Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2020 года № 21879.
В соответствии с подпунктом 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 30.11.2022 № ҚР ДСМ-144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму отчета об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета о результатах лабораторного исследования крови методом иммуноферментного анализа на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ – инфекцию) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму отчета о движении вакцин и других иммунобиологических препаратов согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму отчета об охвате профилактическими прививками согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета о количестве проведенных телемедицинских консультаций и сеансов видеоконференцсвязи согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму отчета об использовании коечного фонда медицинских организаций, оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму отчета о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму отчета о движении медицинских и фармацевтических кадров согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму отчета об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму отчета о больных и заболеваниях злокачественными новообразованиями согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму отчета о больных туберкулезом согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму отчета об инфекциях, передающихся преимущественно половым путем и кожных заболеваниях согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму отчета о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму отчета о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму отчета о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму отчета о контингентах больных, выбывших из стационара согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму отчета о медицинских и фармацевтических кадрах согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму отчета о деятельности санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму отчета организации здравоохранения согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму отчета о медицинской помощи детям согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму отчета о медицинской помощи беременным, роженицам и родильницам согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму отчета организации скорой медицинской помощи согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму отчета фельдшерско-акушерского, фельдшерского, медицинского пункта и медицинского работника без содержания отдельного помещения согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму отчета специализированного санатория согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму отчета о штатных должностях центра формирования здорового образа жизни, дезинфекционной станции, республиканского центра развития здравоохранения и их территориальных филиалов согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму отчета о сети и деятельности организаций здравоохранения согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму отчета по детской инвалидности согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму отчета о травмах, отравлениях и некоторых других последствиях воздействия внешних причин согласно приложению 28 к настоящему приказу.

Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттама нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 желтоқсанда № 21879 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 31) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.11.2022 № ҚР ДСМ-144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған мынадай нысандар бекітілсін:
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісі мен қанды зертханалық тексеру туралы есеп;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес медициналық ұйымдар бойынша вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттардың қозғалысы туралы есеп;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес өткізілген телемедициналық консультациялар мен бейне- конференцбайланыс сеанстарының саны туралы есеп;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін медициналық ұйымдардың төсек қорын пайдалану туралы есеп;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы есеп;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес медицина және фармацевтика кадрларының қозғалысы туралы есеп;
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес қатерлі ісікпен ауыратын науқастар мен аурулар туралы есеп;
осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес туберкулезбен ауыратын науқастар туралы есеп;
осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес көбінесе жыныстық жолмен берілетін инфекциялар мен тері аурулары туралы есеп;
осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес психикалық және мінез-құлық бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар контингенттері туралы есеп;
осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикасының және мінез бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар туралы есеп;
осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп;
осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есеп;
осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп;
осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының санитариялық-эпидемиологиялық қызметінің жұмысы туралы есеп;
осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау ұйымының есебі;
осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес балаларға медициналық көмек көрсету туралы есеп;
осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес жүкті, босанатын және босанған әйелдерге медициналық көмек көрсету туралы есеп;
осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес жедел медициналық жәрдем ұйымының есебі;
осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес фельдшерлік-акушериялық, фельдшерлік, медициналық пункттердің және жеке үй-жайы жоқ медицина қызметкерінің есебі;
осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес ересектерге арналған туберкулез санаторийінің есебі;
осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес саламатты өмір салтын қалыптастыру орталығының, дезинфекция станциясының, денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығының және оның аумақтық филиалдарының (медициналық статистика бюросы) штат лауазымдары туралы есеп;
осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау ұйымдарының желісі және қызметі туралы есеп;
осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес балалар мүгедектігі туралы есеп;
осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес жарақаттар, уланулар және сыртқы себептердің әсерінің кейбір басқа салдары туралы есеп.

2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 29 к настоящему приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан А. Цой
СОГЛАСОВАН
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляют: Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях
Отчетный период за _________ месяц 20 __ года
Индекс: 1-ОИПЗ
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: Районные и городские Управления санитарно-эпидемиологического контроля, областные Департаменты санитарно-эпидемиологического контроля, филиал "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: один раз в месяц, 8 число месяца, следующего за отчетным периодом
БИН
Наименование болезней
№ строки
Шифр по Международной классификации болезней (МКБ Х-пересмотра)
Зарегистрировано заболеваний
из них в сельской местности
в том числе:
в том числе:
Всего
0 до 14 лет включительно
от 15 лет до 17 лет включительно
Всего
0 до 14 лет включительно
от 15 лет до 17 лет включительно
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Холера
01
А00
Брюшной тиф
02

2. Осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің Cанитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп
Есепті кезең 20 __ жылғы ________________ айға
Индекс: 1- ОИПЗ
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: Аудандық және қалалық санитариялық-эпидемиологиялық бақылау басқармалары, облыстық санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменттері, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалы
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, есепті кезеңнен келесі айдың 8-күні
БСН
Аурулардың атауы
Жолдың №
Х қайта қарау-дың Халықара-лық аурулар жүйесі бойын-ша шифры
Тіркелген аурулар
Оның ішінен ауылдық аумақтардан
Оның ішінде:
Оның ішінде:
Барлығы
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты косканда
Барлығы
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты косканда
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Тырысқақ
01
А00
Іш сүзегі
02

Т80.2, Т.81.4
Коронавирусная инфекция, вирус идентифицирован
100
U07.1
Коронавирусная инфекция, вирус не идентифицирован
101
U07.2
Коронавирусная инфекция не уточненная
102
В34.2
Примечание: При сочетанных формах острых и хронических (впервые выявленных) вирусных гепатитах вести раздельную регистрацию диагнозов согласно шифрам.
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях"
Отчетный период за _________ месяц 20 __ года
(Индекс: 1- ОИПЗ, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях".
2. Отчетная форма содержит следующие сведения:
1) Наименование болезней согласно Международной классификации болезней Х-пересмотра (МКБ-10);
2) Информацию о количестве зарегистрированных об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях, согласно графе А, В:
в графе А указывается наименование болезней;
в графе Б указывается сквозная нумерация;
в графе В указывается шифр МКБ-10;
в графе 1 указывается количество зарегистрированных случаев заболевания среди всего населения за отчетный месяц;
в графе 2 указывается количество зарегистрированных случаев заболевания в возрастной группе от 0 до 14 лет включительно за отчетный месяц;
в графе 3 указывается количество зарегистрированных случаев заболевания в возрастной группе от 15 лет до 17 лет включительно за отчетный месяц;
в графе 4 указывается количество зарегистрированных случаев заболевания среди всего населения сельской местности за отчетный месяц;
в графе 5 указывается количество зарегистрированных случаев заболевания в сельской местности в возрастной группе от 0 до 14 лет включительно за отчетный месяц;
в графе 6 указывается количество зарегистрированных случаев заболевания в сельской местности в возрастной группе от 15 лет до 17 лет включительно за отчетный месяц.
Приложение 2 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

Т80.2, Т.81.4
Коронавирустық инфекция, вирусы анықталған
100
U07.1
Коронавирустық инфекция, вирус анықталмаған
101
U07.2
Коронавирустық инфекция белгіленбеген
102
В34.2
Ескерту: Жіті және созылмалы (алғаш анықталған) гепатиттердің ұштастырылған нысандары кезінде шифрларға сәйкес бөлек диагноздарды тіркеуді жүргізу керек.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында) _________, қолы ____ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп" (Индексі: 1-ОИПЗ, кезеңділігі: ай сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Есептік нысан мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) Аурулардың халықаралық сыныптамасының Х-қайта қарау сәйкес аурулардың атауы (АХЖ-10);
2) А, В бағанына сәйкес жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы тіркелгендердің саны туралы ақпарат:
А бағанында аурулардың атауы көрсетіледі;
Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
В бағанында аурулардың АХЖ-10 шифры көрсетіледі);
1-бағанда есепті айда барлық халық арасында тіркелген ауру жағдайларының саны көрсетіледі;
2-бағанда есепті айда 0-ден 14 жасқа дейінгі жас тобында тіркелген ауру жағдайларының саны көрсетіледі;
3-бағанда есепті айда 15 жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда жас тобында тіркелген ауру жағдайларының саны көрсетіледі;
4-бағанда есепті айда ауылдық жердің барлық тұрғындары арасында тіркелген ауру жағдайларының саны көрсетіледі;
5-бағанда есепті айда 0-ден 14 жасты қоса алғанда ауылдық жерлерде тіркелген ауру жағдайларының саны көрсетіледі;
6-бағанда есепті айда 15 жастан 17 жасқа дейінгі жас тобында ауылдық жерлерде тіркелген ауру жағдайларының саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Куда представляется форма: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о результатах лабораторного исследования крови методом иммуноферментного анализа на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ – инфекцию)
Отчетный период за ________ 20____ года
Индекс: 2-ВИЧ
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в месяц, 15-го числа месяца, следующего за отчетным периодом
БИН
Код
Контингент обследуемых
Число обследованных лиц
из них ВИЧ- инфицированных (по результату иммуноблота)
А
Б
1
2

2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісімен қанды зертханалық тексеру нәтижелері туралы есеп
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 2-ВИЧ
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, айына бір рет, есепті кезеңнен келесі айдың 15-күні
БСН
Код
Тексерілгендердің контингенті
Тексерілгендердің саны
Олардың ішінде АИТВ жұқтырғандар (иммуноблоттың нәтижесі бойынша)
А
Б
1
2

100
Граждане Республики Казахстан (всего), в том числе:
101
Лица, бывшие в контакте с вирусом иммунодефицита человека (далее –ВИЧ) – инфицированными или больными с синдромом приобретенного иммунодефицита (далее – СПИД), в том числе:
101.1
половой контакт;
101.2
совместное введение наркотиков;
102
Лица, употребляющие инъекционные наркотики (далее – ЛУИН), в том числе:
102.1
ЛУИН, обследованные при постановке на учет у врача нарколога;
102.2
ЛУИН, состоящие на учете у врача нарколога;
102.3
ЛУИН, обратившиеся в профилактические программы (пункты доверия, дружественные кабинеты, неправительственные организации (далее – НПО);
103
МСМ (мужчины, имеющие секс с мужчинами)
104
Больные, лица с симптомами инфекций, передающихся половым путем (далее – ИППП)
105
РС (работники секса)
106
Лица, обследованные при проведении эпидрасследования (всего), в том числе:
106.1
взрослые, обследованные при проведении эпидрасследования;
106.2
дети, обследованные при проведении эпидрасследования;
107
Лица, обследованные при аварийных ситуациях (всего), в том числе:
107.1
количество медицинских работников, обследованных при аварийной ситуации;
107.2
количество прочих лиц, обследованных при аварийной ситуации;
108
Доноры (крови и других биологических жидкостей, органов части органов и тканей) всего, в том числе:
108.1
доноры крови и ее компонентов;
108.2
доноры половых клеток (гамет) и эмбрионов;
108.3
доноры тканей и органов;
109
Беременные (всего):
109.1
первый тест (при постановке на учет);
109.2
второй тест;
109.3
тестирование в родильном доме;
109.4
прерывание беременности;
110
Реципиенты компонентов крови и других биологических материалов (всего), в том числе:
110.1
лица, обследованные до гемотрансфузии и трансплантации органов, части органов тканей, половых, фетальных клеток;
110.2
реципиенты, обследованные после гемотрансфузии и трансплантации органов, тканей, половых, фетальных клеток через 1 месяц;
110.3
реципиенты, обследованные после гемотрансфузии и трансплантации органов, тканей, половых, фетальных клеток через 3 месяца;
111
Военнослужащие
111.1
лица, призываемые на военную службу, поступающие на службу по контракту, абитуриенты военных учебных заведений;
112
Лица, содержащиеся в следственных изоляторах (далее – СИ) и исправительных учреждениях (далее – ИУ), всего:
112.1
следственно арестованные, обследованные при поступлении в СИ;
112.2
следственно арестованные, обследованные через шесть месяцев в СИ;
112.3
осужденные, обследованные при поступлении в ИУ;
112.4
осужденные, обследованные через шесть и более месяцев в ИУ;

100
Қазақстан Республикасының азаматтары (барлығы), соның ішінде:
101
АИТВ жұқтырғандармен немесе жүре пайда болған иммун тапшылығы (бұдан әрі - ЖИТС) науқастарымен қатынасқандар, оның ішінде:
101.1
жыныстық қатынас;
101.2
бірге есірткіні тұтыну;
102
Инъекциялық есірткіні тұтынушы адамдар (бұдан әрі – ИЕТА), оның ішінде:
102.1
ИЕТА, нарколог дәрігерде есепке алу кезінде тексерілгендер;
102.2
ИЕТА, нарколог дәрігерде есепте тұратындар;
102.3
ИЕТА, профилактикалық бағдарламаларға (сенім пункттеріне, достық кабинеттерге, үкіметтік емес ұйымдарға (бұдан әрі ҮЕҰ) жүгінгендер;
103
ЕЖЕ (ерлермен жыныстық қатынасқа түсетін ер адамдар)
104
Жыныстық жолмен берілетін инфекция (ЖЖБИ) белгілері бар науқас адамдар
105
СЖ (секс жұмыскерлері)
106
Эпид. зерттеу өткізілгенде тексерілгендер (барлығы), соның ішінде:
106.1
эпид. зерттеуі өткізілгенде тексерілген ересектер;
106.2
эпид. зерттеуі өткізілгенде тексерілген балалар;
107
Апатты жағдайларда тексерілгендер (барлығы), оның ішінде:
107.1
апаттық ахуалдар кезінде тексерілген, медицина қызметкерлерінің саны;
107.2
апаттық ахуалдар кезінде тексерілген басқа адамдардың саны;
108
Донорлар (қан және басқа биологиялық сұйықтықтар, ағзалар, тіндер) (барлығы), оның ішінде:
108.1
қан және оның компоненттерінің донорлары;
108.2
жыныстық жасушалар (гаметалар) және эмбриондардың донорлары;
108.3
ағзалар мен тіндердің донорлары;
109
Жүкті әйелдер (барлығы):
109.1
1-ші тест (тіркеуге қойылғанда) ;
109.2
2-ші тест;
109.3
босану үйінде тестілеу;
109.4
жүктілікті үзу;
110
Қан компоненттерінің және басқа биологиялық материалдардың реципиенттері (барлығы), оның ішінде:
110.1
гемотрансфузия мен ағза, тін, феталды жасушалардың трансплантациясына дейін тексерілген адамдар;
110.2
гемотрансфузия мен ағза, тін, феталды жасушалардың трансплантациясынан кейін 1 айдан соң тексерілген адамдар;
110.3
гемотрансфузиядан кейін және ағза, тін, феталды жасушалардың транспланта-циясынан кейін 3 айдан соң тексерілген адамдар;
111
Әскери қызметкерлер (барлығы), оның ішінде:
111.1
Қорғаныс министрлігінің, ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – іім), ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ұқк), төтенше жағдайлар (бұдан әрі – тж) бөлімшелеріндегі, әскери қызметкерлер;
112
Тергеу изоляторында (бұдан әрі – ТИ) және түзету мекемелерінде (бұдан әрі – ТМ) ұсталған адамдар, барлығы:
112.1
ТИ-ға түскенде тексерілген, тергеудегі қамауға алынғандар;
112.2
Түскен мезгілден ТИ-да 6 айдан кейін тексерілген, тергеудегі қамауға алынғандар;
112.3
ТМ-ге түскенде тексерілген қамаудағы адамдар;
112.4
ТМ-де 6 ай және одан артық айдан кейін тексерілген қамаудағы адамдар;

123
Лица, оформляющиеся в дома ребенка, интернаты, организации социальной защиты
124
Прочие лица, не относящихся ни к одному из вышеперечисленных кодов (взрослые)
200
Иностранные граждане (всего), в том числе:
200.1
уязвимые группы (ЛУИН, РС, МСМ);
200.2
лица, содержащиеся в следственных изоляторах (СИ) и исправительных учреждениях (ИУ);
200.3
беременные;
300
Всего обследованных лиц
400
Всего сделано анализов
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата "__" _______ 20 ____ года
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о результатах лабораторного исследования крови методом иммуноферментного анализа на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ – инфекцию)"
(Индекс: 2-ВИЧ, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о результатах лабораторного исследования крови методом иммуноферментного анализа на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ – инфекцию)".
2. Составляется в соответствии с определенным цифровым кодом (подкодом), присвоенным обследуемому лицу (графа А) и определением принадлежности обследуемого к той или иной категории лиц, указанной в графе Б. Граждане Республики Казахстан (РК) и оралманы тестируются под кодами от 101 до 124. Иностранные граждане тестируются под кодом 200 с подкодами.
3. В графу 1 вносится количество лиц, обследованных на ВИЧ-инфекцию согласно коду, подкоду.
4. В графу 2 вносится количество лиц, результаты обследования которых подтверждены в иммунноблоте. Заполнение этой графы проводится специалистами областных и городских Центров по профилактике и борьбе со СПИД (далее – Центры СПИД) и Центров крови по результатам исследований, представленных лабораторией Республиканского центра по профилактике и борьбе со СПИД (далее – РЦ СПИД).
5. Код 100 – количество обследованных граждан РК и оралманов. Код 100 состоит из суммы кодов с 101 по 124, составляя суммарное количество обследованных граждан РК и оралманов.
6. Код 101 – количество обследованных лиц, бывших в контакте с ВИЧ-инфицированными. Код 101 состоит из суммы подкодов 101.1 и 101.2:

123
Балалар үйіне, интернаттарға, әлеуметтік қорғау ұйымдарына ресімделген адамдар
124
Жоғарыда аталған кодтардың біріне де жатпайтын, басқа адамдар (ересектер)
200
Шетел азаматтары (барлығы), оның ішінде:
200.1
Осал топтар (ИЕТА, СЖ, ЕЖЕ);
200.2
тергеу изоляторларында және түзету мекемелерінде қамалған адамдар;
200.3
жүкті әйелдер;
300
Жалпы тексерілген адамдар
400
Жалпы жасалған зерттеулер
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)________, қолы ______ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісімен қанды зертханалық тексеру туралы есеп" (Индексі: 2-ВИЧ, кезеңділігі: ай сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісімен қанды зертханалық тексеру туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Тексерілетін адамға (А бағанасы) берілген белгілі сандық код/кодқа сәйкес және тексерілетін адамның Б бағанында көрсетілген, қандай да бір санатқа тиістілігін анықтаумен толтырылады. Кодты тағайындау барысында, тестке жіберілген адамның азаматтығын ескеру қажет. Қазақстан Республикасының (ҚР) азаматтары және оралмандар 101 ден 124 дейінгі код тармақтарымен тестіленеді. Шетелдік азаматтар 200 кодымен қоса код тармақтарымен тестіленеді.
3. 1 бағанға АИТВ инфекциясына код, кіші код бойынша тексерілген адамдардың саны енгізіледі.
4. 2 бағанға - тексеру нәтижесі иммуноблотта расталған адамдардың саны жазылады. Бұл бағананы толтыруды ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі облыстық және қалалық орталықтардың (бұдан әрі – ЖИТС орталықтары) және Қан орталықтарының мамандарымен, ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі республикалық орталықтың зертханасы берген зерттеу нәтижелері бойынша жүргізіледі.
5. 100 код – тексерілген ҚР азаматтары мен оралмандардың саны. 100 коды тексерілген ҚР азаматтары мен оралмандар санының қосындысын құрайтын 101-ден 124-ші дейінгі кодтардың қосындысынан тұрады.
6. 101 код - АИТВ-жұқтырған науқастармен бұрын байланыста болған, тексерілген адамдар саны. 101 коды 101.1 және 101.2 кіші кодының қосындысынан тұрады:

1) подкод 101.1 – число обследованных лиц, бывших в половом контакте с ВИЧ-инфицированными;
2) подкод 101.2 – число обследованных лиц, вводивших инъекционные наркотики совместно с ВИЧ-инфицированными.
7. Код 102 – количество обследованных лиц, употребляющих инъекционные наркотики (далее – ЛУИН). Код 102 включает подкоды 102.1, 102.2, 102.3, но не состоит из их суммы.
1) подкод 102.1 – ЛУИН, обследованные при постановке на учет у врача нарколога;
2) подкод 102.2 – ЛУИН, состоящие на учете у врача нарколога;
3) подкод 102.3 – ЛУИН, обратившиеся в профилактические программы (пункты доверия, дружественные кабинеты, НПО). ЛУИН, не состоящих на учете у нарколога и не привлеченных в профпрограммы, присваивается код 102.
8. Код 103 – количество обследованных мужчин, имеющих половые контакты с мужчинами (далее – МСМ).
9. Код 104 – количество обследованных лиц с инфекциями, передающихся половым путем (далее – ИППП) с установленным диагнозом.
10. Код 105 – количество обследованных работников секса (далее – РС).
11. Код 106 – количество лиц, обследованных при проведении эпидрасследования по эпидемиологическим показаниям:
1) код 106 состоит из суммы подкодов 106.1 и 106.2.
2) подкод 106.1 – количество взрослых лиц, обследованных при проведении эпидрасследования;
3) подкод 106.2 – количество детей, обследованных при проведении эпидрасследования;
12. Код 107 – количество лиц, обследованных при аварийных ситуациях, независимо от того назначена им или нет постконтактная профилактика (далее – ПКП). Код 107 состоит из суммы подкодов 107.1 и 107.2.
1) подкод 107.1 – количество медицинских работников, обследованных при аварийной ситуации, независимо от проведения ПКП;
2) подкод 107.2 – количество прочих лиц, обследованных при аварийной ситуации, независимо от проведения ПКП.
13. Код 108 – количество обследованных доноров, от которых был заготовлен биоматериал (кровь, ее компоненты, органы (части органов), ткани, половые, фетальные и стволовые клетки, др.). Код 108 состоит из суммы подкодов 108.1, 108.2, 108.3:
1) подкод 108.1 – количество обследованных доноров, от которых была заготовлена кровь и ее компоненты;
2) подкод 108.2 – количество обследованных доноров, от которых были заготовлены половые клетки (сперма, ооциты) и эмбрионы;
3) подкод 108.3 – количество обследованных доноров, у которых были изъяты органы, ткани, фетальные и стволовые клетки для трансплантации.
14. Код 109 – количество обследованных беременных, состоит из суммы подкодов 109.1, 109.2, 109.3 и 109.4:
1) подкод 109.1 – количество обследованных беременных при постановке на учет в женских консультациях (первый тест) независимо от срока беременности;

1) 101.1 кіші коды АИТВ-жұқтырған науқастармен бұрын жыныстық қатынаста болған, тексерілген адамдар саны;
2) 101.2 кіші коды - иньекциялық есірткіні АИТВ-жұқтырған науқастармен бірге тұтынатын, тексерілген адамдар саны.
7. 102 кіші коды – тексерілген, иньекциялық есірткі тұтынатын адамдардың (бұдан әрі - ИЕТА) саны. 102 102.1, 102.2 және 102.3 кіші кодтарынан құралады, бірақ олардың қосындысынан тұрмайды.
1) 102.1 кіші коды – нарколог дәрігерде есепке алу кезінде тексерілген ИЕТА;
2) 102.2 кіші коды - нарколог дәрігерде есепте тұратын ИЕТА;
3) 102.3 кіші коды - профилактикалық бағдарламаларға (сенім пункттеріне, достық кабинеттеріне, ҮЕҰ-ға) өтініш білдірген ИЕТА;
4) наркологта есепте тұрмаған және профбағдарламаға тартылмаған ИЕТА 102-ші код беріледі.
8. 103 код - ерлермен жыныстық қатынасқа түсетін тексерілген ерлер (бұдан әрі – ЕЖЕ) саны
9. 104 код – Жыныстық жолмен берілетін инфекциясы (ЖЖБИ) бар тексерілгендердің саны.
10. 105 код - тексерілген секс жұмыскерлерінің (СЖ) саны.
11. 106 код - эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша эпидемиологиялық тексеру кезінде тексерілген адамдар саны.
1) 106.1 кіші коды - эпидемиологиялық тексеру кезінде тексерілген ересек адамдар саны;
2) 106.2 кіші коды - эпидемиологиялық тексеру кезінде тексерілген балалар саны. 106 коды 106.1 және 106.2 кіші кодтарының қосындысынан тұрады.
12. 107 код - апатты жағдайларда тексерілген адамдар саны, оларға жанасудан кейінгі профилактика (бұдан әрі – ЖКП) тағайындалды ма әлде жоқ па байланысты емес. 107 код 107.1 және 107.2 кіші кодтарынан тұрады.
107. 1 кіші коды – ЖКП жүргізілуіне қармастан, апаттық ахуалдар кезінде тексерілген, медицина қызметкерлерінің саны;
107. 2 кіші коды - ЖКП жүргізілуіне қармастан, апаттық ахуалдар кезінде тексерілген басқа адамдардың саны.
13. 108 - код – биоматериал (қан, оның компоненттері, ағза (ағзаның бөліктері), тіндер, жыныстық, фетальдық және дің жасушалары) дайындалған, тексерілген донорлардың саны. 108 -коды 108.1, 108.2, 108.3 кіші кодтарының қосындысынан тұрады:
1) 108.1 кіші коды - қан және оның компоненттері дайындалған, тексерілген донорлар саны.
2) 108.2 кіші коды – жыныстық жасушалар (ұрық, ооциттер) және эмбриондар дайындалған, тексерілген донорлар саны.
3) 108.3 кіші коды – трансплантация үшін ағзалары, тіндері, фетальдық және дің жасушалары алынған, тексерілген донорлар саны.
14. 109 код – тексерілген жүкті әйелдер саны, 109.1, 109.2, 109.3 және 109.4 кіші кодтарының қосындысынан тұрады:
1) 109.1 кіші коды – жүктілік мерзіміне байланыссыз әйелдер консультациясында есепке қою кезінде, тексерілген жүкті әйелдер саны ( бірінші тест);

2) подкод 109.2 – количество обследованных беременных при проведении второго теста на ВИЧ в третьем триместре;
3) подкод 109.3 – количество обследованных беременных, поступивших в организации родовспоможения без результатов обследования на ВИЧ-инфекцию, обследованных однократно - более 3-х недель до поступления на роды, женщин, родивших вне организаций родовспоможения.
4) подкод 109.4 – количество обследованных беременных, не сохранивших беременность (аборты, выкидыши).
15. Код 110 – количество обследованных реципиентов компонентов крови и других биологических материалов, состоит из суммы подкодов 110.1, 110.2 и 110.3:
1) подкод 110.1 – количество лиц, обследованных до гемотрансфузии или трансплантации органов, тканей, половых, фетальных и стволовых клеток;
2) подкод 110.2 – реципиенты, обследованные после гемотрансфузии или трансплантации органов, тканей, половых, фетальных и стволовых клеток через 1 месяц;
3) подкод 110.3 – реципиенты, обследованные после гемотрансфузии или трансплантации органов, тканей, половых, фетальных и стволовых клеток через 3 месяца;
16. Код 111 – количество обследованных военнослужащих
1) подкод 111.1 – количество обследованных лиц, призываемых на военную службу, поступающих на службу по контракту, абитуриенты военных учебных заведений.
17. Код 112 – количество лиц, обследованных в следственных изоляторах (далее – СИ) и исправительных учреждениях (далее – ИУ), состоит из суммы подкодов 112.1, 112.2, 112.3, 112.4 и 112.5.
1) подкод 112.1 – количество следственно арестованных, обследованных при поступлении в СИ;
2) подкод 112.2 – количество следственно арестованных, обследованных в СИ через 6 месяцев от момента поступления;
3) подкод 112.3 – количество осужденных, обследованных при поступлении в ИУ;
4) подкод 112.4 – количество осужденных, обследованных в ИУ через шесть месяцев и более с момента поступления в ИУ и по желанию в период нахождения в учреждении;
5) подкод 112.5 – количество осужденных, обследованных перед освобождением из пенитенциарных учреждений.
18. Код 113 – количество обследованных подростков и взрослых, имеющих клинические показания. Код 113 состоит из суммы подкодов 113.1, 113.2, 113.3 и 113.4:

2) 109.2 кіші коды – үшінші триместрде АИТВ-ға екінші тест өткізу кезінде, тексерілген жүкті әйелдер саны;
3) 109.3 кіші коды – босандыратын ұйымға АИТВ инфекциясына тексеру нәтижелерінсіз келіп түскен, босануға келіп түскенге дейін – 3 апта бұрын АИТВ инфекциясына бір рет тексерілген жүкті әйелдердің, босандыратын ұйымнан тыс босанған әйелдердің саны;
4) 109.4 кіші коды - жүктілікті сақтамаған (баланы алдырту, түсік тастау), тексерілген жүкті әйелдердің саны.
15. 110 - код – қан компоненттері мен басқа биологиялық материалдары тексерілген реципиенттер саны, 110.1, 110.2 және 110,3 кіші кодтарының қосындысынан тұрады:
1) 110.1 кіші коды - гемотрансфузияға дейін немесе органдардың, тіндердің, жыныстық, фетальдық және дің жасушаларының трансплантациясына дейін тексерілген адамдар саны;
2) 110.2 кіші коды – гемотрансфузиядан кейін немесе органдардың, тіндердің, жыныстық, фетальдық және діңгектік жасушалардың трансплантациясынан кейін, 1 айдан кейін тексерілген реципиенттер.
3) 110.3 кіші коды - гемотрансфузиядан кейін немесе органдардың, тіндердің, жыныстық, фетальдық және дің жасушаларының трансплантациясынан кейін, 3 айдан кейін тексерілген реципиенттер.
16. 111-код - Қорғаныс министрлігінің бөлімшелерінде, ІІМ, ҰҚК, ТЖ және басқа әскери және ҚР әскери құрылымдарында тексерілген, сондай-ақ әскери қызметке келісім-шарт пен шақыру бойынша келіп түсетін әскери қызметкерлер және әскери оқу орындарына түсетін талапкерлер саны. 111.1 және 111.2 кіші кодтарының қосындысынан тұрады:
1) 111.1 кіші коды – Қорғаныс министрлігінің бөлімшелерінде, ІІМ, ҰҚК, ТЖ және басқа әскери және ҚР әскери құрылымдарында тексерілген әскери қызметкерлердің саны;
19. 112-код – тергеу изоляторларында (бұдан әрі – ТИ) және түзету мекемелерінде (бұдан әрі – ТМ), тексерілген адамдар саны, 112.1, 112.2, 112.3, 112.4 және 112.5. кіші кодтарының жиынтығынан тұрады.
1) 112.1 кіші коды – ТИ-ға түскенде тексерілген, тергеудегі қамауға алынғандар саны;
2) 112.2 кіші коды – ТИ-ға түскен мезгілден 6 айдан кейін тексерілген, тергеудегі қамауға алынғандар саны;
3) 112.3 кіші коды –ТМ-ге түскенде тексерілген, сотталғандар саны;
4) 112.4 кіші коды – ТМ-ге түскен мезгілден 6 ай және артық айдан кейін және мекемеде болған кезеңде қалауы бойынша тексерілген, сотталғандар саны;
5) 112.5 кіші коды – пенитенциарлы мекемелерден босану алдында тексерілген, сотталған адамдар саны.
17. 113-код - клиникалық айғақтары бар тексерілген жасөспірімдер мен ересек адамдардың саны. 113-код 113.1, 113.2, 113.3 және 113.4 кіші кодтарының жиынтығынан тұрады:

1) подкод 113.1 – количество обследованных больных легочным и внелегочным туберкулезом;
2) подкод 113.2 – количество обследованных больных вирусным гепатитом В (при подтверждении диагноза);
3) подкод 113.3 – количество обследованных больных вирусным гепатитом С (при подтверждении диагноза);
4) подкод 113.4 – количество обследованных лиц с заболеваниями, симптомами и синдромами, указанными в Правилах медицинского обследования лиц по клиническим и эпидемиологическим показаниям на наличие ВИЧ-инфекции.
19. Код 114 – количество обследованных лиц анонимно.
20. Код 115 – количество обследованных лиц, выезжающих за границу.
21. Код 116 – количество обследованных лиц, оформляющие квоты на лечение в специализированных клиниках.
22. Код 117 – количество детей, обследованных по клиническим показаниям.
23. Код 118 – количество обследованных лиц, содержащихся в ИВС, ЦАН, приемниках - распределителях.
24. Код 120 – количество обследованных медицинских работников, службы крови, хирургического, гинекологического, акушерского, гематологического, стоматологического профилей и медицинские работники, проводящие инвазивные методы диагностики и лечения, занимающиеся гемодиализом, персонал вирусологических, бактериологических, клинических, иммунологических и паразитологических лабораторий при поступлении на работу и далее 1 раз в год.
25. Код 121 – количество обследованных лиц, обратившиеся для участия в донорстве, от которых не были заготовлены компоненты крови.
26. Код 122 – количество обследованных детей, родившихся от ВИЧ-инфицированных матерей.
27. Код 123 – количество обследованных лиц, оформляющихся в дома ребенка, интернаты, организации социальной защиты (взрослые и дети).
28. Код 124 – количество обследованных лиц, не относящихся ни к одному из вышеперечисленных кодов (взрослые).
29. Код 200 – количество обследованных иностранных граждан. Включает в себя подкоды 200.1, 200.2, 200.3, но не состоит из их суммы:
1) подкод 200.1 – количество обследованных иностранных граждан, которые относятся к уязвимым группам населения (ЛУИН, РС, МСМ);
2) подкод 200.2 – количество обследованных иностранных граждан, содержащихся в СИ и ИУ;
3) подкод 200.3 – количество обследованных беременных.
30. Код 300 – сумма кодов 100 и 200.
31. Код 400 – количество всех проведенных исследований на ВИЧ (всего сделано анализов).
Приложение 3 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3 предусмотрено в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 30.10.2024 № 88 (вводится в действие с 01.01.2025).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляют: Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о движении вакцин и других иммунобиологических препаратов по ______________________ области (району, городу)
Отчетный период за _________ месяц 20 __ года
Индекс: 3 - Вакцины
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: Амбулаторно-поликлинические организации системы здравоохранения, негосударственные медицинские (подразделения) организации, организации (подразделения) других государственных органов, оказывающие медицинскую помощь детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерские пункты сельской местности, районные, городские больницы и (или) поликлиники, областные управления здравоохранения, филиал "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Сроки представления: один раз в месяц, 13 числа месяца, следующего за отчетным периодом
БИН
Наименование вакцины и других медицинских иммунобиологических препаратов (далее -МИБП)
Единица измерения
Остаток вакцин на начало отчетного месяца (А)
Приход в отчетном месяце
Получено от поставщиков (для области), от управления здравоохранения (для районов)
(В)
Получено от других управлений здравоохранения (для области), других медицинских организациях (для районов) (С)
Получено из других источников(D)
Возврат неиспользованных вакцин и МИБП
(E)
1
2
3
4
5
6
7
АбКДС + Хиб + ИПВ
(вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка гемофильной инфекции типа b)
доза
АбКДС + ВГВ + Хиб + ИПВ (вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка, гемофильной инфекции типа b, вирусного гепатита В)
доза
АбКДС
(вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка)
доза
АДС-М (против дифтерии, столбняка)
доза
БЦЖ (вакцина против туберкулеза)
доза
Оральная полиовакцина
доза
Вакцина против краснухи
доза
Вакцина против кори
доза
Вакцина против кори, краснухи, паротита
доза
Вакцина против гепатита В
доза
Вакцина против брюшного тифа
доза
Вакцина против чумы
доза
Вакцина против клещевого энцефалита
доза
Вакцина антирабическая
доза
Вакцина против гриппа
доза
Вакцина против гепатита А
доза
Вакцина против туляремии
доза
Вакцина против сибирской язвы
доза
Вакцина менингококковая
доза
Вакцина против желтой лихорадки
доза
Вакцина против вируса папилломы человека (далее - ВПЧ)
доза
Вакцина против коронавирусной инфекции (далее –КВИ)
доза
Иммуноглобулин против клещевого энцефалита
миллилитр
Иммуноглобулин (сыворотка) антирабический
миллилитр
Противодифтерийная сыворотка
ампула
Туберкулин
миллилитр
Ботулинистическая сыворотка
доза
Противостолбнячная сывротка
(иммуноглобулин)
ампула

1) 113.1 кіші коды – өкпе және өкпеден тыс туберкулезбен ауыратын, тексерілген науқастар саны;
2) 113.2 кіші коды - В вирусты гепатитімен ауыратын (диагнозы расталған жағдайда), тексерілген науқастар саны;
3) 113.3 кіші коды - С вирусты гепатитімен ауыратын (диагнозы расталған жағдайда), тексерілген адамдар саны;
4) 113.4 кіші коды - клиникалық және эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша адамдарды АИТВ инфекциясының болуына медициналық зерттеп-қарау қағидаларында көрсетілген аурулармен, белгілермен және синдромдармен тексерілген адамдар саны.
18. 114-код - анонимді тексерілген адамдар саны.
19. 115-код - шетелге баратын, тексерілген адамдар саны.
20. 116-код – мамандандырылған клиникаларда емделуге квота рәсімдейтін, тексерілген адамдар саны.
21. 117-код- клиникалық айғақтар бойынша тексерілген балалар саны.
22. 118-код - УҰИ, КТБО-да ұсталатын, қабылдау-мекемелерінде реттеу тексерілген адамдар саны.
23. 120-код – жұмысқа келгенде және ары қарай жылына 1 рет тексерілген қан қызметі, хирургиялық, гинекологиялық, акушерлік, гематологиялық, стоматологиялық бейіндегі медицина қызметкерлері және инваз ивті диагностикалау және емдеу әдістері, гемодиализбен айналысатын медицина қызметкерлер, вирусологиялық, бактериологиялық, клиникалық, иммунологиялық және паразитологиялық зертханалардағы персонал саны.
24. 121-код – донор болуға барған, бірақ олардан қан компонентері алынбаған, тексерілген адамдар саны.
25. 122-код – АИТВ-жұқтырған аналардан туылған, тексерілген балалардың саны.
26. 123-код - балалар үйіне, интернаттарға, әлеуметтік қорғау ұйымдарына рәсімделген, тексерілген адамдар (ересектер мен балалар) саны.
27. 124-код - жоғарыда аталған кодтардың біріне де жатпайтын, тексерілген адамдар (ересектер) саны.
28. 200-код - тексерілген шетел азаматтарының саны. Оған 200.1, 200.2, 200.3 кіші кодтары кіреді, бірақ олардың жиынтығынан тұрмайды:
1) 200.1 кіші коды - халықтың осал топтарына (ИЕТА, ЕЖЕ, СЖ) жататын, тексерілген шетелдік азаматтардың саны;
2) 200.2 кіші коды – ТИ-да және ТМ-де ұсталып отырған, тексерілген шетел азаматтарының саны;
3) 200.3 код – тексерілген жүкті әйелдердің саны.
29. 300 код – барлық тексерілген адамдар санының қосындысы, 100 және 200 кодтарының қосындысынан тұрады.
30. 400 код – АИТВ-ға жүргізілген барлық тексерулердің саны (барлық жасалған талдаулар).
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 3-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-қосымша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.10.2024 № 88 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www.dsm.gov.kz
Вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттар қозғалысы туралы есеп ____________________________ облысы (ауданы, қаласы) бойынша
Есепті кезең 20 __ жылғы ________________ айға
Индекс: 3- Вакцины
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық ұйымдары, мемлекеттік емес медициналық (бөлімшелер) ұйымдар, балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге медициналық көмек көрсететін басқа мемлекеттік органдардың ұйымдары (бөлімшелері), ауылдық жерлердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер, аудандық, қалалық ауруханалар және (немесе) емханалар, облыстық денсаулық сақтау басқармалары, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалы
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, есепті кезеңнен келесі айдың 13-күні
БСН
Вакциналар және медициналық иммунобиологиялық препараттардың (бұдан әрі -МИБП) атауы
Өлшем бірлігі
Есептік айдың басындағы вакцина қалдығы (А)
Есепті айдағы кіріс
Есепті айдағы шығыс
Өнім берушілерден (облыстар үшін), денсаулық сақтау басқармаларынан (аудандар үшін) алынды (В
Басқа денсаулық сақтау басқармаларынан алынған (облыстар үшін), басқа медициналық ұйымдардан (аудандар үшін) алынды (С)
Басқа көздерден алынды (D)
Пайдаланылмаған вакциналарды және МИБП кері қайтару (E)
Пайдаланылды (F)
Басқа мекемелерге берілді (G)
Есептен шығарылған вакциналар (H)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
АбКДС + Хиб + ИПВ (жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға,сіреспеге, b типті гемофильді инфекцияға қарсы вакцина)
доза
АбКДС + ВГВ + Хиб + ИПВ
(жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға,сіреспеге, b типті гемофильді инфекцияға, В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)
доза
АбКДС(жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға, сіреспеге қарсы вакцина)
доза
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
доза
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)
доза
Оральды полиовакцина
доза
Қызамыққа қарсы вакцина
доза
Қызылшаға қарсы вакцина
доза
Қызылша, қызамық, паротитке қарсы вакцина
доза
"В"
гепатитіне қарсы вакцина
доза
Іш сүзегіне қарсы вакцина
доза
Обаға қарсы вакцина
доза
Кене энцефалитіне қарсы вакцина
доза
Антирабиялық вакцина
доза
Тұмауға қарсы вакцина
доза
"А"
гепатитіне қарсы вакцина
доза
Туляремияға қарсы вакцина
доза
Күйдіргіге қарсы вакцина
доза
Меннингококты вакцина
доза
Сары қызбаға қарсы вакцина
доза
Адам папилломы вирусы (АПВ) қарсы вакцина
доза
Коронавирустық инсекцияға қарсы (КВИ) қарсы вакцина
доза
Кене энцефалитіне қарсы иммуноглобулин
миллилитр
Антирабиялық иммуноглобулин (сарысу)
миллилитр
Дифтерияға қарсы сарысу
ампула
Туберкулин
миллилитр
Ботулизмге қарсы сарысу
доза
Сіреспеге қарсы вакцина (иммуноглобулин)
ампула

Саморазрушающиеся (далее - СР) шприцы 0,05 мл
штука
СР шприцы, 0,1 мл
штука
СР шприцы на 0,5 мл
штука
СР шприцы на 1,0 мл
штука
Одноразовые шприцы
штука
Продолжение таблицы
Расход в отчетном месяце
Остаток на конец отчетного месяца (I=A+B+C+D+E-F-G-H)
Cделано прививок в отчетном месяце
(J)
Расход на одну прививку(K=F/J)
Использовано (F)
Передано в другие учреждения(G)
Списано вакцин (H)
8
9
10
11
12
13
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях"
(Индекс: 3 - Вакцины, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях".
2. Отчетная форма содержит следующие сведения:
1) Наименование вакцины и других медицинских иммунобиологических препаратов (МИБП) в определенных единицах измерения: дозах, миллилитрах, ампулах, штуках.
2) Информацию о приходе в отчетном месяце, в том числе:
количество остатка вакцин на начало отчетного месяца (А);
количество полученных вакцин и МИБП от поставщиков (для области), от управления здравоохранения (для районов) (В);
количество полученных вакцин и МИБП получено от других управлений здравоохранения (для области), других медицинских организациях (для районов) (С);
количество полученных вакцин и МИБП из других источников (D);
количество возврата неиспользованных вакцин и МИБП (E). Возврат включает объем неиспользованных и возращенных вакцин от медицинских организаций в основной склад;
3) Информацию о количестве расхода в отчетном месяце, в том числе:
количество использованных вакцин и МИБП (F);
количество переданных вакцин и МИБП в другие учреждения (G);
количество списанных вакцин (H).
4) Информацию об остатке вакцин и МИБП на конец отчетного месяца, где от суммы прихода в отчетном месяце отнимается сумма расхода в отчетном месяце по формуле: I=A+B+C+D+E-F-G-H.
5) Информацию проведенных прививок в отчетном месяце (J), который включает количество проведенных прививок в медицинской организации без привязки к графе "Привито в указанном возрасте за весь период" статистической формы "Отчет об охвате профилактическими прививками".

Өзін-өзі бұзатын (бұдан әрі - ӨБ) шприцтер, 0,05 мл
дана
ӨБ шприцтер, 0,1 мл
дана
ӨБ шприцтер, 0,5 мл
дана
ӨБ шприцтер, 1,0 мл
дана
Бір рет қолданылатын шприцтер
дана
Кестенің жалғасы
Есепті ай соңындағы қалдық I = A+B+C+D+E-F-G-H)
Есепті айда егілген екпелер (J)
Бір екпеге шаққандағы шығын (K=F/J)
11
12
13
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
Ескерту: Жіті және созылмалы (алғаш анықталған) гепатиттердің ұштастырылған нысандары кезінде шифрларға сәйкес бөлек диагноздарды тіркеуді жүргізу керек.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)________, қолы ______ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттар қозғалысы туралы есеп" (Индексі: 3-Вакцины, кезеңділігі: ай сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісімен қанды зертханалық тексеру туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Есептік нысан мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) вакцинаның және басқа да медициналық иммунобиологиялық препараттардың (МИБП) атауы белгілі бір өлшем бірліктерінде: дозаларда, миллилитрларда, ампулаларда, даналарда.
2) есепті айдағы кіріс туралы ақпарат, оның ішінде:
есепті айдың басындағы вакциналар қалдығының саны (А);
жеткізушілерден (облыс үшін), денсаулық сақтау басқармасынан (аудандар үшін) алынған вакциналар мен МИБП саны (В);
алынған вакциналар мен МИБП саны басқа денсаулық сақтау басқармаларынан (облыс үшін), басқа медициналық ұйымдардан (аудандар үшін) алынды (С);
басқа көздерден алынған вакциналар мен МИБП саны (D);
пайдаланылмаған вакциналар мен МИБП-ны қайтару саны (E). Қайтару медициналық ұйымдардан негізгі қоймаға пайдаланылмаған және қайтарылған вакциналардың көлемін қамтиды;
3) есепті айдағы шығыс саны туралы ақпарат, оның ішінде:
пайдаланылған вакциналар мен МИБП саны (F);
басқа мекемелерге берілген вакциналар мен МИБП саны (G);
есептен шығарылған вакциналар саны (H).
4) есепті айдың соңындағы вакциналар мен МИБП қалдығы туралы ақпарат, мұнда есепті айдағы кіріс сомасынан есепті айдағы шығыс сомасы мынадай формула бойынша алынады: I=A+B+C+D+E-F-G-H.
5) "Профилактикалық егулермен қамту туралы есеп" статистикалық нысанының "Барлық кезеңде көрсетілген жаста егілді" бағанына байланыстырмай, медициналық ұйымда жүргізілген егулердің санын қамтитын есепті айда (J) жүргізілген егулердің ақпаратын қамтиды.

6) Информацию о расходе на одну прививку, где количество использованных вакцин и МИБП делится на количество сделанных прививок в отчетном месяце по формуле: K=F/J.
Приложение 4 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусмотрено в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 30.10.2024 № 88 (вводится в действие с 01.01.2025).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляют: Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет об охвате профилактическими прививками
Отчетный период за _________ месяц 20 __ года
Индекс: 4- ОПП
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: Амбулаторно-поликлинические организации системы здравоохранения, негосударственные медицинские (подразделения) организации, организации (подразделения) других государственных органов, оказывающие медицинскую помощь детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерские пункты сельской местности, районные, городские больницы и (или) поликлиники, областные управления здравоохранения, филиал "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Сроки представления: один раз в месяц, 13 числа месяца, следующего за отчетным периодом
БИН
1000
Целевая группа
Количество лиц на начало отчетного месяца
Умерло
Прибыло
Выбыло
Количество лиц на конец отчетного месяца
до 1 года
1 год
6 лет
11 лет
16 лет
родились живыми за отчетный период (всего детей)
в том числе иногородних всего (количество детей)
из них иногородние - приезжие из других районов, городов
иногородние - приезжие из других областей
иногородние - приезжие из других стран
Подлежало по плану:
взрослых на АДС-М (против дифтерии, столбняка)
на брюшной тиф
вакцинацию против клещевого энцефалита
на вакцинацию против бешенство
на реакцию Манту
на вакцинацию против Коронавириусной инфекции
2000
Иммунизация в плановом порядке
Этап иммунизации
Вид прививки
Целевая группа
Количество лиц на конец отчетного месяца
Привито
% охвата за месяц
Число НППИ
Привито в указанном возрасте за весь период
% охвата за весь период
Всего
в т.ч. в указанном возрасте
АКДС-1
вакцинация
до 1 года
АКДС-2
вакцинация
до 1 года
АКДС-3
вакцинация
до 1 года
АКДС-4
ревакцинация
1 год
АДС-1
вакцинация
до 1 года
АДС-2
вакцинация
до 1 года
АДС-3
вакцинация
до 1 года
АДС-4
ревакцинация
1 год
БЦЖ (вакцина против туберкулеза) в роддоме
вакцинация
до 1 года
БЦЖ (вакцина против туберкулеза) на участке
вакцинация
до 1 года
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В) -1 в роддоме
вакцинация
до 1 года
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В) -1 на участке
вакцинация
до 1 года
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В) -2
вакцинация
до 1 года
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В)-3
вакцинация
до 1 года
Пневмо-1
вакцинация
до 1 года
Пневмо-2
вакцинация
до 1 года
Пневмо-3
ревакцинация
1 год
Полиомиелит-1
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-2
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-3
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-4
ревакцинация
1 год
Хиб - 1
вакцинация
до 1 года
Хиб -2
вакцинация
до 1 года
Хиб -3
вакцинация
до 1 года
Хиб - 4
ревакцинация
1 год
Корь-1
вакцинация
1 год
Краснуха-1
вакцинация
1 год
Эпидпаротит-1
вакцинация
1 год
АбКДС
(вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка) -5
ревакцинация
6 лет
БЦЖ (вакцина против туберкулеза) -2
ревакцинация
6 лет
Корь-2
ревакцинация
6 лет
Краснуха-2
ревакцинация
6 лет
Эпидпаротит-2
ревакцинация
6 лет
ВПЧ (вирус папилломы человека)
вакцинация
11 лет
АДС-М (против дифтерии, столбняка)
ревакцинация
16 лет
АДС-М (против дифтерии, столбняка)взрослые
ревакцинация
от подлежащих
Х
Брюшной тиф
вакцинация
от подлежащих
Х
Клещевой энцефалит
вакцинация
от подлежащих
Х
Бешенство
вакцинация
от подлежащих
Х
Туберкулин
проба Манту
от подлежащих
Х
Коронавирусная инфекция
вакцинация
от подлежащих

6) бір егуге жұмсалған шығын туралы ақпарат, мұнда пайдаланылған вакциналар мен МИБП саны есепті айда жасалған егулер санына мынадай формула бойынша бөлінеді: K=F/J.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 4-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-қосымша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.10.2024 № 88 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп
Есепті кезең 20 __ жылғы ________________ айға
Индекс: 4-ОПП
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық ұйымдары, мемлекеттік емес медициналық (бөлімшелер) ұйымдар, балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге медициналық көмек көрсететін басқа мемлекеттік органдардың ұйымдары (бөлімшелері), ауылдық жерлердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер, аудандық, қалалық ауруханалар және (немесе) емханалар, облыстық денсаулық сақтау басқармалары, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалы
Ұсыну мерзімі: айына бір рет, есепті кезеңнен келесі айдың 13-күні
БСН
1000
Мақсатты топ
Есепті айдың басындағы балалар саны
Қайтыс
болғандар
Келгендер
Кеткендер
Есепті айдың соңындағы балалар саны
1 жасқа дейінгі
1 жас
6 жас
11 жас
16 жас
есепті кезеңде тірі туылған балалар саны (барлық балалар)
оның ішінде басқа жақтан келгендердің барлық саны (балалар саны)
оның ішінде басқа жақтан - аудандардан, қалалардан келгендер
басқа жақтан келген - облыстардан келгендер
басқа жақтан келген - басқа елдерден келгендер
Жоспар бойынша егуге жататын:
ересектерге АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
іш сүзегіне қарсы
кене энцефалитіне қарсы егуге
құтыру ауруына қарсы
Манту реакциясына
Коронавирустық инфекцияға қарсы
2000
Жоспар тәртібімен иммундау
Иммундау кезеңі
Егу түрі
Мақсатты топ
Есепті айдың соңындағы балалар саны
Егілді
айдағы қамту %
ИКҚК саны
барлық кезеңде көрсетілген жаста егілген
барлық кезеңдегі қамту %
Барлығы
оның ішінде көрсетілген жаста
АКДС-1
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-2
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-3
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-4
ревакцинация
1 жас
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)-1
вакцинация
1 ж. дейін
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)-2
вакцинация
1 ж. дейін
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)-3
вакцинация
1 ж. дейін
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)-4
ревакцинация
1 жас
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)перзентханада
вакцинация
1 ж. дейін
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина) учаскеде
вакцинация
1 ж. дейін
ВГВ
(В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-1 перзентханада
вакцинация
1 ж. дейін
ВГВ
(В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-1 учаскеде
вакцинация
1 ж. дейін
ВГВ
(В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-2
вакцинация
1 ж. дейін
ВГВ
(В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-3
вакцинация
1 ж. дейін
Пневмо-1
вакцинация
1 ж. дейін
Пневмо-2
вакцинация
1 ж. дейін
Пневмо-3
ревакцинация
1 жас
Полиомиелит-1
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиел
т-2
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиелит-3
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиелит-4
ревакцинация
1 жас
Хиб - 1
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб -2
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб -3
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб – 4
ревакцинация
1 жас
1 год
Қызылша-1
вакцинация
1 жас
Қызамық-1
вакцинация
1 жас
Эпидпаротит-1
вакцинация
1 жас
АжКДС-5
ревакцинация
6 жас
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)-2
ревакцинация
6 жас
Қызылша-2
ревакцинация
6 жас
Қызамық-2
ревакцинация
6 жас
Эпидпаротит-2
ревакцинация
6 жас
АПВ (Адам папилломы вирусы қарсы вакцина)
вакцинация
11 жас
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
ревакцинация
16 жас
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)ересектер
ревакцинация
Егуге жататындардан
Х
Іш сүзегі
вакцинация
Егуге жататындардан
Х
Кене энцефалиті
вакцинация
Егуге жататындардан
Х
Құтырма
вакцинация
Егуге жататындардан
Х
Туберкулин
Манту сынамасы
Егуге жататындардан
Х
Коронавирустық инфекцияға қарсы
вакцинация
Егуге жататындардан

3000
Иммунизация по эпидемиологическим показаниям
Вакцины
Привито
Пояснения
всего
в том числе в возрасте
Контактные в очагах
Мигранты
Дополнительные прививки
от 0 до 14 лет включительно
от 15 лет до 17 лет включительно
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В)-1
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В)-2
ВГВ (вакцина вирусного гепатита В)-3
Краснуха
Корь
Эпидпаротит
Полиомиелит
АДС-М (против дифтерии, столбняка)
ВГА (вакцина против вирусного гепатита А)-1
ВГА(вакцина против вирусного гепатита А)-2
Грипп
4000
Количество непривитых и причины непривитости
Вакцины
Всего непривитых
Противопоказания
По вине медработников
Отсутствие вакцины
Отказ от прививок
Выбыло
временные
постоянные
постоянно
временно
БЦЖ(вакцина против туберкулеза)
Оральная полиовакцина
АбКДС + Хиб + ИПВ
(вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка гемофильной инфекции типа b)
АбКДС + ВГВ + Хиб + ИПВ (вакцина против коклюша с бесклеточным коклюшным компонентом, дифтерии, столбняка, гемофильной инфекции типа b, вирусного гепатита В)
Пневмо
ВГВ(вакцина вирусного гепатита В)
ККП
АДС-М (против дифтерии, столбняка)
ВПЧ (против вируса папилломы человека)
Коронавирусная инфекция
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об охвате профилактическими прививками"
Отчетный период за _________ месяц 20 __ года
(Индекс: 4- ОПП, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет об охвате профилактическими прививками".
2. В таблице 1000 указывается количество лиц на начало отчетного месяца, в том числе умерло, прибыло, выбыло; количество лиц на конец отчетного месяца; количество родившихся живыми за отчетный период (всего детей), в том числе иногородних всего (количество детей), из них иногородние - приезжие из других районов, городов, иногородние - приезжие из других областей, иногородние - приезжие из других стран; количество подлежащих по плану взрослых на АДС-М, на брюшной тиф, вакцинацию против клещевого энцефалита, на вакцинацию против бешенство, на реакцию Манту, на вакцинацию против коронавирусной инфекции (далее- КВИ).

3000
Эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша иммундау
Вакциналар
Егілді
Түсіндірме
барлығы
оның ішінде жасы
в том числе в возрасте
ошақта қатынаста болғандар
шетелден көшіп келгендер
қосымша екпелер
туғаннан 14 жасты қоса алғанда
15-тен 17 жасты қоса алғанда
ВГВ (В вирустық гепатитіне қарсы вакцина) -1
ВГВ (В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-2
ВГВ (В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-3
Қызамық
Қызылша
ҚҚП
Полиомиелит
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
ВГА (А вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-1
ВГА (А вирустық гепатитіне қарсы вакцина)-2
Тұмау
Егілмегендер саны және егілмеген себебі (айына)
Вакциналар
Егілмегендер, барлығы
Қарсы көрсетімдер
Медицина қызметкерінің кінәсі бойынша
Вакцинаның жоқтығы
Егілуден бас тарту
Кеткендер
уақытша
тұрақты
тұрақты
уақытша
БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)
Оральды полиовакцина
АбКДС + Хиб + ИПВ (жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға,сіреспеге, b типті гемофильді инфекцияға қарсы вакцина)
АбКДС + ВГВ + Хиб + ИПВ
(жасушасыз көкжөтел компоненті бар көкжөтелге, дифтерияға,сіреспеге, b типті гемофильді инфекцияға, В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)
Пневмо
ВГВ (В вирустық гепатитіне қарсы вакцина)
ҚҚП
АДС-М (дифтерияға, сіреспеге қарсы)
АПВ (Адам папилломы вирусы қарсы вакцина)
Коронавирустық инфекцияға қарсы
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында) _________, қолы ______ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Профилактикалық егулермен қамту туралы есеп" Есепті кезең 20 __ жылғы ______________ айға (Индексі: 4-ОПП, кезеңділігі: ай сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Профилактикалық егулермен қамту туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. 1000 - кестеде есепті айдың басындағы адамдардың саны, оның ішінде қайтыс болғандар, келгендер, кеткендер; есепті айдың соңындағы адамдардың саны; есепті кезеңде тірі туғандар саны (барлығы балалар), оның ішінде басқа қалалардан келгендер барлығы (балалар саны), олардың ішінде басқа қалалардан келгендер - басқа аудандардан, қалалардан келгендер, басқа қалалардан келгендер, басқа елдерден келгендер; жоспар бойынша АДС-М-ге, іш сүзегіне, кене энцефалитіне қарсы вакцинациялауға, құтырмаға қарсы вакцинациялауға, Манту, Коронавирустық инфекцияға (бұдан әрі – КВИ) қарсы вакцинацияға.

3. Таблица 2000 "Иммунизация в плановом порядке" заполняется на основании данных первичного учета "Карта профилактических прививок" (форма № 065/у), "Журнал учета профилактических прививок" (форма № 066/у), "Обменная карта беременной и родильницы" (форма № 048/у), "Медицинская карта амбулаторного пациента" (форма № 052/у), а также иных первичных учетных документов, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
4. Таблица 2000 "Иммунизация в плановом порядке" включает:
1) количество лиц на конец отчетного месяца;
2) общее количество привитых, в том числе в указанном возрасте. При использовании комбинированных вакцин (АКДС+Хиб, АКДС+ВГВ+Хиб, ККП число привитых заносить отдельно по составляющим моновакцинам.
3) % охвата за месяц;
4) число неблагоприятных проявлений после иммунизации (НППИ);
5) количество привитых в указанном возрасте за весь период. При использовании комбинированных вакцин (АКДС+Хиб, АКДС+ВГВ+Хиб, ККП) число привитых заносить отдельно по составляющим моновакцинам
6) % охвата за весь период.
5. Таблица 3000 "Иммунизация по эпидемиологическим показаниям" заполняется на основании данных первичного учета "Карта профилактических прививок" (форма № 065/у), "Журнал учета профилактических прививок" (форма № 066/у), "Обменная карта беременной и родильницы" (форма № 048/у), "Медицинская карта амбулаторного пациента" (форма № 052/у), а также иных первичных учетных документов, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
6. Таблица 3000 "Иммунизация по эпидемиологическим показаниям" включает:
1) общее количество привитых, в том числе от 0 до 14 лет включительно и от 15 лет до 17 лет включительно;
2) пояснения, в том числе контактные в очагах, мигранты, дополнительные прививки.
7. Таблица 4000 "Количество непривитых и причины непривитости" заполняется на основании данных первичного учета "Карта профилактических прививок" (форма № 065/у), "Журнал учета профилактических прививок" (форма № 066/у), "Обменная карта беременной и родильницы" (форма № 048/у), "Медицинская карта амбулаторного пациента" (форма № 052/у), а также иных первичных учетных документов, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

3. "Жоспарлы тәртіппен иммундау" 2000-кестесі "Профилактикалық егулер картасы" (№065/е нысаны), "Профилактикалық егулерді есепке алу журналы" (№066/е нысаны), "Жүкті және босанған әйелдің айырбастау картасы" (№048/е нысаны), "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) бастапқы есепке алу деректерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген өзге де бастапқы есептік құжаттарының деректері негізінде толтырылады.
4. "Жоспарлы тәртіппен иммундау" 2000-кестесі мыналарды қамтиды:
1) есепті айдың соңындағы тұлғалар саны;
2) егілгендердің жалпы саны, оның ішінде көрсетілген жаста. Аралас вакциналарды (АКДС+Хиб, АКДС+ВВГ+Хиб, ККП және т.б.) пайдаланған кезде егілгендердің санын құраушы моновакциналар бойынша бөлек енгізу керек.
3) бір айдағы қамту % ;
4) иммундаудан кейінгі қолайсыз көріністердің саны (ИКҚК);
5) барлық кезеңде көрсетілген жаста егілгендердің саны. Аралас вакциналарды (АКДС+Хиб, АКДС+ВВГ+Хиб, ККП және т. б.) пайдалану кезінде егілгендердің санын құраушы моновакциналар бойынша жеке енгізу керек
6) барлық кезеңдегі қамту%.
5. "Эпидемиологиялық айғақтар бойынша иммундау" 3000-кестесі "Профилактикалық егулердің картасы" (№065/е нысаны), "Профилактикалық егулерді есепке алу журналы" (№066/е нысаны), "Жүкті және босанған әйелдің айырбастау картасы" (№048/е нысаны), "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) бастапқы есепке алу деректерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген бекітілген өзге де бастапқы есептік құжаттарының деректері негізінде толтырылады.
6. "Эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша иммундау" 3000-кесте мыналарды қамтиды:
1) егілгендердің жалпы саны, оның ішінде 0-ден 14 жасты қоса алғанға дейін және 15 пен 17 жасты қоса алғанға дейін;
2) түсіндірмелер, оның ішінде ошақтарда байланыста болғандар, көшіп-қонушылар, қосымша екпелер кіреді.
7. "Егілмегендердің саны және егілмеудің себептері" 4000-кесте "Профилактикалық егулердің картасы" (№065/е нысаны), "Профилактикалық егулерді есепке алу журналы" (№066/е нысаны), "Жүкті және босанған әйелдің айырбастау картасы" (№048/е нысаны), "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) бастапқы есепке алу деректерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген бекітілгенөзге де бастапқы есептік құжаттарының деректері негізінде толтырылады.

8. Таблица 4000 "Количество непривитых и причины непривитости" включает:
1) общее количество непривитых;
2) количество противопоказаний, в том числе временные и постоянные;
3) количество непривитых по вине медработников;
4) количество непривитых из-за отсутствия вакцины;
5) количество непривитых из-за отказа от прививок;
6) общее количество выбывших, в том числе постоянных и временных.
Приложение 5 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Куда представляется форма: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Отчет о количестве проведенных телемедицинских консультаций и сеансов видеоконференцсвязи
Отчетный период за "__" _______ 20____ года
Индекс: 5-ТВК
Периодичность: ежемесячная, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: ежемесячно, 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом
БИН

8. "Егілмегендердің саны және егілмеудің себептері" 4000-кестесі мыналарды қамтиды:
1) егілмегендердің жалпы саны;
2) қарсы көрсеткіштер саны, оның ішінде уақытша және тұрақты;
3) медицина қызметкерлерінің кінәсінен егілмеген саны;
4) вакцинаның болмауына байланысты егілмегендердің саны;
5) егуден бас тартуға байланысты егілмегендердің саны;
6) шыққандардың жалпы саны, оның ішінде тұрақты және уақытша.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Өткізілген телемедициналық консультациялар мен бейне-конференцбайланыс сеанстарының саны туралы есеп
20 ___ жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 5-ТВК
Мерзімділігі: өсу қорытындысымен ай сайын
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік мерзімнен кейінгі айдың 10-ші күніне
БСН

2001 Всего оказано телемедицинских и видеоконсультаций за отчетный период ______ (из строки "Итого" графы 2 и 3).
3000 Количество проведенных телемедицинских и видео консультаций Республиканскими клиниками _________________________________________ за __________ месяц 20___ года (наименование Республиканской клиники)
№ п(п)
Наименование медицинской организации, где оказана телемедицинская консультация
Количество проведенных консультаций по информационной системе "Телемедицина" (ИС ТМ)
Количество проведенных консультаций по видеоконференцсвязи (ВКС)
1
2
3
1
2
Итого:

2001 ____________ есептілік мерзім үшін көрсетілген телемедициналық консультациялардың барлық саны (2 мен 3 бағанның "Жиыны" жолынан)
3000 20__ жылдың ___________ айы үшін ____________ (республикалық клиниканың атауы) бойынша өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың саны
Р/с №
ТМ консультация көрсеткен медициналық ұйымның атауы
Телемедицина АЖ бойынша өткізілген консультациялар саны
БКБ бойынша өткізілген консультациялар саны
1
2
3
1
2
Жиыны:

3001 Всего оказано телемедицинских и видеоконсультаций за отчетный период ________ (из строки "Итого" графы 2 и 3).
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии)___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии)_________________________________
подпись ____________________
Место для печати (при наличии) _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о количестве проведенных телемедицинских консультаций и сеансов видеоконференцсвязи"
(индекс формы административных данных: 5- ТВК, периодичность: ежемесячная)
1. 1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о количестве проведенных телемедицинских консультаций и сеансов видеоконференцсвязи".
2. Форма состоит из таблиц:
1) таблица 1000. "Количество телемедицинских и видеоконсультаций за ________ месяц 20___ года" показывает количество проведенных телемедицинских и видеоконсультаций за прошедший месяц текущего года.
2) таблица 2000. "Количество телемедицинских и видеоконсультаций по _________ области за _________ месяц 20___ года" (для областных телемедицинских центров); указывает количество проведенных телемедицинских и видеоконсультаций за прошедший месяц текущего года в разрезе каждой медицинской организации, подключенной к Национальной телемедицинской сети в области.
3) таблица 3000. "Количество телемедицинских и видеоконсультаций за _________ месяц 20___ года" (для телемедицинских центров республиканских клиник); указывает количество проведенных телемедицинских и видеоконсультаций за прошедший месяц текущего года в разрезе каждой медицинской организации, где оказана консультация.
3. Таблица 1000 состоит из четырех частей, где:
1) первая часть – "Телемедицинские консультации по информационной системе "Телемедицина" (ИС ТМ) – это строки от 1.1.0 до 1.20.0 графы А, Б, В, Г, 1,2,3,4,5; указывает количество консультаций, проведенных по информационной системе Телемедицина, в разрезе врачебных специальностей. В случае, если профиль заболевания отсутствует в указанном перечне, то его следует учесть в строке 1.20.0 "прочие". При заполнении таблицы следует учитывать возраст пациента, согласно графам 1,2,3 и 4;
2) вторая часть – "Обследования, направленные на консультацию по информационной системе "Телемедицина" (ИС ТМ) – это строки от 2.1.0 до 2.10.0 графы А, Б, В, Г, 1,2,3,4,5; указывает количество обследований, направленных на консультацию по информационной системе Телемедицина;
3) третья часть – "Телемедицинские консультации по видеоконференцсвязи (ВКС)" это строки от 3.1.0 до 3.10.0 графы А, Б, В, Г, 1,2,3,4,5; указывает количество консультаций, проведенных по видеоконференцсвязи (ВКС), в разрезе врачебных специальностей; в случае, если профиль заболевания отсутствует в указанном перечне, то его следует учесть в строке 1.20.0 "прочие". При заполнении таблицы следует учитывать возраст пациента, согласно граф 1, 2, 3 и 4;
4) четвертая часть – "Обследования, направленные на консультацию по видеоконференцсвязи (ВКС)" это строки от 4.1.0 до 4.9.0 графы А, Б, В, Г, 1,2,3,4,5; указывает количество обследований, направленных на консультацию по видеоконференцсвязи.

