О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 562 "Об утверждении Правил безопасного обращения с гражданским и служебным оружием" и от 1 июля 2019 года № 602 "Об утверждении Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 октября 2020 года № 739. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2020 года № 21553
В соответствии с подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 562 "Об утверждении Правил безопасного обращения с гражданским и служебным оружием" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18881; опубликован 28 июня 2019 года в Эталлонном контрольном банке Нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в Правилах по безопасному обращению с гражданским и служебным оружием, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) хранить оружие и патроны с соблюдением условий, обеспечивающих их сохранность, а также исключающих доступ к ним посторонних лиц, в запирающихся на замок сейфах или металлических шкафах, ящиках. При этом оружие находится в разряженном состоянии;";
подпункт 4) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4) перевозить оружие в разряженном состоянии в упаковке (чехлах, кобурах, специальной таре, кейсах, футлярах).";
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) применять патроны к оружию и поражающие элементы, не предназначенные для стрельбы из используемой модели оружия, патроны с самостоятельно увеличенным пороховым зарядом, поражающие элементы, изготовленные кустарным способом (за исключением патронов к охотничьему огнестрельному гладкоствольному оружию, снаряженных гражданами для личного использования), патроны с истекшим сроком годности, осечные патроны;";
подпункт 8) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"8) самостоятельно производить ремонт составных частей и компонентов оружия, вносить в них конструктивные изменения, меняющие их тактико-технические характеристики;";
подпункт 10) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"10) носить, перевозить и использовать оружие, снаряжать патроны к нему в состоянии опьянения, вызванном потреблением алкоголя, наркотических средств, психотропных, токсических и других одурманивающих веществ и (или) под воздействием лекарственных средств, снижающих внимание и быстроту реакции ставящем под угрозу безопасность людей и сохранность оружия и патронов к нему;".

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірінің "Азаматтық және қызметтік қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 20 маусымдағы № 562 және "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 қазандағы № 739 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 қазанда № 21553 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
1998 жылғы 30 желтоқсандағы "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Заңының 29-бабы 1-тармақ 8-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірінің "Азаматтық және қызметтік қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 20 маусымдағы № 562 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18881 тіркелген; 2019 жылғы 28 маусымда Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілердің Эталлондық бақылау банкінде жарияланды) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық және қызметтік қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қару мен патрондар олардың сақталуын қамтамасыз ететін, сондай-ақ оларға бөгде тұлғалардың рұқсатын болдырмайтын шарттардың сақталуымен құлыпқа жабылатын сефтерде немесе металл шкафтарда, жәшіктерде сақтау. Бұл ретте қару оқсыз оралған күйінде болады";
4-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) қаруды оқсыз оралған күйінде тасымалдау қажет (қапта, кобурада, арнайы тарада, кейстерде, футлярда).";
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) пайдаланатын қару модельдерінен атуға арналған қарудың патрондарын және зақымдаушы элеметтердің қуаты өздігінен ұлғайтылған патрондарды, қолдан жасалған зақымдаушы элементтерді (азаматтардың жеке пайдалану үшін жарақталған аңшылық атыс тегіс ұңғылы қарудың патрондарынан басқасы), жарамдылық мерзімі өтіп кеткен патрондарды, атылмай қалған патрондарды қолдануға;";
5-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) қарудың құрама бөлшектері мен компоненттеріне өздігінен жөндеу жүргізуге, оларға тактикалық-техникалық сипаттамаларын өзгертетін конструктивтік өзгерістер енгізуге;";
5-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) есірткі құралдарын, психотроптық, уытқұмарлық және басқа да есеңгірететін заттарды пайдаланған күйде және (немесе) алкогольдік масаң күйде, зейінді төмендететін және ден қою жылдамдығын төмендететін дәрі-дәрмектің әсерінен, сондай-ақ адамдардың қауіпсіздігінің және қару мен оның патрондарының сақталуының қаупін тудыратын қаруды алып жүруге, тасымалдауға және пайдалануға, оның патрондарын жарақтауға жол берілмейді.".

2. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 "Об утверждении Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961; опубликован 16 июля 2019 года в Эталлонном контрольном банке Нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) оборот гражданского и служебного оружия, патронов к нему и пороха – производство, реализация (торговля) передача, дарение, награждение, наследование, приобретение, коллекционирование, экспонирование, учет, хранение, ношение, перевозка, использование, изъятие, уничтожение, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан гражданского оружия, патронов к нему и пороха юридическими и физическими лицами;";
пункт 2 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) патрон - устройство, предназначенное для выстрела из оружия, объединяющее в одно целое при помощи гильзы средства инициирования (капсюль), метательный заряд (порох охотничий) и метаемое снаряжение (пуля, дробь);";
подпункт 11) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"11) свидетельство о регистрации спортсмена – документ, подтверждающий прохождение спортсменом регистрации в республиканской, региональной аккредитованной спортивной федерации по видам спорта и подтверждающий статус гражданина регулярно занимающегося спортивной стрельбой.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Выдача, переоформление лицензий на производство оружия или патронов осуществляются Департаментами полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в соответствии с Квалификационными требованиями и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10352).
Для оформления лицензии юридическое лицо представляет в территориальный орган внутренних дел документы в соответствии с требованиями Правил оказания государственных услуг "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 254 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184).";

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірінің "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 тіркелген; 2019 жылғы 16 шілдеде Қазақстан Республикасының Нормативті құқықтық актілердің Эталлондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланды) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымының қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының және оқ-дәрілерінің айналымы – заңды және тұлғалардың азаматтық қару мен оның патрондарын және бытыраны өндіру, сату (сауда), тапсыру, сыйлыққа тарту, марапаттау, мұраға қалдыру, сатып алу, коллекциялау, экспонаттау, есепке алу, сақтау, алып жүру, тасымалдау, пайдалану, алып қою, жою, Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету;";
2-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) патрон – қарудан атуға арналған, бастамашыл құралының гильзаларының (капсюль) көмегімен бір тұтасқа, лақтырылатын зарядты (аңшылық оқ-дәрі) және лақтырылатын керек-жарағын (оқ, бытыра) біріктіретін құрылғы;";
2-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) спортшыны тіркеу туралы куәлік - спортшының спорт түрлері бойынша республикалық, өңірлік аккредиттелген спорт Федерациясында тіркеуден өткенін растайтын және спорттық атыспен тұрақты айналысатын азаматтың мәртебесін растайтын құжат.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қару немесе патрондарды өндіруге лицензия беруді, қайта ресімдеуді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 5 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік реестрінде № 10352 болып тіркелген) Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінің біліктілік талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің полиция департаменттері жүзеге асырады.
Лицензияны рәсімдей үшін заңды тұлға Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелген) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларының талаптарына сәйкес аумақтық ішкі істер органға құжаттар ұсынады.";

подпункт 3) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"3) представляют в государственную пулегильзотеку пули и гильзы, отстрелянные из продаваемого служебного и гражданского огнестрельного нарезного оружия в порядке, установленном постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2019 года № 429 "Об утверждении Правил формирования Государственной пулегильзотеки".
Контрольные отстрелы отечественного оружия производят предприятия-изготовители с внесением соответствующих записей в заводских паспортах.
Контрольные отстрелы импортного оружия производятся органами внутренних дел;";
подпункт 10) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"10) сигнальное оружие, пневматическое оружие с дульной энергией не более 7,5 Джоуль (далее – Дж) и калибра до 4,5 мм включительно, конструктивно сходные с оружием изделия продавцы юридических лиц-поставщиков реализуют гражданам Республики Казахстан, достигшим восемнадцати летнего возраста, без разрешения на их приобретение, после представления справки о наличии либо отсутствии судимости, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674), справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете, (психоневрологической и наркологической организаций), утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 90760) (далее – справки с психоневрологической и наркологической организаций) и о прохождении проверки знаний правил безопасного обращения с оружием.
Юридическим лицам указанное оружие реализуется по разрешениям на его приобретение.
Лица, имеющие разрешение на хранение и ношение гражданского оружия, военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудники специальных государственных и правоохранительных органов, за исключением органов государственной противопожарной службы, имеющие специальные звания и классные чины (при предоставлении копий разрешений на хранение, хранение и ношение оружия или документов подтверждающего их службу в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях о том, что они являются сотрудниками специальных государственных и правоохранительных органов, заверенных печатью и подписью уполномоченного лица выдавшего разрешительный документ) приобретают указанное оружие без представления справок с психоневрологической и наркологической организаций.
Представленные покупателем справки, копии удостоверений личности, и копии разрешений подшиваются и хранятся с учетной документацией десять лет;
Механические распылители, аэрозольные и другие устройства, снаряженные слезоточивыми или раздражающими веществами продавцы юридических лиц-поставщиков реализуют гражданам Республики Казахстан, достигшим восемнадцати летнего возраста, без разрешения на их приобретение, после проведения инструктажа по правилам безопасного обращения с оружием и проставлением подписи покупателя о прохождении инструктажа в книге учета поступления и продажи оружия и патронов к нему в специализированных магазинах по торговле гражданским и служебным оружием, в графе "номер и дата выдачи разрешения на приобретение".";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

11-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Мемлекеттік оқ-гильза қоймасына Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік оқ-гильза қоймасын қалыптастыру қағидаларымен белгіленген тәртіпте сатылатын қызметтік және азаматтық атыс ойық қарудан атылған оқ пен гильзаларды ұсынады.
Отандық бақылау үшін атуларды дайындаушы-кәсіпорындар зауыт паспорттарында тисті жазбаларды енгізумен жүргізеді.
Импорттық қарудың бақылау үшін атуларын ішкі істер органдары жүргізеді;";
11-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) белгі беру қаруы, үрлемелі қуаты 7,5 Джоульдан (бұдан әрі - Дж) аспайтындарын және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоса алғанда, пневматикалық қару, конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдарды жеткізіп беруші заңды тұлғалардың сатушылары он сегіз жасқа толған, "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20674 болып тіркелді) соттылығының болуы немесе болмауы, "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 272 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 90760 болып тіркелді) диспансерлік (психоневрологиялық және наркологиялық ұйымдар) есепте тұрғаны / не тұрмағаны туралы анықтаманы (медициналық қарсы көрсетпелерінің жоқтығы туралы (бұдан әрі психоневрологиялық және наркологиялық ұйымдардың анықтамалары) анықтамаларды және қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуіне тексеруден өткені туралы анықтамаларды ұсынғаннан кейін, оларды сатып алу рұқсатынсыз Қазақстан Республикасы азаматтарына сатады.
Заңды тұлғаларға көрсетілген қару оны сатып алу рұқсаты бойынша сатылады.
Арнайы атақтары мен сыныптық шендері бар мемлекеттік өртке қарсы қызметтерінің органдарын қоспағанда (қаруды сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттың көшірмесін немесе олардың арнайы мемлекеттік және құқыққорғау органдары қызметкерлері болып табылатыны туралы олардың Қарулы күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарда қызмет өткеру орнынан мөрмен басылған уәкілетті тұлғаның қол таңбасымен құжаттарды ұсынған жағдайында), азаматтық қаруды сақтау мен алып жүруге рұқсаты бар адамдар, Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарының әскери қызметшілері, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлері көрсетілген қаруды психоневрологиялық және наркологиялық ұйымдарынан анықтамаларды ұсынбай сатып алады.
Көрсетілген тұлғалар ұсынған рұқсаттардың көшірмелері мен құжаттары есептік құжатамамен тізігіп, он жыл сақталады;
Механикалық тозаңдатқыштар, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіргіш заттармен жарақталған аэрозолды және басқа да құрылғылар жеткізіп беруші заңды тұлғалардың сатушылары он сегіз жасқа толған, және қаруды қауіпсіз ұстау қағидалары бойынша нұсқамалықты жүргізгеннен кейін, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары саудасы бойынша жұмыс істеп тұрған мамандандырылған дүкендерде қару мен оның патрондарының келіп түсуін және сатылуын есепке алу кітабында, "сатып алуға рұқсаттар берудің нөмірі мен күні" бағанасында нұсқамалық алынғаны жөнінде сатып алушының қол таңбасын ұсынумен, оларды сатып алу рұқсатынсыз Қазақстан Республикасы азаматтарына сатады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"32. Награждение боевым оружием, осуществляются в порядке, установленном постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2019 года № 896 "Об утверждении Правил оборота вооружения и военной техники" (далее – Правила оборота вооружения и военной техники).
К наградному относится огнестрельное короткоствольное нарезное оружие, полученное гражданами Республики Казахстан на основании Указа Президента Республики Казахстан, постановления Правительства Республики Казахстан, а также оружие, полученное гражданами Республики Казахстан на основании приказов должностных лиц, представительных и исполнительных органов, до вступления в силу Закона, имевших право награждать именным оружием, на которое в установленном законодательством порядке органами внутренних дел выдано разрешение на его ношение и хранение.";
пункт 33 исключить;
пункт 34 исключить;
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Допускается приобретение Вооруженными Силами, другими войсками, воинскими формированиями, специальными государственными и правоохранительными органами, единичных экземпляров огнестрельного короткоствольного нарезного оружия, предусмотренного настоящей главой, для формирования наградного фонда.";
пункт 40 исключить;
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Огнестрельное оружие, полученное от должностных лиц, не указанное в пункте 63 Правил оборота вооружения и военной техники, к числу наградного не относится и подлежит сдаче в территориальный орган внутренних дел:
1) боевое ручное стрелковое и холодное оружие - безвозмездно с последующей передачей в соответствующее ведомство, выдавшее его;
2) охотничье оружие регистрируется с выдачей разрешения на его хранение и ношение в соответствии с пунктами 119, 135 настоящих Правил либо отчуждается лицу, имеющему разрешение на его приобретение.";
пункт 43 исключить;
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Допускается передача наградного оружия для хранения в музеи после соответствующей перерегистрации и его переделки органами внутренних дел и добровольной сдачи его в органы внутренних дел для последующей постановки оружия на баланс органов внутренних дел.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Разрешение на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему, юридические и физические лица получают в органах внутренних дел в порядке, установленном Правилами оказания государственных услуг "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 254 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184).";
пункт 54 изложить в следующей редакции:

