления информации о случаях наступления смерти беременных, рожениц, а также в случае смерти родильниц в течение сорока двух календарных дней после родов
3. Руководители местных органов государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, субъектов здравоохранения с момента регистрации о случаях наступления смерти беременных, рожениц, а также в случае смерти родильниц в течение сорока двух календарных дней после родов (материнская смертность (далее – МС)) обеспечивают представление:

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.10.2021 № ҚР ДСМ-104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жүкті, босанатын әйелдердің қайтыс болу жағдайлары, сондай-ақ босанған әйелдер босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болған жағдайда, пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу жағдайлары туралы ақпарат (шұғыл хабархат) беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) бұйрығымен 17) тармақшасына сәйкес әзірленді және жүкті, босанатын әйелдердің қайтыс болу жағдайлары, сондай-ақ босанған әйелдер босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болған жағдайда, пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу жағдайлары туралы ақпарат (шұғыл хабархат) беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) аурулар мен денсаулыққа байланысты мәселелердің 10-шы қайта қараудағы халықаралық статистикалық жіктемесі (бұдан әрі - АХЖ-10) - сырқаттанушылық пен өлімді есепке алу жүйесін қалыптастыруға арналған бірыңғай құжат;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік орган - медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласында басшылықты, медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасын бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
2-тарау. Жүкті, босанатын әйелдердің қайтыс болу жағдайлары, сондай-ақ босанған әйелдердің босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болу жағдайлары туралы ақпарат беру тәртібі
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының, денсаулық сақтау субъектісінің басшылары жүкті, босанатын әйелдердің қайтыс болу жағдайлары, сондай-ақ босанған әйелдердің босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болу жағдайлары (ана өлімі (бұдан әрі – АӨ)) тіркелген сәттен бастап:

1) уведомления в течение двух часов посредством телефонной связи руководству уполномоченного органа;
2) в течение 24 часов в государственный орган и его территориальные подразделения (далее – территориальные подразделения) информации и копии следующих медицинских документов, в электронном варианте (в формате PDF) с имеющимися результатами дополнительных методов исследования (лабораторных, инструментальных) по формам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – приказ № ҚР ДСМ-175/2020), ежедневно:
"Извещения" по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
Формы № 077/у "Индивидуальная карта беременной и родильницы",
Формы № 048/у "Обменная карта беременной и родильницы";
Формы № 020/у "Форма учета родов";
Вкладного листа 11 к медицинской карте стационарного пациента "История развития новорожденного";
Формы № 001/у "Медицинская карта стационарного пациента", в том числе для заполнения истории прерывания беременности и истории родов;
Формы № 052/у "Медицинская карта амбулаторного пациента", в том числе для заполнения истории прерывания беременности;
Формы № 051/у "Карта учета МС".
3) Формы № 002/у "Протокол (карта) патологоанатомического исследования, блоков и стеклопрепаратов", утвержденной приказом № ҚР ДСМ-175/2020, блоков и стеклопрепаратов в территориальные подразделения в течение семи рабочих дней с момента регистрации случая МС.
4. Регистрация и учет случаев МС проводится по месту прикрепления к субъекту здравоохранения, независимо от места наступления смерти беременных, рожениц и родильниц в течение сорока двух календарных дней после родов.
Субъект здравоохранения по месту смерти сообщает о случае МС субъекту здравоохранения по месту прикрепления.
В случае отсутствия прикрепления к субъекту здравоохранения, МС регистрируется субъектом здравоохранения по месту проживания (нахождения).
5. Сведения по форме "Карта учета МС" заполняются медицинским работником (лечащим или дежурным врачом) субъекта здравоохранения, независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности, а также физическими лицами, занимающимися частной медицинской практикой.
6. Медицинские работники организации скорой медицинской помощи, фельдшерско-акушерского пункта, медицинского пункта, установившие МС вне субъекта здравоохранения (на дому, на улице вследствие дорожно-транспортных происшествий, чрезвычайных ситуаций природного или техногенного характера) сообщают субъекту здравоохранения по месту прикрепления данного лица.
В этих случаях сведения по форме "Карта учета МС" заполняются медицинским работником субъекта здравоохранения по месту прикрепления к субъекту здравоохранения.
В случае отсутствия прикрепления к субъекту здравоохранения, учет МС проводится аналогично пункту 4 Настоящих Правил.

