О признании утратившими силу некоторых совместных приказов и постановлений, а также структурных элементов некоторых совместных приказов и постановлений
Совместные постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 29 октября 2020 года № 104 и приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № 1055. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 ноября 2020 года № 21582
Настоящие совместные приказ и постановление вводятся в действие с 15 ноября 2020 года.
В соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Министр финансов Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы и постановления, а также структурные элементы некоторых совместных приказов и постановлений согласно приложению к настоящим совместным приказу и постановлению.
2. Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящих совместных приказа и постановления на официальном интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после их официального опубликования;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящих совместных приказа и постановления их направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях.
3. Настоящие совместные приказ и постановление вводятся в действие с 15 ноября 2020 года и подлежат официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Е. Жамаубаев
Председатель Агентства Республики Казахстан
по регулированию и развитию финансового рынка
__________ М. Абылкасымова
Приложение к совместному
приказу и постановлению
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года № 1055 и
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 29 октября 2020 года № 104
Перечень некоторых совместных приказов и постановлений, а также структурных элементов некоторых совместных приказов и постановлений, признаваемых утратившими силу
1. Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 519 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 237 "Об утверждении Требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для фондовой биржи" (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10207, опубликованы 27 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

Кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың, сонда-ақ кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 29 қазандағы № 104 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 30 қазандағы № 1055 бірлескен қаулысы мен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 қарашада № 21582 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық және қаулы 15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Құқықтық актілер" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрі БҰЙЫРАДЫ және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға қосымшаға сәйкес кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың, сондай-ақ кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты және қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты және қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрық және қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оларды мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық және қаулы 2020 жылғы 15 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
__________М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 30 қазаны
№ 1055 мен
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2020 жылғы 29 қазаны
№ 104 Бірлескен бұйрығы
мен қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылатын кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың, сондай-ақ кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында қор биржасы үшін ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" бірлескен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 519 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылы 24 желтоқсандағы № 237 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10207 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

2. Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 520 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 239 "Об утверждении Требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для единого накопительного пенсионного фонда и добровольных накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10216, опубликованы 27 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 522 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 240 "Об утверждении Требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для профессиональных участников рынка ценных бумаг и центрального депозитария" (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10213, опубликованы 3 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 523 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 238 "Об утверждении Требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров" (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10214, опубликованы 26 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
5. Пункты 2, 3, 5 и 6 Перечня некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан и постановлений Правления Национального Банк Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного совместными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 643 и постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 225 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13033, опубликованы 5 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").

2. "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры мен ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" бірлескен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 520 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 239 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10216 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары және орталық депозитарий үшін ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" бірлескен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 522 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылы 24 желтоқсандағы № 240 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10213 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері үшін ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" бірлескен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 523 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 238 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10214 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
5. "Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің кейбір бұйрықтарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 643 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 225 бірлескен қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13033 болып тіркелген, 2016 жылғы 5 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы кейбір қаулыларының тізбесінің 2, 3, 5 және 6-тармақтары.

6. Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 августа 2017 года № 531 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 июля 2017 года № 160 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 522 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 240 "Об утверждении Требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для профессиональных участников рынка ценных бумаг и центрального депозитария" (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15842, опубликованы 17 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
7. Подпункт 2) пункта 1 совместных приказа Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2017 года № 561 и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 244 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан и постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16213, опубликованы 24 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

6. "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары және орталық депозитарий үшін ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 522 бұйрығына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 240 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" бірлеcкен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 31 тамыздағы № 531 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 31 шілдедегі № 160 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15842 болып тіркелген, 2017 жылғы 17 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
7. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" бірлескен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 18 қыркүйектегі № 561 бұйрығының және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 244 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16213 болып тіркелген, 2018 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) 1-тармағының 2) тармақшасы.