О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № 666. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2020 года № 21874
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра
индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года № 666
Перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 362 "Об утверждении перечня и форм свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11173, опубликован 12 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
перечень свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню;
формы свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 666 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 желтоқсанда № 21874 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер қоса берілген тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министірінің
2020 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 666 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 362 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11173 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің нысандары осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 364 "Об утверждении Правил медицинского осмотра членов экипажа судна, требований к состоянию их здоровья и физической пригодности, а также формы медицинского заключения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11546, опубликован 9 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах медицинского осмотра членов экипажа судна, утвержденных указанным приказом:
часть третью пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченный орган в области торгового мореплавания составляет перечень врачей и размещает его на своем интернет-ресурсе.";
форму медицинского заключения, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.
3. В приказе Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 663 "Об утверждении Правил освидетельствования организаций образования, осуществляющих подготовку (переподготовку) и повышение квалификации специалистов морского транспорта, морских учебно-тренажерных центров и требований к ним" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13429, опубликован 30 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах освидетельствования организаций образования, осуществляющих подготовку (переподготовку) и повышение квалификации специалистов морского транспорта, морских учебно-тренажерных центров и требованиях к ним, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"3) профессиональный диплом соответствующей должности командного состава, по которой проводится обучение;".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства по инвестициям и
развитию Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 362
Перечень свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания
1) "Начальная подготовка";
2) "Специалист по спасательным шлюпкам и плотам и дежурным шлюпкам, не являющимся скоростными дежурными шлюпками";
3) "Специалист по скоростным дежурным шлюпкам";
4) "Борьба с пожаром по расширенной программе";
5) "Оказание первой медицинской помощи на судне";
6) "Медицинский уход на судне";
7) "Подготовка лиц командного состава судна, ответственных за охрану";

2. "Кеме экипажы мүшелерін медициналық қарап-тексеру қағидаларын, олардың денсаулығы мен дене жарамдылығына қойылатын талаптарды, сондай-ақ медициналық қорытындының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 364 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11546 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеме экипажы мүшелерін медициналық қарап-тексеру қағидаларында:
4-тармақтың үшінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:
"Сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы уәкілетті орган дәрігерлердің тізбесін құрайды және оны өзінің интернет ресурсында жариялайды.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген медициналық қорытындының нысаны осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Теңiз көлiгi, теңіз оқу-тренажер орталықтары мамандарын даярлауды (қайта даярлауды) және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын куәландыру қағидаларын және оларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 663 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13429 болып тіркелген, 2016 жылғы 30 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теңiз көлiгiнің мамандарын даярлауды (қайта даярлауды) және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын, теңіз оқу-тренажер орталықтарын куәландыру қағидаларын және оларға қойылатын талаптарда:
17-тармақтың 3) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"3) оқу жүргізілетін басқару құрамының тиісті лауазымының кәсіби дипломы;".
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің кейбір
бұйрықтарына енгізілетін
өзгерістер тізбесіне 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
Министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылдың 27 наурыздағы
№ 362 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі
1) "Бастапқы даярлау";
2) "Шапшаң кезекші қайықшалар болып табылмайтын, құтқару қайықшалары мен салдар және кезекші қайықшалар бойынша маман";
3) "Шапшаң кезекші қайықшалар бойынша маман";
4) "Кеңейтілген бағдарлама бойынша өртпен күрес";
5) "Алғашқы медициналық көмек көрсету";
6) "Медициналық күтім";
7) "Кеменің басқару құрамының қорғауға жауапты адамдарын даярлау";

1. ИНФОРМАЦИЯ О МОРЯКЕ / DATA OF SEAFARER
Фамилия, имя / Full name
Фото / Photo
Дата рождения (дд/мм/гггг) / Date of birth (day/month/year)
Гражданство / Nationality
Пол / Gender:
Муж. / Male
Жен. / Female
Документ, удостоверяющий личность / Identification document
Тип / Type
Номер / Number
Обязанности / Occupation
наблюдение и несение вахты на мостике / look out and watch duties on the bridge
несение вахты в машинном отделении / watch duties in the engine room
без наблюдения и несения вахты, с обязанностями охраны и безопасности / without look-out or watch duties but with safety and/or security duties
без каких-либо вышеперечисленных обязанностей / without any of the aforementioned duties
2. ОГРАНИЧЕНИЯ / LIMITATIONS
Район плавания / Validity area
По всему миру / Worldwide
Ограниченная территория / Limited area:
Ограничения по пригодности / Limitations on fitness
3. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ФИЗИЧЕСКОЙ ПРИГОДНОСТИ СОГЛАСНО КОДЕКСА ПДНВ / JUDGEMENT MEDICAL FITNESS SEAFARER UNDER STCW CODE
Слух соответствует стандартам Раздела A-I/9 / Hearing meets the standards in section A-I/9
Да / Yes
Нет / No
Не применимо / Not applicable
Слух без коррекции удовлетворительный / Unaided hearing satisfactory
Да / Yes
Нет / No
Острота зрения соответствует стандартам Раздела A-I/9 / Visual acuity meets standards in section A-I/9
Да / Yes
Нет / No
Цветное зрение соответствует стандартам Раздела A-I/9 / Colour vision meets standards in section A-I/9
Да / Yes
Нет / No
Дата последнего тестирования на цветное зрение (проводится каждые шесть лет) (дд/мм/гггг) / Date of last colour vision test (only needs to be conducted every six years) (dd/mm/yyyy)
Подходит для функций наблюдения / Fit for look-out duties
Да / Yes
Нет / No
Имеется вторая пара очков или контактных линз / 2nd pair of spectacles or contact lenses available
Да / Yes
Нет / No
Не применимо / Not applicable
Запасной слуховой аппарат и достаточное количество батареек и других расходных материалов / Back-up hearing aid and sufficient batteries and other consumables
Да / Yes
Нет / No
Не применимо / Not applicable
Оборотная сторона
4. ДЕКЛАРАЦИЯ МОРЯКА / DECLARATION OF THE SEAFARER
Моряк заявляет, что проинформирован о содержании свидетельства и праве на рассмотрение в соответствии с пунктом 19 Правил медицинского осмотра членов экипажа судна/ The seafarer declares to be informed of the content of the certificate and the right to a review in accordance with paragraph 19 of Regulations on medical examination of ship crew members
Подпись моряка / Signature of the seafarer:
5. ДЕКЛАРАЦИЯ ВРАЧА / DECLARATION OF THE RECOGNIZED MEDICAL PRACTITIONER
Подписывающий назначенный врач заявляет, что / The signing recognized medical practitioner declares
☐ он признан для проведения медицинского осмотра и выдачи медицинского заключения о годности для работы на борту морского судна, зарегистрированного в Республике Казахстан / To be recognized by the Government of the Republic of Kazakhstan as a medical practitioner to conduct medical examinations and to issue medical certificates of fitness for the service on board seagoing vessels registered in Kazakhstan;
☐ проверил(а) личность моряка на момент проведения осмотра / that he/she checked the seafarer identity at the point of the examination;
☐ моряк соответствует Требованиям к состоянию здоровья и физической пригодности членов экипажей судна, моряк не страдает каким-либо заболеванием, которое может усилиться из-за работы в море или может привести к непригодности для такой работы или поставить под угрозу здоровье других людей на борту / that the seafarer complies to the latest medical criteria of the Regulations on medical examination of seafarers of the RK and that the seafarer is not suffering from any medical condition likely to be aggravated by service at sea or to render him/her unfit for such service or to endanger the health of other persons on board.

1. ТЕҢІЗШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ / DATA OF SEAFARER
Тегі, аты / Full name
Фото / Photo
Туған күні (дд/мм/гггг)/ Date of birth (day/month/year)
Азаматтығы / Nationality
Жынысы / Gender:
Ер / Male
Әйел / Female
Жеке басын куәландыратын құжат / Identification document
Түрі / Type
Нөмірі / Number
Міндеттемелері / Occupation
Мінбеде бақылау және вахтаны атқару / look out and watch duties on the bridge
Машиналық бөлімшеде вахтаны атқару/ watch duties in the engine room
Күзет және қауіпсіздік міндеттерімен бақылаусыз вахтаны атқару / without look-out or watch duties but with safety and/or security duties
Жоғарыда аталған міндеттердің ешбіреуінсіз / without any of the aforementioned duties
2. ШЕКТЕУЛЕР/ LIMITATIONS
Жүзу ауданы / Validity area
Дүние жүзі бойынша / Worldwide
Шектеулі аумақ / Limited area:
Жарамдылығы бойынша шектеулер / Limitations on fitness
3. ДДВА КОНВЕНЦИЯСЫНА СӘЙКЕС ДЕНЕ ЖАРАМДЫЛЫҒЫН АНЫҚТАУ / JUDGEMENT MEDICAL FITNESS SEAFARER UNDER STCW CODE
Естуі A-I/9-бөлімінің стандарттарына сәйкес / Hearing meets the standards in section A-I/9
Иә / Yes
Жоқ / No
Қолданылмайды / Not applicable
Естуі түзетусіз қанағаттанарлық / Unaided hearing satisfactory
Иә / Yes
Жоқ / No
Көру жітілігі A-I/9-бөлімінің стандарттарына сәйкес / Visual acuity meets standards in section A-I/9
Иә / Yes
Жоқ / No
Түрлі түсті ажырату A-I/9-бөлімінің стандарттарына сәйкес / Colour vision meets standards in section A-I/9
Иә / Yes
Жоқ / No
Түрлі түсті ажыратуға тестілеудің соңғы күні (алты жыл сайын өткізіледі) (кк/аа/жжжж) / Date of last colour vision test (only needs to be conducted every six years) (dd/mm/yyyy)
Бақылау функциясына жарамды / Fit for lookout duties
Иә / Yes
Жоқ/ No
Көзілдірік немесе көру линзаның екінші жұбы бар / 2nd pair of spectacles or contact lenses available
Иә / Yes
Жоқ / No
Қолданылмайды / Not applicable
Қосымша есту аппараты және жеткілікті көлемде батарейкалар және басқа шығын материалдары бар / Back-up hearing aid and sufficient batteries and other consumables
Иә / Yes
Жоқ / No
Қолданылмайды / Not applicable
Теріс жағы
4.ТЕҢІЗШІНІҢ ДЕКЛАРАЦИЯСЫ / DECLARATION OF THE SEAFARER
Теңізші куәліктің мазмұнымен таныс және Кеме экипажы мүшелерін медициналық тексеріп қарау қағидаларының 19-тармағына сәйкес қарастыруға құқылы екені туралы мәлімдейді / The seafarer declares to be informed of the content of the certificate and the right to a review in accordance with paragraph 19 of Regulations on medical examination of ship crew members
Теңізшінің қолы / Signature of the seafarer:
5. ДӘРІГЕРДІҢ ДЕКЛАРАЦИЯСЫ / DECLARATION OF THE RECOGNIZED MEDICAL PRACTITIONER
Қол қоюшы белгіленген дәрігер мәлімдейді / The signing medical practitioner declares
☐ ол Қазақстан Республикасында тіркелген теңіз кемесіндегі жұмысқа жарамдылығы туралы медициналық тексеріп қарауды жүргізуге және медициналық қорытынды беруге жатады / To be recognized by the Government of the Republic of Kazakhstan as a medical practitioner to conduct medical examinations and to issue medical certificates of fitness for the service on board seagoing vessels registered in Kazakhstan;
☐ тексеріп қарау кезінде теңізшінің жеке басы тексерілді / that he/she checked the seafarer identity at the point of the examination;
☐ теңізші Кеме экипажы мүшелерінің денсаулық жағдайы және дене жарамдылығы талаптарына сай, теңіздегі жұмыс кезінде ушығатын немесе ондай жұмысқа жарамсыздыққа әкеп соқтыратын немесе кеме бортындағы басқа адамдардың денсаулығына қауіп төндіретін қандай да бір аурумен ауырмайды / that the seafarer complies to the latest medical criteria of the Regulations on medical examination of seafarers of the RK and that the seafarer is not suffering from any medical condition likely to be aggravated by service at sea or to render him/her unfit for such service or to endanger the health of other persons on board.

6. ВЫДАЧА И ОКОНЧАНИЕ СРОКА ДЕЙСТВИЯ СВИДЕТЕЛЬСТВА / ISSUE AND EXPIRY DATE OF CERTIFICATE
Дата выдачи: (дд/мм/гггг) / Issue date (day/month/year)
Срок окончания действия: (дд/мм/гггг) / Expiry date (day/month/year)
7. ПОДПИСЬ / SUBSCRIPTION
Именная печать врача / Name stamp of medical practitioner
___________________________________ Подпись врача / Signature of medical practitioner
Примечание:
1. Обеспечение медицинских организаций бланками Медицинских заключений о состоянии здоровья моряка (далее - Бланки заключений) осуществляется централизованно.
Бланки заключений должны иметь номера и серии.
2. Заказчик Бланков заключений и сертификатов - уполномоченный орган в области торгового мореплавания, заказывает их в организации, имеющей разрешение на изготовление защищенной полиграфической продукции, на основании заявок, подаваемых медицинскими организациями и заключенных с ними договоров.
3. Номера серий состоят из цифр или букв и цифр.
Номера Бланков заключений состоят из цифр, нумерация бланков сквозная, цифры указываются без пробелов. Количество знаков в номерах Бланков заключений должно удовлетворять имеющуюся в них потребность для конкретной медицинской организации.
4. Бланки заключений подлежат строгому предметно-количественному учету. Хранение, учет и выдача Бланков заключений осуществляются ответственным лицом, назначенным приказом руководителя медицинской организации.

6. КУӘЛІКТІ БЕРУ ЖӘНЕ ОНЫҢ ЖАРАМДЫЛЫҚ МЕРЗІМІНІҢ АЯҚТАЛУЫ / ISSUE AND EXPIRY DATE OF CERTIFICATE
Берілген күні: (кк/аа/жжжж) / Issue date (day/month/year)
Жарамдылық мерзімінің аяқталуы: (кк/аа/жжжж)/ Expiry date (day/month/year)
7. ҚОЛЫ / SUBSCRIPTION
Дәрігердің жеке мөрі / Name stamp of medical practitioner
________________________________________ Дәрігердің қолы / Signature of medical practitioner
Ескертпе:
1. Медициналық ұйымдарды Теңізшінің денсаулығы жағдайы туралы медициналық қорытындының бланкілерімен (бұдан әрі – Қорытынды бланкілері) қамтамасыз ету орталықтан жүзеге асырылады.
Корытынды бланкілерінде нөмірлер мен сериялар болуы қажет.
2. Қорытынды бланкілер және сертификаттардың тапсырушысы – сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы уәкілетті орган, оларды медициналық ұйымдардың берген өтінімдері және олармен жасасқан шарттар негізінде полиграфиялық қорғау дәрежесі бар баспа өнімдерін шығаруға рұқсаты бар ұйымдарға тапсырыс береді.
3. Сериялардың нөмірлері сандардан немесе әріптер мен сандардан құралады.
Қорытынды бланкілерінің нөмірлері сандардан құралады, бланктердің нөмірлері толассыз, сандар бірігіп көрсетіледі. Қорытынды бланкілерінің нөмірлеріндегі белгілердің саны оның қажеттілігін қанағаттандыратын нақты медициналық ұйым үшін болуы тиіс.
4. Қорытынды бланкілері қатаң заттай-сандық есепке жатқызылады.
Қорытынды бланкілерін сақтау, есепке алу және беру медициналық ұйымның басшысы бұйрығымен тағайындалған жауапты тұлғамен жүзеге асырылады.