Об утверждении Правил по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях Национального Банка Республики Казахстан и его территориальных филиалах
Совместные постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 сентября 2020 года № 115 и приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 октября 2020 года № 679. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2020 года № 21466.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 5 Требования по инженерно-технической укрепленности объектов, подлежащих государственной охране, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2011 года № 1151 "Некоторые вопросы объектов, подлежащих государственной охране" и подпунктом 9) части третьей пункта 23 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ и Министр внутренних дел Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ:
1. Утвердить Правила по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях Национального Банка Республики Казахстан и его территориальных филиалах.
2. Департаменту безопасности Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка государственную регистрацию настоящих совместных постановления и приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящих совместных постановления и приказа на официальном интернет-ресурсе Национального Банка после их официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящих совместных постановления и приказа представление в Юридический департамент Национального Банка сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 3 настоящих совместных постановления и приказа.
3. Департаменту информации и коммуникаций–пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящих совместных постановления и приказа направление их копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящих совместных постановления и приказа возложить на Председателя Национального Банка.
5. Настоящие совместные постановление и приказ вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________
Е. Тургумбаев
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
__________
Е. Досаев
Утверждены
совместными постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
т 21 сентября 2020 года № 115
и приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 07 октября 2020 года № 679
Правила по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях Национального Банка Республики Казахстан и его территориальных филиалах

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ғимараттарында және оның аумақтық филиалдарында өткізу және объектішілік режимдерді қамтамасыз ету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 115 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 7 қазандағы № 679 бірлескен қаулысы мен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 21 қазанда № 21466 болып тіркелді.
"Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 қазандағы № 1151 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілердің инженерлік-техникалық нығайтылуы жөніндегі талаптардың 5-тармағының 1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 23-тармағы үшінші бөлігінің 9) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі БҰЙЫРАДЫ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ғимараттарында және оның аумақтық филиалдарында өткізу және объектішілік режимдерді қамтамасыз ету жөніндегі қағидалар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) Қауіпсіздік департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Ұлттық Банктің Заң департаментімен бірлесіп осы бірлескен қаулы мен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен қаулы мен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бірлескен қаулы мен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Ұлттық Банктің Заң департаментіне осы бірлескен қаулы мен бұйрықтың осы тармағының 2) тармақшасында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Ақпарат және коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі осы бірлескен қаулы мен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде олардың көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен қаулы мен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бірлескен қаулы мен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2020 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 115 бірлескен
қаулысымен және
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 7 қазандағы
№ 679 бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ғимараттарында және оның аумақтық филиалдарында өткізу және объектішілік режимдерді қамтамасыз ету жөніндегі қағидалар

Сноска. Правила - в редакции совместного постановления Правления Национального Банка РК от 20.09.2021 № 79 и приказ Министра внутренних дел РК от 30.09.2021 № 679 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях Национального Банка Республики Казахстан и его территориальных филиалах (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) пункта 5 Требований по инженерно-технической укрепленности объектов, подлежащих государственной охране, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2011 года № 1151 "Некоторые вопросы объектов, подлежащих государственной охране", и определяют порядок обеспечения пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) и его территориальных филиалах.
2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) территориальный филиал – территориальный филиал Национального Банка, включая его здание, прилегающую к нему территорию, включая служебные помещения и территорию внутреннего двора;
2) уполномоченные работники территориальных филиалов – работники территориальных филиалов Национального Банка, ответственные за осуществление контроля за обеспечением пропускного и внутриобъектового режимов в территориальных филиалах Национального Банка;
3) постовой полицейский – сотрудник полиции Управления специализированной службы охраны областей и городов Астана, Алматы и Шымкент Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – УССО), ответственный за осуществление мер по обеспечению пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях Национального Банка и его территориальных филиалах, Постоянного Представительства Национального Банка в городе Алматы (далее – Представительство);
4) здания – здания, относящиеся к особо важным государственным объектам, подлежащим государственной охране:
центрального аппарата Национального Банка;
Представительства;
территориальных филиалов Национального Банка;
5) посетители - граждане Республики Казахстан, иностранцы или лица без гражданства, пребывающие в зданиях Национального Банка и его территориальных филиалах, Представительства;
6) разовый пропуск на бумажном носителе – разовый пропуск на бумажном носителе, выдаваемый работникам Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства и организаций, а также посетителям для осуществления разового пропуска в здания по форме согласно приложению 1 к Правилам;

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 20.09.2021 № 79 және ҚР Ішкі істер министрінің 30.09.2021 № 679 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ғимараттарында және оның аумақтық филиалдарында өткізу және объектішілік режимдерді қамтамасыз ету жөніндегі қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 қазандағы № 1151 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілердің инженерлік-техникалық нығайтылуы жөніндегі талаптардың 5-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) ғимараттарында және оның аумақтық филиалдарында өткізу және объектішілік режимдерді қамтамасыз ету тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аумақтық филиал – Ұлттық Банктің ғимаратын, қызметтік үй-жайларды және ішкі ауланың аумағын қоса алғанда, оған іргелес аумақты қосқанда, оның аумақтық филиалы;
2) аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлері – Ұлттық Банктің аумақтық филиалдарында өткізу және объектішілік режимдердің қамтамасыз етілуіне бақылауды жүзеге асыруға жауапты Ұлттық Банктің аумақтық филиалдарының қызметкерлері;
3) бекет полицейі – Ұлттық Банктің және оның аумақтық филиалдарының, Ұлттық Банктің Алматы қаласындағы тұрақты өкілдігінің (бұдан әрі – Өкілдік) ғимараттарында өткізу және объектішілік режимдерді қамтамасыз ету жөніндегі шараларды жүзеге асыруға жауапты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің облыстардың және Астана, Алматы және Шымкент қалаларының мамандандырылған күзет қызметі басқармасының (бұдан әрі – МКҚБ) полиция қызметкері;
4) ғимараттар – мыналардың:
Ұлттық Банк орталық аппаратының;
Өкілдіктің;
Ұлттық Банктің аумақтық филиалдарының мемлекеттік күзетілуі тиіс аса маңызды мемлекеттік объектілерге жататын ғимараттары;
5) келушілер – Ұлттық Банктің және оның аумақтық филиалдарының, Өкілдіктің ғимараттарына келген Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер немесе азаматтығы жоқ адамдар;
6) қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнама – Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің және ұйымдардың қызметкерлеріне, сондай-ақ келушілерге ғимараттарға біржолғы кіріп-шығуын жүзеге асыру үшін берілетін қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнама;

7) подразделение безопасности – подразделение центрального аппарата Национального Банка, внутриструктурное подразделение Представительства, ответственные за осуществление контроля за обеспечением пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях Национального Банка, Представительства;
8) пропускной и внутриобъектовый режимы – установленный в пределах зданий Национального Банка и его территориальных филиалов, Представительства порядок, обеспечиваемый совокупностью организационных и технических мероприятий;
9) пластиковый электронный постоянный пропуск (далее – электронный постоянный пропуск) – пластиковый электронный постоянный пропуск с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) и фотографии владельца, выдаваемый работникам Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства и организаций для осуществления постоянного пропуска в здания по форме согласно приложению 2 к Правилам;
10) пластиковый электронный временный (разовый) пропуск (далее - электронный временный (разовый) пропуск) – пластиковый электронный временный (разовый) пропуск, выдаваемый работникам Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства и организаций, а также посетителям для осуществления временного (разового) пропуска в здания по форме согласно приложению 3 к Правилам;
11) пост полиции - место в зданиях Национального Банка и его территориальных филиалов, Представительства либо территории, на котором сотрудник УССО исполняет возложенные на него служебные обязанности, определенные в договоре о закупках услуг по охране административных зданий Национального Банка и его территориальных филиалов, Представительства;
12) технический контроль – совокупность мероприятий, проводимых с использованием специальных технических средств, предназначенных для обнаружения и пресечения несанкционированного вноса (выноса), ввоза (вывоза), проноса (провоза) запрещенных предметов и веществ, а также несанкционированного выноса (вывоза) имущества и ценностей Национального Банка и его территориальных филиалов, Представительства;
13) организации – дочерние организации Национального Банка, организации, предоставляющие услуги Национальному Банку и его территориальным филиалам, Представительству на договорной основе, организации, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, организации, арендующие помещения в зданиях Национального Банка и его территориальных филиалах, Представительства;
14) электронная техника - компьютеры, ноутбуки, модули беспроводного доступа, видеокамеры, фотоаппараты, копировальные машины, цифровые накопители информации, а также устройства с функциями аудио- видео- фотофиксации, выхода в интернет, сканирования, оцифровывания, снятия информации с бумажных, электронных носителей, приема, передачи и хранения цифровой информации.

7) қауіпсіздік бөлімшесі – Ұлттық Банктің, Өкілдіктің ғимараттарында өткізу және объектішілік режимдердің қамтамасыз етілуіне бақылауды жүзеге асыруға жауапты Ұлттық Банк орталық аппаратының бөлімшесі, Өкілдіктің құрылымішілік бөлімшесі;
8) өткізу және объектішілік режимдер – Ұлттық Банктің және оның аумақтық филиалдарының, Өкілдіктің ғимараттары шегінде белгіленген, ұйымдастыру және техникалық іс-шаралардың жиынтығымен қамтамасыз етілетін тәртіп;
9) пластикалық электрондық тұрақты рұқсатнама (бұдан әрі – электрондық тұрақты рұқсатнама) – Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің мен ұйымдардың қызметкерлеріне берілетін, иесінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) және фотосуреті көрсетілген пластикалық электрондық тұрақты рұқсатнама;
10) пластикалық электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнама (бұдан әрі – электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнама) – Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің және ұйымдардың қызметкерлеріне, сондай-ақ келушілерге ғимараттарға уақытша (біржолғы) кіріп-шығуын жүзеге асыру үшін берілетін пластикалық электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнама;
11) полиция бекеті – Ұлттық Банктің және оның аумақтық филиалдарының, Өкілдіктің ғимараттарындағы МКҚБ қызметкері Ұлттық Банктің және оның аумақтық филиалдарының, Өкілдіктің әкімшілік ғимараттарын күзету жөніндегі қызметтерді сатып алу туралы шартта айқындалған өзіне жүктелген қызметтік міндеттерді орындайтын аумақтағы орын;
12) техникалық бақылау – тыйым салынған заттар мен бұйымдарды рұқсатсыз әкелуді (әкетуді), көлікпен әкелуді (әкетуді), алып өтуді (көлікпен алып өтуді), сондай-ақ Ұлттық Банктің және оның аумақтық филиалдарының, Өкілдіктің мүлкі мен құндылықтарын рұқсатсыз шығаруды (көлікпен әкетуді) анықтауға және жолын кесуге арналған арнайы техникалық құралдарды пайдалана отырып жүргізілетін іс-шаралар жиынтығы;
13) ұйымдар – Ұлттық Банктің еншілес ұйымдары, Ұлттық Банкке және оның аумақтық филиалдарына, Өкілдікке шарттық негізде қызмет көрсететін ұйымдар, айрықша қызметі банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау болып табылатын ұйымдар, Ұлттық Банктің және оның аумақтық филиалдарының, Өкілдіктің ғимараттарында үй-жайларды жалға алатын ұйымдар;
14) электрондық техника – компьютерлер, ноутбуктер, сымсыз қол жеткізу модульдері, бейнекамералар, фотоаппараттар, көшіру машиналары, цифрлық ақпарат жинақтағыштар, сондай-ақ аудио-бейне-фотобелгілеу, интернетке шығу, сканерлеу, цифрландыру, қағаз, электрондық тасымалдағыштардан ақпаратты алу, цифрлық ақпаратты қабылдау, беру және сақтау функциялары бар құрылғылар.

Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным совместным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказом Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Организация и обеспечение пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях возлагается на УССО, обеспечивающих государственную охрану особо важных государственных объектов на договорной основе.
4. Установленные Правилами требования пропускного и внутриобъектового режимов распространяются на всех лиц, постоянно или временно находящихся в зданиях.
5. Лицам, находящимся в зданиях, необходимо соблюдать пропускной и внутриобъектовый режимы, установленные Правилами, а также придерживаться общепринятых норм поведения.
Глава 2. Общий порядок обеспечения пропускного и внутриобъектового режимов
6. При входе в здания постовыми полицейскими осуществляется технический контроль в отношении входящих лиц с использованием специального оборудования и технических средств контроля, за исключением лиц, указанных в Перечне лиц, в отношении которых технический контроль не осуществляется согласно приложению 4 к Правилам.
Специальное оборудование и технические средства также используются при осмотре ручной клади и личных вещей лиц.
При срабатывании специальных технических средств контроля постовой полицейский предлагает лицу, подвергнутому техническому контролю, показать содержимое ручной клади для визуального осмотра.
При выходе из строя специальных технических средств контроля либо их отсутствии лицо самостоятельно предъявляет в открытом виде ручную кладь постовому полицейскому для визуального осмотра.
7. В здания запрещается вносить предметы и (или) вещества, указанные в Перечне предметов и (или) веществ, запрещенных либо ограниченных к вносу (проносу) в здания Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства согласно приложению 5 к Правилам (далее – Перечень предметов и (или) веществ). В целях предотвращения вноса предметов и (или) веществ, указанных в Перечне предметов и (или) веществ, постовой полицейский проводит личный досмотр входящего лица с его согласия. Личный досмотр проводится постовыми полицейскими одного пола с досматриваемым лицом в отдельном помещении и в присутствии двух понятых того же пола, без ущемления чести и достоинства досматриваемого лица.
Разрешены к вносу (проносу) в здания предметов, указанных в подпунктах 8), 9), 10), 11), 12), 13) Перечня предметов и (или) веществ, работникам Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства и организаций в порядке, установленном пунктом 10 Правил.
Внос (вынос), ввоз (вывоз) ноутбуков, планшетов, принадлежащих работникам Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства и организаций постовой полицейский регистрирует в журнале движения электронной техники по форме согласно приложению 11 к Правилам.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
3. Ғимараттарда өткізу және объектішілік режимдерді ұйымдастыру және қамтамасыз ету шарт негізінде аса маңызды мемлекеттік объектілерді мемлекеттік қорғауды қамтамасыз ететін МКҚБ-ға жүктеледі.
4. Қағидаларда белгіленген өткізу және объектішілік режимдердің талаптары ғимараттарда тұрақты немесе уақытша болатын барлық тұлғаларға қолданылады.
5. Ғимараттардағы адамдар Қағидаларда белгіленген өткізу және объектішілік режимдерді сақтауы, сондай-ақ жалпы қабылданған мінез-құлық нормаларын ұстануы қажет.
2-тарау. Өткізу және объектішілік режимдерді қамтамасыз етудің жалпы тәртібі
6. Бекет полицейлері ғимаратқа кіру кезінде Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес техникалық бақылау жүзеге асырылмайтын адамдар тізбесінде көрсетілген адамдарды қоспағанда, арнайы жабдықты және техникалық бақылау құралдарын пайдалана отырып, кіретін адамдарға қатысты техникалық бақылауды жүзеге асырады.
Арнайы жабдықтар мен техникалық құралдар адамдардың қол жүгі мен жеке заттарын қарау кезінде де пайдаланылады.
Арнайы техникалық бақылау құралдары іске қосылған кезде бекет полицейі техникалық бақылауға алынған адамға көзбен шолып қарау үшін қол жүгінің ішіндегісін көрсетуді ұсынады.
Арнайы техникалық бақылау құралдары істен шыққан не олар болмаған кезде адам өзі көзбен шолып қарау үшін бекет полицейіне қол жүгін ашық түрде ұсынады.
7. Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің ғимараттарына әкелуге (алып өтуге) тыйым салынған не шектелген заттар және (немесе) бұйымдар тізбесінде (бұдан әрі – Заттар және (немесе) бұйымдар тізбесі) көрсетілген заттарды және (немесе) бұйымдарды ғимараттарға әкелуге тыйым салынады. Заттар және (немесе) бұйымдар тізбесінде көрсетілген заттардың және (немесе) бұйымдардың әкелінуіне жол бермеу мақсатында бекет полицейі кіретін адамның келісімімен оны жеке тексеріп шығады. Жеке тексеріп шығуды тексерілетін адаммен бір жыныстағы бекет полицейлері жеке үй-жайда және тексерілетін адамның ар-намысы мен абыройына нұқсан келтірмей, сол жыныстағы екі куәгердің қатысуымен жүргізеді.
Заттар және (немесе) бұйымдар тізбесінің 8), 9), 10), 11), 12), 13) тармақшаларында көрсетілген заттар Ұлттық Банк, аумақтық филиалдар, Өкілдік және ұйымдар қызметкерлерінің Қағидалардың 10-тармағында белгіленген тәртіппен ғимараттарға әкелуіне (алып өтуіне) рұқсат етіледі.
Ұлттық Банк, аумақтық филиалдар, Өкілдік және ұйымдар қызметкерлеріне тиесілі ноутбуктерді, планшеттерді әкелуді (әкетуді), көлікпен әкелуді (көлікпен әкетуді) бекет полицейі Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық техниканың қозғалысы журналында тіркейді.

Сноска. Пункт 7 - в редакции совместного постановления Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказа Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Непрохождение технического контроля или досмотра входящим лицом является основанием для отказа в его допуске в здания, за исключением лиц, в отношении которых технический контроль не осуществляется.
9. Внос (пронос) посетителям предметов и (или) веществ, указанных в Перечне предметов и веществ в здания Национального Банка, территориальные филиалы, Представительства не допускается. Предметы, указанные в подпунктах 8), 9), 10), 11), 12), 13) Перечня предметов и (или) веществ, оставляются при входе в здание в специальных индивидуальных ячейках, за исключением вноса (проноса) посетителями мобильных телефонов (смартфонов) для их использования при оплате приобретаемой монетной продукции через соответствующие приложения посредством POS-терминала.
10. Внос (пронос) посетителем предметов, указанных в подпунктах 8), 9), 10), 11), 12), 13) Перечня предметов и (или) веществ допускается по согласованию с подразделением безопасности и (или) руководителем филиала либо лицом, исполняющим его обязанности, на основании заявки на пропуск, составленной в произвольной форме подразделением центрального аппарата Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства и организации, инициировавшими посещение.
11. При обнаружении у входящего лица предметов и веществ, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) Перечня предметов и (или) веществ, постовой полицейский действует в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Допуск в здания с животными не допускается.
13. Допуск лиц в состоянии алкогольного, наркотического и токсикоманического опьянения запрещен.
Глава 3. Зоны доступа служебных помещений территориальных филиалов
14. Помещения территориальных филиалов и их территория по доступности разделяются на три зоны доступа:
1) первая зона доступа – здания, территории, помещения, доступ в которые не ограничен и регулируется Правилами;
2) вторая зона доступа – помещения кассового узла, за исключением кладовой (хранилища), служебные помещения, доступ в которые разрешен определенному кругу лиц для исполнения возложенных обязанностей, а также посетителям по разовым пропускам или в сопровождении работников;
3) третья зона доступа – помещения кладовой (хранилища), помещения с секретными документами, оружием, иные служебные помещения, доступ в которые разрешен строго ограниченному кругу лиц для исполнения возложенных обязанностей либо по разовым пропускам с разрешения руководителя территориального филиала, либо лица, исполняющего его обязанности, и в сопровождении специально выделенного работника.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
8. Техникалық бақылау жүзеге асырылмайтын адамдарды қоспағанда, кіретін адамның техникалық бақылаудан немесе тексеріп қараудан өтпеуі оны ғимаратқа кіргізуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
9. Келушілердің Заттар және (немесе) бұйымдар тізбесінде көрсетілген заттарды және (немесе) бұйымдарды Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің ғимараттарына кіргізуіне (алып өтуіне) жол берілмейді. Келушілердің сатып алынатын монета өнімін POS-терминал арқылы тиісті қосымшалар арқылы төлеу кезінде пайдалану үшін мобильді телефондарды (смартфондарды) кіргізуін (алып өтуін) қоспағанда, Заттар және (немесе) бұйымдар тізбесінің 8), 9), 10), 11), 12), 13) тармақшаларында көрсетілген заттар ғимаратқа кірер кезде арнайы жеке ұяшықтарда қалдырылады
10. Заттар және (немесе) бұйымдар тізбесінің 8), 9), 10), 11), 12), 13) тармақшаларында көрсетілген заттарды келушінің кіргізуіне (алып өтуіне) Ұлттық Банктің орталық аппаратының, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің және келуге бастама танытқан ұйымның бөлімшесі еркін нысанда жасаған рұқсатнама алуға арналған өтінімнің негізінде қауіпсіздік бөлімшесімен және (немесе) филиалдың басшысымен не оның міндеттерін атқаратын адаммен келісу бойынша рұқсат етіледі.
11. Егер кіруші адамда Заттар және (немесе) бұйымдар тізбесінің 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көзделген заттар мен бұйымдар табылса, бекет полицейі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әрекет етеді.
12. Ғимараттарға жануарлармен кіруге жол берілмейді.
13. Адамдарды алкогольден, есірткіден және уытқұмарлықтан масаң күйде жіберуге тыйым салынады.
3-тарау. Аумақтық филиалдардың қызметтік үй-жайларына кіру аймақтары
14. Аумақтық филиалдардың үй-жайлары мен олардың аумағы қолжетімділік бойынша үш кіру аймағына бөлінеді:
1) бірінші кіру аймағы – кіру шектелмеген және Қағидалармен реттелетін ғимараттар, аумақтар, үй-жайлар;
2) екінші кіру аймағы – қойманы (сақтау орнын) қоспағанда, касса торабының үй-жайлары, жүктелген міндеттерді орындау үшін адамдардың белгілі бір тобына, сондай-ақ бір жолғы рұқсатнама бойынша немесе қызметкерлердің еріп жүруімен келушілерге кіруге рұқсат етілген қызметтік үй-жайлар;
3) үшінші кіру аймағы – қойманың (сақтау орнының) үй-жайлары, құпия құжаттары, қару-жарағы бар үй-жайлар, жүктелген міндеттерді орындау үшін не аумақтық филиал басшысының не оның міндетін атқарушы адамның рұқсатымен және арнайы бөлінген қызметкердің еріп жүруімен біржолғы рұқсатнамалар бойынша адамдардың қатаң шектелген тобына кіруге рұқсат етілген өзге де қызметтік үй-жайлар.