"32. Жауынгерлік қарумен марапаттау Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 29 қарашадағы № 896 қаулысымен бекітілген "Қару-жарақтың және әскери техниканың айналымы қағидаларымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады" (бұдан әрі - Қару-жарақтың және әскери техниканың айналымы қағидалары).
Марапатқа Қазақстан Республикасы Президентінің Жарғысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы негізінде Қазақстан Республикасының азаматтары алған атыс қысқа ұңғылы ойық қару, сондай-ақ Заңның күшіне енуіне дейін, заңнамада белгіленген тәртіпте ішкі істер органдары оны алып жүруге және сақтауға рұқсат берген, атаулы қарумен марапаттауға құқығы бар лауазымды адамдардың, өкілдік және атқарушы органдарының бұйрықтары негізінде Қазақстан Республикасының азаматтары алған қару жатады.
33-тармақ алынып тасталсын.
34-тармақ алынып тасталсын.
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Қарулы Күштері, басқа әскерлер, әскери құрылымдар, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдары марапаттау қорын құру үшін осы тараумен көзделген атыс қысқа ұңғылы ойық қарудың бірыңғай данасын сатып алуға рұқсат етіледі.";
40-тармақ алынып тасталсын.
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Қару-жарақ пен әскери техниканы айналымға жіберу ережесінің 63-тармағында көрсетілмеген лауазымды адамдардан алынған атыс қаруы марапаттар қатарына кірмейді және аумақтық ішкі істер органына тапсырылуы керек:
1) жауынгерлік қол атыс және суық қару - өтеусіз кейін оны беруге тиісті ведомствоға тапсырумен;
2) аңшылық қару осы Қағидалардың 119, 135 тармақтарына сәйкес оны сақтау мен алып жүруге рұқсатын берумен тіркеледі не болмаса оны сатып алуға рұқсаты бар тұлғаның иелігінен шығарылады.";
43-тармақ алынып тасталсын;
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Марапаттық қаруын музейге сақтау үшін тапсыруға оны ішкі істер органдары тиісті тіркегеннен және өзгертіп жасағаннан және оны ішкі істер органдарының теңгеріміне қою үшін ішкі істер органдарына ерікті түрде тапсырғаннан кейін рұқсат етіледі.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Заңды және жеке тұлғалар азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсатты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелген) белгіленген тәртіпте ішкі істер органдарында алады.";
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"54. Спортивные федерации всех уровней, дирекции школьных национальных команд и спортивного резерва, школы высшего спортивного мастерства, школы интернаты для одаренных в спорте детей, центры олимпийской подготовки, детско-юношеские спортивные школы, специализированные детско-юношеские школы олимпийского резерва, спортивные клубы и физкультурно-спортивные общества по спортивной стрельбе (далее – спортивные организации) приобретают спортивное оружие и патроны к нему в порядке, определяемом пунктом 47 настоящих Правил, на основании разрешительных документов, выдаваемых органами внутренних дел по форме утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
Гражданам Республики Казахстан допускается приобретать спортивное оружие (кроме нарезного короткоствольного) на общих основаниях, по ходатайству республиканских и региональных аккредитованных спортивных федераций и при наличии у них действительного свидетельства о регистрации спортсмена с указанием разряда не ниже кандидата в мастера спорта (далее-КМС), связанному со стрельбой, по форме согласно приложению 2 Правил выдачи и замены свидетельства о регистрации спортсмена, представления сведений спортивными федерациями о регистрации спортсмена, приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 295 "Об утверждении" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9673).
Приобретенное гражданами по ходатайствам спортивных федераций, спортивное оружие и патроны к нему учитываются в нормах содержания спортивного оружия и патроны к нему федерацией или спортивной организацией, которые ходатайствовали о приобретении спортивного оружия.
Выдача разрешения на приобретение, спортивного оружия (гладкоствольное и длинноствольное нарезное) осуществляется после предоставления сведений об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему на спортивную федерацию или организацию в которой числится спортсмен.
Допускается иметь три гладкоствольных и два длинноствольных нарезных спортивных оружия, патронов не более 3000 штук на каждую единицу единовременно.
Не допускается использование спортивного оружия в качестве охотничьего.";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. Гражданское спортивное пневматическое оружие с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибром до 4,5 мм включительно, а также сигнальное оружие, используемое для подачи звуковых сигналов, граждане Республики Казахстан приобретают их у юридических лиц-поставщиков без получения разрешения, при предъявлении справки о наличии либо отсутствии судимости, справки с психоневрологической и наркологической организаций и проверке знания Правил безопасного обращения с гражданским и служебным оружием, утвержденных приказом Министра внутренних дел от 20 июня 2019 года № 562 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18881) (далее – Правила безопасного обращения с гражданским и служебным оружием) и свидетельства-удостоверения спортсмена.";
пункт 59 изложить в следующей редакции:

"54. Барлық деңгейдегі спорттық федерациялар, мектептегі ұлттық командалар және спорт резерв дирекциялары, жоғары шеберлік спорт мектептері, спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттары, олимпиадалық даярлау орталықтары, балалар мен жасөспірімдер, спорт мектептері олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектептері, спорттық атыс бойынша спорттық клубтар және дене шынықтыру - спорт қоғамдары (бұдан әрі – спорттық ұйымдар) спорттық қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша ішкі істер органдары беретін рұқсат құжаттарының негізінде осы Қағидалардың 47-тармағында айқындалған тәртіпте спорттық қару мен оның патрондарын сатып алады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген).
Қазақстан Республикасының азаматтары спорттық қаруды (қысқа ойық ұңғылыдан басқа) республикалық және өңірлік аккредитацияланған спорт федерацияларының қолдаухаты бойынша оларда атысқа байланысты спорт шеберіне кандидаттан (бұдан әрі-СШҮ) төмен емес разрядты көрсете отырып,спортшыны тіркеу туралы куәлігі бар болған жағдайда Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 295 "спортшыны тіркеу туралы куәлікті беру және ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9673 тіркелген).
Спорт федерациялардың қолдаухаттары бойынша азаматтармен сатып алынған спорттық қару мен оның патрондары спорттық қаруды сатып алуға қолдау көрсеткен федерация немесе спорттық ұйымның спорттық қару мен оның патрондарының нормаларында ескеріледі.
Спорттық қаруды (тегіс ұңғылы және ұзын ұңғылы ойықты) сатып алуға рұқсат беру спорт федерациясына немесе спортшы құрамына кіретін ұйымға қару мен оның патрондарының қолда бар және қажетті саны туралы мәліметтер берілгеннен кейін жүзеге асырылады.
Үш тегіс ұңғылы және екі ұзын ойық ұңғылы спорттық қаруды, әр бірлікке кемінде 3000 дана патронды иеленуге жол беріледі.
Спорттық қаруды аңшылық есебінде пайдалануға жол берілмейді.";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтындарын және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоса алғанда, азаматтық спорттық пневматикалық қаруды, дыбыстық белгі беруге пайдаланылатын белгі беру қаруын соттылығы жоқтығы туралы қару ұстауға соттылығының болмауы, психоневрологиялық және наркологиялық ұйымдарынан анықтамаларды және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 562 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуі бойынша тексерістен өткені туралы анықтамаларды (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18881 тіркелген) (бұдан әрі – Азаматтық және қызметтік қаруды қауіпсіз ұстау қағидалары) және спортшының куәлігін ұсынған жағдайда Қазақстан Республикасының азаматтары рұқсатсыз жеткізіп беруші заңды тұлғалардан сатып алуға құқылы.";
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"59. Гражданское огнестрельное оружие, газовые пистолеты и револьверы, электрическое оружие приобретается гражданами только по разрешениям на приобретение, выдаваемым органами внутренних дел.
Охотничье холодное клинковое оружие приобретается по разрешениям на хранение и ношение огнестрельного оружия и вписывается в удостоверение охотника.
Сигнальное оружие, пневматическое оружие с дульной энергией не более 7,5 Джоуль (далее – Дж) и калибра до 4,5 мм включительно, конструктивно сходные с оружием изделия граждане Республики Казахстан, достигшие восемнадцати летнего возраста, приобретать их у юридических лиц-поставщиков без разрешения на их приобретение, после представления справки о наличии либо отсутствии судимости, справки с психоневрологической и наркологической организаций и о прохождении проверки знаний Правил безопасного обращения с гражданским и служебным оружием.
Лица, имеющие разрешение на хранение и ношение гражданского оружия, военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудники специальных государственных и правоохранительных органов, за исключением органов государственной противопожарной службы, имеющие специальные звания и классные чины (при предоставлении копий разрешений на хранение, хранение и ношение оружия или документов подтверждающего их службу в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях о том, что они являются сотрудниками специальных государственных и правоохранительных органов, заверенных печатью и подписью уполномоченного лица выдавшего разрешительный документ) приобретают указанное оружие без представления справок с психоневрологической и наркологической организаций.
Механические распылители, аэрозольные и другие устройства, снаряженные слезоточивыми или раздражающими веществами продавцы юридических лиц-поставщиков реализуют гражданам Республики Казахстан, достигшим восемнадцати летнего возраста, без разрешения на их приобретение, после проведения инструктажа по безопасному обращению с оружием и проставлением подписи покупателя о прохождении инструктажа в книге учета поступления и продажи оружия и патронов к нему в специализированных магазинах по торговле гражданским и служебным оружием, в графе "номер и дата выдачи разрешения на приобретение".";
пункт 63 изложить в следующей редакции:
"63. Сотрудники органов внутренних дел проверяют полученные для выдачи разрешения на приобретение оружия документы на соответствие установленным требованиям, а также заявителя по учетам в соответствии с подпунктами 1), 2) пункта 1 и подпунктами 2) -6) и 9) пункта 4 статьи 19 Закона.
При отсутствии противопоказаний к владению оружием, заявитель проверяется по месту жительства на наличие условий хранения гражданского оружия и соответствие требованиям настоящих Правил.

"59. Азаматтық атыс қаруды, газды тапаншалар мен револверлерді, электр қаруын азаматтар ішкі істер органдары беретін рұқсат бойынша сатып алады.
Аңшылық суық жүзді қаруын атыс қаруын сақтау және алып жүру рұқсаты бойынша сатып алынады және аңшылық куәлігіне жазылады.
Белгі беру қаруы, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтындарын және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоса алғанда, конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдар Қазақстан Республикасының он сегіз жасқа толған соттылығы жоқтығы туралы, психоневрологиялық және наркологиялық ұйымдарынан анықтамаларды және қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуі бойынша тексерістен өткені туралы анықтамаларды ұсынғаннан кейін адамдар рұқсат алмай оларды жеткізіп беруші заңды тұлғалардан сатып алуға құқығы бар.
Азаматтық және қызметтік қаруды сақтау мен алып жүруге рұқсаттары бар адамдар, Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарының әскери қызметшілері, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлері арнайы атақтары мен сыныптық шендері бар мемлекеттік өртке қарсы қызметтерінің органдарын қоспағанда (Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарының әскери қызметшілері, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлері қызмет өткеру орнынан мөрмен басылған уәкілетті тұлғаның қол таңбасымен құжаттарды ұсынған жағдайында), көрсетілген қаруды психоневрологиялық және наркологиялық ұйымдардың анықтамаларын ұсынбай сатып ала алады.
Механикалық тозаңдатқыштар, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіргіш заттармен жарақталған аэрозолды және басқа да құрылғылар жеткізіп беруші заңды тұлғалардың сатушылары он сегіз жасқа толған, және қаруды қауіпсіз ұстау қағидалары бойынша нұсқамалықты жүргізгеннен кейін, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары саудасы бойынша жұмыс істеп тұрған мамандандырылған дүкендерде қару мен оның патрондарының келіп түсуін және сатылуын есепке алу кітабында, "сатып алуға рұқсаттар берудің нөмірі мен күні" бағанасында нұсқамалық алынғаны жөнінде сатып алушының қол таңбасын ұсынумен, оларды сатып алу рұқсатынсыз Қазақстан Республикасы азаматтарына сатады.";
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"63. Ішкі істер органдарының қызметкерлері қару алуға рұқсат беру үшін белгіленген талаптардың сәйкестілігіне, сондай-ақ арыз берушіні Заңның 19-бабы 1-тармағының 1), 2) тармақшаларына және 4-тармақтың 2)-6) және 9) тармақшаларына сәйкестілігін тексереді.
Қаруды ұстауға қарама қарсы көрсетпелердің жоқ болуы кезінде арыз беруші азаматтық қаруды сақтау жағдайларының болуына тұрғылықты тұратын жері және осы Қағиданың талаптарына сәйкестілігіне тексеріледі.

В случае установления признаков недостоверности и (или) подделки представленных документов, имеющихся в них сведений, отсутствия в представленных документах необходимых для подтверждения соответствия квалификационным или разрешительным требованиям сведений и возникновении обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений, в выдаче разрешений отказывается в соответствии с пунктом 9 Приложения 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему" утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 254 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184).";
подпункт 2) пункта 74 изложить в следующей редакции:
"2) сигнального оружия, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибром до 4,5 мм включительно, конструктивно сходных с оружием изделий физическими лицами:
с не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимостью за совершение преступления;
не прошедшими инструктаж по безопасному обращению с оружием.
При приобретении механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами – не прошедшими инструктаж о безопасном обращении с оружием;
не достигшими восемнадцати летнего возраста;
имеющими медицинские противопоказания к владению оружием;
не имеющими условий для хранения оружия;
привлекаемыми к уголовной ответственности, до принятия решения судом;
освобожденными от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
совершившими повторно в течение года административные правонарушения, предусмотренные статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
совершившими уголовные проступки, предусмотренные статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой), 337 (частями первой и второй), 346 (частью первой), 379 (частью первой), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 436, 453 и 461 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;";
пункт 75 изложить в следующей редакции:

Ұсынылған құжаттардың дұрыс емес және (немесе) ондағы құжаттардың қолдан жасалғаны белгілері анықталған жағдайда, ұсынылған құжаттарда қажетті мәліметтердің біліктілік талаптары немесе рұқсат талаптарына сәйкестілігін дәлелдеу үшін болмағанда және рұқсат алу мүмкіндігін жоятын Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген жағдайлар туындағанда "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасына 1-қосымшаға 9-тармағына Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидасымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелген) белгіленген сәйкес рұқсат беруден бас тартылады.";
74-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Белгі беру қаруы, механикалық тозаңдатқыштар, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіргіш заттармен жарақталған аэрозолды және басқа да құрылғылар, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтындарын және калибрі 4,5 мм дейінгілерін қоса алғанда, конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдарды:
қылмыс жасағаны үшін заңда белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар;
қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуі бойынша тексерістен өтпеген.
Қаруды қауіпсіз ұстау қағидалары бойынша нұсқамалықтан өтпеген - механикалық тозаңдатқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіргіш заттармен жарақталған аэрозолды және басқа да құрылғыларды сатып алу кезінде;
он сегіз жасқа толмаған;
қару ұстауға медициналық қарсы көрсетілімдер бар;
қару сақтауға арналған тиісті жағдайлары жоқ;
сот шешімі қабылданғанға дейін қылмыстық жауапкершілікке тартылған;
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімінің тиісті бабында көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шектегі мерзімі өткенге дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатылған;
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтарды бір жыл ішінде қайталап жасаған;
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші бөлігінде), 337 (бірінші және екінші бөліктерінде), 346 (бірінші бөлігінде), 379 (бірінші бөлігінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде) баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 73-2, 436, 453 және 461-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасаған жеке тұлғаларға;";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"75. На территории Республики Казахстан сбор, хранение гражданского и служебного оружия и патронов юридическими и физическими лицами для формирования коллекций (собраний) в научных, информационных и познавательных целях (коллекционирование) осуществляются на основании лицензий, выдаваемых органами внутренних дел в порядке, установленном Квалификационными требованиями и перечнем документов, подтверждающими соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10352).
Приобретение, физическими лицами оружия для коллекционирования, осуществляется в порядке, установленном настоящими Правилами при приобретении оружия для самообороны.
Приобретенное коллекционное оружие в семидневный срок со дня приобретения регистрируется в территориальном органе внутренних дел, выдавшим разрешение на приобретение.
На лицо, которое осуществляет коллекционирование оружия, в ОВД заводится контрольно-наблюдательное дело, в котором находятся материалы, послужившие основанием для выдачи лицензии на коллекционирование и разрешений на приобретение оружия, материалы о выявленных нарушениях, акты и рапорта о проверке, копии квитанций об уплате государственных пошлин за выдачу лицензий и разрешений и список коллекционного оружия.";
пункт 78 изложить в следующей редакции:
"78. К коллекционируемым оружиям и патронам не относятся:
1) оружие, признанное вещественным доказательством по уголовным делам, в том числе самодельное, незаконно переделанное либо запрещенное к обороту на территории Республики Казахстан, в том числе после окончания рассмотрения дел в судебном порядке;
2) оружие иностранного производства, не являющееся гражданским или служебным;
3) оружие, изготовленное в опытной партии либо ввезенное на территорию Республики Казахстан и не прошедшее сертификационных испытаний;
4) макеты массо-габаритные, изготовленные из боевого оружия;
5) копии оружия, изготовленные по оригиналам либо чертежам оружия, снятого с производства, при условии точного воспроизведения его конструкции и художественного оформления без использования подлинных деталей, а также реплики оружия, имеющие авторские изменения внешнего вида и художественной отделки;
6) патроны к указанному в настоящем пункте оружию, в том числе испытательные, образцовые, холостые и учебные;

"75. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 5 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10352 тіркелген) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу,өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау бойынша қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасы аумағында заңды және жеке тұлғалардың азаматтық және қызметтік қару мен потрондарын ғылыми, ақпараттық және танымдық (коллекцияға жинау) мақсаттарда коллекция (жиынтық) үшін жинау, сақтау белгіленген Біліктілікті талаптар және олардың тиістілігін растайтын құжаттар тізбесі тәртібінде ішкі істер органдары беретін лицензиялар негізінде жүзеге асырылады.
Жеке тұлғалардың коллекцияға жинау үшін қаруды сатып алу өзін-өзі қорғау үшін қаруды сатып алу кезінде осы Қағидалармен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
Сатып алынған коллекциялық қаруы жетікүндік мерзімде сатып алуға рұқсат берген аумақтық ішкі істер органда тіркеледі.
Коллекциялық қаруды жүзеге асыратын адамға ІІО-да бақылау-қадағалау ісі жүргізіледі, мұнда коллекция жасауға лицензиялар және қаруды сатып алуға рұқсаттарды беру үшін негіз болып табылатын материалдар, анықталған бұзушылықтар туралы материалдар, тексеру туралы баянаттар және актілер, лицензиялар мен рұқсаттарды бергені үшін мемлекеттік бажды төлеу туралы түбіртектердің көшірмелері және коллекциялық қаруының тізімі болады.";
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"78. Коллекциялық қару мен патрондарға:
1) қылмыстық іс бойынша заттай дәлелдеме болып танылған қару, оның ішінде қолдан жасалған, заңсыз қайта жасалған немесе Қазақстан Республикасының аумағында айналымға тыйым салынған қарулар, оның ішінде сот тәртібінде істерді қарау аяқталғаннан кейін;
2) азаматтық және қызметтік қару болып табылмайтын шетелде жасалған қару;
3) тәжірибелік партияда жасалған не Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген және сертификатталған сынақтардан өтпеген қару;
4) жауынгерлік қарудан жасалған массалық-габариттік макеттер;
5) түпнұсқа бөлшектерінің, сондай-ақ сыртқы түрінің және көркем өңдеудің авторлық өзгерістері бар қару көшірмесін пайдаланбай конструкциясы мен көркем безендірілуін дәл көрсеткен жағдайда түпнұсқасы не өндірістен шығарылған сызба бойынша дайындалған қарудың көшірмелері;
6) осы тармақта көрсетілген қарудың, оның ішінде сынақтық, үлгілік, жарақталмаған бос және оқу-жаттығу парондары;

7) оружия и патронов, предназначенных для осуществления производственного или учебного процесса, исследований, разработки, испытаний, либо их единичных экземпляров, изготовленных в указанных целях;
8) моделей оружия (конструктивно сходных с оружием изделий, воспроизводящих конструкцию оружия и имитирующих его действие);
9) конструктивно сходных с оружием изделий, не являющихся моделями оружия;
10) муляжей оружия и патронов (изделий, сходных по внешнему виду с оружием и патронами, конструкция которых не позволяет использовать их в качестве оружия и патронов);
11) нарезное короткоствольное и автоматическое оружие.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Допускается производить в органах внутренних дел оформление документов на передачу оружия от одного владельца другому. Переоформление оружия производится по месту учета передаваемого оружия, работником органа полиции, осуществляющим контроль за оборотом гражданского и служебного оружия (далее – КОГСО), в присутствии владельца оружия и лица, имеющего разрешение органа полиции на приобретение этого вида оружия.
При обращении физического лица оформление документов на передачу оружия от одного владельца другому работник КОГСО, на учете которого состоит оформляемое оружие, через портал "электронного правительства" проверяют наличие разрешения на приобретение в государственной базе данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД ЕЛ).
При реализации оружия и (или) патронов работник КОГСО заполняет в ГБД ЕЛ сведения об оформляемом оружии и направляет их посредством ГБД ЕЛ в орган внутренних дел, выдавший разрешение на приобретение.
Не допускается оформление оружия при статусе разрешения на приобретение оружия "недействительно" или его отсутствии в ГБД ЕЛ.
Снятие с учета оружия производится только после получения уведомления о постановке его на учет за новым владельцем оружия.
В случае утраты или хищения оружия владельцы оружия в однодневный срок, с момента установления факта утраты или хищения оружия сообщают об этом в орган внутренних дел.";
пункт 91 изложить в следующей редакции:
"91. В организациях, хранящих и использующих оружие, учет служебного или спортивного оружия и патронов к нему, ведется в книге учета оружия и патронов к нему в организациях, хранящих и использующих оружие, согласно приложению 17 к настоящим Правилам, и журнале выдачи и приема оружия и патронов к нему, согласно приложению 18 к настоящим Правилам, которые пронумеровываются, прошнуровываются и скрепляются специальной печатью территориального органа внутренних дел с оттиском "Лицензионно-разрешительная система".
Приобретенное спортсменами спортивное оружие, вносится в книгу учета оружия и патронов к нему в организациях, хранящих и использующих служебное оружие, (спортивные федерации организации в котором состоит спортсмен) с соответствующей отметкой о передаче оружия владельцу (спортсмену).";

7) өндірістік немесе оқу үрдісін жүзеге асыру, зерттеу, әзірлеу, сынау не олардың көрсетілген мақсаттарда жасалған бірлі жарым даналары үшін арналған қарулар мен патрондар;
8) қару моделдері (конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдар, қару конструкциясында жасалған және оның әрекетін имитациялайтын);
9) қару моделі болып табылмайтын конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдар;
10) қару және патрон муляжы (қару және патрон ретінде пайдалануға келмейтін сыртқы сипаты қарулар мен патрондарға ұқсас шығарылған бұйымдары);
11) қысқа ұңғылы ойық және автомат қаруы.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Ішкі істер органдарында қаруды бір қару иесінен басқаға беру туралы құжаттарды ресімдеуге жол беріледі. Қаруды қайта рәсімдеу, берілетін қарудың есепке алу орны бойынша азаматтық және қызметтік қарудың айналымын бақылауды (бұдан әрі - АҚҚАБ) жүзеге асыратын полиция органының қызметкері қару иесінің және қарудың осы түрін сатып алуға полиция органының рұқсаты бар адамның қатысуымен жүргізіледі.
Жеке тұлға қаруды бір қару иесінен басқаға беруге құжаттарды ресімдеуге жүгінген кезде ресімделетін қару есебінде тұрған АҚҚАБ қызметкері "электрондық үкімет" порталы арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорында (бұдан әрі - ЕЛ МДҚ) сатып алуға рұқсаттың бар-жоғын тексереді.
Қару және (немесе) патрондарды сатқан жағдайда АҚҚАБ қызметкері ресімделетін қару туралы мәліметті ЕЛ МДҚ толтырады және оларды ЕЛ МДҚ арқылы сатып алуға рұқсат берген ішкі істер органына жолдайды.
Қаруды сатып алуға рұқсат "жарамсыз" деген мәртебеде немесе оның ЕЛ МДБ болмаған жағдайда қаруды ресімдеуге жол берілмейді.
Қаруды есептен шығару қаруды жаңа иесі оны есепке қою туралы хабарламасын алғаннын кейін ғана жүргізіледі.
Қаруды ұрлау немесе жоғалтып алу жағдайында қару иесі біркүндік мерзімде қаруды ұрлау немесе жоғалтып алу фактісін анықтау сәттен бастап бұл туралы ішкі істер органдарына хабарлайды.";
91-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Қаруды сақтайтын және пайдаланатын ұйымдарда қызметтік немесе спорттық қару мен оның патрондарын есепке алу осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес қаруды сақтайтын және пайдаланатын ұйымдарда қару мен оның патрондарын есепке алу кітабында және осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес қару мен оның патрондарын беру және қабылдау журналында жүргізіледі, олар нөмірленеді, тігіледі және аумақтық ішкі істер органының "Лицензиялық-рұқсат жүйесі" деген бедерімен арнайы мөрмен бекітіледі.
Спортшылар сатып алған спорттық қару қызметтік қаруды сақтайтын және пайдаланатын ұйымдарда (спортшы тұратын ұйымның спорт федерацияларында) қаруды иесіне (спортшыға) беру туралы тиісті белгісі бар қару мен оның патрондарын есепке алу кітабына енгізіледі.";

подпункт 3 пункта 104 изложить в следующей редакции:
"3) сверяют наличие средств пломбирования и пломбировочного материала, реквизиты которых отличаются от средств пломбирования, имеющихся у лиц, ответственных за сохранность оружия и руководителей организации.";
пункт 105 изложить в следующей редакции:
"105. Сверка фактического наличия оружия и патронов начинается комиссией с проверки мест хранения оружия и патронов и опечатывания имеющихся сейфов, шкафов, пирамид, ящиков с оружием и патронами.
Вскрытие и повторное опечатывание проверенных мест хранения оружия и патронов для его приема или выдачи осуществляются только членами инвентаризационной комиссии, в случае отсутствия одного из членов комиссии его заменяет руководитель организации.";
пункт 117 изложить в следующей редакции:
"117. Хранение оружия и патронов разрешается юридическим и физическим лицам, получившим в органах внутренних дел разрешения на хранение или хранение и ношение оружия.
Общее разрешение на хранение служебного, гражданского спортивного оружия выдается на все оружие, зарегистрированное по адресу расположения оружейной комнаты.
Разрешение на ношение служебного оружия работниками юридических лиц выдается на служебное оружие, зарегистрированное за юридическим лицом в установленном настоящими Правилами порядке, не более 5 единиц оружия в одном разрешении.
Разрешение на хранение и ношение работникам природоохранных организаций, указанных в пункте 126 настоящих Правил выдается с учетом норм положенности согласно приложения 9 норм установленных для вооружения работников государственных учреждений лесного хозяйства областных исполнительных органов и приложения 10 норм установленных для вооружения работников охотничьих и рыбных хозяйств, которым в установленном законодательством порядке предоставлено право ведения охотничьего и рыболовного хозяйства к настоящим Правилам.";
пункт 124 изложить в следующей редакции:
"124. В случае отсутствия помещения для хранения служебного оружия и патронов к нему организациям допускается хранить оружие и патроны в оборудованных ПЦХ. В ПЦХ оружие и патроны хранятся в порядке, установленном в пункте 136 настоящих Правил. Передача оружия на ПЦХ оформляется актом, согласно приложения 29, к настоящим Правилам. Для каждой организации, хранящей там оружие и патроны к нему, выделяются отдельные стеллажи.";
пункт 126 изложить в следующей редакции:
"126. По согласованию с органами внутренних дел допускается хранение служебного нарезного и длинноствольного гладкоствольного оружия (карабинов, винтовок, пистолетов, револьверов, ружей) и патронов к нему по месту жительства инженеров по охране и защите леса, лесничих, мастеров леса, лесников, государственных инспекторов (егерей), охотоведов, инспекторов, осуществляющих непосредственную охрану, защиту участков государственного лесного фонда и объектов животного мира, егерей охотничьего и рыбного хозяйств.
При этом огнестрельное оружие хранится согласно требованиям пункта 135 настоящих Правил.
На период длительного отсутствия (свыше десяти дней) инженера по охране и защите леса, лесничего, мастера леса, лесника, государственного инспектора (егеря), охотоведа, инспектора, осуществляющего непосредственную охрану, защиту участков государственного лесного фонда и объектов животного мира, егеря охотничьих и рыбных хозяйств (командировка, отпуск, лечение, прохождение воинской службы), оружие сдается в оружейную комнату организации, которой выдано разрешение на хранение данного оружия.";
пункт 130 изложить в следующей редакции:

104-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) пломба салу құралдарының және пломба салу материалдарының болуы салыстырып тексеріледі, олардың деректемелері қарудың сақталуына жауапты тұлғаларда немесе ұйым басшыларында бар пломба салу құралдарынан ерекшеленеді.";
105-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"105. Қару мен патрондардың іс жүзінде болуына салыстырып тексеруді комиссия қару мен патрондарын сақтау орындарын және қару мен патрондарымен сейфтерді, шкафтарды, пирамидаларды, жәшіктерді мөрмен басуын тексерумен бастайды.
Қару мен патрондарының тексерілген сақтау орындарын ашу және қайта мөрмен басу оны қабылдау және беру үшін тек түгендеу комиссияның мүшелері, комиссия мүшелерінің біреуі болмаған жағдайында ұйым басшысы жүзеге асырады.";
117-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"117. Қару мен патрондарды сақтау қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге ішкі істер органдарында рұқсат алған заңды және жеке тұлғаларға рұқсат етіледі.
Қызметтік, азаматтық, спорттық қаруды сақтауға жалпы рұқсаты қару бөлмесінің орналасқан мекенжайы бойында тіркелген барлық қаруларға беріледі.
Заңды тұлғалардың қызметкерлеріне қызметтік қаруын алып жүру рұқсаты бір рұқсатта 5 бірлік қарудан артық емес, осы Қағидалармен бекітілген тәртіпте заңды тұлғаларға тіркелген қызметтік қаруға беріледі.
Осы Қағидалардың 126-тармағында көрсетілген табиғатты қорғау ұйымдарының қызметкерлеріне сақтау мен алып жүру рұқсаты облыстық атқарушы органның орман шаруашылықтарының мемлекеттік қызметкерлерін қаруландыру үшін бекітілген нормалардың 9-қосымшасына сәйкес және осы Қағидаларға аңшылық және балық шаруашылықтарын жүргізу құқығы берілген заңнама тәртібінде бекітілген аңшылық және балық шаруашылықтарының жұмыскерлерін қаруландыру үшін бекітілген нормалардың 10-қосымшасына сәйкес тиісті нормаларға сәйкес беріледі.";
124-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"124. Қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға арналған үй-жай болмаған жағдайда ұйымдарға қаруды және патрондарды жабдықталған ОСП сақтауға жол беріледі. ОСП қару мен патрондар осы Қағидалардың 136-тармағында белгіленген тәртіпте сақталады. Қаруды ОСП тапсыру акт бойынша, осы Қағиданың 29-қосымшасына сәйкес ресімделеді. Онда қару мен оның патрондарын сақтайтын әрбір ұйым үшін жеке стеллаждар бөлінуі тиіс.";
126-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"126. Ішкі істер органдарымен келісу бойынша қызметтік ойық және ұзын ұңғылы тегіс ұңғылы қару (карабиндерді, винтовкаларды, тапаншаларды, револьверлерді, мылтықтарды) мен оның патрондарын сақтау орманды қорғау және сақтау жөніндегі инженерінің, орман күтушінің, орман шеберінің, орман күзетшісінің, мемлекеттік инспекторлардың (қорықшылардың), аң аулаушылардың, мемлекеттік орман қорының учаскелерін және жануарлар дүниесі объектілерін тікелей күзетін, қорғауын жүзеге асыратын инспекторлардың, аңшылық және балық шаруашылықтары қорықшыларының тұрғылықты мекенжайлары бойынша рұқсат етіледі.
Бұл ретте атыс қаруы осы Қағидалардың 135-тармағының талаптарына сәйкес сақталады.
Орманды қорғау және сақтау жөніндегі инженері, орман күтушісі, орман шебері, орман күзетшісі, мемлекеттік инспекторлары (қорықшылары), аң аулаушылар, мемлекеттік орман қорының учаскелерін және жануарлар дүниесі объектілерін тікелей күзетін, қорғауын жүзеге асыратын инспекторлары, аңшылық және балық шаруашылықтарыының қорықшылары ұзақ уақыт (он күннен артық) болмағанда (іссапар, демалысқа шығу, емделу, әскери қызметін өткеру) қару осы қаруды сақтауға рұқсат берген ұйымның қару бөлмесіне тапсырылады.";
130-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"130. По согласованию с органами внутренних дел, по ходатайству аккредитованной Республиканской федерации по виду спорта, связанному со стрельбой, в соответствии с выполняемыми уставными задачами в сфере физической культуры и спорта, допускается хранение спортивного гладкоствольного оружия (закрепленного за спортивной организацией) и патронов к нему по месту жительства спортсменов-членов Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже КМС. При этом огнестрельное оружие хранится в соответствии с требованиями пункта 135 настоящих Правил.
На спортивное оружие, приобретенное гражданами Республики Казахстан в соответствии пунктом 54 настоящих Правил выдается разрешение на хранение и ношение гражданского оружия с отметкой "спортивное" и указанием спортивной федерации, организации к которой относится спортсмен.
Хранение спортивного оружия по месту жительства спортсменов осуществляется при наличии ежегодного подтверждения членства в аккредитованной Республиканской федерации по виду спорта, связанному со стрельбой, в соответствии с выполняемыми уставными задачами в сфере физической культуры и спорта.
В случае прекращения владельцем спортивного оружия занятий спортом, связанным со стрельбой, выхода его из состава аккредитованной Республиканской федерации по виду спорта, связанному со стрельбой, в соответствии с выполняемыми уставными задачами в сфере физической культуры и спорта, оружие сдается в спортивную организацию или орган внутренних дел по месту регистрации оружия, либо реализуется через специализированный магазин по продаже гражданского оружия.";
дополнить пунктом 131-1 следующего содержания:
"131-1. Хранение и использование пневматического оружия и пули к нему в учебных заведениях среднего (полного) общего образования, образовательных учреждениях начального профессионального и среднего профессионального образования Министерства образования Республики Казахстан:
1) за хранение, учет пневматического оружия и правильное его использование, персональную ответственность несут руководители образовательных учреждений и преподаватели, осуществляющие обучение по предметам, где используется пневматическое оружие;
2) в зданиях учебных заведений для хранения пневматического оружия используются помещения, отвечающие следующим требованиям:
быть изолированным от других подсобных, служебных помещений, иметь капитальные стены, железобетонные потолочные перекрытия и пол;
некапитальные стены, являющиеся периметром помещения где, хранится пневматическое оружие, не железобетонные потолочные перекрытия и пол обшиваются металлическими решетками, выполненными из стального прута диаметром не менее 5 мм. Прутья свариваются в каждом перекрестии, образуя ячейки не более 150х150 мм;
иметь две двери которые запираются на замки. Внешние двери с внутренним замок. Внутренние решетчатые двери иметь внутренний либо навесной замок, обрамление дверных прорезей комнаты для хранения оружия изготавливаются из железного профиля;
иметь на оконных проемах с внутренней стороны помещения либо между рамами стальные решетки. Решетки, которые устанавливаются в дверные, оконные проемах, для укрепления стен (перегородок) выполняются из стального прута не менее 5 мм;
помещение оборудуется автономной сигнализацией с установкой звуковых сигнализаторов, которая срабатывает на открытие либо взлом входной двери, сейфа, шкафа, где хранится оружие. Автономная сигнализация выводится на пост охраны (сторожа) учебного заведения, либо на внешнюю сторону помещения (когда обеспечивается надежное визуальное и слуховое наблюдение);
На вентиляционных окнах, технических люках и отверстия устанавливаются железные решетки;

"130. Ішкі істер органдарының келісімі бойынша, атыспен байланысты аккредиттелген Республикалық спорт түрі бойынша федерациясының өтінішхаты бойынша дене шынықтыру және спорт саласында орындалатын жарғылық міндеттерге сәйкес спорт тегіс ұңғылы қаруды (спорт ұйымына бекітілген) СШК төмен емес разряды барларға Қазақстан Республикасының Ұлттық құрамына мүше спортшылардың тұрғылықты жерлері бойынша сақтауға рұқсат етіледі. Бұл ретте, атыс қаруы осы Қағидалардың 135-тармағының талаптарына сәйкес сақталады.
Қазақстан Республикасының азаматтары сатып алған спорт қаруына осы Қағидалардың 54-тармағының 2-абзацына сәйкес "спорттық" және спорт федерациясын, спортшыны қатыстыратын ұйымды көрсете отырып, спорт федерациясын көрсете отырып, спортшыны тағайындайды.
Спортшылардың тұрғылықты жері бойынша спорттық қаруды сақтау дене шынықтыру және спорт саласында орындалатын жарғылық міндеттерге сәйкес атыспен байланысты аккредиттелген Республикалық спорт түрі бойынша федерациясына мүшелікті жыл сайынғы растау болған жағдайда жүзеге асырылады.
Спорттық қарудың иесі атыспен байланысты спортпен айналысуды тоқтатқан жағдайда дене шынықтыру және спорт саласында орындалатын жарғылық міндеттерге сәйкес атыспен байланысты аккредиттелген Республикалық спорт түрі бойынша федерациясының құрамынан шыққан жағдайда спорт ұйымына немесе қарудың тіркеу орны бойынша ішкі істер органына тапсырылады не азаматтық қаруды сату бойынша мамандандырылған дүкен арқылы сатылады.";
мынадай мазмұндағы 131-1 тармақпен толықтырылсын:
"131-1. Пневматикалық қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы Білім министрілігінің орта (толық) жалпы білім беру оқу мекемелерінде, бастапқы кәсіби және орта кәсіби білім беру мекемелерінде сақтау мен пайдалануға:
1) пневматикалық қаруын сақтауды және есепке алуды, сондай-ақ оларды дұрыс пайдалануын білім беру мекемелерінің басшылары және пневматикалық қару пайдаланылатын пәндер бойынша даярлықты жүзеге асыратын оқытушылар (қарудың сақталуына жауапты) дербес жауап береді;
2) оқу мекемелерінің ғимараттарында пневматикалық қаруды сақтау үшін келесі талаптарға жауап беретін үй-жайлар қолданылуы мүмкін:
басқа қосалқы, қызметтік үй-жайлардан оқшалануы тиіс, күрделі қабырғасы, темірбетон төбесі мен едені болу қажет;
пневматикалық қару сақталатын үй-жайдың периметрі болып табылатын күрделі емес қабырғалар, темірбетон емес төбесі мен едені 5 мм. кем емес диаметрімен болат шыбықтан жасалған металл торлармен көркемделеді. Шыбықтар әр қиылыста 150х150мм ұяшықтар құрып, пісіріледі;
құлыпқа жабылатын екі есігі болу қажет. Ішкі есіктері ішкі құлыппен. Ішкі торлы есіктер ішкі немесе аспалы құлпы болуы тиіс, қаруды сақтауға арналған бөлменің есік бунақтарын жиектеу темірден дайындалады;
Үй-жайдың ішінен терезе ойығында немесе рамалар арасында болат торлары болуы тиіс. Қабырғаларды (арақабырғаларды) бекіту үшін есік, терезе ойықтарында орнатылатын торлар 5 мм кем емес болат шыбықтан жасалады;
үй-жай дыбыстық сигнализаторлармен орнатылған автономды дабылмен жабдықталады, ол қару сақталатын кіру есігін, сейфті, шкафты ашуына не болмаса бұзуына іске қосылады. Автономды дабыл оқу мекеменің күзет бекетіне (күзетшіге) не болмаса үй-жайдың сыртқы жағына (көру және есту берікті бақылау қамтамасыз етілгенде) шығарылады;
желдеткіш терезелерінде, техникалық люгінде және саңылауында темір торлар орнатылады.

3) от комнаты для хранения оружия имеются два комплекта ключей. Один комплект ключей находится у лица, ответственного за сохранность оружия, второй комплект ключей – в опечатанном тубусе (пенале) хранится у руководителя учебного заведения в сейфе.";
подпункт 9) пункта 133 изложить в следующей редакции:
"9) соответствие требованиям, предусмотренным подпунктами 1), 2) и 8) пункта 132 настоящих Правил. При несоответствии торгового зала указанным требованиям, оставление в нем оружия, приобретение которого осуществляется по разрешениям органов внутренних дел, а также патронов к оружию и пороха, после закрытия магазина (в нерабочее время) не допускается;";
подпункт 2) пункта 135 изложить в следующей редакции:
"2) в городских населенных пунктах (города республиканского, областного и районного значения, а также поселки, находящиеся на территории их административной подчиненности) место постоянного проживания владельца гражданского оружия (квартира, частный дом) оборудуется сертифицированной системой охраны помещений (сигнализация, имеющая возможность передачи сигнала тревоги на мобильный телефон владельца или членов его семьи или охранную организацию), устойчивой от электросети и дублирующего источника электропитания (наличие постоянного и запасного источника питания);
Допускается по желанию владельца оборудование сигнализацией только комнаты или металлического шкафа (сейфа), в котором осуществляется непосредственное хранение оружия.
Вид и тип охранной сигнализации определяются владельцем оружия.
При наличии у физического лица коллекционного оружия, место его хранения, оборудуется сигнализацией с выводом на пульты централизованного наблюдения фирм-операторов;";
подпункт 6) пункта 135 изложить в следующей редакции:
"6) допускается хранение гражданского оружия и патронов к нему в комнатах для хранения оружия субъектов, имеющих разрешение органов внутренних дел на право централизованного хранения гражданского и служебного оружия и патронов к нему, после предварительного письменного уведомления органов внутренних дел.
Хранение коллекционного оружия более 5 (пяти) единиц осуществляется в специально оборудованном помещении, соответствующем требованиям пунктов 120, 121 и 122 настоящих Правил. В случае отсутствия такого помещения, оружие превышающее указанное количество хранится в ПЦХ.
Владелец оружия, после заключения договора согласно приложениям 27, 28 к настоящим Правилам на хранение оружия в ПЦХ письменно уведомляет территориальный орган внутренних дел по месту регистрации оружия, с приложением копии договора на хранение оружия.
Сотрудник полиции, осуществляющий контроль за оборотом гражданского и служебного оружия после получения уведомления делает отметку в информационной системе Интегрированного банка данных МВД РК, о перемене места хранения оружия с указанием номера договора и срока его действия.
В дальнейшем, до окончания срока действия договора, контроль за соблюдением условий хранения оружия и патронов к нему по месту жительства владельца оружия не осуществляется.
По окончанию срока действия договора, владелец оружия в случае продления срока его действия письменно уведомляет орган внутренних дел по месту регистрации оружия с представлением подтверждающих документов о продлении договора, в случае автоматического продления договора (в первоначальном договоре оговариваются условия автоматического продления договора) подтверждающие документы не представляются.
Оружие, сданное на хранение, проверяется при ежеквартальной проверке ПЦХ;";

3) қаруды сақтауға арналған бөлмесінен екі жиынтық кілті бар. Бір жиынтық қарудың сақталуына жауапты тұлғада болады, екінші жиынтық – мөрмен басылған тубуста (пеналда) оқу мекемесінің басшысында сейфте сақталады.";
133-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) осы Қағидалардың 132-тармағының 1), 2) және 8) тармақшаларында көзделген талаптарға сәйкес болуы. Сауда залы көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, дүкенді жапқаннан кейін (жұмыс уақытынан тыс) сатып алу ішкі істер органдарының рұқсаттары бойынша жүзеге асырылатын қаруды, сондай-ақ қарудың патрондарын және оқ-дәріні онда қалдыруға жол берілмейді;";
135-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қалалық елді мекендерде (республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар қалалар, сондай-ақ оларға әкімшілік бағынысты аумақтағы кенттер) азаматтық қару иесінің тұрақты тұратын жері (пәтер, жеке үй) электр желісіне және қосалқы электрмен қоректендіру көзіне тұрақты (тұрақты және қосалқы қоректендіру көзінің болуы) үй-жайларды күзетудің сертификатталған жүйесімен (дабыл сигналын меншік иесінің немесе оның отбасы мүшелерінің ұялы телефонына немесе күзет ұйымына беру мүмкіндігі бар сигнализация) жабдықталады.
Қару иесінің қалауы бойынша қаруды тікелей сақтау жүзеге асырылатын бөлмелерді немесе металл шкафты (сейфті) ғана сигнализациямен жабдықтауға жол беріледі.
Күзет дабылының түрі мен типін қару иесі айқындайды;
Егер жеке адамның қолында коллекциялық қару болса, оны сақтау орны оператор-компаниялардың орталық бақылау станциялары шығаратын дабыл беру жүйесімен жабдықталады;";
135-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) азаматтық қару мен оның патрондарын сақтау ішкі істер органдарының алдын ала жазбаша хабарламасынан кейін азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын орталықтандырылған сақтау құқығына ішкі істер органдарының рұқ аты бар субъектілердің қару сақтауға арналған бөлмелерінде жол беріледі;
5-ден (бесеуден) артық бірлік коллекциялық қаруын сақтау осы Қағидалардың 120, 121 және 122 тармақтарының тиісті талаптарына сәйкес арнайы жабдықталған үй-жайда жүзеге асырылады. Үй-жайдың болмауы жағдайында, көрсетілген санынан артық қару ОСП-да сақталады.
Қарудың иесі осы Қағидаларының 27, 28-қосымшаларына сәйкес ОСП-да қаруды сақтауға шарт жасағаннан кейін қаруды сақтауға шарттың көшірмесін қоса бере отырып, қарудың тіркелген орны бойынша аумақтық ішкі істер органдарына жазбаша хабарлайды.";
Азаматтық және қызметтік қарулардың айналымын қадағалайтын полиция қызметкері хабарлама алғаннан кейін келісімшарт нөмірін және оның қолданылу мерзімін көрсете отырып, қаруды сақтау орнын өзгерту туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Интеграцияланған деректер банкінің ақпараттық жүйесіне жазбаны енгізеді.
Келешекте келісімшарт мерзімі аяқталғанға дейін қару мен оның патрондарының иесінің тұрғылықты жерінде сақтау шарттарын сақтау жүзеге асырылмайды.
Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін қарудың иесі оның қолданылу мерзімі ұзартылған жағдайда, қаруды тіркеу орны бойынша ішкі істер органына келісімшартты ұзарту үшін растайтын құжаттарды ұсына отырып, келісімшарт автоматты түрде ұзартылған жағдайда (келісімшартты автоматты түрде ұзартудың шарттары түпнұсқа шартта көрсетілген) растайтын құжаттармен жазбаша түрде хабарлайды.
Сақталған қарулар ОСП-ді әр тоқсан сайын тексеру кезінде тексеріледі;";

подпункт 9) пункта 135 изложить в следующей редакции:
"9) хранение гражданского оружия осуществляется по разрешениям на хранение или хранение и ношение оружия и патронов к нему выдаваемыми органами внутренних дел в порядке установленном Правилами оказания государственных услуг "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 254 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184);";
пункт 135 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) хранение сигнального оружия, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибром до 4,5 мм включительно, конструктивно сходных с оружием изделий, оружия самообороны, за исключением огнестрельного гладкоствольного длинноствольного после их приобретения осуществляется в запирающихся шкафах, изготовленных из метала, древесины или пластика (при этом толщина стенок шкафов изготовленных из древесины и пластика не менее 5 мм), расположенных в жилых помещениях и доступ к шкафам имеют только владелец оружия.";
подпункт 1) пункта 136 изложить в следующей редакции:
"1) передача на хранение в ПЦХ осуществляется после преставления в территориальный орган внутренних дел по месту регистрации оружия на основании договора согласно приложениям 27, 28 к настоящим Правилам на его хранение между юридическим лицом, осуществляющим централизованное хранение и владельцем оружия;
При перемене места жительства в территориальное подразделение по контролю за оборотом гражданского и служебного оружия по прежнему месту жительства где зарегистрировано оружие, владелец оружия предоставляет заключенный с ПЦХ расположенному по новому месту жительства предварительный договор согласно приложению 28 к настоящим Правилам (статья 390 Гражданского кодексом Республики Казахстан);";
подпункт 5) пункта 136 изложить в следующей редакции:
"5) при передаче в "ПЦХ" гражданского и служебного оружия между юридическим лицом, осуществляющим централизованное хранение и владельцем оружия заключается договор согласно приложениям 27, 28 к настоящим Правилам на хранение и акт приемки оружия согласно приложению 29 к настоящим Правилам (далее – Акт) в трех экземплярах. Первый экземпляр Акта передается владельцу оружия, второй экземпляр Акта передается в территориальный орган внутренних дел по месту регистрации оружия при письменном уведомлении, третий экземпляр Акта хранится у юридического лица, осуществляющего централизованное хранение оружия и патронов.";

135-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Азаматтық қаруды сақтау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 тіркелген) мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары тәртібінде қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге ішкі істер органдарымен жүзеге асырылады.";
135-тармақ мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) атыс тегіс ұңғылы ұзын ұңғылы қаруы қоспағанда, белгі беру қаруын, механикалық тозаңдатқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіргіш заттармен жарақталған аэрозолды және басқа да құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтындарын және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоса алғанда, конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдарды, өзін-өзі қорғау қаруын сақтау үй-жайларда орналасқан, құлыппен жабылатын, металдан, ағаштан немесе пластикадан жасалған шкафтарда (бұл ретте ағаштан немесе пластикадан жасалған шкафтардың қабырғаларының қалындығы 5 мм. кем емес) жүзеге асырылады және шкафтарға рұқсаты тек қару иесінде болуы тиіс.";
136-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ОСП сақтауға беру қарудың тіркеу орны бойынша аумақтық ішкі істер органына орталықтандырылған сақтауды жүзеге асыратын заңды тұлға және қару иесі арасында оны сақтауға келісімшартын осы Қағиданың 27, 28 қосымшаларына сәйкес ұсынғаннан кейін жүзеге асырылады;
Тұрғылықты жерін ауыстыру кезінде қару иесі қару тіркелген қару иесінің бұрынғы тұрғылықты жері бойынша азаматтық және қызметтік қару аналымын бақылау жөніндегі аумақтық бөлінісіне қару иесінің жаңа тұрғылықты жері бойынша орналасқан ОСП-мен жасалған алдын ала келісімшартты осы Қағиданың 28 қосымшасына сәйкес ұсынады (Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 390-бабы);";
136-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ОСП-ға азаматтық және қызметтік қаруды беру кезінде орталықтандырылған сақтауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қару иесінің арасында сақтауға келісімшарт осы Қағиданың 27, 28 қосымшаларына сәйкес және қаруды қабылдау актісі осы Қағиданың 29 қосымшасына сәйкес (бұдан әрі - Акті) үш данада жасалады. Актінің бірінші данасы қарудың иесіне, Актінің екінші данасы қарудың тіркеу орны бойынша аумақтық ішкі істер органына жазбаша хабарлаған кезде беріледі, Актінің үшінші данасы қару мен патрондарды орталықтандырылған сақтауды жүзеге асырған заңды тұлғада сақталады.";

пункт 136 дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) В ПЦХ ведутся журнал учета, поступившего на хранение в ПЦХ гражданского и служебного оружия, согласно приложению 31 к настоящим Правилам, журнал учета, выдачи/получения гражданского и служебного оружия из ПЦХ, согласно приложению 32 к настоящим Правилам, журнал учета поступивших на хранение в ПЦХ патронов к гражданскому и служебному оружию согласно приложению 33 к настоящим Правилам и журнал учета выдачи/получения патронов к гражданскому и служебному оружию из ПЦХ оружию согласно приложению 34 к настоящим Правилам, которые пронумеровываются, прошнуровываются и скрепляются специальной печатью территориального органа внутренних дел с оттиском "Лицензионно-разрешительная система";";
подпункт 7) пункта 136 изложить в следующей редакции:
"7) оружие и патроны хранятся в отдельных (для каждого владельца оружия) пронумерованных отсеках (местах) в разряженном состоянии.
В оружейных комнатах устанавливается оптимальные температурный режим и влажность для хранения оружия и патронов исключающее коррозию металла и порчу пороха;";
пункту 143 изложить в следующей редакции:
"143. Ношение оружия осуществляется на основании выданных органами внутренних дел разрешений на хранение и ношение конкретных видов, типов и моделей оружия и документа удостоверяющего личность владельца или пользователя оружия:
1) должностными лицами государственных органов, наделенными правом хранения и ношения огнестрельного оружия;
2) работниками юридических лиц с особыми уставными задачами - при исполнении служебных обязанностей;
3) работниками государственных учреждений лесного хозяйства областных исполнительных органов;
4) гражданами Республики Казахстан - во время охоты, проведения спортивных мероприятий, тренировочных и учебных стрельб;
5) лицами, награжденными оружием - на основании разрешения на хранение и ношение наградного оружия.
Иностранцам допускается использовать принадлежащее им оружие в местах проведения охоты, во время спортивных мероприятий или тренировочных стрельб.
Общее разрешение на хранение служебного, гражданского спортивного оружия выдается на все оружие, зарегистрированное по адресу расположения оружейной комнаты.":
пункту 158 изложить в следующей редакции:
"158. Для получения в органах внутренних дел разрешения на перевозку оружия представляются документы в соответствии с требованиями Правил оказания государственных услуг "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 254 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184).":
пункт 179 изложить в следующей редакции:

136-тармақ мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
5-1) осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес ОСП-ға сақтауға қабылданған азаматтық және қызметтік қаруды есепке алу журналы, осы Қағидаларға 31-қосымшасына сәйкес ОСП-дан азаматтық және қызметтік қаруды беруді/алуды есепке алу журналы, осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес ОСП-ға сақтауға қабылданған азаматтық және қызметтік қаруды ң патрондарын есепке алу журналы және осы Қағидаларға 33-қосымшасына сәйкес ОСП-дан азаматтық және қызметтік қарудың патрондарын беруді/алуды есепке алу журналы жүргізіледі, осы Қағидаларға 34-қосымшасына сәйкес ол журналдардың парақтары нөмірленеді, тігіледі және аумақтық ішкі істер органдарының "Лицензиялау-рұқсат жүйесі" деген бедерімен арнайы мөрмен мөрленеді;";
136-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) қару мен патрондар оқталмаған жай-күйде жеке нөмірленген бөлікте (орындарда) (әрбір қарудың иесі үшін) сақталады.
Қару-жарақ бөлмелерінде оңтайлы температуралық режим және металдың тотығуын және оқ-дәрінің бүлінуін болдырмайтын қару мен патрондарды сақтау үшін ылғалдылық орнатылады;";
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"143. Қаруды алып жүру қарудың нақты түрлеріне, типтеріне және модельдеріне ішкі істер органы берген рұқсат және қару иесінің немесе пайдаланушының жеке басын куәландыратын құжат негізінде жүзеге асырылады:
1) мемлекеттік органның атыс қаруын сақтау мен алып жүруге құқығы бар лауазымды адамдары;
2) қызметтік міндеттерін орындау кезінде - ерекше жарғылық міндеттері бар заңды тұлғалардың қызметкерлері;
3) облыстық атқарушы органның орман шаруашылықтарының мемлекеттік қызметкерлері;
4) Қазақстан Республикасының азаматтары - аң аулау кезінде, спорттық іс-шаралар, оқу-жаттығу атысын өткізу кезінде;
5) марапаттау қаруы бар адамдар - марапатталған қаруды сақтау мен алып жүруге рұқсаты негізінде.
Шетелдіктер өздеріне тиесілі қаруды аң аулауды жүргізу орындарында, спорттық жарыс немесе оқу-жаттығу атыс өткізу кезінде пайдалануға жол беріледі.
Қызметтік, азаматтық спорттық қаруды сақтауға жалпы рұқсат қару-жарақ бөлмесі орналасқан мекенжай бойынша тіркелген барлық қаруларға беріледі.";
158-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"158. Ішкі істер органдарынан қаруды тасымалдауға рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 тіркелген) мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидаларының талаптарына сәйкес құжаттар ұсынылады.";
179-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"179. Ввоз, вывоз, транзит гражданского и служебного оружия, его основных (составных) частей и патронов к нему, охотничьего пороха (далее – оружие) осуществляются при наличии заключения (разрешительного документа), составленного по форме, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45 (далее – заключение).";
Приложение 5 к Правилам оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему форма, изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Приложение 6 к Правилам оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему исключить;
Приложение 8 к Правилам оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
Приложение 10 к Правилам оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему изложить в новой редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 26 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 27 согласно приложению 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 28 согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 29 согласно приложению 7 к настоящему приказу;
дополнить приложением 30 согласно приложению 8 к настоящему приказу;
дополнить приложением 31 согласно приложению 9 к настоящему приказу;
дополнить приложением 32 согласно приложению 10 к настоящему приказу;
дополнить приложением 33 согласно приложению 11 к настоящему приказу;
дополнить приложением 34 согласно приложению 12 к настоящему приказу;
дополнить приложением 35 согласно приложению 13 к настоящему приказу.
3. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу
Министра внутренних дел
от 27 октября 2020 года № 739
Приложение 5
к Правилам оборота
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему
форма
Нормы вооружения, используемые охранниками частных охранных организаций

"179. Азаматтық және қызметтік қаруды, оның негізгі (құрамалы) бөліктерін және оның патрондарын, аңшылық оқ-дәрілерін (бұдан әрі - қару) әкелу, әкету, транзит Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген, нысан бойынша толтырылған қорытындының (рұқсат құжаттың) болуы кезінде жүзеге асырылады (бұдан әрі - қорытынды).";
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларына 5-қосымша нысан осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларына 6-қосымша жойылсын;
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларына 8-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларына 10-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 26-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 27-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 28-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 28-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 29-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 30-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес 31-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес 32-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес 33-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес 34-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес 35-қосымшамен толықтырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2020 жылғы 27 қазаны
№ 739 Бұйрыққа
1 қосымша
Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондары айналымы қағидасына
5-қосымша
Жеке күзет ұйымдарының күзетшілері пайдаланатын қару-жарақ нормалары

1. Охранники частных охранных организаций вооружаться оружием из расчета не более 2 единиц оружия на один пост.
2. Охранник на наружном посту, а также охранник в составе мобильной группы оперативного реагирования (за исключением водителя-охранника) вооружаться гражданским огнестрельным бесствольным, газовым оружием с патронами травматического действия или электрическим оружием, разрешенными к применению уполномоченным органом в области здравоохранения, или длинноствольным гладкоствольным оружием.
3. Старший охранник смены, старший охранник мобильной группы оперативного реагирования, охранник на внутреннем посту, водитель-охранник в составе мобильной группы оперативного реагирования, а также охранник, осуществляющий защиту жизни и здоровья физических лиц, вооружаться гражданским огнестрельным бесствольным, газовым оружием с патронами травматического действия или электрическим оружием, разрешенными к применению уполномоченным органом в области здравоохранения, или короткоствольным гладкоствольным оружием.
4. Резерв оружия для всех видов охраны - 1 единица на каждые 10 единиц одного вида оружия, имеющегося на вооружении.
5. Охранникам, заступающим на охрану объекта, выдается:
1) до 16 патронов (на 2 магазина, барабана) на каждую единицу короткоствольного гладкоствольного оружия, гражданского огнестрельного бесствольного, газового оружия с патронами травматического действия;
2) по 10 патронов на каждую единицу длинноствольного гладкоствольного оружия;
3) для проведения учебных стрельб на 1 охранника в год положено не более 12 патронов.
Патроны для гладкоствольного оружия заряжаются дробью № 7 или № 8, а также использоваться патроны травматического действия, соответствующие нормам уполномоченного органа в области здравоохранения.
При охране объектов, обеспечивающих добычу, хранение, транспортировку, переработку драгоценных металлов и алмазов, углеводородного сырья, банков, электрических станций, теплоэлектроцентралей и линий электропередачи, складов (хранилищ) взрывчатых, ядовитых и наркотических веществ, радиоактивных материалов, складов (хранилищ) государственных материальных резервов, а также железнодорожного и воздушного транспорта при перевозке ценных и опасных грузов допускается заряжение патронов для гладкоствольного оружия пулей или дробью № 0; № 1.
6. Охранники частных охранных организаций при несении службы по охране объектов или в мобильных группах быстрого реагирования снаряжают служебное оружие патронами светозвукового действия из расчета не более 2 патронов на каждую единицу оружия.
Неснижаемый запас патронов на единицу оружия:

1. Жеке күзет ұйымдарының күзетшілері 1 бекетке 2 бірлік қару есебінен қаруланады..
2. Сыртқы бекеттегі күзетші, сондай-ақ жедел ден қою мобильді тобы құрамындағы күзетші (күзетші-жүргізушіні қоспағанда) азаматтық атыс ұңғысыз, жарақат салатын әрекеті бар патрондармен газды қарумен немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган қолдануға рұқсат берген электрлік қарумен немесе ұзын ұңғы тегіс ұңғылы қарумен қаруланады.
3. Ауысымға шығатын аға күзетші, жедел ден қою мобилді тобының аға күзетшісі, ішкі бекеттегі күзетші, жедел ден қою мобилді тобы құрамындағы жүргізуші-күзетші, сондай-ақ жеке тұлғалардың денсаулығын және өмірін қорғайтын күзетші азаматтық атыс ұңғысыз, жарақат салатын әрекеті бар патрондармен газды қарумен немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган қолдануға рұқсат берген электрлік қарумен немесе қысқа ұңғы тегіс ұңғылы қарумен қаруланады.
4. Күзеттің барлық түрлері үшін қарудың резерві - қолда бар қару-жарақтың әрбір 10 бірлігіне 1 бірлік.
5. Объектіні күзетуге шығатын күзетшілерге мыналар беріледі:
1) қысқа ұңғы тегіс ұңғылы қарудың, азаматтық атыс ұңғысыз, жарақат салатын әрекеті бар патрондармен газды қарудың әр бірлігіне 16 патронға дейін (2 оқжатарға, барабанға);
2) ұзын ұңғылы тегіс ұңғылы қарудың әр бірлігіне 10 патроннан;
3) оқу атыстарын жүргізу үшін 1 күзетшіге жылына кемінде 12 патроннан тиесілі.
Тегіс ұңғылы қару үшін патрондар № 7 немесе № 8 бытыралармен оқталады, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тиісті нормаларына сәйкес жарақат салатын әрекеті бар патрондары қолданылуы мүмкін.
Бағалы металдар мен алмаздарды, көмірсутек шикізаттарды өндіруді, сақтауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді жүзеге асыратын объектілерді, банктерді, электр станцияларын, жылуэлектрорталықтарды және электр беру желілерді, жарылғыш, улы және есірткі заттардың, радиобелсенді материалдардың қоймаларын (қойма орындарын), мемлекеттік материалдық, сондай-ақ бағалы және қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде теміржол және әуе көлігінің қоймаларын (қойма орындарын) күзету кезінде тегіс ұңғылы қару үшін патрондарды оқтармен немесе № 0; № 1 бытыралармен оқтауға жол беріледі.
6. Жеке күзет ұйымдарының күзетшілері нысандарды күзету немесе жедел ден қою мобильді тобы құрамындағы күзетшілер қызметтік қаруларын қарудың әрбір бірлігіне 2 патроннан кем емес жарық-дыбыстық әсері бар патрондармен оқтайды.
Қару бірлігіне патрондардың азайтылмайтын қоры:

1) короткоствольного гладкоствольного, гражданского огнестрельного бесствольного, газового с патронами травматического действия - 16 патронов;
2) длинноствольного гладкоствольного - 10 патронов.
Приложение 2
к приказу
Министра внутренних дел
о внесении изменений
и дополнений в некоторые
приказы Министра внутренних дел
Приложение 8
к Правилам оборота
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему
форма
Нормы установленные для вооружения государственных инспекторов и работников системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
№ п/п
Должность
Пистолет
Карабин
Гладкоствольное длинноствольное оружие (Карабин)
1
Государственный инспектор по охране животного мира, непосредственно осуществляющий охрану животного мира
1
или 1
или 1
2
Государственный инспектор по охране особо охраняемых природных территорий
1
или 1
или 1
3
Инспектор специализированных организаций по охране животного мира, находящихся в ведении Комитета лесного и охотничьего хозяйства
1
или 1
или 1
4
Работники государственной лесной инспекции и государственной лесной охраны, непосредственно осуществляющие охрану лесов
1
или 1
или 1
Боеприпасы:
№ п/п
Наименование оружия
Количество патронов (штук)
Работник снаряженный на смену
неснижаемый запас на единицу
расход в год для:
практических стрельб на одного человека
проверки боя на единицу оружия
1
пистолет

1) қысқа ұңғылы тегіс ұңғылы қару, азаматтық атыс ұңғысыз, жарақат салатын әрекеті бар патрондармен газды қару - 16 патрон;
2) ұзын ұңғылы тегіс ұңғылы - 10 патрон.
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Ішкі істер министрінің
бұйрығына
2-қосымша
Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарының
айналымы қағидаларына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жүйесінің мемлекеттік инспекторлары мен қызметкерлерін қаруландыру үшін белгіленген нормалар
№ р/с
Лауазымы
Пистолет
Карабин
Тегіс ұзын ұңғылы (карабин)
1
Жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
1
1
немесе 1
2
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор
1
немесе 1
немесе 1
3
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің қарамағындағы мамандандырылған ұйымдардың жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі инспекторы
1
немесе 1
немесе 1
4
Орманды қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік орман инспекциясының және орманды мемлекеттік орман күзетінің қызметкерлері
1
немесе 1
немесе 1
Оқ-дәрілер:
№ р/с
Қарудың атауы
Патрондардың саны (дана)
ауысымға арналған қызметкер
бірлікке азаймайтын қор
жылдық шығын:
бір адамға практикалық атыс үшін
қару бірлігіне атуды тексеру
1
пистолет

16 (в 2 магазинах)
24
8
4
2
карабин
10 патронов (в обоймах)
30
10
5
3
Гладкоствольное длинноствольное оружие (Карабин)
10 патронов (в обоймах)
30
10
5
Примечание:
Общее количество оружия не превышает общего числа работников, согласно утвержденному штатному расписанию, при этом на 10 единиц разрешается иметь одно резервное.
Государственный инспектор по охране животного мира – работник территориального подразделения и подведомственных организаций Комитета лесного хозяйства и животного мира, непосредственно осуществляющий охрану животного мира.
Инспектор специализированной организации по охране животного мира - работник специализированной организации, созданной постановлением Правительства Республики Казахстан и решением местных исполнительных органов, непосредственно осуществляющий охрану животного мира.
Государственный инспектор по охране особо охраняемых природных территорий – работник государственного природного заповедника, государственного национального природного парка, государственного природного резервата, государственного регионального природного парка (инженер по охране и защите леса, лесничий, мастер леса, лесник, государственный инспектор (егерь), охотовед), непосредственно осуществляющий охрану животного и растительного мира.
Работник государственной лесной инспекции и государственной лесной охраны – работник территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира (инженер по охране и защите леса, лесничий, мастер леса, лесник, государственный инспектор (егерь), охотовед), непосредственно осуществляющий охрану лесов.
Патроны для гладкоствольного оружия заряжаются дробью № 7 или № 8, а также используются патроны травматического действия, соответствующие нормам уполномоченного органа в области здравоохранения.
Для отстрела шакалов, ворон, сорок, грачей, бродячих собак, допускается снаряжение патронов к гладкоствольному оружию дробью № 1, № 0 или № 00.";
Приложение 3
к приказу
Министра внутренних дел
о внесении изменений
и дополнений
в некоторые приказы
Министра внутренних дел
Приложение 10
к Правилам
оборота гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему
форма
Нормы, установленные для вооружения работников охотничьих и рыбных хозяйств, которым в установленном законодательством порядке предоставлено право ведения охотничьего и рыболовного хозяйства
№ п/п
Должность
Виды оружия
Гладкоствольное длинноствольное оружие (ед.)
1
Охотовед, егерь охотничьего и рыбного хозяйства
1
Нормы боеприпасов для егерей охотничьего и рыбного хозяйства устанавливаются из расчета:
№ п/п
Наименование оружия
Количество патронов (штук)
Работник снаряженный на смену
неснижаемый запас на единицу
расход в год для:
практических стрельб на одного человека
проверки боя на единицу оружия
2
Длинноствольное гладкоствольное оружие
15 патронов
60
10
8
Примечание:
Общее количество оружия не должно превышать общей численности работников, согласно утвержденному штатному расписанию.
Охотовед, егерь – работник охотничьего и рыбного хозяйства, осуществляющий охрану животного мира на закрепленных в установленном законодательством порядке охотничьих угодьях и рыбохозяйственных водоемах и (или) участках. Охотовед, егерь при осуществлении охраны животного мира пользуется только служебным оружием.
Патроны для гладкоствольного оружия заряжаются дробью № 7 или № 8, а также могут использоваться патроны травматического действия, соответствующие нормам уполномоченного органа в области здравоохранения.
Для отстрела шакалов, ворон, сорок, грачей, бродячих собак, допускается снаряжение патронов к гладкоствольному оружию дробью № 1, № 0 или № 00.
Приложение 4
к приказу
Министра внутренних дел
о внесении изменений
и дополнений
в некоторые приказы
Министра внутренних дел
Приложение 26
к Правилам
оборота гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему
Нормы содержания спортивного оружия в учебных заведениях Министерства образования Республики Казахстан. Нормы содержания спортивного оружия в учебных заведениях (в штуках на одно учебное заведение)
п/п
Наименование оружия
Учебных заведениях Министерства образования Республики Казахстан.
Пули калибра 4,5 мм на одного учащегося учебного заведения
1
2
3
4
2
Пневматические винтовки калибра 4,5 мм: стрельба пулевая по мишеням.
2
4
Приложение 5
к приказу
Министра внутренних дел
о внесении изменений
и дополнений
в некоторые приказы
Министра внутренних дел
Приложение 27
к Правилам
оборота гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему
Предварительный договор хранения гражданского,
служебного оружия и патронов к нему № ______
г. __________ "___" __________ 20___ года
Настоящий предварительный договор хранения гражданского, служебного оружия
и патронов к нему заключен между ТОО ________, в лице Директора _______, именуемого
в дальнейшем "Пункт централизованного хранения оружия", с одной стороны,
и _________, именуемый в дальнейшем "Владелец оружия" с другой стороны, заключили
настоящий Договор* с целью предоставления его в территориальные органы полиции для
получения "Разрешения на право приобретения гражданского и служебного оружия".

16 (2 оқжатарда)
24
8
4
2
карабин
10 патрон (қорапта)
30
10
5
3
Тегіс ұзын ұңғылы (карабин))
10 патрон (қорапта)
30
10
5
Ескертпе:
Қарудың жалпы саны бекітілген штаттық кестеге сәйкес қызметкерлердің жалпы санынан аспауы тиіс, бұл ретте 10 бірлікке қаруға бір резервтік ұстауға рұқсат етіледі.
Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор - Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөліністері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын қызметкері.
Мамандандырылған ұйымның жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі инспекторы - Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен құрылған және Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің қарамағындағы мамандандырылған ұйымның жануарлар дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын қызметкері.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор - мемлекеттік табиғи қорықтың, мемлекеттік ұлттық табиғи парктің, мемлекеттік табиғи резерваттың, мемлекеттік өңірлік табиғи парктің жануарлар мен өсімдіктер дүниесін қорғауды тікелей жүзеге асыратын қызметкері (орманды күзету және қорғау жөніндегі инженері, орманшы, орман шебері, орман күтуші, мемлекеттік инспектор (қорықшы), аңшылық маман).
Мемлекеттік орман инспекциясының және мемлекеттік орман күзетінің қызметкері - Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлінісінің орманды қорғауды тікелей жүзеге асыратын қызметкері (орманды күзету және қорғау инженері, орманшы, орман шебері, орман күтуші, мемлекеттік инспектор (қорықшы), аңшылық маман).
Тегіс ұңғылы қару үшін патрондар № 7 немесе № 8 бытыралармен оқталады, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тиісті нормаларына сәйкес жарақат салатын әрекеті бар патрондары қолданылуы мүмкін.
Шакалдарды, қарғаларды, сауысқандарды, ала қарғаларды, қаңғыбас иттерді ату үшін тегіс ұңғылы қару патрондарын № 1; № 0 немесе № 00 бытыралармен оқтауға жол беріледі.";
Ішкі істер министрлігінің кейбір
бұйрықтарына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы
Ішкі істер министрінің
бұйрығына
3-қосымша
Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарының
айналымы қағидаларына
10-қосымша
Заңнамада белгіленген тәртіте аңшылық және балық аулау шаруашылығын жүргізу құқығы берілген аңшылық және балық шаруашылықтарының қызметкерлерін қаруландыру үшін белгіленген нормала
№ р/с
лауазымы
Қарудың түрлері
Ұзын тегіс ұңғылы қару (бірлік)
1
Аңшылар, аң және балық шаруашылығының қорықшысы
1
Аңшылық және балық шаруашылығының аңшылық маманына арналған оқ-дәрілердің нормалары мынадай есеппен белгіленеді:
№ р/с
Қарудың атауы
Патрондар саны (дана)
Ауысымға оқталған қызметкер
Бірлікке азаймайтын қор
жылдық шығын:
бір адамға практикалық атыс үшін
қару бірлігіне атуды тексеру
2
Ұзын тегіс ұңғылы қару
15 патрон
60
10
8
Ескертпе:
Қарудың жалпы саны бекітілген штаттық кестеге сәйкес қызметкерлердің жалпы санынан аспауы тиіс.
Аңшылық маманы, қорықшы - аңшылық алқаптарда және балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерде заңнамада белгіленген тәртіпте бекітілген жануарлар және өсімдік әлемін күзетуді жүзеге асыратын аңшылық және балық шаруашылығының қызметкері. Аңшылық маманы, қорықшы жануарлар дүниесін қорғауды жүзеге асырған кезде тек қызметтік қаруды ғана қолданады.
Тегіс ұңғылы қару үшін патрондар № 7 немесе № 8 бытыралармен оқталады, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тиісті нормаларына сәйкес жарақат салатын әрекеті бар патрондары қолданылуы мүмкін.
Шакалдарды, қарғаларды, сауысқандарды, ала қарғаларды, қаңғыбас иттерді ату үшін тегіс ұңғылы қару патрондарын № 1; № 0 немесе № 00 бытыралармен оқтауға жол беріледі.
Ішкі істер министрінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы бұйрығына
1-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарының
айналымы қағидаларына
26-қосымша
Қазақстан Республикасы Білім министрлігінің оқу мекемелерінде спорттық қаруды ұстау нормалары. Білім мекемелерінде спорттық қаруды ұстау нормалары (бір оқу мекемесіне арналған данада)
р/с
Қару атауы
Қазақстан Республикасы Білім министрлігінің оқу мекемелері
Оқу мекемесінің бір оқушысына калибрі 4,5 мм оқтар саны
1
2
3
4
2
Пневматикалық винтовка калибрі 4,5 мм: нысаналар бойынша оқпен ату
2
4
Ішкі істер министрінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы бұйрығына
5-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарының
айналымы қағидаларына
27-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтаудың алдын ала жасалған келісімшарты № ______
__________ қаласы                                     "___" __________ 20___ ж.
Осы азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтаудың алдын ала жасалған келісімшарты бұдан әрі "Қаруды орталықтандырылған сақтау пункті" деп аталатын ________ЖШС директоры ________атынан бір тараптан және бұдан әрі "Қару иесі" деп аталатын _________ екінші тараптан осы Келісімшартты оны аумақтық полиция органдарына "Азаматтық және қызметтік қаруын иемдену құқығына рұқсат алу" үшін жасасты.

1. Предмет договора
1. Стороны обязуются заключить в будущем, но не позднее 105 (сто пяти) рабочих
дней с момента подписания настоящего договора, договор хранения (основной договор).
2. Условия договора
2. "Пункт централизованного хранения оружия" обязуется предоставить _________
мест(о) для хранения гражданского и служебного оружия и патронов к нему, в срок не более
105 (сто пяти) рабочих дней с даты подписания настоящего договора.
3. "Пункт централизованного хранения оружия" предоставляет место(а) для
хранения оружия и патронов к нему оборудованное в соответствии с требованиями,
установленными пунктом 134 Правил оборота гражданского и служебного оружия и
патронов к нему, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики
Казахстан от 1 июля 2019 года № 602.
4. "Владелец оружия" обязуется не позднее 105 (ста пяти) рабочих дней с даты
подписания настоящего договора заключить основной договор.
5. "Владелец оружия" обязуется оплатить за предоставляемое (зарезервированное)
"Пунктом централизованного хранения оружия" место(а) хранения оружия из расчета
______тенге в месяц за одно место. Сроком не более 3-х календарных месяцев.
6. В случае не возможности заключения "Владельцем оружия" Договора хранения
(основного договора) уплаченная сумма не возвращается.
7. В случае не возможности заключения "Пунктом централизованного хранения
оружия" Договора хранения (основного договора) уплаченная сумма возвращается
"Владельцу оружия" в полном объеме.
3. Ответственность сторон
8. Любая из сторон настоящего договора, не исполнившая обязательства
по договору или исполнившая их ненадлежащим образом, несет ответственность
за упомянутое при наличии вины.
9. Отсутствие вины за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств
по договору доказывается стороной, нарушившей обязательства.
4. Порядок разрешения споров
10. Споры, которые могут возникнуть при исполнении условий настоящего
договора, стороны будут стремиться разрешать в порядке досудебного разбирательства:
путем переговоров, обмена письмами, уточнением условий договора.
11. При недостижении взаимоприемлемого решения стороны по спорным вопросам
в соответствии с законодательством Республики Казахстан обращаются в судебные органы.
6. Изменение и/или дополнение договора
12. Настоящий договор может быть изменен и/или дополнен сторонами в период
его действия на основе их взаимного согласия и наличия объективных причин, вызвавших
такие действия сторон.
13. Последствия изменения и/или дополнения настоящего договора определяются
взаимным соглашением сторон или судом по требованию любой из сторон договора.

1. Келісімшарт мәні
1. Тараптар болашақта осы келісімшарт жасау кезінен бастап 105 (жүз бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей сақтау келісімшартын (негізгі келісімшартын) жасауға міндеттенеді.
2. Келісімшарт шарттары
2. "Қаруды орталықтандырылған сақтау пункті" осы келісімшартқа қол қою күнінен бастап 105 (жүз бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға арналған орынды (-дарды)_____ ұсынуға міндеттенеді
3. "Қаруды орталықтандырылған сақтау пункті" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларының 134-тармағымен белгіленген талаптарына сәйкес жабдықталған азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға арналған орынды (-дарды)_____ ұсынуға міндеттенеді.
4. "Қару иесі" осы келісімшартқа қол қою күнінен бастап 105 (жүз бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей негізгі келісімшартты жасауға міндеттенеді.
5. "Қару иесі" "Қаруды орталықтандырылған сақтау пункті" ұсынған (резервтік) қаруды сақтау орнына бір орынға айына _______ теңге есебінен төлеуді міндеттенеді. Мерзімі 3 күнтізбелік айынан кешіктірілмей.
6. "Қару иесімен" Сақтау келісімшартын (негізгі келісімшартын) жасамау жағдайында, төленген сома қайтарылмайды.
7. "Қаруды орталықтандырылған сақтау пунктімен" Сақтау келісімшартын (негізгі келісімшартын) жасамау жағдайында, "Қару иесіне" төленген сома толық көлемде қайтарылады.
3. Тараптардың жауапкершілігі
8. Осы келісімшарт тараптары жағынан келісімшарт бойынша міндеттерді орындамағаны немесе тиісті үлгіде орындамағаны үшін кінәлары болғанда айтылғандары үшін жауапты болады.
9. Келісімшарт бойынша міндеттерін орындамағны немесе тиісті орындамағаны үшін кінәлары болмағанда, міндеттерді бұзған тарап дәлелдейді.
4. Дауларды шешу тәртібі
10. Осы келісімшарттың шарттарын орындау кезінде туындауы мүмкін дауларды тараптар сотқа дейінгі тергеп-тексеру тәртібінде достық жолмен шешуге тырысады: келіссөздер жүргізу, хат алмасу, келісімшарттың шарттарын айқындау арқылы.
11. Өзара қабылдауға жарамды шешімдерге қол жеткізбеу жағдайында тараптар даулы мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртіппен шешуге құқылы.
5. Келісімшартты өзгерту және/немесе толықтыру
12. Осы келісімшарт тараптармен олардың өзара келісу негізінде оның іс-әрекеті және тараптардың осындай әрекеттерін шақырған объективті себептердің болуы кезеңінде өзгертілуі және/немесе толықтырылуы мүмкін.
13. Осы келесімшарттың өзгерістер және/немесе толықтыруларының салдарлары тараптардың өзара келісулерімен немесе келісімшарт тараптарының талабы бойынша сотпен анықталады.

14. Любые соглашения сторон по изменению и/или дополнению условий настоящего
договора имеют силу в том случае, если они оформлены в письменном виде, подписаны
сторонами договора и скреплены печатями (при наличии) сторон.
7. Возможность и порядок расторжения договора
15. Настоящий договор может быть расторгнут по соглашению сторон.
8. Действие договора во времени
16. Настоящий договор вступает в силу с момента его подписания сторонами
и действует 105 (сто пять) рабочих дней.
17. Прекращение действия настоящего договора влечет за собой прекращение
обязательств сторон по нему, но не освобождает стороны от ответственности за нарушения,
если таковые имели место при заключении или исполнении настоящего договора.
АДРЕСА И РЕКВИЗИТЫ СТОРОН:
Директор:
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
Владелец оружия:
(ТОО, БИН либо ИИН, Ф.И.О. гражданина,
адрес, телефон) ______________________
_____________________________________
_____________________________________
*Примечание: В соответствии с требованиями Приказа МВД РК от 01.07.2019 г. № 602, первый экземпляр Договора
передается владельцу оружия, второй экземпляр передается владельцем оружия (патронов) в территориальный орган внутренних дел
по месту будущей регистрации оружия, третий экземпляр хранится у юридического лица, осуществляющего централизованное хранение оружия и патронов.
Приложение 6
к приказу
Министра внутренних дел
о внесении изменений
и дополнений
в некоторые приказы
Министра внутренних дел
Приложение 28
к Правилам
оборота гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему
Договор хранения гражданского и служебного оружия и патронов к нему № _______
г. ____________ "___"_________20___года
ТОО _______________ ("Пункт централизованного хранения оружия"),
именуемое в дальнейшем "Хранитель", в лице ________________,
действующего на основании Свидетельства о государственной регистрации
от "___" ______ 20__ года БИН № ___________, и _____________________
_________________________________________________________________
(документ, удостоверяющий личность гражданина: номер, дата выдачи,
кем выдан, место жительства)именуемый в дальнейшем "Поклажедатель",
с другой стороны, заключили настоящий договор (далее "Договор")
о нижеследующем:
1. Предмет договора.
1.1. Предметом договора является услуга по хранению гражданского,
служебного оружия и/или патронов к нему, принадлежащего Поклажедателю
(далее "Оружие") и переданные на хранение Хранителю, согласно Акта
приемки № _____ от "___" __________ 20___г.

14. Осы келесімшарттың шарттарын өзгерту және/немесе толықтыру бойынша тараптардың келісімдерінің егер олар жазбаша түрде ресімделу, келісімшарт тараптары қол қою және тараптардың мөрлерімен басу (болса) жағдайында күші бар.
6. Келісімшартты бұзу мүмкіндігі мен тәртібі
15. Осы келісімшарт тараптардың келісімі бойынша бұзылуы мүмкін.
7. Уақыт бойынша келісімшарттың іс-әрекеті
16. Осы келісімшарт тараптар қол қою күнінен бастап заң күшіне енеді және 105 (жүз бес) жұмыс күн жарамды.
17. Осы келісімшарттың іс-әрекетін тоқтату ол бойынша тараптардың міндеттерін тоқтатуға әкеп соғады, бірақ тараптарды егер осы келісімшартты жасау немесе орындау кезінде орын алған бұзушылықтарды жасағаны үшін жауапкершіліктен босатпайды.
ТАРАПТАРДЫҢ МЕКЕНЖАЙЛАРЫ МЕН ДЕРЕКТЕМЕЛЕРІ:
Сақтаушы:
Орталықтандырылған
сақтау пункті:
__________________________
__________________________
(қолы)
М.О.
Сақтауға тапсырушы: Қару иесі:
телефон: __________________
E-maіl: _____________________
__________________________
(қолы)
М.О. (бар болса)
*Ескертпе: 01.07.2019 жылғы ҚР ІІМ-нің № 602 бұйрығының талаптарына сәйкес, келісімшарттың бірінші данасы қарудың иесіне беріледі, екінші дананы қарудың (патрондардың) иесі қаруды болашақта тіркеу орны бойынша аумақтық ішкі істер органына береді, үшінші дананы қаруды және оның патрондарын орталықтандырылған сақтауды жүзеге асыратын заңды тұлғада сақталады.
Ішкі істер министрінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы бұйрығына
6-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарының
айналымы қағидаларына
28-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау келісімшарты № ____
____________ қаласы                               "___"_________20___жылы
Бұдан әрі "Сақтаушы" деп аталатын ________ЖШС ("Қаруды орталықтандырылған сақтау пунктімен") ________атынан Мемлекеттік тіркеу туралы 20__ жылғы "___" ______ БСН № ____________ куәлігі негізінде қолданылатын бір тараптан және бұдан әрі "Сақтауға тапсырушы" деп аталатын
_________________________________________________________________________
(азаматтың жеке басын куәландыратын құжат атауы: нөмірі, кім және қашан берді, тұрғылықты мекенжайы)
екінші тараптан осы Келісімшартын (бұдан әрі "Келісімшарт") төмендегілер туралы жасасты.
1. Келісімшарт мәні
1.1. Сақтауға тапсырушыға (бұдан әрі "Қару") тиесілі және 20___ж. "___" _________ № _____ Қабылдау актісіне сәйкес Сақтаушыға сақтауға берілген азаматтық, қызметтік қару мен/немесе оның патрондарын сақтау бойынша қызметі болып табылады.

2. Обязанности сторон.
2.1. Хранитель обязуется хранить Оружие, переданное ему Поклажедателем,
и возвратить указанное Оружие в сохранности, а также, оказать
дополнительные услуги, Поклажедателю, связанные с хранением (состав и
стоимость таких услуг оформляются отдельным приложением к Договору).
2.2. Хранитель обязан по требованию Поклажедателя выдать или возвратить
принятое Оружие в течение одного рабочего дня (в период с 9-00 часов по
19-00 часов) с момента требования, оформив при этом Акт выдачи.
2.3. Хранитель обязан выдать или возвратить Поклажедателю то же Оружие,
которое было передано на хранение.
2.4. Хранитель обязуется принять для сохранности переданного ему Оружия
меры, обязательность которых предусмотрена пунктом 134 "Правил оборота
гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденных приказом
Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602.
2.5. Хранитель обязуется без согласия Поклажедателя не использовать переданное
ему Оружие, а равно не предоставлять возможность пользоваться им третьим лицам.
2.6. По истечении срока хранения, обусловленного Договором, Поклажедатель
обязан в течение одного рабочего дня либо продлить Договор, либо забрать
переданное на хранение Оружие. В случае, если Поклажедатель не заберет свое
Оружие в установленный срок, Хранитель по истечении одного рабочего дня
уведомляет об этом органы полиции о передаче данного оружия на ответственное
хранение в территориальный орган полиции, при разрешении органами полиции
временного нахождения Оружия на складе (до принятия решения) Поклажедатель
обязан оплатить весь срок дополнительного хранения согласно расценкам,
установленным в разделе 3 Договора.
2.7. Поклажедатель обязан предоставить Оружие Хранителю в чистом и смазанном
состоянии - пригодном для консервации на период хранения Оружия.
2.8. При сдаче Поклажедателем на хранение не чищенного и не смазанного Оружия
и возникших вследствие этого коррозийных изменений основных и составных деталей
Оружия Хранитель ответственности не несет.
2.9. По требованию Поклажедателя Хранитель обязан предоставить бесплатно место
(верстак) для производства чистки и смазки оружия, за исключением инструментов
и расходных материалов: ветошь, нейтральная, универсальная и другие виды смазок,
которые предоставляются за плату, согласно утвержденному Хранителем
прейскуранту цен, либо произвести чистку и смазку оружия, согласно утвержденному
Хранителем прейскуранту цен на дополнительные услуги.
2.10. Поклажедатель обязан предоставить на хранение Патроны в упакованном виде
(картонные, пластиковые или металлические коробки) в сухом и чистом виде.

2. Тараптардың міндеттері
2.1. Сақтаушы оған Сақтауға тапсырушы берген Қаруды сақтауға және көрсетілген Қаруды сақтап, қайтаруға, сондай-ақ Сақтауға тапсырушыға сақтаумен байланысты қосымша қызметтерді (осындай қызметтердің құрамы мен бағасы Келісімшартқа жеке қосымшасымен ресімделеді) көрсетуге міндеттенеді.
2.2. Сақтаушы Сақтауға тапсырушының талабы бойынша қабылданған Қаруды талап бергеннен кейін бір жұмыс күні ішінде (сағат 09-00-ден сағат 19-00-ге дейін уақыт аралығында), бұл ретте Беру актісін ресімдеп, беруге немесе қайтаруға міндетті.
2.3. Сақтаушы Сақтауға тапсырушыға сақтауға берілген сол Қаруды беруге немесе қайтаруға міндетті.
2.4. Сақтаушы оған берілген Қарудың сақтау үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларының" 134-тармағымен көзделген міндеттерді, шараларды қабылдауға міндеттенеді.
2.5. Сақтаушы Сақтауға тапсырушының келусінсіз оған беріген Қаруды пайдаланбауға, оны үшінші тұлғаларға пайдалану мүмкіндігін ұсынбауға міндеттенеді.
2.6. Келісімшартпен негізделген сақтау мерзімі өтуі бойынша Сақтауға тапсырушы бір жұмыс күні ішінде Келісімшартты ұзарту, не болмаса сақтауға берілген Қаруды алып кетуге міндетті. Егер Сақтауға тапсырушы белгінген мерзімде өз Қаруды алып кетпесе, Сақтаушы бір жұмыс күні өтуі бойынша бұл туралы полиция органдарына осы қаруды аумақтық полиция органдарына жауапты сақтауға, полиция органдарының рұқсатымен Қаруды қоймада уақытша сақтауға тапсыру (шешім қабылданға дейін) туралы хабарлайды. Сақтауға тапсырушы Келісімшарттың 3- бөлімінде белгіленген бағаларға сәйкес қосымша сақтау мерзімін толық төлеуге міндетті.
2.7. Сақтауға тапсырушы қаруды Сақтаушыға таза және майлы күйінде – Қаруды сақтау кезеңінде консервациялау үшін жарамды түрінде ұсынуға міндетті.
2.8. Сақтауға тапсырушы сақтауға тазаланбаған және майланбаған Қаруды және осы тот өзгерістерінен пайда болған қарудың негізгі және құрамды бөліктерін тапсыру кезінде Сақтаушы жауапты болмайды.
2.9. Сақтауға тапсырушының талабы бойынша Сақтаушы құрал-саймандарды және шығын материалдарды: бидай шүберек, бейтарап, әмбебап және Сақтаушымен бекітілген баға көрсеткішіне сәйкес ақы үшін ұсынылатын басқа да майлау түрлерін не болмаса Сақтаушымен бекітілген қосымша қызметтерге баға көрсеткішіне сәйкес қаруды тазалау мен майлауды қоспағанда, қаруды тазалау және майлау үшін тегін орын (шеберүстел) ұсынуға міндетті.
2.10. Сақтауға тапсырушы сақтауға құрғақ және таза күйінде қапталған түрінде (картонды, пластикалық немесе металдық қораптар) Патрондарды ұсынуға міндетті.

2.11. Поклажедатель обязан выплатить Хранителю вознаграждение за хранение
в размере и на условиях, предусмотренных настоящим Договором.
3. Сумма Договора и порядок расчҰтов.
3.1. Вознаграждение за хранение по настоящему договору определяется на основании
Акта приемки к Договору, в котором указывается количество единиц оружия
подлежащих хранению и составляет ____________ тенге за одно место хранения
в месяц. В случае если срок хранения менее одного месяца плата взимается как
за весь месяц. Под местом хранения в целях настоящего Договора понимается
1 (одна) единица оружия или площадь под хранение патронов размерами
60 см(длина)х30см(ширина)х50см(высота).
3.2. Вознаграждение за хранение выплачивается Хранителю в момент
заключения Договора.
3.3. В цену не включена стоимость услуги по доставке Оружия Поклажедателя
на/из склад (а), которые оплачиваются отдельно согласно утвержденному
Хранителем прейскуранту цен на дополнительные услуги.
3.4. Итого хранение ____ месяцев, ____ единиц оружия (мест патронов) сумма
оплаты _____ (указанные выше цифры подлежат написанию в словесном
выражении).
4. Ответственность сторон и форс-мажор.
4.1. Хранитель отвечает за утрату, недостачу или повреждение Оружия, если
не докажет, что утрата, недостача или повреждение произошли вследствие
непреодолимой силы.
4.2. Убытки, причиненные Поклажедателю утратой, недостачей или повреждением
Оружия, возмещаются Хранителем в размере остаточной стоимости Оружия
с учетом его состояния на момент передачи, определяемой по соглашению сторон.
4.3. Если изменение условий хранения необходимо для устранения опасности утраты
или повреждения Оружия, Хранитель вправе изменить место хранения,
не уведомляя Поклажедателя.
4.4. Если хранение прекращается до истечения обусловленного Договором срока
по желанию Поклажедателя, Хранитель имеет право оставить вознаграждение
в размере полной суммы.
4.5. Если хранение прекращается досрочно по обстоятельствам, за которые отвечает
Хранитель, он обязан вернуть сумму вознаграждения Поклажедателю.
4.6. Сторона, не исполнившая или ненадлежащим образом исполнившая свои
обязательства по Договору при выполнении его условий, несҰт ответственность,
если не докажет, что ненадлежащее исполнение обязательств оказалось
невозможным вследствие непреодолимой силы (форс-мажор).
5. Срок действия Договора.
5.1. Настоящий Договор заключен сроком
с "___" _____20___г. по "___" ______20___г. и вступает в силу с момента
заключения Договора.
5.2. Срок действия Договора не должен превышать срока действия разрешения
на хранение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия, выданного
Поклажедателю органами полиции.

2.11. Сақтауға тапсырушы сақтағаны үшін Сақтаушыға осы Келісімшартпен көзделген шарттардағы көлемінде сыйақыны төлеуге міндетті.
3. Келісімшарт сомасы және есеп тәртібі
3.1. Осы келісімшарт бойынша сақтағаны үшін сыйақы Келісімшартқа Қабылдап алу актісі негізінде айқындалады, мұнда сақтауға тиесілі қарудың бірлік саны көрсетіледі және айына бір сақтау орын үшін ________ теңге құрайды. Егер сақтау мерзімі бір айдан аз болса, төлем бүкіл айға алынады. Сақтау орны осы Келісімшарт мақсатында 1 (бір) бірлік қару немесе 60см(ұзындығы)х30см(ені)х50см(биіктігі) өлшемдерімен оқ-дәрілерді сақтау алаңы болып табылады.
3.2. Сақтағаны үшін сыйақы Сақтаушыға Келісімшарт жасағанда төленеді.
3.3. Бағаға Сақтауға тапсырушы жеке Сақтаушымен бекітілген қосымша қызметтерге баға көрсеткішіне сәйкес төленетін Қаруын қоймаға/қоймадан жеткізу бойынша қызметтер құны енгізілмеген.
3.4. Сақтау ____ ай, ____ бірлік қару (патрондар орны) төлеу сумасы ___ (жоғарыда көрсетілген сандарды сөзбен жазу керек).
4. Тараптардың жауапкершілігі және форс-мажорлық жағдайлар
4.1. Сақтаушы егер жоғалып кету, жетіспеушілік немесе бүлдіру күштің салдарынан болуын дәлелдемесе, Қарудың жоғалып кетуіне, жетіспеушілігіне немесе бүлдіруіне жауап береді.
4.2. Қарудың жоғалып кетуімен, Сақтауға тапсырушыға келтірілген залалдарды Сақтаушы Қарудың қалған бағасы көлемінде тараптардың келісу бойынша анықталатын оны тапсыру жай-күйін ескере отыра, өтейді.
4.3. Егер Қарудың жоғалып кету немесе бүлдіру қаупін қоюға қажетті сақтау жағдайлары өзгерсе, Сақтаушы Сақтауға тапсырушыға хабарламай, сақтау орнын өзгертуге құқылы.
4.4. Сақтауға тапсырушының өтінші бойынша Келісімшартпен белгіленген мерзімі өтуіне дейін сақтау тоқтатылса, Сақтаушы толық сома көлемінде сыйақыны қалдыруға құқылы.
4.5. Егер Сақтаушы жауап беретін сақтау мән-жайлар бойынша мерзімінен бұрын тоқтатылса, ол сыйақының сомасын Сақтауға тапсырушыға қайтаруға міндетті.
4.6. Келісімшарт бойынша оның шарттарын орындау кезінде, егер міндеттерді тиісті орындау күштің салдарынан (форс-мажор) болғанын дәлелдемесе, өзінің міндеттерін орындамаған немесе тиісті үлгіде орындамаған тараптар жауапты болады.
5. Келісімшарттың жарамдылық мерзімі
5.1. Осы Келісімшарт 20___ж. "__" _____ 20___ж. "__" ______ аралығындағы мерзімге жасалған және Келісімшарт жасау күнінен бастап күшіне енеді.
5.2. Келісімшарттың жарамдылық мерзімі полиция органдары Сақтауға тапсырушыға берген азаматтық және қызметтік қаруды сақтау, сақтау мен алып жүру рұқсатының жарамдылық мерзімінен аспауы тиіс.

6. Иные положения.
6.1. По всем вопросам, не предусмотренным настоящим Договором, стороны
будут руководствоваться действующим законодательством Республики Казахстан.
6.2. В случае возникновения споров по настоящему Договору стороны примут
все меры к разрешению их путҰм переговоров между собой. Если стороны
не смогут прийти к согласию, не решат спор путҰм переговоров, то данный спор
подлежат рассмотрению в судебных органах.
АДРЕСА И РЕКВИЗИТЫ СТОРОН:
Поклажедатель: _____________________________________________________
Хранитель: _________________________________________________________
ПОДПИСИ СТОРОН:
Поклажедатель: _______/__________/ Хранитель: ______ /___________/
Приложение 7
к приказу
Министра внутренних дел
о внесении изменений
и дополнений
в некоторые приказы
Министра внутренних дел
Приложение 29
к Правилам
оборота гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему
Экземпляр № ____
Акт приемки оружия № ________
г. ______________ от "___" ___________20___ года
Настоящий Акт приемки оружия (патронов) является неотъемлемой частью Договора
хранения № __________ от "___" ________ 20___ года и составлен
в трех экземплярах*.

6. Өзге де жағдайлар
6.1. Осы Келісімшартпен көзделмеген барлық мәселелер бойынша тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын басшылыққа алады. 6.2. Осы Келісімшарт бойынша даулар туындау жағдайында тараптар оларды келіссөз жүргізу арқылы шешуге барлық шаралар қабылдайды. Егер тараптар келісімге келе алмаса, келіссөздер арқылы дауларды шешпесе, осы дау сот органдарында қарауға жатады.
Сақтауға тапсырушы: _________________________________________
Сақтаушы: __________________________________________________
ТАРАПТАРДЫҢ ҚОЛДАРЫ:
Сақтауға тапсырушы: _______/___________/
Сақтаушы: __________ /__________/.
Ішкі істер министрінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы бұйрығына
7-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарының
айналымы қағидаларына
29-қосымша
Дана № ____
Қаруды қабылдау алу актісі ________
______ қаласы                                                 ___ 20__ жылы
Осы қаруды (патрондарды) қабылдап алу актісі 20___ жылғы "___" _____№ _____ Сақтау келісімшартының ажырамас бөлігі болып табылады және үш данада толтырылады.

1. Наименование и адрес склада, принявшего оружие (патроны) на хранение:
_____________________________________________________________________________
2. Наименование организации и БИН, ИИН и Ф.И.О. гражданина, от которого
принято оружие (патроны) на хранение, а также место нахождения (место жительства)
владельца оружия (патронов) ____________________________________________________
______________________________________________________________________________

1. Сақтауға қаруды (патрондарды) қабылдаған қойманың атауы мен мекенжайы:
__________________________________________________________________________
2. Сақтауға қаруды (патрондарды) қабылдаған ұйымның атау мен БСН, не болмаса азаматтың Т.А.Ж. мен ЖСН, сондай-ақ қару (патрон) иесінің болу орны (тұрғылықты жері)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

4. Описание технического состояния оружия, патронов: (обязательно указываются
видимые дефекты и неисправности, а также описывается состояние патронника, канала
ствола оружия, механизмов и частей "Ударно-спускового механизма", следы нагара, пороха,
пыли, влаги и др.) _______________________________________________________________
Директор:
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
Владелец оружия:
(ТОО, БИН или ИИН и Ф.И.О. гражданина,
адрес, телефон)
______________________________________
______________________________________
*Примечание: В соответствии с требованиями Приказа МВД РК от 1 июля 2019 года
№ 602, первый экземпляр Акта передается владельцу оружия, второй экземпляр Акта
передается владельцем оружия (патронов) в территориальный орган внутренних дел
по месту регистрации оружия при письменном уведомлении, третий экземпляр Акта
хранится у юридического лица, осуществляющего централизованное хранение оружия
и патронов.
Приложение 8
к приказу
Министра внутренних дел
о внесении изменений
и дополнений
в некоторые приказы
Министра внутренних дел
Приложение 30
к Правилам
оборота гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему
Акт передачи (приемки) оружия (патронов) № ________
г. ________________ от "___" ___________20___ года
Настоящий Акт передачи (приемки) оружия (патронов) составлен на основании
Договора хранения № __________ от "___" ________ 20___ года.

4. Қарудың, патрондардың техникалық жай-күйінің сипаттамасы: (көзге көрінетін кемістіктер мен ақаулар міндетті түрде көрсетіледі, сондай-ақ оқжатардың, қару ұңғы арнасының, Ұра-ағытқыш механизмі" тетіктері мен бөліктерінің жай-күйі, күйіктің, оқ-әдірінің, шаңның, ылғалдың іздері және т.б.
көрсетіледі) __________________________________________________________
Директор:
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
Қару иесі:
(ЖШС, БСН немесе азаматтың Т.А.Ә, ЖСН.
мекенжайы, телефоны)
____________________________________
______________________________________
*Ескертпе: ҚР ІІМ 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 бұйрығының талаптарына сәйкес, Актінің бірінші данасы қару иесіне, Актінің екінші данасын қару иесі жазбаша хабарлаумен қару тіркеу орны бойынша аумақтық ішкі істер органындарына беріледі, актінің үшінші данасы қару мен патрондарының орталықтандырылған сақтауды жүзеге асыратын заңды тұлғада сақталады.
Ішкі істер министрінің
кейбір бұйрықтарына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы бұйрығына
8-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарының
айналымы қағидаларына
30-қосымша
Қаруды (патрондарды) тапсыру (қабылдау алу) актісі № ________
________________ қаласы                         "___" ___________20___ жылы
Осы Қаруды (патрондарды) тапсыру (қабылдау алу) актісі 20___ жылғы "___" _____ № _____ Сақтау келісімшарты негізінде құрылды.

1. Наименование и адрес склада, передающего (принимающего) оружие (патроны):
_______________________________________________________________________
2. Наименование организации и БИН, либо ИИН, Ф.И.О. гражданина, которому
передается (принимается) оружие (патроны), а также место нахождения (место
жительства) владельца оружия (патронов) ___________________________________
________________________________________________________________________
3. Наименование и количество передаваемого оружия;
Модель, марка оружия
Серия, номер оружия
Калибр
№, дата выдачи, срок действия, кем выдано "Разрешение на хранение, хранение и ношение оружия"
Время и Дата передачи оружия
(чч.мм., дд.мм.гг.)
1
2
3
4
5
Наименование и количество передаваемых патронов;
Модель, марка патронов
Калибр
Количество
№, дата выдачи, срок действия, кем выдано "Разрешение на хранение, хранение и ношение оружия"
Время и Дата передачи патронов
(чч.мм., дд.мм.гг.)
1
2
3
4
5

1. Қаруды (патрондарды) тапсыратын (қабылдайтын) қойманың атауы мен мекенжайы:
__________________________________________________________________________
2. Қару (патрондар) тапсырылатын (қабылданатын) ұйымның атау мен БСН, не болмаса азаматтың Т.А.Ж. мен ЖСН, сондай-ақ қару (патрон) иесінің болу орны
(тұрғылықты жері) _________________________________________________________
3. Тапсырылатын қарудың атауы мен саны;
Қарудың моделі, маркасы
Қарудың сериясы, нөмірі
Калибр
"Қаруды сақтау, сақтау мен алып жүру рұқсаты"№, жарамдылық мерзімі, қашан және кім берді
Қаруды тапсыру уақыты мен күні
(сс.мм., кк.аа.жж.)
1
2
3
4
5
Тапсырылатын патрондардың атауы мен саны;
Патрондардың моделі, маркасы
Калибр
Саны
"Қаруды сақтау, сақтау мен алып жүру рұқсаты"№, жарамдылық мерзімі, қашан және кім берді
Патрондарды тапсыру уақыты мен күні
(сс.мм., кк.аа.жж.)
1
2
3
4
5

4. Описание технического состояния оружия, патронов: (обязательно указываются
видимые дефекты и неисправности, а также описывается состояние патронника, канала
ствола оружия, механизмов и частей "Ударно-спускового механизма", следы нагара,
пороха, пыли, влаги и др.) _____________________________________________________
____________________________________________________________________________
5. Настоящим Актом подтверждается, что находящиеся на хранении оружие
и патроны переданы владельцу, в указанные в пункте 3 Акта время и дату.
Ответственность за перевозку, хранение и использование оружия и патронов несет владелец
оружия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Директор:
____________________________________
____________________________________
____________________________________
______________________________-_____
Владелец оружия:
(ТОО, БИН или ИИН и Ф.И.О. гражданина,
адрес, телефон)________________________
_____________________________________
Оборотная сторона Акта № ______ от "___" ________ 20___г.

4. Қарудың, патрондардың техникалық жай-күйінің сипаттамасы: (көзге көрінетін кемістіктер мен ақаулар міндетті түрде көрсетіледі, сондай-ақ оқ жатардың, қару ұңғы арнасының, Ұра-ағытқыш механизмі" тетіктері мен бөліктерінің жай-күйі, күйіктің, оқ-әдірінің, шаңның, ылғалдың іздері және т.б.
көрсетіледі) __________________________________________________________
5. Осы Актпен сақтаудағы қару мен патрондар Актінің 3-тармағында көрсетілген уақыты мен күні қару иесіне тапсырылғаны расталады. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қару мен патрондарды тасымалдауына, сақтау мен пайдалануына қару иесі жауапты болады.
Директор:
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Қару иесі:
(ЖШС, БСН немесе азаматтың Т.А.Ә, ЖСН.
мекенжайы, телефоны)
__________________________________
__________________________________
№ ______ Актінің сырт жағы