О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 марта 2020 года № 92 "Об утверждении Правил определения затрат оператора независимой экспертизы на организацию и проведение независимой экспертизы базовых проектных документов и анализов разработки"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 7 октября 2020 года № 346. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2020 года № 21396. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 3 марта 2022 года № 85.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 03.03.2022 № 85 (вводится в действие с 07.03.2022 и подлежит официальному опубликованию).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 марта 2020 года № 92 "Об утверждении Правил определения затрат оператора независимой экспертизы на организацию и проведение независимой экспертизы базовых проектных документов и анализов разработки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20118, опубликован 16 марта 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах определения затрат оператора независимой экспертизы на организацию и проведение независимой экспертизы базовых проектных документов и анализов разработки, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Затраты Оператора на организацию и проведение независимой экспертизы проектов определяются по следующей формуле:
S=Cd*We
где:
S – затраты на организацию и проведение независимой экспертизы проектов, c учетом налога на добавленную стоимость;
Cd – стоимость одного дня проведения независимой экспертизы проектов, c учетом налога на добавленную стоимость;
We – количество рабочих дней в году на расчетный период, согласно пункту 4 статьи 140 Кодекса и Шкале рабочих дней, затраченных на организацию и проведение независимой экспертизы проектов, приведенной в приложении к настоящим Правилам.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Стоимость одного дня проведения независимой экспертизы проектов рассчитывается по следующей формуле:
где:
Е – плановые расходы, связанные с организацией независимой экспертизы проектов, учтенные в Плане развития Оператора на отчетный финансовый год. План развития Оператора утверждается Советом директоров, согласно пункту 10 Правил разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 февраля 2019 года № 14 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18328);
IS – количество задействованных специалистов Оператора, человек;

"Базалық жобалау құжаттарына және әзірлеуді талдауларға тәуелсіз сараптаманы ұйымдастыруға және жүргізуге арналған тәуелсіз сараптама операторының шығындарын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 11 наурыздағы № 92 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 7 қазандағы № 346 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 қазанда № 21396 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 3 наурыздағы № 85 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 03.03.2022 № 85 (07.03.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Базалық жобалау құжаттарына және әзірлеуді талдауларға тәуелсіз сараптаманы ұйымдастыруға және жүргізуге арналған тәуелсіз сараптама операторының шығындарын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 11 наурыздағы № 92 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20118 болып тіркелген, 2020 жылғы 16 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Базалық жобалау құжаттарына және әзірлеуді талдауларға тәуелсіз сараптаманы ұйымдастыруға және жүргізуге арналған тәуелсіз сараптама операторының шығындарын айқындау қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Оператордың жобаларға тәуелсіз сараптаманы ұйымдастыруға және жүргізуге арналған шығындары мынадай формула бойынша айқындалады:
S=Cd*We
мұнда:
S – қосылған құн салығын ескере отырып, жобаларға тәуелсіз сараптаманы ұйымдастыруға және жүргізуге арналған шығындар;
Cd – қосылған құн салығын ескере отырып, жобаларға тәуелсіз сараптама жүргізудің бір күнінің құны;
We – осы Қағидаларға қосымшада келтірілген жобаларға тәуелсіз сараптаманы ұйымдастыруға және жүргізуге жұмсалған жұмыс күндер шкаласына және Кодекстің 140-бабының 4-тармағына сәйкес есепті кезеңге бір жылдағы жұмыс күндерінің саны.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жобаларға тәуелсіз сараптама жүргізудің бір күнінің құны мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
Е – есепті қаржы жылына арналған Оператордың даму жоспарында ескерілген, жобаларға тәуелсіз сараптаманы ұйымдастыруға байланысты жоспарлы шығыстар. Оператордың даму жоспарын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 14 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18328 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларының 10-тармағына сәйкес Директорлар кеңесі бекітеді;
IS – Оператордың жұмылдырылған мамандарының саны, адам;

Wy – рабочие дни, затраченные на организацию и проведение экспертизы проектов на отчетный финансовый год, согласно статье 68 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (Баланс рабочего времени на текущий год);
Kp – коэффициент доходности.
Коэффициент доходности устанавливается по формуле:
Kp =Pp/E
где:
Pp – Плановые доходы, связанные с организацией и проведением независимой экспертизы проектов, учтенные в Плане развития Оператора на отчетный финансовый год".
2. Департаменту государственного контроля в сферах углеводородов и недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан

Wy – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 68-бабына сәйкес есепті қаржы жылына жобаларға сараптаманы ұйымдастыруға және жүргізуге жұмсалған жұмыс күндері (ағымдағы жылға арналған жұмыс уақытының балансы);
Kp – кірістілік коэффициенті.
Кірістілік коэффициенті мынадай формула бойынша анықталады:
Kp =Pp/E
мұнда:
Pp – есепті қаржы жылына арналған Оператордың даму жоспарында ескерілген жобаларға тәуелсіз сараптаманы ұйымдастыруға және жүргізуге байланысты жоспарлы кірістер.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Көмірсутектер және жер қойнауын пайдалану салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Н. Ногаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрлігі