Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о проведенной научной антикоррупционной экспертизе проектов нормативных правовых актов"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 4 ноября 2020 года № 365. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2020 года № 21618
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о проведенной научной антикоррупционной экспертизе проектов нормативных правовых актов".
2. Департаменту добропорядочности Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (далее – Агентство) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
А. Шпекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 4 ноября 2020 года № 365
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о проведенной научной антикоррупционной экспертизе проектов нормативных правовых актов"
Представляется: в Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) (далее – Агентство)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/anticorruption
Индекс: 1-НАЭ
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц, представляющих информацию: научное учреждение или высшее учебное заведение, определяемое в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, на которое возлагается координация проведения научной антикоррупционной экспертизы проектов нормативных правовых актов (далее – Координатор).
Срок представления: до 10 числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Наименование, дата принятия и регистрационный номер нормативного правового акта, принятого в отчетном периоде
Общее количество рекомендаций, представленных в заключении научной антикоррупционной экспертизы по проекту нормативного правового акта
Общее количество рекомендаций, внесенных в принятый нормативный правовой акт, по итогам проведения научной антикоррупционной экспертизы
1
2
3
4
Наименование координатора _______________________________
Адрес координатора __________________________________
Телефоны координатора _______________________________________________
Адрес электронной почты координатора __________________________________
Ответственное лицо координатора _____________________________________
подпись
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель координатора или лицо, уполномоченное на подписание
_____________________________________
подпись
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о проведенной научной
антикоррупционной экспертизе
проектов нормативных правовых актов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о проведенной научной антикоррупционной экспертизе проектов нормативных правовых актов"

Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы жүргізілген ғылыми сараптама туралы мәліметтер" нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2020 жылғы 4 қарашадағы № 365 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2020 жылғы 11 қарашада № 21618 болып тіркелді
2010 жылғы 19 наурыздағы "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Нормативтік құқықтық актілер жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы жүргізілген ғылыми сараптама туралы мәліметтер" нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (бұдан әрі - Агенттік) Парасаттылық департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін, оны Агенттіктің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
А. Шпекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
қызмет) Төрағасы
2020 жылғы 4 қарашасы
№ 365 бұйрығымен
бекітілген
"Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы жүргізілген ғылыми сараптама туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – қимыл агенттігіне (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметке) (бұдан әрі - Агенттік).
Әкімшілік деректер нысаны келесі интернет-ресурста орналастырылған:https://www.gov.kz/memleket/entities/anticorruption?lang=kk
Индекс: 1-НАЭ
Кезеңділігі: ай сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес айқындалатын, нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптама жүргізуді үйлестіру жүктелетін ғылыми мекеме немесе жоғары оқу орны (бұдан әрі – Үйлестіруші).
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 10-на дейін.
Жобаның атауы нормативтік құқықтық актінің
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптама қорытындыларында ұсынылған ұсынымдардың жалпы саны
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптама жүргізу қорытындылары бойынша нормативтік құқықтық актілерде ескерілген ұсынымдардың жалпы саны
1
2
3
4
1
Үйлестірушінің атауы
_____________________________
Үйлестірушінің мекен-жайы
___________________________________
Үйлестірушінің байланыс телефоны
____________________________________________________________________
Үйлестірушінің электронды мекен-жайы
____________________________________________________________________
Үйлестірушінің жауапты тұлғасы_______________________ Қолы__________
Тегі,аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға___________________Қолы_______
Тегі,аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
"Нормативтік құқықтық
актілердің жобаларына сыбайлас
жемқорлыққа қарсы
жүргізілген ғылыми сараптама
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы жүргізілген ғылыми сараптама туралы мәліметтер" Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о проведенной научной антикоррупционной экспертизе проектов нормативных правовых актов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется Координатором и предоставляется в Агентство.
3. Форма подписывается руководителем организации, выступающей Координатором, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 10 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Заполнение формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указываются наименование, дата принятия и регистрационный номер нормативного правового акта, принятого в отчетном периоде, по которому проводилась научная антикоррупционная экспертиза.
8. В графе 3 указывается общее количество рекомендаций, представленных в заключении научной антикоррупционной экспертизы по проекту соответствующего нормативного правового акта.
9. В графе 4 указывается общее количество рекомендаций, внесенных в принятый нормативный правовой акт, по итогам проведения научной антикоррупционной экспертизы.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сыбайлас жемқорлыққа қарсы жүргізілген ғылыми сараптама туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды(бұдан әрі - Нысан).
2. Нысанды Үйлестіруші толтырады және Агенттікке ұсынады.
3. Нысанға Үлестіруші ретінде әрекет ететін ұйымның басшысы не оның міндетін атқарушы адам, тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есепті айдан кейінгі айдың 10-на дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2- тарау. Нысанды толтыру
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2- бағанда сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптама жүргізілген нормативтік құқықтық актінің атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптама қорытындыларында ұсынылған ұсынымдардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда сыбайлас жемқорлыққа қарсы ғылыми сараптама жүргізу қорытындылары бойынша нормативтік құқықтық актілерге енгізілген ұсынымдардың жалпы саны көрсетіледі.