Сноска. Пункт 14 - в редакции совместного постановления Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказа Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Перечень служебных помещений, относящихся ко второй и третьей зоне доступа, а также список работников филиалов, организаций, имеющих право входа в указанные помещения, утверждается руководителями территориальных филиалов либо лицами, исполняющими их обязанности.
16. Внос и использование в служебных помещениях, относящихся к третьей зоне доступа личных визуальных средств наблюдения, видео-, кино- радиотехнической и фотоаппаратуры запрещен.
Внос и использование электронной техники в служебных помещениях, относящихся ко второй зоне доступа, разрешается на основании распоряжения руководителя филиала либо лица, исполняющего его обязанности.
Глава 4. Организация пропускного и внутриобъектового режимов в зданиях
17. Допуск лиц, входящих в здания осуществляется по одному из следующих документов:
1) электронный постоянный пропуск;
2) электронный временный (разовый) пропуск;
3) разовый пропуск на бумажном носителе;
4) спискам посетителей, представленных в подразделение безопасности (или) руководителю территориального филиала либо лицу, исполняющему его обязанности, подразделениями центрального аппарата Национального Банка, Представительства, территориальных филиалов, а также организациями на срок не более 1 (одного) месяца;
5) документу, удостоверяющему личность либо цифровому документу в электронном формате посетителя, направляющегося в кассу территориального филиала для кассового обслуживания, с регистрацией постовым полицейским в журнале учета посетителей по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Доступ в здания осуществляется с использованием электронных пропусков в системе контроля управления доступом (далее – СКУД), за исключением предоставления доступа на основании разового пропуска на бумажном носителе.
Разовый пропуск на бумажном носителе используется в случаях отсутствия СКУД, выхода его из строя, отсутствия электронных карт, используемых при выдаче электронного временного (разового) пропуска.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным совместным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказом Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-1. Работникам подразделения внутреннего аудита центрального аппарата Национального Банка при проведении аудиторской проверки филиала Национального Банка, а также работникам подразделения наличного денежного обращения центрального аппарата Национального Банка при проведении проверки и оказания практической помощи филиалу Национального Банка, разрешается беспрепятственный доступ в кассовый узел филиала Национального Банка, за исключением кладовой (хранилища) филиала Национального Банка, доступ в которую осуществляется в сопровождении работника филиала Национального Банка, на которого возлагается материальная ответственность за сохранность ценностей филиала Национального Банка, на основании следующих документов:

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
15. Екінші және үшінші кіру аймағына жататын қызметтік үй-жайлардың тізбесін, сондай-ақ филиалдардың, ұйымдардың аталған үй-жайларға кіруге құқығы бар қызметкерлерінің тізімін аумақтық филиалдардың басшылары не олардың міндетін атқаратын адамдар бекітеді.
16. Жеке көзбен шолып бақылау құралдарын, бейне -, кино -, радиотехникалық және фотоаппаратураны үшінші кіру аймағына жататын қызметтік үй-жайларда алып кіруге және пайдалануға тыйым салынады.
Екінші кіру аймағына жататын қызметтік үй-жайларда электрондық техниканы алып кіруге және пайдалануға филиал басшысының не оның міндетін атқаратын адамның өкімі негізінде рұқсат етіледі.
4-тарау. Ғимараттарда өткізу және объектішілік режимдерді ұйымдастыру
17. Ғимараттарға кіруші адамдарды кіргізу мына құжаттардың біреуі:
1) пластикалық электрондық тұрақты рұқсатнама;
2) пластикалық электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнама;
3) қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнама;
4) бір айдан аспайтын мерзімге Ұлттық Банктің орталық аппаратының, Өкілдіктің, аумақтық филиалдардың бөлімшелері, сондай-ақ ұйымдар қауіпсіздік бөлімшесіне және (немесе) аумақтық филиалдың басшысына не оның міндетін атқаратын адамға 1 (бір) айдан аспайтын мерзімге ұсынған келушілердің тізімдері;
5) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекет полицейі келушілерді есепке алу журналында тіркей отырып, аумақтық филиалдың кассасына кассалық қызмет көрсету үшін жіберілетін келушінің жеке басын куәландыратын құжат не электрондық форматтағы цифрлық құжат бойынша жүзеге асырылады.
Қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнама негізінде рұқсат беруді қоспағанда, ғимараттарға кіру рұқсатын басқаруды бақылау жүйесіндегі (бұдан әрі – РББЖ) электрондық рұқсатнамаларды пайдалана отырып жүзеге асырылады.
Қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнама РББЖ болмаған, ол істен шыққан, электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнаманы беру кезінде пайдаланылатын электрондық карталар болмаған жағдайларда пайдаланылады.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
17-1. Ұлттық Банк орталық аппаратының ішкі аудит бөлімшесінің қызметкерлеріне Ұлттық Банк филиалына аудиторлық тексеру жүргізу кезінде, сондай-ақ Ұлттық Банк орталық аппаратының қолма-қол ақша айналысы бөлімшесінің қызметкерлеріне Ұлттық Банк филиалына тексеру жүргізу және практикалық көмек көрсету кезінде Ұлттық Банк филиалының қоймасын (сақтау орнын) қоспағанда, Ұлттық Банк филиалының касса торабына кедергісіз кіруге рұқсат етіледі, Ұлттық Банк филиалының қоймасына (сақтау орнына) кіру рұқсаты Ұлттық Банк филиалының құндылықтарының сақталуына материалдық жауапкершілік жүктелетін Ұлттық Банк филиалы қызметкерінің ілесіп жүруімен мынадай құжаттар негізінде қол жеткізу жүзеге асырылады:

1) задания на проведение аудиторской проверки – работникам подразделения внутреннего аудита центрального аппарата Национального Банка;
2) задания на проведение проверки и/или оказание практической помощи территориальному филиалу Национального Банка доступа – работникам подразделения наличного денежного обращения центрального аппарата Национального Банка.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с совместным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказом Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Допуск в здания посетителей по электронным временным (разовым) пропускам, разовым пропускам на бумажном носителе и спискам посетителей осуществляется в рабочие дни с 9:00 часов до 18:30 часов, перерыв с 13:00 часов до 14:30 часов времени города Астаны, за исключением кассового обслуживания посетителей.
При служебной необходимости предоставления посетителям допуска в здания во внерабочее время, выходные или праздничные дни подразделение, ответственное за организацию мероприятия (встречи), направляет в подразделение безопасности или руководителю территориального филиала либо лицу, исполняющему его обязанности, ходатайство с указанием фамилий, имен, отчеств (при их наличии), номеров и дат выдачи документов, удостоверяющих личность посетителей и времени прибытия и убытия.
Сноска. Пункт 18 - в редакции совместного постановления Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказа Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Выдача посетителям электронных временных (разовых) пропусков, разовых пропусков на бумажном носителе осуществляется подразделением безопасности, уполномоченными работниками территориальных филиалов.
20. Пропуск посетителей по представленным спискам осуществляется по письменному разрешению:
1) руководителя, заместителя руководителя либо работника подразделения безопасности, уполномоченного в соответствии с должностной инструкцией;
2) руководителя территориального филиала либо лица, исполняющего его обязанности.
21. Передвижение посетителей без сопровождения в зданиях не допускается, за исключением посетителей, направляющихся в обменную кассу территориального филиала, а также работников инкассаторских организаций – в кассу приҰма и кассу выдачи для кассового обслуживания.
22. При входе в здания по электронному временному (разовому) пропуску, разовому пропуску на бумажном носителе, а также по списку посетителей, посетитель предъявляет постовому полицейскому документ, удостоверяющий личность либо цифровой документ в электронном формате.

1) Ұлттық Банк орталық аппаратының ішкі аудит бөлімшесінің қызметкерлеріне – аудиторлық тексеру жүргізуге тапсырмалар;
2) Ұлттық Банк орталық аппаратының қолма-қол ақша айналысы бөлімшесінің қызметкерлеріне – Ұлттық Банктің аумақтық филиалына тексеру жүргізуге және/немесе практикалық көмек көрсетуге тапсырмалар
Ескерту. 17-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
18. Келушілерді электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнамалар, қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнамалар және келушілердің тізімдері бойынша келушілерге кассалық қызмет көрсетуді қоспағанда, ғимараттарға кіргізу жұмыс күндері Астана қаласының уақыты бойынша сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін жүзеге асырылады, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейін үзіліс.
Жұмыс уақытынан тыс кезде, демалыс немесе мереке күндері келушілерге ғимаратқа кіру рұқсатын берудің қызметтік қажеттілігі туындаған жағдайда, іс-шараны (кездесуді) ұйымдастыруға жауапты бөлімше қауіпсіздік бөлімшесіне немесе аумақтық филиалдың басшысына не оның міндетін атқаратын адамға келушілердің тегін, атын, әкесінің атын (ол бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттардың нөмірлері мен берілген күнін және келу мен кету уақытын көрсете отырып өтінішхат жібереді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
19. Келушілерге уақытша (біржолғы) электрондық рұқсатнама, қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнама беруді қауіпсіздік бөлімшесі, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлері жүзеге асырады.
20. Ұсынылған тізімдер бойынша келушілерді өткізу:
1) қауіпсіздік бөлімшесінің басшысының, басшының орынбасары немесе лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес уәкілетті қызметкердің;
2) аумақтық филиал басшысының не оның міндеттерін атқаратын адамның жазбаша рұқсаты бойынша жүзеге асырылады.
21. Аумақтық филиалдың айырбастау кассасына баратын келушілерді, сондай-ақ кассалық қызмет көрсету үшін қабылдау кассасына және беру кассасына баратын инкассаторлық ұйымдардың қызметкерлерін қоспағанда, келушілердің еріп жүрусіз кіріп-шығуына жол берілмейді.
22. Ғимаратқа кіру кезінде электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнама, қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнама бойынша, сондай-ақ келушілер тізімі бойынша келуші полиция бекеті қызметкеріне жеке басын куәландыратын құжатты не электрондық форматтағы цифрлық құжатты көрсетеді.

23. Посетитель при выходе из здания помещает электронный временный (разовый) пропуск в картоприемник пропускного турникета (при наличии), в случае выхода его из строя либо отсутствия сдает разовый пластиковый электронный пропуск или разовый пропуск на бумажном носителе с подписью работника, его принявшего постовому полицейскому.
Выход из здания лица, получившего разовый пропуск на бумажном носителе без подписи работника, его принявшего, не допускается.
24. Электронный временный (разовый) пропуск, разовый пропуск на бумажном носителе действительны только для тех лиц, на имя которых они оформлены, а также на дату их выдачи. Передача пропусков другим лицам не допускается.
25. При выявлении в предъявленном посетителем документе, предоставляющем ему право входа в здание, несоответствия данным документа, удостоверяющего личность (цифрового документа в электронном формате) посетителя, и (или) несоответствия фото изображения посетителя с его внешностью, постовой полицейский действует в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
26. Допуск в здания сотрудников государственной фельдъегерской службы, службы правительственной связи Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, подразделения президентской связи Службы государственной охраны Республики Казахстан при исполнении ими служебных обязанностей осуществляется по спискам.
27. Руководители подразделений Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства, организаций, инициировавших посещение, обеспечивают сопровождение посетителей от входа до выхода из здания, и несут персональную ответственность за необеспечение сопровождения входящих лиц на протяжении всего периода их пребывания в зданиях.
28. Работники подразделения по защите государственных секретов и мобилизационной подготовке Национального Банка совместно с ответственным работником подразделения безопасности обеспечивают беспрепятственный (без оформления материального пропуска по форме согласно приложению 7 к Правилам) внос (вынос), ввоз (вывоз) имущества Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Службы государственной охраны Республики Казахстан - специальной техники передаваемой в пользование Национальному Банку.
Глава 5. Порядок допуска автотранспорта
29. Въезд (выезд) автотранспортных средств организаций на прилегающую территорию, паркинг Национального Банка, Представительства осуществляется с разрешения руководителя подразделения безопасности или его заместителя либо ответственных работников подразделения безопасности, в присутствии работника подразделения Национального Банка, Представительства, организаций, принимающего, отправляющего имущество и ценности (груз).

23. Келуші ғимараттан шыққан кезде өткізу турникетінің карта қабылдағышына (бар болса) электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнаманы салады, ол істен шыққан не болмаған жағдайда, бір реттік пластикалық электрондық рұқсатнаманы немесе оны қабылдаған қызметкердің қолы қойылған бір жолғы қағаз тасымалдағыштағы рұқсатнаманы бекет полицейіне тапсырады.
Қағаз тасымалдағышта біржолғы рұқсатнама алған адамның оны қабылдаған қызметкердің қойылған қолынсыз ғимараттан шығуына жол берілмейді.
24. Электрондық уақытша (біржолғы) рұқсатнама, қағаз тасымалдағыштағы біржолғы рұқсатнама тек атына ресімделген адамдар үшін, сондай-ақ олар берілген күнге ғана жарамды. Рұқсатнамаларды басқа адамдарға беруге жол берілмейді.
25. Келуші ұсынған, оған ғимаратқа кіру құқығын беретін құжатта келушінің жеке басын куәландыратын құжаттың (электрондық форматтағы цифрлық құжаттың) деректеріне сәйкес келмеу белгілері және (немесе) келуші бейнесінің фотосуреті оның сыртқы келбетіне сәйкес келмейтіні анықталған кезде, полиция бекетінің қызметкері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әрекет етеді.
26. Мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Үкіметтік байланыс қызметінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі Президенттік байланыс бөлімшесінің қызметкерлерін олардың қызметтік міндеттерін орындауы кезінде ғимараттарға жіберу тізімдері бойынша жүзеге асырылады.
27. Ұлттық Банк бөлімшелерінің, аумақтық филиалдарының, Өкілдіктерінің, келуге бастамашылық жасаған ұйымдардың басшылары келушілерге ғимаратқа кіруден шығуға дейін бірге жүруді қамтамасыз етеді және кіретін адамдардың ғимараттарда болуының бүкіл кезеңі ішінде оларға ілесіп жүруді қамтамасыз етпегені үшін дербес жауапты болады.
28. Ұлттық Банктің мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы бөлімшесінің қызметкерлері қауіпсіздік бөлімшесінің жауапты қызметкерімен бірлесіп, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің мүлкін - Ұлттық Банкке пайдалануға берілетін арнайы техниканы кедергісіз (Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша материалдық рұқсатнаманы ресімдемей) әкелуді (әкетуді), көлікпен әкелуді (көлікпен әкетуді) қамтамасыз етеді.
5-тарау. Автокөлікті өткізу тәртібі
29. Ұйымдардың автокөлік құралдарының іргелес аумаққа, Ұлттық Банктің, Өкілдіктің паркингіне кіруі (шығуы) қауіпсіздік бөлімшесі басшысының немесе оның орынбасарының не қауіпсіздік бөлімшесінің жауапты қызметкерлерінің рұқсатымен, Ұлттық Банк бөлімшесі, Өкілдік, мүлік пен құндылықтарды (жүкті) қабылдайтын, жөнелтетін ұйым қызметкерінің қатысуымен жүзеге асырылады.

30. Водители автотранспортных средств (за исключением инкассаторских машин) при въезде на прилегающую территорию, паркинг Национального Банка, Представительства и территориальных филиалов высаживают пассажиров за прилегающей территорией Национального Банка.
31. При пожарах, аварийных ситуациях и стихийных бедствиях, ухудшении самочувствия работников и лиц, присутствующих в зданиях, спецавтотранспорт с персоналом экстренных служб допускается на прилегающую территорию, паркинг Национального Банка, территориального филиала, Представительства беспрепятственно.
32. После ликвидации происшествия, оказания медицинской помощи, спецавтотранспорт при выезде подвергается досмотру на посту полиции.
33. Автотранспорт территориального филиала допускается на охраняемую территорию территориального филиала на основании списка служебного автотранспорта филиала.
34. Автотранспорт организаций пропускается на охраняемую территорию территориального филиала по письменному разрешению руководителя территориального филиала либо лица, исполняющего его обязанности, либо по разовому пропуску на автотранспорт по форме согласно приложению 8 к Правилам.
35. Письменное разрешение предоставляется на срок не более 3 (трех) месяцев на основании заявок руководителей подразделений территориального филиала или организаций либо лиц, исполняющих их обязанности.
При наличии у территориального филиала прилегающей территории, не входящей в охраняемый периметр, доступ автотранспорта на прилегающую территорию осуществляется в соответствии с пунктом 34 Правил.
36. Въезд личного автотранспорта на охраняемую территорию территориального филиала запрещен.
37. Въезд (выезд) спецавтотранспорта и (или) автотранспорта организации, допущенного на охраняемую территорию территориального филиала по письменному разрешению, регистрируется постовым полицейским в журнале регистрации въезда-выезда автотранспорта по форме согласно приложению 9 к Правилам.
Глава 6. Порядок по соблюдению пропускного и внутриобъектового режимов
38. Лица, находящиеся в зданиях, строго соблюдают пропускной и внутриобъектовый режимы, оказывают содействие подразделению безопасности, уполномоченным работникам территориальных филиалов и постовым полицейским в обеспечении порядка.
39. Подразделения центрального аппарата Национального Банка, Представительства и территориальных филиалов, организации при наличии в их деятельности сменной работы или для которых изменен установленный режим работы (время начала и окончания работы), предоставляют в подразделение безопасности и (или) уполномоченным работникам территориальных филиалов график работы в соответствии с внутренним трудовым распорядком с приложением списка работников (далее – список), предоставляемого на пост полиции.
Запрещено находиться в зданиях в нерабочее время, праздничные и выходные дни, а также в рабочие дня после установленного рабочего времени, за исключением работников, включенных в список, а также лицам, указанным в пункте 40 Правил.

30. Автокөлік құралдарының жүргізушілері (инкассаторлық машиналарды қоспағанда) іргелес аумаққа, Ұлттық Банктің, Өкілдіктің паркингіне және аумақтық филиалдарға кірген кезде жолаушыларды Ұлттық Банктің іргелес аумағынан тыс жерге түсіреді.
31. Өрт, авариялық жағдайлар мен табиғи апаттар кезінде, қызметкерлер мен ғимараттарда болған адамдардың хал-жағдайлары нашарлаған кезде шұғыл қызмет персоналы бар арнайы автокөлікке іргелес аумаққа, Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдың, Өкілдіктің паркингіне кедергісіз жіберіледі.
32. Орын алған оқиға жойылғаннан кейін, медициналық көмек көрсетілгеннен кейін, арнайы автокөлік аумақтан шығатын кезде полиция бекетінде тексеріледі.
33. Аумақтық филиалдың автокөлігі аумақтық филиалдың күзетілетін аумағына қызметтік автокөліктерінің тізімі негізінде жіберіледі.
34. Ұйымдардың автокөлігі аумақтық филиалдың күзетілетін аумағына аумақтық филиал басшысының не оның міндетін атқарушы адамның жазбаша рұқсаты бойынша не Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша автокөлікке біржолғы рұқсатнама бойынша өткізіледі.
35. Жазбаша рұқсат аумақтық филиал бөлімшелері немесе ұйымдар басшыларының не олардың міндетін атқарушы адамдардың өтінімдері негізінде 3 (үш) айдан аспайтын мерзімге беріледі.
Аумақтық филиалда күзетілетін аумаққа кірмейтін іргелес аумақ болған кезде автокөліктің іргелес аумаққа кіруі Қағидалардың 34-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
36. Аумақтық филиалдың күзетілетін аумағына жеке автокөліктің кіруіне тыйым салынады.
37. Аумақтық филиалдың күзетілетін аумағына арнайы автокөліктің және (немесе) ұйымның рұқсат етілген автокөлігінің кіруін (шығуын) бекет полицейлері осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша автокөліктің кіру-шығуын тіркеу журналында тіркейді.
6-тарау. Өткізу және объектішілік режимдерді сақтау тәртібі
38. Ғимараттардағы адамдар өткізу және объектішілік режимдерді қатаң сақтайды, қауіпсіздік бөлімшесіне, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлеріне және бекеттік полицияға тәртіпті қамтамасыз етуге көмектеседі.
39. Ұлттық Банктің орталық аппаратының бөлімшелері, Өкілдік және аумақтық филиалдар, ұйымдар өздерінің қызметінде ауысымдық жұмыс болған немесе олар үшін белгіленген жұмыс режимі (жұмыстың басталу және аяқталу уақыты) өзгертілген кезде қауіпсіздік бөлімшесіне және (немесе) аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлеріне ішкі еңбек тәртібіне сәйкес полиция бекетіне ұсынылатын қызметкерлердің тізімін (бұдан әрі – тізім) қоса бере отырып, жұмыс кестесін ұсынады.
Тізімге енгізілген қызметкерлерді, сондай-ақ Қағидалардың 40-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда, ғимараттарда жұмыс уақытынан тыс уақытта, мереке және демалыс күндері, сондай-ақ белгіленген жұмыс уақытынан кейін жұмыс күндері болуға тыйым салынады.

40. Нахождение в зданиях в нерабочее время, праздничные и выходные дни допускается:
1) Председателю Национального Банка и его заместителям, руководителям подразделений центрального аппарата Национального Банка, Представительства, территориальных филиалов, работникам подразделения безопасности, уполномоченным работникам территориальных филиалов;
2) работникам подразделений центрального аппарата Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства, организаций на основании ходатайства на вход работников в здания Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства по форме согласно приложению 10 к Правилам за подписью руководителя подразделения центрального аппарата Национального Банка, территориального филиала, Представительства, организации, либо лиц, исполняющих их обязанности, предоставляемого подразделением безопасности (уполномоченным работником территориального филиала) на пост полиции.
В зависимости от наличия графика сменности в работе подразделения инициатора, работы в сверхурочное время, допускается предоставление ходатайства на вход работников в здания Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства по форме согласно приложению 10 к Правилам сроком на 1 (один) месяц, подразделениям, осуществляющим операционную деятельность сроком на 3 (три) месяца.
41. Подразделение в течение 3 (трех) рабочих дней с даты принятия приказа о принятии на работу, переводе, прекращении трудового договора с работником представляет обновленное ходатайство на вход работников в здания Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства по форме согласно приложению 10 к Правилам.
42. При входе в здания (охраняемую территорию территориальных филиалов) по требованию работника подразделения безопасности, уполномоченного работника территориального филиала и (или) постового полицейского:
1) предъявляются к осмотру пропуск, служебное удостоверение и (или) документ, удостоверяющий личность (цифровой документ в электронном формате);
2) предъявляются для досмотра перемещаемые личные вещи, сумки, все виды грузов в целях предотвращения несанкционированного вноса (выноса), ввоза (вывоза) предметов и веществ, предусмотренных Перечнем предметов и (или) веществ;
3) строго и в полной мере выполняются требования и рекомендации работников подразделения безопасности, уполномоченных работников территориальных филиалов и (или) постовых полицейских при исполнении ими служебных обязанностей.
Требования и (или) рекомендации работников подразделения безопасности, уполномоченных работников территориальных филиалов и (или) постовых полицейских в Национальном Банке, территориальном филиале, Представительстве обжалуются путем оформления письма в адрес подразделения безопасности, в территориальных филиалах - на имя руководителя территориального филиала либо лица, исполняющего его обязанности. Подразделение безопасности (уполномоченные работники территориального филиала) после рассмотрения указанного письма предоставляет ответ лицам, обжалующим действия постовых полицейских.

40. Мына адамдарға:
1) Ұлттық Банктің Төрағасына және оның орынбасарларына, Ұлттық Банктің орталық аппараты бөлімшелерінің, Өкілдіктің, аумақтық филиалдардың басшыларына, қауіпсіздік бөлімшесінің қызметкерлеріне, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлеріне;
2) Ұлттық Банктің орталық аппараты бөлімшелерінің, аумақтық филиалдарының, Өкілдіктің, ұйымдарының қызметкерлеріне қауіпсіздік бөлімшесі (аумақтық филиалдың уәкілетті қызметкері) полиция бекетіне беретін, Ұлттық Банктің орталық аппараты бөлімшесі, аумақтық филиалы, Өкілдігі, ұйымы басшысының не олардың міндетін атқарушы адамдардың қолы қойылған, Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің ғимараттарына қызметкерлердің кіруіне қолдаухат негізінде ғимараттарда жұмыс уақытынан тыс уақытта, мереке және демалыс күндері болуға жол беріледі.
Бастамашы бөлімшенің жұмысында ауысымдық кестенің, үстеме уақыттағы жұмыстың болуына қарай қызметкерлердің Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің ғимараттарына кіруіне 1 (бір) ай мерзімге, операциялық қызметті жүзеге асыратын бөлімшелерге 3 (үш) ай мерзімге өтінішхат ұсынуға жол беріледі.
41. Бөлімше қызметкермен жұмысқа қабылдау, ауыстыру, еңбек шартын тоқтату туралы бұйрық қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қызметкерлердің Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің ғимараттарына кіруіне жаңартылған қолдаухат ұсынады.
42. Қауіпсіздік бөлімшесі қызметкерінің, аумақтық филиалдың уәкілетті қызметкерінің және (немесе) полиция бекеті қызметкерінің талап етуі бойынша ғимаратқа (аумақтық филиалдардың күзетілетін аумағына) кірген кезде:
1) қарап-тексеруге рұқсатнама, қызметтік куәлік және (немесе) жеке басты куәландыратын құжат (электрондық форматтағы цифрлық құжат) ұсынылады;
2) заттардың және (немесе) бұйымдардың тізбесінде көзделген заттар мен бұйымдарды рұқсатсыз әкелуді (әкетуді), көлікпен әкелуді (көлікпен әкетуді) болдырмау мақсатында орны ауыстырылатын жеке заттарды, сөмкелерді, жүктердің барлық түрі орны ауыстырылатын жеке заттар, сөмкелер, жүктердің барлық түрлері тексеріп қарау үшін ұсынылады;
3) қауіпсіздік бөлімшесінің қызметкерлері, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлері және (немесе) бекет полицейлері қызметтік міндеттерін орындау кезінде олардың талаптары мен ұсынымдары қатаң және толық көлемде орындалады.
Қауіпсіздік бөлімшесі қызметкерлерінің, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлерінің және (немесе) бекет полицейлерінің Ұлттық Банктегі, аумақтық филиалдағы, Өкілдіктегі талаптарына және (немесе) ұсынымдарына қауіпсіздік бөлімшесінің атына, аумақтық филиалдарда –аумақтық филиал басшысының не оның міндетін атқарушы адамның атына хат ресімдеу арқылы шағым жасалады. Қауіпсіздік бөлімшесі (аумақтық филиалдың уәкілетті қызметкерлері) көрсетілген хатты қарағаннан кейін бекет полицейлерінің іс-әрекетіне шағым жасайтын адамдарға жауап ұсынады.

43. Подразделение безопасности, уполномоченные работники территориальных филиалов при проведении на прилегающей территории и в зданиях учебно-тренировочных занятий (эвакуация при чрезвычайной ситуации, по противопожарной безопасности), письменно информируют руководство УССО за 1 (один) рабочий день до начала мероприятия.
44. Работникам Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства, организаций запрещается:
1) приводить детей для допуска в здания;
2) проходить через турникеты без использования документов, предусмотренных пунктом 17 Правил, за исключением случаев возникновения стихийных бедствий, аварийных ситуаций и чрезвычайных обстоятельств;
3) вносить, а также употреблять в зданиях (охраняемой территории территориальных филиалов) алкогольные напитки, наркотические и токсикоманические вещества.
45. Производство аудио- (видео-) записи, фотографирование на прилегающей территории и в зданиях осуществляется:
1) в Национальном Банке, Представительстве подразделением инициатором мероприятия, на основании направленного в подразделение безопасности письменного уведомления за подписью руководителя подразделения либо лица, его замещающего;
2) работниками подразделения безопасности в служебных целях, в том числе в рамках служебных расследований;
3) в территориальных филиалах руководителем подразделения (работником) территориального филиала инициатором мероприятия на основании служебной записки, согласованной с уполномоченным работником территориального филиала, на имя руководителя территориального филиала либо лица, исполняющего его обязанности.
Глава 7. Порядок организации пропускного и внутриобъектового режимов, предъявляемый к постовым полицейским
46. При исполнении своих служебных обязанностей постовые полицейские руководствуются Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", "О правоохранительной службе", "Об охранной деятельности", иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими порядок обеспечения охраны объектов, а также приказами Министра внутренних дел Республики Казахстан, договором, Правилами.
Постовые полицейские при исполнении своих служебных обязанностей: контролируют соблюдение порядка входа (выхода), ввоза (вывоза) предметов на прилегающую территорию и в здания (прилегающую и охраняемую территорию территориальных филиалов), не допускают незаконное проникновение в здания (охраняемую территорию территориальных филиалов) и нарушение Правил.
47. За сохранность личных вещей лиц, находящихся в здании, постовые полицейские ответственности не несут.

43. Қауіпсіздік бөлімшесі, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлері іргелес аумақта және ғимараттарда оқу-жаттығу сабақтарын (төтенше жағдай кезінде эвакуация, өртке қарсы қауіпсіздік бойынша) өткізу кезінде іс-шара басталғанға дейін 1 (бір) жұмыс күні бұрын ҚССО басшылығына жазбаша хабарлайды.
44. Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің, ұйымдардың қызметкерлеріне:
1) балаларды ғимаратқа кіргізу үшін әкелуге
2) дүлей зілзалалардың, авариялық жағдайлардың және төтенше мән-жайлардың туындау жағдайларын қоспағанда, Қағидалардың 17-тармағында көзделген құжаттарды пайдаланбай турникеттер арқылы өтуге;
3) ғимараттарда (аумақтық филиалдардың қорғалатын аумағында) алкогольдік ішімдіктерді, есірткі және уытқұмарлық заттарды алып кіруге, сондай-ақ тұтынуға тыйым салынады.
45. Іргелес аумақта және ғимараттарда аудио- (бейне-) жазбалар жасауды, суретке түсіруді:
1) Ұлттық Банкте, Өкілдікте бөлімше басшысының не оның орнындағы адамның қолы қойылған, қауіпсіздік бөлімшесіне жіберілген жазбаша хабарлама негізінде іс-шараға бастамашы бөлімше;
2) қызметтік мақсаттарда, оның ішінде қызметтік тергеп-тексерулер шеңберінде қауіпсіздік бөлімшесінің қызметкерлері;
3) аумақтық филиалдарда аумақтық филиалдың іс-шараға бастамашы болған бөлімшесінің басшысы (қызметкері) аумақтық филиалдың уәкілетті қызметкерімен келісілген, аумақтық филиал басшысының не оның міндетін атқаратын адамның атына жазылған қызметтік жазба негізінде жүзеге асырылады.
7-тарау. Бекет полицейлеріне ұсынылатын өткізу және объектішілік режимдерді ұйымдастыру тәртібі
46. Бекет полицейлері өздерінің қызметтік міндеттерін орындау кезінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдары туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы", "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының объектілерді күзетуді қамтамасыз ету тәртібін реттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрықтарын, шартты, Қағидаларды басшылыққа алады.
Бекет полицейлері өздерінің қызметтік міндеттерін орындау кезінде: іргелес аумаққа және ғимараттарға (аумақтық филиалдардың іргелес және қорғалатын аумағына) заттардың кіргізілу (шығарылу), көлікпен әкеліну (көлікпен әкетілу) тәртібінің сақталуын бақылайды, ғимараттарға (аумақтық филиалдардың күзетілетін аумағына) заңсыз кіруге және ережелерді бұзуға жол бермейді.
47. Ғимараттағы адамдардың жеке заттарының сақталуына бекет полицейлері жауапкершілік көтермейді.

48. Постовые полицейские:
1) при проверке всех видов пропусков, проводят идентификацию сведений, указанных в документах на вход (выход), ввоз (вывоз) с личностью предъявителя;
2) контролируют соответствие вносимых (выносимых) имущества и ценностей, заявленному в материальном пропуске по форме согласно приложению 7 к Правилам на внос (вынос), перечне выносимых (вывозимых) имущества и ценностей, подтверждающих правомерность вноса (выноса) имущества и ценностей, после чего ставят отметку в материальном пропуске о времени выноса и заверяют ее подписью;
3) осуществляют визуальный, а также с использованием технических средств досмотра, контроль вноса (выноса), ввоза (вывоза) имущества и ценностей Национального Банка, ручной клади лиц, входящих в здания и выходящих из них.
При выходе из строя специальных технических средств контроля либо их отсутствии, постовой полицейский предлагает входящему лицу для визуального осмотра самостоятельно предъявить в открытом виде сумки, портфели и другую ручную кладь, а также предметы, имеющиеся при нем.
При наличии достаточных оснований полагать, что в ручной клади и личных вещах входящего лица имеются предметы, которые используются для причинения вреда жизни и здоровью окружающих, проводится личный досмотр в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4) передают в бюро пропусков либо уполномоченному работнику территориального филиала материальные и разовые пропуска в конце рабочего дня до 18.30 часов по времени города Астаны;
5) не допускают несанкционированный вход (выход), а также въезд (выезд) транспортных средств на прилегающую территорию территориальных филиалов (охраняемую территорию территориальных филиалов), Представительства;
6) пресекают неправомерный вынос (вывоз) из Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства имущества и ценностей Национального Банка.
Лицо, пытавшееся осуществить неправомерный вынос (вывоз) имущества и ценностей Национального Банка, задерживается постовым полицейским до выяснения всех обстоятельств возникшей ситуации.
При установлении в действиях лица, пытавшегося осуществить неправомерный вынос (вывоз) из Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства имущества и ценностей Национального Банка, признаков совершения правонарушения, постовой полицейский незамедлительно о таком факте докладывает в дежурную часть УССО, сообщает любыми способами подразделению безопасности, уполномоченным работникам территориальных филиалов и (или) в специальные государственные и правоохранительные органы;

48. Бекет полицейлері:
1) рұқсатнамалардың барлық түрлерін тексеру кезінде кіру (шығу), әкелу (әкету) құжаттарында көрсетілген мәліметтерді ұсынушының жеке басымен сәйкестендіруді жүргізеді;
2) әкелу (әкету) материалдық рұқсатнамада мәлімделген әкелінетін (әкетілетін) мүлік пен құндылықтардың мүлік пен құндылықтарды әкелу (әкету) заңдылығын растайтын әкетілетін (көлікпен әкетілетін) мүлік пен құндылықтардың тізбесіне Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкестігін бақылайды, одан кейін материалдық рұқсатнамаға әкету уақыты туралы белгі қояды және оған қол қойып куәландырады;
3) Ұлттық Банктің мүлкі мен құндылықтарын, ғимараттарға кіретін және олардан шығатын адамдардың қол жүгін әкелуді (әкетуді), көлікпен әкелуді (көлікпен әкетуді) визуалды, сондай-ақ техникалық бақылау құралдарын пайдалана отырып бақылауды жүзеге асырады.
Арнайы техникалық бақылау құралдары істен шыққан не олар болмаған кезде, бекет полицейі кіретін адамға визуалды қарап тексеру үшін сөмкелерін, портфельдерін және басқа да қол жүгін, сондай-ақ оның жанындағы заттарды өз бетінше ашық түрде көрсетуді ұсынады.
Кіретін адамның қол жүгінде және жеке заттарында маңындағылардың өмірі мен денсаулығына зиян келтіру үшін пайдаланылатын заттар бар деп пайымдауға жеткілікті негіздер болған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жеке тексеру жүргізіледі;
4) материалдық және біржолғы рұқсатнамаларды жұмыс күнінің соңында Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.30-ға дейін рұқсатнамалар бюросына не аумақтық филиалдың уәкілетті қызметкеріне береді;
5) аумақтық филиалдардың (аумақтық филиалдардың күзетілетін аумағының), Өкілдіктің іргелес аумағына рұқсатсыз кіруіне (шығуына), сондай-ақ көлік құралдарының кіруіне (шығуына) жол бермейді;
6) Ұлттық Банктен, аумақтық филиалдардан, Өкілдіктен Ұлттық Банктің мүлкі мен құндылықтарын заңсыз әкетудің (көлікпен әкетудің) жолын кеседі.
Ұлттық Банктің мүлкі мен құндылықтарын заңсыз әкетуді (көлікпен әкетуді) жүзеге асыруға тырысқан адамды бекет полицейі туындаған жағдайдың барлық мән-жайлары анықталғанға дейін ұстайды.
Ұлттық Банктен, аумақтық филиалдардан, Өкілдіктен Ұлттық Банктің мүлкі мен құндылықтарын заңсыз әкетуді (көлікпен әкетуді) жүзеге асыруға тырысқан адамның іс-әрекетінде құқық бұзушылық жасау белгілері анықталған кезде, бекет полицейі мұндай факті туралы дереу МКҚБ кезекші бөліміне баяндайды, қауіпсіздік бөлімшесіне, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлеріне және (немесе) арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарына қандай да бір тәсілмен хабарлайды;

7) незамедлительно информируют подразделение безопасности, уполномоченных работников территориальных филиалов о фактах обнаружения незакрытых на ключ и (или) взломанных дверей, окон, сорванных пломб, печатей, подозрительных предметов, а также лиц, неправомерно находящихся в зданиях;
8) в выходные и праздничные дни, совместно с дежурным техническим персоналом регулярно производят осмотр служебных помещений в зданиях на предмет выявления нарушения Правил, внутреннего распорядка, пожарной безопасности и наличия угроз.
При выявлении нарушений Правил, пожарной безопасности и наличия угроз незамедлительно информирует подразделение безопасности и дежурную часть УССО с последующим составлением рапорта;
9) своевременно берут под охрану на пульт помещения зданий, оборудованные сигнализацией. При срабатывании сигнала "Тревога", устанавливает причину сработки сигнала "Тревога" и уведомляет дежурного УССО, который при необходимости направляет наряд соответствующего территориального органа внутренних дел Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
10) владеют навыками пользования противопожарным инвентарем.
При обнаружении пожара или признаков горения (задымление, запах гари, повышение температуры) постовые полицейские немедленно информируют подразделения безопасности, уполномоченных работников территориальных филиалов, а также противопожарную службу.
Работники подразделения безопасности, уполномоченные работники территориальных филиалов при получении информации о пожаре или признаках горения (задымление, запах гари, повышение температуры) информируют руководство подразделения безопасности (территориальных филиалов) и соответствующей организации и в дальнейшем действуют по указанию руководства подразделения безопасности (территориального филиала);
11) при обнаружении аварий (сетей водопровода, канализации, отопления, электросети) незамедлительно информируют подразделение безопасности, уполномоченных работников территориальных филиалов;
12) при возникновении стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций требующих эвакуации людей из зданий (охраняемой территории территориальных филиалов) обеспечивают свободный проход через турникеты и оказывают содействие эвакуационным службам;
13) при несении службы руководствуются Правилами организации несения службы специализированных подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 67ДСП;
14) при обнаружении у лиц, входящих в здания или находящихся в них, предметов и веществ, предусмотренных Перечнем предметов и (или) веществ, действуют в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

7) қауіпсіздік бөлімшесін, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлерін кілтке жабылмаған және (немесе) бұзылған есіктерді, терезелерді, пломбалардың, мөрлердің, күдікті заттардың, сондай-ақ ғимараттарда заңсыз жүрген адамдардың табылу фактілері туралы дереу хабардар етеді;
8) демалыс және мереке күндері кезекші техникалық қызметкерлермен бірлесіп Қағидалардың, ішкі тәртіптің, өрт қауіпсіздігінің бұзылуын және қатерлердің болуын анықтау тұрғысынан ғимараттардағы қызметтік үй-жайларға тексеру жүргізеді.
Қағидалардың, өрт қауіпсіздігінің бұзылуы анықталған және қауіп-қатерлер бар болған кезде кейіннен баянхат жасай отырып, қауіпсіздік бөлімшесін және МКҚБ кезекші бөлімін дереу хабардар етеді;
9) дабылдамамен жабдықталған ғимараттардың үй-жайларын пультке уақтылы күзетуге алады. "Дабыл" сигналы іске қосылған кезде "Дабыл" сигналы іске қосылуының себебін анықтайды және МКҚБ кезекшісін хабардар етеді, ол қажет болған кезде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің тиісті аумақтық ішкі істер органының нарядын жібереді;
10) өртке қарсы құрал-саймандарды пайдалану дағдыларын меңгереді.
Өрт немесе жану белгілері (түтіндеу, күйік иісі, температураның көтерілуі) анықталған кезде бекет полицейлері дереу қауіпсіздік бөлімшелеріне, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлеріне, сондай-ақ өртке қарсы қызметке хабарлайды.
Қауіпсіздік бөлімшесінің қызметкерлері, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлері өрт немесе жану белгілері (түтіндеу, күйік иісі, температураның көтерілуі) туралы ақпаратты алған кезде қауіпсіздік бөлімшесінің (аумақтық филиалдардың) және тиісті ұйымның басшылығына хабарлайды және әрі қарай қауіпсіздік бөлімшесі (аумақтық филиал) басшылығының нұсқауы бойынша әрекет етеді;
11) авариялар (су құбыры, кәріз, жылыту, электр желілері) анықталған кезде қауіпсіздік бөлімшесін, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлерін дереу хабардар етеді;
12) адамдарды ғимараттардан (аумақтық филиалдардың күзетілетін аумағынан) эвакуациялауды талап ететін дүлей зілзалалар, төтенше жағдайлар туындаған кезде турникеттер арқылы еркін өтуді қамтамасыз етеді және эвакуациялық қызметтерге жәрдем көрсетеді;
13) қызмет атқару кезінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 67ҚБПҮ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының мамандандырылған бөлімшелерінің қызмет атқаруын ұйымдастыру қағидаларын басшылыққа алады;
14) ғимараттарға кіретін немесе олардың ішіндегі адамдардан бұйымдар және (немесе) заттар тізбесінде көзделген бұйымдар мен заттар табылған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әрекет етеді;

15) при проведении несанкционированных протестных акций, пикетов со стороны населения в непосредственной близости и на прилегающей территории Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства, реализации угроз террористического и военного характера, проявления преступных посягательств, немедленно информируют подразделение безопасности, уполномоченных работников территориальных филиалов и соответствующий территориальный орган внутренних дел Министерства внутренних дел Республики Казахстан, предпринимают меры, ограничивающие проникновение посторонних лиц и участников деструктивных акций.
Сноска. Пункт 48 с изменением, внесенным совместным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказом Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49. Постовым полицейским не допускается:
1) осуществлять несанкционированный допуск лиц в здания (охраняемую территорию территориальных филиалов);
2) выключать в ночное время дежурное освещение;
3) переключать турникеты в режим свободного прохода, кроме ситуаций, указанных в подпункте 12) пункта 48 Правил;
4) использовать автоматизированные рабочие места СКУД и видеоконтроля для посторонних целей (компьютерные игры, просмотр видео, прослушивание аудиофайлов);
5) подключать на рабочие станции (компьютеры) незарегистрированные и не регламентированные технические средства, мобильные телефоны и любую другую технику, в том числе, в целях зарядки аккумуляторных батарей;
6) покидать пост во время дежурства.
50. Вынос (вывоз) имущества и ценностей территориальных филиалов из здания и обратный их внос (ввоз) в здание осуществляется через один и тот же пост полиции, с осуществлением постовыми полицейскими технического контроля.
Глава 8. Ответственность за нарушение Правил
51. В случае установления в ходе проведения служебного расследования фактов, рассмотрение которых относится к компетенции специальных государственных и правоохранительных органов, все материалы служебных расследований направляются в соответствующий специальный государственный или правоохранительный орган.
Приложение 1 к Правилам
по обеспечению пропускного
и внутриобъектового режимов
в зданиях Национального
Банка Республики Казахстан
и его территориальных филиалах
Форма
БЛАНК РАЗОВОГО ПРОПУСКА НА БУМАЖНОМ НОСИТЕЛЕ
(лицевая сторона)
Корешок разового пропуска №___
на "_____" __________ 20__ года
Фамилия ____________________
Имя_________________________
Отчество (при его наличии)
____________________________
Время действия пропуска:
с____часов до_____часов
Место работы________________
____________________________
Куда идет ___________________
Подпись выдавшего пропуск ________
Место печати
РАЗОВЫЙ ПРОПУСК №___
на "_____" ___________ 20__ года
Фамилия_________________________
Имя_____________________________
Отчество (при его наличии)
________________________________
Время действия пропуска:
с____часов до_____часов
Место работы_________________
_____________________________
Куда идет ____________________
Подпись выдавшего пропуск ________
Место печати
Действителен при предъявлении документа,
удостоверяющего личность
№____
КОНТРОЛЬНЫЙ ТАЛОН К ПРОПУСКУ
ВРЕМЯ ДЕЙСТВИЯ
_____20__ГОДА
С _____ ЧАСОВ ДО _____ ЧАСОВ
(оборотная сторона)
Убыл ______ часов_______ минут
__________________________
(Фамилия должностного лица,
принявшего посетителя)
Подпись _______
Приложение 2
к Правилам по обеспечению
пропускного и
внутриобъектового режимов
в зданиях Национального
Банка Республики Казахстан
и его территориальных филиалах
Форма
ЭЛЕКТРОННЫЙ ПОСТОЯННЫЙ ПРОПУСК
Примечание: Фон карточки зеленый – для работников Национального Банка. Фон карточки красный - для сотрудников организаций, арендующих помещения, и организаций, обслуживающих здания.
Приложение 3
к Правилам по обеспечению
пропускного и
внутриобъектового режимов
в зданиях Национального Банка
Республики Казахстан и его
территориальных филиалах
Форма
ЭЛЕКТРОННЫЙ ВРЕМЕННЫЙ/РАЗОВЫЙ ПРОПУСК
Примечание: Фон пропуска белый
Приложение 4 к Правилам
по обеспечению пропускного
и внутриобъектового режимов в зданиях
Национального Банка
Республики Казахстан
и его территориальных филиалах
Перечень лиц, в отношении которых технический контроль не осуществляется

15) Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің тікелей жуық маңында және іргелес аумағында халық тарапынан рұқсат етілмеген наразылық акцияларын, пикеттерді өткізу, террористік және әскери сипаттағы қауіп-қатерлерді іске асыру, қылмыстық қол сұғушылық көріністері кезінде қауіпсіздік бөлімшесін, аумақтық филиалдардың уәкілетті қызметкерлерін және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің тиісті аумақтық ішкі істер органын дереу хабардар етеді, ішке бөгде адамдар мен деструктивті акцияларға қатысушылардың енуін шектейтін шараларды қабылдайды.
Ескерту. 48-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
49. Бекет полицейлеріне:
1) ғимараттарға (аумақтық филиалдардың күзетілетін аумағына) адамдарды рұқсатсыз жіберуді жүзеге асыруға;
2) түнгі уақытта кезекші жарықты сөндіруге;
3) Қағидалардың 48-тармағының 12) тармақшасында көрсетілген жағдайлардан басқа, турникеттерді еркін өту режиміне ауыстыруға;
4) бөгде мақсаттар үшін ҚББЖ және бейнебақылаудың автоматтандырылған жұмыс орындарын пайдалануға (компьютерлік ойындар, бейне қарау, аудиофайлдарды тыңдау);
5) тіркелмеген және регламенттелмеген техникалық құралдарды, ұялы телефондарды және кез келген басқа техниканы, оның ішінде аккумуляторлық батареяларды зарядтау мақсатында жұмыс станцияларына (компьютерлерге) қосуға;
6) кезекшілік кезінде бекеттен кетуге рұқсат етілмейді.
50. Аумақтық филиалдардың мүлкі мен құндылықтарын ғимараттан әкету (көлікпен әкету) және оларды ғимаратқа қайта әкелу (көлікпен әкелу) бекет полицейлері техникалық бақылауды жүзеге асыра отырып, бір полиция бекеті арқылы жүзеге асырылады.
8-тарау. Қағидаларды бұзғаны үшін жауапкершілік
51. Қызметтік тергеп-тексеруді жүргізу барысында қаралуы арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының құзыретіне жататын фактілер анықталған жағдайда, қызметтік тергеп-тексерудің барлық материалдары тиісті арнаулы мемлекеттік немесе құқық қорғау органына жіберіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында және оның
аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
1-қосымша
Нысан
ҚАҒАЗ ТАСЫМАЛДАҒЫШТАҒЫ БІРЖОЛҒЫ РҰҚСАТНАМА БЛАНКІСІ (алдыңғы жағы)
№___ біржолғы рұқсатнаманың түбіртегі
20__ жылғы "_____" ____________
Тегі___________________________
Аты___________________________
Әкесінің аты (ол бар болса) ___________________________
Рұқсатнаманың жарамды уақыты:
____сағаттан _____сағатқа дейін
Жұмыс орны _________________
_____________________________
Қайда барады ____________________
Рұқсатнаманы берген адамның қолы
________
Мөр орны
БІРЖОЛҒЫ РҰҚСАТНАМА №___
20__ жылғы "_____" ________
Тегі ___________________________
Аты ___________________________
Әкесінің аты (ол бар болса) __________________________
Рұқсатнаманың жарамды уақыты:
____сағаттан _____сағатқа дейін
Жұмыс орны _________________
_____________________________
Қайда барады ____________________
Рұқсатнаманы берген адамның қолы
________
Мөр орны
Жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде жарамды
№____
РҰҚСАТНАМАНЫҢ БАҚЫЛАУ ТАЛОНЫ ЖАРАМДЫ УАҚЫТЫ
20__ЖЫЛҒЫ _ _____
_____ САҒАТТАН _____ САҒАТҚА ДЕЙІН
(сырт жағы)
______ сағат _______ минутта шықты
__________________________
(Келушіні қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі)
Қолы _______
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында және оның
аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
2-қосымша
Нысан
ЭЛЕКТРОНДЫҚ ТҰРАҚТЫ РҰҚСАТНАМА
Ескертпе: Ұлттық Банк қызметкерлері үшін карточканың түсі жасыл.
Үй-жайларды жалға алатын ұйымдардың және ғимараттарға қызмет көрсететін
ұйымдардың қызметкерлері үшін карточканың түсі қызыл.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында және оның
аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
3-қосымша
Нысан
ЭЛЕКТРОНДЫҚ УАҚЫТША / БІРЖОЛҒЫ РҰҚСАТНАМА
Ескертпе: Рұқсатнаманың түсі ақ.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында
және оның аумақтық
филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларына
4-қосымша
Техникалық бақылау жүзеге асырылмайтын тұлғалардың тізбесі

Сноска. Приложение 4 - в редакции совместного постановления Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказа Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1) экс-Президент Республики Казахстан;
2) Руководитель и заместители Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан;
3) депутаты Парламента Республики Казахстан;
4) руководители центральных государственных органов, их заместители;
5) государственные служащие, служебные удостоверения которых подписаны Президентом и Премьер-Министром Республики Казахстан.
Приложение 5
к Правилам по обеспечению
пропускного и
внутриобъектового режимов
в зданиях Национального Банка
Республики Казахстан и его
территориальных филиалах
Перечень предметов и (или) веществ, запрещенных либо ограниченных к вносу (проносу) в здания Национального Банка, территориальных филиалов, Представительства
1) огнестрельное, холодное оружие и иное оружие (за исключением служебного оружия работников фельдъегерской и специальной связи, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, при наличии у них разрешительных документов);
2) взрывчатые вещества, взрывные устройства и легковоспламеняющиеся вещества;
3) отравляющие вещества;
4) сильнодействующие ядовитые вещества;
5) бактериологические, биологические и химические вещества;
6) радиоактивные вещества;
7) наркотические, психотропные вещества;
8) видео-, кино- и фотоаппаратура;
9) записывающие устройства и вычислительная техника;
10) радиотехническая и другая аппаратура, за исключением медицинских аппаратов и оборудования, предназначенных для поддержания лечебного или профилактического воздействия на организм человека, либо для замещения или коррекции функций органов и систем организма;
11) личные смартфоны и другая личная электронная техника, за исключением телефонов с функциями "звонок-СМС-ответ";
12) машинные носители информации;
13) технические устройства, в том числе и беспроводные, имеющие возможность передачи данных, а также выход в международные глобальные сети и сеть интернет.
Приложение 6
к Правилам по обеспечению
пропускного и
внутриобъектового режимов
в зданиях Национального Банка
Республики Казахстан и его
территориальных филиалах
Форма
ЖУРНАЛ УЧЕТА посетителей
№ п/п
Дата
Основание входа
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Время входа
Время выхода
1
2
3
4
5
6
Примечание: записи в журнале производятся до полного его использования.
Журнал учета посетителей прошнуровывается, пронумеровывается, заверяется подписью руководителя территориального филиала и скрепляется печатью территориального филиала.
Приложение 7 к Правилам
по обеспечению пропускного
и внутриобъектового режимов в зданиях
Национального Банка
Республики Казахстан
и его территориальных филиалах
Форма
ОБРАЗЕЦ БЛАНКА МАТЕРИАЛЬНОГО ПРОПУСКА

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
1) Қазақстан Республикасының экс-Президенті;
2) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы және Басшысының орынбасарлары;
3) Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары;
4) орталық мемлекеттік органдардың басшылары, олардың орынбасарлары;
5) қызметтік куәліктеріне Қазақстан Республикасының Президенті және Премьер-Министрі қол қойған мемлекеттік қызметшілер.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында және оның
аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
5-қосымша
Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдардың, Өкілдіктің ғимаратына әкелуге (алып кіруге) тыйым салынған бұйымдардың және (немесе) заттардың тізімі
1) атыс қаруы, суық қару және өзге де қару (рұқсат құжаттары бар болғанда фельдъегерлік және арнайы байланыс қызметкерлерінің, ерекше қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғалардың қызметтік қаруын қоспағанда);
2) жарылғыш заттар, жарылатын құрылғылар және тез тұтанатын заттар;
3) уландырғыш заттар;
4) қатты әсер ететін улы заттар;
5) бактериологиялық, биологиялық және химиялық заттар;
6) радиоактивті заттар;
7) есірткі, психотроптық заттар;
8) бейне-, кино- және фотоаппаратура;
9) жазатын құрылғылар және есептегіш техника;
10) адамның ағзасына емдік немесе профилактикалық әсер етуді қолдауға, не ағза органдары мен жүйелерінің функцияларын алмастыруға немесе түзетуге арналған медициналық аппараттар мен жабдықтарды қоспағанда, радиотехникалық және басқа да аппаратура;
11) "қоңырау шалу - СМС - жауап беру" функциялары бар телефондарды қоспағанда, жеке смартфондар және басқа да жеке электрондық техника;
12) ақпаратты машиналық тасымалдағыштар;
13) техникалық құрылғылар, оның ішінде деректер беру, сондай-ақ халықаралық жаһандық желілерге және интернет желісіне шығу мүмкіндігі бар сымсыз құрылғылар.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында және оның
аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
6-қосымша
Нысан
Келушілерді ЕСЕПКЕ АЛУ ЖУРНАЛЫ
Р/с №
Күні
Кіру негізі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Кіру уақыты
Шығу уақыты
1
2
3
4
5
6
Ескертпе: журналдағы жазбалар оны толық пайдаланғанға дейін жүргізіледі.
Келушілерді есепке алу журналы тігіледі, нөмірленеді, аумақтық филиал басшысының
қолымен куәландырылады және аумақтық филиалдың мөрімен бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында
және оның аумақтық
филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларына
7-қосымша
Нысан
МАТЕРИАЛДЫҚ РҰҚСАТНАМА БЛАНКІСІНІҢ ҮЛГІСІ

Сноска. Приложение 7 - в редакции совместного постановления Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказа Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность работника Национального Банка,
территориального филиала, Представительства, организации, осуществляющего вынос)
№ п/п
Наименование
Инвентарный/серийный номер
Единица измерения
Количество
Дата выноса: "___" ________ 20__ года
___________________________________ ___________ __________________
(наименование должности руководителя, (подпись) фамилия, имя, отчество
(при наличии) подразделения Национального Банка, территориального филиала,
Представительства, организации)
Место печати
"Согласовано" ____________________________ ___________ _____________
(наименование должности работника (подпись) фамилия, имя, отчество (при наличии)
подразделения безопасности/ уполномоченного работника территориального
филиала) __________________ фамилия, имя, отчество (при наличии) постового
полицейского (подпись)
"___" ________ 20__ года
Приложение 8
к Правилам по обеспечению
пропускного и
внутриобъектового режимов
в зданиях Национального Банка
Республики Казахстан и его
территориальных филиалах
Форма
БЛАНК разового пропуска на автотранспорт
КОРЕШОК ПРОПУСКА НА АВТОТРАНСПОРТ №___
На ________ _______ 20___ года
с "_____" часов до "___" часов
Фамилия________________________
Имя____________________________
Отчество________________________
(при его наличии)
Марка и государственный регистрационный
номер автомашины ___________________
Место работы_________
Куда, к кому ___________
Подпись лица, выдавшегопропуск
________________
Место печати
РАЗОВЫЙ ПРОПУСК НА АВТОТРАНСПОРТ №___
На ________ _______ 20___ года
с "_____" часов до "___" часов
Фамилия________________________
Имя____________________________
Отчество________________________
(при его наличии)
Марка и государственный регистрационный
номер автомашины
___________________________
Место работы_______________
Куда, к кому ________________
Подпись лица, выдавшего пропуск
___________________________
Место печати
Отметка об убытии ________
(дата, время, подпись, Фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
КОНТРОЛЬНЫЙ ТАЛОН
К ПРОПУСКУ НА АВТОРТАНСОПРТ
№_____________
на "___"__________ 20 ___года
с "_____" часов до "___" часов
Приложение 9
к Правилам по обеспечению
пропускного и
внутриобъектового режимов
в зданиях Национального Банка
Республики Казахстан и его
территориальных филиалах
Форма
ЖУРНАЛ РЕГИСТРАЦИИ въезда-выезда автотранспорта
№ п/п
Дата
Государственный регистрационный номер автомашины
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)_ водителя
№ и дата выдачи документа, удостоверяющего личность
Время заезда
Время выезда
Отметка постового:
Примечание
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание: записи в журнале производятся до полного его использования.
ЗАВЕРИТЕЛЬНАЯ НАДПИСЬ
ИТОГО В ДАННОМ ЖУРНАЛЕ _____________________________________________
_________________________________________________________________________,
предназначенном для записей с "_____" _________________ 20___года (дата) (месяц)
содержится_______________________________________________________________
(количество указывается прописью) пронумерованных, прошнурованных и скрепленных
печатью листов с № ___ по № ____ включительно. "___" ______________ 20___года
(дата надписи) ______________________
Руководитель территориального филиала
● Примечание: Журнал регистрации въезда-выезда автотранспорта пронумерован,
прошнуровывается, пронумеровывается, заверяется подписью руководителя
территориального филиала и скрепляется печатью территориального филиала.
Приложение 10
к Правилам по обеспечению
пропускного и
внутриобъектового режимов
в зданиях Национального Банка
Республики Казахстан и его
территориальных филиалах
Форма
Руководителю подразделения
безопасности (Руководителю
территориального филиала)
ХОДАТАЙСТВО на вход работников (наименование подразделения) в здания
Национального Банка, территориального филиала, Представительства по адресу:
(указать адрес)
В связи с ________________________ (указать обоснование) прошу Вас разрешить
вход в здание Национального Банка, территориального филиала, Представительства
работникам (наименование подразделения Национального Банка, территориального
филиала, Представительства, организации с указанием структурного подразделения)
в период с _________________ (указать дату, период времени), согласно списку:
№ п\п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Этаж, № кабинета
№ внутреннего телефона
Период пребывания (заполняется, если для отдельного работника время пребывания отличается)
1
2
3
Настоящим ходатайством гарантирую строгое соблюдение указанными работниками мер противопожарной безопасности, внутреннего распорядка Национального Банка и Правил, в нерабочее время, праздничные и выходные дни.
___________ Руководитель подразделения ____________________________
(наименование подразделения)
Приложение 11 к Правилам
по обеспечению пропускного
и внутриобъектового режимов
в зданиях Национального Банка
Республики Казахстан
и его территориальных филиалах
Форма
ЖУРНАЛ
движения электронной техники

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Ұлттық Банк, аумақтық филиал, Өкілдік, шығаруды жүзеге асыратын ұйым қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
Р/с №
Атауы
Түгендеу / сериялық нөмірі
Өлшем бірлігі
Саны
Шығару күні: 20__ жылғы "___" ________
___________________________________ ___________ ___________________________
(Ұлттық Банк бөлімшесі, аумақтық филиал, (қолы)      тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өкілдік, ұйым басшысы лауазымының атауы)
Мөр орны
"Келісілді"
___________________________________ ___________ ___________________________
(қауіпсіздік бөлімшесі қызметкері/ (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
аумақтық филиалдың уәкілетті қызметкері
лауазымының атауы)
__________________ бекеттік полицейінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы) 20__ жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында және оның
аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
8-қосымша
Нысан
Автокөлікке біржолғы рұқсатнама БЛАНКІСІ
№___ АВТОКӨЛІККЕ РҰҚСАТНАМА ТҮБІРТЕГІ
20___ жылғы ________ _______
"___" сағаттан "___" сағатқа дейін
Тегі________________________
Аты________________________
Әкесінің аты________________________
(ол бар болса)
Автомашинаның маркасы және мемлекеттік тіркеу нөмірі
___________________
Жұмыс орны_________
Қайда, кімге ___________
Рұқсатнаманы берген адамның
қолы __________________
Мөр орны
№___ АВТОКӨЛІККЕ
БІРЖОЛҒЫ РҰҚСАТНАМА
20___ жылғы ________ _______
"___" сағаттан "___" сағатқа дейін
Тегі ________________________
Аты ________________________
Әкесінің аты________________________
(ол бар болса)
Автомашинаның маркасы және мемлекеттік тіркеу нөмірі
____________________
Жұмыс орны______________
Қайда, кімге ______________
Рұқсатнаманы берген адамның
қолы __________________
Мөр орны
Кету туралы белгі ________
(күні, уақыты, қолы, Тегі, аты,
әкесінің аты (ол бар болса)
№_____________
АВТОКӨЛІККЕ РҰҚСАТНАМАНЫҢ
БАҚЫЛАУ ТАЛОНЫ
20 ___жылғы "________" ______________
"_____" сағаттан "___" сағатқа дейін
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында және оның
аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
9-қосымша
Нысан
Автокөліктің кіру-шығуын ТІРКЕУ ЖУРНАЛЫ
Р/с №
Күні
Автомашинаның мемлекеттік тіркеу нөмірі
Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Жеке басын куәландыратын құжаттың № және берілген күні
Кіру уақыты
Шығу уақыты
Бекет белгісі:
Ескертпе
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе: журналдағы жазбалар оны толық пайдаланғанға дейін жүргізіледі.
КУӘЛАНДЫРМА ЖАЗБА
______ жылғы "_____" _______________ бастап жазбаларға арналған (күні) (айы)
ОСЫ _______________________________________________________________
______________________________________________ ЖУРНАЛДА БАРЛЫҒЫ
нөмірленген, тігілген және мөрмен бекітілген № _____ бастап № _____ қоса алғанда
_______________________________________________ парақ
бар. (саны жазумен көрсетіледі)
20__жылғы "_____" ______________________ (жазу күні)
______________________ Аумақтық филиалдың басшысы
Ескертпе: Автокөліктің кіру-шығуын тіркеу журналы нөмірленеді, тігіледі, аумақтық филиал басшысының қолымен куәландырылады және аумақтық филиалдың мөрімен бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
ғимараттарында және оның
аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларға
10-қосымша
Нысан
Қауіпсіздік бөлімшесінің
басшысына (Аумақтық
филиалдың басшысына)
(бөлімшенің атауы) қызметкерлердің Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдың, Өкілдіктің мына мекенжайдағы (мекенжайды көрсету) ғимаратына кіруіне
ӨТІНІШХАТ
________________________ байланысты (негіздемені көрсету) Сізден Ұлттық Банктің, аумақтық филиалдың, Өкілдіктің ғимаратына мына тізімге сәйкес (Ұлттық Банк бөлімшесінің, аумақтық филиалдың, Өкілдіктің, құрылымдық бөлімшені көрсете отырып, ұйымның атауы) қызметкерлердің _________________ кезеңде (күнді, уақыт кезеңін көрсету) кіруіне рұқсат беруіңізді сұраймын:
Р\с №
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Лауазымы
Қабат, кабинет №
Ішкі телефон №
Болу кезеңі (егер жеке қызметкер үшін болу уақыты өзгеше болса толтырылады)
1
2
3
Осы өтінішхатпен жоғарыда көрсетілген қызметкерлердің жұмыстан тыс уақытта, мереке және демалыс күндері өрт қауіпсіздігі шараларын, Ұлттық Банктің ішкі тәртібін және Қағидаларды қатаң сақтайтынына кепілдік беремін.
_____ Бөлімше басшысы ______
(бөлімшенің атауы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің ғимараттарында
және оның аумақтық филиалдарында
өткізу және объектішілік
режимдерді қамтамасыз ету
жөніндегі қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Электрондық техника қозғалысының
ЖУРНАЛЫ

Сноска. Правила дополнены приложением 11 в соответствии с совместным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.11.2023 № 95 и приказом Министра внутренних дел РК от 05.12.2023 № 873 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата и время вноса
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) владельца
Наименование электронной техники, серийный номер
Роспись владельца
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
постового полицейского,
разрешившего внос
1
2
3
4
5
6
Дата и время выноса
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) владельца
Роспись владельца
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) постового полицейского, разрешившего вынос
7
8
9
10
Примечание: Журнал движения электронной техники пронумеровывается, прошнуровывается, заверяется подписью руководителя подразделения безопасности/территориального филиала и скрепляется печатью подразделения безопасности/территориального филиала.

Ескерту. 11-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.11.2023 № 95 және ҚР Ішкі істер министрінің 05.12.2023 № 873 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен бұйрығымен.
Кіргізу күні
және уақыты
Иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Электрондық техниканың атауы, сериялық нөмірі
Иесінің қолтаңбасы
Кіргізуге рұқсат берген бекет полицейінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
Шығару күні
және уақыты
Иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Иесінің қолтаңбасы
Шығаруға рұқсат берген бекет полицейінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
7
8
9
10
Ескертпе: Электрондық техника қозғалысының журналы нөмірленеді, тігіледі, қауіпсіздік бөлімшесі/аумақтық филиал басшысының қолымен куәландырылады және қауіпсіздік бөлімшесі/аумақтық филиал мөрімен бекітіледі.