1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның басшылығына телефон байланысы арқылы екі сағат ішінде хабарламаны;
2) 24 сағат ішінде медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органға және оның аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер) ақпаратты және күн сайын "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығы) бекітілген нысаны бойынша электрондық нұсқада (PDF форматында) қосымша зерттеу әдістерінің (зертханалық, аспаптық) қолда бар нәтижелерімен мынадай медициналық құжаттардың көшірмелерін:
Осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Хабарлама";
"Жүкті және босанған әйелдің жеке картасы" № 077/е нысанын;
"Жүкті және босанған әйелдің айырбастау картасы" № 048/е нысанын;
"Босануды есепке алу нысаны" № 020/е нысанын;
Стационарлық пациенттің "Жаңа туған нәрестенің даму тарихы" медициналық картасына 11-қосымша парақ;
"Стационарлық пациенттің медициналық картасы" № 001/е нысанын, оның ішінде жүктілікті үзу тарихын және босану тарихын толтыру үшін;
"Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" № 052/е нысанын, оның ішінде жүктілікті үзу тарихын толтыру үшін;
"АӨ есепке алу картасы" № 051/е нысанын;
3) АӨ жағдайы тіркелген кезден бастап жеті жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшелерге, № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген "Патологиялық-анатомиялық зерттеудің, блоктардың және шыны препараттардың хаттамасы (картасы)" № 002/е нысанын, блоктарды және шыны препараттарды ұсынуды қамтамасыз етеді.
4. АӨ жағдайларын тіркеу және есепке алу жүкті, босанатын әйелдердің, босанған әйелдердің босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болған жеріне қарамастан, денсаулық сақтау субъектісіне бекітілген жері бойынша жүргізіледі.
Қайтыс болған жердегі денсаулық сақтау субъектісі бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау субъектісіне АӨ жағдайы туралы хабарлайды.
Денсаулық сақтау субъектісіне бекіту болмаған жағдайда, АӨ тұрғылықты (орналасқан) жері бойынша денсаулық сақтау субъектісі тіркейді.
5. "АӨ есепке алу картасы" нысаны бойынша мәліметтерді меншік нысанына және ведомстволық тиістілігіне қарамастан денсаулық сақтау субъектісінің медицина қызметкері (емдеуші немесе кезекші дәрігер), сондай-ақ жеке медициналық практикамен айналысатын жеке тұлғалар толтырады.
6. Денсаулық сақтау субъектісінің тыс жерде (үйде, көшеде жол-көлік оқиғалары, табиғи немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан) АӨ анықталған жедел медициналық көмек ұйымының, фельдшерлік-акушерлік пункттің, медициналық пункттің медицина қызметкерлері осы тұлғаның бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау субъектісіне хабарлайды.
Мұндай жағдайларда "АӨ есепке алу картасы" нысаны бойынша мәліметтерді тіркелген жері денсаулық сақтау субъектіне медицина қызметкері толтырады.
Денсаулық сақтау субъектісіне бекіту болмаған жағдайда, АӨ есепке алу осы Ережелердің 4-тармағына ұқсас жүргізіледі.

7. Контроль за регистрацией и учетом МС осуществляет первый руководитель субъекта здравоохранения, а также заместитель руководителя местного органа государственного управления здравоохранением области, города республиканского значения и столицы, курирующий вопросы по родовспоможению.
8. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр электронного здравоохранения" обеспечивает предоставление в уполномоченный орган:
1) сводной информации по форме "Карта учета МС" ежедневно к 16.00 часам текущего дня;
2) ежемесячных сводных отчетов об обеспеченности субъектов родовспоможения кадрами и медицинским оборудованием в разрезе регионов к восьмому числу каждого месяца, следующего за отчетным;
3) ежемесячной сводной информации по случаям МС к восьмому числу каждого месяца, следующего за отчетным, с указанием заключительного диагноза и кода по МКБ-10.
Глава 3. Порядок предоставления информации о случаях внезапной смерти пациентов при оказании им плановой медицинской помощи
(первичной медико-санитарной и специализированной помощи, в том числе высокотехнологичных медицинских услуг)
9. С момента регистрации случаев внезапной смерти (R96 по коду МКБ-10) пациентов при оказании им плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной и специализированной помощи, в том числе высокотехнологичных медицинских услуг), а также случаев смерти пациентов с диагнозами: анафилактический шок (Т78.0 по коду МКБ-10), ятрогенные осложнения (Т80-85 по коду МКБ-10), остановка сердца (I46.1, I46.9 по коду МКБ-10), руководители местных органов государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы, субъектов здравоохранения обеспечивают предоставление в соответствующие территориальные подразделения:
1) извещения по форме согласно приложению к настоящим Правилам в течение 24 часов;
2) копий медицинских документов по формам, утвержденным приказом № ҚР ДСМ-175/2020, в электронном варианте (в формате PDF) с имеющимися результатами дополнительных методов исследования (лабораторных, инструментальных) в течение двух рабочих дней:
Формы № 001/у "Медицинская карта стационарного пациента";
Формы № 052/у "Медицинская карта амбулаторного пациента";
3) Формы № 002/у "Протокол (карта) патологоанатомического исследования, блоков и стеклопрепаратов", утвержденной приказом № ҚР ДСМ-175/2020, в течение четырнадцати рабочих дней.

7. АӨ тіркеу мен есепке алуды бақылауды денсаулық сақтау субъектісінің бірінші басшысы, сондай-ақ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы басшысының босандыру жөніндегі мәселелерге жетекшілік ететін орынбасары жүзеге асырады.
8. "Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны уәкілетті органға:
1) күн сайын ағымдағы күні сағат 16.00-ге қарай "АӨ есепке алу картасы" нысаны бойынша жиынтық ақпаратты;
2) өңірлер бөлінісінде есепті айдан кейінгі әрбір айдың сегізінші күніне қарай босандыру ұйымдарының кадрлармен және медициналық жабдықпен қамтамасыз етілуі туралы ай сайынғы жиынтық есептерді;
3) қорытынды диагнозды және АХЖ-10 кодын көрсете отырып, есепті айдан кейінгі әрбір айдың сегізінші күніне қарай АӨ жағдайлары бойынша ай сайын жиынтық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз етеді.
3-тарау. Пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу жағдайлары туралы ақпарат (шұғыл хабархат) беру тәртібі
9. Пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу жағдайлары (R96 АХЖ-10 коды бойынша), сондай-ақ анафилактикалық шок, (Т78.0 АХЖ-10 коды бойынша), ятрогенді асқынулар (Т80-85 АХЖ-10 коды бойынша), жүректің тоқтауы (I46.1, I46.9 АХЖ-10 коды бойынша) диагноздарымен пациенттердің қайтыс болу жағдайлары тіркелген кезден бастап облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының, денсаулық сақтау субъектілерінің басшылары тиісті аумақтық бөлімшелерге:
1) осы Қағидаларға қосымша сәйкес нысан бойынша 24 сағат ішінде хабарламаны;
2) екі жұмыс күні ішінде қосымша зерттеу әдістерінің (зертханалық, аспаптық) нәтижелері бар № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген нысандар бойынша электрондық нұсқада (PDF форматында) медициналық құжаттардың көшірмелерін;
"Стационарлық пациенттің медициналық картасы" № 001/е нысанын;
"Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" № 052/е нысанын;
3) он төрт жұмыс күні ішінде № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген "Патологиялық-анатомиялық зерттеудің, блоктардың және шыны препараттардың хаттамасы (картасы)" № 002/е нысанын ұсынуды қамтамасыз етеді.

10. Контроль за регистрацией и учетом случаев внезапной смерти (R96) пациентов при оказании им плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной и специализированной помощи, в том числе высокотехнологичных медицинских услуг), а также случаев смерти пациентов с диагнозами: анафилактический шок (Т78.0), ятрогенные осложнения (Т80-85), остановка сердца (I46.1, I46.9), осуществляет первый руководитель субъекта здравоохранения, а также заместитель руководителя местного органа государственного управления здравоохранением области, города республиканского значения и столицы, курирующий вопросы лечебно-профилактической помощи.
Приложение к Правилам
предоставления информации
(экстренного извещения)
о случаях наступления смерти
беременных, рожениц, а также
в случае смерти родильниц
в течение сорока двух
календарных дней после родов,
внезапной смерти пациентов
при оказании им плановой
медицинской помощи
(первичной медико-санитарной
и специализированной помощи,
в том числе
высокотехнологичных
медицинских услуг)
Экстренное извещение о случаях наступления смерти беременных, рожениц, родильниц после родов в течение сорока двух календарных дней, внезапной смерти пациентов при оказании им плановой медицинской помощи (первичной медико-санитарной и специализированной помощи, в том числе высокотехнологичных медицинских услуг)
(предоставляется в течение 24 часов с момента регистрации случая)
1. ИИН
2. Ф.И.О. (при его наличии)
3. Дата рождения
4. Пол мужской; женский
5. Житель города_______, житель села ___________
6. Адрес проживания
7. Контактный телефон
8. Семейное положение
9. Субъект здравоохранения прикрепления ________
10. Место работы/учебы/детского учреждения _____________должность ________ домохозяйка ____________
11. Адрес и наименование субъект здравоохранения, отделение
12. Дата госпитализации (плановая, экстренная)
13. Акушерский паритет ________, беременность ______, роды ______
14. Дата смерти
15. Проведено койко-дней ________, из них в отделении анестезиологии, реаниматологии и интенсивной терапии ___________
16. Диагноз (предварительный, основной, сопутствующий, патологоанатомический диагноз)
17. Наименование субъекта здравоохранения (СЗ), область заполнившей извещение (из регистра СЗ)
18. Ф.И.О. (при его наличии) и идентификатор врача, заполнившего извещение

10. Пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу (R96) жағдайларын, сондай-ақ анафилактикалық шок (Т78.0), ятрогенді асқынулар (Т80-85), жүректің тоқтауы (I46.1, I46.9) диагноздарымен пациенттердің қайтыс болу жағдайларын тіркеуді және есепке алуды бақылауды денсаулық сақтау субъектісінің бірінші басшысы, сондай-ақ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы басшысының емдеу-профилактикалық көмек мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары жүзеге асырады.
Жүкті, босанатын әйелдердің
қайтыс болу жағдайлары,
сондай-ақ босанған әйелдер
босанғаннан кейін күнтізбелік
қырық екі күн ішінде қайтыс
болған жағдайда, пациенттерге
жоспарлы медициналық көмек
(медициналық-санитариялық
алғашқы көмек және
мамандандырылған көмек, оның
ішінде жоғары технологиялық
медициналық көрсетілетін
қызметтер) көрсету кезінде
олардың кенеттен қайтыс болу
жағдайлары туралы ақпарат
(шұғыл хабархат) беру
қағидаларына қосымша
Жүкті, босанатын әйелдердің қайтыс болу жағдайлары, сондай-ақ босанған әйелдердің босанғаннан кейін күнтізбелік қырық екі күн ішінде қайтыс болу жағдайда, пациенттерге жоспарлы медициналық көмек (медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған көмек, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер) көрсету кезінде олардың кенеттен қайтыс болу жағдайлары туралы шұғыл хабархат (жағдай тіркелген сәттен бастап 24 сағат ішінде ұсынылады)
1. ЖСН
2. Т.А.Ә. (бар болса)
3. Туған күні
4. Жынысы ер
; әйел
5. Қала тұрғыны ____________ауыл тұрғыны__________________
6. Тұрғылықты мекенжайы
7. Байланыс телефоны
8. Отбасы жағдайы
9. Бекітілген денсаулық сақтау субъектісі
10. Жұмыс/оқу/балалар мекемесінің орны_______________, бөлімше лауазымы __________ үй шаруасындағы әйел ________________
11. Денсаулық сақтау субъектісің, бөлімшенің мекенжайы және атауы
12. Емдеуге жатқызу күні (жоспарлы, шұғыл)
13. Акушерлік паритет_______, жүктілік_______, босану_______
14. Қайтыс болған күні
15. Төсек күндері __________, оның ішінде анестезиология, реаниматология және қарқынды терапия бөлімшесінде ______________
16. Диагнозы (алдын ала, негізгі, қосарласқан, патологиялық-анатомиялық диагноз)
17. Хабарламаны толтырған денсаулық сақтау субъектісінің (ДС) атауы, облыс (ДС тіркелімінен)
18. Хабарламаны толтырған дәрігердің Т.А.Ә. (бар болса) және сәйкестендіргіші

19. Ф.И.О. (при его наличии) руководителя субъекта здравоохранения, заполнившего извещение, и руководителя соответствующего местного органа государственного управления здравоохранения области, города республиканского значения и столицы.
20. Дата и время заполнения.

19. Хабарламаны толтырған денсаулық сақтау субъектісінің басшысының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тиісті денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы басшысының Т.А.Ә. (бар болса)
20. Толтырған күні мен уақыты