3001 ____________ есептілік мерзім үшін көрсетілген телемедициналық консультациялардың барлық саны (2 мен 3 бағанның "Жиыны" жолынан)
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)__________, қолы ______ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Өткізілген телемедициналық консультациялар мен бейне-конференц байланыс сеанстарының саны туралы есеп" (Индексі: 5-ТВК, кезеңділігі: ай сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Өткізілген телемедициналық консультациялар мен бейне-конференц байланыс сеанстарының саны туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Нысан мынадай кестелерден тұрады:
1) 1000-кесте. "20___ жылғы _________ ай үшін телемедициналық және бейне консультациялардың саны" - ағымдағы жылдың өткен айы үшін өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың санын көрсетеді.
2) 2000-кесте. "20__ жылдың ___________ айы үшін ____________ облысы бойынша өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың саны (облыстық ТМ орталықтары үшін)" - облыста Ұлттық телемедициналық желіге қосылған әрбір медициналық ұйымның бөлінісінде ағымдағы жылдың өткен айы үшін өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың санын көрсетеді.
3) 3000-кесте. "20__ жылдың ___________ айы үшін ____________ (республикалық клиникалардың телемедициналық орталықтары үшін) бойынша өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың саны" - консультация көрсетілген әрбір медициналық ұйымның бөлінісінде ағымдағы жылдың өткен айы үшін өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың санын көрсетеді.
3. 1000-кесте төрт бөлімнен тұрады, онда:
Бірінші бөлімі "Телемедицина АЖ бойынша телемедициналық консультациялар" - бұл А, Б, В, Г, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарының 1.1.0 бастап 1.20.0 дейінгі жолдары: дәрігерлік мамандықтар бөлінісінде Телемедицина ақпараттық жүйесі бойынша өткізілген консультациялардың санын көрсетеді; Егер ауру бейіні көрсетілген тізбеде болмаса, оны 1.20.0 – "басқалар" жолында ескеру қажет. Кестені толтыру кезінде 1, 2, 3 және 4-бағандарына сәйкес пациенттің жасын ескеру қажет.
Екінші бөлімі "Телемедицина АЖ бойынша консультацияға жіберілген зерттеулер" - бұл А, Б, В, Г, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарының 2.1.0 бастап 2.10.0 дейінгі жолдары: Телемедицина ақпараттық жүйесі бойынша консультацияға жіберілген зерттеулердің санын көрсетеді;
Үшінші бөлімі "БКБ бойынша телемедициналық консультациялар" - бұл А, Б, В, Г, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарының 3.1.0 бастап 3.10.0 дейінгі жолдары; дәрігерлік мамандықтар бөлінісінде бейне конференция байланысы (бұдан әрі – БКБ) бойынша өткізілген консультациялардың санын көрсетеді, егер ауру бейіні көрсетілген тізбеде болмаса, оны 1.20.0 – "басқалар" жолында ескеру қажет. Кестені толтыру кезінде 1, 2, 3 және 4-бағандарына сәйкес пациенттің жасын ескеру қажет.
Төртінші бөлімі – "БКБ бойынша консультацияға жіберілген зерттеулер" - бұл А, Б, В, Г, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарының 4.1.0 бастап 4.9.0 дейінгі жолдары: зерттеулердің санын көрсетеді.

4. Графа 5 ("Всего") – равна сумме чисел, указанных в графах 1,2,3,4 по каждой строке отдельно.
5. Строка 1.1.0 "ВСЕГО, из них" равна сумме чисел в строках 1.2.0 – 1.20.0, по каждой графе отдельно, заполняется в графах 1,2,3,4,5.
6. Строка 1.2.0 "По внутренним болезням" равна сумме чисел в строках 1.2.1 - 1.2.7, заполняется в графах 1,2,3,4,5;
7. Строка 1.3.0 "По хирургии – равна сумме чисел в строках 1.3.1 – 1.3.8, заполняется в графах 1,2,3,4,5.
8. Строка 2.1.0 "Всего, из них": равна сумме чисел в строках 2.2.0 – 2.10.0 данного раздела, по каждой графе отдельно, заполняется в графах 1,2,3,4,5.
9. Строка 2.5.0 "Функциональная диагностика" учитывает количество направленных электрокардиограмм (ЭКГ).
10. В случае проведения телемедицинской консультации несколькими специалистами, то консультации засчитываются по каждому профилю заболевания отдельно.
11. Каждый анализ либо исследование необходимо учитывать отдельно.
12. Сноска 1001 – указывается количество телемедицинских и (или) видео-консультаций, оказанных пациентам с тяжелой степенью тяжести заболевания за отчетный месяц. Врачи-консультанты определяют степень тяжести состояния пациента и сообщают врачу координатору. В данной сноске указывается количество телемедицинских консультаций, оказанных для пациентов с тяжелой степенью тяжести заболевания по нозологиям. Например, по кардиологии – 3 консультации, по неврологии – 4 консультации.
13. Таблица 2000 предназначена ведения мониторинга работы телемедицинских центров в области и заполняется врачом-координатором областного телемедицинского центра.
1) в графе 1 таблицы 2000 указываются наименования медицинских организаций, где находятся телемедицинские центры.
2) в графе 2 таблицы 2000 указывается количество телемедицинских и видео-консультаций, для каждой медицинской организации отдельно.
3) в графе 3 таблицы 2000 указываются сроки и причины простоя в работе телемедицинских центров (ТМ центра) в отчетном месяце.
4) в строке "Итого" графы 2 таблицы 2000 указывается сумма проведенных телемедицинских и видеоконсультаций для районных больниц и больницы областного уровня за прошедший месяц.
18. Таблицу 3000 заполняет врач-координатор телемедицинского центра Республиканской клиники.
1) в графе 1 таблицы 3000 указываются наименования больниц, которым была оказана телемедицинская и (или) видео-консультация за прошедший месяц.
2) в графе 2 таблицы 3000 указывается количество оказанных телемедицинских и видео-консультаций, для каждой медицинской организации отдельно.
3) в строке "Итого" графы 2 указывается сумма проведенных телемедицинских и видео-консультаций за прошедший месяц.

4. 5-баған ("Барлығы") жинақтайтын, әрбір жол бойынша жеке 1, 2, 3, 4-бағандарында көрсетілген сандардың қосындысына тең.
5. "Барлығы, оның ішінде" 1.1.0-жолы жинақтайтын, әрбір баған бойынша жеке 1.2.0 – 1.20.0-жолдарындағы сандардың қосындысына тең, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарында толтырылады.
6. "Ішкі аурулар бойынша" 1.2.0-жолы – жинақтаушы, 1.2.1 – 1.2.7 жолдарындағы сандардың қосындысына тең, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарында толтырылады.
7. "Хирургия бойынша" 1.3.0-жолы – жинақтаушы, 1.3.1, 1.3.8.- жолдарындағы сандардың қосындысына тең, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарында толтырылады.
8. "Барлығы, оның ішінде" 2.1.0-жолы: жинақтаушы, осы бөлімнің 2.2.0 - 2.10.0.- жолдарындағы сандардың қосындысына тең, әрбір бағанда жеке толтырылады, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарында толтырылады.
9. "Функционалдық диагностика" 2.5.0-жолы жіберілген электрокардиограммалардың (ЭКГ) санын есепке алады.
10. Телемедициналық консультацияны бірнеше мамандар жүргізген жағдайда, консультациялар әрбір ауру бейіні бойынша жеке есептеледі.
11. Әрбір талдаманы немесе зерттеуді жеке есептеу қажет.
12. 1001-сілтеме есептілік айда ауру ауырлығының ауыр дәрежесімен ауыратын пациенттерге көрсетілген телемедициналық және/немесе бейне консультациялардың саны көрсетіледі. Консультант-дәрігерлер пациент жағдайының ауырлық дәрежесін белгілейді және үйлестіруші-дәрігерге хабарлайды. Осы сілтемеде нозологиялар бойынша ауру ауырлығының ауыр дәрежесі бар пациенттерге көрсетілген ТМ консультациялардың санын көрсету қажет. Мысалы: кардиология бойынша – 3 консультация, неврология бойынша – 4 консультация және т.б.
13. 2000-кесте облыста ТМ орталықтарының жұмысын мониторингілеуді жүргізуге арналған және облыстық телемедициналық орталықтың үйлестіруші-дәрігерімен толтырылады.
14. 2000-кестенің 1-бағанында телемедициналық орталықтар орналасқан медициналық ұйымдардың атауы көрсетіледі.
15. 2000-кестенің 2-бағанында әрбір медициналық ұйым үшін жеке телемедициналық және бейне консультациялардың саны көрсетіледі.
16. 2000-кестенің 3-бағанында есептілік айда ТМ орталығы жұмысының тоқтап қалу мерзімдері мен себептері көрсетіледі.
17. 2000-кестенің 2-бағанының "Жиыны" жолында өткен айда аудандық ауруханалар және облыстық деңгейдегі ауруханалар үшін өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың жиынтығы көрсетіледі.
18. 3000-кестені республикалық клиниканың телемедициналық орталығының үйлестіруші-дәрігері толтырады.

100
Травматологические для взрослых
101
Травматологические для детей
102
Ортопедические для взрослых
103
Ортопедические для детей
104
Всего коек (строки Итого коек плюс Сестринского ухода плюс Паллиативной помощи плюс Восстановительного лечения и медицинской реабилитации, всего)
105
из них для детей (стр. Итого коек для детей плюс из них ранняя реабилитация по профилям для детей )
106
Продолжение таблицы
умерло
Проведено больными койко-дней
в том числе проведено койко-дней сельскими жителями
Специализированная помощь
Высокотехнологичная медицинская помощь
9
10
11
12
из них для детей
из них для детей
2000
Число организаций
Число мест
Пролечено больных
в том числе умерло
Проведено дней
А
Б
1
2
3
4
5
Стационары (отделения, палаты) дневного пребывания в организациях, оказывающих стационарную помощь
01
Дневные стационары в организациях, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь
02
Стационары на дому
03
Х
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати (при наличии) _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Об использовании коечного фонда медицинских организаций, оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь"
(индекс: 6-КФ, периодичность: ежемесячная)

100
Ересектерге арналған травматологиялық
101
балаларға арналған травматологиялық
102
Ересектерге арналған ортопедиялық
103
балаларға арналған ортопедиялық
104
Барлық төсектер (Барлығы төсектер қосу Мейіргерлік күтім қосу Паллиативті көмек қосу Қайта оңалту түріндегі емдеу және медициналық оңалтуға арналған, барлығы жолдар)
105
оның ішінде балаларға арналған (балаларға арналған төсектер қосу балаларға арналған қайта оңалту түріндегі емдеу және медициналық оңалтуға арналған төсектер бейіні жолдар)
106
2000
Ұйымдар саны
Орындар саны
Емделіп шыққан науқастар
Оның ішінде қайтыс болғандар
Өткізген күндер
А
Б
1
2
3
4
5
Стационарлық көмек көрсететін ұйымдарда күндізгі болуға арналған стационарлар (бөлімдер, палаталар)
01
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдардағы күндізгі стационарлар
02
Үйдегі стационарлар
03
Х
X
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)_________, қолы ______ телефон _____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін медициналық ұйымдардың төсек қорын пайдалану туралы есеп" (Индексі: 6-КФ, мерзімділігі: ай сайын)

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Об использовании коечного фонда медицинских организаций, оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь".
2. Таблица 1000 Формы заполняется по данным по форме № 005/у "Листок учета движения больных и коечного фонда стационара", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
3. В строках 01-106 графы А таблицы 1000 Формы указываются профили коек круглосуточного стационара.
4. В строках 01-106 графы Б таблицы 1000 Формы указываются порядковые номер строк.
5. В строках 01-106 графы 1 таблицы 1000 Формы указывается число коек, фактически развернутых и свернутых на ремонт на конец отчетного периода.
6. В строках 01-106 графы 2 таблицы 1000 Формы указывается число коек, фактически развернутых и свернутых на ремонт (среднегодовых).
7. В таблице указываются сведения о коечном фонде больничных организаций, республиканских организаций здравоохранения, диспансеров, организаций восстановительного лечения и медицинской реабилитации, организаций, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход.
8. В строках 01-106 графы 3 таблицы 1000 Формы указывается число всего поступивших больных в отчетный период.
9. В строках 01-106 графы 4 таблицы 1000 Формы указывается в том числе поступивших сельских жителей за отчетный период.
10. В строках 01-106 графы 5 таблицы 1000 Формы указывается в том числе поступивших детей в возрасте 0-14 лет включительно за отчетный период.
11. В строках 01-106 графы 6 таблицы 1000 Формы указывается в том числе поступивших детей в возрасте 15-17 лет включительно за отчетный период.
12. В строках 01-106 графы 7 таблицы 1000 Формы указывается число выписанных больных, получивших высокотехнологичную медицинскую помощь за отчетный период.
13. В строках 01-106 графы 8 таблицы 1000 Формы указывается число выписанных больных, получивших высокотехнологичную медицинскую помощь за отчетный период.
14. В строках 01-106 графы 9 таблицы 1000 Формы указывается число умерших больных, получивших высокотехнологичную медицинскую помощь за отчетный период.
15. В строках 01-106 графы 10 таблицы 1000 Формы указывается число умерших больных, получивших высокотехнологичную медицинскую помощь за отчетный период.

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін медициналық ұйымдардың төсек қорын пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Нысанның 1000-кестесі "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген "Стационардың науқастар қозғалысын және төсек қорын есепке алу парағы" № 005/е нысаны бойынша деректер бойынша толтырылады.
3. Нысандағы 1000-кестенің А бағанындағы 01-106-жолдарда тәулік бойы жұмыс істейтін стационардағы төсектердің бейіні көрсетіледі.
4. Нысандағы 1000-кестенің Б бағанындағы 01-106-жолдарда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысандағы 1000-кестенің 1-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезеңнің аяғындағы нақты ашылған және салынған төсектердің саны көрсетіледі.
6. Нысанның 1000-кестесінің 2-бағанындағы 01-106-жолдарында жөндеу кезінде (орташа жылдық) ашылған және салынған төсектердің саны көрсетіледі.
7. Кестеде аурухана ұйымдарындағы, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарындағы, диспансерлердегі, оңалта отырып емдеу және медициналық қалпына келтіру ұйымдарындағы, паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін ұйымдардағы төсек қоры туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. Нысанның 1000-кестесің 3-бағанының 01-106-жолдарында есептік кезеңде түскен барлық науқастардың саны көрсетіледі.
9. Нысандағы 1000-кестенің 4-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде түскен ауыл тұрғындары көрсетіледі.
10. Нысандағы 1000-кестенің 5-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезеңдегі 0-14 жасты қоса алғанда түскен балалар саны көрсетіледі.
11. Нысандағы 1000-кестенің 6-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезеңдегі 15-17 жасты қоса алғанда түскен балалар саны көрсетіледі.
12. Нысандағы 1000-кестенің 7-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде мамандандырылған көмек алған, жазылып шыққан науқастар саны көрсетіледі.
13. Нысандағы 1000-кестенің 8-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде жоғары технологиялық медициналық қызмет алған және жазылып шыққан науқастар саны көрсетіледі.
14. Нысандағы 1000-кестенің 9-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде арнайы мамандандырылған көмек алған, қайтыс болған науқастар саны көрсетіледі.
15. Нысандағы 1000-кестенің 10-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде жоғары технологиялық медициналық қызмет алған, қайтыс болған науқастар саны көрсетіледі.

16. В строках 01-106 графы 11 таблицы 1000 Формы указывается всего количество проведенных койко-дней больными за отчетный период.
17. В строках 01-106 графы 11 таблицы 1000 Формы указывается в том числе количество проведенных койко-дней больными – сельскими жителями за отчетный период.
18. В строки 36 и 37 таблицы 1000 Формы необходимо включать и койки для стоматологических больных.
19. В строке 40 таблицы 1000 Формы из общего числа онкологических коек для взрослых (строка 38) отдельно в строку 40 выделяются маммологические койки.
20. В строки 46 и 51 таблицы 1000 Формы наравне с койками больных костно-суставным туберкулезом включаются и койки для больных с внелегочной формой туберкулеза. Из общего числа туберкулезных коек для взрослых, указанных в строке 45, выделяются:
1) в строку 47 таблицы 1000 Формы – койки для принудительного лечения больных туберкулезом;
2) в строку 48 таблицы 1000 Формы – койки для больных туберкулезом с лекарственной устойчивостью;
3) в строку 49 таблицы 1000 Формы – койки туберкулезные хирургические.
21. В строках 54 и 55 таблицы 1000 Формы "койки психиатрические (психоневрологические)" указываются все психиатрические койки психиатрических и психоневрологических больниц, диспансеров и отделений общих больниц, кроме наркологических коек, сведения о которых указываются в строке 58 и 59.
1) Койки для больных туберкулезом психически больных, развернутые в психиатрических больницах, указываются как койки для психических больных.
22. В строках 56 и 57 таблицы 1000 Формы указываются психотерапевтические койки.
23. В строке 69 указываются койки специально организованных отделений (палат) для патологии новорожденных и выхаживания недоношенных, предусмотренные сметой и оформленные приказом по больнице.
24. В число развернутых коек в графах 1 и 2, и в итоговые строки реанимационные койки (койки палаты интенсивной терапии), развернутые сверх сметной численности коек, не включаются.
25. В строках 89-90 граф 1-2 таблицы 1000 Формы указывается число коек восстановительного лечения, развернутые в больничных организациях, республиканских организациях здравоохранения, диспансерах, имеющие в своем составе отделения или развернутые койки для восстановительного лечения и медицинской реабилитации.

16. Нысандағы 1000-кестенің 11-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде науқастар өткізген төсек-күн саны көрсетіледі.
17. Нысандағы 1000-кестенің 12-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде ауыл тұрғындары болып табылатын науқастар тарапынан өткізілген төсек-күн саны көрсетіледі.
18. Нысанның 1000-кестесіндегі 36 және 37-жолдарға стоматологиялық науқастарға арналған төсектерді де қосу қажет.
19. Нысанның 1000-кестесіндегі 40-жолда ересектерге арналған онкологиялық төсектер саны (38-жол) көрсетіледі, маммологиялық төсектер жеке 40 жолға толтырылады.
20. Нысанның 1000-кестесіндегі 46-51-жолдар сүйек-буын туберкулезімен ауыратындарға арналған төсектермен бірдей алынады және туберкулездің өкпеден тыс ауыратындарға арналған төсектерді қамтиды.
45-жолда көрсетілген ересектерге арналған туберкулездік төсектердің жалпы санынан мыналарды бөліп көрсетуге болады:
1) нысанның 1000-кестесінің 47-жолына – туберкулезбен ауыратындарды мәжбүрлеп емдеуге арналған төсектер;
2) нысанның 1000-кестесінің 48-жолына – дәріге тұрақты туберкулезбен ауыратындарға арналған төсектер;
3) нысанның 1000-кестесінің 49-жолына – туберкулездік хирургиялық төсектер.
19. "Нысанның 1000-кестесінің 54 және 55-жолдарында "Психиатриялық (психоневрологиялық) төсектерде" наркологиялық төсектерді қоспағанда, ауруханалардағы, диспансерлердегі және ортақ ауруханалардың бөлімдеріндегі барлық психиатриялық және психоневрологиялық төсектер көрсетіледі, олар туралы мәліметтер 58 және 59-жолда берілген.
Психиатриялық ауруханаларда тіркелген, туберкулезбен ауыратындар психикалық науқастарда арналған төсектер, психикалық науқастарға арналған төсектер ретінде көрсетіледі.
21. Нысанның 1000-кестесіндегі 56 және 57-жолдарда психотерапевтік төсектер көрсетіледі.
22. 69-жолда сметамен қарастырылған және бұйрық арқылы аурухана бойынша ресімделген жаңа туғандар патологиясы және шала туғандарға күтім көрсетуге арналған арнайы ұйымдастырылған бөлімдерге (палаталарға) арналған төсектер көрсетіледі.
23. Реанимациялық төсектер (қарқынды терапия палатасының төсектері), төсек саны сметасынан жоғары алынған, 1 және 2 тармақтардағы төсектер саны соңғы мерзім аралығына алынбайды.
24. Нысанның 1000-кестесінің 1-2-бағанындағы 89-90-жолдарда аурухана ұйымдарында, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында, өз құрамында жеке немесе есепке алынған оңалта отырып емдеу және медициналық оңалтуға арналған төсектері бар диспансерлерде есепке алынған төсектер саны көрсетіледі.
25. Нысанның 1000-кестесіндегі барлық бағанындағы бойынша 89-90-жолдарда қайта оңалту емдеу төсектерінде жатқан, аурухана ұйымдарында, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында, өз құрамында жеке немесе есепке алынған, өз құрамында жеке немесе есепке алынған оңалта отырып емдеу және медициналық оңалтуға арналған төсектері бар диспансерлерде есепке алынған төсектер саны көрсетіледі.

26. В строках 89-90 по всем графам таблицы 1000 Формы указывается число коек и больных, пролеченных на койках восстановительного лечения, развернутых в больничных организациях, республиканских организациях здравоохранения, диспансерах, имеющих в своем составе отделения или развернутые койки для восстановительного лечения и медицинской реабилитации.
27. В строках 91-92 по всем графам таблицы 1000 Формы указывается число коек и больных, пролеченных на койках восстановительного лечения, развернутых в больничных организациях, республиканских организациях здравоохранения, диспансерах, имеющих в своем составе отделения или развернутые койки для восстановительного лечения и медицинской реабилитации на этапе ранней реабилитации.
28. В строках 93-104 по всем графам указываются койки восстановительного лечения и пролеченные больные по профилям на раннем этапе реабилитации.
29. В строках 86 и 106 по всем графам таблицы 1000 указываются койки для детей и движение больных на данных койках из строк "Итого" 85 и 105 соответственно.
30. В строке 105 "Всего" по всем графам таблицы 1000 указывается число коек, движение больных и использование коечного фонда в целом по стационару. Медицинская организация указывает по соответствующим строкам и графам только те профили коек, которые предусмотрены сметой или приказом вышестоящего органа здравоохранения на конец года.
31. Отдельными строками записываются койки, выделенные специально для обслуживания детей.
32. Учет движения больных на койках анестезиологии-реанимации осуществляется на общих основаниях по форме № 005/у утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
1) Случаи перевода больного из любого профильного отделения в реанимационное, из реанимационного – в другое профильное отделение этого стационара, учитываются как внутрибольничные переводы.
33. В число выписанных больных не включаются больные, переведенные в другие медицинские организации.
1) в число больных, выписанных из реанимационного отделения, включаются только больные, выписанные домой или переведенные в другую медицинскую организацию;
2) в число больных, умерших на реанимационных койках, включаются все умершие в отделении (на койках) реанимации, независимо от профиля заболевания больного и от того, поступил ли этот больной в реанимационное отделение (палату) с улицы, из дома, из другой организации или был переведен из другого отделения данной организации;
3) в случаях переводов из родильных и гинекологических отделений в детские отделения новорожденных массой менее 1000 грамм, родившихся в сроке до 28 недель беременности, они показываются в числе поступивших, выписанных и умерших.

26. Нысанның 1000-кестесіндегі барлық бағанындағы бойынша 91-92 жолдарда қайта оңалту емдеу төсектерінде жатқан, аурухана ұйымдарында, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында, өз құрамында жеке немесе есепке алынған, өз құрамында жеке немесе есепке алынған оңалта отырып емдеу және медициналық оңалтуға арналған төсектері бар диспансерлерде ерте оңалту кезінде есепке алынған төсектер саны көрсетіледі.
27. Барлық бағанындағы бойынша 93-104-жолдарда оңалтудың ерте кезеңінде емделген науқастарға арналған және оңалта отырып емдеуге арналған төсектер көрсетіледі.
28. 1000-кестенің барлық бағанындағы бойынша 86 және 106-жолдарында сәйкесінше 85 және 105 "Барлығы" жолдарынан алынған төсектер туралы деректердің қозғалысы және балаларға арналған төсектер көрсетіледі.
29. 1000-кестенің барлық бағанындағы бойынша 105-жолда төсектер саны, науқастар қозғалысы және жалпы стационар бойынша төсек қорын пайдалану көрсеткіштері көрсетіледі. Медициналық ұйым сәйкес жолдар және тармақтар бойынша сметамен қарастырылған немесе жыл соңында жоғары тұрған денсаулық сақтау органының бұйрығымен қарастырылған төсектердің бейінін ғана көрсетеді.
30. Балаларға қызмет көрсетуге арналған төсектер жеке жолдарға жазылады.
Науқасты кез-келген бейіндік бөлімнен реанимациялық бөлімге ауыстыру, реанимациялық бөлімнен – осы стационардағы басқа бөлімдерге ауыстыру жағдайлары ауруханаішілік ауыстырулар ретінде есепке алынады.
31. Шығарылған науқастардың санына басқа медициналық ұйымға ауыстырылған науқастар жатқызылмайды.
1) реанимациялық бөлімнен жазылып шыққан науқастар санына үйіне жіберілген немесе басқа медициналық ұйымға ауыстырылған науқастар ғана жатқызылады.
2) реанимациялық төсекте қайтыс болған науқастар санына реанимация бөліміндегі (төсектеріндегі) барлық қайтыс болғандар жатқызылады, бұл науқастың реанимациялық бөлімге (палатаға) көшеден, үйден, басқа ұйымнан келіп түскендігіне немесе осы ұйымның басқа бөлімінен ауыстырылғандығына қарамастан жүзеге асырылады.
3) босану және гинекологиялық бөлімдерден дене салмағы кем дегенде 1000 грамм болып, жүктіліктің 28 аптасында жаңа туған нәрестелерге арналған балалар бөлімдеріне ауыстыру жағдайында, олар келіп түскен, шығарылған және қайтыс болғандар санына алынады.
32. 2000-кесте өз құрамында күндіз келуге арналған стационарлары (бөлімдер, палаталар), үй стационарлары бар медициналық ұйымдармен толтырылады.
33. 1-жол стационарлық көмек көрсететін ұйымдарда күндіз болатын стационарлар (бөлімдер, палаталар) бойынша толтырылады.

34. Таблица 2000 заполняется медицинскими организациями, имеющими в своем составе стационары (отделения, палаты) дневного пребывания, стационары на дому.
1) строка 1 заполняется по стационарам (отделениям, палатам) дневного пребывания в организациях, оказывающих стационарную помощь.
2) строка 2 заполняется по дневным стационарам в организациях, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь.
3) строка 3 заполняется по стационарам на дому
38. Все прочие профили коек, развернутые в организации и отсутствующие в таблице 1000, отнесите к нижеприведенному перечню специализированных коек соответственно.
Перечень специализированных коек
Прочие профили специализированных коек, развернутые в организации
Профили коек, куда необходимо отнести другие специализированные профили коек
Диетологические, обменных заболеваний, профпатологические, геронтологические, артрологические
Терапевтические
Инфарктные
Кардиологические
Спинальные, детский церебральный паралич
Неврологические
Химиотерапия
Онкологические
Грязелечебные
Восстановительного лечения
Дизентерийные, бруцеллезные, полиомиелитные
Инфекционные
Пластической хирургии
Хирургические
Протезные
Ортопедические
Почечного центра, искусственной почки, гемодиализные
Нефрологические
Септические (гинекологические)
Гинекологические
Микологические
Дерматовенерологические
Паразитологические, гельминтологические
Инфекционные
39. Арифметико-логический контроль:
1. Таблица 1000:
1) Строка 85 равна сумме строк 1-39, 41-45, 50, 52-84;
2) Строка 86 равна сумме строк 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 19, 21, 24, 26, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 44, 50, 53, 55, 57, 59, 62, 64, 66, 68, 69, 72, 74, 76, 78, 80, 83;
3) строка 105 равна сумме строк 85, 87, 88, 89;
4) строка 106 равна сумме строк 86 и 90.
Приложение 7 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом
Отчетный период за "__" квартал 20____ года
Индекс: 7-ЧЗЗВЖУД
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: 1 раз в квартал, 3 числа следующего за отчетным кварталом месяца
БИН
Наименование классов и отдельных заболеваний
Шифр по МКБ-10
Число случаев всего
в том числе
Дети до 14 лет включительно

34. 2-жол амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдарда күндізгі стационарлар бойынша толтырылады.
35. 3-жол үйдегі стационар бойынша толтырылады.
36. 1000-кестеде көрсетілмеген және ұйымдарда тіркелген барлық басқа да төсектер сәйкесінше, төменде көретілген мамандандырылған төсектер санына жатқызылуы тиіс.
Мамандандырылған төсектердің тізімі
Ұйымдарға берілген, мамандандырылған төсектердің өзге де бейіндері
Арнайы мамандандырылған басқа төсектерге жатқызылуы тиіс төсектердің бейіні
Диетологиялық, айырбас науқастар, профпатологиялық, геронтологиялық, артрологиялық
Терапевтік
Инфарктілік
Кардиологиялық
Спиналды, балалар церебральді сал ауруы
Неврологиялық
Химиотерапия
Онкологиялық
Саз-балшықпен емдеу
Қалпына келтіре отырып емдеу
Дизентериялық, бруцеллездік, полиомиелиттік
Инфекциялық
Пластикалық хирургия
Хирургиялық
Протездеу
Ортопедиялық
Бүйрек орталығы, жасанды бүйректер, гемодиализ
Нефрологиялық
Септиялық (гинекологиялық)
Гинекологиялық
Микологиялық
Дерматовенерологиялық
Паразитологиялық, гельминтологиялық
Инфекциялық
37. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1000-кесте:
85 жолы 1-39, 41-45, 50, 52-84 жолдарының сомасына тең;
86 жол барлық 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 19, 21, 24, 26, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 44, 50, 53, 55, 57, 59, 62, 64, 66, 68, 69, 72, 74, 76, 78, 80, 83-жолдардың сомасына тең;
105-жол 85, 87, 88, 89-жолдардың сомасына тең;
106-жол 86 және 90-жолдардың сомасына тең болады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы есеп
20 ___ жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 7-ЧЗЗВЖУД
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайынғы есептілік мерзімнен кейінгі айдың 3-ші күніне
БСН
Жекелеген аурулар мен кластардың атаулары
АХЖ-10 бойынша шифр
Барлық жағдайлардың саны
оның ішінде
14 жастағы және оған дейінгі балалар

F00 – F09, F20 – F99
8
Психические расстройства и расстройства поведения, связанные с употреблением психоактивных веществ
F10 – F19
9
в том числе психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя
F10
10
Болезни, передающиеся преимущественно половым путем - всего
А50 – А64
11
из них: сифилис
А50 – А53
12
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
М00-М99
13
Травмы и отравления
S00 – Т98
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом"
Отчетный период за "__" квартал 20____ года
(индекс: 7-ЧЗЗВЖУД, периодичность: ежеквартальная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом".
2. В отчет включаются сведения о числе заболеваний, зарегистрированных с впервые в жизни установленным диагнозом в данной медицинской организации по возрастным группам:
1) дети до 14 лет включительно;
2) дети 15-17 лет включительно;
3) взрослые.
3. Сведения о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом, получаются при разработке следующих первичных учетных документаций:
1) форма 001/у "Медицинская карта амбулаторного пациента", форма 055/у "Карта профилактического осмотра (скрининга)" утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
3. В графе А указывается порядковый номер строк.
4. В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней десятого пересмотра.
5. В графе В указываются коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ 10.

F00 – F09, F20 – F99
8
Психикалық белсенді затарды пайдаланумен байланысты психикалық бұзылулар және мінез-құлық бұзылулары
F10 – F19
9
оның ішінде алкогольді тұтынумен байланысты психикалық және мінез-құлық бұзылулар
F10
10
Жыныс жолдарымен басым берілетін аурулар – барлығы
А50 – А64
11
олардың ішінде: мерез
А50 – А53
12
Сүйек-бұлшықет жүйесі мен дәнекер тін аурулары
М00-М99
13
Жарақаттар және улану
S00 – Т98
Атауы ___________________________________________________________________
Мекен жайы ______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)____________, қолы _____ телефон ___
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында) ______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы есеп" (Индексі: 7-ЧЗЗВЖУД, кезеңділігі: тоқсан сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісімен қанды зертханалық тексеру туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Есептің паспорттық бөлімінде есепті беретін ұйымның толық атауы мен мекенжайы көрсетіледі.
3. Есепте аталған медициналық ұйымда:
1) 14 жастағы және оған дейінгі балалар;
2) 15-17 жастағы балалар;
3) ересектер жас топтары бойынша анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы мәліметтер қамтылады.
4. Анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы мәліметтер келесі бастапқы есептік құжаттамаларды әзірлеген кезде алынады:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген 052/е "Медициналық пациенттің картасы" бастапқы есептік құжаттарына сәйкес.
5. А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.

6. В графе 1 указываются сведения обо всех случаях заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни у больных, обратившихся в медицинскую организацию в отчетный квартал. указывается из графы 1, число впервые в жизни выявленных заболеваний у детей до 14 лет включительно.
7. В графе 3 указывается из графы 1, число впервые в жизни выявленных заболеваний у детей 15-17 лет включительно.
8. В графе 4 указывается из графы 1, число впервые в жизни выявленных заболеваний у взрослых.
9. Арифметико-логический контроль: графа 1 равна сумме граф 2-4.
Приложение 8 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о движении медицинских и фармацевтических кадров
Отчетный период за "__" квартал 20____ года
Индекс: 8-МФК
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: 1 раз в квартал, 3 числа следующего за отчетным кварталом месяца
БИН
Наименование кадров
На начало отчетного периода
Прибыло за отчетный период
Выбыло за отчетный период
На конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
1
Врачи
2
Специалисты сестринского дела с высшим образованием
3
Средние медицинские работники
4
Специалисты с высшим фармацевтическим образованием
5
Специалисты со средним фармацевтическим образованием
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о движении медицинских и фармацевтических кадров"
Отчетный период за "__" квартал 20____ года
(индекс: 8-МФК, периодичность: ежеквартальная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о движении медицинских и фармацевтических кадров".
2. Отчет содержит следующие сведения:

6. Б бағанында оныншы қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластардың және жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі.
7. В бағанында АХЖ-ға сәйкес кластардың және жекелеген аурулардың кодтары көрсетіледі.
8. 1-бағанда есептік тоқсанда медициналық ұйымға жүгінген науқастарда өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың барлық жағдайлары туралы мәлімет көрсетіледі.
9. 2-бағанда 1-бағандағы 14 жастағы және оған дейінгі балаларда өмірінде алғаш рет анықталған аурулардың саны көрсетіледі.
10. 3-бағанда 1-бағандағы 15-17 жастағы балаларда өмірінде алғаш рет анықталған аурулардың саны көрсетіледі.
11. 4-бағанда 1-бағандағы ересектерде өмірінде алғаш рет анықталған аурулардың саны көрсетіледі.
12. Арифметикалық-логикалық бақылау: 1-баған барлық жолдар бойынша 2-4-бағандардың жиынтығына тең.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Медицина және фармацевтика кадрларының қозғалысы туралы есеп
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 8-МФК
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайынғы есептілік мерзімнен кейінгі айдың 3-ші күніне
БСН
Кадрлар атауы
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңде жұмысқа келгендер
Есепті кезеңде жұмыстан шыққандар
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
5
6
1
Дәрігерлер
2
Жоғары білімі бар мейіргер ісінің мамандары
3
Орта медицина қызметкерлері
4
Жоғары фармацевтикалық білімі бар мамандар
5
Орта фармацевтикалық білімі бар мамандар
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)_________, қолы _______ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Медицина және фармацевтика кадрларының қозғалысы туралы есеп" (Индексі: 8-МФК, кезеңділігі: тоқсан сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Медицина және фармацевтика кадрларының қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Есеп мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:

1) число врачей, специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских и фармацевтических работников на начало отчетного периода;
2) число врачей, специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских и фармацевтических работников, прибывших за отчетный период;
3) число врачей, специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских и фармацевтических работников, выбывших за отчетный период;
4) число врачей, специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских работников на конец отчетного периода.
3. В списки включаются сведения только об основных работниках (учитывая находящихся в загранкомандировке, декретном отпуске, длительно болеющих и временно работающих на их должностях).
Приложение 9 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Представляют: Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях
За период 20_____ года
Индекс: 9- ОИПЗ
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: Районные и городские Управления санитарно-эпидемиологического контроля, областные Департаменты санитарно-эпидемиологического контроля, филиал "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: один раз в год, 10 января отчетного периода
БИН
Наименование болезней
№ строки
Шифр по Меж-дународной классификации болезней (МКБ Х-пересмотра)
Отчетный период прошлого года
Отчетный период текущего года
Соотношение показателей текущего года к прошлому году
Зарегистрировано заболеваний
Всего
0 до 14 лет включительно
от 15 лет до 17 лет включительно
в том числе:
в том числе:
Всего
0 до 14 лет включительно
от 15 лет до 17 лет включительно
Всего
0 до 14 лет включительно
от 15 лет до 17 лет включительно
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Холера
1
А00
Брюшной тиф
2

1) есептік кезеңнің басындағы дәрігерлердің, жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина және фармацевтика қызметкерлерінің саны;
2) есептік кезеңде келген дәрігерлердің, жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина және фармацевтика қызметкерлерінің саны;
3) есептік кезеңде шығып кеткен дәрігерлердің, жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина және фармацевтика қызметкерлерінің саны;
4) есептік кезеңнің соңындағы дәрігерлердің, жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина және фармацевтика қызметкерлерінің саны.
3. Тізімдерге тек негізгі қызметкерлер туралы мәліметтер енгізіледі (шетелдік іссапарда, бала тууға байланысты демалыста жүргендерді, ұзақ науқастанғандарды және олардың лауазымдарында уақытша жұмыс істейтіндерді ескере отырып).
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің санитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
www.dsm.gov.kz
Жеке инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп
Есепті кезең 20 __ жыл
Индекс: 9- ОИПЗ
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: Аудандық және қалалық санитариялық-эпидемиологиялық бақылау басқармалары, облыстық санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменттері, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалы
Ұсыну мерзімі: жылына бір рет, есепті кезеңнің 10 қаңтарында
БСН
Аурулардың атауы
Жолдың №
Х қайта қараудың Халықаралық аурулар жүйесі бойынша шифры
Өткен жылдың есепті кезеңі
Ағымдағы кезеңнің есепті кезеңі
Ағымдағы жыл көрсеткіштерінің өткен жылға арақатынасы
Тіркелген аурулар
Барлығы
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты косканда
Барлығы
Оның ішінде:
Барлығы
Оның ішінде:
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты косканда
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты косканда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Тырысқақ
01
А00
Іш сүзегі
02

100
Т80.2, Т.81.4
Коронавирусная инфекция, вирус идентифицирован
101
U07.1
Коронавирусная инфекция, вирус не идентифицирован
102
U07.2
Коронавирусная инфекция не уточненная
103
В34.2
Примечание: При сочетанных формах острых и хронических (впервые выявленных) вирусных гепатитах вести раздельную регистрацию диагнозов согласно шифрам.
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии)_________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях"
(Индекс: 9- ОИПЗ, периодичность: годовая)
За период 20_____ года
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях".
2. Отчетная форма содержит следующие сведения:
1) Наименование болезней согласно Международной классификации болезней (МКБ Х-пересмотра);
2) Информацию о количестве зарегистрированных об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях, согласно графе А, В:
в графе А указывается наименование болезней;
в графе Б указывается сквозная нумерация;
в графе В указывается шифр Международной классификации болезней (МКБ Х-пересмотра);
в графе 1 указывается суммарное количество зарегистрированных случаев заболевания среди всего населения за период с 1 января по отчетный месяц прошлого года включительно;
в графе 2 указывается суммарное количество зарегистрированных случаев заболевания в возрастной группе от 0 до 14 лет включительно за период с 1 января по отчетный месяц прошлого года включительно;
в графе 3 указывается суммарное количество зарегистрированных случаев заболевания в возрастной группе от 15 лет до 17 лет включительно за период с 1 января по отчетный месяц прошлого года включительно;
в графе 4 указывается суммарное количество зарегистрированных случаев заболевания среди всего населения за период с 1 января по отчетный месяц текущего года включительно;
в графе 5 указывается суммарное количество зарегистрированных случаев заболевания в возрастной группе от 0 до 14 лет включительно за период с 1 января по отчетный месяц текущего года включительно;

100
U07.1
Коронавирустық инфекция, вирус анықталмаған
101
U07.2
Коронавирустық инфекция белгіленбеген
102
В34.2
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)_________, қолы _______ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп" (Индексі: 9-ОИПЗ, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Есептік нысан мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) Аурулардың халықаралық сыныптамасының Х-қайта қарау сәйкес аурулардың атауы (АХЖ-10);
2) А, В бағанына сәйкес жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы тіркелгендердің саны туралы ақпарат:
А бағанында аурулардың атауы көрсетіледі;
Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
В бағанында аурулардың АХЖ-10 шифры көрсетіледі);
1-бағанда өткен жылғы 1 қаңтардан бастап есепті айды қоса алғандағы кезеңде барлық халық арасында тіркелген ауру жағдайларының жиынтық саны көрсетіледі;
2-бағанда өткен жылғы 1 қаңтардан бастап есепті айды қоса алғандағы кезең үшін 0-ден 14 жасқа дейінгі жас тобында тіркелген ауру жағдайларының жиынтық саны көрсетіледі;
3-бағанда өткен жылғы 1 қаңтардан бастап есепті айды қоса алғандағы кезең үшін 15 жастан бастап 17 жасқа дейін қоса алғанда жас тобында тіркелген ауру жағдайларының жиынтық саны көрсетіледі;
4-бағанда ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап есепті айды қоса алғандағы кезең ішінде барлық халық арасында тіркелген ауру жағдайларының жиынтық саны көрсетіледі;
5-бағанда 0-ден 14 жасқа дейінгі жас тобында ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап есепті айды қоса алғандағы кезең үшін тіркелген ауру жағдайларының жиынтық саны көрсетіледі;

в графе 6 указывается суммарное количество зарегистрированных случаев заболевания в возрастной группе от 15 лет до 17 лет включительно за период с 1 января по отчетный месяц текущего года включительно;
в графе 7 указывается соотношение показателей заболеваемости среди всего населения за период с 1 января по отчетный месяц текущего года к аналогичному периоду прошлого года;
в графе 8 указывается соотношение показателей показатель заболеваемости в возрастной группе от 0 до 14 лет включительно за период с 1 января по отчетный месяц текущего года к аналогичному периоду прошлого года;
в графе 9 соотношение показателей показатель заболеваемости в возрастной группе от 15 до 17 лет включительно за период с 1 января по отчетный месяц текущего года к аналогичному периоду прошлого года.
Приложение 10 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

6-бағанда ағымдағы жылдың 1 қаңтарынан бастап есепті айына қоса алғандағы кезеңде 15 жастан бастап 17 жасқа дейін қоса алғанда жас тобында тіркелген ауру жағдайларының жиынтық саны көрсетіледі;
7-бағанда ағымдағы жылдың 1 қаңтарынан бастап есепті айы аралығындағы кезеңде барлық халық арасында сырқаттанушылық көрсеткіштерінің өткен жылдың ұқсас кезеңіне арақатынасы көрсетіледі;
8-бағанда 0-ден 14 жасқа дейінгі жас тобындағы сырқаттанушылық көрсеткіші көрсеткіштерінің ағымдағы жылдың 1 қаңтары мен есепті айы аралығындағы кезеңде өткен жылдың ұқсас кезеңіне арақатынасы көрсетіледі;
9-бағанда ағымдағы жылдың 1 қаңтарынан бастап есепті айы аралығындағы кезеңде 15 жастан 17 жасқа дейінгі жас тобындағы сырқаттанушылық көрсеткіші көрсеткіштерінің өткен жылдың ұқсас кезеңіне арақатынасы.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: dsm.gov.kz
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Отчет о больных и заболеваниях злокачественными новообразованиями
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 10-Новообразования
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 20 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН
1000 Распределение заболеваний злокачественными новообразованиями по локализации, полу и возрасту больных
Локализации злокачественных новообразований
№ строки
Пол
Шифр по МКБ Х-пересмотра
Всего
в том числе у больных в возрасте, лет
0 -4
5 - 9

2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Қатерлі ісікпен ауыратын науқастар мен аурулар туралы есеп
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 10-Новообразования
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 20 ақпаны
БСН
1000 Қатерлі ісік аруларын орналасуына, науқастардың жасы мен жынысына қарай реттеп бөлу
Қатерлі ісіктердің орналасқан жері
Жолдың №
Жынысы
Х-қайта қараудың ХАЖ шифрі
Олардың ішінде
Оның ішінде науқастардың жасына қарай
0 - 4
5 - 9

С 70-С 72
щитовидной железы
30
С 73
злокачественные лимфомы
31
С 81- С 90, С 96
лейкемии
32
С 91- С 95, С 96
прочие
33
С 17, С 23- С 24, С 26- С 31, С 35- С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, C 50 (муж), С 51- С 52, С 55, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65- С 66, С 68, С 74- С 80, С 97
Из них
Из общего числа больных (табл. 2100 графа 20) в отчетном году получили
число больных закончивших специальное лечение в отчетном году
в том числе с использованием методов:
закончили лечение только амбулаторно
лекарственное лечение
лучевое лечение
Лечение за рубежом
только хирургического
только лучевого
только лекарственного
комбинированного
комплексного
химико-лучевого
с рецидивом
с прогрессированием
с рецидивом
с прогрессированием
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
*Исключая кожу половых органов
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о больных и заболеваниях злокачественными новообразованиями"
(Индекс: 10-Новообразования, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о больных и заболеваниях злокачественными новообразованиями".
2. Форма состоит из пяти основных разделов:
1) таблица 1000 – распределение заболеваний злокачественными новообразованиями по локализации, полу и возрасту;
2) таблица 2100 – контингенты больных злокачественными новообразованиями, состоящих на учете онкологической организации;
3) таблица 2200 – сведения об умерших от злокачественных новообразований;
4) таблица 2201 – распределение умерших по полу, возрасту и локализациям в отчетном году из состоящих;
5) таблица 2300 – сведения о лечении больных злокачественными новообразованиями, подлежащих специальному лечению (II клиническая группа).
6) В этих таблицах злокачественные новообразования распределены по основным локализациям в соответствии с Международной статистической классификацией болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра (далее – МКБ).

С 70-С 72
қалқанша безінің
30
С 73
қатерлі лимфомалар
31
С 81- С 90, С 96
лейкемиялар
32
С 91- С 95, С 96
басқалары
33
С 17, С 23- С 24, С 26- С 31, С 35- С 39, С 46.3- С 46.9, С 48, C50 (ер), С 51- С 52, С55, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65- С 66, С 68, С 74- С 80, С 97
кестенің жалғасы:
Олардың ішінде
Есеп беру жылында науқастардың жалпы санынан (2100 кесте 20 баған) қабылдады
Есеп беру жылы арнайы ем қабылданған науқастардың саны
сондай-ақ әдістерді қолдана отырып:
Тек амбулаториялық ем қабылдаған
Дәрілік емдеу
Сәулелік емдеу
Шетелде емдеу
Тек хирургиялық
Тек сәулелік
Тек дәрілік
құрамдастырылған
кешенді
Химиялылық-сәулелік
қайталанумен
өршумен
қайталанумен
өршумен
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
*жыныс мүшелерінің терісі есепке алынбайды
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)__________, қолы ______ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Қатерлі ісікпен ауыратын науқастар мен аурулар туралы есеп" (Индексі: 10-Новообразования, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Қатерлі ісікпен ауыратын науқастар мен аурулар туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Нысан бес негізгі бөлімнен тұрады:
1) 1000-кесте – Қатерлі ісік ауруларын орналасуына, науқастардың жасы мен жынысына қарай реттеп бөлу;
2) 2100-кесте - Онкологиялық мекеменің (ұйымның) есебінде тұратын қатерлі ісікпен ауыратын науқастардан контингенттері;
3) 2200-кесте–қатерлі ісіктен қайтыс болғандар туралы мәліметтер;
4) 2201-кесте – есепті жылы тұрғандардың ішінен қайтыс болғандарды жынысы, жасы және орналасуы бойынша қайта бөлу;
5) 2300-кесте - Арнайы ем алуға тиісті қатерлі ісікпен ауыратын науқастарды емдеу туралы мәліметтер (ІІ клиникалық топ).

3. Первый раздел – таблица 1000 - Отчетность о заболеваниях злокачественными новообразованиями.
1) Таблица 1000 включает 38 локализаций злокачественных новообразований (всего 72 строки, в том числе 3 сводные группы по рубрикам МКБ. В пределах предусмотренных локализаций осуществляется свод данных по полу (мужчина, женщина) и возрастным группам с интервалом: 0-4, 5-9, 10-14, 15-17, 18-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно, в том числе сельских жителей.
2) При заполнении таблицы 1000 следует строго придерживаться указанного в каждой строке шифра заболевания по МКБ:
3) в строки 01 и 02 – сумма строк всех злокачественных новообразований от С00 и включая С97;
4) в строки 03 и 04 - злокачественные новообразования губы (С00), за исключением кожи губы (С43.0, С44.0);
5) в строки 05 и 06 - злокачественные новообразования языка, полости рта и ротоглотки и саркому Капоши неба (С01-С06, С09, С10, С46.2), исключая одонтогенные новообразования (С 41.0-С 41.1);
6) в строки 07 и 08 – злокачественные новообразования слюнной железы (кроме малых слюнных желез) (С07-С08);
7) в строки 09 и 10 – злокачественные новообразования носоглотки (С 11);
8) в строки 11 и 12 – злокачественные новообразования гортаноглотки (С 12, С 13, С 14);
9) в строки 13 и 14 - злокачественные новообразования пищевода (С 15);
10) в строки 15 и 16 - злокачественные новообразования желудка (С 16);
11) в строки 17 и 18 - злокачественные новообразования ободочной кишки (С 18);
12) в строки 19 и 20 - злокачественные новообразования прямой кишки, ректосигмоидного соединения, заднего прохода (анального отверстия) и анального канала (С 19-С 21), за исключением края и кожи анального отдела (С 43.5, С 44.5);
13) в строки 21 и 22 - злокачественные новообразования печени и внутрипеченочных желчных протоков (С 22);
14) в строки 23 и 24 - злокачественные новообразования поджелудочной железы (С 25);
15) в строки 25 и 26 - злокачественные новообразования гортани (С 32);
16) в строки 27 и 28 - злокачественные новообразования трахеи, бронхов и легких (С 33-С 34);
17) в строки 29 и 30 - злокачественные новообразования костей и суставных хрящей (С 40-С 41);

3. Бірінші бөлім – 1000-кесте – Қатерлі ісік аурулары туралы есеп.
1000-кесте қатерлі ісіктердің 38 жерде орналасу қамтиды (барлығы 72 жол, оның ішінде енсаулыққа байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесіне (бұдан әрі -АХЖ-10) айдары бойынша 3 жиынтық топ. Көзделген орналасулар шегінде (ер, әйел) жынысы және бес жылдық интервалмен жас топтары бойынша деректер жиынтығы жүзеге асырылады: 0-4, 5-9, 10-14, 15-17, 18-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85 жас және одан жоғары, 14-тен 28 жас қоса алғанда, оның ішінде ауыл тұрғындары.
1000-кестені толтырған кезде әр жолда көрсетілген ауру шифрі ХАЖ бойынша қатаң сақтаған жөн:
1) 01 мен 02-жолдарда – С 00-ден және С 97 қоса алғанда барлық қатерлі ісіктердің жиынтығы бағанадағы сомасына;
2) 03 пен 04-жолдарда – ерін терісін (С 43.0, С 44.0) қоспағанда, еріннің қатерлі обыры (С 00);
3) 05 пен 06-жолдарда – тістен тараған ісіктерді (С 41.0 - С 41.1) қоспағанда, тіл, ауыз қуысы және ауыз жұтқыншағы және таңдайдың Капоша саркомасының (С 01-С 06, С 09, С 10, С 46.2) қатерлі ісіктері;
4) 07 мен 08-жолдарда – сілекей безінің (кішкентай сілекей безінен басқа) қатерлі обыры (С 07-С 08);
5) 09 бен 10-жолдарда – мұрын жұтқыншағын қатерлі обыры (С 11);
6) 11 мен 12-жолдарда – көмей жұтқыншағының қатерлі обыры (С 12, С 13, С 14);
7) 13 пен 14-жолдарда – өңештің қатерлі обыры (С 15);
8) 15 пен 16-жолдарда – асқазанның қатерлі обыры (С 16);
9) 17 мен 18-жолдарда – тоқ ішектің қатерлі обыры (С 18);
10) 19 бен 20-жолдарда – тік ішектің шеті мен терісін қоспағанда (С 43.5, С 44.5), тік ішек, ректосигмалық қосылыстың, анустың және анустық каналдың қатерлі ісіктері (С 19-С 21);
11) 21 мен 22-жолдарда – бауыр және бауыр ішілік өт жолдарының қатерлі обыры (С 22);
12) 23 пен 24-жолдарда – ұйқы безінің қатерлі обыры (С 25);
13) 25 пен 26-жолдарда – көмейдің қатерлі обыры (С 32);
14) 27 мен 28-жолдарда – кеңірдек, бронхтар мен өкпенің қатерлі ісіктері (С 33-С 34);
15) 29 бен 30-жолдарда - жоғарғы жақсүйектік қуыстары (С 31.0) мен құлақ шеміршектері (С 49.0), көмей (С 32.3), мұрынды (С 30.0) қоспағанда, сүйектер мен буын шеміршектерінің (С 40-С 41) қатерлі ісіктері;
16) 31 мен 32-жолдарда – буын шеміршіктерін (С 40-С 41), көмейді (С 32.3) және мұрынды (С 30.0) қоспағанда, мезотелиома, жұмсақ тіндердің Капоши саркомасы, перифериялық жүйкелер және вегетативті жүйке жүйесінің, жұмсақ тіндердің қосылысы және басқа түрлерінің қатерлі ісіктері (С 45, С 46.1, С 47, С 49);
17) 33 пен 34-жолдарда – меланоманың қатерлі обыры (С 43);

18) в строки 31 и 32 – мезотелиома, саркома Капоши мягких тканей, злокачественные новообразования периферических нервов и вегетативной нервной системы, соединительной и других типов мягких тканей (С 45, С 46.1, С 47, С 49);
19) в строки 33 и 34 - злокачественные новообразования меланомы (С 43);
20) в строки 35 и 36 - другие злокачественные новообразования кожи, в том числе сальных и потовых желез, саркома Капоши кожи (С 44, С 46.0), за исключением кожи половых органов;
21) в строку 37- злокачественные новообразования женской молочной железы (С 50),
22) в строку 38 - злокачественные новообразования шейки матки (С 53);
23) в строку 39 - злокачественные новообразования тело матки (С 54);
24) в строку 40 - злокачественные новообразования яичника (С 56);
25) в строку 41 - злокачественные новообразования предстательной железы (С 61);
26) в строку 42 - злокачественные новообразования яичка (С 62);
27) в строки 43 и 44 - злокачественные новообразования почки (С 64);
28) в строки 45 и 46 - злокачественные новообразования мочевого пузыря (С 67);
29) в строки 47 и 48 - злокачественные новообразования глаза и его придаточного аппарата (С 69);
30) в строки 49 и 50 - злокачественные новообразования головного мозга, мозговых оболочек, спинного мозга, черепных нервов и других отделов центральной нервной системы (С 70-С 72);
31) в строки 51 и 52 - злокачественные новообразования щитовидной железы (С73);
32) в строки 53 и 54 – сумма строк злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей по нижеперечисленным строкам (строки 55-70) соответственно полу (С 81-С96);
33) в строки 55 и 56 - злокачественные новообразования лимфогранулематоза (С 81);
34) в строки 57 и 58 - злокачественные лимфомы (фолликулярная неходжкинская лимфома, диффузная неходжкинская лимфома, периферические и кожные Т-клеточные лимфомы), другие и неуточненные типы неходжкинских лимфом (С 82-С 85);
35) в строки 59 и 60 - злокачественные новообразования острый лимфобластный лейкоз (С91.0);
36) в строки 61 и 62 - злокачественные новообразования других лимфолейкоза (хронический, подострый и другие) (С91.1-С 91.9);
37) в строки 63 и 64 - злокачественные новообразования острый миелолейкоз (С92.0);
38) в строки 65 и 66 - злокачественные новообразования других миелолейкозов (хронический, подострый и другие) (С92.1-С 92.9);
39) в строки 67 и 68 - другие лейкозы (С93-С95);
40) в строки 69 и 70 – злокачественные иммунопролиферативные болезни, множественная миелома, злокачественные плазмоклеточные новообразования, другие и неуточненные злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей (С 88, С90, С96);
41) в строки 71 и 72 – прочие злокачественные новообразования, не вошедшие в перечисленные выше строки (С 17, С 23-С 24, С 26-С 31, С 35-С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, С 51-С 52, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65-С 66, С 68, С 74-С 80, С 97).

18) 35 пен 36-жолдарда – жыныс жолдарының терісін қоспағанда, тері, оның ішінде май мен тер бездерінің, тері Капоша саркомасының басқа қатерлі ісіктері (С 44, С 46.0);
19) 37-жолда – ер көкірек безінің, әйелдің сүт безі терісінің қатерлі ісіктерін (С 43.5, С 44.5) қоспағанда, әйелдің сүт безінің қатерлі обыры (С 50);
20) 38-жолда – жатыр мойнының қатерлі обыры (С 53);
21) 39-жолда – жатыр денесінің қатерлі обыры (С 54);
22) 40-жолда – аналық жыныс безінің қатерлі обыры (С 56);
23) 41-жолда – аталық жыныс безінің қатерлі обыры (С 62);
24) 42-жолда – қуықалды безінің қатерлі обыры (С 61);
25) 43 пен 44-жолдарда – бүйрек астаушасынан басқа, бүйректің қатерлі обыры (С 64);
26) 45 пен 46-жолдарда – қуықтың қатерлі обыры (С 67);
27) 47 мен 48-жолдарда – көз және оның қосымша аппаратының қатерлі ісіктері (С 69);
28) 49 бен 50-жолдарда - бас миының, ми қабығының, жұлынның, бас сүйек жүйкесінің және орталық жүйке жүйесінің басқа да бөлімдерінің қатерлі ісіктері (С 70-С 72);
29) 51 мен 52-жолдарда – қалқанша безінің қатерлі обыры (С 73);
30) 53 пен 54-жолдарда – жынысына сәйкес (С 81-С 96) төменде берілген жолдар (49-64-жолдар) бойынша лимфоидтық және қан өндіретін тіндердің қатерлі ісіктер жиыны;
31) 55 пен 56-жолдарда - лимфогранулематоздың қатерлі обыры (С 81);
32) 57 мен 58-жолдарда - қатерлі лимфомалар (фолликулярлық ходжкиндік емес лимфома, диффузиялық ходжкиндік емес лимфома, перифериялық және тері (Т-жасушалы лимфомалар), басқа да және ходжкиндік емес лимфомалардың нақтыланбаған түрлері (С 81-С 85);
33) 59 бен 60-жолдарда – жіті лимфобластық лейкоздың қатерлі обыры (С 91.0);
34) 61 мен 62-жолдарда – басқа (созылмалы, жітілеу және басқа) лимфолейкоздардың қатерлі обыры (С 91.1-9);
35) 63 пен 64-жолдар – жіті миелолейкоздың қатерлі обыры (С 92.0);
36) 65 пен 66-жолдар - басқа (созылмалы, жітілеу және басқа) миелолейкоздардың қатерлі ісіктері (С 92.1-9);
37) 67 мен 68-жолдарда - басқа да лейкоздар (С 93-С 95);
38) 69 бен 70-жолдарда – қатерлі иммунопролиферативті аурулар, көптік миелома, қатерлі плазма-жасушалық ісіктер, басқа және нақтыланбаған лимфоидтық, қан өндіретін және оған жақын тіндердің қатерлі ісіктері (С 88, С 90, С 96);
39) 71 мен 72-жолдарда – жоғарыда берілген жолдарда кірмеген өзге қатерлі ісіктер.

4. При заполнении формы следует иметь в виду, что первоначально локализованные лимфосаркомы и другие злокачественные лимфомы (в желудке, кишечнике и прочие), как и генерализованные их формы, следует показывать по строкам 57 и 58 (шифр С 82-С 85).
5. В подтабличной строке 1001 из общего числа зарегистрированных заболеваний у мужчин и женщин с таблицы 1000 графа 22 выделяются сельские жители.
6. Второй раздел отчета – таблица 2100 - Контингенты больных злокачественными новообразованиями, состоящих на учете онкологической организации (по графам):
1) в графу 1 – число больных с ранее установленным диагнозом злокачественного новообразования, взятые на учет в отчетном году, ранее наблюдавшиеся в других лечебно-профилактических организациях, и больные, ранее снятые с учета онкологического диспансера в связи с неимением сведений в течение отчетного года;
2) в графу 2 - сведения о больных с впервые в жизни установленным диагнозом злокачественного новообразования, взятых на учет в отчетном году, кроме посмертно-учтенных;
3) в графы 3 и 8 – сведения об обстоятельстве выявление опухоли при самообращении, профилактических осмотрах и скринингах из числа впервые взятых на учет больных (графа 2);
4) в графу 9 – из числа впервые взятых на учет (графа 2) выделяются больные, у которых диагноз злокачественного новообразования подтвержден морфологически (гистологически и, или цитологически);
5) в графах 10, 11, 12 и 13 указывается число больных злокачественными новообразованиями, имевших I, II, III и IV стадии заболевания из числа впервые взятых на учет (графа 2);
6) в графу 14 – общее число больных злокачественными новообразованиями, снятых с учета в отчетном году (сумма граф 12-16);
7) в графах 15, 16, 17, 18, 19 – число больных по перечисленным причинам снятия с учета в отчетном году: 15 - выехало, 16 - диагноз не подтвержден, 17 - не имело сведений, 18 - с диагнозом "базалиома", 19 - умер от другого заболевания;
8) в графе 20 указывают сведения об общем числе больных злокачественными новообразованиями, состоящих на учете на конец отчетного года, в том числе и о практически здоровых лицах (III клиническая группа) после проведенного им радикального лечения;
9) в графу 21 - из графы 20 выделяются сведения о больных, состоящих на учете с момента установления диагноза 5 и более лет.
10) Разность между графой 2 и суммой граф 10-13 соответствует числу больных с неустановленной стадией заболевания и больных, страдающих формами опухолей, не имеющих стадийности.
11) При определении длительности наблюдения необходимо считать началом не дату взятия больного на учет данной организацией, а дату установления диагноза злокачественного новообразования независимо от того, где этот диагноз был впервые установлен. За временную единицу отсчета принимается не число, а месяц. Так, если диагноз установлен в декабре 2000 года (любое число, включая 31) или ранее в отчет за 2005 год больной включается в графу 21 "из них 5 и более лет".

4. Нысанды толтырған кезде бастапқы оқшауланған лимфосаркомалар мен басқа да қатерлі лимфомалары (асқазан, ішектер және басқалардағы), олардаң таралған нысандары сияқты, 57 мен 58-жолдар (С 82-С 85 шифрлары) бойынша көрсеткен дұрыс.
5. Ерлер мен әйелдерде тіркелген аурулардың жалпы санынан 1001 кіші кесте жолында 1000 бағанда 22 ауыл тұрғындары бөліп көрсетіледі.
6. Есептің екінші бөлімі – 2100-кесте - Онкологиялық ұйымның есебінде тұратын қатерлі ісікпен ауыратын науқастардың контингенттері (бағандар бойынша):
1) 1-бағанда – есепті жылы есепке алынған қатерлі ісік диагнозы ерте қойылған, басқа да емдеу-профилактикалық ұйымдарда бұрын тексерілген науқастардың және есепті жылдың ішінде мәліметтердің болмауына байланысты онкологиялық диспансер есебінен ерте шығарылған науқастардың саны;
2) 2-бағанда – қайтыс болғаннан кейін тіркелгендерді қоспағанда, есепті жылы есепке алынған қатерлі ісік диагнозы өмірінде бірінші рет қойылған науқастар туралы мәліметтер;
3) 3 пен 8-бағандарда – науқастарды есепке алғаш рет алғандар қатарынан өзі өтініш жасаған, профилактикалық қарап тексеру және скринингтер кезінде ісікті анықтау жағдайы туралы мәліметтер (2-бағ.);
4) 9-бағанда – есепке алғаш рет алынғандар ішінен (2-бағ.) қатерлі ісік диагнозы морфологиялық (гистологиялық және/немесе цитологиялық) расталған науқастар бөліп көрсетіледі;
5) 10, 11, 12 және 13-бағандарда есепке алғаш рет алынғандар ішінен (2-бағ.) аурудың I, II, III және IV сатысындағы қатерлі ісікпен ауыратын науқастардың саны көрсетіледі;
6) 14-бағанда – есепті жылы тіркеуден шығарылған қатерлі ісікпен ауыратын науқастардың жалпы саны (12-16-бағандар сомасы);
7) 15, 16, 17, 18, 19-бағандарда – есепті жылы есептен шығарудың санамаланған себептері бойынша науқастардың саны: 12 – келген, 13 – диагнозы расталмаған, 14 –мәлімет болған жоқ, 15 - "базалиома" диагнозымен, 16 – басқа аурудан қайтыс болған;
8) 20-бағанда есепті жылдың аяғында есепте тұрған қатерлі ісіктері бар науқастардың жалпы саны туралы, оның ішінде оларға түбегейлі емдеу жүргізілгеннен кейін іс жүзінде сауыққан адамдар (ІІІ клиникалық топ) туралы мәліметтерді көрсетеді;
9) 21-бағанда – 17-бағаннан диагнозы 5 және одан көп жыл қойылған сәттен бастап тіркеуде тұрған науқастар туралы мәліметтер бөліп көрсетіледі.
10) 2-баған мен 10-13-бағандар сомасы арасындағы айырмашылық аурудың сатысы қойылмаған науқастар мен сатылығы жоқ ісіктердің түрлерімен зардап шегетін науқастардың санына сәйкес келеді.
11) Қадағалаудың ұзақтығын айқындау кезінде басталған күн ретінде осы ұйымның науқасты есепке алған күнін емес, диагноздың алғаш рет қай жерде белгіленгеніне қарамастан, қатерлі ісік диагнозы анықталған күнді есептеу қажет. Есептеудің уақыт бірлігіне күн емес, ай жатады. Осылайша, егер диагноз 2000 жылдың желтоқсанында (31 қоса алғанда кез келген күн) немесе одан бұрын белгілеген болса 2005 жылғы есепте науқас "оның ішінде 5 және одан да астам жыл" 21-бағанға енгізіледі.

12) Больные, меняющие местожительство внутри области в пределах территории обслуживания онкологической организацией, не считаются выехавшими и не включаются в графу 15, за исключением, когда отчет составляется в разрезе города и села.
13) Больные с диагнозом "Базалиома кожи" снимаются с учета по истечении 5-ти лет после излечения, при обнаружении рецидива они регистрируются как больной с ранее установленным диагнозом. В эту категорию не включаются больные с диагнозом "Плоскоклеточный рак кожи".
14) В графу 2 также не включаются сведения о лицах, взятых на учет в отчетном году и у которых диагноз злокачественного новообразования не подтвердился при динамическом наблюдении, что требует замену в течение отчетного года на другой впервые выявленный случай.
15) В графе 20 не учитываются больные, о которых онкологическая организация не имело сведений в течение отчетного года.
16) В графы 2 и 20 не включаются сведения о посмертно-учтенных, которые ранее наблюдались и лечились в других лечебно-профилактических организациях и попали под контроль онкологического диспансера (отделения).
17) Если больной злокачественным новообразованием состоял на учете онкологической организации и умер от другого заболевания, учитывается в графе 16 по основному диагнозу для расчета баланса.
7. Подтабличная строка 2101 информирует о числе лиц, имевших первично-множественные опухоли (пункт 1) и из них, возникших синхронно (пункт 2), из общего числа больных, взятых на учет в отчетном году с впервые в жизни установленным диагнозом злокачественного новообразования (графа 2 строка 1).
8. Подтабличная строка 2102 - о впервые выявленных больных с преинвазивным раком (пункты 1 и 2), но эти данные не включаются ни в одну из таблиц Формы.
9. Подтабличная строка 2103 – о сельских жителях из числа больных, состоящих на учете онкологической организации на конец отчетного года (стр.1 графа 20).
10. Третий раздел отчета – таблица 2200 - Сведения об умерших от злокачественных новообразований:
1) в графах 1 и 2 распределяются умершие, диагноз которым установлен посмертно в отчетном году;
2) в графе 3 – умершие из общего числа при жизни состоявших больных на учете онкологической организации (графа 20 таблицы 2100), впервые взятых на учет в отчетном году (графа 2 таблицы 2100) и посмертно-учтенные (графа 1 таблицы 2200);
3) в графах 4, 5, 6 – число умерших, проживших менее года с момента установления диагноза.
4) В общее число умерших (графа 3) не включаются умершие от другого заболевания, так как они идут в таблице 2100 и в смертность от рака они не засчитываются.

12) Облыс ішінде онкологиялық ұйым қызмет көрсететін аумақ шегінде тұрған жерлерін ауыстыратын науқастар көшіп кеткен болып есептелмей және есеп қала немесе ауыл бөлінісінде жасалатын жағдайды қоспағанда, 15-бағанға енгізілмейді.
13) "Тері базалиомасы" диагнозы бар науқастар сауыққаннан кейін 5 жыл өткен соң есептен шығарылады, ауру қайта асқынған жағдайда олар диагнозы ерте қойылған науқас ретінде тіркеледі. "Терінің жалпақ жасушалық обыры" диагнозы бар науқастар бұл санатқа қосылмайды.
14) 2-бағанда сондай-ақ есепті жылы есепке алынған және динамикалық қадағалау кезінде қатерлі ісік диагнозы расталмаған адамдар туралы мәліметтер енгізілмейді, бұл есепті жыл ішінде алғаш рет анықталған жағдайға ауыстыруды талап етеді.
15) 20-бағанда онкологиялық ұйымда есепті жыл ішінде мәліметтері болған науқастар ескерілмеуге тиіс.
16) 2 мен 20-бағандарда басқа емдеу-профилактикалық ұйымдарда бұрын бақыланған және емделген және онкологиялық диспансердің (бөлімшенің) бақылауына алынған қайтыс болғаннан кейін тіркелгендер туралы мәліметтер енгізілмейді.
17) Егер қатерлі ісікпен ауыратын науқас онкологиялық диспансерде тіркеуде тұрғанда және басқа аурудан қайтыс болса, теңгерімді есептеу үшін негізгі диагноз бойынша 16-бағанда ескеріледі.
7. 2101-кестенің астындағы жол көптеген-бастапқы ісіктері бар адамдардың саны туралы ақпарат береді (1-т.) олардың ішінде синхронды пайда болғандары (2-т.), есепті жыл ішінде есепке алынған науқастардың жалпы санының ішінен өмірінде алғаш рет қатерлі ісіктің жаңадан пайда болу диагнозы белгіленгендер (2-баған 1-жол).1).
8. 2102-кестенің астындағы жол–преинвазивтік обырмен алғаш рет анықталған науқастар туралы (1 және 2-тармақтар), алайда осы деректер Нысан кестелерінің біреуіне де енгізілмеген.
9. 2103-кестенің астындағы жол – есепті жылдың соңында онкологиялық ұйымда тіркеуде тұрған науқастардың ішінен ауыл тұрғындары туралы (20-бағ. 1-жолы).
10. Есептің үшінші бөлімі – 2200-кесте – Қатерлі ісіктен қайтыс болғандар туралы мәліметтер:
1) 1 мен 2-бағандар диагнозы есепті жылы қайтыс болғаннан кейін қойылған қайтыс болғандар бөлінеді;
2) 3-бағанда – өмір тірі кезінде онкологиялық ұйымның тіркеуінде тұрған науқастардың жалпы санына байланысты қайтыс болғандар (2100-кестенің 20-бағаны), есепті жылы есепке алғаш рет алынғандар (2100-кестенің 2-бағаны) және қайтыс болғаннан кейін тіркелгендер (2200-кестенің 1-бағаны);
3) 4, 5, 6-бағандарда – диагноз қойылған сәттен бастап кемінде бір жыл өмір сүргіп қайтыс болғандардың саны.
4) Қайтыс болғандардың жалпы санына (3-бағ) басқа аурудан қайтыс болғандар енгізілмейді, өйткені олар 2100-кестеде бар және олар обырдан қайтыс болды деп есептелмейді.

5) Больной с первично-множественной формой опухоли указывается в таблице 2200 по той форме опухоли, которая послужила основной причиной смерти больного.
6) В случае, когда больной взят на учет лишь в отчетном году, а диагноз был установлен в предшествующем отчетному году, то в случае его смерти при расчете "показателя летальности на 1-ом году" его продолжительность жизни рассчитывается с момента установления диагноза.
Четвертый раздел – таблица 2201 – Распределение умерших от злокачественных новообразований по полу, возрасту и локализациям в отчетном году состоящих:
Таблица 2201 включает 32 локализаций злокачественных новообразований (всего 58 строк, в том числе 3 сводные группы по рубрикам МКБ. В пределах предусмотренных локализаций осуществляется свод данных по полу (мужчина, женщина) и возрастным группам с пятилетним интервалом: 0-4, 5-9, 10-14, 15-17, 18-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно, в том числе сельские жители.
При заполнении таблицы 2201 следует строго придерживаться указанного в каждой строке шифра по МКБ:
40) в строки 01 и 02 – свод всех умерших от злокачественного новообразования от С00 и включая С97;
41) в строки 03 и 04 - злокачественные новообразования губы (С00);
42) в строки 05 и 06 - злокачественные новообразования языка, полости рта и ротоглотки и саркому Капоши неба (С01-С06, С09, С 10, С 46.2);
43) в строки 07 и 08 – злокачественные новообразования слюнной железы (кроме малых слюнных желез) (С07-С08);
44) в строки 09 и 10 – злокачественные новообразования носоглотки (С 11);
45) в строки 11 и 12 – злокачественные новообразования гортаноглотки (С 12, С 13, С 14);
46) в строки 13 и 14 - злокачественные новообразования пищевода (С 15);
47) в строки 15 и 16 - злокачественные новообразования желудка (С 16);
48) в строки 17 и 18 - злокачественные новообразования ободочной кишки (С 18);
49) в строки 19 и 20 - злокачественные новообразования прямой кишки, ректосигмоидного соединения, заднего прохода (анального отверстия) и анального канала (С 19-С 21);
50) в строки 21 и 22 - злокачественные новообразования печени и внутрипеченочных желчных протоков (С 22);
51) в строки 23 и 24 - злокачественные новообразования поджелудочной железы (С 25);
52) в строки 25 и 26 - злокачественные новообразования гортани (С 32);
53) в строки 27 и 28 - злокачественные новообразования трахеи, бронхов и легких (С 33-С 34);
54) в строки 29 и 30 - злокачественные новообразования костей и суставных хрящей (С 40-С 41);
55) в строки 31 и 32 – мезотелиома, саркома Капоши мягких тканей, злокачественные новообразования периферических нервов и вегетативной нервной системы, соединительной и других типов мягких тканей (С 45, С 46.1, С 47, С 49);
56) в строки 33 и 34 - злокачественные новообразования меланомы (С 43);
57) в строки 35 и 36 - другие злокачественные новообразования кожи, в том числе сальных и потовых желез, саркома Капоши кожи (С 44, С 46.0);
58) в строку 37- злокачественные новообразования женской молочной железы (С 50);
59) в строку 38 - злокачественные новообразования шейки матки (С 53);
60) в строку 39 - злокачественные новообразования тело матки (С 54);
61) в строку 40 - злокачественные новообразования яичника (С 56);
62) в строку 41 - злокачественные новообразования предстательной железы (С 61);
63) в строку 42 - злокачественные новообразования яичка (С 62);
64) в строки 43 и 44 - злокачественные новообразования почки (С 64), кроме почечной лоханки;
65) в строки 45 и 46 - злокачественные новообразования мочевого пузыря (С 67);
66) в строки 47 и 48 - злокачественные новообразования глаза и его придаточного аппарата (С 69);
67) в строки 49 и 50 - злокачественные новообразования головного мозга, мозговых оболочек, спинного мозга, черепных нервов и других отделов центральной нервной системы (С 70-С 72);
68) в строки 51 и 52 - злокачественные новообразования щитовидной железы (С 73);
69) в строки 53 и 54 – злокачественные лимфомы (фолликулярная неходжкинская лимфома, диффузная неходжкинская лимфома, периферические и кожные Т-клеточные лимфомы), другие и неуточненные типы неходжкинских лимфом (С 81-С 90, С 96);
70) в строки 55 и 56 - злокачественные новообразования лейкемии (С91-95, С96);
71) в строки 57 и 58 – прочие злокачественные новообразования, не вошедшие в перечисленные выше строки (С 17, С 23-С 24, С 26-С 31, С 35-С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, С 51-С 52, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65-С 66, С 68, С 74-С 80, С 97).

5) Ісіктің бастапқы көптік түрі бар науқас 2200-кестеде науқастың өлімінің негізгі себебі болған ісіктің түрі бойынша көрсетіледі.
6) Науқас есепті жылы ғана есепке алынған болса, ал диагнозы есепті жылдың алдындағы жылы белгіленген болса, онда ол қайтыс болған жағдайда "1-жылы қайтыс болу көрсеткіштері" есебі кезінде оның өмірінің ұзақтығы диагноз белгіленген сәттен бастап есептеледі.
Төртінші бөлім – 2201-кесте – Есепті жылы тұрғандардың ішінен жынысы, жасы және орналасуы бойынша қайтыс болғандарды қайта бөлу:
2201-кесте қатерлі ісіктің 32 жерде орналасуын қамтиды (барлығы 58 жол, оның ішінде АХЖ тарауы бойынша 3 жиынтық топ. Көзделген орналасулар шегінде (ер, әйел) жынысы және бес жылдық интервалмен жас топтары бойынша деректер жиыны жүзеге асырылады: 0-4, 5-9, 10-14, 15-17, 18-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85 жас және одан жоғары, 14-тен 28 жас қоса алғанда, оның ішінде ауыл тұрғындары.
2201-кестені толтырған кезде АХЖ-10 бойынша әр жолда көрсетілген шифрды қатаң сақтаған дұрыс:
1) 01 мен 02-жолдарда – С 00-ден және С 97 қоса алғанда, қатерлі ісіктен барлық қайтыс болғандардың жиыны;
2) 03 пен 04-жолдарда - ерін терісін қоспағанда (С 43.0, С 44.0), еріннің қатерлі обыры (С 00);
3) 05 пен 06-жолдарда - тістен тараған ісіктерді (С 41.0-С 41.1) есептемегенде, тіл, ауыз қуысы және ауыз жұтқыншағы және таңдайдың Капоша саркомасының (С 01-С 06, С 09, С 10, С 46.2) қатерлі ісіктері;
4) 07 мен 08-жолдарда – сілекей безінің (кішкентай сілекей безінен басқа) қатерлі обыры (С 07-С 08);
5) 09 бен 10-жолдарда – мұрын жұтқыншағының қатерлі обыры (С 11);
6) 11 мен 12-жолдарда – көмей жұтқыншағының қатерлі обыры (С 12, С 13, С 14);
7) 13 пен14-жолдарда –өңештің қатерлі обыры (С 15);
8) 15 мен 16-жолдарда – асқазанның қатерлі обыры (С 16);
9) 17 мен 18-жолдарда – тоқ ішектің қатерлі обыры (С 18);
10) 19 бен 20-жолдарда - тік ішектің шеті мен терісін қоспағанда (С 43.5, С 44.5), тік ішек, ректосигмалық қосылыстың, анустың және анустық каналдың қатерлі ісіктері (С 19-С 21);
11) 21 мен 22-жолдарда - бауыр және бауыр ішілік өт жолдарының қатерлі обыры (С 22);
12) 23 пен 24-жолдарда – ұйқы безінің қатерлі обыры (С 25);
13) 25 пен 26-жолдарда – көмейдің қатерлі обыры (С 32);
14) 27 мен 28-жолдарда – кеңірдек, бронхтары мен өкпенің қатерлі ісіктері (С 33-С 34);
15) 29 бен 30-жолдарда - жоғарғы жақсүйектік қуыстары (С 31.0) мен құлақ шеміршектерін (С 49.0), көмей (С 32.3), мұрынды (С 30.0) қоспағанда, сүйектер мен буын шеміршектерінің (С 40-С 41) қатерлі ісіктері;
16) 31 мен 32-жолдарда – буын шеміршіктерін (С 40-С 41), көмейді (С 32.3) және мұрынды (С 30.0) есептемегенде, мезотелиома, жұмсақ тіндердің Капоша саркомасы, перифериялық жүйкелер және вегетативті жүйке жүйесінің, жұмсақ тіндердің қосылыс және басқа түрлерінің қатерлі ісіктері (С 45, С 46.1, С 47, С 49);
17) 33 пен 34-жолдарда - меланоманың қатерлі обыры (С 43);
18) 35 пен 36-жолдарда - жыныс жолдарының терісін қоспағанда, тері, оның ішінде май мен тер бездерінің, тері Капоша саркомасының басқа қатерлі ісіктері (С 44, С 46.0);
19) 37-жолда - ер адамның көкірек безінің, әйелдің сүт безі терісінің қатерлі ісіктерін (С 43.5, С 44.5) есептемегенде, әйелдің сүт безінің қатерлі обыры (С 50);
20) 38-жолда–жатыр мойнының қатерлі обыры (С 53);
21) 39-жолда–жатыр денесінің қатерлі обыры (С 54);
22) 40-жолда - аналық жыныс безінің қатерлі обыры (С 56);
23) 41-жолда–қуықалды безінің қатерлі обыры (С 61);
24) 42-жолда–аталық жыныс безінің қатерлі обыры (С 62);
25) 43 пен 44-жолдарда–бүйрек астаушасынан басқа, бүйректің қатерлі обыры (С 64);
26) 45 пен 46-жолдарда–қуықтың қатерлі обыры (С 67);
27) 47 мен 48-жолдарда–көз және оның қосымша аппаратының қатерлі обыры (С 69);
28) 49 бен 50-жолдарда–бас миының, ми қабығының, жұлынның, бас сүйек жүйкесінің және орталық жүйке жүйесінің басқа да бөлімдерінің қатерлі ісіктері (С 70-С 72);
29) 51 мен 52-жолдарда–қалқанша безінің қатерлі обыры (С 73);
30) 53 пен 54-жолдарда – қатерлі лимфомалар (фолликулярлық ходжкиндік емес лимфома, диффузиялық ходжкиндік емес лимфома, перифериялық және тері Т-жасушалық лимфомалар), басқа және ходжкиндік лимфолардың нақтыланбаған түрлері (С 81-С 90, С 96);
31) 55 пен 56-жолдарда–лейкемиялардың қатерлі ісіктері (С 91-95, С 96);
32) 57 мен 58-жолдарда– жоғарыда санамаланған жолдарда кірмеген басқа қатерлі ісіктер (С 17, С 23-С 24, С 26-С 31, С 35-С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, С 51-С 52, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65-С 66, С 68, С 74-С 80, С 97).

При заполнении формы следует иметь в виду, что первоначально локализованные лимфосаркомы и другие злокачественные лимфомы (в желудке, кишечнике и прочие), как и генерализованные их формы, следует показывать по строкам 57 и 58 (шифр С 82-С 85).
11. Пятый раздел отчета – таблица 2300 - Сведения о лечении больных злокачественными новообразованиями, подлежащих специальному лечению (II клиническая группа):
1) в графу 1 по перечисленным локализациям распределяются больные, подлежавшие специальному лечению, из числа впервые взятых на учет в отчетном году (разность между графой 2 и графой 10 из таблицы 2100) и равняется сумме графа 2 + графа 4 + графа 6 + графа 7 + графа 8 таблицы 2300;
2) в графах 2 и 3 – больные, имевшие общие противопоказания к проведению специального противоопухолевого лечения;
3) в графах 4 и 5 – больные, отказавшиеся от проведения специального лечения;
4) в графу 6 – больные, продолжающие следующий этап какого-нибудь вида лечения;
5) в графу 7 – больные, которые по каким-то причинам не были взяты на лечение;
6) в графу 8 – общее число больных, закончивших специальное лечение в отчетном году, проведенное как в стационарах, так и в амбулаторных условиях;
7) в графы 9, 10, 11, 12, 13, 14 распределяются больные из предыдущей графы 8 по следующим методам лечения: только хирургического (графа 9), только лучевого (графа 10), только лекарственного (графа 11), комбинированного (графа 12), комплексного (графа 13) и химиолучевого (графа 14);
8) в графу 15 – из общего числа больных, закончивших специальное противоопухолевое лечение в предыдущих годах, выделяются больные, лечившиеся только амбулаторно;
9) в графы 16-19 – общее число больных независимо от стадии заболевания и времени взятия на учет, получившие в течение отчетного года лекарственное лечение с разделением на рецидив и прогрессирование (графы 16 и 17) и лучевую терапию с разделением рецидива и прогрессирование (графы 18 и 19), включая больных, показанных в предыдущих графах 9-15;
10) в графу 20 – число больных, получивших лечение за рубежом;
10) В таблицу включаются данные о проведенном и законченном лечении, независимо от их места проведения;
11) При заполнении графы 8 и исходящих от нее граф 9-15 вносятся сведения только о больных, закончивших лечение, и не включаются сведения о больных, продолжающих лечение или закончивших один из его этапов, а также получивших не основную, а дополнительную или поддерживающую терапию.

Нысанды толтырған кезде бастапқы оқшауланған лимфосаркомалар мен басқа да қатерлі лимфомалар (асқазан, ішектер және басқалардағы) және олардан туындаған нысандар сияқты болуы керек, 57 мен 58-жолдар (С 82-С 85 шифрлары) бойынша көрсеткен дұрыс.
11. Есептің бесінші бөлімі – 2300-кесте - Арнайы ем алуға тиісті қатерлі ісікпен ауыратын науқастарды емдеу туралы мәліметтер (II клиникалық топ):
1) 1-баған берілген орналасулар бойынша есепті жылы есепке алғаш рет алынғандардың ішінен арнайы емдеуге жататын науқастар болып қайта бөлінеді (2100-кестенің 2-бағ. және 10-бағ. арасындағы айырмашылығы) және 2300-кестенің 2-бағ. қосу 4-бағ. қосу 6-бағ. қосу 7-бағ. қосу 8-бағ. сомасына тең болады;
2) 2 мен 3-бағандарда – арнайы ісікке қарсы емдеу жүргізуге жалпы қарсы көрсеткіштері бар науқастар;
3) 4 пен 5-бағандарда – арнайы емдеу жүргізуден бас тартқан науқастар;
4) 6-бағанда – емдеудің қандай да бір түрінің келесі кезеңін жалғастыратын науқастар;
5) 7-бағанда – қандай да бір себептер бойынша емдеуге алынбаған науқастар;
6) 8-бағанда – стационарларда да, сондай-ақ амбулаториялық жағдайларда да жүргізілген есепті жылы арнайы емделуді аяқтаған науқастардың жалпы саны;
7) 9, 10, 11, 12, 13, 14-бағандарына аурулар бұның алдындағы 8- бағаннан емделудің келесі әдістері бойынша бөлінеді: тек қана хирургиялық (9-баған), тек қана сәулелік (10-баған), тек қана дәрілік (11-баған), құрамалы (12-баған), кешенді (13-баған) және химиялық-сәулелі (14-баған);
8) 15-бағанда – бұның алдындағы жылдары арнайы ісікке қарсы емделулерді аяқтаған науқастардың жалпы санынан тек қана амбулаториялық емделген науқастар ғана бөліп көрсетіледі;
9) 16-19 бағандарға – бұған дейінгі 9-15-тармақтарда көрсетілген науқастарды қоса есеп беру жылында дәрімен ем қабылдағандарды қайталану пен өршуге (16 және 17-тармақтар) бөле отырып және сәулелік терапия қабылдағандарды қайталану мен өршуге бөле отырып (18 және 19-тармақтар) аурудың сатысына және есепке алу уақытына қарамастан науқастардың жалпы саны.
9-1) 20-бағанда – шетелде ем қабылдаған науқастардың саны.
10) Кестеге олардың өткізілген жеріне қарамастан өткізілген және аяқталған емдеулер туралы деректер қосылады. Айталық, егер науқас № 027-l/y "Стационарлық аурудың медициналық картасынан үзінді көшірме" нысаны бойынша жүргізілген емделу көлемін көрсете отырып басқа емдеу-профилактикалық ұйымда арнайы ісікке қарсы ем алған жағдайда бұл деректер 2300-кестеде есепке алынады.
11) 8-бағанды және одан тарайтын 9-15-бағандарды толтыру кезінде емдеуді аяқтаған науқастар туралы ғана мәліметтер енгізіледі және емделуді жалғастырып жатқан немесе оның кезеңдерінің бірін аяқтаған, сондай-ақ негізгі емес, қосымша немесе қолдау терапиясын алған науқастар туралы мәліметтер енгізілмейді.

12. Арифметико-логический контроль.
1) Баланс между больными (таблицы 2100, 2200) и заболеваниями (1000) равен сумме чисел графа 2 табл. 2100 (больные, взятые на учет с впервые в жизни установленным диагнозом в отчетном году) плюс подтабличной строке 2101 пункт 1 (из общего числа больных, взятых на учет с впервые в жизни выявленными злокачественными новообразованиями (стр.1 графа 2) имели первично-множественные опухоли) плюс графе 1 табл.2200 (число умерших, диагноз которым установлен посмертно в отчетном году) равен данным табл.1000.
Приложение 11 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

12. Арифметикалық бақылау.
1) Науқастар (2100, 2200-кестелер) мен аурулар арасындағы теңгерім (1000) 2-баған 2100-кесте сандарын қосқан кезде (есепті жылы белгіленген диагнозбен есепке алынған науқастар) қосу кесте астындағы 2101 жол 1-т. (өмірінде алғаш рет қатерлі ісіктің жаңадан пайда болуы анықталып есепке алынған науқастардың жалпы саны (1-жол 2-баған) көптеген-бастапқы ісіктері барлар) қосу 1-баған 2200 кесте (есепті жылы диагноз қайтыс болғанан кейін белгіленген қайтыс болғандардың саны) 1000-кестенің деректеріне тең.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о больных туберкулезом
Отчетный период за 20___ год
Индекс: 11-ТБ
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
2000 Распределение впервые выявленных больных активным туберкулезом по полу и возрасту, месту жительства
Случаи туберкулеза
Шифр по МКБ Х пересмотра
Пол
№ строки
Число больных туберкулезом в возрасте
Всего
0
-
4
5
-
9

2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ -313/2020
Бұйрыққа 11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Туберкулезбен ауыратын науқастар туралы есеп
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 11 (ТБ)
Мерзімділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
БСН
2000 Алғаш аңықталған туберкулездің белсенді түрімен ауратын науқастарды жынысы, жасы және тұрғылықты мекен-жайы бойынша бөлу
Жолдың №
Туберкулез оқиғалары
ХАЖ Х қайта қарау шифрі
Жынысы
Барлығы
Жасы бойынша туберкулезбен ауыратын науқастардың саны
0-4
5-9

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о медицинской помощи детям".
2. в таблице 2000, строке 1 формы указывается общее число впервые выявленных больных туберкулезом.
3. в таблице 2000, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких.
4. в таблице 2000, строке 3 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких с бактериовыделением, установленным до начала лечения.
5. в таблице 2000, строке 4 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких, которые имели фазу распада до начала лечения.
6. в таблице 2000, строке 5 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "Фиброзно-кавернозный туберкулез легких".
7. в таблице 2000, строке 6 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких с диагнозом "Милиарный туберкулез".
8. в таблице 2000, строке 7 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких с диагнозами, не в пунктах 10-11.
9. в таблице 2000, строке 8 формы указывается число впервые выявленных больных с внелегочным туберкулезом.
10. в таблице 2000, строке 9 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "туберкулезный плеврит (в том числе эмпиема плевры)".
11. таблице 2000, строке 10 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "туберкулез мозговых оболочек и центральной нервной системы (далее -ЦНС)".
12. в таблице 2000, строке 11 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "туберкулез костей и суставов".
13. в таблице 2000, строке 12 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "туберкулез мочеполовых органов".
14. в таблице 2000, строке 13 формы указывается число впервые выявленных больных внелегочным туберкулезом с диагнозами, не указанными в пунктах 14-17.
15. в таблице 2000, строке 14 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, установленным до начала лечения и типом "рецидив".
16. в таблице 2000, строке 15 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с подтвержденным туберкулезом с множественной лекарственной устойчивостью (далее -ТБ МЛУ).
17. в таблице 2000, строке 16 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с подтвержденным ТБ МЛУ, не получавших ранее лечение препаратами первого ряда.

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Туберкулезбен ауыратын науқастар туралы жылдық есеп" әкімшілік деректері.
2. Нысанның 2000 кестесінде, 1-жолда алғашқы рет анықталған туберкулезбен науқастанғандардың саны көрсетіледі.
3. Нысанның 2000 кестесінде, 2-жолында алғашқы рет анықталған өкпе туберкулезімен науқастанғандардың саны көрсетіледі.
4. Нысанның 2000 кестесінде, 3-жолында емдеудің басында белгілі болған, бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезі науқасымен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
5. Нысанның 2000 кестесінде, 4-жолында емдеудің басында ыдырау сатысында болған, өкпе ТБ туберкулезі науқасымен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
6. Нысанның 2000 кестесінде, 5-жолында "Өкпенің фиброзды-кавернозды туберкулезі" диагнозы науқасымен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2000 кестесінде, 6-жолында "Милиарды туберкулез" диагнозымен өкпе туберкулезі науқасымен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
8. Нысанның 2000 кестесінде, 7-жолында 10-11 тармақтарындағы емес, өкпе туберкулезі диагнозы бар науқаспен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 2000 кестесінде, 8-жолында өкпе сыртындағы туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 2000 кестесінде, 9-жолында "туберкулезді плеврит (оның ішінде плевраның эмпиемасы)" диагнозы бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 2000 кестесінде, 10-жолында "ми қабықшалары мен ОНЖ туберкулезі" диагнозы бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 2000 кестесінде, 11-жолында "сүйектер мен буындардың туберкулезі" диагнозы бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 2000 кестесінде, 12-жолында "несептiк жыныстық органдарының туберкулезі" диагнозы бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
14. Нысанның 2000 кестесінде, 13-жолында 14-17 тармақтарда көрсетілмеген диагноздары бар өкпе сыртындағы туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 2000 кестесінде, 14-жолында емдеудің басында белгіленген және "рецидив" типті бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
16. Нысанның 2000 кестесінде, 15-жолында көптеген дәрілерге тұрақты туберкулез (бұдан әрі -КДТ ТБ)расталған туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
17. Нысанның 2000 кестесінде, 16-жолында бұрынырақ бірінші қатардағы препараттармен ем қабылдамаған, КДТ ТБ расталған туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.

18. в таблице 2000, строке 17 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с подтвержденным туберкулезом с широкой лекарственной устойчивостью (далее- ТБ ШЛУ).
19. в таблице 2000, графе А формы указывается № строки.
20. в таблице 2000, графе Б формы указываются случаи туберкулеза.
21. в таблице 2000, графе В формы указывается Шифр МКБ Х пересмотра.
22. в таблице 2000, графе Г формы указывается пол – "М"-мужской, "Ж"-женский.
23. в таблице 2000, графе 1 формы указывается общее число больных туберкулезом.
24. в таблице 2000, графе 2 формы указывается возраст от 0 до 4 лет включительно.
25. в таблице 2000, графе 3 формы указывается возраст от 5 до 9 лет включительно.
26. в таблице 2000, графе 4 формы указывается возраст от 10 до 14 лет включительно.
27. в таблице 2000, графе 5 формы указывается возраст от 15 до 19 лет включительно.
28. в таблице 2000, графе 6 формы указывается возраст от 20 до 24 лет включительно.
29. в таблице 2000, графе 7 формы указывается возраст от 25 до 28 лет включительно.
30. в таблице 2000, графе 8 формы указывается возраст от 29 до 34 лет включительно.
31. в таблице 2000, графе 9 формы указывается возраст от 35 до 39 лет включительно.
32. в таблице 2000, графе 10 формы указывается возраст от 40 до 44 лет включительно.
33. в таблице 2000, графе 11 формы указывается возраст от 45 до 49 лет включительно.
34. в таблице 2000, графе 12 формы указывается возраст от 50 до 54 лет включительно.
35. в таблице 2000, графе 13 формы указывается возраст от 55 до 64 лет включительно.
36. в таблице 2000, графе 14 формы указывается возраст от 65 до 69 лет включительно.
37. в таблице 2000, графе 15 формы указывается возраст от 70 до 74 лет включительно.
38. в таблице 2000, графе 16 формы указывается возраст от 75 до 79 лет включительно.
39. в таблице 2000, графе 17 формы указывается возраст от 80 до 84 лет включительно.
40. в таблице 2000, графе 18 формы указывается возраст от 85 лет и старше.
41. в таблице 2000, графе 19 формы указывается возраст от 14 до 28 лет включительно.
42. в таблице 2000, графе 20 формы указывается возраст от 15 до 17 лет включительно.

18. Нысанның 2000 кестесінде, 17-жолында АДТ ТБ расталған туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
19. Нысанның 2000 кестесінде, А бағанында туберкулез оқиғалары көрсетіледі.
20. Нысанның 2000 кестесінде, Б бағанында туберкулезбен болған жағдай көрсетіледі
21. Нысанның 2000 кестесінде, В бағанында АХЖ -10 бойынша қайта қарау Шифры көрсетіледі.
22. Нысанның 2000 кестесінде, Г бағанында жынысы – "Е"-еркек, "Ә"-әйел көрсетіледі.
23. Нысанның 2000 кестесінде, 1 бағанында туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
24. Нысанның 2000 кестесінде, 2 бағанында 0-ден 4-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
24. Нысанның 2000 кестесінде, 3 бағанында 5-тен 9-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
25. Нысанның 2000 кестесінде, 4 бағанында 10-нан 14-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
26. Нысанның 2000 кестесінде, 5 бағанында 15-тен 19-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
27. Нысанның 2000 кестесінде, 6 бағанында 20-дан 24-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
28. Нысанның 2000 кестесінде, 7 бағанында 25-тен 29-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
29. Нысанның 2000 кестесінде, 8 бағанында 30-дан 34-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
30. Нысанның 2000 кестесінде, 9 бағанында 35-тен 39-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
31. Нысанның 2000 кестесінде, 10 бағанында 40-тан 44-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
32. 2000 кестесінде, 11 бағанында 45-тен 49-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
33. Нысанның 2000 кестесінде, 12 бағанында 50-ден 54-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
34. Нысанның 2000 кестесінде, 13 бағанында 55-тен 64-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
35. Нысанның 2000 кестесінде, 14 бағанында 65-тен 69-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
36. Нысанның 2000 кестесінде, 15 бағанында 70-тен 74-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
37. Нысанның 2000 кестесінде, 16 бағанында 75-тен 79-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
38. Нысанның 2000 кестесінде, 17 бағанында 80-нен 84-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
39. Нысанның 2000 кестесінде, 18 бағанында 85 жастан және жоғары жастағы науқастардың жасы көрсетіледі.
40. Нысанның 2000 кестесінде, 19 бағанында 14-тен 29-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
41. Нысанның 2000 кестесінде, 20 бағанында 15-тен 17-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
42. Нысанның 2000 кестесінде, 21 бағанында туберкулезбен науқастардың – ауыл тұрғындарының саны көрсетіледі.

43. в таблице 2000, графе 21 формы указывается число больных туберкулезом – сельских жителей.
44. в таблице 2100, строке 1 формы указывается общее число больных туберкулезом легких.
45. в таблице 2100, строке 2 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "первичный туберкулезный комплекс".
46. в таблице 2100, строке 3 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "очаговый туберкулез".
47. в таблице 2100, строке 4 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "инфильтративный туберкулез, все виды".
48. в таблице 2100, строке 5 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "диссеминированный туберкулез, все виды".
49. в таблице 2100, строке 6 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "Фиброзно-кавернозный туберкулез, все виды".
50. в таблице 2100, строке 7 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "Казеозная пневмония, все виды".
51. в таблице 2100, строке 8 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "Милиарный туберкулез".
52. в таблице 2100, строке 9 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозами, не указанными в п. 48-54.
53. в таблице 2100, строке 10 формы указывается число больных туберкулезом легких, которые имели фазу распада до начала лечения.
54. в таблице 2100, строке 11 формы указывается общее число больных внелегочным туберкулезом.
55. в таблице 2100, строке 12 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез внутригрудных лимфоузлов".
56. в таблице 2100, строке 13 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулезный плеврит (в том числе эмпиема)".
57. в таблице 2100, строке 14 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез мозговых оболочек и ЦНС".
58. в таблице 2100, строке 15 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез костей и суставов".
59. в таблице 2100, строке 16 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез мочеполовых органов".
60. в таблице 2100, строке 17 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез периферических лимфоузлов".

43. Нысанның 2100 кестесінде, 1 жолында өкпе туберкулезімен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
44. Нысанның 2100 кестесінде, 2 жолында "алғашқы туберкулездік кешен" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
45. Нысанның 2100 кестесінде, 3 жолында "ошақтық туберкулез" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
46. Нысанның 2100 кестесінде, 4 жолында "инфильтрленген туберкулез, барлық түрлері" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
47. Нысанның 2100 кестесінде, 5 жолында "диссеминирленген туберкулез, барлық түрлері" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
48. Нысанның 2100 кестесінде, 6 жолында "фиброзды-каверноздық туберкулез, барлық түрлері" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
49. Нысанның 2100 кестесінде, 7 жолында "казеоздық пневмония, барлық түрлері" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
50. Нысанның 2100 кестесінде, 8 жолында "Милиардық туберкулез" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
51. Нысанның 2100 кестесінде, 9 жолында 48-54-тармақтарында көрсетілмеген диагноздары бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
52. Нысанның 2100 кестесінде, 10 жолында емдеудің басталуына дейін ыдырау сатысында болған өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
53. Нысанның 2100 кестесінде, 11 жолында өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
54. Нысанның 2100 кестесінде, 12 жолында "кеуде ішіндегі лимфотүйіндердің туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
55. Нысанның 2100 кестесінде, 13 жолында "туберкулезді плеврит (оның ішінде эмпиема)" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
56. Нысанның 2100 кестесінде, 14 жолында "ми қабықшалары мен ОНЖ туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
57. Нысанның 2100 кестесінде, 15 жолында "сүйектер мен буындардың туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
58. Нысанның 2100 кестесінде, 16 жолында "несептiк жыныстық органдарының туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
59. Нысанның 2100 кестесінде, 17 жолында "перифериялық лимфотүйіндердің туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
60. Нысанның 2100 кестесінде, 18 жолында 58-63-тармақтарда көрсетілмеген диагноздары бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.

61. в таблице 2100, строке 18 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозами, не указанными в п. 58-63.
62. в таблице 2100, строке 19 формы указываются число больных IV категории.
63. в таблице 2100, строке 20 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом с подтвержденным ТБ МЛУ.
64. в таблице 2100, строке 21 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом с подтвержденным ТБ ШЛУ.
65. в таблице 2100, строке 22 формы указывается общее число больных легочным и внелегочным туберкулезом.
66. в таблице 2100, строке 23 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом, состоящих во II группе диспансерного учета.
67. в таблице 2100, строке 24 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с инфицированием микобактериями туберкулеза, впервые установленным.
68. в таблице 2100, строке 25 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с гиперергической реакцией на введение туберкулина.
69. в таблице 2100, строке 26 формы указывается число лиц IIIВ группы диспансерного учета с побочными реакциями на БЦЖ (вакцина против туберкулеза).
70. в таблице 2100, графе А формы указывается № строк.
71. в таблице 2100, графе Б формы указывается формы и локализации туберкулеза.
72. в таблице 2100, графе В формы указывается Шифр МКБ Х пересмотра.
73. в таблице 2100, графе 1 формы указывается общее число больных туберкулезом, взятых на учет
74. в таблице 2100, графе 2 формы указывается общее число больных туберкулезом, взятых на учет – сельских жителей.
75. в таблице 2100, графе 3 формы указывается я общее число больных туберкулезом детей в возрасте 0 - 14 лет включительно, взятых на учет.
76. в таблице 2100, графе 4 формы указывается общее число больных туберкулезом детей в возрасте 15-17 лет включительно, взятых на учет.
77. в таблице 2100, графе 5 формы указывается общее число больных туберкулезом, состоящих на учете на конец отчетного периода.
78. в таблице 2100, графе 6 формы указывается общее число больных туберкулезом – сельских жителей, состоящих на учете на конец отчетного периода.
79. в таблице 2100, графе 7 формы указывается общее число детей в возрасте 0 - 14 лет включительно, состоящих на учете на конец отчетного периода.
80. в таблице 2100, графе 8 формы указывается я общее число больных туберкулезом детей в возрасте 15-17 лет включительно, состоящих на учете на конец отчетного периода.

61. Нысанның 2100 кестесінде, 19 жолында IV санаттағы науқастардың саны көрсетіледі.
62. Нысанның 2100 кестесінде, 20 жолында КДТ ТБ расталған өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
63. Нысанның 2100 кестесінде, 21 жолында АДТ ТБ расталған өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
64. Нысанның 2100 кестесінде, 22 жолында өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
65. Нысанның 2100 кестесінде, 23 жолында диспансерлік есептің ІІ тобында тұрған өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
66. Нысанның 2100 кестесінде, 24 жолында диспансерлік есептің ІІІБ тобындағы туберкулездің микробактерияларымен инфекцияланған, алғашқы белгіленген тұлғалардың саны көрсетіледі.
67. Нысанның 2100 кестесінде, 25 жолында диспансерлік есептің ІІІБ тобындағы туберкулинді енгізуге гиперергиялық реакциясы бар тұлғалардың саны көрсетіледі.
68. Нысанның 2100 кестесінде, 26 жолында диспансерлік есептің ІІІВ тобындағы БЦЖ-ға жанама реакциялары бар тұлғалардың саны көрсетіледі.
69. Нысанның 2100 кестесінде, А бағанында жолдардың реттік саны көрсетіледі.
70. Нысанның 2100 кестесінде, Б бағанында туберкулездің үлгілері мен оқшаулануы көрсетіледі.
71. Нысанның 2100 кестесінде, В бағанында МКБ Х бойынша қайта қарау Шифры көрсетіледі.
72. Нысанның 2100 кестесінде, 1 бағанында есепке алынған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
73. Нысанның 2100 кестесінде, 2 бағанында есепке алынған туберкулезбен науқастардың – ауыл тұрғындарының жалпы саны көрсетіледі.
74. Нысанның 2100 кестесінде, 3 бағанында есепке алынған, 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың жалпы саны көрсетіледі.
75. Нысанның 2100 кестесінде, 4 бағанында есепке алынған, 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың жалпы саны көрсетіледі.
76. Нысанның 2100 кестесінде, 5 бағанында есептік мерзімнің соңына есепке алынған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
77. Нысанның 2100 кестесінде, 6 бағанында есептік мерзімнің соңына есепке алынған туберкулезбен науқастардың – ауыл тұрғындарының жалпы саны көрсетіледі.
78. Нысанның 2100 кестесінде, 7 бағанында есептік мерзімнің соңына есепке алынған 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың жалпы саны көрсетіледі.
79. Нысанның 2100 кестесінде, 8 бағанында есептік мерзімнің соңына есепке алынған 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың жалпы саны көрсетіледі.
80. Нысанның 2200 кестесінде, 1 жолында есептік мерзімнің басына есепте тұрған туберкулезбен белсенді науқастардың жалпы саны көрсетіледі.

81. в таблице 2200, строке 1 формы указывается общее число активных больных туберкулезом, состоящих на учете на начало отчетного периода.
82. в таблице 2200, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, взятых на учет в отчетном периоде.
83. в таблице 2200, строке 3 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом и типами рецидив, другие - рецидив МТ(-) (реакция Манту)., взятых на учет в отчетном периоде.
84. в таблице 2200, строке 4 формы указывается я число больных легочным туберкулезом и типом рецидив и другие - рецидив МТ(-) (реакция Манту)., взятых на учет в отчетном периоде.
85. в таблице 2200, строке 5 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом и типом рецидив, взятых на учет в отчетном периоде.
86. в таблице 2200, строке 6 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом и типами рецидив (далее -ВЛТБ), другие - рецидив МТ(-), другие – рецидив ВЛТБ, взятых на учет в отчетном периоде.
87. в таблице 2200, строке 7 формы указывается число больных туберкулезом, переведенных из других учреждений в отчетном периоде.
88. в таблице 2200, строке 8 формы указывается число больных туберкулезом, переведенных в другие учреждения в отчетном периоде.
89. в таблице 2200, строке 9 формы указывается число больных туберкулезом, переведенных во II группу диспансерного учета, в отчетном периоде.
90. в таблице 2200, строке 10 формы указывается число больных туберкулезом, у которых диагноз туберкулеза не подтвердился в отчетном периоде.
91. в таблице 2200, строке 11 формы указывается число больных туберкулезом, выбывших из-под наблюдения в связи с отрывом от лечения и от диспансеризации.
92. в таблице 2200, строке 12 формы указывается число больных туберкулезом, вновь взятых под наблюдение после отрыва от лечения и от диспансеризации.
93. в таблице 2200, строке 13 формы указывается число больных туберкулезом, взятых на учет с неудачей лечения.
94. в таблице 2200, строке 14 формы указывается число больных туберкулезом, взятых по 1 Г группе диспансерного учета и не имеющих предыдущих диспансеризаций.
95. в таблице 2200, строке 15 формы указывается общее число больных туберкулезом, умерших по причине туберкулеза.
96. в таблице 2200, строке 16 формы указывается общее число больных туберкулезом с подтвержденным МЛУ ТБ, ШЛУ ТБ, с подозрением на ШЛУ ТБ, умерших по причине туберкулеза.

81. Нысанның 2200 кестесінде, 2 жолында есептік мерзімде есепке алынған алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
82. Нысанның 2200 кестесінде, 3 жолында есептік мерзімде есепке алынған өкпелік және өкпе сыртындағы және резидивтердің типтерімен, басқалары - рецидив МТ(-) туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
83. Нысанның 2200 кестесінде, 4 жолында есептік мерзімде есепке алынған өкпелік және резидивтердің типімен және басқалары - рецидив МТ(-) туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
84. Нысанның 2200 кестесінде, 5 жолында есептік мерзімде есепке алынған өкпенің сыртындағы және резидивтердің типі бар туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
85. Нысанның 2200 кестесінде, 6 жолында есептік мерзімде есепке алынған өкпелік және өкпе сыртындағы және резидивтердің типтерімен, басқалары - рецидив МТ(-), басқалары – ВЛТБ рецидиві бар туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
86. Нысанның 2200 кестесінде, 7 жолында есептік мерзімде басқа мекемелерден ауыстырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
87. Нысанның 2200 кестесінде, 8 жолында есептік мерзімде басқа мекемелерге ауыстырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
88. Нысанның 2200 кестесінде, 9 жолында есептік мерзімде диспансерлік есептің ІІ тобына ауыстырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
89. Нысанның 2200 кестесінде, 10 жолында есептік мерзімде туберкулез диагнозы расталмаған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
90. Нысанның 2200 кестесінде, 11 жолында есептік мерзімде емдеуден және диспансерлеуден қол үзуге байланысты бақылаудан шыққан туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
91. Нысанның 2200 кестесінде, 12 жолында есептік мерзімде емдеуден және диспансерлеуден қол үзуден кейін жаңадан бақылауға алынған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
92. Нысанның 2200 кестесінде, 13 жолында есептік мерзімде сәтсіз емдеуден кейін есепке алынған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
93. Нысанның 2200 кестесінде, 14 жолында диспансерлік есептің 1 Г тобы бойынша алынған және бұрында диспансерлеу болмаған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
94. Нысанның 2200 кестесінде, 15 жолында туберкулездің салдарынан қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
95. Нысанның 2200 кестесінде, 16 жолында КДТ ТБ, АДТ ТБ расталған, АДТ ТБ күдіктелген, туберкулездің салдарынан қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
96. Нысанның 2200 кестесінде, 17 жолында туберкулездің салдарынан стационарда қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.

97. в таблице 2200, строке 17 формы указывается общее число больных туберкулезом, умерших по причине туберкулеза в стационаре.
98. в таблице 2200, строке 18 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, умерших по причине туберкулеза.
99. в таблице 2200, строке 19 формы указывается число больных туберкулезом, умерших по другим причинам.
100. в таблице 2200, строке 20 формы указывается число умерших больных туберкулезом, не состоявших на диспансерном учете.
101. в таблице 2200, строке 21 формы указывается число больных активным туберкулезом, состоящих на диспансерном учете.
102. в таблице 2200, графе А формы указывается номер строки.
103. в таблице 2200, графе Б формы указывается наименование строки.
104. в таблице 2200, графе 1 формы указывается общее число больных туберкулезом.
105. в таблице 2200, графе 2 формы указывается число детей в возрасте 0-14 лет включительно, больных туберкулезом.
106. в таблице 2200, графе 3 формы указывается число детей в возрасте 15-17 лет включительно, больных туберкулезом.
107. в таблице 2210, строке 1 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, выявленных при обращении.
108. в таблице 2210, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, выявленных при профосмотре.
109. в таблице 2210, строке 3 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, выявленных посмертно.
110. в таблице 2210, графе А формы указывается наименование строки.
111. в таблице 2210, графе Б формы указывается номер строки.
112. в таблице 2210, графе 1 формы указывается общее число впервые выявленных больных туберкулезом.
113. в таблице 2210, графе 2 формы указывается число впервые выявленных взрослых больных туберкулезом.
114. в таблице 2210, графе 3 формы указывается число впервые выявленных детей в возрасте 0-14 лет включительно, больных туберкулезом.
115. в таблице 2210, графе 4 формы указывается число впервые выявленных детей в возрасте 15-17 лет включительно, больных туберкулезом.
116. в таблице 2220, строке 1 формы указывается общее число госпитализированных в больницы и санатории больных туберкулезом.
117. в таблице 2220, строке 1.1, 1.2, 1.3 формы указывается число детей, подростков и взрослых, больных туберкулезом, госпитализированных в больницы и санатории.
118. в таблице 2220, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с бактериовыделением, госпитализированных в больницы и санатории.

97. Нысанның 2200 кестесінде, 18 жолында туберкулездің салдарынан қайтыс болған туберкулезбен алғашқы анықталған науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
98. Нысанның 2200 кестесінде, 19 жолында басқа да салдар бойынша қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
99. Нысанның 2200 кестесінде, 20 жолында диспансерлік есепте тұрмай қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
100. Нысанның 2200 кестесінде, 21 жолында белсенді туберкулезбен диспансерлік есепте тұратын науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
101. Нысанның 2200 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
102. Нысанның 2200 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік нөмері көрсетіледі.
103. Нысанның 2200 кестесінде, 1 бағанында туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
104. 109. Нысанның 2200 кестесінде, 2 бағанында 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
105. Нысанның 2200 кестесінде, 3 бағанында 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
106. Нысанның 2210 кестесінде, 1 жолында жүгіну кезінде алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
107. Нысанның 2210 кестесінде, 2 жолында алдын-ала байқау кезінде алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
108. Нысанның 2210 кестесінде, 3 жолында қайтыс болғаннан кейін алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
109. Нысанның 2210 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
110. Нысанның 2210 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
111. Нысанның 2210 кестесінде, 1 бағанында алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
112. Нысанның 2210 кестесінде, 2 бағанында алғашқы анықталған ересек туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
113. Нысанның 2210 кестесінде, 3 бағанында алғашқы анықталған 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
114. Нысанның 2210 кестесінде, 4 бағанында алғашқы анықталған 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
115. Нысанның 2220 кестесінде, 1 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
116. Нысанның 2220 кестесінде, 1.1, 1.2, 1.3 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған туберкулезбен науқас ересектер мен балалардың саны көрсетіледі.
117. Нысанның 2220 кестесінде, 2 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған бактерия бөлумен алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
118. Нысанның 2220 кестесінде, 2.1 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған бактерия бөлусіз алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.

119. в таблице 2220, строке 2.1 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом без бактериовыделения, госпитализированных в больницы и санатории.
120. в таблице 2220, строке 2.2 формы указывается число впервые выявленных больных внелегочным туберкулезом, госпитализированных в больницы и санатории.
121. в таблице 2220, строке 2.3 формы указывается число впервые выявленных больных IV категории, госпитализированных в больницы и санатории для лечения препаратами второго ряда.
122. в таблице 2220, строке 2.4 формы указывается число впервые выявленных больных IV категории, госпитализированных в больницы и санатории для лечения препаратами третьего ряда.
123. в таблице 2220, строке 3 формы указывается общее число больных IV категории, госпитализированных в больницы и санатории для лечения препаратами второго ряда.
124. в таблице 2220, строке 4 формы указывается общее число больных IV категории, госпитализированных в больницы и санатории для лечения препаратами третьего ряда.
125. в таблице 2220, графе А формы указывается номер строк.
126. в таблице 2220, графе Б формы указывается наименование строк.
127. в таблице 2220, графе 1 формы указывается число больных туберкулезом, госпитализированных в стационар.
128. в таблице 2220, графе 1 формы указывается число больных туберкулезом, госпитализированных в санаторий.
129. в таблице 2221, графе 1 формы указывается общее число не госпитализированных впервые выявленных больных туберкулезом.
130. в таблице 2221, графе 2 формы указывается число не госпитализированных впервые выявленных детей, больных туберкулезом.
131. в таблице 2300, строке 1 формы указывается число прооперированных больных легочным туберкулезом.
132. в таблице 2300, строке 2 формы указывается число прооперированных больных внелегочным туберкулезом.
133. в таблице 2300, строке 3 формы указывается число прооперированных больных легочным и внелегочным туберкулезом (сумма строк 1 и 2).
134. в таблице 2300, строке 4 формы указывается число прооперированных больных легочным и внелегочным туберкулезом IV категории.
135. в таблице 2300, графе А формы указывается номер строки.
136. в таблице 2300, графе Б формы указывается наименование строки.
137. в таблице 2300, графе 1 формы указывается общее число больных туберкулезом.

119. Нысанның 2220 кестесінде, 2.2 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
120. Нысанның 2220 кестесінде, 2.3 жолында екінші қатардағы препараттармен емдеу үшін ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған IV санаттағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
121. Нысанның 2220 кестесінде, 2.4 жолында үшінші қатардағы препараттармен емдеу үшін ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған IV санаттағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
122. Нысанның 2220 кестесінде, 3 жолында екінші қатардағы препараттармен емдеу үшін ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған IV санаттағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
123. Нысанның 2220 кестесінде, 4 жолында үшінші қатардағы препараттармен емдеу үшін ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған IV санаттағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
124. Нысанның 2220 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
125. Нысанның 2220 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
126. Нысанның 2220 кестесінде, 1 бағанында стационарға орналастырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
127. Нысанның 2220 кестесінде, 1 бағанында санаторияға орналастырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
128. Нысанның 2221 кестесінде, 1 бағанында аурухана орналастырылмаған алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
129. Нысанның 2221 кестесінде, 2 бағанында аурухана орналастырылмаған алғашқы анықталған туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
130. Нысанның 2300 кестесінде, 1 жолында ота жасалған өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
131. Нысанның 2300 кестесінде, 2 жолында ота жасалған өкпе сыртындағы туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
132. 137. Нысанның 2300 кестесінде, 3 жолында ота жасалған өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі (1 және 2 жолдың сомасы).
133. Нысанның 2300 кестесінде, 4 жолында ота жасалған өкпелік және өкпе сыртындағы IV санаттағы туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
134. Нысанның 2300 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
135. Нысанның 2300 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
136. Нысанның 2300 кестесінде, 1 бағанында туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
137. Нысанның 2300 кестесінде, 2 бағанында туберкулезбен науқас ересектердің саны көрсетіледі.

138. в таблице 2300, графе 2 формы указывается число взрослых, больных туберкулезом.
139. в таблице 2300, графе 3 формы указывается число детей в возрасте 0-14 лет включительно, больных туберкулезом.
140. в таблице 2300, графе 4 формы указывается число детей в возрасте 15-17 лет включительно, больных туберкулезом.
141. в таблице 2400, строке 1 формы указывается число детей с активным туберкулезом.
142. в таблице 2400, строке 2 формы указывается число детей с неактивным туберкулезом.
143. в таблице 2400, строке 3 формы указывается число детей с повышенным риском заболевания туберкулезом.
144. в таблице 2400, графе А формы указывается номер строки.
145. в таблице 2400, графе Б формы указывается наименование строки.
146. в таблице 2400, графе 1 формы указывается общее число детей, прошедших оздоровление.
147. в таблице 2400, графе 2 формы указывается число детей, прошедших оздоровление в санаторной группе.
148. в таблице 2400, графе 3 формы указывается число детей, прошедших оздоровление в санаторном саду.
149. в таблице 2400, графе 4 формы указывается число детей, прошедших оздоровление в санаторной школе-интернат.
150. в таблице 2400, графе 5 формы указывается число детей, прошедших оздоровление в противотуберкулезном санатории.
151. в таблице 2500, строке 1 указывается общее число активных больных туберкулезом с бактериовыделением, состоящих на учете на начало отчетного периода.
152. в таблице 2500, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с бактериовыделением, взятых на учет в отчетном периоде.
153. в таблице 2500, строке 3 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением и типом рецидив, взятых на учет в отчетном периоде.
154. в таблице 2500, строке 4 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, имеющих в предыдущем случае до начала лечения отрицательные результаты микроскопии мазка мокроты.
155. в таблице 2500, строке 5 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, вновь взятых под наблюдение после отрыва от лечения и от диспансеризации.
156. в таблице 2500, строке 6 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, переведенных из других организаций.
157. в таблице 2500, строке 7 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, взятых по 1 Г группе диспансерного учета и не имеющих предыдущих диспансеризаций.

138. Нысанның 2300 кестесінде, 3 бағанында 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
139. Нысанның 2300 кестесінде, 4 бағанында 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
140. Нысанның 2400 кестесінде, 1 жолында белсенді туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
141. Нысанның 2400 кестесінде, 2 жолында белсенді емес туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
142. Нысанның 2400 кестесінде, 3 жолында туберкулезбен науқастануға жоғары тәуекелі бар балалардың саны көрсетіледі.
143. Нысанның 2400 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
144. Нысанның 2400 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
145. Нысанның 2400 кестесінде, 1 – бағанында сауықтырудан өткен балалардың жалпы саны көрсетіледі.
146. Нысанның 2400 кестесінде, 2 бағанында санаторийлік топта сауықтырудан өткен балалардың саны көрсетіледі.
147. Нысанның 2400 кестесінде, 3 бағанында санаторийлік бақта сауықтырудан өткен балалардың саны көрсетіледі.
148. Нысанның 2400 кестесінде, 4 бағанында санаторийлік мектеп-интернатта сауықтырудан өткен балалардың саны көрсетіледі.
149. Нысанның 2400 кестесінде, 5 бағанында санаторийлік туберкулезге қарсы санаторияда сауықтырудан өткен балалардың саны көрсетіледі.
150. Нысанның 2500 кестесінде, 1 жолында есептік мерзімнің басына есепте тұрған бактерия бөлуі бар туберкулезбен белсенді науқастардың саны көрсетіледі.
151. Нысанның 2500 кестесінде, 2 жолында есептік мерзімде есепке алынған бактерия бөлуі бар алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
152. Нысанның 2500 кестесінде, 3 жолында есептік мерзімде есепке алынған бактерия бөлуі және рецидив типі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
153. Нысанның 2500 кестесінде, 4 жолында емдеуді бастағанға дейінгі алдыңғы жағдайда қақырықтың жағындысындаға микроскопияның теріс нәтижесіне ие бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
154. Нысанның 2500 кестесінде, 5 жолында емдеуден және диспансерлеуден қол үзгеннен кейін жаңадан бақылауға алынған, бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
155. Нысанның 2500 кестесінде, 6 жолында басқа ұйымнан ауыстырылған, бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
156. Нысанның 2500 кестесінде, 7 жолында диспансерлік есептің 1Г тобы бойынша бақылауға алынған және алдында диспансерлеу болмаған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
157. Нысанның 2500 кестесінде, 8 жолында кез-келген себептермен қайтыс болған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.

158. в таблице 2500, строке 8 формы указывается общее число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, умерших по любой причине.
159. в таблице 2500, строке 9 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, умерших по причине туберкулеза.
160. в таблице 2500, строке 10 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, умерших по другим причинам.
161. в таблице 2500, строке 11 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, переведенных во II группу диспансерного учета.
162. в таблице 2500, строке 12 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, переведенных в другое учреждение или снятых с диспансерного учета в связи с отрывом.
163. в таблице 2500, строке 13 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, состоящих на учете на конец года.
164. в таблице 2500, строке 14 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, состоящих на учете на конец года, госпитализированных в стационар.
165. в таблице 2500, графе А формы указывается наименование строк.
166. в таблице 2500, графе Б формы указывается номер строк.
167. в таблице 2500, графе 1 формы указывается общее количество больных легочным туберкулезом с бактериовыделением.
168. в таблице 2500, графе 2 формы указывается количество детей от 0 до 14 лет включительно, больных легочным туберкулезом с бактериовыделением.
169. в таблице 2500, графе 3 формы указывается количество детей от 15 до 17 лет включительно, больных легочным туберкулезом с бактериовыделением.
170. в таблице 2500, графе 4 формы указывается количество больных легочным туберкулезом с бактериовыделением с подтвержденным МЛУ ТБ, ШЛУ ТБ и подозрением на ШЛУ ТБ.
171. в таблице 2500, графе 5 формы указывается количество больных легочным туберкулезом с бактериовыделением – сельских жителей.
172. в таблице 2600, строке 1 формы указывается число лиц, состоящих в IIIA группе диспансерного учета как контактные с МТ(+) (реакция Манту).
173. в таблице 2600, строке 2 формы указывается число лиц, состоящих в IIIA группе диспансерного учета как контактные с МТ(-) (реакция Манту).
174. в таблице 2600, строке 3 формы указывается число лиц, состоящих в IIIA группе диспансерного учета как контактные с ТБ МЛУ.
175. в таблице 2600, строке 4 формы указывается число лиц, состоящих в IIIA группе диспансерного учета, которым проведена химиопрофилактика.

158. Нысанның 2500 кестесінде, 9 жолында туберкулез себептермен қайтыс болған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
159. Нысанның 2500 кестесінде, 10 жолында басқа да себептермен қайтыс болған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
160. Нысанның 2500 кестесінде, 11 жолында диспансерлік есептің ІІ тобына ауыстырылған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
161. Нысанның 2500 кестесінде, 12 жолында басқа мекемеге ауыстырылған немесе қол үзуге байланысты диспансерлік есептен шығарылған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
162. Нысанның 2500 кестесінде, 13 жолында жылдың соңына есепте тұрған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
163. Нысанның 2500 кестесінде, 14 жолында жылдың соңына есепте тұрған, стационарға орналастырылған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
164. Нысанның 2500 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
165. Нысанның 2500 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
166. Нысанның 2500 кестесінде, 1 бағанында бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
167. Нысанның 2500 кестесінде, 2 бағанында бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқас 0-14 жасөспірімдердің саны көрсетіледі.
168. Нысанның 2500 кестесінде, 3 бағанында бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқас 15-17 жас балалардың саны көрсетіледі.
169. Нысанның 2500 кестесінде, 4 бағанында КДТ ТБ, АДТ ТБ расталған, АДТ ТБ күдіктелген бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
170. Нысанның 2500 кестесінде, 5 бағанында бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың – ауыл тұрғындарының саны көрсетіледі.
171. Нысанның 2600 кестесінде, 1 жолында МТ(+) (Манту сынамасы) байланысушы ретінде диспансерлік есептің IIIА тобында есепте тұрған тұлғалардың саны көрсетіледі.
172. Нысанның 2600 кестесінде, 2 жолында МТ(-)(Манту сынамасы) байланысушы ретінде диспансерлік есептің IIIА тобында есепте тұрған тұлғалардың саны көрсетіледі.
173. Нысанның 2600 кестесінде, 3 жолында АДТ ТБ байланысушы ретінде диспансерлік есептің IIIА тобында есепте тұрған тұлғалардың саны көрсетіледі.
174. Нысанның 2600 кестесінде, 4 жолында диспансерлік есептің IIIА тобында есепте тұрған, химиялық алдын-алу жүргізілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
175. Нысанның 2600 кестесінде, 5 жолында диспансерлік есептің IIIБ тобындағы, туберкулездің микробактерияларымен инфекцияланғаны алғашқы белгіленген тұлғалардың саны көрсетіледі.

176. в таблице 2600, строке 5 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с инфицированием микобактериями туберкулеза, впервые установленным.
177. в таблице 2600, строке 6 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с инфицированием микобактериями туберкулеза, впервые установленным, которым проведена химиопрофилактика.
178. в таблице 2600, строке 7 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с гиперергической реакцией на туберкулин.
179. в таблице 2600, строке 8 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с гиперергической реакцией на туберкулин, которым проведена химиопрофилактика.
180. в таблице 2600, строке 9 формы указывается число лиц IIIВ группы диспансерного учета с побочными реакциями на БЦЖ.
181. в таблице 2600, строке 10 формы указывается число лиц IIIВ группы диспансерного учета с побочными реакциями на БЦЖ, которым проведена химиопрофилактика.
182. в таблице 2600, графе А формы указывается номер строки.
183. в таблице 2600, графе Б формы указывается наименование строки.
184. в таблице 2600, графе 1 формы указывается общее число лиц, взятых на учет.
185. в таблице 2600, графе 2 формы указывается общее число детей в возрасте 0-14 лет включительно, взятых на учет.
186. в таблице 2600, графе 3 формы указывается общее число детей в возрасте 15-17 лет включительно, взятых на учет.
187. в таблице 2600, графе 4 формы указывается общее число лиц, заболевших туберкулезом в отчетном году.
188. в таблице 2600, графе 5 формы указывается общее число детей в возрасте 0-14 лет включительно, заболевших туберкулезом в отчетном году.
189. в таблице 2600, графе 6 формы указывается число детей в возрасте 15-17 лет включительно, заболевших туберкулезом в отчетном году.
190. в таблице 2600, графе 7 формы указывается общее число лиц, состоящих на учете на конец года.
191. в таблице 2600, графе 8 формы указывается число детей в возрасте 0-14 лет включительно, состоящих на учете на конец года.
192. в таблице 2600, графе 9 формы указывается число детей в возрасте 15-17 лет включительно, состоящих на учете на конец года.
193. в таблице 2700, строке 1 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких, имевших фазу распада в предыдущем отчетном периоде.
194. в таблице 2700, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких, имевших фазу распада в предыдущем отчетном периоде и у которых в данном отчетном периоде закрылась полость распада.

176. Нысанның 2600 кестесінде, 6 жолында диспансерлік есептің IIIБ тобындағы, туберкулездің микробактерияларымен инфекцияланғаны алғашқы белгіленген, химиялық алдын-алу жүргізілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
177. Нысанның 2600 кестесінде, 7 жолында диспансерлік есептің IIIБ тобындағы, туберкулинге гиперериялық реакциясы бар тұлғалардың саны көрсетіледі.
178. Нысанның 2600 кестесінде, 8 жолында диспансерлік есептің IIIБ тобындағы, туберкулинге гиперериялық реакциясы бар, химиялық алдын-алу жүргізілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
179. Нысанның 2600 кестесінде, 9 жолында диспансерлік есептің IIIВ тобындағы, БЦЖ (туберкулезге қарсы вакцина)-ға жанама реакциялары бар тұлғалардың саны көрсетіледі.
180. Нысанның 2600 кестесінде, 10 жолында диспансерлік есептің IIIВ тобындағы, БЦЖ-ға жанама реакциялары бар, химиялық алдын-алу жүргізілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
181. Нысанның 2600 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
182. Нысанның 2600 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
183. Нысанның 2600 кестесінде, 1 бағанында есепке алынған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
184. Нысанның 2600 кестесінде, 2 бағанында есепке алынған 0-14 жасты қосқандағы балалардың жалпы саны көрсетіледі.
185. Нысанның 2600 кестесінде, 3 бағанында есепке алынған 15-17 жасты қосқандағы балалардың жалпы саны көрсетіледі.
186. Нысанның 2600 кестесінде, 4 бағанында есептік жылда туберкулезбен науқастанған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
187. Нысанның 2600 кестесінде, 5 бағанында есептік жылда 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқастанған балалардың жалпы саны көрсетіледі.
188. Нысанның 2600 кестесінде, 6 бағанында есептік жылда 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқастанған балалардың жалпы саны көрсетіледі.
189. Нысанның 2600 кестесінде, 7 бағанында есептік жылдың соңына есепте тұрған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
190. Нысанның 2600 кестесінде, 8 бағанында есептік жылдың соңына есепте тұрған 0-14 жасты қосқандағы балалардың саны көрсетіледі.
191. Нысанның 2600 кестесінде, 9 бағанында есептік жылдың соңына есепте тұрған 15-17 жасты қосқандағы балалардың саны көрсетіледі.
192. Нысанның 2700 кестесінде, 1 жолында өткен есептік мерзімде ыдырау сатысы болған, алғашқы анықталған өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
193. Нысанның 2700 кестесінде, 2 жолында өткен есептік мерзімде ыдырау сатысы болған, алғашқы анықталған өкпе туберкулезі бар және осы есептік жылда ыдырау қуысы жабылған науқастардың саны көрсетіледі.
194. Нысанның 2700 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.

А59.0-9
Ж
30
Урогенитальная уреа и микоплазменная инфекция
М
31
А49.3
Ж
32
Трихофития
М
33
В 35.0-2,4,9
Ж
34
Микроспория
М
35
В 35.0-2,4,9
Ж
36
2101 Число зарегистрированных случаев аногенитальной герпетической вирусной инфекции А60.0 - 9 (1)_, аногенитальных венерических бородавок А63.0 (2) __, гарднерелеза А49.9 (3) ___, остроконечных кондилом А63.0, 8 (4) ___, урогенитального кандидоза В37.3, 4 (5) __, микозов стоп, онихомикозов В35.1, 3, 35.3 (6) __, чесотки В86 (7) 7__ .
Зарегистрировано больных гонобленореей А54.3 (8) __, в том числе новорожденных (9)___, лицо, зараженное вирусом иммунодефицита человека (далее – ВИЧ-инфицированных), выявленных из числа всех зарегистрированных больных инфекциями, передаваемыми преимущественно половым путем (далее – ИПППП) 10___.
Количество беременных больных сифилисом 11___, гонореей 12___, урогенитальной хламидийной инфекцией 13__, трихомонозом 14___, аногенитальной герпетической вирусной инфекцией 15___, урогенитальной уреа и микоплазменной инфекцией 16___.
Из числа женщин больных гонореей выявлено акушерами- гинекологами 17__, зарегистрировано больных гонобленореей А54.3 18__, в том числе новорожденных 19 __.
Выявлено больных из вновь взятых на учет больных в отчетном году, с впервые в жизни установленным диагнозом, в кабинете анонимного обследования: сифилисом 20___ , гонореей 21__, хламидиозом 22___.
2200 Выявлено больных
Наименование болезней
№ строки
Дерматовенерологами
Специалистами разных профилей
всего обследовано контактов
выявлено из числа контактов
в т.ч. в кабинете конфиденциального обследования
акушерами-гинекологами
урологами
в стационарах терапевтического и неврологического профиля
при обследовании доноров на станции переливания крови
при периодических и прочих профосмотрах
Другими специалистами
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сифилис, все формы
01
в том числе: врожденный
02
Ранний (первичный, вторичный, скрытый, неуточненный)
03
поздний
04
другие и неуточненные формы сифилиса
05
Гонококковая инфекция
06
Урогенитальная хламидийная инфекция
07
Трихомониаз
08
Урогенитальная уреа и микоплазменная инфекция
09
2201 Из числа обследованных (гр.1) - число лиц, которым проведено профилактическое лечение по поводу сифилиса 1 __1___, гонореи 2 __2___
Примечание:
1. В отчет включают сведения о всех больных, лечение и наблюдение за которыми проводится данным учреждением независимо от места жительства больного. Не включают в отчет сведения о больных, обратившихся за консультацией и лечением, но состоящих под наблюдением в других лечебно-профилактических учреждениях. Районные кожно-венерологические диспансеры, на которых возложены функции районных, районные больницы сельских районов включают в отчет сведения о всех больных, лечащихся по поводу ИППП в районных и участковых больницах, на фельшерско-акушерских пунктах.

А59.0-9
е
29
ә
30
Несеп-жыныс уреа және микоплазмалық инфекция
А49.3
е
31
ә
32
Трихофития
В 35.0-2,4,9
е
33
ә
34
Микроспория
В 35.0-2,4,9
е
35
ә
36
2101 Тіркелген жағдайлар саны: аногениталдық ұшықты вирусты жұқпалары А60.0 - 9 (1) __1__, Аногениталдық венерологиялық сүйелдер А63.0 (2) __2__, гарднерелезді А49.9 (3) __3__, өткір ұшты кондиломаны А63.0, 8 (4) __4__, несеп-жыныс кандидозы В37.3, 4 (5) __5__, табан микозы, онихомикоздарды В35.1, 3, 35.3 (6) __6__, қотыр В86 (7) __7__. Гонобленорея ауруларының тіркелуі А54.3 (8) __8__, соның ішінде жаңа туғандар 9 __9__, Барлық тіркелген ЖЖЖИ аурулары тіркелгендер ішінен анықталған АИТВ жұқтырғандар саны 10 __10__,
Мерезбен ауырған жүкті әйелдер саны 11 __11__, созбен 12 __12__, несеп-жыныс хламидия жұқпасымен 13 __13__, трихомонозбен 14 __14__, аногениталдық ұшықты вирусты жұқпалары 15 __15__, несеп-жыныс уреа, микоплазмалық жұқпасымен 16 __16__,
Созбен ауыратын әйелдер арасынан: акушер-гинекологтармен анықталған 17 __17__, гонобленорея аурулары бар тіркелген науқастар саны А54.3 18 __18__, соның ішінде жаңа туғандар 19 __19__,
Есепті жылы қайта есепке алынған анықталған науқастар, өмірінде бірінші рет диагнозы анықталғандар (құпия аты-жөнін көрсетпей) тексеру кабинеті: мерезбен 20 __20___, созбен 21 __21__, хламидиозбен 22 __22___.
2200 Анықталған науқастар
Ауралар атауы
№ строки
Дерматовенерологтармен
Әр саладағы мамандар
Қатынаста болған барлық тексерілгендер
Қатынаста болғандардан анықталғандар
Соның ішінде құпия тексерілгендер
акушер-гинекологтар
урологтар
Терапиялық және неврологиялық бейіндегі стационарда
Қан құю станциясында қан тапсырушыларды тексеру кезінде
Кезеңдік және басқа профилактикалық зерттеп-қарау кезінде
Басқа мамандармен
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мерез, барлық нысаны
01
соның ішінде: туа біткен
02
Ерте түрі (бірінші реттік, екінші реттік, жасырын, анықталмаған)
03
Кеш түрі
04
Мерездің анықталмаған және басқа формалары
05
Гонококктық инфекция
06
Несеп-жыныс хламидия инфекциясы
07
Трихомониаз
08
Несеп-жыныс уреа, -микоплазмалық инфекция
09
2201 Тексерілгендер ішінен (1 баған) -1 __1___, 2 гонорея мерзімге қатысты профилактикалық емдеу жүргізілген тұлғалар саны
Ескертпе: 1. Есептерге барлық науқастар туралы мәліметтер кіреді, оларды емдеу және бақылау жұмыстары науқастың тұрғылықты орнына қарамастан осы ұйымдарда жүргізіледі.
Есепке басқа емдеу-профилактикалық мекемеде бақылауда тұрған, соған қарамастан консультация және емдеуге келген науқастар туралы мәлімет кіргізілмейді.
Аудандық, ауылдық аудандардың аудандық ауруханалардың қызметі жүктелген аудандық тері-венерологиялық диспансерлері аудандық учаскелік ауруханаларда, фельдшер-акушерлік пункттерде ЖЖЖИ-мен емделген барлық науқастар туралы мәліметті есепке кіргізеді.

2. Для обеспечения полноты сведений о больных ИППП в районном учреждении (диспансере, больнице) заводится картотека больных ИППП, составленная из "Карты наблюдения за диспансерным контингентом" ТБ 082/у, включающая карты больных, проживающих или лечащихся в районе. Участковые врачи при сдаче отчета представляется районным учреждениям контрольные карты больных, находящихся под их наблюдением, для сверки с районной картотекой и пополнения ее необходимыми сведениями о больных.
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об инфекциях, передающихся преимущественно половым путем и кожных заболеваниях"
Отчетный период за 20____ год
(индекс: 12-ИППП, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет об инфекциях, передающихся преимущественно половым путем и кожных заболеваниях".
2. В форме в графе 1 таблицы 1000 показываются сведения о больных впервые в жизни установленным диагнозом ИППП (А 49.0, А 49.3 - А 59.0, А 59.9), дерматофитий (В 35.0-2,4,9), псориаза (L 40.0-9), КПЛ (L 43.0-9), экземы (L 30.0,2,3,9), пузырчатки (L 10.0-9), аллергических васкулитов (L 95.0-9), лимфом (С 84.0-5, D 76), коллагенозов (М 32.0,8,9, М 35.8,9, L 93.0-2, L 94.0,1), ихтиозов (L 85.0-9, Q 80.0-9).
3. Из общего числа впервые выявленных больных с диагнозом сифилис в строках 3-22 выделяются сведения о больных врожденным сифилисом, ранним (первичным, вторичным, ранним скрытым, неуточненным), поздним (сердечно-сосудистой системы, нейросифилис, другие симптомы позднего сифилиса, скрытый и неуточненный), другими и неуточненными формами сифилиса среди лиц мужского и женского пола.
4. В графах 2-20 указывается распределение общего числа больных ИППП и кожными заболеваниями по полу и по возрасту. В графе 23 из общего числа больных выделяются сельские жители.
5. При заполнении граф 2-20 следует помнить, что в графе 2 указываются сведения обо всех детях от рождения до 0-4 лет включительно (0-4 лет 11 месяцев и 29 дней), а в графе 3 о детях от 5-9 лет включительно (9 лет 11 месяцев и 29 дней).

2. Аудандық мекемелерде (диспансерлерде, ауруханаларда), ауданда тұратын немесе емделіп жатқан науқастардың картасын қоса алғанда, диспансерлік бақылаудың № 030/е ф. бақылау картасынан құрылған ЖЖЖИ-мен ауыратын науқастар мәліметтерінің толық болуын қамтамасыз ету үшін картотекалары болуы тиіс.
Учаскелік дәрігерлер жылдық есеп беру кезінде аудандық мекемелерге оларда бақылауда тұрған науқастардың бақылау карталарын және аудандық картотекалармен салыстыру үшін оларды қажетті мәліметтермен толықтыруы қажет.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)____________, қолы _____ телефон ___
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Көбінесе жыныстық жолмен берілетін инфекциялар мен тері аурулары туралы есеп" (Индексі: 12 (ИППП), кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Көбінесе жыныстық жолмен берілетін инфекциялар мен тері аурулары туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Нысанда 1000 кестенің 1 бағанындағы өмірінде алғаш рет ЖЖБИ анықталған диагнозымен науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі ( А 49.0, А 49.3 - А 59.0, А 59.9), дерматофития (В 35.0-2,4,9), псориаз (L 40.0-9), КПЛ (L 43.0-9), экзема (L 30.0, 2,3,9), күлдіреуік (L 10.0-9), аллергиялық васкулиттер (L 95.0-9), лимфа (С 84.0-5, D 76), коллагеноз (М 32.0,8,9, М 35.8,9, L 93.0-2, L 94.0,1), ихтиоз (L 85.0-9, Q 80.0-9).
3. Мерез ауруымен алғаш рет анықталған науқастардың жалпы санынан 3-22 жолдарында ер және әйел адамдардың арасынан туабіткенмерез, ерте (бірінші, екінші, ерте, жасырын, анықталмаған), кеш (жүрек-тамыр жүйелері, нейросифилис, кеш мерездің басқа да белгілері, жасырын және анықталмаған) және басқа да мерездіңанықталмаған түрлерімен ауыратындар туралы мәліметтер көрсетіледі.
4. 2-20 бағандарында жынысы мен жасына қарай ЖЖБИ және тері ауруларымен ауыратындардың жалпы саны бөлінеді. Аурулардың жалпы санынан 23 бағанда ауыл тұрғындары ерекшеленеді.
5. 2-20 бағандарын толтырған кезде, 2 бағанда туылғаннан 0-4 жасқа дейінгі барлық балалар туралы мәліметтер (0-4 жас 11 ай және 29 күн) ал 3 бағанда 5-9 жастағы қоса алғанда балалар (9 жас 11 ай және 29 күн) туралы мәліметтер көрсетіледі.

6. Таблица 2100 Контингенты больных данного учреждения: для заполнения графы 1 таблицы 1 отбираются карты на всех больных, вновь взятых на учет впервые в жизни установленным диагнозом в отчетном году. В отношении сифилиса в строках 1, 2 выделяются сведения обо всех больных сифилисом (все формы) - шифры А50-А53; в строках 3, 4 - о больных с врожденным сифилисом (А50.0-9); в строках 5 - 12 - о больных с ранним сифилисом (первичный, вторичный, ранний скрытый, неуточненный) (А51.0-5,9); в строках 13 - 20 - о больных поздним сифилисом (А52.0-3,7-9); в строках 21,22 - о больных с другими и неуточненными формами сифилиса (А53) среди лиц мужского и женского пола.
7. По другим ИППП в строках 23-26 фиксируются больные гонококковой инфекцией, в том числе хронической (А54.0-2,4-9); в строках 27, 28 - больные урогенитальной хламидийной инфекцией (А56.0-8); в строках 29, 30 - больные трихомониазом; в строках 31, 32 - урогенитальной уреа и микоплазменной инфекцией; в строках 33 - 36 - больные трихофитией и микроспорией (В 35.0-2,4,9) среди лиц мужского и женского пола.
8. В графе 1 указываются сведения о взятых на учет больных, с впервые в жизни установленным диагнозом. В графе 2 указываются сведения о взятых на учет больных, ранее состоявших под наблюдением данного или других учреждений (оторвавшихся от диспансеров и вновь привлеченных к лечению, переведенных из других учреждений, переехавших из других местностей и состоящие на начало отчетного года).
9. В графах 3,4 указываются сведения о пролеченных больных: графа 3 - амбулаторно, графа 4 - госпитализировано с впервые в жизни установленным диагнозом в отчетном году, т.е. из числа больных, показанных в графе 1. Сведения о больных, госпитализированных по поводу одного и того же заболевания в течение года неоднократно указываются в каждом отчетном году только один раз, т.е. в графе 4 показывается не число случаев госпитализации, а число госпитализированных в течение года больных (физических лиц).
10. Сумма чисел граф 3,4 не превышает количества больных, указанных в графе 1 с впервые в жизни установленным диагнозом.
11. В графе 5 приводятся данные об общем числе больных, снятых с учета всего, в том числе оторвавшихся от лечебного учреждения и не разысканных в течение года. Включаются сведения только о тех больных, которые за отчетный год ни разу не посетили лечебное учреждение, и предпринятые розыски не смогли установить их местожительство.

6. 2100 кестесі берілген мекеменің науқастар Контингенттері: 1 кестенің 1 бағанын толтыру үшін есептік жылда алғаш рет орнатылған диагнозбен есепке алынған барлық науқастарға карталары алынады. 1,2 жолдарында мезезге қатысты мерезбен ауыратындардың барлығы туралы мәліметтер көрсетіледі (барлық нысандар) – шифрлері А50-А53; 3, 4 жолдарында - тумысынан болған мерез (А50.0-9); 5 – 12 жолдарында - ерте мерезбен ауыратындар туралы (бірінші, екінші, жасырын, нақтыланбаған) (А51.0-5,9); 13 – 20 жолдарында - кеш мерезбен ауыратындар (А52.0-3,7-9); 21, 22 жолдарында – әйелдер мен ерлер арасында басқа да және анықталмаған мерез түрлерімен ауыратындар (А53).
7. Басқа ЖЖБИ бойынша, еркек және жыныстылар арасындағы 23-26 жолдарда гонококктық инфекцияға шалдыққандар, оның ішінде созылмалы (А54.0-2,4-9) түрлеріне; 27, 28 жолдарда несеп-жыныс хламидиялық инфекцияға шалдыққандар (А56.0-8); 29, 30 жолдарда–трихомониазбен ауыратындар; 31, 32 жолдарда – несеп-жыныс уреа және микоплазмалық инфекцияға шалдыққандар; 33 - 36 жолдарда – трихофитияға және микроспорияға шалдыққандар (В 35.0-2,4,9) тіркеледі.
8. 1-ші тармақта бұған дейін аталмыш немесе басқа да мекемелердің қарамағында болған, есепке алынған науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі (диспансерлерден есептен алынып тасталынған және тағы да емдеуге тартылғандар, басқа емдеу мекемелерінен ауыстырылғандар, басқа орындардан ауысқандар және есептік жыл басынан бастап есепте тұрғандар).
9. 3, 4 – ші тармақтардан емделген науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі: 3-ші тармақта – амбулаториялық, 4-ші кестеде – есептік жылда өмірінде алғашқы рет қойылған диагнозбен ауруханаға жатқызылғандар, яғни 1-ші кестеде көрсетілген науқастар арасынан. Айта кететін бір жайт, бір науқас бір жыл бойына бірнеше рет бір ауру бойынша ауруханаға жатқызылуы мүмкін (мысалы, мерез ауруына шалдыққан науқас емдеудің әрбір курсында ауруханаға жатқызылуы мүмкін). Мұндай науқастар туралы мәліметтер әрбір есептілік жылында бір рет көрсетіледі, яғни 4-ші бағанда ауруханаға жатқызылулар саны емес, оның орнына бір жыл бойына ауруханаға жатқызылған науқастар саны көрсетіледі (жеке тұлғалар).
10. 3, 4-ші бағандардағы сандар саны, өмірінде алғашқы рет диагноз қойылған науқастар санынан артық болмауы қажет.
11. 5-ші бағанда есептен алынған, оның ішінде емдеу мекемесінен есептен алынған және бір жыл бойына іздестіріліп табылмаған, науқастардың жалпы саны туралы деректер келтіріледі. Есептілік жылында бірде-бір рет емдеу мекемесіне бармаған және ұйымдастырылған іздеу шаралары олардың мекенжайларын анықтай алмаған науқастар туралы мәліметтер қосылады.

12. В графу 5 включаются также сведения о переведенных больных, на которых имеется официальное подтверждение о взятии их на учет другими учреждениями.
13. В графе 6 указывается общее число больных, состоящих на учете на конец года, включая больных, закончивших лечение, но находящихся под наблюдением. Если к числу больных, состоявших на учете на конец предыдущего года (графа 6), прибавить число вновь взятых на учет больных (графа 1 плюс графа 2), а также исключить число снятых с учета (графа 5), то полученное равно числу больных, оставшихся на учете на конец отчетного года (графа 6).
14. В подтабличных строках из числа вновь взятых на учет больных впервые в жизни установленным диагнозом выделяются сведения о больных аногенитальной герпетической инфекцией (А60.0-9); аногенитальными венерическими бородавками (А63.0), гарднереллезом (А49.9), остроконечными кондиломами (А63.0,8), урогенитальным кандидозом (В37.3,4), микозами стоп, онихомикозами (В35.1,3); чесоткой (В86). Зарегистрировано больных гонобленореей - А 54.3, том числе - новорожденных.
15. Примечание: ячейки в графах, отмеченных крестиком, заполнению не подлежат.
16. Арифметико-логический контроль:

12. 5-ші бағанда сонымен қатар, оларды басқа мекемелердің есепке алғандары туралы ресми растаулар бар, ауыстырылған науқастар туралы мәліметтер де қосылады.
13. 6-шы бағанда жыл соңында есепте тұрған науқастардың жалпы саны көретіледі, оның ішінде емдеу аяқталған, бірақ бақылауда тұрған науқастар да. Егер, алдыңғы жылдың соңында есепте тұрған науқастар санын (1-ші баған + 2-ші баған) қосса, сонымен қатар есептен алынғандар санын алса (5-ші баған), онда алынған сан есептілік жылы соңындағы қалған науқастар санына тең болуы қажет (6-шы баған).
14. Қосалқы кестедегі жолдарда өмірлерінде алғашқы рет диагноз қойылған есепке алынған науқастар арасынан аногенитальды ұшықтық инфекциялары (А60.0-9); аногениталды венерологиялық сүйелдері (А63.0), гарднереллез (А49.9), ұшты кондилома (А63.0,8), урогениталды кандидоз (В37.3,4), микозами табандары, онихомикоздары (В35.1,3); қышымаларымен (В86) ауыратын науқастар туралы мәліметтер бөлініп алынады. Гонобленореямен ауыратын науқастар - А 54.3, оның ішінде жаңа туған балалар тіркелді.
15. Ескерту: крестикпен белгіленген бағандардағы ұяшықтар толтырылмайды.
16. Арифметиккалық-логистикалық бақылау:

1) 1 графы в 1000 таблице равна сумме граф со 2-20 той же таблицы;
2) в таблице 1000 графа 1 равна графе 1 в таблице 2100;
3) строка 1 таблицы 1000 равна сумме строк 3,5,7,9,11,13,15,17,19 таблицы 1000;
4) строка 2 таблицы 1000 равна сумме строк 4,6,8,10,12,14,16,18,20 таблицы 1000;
5) графа 1 таблицы 2100 равна сумме граф 3-4 той же таблицы;
6) графа 2 таблицы 2100 равна графе 6 таблицы 2100 из прошлогоднего отчета;

1) 1000 кестеде 1 баған = сол кестенің 2-20 бағандар жиынтығы.
2) 1 бағанда 1000 кестесінде = 2100 кестесінде 1 бағанда.
3) 1000 кестенің 1 жолы= 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19 жолдарының жиынтығы 1000 кестесі;
4) 1000 кестесінің 2 жолы = 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 жолдарының жиынтығы 1000 кесте.
5) 2100 кестесінің 1 бағаны = сол кестенің 3-4 бағандарының жиынтығы;
6) 2100 кестенің 2 бағаны = өткен жылғы есептен 2100 кестенің 6 бағаны;

7) суммировать графы 1-2 и отнять графу 5 из 2100 таблицы и результат записать в графу 6;
8) сумма граф 3-4 таблицы 2100 равна графе 1 этой же таблицы.
Приложение 13 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Сноска. Форма – в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 30.11.2022 № ҚР ДСМ-144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7) 1-2 бағандарын қосу және 2100 кестенің ішінен 5 бағанды алып тастау және нәтижесін 6 бағанға жазу керек;
8) 2100 кестенің 3-4 бағандарының сомасы = осы кестенің 1 бағанында.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.11.2022 № ҚР ДСМ-144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

F60-F69
Умственная отсталость……
09
F70-F79
из них:
легкая умственная отсталость;
10
F70
Нарушение психологического развития
11
F80-F89
из них: детский аутизм;
12
F84.0
атипичный аутизм;
13
F84.1
синдром Аспергера
14
F84.5
Поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детском и подростковом возрасте…
15
F90-F98
Психические расстройства неуточненные
16
F99
2130 Из общего числа взрослых и подростков, находящихся под наблюдением на конец отчетного года (табл. 2100 строка 1 графы 6) мужчин в возрасте 15-62 года включительно 1_____, женщин в возрасте 15-57 лет включительно 2_______.
2140 Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным больным, находящимся на амбулаторном лечении в диспансере (диспансерном отделении, кабинете) 1_____.
2110 Контингенты больных, имеющих группу инвалидности, человек.
Наименование заболеваний
№ строки
Шифр по МКБ Х пере смотра
Число больных, первично признанных лицами
с инвалидностью в отчетном году
Число больных, имеющих группу инвалидности из состоящих под наблюдением на конец отчетного года (строка 1, графа 4)
всего
в том числе
имеющих III группу
Лиц с инвалидностью в возрасте до 15 лет включительно
А
Б
В
1
2
3
4
Всего
1
F00-F09; F20-F99
в том числе: органические психические расстройства, включая симптоматические;
2
F00-F09
шизофрения;
3
F20
умственная отсталость(олигофрения);
4
F70-F79
2111 Из общего числа первично признанных лицами с инвалидностью: лиц с инвалидностью в возрасте до 15 лет 1____, лиц с инвалидностью III группы 2______.
2200 Штатные должности организации на конец отчетного года.
Наименование
№ строки
Число должностей в целом по организации
в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации
Число физических лиц основных работников на занятых должностях
штатные
занятые
штатные
занятые
в целом по организации
из них в поликлинике, диспансере, консультации
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего врачей психиатров
01
в том числе психиатров для взрослых
02
детских
03
подростковых
04
судебно-психиатрических экспертов
05
психотерапевтов
06
медицинских психологов
07
2300 Состав больных в стационаре.
Наименование заболеваний
№ строки
Шифр по МКБ Х пере смотра
В отчетном году
Состоит на конец года
поступило больных:
из них поступило впервые
выбыло больных
число проведен. к (дн. выписан.и умершими)
взрослых
дети 15-17 вкл
детей до 14 лет вкл.
взрослых
дети 15-17 лет вкл.
детей до 14 лет вкл.
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства.
1
F00-F09
Шизофрения, шизотипические бредовые расстройства
2
F20-F29
из них: шизофрения
3
F20
Аффективные расстройства
4
F30-F39
Невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства
5
F40-F49
Поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами
6
F50-F59
Расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых
7
F60-F69
Умственная отсталость
8
F70-F79
Нарушение психологического развития
9
F80-F89
Поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детских подростковых возрастах
10
F90-F98
Психические расстройства неуточненные
11
F99
Итого:
12
F00-F09, F20-F99
Кроме того, больные с психическими и поведенческими расстройствами - всего: вследствие употребления психотропных веществ, признанные психически здоровыми и с заболеваниями, не вошедшими в строке 12
13
2301 Состав больных в стационаре, находящихся на принудительном лечении
Наименование заболеваний
№ строки
Шифр по МКБ Х пере смотра
поступило в отчетном году
взрослых
дети 15-17
лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства.
1
F00-F09
Шизофрения, шизотипические бредовые расстройства
2
F20-F29
из них: шизофрения;
3
F20
Аффективные расстройства
4
F30-F39
Невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства
5
F40-F49
Поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами
6
F50-F59
Расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых
7
F60-F69
Умственная отсталость
8
F70-F79
Нарушение психологического развития
9
F80-F89
Поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детских и подростковых возрастах
10
F90-F98
Психические расстройства неуточненные
11
F99
Итого:
12
F00-F09, F20-F99
Кроме того больные с психическими и поведенческими расстройствами - всего: вследствие употребления психотропных веществ, признанные психически здоровыми и с заболеваниями, не вошедшими в строке 12
13
Продолжение таблицы
из них впервые
взрослых
дети 15-17 лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах спецализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы
выбыло больных
взрослых
дети 15-17 лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специального типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительно лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специального типа с интенсивным наблюдением
19
20
21
22
23
24
Продолжение таблицы
число проведенных койко (дней)
взрослых
дети 15-17 лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
25
26
27
28
29
30
Продолжение таблицы
состоит на конец года
взрослых
дети 15-17 лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах спец. типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
2320 Из общего числа выбывших (строка 12, 13, графа 5): умерло всего 1___, в том числе от несчастных случаев и самоубийств 2 __, переведено в учреждения Министерства здравоохранения Республики Казахстан 3_____. 2330 Из числа проведенных койко-дней, число дней внутрибольничных отпусков 1________. 2340 Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным выбывшим больным 1________.
2400 Лечебно - трудовые мастерские.
2500 Врачебно - психиатрическая экспертиза для психических больных.
Наименование
№ строки
Число лиц, прошедших экспертизу, всего 1___
А
Б
1
в том числе: военную 2 ___
Работает на конец года - всего больных
01
судебную 3 _____
Число мест в мастерских на конец года
02
2600 Дневные стационары для психически больных
Число мест по смете 1___, выписано больных 2 ____. Состоит больных на конец отчетного года 3____, число дней, проведенных в стационаре 4____.
Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным выписанным больным 5____.
Наименование _____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Фамилия имя отчество (при его наличии) _________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Фамилия имя отчество
(при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами"
(индекс: 13-ППР), периодичность: годовая)
Отчетный период за 20____ год

F60-F69
Ақыл-ес кемістігі ………
09
F70-F79
оның ішінде:
жеңіл ақыл-ес кемістігі …
10
F70
Психологиялық дамудың бұзылуы
11
F80-F89
Оның ішінде: балалық аутизм
12
F84.0
аптикалық аутизм
13
F84.1
Аспергер синдромы
14
F84.5
Балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар …
15
F90-F98
Анықталмаған психикалық бұзылулар …
16
F99
2130 Жыл аяғында бақылауда тұрған ересектер мен жасөспірімдердің барлық санынан (2100-кесте, 1-бет, 6-баған) 15-62 жастағы еркектер .1 __________, 15-57 жастағы әйелдер 2 _________
2140 Диспансерде (диспансерлік бөлімде, кабинетте) емханалық емде жүрген науқастарға берілген жұмысқа жарамау туралы парақ бойынша жұмысқа жарамайтын күннің саны1 ____
2110 Мүгедектік тобы бар науқастар контингенті
Аурулардың атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
Есептік жылы алғаш рет мүгедектігі бар адам деп танылған науқастар саны
Есептік жыл сонында бақылауда тұрған мүгедектік тобы бар, науқастар саны (1-бет, 4-баған)
барлығы
оның ішінде
III топтағылар
15 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдарды қоса алғанда
А
Б
В
1
2
3
4
5
Барлығы
1
F00-F09; F20-F99
оның ішінде: органикалық психикалық бұзылулар, симптоматикалық өзгерістерді қоса алғанда
2
F00-F09
шизофрения
3
F20
ақыл-ес кемістігі (олигофрения)
4
F70-F79
2111 Алғаш рет мүгедектігі тағайындалған адамдардың барлық санынан (1-жол, 1-баған): 15 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдар 1____, III топтағы мүгедектігі бар адамдар 2_____
2200 Есептік жыл соңындағы ұйымның штаттық лауазымдары
Атауы
жол №
Жалпы ұйым бойынша лауазымдар саны
оның ішінде емханада (амбулаторияда), диспансерде, консультациялар
Бос емес лауазымдарда жұмыс істейтін жеке тұлғалардың (негізгі қызметкерлердің) саны
штаттық
бос емес
штаттық
бос емес
жалпы ұйым бойынша
оның ішінде емханада, диспансерде, консультациялар
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлық психиатр-дәрігерлер
01
о.і. ересектер психиатры
02
балалар
03
жасөспірімдер
04
сот-психиатр сарапшылар
05
психотерапевтер
06
медициналық психологтар
07
2300 Стационардағы науқастар құрамы
Аурулардың атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
Есептік жылы
Жыл соңында тұрғандар
Түскен науқастар:
оның ішінде алғаш түскендер
шыққан науқастар
Шыққан науқастар мен қайтыс болғандардың өткізген күн саны
Ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
14 жасқа дейінгі балалар
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
14 жасқа дейінгі балалар
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
органикалық психикалық бұзылулар, симптоматикалық өзгерістерді қоса алғанда
1
F00-F09
Шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар ………
2
F20-F29
оның ішінде шизофрения ………….
3
F20
Жан күйзелісі бұзылулары…
4
F30-F39
Күйзеліске және соматикалық түрімен байланысты невроздық бұзылуға
5
F40-F49
Физиологиялық бұзылулар және физикалық факторлармен байланысты мінез-құлықтық синдромдар …
6
F50-F59
Ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар ….
7
F60-F69
Ақыл-ес кемістігі ………
8
F70-F79
Психологиялық дамудың бұзылуы
9
F80-F89
Балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар
10
F90-F98
Анықталмаған психикалық бұзылулар
11
F99
Жиыны:
12
F00-F09, F20-F99
Бұдан басқа психикалық мінез-құлықтық бұзылуы бар науқастар барлығы: психотроптық заттар қолдану салдарынан және 12-жолға енгізілмеген психикалық дені сау деп табылған аурулар
13
2301 "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес мәжбүрлеп емдеу стационарындағы науқастардың құрамы.
Аурулардың атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
Есептік жылы түскендер
Оның ішінде алғаш түскендер
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
ересектер
15-17 жас
аралығындағы
балалар
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
органикалық психикалық бұзылулар, симптоматикалық өзгерістерді қоса алғанда
1
F00-F09
Шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар ……
2
F20-F29
оның ішінде шизофрения ………….
3
F20
Жан күйзелісі бұзылулары…
4
F30-F39
Күйзеліске және соматикалық түрімен байланысты невроздық бұзылуға
5
F40-F49
Физиологиялық бұзылулар және физикалық факторлармен байланысты мінез-құлықтық синдромдар …
6
F50-F59
Ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар ….
7
F60-F69
Ақыл-ес кемістігі ………
8
F70-F79
Психологиялық дамудың бұзылуы
9
F80-F89
Балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар
10
F90-F98
Анықталмаған психикалық бұзылулар
11
F99
Жиыны:
12
F00-F09, F20-F99
Бұдан басқа психикалық мінез-құлықтық бұзылуы бар науқастар барлығы: психотроптық заттар қолдану салдарынан және 12-жолға енгізілмеген психикалық дені сау деп табылған аурулар
13
жалғасы
шыққан науқастар
өткізген күн саны
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық ғы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Кестенің жалғасы
жыл соңында есепте тұрғандар
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
2320 Жалпы стационардан шыққандардың ішінен (12, 13 жолдары, 5-баған): қайтыс болғандары 1________, оның ішінде жазатайым және өзіне өзі қол жұмсаудан қайтыс болғандар 2 ____, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мекемесіне ауыстырылған 3________,
2330 Төсекте өткізілген күндердің ішінен (12, 13 жолы, 9-баған), ауруханаішілік демалыс күндер саны 1 ______________
2340 емделіп шыққан науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны (12, 13 жол, 5-баған) 1__________
2400 Емдік - еңбек шеберханалары
2500 Дәрігерлік-психиатриялық сараптама
Атауы
жол №
Сараптамадан өткен адамдар саны, барлығы 1__
А
Б
1
Жыл соңында жұмыс істейтіндер – барлық науқастар
01
оның әскерлік 2___
Жыл соңындағы шеберханадағы орындар саны
02
соттық 3___
2600 Психикалық науқастарға арналған күндізгі стационарлар
Смета бойынша орындар саны 1___, ауруханадан шыққан науқастар 2 __
Есептік жыл соңында есепте тұрған науқастар 3____, стационарда өткізген күндер саны 4____
Еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны 5___
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда))_________, қолы _____ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда))______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Психикалық және мінез-құлық бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар контингенттері туралы есеп" (Индексі: 13-ППР, кезеңділігі: жылдық)

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами".
2. В таблице 1000 – указывается общее число зарегистрированных впервые в данном году больных: всего (1 страница) и из них женщин (2 страница) построчно, по каждой нозологии.
3. По каждой строке числа выявленных больных распределены по возрастам: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно.
4. Таблица 1001 – общее число больных выявленных впервые в данном году по сельской местности. По каждой строке числа выявленных больных распределены по возрастам: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно.
5. Таблицы 1000 и 1001 Формы составляется по данным медицинских карт амбулаторного больного по форме № 052/у "Медицинская карта амбулаторного пациента" (вкладной лист 5 "Динамическое (диспансерное) наблюдение пациента"), в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения", а также инструкций по их заполнению (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 148139) (далее - приказ №175).
6. Таблицы 1000 и 1001 имеют 32 строки, в каждой из которых даны укрупненные группировки нозологических форм с выделением в самостоятельную рубрику шизофрении в строки 07,08, легкой степени умственной отсталости в строку 19,20 и аутизма строки 23-28.
1) по всем графам таблицы 1000 числа в строке 1 равны сумме чисел в строках 03,05,09,11,13,15,17,21,29,31, за исключением строк 07,19,23,25,27;
2) в строке 02 графы 1 таблицы 1000 показывается число зарегистрированных женщин из общего числа больных с впервые в жизни установленным диагнозом психического и поведенческого расстройства. По всем графам таблицы числа в строке 2 равны сумме чисел в строках 04,06,10,12,14,16,18,22,30,32, за исключением строк 08,20,24,26,28;
3) в строках 03,04 - показываются органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства, коды F00-F09;
4) в строках 05,06 - показываются шизофрения, шизотипические бредовые расстройства F20- F29;
5) в строках 07,08 - шизофрения, код F20;

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Психикалық және мінез-құлық бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар контингенттері туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. 1000-кестеде – ағымдағы жылы алғаш рет тіркелген науқастардың жалпы саны көрсетіледі: барлығы (1 бет.) және олардың ішінде әйелдер (2 бет) жол бойында, әрбір назология бойынша.
3. Әрбір жол бойынша анықталған науқастар саны жастары бойынша бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және одан жоғары.
4. 1001-кесте – ауылдық жер бойынша ағымдағы алғаш анықталған науқастардың жалпы саны. Әрбір жол бойынша анықталған науқастардың саны жастары бойынша бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және одан жоғары.
5. 1000 және 1001-кестелердегі нысандар "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) (бұдан әрі - №175 бұйрық) бекітілген "Амбулаторлық науқастың медициналық картасы" (№ 052/е нысан) деректері бойынша құрылады. Қайтадан анықталған науқастарға динамикалық бақылауға алынған науқастар кіреді. Консультациялық бақылауға, жағдайы жақсарғанда немесе сауыққан кезде жыл соңында консультациялық бақылаудан алынатын науқастар немесе жағдайы нашарлаған кезде динамикалық бақылауға ауыстырылатын аласұру күйіндегі науқастар алынады. Бұл жағдайда, егер науқас консультациялық бақылауда алғаш рет болса, онда динамикалық бақылауға ауысу кезінде ол алғаш анықталған науқас ретінде көрсетіледі.
1) 1000 және 1001-кестелердегі 32 - жол бар, олардың әрқайсысында 07, 08 - жолдарда шизофренияның жекелеме айдарларын бөлу арқылы нозологиялық нысандардың іріленген топтамалары, 19, 20 жолда ақыл ем кемістігінің жеңіл дәрежесі және 23-28 жолдарда аутизім көрсетілген;
2) 1000-кестенің барлық бағандары бойынша 1-жолындағы сандар 03, 05, 09, 11, 13, 15, 17, 21, 29, 31 жолдардағы сандар сомасына тең, 07, 19, 23, 25, 27 - жолдарды есепке алмағанда;
3) 1000-кестенің 1-бағанындағы 02-жолда психикалық және мінез-құлықтық бұзылудың алғаш анықталған диагнозы бар жалпы науқастар ішінде, тіркелген әйелдердің саны көрсетіледі. Кестенің барлық бағандары бойынша 2 жолдағы сандар 04, 06, 10, 12, 14, 16, 18, 22, 30, 32 - жолдардағы сандар сомасына тең, 08, 20, 24, 26, 28 - жолдарды есепке алмағанда;
4) 03, 04 - жолдарда –органикалық психикалық бұзылыстар, оның ішінде симптоматикалық бұзылу, коды F00-F09 қоса көрсетіледі;
5) 05, 06 - жолдарда –шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар F20- F29;
1) 07, 08- жолдарда – шизофрения, код F20;
2) 09, 10 - жолдарда – жан күйзелісінің бұзылулары (F30- F39);
3) 11,12- жолдарда – титықтау және соматоформды бұзылулар мен байланысты невротикалық бұзылулар, коды (F40- F49);
4) 13, 14- жолдарда – физиологиялық бұзылулар мен және физикалық факторлар мен байланысты мінез-құлықтық синдромдар көрсетіледі, коды (F50- F59);
5) 15, 16 - жолдарда – ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар, коды (F60- F69);

6) в строках 09,10 - аффективные расстройства (F30- F39);
7) в строках 11,12 - показываются невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства, коды (F40- F49);
8) в строках 13,14 - указываются поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами, коды (F50- F59);
9) в строках 15,16 - расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых, коды (F60- F69);
10) в строках 17,18 - умственная отсталость, коды (F70- F79);
11) в строках 19,20 выделяется легкая умственная отсталость - F70;
12) в строках 21,22 показывается нарушение психологического развития, коды F80- F89;
13) в строках 23,24 из строки 21,22: детский аутизм, код F84.0;
14) в строках 25,26 из строки 21,22: атипичный аутизм F84.1;
15) в строках 27,28 из строки 21,22: синдром Аспергера F84.5;
16) в строках 29,30 – поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детском и подростковом возрасте (F90- F98);
17) в строках 31,32 показываются психические расстройства неутонченные F99.
7. Таблица 2100 Контингенты больных, находящихся под динамическим наблюдением дополнена 2-мя графами: 1 графа – состояло на начало отчетного периода и 3 графа – из них с впервые в жизни установленным диагнозом.
8. Число больных состоящих на динамическом наблюдении на конец отчетного года (графа 6), распределены по возрастам, как в таблице 1000.
9. В эту таблицу включаются сведения о больных, находящихся в психоневрологических интернатах, домах лиц с инвалидностью общего типа независимо от ведомственной принадлежности, о психически больных детях, находящихся в домах ребенка, в детских садах, школах-интернатах системы Министерства просвещения Республики Казахстан.
10. Все психические больные, постоянно проживающие в интернатах, независимо от ведомственной принадлежности, состоят на диспансерном учете психоневрологического диспансера (кабинетов, отделений) в зоне обслуживания, в которых эти интернаты расположены.
11. В эту таблицу не включаются сведения:
1) о лицах, проконсультированных во внебольничных психиатрических, психоневрологических организациях, и по состоянию здоровья, не нуждающиеся в лечении у психиатра, в том числе и в диспансерном и консультативном наблюдении;
2) о больных, обратившихся за консультацией или лечением, но состоящих на учете в других психоневрологических организациях;
3) о больных, направленных на экспертизу, до окончания экспертизы;
4) о психически больных, выявленных в домах лиц с инвалидностью общего типа, но не нуждающихся в постоянном наблюдении психиатра и не попадающих в группы диспансерного учета.
12. В таблицу 2100 дополнительно введена 17 строка - Кроме того: больные, находящиеся на консультативном наблюдении.

6) 17,18 - жолдарда – ақыл кемістігі, коды (F70-F79);
7) 19,20 - жолдарда – жеңіл ақыл кемістігі – F70;
8) 21, 22 - жолдарда психологиялық дамудың бұзылуы көрсетіледі, коды F80- F89;
9) 21, 22 - жолдардың 23, 24 жолдарында: бала аутизмі, код F84.0;
10) 21, 22 - жолдардағы 25,26 жолдарда: атипичті аутизмі F84.1;
11) 21, 22 - жолдардағы 27, 28 жолдарда: Аспергер синдромы F84.5;
12) 29, 30 - жолдарда – балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар (F90- F98);
13) 31, 32 - жолдарда анықталмаған психикалық бұзылулар F99 көрсетіледі.
5. 2100-кесте динамикалық бақылаудағы науқастар саны 2-бағанмен толықтырылған, 1-баған есептік кезеңнің басында тұрғандар және 3-баған өмірінде алғаш анықталған диагнозбен есепке алынғандар.
6. Есептік кезеңнің соңында динамикалық бақылауда тұрған науқастар саны (6-баған), 1000 кестедегі сияқты жас ерекшеліктері бойынша бөлінген.
7. Осы кестеге психоневрологиялық интернаттарда, ведомстволық тиесілігіне қарамастан жалпы үлгідегі мүгедектігі бар адамдардың үйіндегі науқастар, сәбилер үйлеріндегі, балабақшалардағы, білім беру министрлігінің мектеп-интернаттарда жатқан психикалық аурулары бар балалар туралы мәліметтер енгізіледі.
8. Ведомстволық тиесілігіне қарамаста интернатта тұрақты өмір сүретін барлық психикалық науқастар, осы интернаттар орналасқан қызмет көрсету аймағын жататын психоневрологиялық диспансерде (кабинетте, бөлімшеде) диспансерлік есепте тұрады.
9. Бұл кестеге мынадай:
1) ауруханадан тыс психиатриялық, психоневрологиялық ұйымдарда консультация алған және денсаулық жағдайы бойынша психиатрдан ем қабылдауға, оның ішінде диспансерлік және консультативтік бақылау мұқтаж емес тұлғалар туралы;
2) консультация алу үшін немесе ем қабылдау үшін жүгінген, бірақ өзге де психоневрологиялық ұйымдарда есепте тұрған науқастар туралы;
3) сараптама аяқталғанға дейін, сараптамаға жолданған науқастар туралы;
4) психикалық науқастар, бірақ психиатрдың үнемі бақылауына мұқтаж емес және диспансерлік есепке тобына түспейтін психикалық науқастар туралы деректер енгізілмейді
10. 2100-кестеге қосымша 17-жол енгізілген – сонымен қатар: консультативті бақылаудағы науқастар.

1) в каждой строке даны укрупненные группировки нозологических форм с выделением в самостоятельную рубрику шизофрении в строке 4, легкой степени умственной отсталости в строке 10 и аутизма строки 12-14;
2) в строке 1- "Психические и поведенческие расстройства" показываются сведения об общем числе больных, находящихся на динамическом наблюдении, за исключением психических и поведенческих расстройств, вследствие употребления психоактивных веществ";
3) в строке 2 – показываются органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства, коды F00-F09;
4) в строке 3- показываются шизофрения, шизотипические бредовые расстройства F20- F29;
5) в строке 4- шизофрения, код F20;
6) в строке 5 – аффективные расстройства (F30- F39);
7) в строке 6 - показываются невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства, коды (F40- F49);
8) в строке 7- указываются поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами, коды (F50- F59).
9) в строке 8 - расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых, коды (F60- F69);
10) в строке 9 – умственная отсталость, коды (F70- F79);
11) в строке 10 выделяется легкая умственная отсталость - F70;
12) в строке 11 показывается нарушение психологического развития, коды F80- F89;
13) из строки 11: в строке 12 – детский аутизм, код F84.0, в строке 13 – атипичный аутизм F84.1, в строке 14 –синдром Аспергера F84.5;
14) в строке 15 – поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детском и подростковом возрасте (F90- F98);
15) в строку 16 входят психические расстройства неутонченные F99;
16) числа, указанные в строке 1, по всем графам равны сумме чисел строк 2-3, 5-9, 11, 15,16;
17) в графе 2 таблицы 2100 показывается общее число больных всех возрастов, взятых на учет психоневрологическим учреждением в течение отчетного года. Кроме больных с впервые в жизни установленным диагнозом психического и поведенческого расстройства, включаются сведения о больных, переведенных под наблюдение из других учреждений, о больных, снятых с учета и вновь обратившихся за помощью в связи с обострением заболевания;
18) независимо, в какой психиатрической организации установлен впервые в жизни диагноз психического и поведенческого расстройства, данный больной берется на учет той психоневрологической организацией, в районе обслуживания которого он проживает;
19) в графе 4 показываются сведения о больных, снятых с учета в отчетном году: в связи со смертью больного, переменой места жительства, выздоровлением или длительной ремиссией, позволяющей прекратить наблюдение за больным, полным отсутствием сведений о больном в течение календарного года и т.п.;

1) әрбір жолда шизофренияның жекелеме айдарларын бөлу арқылы нозологиялық нысандардың іріленген топтамалары 4-жолда, ақыл ес кемістігінің жеңіл түрі 10-жолда және аутизім 12-14 аутизім көрсетілген;
2) 1 - жолда - "Психикасының және мінез-құлықтың бұзылушылық" психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикасының және мінез-құлықтың бұзылушылығымен ауыратын науқастарды қоспағанда, динамикалық бақылаудағы науқастардың жалпы саны туралы деректер көрсетіледі;
3) 2 - жолда – симптомитикалық өзгерістерді қоса алғанда, органикалық психикалық бұзылулар көрсетіледі, коды F00-F09;
4) 3 - жолда - шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар F20- F29;
5) 4 - жолда - шизофрения, код F20;
6) 5 - жолда -жан күйзелісі бұзылулары (F30- F39);
7) 6- жолда - күйзеліске және соматонысандық байланысты невроздық бұзылулар көрсетіледі, коды (F40- F49);
8) 7 - жолда - физиологиялық бұзылулар және физикалық факторлармен байланысты мінез құлықтық синдром, коды (F50- F59).
9) 8 - жолда - ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар, коды (F60- F69);
10) 9 - жолда – ақыл-ес кемістігі, коды (F70- F79);
11) 10 - жолда жеңіл ақыл-ес кемістігі- F70;
12) 11 - жолда психологиялық дамудың бұзылуы көрсетіледі, коды F80- F89;
13) 11 - жолдан: 12 жолда – бала аутизмі, код F84.0, 13 жолда – атипичті аутизмі F84.1, 14 жолда – Аспергер синдромы F84.5;
14) 15 - жолда – балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар (F90- F98);
15) 16 - жолға анықталмаған психикалық бұзылулар кіреді F99;
16) 1 - жолда көрсетілген сандар, барлық бағандар бойынша 2-3, 5-9, 11, 15,16 жолдар санының сомасына тең болуы қажет;
17) 2100- кестенің 2-бағанында есепті жылдың ішінде психоневрологиялық мекемеде есепке алынған барлық жастағы науқастардың жалпы саны көрсетіледі. Диагнозы өмірінде бірінші рет психикалық және мінез-құлықты бұзылулар бар науқастардан басқа, өзге мекемелерден бақылауға ауыстырылған науқастар туралы, есептен шығарылған және ауыруының ушығуына байланысты көмек сұраған және тағы басқа науқастар туралы мәліметтер енгізіледі;
18) өмірінде алғаш рет анықталған психикалық және мінез-құлықты бұзылулар қандай психиатриялық ұйымда анықталғанына қарамастан, науқас өзі тұрып жатқан аудандағы психоневрологиялық ұйымның есебіне алынады;
19) 4-бағанда есепті жылы есептен шығарылған науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі: науқастың қайтыс болуына байланысты, тұрғылықты орнын ауыстырумен немесе ұзақ мерзімді ремиссиямен байланысты, күнтізбелік бір жыл ішінде науқас туралы мәліметтердің болмауына және тағы басқа байланысты деректер көрсетіледі;

20) в графе 5 выделяются сведения о больных, снятых с учета в связи с выздоровлением или длительной ремиссией;
21) в графе 6 указывается число больных, состоящих под наблюдением на конец отчетного года;
22) в графах 7-25 даются сведения о числе больных, состоящих под наблюдением на конец отчетного года по возрастам, состоящих на учете на конец года;
23) в графе 28 указывается число женщин, состоящих на учете на конец года, в графе 29 – число сельских больных, состоящих на учете на конец года;
24) если больному при взятии на учет в данном году поставлен один диагноз, а на конец года этот диагноз изменен на другой, то в графе 2 этот больной показывается в строке по установленному диагнозу при взятии на учет, а на конец года указываются в соответствующей строке по уточненному (последнему) диагнозу;
25) допускаются случаи, когда один и тот же больной в графе 1 показывается в одной строке, а в графах 6-18 в других строках, или когда больной взят на учет с одной формой (стадией) заболевания, к концу года переходит в другую форму (стадию);
26) при заполнении таблицы 2100 кроме арифметической проверки (сумма строк 2-3, 5-9, 11, 15, 16 в каждая графа равна числу в строке 1), следует выполнить балансовую проверку. К числу больных, состоящих на учете на начало отчетного года (графа 1) прибавить число больных, взятых на учет (графа 2), и исключить число больных, снятых с учета (графа 4) в данном году должно получиться число больных, состоящих на учете на конец данного года (графа 6). Такой баланс обязателен по строке 1, но допускается по остальным строкам за счет изменения диагноза или за счет перехода заболевания из одной формы в другую.
13. Межформенный контроль необходимо провести с отчетной формой №15– отчета о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением (далее - форма №15).
1) число впервые выявленных больных за отчетный год детей до 14 лет (1 строка 2 графа 1000 таблицы 10 формы) соответствуют 3 графе 6 строки 1000 таблицы формы №15;
2) число впервые выявленных за отчетный год больных детей 15-17 лет (1 строка 3 графа 1000 таблицы 10 формы) соответствуют3 графе 6 строки 2000 таблицы формы №15;
3) число впервые выявленных больных взрослых с психическими заболеваниями за отчетный год (графы 4-13 строки 1 1000 таблицы 13 формы) соответствуют3 графе 6 строки 3000 таблицы 15 формы;
4) проводится межформенный контроль по количеству больных женщин, впервые выявленных за отчетный год 2 строки граф 2, 3 и 4-13 1000 таблицы 10 формы с графами 4 строки 6 таблицы 1000 и 3000 формы 12 (разность графы 3 и графы 4) строки 6 таблицы 2000 формы №15.
14. Арифметико-логический контроль:

20) 5-бағанда сауығуға немесе ұзақ мерзімді ремиссиямен байланысты есептен алынған науқастар саны көрсетіледі;
21) 6-бағанда есептік жыл соңында бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі;
22) 7-25-бағандарда жыл соңында есепте тұрған, жасы бойынша есепті жылдың соңында бақылауда тұрған науқастардың саны туралы мәліметтер беріледі;
23) 28-бағанда жыл соңында есепте тұрған әйелдер саны көрсетіледі, 29-бағанда жыл соңында есепте тұрған ауылдық науқастардың саны көрсетіледі;
24) егер осы жылы есепке алу кезінде науқасқа бір диагноз қойылса, ал жыл соңында диагноз түрі басқа диагнозға өзгертілсе, онда 2-бағанда науқас есепке алған кезде белгіленген диагноз бойынша жолында көрсетіледі, ал жыл соңында нақтыланған (соңғы) диагноз бойынша көрсетіледі;
25) бір науқасты 1-бағанда бір жолда, ал 6-18-бағандарда өзге де жолдарда көрсетуге, немесе есепке сырқаттың бір нысанымен (кезеңімен) алып, жыл соңында өзге бір нысанға (кезеңге) ауыстыруға жол беріледі;
26) арифметикалық тексеруден басқа, 2100-кестені толтыру кезінде (әрбір бағандағы 2-3, 5-9, 11, 15, 16 - жолдардың сомасы 1 жолдағы сандарға тең болуы қажет), баланстық тексеруді жүргізу қажет. Есептік кезеңнің басында есепте тұрған науқастар санына (1-баған) есепке алынғандарды (2-баған) қосып, осы жылы есептен алынған (4-баған) науқастар санын алып тастау қажет, нәтижесінде аталған жыл соңында есепте тұрған науқастар саны шығуы қажет (6-баған). Осындай баланс 1 жол бойынша міндетті, бірақ бір нысаннан екінші нысанға ауыстыру есебінен немесе диагноздың өзгеру есебінен өзге де жолдар бойынша жол беріледі.
11. Нысанаралық бақылауды медициналық ұйымның қызмет көрсету ауданында тұратын науқастарда тіркелген аурулардың саны және диспансерлік бақылауда тұрған науқастар контингенті туралы №15 есеп беру нысанымен (бұдан әрі– №15 нысан) жүргізу қажет;
1) есептік жылы алғаш анықталған 14 жасқа дейінгі науқас балалар саны (10-нысан, 1000-кесте, 2-баған, 1-жол) 15-нысандағы 1000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
2) есептік жылы алғаш анықталған 15-17 жас аралығындағы науқас балалар саны (10-нысан, 1000-кесте, 3-баған, 1-жол) 15-нысандағы 2000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
3) есептік жылы психикалық сырқаты алғаш анықталған ересектер саны (10-нысан, 1000-кесте, 1-жол, 4-13-бағандары) 15-нысандағы 3000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
4) 10-нысанның 1000-кестесінің 2, 3, және 4-13-бағандардың 2 жолындағы есептік жылы алғаш анықталған науқас әйелдер саны бойынша нысан аралық бақылау 12-нысанның 1000 және 3000 кестенің 6-жолының 4-бағанына (3 және 4-бағанның айырмашылығы) және 12-нысанның 2000-кестесінің 6-жолына сәйкес жүргізіледі;
12. Арифметикалық-логикалық бақылау:

1) Данные графы 3 строки 1 таблицы 2100 равно или меньше строки 1 графы 1 таблицы 1000 10 формы;
2) Отдельно контролируются число больных детей до 14 лет, состоящих под наблюдением на конец года (графа 7, строки 1 таблицы 2100 формы 10); дети 15-17 лет (графа 8, строки 1 таблицы 2100 формы 10) с графой 5, строки 6, соответствующей таблицы 1000, 2000 отчетной формы №15, при этом данные соответствуют друг другу.
15. В таблице 2100 число взрослых больных, состоящих под наблюдением на конец года равно сумме граф 9 и 18 и она соответствует данным графы 5, строки 6, таблицы 3000, отчетной формы №15 "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением".
16. Число женщин, состоящих под наблюдением на конец года (графа 19 строка 1 таблица 2100) формы равно числу женщин графы 6 строки 6 таблиц 1000, 3000 и 2000 формы №15 "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением".
(в таблице 2000 число женщин равно разности граф 5 и 6 строки 6).
17. Таблица 2120. Из общего числа находящихся под динамическим наблюдением на конец года больных (строка 1 графа 6 таблицы 2100) в пункте 1 указывается число больных, состоящих на активном динамическом наблюдении, в пункте 2 – число совершенных ими общественно-опасных действий, в пункте 3 показывается число больных, находящихся в интернатах Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в пункте 4 – количество больных, находящихся на патронаже и под опекой.
18. В табличной строке (2130) из общего числа взрослых и подростков, находящихся под динамическим наблюдением на конец отчетного года (строка 1 графа 6 таблицы 2100) в пункте 1 показывается число мужчин в возрасте 15-62 года включительно и в пункте 2 – женщин в возрасте 15-57 лет включительно.
19. В табличной строке 2140 "Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным больным, находящимся на амбулаторном лечении" указывается число дней нетрудоспособности.
20. В таблице 2110 "Контингенты больных, имеющих группу инвалидности" (данные из таблицы 2100) в строке 1 по всем графам показывается общее число больных лиц с инвалидностью, в строке 2 выделяется число больных лиц с инвалидностью с шизофренией, а в строке 3 – число лиц с инвалидностью с умственной отсталостью.
21. В графе 1 таблицы 2110 указывается число больных первично признанных лиц с инвалидностью в отчетном году, в графах 2-4 – число больных, имеющих группу инвалидности из состоящих под наблюдением на конец отчетного года (строка 1 графа 6 таблицы 2100), в графе 2 – общее число лиц с инвалидностью , в графе 3 – имеющие 3-ю группу инвалидности и в графе 4 – о лицах с инвалидностью в возрасте до 15 лет включительно.
22. В таблице 2111 указывается из числа первично признанных лиц с инвалидностью (строка 1 графа 1 таблицы 2110) в пункте 1 число лиц с инвалидностью до 15 лет, в пункте 2 – лица с инвалидностью 3-ей группы.

1) 2100-кестенің 1-жолы 3-бағаның деректері 10 нысандағы 1000-кесте 1-бағынның 1-жолына тең немесе аз;
2) Жыл соңында бақылауда тұрған 14 жасқа дейінгі науқас балалар саны жекелеме бақыланады (10-нысан, 2100-кесте, 1-жол, 7-баған); қызмет көрсететін медицина ұйымының ауданында тұратын науқастардан және диспансерлік есепте тұрған науқастардан тіркелген аурулар саны туралы есеп - №12 есептік нысанның 1000, 2000 кестесіне сәйкес келетін 6-жолдың 5-бағанындағы 15-17 жас аралығындағы балалар саны (10-нысан, 2100-кесте, 1-жол, 8-баған) бір-біріне сәйкес келуі қажет;
2100-кестеде жылдың соңына бақылауда тұрған ересек науқастардың саны 9 және 18-бағандардың сомасына тең және ол "медициналық ұйымның қызмет көрсету ауданында тұратын науқастарда тіркелген аурулардың саны және диспансерлік бақылауда тұрған науқастар контингенті туралы есеп" №15 есептік нысанның 3000-кестесінің 5-бағанының, 6-жолының деректеріне сәйкес келуі керек.
3) 2000-кестедегі әйелдер саны 6-жолдағы 5 және 6-бағандағы айырмашылыққа тең.
13. 2120-кесте. 1-тармақтағы динамикалық бақылаудағы жыл соңындағы науқастардың жалпы санынан (2100 кесте, 6-баған, 1-жол) белсенді динамикалық бақылауда тұрған науқастар, 2-тармақта олардың жыл бойы қоғамға жасаған қауіпті іс-әрекеттері, 3-тармақта Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернатындағы науқастар саны, 4-тармақта патронажда және қамқорлықта тұрған науқастар саны көрсетіледі.
14. Кестелік (2130) жолдағы 1-тармақта есептік жыл соңында динамикалық бақылаудағы ересектер мен жасөспірімдердің жалпы санында (2100-кесте, 6-баған, 1-жол) 15-62 жас аралығындағы ер адамдар саны және 2-тармақта 15-57 жас аралығындағы әйел адамдар саны көрсетіледі.
15. 2140 "Амбулаторлық ем қабылдап жатқан науқастарға берілген еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны" кестелік жолда еңбекке жарамсыздық күндері көрсетіледі.
16. 2110 "Мүгедектік тобы бар науқастар контингенті" кестенің (2100 кестенің деректері) 1-жолындағы барлық бағандар бойынша жалпы мүгедектігі бар науқастар саны көрсетіледі, 2-жолда шизофрения ауруы бар науқастар, ал 3-жолда – ақыл ес кемістігі бар мүгедектігі бар науқастар айқындалады.
17. 2110-кестенің 1-бағанындаесептік жылы алғаш мойындалған мүгедектігі бар науқастар саны көрсетіледі, 2-4 бағандарда есептік жыл соңында бақылауда тұрған мүгедектік тобы бар науқастар саны (2100-кесте, 6-баған, 1-жол), 3-бағанда мүгедектігі бар 3-тобы бар науқастар және 4-бағанда 15 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдарды қоса алғандағы науқастар саны көрсетіледі.
18. 2111-кестеде алғаш рет анықталған мүгедектігі бар адамдар саны көрсетіледі (2110-кесте, 1-баған, 1-жол), 1-тармақта 15 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдар , 2-тармақта – 3-топтағы мүгедектігі бар адамдар саны көрсетіледі.
19. 2200-кесте "Есепті жылдың соңындағы ұйым дәрігерлерінің штаттық лауазымдары" осы кестенің деректері № 175 бұйрыққа сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) және № 19 нысанның 67, 68 тармақтарының санымен бірдей болады.

1) Таблица 2200 "Штатные должности врачей организации на конец отчетного года" данные этой таблицы идентичны с данными строк 67, 68 таблицы 1100 отчетной формы №19, в соответствии с приказом № 175.
2) в графе 1 указывается количество штатных должностей специалистов;
3) в графе 2 указывается количество занятых должностей;
4) в графе 3 и 4 – в том числе штатные и занятые должности в поликлинике, диспансере, консультации по региону;
5) в графах 5, 6 - число физических лиц основных работников на занятых должностях (графа 5 – всего, графа 6 – из них в поликлинике);
6) в строке 01 указывается всего врачей психиатров, в том числе: в строке 02 – врачей психиатров для взрослых, в строке 03 – детских психиатров, в строке 04 – подростковых психиатров, в строке 05 – судебно-психиатрических экспертов, в строке 06 – психотерапевты, в строке 07 – медицинские психологи;
7) строка 1 по всем графам равна сумме строк 2-4.
23. Межформенный контроль:
1) данные строки 2 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 2200 равны данным строки 67.7 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 19;
2) данные строк 3,4, граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 2200 равны данным строки 68.6 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 19;
3) данные строк 5, 6, 7 таблицы 2200 равны соответственно данным строк 67.2, 67.4, 67.5 по графам 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 19.
4) таблица 2300 "Состав больных в стационаре" заполняется по данным формы 012/у "Статистическая карта выбывшего из стационара", в соответствии приказом № 175.
5) данные в таблице распределены по группе диагнозов, сумма строк 1 -11, исключая строку 3, равна итоговой строке 12 по всем графам.
6) в строке 13 указываются больные с психическими и поведенческими расстройствами, вследствие употребления психотропных веществ, а также признанные психически здоровыми и с заболеваниями, не вошедшие в строку 12 и включаются сведения о больных, поступивших на экспертизу, если к моменту составления отчета диагноз не установлен.
24. В графах 1,2,3 по всем строкам указываются данные о поступивших больных по возрастам (в графе 1 – число поступивших взрослых, в графе 2 –дети 15-17 лет и в графе 3 – число поступивших детей до 14 лет). В графе 4 показывается число поступивших больных впервые в данном году в стационар. В графе 5 указываются число выбывших больных. Число проведенных койко-дней выписанными и умершими больными показывается в графе 6. В графах 7, 8, 9 указывается число больных, состоящих на конец года по возрастам (в графе 7 – взрослых, в графе 8 – дети 15-17 лет и в графе 9- детей до 14 лет).

1) 1-бағанда штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі;
3) 3 және 4-бағандарда – емханадағы, диспансердегі штаттық және бос емесе лауазымдар, өңір бойынша консультациялар көрсетіледі;
4) 5, 6-бағандарда –бос емес лауазымдардағы негізгі жұмыскерлердің жеке тұлғалық саны көрсетіледі (5-баған – барлығы, 6-баған – оның ішінде емханада);
5) 01-жолда барлық дәрігер психиатрлар, оның ішінде: 02-жолда – ересектердің дәрігер психологы, 03-жолда – балалар психиатры, 04-жолда – жасөспірімдер психиатры, 05-жолда – сот-психиатрикалық сарапшылар, 06 жолда – психотерапевтер, 07-жолда – медициналық психологтар көрсетіледі;
6) 1- жол барлық бағандар бойынша 2-4- жолдардың сомасына тең.
20. Нысан аралық бақылау:
1) 2200-кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағанның 2-жолының деректері № 19 есептік нысанның 1100-кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағандардың 67, 7-жолдардың деректеріне тең;
2) 2200-кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағанның 3, 4 жолының деректері № 19 есептік нысанның 1100 кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағандардың 68, 6-жолдардың деректеріне тең;
3) 2200-кестедегі 5, 6, 7- жолының деректері №19 есептік нысанның 1100-кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағандардың 67.2, 67.4, 67.5 жолдардың деректеріне сәйкесінше тең;
21. "Стационардағы науқастар құрамы" 2300-кесте № 175 бұйрыққа сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) бекітілген "Психиатрлық стационардан шығып кеткен науқастар картасы" бойынша толтырылады (012/е нысан).
22. Кестедегі деректер диагноздар тобы бойынша бөлінген, 1-11 жолдардың сомасы, 3-жолды ескермегенде, барлық бағандар бойынша 12-жолдың қорытынды жолына тең.
23. 13-жолда психотроптық заттар қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылуға алып келген, сондай-ақ 12 жолға енгізілмеген психикалық дені сау және сырқат бар деп танылған науқастар мен сараптамаға түскен, есепті құрған кезде диагнозы анықталмаған науқастар көрсетіледі.
24. 1, 2, 3-жолдардың барлық бағандарында жас ерекшелігі бойынша түскен науқастар туралы деректер (1-бағанда түскен ересектер саны, 2-бағанда 15-17 жас аралығындағы және 3-бағанда 14 жасқа дейінгі түскен балалар саны) көрсетіледі. 4-бағанда осы жылы стационарға алғаш түскен науқастар саны, 5-бағанда шыққан науқастар саны және 6-бағанда қайтыс болған науқастар саны көрсетіледі. 7, 8, 9-бағандарда жас ерекшелігі бойынша жыл соңында есепте тұрған науқастар саны (7-бағанда ересектер, 8-бағанда 15-17 жас аралығындағы балалар, 9-бағанда 14 жасқа дейінгі балалар) көрсетіледі.

25. Число поступивших и выбывших больных в форме соответствуют числам таблицы 3100 формы 19 "Коечный фонд и его использование".
26. Числа по строке 12, показанные по всем графам равны сумме чисел в строках 1-11, исключая строку 3.
27. Проводится балансовая проверка: к числу больных, находившихся в стационаре на конец предыдущего года (сумма граф 11,13,14 отчетной формы №13 предыдущего года", последующие годы будут графы 7,8,9") прибавить поступивших в стационар в данном году (сумма граф 1,2,3), вычесть число выбывших больных графы 5 и в итоге равно числу больных, находившихся в стационаре на конец данного отчетного года (сумма граф 7,8,9).
28. Таблица 2301 Состав больных в стационаре, находящихся на принудительном лечении заполняется в соответствии с приказом № 175.
29. В таблице 2320 из общего числа выбывших (строка 12,13 графы 5) в пункте 1 выставляется общее число умерших, в том числе от несчастных случаев и самоубийств во 2-ом пункте, в 3-ем пункте число переведенных в интернаты Министерства здравоохранения.
30. В таблице 2330, из числа проведенных койко-дней (строк 12,13 графы 6) указывается число дней внутрибольничных отпусков.
31. В таблице 2340 показывает число дней нетрудоспособности по листам нетрудоспособности, выданных выбывшим больным (строк 12,13 графы 5).
32. В таблице 2400 "Лечебно-трудовые мастерские для психически больных" в строке 1 показывается число работающих больных на конец отчетного года, в строке 2 – число мест в мастерских на конец года.
33. В таблице 2500 "Врачебно-психиатрическая экспертиза" в строке 1 показывается общее число прошедших экспертиз, в том числе военную – по 2-й строке и судебную – в 3-й строке.
34. В таблице 2600 "Дневной стационар для психически больных" в строке 1 указывается число мест по смете, во 2 строке – число выписанных из дневного стационара больных, в 3-й строке показывается число состоящих больных на конец года, в 4-й строке – число дней, проведенных в стационаре, в 5-й строке – число дней нетрудоспособности, по листкам нетрудоспособности, выданным выписанным больным.
Приложение 14 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 14-Психоактив
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН
1000 Распределение больных с впервые установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ, по месту проживания
Наименование заболеваний
Шифр по МКБ Х пересмотра
№ строки
Всего
из общего числа больные, проживающие в сельской местности
всего
из них женщины
А
Б
В
1
2
3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением психоактивных веществ, всего

25. Нысандағы келіп түскен және шыққан науқастар саны "Кереует қоры және оны пайдалану" 19-нысандағы 3100-кестенің сандарына сәйкес келуі қажет.
26. 12-жол бойынша сандар барлық бағандар бойынша көрсетілген және 3-жолды есепке алмағанда 1-11 жолдағы сандар сомасына тең.
27. Баланстық теңгерім жүргізіледі: өткен жылдың соңында стационарда тұрған науқастар санына осы жылы стационарға түскен науқастар саны қосылып (1, 2, 3 -баған сомасы), 5-бағандағы шығып кеткен науқастар саны есептеліп, нәтижесі осы есептік жыл соңында стационардағы науқастар санына тең болады (7, 8, 9- бағандар сомасы).
28. 2301-кесте, стационарда мәжбүрлі ем қабылдаушы науқастар құрамы №175 бұйрыққа сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) сәйкес толтырылады.
29. 2320-кестедегі шығып кеткендердің жалпы санынан (5-бағынның 12, 13 жолдары) 1-тармақта қайтыс болғандардың жалпы саны, оның ішінде 2-тармақта қайғылы жағдайлардан қайтыс болу және өзіне қол жұмсау, 3-тармақта Денсаулық сақтау министрлігінің интернатына ауыстырылғандар көрсетіледі.
30. 2330-кестеде төсек-күнде өткізгендердің санынан (6-бағанның 12, 13-жолдары) аурухана ішілік демалыстардың күн саны көрсетіледі.
31. 2340 кестеде шығып кеткен науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі (5-баған, 12-13 жолдар).
32. 2400 "Психикалық науқастар үшін емдік - еңбек шеберханалары" кестесінің 1-жолында есептік жыл соңында жұмыс істейтін науқастар саны, 2-жолда – жыл соңындағы шеберханадағы орындар саны көрсетіледі.
33. 2500 "Дәрігерлік-психиатрлық сараптама" кестесінің 1-жолында жалпы сараптамадан өткендердің жалпы саны, оның ішінде 2-жол бойынша әскери және 3-жол бойынша сот сараптамасы көрсетіледі.
34. 2600 "Психикалық науқастарға арналған күндізгі стационар" кестесінің 1-жолында смета бойынша орындар саны, 2-жолда күндізгі стационардан шыққан науқастар саны, 3-жолда жыл соңында есепте тұрған науқастар саны, 4-жолда стационарда өткізілген күндер саны, 5-жолда шығып кеткен науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикасының және мінез бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар туралы есеп
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 14-Психоактив
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
БСН
1000 Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық диагнозы алғаш рет қойылған науқастарды тұрғылықты жері бойынша бөлу
Аурулардың атауы
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
жол №
Барлығы
жалпы санынан ауылдық жерде тұратын аурулар
барлығы
олардың ішіндегі- әйелдер
А
Б
Г
1
2
3
Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулар, барлығы

из строк 6,16,20,22,28
30
Продолжение таблицы
в том числе у больных в возрасте, лет
45-49
50-54
55-59
60 и старше
10
11
12
13
2120 Из числа больных (F10) состоящих под диспансерным наблюдением на конец года
2140 Отравления психоактивными веществами: всего 1 ___1___,
в т.ч. у женщин 2 __2__, у детей 3 __3___, у детей 15-17 лет 4 __4__
в ремиссии от года до 2 лет………………….1__1__,
Смертельные исходы в результате токсического действия психоактивных
в ремиссии свыше 2 лет………...……………….2__2___,
веществ: всего 5 ___5__, в том числе женщин 6 ___6__,
детей 15-17 лет 7___7__, детей 8 __8___
Из числа больных (F11-F16,F18,F19) состоящих под диспансерным наблюдением на конец года
в ремиссии от года до 2 лет………………….3__3__,
2200 Число занятых должностей врачей и других специалистов,
в ремиссии свыше 2 лет………...……………….4___4___,
осуществляющих наблюдение за наркологическими больными, лечение
и медико-социальную реабилитацию наркозависимых на конец отчетного года
Из числа больных (F10), состоящих под наблюдением на конец года
Наименование
№ строки
Должности на конец года
Число физических лиц на занятых должностях
штатных
занятых
А
Б
1
2
3
Всего врачей наркологов
01
в том числе:
02
врачей, обслуживающих сельское население
врачей судебно-наркологических экспертов
03
из них:
работающие при ЦРБ
04
врачей наркологов на амбулаторном приеме:
05
для взрослых
подростковых
06
детских
07
Врачей психотерапевтов
08
Медицинских психологов
09
Психологов
10
Специалисты по социальной работе (социальные работники)
11
уклоняющихся от лечения……………………….5__5__,
Из числа больных (F11-F16,F18,F19) состоящих под наблюдением на конец года
уклоняющихся от лечения……………………….6__6__,
Из числа больных (F10) перенесли в течение отчетного года
психотические расстройства (F10.4-10.9).…..7__7__,
Из числа больных (F11-F16,F18,F19) перенесли в течение очетного года
психотические расстройства (FХХ.4-ХХ.9)...…..8___8___,
Число лиц, лечившихся анонимно………………….9__9__,
Число больных, переведенных в течение года с профилактического на диспансерное наблюдение с:
алкоголизмом……………10 __10__,
наркоманиями……………11 ___11__,
токсикоманиями………….12 ___12__.
2130 Алкогольные отравления
всего 1 ___1___, в том числе
суррогатами алкоголя 2 __2__, в том числе у женщин 3 __3___,
у детей 4 __4___, у детей 15-17 лет 5 __5__
Смертельные исходы в результате отравлений: всего 6 ___6__,
2210 Число занятых должностей врачей наркологов,
в т.ч. у женщин 7___7__, у детей 8 __8___,
осуществляющих анонимное лечение (без занятых должностей врачей
у детей 15-17 лет 9 __9___
наркологов хозрасчетных учреждений) 1 __1__
2300 Состав больных в наркологическом стационаре
Наименование заболеваний
№ строки
Шифр по МКБ Х пересмотра
Состояло на начало отчетного года, всего
В отчетном году
поступило больных
из них впервые в данном году
выбыло больных
число койко-дней, проведенных в стационаре выписанными и умершими
состоит на конец отчетного года, всего
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением психоактивных веществ, всего
01

6, 16, 20, 22,28 жолдардан
30
2120 Жыл соңында бақылауда тұрған науқас (F10) санынан
2140 психобелсенді заттармен улану: барлығы 1 ___, о.і. әйелдерде 2 __, балаларда 3 ___, 15-17 жас аралығындағы балаларда 4 __ Психоактивті заттардың әсерінен улану нәтижесінде өлім жағдайына әкелген жағдайлар: барлығы 5 __, о.і. әйелдерде 6 __, 15-17 жас аралығындағы балалар 7__, балалар 8 ___
бір жылдан 2 жылға дейін ремиссиядағы ........1 ___, 2 жылдан аса ремиссиядағы .......... 2 _________,
Бақылауда тұрған (F11-F16, F18, F19) науқастар ішінен (7 баған) жыл соңына
1 жылдан 2 жылға дейін ремиссиядағы ....... 3 __, 2 жылдан аса ремиссиядағы ................. 4 ___,
2200 Есепті жыл соңында наркологиялық науқастарды бақылау және есірткіге тәуелді адамдарды медициналық-әлеуметтік оңалтуды іске асыратын дәрігерлер мен басқа да мамандар саны
Жыл соңында бақылауда тұрған науқастар санынан (F10),
Атауы
жол №
Жыл соңындағы лауазымдар
Лауазымда отырған жеке тұлғалар саны
емдеуден қашып жүргендер……………………….5__,
штаттық
Бос емес
А
Б
1
2
3
Жыл соңында бақылауда тұрған науқастар санынан (F11-F16,F18,F19)
Барлық нарколог дәрігерлер
1
емдеуден қашып жүрген……………………….6__,
оның ішінде:
2
ауыл тұрғындарына қызмет көрсетуші дәрігерлер
Есептік жыл ішінде психикалық бұзылуларды бастан өткерген (F10.4-10.9) науқастар санынан (F10), .…..7__,
сот-наркологиялық сараптама дәрігерлері
3
Есептік жыл ішінде психикалық бұзылуларды бастан өткерген (F10.4-10.9) науқастар санынан (F11-F16,F18,F19) .…..8__,
Құпия емделген тұлғалар саны .......................... 9__,
Оның ішінде: ОАЕ жұмыс істейтіндер
4
Алдын ала емдеуден диспансерлік бақылауға ауыстырылған науқастар саны
Амбулаторлық қабылдаудағы дәрігер наркологтар
5
маскүнемдікпен ……………10 __,
ересектер үшін
нашақорлықпен …..…11 __,
жасөспірімдер
6
балалар
7
уытқұмарлықтан ………….12 __.
Психотерапевт дәрігерлер
8
Медициналық психологтар
9
Психологтар
10
2130 Алкогольдік улану
барлығы1 ___, о.і.
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі мамандар (әлеуметтік қызметкерлер)
11
алкоголь сурагатымен 2 __, о.і. әйелдер 3 ___, балаларда 4 ___,
15-17 жас аралығындағы балаларда 5 __
Уланудың нәтижесінде өлімге алып келген жағдайлар: барлығы 6 __, о.і әйелдер 7__, балалар 8 ___,15-17 жас аралығындағы балаларда 9 ___
2210 Жасырын түрде емдеуді жүзеге асыратын нарколог дәрігерлер саны () (шаруашылық есептегі мекемелерде жұмыс істейтін нарколог-дәрігерлерден басқа) 1 _____
2300 Наркологиялық стационардағы науқастар құрамы
Аурулардың атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
Есептік жылдың басында есепте тұрғандар, барлығы
Есептік жылы
келіп түскен науқастар
оның ішінде , ағымдағы жылы алғаш келгендер
шыққан науқастар
шыққандар мен қайтыс болғандарды есептегенде стационарда өткізілген күн-төсек саны
есептік жыл соңында есепте тұрғандар, барлығы
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулар, барлығы
1

2310
2320
Из числа выбывших (графа 4 строка 1) детей 15-17 лет 1__1_, детей до 14 лет 2 _2_
Из общего числа выбывших (графа 4 строка 1) умерло всего 1_1__.
2400 Дневные стационары для наркологических больных:
число мест…………………….1 __1__,
выписано больных…2 __2__,
состоит больных на конец отчетного года..3__3__,
число дней, проведенных в стационаре………4 __4__
2500 Медицинское освидетельствование состояния опьянения
Показатель
№ стр.
Всего
в т.ч. женщин
A
Б
1
2
Число лиц, освидетельствованных для установления состояния опьянения
1
Число лиц, признанных находящимися в состоянии алкогольного опьянения
2
Число лиц, у которых установлен факт употребления алкоголя, но признаки опьянения не выявлены
Число лиц, признанных находящимися в состоянии наркотического опьянения
4
Число лиц, у которых установлен факт употребления наркотических средств или психотропных веществ, но признаки опьянения не выявлены
5

2310
2320
Шыққандар ішінен (4-бағандағы 1 жол) 15-17 жастағы түскен балалар 1__1_, 14 жасқа дейінгі балалар 2 _2_
Жалпы шыққандар санынан (4 баған 1 жол) барлық қайтыс болғандар 1 _____.
2400 Нашақор науқастарға арналған күндізгі стационарлар: орын саны. 1 __1__, емделіп шыққан науқастар. 2 __2__, есепті жыл аяғында тіркелген науқастар саны. 3__3__, стационарда өткізген күндер саны 4_4.__
2500 Мас болу жағдайын медициналық куәланды.
Көрсеткіш
Жол №
Барлығы
Оның ішінде әйелдер
A
B
1
2
Мас болу жағдайын белгілеу үшін куәландырылған адамдардың саны
1
Алкогольдік мас болу жағдайында деп танылған адамдардың саны
2
Алкоголь тұтыну фактісі белгіленген, бірақ мас болу белгілері айқындалмаған адамдардың саны
3
Есірткіге мас болу жағдайында деп танылған адамдардың саны
4
Есірткі тұтыну фактісі белгіленген, бірақ мас болу белгілері айқындалмаған адамдардың саны
5

2602 Работает на конец отчетного года пациентов из принудительных отделений, всего 1 _, в пределах учреждения 2 __, на хоздоговорных объектах 3 __.
2700 Состав лиц, доставленных, помещенных и выписанных в центре временной адаптации и детоксикации (сроки и исходы пребывания).
Наименование заболевания
№ строки
Шифр по МКБ Х пересмотра
пол
всего
проведено выписанными и умершими койко-дней
доставлено
помещено
выписано
из них
умерло
переведены в другие медицинские организации
А
Б
В
Д
1
2
3
4
5
6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, острая стадия
01
F10.0
всего
02
муж
03
жен
2701 Число ЦВАД, всего 1_____1_____, число койко-мест в них, всего 2_____ 2______.
3000 Состав пациентов, получающих заместительную поддерживающую терапию (далее- ЗПТ).
Заболевания
№ строки
Число лиц, получающих ЗПТ на начало отчетного периода
Вышли из программы ЗПТ за отчетный период
Число лиц, получающих ЗПТ на конец отчетного периода
Число лиц, получавших ЗПТ в течение всего отчетного периода
всего
из них по причине
завершили лечение в плановом порядке
привлечено к уголовной ответственности
исключены из программы за нарушения
умерли
прочее
всего
из них с ВИЧ +статусом
всего
из них с ВИЧ +статусом
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов
01
3001 Число пунктов предоставления ЗПТ, всего 1_______1______ 3100 Состав пациентов, получающих заместительную поддерживающую терапию по полу и возрасту.
Контингент пациентов
№ стр.
пол
всего
в том числе в возрасте:

2602 Мәжбүрлік бөлімшелерінде емдеу кезіндегі өлім жағдайлары, барлығы 1 ________, оның ішінде өзін-өзі өлтіру 2 _____ төтенше жағдайлар саны , барлығы 3 _____,
Мәжбүрлеп емдеу бөлімшесінен есепті жылдың соңында жұмыс істейтін пациенттер 1 _, барлығы , мекеме шегінде 2 __, шаруашылық шартты объектілерде 3 __.
2700 Уақытша бейімдеу орталықтары мен дето
ксикация орталықтарына жеткізілген және шығарылған тұлғалар құрамы (болу мерзімдері мен нәтижелері)
Ауру атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
жынысы
барлығы
Шыққан және қайтыс болғандардың жатқан төсек-күн саны
жеткізілді
орналастырылды
Жазылып шықты
оның ішінде
Қайтыс болғандар
Өзге медициналық ұйымдарға ауыстырылғандар
А
Б
В
Д
1
2
3
4
5
6
Алкогольді тұтыну салдарынан болған психикалық мінез-құлықтық бұзылулар, жіті уыттану
1
F10.0
барлығы
2
ер
3
әйел
2701 ЦВАД саны, барлығы1_____, ондағы төсек-күн саны, барлығы 2______
3000 Орын басатын демеуші терапияны қабылдаушы пациенттер құрамы
ААуру
жол №
Есептік кезең басында ОДТ алған науқастар саны
Есептік кезең ішінде ОДТ бағдарламасы бойынша шыққандар
Есептік кезең соңында ОДТ алған науқастар саны
Барлық есептік кезең бойында ОДТ алған науқастар саны
барлығы
Оның ішінде, себеппен
Жоспарлы тәртіпте ем қабылдауды аяқтағандар
Қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар
Тәртіп бұзушылығы бойынша бағдарламадан шығарылғандар
Қайтыс болғандар
Өзге де
барлығы
Оның ішінде АИТВ +дәрежесімен
барлығы
Оның ішінде АИТВ +дәрежесімен
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Опоидтерді тұтынумен психикалық және мінез-құлықтық бұзылулар
1
3001 ОДТ ұсыну пунктерінің орны, барлығы1______
3100 Жынысы мен жасы бойынша орын басатын демеулік терапияны қабылдаушы пациенттер құрамы
Пациенттер контингенті
жол №
жынысы
барлығы
оның ішінде жасына байланысты

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ".
2. Таблица 1000 формы "Распределение больных с впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ (далее- ПАВ) по месту проживания":
1) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Г № строки, в графе 1 – общее количество больных с впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ, в графе 2 – из общего числа больных больные, проживающие в сельской местности всего, в графе 3 – из всего больных, проживающих в сельской местности – женщин;
2) в строке 1 по всем графам указываются данные об общем количестве лиц с впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств вследствие употребления отдельных ПАВ;
3) в строках 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 16, 17, 18, 19 указываются данные о лицах с впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств вследствие употребления отдельных ПАВ. Сумма строк 2, 3, 7, 8, 11, 12, 16, 17, 18, 19 по всем графам равняется строке 1. При этом следует учитывать, что число в строке 3 в каждой графе равна сумме ниже лежащих 4, 5 и 6 строк; а в 8 и 12 строках число должно быть выше суммы данных соответственно 9, 10 и 13, 14, 15 строк, т.к. в нижних строках перечислены не все существующие снотворные и седативные вещества, также и не все стимуляторы.
3. Таблица 1001 "Распределение больных впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ по полу, возрасту и способу введения ПАВ":
1) в таблице 1001 формы предоставляются данные из графы 1 таблицы 1000;
2) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б – пол, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Г № строки, в графе 1 – всего больных по полу – мужчин и женщин отдельно, со 2 по 13 графы распределены больные по возрастному составу на следующие возрастные интервалы: 0-14 лет, 15-17 лет, 18-19 лет, 20-24 года, 25-29 лет, 30-34 года, 35-39 лет, 40-45 лет, 45-49 лет, 50-54 года, 55-59 лет и 60 лет и старше, сумма граф с 2 по 13 равна графе 1 по всем строкам;

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикасының және мінез бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Нысандағы 1000 "Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық диагнозы алғаш рет қойылған науқастарды тұрғылықты жері бойынша бөлу" кесте:
1) А бағанында - аурулардың атауы, Б бағанында - АХЖ-10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Г бағанында - жол №, 1-бағанда өмірінде алғаш анықталған психикалық және мінез-құлықтық бұзылу диагнозы бар, психикалық белсенді заттарды қолданумен туындаған науқастардың жалпы саны, 2-бағанда науқастардың жалпы санынан - ауылдық жерде өмір сүретін барлық науқастардың саны, 3-бағанда – барлық ауылдық жерде тұратын барлық науқас әйелдердің саны көрсетіледі;
2) 1-жолдың барлық бағандары бойынша психикалық және мінез-құлықтық бұзылу жекелеме ПАВ қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылу диагнозы өмірінде алғаш анықталған тұлғалардың жалпы саны туралы деректер көрсетіледі;
3) 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 16, 17, 18, 19 жолдарда жекелеме ПАВ қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылу диагнозы өмірінде алғаш анықталған тұлғалар туралы деректер көрсетіледі. Барлық бағандар бойынша 2, 3, 7, 8, 11, 12, 16, 17, 18, 19 жолдардың сомасы 1-жолға тең болуы қажет. Бұл жағдайда әрбір бағандағы 3-жолдың саны келесі 4, 5, және 6 жолдардың соманы тең болу қажеттігін ескеру керек; ал 8 және 12 жолдардағы сандар тиісінше 9, 10 және 13, 14, 15 жодардағы сомалардың жоғары болуы қажет, себебі төменгі жолдарда ұйықтататын және седативті заттардың, сондай-ақ барлық стимуляторлар көрсетілмеген.
2. 1001 "Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық өмірінде алғаш қойылған диагнозбен сырқаттанған науқастарды жасына, жынысына тексеріп-қарау тәсілі бойынша бөлу" кесте:
1) Нысанның 1001 кестесінде 1000 кестенің 1-бағанындағы деректер ұсынылады;
2) А бағанында - ауырулардың атауы көрсетіледі, Б бағанында – жынысы, В бағанында - АХЖ-10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Г бағанында - жолдың номері, 1-бағанда жыныс бойынша барлық науқастар – әйелдер мен ерлер жеке, 2-13 бағандар аралығында науқастар жастық құрамы бойынша мынадай жастық интервалдарға бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және егде жастағылар көрсетіледі, 2-13 бағандар сомасы барлық жолдар бойынша 1-бағынға тең болуы қажет;

3) строка 1 графы 1 представляет общее число больных мужчин впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ, при этом сумма строк 3,5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 и 27 равна сроке 1 по всем графам;
4) строка 2 графы 1 представляет общее число больных женщин впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ, при этом сумма строк 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 и 28 равна сроке 1 по всем графам;
5) строки 29 (мужчины) и 30 (женщины) показывает количество инъекционных потребителей наркотиков среди всех больных, состоящих под наблюдением лиц с психическими и поведенческими расстройствами (далее – ППР), вызванными употреблением ПАВ (коды по МКБ 10: F11, F13, F14, F15, F16, и F19). Сумма строк 5,15, 19, 21, и 27 (мужчины) меньше или равняется данным строки 29, а сумма строк 6, 16, 20, 22 и 28 (женщины) меньше или равняется данным строки 30.
4. Перекрестная проверка таблиц 1000 и 1001:
1) сумма строк 1 и 2 графы 1 таблицы 1001 равна данным строки 1 графы 1 таблицы 1000;
2) сумма данных о числе мужчин и женщин по соответствующим наименованиям заболевание таблицы 1001 равна числу больных с этими же заболеваниями в графе 1 таблицы 1000.
5. Таблица 2100-1 формы "Контингенты больных, находящихся наркологическом учете".
1) вся таблица формируется из информационной системы "Электронный регистр диспансерных больных" подсистемы "Электронный регистр наркологических больных" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
6. Таблица 2100-2 Контингенты больных, находящихся под диспансерным и профилактическим наблюдением:
1) в таблицу 2100 включается сведения о больных с ППР, вызванными употреблением ПАВ, находящихся на конец года в наркологических, психиатрических, психоневрологических стационарах и на принудительном лечении в наркологических организациях для принудительного лечения;
2) все больные с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ, находящиеся в учреждениях уголовно-исполнительной системы МВД, на диспансерном учете в наркологических организациях не состоят и в форме не указываются;

3) 1-бағынның 1-жолында психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық өмірінде алғаш қойылған науқас ер адамдардың жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 және 27 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
4) 1-бағынның 2-жолында психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық өмірінде алғаш қойылған науқас әйелдердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда, 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 және 28 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
5) 29 (ерлер) және 30 (әйелдер) жолдар ПАВ қолданумен туындаған, ППБ бақылауында тұрған барлық науқастар арасындағы инъекциялық есірткіні тұтынушылардың санын көрсетеді (АХЖ 10 бойынша кодтары: F11, F13, F14, F15, F16, және F19). 5,15, 19, 21 және 27 (ерлер) жолдардың сомасы 29 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет, 6, 16, 20, 22 және 28 (әйелдер) жолдардың сомасы 30 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет.
3. 1000 және 1001 кестелерді тоғыспалы тексеру:
1) 1001 кестенің 1-бағынының 1 және 2 жолдарының сомасы 1000 кестедегі 1-бағынның 1 жолына тең болуы қажет;
2) 1001 кестенің тиісті ауруларының атауы бойынша ерлер мен әйелдердің саны туралы деректер сомасы 1000 кестедегі 1-бағандағы осындай аурулары бар науқастардың санына тең болуы қажет.
4. 2100-1 "Наркологиялық есепте тұрған науқастардың контингенті" нысанын кестесі:
1) барлық кесте Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінің "Наркологиялық науқастардың электрондық жүйесі" жартылай жүйесінен қалыптастырылған.
5. 2100-2 Диспансерлік және профилактикалық қадағалаудағы науқастардың контингенті кестесі:
1) 2100-2 кестені толтыруға арналған барлық мәліметтер "Наркологиялық бұзылулары бар тұлғаларды бақылау картасы" деректері бойынша көрсетіледі (№ 030-2/е нысан), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген;
2) 2100 кестеге жыл соңында ППБ, ПАВ қолданумен туындаған, наркологиялық, психиатриялық, психоневрологиялық стационарларда және мәжбүрлеп емдеуге арналған наркологиялық ұйымдарда мәжбүрлі ем қабылдаушы науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) ІІМ қылмыстық-атқарушылық жүйесі мекемесінде, наркологиялық ұйымдардың диспансерлік есепті тұрған психобелсенді заттарды қолданумен туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар барлық науқастар нысанда көрсетілмейді;

4) в эту таблицу формы не включаются сведения о следующих лицах о лицах, консультированных во внебольничных наркологических организациях, но по состоянию здоровья не нуждающихся в лечении у нарколога, в том числе и в диспансерном и профилактическом наблюдении, о больных, обратившихся за консультацией или лечением, но состоящих на учете в других наркологических организациях, о больных, направленных на экспертизу до окончания экспертизы;
5) в графе А таблицы 2100 указываются наименования заболеваний, в графе Б шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе В № строки, в графе 1 показывается общее число больных на начало отчетного периода, в графе 2 количество больных, взятых нам наркологический учет в течение отчетного года, в графе 3 количество больных, взятых нам наркологический учет в течение отчетного года с впервые в жизни установленным диагнозом, в графе 4 – количество больных, снятых с учета в отчетном году, в графе 5 количество больных, снятых с учета в отчетном году в связи с длительной ремиссией, в графе 6 количество больных, снятых с учета в отчетном году в связи со смертью, в графе 7 общее количество больных, состоящих на наркологическом учете на конец отчетного периода, в графе 8 общее количество больных сельских жителей, состоящих на наркологическом учете на конец отчетного периода, в графе 9 количество больных женщин сельских жителей, состоящих на наркологическом учете на конец отчетного периода;
6) в строке 1 указываются я сведения об общем числе лиц с ППР, вследствие употребления ПАВ, находящихся пода диспансерным и профилактическим наблюдением (F10-19);
7) в строке 2 указываются общее количество больных с ППР, вызванным вследствие употребления алкоголя;
8) в строке 3 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употреблением опиоидов, а в строках 4, 5, и 6 – из них вызванные употреблением соответственно героина, опиума и других опиатов; сумма строк с 4 по 6 равна строке 3;
9) в строке 7 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употребления каннабиноидов;
10) в строке 8 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употреблением седативных и снотворных веществ, а в строках 9 и 10 – из них вызванные употреблением соответственно барбитуратов и бензодиазипинов; сумма строк 9 и 10 меньше строки 8 за счет других ПАВ этой группы;
11) в строке 11 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употреблением кокаина;
12) в строке 12 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употреблением других стимуляторов, включая кофеин, а в строках 13, 14 и 15 из них вызванные употреблением соответственно амфетаминов, метамфитаминов и экстази; сумма строк с 13 по 15 меньше строки 12 за счет других ПАВ этой группы;

4) нысанның осы кестесіне мына тұлғалар: – ауруханадан тыс наркологиялық ұйымдарда консультация алған, бірақ денсаулық жағдайы бойынша наркологтың емдеуін қажет етпейтін, оның ішінде диспансерлік және алдын ала бақылауындағы тұлғалар туралы, консультация немесе көмек сұрап жүгінген, бірақ өзге наркологиялық диспансерде тұрған науқастар туралы, сараптама аяқталғанға дейін сараптамаға жіберілген науқастар туралы мәліметтер енгізілмейді;
5) 2100 кестенің А бағанында ауырулардың атауы көрсетіледі, Б бағанында – АХЖ-10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, В бағанында – жол номері, 1-бағанда 1–есептік кезең басындағы науқастардың жалпы саны көрсетіледі, 2-бағанда есептік жыл бойында наркологиялық есепке алынған науқастар саны, 3-бағанда есептік жыл бойында өмірінде алғаш анықталған диагнозбен наркологиялық есепке алынған науқастар саны, 4-бағанда есептік жылы есептен алынған науқастар саны, 5-бағанда ұзақ уақыттық ремиссиямен байланысты есептік жылы есептен алынған науқастар саны, 6-бағанда, қайтыс болуына байланысты есептік жылы есептен алынған науқастар саны, 7-бағанда есептік жыл соңында наркологиялық есепте тұрған науқастардың жалпы саны, 8-бағанда есептік жыл соңында наркологиялық есепте тұрған ауыл тұрғындарының жалпы саны, 9-бағанда есептік жыл соңында наркологиялық есепте тұрған ауыл тұрғындары ішіндегі науқас әйелдердің саны көрсетіледі;
6) 1 жолда, ПАВ қолдану салдарынан диспансерлік және алдын ала бақылауда тұрған психикалық және мінез-құлықтық бұзылуы бар тұлғалардың жалпы саны туралы мәліметтер (ППБ) көрсетіледі (F10 -19);
7) 2 жолда, алкогольді тұтынудан жалпы саны туралы мәліметтер (ППБ) көрсетіледі;
8) 3 жолда апиындарды қолданумен байланысты ППБ бар, ал 4, 5, және 6 жолда – тиісінше героинді, апиынды және басқа да апиындарды қолдануынан туындаған науқастардың жалпы саны көрсетіледі; 4-6 жолдар сомасы 3-жолға тең болуы қажет.
9) 7 жолда каннабиноидтарды тұтынудан жалпы саны туралы мәліметтер (ППБ) көрсетіледі;
10) 8 жолда седативті және ұйықтататын заттар қолданудан туындаған ППБ бар, ал 9 және 10 жолдарда барбитураттар мен бензодиазипдерді тиісінше қолданумен туындаған науқастардың жалпы саны көрсетіледі; 9 және 10 жолдар сомасы осы топтағы өзге де ПАВ есебінен 8-жолдан аз болуы керек;
11) 11 жолда кокаинді тұтынудан жалпы саны туралы мәліметтер (ППБ) көрсетіледі;
12) 12 жолда басқа да стимуляторларды, оның ішінде кофеинді қолданудан туындаған қоса алғанда ППБ бар, ал 13, 14 және 15 жолдарда –амфетамидерді, метамфитамидерді және экстаздарды тиісінше қолданумен туындаған науқастардың жалпы саны көрсетіледі; 13 және 15 жолдар сомасы осы топтағы өзге де ПАВ есебінен 12-жолдан аз болуы керек;

13) сумма строк 2, 3, 7, 11, 12, 16, 17, 18 и 19 равна строке 1 по всем графам;
14) лица, состоящие на наркологическом учете с эпизоотическим потреблением психоактивных веществ, выделяются отдельно строками 20 и 21 – строка 20 эпизодическое употребление алкоголя, стока 21 эпизодическое употребление наркотических средств и психоактивных веществ (без табака), данные этих двух строк входят в первую строку;
15) если больному при взятии на учет в данном году был поставлен один диагноз, а на конец года этот диагноз изменен на другой, уточненный, то в графе 2 такой больной указывается в строке по установленному диагнозу при взятии на учет, в контингенте состоящих больных на конец года в соответствующей строке по уточненному (последнему) диагнозу, таким образом, возможны случаи, когда один и тот же больной в графе 2 указывается по одной строке, а в графах 7-10 по другой строке;
16) при заполнении таблицы 2100 формы, кроме простой арифметической проверки, сумма строк (2, 3, 7, 11, 12, 16, 17, 18 и 19) каждой графы равна 1 строке соответствующей графы, следует помнить и о балансе: если от суммы числа больных состоящих, на учете на начало отчетного года, и числа больных, взятых на учет и от минусовать снятых с учета, то получиться число состоящих на учете на конец отчетного года, баланс обязателен только по 1 строке, а в остальных строках необязателен за счет изменения диагноза.
7. Таблица 2101 "Распределение больных, состоящих на наркологическом учете, по полу, возрасту и способу введения ПАВ":
1) в таблице 2101 формы предоставляются данные из графы 7 таблицы 2100-1;
2) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б – пол, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Г № строки, в графе 1 – всего больных по полу – мужчин и женщин отдельно, со 2 по 13 графы распределены больные по возрастному составу на следующие возрастные интервалы: 0-14 лет, 15-17 лет, 18-19 лет, 20-24 года, 25-29 лет, 30-34 года, 35-39 лет, 40-45 лет, 45-49 лет, 50-54 года, 55-59 лет и 60 лет и старше, сумма граф с 2 по 13 равна графе 1 по всем строкам;
3) строка 1 графы 1 представляет общее число больных мужчин, состоящих на наркоучете, при этом сумма строк 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 и 27 равна сроке 1 по всем графам;
4) строка 2 графы 1 представляет общее число больных женщин, состоящих на наркоучете, при этом сумма строк 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 и 28 равна сроке 1 по всем графам;
5) строки 29 (мужчины) и 30 (женщины) показывает количество инъекционных потребителей наркотиков среди всех больных, состоящих под наблюдением с ППР, вызванными употреблением ПАВ (коды по МКБ 10: F11, F13, F14, F15, F16, и F19), сумма строк 5,15, 19, 21, и 27 (мужчины) меньше или равняется данным строки 29, а сумма строк 6, 16, 20, 22 и 28 (женщины) меньше или равняется данным строки 30;

13) с 2, 3, 7, 11, 12, 16, 17, 18 және 19 жолдар сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолдың сомасына тең болуы қажет;
14) эпизоотиялық психоактивті заттарды тұтынумен наркологиялық есепте тұрған адамдар, 20 және 21 жолдарда жеке көрсетіледі: 20-жол алкоголды эпизодты қолдану, 21-жол психоактивті заттар мен есірткі заттарды эпизодты қолдану (темекісіз), осы екі жолдың деректері бірінші жолға кіреді.
15) егер осы жылы есепке алу кезінде науқасқа бір диагноз қойылып, ал жыл соңында диагноз нақтыланған диагнозға өзгертілсе, онда 2-бағанда осындай нақтыланған (соңғы) диагнозы бойынша тиісті жолда ауру жыл соңында науқастардың контингентінде тұрған, есепке алған кезде анықталған диагноз ретінде көрсетіледі, осылайша бір науқас 2 бағанда да бір жолда, ал 7-10 бағандарда басқа жолда көрсетіледі;
16) Нысанның 2100 кестесін толтыру кезінде, қарапайым арифметикалық тексеруден басқа, әрбір жолдың (2, 3, 7, 11, 12, 16, 17, 18 және 19) сомасы тиісті жолдың 1-жолына тең болуы қажет, осы кезде балансты да естен шығармаған жөн: егер есептік жыл басында есепте тұрған науқастардың саны сомасынан (1-баған) және есепке алынған науқастардың санынан (2-баған), есептен алынғандарды (4-баған) алып тастаса, септік жыл соңында есепте тұрғандар саны шығуы керек (7-баған), баланс тек қана 1-жол бойынша ғана міндетті, ал қалған жағдайларда диагноздың өзгеруіне байланысты міндетті емес.
6. 2101 "Диспансерлік есепте тұрған науқастарды жынысы, жасы және ПАВ енгізу тәсілі бойынша бөлу" кесте;
1) Нысанның 2101 кестесінде 2100-1 кестенің 7-бағынының деректері ұсынылады:
2) А бағанында ауырулардың атауы көрсетіледі, Б бағанында – жынысы, В бағанында - АХЖ-10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Г бағанында - жол №, 1-бағанда– жыныс бойынша барлық науқастар – әйелдер мен ерлер жеке, 2-13 бағандар аралығында науқастар жастық құрамы бойынша мынадай жастық интервалдарға бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және егде жастағылар, 2-13 бағандар сомасы барлық жолдар бойынша 1-бағынға тең болуы қажет;
3) 1-бағынның 1-жолында наркологиялық есепте тұрған ерлердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда, 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 және 27 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
4) 1-бағынның 2-жолында наркологиялық есепте тұрған әйелдердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда, 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 және 27 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
5) 29 (ерлер) және 30 (әйелдер) жолдар ПБЗ қолданумен туындаған, ППБ бақылауында тұрған барлық науқастар арасындағы инъекционды есірткіні тұтынушылардың санын көрсетеді (АХЖ 10 бойынша кодтары: F11, F13, F14, F15, F16, және F19). 5,15, 19, 21 және 27 (ерлер) жолдардың сомасы 29 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет, 6, 16, 20, 22 және 28 (әйелдер) жолдардың сомасы 30 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет.

6) возраст больных определяется по числу исполнившихся (полных) лет на определенный момент времени – на конец отчетного года.
8. Перекрестная проверка таблиц 2100-2 и 2101 формы:
1) сумма строк 1 и 2 графы 1 таблицы 2101 равняется данным строки 7 графы 1 таблицы 2100;
2) сумма данных о числе мужчин и женщин по соответствующим наименованиям заболевание таблицы 2101 равна числу больных с этими же заболеваниями в графе 1 таблицы 2100.
9. Таблицу 2102 "Распределение больных, состоящих на наркологическом диспансерном наблюдении, по полу, возрасту и способу введения ПАВ"
1) в таблице 2101 предоставляются данные о наркологических больных, состоящих на диспансерном учете, о пациентах со сформировавшейся зависимостью от ПАВ (диагноз по МКБ-10 F1x.2);
2) данные таблицы 2102 входят в таблицу 2101;
3) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б – пол, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Г № строки, в графе 1 – всего больных по полу – мужчин и женщин отдельно, со 2 по 13 графы распределены больные по возрастному составу на следующие возрастные интервалы: 0-14 лет, 15-17 лет, 18-19 лет, 20-24 года, 25-29 лет, 30-34 года, 35-39 лет, 40-45 лет, 45-49 лет, 50-54 года, 55-59 лет и 60 лет и старше, сумма граф с 2 по 13 равна графе 1 по всем строкам;
4) строка 1 графы 1 представляет общее число больных мужчин, состоящих на диспансерном наблюдении, при этом сумма строк 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 и 27 равна сроке 1 по всем графам;
5) строка 2 графы 1 представляет общее число больных женщин, состоящих на диспансерном наблюдении, при этом сумма строк 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 и 28 равна сроке 1 по всем графам;
6) строки 29 (мужчины) и 30 (женщины) показывает количество инъекционных потребителей наркотиков среди всех больных, состоящих на диспансерном наблюдении с ППР, вызванными употреблением ПАВ (коды по МКБ 10: F11, F13, F14, F15, F16, и F19), сумма строк 5, 15, 19, 21, и 27 (мужчины) меньше или равняется данным строки 29, а сумма строк 6, 16, 20, 22 и 28 (женщины) меньше или равняется данным строки 30.
10. Под табличные данные 2120.
1) в пунктах 1-2 указывается: из числа лиц с ППР, вызванными употреблением алкоголя (F10), состоящих диспансерном наблюдении на конец года, в ремиссии от 1 до 2 лет и свыше 2 лет, в пунктах 3-4 указывается: из числа лиц с ППР, вызванными употреблением других ПАВ (F11-F16, F18, F19), состоящих диспансерном наблюдении на конец года, в ремиссии от 1 до 2 лет и свыше 2 лет;

6) науқастардың жасы есептік жыл соңында – нақты бір уақытта жасқа толған (толық) сан бойынша анықталуы қажет.
7. 2100-2 және 2101 кестелерді тоғыспалы тексеру:
1) 2101 кестенің 2-бағынының 1 және 2 жолдарының сомасы 2100 кестедегі 1-бағынның 7 жолына тең болуы қажет;
2) 2101 кестенің тиісті ауруларының атауы бойынша ерлер мен әйелдердің саны туралы деректер сомасы 2100 кестедегі 1-бағандағы осындай аурулары бар науқастардың санына тең болуы қажет.
8. 2102 "Диспансерлік есепте тұрған науқастарды жынысы, жасы және ПАВ енгізу тәсілі бойынша бөлу" кесте:
1) 2101 кестеде диспансерлік есепте тұрған наркологиялық науқастар туралы деректер ұсынылады, атап айтқанда ПАВ байланысты қалыптасқан тәуелділігі бар пациенттер туралы (АХЖ-10 бойынша диагноз F1x.2);
2) 2102 кестенің деректері 2100 кестеге кіреді;
3) А бағанында ауырулардың атауы, Б бағанында – жынысы, В бағанында – АХЖ - 10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Г бағанында – жолдың номері, 1-бағанда– жынысы бойынша барлық науқастар – әйелдер мен ерлер жеке көрсетіледі, 2-13 бағандар аралығында науқастар жастық құрамы бойынша мынадай жастық интервалдарға бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және егде жастағылар, 2-13 бағандар сомасы барлық жолдар бойынша 1-бағынға тең болуы қажет;
4) 1-бағынның 1-жолында диспансерлік бақылауда тұрған ерлердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 және 27 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
5) 1-бағынның 2-жолында диспансерлік бақылауда тұрған әйелдердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 және 28 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
6) 29 (ерлер) және 30 (әйелдер) жолдар ПБЗ қолданумен туындаған, ППБ диспансерлік бақылауда тұрған барлық науқастар арасындағы инъекционды есірткіні тұтынушылардың санын көрсетеді (АХЖ 10 бойынша кодтары: F11, F13, F14, F15, F16, және F19). 5,15, 19, 21 және 27 (ерлер) жолдардың сомасы 29 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет, 6, 16, 20, 22 және 28 (әйелдер) жолдардың сомасы 30 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет.
9. Кіші кесте деректері 2120:
1) 1-2-тармақтарда мыналар: 1 жылдан 2 жылға дейін және 2 жылдан артық диспансерлік қадағалауда, айығу сатысында тұрған, алкоголь тұтынудан орын алғаны (F10), ППБ санатындағы тұлғалар көрсетіледі, 3-4-тармақтарда мыналар: 1 жылдан 2 жылға дейін және 2 жылдан артық айығу сатысында, жыл соңында диспансерлік қадағалауда тұрғандар, өзге де ПАВ (F11-F16, F18, F19) тұтынудан орын алғаны көрсетіледі;

2) в пунктах 5-6 указываются число лиц, уклоняющихся от добровольного лечения из общего числа лиц, состоящих под наблюдением (F10, F11-F16, F18, F19);
3) в пунктах 7-8 указывается число лиц, перенесших алкогольные и интоксикационные психозы из общего числа лиц, состоящих под наблюдением (F10, F11-F16, F18, F19);
4) в пункте 9 отмечается число лиц, лечившихся анонимное лечение;
5) в пунктах 10,11,12 представляются сведения о лицах, переведенных с профилактического под диспансерное наблюдение.
11. Под табличные данные 2130.
Указываются все больные с алкогольными отравлениями, которые обратились за медицинской помощью во все лечебные организации данного региона и смертельные исходы отравлений (все данные уточняются по гендерному и возрастному признаку).
12. Под табличные данные 2140.
Указываются все больные с отравлениями ПАВ (кроме алкоголя), которые обратились за медицинской помощью во все лечебные организации данного региона и смертельные исходы отравлений (все данные уточняются по гендерному и возрастному признаку).
13. Таблица 2200 "Число занятых должностей врачей и других специалистов, осуществляющих наблюдение за наркологическими больными, лечение и медико-социальную реабилитацию наркозависимых на конец отчетного года".
1) графа А – наименование специалистов, графа Б № строки, графа 1 – количество штатных должностей, графа 2 количество занятых должностей, графа 3 число физических лиц на занятых должностях;
2) строка 1 – указывается всего врачей наркологов, в строке 2 в том числе врачей, обслуживающих сельское население, в строке 3 врачей судебно-наркологических экспертов;
3) в строках 4 и 5 указывается число врачей наркологов, осуществляющих наблюдение за наркологическими больными в амбулаторных условиях взрослым и детям;
4) в строках 7 – 10 указывается число специалистов, осуществляющих медико-социальную реабилитацию наркозависимых.
14. Под табличных данных 2210:
указывается число занятых должностей врачей наркологов, осуществляющих анонимное лечение (без должностей врачей хозрасчетных подразделений).
15. Таблицу 2300 "Состав больных в наркологическом стационаре"
1) таблица 2300 заполняется по форме № 012/у "Статистическая карта выбывшего из стационара", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

2) 5-6-тармақтарда бақылауға алынған (F10, F11-F16, F18, F19) жалпы адамдар санатының ерікті түрде емделуден жалтарып жүрген адамдардың саны көрсетіледі;
3) 7-8-тармақтарда бақылауға алынған (F10, F11-F16, F18, F19) жалпы адамдар санатының алкогольдік және интоксикациялық психозды бастан өткерген адамдар саны көрсетіледі;
4) 9-тармақта жасырын емделген адамдар саны көрсетіледі;
5) 10,11,12-тармақтарда профилактикалық қадағалаудан диспансерлік қадағалауға көшірілген адамдар туралы мәліметтер келтіріледі.
10. Кіші кесте деректері 2130 – аталған өңірдің барлық емдеу ұйымдарында медициналық көмек алу үшін болған, алкогольден уланған барлық сырқаттар мен улану өліммен аяқталған деректер көрсетіледі (барлық деректер гендерлік және жас ерекшелігіне бойынша нақтыланады).
11. Кіші кесте деректері 2140 – аталған өңірдің барлық емдеу ұйымдарында медициналық көмек алу үшін болған, ПАВ-пен (алкогольді қоспағанда) уланған барлық сырқаттар мен улану өліммен аяқталған деректер көрсетіледі (барлық деректер гендерлік және жас ерекшелігіне бойынша нақтыланады).
12. 2200 "Есепті жыл соңында наркологиялық науқастарды бақылау және есірткіге тәуелді адамдарды медициналық-әлеуметтік оңалтуды іске асыратын дәрігерлер мен басқа да мамандар саны" кесте:
1) А бағана – мамандар атауы, Б бағана – жолдың номері, 1-бағана – штатты лауазымдар саны, 2-бағана – бос емес лауазымдар, 3-баған – лауазымдарға орналасқан жеке тұлғалар саны;
2) 1-жол – барлық нарколог дәрігерлер, 2-жолда – оның ішінде ауыл халқына қызмет көрсететін дәрігерлер, 3-жолда – сот-наркологиялық сарапшы дәрігерлер көрсетіледі;
3) 4 және 5-жолдарда амбулаториялық жағдайда балалар мен ересектердің наркологиялық сырқаттарын қадағалауды жүзеге асыратын нарколог дәрігерлердің саны көрсетіледі;
4) 7-10-жолдарда наркологиялық тәуелділерді медициналық-әлеуметтік оңалтуды жүзеге асыратын мамандардың саны көрсетіледі.
13. Кіші кесте деректері 2210 – жасырын емдеуді жүзеге асыратын нарколог дәрігерлердің атқаратын лауазымдарының саны көрсетіледі (шаруашылық есептегі бөлімшелер дәрігерлерінің лауазымдарын қоспағанда).
14. 2300-кесте "Наркологиялық диспансердегі науқастар құрамы":
1) кесте 2300 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) "Стационардан шығарылғандардың статистикалық карта" деректері бойынша толтырылады (нысан № 012/у);

2) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б № строки, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе 1 количество больных на начало отчетного года, в графе 2 – количество поступивших больных, в графе 3 – из поступивших поступившие впервые в данном году, в графе 4 – количество выбывших больных, в графе 5 число койко-дней, проведенных в стационаре выписанными и умершими больными, в графе 5 – количество больных, состоящих на конец отчетного года;
3) 1-ая строка составляет сумму строк 2-11;
4) в строках 12 и 13 указываются данные о количестве женщин в наркологических стационарах, строка 14 о количестве пролеченных потребителей инъекционных наркотиков (из строк 3,5-8,11);
5) балансовая проверка таблицы 2300 проводится следующим образом: к числу больных, находившихся на начало отчетного года в стационаре (графа 1), прибавить число поступивших в стационар в данном году (графа 2), вычесть число выбывших больных (графа 4) – в итоге должно получиться число больных, находящихся на конец отчетного года в стационаре (графа 6), баланс обязателен только по 1 строке, а в остальных строках баланс необязателен за счет изменения диагноза.
16. Под табличные данные 2310
Указываются данные о количестве выбывших больных детей (графа 4, строка 1 таблицы 2300).
17. Под табличные данные 2320
Содержат данные о количестве больных, умерших в наркологических стационарах (из строки 1 графы 4 таблицы 2300).
18. Под табличные данные 2400
Указываются данные о деятельности дневных наркологических стационаров: в пункте 1 – число мест, в пункте 2 –количество выписанных больных, в пункте 3 – количество больных на коней отчетного года, в пункте 5 – количество дней, поведенных в дневном стационаре.
19. Таблица 2500 Медицинское освидетельствование на опьянение:
1) в графе А таблицы 2500 показатели освидетельствования, в графе Б № строки, в графе 1 указывается число лиц, освидетельствованных для установления состояния опьянения, в графе 2 указывается количество женщин из общего количества лиц;
2) в строке 1 всех граф указывается количество лиц всего, прошедших освидетельствование, а в строках 2-5 количество лиц, которые были признаны находящимися в состоянии опьянения или употребления психоактивных веществ, сумма строк от 2 до 5 равно или меньше показателя в первой строке за счет лиц, признанных трезвыми.
20. Таблица 2600 Состав больных в наркологической организации для принудительного лечения (отделении)
1) данные таблицы 2600 входит в таблицу 2300;
2) в графе А таблицы 2500 указываются наименования заболеваний, в графе Б № строки, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе 1 указывается число больных на принудительном лечении на начало отчетного года, в графе 2 указывается число больных, поступивших на лечение в течение года, в графе 3 – поступившие на принудительное лечение впервые в жизни (из графы 2), в графе 4 – количество выбывших больных, в графах с 5 по 8 – количество выбывших по причинам выбытия (по истечению срока лечения, после продления лечения, досрочно в связи с успешным лечением, досрочно в связи с болезнью), в графе 9 – количество койко-дней, проведенных в стационаре выписанными и умершими, в графе 10 – количество больных на конец года;

2) А бағанында ауырулардың атауы, Б бағанында – жолдың номері, бағанда В – АХЖ - 10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, 1-бағанда – есепті жылдың басындағы науқастар саны, 2-бағанда келіп түскен сырқаттар саны, 3-бағанда – аталған жылы келіп түскен – алғаш рет келіп түскендер, 4-бағанда – шығарылған сырқаттар саны, 5-бағанда – стационарға болған, шығарылған және қайтыс болған сырқаттардың төсек күні саны 5- бағанда – есепті жыл соңында есепте тұрған науқастар саны көрсетіледі;
3) 1-жол 2-11-жолдардың қосындысын құрайды;
4) 12 және 13-жолдарда наркологиялық стационардағы әйелдердің саны туралы, 14-жолда иньекциялық есірткі тұтынушылардың (3,5-8,11-жолдардан) емделгендері саны туралы деректер көрсетіледі;
5) баланстық тексеру кестесі 2300 былайша жүзеге асырылады: есепті жылдың басында стационарда болған сырқаттар санына (1-бағана), аталған жылы стационарға келіп түскендер санын қосып (2-бағана), шығарылған сырқаттар санын есептеп шығарады (4-бағана) – нәтижесі есепті жыл соңында стационарда болған сырқаттар саны шығады (6-бағана), 1-жол бойынша ғана баланс болуы міндетті, ал қалған жолдарда диагноздың өзгерісі есебінен баланс міндетті емес.
15. Кіші кесте деректері 2310 – шығарылған сырқат балалар саны туралы деректер көрсетіледі 4-бағана, 1-жол, кесте 2300).
16. Кіші кесте деректері 2320 – наркологиялық стационардағы сырқаттардың саны мен қайтыс болғандар туралы деректер жазылады (1-жолдан, 4-бағана, кесте 2300).
17. Кіші кесте деректері 2400 – күндізгі наркологиялық стационарлардың қызметі туралы деректер; 1-тармақта – орын саны, 2-тармақта – шығарылған сырқаттар саны, 3-тармақта – есепті жыл соңында науқастар саны, 5-тармақта – күндізгі стационарда өткізілген төсек күндер саны көрсетіледі.
18. 2500 Мас болуды медициналық куәландыру
1) 2500 кестенің А бағанында аурудың атауы, Б бағанында – 10 қайта қаралған АХЖ бойынша ауру шифры, В бағанында – жолдың №, 1-бағанда мас болу күйін белгілеу үшін куәландырылған адамдардың саны көрсетіледі, 2-кестеде жалпы адамдар санынан әйелдердің саны көрсетіледі;
19. 2600 Мәжбүрлеп емдеуге арналған (бөлімшелер) наркологиялық ұйымдардағы науқастардың құрамы
1) 2600 кестенің деректері 2300 кестеге кіреді;
2) 2500-кестенің А бағанында ауырулардың атауы көрсетіледі, Б бағанында – АХЖ - 10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, В бағанда – жолдың номері, 1-бағанда улану жағдайын анықтау үшін куәгер тұлғалардың саны, 2-бағанда жыл бойы емдеуге келіп түскен адамдардың саны көрсетіледі, 3-бағанда – өмірінде бірінші рет мәжбүрлеп емдеуге келіп түскендер (2-бағаннан), 4-бағанда – шығып кеткен адамдардың саны, 5-бағаннан 8-баған аралығында – шығу себептері бойынша (емдеу мерзімінің аяқталуы бойынша, емдеу мерзімі созылғаннан кейін, табысты емделуге байланысты мерзімінен бұрын, сырқатына байланысты мерзімінен бұрын) шығып кеткендердің саны, 9-бағанда шығып кеткендер мен қайтыс болғандардың стационарда болған төсек күндерінің саны, 10-бағанда жыл соңындағы науқастардың саны көрсетіледі;

3) в строках 11 и 12 указываются данные о количестве женщин на принудительном лечении.
21. Под табличные данные 2601
Пункт 1 число смертельных исходов на койках для принудительного лечения, всего, пункт 2 в том числе суицидов, пункт 3 число чрезвычайных происшествий всего, пункт 4 в том числе нападений больных на персонал, пункт 5 нападений больных на больных, пункт 6 побегов. Число чрезвычайных происшествий (п.3) равно сумме п.п. 4,5,6.
22. Подтабличные данные 2602
Пункт 1 число пациентов из принудительных отделений, работающих на конец отчетного года, всего, пункт 2 работают в пределах учреждения, пункт 3 – работают на хоздоговорных объектах.
23. Таблица 2700 "Состав лиц, доставленных, помещенных и выписанных в центре временной адаптации и детоксикации (сроки и исходы пребывания)"
1) в графе А таблицы 2700 указываются наименование заболевания, в графе Б № строки, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Д – пол, в графе 1 – указывается количество доставленных лиц, в графе 2 – количество помещенных в ЦВАД лиц, в графе 3 – количество выписанных лиц, в графе 4 – количество лиц, переведенных в другие медицинские организации из выписанных лиц, в графе 5 – количество умерших в ЦВАД, в графе 6 – количество койко-дней, поведенных выписанными и умершими;
2) в строке 1 указываются сведения об общем числе лиц и проведенных выписанными и умершими койко-дней, в строке 2 сведения о числе лиц мужского пола, в строке 3 сведения о числе лиц женского пола;
3) сумма строк 2 и 3 равна строке 1 по всем графам.
23. Под табличные данные 2701:
Пункт 1 – указывается количество ЦВАД, пункт 2 число койко-мест в них.
25. Таблица 3000 "Состав пациентов, получающих заместительную поддерживающую терапию"
1) таблица 3000 Формы заполняется медицинскими организациями, в составе которых функционируют пункты предоставления ЗПТ по данным первичной медицинской документации: "Медицинская карта амбулаторного пациента" (форма № 052/у), утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

3) 11 және 12-бағандарда мәжбүрлеп емдеудегі әйелдердің саны туралы деректер көрсетіледі.
20. Кіші кесте деректері 2601
1-тармақ – мәжбүрлеп емдеуге арналған өлім саны, барлығы, 2-тармақ – оның ішінде суицидтер, 3-тармақ – төтенше жағдайлардың саны, барлығы, 4-тармақ – оның ішінде науқастардың персоналға бас салуы, 5-тармақ науқастардың науқастарға тарпа бас салуы, 6-тармақ – қашып кетулер. Төтенше жағдайлардың саны (3-т) 4,5,6) тармақшалардың сомаға тең.
21. Кіші кесте деректері 2602
1-тармақ – есепті жылдың соңындағы жұмыс істейтін мәжбүрлеп емдеу бөлімшесінің пациенттерінің саны, барлығы, 2-тармақ – мекеме шегінде жұмыс істейді, 3-тармақ – шаруашылық шартты объектілерде жұмыс істейді.
22. 2700 "Уақытша бейімдеу орталықтары мен детоксикация орталықтарына жеткізілген және шығарылған тұлғалар құрамы (болу мерзімдері мен нәтижелері)" кесте
1) Нысанның 2700-кестесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген № 001 "Науқастарды қабылдауды және ауруханаға жатқызудан бас тартуды есепке алу журналы" нысаны бойынша толтырылады";
2) 2700-кестенің А бағанында сырқаттар атауы, Б бағанында – жолдың номері, В бағанда – АХЖ - 10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Д бағанда – жынысы, 1-бағанда – жеткізілген адамдар саны көрсетіледі, 2-бағанда ЦВАД орналастырылған адамдар саны, 3-бағанда– шығарылған адамдар саны, 4-бағанда – шығарылған адамдар ішінен өзге де медициналық ұйымдарға ауыстырылған адамдар саны,5-бағанда – ЦВАД қайтыс болғандар саны, 6-бағанда – шығарылғандар мен қайтыс болғандар өткізген төсек - күндер саны көрсетіледі;
3) 1-жолда адамдардың жалпы саны және қайтыс болғандар өткізген төсек - күндер туралы мәліметтер, 2-жолда – жынысы ер адамдардың саны туралы мәліметтер, 3-жолда әйел жынысты адамдар саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 2 және 3-жолдар қосындысы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуға тиісті.
23. Кіші кесте деректері 2701
1-тармақта –ЦВАД саны, 2-тармақта – олардағы төсек-орын саны көрсетіледі.
24. 3000 "Орын басатын демеуші терапияны қабылдаушы пациенттер құрамы" кесте:
1) Нысанның 3000-кестесін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) сәйкес бастапқы медициналық құжаттама деректері: "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) бойынша құрамында ОДТ ұсыну пункттері жұмыс істейтін медициналық ұйымдар толтырады";

2) в графе А таблицы 3000 формы указываются наименование заболевания, в графе Б № строки, в графе 1 – указывается число лиц, получающих ЗПТ на начало отчетного периода (это число должно быть равно графе 8 таблицы 3000 отчета пункта за предыдущий год); в графе 2 – количество пациентов, вышедших из программы ЗПТ за отчетный период, всего, в графе 3 – количество пациентов, завершивших лечение в плановом порядке, в графе 4 количество пациентов, вышедших из программы по причине привлечения к уголовной ответственности, в графе 5 количество пациентов, исключенных из программы за нарушения, в графе 6 количество умерших пациентов, в графе 7 количество пациентов, вышедших из программы по другим причинам, в графе 8 количество пациентов, получающих ЗПТ на конец отчетного периода всего, в графе 9 – из графы 8 с положительным ВИЧ-статусом, в графе 10 количество пациентов, получавших ЗПТ в течение всего отчетного периода всего, в графе 11 из графы 10 с положительным ВИЧ-статусом;
26. Подтабличные данные 3001:
1) подтабличные данные 3001 содержат данные об общем количестве пунктов предоставления ЗПТ.
27. Таблица 3100 "Состав пациентов, получающих заместительную поддерживающую терапию по полу и возрасту"
1) в таблице 3100 указываются данные, представленные о пациентах в графах 8 и 10 таблицы 3000, по полу и возрасту;
2) в графе А таблицы 3100 формы указываются контингенты пациентов, в графе Б № строки, в графе В – пол, в графе 1 – общее количество пациентов, в графах со 2 по 11 распределены пациенты по возрастному составу на следующие возрастные интервалы: 18-19 лет, 20-24 года, 25-29 лет, 30-34 года, 35-39 лет, 40-45 лет, 45-49 лет, 50-54 года, 55-59 лет и 60 лет и старше, сумма граф с 2 по 11 равна графе 1 по всем строкам;
3) в строках 1 и 2 таблицы 3100 указываются данные о числе лиц, получающих ЗПТ на конец отчетного периода (из графы 8 таблицы 3000): строка 1 – мужчины, строка 2 – женщины;
4) в строках 3 и 4 таблицы 3100 указываются данные о числе лиц, получавших ЗПТ в течение всего отчетного периода (из графы 10 таблицы 3000): строка 3 мужчины, строка 4 женщины;
5) сумма строк 1 и 2 графы 1 таблицы 3100 равна данным графы 8 таблицы 3000, сумма строк 3 и 4 графы 1 равна данным графы 10 таблицы 3000.
Приложение 15 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 15-Заболевания
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН

2) Нысанның 3000-кестесі А бағанында аурулар атауы, Б бағанында – жолдың номері, 1-бағанда – ОДТ есептік кезең басындағы ОДТ қатысушы тұлғалар саны, жынысы көрсетіледі (бұл сан өткен жылғы пункт есебінің 3000-кестесі 8-бағанынана тең болуы керек); 2-бағанда есепті кезеңде ОДТ бағдарламасынан шыққан пациенттер саны, барлығы, 3-бағанда – жоспарлы тәртіп бойынша емделуі аяқталған пациенттер саны, бағанда 4 – қылмыстық жауапкершілікке тартылу себебі бойынша бағдарламадан шығарылған пациенттер саны, бағанда 5 – тәртіп бұзғаны үшін бағдарламадан шығарылған пациенттер саны, бағанда 6 – қайтыс болған пациенттер саны, 7-бағанда – өзге де себептер бойынша бағдарламадан шығарылған пациенттер саны, 8-бағанда – есепті жыл соңында ОДТ қатысқан пациенттер саны, жынысы, барлығы, 9- бағанда – АИТВ-дәреже оң 8-бағаннан, 10-бағанда - барлық есепті кезеңде ОДТ қатысқан пациенттер саны, жынысы, барлығы, 11-бағанда - АИТВ-дәреже оң 10-бағаннан көрсетіледі;
25. Кіші кесте деректері 3001 – ОДТ ұсынған пункттердің жалпы саны туралы деректер жазылады.
26. 3100 "Жынысы мен жасы бойынша орын басатын демеуші терапияны қабылдаушы пациенттер құрамы" кесте:
1) 3100-кесетеде жынысы және жасы бойынша 3000-кестенің 8 және 10-бағаналарында пациенттер туралы ұсынылған деректер көрсетіледі;
2) 3100-кестенің А бағанында пациенттердің контингенті, Б бағанында – жолдың номері, В бағанда – жынысы, 1-бағанда–пациенттердің жалпы саны көрсетіледі, 2 - 11 бағаларда мына жас аралығындағы құрам бойынша пациенттер таратылып жазылған: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және егде жастағылар, сумма граф с 2 - 11 бағандар қосындысы барлық жолдар бойынша 1-бағынға тең болуы қажет;
3) 3100-кестенің 1 және 2-жолдарында есепті кезең соңында ОДТ қатысушы тұлғалар, жынысы туралы (3000-кестенің 8-бағанынан) мына деректер көрсетіледі: 1-жол – ерлер, 2-жол – әйелдер;
4) 3100-кестенің 3 және 4-жолдарында барлық есепті кезең ішінде ОДТ қатысушы тұлғалар, жынысы туралы (3000-кестенің 8-бағанынан) мына деректер көрсетіледі: 3-жол - ерлер, 4-жол – әйелдер;
5) 3100-кестенің 1-бағаны 1 және 2 жолдары қосындысы 3000-кестенің 8-бағаны деректеріне тең болуы тиісті, 1-бағанның 3 және 4-жолдары қосындысы 3000-кесьенің 10 бағаны деректеріне тең болуы керек.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 15-Заболевания
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар аясы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Ұсыну мерзімі: жылына бір рет, есептік кезеңнің кейінгі 10 ақпан
БСН

19.1
Q00-Q07
врожденные аномалии (пороки развития) системы кровообращения;
19.2
Q20-Q28
из них: пороки сердца;
19.3
Q20.0-Q24.9
впалая грудь;
19.4
Q67.6
Симптомы, признаки и отклонения от нормы
20.0
R00-R99
Травмы и отравления, всего
21.0
S00-Т88
Последствия травм, отравлений и других воздействий внешних причин
22.0
Т90-Т98
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О (при его наличии)) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата "__" _______ 20 ____ года
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением"
Отчетный период за 20____ год
(Индекс: 15-Заболевания, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением".
2. В отчет включаются сведения о числе зарегистрированных заболеваний и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года в данной медицинской организации по половозрастным группам:
1) таблица 1000 – дети до 14 лет включительно, в том числе девочек;
2) таблица 2000 – дети 15-17 лет включительно, в том числе юноши;
3) таблица 3000 – взрослые 18 лет и старше, в том числе женщины;
4) таблица 4000 – взрослые 60 лет и старше, в том числе женщины;
5) таблица 5000 – молодежь от 14 лет до 29 лет, в том числе женщины.
3. Сведения для заполнения граф 1, 2, 3, 4 – таблиц 1000, 2000, 3000,4000,5000 - "зарегистрировано заболеваний в отчетном году всего и из них с диагнозом, установленным впервые в жизни" получаются при разработке формы 052/у "Медицинская карта амбулаторного пациента", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

19.1
Q00-Q07
оның ішінде: қанайналымның туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
19.2
Q20-Q28
оның ішінде: жүрек ақауы
19.3
Q20.0-Q24.9
батыңқы кеуде
19.4
Q67.6
Нормадан ауытқу, белгісі мен симптомы
20.0
R00-R99
Улану мен жарақаттар, барлығы
21.0
S00-Т88
Басқа сыртқы себептердің әсерінен жарақаттар, улану салдары
22.0
Т90-Т98
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)__________, қолы ______ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп" (Индексі: 15-Заболевания, кезеңділігі:: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Есепке жыныстық жас ерекшелік топтары бойынша есептік жылдың соңында аталған медициналық ұйымда диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген сырқаттар мен науқастар контингентінің саны туралы мәліметтер енгізіледі:
1) 1000-кесте 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, оның ішінде қыздар;
2) 2000-кесте 15-17 жас аралығындағы балалар, оның ішінде ер балалар;
3) 3000-кесте 18 жастан және одан жоғары жастағы ересектер, оның ішінде әйелдер;
4) 4000-кесте 60 жас және одан үлкен ересектер, оның ішінде әйелдер;
5) 5000-кесте 14 жастан бастап 29 жасты қоса алғандағы жастар, оның ішінде әйелдер.
3. 1000, 2000, 3000, 4000, 5000 кестедегі 1, 2, 3, 4 бағандарды толтыруға арналған мәліметтер - "есептік жылы тіркелген барлық аурулар және оның ішінде өмірінде алғашқы рет анықталған диагнозбен" мынадай алғашқы есептік құжаттарды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) әзірлеу кезінде алынады.

4. Сведения для граф 5, 6 таблиц 1000, 2000, 3000, 4000, 5000 – "состоит под диспансерным наблюдением на конец отчетного года" получаются при разработке формы ТБ 082/у "Карта наблюдения за диспансерным контингентом", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
5. Таблица 1000 - дети до 14 лет включительно: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.
1) в графе Б указывается порядковый номер строк;
2) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
3) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
4) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у девочек;
5) в графе 3 указывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
6) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году у девочек;
7) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
8) в графе 6 указывается из графы 5 число девочек.
6. Таблица 2000 – дети 15-17 лет включительно:
1) в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
4) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
5) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у юношей;
6) в графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
7) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году у юношей;
8) В графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
9) В графе 6 указывается из графы 5 число юношей.
7. Таблица 3000 – взрослые 18 лет и старше: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98:
1) в графе Б указывается порядковый номер строк.
2) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра.
3) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году.
4) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у женщин.
5) в графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году.
6) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году женщин.
7) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года.
8) в графе 6 указывается из графы 5 число женщин.
8. Таблица 4000 – Взрослые (60 лет и старше):
1) в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
4) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
5) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у женщин;
6) в графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
7) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году женщин;
8) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
9) в графе 6 указывается из графы 5 число женщин.
9. Таблица 5000 – молодежь от 14 лет до 29 лет:
1) в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра;
4) в графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году;
5) в графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у женщин;
6) в графе 3 указывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году;
7) в графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году женщин;
8) в графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года;
9) в графе 6 указывается из графы 5 число женщин.
Приложение 16 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

4. 1000, 2000, 3000,4000, 5000 кестегі 5. 6 бағандарға арналған деректер – "Есепті жылдың соңына дейін диспансерлік бақылауда тұрғандар" мынадай алғашқы есептік құжаттарды әзірлеу кезінде алынады:
1000-кесте 14 жасқа дейінгі қоса алғандағы балалар: А бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
5. Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
6. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың классы мен шифрі көрсетіледі.
7. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген бұрындары анықталған, созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
8. 2-бағанда 1-бағаннан қыздардың барлық аурулардың саны көрсетіледі.
9. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
10. 4-бағанда 3-бағаннаң осы жылы қыздарда анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
11. 5-бағанда есептік жылдың соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
12. 6-бағанда 5-бағаннаң қыздардың саны көрсетіледі.
13. 2000-кесте 15-17 жас аралығын қоса алғандағы балалар: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
14. Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
15. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластары мен шифрі көрсетіледі.
16. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
17. 2-бағанда 1-бағаннан балалардағы барлық аурулардың түрі 1-бағанда көрсетіледі.
18. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың көрсетіледі.
19. 4-бағанда осы жылы ер балаларда анықталған сырқаттардың саны 3-бағаннан айқындалады.
20. 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастардың саны көрсетіледі.
21. В6-бағанда 5-бағандағы ер балалардың саны көрсетіледі.
22. 3000-кесте 18 жастан және одан жоғары жастағы ересектер: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
23. Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
24. В бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластар мен шифрі көрсетіледі.
25. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
26. 2-бағанда 1-бағаннан әйелдердегі барлық аурулардың түрі көрсетіледі.
27. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың көрсетіледі.
28. 4-бағанда 3-бағаннан осы жылы әйелдерде анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
29. 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
30. 6-бағанда 5-бағаннан әйелдердің саны көрсетіледі.
31. 4000-кесте 18 жастан бастап 29 жасқа дейінгі жастар: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
32. Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
33. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластары мен шифрі көрсетіледі.
34. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
35. 2-бағанда 1-бағаннан әйелдердегі барлық аурулардың түрі көрсетіледі.
36. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
37. 4-бағанда 3-бағаннан осы жылы әйелдерде анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
38. 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
39. Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
40. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық
41. 6-бағанда 5-бағаннан әйелдердің саны көрсетіледі.
42. Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
43. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластары мен шифрі көрсетіледі.
44. 6-бағанда 5-бағаннан әйелдердің саны көрсетіледі
45. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
46. 2-бағанда 1-бағаннан әйелдердегі барлық аурулардың түрі көрсетіледі.
47. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
48. 4-бағанда 3-бағаннан осы жылы әйелдерде анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
49. 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
50. 6-бағанда 5-бағаннан әйелдердің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Сноска. Приложение 16 - в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 27.08.2024 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: dsm.gov.kz
Отчет о контингентах больных, выбывших из стационара
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 16-Стационар
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей,
города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН
1000 Число сметных коек на конец отчетного года 1 ______,
кроме того хозрасчетных коек 2________
2000 Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения
Наименование болезней
№ строки
Шифр по МБК Х пересмотра
А. Взрослые

2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 16-қосымша
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 27.08.2024 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынылады: Әкімшілік деректер нысаны dsm.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған Стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есеп 20 ___жылға "__"________________ есептік кезең
Индекс: 16-Стационар
Мерзімділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар аясы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Ұсыну мерзімі: жылына бір рет, есептілік кезеңнен кейінгі 10 ақпан
БСН
1000________ 2 шаруашылық есеп төсектерінен басқа, ______1 есептік жылдың соңына сметалық төсек саны
2000 Стационардағы науқастар құрамы, емделу мерзімдері мен нәтижесі
Ауру атаулары
Жол №
АХЖ қайта қарау бойынша шифры
А. Ересектер

21.13
S70-S99
в том числе: переломы бедренной кости, костей голени, включая голеностопный сустав, стопы;
21.14
S72, S82, S92
травмы множественной локализации;
21.15
T00-T07
термические и химические ожоги;
21.16
T20-T32
отравления лекарственными средствами и биологическими веществами, токсические действия веществ, преимущественно немедицинского назначения, другие и неуточненные воздействия внешних причин;
21.17
T36-T78 T88.2
в том числе: токсическое действие алкоголя;
21.18
T51
Кроме того: Факторы влияющие на состояние здоровья населения и обращения в учреждения (организации) здравоохранения

21.13
S70-S99
Оның ішіне: жамбас сүйектерінің сынуы, тізе, буындарының, табанның сынуы
21.14
S72, S82, S92
Көптеген жергілікті бір жерде орналасқан жарақаттар
21.15
T00-T07
Термикалық және химиялық күйіктер
21.16
T20-T32
Дәрілік құралдар және биологиялық заттармен улану, заттардың улы әрекеттері, оның ішінде сыртқы себептердің нақтыланбаған әсерлері
21.17
T36-T78 T88.2
Оның ішінде: алкогольдің улы әсері
21.18
T51
Оның ішінде: Денсаулық сақтау мекемелеріне (ұйымдарға) жүгіну және халықтың денсаулығына әсер ету факторлары

22.0
Z00-Z30.1 Z30.4-Z99
Кроме того: на хозрасчетных койках
23.0
А00-Т98 Z30.2 Z30.3
Продолжение таблицы
В. Дети до 14 лет включительно
выписано больных
в том числе в возрасте до 1 года
проведено выписанными койко-дней
умерло
в том числе в возрасте до 1 года
7
8
9
10
11
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
2100 Кроме того, больные переведенные в другие стационары 1 _______, в том числе новорожденные 2 _____.
2200 Из общего числа умерших (стр 1) умерло новорожденных в возрасте 0-6 суток 1________.
Умерло в первые 24 часа после поступления в стационар:
детей в возрасте 0-24 часа после рождения 2 ___, до 1 года (без умерших в первые 24 часа после рождения) 3 ___, в том числе от пневмонии 4 ___.
Всего умерло до 1 года в стационарах (без умерших в родильных отделениях) 5___;
Мертворожденные всего 6___, в том числе антенатально 7___, интранатально 8___.

22.0
Z00-Z30.1 Z30.4-Z99
оның ішінде: шаруашылық есептік төсектерде
23.0
А00-Т98 Z30.2 Z30.3
2100 Одан басқа, 1______басқа стационарларға ауыстырылған науқастар, оның ішінде жаңа туғандар 2 _____
2200 Қайтыс болғандардың жалпы санынан 0-6 тәулік жасында жаңа туған нәрестелер арасында қайтыс болған жаңа туған нәрестелер 1 ________. Стационарға түскеннен кейін алғашқы 24 сағат ішінде қайтыс болды:
Туғаннан кейін 0-24 сағатта қайтыс болған балалар 2 __ , 1 жасқа дейін (туғаннан кейін 24 сағат ішінде қайтыс болғандарды қоспағанда) 3 ___, оның ішінде пневмониядан 4 ___,
Барлығы стационарда 1 жасқа дейінгі қайтыс болғандар (перзентхана бөлімшелерінде қайтыс болғандарсыз) 5_; Өлі туғандар барлығы 6_, оның ішінде антенаталды 7_, интранаталды 8_

2300 Поступило больных с инфарктом миокарда в первые сутки от начала заболевания 1 ___из общего числа умерших (стр. 1) умерло больных инфарктом миокарда в первые 24 часа после поступления в стационар 2 ___.
2400 Умерло беременных, рожениц и родильниц 1 ___.
4000 Хирургическая работа организаций
Название операций и манипуляций
№ строки
Число операций, проведенных в стационаре
из них
Умерло оперированных в стационаре
детям до 14 лет включительно

2300 Ауру басталғаннан бері бірінші тәулікте миокард инфарктімен науқастар түсті 1 ___ . қайтыс болғандардың жалпы санынан (1- жол) миокард инфарктінен қайтыс болған стационарға түскеннен кейін 24 сағат ішінде 2 ___
2400 Жүкті әйелдер мен жаңа босанған әйелдер қайтыс болды 1 ____
4000 Ұйымдардың хирургиялық жұмысы
Операция мен манипуляция атаулары
Жол №
стационарда жасалған операциялар саны
оның ішінде
стационарда операциядан қайтыс болғандар
14 жасқа дейінгі балалар қосқандағы

K80.0, K80.3, K80.4, K80.5, K81.0, K82.0 - 3, K83.0 - 3
Всего
15
из них позже 24 часов
16
Острый панкреатит
K85
Всего
17
из них позже 24 часов
18
Сосудистые заболевания кишечника
K55
Всего
19
из них позже 24 часов
20
Внематочная беременность
О00
Всего
21
из них позже 24 часов
22
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии)
______________________________________________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о контингентах больных, выбывших из стационара"
(Индекс: 16-Стационар, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о контингентах больных, выбывших из стационара".
2. В таблице 1000 в пункте 1 указывается число сметных коек, в пункте 2 - кроме того число хозрасчетных коек в государственных организациях, фактически развернутых в стационаре, включая свернутые на ремонт по состоянию на конец отчетного года.
3. Таблица 2000 "Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения" заполняется по данным карт выбывших из стационара, данные показывается в абсолютных цифрах и формируется по возрасту на момент поступления. В таблицу не включаются сведения о больных, переведенных в другие стационары. При заполнении данной таблицы необходимо руководствоваться следующими основными положениями:
1) В строку 1 "Всего" включаются сведения обо всех выписанных больных, проведенных ими койко-днях и умерших, в том числе и о женщинах, выписанных после нормальных родов и абортов, сведения о которых показываются в строке 17.0;
2) Сведения о числе умерших беременных, а также о числе женщин, умерших в течение 42 дней после окончания беременности, независимо от ее продолжительности и локализации, от какой-либо причины, связанной с беременностью, отягощенной ею или ее ведением, но не от несчастного случая или случайно возникшей причины в соответствии с критериями Всемирной организации здравоохранения включаются в графу 3 строки 17.0;
3) Сведения о детях (подросткового возраста от 15 лет до 17 лет включительно), госпитализированных в детскую больницу или детское отделение стационара, показываются в таблице 2000 в графах 4, 5, 6.

K80.0, K80.3, K80.4, K80.5, K81.0, K82.0 - 3, K83.0 - 3
15
соның ішінде 24 сағаттан кейін
16
Жіті панкреатит
Барлығы
K85
17
соның ішінде 24 сағаттан кейін
18
Ішектің қан тамырлары аурулары
Барлығы
К55
19
Соның ішіңде 24 сағаттан кейін
20
Жатырдан тыс жүктілік
Барлығы
О00
21
Соның ішіңде 24 сағаттан кейін
22
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)___________, қолы _____ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)______
қолы____________________
орны _____________________
Толтырылған күні 20 ж. "__"___________
"Стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: 16-Стационар, мерзімділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есеп" әкімшілік деректер нысандарын орындау бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. 1000-кестеде 1-тармақ. Сметалы төсектер саны көрсетіледі, 2-тармақта – бұдан басқа есептік жылдың соңындағы жағдай бойынша жөндеуге жабылғандарды қоса алғанда стационарда нақты ашылған, мемлекеттік ұйымдардағы шаруашылық төсектердің санынан басқа.
3. 2000-кесте "Стационардағы науқастардың саны, мерзімдері және емдеу нәтижесі" стационардан шыққан карталардың деректері бойынша толтырылады, мәліметтер абсолюттік сандармен көрсетіледі және келіп түскен сәтіне жас ерекшелігіне қарай қалыптастырылады. Кестеге басқа стационарларға ауыстырылған науқастар туралы деректер қосылмайды. Осы кестені толтырған кезде мына негізгі ережелерді басшылыққа алу керек:
1) "Барлығы" деген жолға барлық шығарылған науқастар, олардың өткізген төсек-күндері және қайтыс болғандар, оның ішінде қалыпты бала туудан және аборттан кейін шығарылған әйелдер туралы мәліметтер қосылады, олар туралы 17.0- жолда деректер көрсетіледі.
2) Қайтыс болған жүкті әйелдер туралы, сондай-ақ, жазатайым оқиғалар немесе кенеттен пайда болған себептерден емес, жүктілікпен байланысты, оны қадағалап қарау немесе ауырлаған себептерден, оның ұзақтығына қарамастан жүктілік аяқталғаннан кейін 42 күннің ішінде қайтыс болған әйелдердің саны туралы мәліметтер Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының өлшемшарттарына сәйкес 17.0 - жолдың 3- бағанына қосылады.
3) Балалар ауруханасы немесе стационардың балалар бөлімшесіне емдеуге жатқызылған балалар туралы (15 жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда жасөспірімдер) 2000 кестеге 4,5,6- бағандарда көрсетіледі.

4. В родильных домах и других организациях, имеющих родильные отделения, где нет коек для выхаживания новорожденных в строку 1 "Всего" таблицы 2000, кроме сведений о роженицах и родильницах, включаются данные и о заболевших новорожденных, родившихся с массой тела 500 грамм и более. Данные о плодах, переживших перинатальный период (т.е. первые 0-6 суток) и выбывших (выписанные и умершие) из стационара на 7 сутки и позднее, включаются в таблицу на общих основаниях.
5. Сведения о новорожденных с врожденными аномалиями (пороками развития) показываются в строке 19.0 "Врожденные аномалии (пороки развития, деформации и хромосомные нарушения)". В строке 18.0 "Отдельные состояния, возникающие в перинатальном периоде" вносятся сведения о новорожденных, заболевания которых связаны с патологией беременности или родов, некоторыми наследственными факторами (гемолитическая болезнь новорожденного) или патологическими состояниями новорожденного.
6. Все остальные заболевания и травмы, возникающие в период новорожденности, указываются по соответствующим классам болезней, в зависимости от пораженного органа или характера травмы.
7. Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0" - 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, … 21.0.
8. В строках 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.1, 3.2, 3.3 и т.д. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
9. В строку 22 включаются сведения о выписанных с диагнозами, относящимися к классу Z "Факторы влияющие на состояние здоровья населения и обращения в учреждения (организации) здравоохранения", то есть при обращении в медицинские организации с какой-либо специальной целью, обстоятельствами или проблемами, которые сами по себе не являются болезнью или травмой. Строка 22 не суммируется в итоговую строку 1.0 "Всего".
10. В строку 23 включаются сведения о пролеченных больных на хозрасчетных койках. Строка 23 не суммируется в итоговую строку 1.0 "Всего".
11. При заполнении таблицы 2000 надо иметь в виду, что при разработке карт выбывших из стационара, для отнесения заболевания к той или иной нозологической форме или классу заболеваний, следует руководствоваться заключительным клиническим, а в случае смерти - патологоанатомическим диагнозом.
12. Случай смерти больного, доставленного для стационарного лечения и умершего в приемном отделении, следует расценивать как смерть в стационаре. На каждого такого больного заполняется форма 001/у "Медицинская карта стационарного пациента", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

4. 2000 -кестенің "Барлығы" деген 1-жолда жаңа туған нәрестелерді күту үшін төсектер жоқ перзентхана бөлімшелерінде, перзентханалар мен басқа ұйымдарда, босанатын әйелдер мен босанған әйелдер туралы мәліметтерден басқа, 500 грамм және одан астам салмағымен туған науқас жаңа туған нәрестелер туралы мәліметтер қосылады. 7 тәулікте және одан кеш стационардан шығарылған (шығарылған және қайтыс болған) және перинаталдық кезеңнен өткен (яғни алғашқы 0-6 тәулік) іштегі нәрестелер туралы мәліметтер.
5. Туа біткен аномалиялары бар жаңа туған нәрестелер туралы мәліметтер (даму ақаулары) 19.0 "Туа біткен ауытқушылықтар (даму ақаулары, өзгерістер мен хромосомалық бұзушылықтар)" деген жолда көрсетіледі. 18.0 "Перинаталдық кезеңде туындайтын жеке жағдайлар" жолына аурулары жүктілік немесе туу патологиясымен, кейбір тұқым қуалаушы факторларымен (жаңа туған нәрестенің гемолиттік ауруы) немесе жаңа туған нәрестенің патологиялық жағдайымен байланысты жаңа туған нәрестелер туралы мәлімет енгізіледі.
6. Жаңа туған кезеңде пайда болатын барлық қалған аурулар мен жарақаттар, зақымдалған ағза немесе жарақат сипатына қарай аурулардың тиісті топтары бойынша көрсетіледі.
7. Аурулардың негізгі кластары қорытынды жолдарға енгізіледі, олар "0" аяқталады - 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, … 21.0.
8. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.1, 3.2, 3.3 және т.б. жолдарға тиісті негізгі топтардан бөлінген жеке аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
9. 22 - жолға "Халықтың денсаулығына ықпал ететін факторлар және денсаулық сақтау мекемелеріне (ұйымдарына) жүгіну" Z тобына жататын диагноздарымен шығарылғандар туралы мәлімет қосылады, яғни өздігінен ауру немесе жарақат болып табылмайтын проблемалар немесе жағдайлар, арнайы қандай-да бір мақсатпен медициналық ұйымға жүгіну кезінде. 22 –жолдың 1.0 "Барлығы" жолына жинақталмайды.
10. 23 -жолға шаруашылық есептік төсектерінде емделіп шыққан науқастар туралы мәліметтер қосылады. 23 -жол 1.0 "Барлығы" жолына жинақталмайды.
11. 2000 -кестені толтырған кезде, ауруды қандай да бір нозологиялық нысанға немесе аурулар тобына жатқызу үшін стационардан шығарылғандардың карталарын әзірлеу кезінде қорытынды клиникалық, ал егер қайтыс болса патаологолиялық-анатомиялық диагнозды басшылыққа алу керек екендігін назарда ұстау керек.
12. Ескертпе: стационарлық емдеуге жеткізілген науқастың өлім жағдайын және қабылдау бөлімшесіндегі өлім жағдайын, стационардағы өлім ретінде бағалау керек. Осындай әрбір науқасқа "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) "Стационарлық пациенттің медициналық картасы" (001/е нысаны) толтырылады.

13. В отчетах лечебно-профилактической организации такой случай смерти включается на общих основаниях в таблицу 2000 "Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения" в соответствии с заболеванием, послужившим причиной смерти и в таблице 3100 "Коечный фонд и его использование" формы № 19.
14. В таблице 2100 по графе 1 включаются сведения о больных, переведенных в другие стационары, по графе 2 – в том числе о новорожденных, переведенных в другие стационары.
15. В графу 1 таблицы 2200 отчета указываются сведения об умерших новорожденных в возрасте 0- 6 суток после рождения с массой тела 500 грамм и более, независимо от того, в каком отделении (организации) наступила смерть.
16. В графах 2-4 таблицы 2200 указываются число умерших новорожденных, родившихся с массой 500 грамм и более, включая новорожденных при многоплодных родах, умерших в первые сутки после поступления в стационар:
1) в графе 2 таблицы 2200 – число детей, умерших в возрасте 0-24 часа после рождения. В эту графу включается число новорожденных, умерших в акушерских, гинекологических и других отделениях стационаров, а также поступившие и умершие в отделениях реанимации и отделениях патологии новорожденных и выхаживания недоношенных;
2) в графе 3 – число детей, умерших в возрасте до 1 года в первые 24 часа после поступления в стационар (исключая умерших детей в первые сутки после рождения);
3) в графе 4 – число детей, умерших в возрасте до 1 года в первые 24 часа после поступления в стационар от пневмонии (исключая умерших в первые сутки после рождения). При этом число графы 4 таблицы 2200 должно быть меньше числа умерших детей до 1 года строки 12.2 таблицы 2000;
4) В графе 5 таблицы 2200 указывается число умерших детей до 1 года жизни в стационарах, кроме умерших детей в родильных отделениях;
5) В графе 6 таблицы 2200 указывается число мертворожденных всего, в графе 7 – в том числе антенатально, в графе 8 – в том числе интранатально.
17. В таблице 2300: в графе 1 указывается число больных с острым инфарктом миокарда, поступившие в стационар в первые сутки от начала заболевания, без переведенных из других стационаров, в графе 2 – больные острым инфарктом миокарда, умершие в первые сутки после госпитализации, включая умерших в приемном отделении стационара.
18. В графе 1 таблицы 2400 указывается сведения об умерших беременных при любом сроке беременности, роженицах и родильницах в течение 42 дней после родов указываются. Включаются все умершие женщины, независимо от того, в каком отделении стационара произошла смерть, и независимо от того, связана эта смерть с беременностью и родами или нет.

13. Емдеу-профилактикалық ұйымдардың есептерінде осындай өлім жағдайы №19 нысанды "Төсек қоры және оны пайдалану". 3100-кестесінде және өлімге себеп болған ауруға сәйкес "Стационардағы науқастардың құрамы, мерзімі мен емдеу нәтижесі" деген 2000- кестеге жалпы негіздемелерде енгезіледі.
14. 2100-кестеде 1- баған бойынша басқа стационарларға ауыстырылған науқастар туралы, 2- баған бойынша – басқа стационарларға ауыстырылған жаңа туған нәрестелер туралы мәлімет енгізіледі.
15. Есептің 2200-кестесінің 1- бағанына қандай бөлімшеде (ұйымда) өлім жағдайы орын алғанына қарамастан салмағы 500 грамм және одан асып туғаннан кейін 0-6 тәулік жасында қайтыс болған жаңа туған нәрестелер туралы мәлімет көрсетіледі.
16. 2200 - кестенің 2-4 бағандарында стационарға түскеннен кейін бірінші тәулікте қайтыс болған көп ұрықты бала туу кезіндегі сәбилерді қоса алғанда, салмағы 500 грамм және одан асып туған қайтыс болған жаңа туған нәрестелер саны көрсетіледі:
1) 2200-кестенің 2-бағанында – туғаннан кейін 0-24 сағат жасында қайтыс болған балалардың саны көрсетіледі. Осы бағанға стационарлардың акушерлік, гинекологиялық және басқа бөлімшелерде қайтыс болған, сондай-ақ күні жетпей туған балаларды күту және жаңа туғандар патологиясы бөлімшелері мен реанимация бөлімшелеріне түскен және қайтыс болған жаңа туған нәрестелердің саны қосылады;
2) 3-бағанда - стационарға келіп түскеннен кейін алғашқы 24 сағатта 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны (туғаннан кейін алғашқы тәулікте қайтыс болған балаларды қоспағанда);
3) 4-бағанда – пневмониядан стационарға түскеннен кейін алғашқы 24 сағатта 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны (туғаннан кейін алғашқы тәулікте қайтыс болғандарды есептемегенде). Сонымен бірге 2200 кестенің 4-бағанының саны 2000 кестенің 12.2 -жолының 1 жасқа дейінгі қайтыс болғандардың санынан аз болуға тиіс.
4) 2200-кестенің 5-бағанында перзентхана бөлімшелерінде қайтыс болған балалардан басқа стационарларда 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны көрсетіледі.
5) 2200-кестенің 6-бағанында барлық өлі туғандар саны көрсетіледі, 7-бағанда – оның ішінде антенаталды, 8-бағанда – оның ішінде интранаталды.
17. 2300 -кестеде: басқа стационарлардан ауысып келгендерсіз, ауру басталғаннан бері алғашқы тәулікте стационарға келіп түскен асқынған миокард инфаркті бар науқастар саны көрсетіледі, 2-бағанда – стационардың қабылдау бөлімшесінде қайтыс болғандарды қоса алғанда емханаға жатқызылғаннан кейін алғашқы тәулікте қайтыс болған асқынған миокард инфаркті бар науқастар.
18. 2400- кестенің 1- бағанында туғаннан кейін 42 күн ішінде жаңа босанған әйелдер, жүктіліктің кез келген мерзіміндегі қайтыс болған жүкті әйелдер туралы мәлімет көрсетіледі. Стационардың қандай бөлімшесінде өлім орын алғанына және өлімнің жүктілік немесе тууға байланысты болғанына қарамастан барлық қайтыс болған әйелдер қосылады.

19. В таблицу 4000 "Хирургическая работа организации" включаются сведения обо всех операциях, включая и выполненные в случае экстренной доставки больного, проведенных в медицинских организациях, независимо от того, в каком отделении была проведена операция.
20. В графы 1- 5 данной таблицы включаются сведения только об операциях, произведенных выбывшим из стационара. Число операций подсчитывается по картам выбывших из стационара.
21. По строке 1 в графе 1 показывается общее число операций, проведенных в стационаре, в графе 2 – в том числе детям до 14 лет включительно, графа 3 – детям от 15 до 17 лет включительно. В последующих строках указываются отдельные группы операций, из которых в том числе выделяются некоторые их виды.
22. При заполнении таблицы 4000 следует руководствоваться следующим:
23. Если одному и тому же больному произведено несколько операций, то он будет показан в таблице столько раз, сколько операций ему произведено, независимо от того, одномоментно или в разные сроки были произведены эти операции.
24. Операция, проведенная в несколько этапов, в случае, если больной не выписывался из стационара в промежутки между этапами операции, учитываются как одна операция.
25. В графе 5 показывается число умерших оперированных больных, независимо оттого, что послужило причиной смерти: заболевание, по поводу которого была произведена операция, осложнение после операции или заболевания.
26. В случае смерти больного, перенесшего несколько операций, как умершего его следует показывать лишь по одной операции (наиболее серьезной и радикальной).
27. В таблице 4001 указываются сведения об общем числе оперированных в стационаре (больной, которому произведено несколько операций, показывается как одно оперированное лицо) и из них детей – графа 2 дети до 14 лет включительно и графа 3 дети от 15 до 17 лет включительно.
28. В таблице 4002 выделяются работа организации по трансплантации органов и тканей.
29. Таблица 4300 "Экстренная хирургическая помощь" заполняется по данным карт выбывших из стационара.
30. В данную таблицу включаются все случаи доставки больных по экстренным показаниям в связи с состояниями, указанными в таблице.
31. В графах 1, 3 показываются сведения обо всех больных, нуждающихся в экстренной хирургической помощи и доставленных в стационар, с выделением больных, госпитализированных позднее 24 часов от начала заболевания.
32. В эту таблицу не включаются сведения о больных, переведенных для операции в другие стационары.
33. Сведения об операциях, показанных в таблице 4300, включаются в таблицу 4000.

19. "Ұйымның хирургиялық жұмысы" деген 4000-кестеге, науқасты шұғыл жеткізу жағдайында операция қандай бөлімшеде жасалғанына қарамастан медициналық ұйымдарда жүргізілген операцияларды қоса алғанда барлық операциялар туралы мәлімет қосылады.
20. Бұл кестенің 1-5 -бағандарына тек қана стационардан шығарылғандарға жасалған операциялар туралы мәлімет қосылады. Операция саны стационардан шығарылғандардың карталары бойынша саналады.
21. 1-бағанда 1-жол бойынша стационарда жүргізілген операцияның жалпы саны көрсетіледі, 2-бағанда – оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, 3- бағанда- 15 жастан 17 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда. Келесі жолдарда ішінен кейбір түрлері бөлінетін операцияның жеке топтары көрсетіледі.
22. 4000 -кестені толтырған кезде мынаны басшылыққа алу керек:
23. Егер сол бір науқасқа бірнеше операция жасалса, ол осы операция бір мезгілде немесе әртүрлі уақытта жасалғанына қарамастан, қанша операция жасалса сонша рет кестеде көрсетілетін болады.
24. Операция кезеңдері арасында егер науқас стационардан шығарылмаса, бірнеше кезеңге өткізілген операция бір операция ретінде есепке алынады.
25. 5-бағанда өлімнің себебіне қарамастан операция жасалған қайтыс болған науқастардың саны көрсетіледі: соның салдарынан операция жүргізілген, операциядан кейінгі асқынулар немесе басқа да аурулар.
26. Бірнеше операцияны бастан өткерген науқас қайтыс болуған жағдайда, оны қайтыс болған адам ретінде тек бір ғана операция бойынша көрсету керек (анағұрлым маңызды және түбегейлі).
27. 4001 -кестеде стационарда операция жасалғандардың жалпы санындағы мәліметтер көрсетіледі (бірнеше операция жасалған науқас, бір операция жасалған адам ретінде көрсетіледі) және оның ішінде балалар – 2 - баған 14 жасқа дейін қоса алғанда және 15 жастан 17 жасқа дейін қоса алғандағы балалар.
28. 4002- кестеде ағзалар және тіндерді трансплаттау бойынша ұйымның жұмысы көрсетіледі
29. "Шұғыл хирургиялық көмек" 4300-кестесі стационардан шыққандардың карта деректері бойынша толтырылады.
30. Бұл кестеге кестеде көрсетілген жай күйімен байланысты шұғыл көрсетілімдер бойынша науқастарды жеткізудің барлық жағдайлары қосылады.
31. 1,3 -бағандарда шұғыл хирургиялық көмекке мұқтаж және ауру басталғаннан 24 сағаттан кешіктірмей емханаға жатқызылған науқастарды бөліп көрсетіп, стационарға жеткізілген барлық науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі.
32. Осы кестеге басқа стационарларға операция үшін ауыстырылған науқастар туралы мәлімет қосылмайды.
33. 4300- кестеде көрсетілген операция туралы мәліметтер, 4000- кестеге қосылады.

34. Числа в графах 1 и 2 по строкам 07, 08, 21, 22 одинаковы, так как оперируются все больные с прободной язвой желудка и двенадцатиперстной кишки и с внематочной беременностью.
35. Арифметико-логический контроль:
1) строка 1 таблицы 2000 формы № 16 по всем графам равна сумме чисел в строках 2.0, 3.0, 4.0, 5.0…21.0;
2) В таблице 2000 формы № 16 сумма чисел в выделенных строках меньше чисел соответствующих итоговых строк: 2.0, 3.0, 4.0, 21.0 по всем графам за счет заболеваний, не указанных в перечне.
36. В родильных домах и больницах, имеющих акушерские отделения (койки, палаты) графа 1 таблицы 2200 формы № 16 равно:
1) в больницах, имеющих и родильные и детские отделения;
2) графа 1 таблицы 2200 формы № 16 больше, чем в таблице 2245 по 3 строке 1 графе отчета формы № 21 (за счет новорожденных, поступивших в детское отделение из других родильных домов или акушерских отделений);
3) Графа 5 таблицы 2200 формы № 16 больше графы 3 данной таблицы.
37. Разница строки 1 графы 11 таблицы 2000 и графа 5 таблицы 2200 формы № 16 равна или меньше данных таблицы 2245 по 2 строке, 1 графе ф. № 21 (за счет умерших новорожденных детей с массой тела 500 грамм и более в хозрасчетных отделениях и в частных структурах, входящих в общий свод формы № 21).
38. Сумма чисел по строкам 2.0, 3.0, 4.0, 19.0 таблицы 4000 равна строке 1 данной таблицы.
39. Данные таблицы 1000 ф.№ 16 равны графе 1 строки 105 таблицы 3100 формы № 19.
40. Сумма чисел в графах 3, 6 и 10 строки 1 и 22 таблицы 2000 формы № 16 равна графе 7 строки 105 таблицы 3100 формы № 19.
41. Сумма чисел в графах 1, 4 и 7 строки 1 и 22 таблицы 2000 и пунктов 1 таблицы 2100 формы № 16 равна числу выписанных в графе 6 строки 105 таблицы 3100 формы № 19.
42. Данные пункте 1 и пункте 2 таблицы 2100 формы № 16 равны числу в пункте 1 и пункте 2 таблицы 3101 раздела III формы № 19.
Приложение 17 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: dsm.gov.kz
Отчет о медицинских и фармацевтических кадрах
Отчетный период за 20___ год
Индекс: 17-Кадры
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН
Медицинские и фармацевтические кадры организаций
1000 Специальности работников с высшим медицинским и фармацевтическим образованием
Наименование
№ строки
Всего
из них в сельской местности
Профессионально-активные (из графы 1)
из них: (из графы 3)
из них количество специалистов в сельской местности
на основной работе в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления
Практикующие врачи (количество врачей, занимающиеся непосредственно лечебно-диагностическим процессом)
количество специалистов иностранных граждан
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
I. Врачи: Число врачей на конец отчетного года, физических лиц
01
в том числе женщин
02
Из общего числа 1. врачи общего профиля*, физических лиц: Общая врачебная практика (семейная медицина);
03

34. 1 және 2 -бағандарда сандар 07, 08, 21, 22 -жолдар бойынша біркелкі, өйткені ашық асқазан жарасы және он екі ішек және жатырдан тыс жүктілікпен барлық науқастарға операция жасалады.
35. Арифметикалық-логистикалық бақылау:
1) 14- нысанның 2000- кестесінің 1-жолы барлық бағандар бойынша 2.0, 3.0, 4.0, 5.0…21.0. жолдарындағы сандар жиынтығына тең.
2) №16 нысанның 2000- кестесінде бөлінген жолдардағы сандар жиынтығы тізбеде көрсетілмеген аурулар есебінен барлық бағандар бойынша 2.0, 3.0, 4.0, 21.0 жолдардан кем.
36. Акушериялық бөлімшелері бар ауруханалар мен перзентханаларда (төсектер, палаталар) №16 - нысанның 2200- кестесі 1 -бағанға тең:
1) Балалар бөлімшелері және перзентхана бар ауруханаларда:
2) №16- нысанның 2200 - кестесінің 1-бағаны, №21 нысан есебінің 1- бағаны 3-жолы бойынша 2245-кестеге қарағанда көп бірақ кем болмауы керек (басқа перзентханалар немесе акушериялық бөлімшелерден келген балалар бөлімшесіне түскен жаңа туғандар есебінен),.
3) №16 нысанның 2200-кестесінің 5-бағаны осы кестенің 3-бағанынан көп болу керек.
37. №16 нысанның 2200-кестесінің 5-бағаны мен 2000-кестенің 11-бағанының 1- жолындағы айырмашылық 2-жол бойынша 2245-кестесінің деректерінен кем немесе тең, №16 нысан 1-баған (№21-нысанның жалпы жиынтығына кіретін жеке меншік құрылымдар мен шаруашылық есептік бөлімшелерінде 500 грамм және одан астам салмақпен туған қайтыс болғандар есебінен).
38. 4000 -кестенің 2.0, 3.0, 4.0,…19.0 – жолдары бойынша сандардың жиынтығы осы кестенің 1-жолына тең;
39. №16 нысанның 1000-кестесінің деректері №19 нысанының 3100- кестесі 105- жолының 1- бағанына тең;
40. №16-нысанның 2000-кестесінің 22-жолының 3,6 және 10-бағандардағы сандардың жиынтығы №19 нысанның 3100- кестесінің 105-жолы 7 -бағанына тең;
41. №16-нысанның 2100-кестесінің 1-тармағы мен 2000-кестесінің 1 және 22 жолының 1,4 және 7 -бағандардағы санның жиынтығы.
42. №16-нысанның 2100-кестесінің 1-тармағындағы және 2-тармағындағы деректер №19 нысанның ІІІ тарауының 3101-кестесінің 1-тармақ және 2- тармақ санына тең.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп
20___ жыл бойынша есептік кезең
Индекс: 17-Кадры
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
БСН
1000 Жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлердің мамандықтары
Атауы
жол №
Барлығы
олардың ішінен ауылдық жерлерден
Кәсіби-белсенділер (1 бағаннан)
олардың ішінен: (3 бағаннан)
Дәрігерлердің жалпы санынан (1 топ) біліктілік санаттарына ие
олардың ішінен ауылдық жерлердегі мамандар саны
білім беру ұйымдарында, ғылыми ұйымдарда және басқару органдарының аппараттарында негізгі жұмыстағылар
Практикалық дәрігерлер (тікелей емдеу-диагностикалық үдеріспен айналысатын дәрігерлер саны)
шетел азаматтары болып табылатын мамандар саны
жоғары
I
II
қала
ауыл
қала
ауыл
қала
ауыл
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I.Дәрігерлер: Есеп беру жылының соңына қарай дәрігерлер саны, жеке тұлғалар саны
01
оның ішінде әйелдер
02
Жалпы нысандағы дәрігерлердің, жеке тұлғалардың жалпы санынан*: 1. Жалпы дәрігерлік практика (отбасылық медицина)
03

2. врачи-специалисты;*
04
Терапевтическая группа
05
Терапия (терапия подростковая, скорая и неотложная медицинская помощь, диетология)
5.1
Кардиология (ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности, функциональная диагностика по профилю основной специальности, интервенционная аритмология, интервенционная кардиология) (взрослая, детская)
5.2
Ревматология (взрослая, детская)
5.3
Аллергология и иммунология (взрослая, детская)
5.4
Гастроэнтерология (эндоскопия по профилю основной специальности, ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
5.6
Гематология (взрослая) Онкология и гематология (детская)
5.7
Пульмонология (эндоскопия по профилю основной специальности, функциональная диагностика по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
5.8
Эндокринология (взрослая, детская)
5.9
Нефрология ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
5.10
Фтизиатрия (взрослая, детская)
5.11
Профессиональная патология (медицина труда)
5.12
Инфекционные болезни (взрослые, детские)
5.13
Дерматовенерология (дерматокосметология) (взрослая, детская)
5.14
Неврология (функциональная диагностика по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
5.15
Медицинская реабилитология (взрослая, детская)
5.16
Лучевая терапия (радиология)
5.17
Лучевая диагностика (рентгенология, компьютерная и магнитно-резонансная томография, ультразвуковая диагностика, радиоизотопная диагностика)
5.18
Функциональная диагностика
5.19
Клиническая лабораторная диагностика
5.20
Спортивная медицина
5.21
Гериатрия
5.22
Клиническая фармакология
5.23
Традиционная терапия (рефлексотерапия, мануальная терапия, су-джок-терапия, гомеопатия, гирудотерапия, фитотерапия)
5.24
Авиационная и космическая медицина
5.25
Медицинская генетика
5.26
Онкология (химиотерапия, маммология)
5.27
Токсикология (взрослая, детская)
5.28
Трансфузиология
5.29
Педиатры общего профиля
06
Педиатрия (скорая и неотложная медицинская помощь, неонатология)
6.1
Неонатология (интенсивная терапия и реанимация неонатальная)
6.2
Акушеры-гинекологи Акушерство и гинекология (гинекология детская, ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности, эндоскопия по профилю основной специальности)
07
Психиатры
08
Психиатрия (наркология, психотерапия, сексопатология, медицинская психология, судебно-психиатрическая экспертиза, судебно-наркологическая экспертиза)
8.1
из них: психиатрия
8.1.1
Наркология
8.1.2
Детская психиатрия (наркология, психотерапия, медицинская психология, судебно-психиатрическая экспертиза, судебно-наркологическая экспертиза)
8.2
из них: детская психиатрия

2. Дәрігер-мамандар*
04
Терапевтикалық топ
05
Терапия (жасөспірімдер терапиясы, жедел және шұғыл медициналық көмек, диетология)
5.1
Кардиология (негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика, негізгі мамандық бейіні бойынша функционалды диагностика, интервенциялық аритмология, интервенциялық кардиология) (ересектердің, балалардың)
5.2
Ревматология (ересектер, балалар)
5.3
Аллергология және иммунология (ересектер, балалар)
5.4
Гастроэнтерология (негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия, негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика) (ересектердің, балалардың)
5.6
Гематология (ересектер) Онкология и гематология (балалар)
5.7
Пульмонология (негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия, негізгі мамандық бейіні бойынша функционалды диагностика) (ересектердің, балалардың)
5.8
Эндокринология (ересектер, балалар)
5.9
Нефрология (негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика) (ересектердің, балалардың)
5.10
Фтизиатрия (ересектер, балалар)
5.11
Кәсіби патология (еңбек медицинасы)
5.12
Инфекциялық аурулар (ересектер, балалар)
5.13
Дерматовенерология (дерматокосметология) (ересектердің, балалардың)
5.14
Неврология (негізгі мамандық бейіні бойынша функционалды диагностика) (ересектердің, балалардың)
5.15
Медициналық реабилитология (ересектердің, балалардың)
5.16
Сәулелік терапия (радиология)
5.17
Сәулелі диагностика (рентгенология, компьютерлік және магнитті-резонанстық томография, ультрадыбыстық диагностика, радиоизотоптық диагностика).
5.18
Функционалды диагностика
5.19
Клиникалық зертханалық диагностика
5.20
Спорттық медицина
5.21
Гериатрия
5.22
Клиникалық фармакология
5.23
Дәстүрлі терапия (рефлексотерапия, мануальды терапия, су-джок-терапиясы, гомеопатия, гирудотерапия, фитотерапия).
5.24
Авиациялық және ғарыштық медицина
5.25
Медициналық генетика
5.26
Онкология (химиотерапия, маммология)
5.27
Токсикология (ересектер, балалар)
5.28
Трансфузиология
5.29
Жалпы бейін педиатрлары
06
Педиатрия (жедел және шұғыл медициналық көмек, неонатология)
6.1
Неонатология (интенсивтік терапия және неонаталдық реанимация)
6.2
Акушер-гинекологтар Акушерия және гинекология (балалар гинекологиясы, негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика, негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия)
07
Психиатрлар
08
Психиатрия (наркология, психотерапия, сексопатология, медициналық психология, сот-психиатриялық сараптама, сот-наркологиялық сараптама).
8.1
олардың ішінен: психиатрия
8.1.1
наркология
8.1.2
Балалар психиатриясы (балалар наркологиясы, балалар психотерапиясы, балалар медициналық психологиясы, сот-психиатриялық сараптама, сот-наркологиялық сараптама)
8.2
олардың ішінен: балалар психиатриясы

1002 Из общего числа физических лиц среднего медицинского персонала работают на основной работе в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления (не включая средний медицинский персонал клиник ВУЗ-ов (Высшие учебные заведения) и стационаров НИИ (Национальные исследовательные институты) 1__1_____.
1003 Специальности работников с начальным профессиональным образованием. Из общего числа работников с начальным профессиональным образованием на конец отчетного года (сестринское дело), физических лиц: 1 медицинская(ий) сестра(брат) по уходу -___1____, 2 помощники медицинской(ого) сестры (брата) - ___2___, 3 массажист (для инвалидов по зрению) - ____3____.
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии)_________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о медицинских и фармацевтических кадрах"
Отчетный период за 20___ год
(индекс: 17-Кадры, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о медицинских и фармацевтических кадрах".
2. В графе 1 "Всего" включаются сведения только об основных работниках (учитывая находящихся в загранкомандировке, декретном отпуске, длительно болеющих и временно работающих на их должностях) на основании трудовых книжек, находящихся в данной организации, и формы № Т-2 (личная карточка). Совместители в список не включаются. Сотрудники, поступившие в резидентуру, магистратуру или докторантуру (обучающиеся с отрывом от производства) в списки не включаются.
3. В графу 2 "Из них в сельской местности" включаются сведения об основных работниках, из графы 1, осуществляющих свою деятельность в сельской местности.
4. В графу 3 "Профессионально активные" включаются сведения об основных работниках, из графы 1, осуществляющих свою деятельность на своем рабочем месте на конец отчетного периода, учитывая работающих на должностях, временно отсутствующих сотрудников, на основании трудовых книжек, находящихся в данной организации, и формы № Т-2 (личная карточка). Совместители в список не включаются. Работники, находящиеся на конец отчетного года в загранкомандировке, на длительной стажировке, в декретном отпуске, длительно болеющие в списки не включаются. Сотрудники, поступившие в резидентуру, магистратуру или докторантуру (обучающиеся с отрывом от производства) в списки не включаются.
5. *- графа "Профессионально активные" введена в соответствии с Международным стандартом классификации занятий (МСКЗ-08) и рекомендациями Всемирной организаций здравоохранения (далее -ВОЗ).

1002 Орта медициналық персоналдың жеке тұлғаларының жалпы санынан білім беру ұйымдарында, ғылыми ұйымдарда және басқару органдарының аппараттарында негізгі жұмыста жұмыс істейді (ЖОО-ң клиникалары мен ҰЗИ-ң стационарларындағы орта медициналық персоналды қоса алмағанда) 1__1_____.
1003 Бастапқы кәсіби білімі бар қызметкерлердің мамандықтары. Есеп беру жылының соңына қарай бастапқы кәсіби білімі бар қызметкерлердің жалпы санынан (мейірбике ісі) жеке тұлғалар: 1 мейірбике/мейірие) күту бойынша -___1____, 2 мейірбикенің/мейіриенің көмекшілері - ___2___, 3 массажист (көз бойынша мүгедектер үшін) - ____3____.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы ______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)_________, қолы _____ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп" (Индексі: 17-Кадры, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. "Барлығы" деген 1-бағанда ұйымдағы еңбек кітапшалары және № Т-2 (жеке карточка) негізінде тек басты қызметкерлер туралы ақпараттар қамтылады (шетелдегі іс-сапардағыларды, декреттік демалыстағыларды, ұзақ уақыт бойы ауырып жатқандарды және уақытша қызмет етіп жатқандарды есепке алғанда). Бірнеше мекемеде қосымша жұмыс істеушілер тізімге қосылмайды. Резидентураға, магистратураға, докторонтураға түскен қызметкерлер (кәсіпорыннан қалып оқитындар) тізімге қосылмайды.
4. "Олардың ішінен ауылды мекендерде" деген 2-бағанда қызметін ауылды мекендерде атқаратын 1-бағандағы қызметкерлер туралы басты қызметкерлер туралы ақпарат қамтылады.
5. "Кәсіби белсенді" деген 3-бағанда өз қызметін есептік мерзімнің соңында жұмыс орнында атқаратын, лауазымда қызмет ететіндерді, жұмыс орнында уақытша жоқ қызметкерлерді, еңбек кітапшалары және № Т-2 (жеке карточка) негізінде ұйымдағы 1-бағандағы басты қызметкерлер туралы ақпаратты қамтиды. Есептік мерзімнің соңында шетелдегі іс-сапардағылар, декреттік демалыстағылар, ұзақ уақыт бойы ауырып жатқандар және уақытша қызмет етіп жатқандар тізімге қосылмайды. Резидентураға, магистратураға, докторонтураға түскен қызметкерлер (кәсіпорыннан қалып оқитындар) тізімге қосылмайды
*- "Кәсіби белсенді" бағаны Сабақтарды классификациялаудың халықаралық стандарты (СКХС-08) және ДДСҰ ұсыныстарына сәйкес енгізілді.

6. В графу 4 "количество специалистов в сельской местности" включаются сведения об основных работниках, из графы 3, осуществляющих свою деятельность в сельской местности.
7. В списки графы 6 "Практикующие специалисты" включаются сведения о работниках из графы 3, занимающихся непосредственно лечением больных и диагностическим процессом, осуществляющих свою деятельность на своем рабочем месте на конец отчетного периода, учитывая работающих на должностях, временно отсутствующих сотрудников. Исключаются работающие в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления, а также работающие на других должностях, исключающих прямой контакт с пациентами. По специалистам "Гигиена и эпидемиология", "Менеджмент здравоохранения" и "Общественное здравоохранение" (строка 10) графа 6 не заполняются.
8. Арифметико-логический контроль:
1) сумма строк 03, 04, 11 и сумма строк 12-15 включительно по всем графам равны строке 01;
2) сумма строк 05, 06, 07, 08, 09, 10 по всем графам равна строке 04;
3) сумма строк с 5.1 по 5.29 равна строке 05 по соответствующим графам;
4) сумма строк с 6.1 по 6.2 равна строке 06;
5) из строк 8.1 и 8.2 выделены психиатры и наркологи. Сумма строк с 8.1 по 8.2 равна строке 08;
6) сумма строк с 9.1 по 9.16 равна строке 09;
7) сумма строк с 10.1 по 10.3 равна строке 10.
9. В строках 1 - 13 таблицы 1001 1001 указываются сведения о специалистах, имеющих среднее медицинское образование:
1) сумма строк 3 - 9 включительно по всем графам в отдельности равняется строке 1 соответствующей графы;
2) сумма строк 10 - 13 включительно по всем графам в отдельности также равняется строке 1 соответствующей графы;
3) в строке 14 указываются специалисты со средним фармацевтическим образованием;
4) сумма строк 16 - 19 включительно по всем графам в отдельности равняется строке 14 соответствующей графы.
10. В графе 2 таблицы 1001 указывается число специалистов, работающее в организациях здравоохранения, расположенных в сельской местности.
11. В графе 3 "Профессионально активные" таблицы 1001 указываются сведения об основных работниках, из графы 1, осуществляющих свою деятельность на своем рабочем месте на конец отчетного периода, учитывая работающих на должностях, временно отсутствующих сотрудников, на основании трудовых книжек, находящихся в данной организации, и формы № Т-2 (личная карточка). Совместители в список не включаются. Работники, находящиеся на конец отчетного года на длительной стажировке, в декретном отпуске, длительно болеющие в списки не включаются.
12. В списки графы 4 "количество специалистов в сельской местности" включаются сведения об основных работниках, из графы 3, осуществляющих свою деятельность в сельской местности.
13. В графу 6 "Практикующие специалисты" включаются сведения о работниках из графы 3, занимающихся непосредственно лечением больных и диагностическим процессом, осуществляющих свою деятельность на своем рабочем месте на конец отчетного периода, учитывая работающих на должностях, временно отсутствующих сотрудников. Исключаются работающие в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления, а также работающие на других должностях, исключающих прямой контакт с пациентами.
14. В строках 1-19 по графам 10-13 таблицы 1001 указываются сведения о специалистах со средним медицинским и фармацевтическим образованием, имеющих высшую, первую и вторую квалификационные категории.
15. Арифметико-логический контроль формы 17:

6. "Ауылдық мекендегі мамандар саны" 4-бағанына өз қызметін ауылдық мекендерде жүзеге асыратын 3-бағандағы басты қызметкерлер туралы ақпараттар қамтылады.
7. "Практикалық мамандар" 6-бағаны тізімінде 3-бағандағы ауруларды емдейтін және диагностикалық үдерістермен айналысатын, қызметін есептік мерзімнің соңында жұмыс орнында атқаратын, лауазымда жұмыс істейтіндерді, уақытша жұмыс орнында жоқ қызметкерлерді есепке ала отырғанда, қызметкерлер туралы ақпараттар қамтылады. Білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін жұмыскерлер, ғылыми ұйымдарда және басқарушы органдар аппараттарында, сонымен қатар науқастармен тікелей байланысқа түсуді қарастырмайтын басқа лауазымдарда жұмыс істейтін қызметкерлер алынып тасталады. "Гигиена және эпидемиология", "Денсаулық сақтау менеджменті" және "Қоғамдық денсаулық сақтау" (10-баған) мамандары бойынша 6-баған толтырылмайды.
8. 03, 04, 1.1 жолдар саны мен 12-15 жолдар санының жалпы сомасы барлық бағандар бойынша 01 жолға тең.
7. 05, 06, 07, 08, 09, 10 жолдар саны сомасы барлық бағандар бойынша 04 жолға тең.
8. 5.1-жолдан 5.29-жолға дейінгі жолдар сомасы 05 жолға сәйкес бағандар бойынша тең.
9. 6.1-жолдан 6.2- жолға дейінгі жолдар сомасы 06 жолға тең.
10. 8.1 және 8.2 жолдардан психиатрлар мен наркологтар ерекшеленген. 8.1-жолдан 8.2 - жолға дейінгі жолдар сомасы 08 жолға тең.
11. 9.1-жолдан 9.16- жолға дейінгі жолдар сомасы 09 жолға тең.
12. 10.1-жолдан 10.3- жолға дейінгі жолдар сомасы 10 жолға тең.
13. 1001 кестенің 1-13 жолдарында орта медициналық білімі бар мамандар туралы ақпарат көрсетіледі.
14. 3-9 жолдар сомасы барлық бағандар бойынша сәйкес бағанның 1-жолына тең болуы қажет.
15. 10-13 жолдар сомасы барлық бағандар бойынша сәйкес бағанның 1-жолына тең болуы қажет.
16. 14 жолда орта фармацевтикалық білімі бар мамандар көрсетіледі.
17. 16-19 жолдар сомасы барлық бағандар бойынша сәйкес бағанның 14 -жолына тең болуы қажет.
18. 1001 кетсетнің 2-бағанында ауылды мекенде орналасқан денсаулық сақтау ұйымдарында жұмыс істейтін мамандар саны көрсетіледі.
19. 1001 кестенің "Кәсіби белсенді" деген 3-бағанда өз қызметін есептік мерзімнің соңында жұмыс орнында атқаратын, лауазымда қызмет ететіндерді, жұмыс орнында уақытша жоқ қызметкерлерді, еңбек кітапшалары және № Т-2 (жеке карточка) негізінде ұйымдағы 1-бағандағы басты қызметкерлер туралы мәлімет көрсетіледі. Бірнеше мекемеде біріктіре жұмыс істейтіндер тізімге қосылмайды. Есептік мерзімнің соңында шетелдегі іс-сапардағылар, декреттік демалыстағылар, ұзақ уақыт бойы ауырып жатқандар және уақытша қызмет етіп жатқандар тізімге қосылмайды.
20. "Ауылды мекендегі мамандар саны" 4-бағанының тізіміне 3-бағандағы өз қызметін ауылды мекенде атқаратын басты қызметкерлер туралы мәлімет көрсетіледі.
21. "Практикалық мамандар" 6-бағаны тізімінде 3-бағандағы ауруларды емдейтін және диагностикалық үдерістермен айналысатын, қызметін есептік мерзімнің соңында жұмыс орнында атқаратын, лауазымда жұмыс істейтіндерді, уақытша жұмыс орнында жоқ қызметкерлерді есепке ала отырғанда, қызметкерлер туралы ақпараттар қамтылады. Білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін жұмыскерлер, ғылыми ұйымдарда және басқарушы органдар аппараттарында, сонымен қатар науқастармен тікелей байланысқа түсуді қарастырмайтын басқа лауазымдарда жұмыс істейтін қызметкерлер алынып тасталады.
22. 1001 кестенің 10-13 бағандары бойынша 1-19 жолдарда орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар, жоғары, бірінші және екінші біліктілік категориясы бар мамандар туралы мәлімет көрсетіледі.
17 нысанның арифметикалық - логикалық бақылауы:

1) в разделе 1 таблица 1000 "Специальности работников с высшим медицинским и фармацевтическим образованием":
сумма строк 03,04,11 равно сроке 01 по графам 1-13 таблицы 1000;
сумма строк 12-15 равна строке 1 по графам 1-13 таблицы 1000;
2) в разделе 2 таблица 1000 "Специалисты сестринского дела с высшим образованием" и в разделе 3 таблица 1000 "Специальности работников с высшим медицинским и фармацевтическим образованием":
сумма строк 20-23 равна строке 18 по графам 1,2,3,4,5,7, 8,9,10,11,12,13 таблицы 1000;
3) раздел 1 таблица 1001 "специальности работников со средним образованием и фармацевтическим образованием":
сумма строк 3-9 равна строке 1 по графам 1-13 таблицы 1001;
сумма строк 10-13 равна строке 1 по графам 1-13 таблицы 1001;
4) раздел 2 таблицы 1001: сумма строк 16-19 равна строке 14 по графам 1,2,3,4,5,7, 8,9,10,11,12,13 таблицы 1001.
Приложение 18 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляют: Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о деятельности санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан
Отчетный период за 20 __ год
Индекс: 18-СЭС
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: Областные филиалы "Национальный центр экспертизы" РГП на ПХВ, районные и городские Управления санитарно-эпидемиологического контроля, областные Департаменты санитарно-эпидемиологического контроля, отделенческие управления Департамента санитарно-эпидемиологического контроля на транспорте, областные Департаменты санитарно-эпидемиологического контроля на транспорте, филиал "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: один раз в год, 20 марта, следующего за отчетным периодом
БИН

1) 1-бөлім 1000-кесте "Жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлер мамандықтары": 03,04,11 жолдар сомасы 1000-кестенің 1-13 бағандары бойынша 01 жолға тең;
2) 12-15 жолдар сомасы 1000-кестенің 1-13 бағандары бойынша 1-жолға тең;
3) 2-бөлім 1000-кесте "Жоғары білімі бар мейірбике ісі мамандары";
4) 3-бөлім 1000-кесте "Жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлер мамандықтары":
5) 20-23 жолдар сомасы 1000-кестенің 1,2,3,4,5,7,8,9,10,11,12,13 бағандары бойынша 8-жолға тең;
6) 1-бөлім 1001-кесте Раздел 1 "Орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлер мамандықтары":
7) 3-9 жолдар сомасы 1001 кестенің 1-13 бағандары бойынша 1-жолға тең.
8) 10-13 жолдар сомасы 1001 кестенің 1-13 бағандары бойынша 1-жолға тең.
9) 2-бөлім 1001-кесте: 16-19 жолдар сомасы 1001-кестенің 1,2,3,4,5,7,8,9,10,11,12,13 бағандары бойынша 14-жолға тең.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитарлық-эпидемиологиялық бақылау комитетіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Қазақстан Республикасының санитариялық-эпидемиологиялық бақылау қызметінің жұмысы туралы есеп
20__ жыл бойынша есептік кезең
Индекс: 18-СЭС
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: "Ұлттық сараптама орталығы" ШЖҚ РМК-ның облыстық филиалдары, аудандық және қалалық Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау басқармалары, облыстық Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменттері (бұдан әрі - СЭБД), көліктегі СЭБД-ның бөлімшелік басқармалары, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау минитрлігінің (бұдан әрі - ҚР ДСМ) "Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" филиалы
Ұсыну мерзімі: жылына бір рет, есепті кезеңнің 20 наурызы
БСН

1. Всего организаций
01
в том числе:
1.1. Лечебно-профилактические организации, в том числе:
02
1.1.1. Лечебно-косметологические объекты, косметологические центры, оказывающие услуги с нарушением кожных и слизистых покровов, в том числе услуги по татуажу и татуировке
03
1.1.2. Объекты здравоохранения, оказывающие стационарную медицинскую помощь, в том числе по наркологии (наркологические больницы и диспансеры) и психиатрии (психиатрические больницы и диспансеры)
04

1. Барлық ұйымдар
01
оның ішінде:
1.1. Емдеу-профилактикалық ұйымдары, оның ішінде:
02
1.1.1. Тері және сілемейлі қабаттардың бұзылуымен қызметтер көрсететін емдеу-косметологиялық объектілері, косметологиялық орталықтары, оның ішінде татуаж және татуировка бойынша қызметтер
03
1.1.2. Стационарлық медициналық, оның ішінде наркология (наркологиялық ауруханалар мен диспансерлер) және психиатрия (психиатриялық ауруханалар мен диспансерлер) бойынша көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілері
04

1. Всего организаций
01
в том числе:
1.1. Лечебно-профилактические организации, в том числе:
02
1.1.1. Лечебно-косметологические объекты, косметологические центры, оказывающие услуги с нарушением кожных и слизистых покровов, в том числе услуги по татуажу и татуировке
03
1.1.2. Объекты здравоохранения, оказывающие стационарную медицинскую помощь, в том числе по наркологии (наркологические больницы и диспансеры) и психиатрии (психиатрические больницы и диспансеры)
04
1.1.3. Объекты здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере службы крови
05
1.1.4. Объекты здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую, консультативно-диагностическую помощь
06
1.1.5. Объекты здравоохранения, оказывающие стоматологические услуги
07
1.1.6. Оздоровительные и санаторные объекты (сезонные, круглогодичные)
08
1.1.7. Лаборатории, работающие с микроорганизмами I - IV групп патогенности и гельминтами.
09
1.1.8. аптеки (изготавливающие стерильные растворы)
10

1. Барлық ұйымдар
01
оның ішінде:
1.1. Емдеу-профилактикалық ұйымдары, оның ішінде:
02
1.1.1. Тері және сілемейлі қабаттардың бұзылуымен қызметтер көрсететін емдеу-косметологиялық объектілері, косметологиялық орталықтары, оның ішінде татуаж және татуировка бойынша қызметтер
03
1.1.2. Стационарлық медициналық, оның ішінде наркология (наркологиялық ауруханалар мен диспансерлер) және психиатрия (психиатриялық ауруханалар мен диспансерлер) бойынша көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілері
04
1.1.3. Қан қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері
05
1.1.4. Амбулаториялық-емханалық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілері
06
1.1.5. Стоматологиялық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау объектілері
07
1.1.6.Сауықтыру және санаторлық объектілер (маусымдық, жыл бойғы)
08
1.1.7. Патогендігі I-IV топтағы микроорганизмдермен және гельминттермен жұмыс істейтін зертханалар.
09
1.1.8. дәріханалар (стерильді ерітінділер дайындайтын)
10

1.1.2. Объекты здравоохранения, оказывающие стационарную медицинскую помощь, в том числе по наркологии (наркологические больницы и диспансеры) и психиатрии (психиатрические больницы и диспансеры)
04
1.1.3. Объекты здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере службы крови
05
1.1.4. Объекты здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую, консультативно-диагностическую помощь
06
1.1.5. Объекты здравоохранения, оказывающие стоматологические услуги
07
1.1.6. Оздоровительные и санаторные объекты (сезонные, круглогодичные)
08

1.1.2. Стационарлық медициналық көмек көрсететін, оның ішінде наркология (наркологиялық ауруханалар мен диспансерлер) және психиатрия (психиатриялық ауруханалар мен диспансерлер) бойынша денсаулық сақтау объектілері
04
1.1.3. Қан қызметі саласында қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілері
05
1.1.4. Амбулаториялық-емханалық, консультативтік-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілері
06
1.1.5. Стоматологиялық қызметтерді көрсететін объектілер денсаулық сақтау объектілері
07
1.1.6 Сауықтыру және санаториялық объектілер (маусымдық, жыл бойы)
08

Стационарное воздухозаборное устройство со скоростью прокачки воздуха 1200-1900м.куб/час
41
Дисциллятор
42
48. Информация по выявленным административным правонарушениям (АП)
Наименование территории
Номер строки
Общее количество составленных протоколов по АП
из общего количества составленных протоколов:
Общая сумма всех составленных протоколов
на физических лиц
на должностных лиц
на юридических лиц
А
Б
1
2
3
4
5
По области
01
Продолжение таблицы
По статье 462, ч.3 Воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований
Общее кол-во составленных протоколов
Наложен административный штраф на:
Физические лица
Должностные лица
Юридические лица
Кол-во лиц
Сумма
Кол-во лиц
Сумма
Кол-во лиц
Сумма
6
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы 48
Наименование территории
Номер строки
По статье 464. Нарушение норм лицензирования
Общее кол-во составленных протоколов
Наложен административный штраф на:
Физические лица
Должностные лица
Юридические лица
Кол-во лиц
Сумма
Кол-во лиц
Сумма
Кол-во лиц
Сумма
А
Б
13
14
15
16
17
18
19
По области
01
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о деятельности санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан"
Отчетный период за 20 __ год
(Индекс: 18-СЭС, периодичность: ежемесячная)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о деятельности санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан".
2. Таблица 1 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за объектами водоснабжения и качеством питьевой воды" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее число объектов, находящихся на контроле;
2) в графе 2 указывается число работающих объектов;
3) в графе 3 указывается число обследованных объектов;
4) в графе 4 указывается число объектов, исследованных с применением лабораторных методов исследования;

Ауаны айдау жылдамдығы 1200-1900 м.куб/сағ стационарлық ауа жинау құрылғысы
41
Дисциллятор
42
48. Анықталған әкімшілік құқықбұзушылық (ӘҚ) бойынша ақпарат
Аумақтың атауы
Жол нөмірі
ӘҚ бойынша толтырылған хаттамалардың жалпы саны
толтырылған хаттамалардың жалпы санының ішінде:
Барлық толтырылған хаттамалардың жалпы сомасы
462-бап, 3-бөлігі бойынша.Мемлекеттiк бақылау және қадағалау органдары (лауазымды адамдар), мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары өздерінің құзыретi шегiнде берген заңды талаптарды немесе нұсқамаларды, ұсынуларды, қаулыларды орындамау немесе тиiсiнше орындамау
жеке тұлғаларға
лауазымды тұлғаларға
заңды тұлғаларға
толтырылған хаттамалардың жалпы саны
әкімшілік айыппұл салынды:
Жеке тұлғалар
Лауазымды тұлғалар
Заңды тұлғалар
Адамдар саны
сомасы
Адамдар саны
сомасы
Адамдар саны
сомасы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
По области
01
Кестенің жалғасы
Аумақтың атауы
Жол нөмірі
464-бап бойынша Лицензиялау нормаларын бұзу
толтырылған хаттамалардың жалпы саны
әкімшілік айыппұл салынды:
жеке тұлғалар
Лауазымды тұлғалар
Заңды тұлғалар
Адамдар саны
сомасы
Адамдар саны
сомасы
Адамдар саны
сомасы
А
Б
13
14
15
16
17
18
19
По области
01
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)___________, қолы ______ телефон ___
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп" (Индексі: 18-СЭС, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп" нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. "Сумен жабдықтау объектілерін және ауыз судың сапасын мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 1-кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда бақылаудағы объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жұмыс істейтін объектілердің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда зерттеудің зертханалық әдістерін қолдана отырып зерттелген объектілердің саны көрсетіледі;

5) в графе 5 указывается число обследованных объектов;
6) в графе 6 указывается число объектов, не отвечающих нормативным документам (далее - НД);
7) в графе 7 указывается число выданных предписаний об устранении нарушений законодательства;
8) в графе 8 указывается число выданных предписаний, из них выполнено в срок;
9) в графе 9 указывается число проб воды на санитарно-химические показатели;
10) в графе 10 указывается из них не соответствие нормативам;
11) в графе 11 указывается на микробиологические показатели исследовано сколько проб воды;
12) в графе 12 указывается в.т.ч.-не соответствует нормативам;
13) в графе 13 указывается на индекс колифагов-исследовано проб;
14) в графе 14 указывается в.т.ч.-положительных;
15) в графе 15 указывается на цисты лямблии-исследовано проб;
16) в графе 16 указывается в.т.ч. положительных;
17) в графе 17 указывается количество исследованных проб воды в ходе санитарно-эпидемиологического мониторинга на санитарно-химические показатели - число исследованных проб;
18) В графе 18 число - из них не соответствуют нормативам;
19) В графе 19 указывается исследовано проб на микробиологические показатели;
20) В графе 20 указывается в.т.ч. не соответствуют нормативам;
21) В графе 21 указывается на индекс колифагов - исследовано проб;
22) В графе 22 указывается в.т.ч. положительных;
23) В графе 23 указывается на цисты лямблии исследовано проб;
24) В графе 24 указывается в.т.ч. положительных;
25) В графе 25 указывается административные меры, переданы материалы в суд – всего;
26) В графе 26 указывается принято решений в пользу службы;
27) В графе 27 указывается число наложенных шртафов;
28) В графе 28 указывается из них взыскано сколько;
29) В графе 29 указывается число лиц, отстраненных от работы.
3. Таблица 2 "Обеспеченность населения питьевой водой и удельное среднесуточное водопотребление" включает следующее:
1) в графе 1 указывается количество всего населения по Республике Казахстан;
2) в графе 2 указывается количество обеспеченности населения водопроводной водой из открытых водоисточников;
3) в графе 3 указывается процент обеспеченности населения питьевой водой из открытых водоисточника;
4) в графе 4 указывается обеспеченность населения питьевой водой из подземных водоисточников;
5) в графе 5 указывается процент обеспеченности населения водой из подземных водоисточников;
6) в графе 6 указывается обеспеченность населения водой из децентрализованных водоисточников;
7) в графе 7 указывается процент обеспеченности населения водой из децентрализованных водоисточников;

5) 5-бағанда тексерілгендердің саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда нормативтік құжаттарға (бұдан әрі - НҚ) жауап бермейтін объектілер саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда заңнаманы бұзушылықтарды жою туралы берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда олардың ішінде берілген нұсқамалардың мерзімінде орындалғандарының саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда санитариялық химиялық көрсеткіштерге зерттелген су сынамалары көрсетіледі;
10) 10-бағанда олардың ішінде нормативтерге сәйкес еместері көрсетіледі;
11) 11-бағанда микробиологиялық көрсеткіштерге зерттелген су сынамалары көрсетіледі;
12) 12-бағанда оның ішінде нормативтерге сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
13) 13-бағанда колифагтар индексіне зерттелген сынамалар көрсетіледі;
14) 14-бағанда оның ішінде оң нәтижелілері көрсетіледі;
15) 15-бағанда лямблия цисталарына зерттелген сынамалар көрсетіледі;
16) 16-бағанда оның ішінде оң нәтижелері көрсетіледі;
17) 17-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштерге санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг барысында зерттелген су сынамаларының саны, зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
18) 18-бағанда олардың ішінде нормативтерге сәйкес келмейтіндерінің саны;
19) 19-бағанда микробиологиялық көрсеткіштерге зерттелген сынамалар көрсетіледі;
20) 20-бағанда оның ішінде нормативтерге сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
21) 21-бағанда колифагтар индексіне зерттелген сынамалар көрсетіледі;
22) 22-бағанда оның ішінде оң нәтижелер көрсетіледі;
23) 23-бағанда лямблия цисталарына зерттелген сынамалар көрсетіледі;
24) 24-бағанда оның ішінде оң нәтижелер көрсетіледі;
25) 25-бағанда әкімшілік шаралар көрсетіледі, материалдар сотқа берілді, барлығы;
26) 26-бағанда қызметтің пайдасына қабылданған шешімдер көрсетіледі;
27) 27-бағанда салынған айыппұлдардың саны көрсетіледі;
28) 28-бағанда олардың ішінде өндіріп алынғаны көрсетіледі;
29) 29-бағанда жұмыстан шеттетілген адамдардың саны көрсетіледі.
3. "Халықты ауыз сумен қамтамасыз ету және орташа тәуліктік меншікті су тұтыну" 2-кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда Қазакстан Республикасы бойынша барлық халықтың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда халықты ашық су көздерінен су құбырымен қамтамасыз ету саны көрсетіледі
3) 3-бағанда халықты ашық су көздерінен ауыз сумен қамтамасыз ету пайызы көрсетіледі;
4) 4-бағанда халықты жерасты су көздерінен ауыз сумен қамтамасыз ету көрсетіледі;
5) 5-бағанда халықты жерасты су көздерінен қамтамасыз ету пайызы көрсетіледі;
6) 6-бағанда орталықтандырылмаған су көздерінен халықтың қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
7) 7-бағанда орталықтандырылмаған су көздерінен халықтың қамтамасыз етілу пайызы көрсетіледі;

8) в графе 8 указывается количество обеспеченности населения водой из открытых водоемов (арыки);
9) в графе 9 указывается процент обеспеченности населения водой из открытых водоемов (арыки);
10) в графе 10 указывается обеспеченность населения привозной водой;
11) в графе 11 указывается процент обеспеченности населения привозной водой;
12) в графе 12 указывается удельное водопотребление – город;
13) в графе 13 указывается удельное водопотребление - село.
4. Таблица 3 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за состоянием водных объектов" включает следующее:
1) в графе 1 указывается число мест водопользования;
2) в графе 2 указывается из них число – обследовано;
3) в графе 3 указывается число обследований;
4) в графе 4 указывается выдано предписаний;
5) в графе 5 указывается из выданных предписаний - выполнено в срок;
6) в графе 6 указывается на санитарно-химические показатели -исследовано проб;
7) в графе 7 указывается из исследованных проб - выше предельно допустимой концентрации (далее - ПДК);
8) в графе 8 указывается содержание пестицидов, исследовано проб;
9) в графе 9 указывается из исследованных проб - выше ПДК;
10) в графе 10 указывается количество проб, исследованных на цисты простейших;
11) в графе 11 указывается количество положительных проб, исследованных на цисты простейших;
12) в графе 12 указывается количество исследованных проб воды на бактериологические показатели, в том числе по индексу лактозоположительные кишечные палочки (далле - ЛКП);
13) в графе 13 указывается количество, выше установленного нормативом исследованных проб воды на бактериологические показатели по индексу ЛКП;
14) в графе 14 указывается количество исследованных проб воды на бактериологические показатели - на возбудителей заболеваний;
15) в графе 15 указывается количество положительных проб воды, исследованных на бактериологические показатели - на возбудителей заболеваний;
16) в графе 16 указывается количество исследованных проб воды на бактериологические показатели на коли-фаги;
17) в графе 17 указывается количество положительных проб воды, исследованных на бактериологические показатели на коли-фаги;
18) в графе 18 указывается количество выделенных холерных вибрионов;
19) в графе 19 указывается выделенных вибрионов, в.т.ч. эль-тор;
20) в графе 20 указывается выделенных вибрионов в.т.ч. О1;
21) в графе 21 указывается выделенных вибрионов в.т.ч. О139;
22) в графе 22 указывается выделенных вибрионов в.т.ч. NON О1;
23) в графе 23 указывается переданных материалов в суд – всего;
24) в графе 24 указывается переданных материалов в суд из них принято решений в пользу службы;

8) 8-бағанда ашық су айдындарынан (арықтардан) халықтың қамтамасыз етілу саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда ашық су айдындарынан (арықтардан) халықты қамтамасыз ету санының пайызы көрсетіледі;
10) 10-бағанда халықтың тасымалданатын сумен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
11) 11-бағанда халықты тасымалданатын сумен қамтамасыз ету пайызы көрсетіледі;
12) 12-бағанда қаланың меншікті су тұтынуы көрсетіледі;
13) 13-бағанда ауылдың меншікті су тұтынуы көрсетіледі.
4. "Су объектілерінің жай-күйін мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 3-кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда су пайдалану орындарының саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда тексерілгендердің ішінен көрсетіледі;
3) 3-бағанда тексерулердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда берілген нұсқамалар көрсетіледі;
5) 5-бағанда берілген нұсқамалардан мерзімінде орындалғаны көрсетіледі;
6) 6-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттелген сынамалар көрсетіледі;
7) 7-бағанда шекті рұқсат етілген концентрациядан (бұдан әрі - ШРЕК) жоғары зерттелген сынамалар көрсетіледі;
8) 8-бағанда пестицидтердің құрамы көрсетіледі, сынамалар зерттелді;
9) Кестелердің 9-бағанында ШРЕК -дан жоғары зерттелген сынамалар көрсетіледі;
10) 10-бағанда қарапайымдылар цисталарына зерттелген сынамалар саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда қарапайымдылар цисталарына зерттелген оң сынамалар саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда бактериологиялық көрсеткіштерге, оның ішінде лактозаның оң ішек таяқшалары (бұдан әрі - ЛОТ) индексі бойынша зерттелген су сынамаларының саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда ЛОТ индексі бойынша бактериологиялық көрсеткіштерге зерттелген су сынамаларының белгіленген нормативтен жоғары саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда ауру қоздырғыштарына бактериологиялық көрсеткіштерге зерттелген су сынамаларының саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда ауру қоздырғыштарына бактериологиялық көрсеткіштерге зерттелген оң су сынамаларының саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда коли-фагтарға бактериологиялық көрсеткіштерге зерттелген су сынамаларының саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда коли-фагтарға бактериологиялық көрсеткіштерге зерттелген оң су сынамаларының саны көрсетіледі;
18) 18-бағанда тырысқақ вибриондарының саны көрсетіледі;
19) 19-бағанда бөлінген вибриондар, оның ішінде элтор көрсетіледі;
20) 20-бағанда бөлінген вибриондар оның ішінде О1 көрсетіледі;
21) 21-бағанда бөлінген вибриондар, оның ішінде О139 көрсетіледі;
22) 22-бағанда бөлінген вибриондар, оның ішінде NON О1 көрсетіледі;
23) 23-бағанда сотқа берілген материалдардың барлығы көрсетіледі;
24) 24-бағанда сотқа берілген материалдар, оның ішінде қызмет пайдасына шешім қабылданғаны көрсетіледі;

25) в графе 25 указывается число наложенных штрафов;
26) в графе 26 указываются административные меры, число наложенных штрафов и из них взыскано;
27) в графе 27 указывается число лиц, отстраненных от работы.
5. Таблица 4 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за атмосферным воздухом" включает следующее:
1) в графе 1 указывается число объектов, имеющих выбросы в атмосферу;
2) в графе 2 указывается из них - число обследованных;
3) в графе 3 указывается число объектов, имеющих санитарно-защитные зоны нормативных размеров;
4) в графе 4 указывается количество ингредиентов, содержащихся в выбросах – всего;
5) в графе 5 перечень ингредиентов, в том числе 1 и 2 класса опасности;
6) в графе 6 указывается всего ингредиентов (количество), определяемых территориальными филиалами центра экспертизы;
7) в графе 7 указывается количество определяемых ингредиентов, в том числе 1 и 2 класса опасности, определяемых территориальными филиалами центра экспертизы;
8) в графе 8 указывается наименование ингредиентов;
9) в графе 9 указывается по каждому - количество исследованных всего проб;
10) в графе 10 указывается по каждому ингредиенту, по которым выявлено превышение ПДК в атмосферном воздухе;
11) в графах 11 указываются административные меры воздействия – всего;
12) в графе 12 указываются административные меры, принято решений в пользу службы;
13) в графе13 указывается число наложенных штрафов;
14) в графе 14 указывается число взысканных штрафов из них;
15) в графе 15 указывается число выданных предписаний об устранении нарушений законодательства;
16) в графе 16 указывается из числа выданных предписаний – сколько выполнено.
6. Таблица 5 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за состоянием почвы" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее число проб, исследованных на санитарно-химические показатели;
2) в графе 2 указывается число проб, не соответствующих нормативным требованиям;
3) в графе 3 указывается общее количество проб, исследованных на коли-титр;
4) в графе 4 указывается число проб, не соответствующих нормативным требованиям на коли-титр;
5) в графе 5 указывается общее количество проб, исследованных на титр термофилов;
6) в графе 6 указывается число проб, не соответствующих нормативным требованиям титр термофилов;
7) в графе 7 указывается общее количество исследованных проб на яйца гельминтов;
8) в графе 8 указывается число проб, не соответствующих нормативным требованиям на яйца гельминтов;
9) в графе 9 указывается общее количество проб, исследованных на личинки и куколки мух;

25) 25-бағанда салынған айыппұлдардың саны көрсетіледі;
26) 26-бағанда әкімшілік шаралар, салынған айыппұлдардың саны олардан өндіріліп алынғаны көрсетіледі;
27) 27-бағанда жұмыстан шеттетілген адамдардың саны көрсетіледі.
5. "Атмосфералық ауаны мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 4- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда атмосфераға шығарындылары бар объектілердің саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда тексерілгендердің ішінен көрсетіледі;
3) 3-бағанда нормативтік көлемдегі санитариялық-қорғаныш аймақтары бар объектілердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда шығарындылардағы ингредиенттердің саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда ингредиенттердің, оның ішінде 1 және 2-қауіптілік сыныбының тізбесі көрсетіледі;
6) 6-бағанда сараптама орталығынының аумақтық филиалдары айқындайтын барлық ингредиенттер көрсетіледі;
7) 7-бағанда сараптама орталықтарының аумақтық филиалдары айқындайтын анықталатын ингредиенттер, оның ішінде 1 және 2 қауіптілік сыныбы көрсетіледі;
8) 8-бағанда ингредиенттердің атауы көрсетіледі;
9) 9-бағанда зерттелген барлық сынамалардың әрбір саны бойынша көрсетіледі;
10) 10-бағанда атмосфералық ауада ШРЕК-дан асып кету анықталған әрбір ингредиент бойынша көрсетіледі;
11) 11-бағанда барлық әкімшілік ықпал ету шаралары көрсетіледі;
12) 12-бағанда әкімшілік шаралар, қызметтің пайдасына шешімдер қабылданғаны көрсетіледі;
13) 13-бағанда салынған айыппұлдардың саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда олардан өндіріп алынған айыппұлдар саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда заңнаманы бұзушылықтарды жою туралы берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда берілген нұсқамалардың ішінен орындалғаны көрсетіледі.
6. "Топырақтың жай-күйін мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 5- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда коли-титр бойынша зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда коли-титр бойынша нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда термофилдер титріне зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда термофилдер титрінің нормативтік талаптарына сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда гельминт жұмыртқаларына зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда гельминт жұмыртқаларына қойылатын нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда шыбын дернәсілдері мен қуыршақтарына зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;

10) в графе 10 указывается число проб, в которых обнаружены личинки и куколки мух;
11) в графе 11 указывается общее количество проб, исследованных на пестициды;
12) в графе 12 указывается число проб с превышением ПДК пестицидов;
13) в графе 13 указывается общее количество материалов, переданных в суд;
14) в графе 14 указывается число материалов, по которым приняты решения суда в пользу департамента;
15) в графе 15 указывается общее количество наложенных штрафов;
16) в графе 16 указывается число взысканных штрафов;
17) в графе 17 указывается общее количество выданных предписаний об устранении нарушений;
18) в графе 17 указывается число выполненных предписаний;
19) в графе 18 указывается число лиц, отстраненных от работы.
7. Таблица 6 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за организациями здравоохранения" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование организации здравоохранения;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация строк таблицы;
3) в графе 1 указывается количество объектов, единиц, в абсолютных цифрах;
4) в графе 2 указывается количество обследованных объектов, единиц, в абсолютных цифрах;
5) в графе 3 указывается количество объектов с использованием лабораторных методов исследований, в абсолютных цифрах;
6) в графе 4 указывается число обследований, в абсолютных цифрах;
7) в графе 5 указывается количество объектов не соответствующих санитарных правил (далее - СП), в абсолютных цифрах;
8) в графе 6 указывается число выданных предписаний об устранении нарушений законодательства, в абсолютных цифрах;
9) в графе 7 указывается из них выполнено, в абсолютных цифрах;
10) в графе 8 указывается число исследованных смывов, в абсолютных цифрах;
11) в графе 9 указывается в т.ч. положительные смывы, в абсолютных цифрах;
12) в графе 10 указывается число исследованных проб воздуха, в абсолютных цифрах;
13) в графе 11 указывается в т.ч. положительные пробы воздуха, в абсолютных цифрах;
14) в графе 12 указывается число исследованных проб на стерильность, в абсолютных цифрах;
15) в графе 13 указывается в т.ч. положительные пробы на стерильность, в абсолютных цифрах;
16) в графе 14 указывается число исследованных проб на скрытую кровь, в абсолютных цифрах;
17) в графе 15 указывается в т.ч. положительные пробы на скрытую кровь, в абсолютных цифрах;
18) в графе 16 указывается число исследованных проб дезинфицирующих средств, в абсолютных цифрах;
19) в графе 17 указывается в т.ч. не соответствуют по концентрации проб дезинфицирующих средств, в абсолютных цифрах;

10) 10-бағанда шыбын дернәсілдері мен қуыршақтары анықталған сынамалар саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда пестицидтерге зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда пестицидтердің ШРЕК-тан жоғары сынамалар саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда сотқа берілген істер материалдарының жалпы саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда департаменттің пайдасына сот шешімдері қабылданған материалдардың саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда салынған айыппұлдардың жалпы саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда өндіріп алынған айыппұлдар саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда бұзушылықтарды жою туралы берілген нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі;
18) 17-бағанда орындалған нұсқамалардың саны көрсетіледі;
19) 18-бағанда жұмыстан шеттетілген адамдардың саны көрсетіледі.
7. "Денсаулық сақтау ұйымдарын мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 6- кестесі мыналарды қамтиды:
1) А бағанында денсаулық сақтау ұйымдарының атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында кесте жолдарының толассыз нөмірленуі көрсетіледі;
3) 1-бағанда объектілердің саны, бірлік, абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
4) 2-бағанда тексерілген объектілердің саны, бірлік, абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
5) 3-бағанда зерттеудің зертханалық әдістерін пайдалана отырып, объектілердің саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
6) 4-бағанда зерттеулердің саны абсолюттік сандармен көрсетіледі;
7) 5-бағанда санитарлық ережелер (бұдан әрі-СЕ) сәйкес келмейтін объектілердің саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі;
8) 6-бағанда заңнаманы бұзушылықтарды жою туралы берілген нұсқамалардың саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі;
9) 7-бағанда олардың ішінен абсолюттік цифрлармен орындалғаны көрсетіледі;
10) 8-бағанда зерттелген шайындылардың саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
11) 9-бағанда оның ішінде оң шайындылар абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
12) 10-бағанда зерттелген ауа сынамаларының саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
13) 11-бағанда оның ішінде ауаның оң сынамалары абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
14) 12-бағанда стерильдікке зерттелген сынамалардың саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
15) 13-бағанда оның ішінде стерильділікке оң сынамалар абсолюттік сандармен көрсетіледі;
16) 14-бағанда жасырын қанға зерттелген сынамалардың саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
17) 15-бағанда оның ішінде жасырын қанға оң сынамалар абсолюттік сандармен көрсетіледі;
18) 16-бағанда дезинфекциялау құралдарының зерттелген сынамаларының саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
19) 17-бағанда оның ішінде дезинфекциялау құралдары сынамаларының шоғырлануы бойынша сәйкес келмейтіні абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;

20) в графе 18 указывается число исследованных проб воздуха закрытых помещений, в абсолютных цифрах;
21) в графе 19 указывается число несоответствующих исследованных проб воздуха закрытых помещений нормативам, в абсолютных цифрах;
22) в графе 20 указывается число проведенных замеров освещенности, в абсолютных цифрах;
23) в графе 21 указывается в т.ч. не соответствующих замеров освещенности нормативам, в абсолютных цифрах;
24) в графе 22 указывается число проведенных замеров микроклимата, в абсолютных цифрах;
25) в графе 23 указывается в т.ч. не соответствующих нормативам замеров микроклимата, в абсолютных цифрах;
26) в графе 24 указывается число проведенных замеров шума, в абсолютных цифрах;
27) в графе 25 указывается в т.ч. не соответствующих нормативам замеров шума, в абсолютных цифрах;
28) в графе 26 указывается число проведенных замеров электромагинтные поля (далее - ЭМП), в абсолютных цифрах;
29) в графе 27 указывается в т.ч. не соответствующих нормативам замеров ЭМП, в абсолютных цифрах;
30) в графе 28 указывается число проведенных замеров на радиоактивность, в абсолютных цифрах;
31) в графе 29 указывается число- из них выше предельно допустимые уровнт (далле -ПДУ), в абсолютных цифрах;
32) в графе 30 указывается число исследованных блюд на калорийность, в абсолютных цифрах;
33) в графе 31 указывается в т.ч. не соответствующих нормативам исследованных блюд на калорийность, в абсолютных цифрах.
8. Пояснение по заполнению таблицы 7 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за объектами социально-бытовой инфраструктуры" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее количество объектов;
2) в графе 2 указывается общее количество обследованных объектов;
3) в графе 3 указывается общее число объектов, обследованных с применением лабораторных методов исследования;
4) в графе 4 указывается общее число обследований;
5) в графе 5 указывается общее количество выданных предписаний об устранении нарушений;
6) в графе 6 указывается число выполненных предписаний;
7) в графе 7 указывается число объектов, не соответствующих нормативным требованиям;
8) в графе 8 указывается общее число проб, исследованных на санитарно-химические показатели;
9) в графе 9 указывается число проб, не соответствующих нормативным требованиям;
10) в графе 10 указывается число проб, исследованных на микробиологические показатели;
11) в графе 11 указывается число проб, не соответствующих нормативным требованиям по микробиологическим показателям;
12) в графе 12 указывается число проб, исследованных на паразитологические показатели;

20) 18-бағанда жабық үй-жайлардың зерттелген ауа сынамаларының саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
21) 19-бағанда жабық үй-жайлардың зерттелген ауа сынамаларының нормативтерге сәйкес келмейтін саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
22) 20-бағанда жүргізілген жарықтандыру өлшеулерінің саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
23) 21-бағанда оның ішінде нормативке сәйкес келмейтін жарықтандыру өлшемдері абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
24) 22-бағанда жүргізілген микроклимат өлшеулерінің саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
25) 23-бағанда оның ішінде микроклиматтың нормативтерге сәйкес келмейтін өлшеулері абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
26) 24-бағанда шудың жүргізілген өлшеулерінің саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
27) 25-бағанда шудың нормативтерге сәйкес келмейтін өлшеулері абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
28) 26-бағанда электромагниттік өрістер (бұдан әрі-ЭМӨ) жүргізілген өлшеулер саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
29) 27-бағанда оның ішінде ЭМӨ-нің нормативтерге сәйкес келмейтін өлшеулері абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
30) 28-бағанда радиоактивтілікке жүргізілген өлшеулердің саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі;
31) 29-бағанда олардың ішінде Шекті рұқсат етілген деңгейлер (бұдан әрі - ШРЕД)-дан жоғары абсолюттік цифрлармен көрсетіледі;
32) 30-бағанда зерттелген тағамдардың құнарлылығы абсолютті цифрлармен көрсетіледі;
33) 31-бағанда оның ішінде нормативке сәйкес келмейтін зерттелген тағамдар құнарлылығы абсолютті цифрмен көрсетіледі.
8. "Әлеуметтік-тұрмыстық инфрақұрылым объектілерін мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 7- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда тексерілген объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда зерттеудің зертханалық әдістерін қолдана отырып, тексерілген объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда тексерулердің жалпы саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда бұзушылықтарды жою туралы берілген нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда орындалған нұсқамалардың саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін объектілердің саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда микробиологиялық көрсеткіштерге зерттелген сынамалар саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда микробиологиялық көрсеткіштер бойынша нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда паразитологиялық көрсеткіштерге зерттелген сынамалар саны көрсетіледі;

13) в графе 13 указывается число проб, не соответствующих нормативным требованиям по паразитологическим показателям;
14) в графе 14 указывается число отобранных проб воздуха закрытых помещений;
15) в графе 15 указывается число проб воздуха закрытых помещений, не соответствующих гигиеническим нормативам;
16) в графе 16 указывается число исследованных проб дезрастворов;
17) в графе 17 указывается число проб, не соответствующих нормативным требованиям;
18) в графе 18 указывается число проб, исследованных смывов на микрофлору;
19) в графе 19 указывается число несоответствующих нормативным требованиям, смывов на микрофлору;
20) в графе 20 указывается число проведенных замеров по ЭМП;
21) в графе 21 указывается число несоответствующих замеров по ЭМП;
22) в графе 21 указывается число проведенных замеров освещенности;
23) в графе 22 указывается число несоответствующих нормативным требованиям замеров освещенности;
24) в графе 24 указывается число проведенных замеров по микроклимату;
25) в графе 25 указывается число несоответствующих нормативным требованиям замеров микроклимата;
26) в графе 26 указывается общее количество материалов, переданных дел в суд;
27) в графе 27 указывается число материалов, по которым приняты решения суда в пользу департамента;
28) в графе 28 указывается общее количество наложенных штрафов;
29) в графе 29 указывается число взысканных штрафов;
30) в графе 30 указывается общее количество выданных предписаний об устранении нарушений.
9. Таблица 8 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за детскими и подростковыми организациями" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее количество объектов, находящихся на контроле;
2) в графе 2 указывается количество обследованных объектов;
3) в графе 3 указывается число обследований;
4) в графе 4 указывается число обследований внепланово;
5) в графе 5 указывается число обследований объектов с применением лабораторных методов исследований;
6) в графе 6 указывается число внепланово обследованных объектов с применением лабораторных методов исследований;
7) в графе 7 указывается общее число объектов, несоответствующих санитарным правилам;
8) в графе 8 указывается общее число объектов, на которые были переданы материалы в суд;
9) в графе 9 указывается число объектов, по которым были приняты решения;
10) в графе 10 указывается число объектов, деятельность которых была приостановлена;
11) в графе 11 указывается число наложенных штрафов на объект;
12) в графе 12 указывается сумма взысканных штрафов, в тенге;

13) 13-бағанда паразитологиялық көрсеткіштер бойынша нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда жабық үй-жайлардағы іріктеп алынған ауа сынамаларының саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда гигиеналық нормативтерге сәйкес келмейтін жабық үй-жайлардың ауа сынамаларының саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда дезерітінділердің зерттелген сынамаларының саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
18) 18-бағанда микрофлораға зерттелген шайындылар сынамаларының саны көрсетіледі;
19) 19-бағанда микрофлораға нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін шайындылардың саны көрсетіледі;
20) 20-бағанда ЭМӨ бойынша жүргізілген өлшеулердің саны көрсетіледі;
21) 21-бағанда ЭМӨ бойынша сәйкес келмейтін өлшеулердің саны көрсетіледі;
22) 21-бағанда жүргізілген жарықтандыру өлшеулерінің саны көрсетіледі;
23) 22-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін жарықтандыру өлшемдерінің саны көрсетіледі;
24) 24-бағанда микроклимат бойынша жүргізілген өлшеулердің саны көрсетіледі;
25) 25-бағанда микроклиматтың нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін өлшеулерінің саны көрсетіледі;
26) 26-бағанда сотқа берілген істер материалдарының жалпы саны көрсетіледі;
27) 27-бағанда департаменттің пайдасына сот шешімдері қабылданған материалдардың саны көрсетіледі;
28) 28-бағанда салынған айыппұлдардың жалпы саны көрсетіледі;
29) 29-бағанда өндіріп алынған айыппұлдар саны көрсетіледі;
30-бағанда бұзушылықтарды жою туралы берілген нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі.
9. "Балалар мен жасөспірімдер ұйымдарын мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 8- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда бақылаудағы объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда тексерулердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда жоспардан тыс тексерулердің саны көрсетіледі
5) 5-бағанда зерттеудің зертханалық әдістерін қолдана отырып, объектілерді зерттеу саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда зертханалық зерттеу әдістерін қолдана отырып, жоспардан тыс тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда санитариялық қағидаларға сәйкес келмейтін объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда сотқа материалдар берілген объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда шешім қабылданған объектілер саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда қызметі тоқтатылған объектілердің саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда объектіге салынған айыппұлдардың саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда өндіріп алынған айыппұлдар сомасы теңгемен көрсетіледі;

13) в графе 13 указывается число выданных предписаний об устранении нарушений на объект;
14) в графе 14 указывается количество лиц, отстраненных от работы;
15) в графе 15 указывается число проб исследованных блюд на калорийность;
16) в граф 16 указывается число проб, несоответствующих нормативным требованиям блюд на калорийность;
17) в графе 17 указывается число исследованных проб воды на микробиологические показатели;
18) в графе 18 указывается число проб воды, несоответствующих микробиологическим показателям;
19) в графе 19 указывается число исследованных смывов;
20) в графе 20 указывается число смывов, несоответствующих нормативным требованиям;
21) в графе 21 указывается число исследованных пищевых продуктов на микробиологические показатели;
22) в графе 22 указывается число проб пищевых продуктов, несоответствующих нормативным требованиям;
23) в графе 23 указывается число проведенных замеров освещенности;
24) в графе 24 указывается число несоответствующих нормативным требованиям замеров освещенности;
25) в графе 25 указывается число проведенных замеров по ЭМП;
26) в графе 26 указывается число, несоответствующих замеров по ЭМП;
27) в графе 27 указывается число проведенных замеров по микроклимату;
28) в графе 28 указывается число несоответствующих замеров микроклимата нормативным требованиям;
29) в графе 29 указывается число исследованных проб воздуха закрытых помещений;
30) в графе 30 указывается число, несоответствующих проб воздуха закрытых помещений нормативным требованиям;
31) в графе 31 указывается число проведенных замеров вибрации;
32) в графе 32 указывается число несоответствующих замеров вибрации нормативным требованиям;
33) в графе 33 указывается число проведенных замеров шума;
34) в графе 34 указывается число несоответствующих замеров шума нормативным требованиям;
35) в графе 35 указывается число проведенных замеров мебели;
36) в графе 36 указывается число несоответствующих замеров мебели нормативным требованиям.
10. Таблица 9 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за объектами, производящими и реализующими продукты питания" включает следующее:
1) в графе 1 включаются количество объектов согласно журналу перечня объектов государственного санитарно-эпидемиологического надзора. В отчет включаются постоянно действующие объекты, с сезонным режимом работы и независимо от того, эксплуатируется объект или нет на момент составления отчета;
2) в графе 2 указывается количество объектов, проверенных за отчетный период по особому порядку;

13) 13-бағанда бұзушылықтарды жою туралы объектіге берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда жұмыстан шеттетілген адамдардың саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда құнарлылығы зерттелген тағамдар сынамаларының саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда құнарлылығы нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін тағамдар сынамаларының саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда микробиологиялық көрсеткіштерге зерттелген су сынамаларының саны көрсетіледі;
18) 18-бағанда микробиологиялық көрсеткіштерге сәйкес келмейтін су сынамаларының саны көрсетіледі;
19) 19-бағанда зерттелген шайындылардың саны көрсетіледі;
20) 20-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін шайындылардың саны көрсетіледі;
21) 21-бағанда микробиологиялық көрсеткіштерге зерттелген тамақ өнімдерінің саны көрсетіледі;
22) 22-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін тамақ өнімдері сынамаларының саны көрсетіледі;
23) 23-бағанда жүргізілген жарықтандыру өлшемдерінің саны көрсетіледі;
24) 24-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін жарықтандыру өлшеулерінің саны көрсетіледі;
25) 25-бағанда ЭМӨ бойынша жүргізілген өлшеулердің саны көрсетіледі;
26) 26-бағанда ЭМӨ бойынша сәйкес келмейтін өлшеулердің саны көрсетіледі
27) 27-бағанда микроклимат бойынша жүргізілген өлшеулердің саны көрсетіледі;
28) 28-бағанда микроклиматтың нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін өлшеулерінің саны көрсетіледі;
29) 29-бағанда жабық үй-жайлардағы зерттелген ауа сынамаларының саны көрсетіледі;
30) 30-бағанда нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін жабық үй-жайлардағы ауа сынамаларының саны көрсетіледі;
31) 31-бағанда жүргізілген дірілді өлшеу саны көрсетіледі;
32) 32-бағанда дірілдің нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін өлшеулерінің саны көрсетіледі
33) 33-бағанда шудың жүргізілген өлшеулерінің саны көрсетіледі;
34) 34-бағанда шудың нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін өлшеулерінің саны көрсетіледі;
35) 35-бағанда жүргізілген жиһаз өлшеулерінің саны көрсетіледі;
36) 36-бағанда жиһаздың нормативтік талаптарға сәйкес келмейтін өлшеулерінің саны көрсетіледі.
10. "Тамақ өнімдерін өндіретін және өткізетін объектілерді мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 9- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектілері тізбесінің журналына сәйкес объектілер саны енгізіледі; Есепке маусымдық жұмыс режимі бар және есепті жасау кезінде объектінің пайдаланылуына немесе пайдаланылмауына қарамастан тұрақты жұмыс істейтін объектілер енгізіледі;
2) 2-бағанда ерекше тәртіп бойынша есепті кезеңде тексерілген объектілер саны көрсетіледі;

3) в графе 3 указывается количество объектов, проверенных за отчетный период внепланово;
4) в графе 4 указывается количество объектов, проверенных за отчетный период по особому порядку с применением лабораторных методов;
5) в графе 5 указывается количество объектов, проверенных за отчетный период внепланово с применением лабораторных методов;
6) в графе 6 указывается количество объектов, несоответствующих требованиям санитарных правил по результатам проверок по особому порядку, за отчетный период;
7) в графе 7 указывается количество объектов, несоответствующих требованиям санитарных правил по результатам внеплановых проверок, за отчетный период;
8) в графах 2,3,4,5,6,7 учитываются результаты всех проверок, проведенные по особому порядку и внепланово за отчетный период. Если в течение отчетного периода объект устранил нарушения и соответствует требованиям санитарных правил, то не включается в графы 6,7;
9) в графе 8 указывается общее число исследованных проб пищевых продуктов на санитарно-химические показатели.
10) в графе 9 указывается количество несоответствующих проб НД из общего числа исследованных проб пищевых продуктов по санитарно-химическим показателям;
11) в графе 10 указывается общее число исследованных проб пищевых продуктов на микробиологические показатели;
12) в графе 11 указывается количество несоответствующих проб НД из общего числа исследованных проб пищевых продуктов по микробиологическим показателям;
13) в графе 12 указывается число исследованных проб пищевых продуктов на патогенную микрофлору из общего числа исследованных проб пищевых продуктов на микробиологические показатели;
14) в графе 13 указывается количество положительных проб пищевых продуктов, исследованных на патогенную микрофлору;
15) в графах 8, 9, 10, 11, 12, 13 включаются исследования только готовой продукции, и эти результаты будут характеризовать работу пищевого объекта и безопасность выпускаемой продукции;
16) в графе 14 указывается общее количество смывов;
17) в графе 15 указывается количество положительных смывов;
18) в графах 16,17,18,19,20,22,23 вносятся данные по применению административных мер по результатам проверок, проведенные по особому порядку и внепланово за отчетный период в ходе государственного санитарно-эпидемиологического надзора за объектами;
19) в графе 16 указывается количество переданных материалов в суд по результатам проверок по особому порядку и внеплановых проверок;
20) в графе 17 указывается количество принятых решений судом из общего количества, переданных материалов в суд;

3) 3-бағанда есепті кезеңде жоспардан тыс тексерілген объектілер саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда зертханалық әдістерді қолдана отырып, ерекше тәртіп бойынша есепті кезеңде тексерілген объектілер саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда есепті кезеңде зертханалық әдістерді қолдана отырып жоспардан тыс тексерілген объектілер саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда есепті кезеңдегі ерекше тәртіп бойынша тексеру нәтижелері бойынша санитариялық қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін объектілердің саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда есепті кезеңдегі жоспардан тыс тексерулердің нәтижелері бойынша санитариялық қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін объектілердің саны көрсетіледі;
8) 2,3,4,5,6,7-бағандарда ерекше тәртіп бойынша және есепті кезеңде жоспардан тыс жүргізілген барлық тексерулердің нәтижелері ескеріледі; Егер есепті кезең ішінде объект бұзушылықтарды жойса және санитариялық қағидалардың талаптарына сәйкес келсе, онда 6,7-бағандарға енгізілмейді;
9) 8-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттелген тамақ өнімдері сынамаларының жалпы саны көрсетіледі;
10) 9-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштер бойынша зерттелген тамақ өнімдері сынамаларының жалпы санынан НҚ-ға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
11) 10-бағанда микробиологиялық көрсеткіштерге зерттелген тамақ өнімдері сынамаларының жалпы саны көрсетіледі;
12) 11-бағанда микробиологиялық көрсеткіштер бойынша зерттелген тамақ өнімдері сынамаларының жалпы санынан НҚ-ға сәйкес келмейтін сынамалар саны көрсетіледі;
13) 12-бағанда микробиологиялық көрсеткіштерге зерттелген тамақ өнімдері сынамаларының жалпы санынан патогенді микрофлораға зерттелген тамақ өнімдері сынамаларының саны көрсетіледі;
14) 13-бағанда патогенді микрофлораға зерттелген тамақ өнімдерінің оң сынамаларының саны көрсетіледі;
15) 8, 9, 10, 11, 12, 13-бағандарға тек дайын өнімді зерттеу ғана кіреді және бұл нәтижелер тамақ объектісінің жұмысын және шығарылатын өнімнің қауіпсіздігін сипаттайтын болады;
16) 14-бағанда шайындылардың жалпы саны көрсетіледі;
17) 15-бағанда оң шайындылардың саны көрсетіледі;
18) 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23-бағандарға объектілерді мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау барысында ерекше тәртіп бойынша және есепті кезеңде жоспардан тыс жүргізілген тексерулер нәтижелері бойынша әкімшілік шараларды қолдану жөніндегі деректер енгізіледі;
19) 16-бағанда ерекше тәртіп бойынша тексерулер және жоспардан тыс тексерулер нәтижелері бойынша сотқа берілген материалдардың саны көрсетіледі;
20) 17-бағанда сотқа берілген материалдардың жалпы санынан сот қабылдаған шешімдердің саны көрсетіледі;

9) в графе 9 указывается число выданных предписаний при превышении ПДК;
10) в графе 10 указывается число выполненных предписаний в срок;
11) в графе 11 указывается общее число исследованных проб на пары и газы + пыль и аэрозоли;
12) в графе 12 указывается общее число проб, не отвечающие нормативным требованиям;
13) в графе 13 указывается общее число исследованных проб на пары и газы;
14) в графе 14 указывается общее число исследованных проб с превышением ПДК;
15) в графе 15 указывается общее число исследованных проб на вещества 1-2 класса опасности;
16) в графе 16 указывается число исследованных проб веществ (пары и газы) 1-2 класса опасности с превышением ПДК;
17) в графе 17 указывается общее число исследованных проб на пыль и аэрозоли;
18) в графе 18 указывается общее число исследованных проб с превышением ПДК;
19) в графе 19 указывается общее число исследованных проб на вещества (пыль и аэрозоль) 1-2 класса опасности;
20) в графе 20 указывается число исследованных проб веществ (пары и газы) 1-2 класса опасности с превышением ПДКФ;
21) в графе 21 указывается общее число исследованных проб на пестициды;
22) в графе 22 указывается общее число исследованных проб с превышением ПДК;
23) в графе 23 указывается общее число исследованных проб на вещества 1-2 класса опасности;
24) в графе 24 указывается число исследованных проб на вещества 1-2 класса опасности с превышением ПДК;
25) в графе 25 указывается общее количество материалов, переданных в суд;
26) в графе 26 указывается общее количество материалов, по которым было принято решение в пользу департамента;
27) в графе 27 указывается общее количество наложенных штрафов;
28) в графе 28 указывается общее количество взысканных штрафов;
29) в графе 29 указывается общее количество выданных предписаний об устранении нарушений;
30) в графе 30 указывается общее количество выполненных предписаний;
31) в графе 31 указывается общее количество лиц, отстраненных от работы.
13. Таблица 12 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за условиями труда" включает следующее:
1) в таблицу 12 включаются исследования, выполненные по государственному санитарно-эпидемиологическому надзору;
2) в графе 1 указывается общее количество проведенных замеров уровней ЭМП на рабочих местах;
3) в графе 2 указывается число рабочих мест, где обнаружено превышение показателей по ЭМП и несоответствующих гигиеническим нормативам;

9) 9-бағанда ШЖК асып кеткен кезде берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда мерзімінде орындалған ұйғарымдардың саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда булар мен газдарға + шаң мен аэрозольдерге зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда нормативтік талаптарға жауап бермейтін сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда булар мен газдарға зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда ШРК артуымен зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда қауіптіліктің 1-2 сыныбы заттарына зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда қауіптіліктің 1-2-сыныптарындағы зерттелген заттар сынамаларының (булар мен газдар) саны ШЖК артуымен көрсетіледі;
17) 17-бағанда шаң мен аэрозольдерге зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
18) 18-бағанда ШРК артуымен зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
19) 19-бағанда қауіптіліктің 1-2-сыныптарының заттарына (шаң мен аэрозоль) зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
20) 20-бағанда қауіптіліктің 1-2-сыныптарындағы зерттелген заттар сынамаларының (булар мен газдар) саны ШЖК артуымен көрсетіледі;
21) 21-бағанда пестицидтерге зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
22) 22-бағанда ШРК артуымен зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
23) 23-бағанда қауіптіліктің 1-2 сыныптарындағы заттарға зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
24) 24-бағанда қауіптіліктің 1-2-сыныптарындағы заттарға ШРК-дан асатын зерттелген сынамалар саны көрсетіледі;
25) 25-бағанда сотқа берілген материалдардың жалпы саны көрсетіледі;
26) 26-бағанда Департаменттің пайдасына шешім қабылданған материалдардың жалпы саны көрсетіледі;
27) 27-бағанда салынған айыппұлдардың жалпы саны көрсетіледі;28-бағанда өндіріп алынған айыппұлдардың жалпы саны көрсетіледі;
28) 29-бағанда бұзушылықтарды жою туралы берілген нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі;
29) 30-бағанда орындалған нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі;
30) 31-бағанда жұмыстан шеттетілген адамдардың жалпы саны көрсетіледі; Түсіндірме жазбада 23- "басқалары" деген жол бойынша қандай объектілер енгізілгенін көрсету керек;
13. "Еңбек жағдайларын мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 12- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 12-кестеге мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау бойынша орындалған зерттеулер енгізіледі.
2) 1-бағанда жұмыс орындарында ЭМӨ деңгейлеріне жүргізілген өлшеулердің жалпы саны көрсетіледі.
3) 2-бағанда ЭМӨ бойынша көрсеткіштердің артуы анықталған және гигиеналық нормативтерге сәйкес келмейтін жұмыс орындарының саны көрсетіледі.

4) в графе 2 указывается какое количество из обследованных объектов по замерам уровней ЭМП не отвечает гигиеническим требованиям;
5) в графе 3 указывается количество обследованных объектов по замерам уровней ЭМП по государственному заданию;
6) в графе 4 указывается какое количество из обследованных объектов по замерам уровней ЭМП по государственному заданию не отвечает гигиеническим требованиям;
7) в графе 5 указывается общее количество замеров уровней ЭМП;
8) в графе 6 указывается какое количество замеров уровней ЭМП не отвечает гигиеническим требованиям;
9) в графе 7 указывается количество замеров уровней ЭМП по государственному заданию;
10) в графе 8 указывается какое количество замеров уровней ЭМП по государственному заданию не соответствуют гигиеническим требованиям;
11) в графе 9 указывается количество обследованных объектов по замерам уровней шума;
12) в графе 10 указывается какое количество из обследованных объектов по замерам уровней шума не отвечает гигиеническим требованиям;
13) в графе 11 указывается количество обследованных объектов по замерам уровней шума по государственному заданию;
14) в графе 12 указывается какое количество из обследованных объектов по замерам уровней шума по государственному заданию не отвечает гигиеническим требованиям;
15) в графе 13 указывается общее количество замеров уровней шума;
16) в графе 14 указывается какое количество замеров уровней шума не отвечает гигиеническим требованиям;
17) в графе 15 указывается количество замеров уровней шума по государственному заданию;
18) в графе 16 указывается какое количество замеров уровней шума по государственному заданию не соответствуют гигиеническим требованиям;
19) в графе 17 указывается количество обследованных объектов по замерам уровней вибрации;
20) в графе 18 указывается какое количество из обследованных объектов по замерам уровней вибрации не отвечает гигиеническим требованиям;
21) в графе 19 указывается количество обследованных объектов по замерам уровней вибрации по государственному заданию;
22) в графе 20 указывается какое количество из обследованных объектов по замерам уровней вибрации по государственному заданию не отвечает гигиеническим требованиям;
23) в графе 21 указывается общее количество замеров уровней вибрации;
24) в графе 22 указывается какое количество замеров уровней вибрации не отвечает гигиеническим требованиям;
25) в графе 23 указывается количество замеров уровней вибрации по государственному заданию;
26) в графе 24 указывается какое количество замеров уровней вибрации по государственному заданию не соответствуют гигиеническим требованиям;

4) 2-бағанда ЭМӨ деңгейлерін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің қанша саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
5) 3-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша ЭМӨ деңгейлерін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша ЭМӨ деңгейлерін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің қанша саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
7) 5-бағанда ЭМӨ деңгейлерін Өлшеудің жалпы саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда ЭМӨ деңгейлерін өлшеудің қанша саны көрсетіледі гигиеналық талаптарға жауап береді;
9) 7-бағанда ЭМӨ деңгейлерін өлшеу саны көрсетіледі мемлекеттік тапсырма;
10) 8-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша ЭМӨ деңгейлерін өлшеудің қанша саны гигиеналық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
11) 9-бағанда шу деңгейін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
12) 10-бағанда шу деңгейін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің қандай саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
13) 11-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша шу деңгейін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
14) 12-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша шу деңгейін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің қандай саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
15) 13-бағанда шу деңгейін өлшеудің жалпы саны көрсетіледі;
16) 14-бағанда шу деңгейін өлшеудің қанша саны көрсетіледі гигиеналық талаптарға жауап береді;
17) 15-бағанда шу деңгейін өлшеу саны көрсетіледі мемлекеттік тапсырма;
18) 16-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша шу деңгейін өлшеудің қанша саны гигиеналық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
19) 17-бағанда діріл деңгейін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
20) 18-бағанда діріл деңгейін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің қандай саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
21) 19-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша діріл деңгейлерін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
22) 20-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша діріл деңгейлерін өлшеу бойынша тексерілген объектілердің қанша саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
23) 21-бағанда діріл деңгейін өлшеудің жалпы саны көрсетіледі;
24) 22-бағанда діріл деңгейін өлшеудің қанша саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
25) 23-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша діріл деңгейін өлшеу саны көрсетіледі;
26) 24-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша дірілдің деңгейін өлшеудің қанша саны гигиеналық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі;

27) в строке 01 п.1 указывается общее количество;
28) в строке 02. п. 1.1. промышленные предприятия;
29) в строке 03. п. 1.2. предприятия пищевой промышленности, общественного питания и торговли;
30) в строке 04. п. 1.3. коммунальные объекты;
31) в строке 05. п. 1.4. территория жилой застройки;
32) в строке 06. п. 1.5. детские дошкольные и общеобразовательные организации;
33) в строке 07. п.1.6. средние учебные заведения;
34) в строке 08. п. 1.7. высшие учебные заведения;
35) в строке 09. п. 1.8. объекты лечебно-профилактические организации (далее - ЛПО);
36) в строке 10. п. 1.9. прочие объекты.
15. Таблица 14 "Предупредительный санитарно-эпидемиологический надзор за проектированием, строительством и реконструкцией объектов" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее число рассмотренных проектов по предельно-допустимым выбросам;
2) в графе 2 указывается общее число проектов предельно допустимый выброс (далее - ПДВ), по которым выданы отрицательные заключения;
3) в графе 3 указывается общее число рассмотренных проектов по предельно-допустимым сбросам;
4) в графе 4 указывается общее число проектов предельно допустимый сброс (далее - ПДС), ПДВ по которым выданы отрицательные заключения;
5) в графе 5 указывается общее число рассмотренных проектов по санитарно-защитным зонам;
6) в графе 6 указывается общее число проектов санитарно-защитные зоны (далее - СЗЗ), по которым выданы отрицательные заключения;
7) в графе 7 указывается общее число рассмотренных проектов по зонам санитарной охраны (далее - ЗСО);
8) в графе 8 указывается общее число проектов СЗЗ по которым выданы отрицательные заключения;
9) в графе 9 указывается общее число рассмотренных проектных материалов на сырье и продукцию;
10) в графе 10 указывается общее число проектных материалов на сырье и продукцию, по которым выданы отрицательные заключения.
16. Таблица 15 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за объектами, работающими с источниками ионизирующего излучения" включает следующее:
1) в графе 1 указывается абсолютная цифра, общее количество находящихся на контроле;
2) в графе 2 указывается количество обследованных объектов;
3) в графе 3 указывается число обследований;
4) в графе 4 указывается число обследований с применением лабораторно-инструментальных методов; результаты инструментальных методов имеется ввиду "усреднҰнный результат измерений за санитарно-защитной зоной, за помещением, за территорией РОО";
5) в графе 5 указывается число несоответствий по превышению допустимого уровня с применением лабораторных методов исследований;

27) 1-тармақтың 01-жолында жалпы саны көрсетіледі;
28) 1.1-армақтың 02-жолында; өнеркәсіптік кәсіпорындар;
29) 1.2-тармақтың 03-жолында тамақ өнеркәсібі, қоғамдық тамақтану және сауда кәсіпорындары;
30) 1.3-тармақтың 04-жолында коммуналдық объектілер;
31) 1.4-тармақтың 05-жолында тұрғын үй құрылысы аумағы;
32) 1.5-тармақтың 06- жолында мектепке дейінгі балалар және жалпы білім беру ұйымдары;
33) 1.6-тармақтың 07-жолында орта оқу орындары;
34) 1.7-тармақтың 08-жолында жоғары оқу орындары;
35) 1.8-тармақтың 09-жолында емдеу алдын алу объектілері (бұдан әрі - ЕАО);
36) 1.9-тармақтың 10-жолында басқа да объектілер.
15. "Көрсетілетін қызметтерге, шикізат пен өнімге арналған жобалар мен материалдардың санитариялық-эпидемиологиялық сараптамасы" 14- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда шекті жол берілетін шығарындылар бойынша қаралған жобалардың жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда теріс қорытынды берілген шекті рұқсат етілген шығарынды (бұдан әрі- ШРЕШ) жобаларының жалпы саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда шекті жол берілетін төгінділер бойынша қаралған жобалардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда теріс қорытынды берілген шекті рұқсат етілген төгіндісі (бұдан әрі-ШРЕТ), ШРЕШ жобаларының жалпы саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда санитариялық-қорғау аймақтары (бұдан әрі -СҚА) бойынша қаралған жобалардың жалпы саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда теріс қорытындылар берілген СҚА жобаларының жалпы саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда санитариялық қорғау аймақтары бойынша қаралған жобалардың жалпы саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда теріс қорытындылар берілген СҚА жобаларының жалпы саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда шикізат пен өнімге қаралған жобалық материалдардың жалпы саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда теріс қорытындылар берілген шикізат пен өнімге жобалық материалдардың жалпы саны көрсетіледі;
11) Түсіндірме жазбада 08 - "басқалар" деген жол бойынша қандай объектілер енгізілгенін көрсету керек.
16. "Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істейтін объектілерді мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 15- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда бақылаудағылардың жалпы санының абсолюттік саны көрсетіледі.
2) 2-бағанда тексерілген объектілердің саны көрсетіледі.
3) 3-бағанда тексерулердің саны көрсетіледі.
4) 4-бағанда зертханалық-аспаптық әдістерді қолдана отырып зерттеулердің саны көрсетіледі. Аспаптық әдістердің нәтижелері "санитариялық-қорғаныш аймағына, үй-жайға, РҚБ аумағынан тыс өлшеудің орташаланған нәтижесін" енгізу болып табылады.
5) 5-бағанда зертханалық зерттеу әдістерін қолдана отырып, РЕД-дан асып кету бойынша сәйкессіздіктер саны көрсетіледі.

6) в графе 6 указывается число несоответствий по сроку эксплуатации, срок эксплуатации касается только электрофизических установок (радиологического оборудования);
7) в графе 7 указывается количество объектов, несоответствующих санитарным правилам;
8) в графе 8 указывается общее количество персонала, работающего с источниками ионизирующего излучения;
9) в графе 9 указывается число персонала, охваченное индивидуальной дозиметрией;
10) в графе 10 указывается число персонала, по полученной дозе облучения от 0 до 5 миллизиверта;
11) в графе 11 указывается число персонала, по полученной дозе облучения от 5 до 20 миллизиверта;
12) в графе 12 указывается число персонала, по полученной дозе облучения от 20 до 100 миллизиверта;
13) в графе 13 указывается число персонала, по полученной дозе облучения от 100 до 200 миллизиверта;
14) в графе 14 указывается число персонала, по полученной дозе облучения свыше 200 миллизиверта;
15) в графе 15 указывается число обследованных рабочих мест;
16) в графе 16 указывается число рабочих мест с превышением допустимых уровней (далее - ДУ);
17) в графе 17 указывается (наличие) количество индивидуальных средств защиты (далее - ИСЖ);
18) в графе 18 указывается (наличие на ИСЖ документа) количество индивидуальных средств защиты с подтверждающим документом эффективности защиты;
19) в графе 19 указывается количество персонала с хроническими заболеваниями;
20) в графе 20 указывается количество персонала, у которых выявлено обострение хронического заболевания;
21) в графе 21 указывается общее число объектов, на которые были переданы материалы в суд;
22) в графе 22 указывается число объектов, по которым были приняты решения в пользу санитарной-эпидемиологической службы;
23) в графе 23 указывается число наложенных штрафов на объект;
24) в графе 24 указывается сумма взысканных штрафов в тенге;
25) в графе 25 указывается число выданных предписаний на объект об устранении нарушений;
26) в графе 26 указывается количество выполненных предписаний;
27) в графе 27 указывается число лиц, отстранҰнных от работы;
28) в строке 01 данные должны быть равны сумме по строкам 02-09;
29) в строке 02 указывается количество промышленных предприятий, находящихся на контроле;
30) в строке 03 указывается количество медицинских организаций (далее – МО), находящихся на контроле включить все МО, использующие атомную энергию независимо от формы собственности (поликлиники, больницы, медицинские центры, Научно исследовательские институты, онкологического диспансера, центры ядерной медицины, лаборатории in-vivo, in-vitro);

6) 6-бағанда пайдалану мерзімі бойынша сәйкессіздіктер саны көрсетіледі. Пайдалану мерзімі тек электрофизикалық қондырғыларға (радиологиялық жабдыққа) қатысты.
7) 7-бағанда Санитариялық қағидаларға сәйкес келмейтін объектілердің саны көрсетіледі.
8) 8-бағанда иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істейтін персоналдың жалпы саны көрсетіледі.
9) 9-бағанда жеке дозиметриямен қамтылған персоналдың саны көрсетіледі.
10) 10-бағанда алынған сәулелену дозасы бойынша 0-ден 5 миллизивертке дейінгі персонал саны көрсетіледі.
11) 11-бағанда алынған сәулелену дозасы бойынша 5-тен 20 миллизивертке дейінгі персоналдың саны көрсетіледі.
12) 12-бағанда алынған сәулелену дозасы бойынша 20-дан 100 миллизивертке дейінгі персоналдың саны көрсетіледі.
13) 13-бағанда алынған сәулелену дозасы бойынша 100-ден 200 миллизивертке дейінгі персоналдың саны көрсетіледі.
14) 14-бағанда 200 миллизиверттен астам алынған сәулелену дозасы бойынша персоналдың саны көрсетіледі.
15) 15-бағанда тексерілген жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
16) 16-бағанда рұқсат етілген деңгейлерден (РЕД) асатын жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
17) 17-бағанда жеке қорғану құралдарының (ЖҚҚ) саны (бар болуы) көрсетіледі.
18) 18-бағанда (ЖҚҚ-ға құжаттың болуы) қорғау тиімділігін растайтын құжаты бар жеке қорғаныш құралдарының саны көрсетіледі.
19) 19-бағанда созылмалы аурулары бар персоналдың саны көрсетіледі.
20) 20-бағанда созылмалы аурудың асқынуы анықталған персоналдың саны көрсетіледі.
21) 21-бағанда сотқа материалдар берілген объектілердің жалпы саны көрсетіледі.
22) 22-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің пайдасына шешім қабылданған объектілер саны көрсетіледі.
23) 23-бағанда объектіге салынған айыппұлдардың саны көрсетіледі.
24) 24-бағанда өндіріп алынған айыппұлдар сомасы теңгемен көрсетіледі.
25) 25-бағанда бұзушылықтарды жою туралы объектіге берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі.
26) 26-бағанда орындалған нұсқамалардың саны көрсетіледі.
27) 27-бағанда жұмыстан шеттетілген адамдардың саны көрсетіледі.
28) 01-жолда деректер 02-09-жолдар бойынша жиынтыққа тең болуы тиіс.
29) 02-жолда бақылауда тұрған өнеркәсіп кәсіпорындарының саны көрсетіледі.
30) 03-жолда бақылауда тұрған медициналық ұйымдардың саны көрсетіледі. ((МҰ) меншік нысанына қарамастан атом энергиясын пайдаланатын барлық МҰ-ны қосу (емханалар, ауруханалар, мед.орталықтар, ҒЗИ, онко.диспансерлер, ядролық медицина орталықтары, in-vivo, in-vitro зертханалары).

31) в строке 04 указывается количество рентгенкабинетов медицинских организаций, находящихся на контроле; рентген кабинеты – это участок мо, поэтому рентген кабинеты нужно обозначить участок МО например: в актюбинской области всего РОО в медицине – 7/25; (7-РОО, 25- участок МО) при общей суммировании РОО в строку 01 цифру 25 не включить;
32) в строке 05 указывается количество рудников, карьеров и полигонов, представляющих риск радиационной безопасности;
33) в строке 06 указывается количество научно-исследовательских
34) организаций, использующие в своей деятельности источники ионизирующего излучения, ядерные материалы;
35) в строке 07 указывается количество средних и высших учебных
36) организаций, использующие в своей деятельности источники ионизирующего излучения, ядерные материалы;
37) в строке 08 указывается количество железнодорожного, воздушного,
38) морского (речного) транспорта, использующих в своей деятельности источники ионизирующего излучения, ядерные материалы;
39) в строке 09 указывается прочие объекты не вошедшие в строки 02-08.
17. Таблица 16 "Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за объектами, связанными с пассажирскими и грузовыми перевозками на железнодорожном, авиационном, речном, морском транспорте" включает следующее:
1) в графе 1 указывается количество объектов на контроле, всего;
2) в графе 2 указывается количество обследованных объектов;
3) в графе 3 указывается количество объектов, обследованных с применением лабораторно-инструментальных методов, единиц;
4) в графе 4 указывается число обследований объектов;
5) в графе 5 указывается количество выданных предписаний, единиц;
6) в графе 6 указывается количесвто выполненных предписаний, единиц;
7) в графе 7 указывается количество объектов, не отвечающих требованиям санитарных правил (далее - СП);
8) в графе 8 указывается количество выполненных санитарно-химических исследований, единиц;
9) в графе 9 указывается количество несоответствующих нормативам;
10) в графе 10 указывается количество выполненных бактериологических исследований, единиц;
11) в графе 11 указывается количество несоответствующих нормативам, единиц;
12) в графе 12 указывается количество выполненных паразитологических исследований, единиц;
13) в графе 13 указывается количество несоответствующих нормативам, единиц;
14) в графе 14 указывается количество проведенных замеров шума, единиц;
15) в графе 15 указывается количество замеров с превышением ПДУ шума, единиц;
16) в графе 16 указывается количество выполненных замеров вибрации, единиц;
17) в графе 17 указывается количество замеров с превышением ПДУ вибрации;
18) в графе указывается количество выполненных замеров ЭМП, единиц;
19) в графе 18 указывается количество замеров, превышающих ПДУ;
20) в графе 19 указывается количество замеров освещенности, единиц;
21) в графе 20 указывается количество замеров, превышающих ПДУ освещенности, единиц;
22) в графе 21 указывается количество радиационных замеров, единиц;
23) в графе 22 указывается количество замеров, превышающих норматив;
24) в графе 23 указывается количество замеров микроклимата, единиц;
25) в графе 24 указывается количество замеров, несоответствующих нормативам, единиц.

31) 04-жолда бақылауда тұрған медициналық ұйымдар кабинеттерінің рентген саны көрсетіледі. Рентген кабинеттері - бұл МҰ учаскесі, сондықтан рентген кабинеттерін МҰ уч. деп белгілеу керек. мысалы: Ақтөбе облысында медицинада барлығы РҚБ – 7/25. (7-РҚБ, 25-МҰ уч.) РҚБ-ны жалпы жинақтау кезінде 01-жолға 25 саны қосылмайды.
32) 05-жолда радиациялық қауіпсіздік тәуекелін білдіретін кеніштердің, карьерлер мен полигондардың саны көрсетіледі.
33) 06-жолда өз қызметінде иондаушы сәулелену көздерін, ядролық материалдарды пайдаланатын ғылыми-зерттеу ұйымдарының саны көрсетіледі.
34) 07-жолда өз қызметінде иондаушы сәулелену көздерін, ядролық материалдарды пайдаланатын орта және жоғары оқу орындарының саны көрсетіледі.
35) 08-жолда өз қызметінде иондаушы сәулелену көздерін, ядролық материалдарды пайдаланатын теміржол, әуе, теңіз (өзен) көлігінің саны көрсетіледі.
36) 09-жолда 02-08-жолдарға енгізілмеген өзге де объектілер көрсетіледі.
17. "Теміржол, авиация, өзен, теңіз көлігіндегі жолаушылар және жүк тасымалдарына байланысты объектілерді мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 16- кестесі мыналарды қамтиды:
1-бағанда бақылаудағы барлық объектілердің жалпы саны көрсетіледі, бірлік;
2-бағанда тексерілген объектілердің саны көрсетіледі;
3-бағанда зерттеудің зертханалық әдістерін қолдана отырып тексерілген объектілердің саны көрсетіледі, бірлік;
4-бағанда объектілерді тексеру саны көрсетіледі, бірлік;
5-бағанда берілген нұсқамалардың саны көрсетіледі;
6-бағанда орындалған нұсқамалар саны көрсетіледі;
7-бағанда санитариялық ережелердің (СЕ) талаптарына сай емес объектілердің саны көрсетіледі;
8-бағанда орындалған санитариялық-химиялық зерттеулер саны көрсетіледі, бірлік;
9-бағанда нормативтерге сай емес зерттеулер саны көрсетіледі, бірлік;
10-бағанда орындалған бактериологиялық зерттеулер саны көрсетіледі, бірлік;
11- бағанда нормативтерге сай емес зерттеулер саны көрсетіледі, бірлік;
12-бағанда орындалған паразитологиялық зерттеудер саны көрсетіледі, бірлік;
13- бағанда нормативтерге сай емес зерттеулер саны көрсетіледі, бірлік;
14-бағанда шуды өлшеу жүргізілді, бірлік;
15- бағанда ШРЕД-дан жоғары өлшеулер саны көрсетіледі;
16-бағанда дірілді өлшеу жүргізілді, бірлік;
17-бағанда оның ішінде ШРЕД-дан жоғары, бірлік;
18-бағанда жүргізілген ШРЕД өлшеулер саны, бірлік;
19-бағанда оның ішінде ШРЕД-дан жоғары, бірлік;
20-бағанда жарықтандыруды өлшеу жүргізген саны көрсетіледі, бірлік;
21- бағанда оның ішінде ШРЕД-дан жоғары, бірлік;
22-бағанда орындалған радиациялық өлшеулер саны көрсетіледі;
23-бағанда оның ішінде нормативтерге сәйкес келмейтін өлшеулер саны көрсетіледі, бірлік;
24- бағанда микроклиматты өлшеу жүргізілген саны, бірлік;
25-бағанда оның ішінде нормативтерге сәйкес келмейтіндер саны көрсетіледі, бірлік.

18. Таблица 17 "санитарно-карантинный контроль в пунктах пропуска через государственную границу республики казахстан" включает следующее:
1) в графе 1 указывается число транспортных средств, прошедших санитарно-карантинный контроль;
2) в графе 2 указывается число транспортных средств, на которых выявлены нарушения санитарных правил при прохождении санитарно–карантинного контроля;
3) в графе 3 указывается количество осмотренных пассажиров при прохождении санитарно-карантинного контроля;
4) в графе 4 указывается число выявленных больных с подозрением на заболевание из числа осмотренных пассажиров при прохождении санитарно-карантинного контроля;
5) в графе 5 указывается количество осмотренных членов экипажа судов, локомотивных бригад и др; персонала при прохождении санитарно–карантинного контроля;
6) в графе 6 указывается число выявленных больных с подозрением на заболевание из числа осмотренных членов экипажа судов, локомотивных бригад, персонала при прохождении санитарно-карантинного контроля;
7) в графе 7 указывается количество (тонн) выявленных при досмотре транспортных средств, запрещенных грузов в Республике Казахстан.
19. Таблица 18 "Санитарно-химические исследования" включает следующее:
1) в графе А указываются наименования объектов исследования;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация;
3) в графе 1 указывается количество проведенных исследований (анализов);
4) в графе 2 указывается какое количество из проведенных исследований (анализов) не отвечает гигиеническим требованиям;
5) в графе 3 указывается общее количество проведенных исследований (анализов) по государственному заданию;
6) в графе 4 указывается какое количество из проведенных исследований (анализов) по государственному заданию не отвечает гигиеническим требованиям;
7) в графе 5 указывается количество исследованных проб;
8) в графе 6 указывается какое количество проб не отвечает гигиеническим требованиям;
9) в графе 7 указывается количество исследованных проб по государственному заданию;
10) в графе 8 указывается какое количество исследованных проб по государственному заданию не соответствуют гигиеническим требованиям;
11) в строке 01 п.1 указывается общее количество;
12) в строке 02. п. 1.1. вода;
13) в строке 03. п. 1.2. атмосферный воздух;
14) в строке 04. п. 1.3. воздух закрытых помещений;
15) в строке 05. п. 1.4. воздух рабочей зоны;
16) в строке 06. п. 1.5. почва;
17) в строке 07. п.1.6. дезинфицирующие средства;
18) в строке 08. п. 1.7. пищевые продукты;
19) в строке 09. п. 1.8. прочие.
20. Таблица 19 "Исследования на содержание остаточных количеств пестицидов и нитраты" включает следующее:
1) в графе А указываются наименования объектов исследования;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация;
3) в графе 1 указывается количество проведенных исследований (анализов) на пестициды;
4) в графе 2 указывается какое количество из проведенных исследований (анализов) на пестициды не отвечает гигиеническим требованиям;
5) в графе 3 указывается общее количество проведенных исследований (анализов) на пестициды по государственному заданию;
6) в графе 4 указывается какое количество из проведенных исследований (анализов) по государственному заданию не отвечает гигиеническим требованиям;
7) в графе 5 указывается количество исследованных проб на пестициды;
8) в графе 6 указывается какое количество проб на пестициды не отвечает гигиеническим требованиям;
9) в графе 7 указывается количество исследованных проб на пестициды по государственному заданию;
10) в графе 8 указывается какое количество исследованных проб на пестициды по государственному заданию не соответствуют гигиеническим требованиям;
11) в графе 9 указывается количество исследованных проб на нитраты;
12) в графе10 указывается какое количество проб на нитраты не отвечает гигиеническим требованиям;
13) в графе11 указывается количество проб на нитраты по государственному заданию;
14) в графе 12 указывается какое количество проб на нитраты по государственному заданию не соответствуют гигиеническим требованиям;
15) в строке 01.1 указывается общее количество;
16) в строке 02. п. 1.1. вода;
17) в строке 03. п. 1.2. атмосферный воздух;
18) в строке 04. п. 1.3. воздух рабочей зоны;
19) в строке 05. п. 1.4. почва;
20) в строке 06. п.1.5. пищевые продукты;
21) в строке 07. п.1.6. продовольственное сырье;
22) в строке 08. п. 1.7. овощи, фрукты;
23) в строке 09. п. 1.8. лекарственное сырье;
24) в строке 10. п. 1.9. прочие.

18. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттеріндегі санитариялық-карантиндік бақылау" 17- кестесі мыналарды қамтиды:
1-бағанда санитариялық-карантиндік бақылаудан өткен көлік құралдарының саны көрсетіледі;
2-бағанда санитариялық-карантиндік бақылаудан өту кезінде санитариялық-эпидемиологиялық ережелер мен талаптардың бұзылуы анықталған көлік құралдарының саны көрсетіледі;
3-бағанда санитариялық-карантиндік бақылаудан өту кезінде тексерілген жолаушылар саны көрсетіледі;
4-бағанда санитариялық-карантиндік бақылаудан өту кезінде тексерілген жолаушылар қатарынан аурудың күдікті белгілері анықталған науқастардың саны көрсетіледі;
5 – бағанда санитариялық-карантиндік бақылаудан өту кезінде экипаж мүшелерінің, локомотив бригадаларының және басқа да қызметкерлердің тексерілген саны көрсетіледі;
6-бағанда санитариялық-карантиндік бақылаудан өту кезінде тексерілген экипаж мүшелерінің, локомотив бригадаларының және басқа да қызметкерлердің қатарынан аурудың күдікті белгілері анықталған науқастардың саны көрсетіледі;
7-бағанда көлік құралдарын тексеру кезінде анықталған ҚР-на келуіне тыйым салынған жүктердің саны (тонна) көрсетіледі.
19. "Санитариялық-химиялық зерттеулер" 18- кестесі мыналарды қамтиды:
А бағанында зерттеу объектілерінің атауы көрсетіледі;
Б бағанында үздіксіз нөмірлеу көрсетіледі;
1-бағанда жүргізілген зерттеулердің (талдаулардың) саны көрсетіледі;
2-бағанда жүргізілген зерттеулердің (талдаулардың) қандай саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
3-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша жүргізілген зерттеулердің (талдаулардың) жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша жүргізілген зерттеулердің (талдаулардың) қанша саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
5-бағанда зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
6-бағанда қанша сынама саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
7-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
8-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша зерттелген сынамалардың қанша саны гигиеналық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
1-тармақтың 01-жолында жалпы саны көрсетіледі;
1.1-тармақтың 02-жолында су;
1.2-тармақтың 03-жолында атмосфералық ауа;
1.3-тармақтың 04-жолында жабық үй-жайлардың ауасы;
1.4-тармақтың 05-жолында жұмыс аймағының ауасы;
1.5-тармақтың 06-жолда топырақ;
1.6-тармақтың 07-жолында дезинфекциялық құралдар;
1.7-тармақтың 08- жолында азық-түлік өнімдері;
1.8-тармақтың 09-жолында өзге де.
20. "Пестицидтер мен нитраттардың қалдық мөлшерінің құрамын зерттеу" 19- кестесі мыналарды қамтиды:
Кестенің нөмірленуі 20-дан 19-ға өзгертілді
А бағанында зерттеу объектілерінің атауы көрсетіледі;
Б бағанында үзіліссіз нөмірлеу көрсетіледі;
1-бағанда пестицидтерге жүргізілген зерттеулердің (талдаулардың) саны көрсетіледі;
2-бағанда пестицидтерге жүргізілген зерттеулердің (талдаулардың) қандай саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
3-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша пестицидтерге жүргізілген зерттеулердің (талдаулардың) жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша жүргізілген зерттеулердің (талдаулардың) қанша саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
5-бағанда пестицидтерге зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
6-бағанда пестицидтерге қанша сынама мөлшері гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
7-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша пестицидтерге зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
8-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша пестицидтерге зерттелген сынамалардың қанша саны гигиеналық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
9-бағанда нитраттарға зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
10-бағанда нитраттарға сынамалардың қанша саны гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
11-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша нитраттарға сынамалар саны көрсетіледі;
12-бағанда мемлекеттік тапсырма бойынша нитраттарға сынамалардың қанша саны гигиеналық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
1-тармақтың 01-жолында жалпы саны көрсетіледі;
1.1-тармақтың 02 -жолында су;
1.2-тармақтың 03-жолында атмосфералық ауа;
1.3-тармақтың 04-жолында жұмыс аймағының ауасы;
1.4-тармақтың 05-жолында топырақ;
1.5-тармақтың 06-жолында азық-түлік өнімдері;
1.6-тармақтың 07-жолында азық-түлік шикізаты;
1.7-тармақтың 08- жолында көкөністер, жеміс-жидектер;
1.8-тармақтың 09-жолында дәрілік шикізат;
1.9-тармақтың 10-жолында өзге де.

21. Таблица 20 "Санитарно-эпидемиологическая экспертиза химических веществ, полимерных материалов и изделий" включает следующее:
1) в графе А указываются наименования объектов исследования;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация;
3) в графе 1 указывается количество исследованных проб;
4) в графе 2 указывается какое количество проб из них не отвечает гигиеническим требованиям;
5) в графе 3 указывается общее количество исследований;
6) в графе 4 указывается какое количество исследований, из них не отвечает гигиеническим требованиям;
7) в графе 5 указывается количество проб, исследованных токсикологическим методом;
8) в графе 6 указывается какое количество проб, из них не соответствуют нормативам;
9) в графе 7 указывается количество проб, исследованных санитарно-химическим методом;
10) в графе 8 указывается какое количество проб, из них не соответствуют нормативам;
11) в графе 9 указывается количество исследований токсикологическим методом;
12) в графе 10 указывается какое количество исследований, из них не соответствуют нормативам;
13) в графе 11 указывается количество исследований санитарно-химическим методом;
14) в графе 12 указываются какое количество исследований, из них не соответствуют нормативам;
15) в графе 13 указывается сколько всего исследованных проб выполнено по государственному заказу;
16) в графе 14 указывается сколько проб, из них не отвечает гигиеническим требованиям;
17) в строке 01 п.1 указывается общее количество;
18) в строке 02. п. 1.1. химические вещества и композиций;
19) в строке 03. п. 1.2. товары бытовой химии;
20) в строке 04. п. 1.3. парфюмерно-косметические средства, средства гигиены полости рта;
21) в строке 05. п. 1.4. полимерные материалы и изделия, контактирующие с пищевыми продуктами;
22) в строке 06. п. 1.5. полимерные материалы и изделия, применяемые в практике хозяйственно-питьевого водоснабжения;
23) в строке 07. п.1.6. строительные и конструкционные материалы, мебель;
24) в строке 08. п. 1.7. лакокрасочная продукция;
25) в строке 09. п. 1.8. товары легкой промышленности;
26) в строке 10. п. 1.9. средства индивидуальной защиты;
27) в строке 11. п.1.10. изделия медицинского назначения, лекарства;
28) в строке 12. п.1.11. изделия санитарно-гигиенического назначения;
29) в строке 13. п. 1.12. детские товары по уходу за детьми;
30) в строке 14. п. 1.13. детские текстильные изделия;
31) в строке 15. п. 1.14. детская косметика;
32) в строке 16. п. 1.15. детские игры и игрушки;
33) в строке 17. п. 1.16. издательская продукция;
34) в строке 18. п. 1.17. прочие.

21. "Химиялық заттарға, полимерлік материалдар мен бұйымдарға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама" 20- кестесі мыналарды қамтиды:
А бағанында зерттеу объектілерінің атауы көрсетіледі;
Б бағанында үзіліссіз нөмірлеу көрсетіледі;
1-бағанда зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
2-бағанда олардың ішінде қанша сынама гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
3-бағанда зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда зерттеулердің қаншасы гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі
5-бағанда токсикологиялық әдіспен зерттелген сынамалар саны көрсетіледі;
6-бағанда олардың ішінде қанша сынама гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі;
7-бағанда санитариялық-химиялық әдіспен зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
8-бағанда олардың ішінде қанша сынама гигиеналық талаптарға жауап бермейтіні көрсетіледі
9-бағанда токсикологиялық әдісімен зерттеулер саны көрсетіледі
10-бағанда зерттеулердің қаншасы нормативтерге сәйкес келмейтіні көрсетіледі
11-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық-химиялық әдіспен зерттеулер саны көрсетіледі;
12-бағанда зерттеулердің қаншасы нормативтерге сәйкес келмейтіні көрсетіледі
13-бағанда мемлекеттік тапсырыс бойынша зерттелген сынаманың барлығы қаншасы орындалғаны көрсетіледі;
14-бағанда олардың қанша сынамасы гигиеналық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
1-тармақтың 01-жолында жалпы саны көрсетіледі;
1.1-тармақтың 02-жолында химиялық заттар мен композициялар;
1.2-тармақтың 03-жолында тұрмыстық химия тауарлары;
1.3-тармақтың 04-жолында парфюмерлік-косметикалық құралдар,
ауыз қуысының гигиенасы;
1.4-тармақтың 05-жолында тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік материалдар және бұйымдар
1.5-тармақтың 06-жолында шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау практикасында қолданылатын полимерлік материалдар мен бұйымдар
1.6-тармақтың 07-жолында құрылыс және конструкциялық материалдар, жиһаз;
1.7-тармақтың 08-жолында лак-бояу өнімдері;
1.8-тармақтың 09-жолында жеңіл өнеркәсіп тауарлары;
1.9-тармақтың 10-жолында жеке қорғаныш құралдары;
1.10-тармақтың 11-жолында медициналық мақсаттағы бұйымдар, дәрі-дәрмектер;
1.11-тармақтың 12-жолында санитариялық-гигиеналық мақсаттағы бұйымдар;
1.12-тармақтың 13-жолында балаларға арналған балаларға арналған тауарлар;
1.13-тармақтың 14-жолында балаларға арналған тоқыма бұйымдары;
1.14-тармақтың 15-жолында балалар косметикасы;
1.15-тармақтың 16-жолында балалар ойындары мен ойыншықтары;
1.16-тармақтың 17-жолында баспа өнімдері;
1.17-тармақтың 18-жолында өзге де.

22. Таблица 21 "Лабораторные исследования на содержание радиоактивных веществ" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее количество исследованных проб, единиц "всего";
2) в графе 2 указывается общее количество исследованных проб из них превышением допустимых уровней соответственно "из них с превышением";
3) в графе 3 указывается общее количество проведенных исследований, единиц "всего";
4) в графе 4 указывается суммирование общего количества проведенных исследований "из них с превышением";
5) в графе 5 указывается общее количество проведенных анализов, измерений экспресс-методом, единиц "всего";
6) в графе 6 указывается общее количество проведенных исследований "из них превышением допустимых уровней экспресс методом (из нативных образцов)";
7) в графе 7 указывается исследование проб в рамках государственного заказа, единиц "всего";
8) в графе 8 указывается общее количество исследованных проб/ "из них превышением допустимых уровней, проведенных в рамках государственного заказа";
9) в графе 9 указывается количество исследований в рамках государственного заказа "всего";
10) в графе 10 указывается общее количество исследований "из них с превышением допустимых уровней, проведенных в рамках государственного заказа, не зависимо от метода исследований";
11) в строке 01 указывается суммирование из всех числовых данных указанных с 02-18;
12) в строке 02 указывается исследованные образцы воды, предназначенные для питьевых целей, вода со скважины после очистительных сооружений;
13) в строке 03 указывается исследованные образцы воды, отобранные из открытых водоисточников (водоемов);
14) в строке 04 указывается исследованные образцы воды, предназначенные для хозяйственно-бытового использования, вода из наблюдательных скважин, родниковая вода до очистительных сооружений;
15) в строке 05 указывается данные по исследованию всех пищевых продуктов;
16) в строке 06 указывается данные по исследованию определения класса радиационной опасности, строительных материалов и изделий, отходы производства, использующиеся для производства строительных материалов;
17) в строке 07 указывается данные по исследованию радиоактивности всех видов удобрений (фосфорные, органические, минеральные) и материалы, использующие в качестве удобрений;
18) в строке 08 указывается данные по исследованию радиоактивности древесного сырья и изделий из дерева;
19) в строке 09 указывается данные по исследованию радиоактивности топливно-энергетического сырья;
20) в строке 10 указывается данные по исследованию радиоактивности природного сырья и материалов, а также готовой продукции для производства лекарственных и биологических активных добавок;
21) в строке 11 указываются данные по исследованию радиоактивности табака и готовой продукции;
22) в строке 12 указываются данные по исследованию радиоактивности растительности;
23) в строке 13 указываются данные по исследованию радиоактивности все типов отходов производств и промышленные (шлаки и др)
24) в строке 14 указывается данные по исследованию радиоактивности почвы, грунтов;
25) в строке 15 указывается данные по исследованию радиоактивности донных отложений;
26) в строке 16 указывается данные по исследованию атмосферных осадков и выпадений;
27) в строке 17 указывается данные по исследованию атмосферных осадков, выпадений и оседающей пыли;
28) в строке 18 указывается данные по исследованию радиоактивности проб не указанных выше перечисленных строках;
29) в строке 01 включаются данные по строкам 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11,12,13,14,15,16,17;
30) в строке 02 включается вода из подземных источников, скважин, хозяйственно-питьевого водоснабжения и бутилированная вода;
31) в строке 03 включаются пробы воды, отобранные из открытых источников (водоемов);
32) в строке 04 включаются пробы технических и пластовых вод (не предназначенных для питьевых целей), сточных вод;
33) в строке 05 включаются общее количество исследованных проб пищевых продуктов и продовольственного сырья;
34) в строке 08 включаются пробы топливно-энергетического сырья (уголь, нефть, нефтепродукты).

22. "Радиоактивті заттардың құрамына зертханалық зерттеулер" 21- кестесі мыналарды қамтиды:
1-бағанда зерттелген сынамалардың жалпы саны, "барлығы" бірлік көрсетіледі.
2-бағанда зерттелген сынамалардың/олардың ішінен рұқсат етілген деңгейлерден артуымен тиісінше "олардың артуымен" жалпы саны көрсетіледі.
3-бағанда жүргізілген зерттеулердің жалпы саны, "барлығы" бірлік көрсетіледі.
4-бағанда жүргізілген зерттеулердің "оның ішінде асыра отырып" жалпы санын жиынтықтау көрсетіледі.
5-бағанда экспресс-әдіспен жүргізілген талдаулардың, өлшемдердің жалпы саны, "барлығы" бірлік көрсетіледі.
6-бағанда жүргізілген зерттеулердің жалпы саны "оның ішінде экспресс әдіспен (нативті үлгілерден) рұқсат етілген деңгейлерден асып кету" көрсетіледі.
7-бағанда радиохимиялық әдіспен жүргізілген зерттеулердің жалпы саны, "барлығы" бірлік көрсетіледі.
8-бағанда жүргізілген зерттеулердің жалпы саны "оның ішінде химиялық экстракция әдісімен жүргізілген рұқсат етілген деңгейлерден асып кету" көрсетіледі.
9-бағанда мемлекеттік тапсырыс шеңберінде сынамаларды зерттеу, "барлығы" бірлік көрсетіледі.
10-бағанда зерттелген сынамалардың жалпы саны "оның ішінде мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жүргізілген рұқсат етілген деңгейлерден асып кету" көрсетіледі.
11-бағанда мемлекеттік тапсырыс шеңберіндегі зерттеулердің саны "барлығы" көрсетіледі.
12-бағанда "оның ішінде зерттеу әдісіне қарамастан, мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жүргізілген рұқсат етілген деңгейлерден асып кетумен" зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі.
01-жолда 02-18-ден бастап көрсетілген барлық сандық деректердің қосындысы көрсетіледі.
02-жолда ауыз су мақсатына арналған зерттелген су үлгілері, тазарту құрылыстарынан кейінгі ұңғымадан алынған су көрсетіледі.
03-жолда ашық су көздерінен (су қоймаларынан) алынған зерттелген су үлгілері көрсетіледі.
04-жолда шаруашылық-тұрмыстық пайдалануға арналған зерттелген су үлгілері, бақылау ұңғымаларынан алынған су, тазарту құрылыстарына дейінгі бұлақ суы көрсетіледі.
05-жолда барлық тамақ өнімдерін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
06-жолда радиациялық қауіптілік сыныбын, құрылыс материалдары мен бұйымдарын, құрылыс материалдарын өндіру үшін пайдаланылатын өндіріс қалдықтарын айқындау бойынша зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
07-жолда тыңайтқыштардың барлық түрлерінің (фосфорлы, органикалық, минералды) радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер және тыңайтқыштар ретінде пайдаланылатын материалдар көрсетіледі.
08-жолда ағаш шикізаты мен ағаштан жасалған бұйымдардың радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
09-жолда отын-энергетикалық шикізаттың (көмір, мұнай, шымтезек және т.б.) радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
10-жолда табиғи шикізат пен материалдардың, сондай-ақ дәрілік және биологиялық белсенді қоспаларды (дәрілік шөптер, шайлар, шәрбаттар, бальзамдар және т.б.) өндіруге арналған дайын өнімнің радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
11-жолда темекі мен дайын өнімнің (сигареттер, сигаралар және т.б.) радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
12-жолда өсімдіктердің радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
13-жолда өндіріс және өнеркәсіп қалдықтарының (шлактар және т. б.) барлық түрлерінің радиоактивтілігін зерттеу бойынша деректер көрсетіледі
14-жолда топырақтың, құмның және т. б. радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
15-жолда табанындағы шөгінділердің радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
16-жолда атмосфералық жауын-шашын мен түсулерді зерттеу бойынша деректер көрсетіледі.
17-жолда атмосфералық жауын-шашынды, түсуді және түсетін шаңды зерттеу бойынша деректер көрсетіледі.
18-жолда жоғарыда аталған жолдарда көрсетілмеген сынамалардың радиоактивтілігін зерттеу жөніндегі деректер көрсетіледі.
01-жолда 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11,12,13,14,15,16,17-жолдар бойынша деректер енгізіледі.
02-жолда жерасты көздерінен, ұңғымалардан, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтаудан алынған су және шөлмектегі су қосылады.
03-жолда ашық көздерден (су айдындарынан) алынған су сынамалары қосылады.
04-жолда техникалық және қаттық сулардың (ауыз су мақсатына арналмаған), сарқынды сулардың сынамалары қосылады.
05-жолда тамақ өнімдері мен азық-түлік шикізатының зерттелген сынамаларының жалпы саны енгізіледі.
08-жолда отын-энергетикалық шикізаттың (көмір, мұнай, мұнай өнімдері) сынамалары қосылады.

23. Таблица 22 "Радиологические измерения" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее количество исследованных объектов, единиц "всего";
2) в графе 2 указывается общее количество обследованных объектов "из них превышением допустимых уровней соответственно";
3) в графе 3 указывается общее количество проведенных измерений, единиц "всего";
4) в графе 4 указывается количество проведҰнных измерений "из них превышением допустимых уровней соответственно";
5) в графе 5 указывается количество исследованных объектов в рамках государственного заказа "всего";
6) в графе 6 указывается общее количество обследованных объектов "из них превышением допустимых уровней, проведенных в рамках государственного заказа";
7) в графе 7 указывается количество измерений в рамках государственного заказа "всего";
8) в графе 8 указывается общее количество измерений "из них превышением допустимых уровней, проведенных в рамках государственного заказа";
9) в строке 01 указывается суммирование из всех числовых данных указанных с 02-15;
10) в строке 02 указывается суммирование из всех числовых данных указанных с 03-09;
11) в строке 03 указывается измерения, проведенные на территории, открытых местностях;
12) в строке 04 указывается измерения проведенные, в помещениях не зависимо от социального назначения;
13) в строке 05 указывается измерения, проведенные на участках отведенные под строительство;
14) в строке 06 указывается измерения, проведенные при обследовании металлолома (сырье), а также изделия из металла;
15) в строке 07 указывается измерения рабочих мест в медицинских учреждениях, использующие источники ионизирующего излучения;
16) в строке 08 указывается проведенные измерения рабочих мест персонала, в организациях использующие источники ионизирующего излучения, а также с поверхности оборудования, соседних помещений;
17) в строке 09 указывается измерения дозы внешнего облучения персонала группы "А" при работе с источниками ионизирующего излучения;
18) в строке 10 указывается суммирование из всех числовых данных указанных в строках с 11-14;
19) в строке 11 указывается проведенные измерения эхоляции радона с грунта, на территории, а также открытых местностях;
20) в строке 12 указывается проведенные измерения радона в воздухе помещений не зависимо от социального назначения;
21) в строке 13 указывается проведенные измерения эхоляции радона с грунта, на территории, с участков, отведенных под строительство;
22) в строке 14 указывается проведенные измерения радона в воздухе рабочей зоны и в местах работы персонала;
23) в строке 15 указывается проведенных замеров радиоактивности всех видов излучений (альфа-, бета-, гамма-, рентгеновское, нейтронное) проведенных с источника ионизирующих излучений в различных условиях или встроенных в оборудования не указанных, не указанных выше перечисленных строках;
24) в строке 2 включаются общее количество замеров уровни излучения (альфа-, бета-, гамма-, рентгеновское, нейтронное), в графу 2 превышение ДУ;
25) в строке 3 включается общее количество обследованных территорий жилой застройки;
26) в строке 4 в жилых и общественных помещениях, согласно выданных протоколов измерения;
27) в строке 5 включается общее количество обследованных земельных участков под строительство, в графу 2 – превышение ДУ;
28) в строке 6 включаются в качестве объекта – количество обследованных партий, согласно выданных протоколов выполненных замеров, в графу 2 – превышение ДУ (альфа, бета, гамма-излучения);
29) в строке 7 включаются в графе 1- количество обследованных участков из расчҰта "объекта" – 1 рентгеновский кабинет, гамма-установка, лаборатория, в графу 2 – превышение ДУ.

23. "Радиологиялық өлшеулер" 22-кестесін толтыру бойынша түсіндірме:
1-бағанда зерттелген объектілердің жалпы саны, "барлығы" бірлік көрсетіледі;
2-бағанда тексерілген объектілердің жалпы саны "олардың ішінен тиісінше рұқсат етілген деңгейлерден асып кетуімен" көрсетіледі;
3-бағанда жүргізілген өлшеулердің жалпы саны, "барлығы" бірлік көрсетіледі;
4-бағанда жүргізілген өлшеулердің саны "олардың ішінен тиісінше рұқсат етілген деңгейден асып кетуімен" көрсетіледі;
5-бағанда "барлығы" мемлекеттік тапсырыс шеңберінде зерттелген объектілердің саны көрсетіледі;
6-бағанда тексерілген объектілердің жалпы саны "оның ішінде мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жүргізілген рұқсат етілген деңгейлерден асып кету" көрсетіледі;
7-бағанда "барлығы" мемлекеттік тапсырыс шеңберіндегі өлшеулер саны көрсетіледі;
8-бағанда "оның ішінде мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жүргізілген рұқсат етілген деңгейлерден асып кету" өлшеулерінің жалпы саны көрсетіледі;
01-жолда 02-15-тен бастап көрсетілген барлық сандық деректердің қосындысы көрсетіледі;
02-жолда 03-09-дан бастап көрсетілген барлық сандық деректердің жиынтығы көрсетіледі;
03-жолда аумақта, ашық жерлерде жүргізілген өлшеулер көрсетіледі;
04-жолда үй-жайларда әлеуметтік мақсатына қарамастан жүргізілген өлшеулер көрсетіледі;
05-жолда құрылысқа бөлінген учаскелерде жүргізілген өлшемдер көрсетіледі;
06-жолда металл сынықтарын (втор шикізаты), сондай-ақ металдан жасалған бұйымдарды тексеру кезінде жүргізілген өлшеулер көрсетіледі;
07-жолда иондаушы сәулелену көздерін пайдаланатын медициналық мекемелердегі жұмыс орындарын өлшеу көрсетіледі;
08-жолда иондаушы сәулелену көздерін пайдаланатын ұйымдарда, сондай-ақ жабдықтың, көрші үй-жайлардың бетінен персоналдың жұмыс орындарына жүргізілген өлшеулер көрсетіледі;
09-жолда иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу кезінде "А" тобы персоналының сыртқы сәулелену дозасын өлшеу көрсетіледі;
10-жолда 11-14-жолдарда көрсетілген барлық сандық деректердің жиынтығы көрсетіледі;
11-жолда радон эхоляциясының топырақтан, аумақтан, сондай-ақ ашық жерлерден жүргізілген өлшеулері көрсетіледі;
12-жолда әлеуметтік мақсатына қарамастан үй-жайлардың ауасында радонның жүргізілген өлшемдері көрсетіледі;
13-жолда радон эхоляциясының жүргізілген өлшеулері топырақтан, аумақтан, құрылысқа бөлінген учаскелерден көрсетіледі;
14-жолда жұмыс аймағының ауасында және персоналдың жұмыс орындарында радонның жүргізілген өлшеулері көрсетіледі;
15-жолда иондаушы сәулелену көзінен әр түрлі жағдайларда жүргізілген немесе жоғарыда аталған жолдарда көрсетілмеген, жабдықтарға салынған сәулелердің барлық түрлерінің (альфа-, бета-, гамма -, рентген, нейтрондық) радиоактивтілігіне жүргізілген өлшеулер көрсетіледі;
2-жолда сәулеленудің деңгейін өлшеудің жалпы саны (альфа -, бета -, гамма -, рентген, нейтрондық), 2-бағанға ДУ-дан асуы қосылады;
3-жолда тұрғын үй құрылысының зерттелген аумақтарының жалпы саны енгізіледі;
4-жолда берілген өлшеу хаттамаларына сәйкес тұрғын және қоғамдық үй-жайларда жүргізіледі;
5-жолда құрылысқа тексерілген жер учаскелерінің жалпы саны, 2-бағанда-ДУ-дан асуы енгізіледі;
6-жолда объект ретінде – орындалған өлшеулердің берілген хаттамаларына сәйкес тексерілген партиялар саны, 2 – бағанда-ДУ (альфа, бета, гамма-сәулелену) артуы енгізіледі;
7-жолда 1 - бағанда – "объект" есебінен тексерілген учаскелер саны-1 рентген кабинеті/гамма – қондырғы/зертхана, 2-бағанда-ДУ артуы енгізіледі.

27. Таблица 26 "Мероприятия по борьбе с переносчиками трансмиссивных паразитарных заболеваний" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование дезинсекционных мероприятий против переносчиков трансмиссивных паразитарных заболеваний и система измерений для них (га, кв. м.);
2) в графе Б указывается сквозная нумерация строк;
3) в графе 1 указывается подлежащая площадь дезинсекционных обработок, в абсолютных цифрах;
4) в графе 2 указывается выполненная площадь обработок, в абсолютных цифрах.
28. Таблица 27 "Санитарно-эпидемиологический надзора за соблюдением дезинфекционного режима" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование организаций здравоохранения;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация строк таблицы;
3) в графе 1 указывается количество объектов, единиц, в абсолютных цифрах;
4) в графе 2 указывается количество обследованных объектов, единиц, в абсолютных цифрах;
5) в графе 3 указывается число обследований, в абсолютных цифрах;
6) в графе 4 указывается число исследованных смывов, в абсолютных цифрах;
7) в графе 5 указывается в том числе, положительные смывы, в абсолютных цифрах;
8) в графе 6 указывается число исследованных проб воздуха, в абсолютных цифрах;
9) в графе 7 указывается в том числе, положительные пробы воздуха, в абсолютных цифрах;
10) в графе 8 указывается число прочих исследований, в абсолютных цифрах;
11) в графе 9 указывается в том числе положительные пробы, в абсолютных цифрах;
12) в графе 10 указывается число исследованных проб дезинфицирующих средств, в абсолютных цифрах;
13) в графе 11 указывается в том числе. не соответствуют по концентрации проб дезинфицирующих средств, в абсолютных цифрах.
29. Таблица 28 "Лабораторные исследования качества стерилизации медицинского инструментария и других материалов" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование организаций здравоохранения;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация строк таблицы;
3) в графе 1 указывается количество объектов, единиц, в абсолютных цифрах;
4) в графе 2 указывается количество обследованных объектов, единиц, в абсолютных цифрах;
5) в графе 3 указывается число исследованных проб, в абсолютных цифрах;
6) в графе 4 указывается в том числе, не отвечающие требованиям пробы, в абсолютных цифрах;
7) в графе 5 указывается число исследованных проб на скрытую кровь, в абсолютных цифрах;
8) в графе 15 указывается в том числе, положительные пробы на скрытую кровь, в абсолютных цифрах.
30. Таблица 29 "исследования, выполненные в бактериологических лабораториях" включает следующее:
1) в графе 1 указываются количество проб всего за отчетный год и в разбивке по видам исследований, проведенных бактериологическими лабораториями филиалов Национального центра экспертизы (далее - НЦЭ);
2) в графе 2 указывается количество проб всего и в разбивке по видам исследований, несоответствующих нормативным показателям (положительные пробы);
3) в графе 3 указывается количество исследований всего за отчетный год и в разбивке по видам исследований, проведенных бактериологическими лабораториями филиалов НЦЭ;
4) в графе 4 указывается количество исследований всего и в разбивке по видам исследований, проведенных по положительным пробам;
5) в графе 5 указываются количество проб всего за отчетный год и в разбивке по видам исследований, проведенных бактериологическими лабораториями филиалов НЦЭ в рамках государственного надзора;
6) в графе 6 указывается количество проб всего и в разбивке по видам исследований, несоответствующих нормативным показателям (положительные пробы), выявленные в рамках государственного надзора;
7) в графе 7 указывается количество исследований всего за отчетный год и в разбивке по видам исследований, проведенных бактериологическими лабораториями филиалов НЦЭ в рамках государственного надзора;
8) в графе 8 указывается количество исследований всего и в разбивке по видам исследований, проведенных по положительным пробам, выявленных в рамках государственного надзора;
9) в строке 1 указывается количество проведенных исследований;
10) в строке 1.1 указывается количество проведенных санитарно-бактериологических исследований, из числа всего проведенных;
11) в строке 1.1.1 указывается количество исследований воды из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
12) в строке 1.1.2 указывается количество исследований пищевых продуктов из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
13) в строке 1.1.3 указывается количество исследований воздуха из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
14) в строке 1.1.4 указывается количество исследований смывов из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
15) в строке 1.1.5 указывается количество исследований лекарственных форм из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
16) в строке 1.1.6 указывается количество исследований материала на стерильность из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
17) в строке 1.1.7 указывается количество исследований почвы, лечебной грязи из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
18) в строке 1.1.8 указывается количество исследований парфюмерно-косметических средств из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
19) в строке 1.1.10 указывается количество исследований, проведенных
20) методом бактестов из числа всего проведенных санитарно-эбактериологических исследований;
21) в строке 1.1.11 указывается количество прочих исследований из числа всего проведенных санитарно-бактериологических исследований;
22) в строке 1.2 указывается количество проведенных бактериологических исследований;
23) в строке 1.2.1 указывается количество исследований на кишечную группу инфекций из числа всего проведенных бактериологических исследований;
24) в строке 1.2.1.1 количество исследований на кишечную группу инфекций, проведенных методом ПЦР;
25) в строке 1.2.1.2 количество исследований на кишечную группу инфекций, проведенных методом ИФА;
26) в строке 1.2.1.3 количество исследований на кишечную группу инфекций, проведенных на микрофлору классическим методом;
27) в строке 1.2.2 указывается количество исследований на капельные инфекции, из числа всего проведенных бактериологических исследований;
28) в строке 1.2.2.1 количество исследований на капельную группу инфекций, проведенных методом ПЦР;
29) в строке 1.2.1.1 количество исследований на кишечную группу инфекций, проведенных методом ПЦР;
30) в строке 1.3 указывается количество постановок на чувствительность к антибиотикам;
31) в строке 1.4 указывается количество серологических исследований;
32) в строке 1.4.1 указывается количество серологических исследований на напряженность иммунитета к дифтерии из числа всего проведенных серологических исследований;
33) в строке 1.4.2 указывается количество серологических исследований на напряженность иммунитета к столбняку из числа всего проведенных серологических исследований;
34) в строке 1.4.3 указывается количество серологических исследований РПГА по диагностике дизентерии из числа всего проведенных серологических исследований;
35) в строке 1.4.4 указывается количество серологических исследований РПГА по диагностике сальмонеллезов из числа всего проведенных серологических исследований;
36) в строке 1.4.5 указывается количество прочих серологических исследований из числа всего проведенных серологических исследований;
37) в строке 1.5 указывается количество исследований по внутрилабораторному контролю качества исследований;
38) в строке 1.6 указывается количество исследований по внешнему лабораторному контролю.

27. "Трансмиссивтік паразиттік аурулардың тасығыштарына қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар" 26- кестесі мыналарды қамтиды:
А бағанында трансмиссивті паразиттік ауруларды тасымалдаушыларға қарсы дезинсекциялық іс-шаралардың атауы және олар үшін өлшеу жүйесі (га, ш.м.) көрсетіледі.
Б бағанында жолдардың толассыз нөмірленуі көрсетіледі.
1-бағанда дезинсекциялық өңдеулердің тиісті алаңы абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
2-бағанда абсолютті цифрлармен орындалған өңдеу алаңы көрсетіледі.
28. "Дезинфекциялау режимінің сақталуын санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау" 27- кестесі мыналарды қамтиды:
А бағанында денсаулық сақтау ұйымдарының атауы көрсетіледі.
Б бағанында кесте жолдарының толассыз нөмірленуі көрсетіледі.
1-бағанда объектілердің саны, бірлік, абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
2-бағанда тексерілген объектілердің саны, бірлік, абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
3-бағанда зерттеулердің саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
4-бағанда зерттелген шайындылардың саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
5-бағанда оның ішінде оң шайындылар абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
6-бағанда зерттелген ауа сынамаларының саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
7-бағанда оның ішінде ауаның оң сынамалары абсолюттік цифрлармен көрсетіледі..
8-бағанда басқа зерттеулердің саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
9-бағанда оның ішінде оң сынамалар абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
10-бағанда дезинфекциялау құралдарының зерттелген сынамаларының саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
11-бағанда оның ішінде дезинфекциялау құралдары сынамаларының концентрациясы бойынша абсолюттік цифрлармен сәйкес келмейтіні көрсетіледі.
29. "Медициналық-құрал-саймандар мен басқа да материалдарды стерильдеу сапасын зертханалық зерттеу"28- кестесі мыналарды қамтиды:
А бағанында денсаулық сақтау ұйымдарының атауы көрсетіледі.
Б бағанында кесте жолдарының толассыз нөмірленуі көрсетіледі.
1-бағанда объектілердің саны, бірлік, абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
2-бағанда тексерілген объектілердің саны, бірлік, абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
3-бағанда зерттелген сынамалар саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
4-бағанда оның ішінде сынаманың талаптарына жауап бермейтіндері абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
5-бағанда жасырын қанға зерттелген сынамалардың саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
15-бағанда оның ішінде жасырын қанға оң сынамалар абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
30. "Бактериологиялық зертханаларда орындалған зерттеулер" 29- кестесі мыналарды қамтиды:
1-бағанда есепті жыл ішіндегі сынамалар саны және ҰСО филиалдарының бактериологиялық зертханалары жүргізген зерттеулердің түрлері бойынша бөліністе көрсетіледі;
2-бағанда барлық сынамалар саны және нормативтік көрсеткіштерге сәйкес келмейтін зерттеулер түрлері бойынша бөліністе (оң сынамалар) көрсетіледі;
3-бағанда есепті жыл ішіндегі зерттеулер саны және ҰСО филиалдарының бактериологиялық зертханалары жүргізген зерттеулердің түрлері бойынша бөліністе көрсетіледі;
4-бағанда барлық зерттеулер саны және оң сынамалар бойынша жүргізілген зерттеулердің түрлері бойынша бөліністе көрсетіледі;
5-бағанда есепті жыл ішіндегі сынамалар саны және мемлекеттік қадағалау шеңберінде ҰСО филиалдарының бактериологиялық зертханалары жүргізген зерттеулердің түрлері бойынша бөліністе көрсетіледі;
6-бағанда барлық сынамалар саны және мемлекеттік қадағалау шеңберінде анықталған нормативтік көрсеткіштерге сәйкес келмейтін зерттеулер түрлері (оң сынамалар) бойынша бөліністе көрсетіледі;
7-бағанда есепті жыл ішіндегі зерттеулер саны және мемлекеттік қадағалау шеңберінде ҰСО филиалдарының бактериологиялық зертханалары жүргізген зерттеулердің түрлері бойынша бөліністе көрсетіледі;
8-бағанда барлығы зерттеулер саны және мемлекеттік қадағалау шеңберінде анықталған оң сынамалар бойынша жүргізілген зерттеулердің түрлері бойынша бөлінісінде көрсетіледі;
1-жолда жүргізілген зерттеулер саны көрсетіледі;
1.1-жолда жүргізілген барлық санитариялық-бактериологиялық зерттеулер саны көрсетіледі;
1.1.1-жолда жүргізілген барлық санитариялық-бактериологиялық зерттеулердің ішінде суды зерттеу саны көрсетіледі;
1.1.2-жолда барлық жүргізілген санитариялық-бактериологиялық зерттеулердің ішіндегі тамақ өнімдерін зерттеу саны көрсетіледі;
1.1.3-жолда барлық жүргізілген санитариялық-бактериологиялық зерттеулер ішіндегі ауаны зерттеу саны көрсетіледі;
1.1.4-жолда барлық жүргізілген санитариялық-бактериологиялық зерттеулер ішіндегі шайындылар зерттеулерінің саны көрсетіледі;
1.1.5-жолда барлық жүргізілген санитариялық-бактериологиялық зерттеулердің ішінлегі дәрілік нысандарды зерттеу саны көрсетіледі;
1.1.6-жолда барлық жүргізілген санитариялық-бактериологиялық зерттеулердің ішіндегі материалды стерильділікке зерттеу саны көрсетіледі;
1.1.7-жолда жүргізілген барлық санитариялық-бактериологиялық зерттеулердің ішіндегі топырақты, емдік балшықты зерттеу саны көрсетіледі;
1.1.8-жолда барлық жүргізілген санитариялық-бактериологиялық зерттеулердің ішіндегі парфюмерлік-косметикалық құралдарды зерттеу саны көрсетіледі;
1.1.10-жолда барлық жүргізілген санитариялық-бактериологиялық зерттеулердің ішіндегі бактест әдісімен жүргізілген зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.1.11-жолда барлық жүргізілген санитариялық-бактериологиялық зерттеулердің ішіндегі өзге де зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.2-жолда жүргізілген бактериологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.2.1-жолда жүргізілген барлық бактериологиялық зерттеулердің ішіндегі ішек инфекциялары тобына жүргізілген зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.2.1.1-жолда ПТР әдісімен жүргізілген инфекциялардың ішек тобына жүргізілген зерттеулердің саны;
1.2.1.2-жолда ИФТ әдісімен жүргізілген инфекциялардың ішек тобына жүргізілген зерттеулердің саны;
1.2.1.3-жолда микрофлораға классикалық әдіспен жүргізілген инфекциялардың ішек тобына жүргізілген зерттеулердің саны;
1.2.2-жолда жүргізілген барлық бактериологиялық зерттеулердің ішіндегі тамшылы инфекцияларға зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.2.2.1-жолда ПТР әдісімен жүргізілген инфекциялардың тамшылы тобына жүргізілген зерттеулердің саны;
1.2.1.1-жолда ПТР әдісімен жүргізілген инфекциялардың ішек тобына жүргізілген зерттеулердің саны;
1.3-жолда антибиотиктердің сезімталдығына талдау қою саны көрсетіледі;
1.4-жолда серологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.4.1-жолда жүргізілген барлық серологиялық зерттеулердің ішіндегі дифтерияға иммунитеттің қауырттылығын серологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.4.2-жолда жүргізілген барлық серологиялық зерттеулердің ішіндегі сіреспеге иммунитеттің қауырттылығын серологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.4.3-жолда жүргізілген барлық серологиялық зерттеулердің ішіндегі дизентерия диагностикасы бойынша РПГА серологиялық зерттеулерінің саны көрсетіледі;
1.4.4-жолда жүргізілген барлық серологиялық зерттеулердің ішіндегі сальмонеллез диагностикасы бойынша РПГА серологиялық зерттеулерінің саны көрсетіледі;
1.4.5-жолда барлық жүргізілген серологиялық зерттеулердің ішіндегі өзге серологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
1.5-жолда зерттеу сапасын зертханаішілік бақылау бойынша зерттеулер саны көрсетіледі;
1.6-жолда сыртқы зертханалық бақылау бойынша зерттеулердің саны көрсетіледі;

31. Таблица 30 "Бактериологические исследования (по видам инфекций)" включает следуюшее:
1) в графе 1 указывается количество лиц всего и в разбивке по группам, обследованных на патогенные энтеробактерии;
2) в графе 2 указывается количество культур сальмонелл брюшного тифа и паратифов А, Б, С, выделенных всего и в каждой группе обследованных лиц;
3) в графе 3 указывается количество прочих культур сальмонелл, выделенных всего и в разбивке в каждой группе обследованных лиц;
4) в графе 4 указывается количество культур шигелл, выделенных всего и в разбивке в каждой группе обследованных лиц;
5) в графе 5 указывается количество лиц всего и в разбивке по группам, обследованных на энтеропатогенные кишечные палочки;
6) в графе 6 указывается количество лиц всего и в разбивке в каждой группе обследованных, у которых выявлены энтеропатогенные кишечные палочки;
7) в графе 7 указывается количество лиц всего и в разбивке по группам, обследованных на кампилобактерии;
8) в графе 8 указывается количество лиц всего и в разбивке в каждой группе обследованных, у которых выявлены кампилобактерии;
9) в графе 9 указывается количество лиц всего и в разбивке по группам, обследованных на дифтерию;
10) в графе 10 указывается количество лиц всего и в разбивке в каждой группе обследованных, у которых выявлена дифтерия;
11) в графе 11 указывается количество токсигенных штаммов дифтерии, из числа всего выделенных штаммов дифтерии;
12) в графе 12 указывается количество лиц всего и в разбивке по группам, обследованных на коклюш;
13) в графе 13 указывается количество лиц всего и в разбивке в каждой группе обследованных, у которых выявлен коклюш;
14) в графе 14 указывается количество лиц всего и в разбивке по группам, обследованных на менингококк;
15) в графе 15 указывается количество лиц всего и в разбивке в каждой группе обследованных, у которых выявлен менингококк;
16) в графе 16 указывается количество лиц всего и в разбивке по группам, обследованных на стафилококк;
17) в графе 17 указывается количество лиц всего и в разбивке в каждой группе обследованных, у которых выявлен стафилококк;
18) в графе 18 указывается количество лиц всего и в разбивке по группам, обследованных на прочие исследования;
19) в графе 19 указывается количество лиц всего и в разбивке в каждой группе обследованных, с положительными результатами при обследовании на прочие исследования;
20) в графе 20 указывается количество всего обследованных лиц (в сумме по всем видам исследований) и в разбивке по группам;
21) в графе 21 указывается количество всего проведенных исследований (в сумме по всем видам исследований) в разбивке по группам;
22) в графе 22 указывается всего количество исследований, проведенных по положительным пробам по группам обследованных;
23) в строке 1 указывается всего количество бактериологических исследований (по видам инфекции);
24) в строке 1.1 указываются больные и лица с подозрением на заболевание, подлежавшие обследованию;
25) в строке 1.2 указываются лица, обследованные с профилактической целью;
26) в строке 1.3 указываются лица, обследованные по эпидемиологичким показаниям.

31. "Бактериологиялық зерттеулер (инфекциялар түрлері бойынша)" 30-кестені кестесі мыналарды қамтиды:
1-бағанда барлық адамдар саны және патогенді энтеробактерияларға тексерілген топтар бойынша бөлінісінде көрсетіледі;
2-бағанда барлығы және тексерілген адамдардың әрбір тобында бөлінген іш сүзегі сальмонеллаларының және А, B, C паратифтерінің өсірінділерінің саны көрсетіледі;
3-бағанда барлығы және тексерілген адамдардың әрбір тобында бөлінген сальмонеллалардың өзге де өсірінділерінің саны көрсетіледі;
4-бағанда барлығы бөлінген және тексерілген адамдардың әрбір тобында бөлінген шигелла өсірінділерінің саны көрсетіледі;
5-бағанда барлығы адамдардың саны және энтеропатогенді ішек таяқшаларына тексерілген топтар бойынша бөлінісінде көрсетіледі;
6-бағанда барлық адамдар саны және энтеропагенді ішек таяқшасы анықталған тексерілгендердің әр тобында бөлінісінде көрсетіледі;
7-бағанда кампилобактерияларға тексерілген барлық және топтарға бөлінген адамдардың саны көрсетіледі;
8-бағанда тексерілген адамдардың барлық саны және кампилобактериялар анықталған, тексерілгендердің әрбір тобында бөлінісінде көрсетіледі;
9-бағанда дифтерияға тексерілген барлық және топтарға бөлінген адамдардың саны көрсетіледі;
10-бағанда тексерілгендердің барлық адамдар саны және дифтерия анықталған әрбір тобындағы адамдардың саны көрсетіледі;
11-бағанда дифтерияның барлық бөлінген штаммдарының ішіндегі дифтерияның уытты штаммдарының саны көрсетіледі;
12-бағанда көкжөтелге тексерілген барлық адамдар саны және топтарға бөлінген адамдардың саны көрсетіледі;
13-бағанда тексерілгендердің барлық және көкжөтел анықталған әрбір топтағы адамдар саны көрсетіледі;
14-бағанда менингококкқа тексерілген барлық және топтарға бөлінген адамдардың саны көрсетіледі;
15-бағанда тексерілгендердің барлық және менингококк анықталған әрбір топтағы адамдардың саны көрсетіледі;
16-бағанда стафилококкқа тексерілген барлық және топтарға бөлінген адамдардың саны көрсетіледі;
17-бағанда тексерілген барлық адамдар саны және стафилококк анықталған әрбір топтағы бөліністе көрсетіледі;
18-бағанда өзге зерттеулерге зерттелген барлық және топтар бойынша бөлінген адамдардың саны көрсетіледі;
19-бағанда басқа зерттеулерге тексеру кезінде барлық адамдар саны және оң нәтижелері бар әрбір топтағы бөліністе көрсетіледі;
20-бағанда барлық тексерілген адамдардың саны (зерттеулердің барлық түрлері бойынша жиынтықта) және топтар бойынша бөліністе көрсетіледі;
21-бағанда топтар бөлінісінде барлық жүргізілген зерттеулер саны (зерттеулердің барлық түрлері бойынша жиынтықта) көрсетіледі;
22-бағанда тексерілген топтар бойынша оң сынамалар бойынша жүргізілген зерттеулердің барлық саны көрсетіледі;
1-жолда бактериологиялық зерттеулердің барлық саны (инфекция түрлері бойынша) көрсетіледі;
1.1-жолда науқастар және тексеруге жататын ауруға күдікті адамдар көрсетіледі;
1.2-жолда профилактикалық мақсатта тексерілген адамдар көрсетіледі;
1.3-жолда эпидкөрсеткіштер бойынша тексерілген адамдар көрсетіледі;

32. Таблица 31 "Выполнено паразитологических исследований" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее количество выполненных исследований по государственному заданию и платным услугам;
2) в графе 2 указывается общее количество выявленных положительных результатов от общего количества выполненных исследований;
3) в графе 3 указывается общее количество выполненных исследований в рамках государственного задания;
4) в графе 4 указывается общее количество выявленных положительных результатов от общего количества выполненных исследований в рамках государственного задания;
5) в графе 5 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по энтеробиозу;
6) в графе 6 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по гименолепидозу;
7) в графе 7 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по аскаридозу;
8) в графе 8 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по описторхозу;
9) в графе 9 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по тениаринхозу;
10) в графе 10 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по эхинококкозу;
11) в графе 11 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по токсокарозу;
12) в графе 12 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по стронгилоидозу;
13) в графе 13 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по дифиллоботриозу;
14) в графе 14 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по дирофиляризу;
15) в графе 15 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по анизакидозу;
16) в графе 16 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по протозоозу;
17) в графе 17 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по плазмодию малярии;
18) в графе 18 указывается количество выявленных возбудителей паразитарных заболеваний от общего числа исследований в разбивке по другим инвазиям;
19) в строке 01 указывается общее количество выполненных исследований по государственному заданию и платным услугам;
20) в строке 02 указывается общее количество исследований фекалий и соскобов на гельминтозы и протозоозы;
21) в строке 03 указывается количество исследований фекалий на гельминтозы от общего количества исследований фекалий и соскобов;
22) в строке 04 указывается количество исследований соскобов на гельминтозы от общего количества исследований фекалий и соскобов;
23) в строке 05 указывается количество исследований фекалий на протозоозы от общего количества исследований фекалий и соскобов;
24) в строке 06 указывается общее количество макроскопических исследований от общего количества исследований;
25) в строке 07 указывается общее количество гемоскопических исследований крови на малярию от общего количества исследований;
26) в строке 08 указывается общее количество серологических исследований от общего количества исследований;
27) в строке 09 указывается количество исследований методом иммуноферментного анализа (далее - ИФА) от общего количества серологических исследований;
28) в строке 10 указывается количество исследований методом реакции пассивной гемагглютинации (далее - РПГА) от общего количества серологических исследований;
29) в строке 11 указывается общее количество санитарно-паразитологических исследований от общего количества исследований;
30) в строке 12 указывается количество исследований питьевой воды от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
31) в строке 13 указывается количество исследований сточной воды от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
32) в строке 14 указывается количество исследований воды открытых водоемов от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
33) в строке 15 вода бассейнов указывается количество исследований воды из бассейнов от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
34) в строке 16 указывается количество исследований почвы от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
35) в строке 17 указывается количество исследований овощей и фруктов от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
36) в строке 18 указывается количество исследований смывов с объектов внешней среды от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
37) в строке 19 указывается количество исследований пыли от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
38) в строке 20 указывается количество исследований рыбы и рыбных продуктов от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
39) в строке 21 указывается количество исследований мяса и мясных продуктов от общего количества санитарно-паразитологических исследований;
40) в строке 22 внутрилабораторный контроль (ВЛК) указывается количество исследований, выполненных по влк;
41) в строке 23 указывается количество дополнительных исследований, которые не вошли в перечень исследований таблицы 31.

32. "Паразитологиялық зерттеулер орындалды" 31- кестесі мыналарды қамтиды:
1-бағанда мемлекеттік тапсырма және ақылы қызметтер бойынша орындалған зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
2-бағанда орындалған зерттеулердің жалпы санынан анықталған оң нәтижелердің жалпы саны көрсетіледі;
3-бағанда мемлекеттік тапсырма шеңберінде орындалған зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда мемлекеттік тапсырма шеңберінде орындалған зерттеулердің жалпы санынан анықталған оң нәтижелердің жалпы саны көрсетіледі;
5-бағанда энтеробиоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
6-бағанда гименолепидоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
7-бағанда аскаридоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан анықталған паразиттік аурулар қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
8-бағанда описторхоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан анықталған паразиттік аурулар қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
9-бағанда тениаринхоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
10-бағанда эхинококкоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
11-бағанда токсокароз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
12-бағанда стронгилоидоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;і;
13-бағанда дифиллоботриоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
14-бағанда дирофиляриз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
15-бағанда анизакидоз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
16-бағанда протозооз бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
17-бағанда безгектің плазмодиясы бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
18-бағанда басқа инвазиялар бойынша бөліністе зерттеулердің жалпы санынан паразиттік аурулардың анықталған қоздырғыштарының саны көрсетіледі;
01-жолда мемлекеттік тапсырма және ақылы қызметтер бойынша орындалған зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
02-жолда гельминтоздар мен протозооздарға нәжістер мен қырындыларды зерттеудің жалпы саны көрсетіледі;
03-жолда нәжіс пен қырынды зерттеулерінің жалпы санынан гельминтоздарға нәжісті зерттеу саны көрсетіледі;
04-жолда нәжістер мен қырындыларды зерттеудің жалпы санынан гельминтоздарға қырындыларды зерттеу саны көрсетіледі;
05-жолда нәжіс пен қырынды зерттеулерінің жалпы санынан протозоозға нәжісті зерттеу саны көрсетіледі;
06-жолда зерттеулердің жалпы санынан микроскопиялық зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
07-жолда зерттеулердің жалпы санынан безгекке қанның эндоскопиялық зерттеулерінің жалпы саны көрсетіледі;
08-жолда зерттеулердің жалпы санынан серологиялық зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
09-жолда серологиялық зерттеулердің жалпы санынан иммуноферменттік талдау (ИФТ) әдісімен зерттеулердің саны көрсетіледі;
10-жолда серологиялық зерттеулердің жалпы санынан пассивті гемагглютинация (РПГА) реакциясы әдісімен зерттеулердің саны көрсетіледі;
11-жолда зерттеулердің жалпы санынан санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
12-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан ауыз суды зерттеу саны көрсетіледі;
13-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан сарқынды суды зерттеу саны көрсетіледі;
14-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан ашық су қоймаларының суын зерттеу саны көрсетіледі;
15-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан бассейндерден алынған суды зерттеу саны көрсетіледі;
16-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан топырақ зерттеулерінің саны көрсетіледі;
17-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан көкөністер/жемістер зерттеулерінің саны көрсетіледі;
18-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан сыртқы орта объектілерінен шайындыларды зерттеу саны көрсетіледі;
19-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан тозаңды зерттеу саны көрсетіледі;
20-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан балық және балық өнімдерін зерттеу саны көрсетіледі;
21-жолда санитариялық-паразитологиялық зерттеулердің жалпы санынан ет және ет өнімдерін зерттеу саны көрсетіледі;
22-жолда зертханаішілік бақылау (ЗІБ) ЗІБ бойынша орындалған зерттеулердің саны көрсетіледі;
23-жолда 31-кестедегі зерттеулер тізбесіне енбеген қосымша зерттеулер саны көрсетіледі.

33. Таблица 32 "Исследования по индикации возбудителей особо опасных инфекций" включает следующее:
1) в графе А указывается наименовании инфекции;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация строк таблицы;
3) в графе 1 указывается всего бактериологических исследовании больных и подозрительных на заболевание;
4) в графе 2 указывается положительные бактериологические исследования больных и подозрительных на заболевание;
5) в графе 3 указывается всего серологических исследовании больных и подозрительных на заболевание;
6) в графе 4 указывается положительные серологические исследования больных и подозрительных на заболевание;
7) в графе 5 указывается всего генетических исследовании больных и подозрительных на заболевание;
8) в графе 6 указывается положительные генетические исследования больных и подозрительных на заболевание
9) в графе 7 указывается всего бактериологических исследовании лиц, контактных с больными;
10) в графе 8 указывается положительные бактериологические исследования лиц, контактных с больными;
11) в графе 9 указывается всего серологических исследовании лиц, контактных с больными;
12) в графе 10 указывается положительные серологические исследования лиц, контактных с больными;
13) в графе 11 указывается всего генетических исследовании лиц, контактных с больными;
14) в графе 12 указывается положительные генетические исследования лиц, контактных с больными;
15) в графе 13 указывается всего бактериологических проб лиц, обследуемых с профилактической целью;
16) в графе 14 указывается положительные бактериологическин пробы лиц, обследуемых с профилактической целью;
17) в графе 15 указывается всего генетических проб лиц, обследуемых с профилактической целью;
18) в графе 16 указывается положительные генетические пробы лиц, обследуемых с профилактической целью;
19) в графе 17 указывается количество всего проб, исследованных бактериологическим методом;
20) в графе 18 указывается количество положительных проб, исследованных бактериологическим методом;
21) в графе 19 указывается количество всего проб, исследованных серологическим методом;
22) в графе 20 указывается количество положительных проб, исследованных серологическим методом;
23) в графе 21 указывается количество всего проб, исследованных методом ИФА;
24) в графе 22 указывается количество положительных проб, исследованных методом ИФА;
25) в графе 23 указывается количество всего проб, исследованных методом пцр;
26) в графе 24 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР;
27) по строке 1 включаются данные суммы по строкам 02-17, всего в том числе:

33. "Аса қауіпті инфекциялардың қоздырғыштарының индикациясы бойынша зерттеулер" 32 кестесі мыналарды қамтиды:
1) А бағанында инфекцияның атауы көрсетіледі.
2) Б бағанында кесте жолдарының толассыз нөмірленуі көрсетіледі.
3) 1-бағанда ауру және ауруға күдікті барлық бактериологиялық зерттеулер көрсетіледі.
4) 2-бағанда науқастардың және ауруға күдіктілердің оң бактериологиялық зерттеулері көрсетіледі.
5) 3-бағанда ауру және ауруға күдікті барлық серологиялық зерттеулер көрсетіледі.
6) 4-бағанда. науқастардың және ауруға күдіктілердің оң серологиялық зерттеулері көрсетіледі.
7) 5-бағанда ауру және ауруға күдікті барлық генетикалық зерттеулер көрсетіледі.
8) 6-бағанда. науқастардың және ауруға күдіктілердің оң генетикалық зерттеулері көрсетіледі
9) 7-бағанда. науқастармен байланыста болған адамдардың барлық бактериологиялық зерттеулері көрсетіледі.
10) 8-бағанда науқастармен байланыста болған адамдардың оң бактериологиялық зерттеулері көрсетіледі.
11) 9-бағанда науқастармен байланыста болған адамдардың барлық серологиялық зерттеулері көрсетіледі.
12) 10-бағанда науқастармен байланыста болған адамдардың оң серологиялық зерттеулері көрсетіледі.
13) 11-бағанда науқастармен байланыста болған адамдардың барлық генетикалық зерттеулері көрсетіледі.
14) 12-бағанда науқастармен байланыста болған адамдардың оң генетикалық зерттеулері көрсетіледі.
15) 13-бағанда профилактикалық мақсатта тексерілетін адамдардың барлық бактериологиялық сынамалары көрсетіледі.
16) 14-бағанда профилактикалық мақсатта тексерілетін адамдардың оң бактериологиялық сынамалары көрсетіледі.
17) 15-бағанда профилактикалық мақсатта зерттелетін адамдардың барлық генетикалық сынамалары көрсетіледі.
18) 16-бағанда профилактикалық мақсатта зерттелетін адамдардың оң генетикалық сынамалары көрсетіледі.
19) 17-бағанда бактериологиялық әдіспен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
20) 18-бағанда бактериологиялық әдіспен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
21) 19-бағанда серологиялық әдіспен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
22) 20-бағанда серологиялық әдіспен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
23) 21-бағанда ИФТ әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
24) 22-бағанда ИФТ әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
25) 23-бағанда ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
26) 24-бағанда ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
27) 1-жол бойынша 02-17-жолдар бойынша осы жиынтық қосылады, барлығы оның ішінде:

28) в строке 2 бруцеллез;
29) в строке 3 сибирская язва;
30) в строке 4 туляремия;
31) в строке 5 холера;
32) в строке 6 иерсиниоз;
33) в строке 7 псевдотуберкуллез;
34) в строке 8 листериоз;
35) в строке 9 пастереллез;
36) в строке 10 лептоспироз;
37) в строке 11 риккетсиозы, указывается количество проб исследованных на риккетсии Провачека, Сибирика, Тифи, лихорадка Ку, например: если исследована одна проба (сыворотка от больного) исследована на все риккетсии, то учитывается как 4 пробы;
38) в строке 12 клещевой боррелиоз;
39) в строке 13 Конго-Крымская геморрагическая лихорадка (ККГЛ);
40) в строке 14 клещевой энцефалит;
41) в строке 15 геморрагическая лихорадка с почечным синдромом(ГЛПС)
42) в строке 16 другие лихорадки, включаются пробы, исследованные на лихорадку денге, западного нила, зика, чукугунья, лихорадку долины; сырдарьи и др;
43) в строке 17 прочие инфекции, включаются исследования на другие инфекций, которые указываются в пояснительной записке.
34. Таблица 33 "Бактериологические исследования по индикации возбудителей особо опасных инфекций в объектах окружающей" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование проб; наименование инфекции
2) в графе Б указывается сквозная нумерация строк таблицы;
3) в графе 1 указывается бруцеллҰз всего проб;
4) в графе 2 указывается в том числе положительных;
5) в графе 3 указывается сибирская язвы всего проб;
6) в графе 4 указывается в том числе положительных;
7) в графе 5 указывается туляремия всего проб;
8) в графе 6 указывается в том числе положительных;
9) в графе 7 указывается холера всего проб;
10) в графе 8 указывается в том числе положительных;
11) в графе 9 указывается листериоз всего проб;
12) в графе 10 указывается в том числе положительных;
13) в графе 11 указывается пастереллез всего проб;
14) в графе 12 указывается в том числе положительных;
15) в графе 13 указывается лептоспироз всего проб;
16) в графе 14 указывается в том числе положительных;
17) в графе 15 указывается прочие инфекции всего проб;
18) в графе 16 указывается в том числе положительных;
19) в графе 17 указывается количество всего проб исследованных бактериологическим методом на пастереллез;
20) в графе 18 указывается количество положительных проб, исследованных бактериологическим методом на пастереллез;
21) в графе 19 указывается количество всего проб, исследованных бактериологическим методом на прочие инфекции;
22) в графе 20 указывается количество положительных проб, исследованных бактериологическим методом на прочие инфекции;

28) 2-жолда Бруцеллез
29) 3-жолда Күйдіргі
30) 4-жолда Туляремия
31) 5-жолда Тырысқақ
32) 6-жолда Иерсиниоз
33) 7-жолда Жалған туберкулез
34) 8-жолда Листериоз
35) 9-жолда Пастереллез
36) 10-жолда Лептоспироз
37) 11-жолда Риккетсиоз
38) "Риккетсиоздар" деген 11-жол бойынша Провачека, Сибирик, Тифи, Ку қызбасы риккетсиясыларына және басқа да риккетсияларға зерттелген сынамалар саны көрсетіледі. Мысалы: егер бір сынама (науқастың сарысуы) барлық риккетсияларға зерттелсе (Провачка, Сибиряка, сүзек және Ку безгегі), онда 4 сынама ретінде ескеріледі.
39) 12-жолда Кене боррелиозы
40) 13-жолда КҚГҚ
41) 14-жолда ЭК
42) 15-жолда БСГҚ
43) 16-жолда Басқа да В/э қызбалары
44) "Вирустық этиологиядағы басқа қызбалар" деген 16-жол бойынша Денге, Батыс Ніл, Зика, Чукугунья қызбасына, Сырдария өзені алқабының қызбасына және т. б. зерттелген сынамалар енгізіледі.
45) 17-жолда басқа инфекциялар
46) "Өзге инфекциялар" деген 17-жол бойынша түсіндірме жазбада көрсетілетін басқа инфекцияларға зерттеулер енгізіледі.
34. "Қоршаған орта объектілерінде аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының индикациясы бойынша бактериологиялық зерттеулер"33- кестесі мыналарды қамтиды:
1) А бағанында сынамалардың атауы инфекцияның атауы көрсетіледі
2) Б бағанында кесте жолдарының толассыз нөмірленуі көрсетіледі.
3) 1-бағанда барлық сынамалар бруцеллезге көрсетіледі
4) 2-бағанда көрсетіледі, оның ішінде оң
5) 3-бағанда барлық сынамалардың күйдіргіге көрсетіледі
6) 4-бағанда. көрсетіледі, оның ішінде оң
7) 5-бағанда барлық сынамалар туляремияға көрсетіледі
8) 6-бағанда оның ішінде оң нәтижелер көрсетіледі
9) 7-бағанда барлық сынамалар тырысқақққа көрсетіледі
10) 8-бағанда оның ішінде оң нәтижелер көрсетіледі
11) 9-бағанда барлық сынамалар листериозға көрсетіледі
12) 10-бағанда оның ішінде оң нәтижелер көрсетіледі
13) 11-бағанда барлық сынамалар пастереллез көрсетіледі
14) 12-бағанда оның ішінде оң нәтижелер көрсетіледі
15) 13-бағанда барлық сынамалар лептоспироз көрсетіледі
16) 14-бағанда оның ішінде оң нәтижелер көрсетіледі
17) 15-бағанда барлық сынамалар өзге де инфекциялары көрсетіледі
18) 16-бағанда оның ішінде оң нәтижелер көрсетіледі
19) 17-бағанда пастереллезге бактериологиялық әдіспен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
20) 18-бағанда пастереллезге бактериологиялық әдіспен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
21) 19-бағанда бактериологиялық әдіспен басқа инфекцияларға зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
22) 20-бағанда бактериологиялық әдіспен зерттелген басқа инфекцияларға оң сынамалар саны көрсетіледі.

23) по строке 1 включаются данные суммы по строкам 02-21, всего в том числе:
24) в строке 2 вода водоемов;
25) в строке 3 вода питьевая;
26) в строке 4 вода бассейнов, фонтанов;
27) в строке 5 вода сточная;
28) в строке 6 молочные продукты;
29) в строке 7 мясные продукты;
30) в строке 8 овощи;
31) в строке 9 другие пищевые продукты;
32) в строке 10 корм;
33) в строке 11 почва;
34) в строке 12 погадки (экскременты);
35) в строке 13 клещи;
36) в строке 14 грызуны;
37) в строке 15 шерсть, шкуры;
38) в строке 16 подстилки (навоз) ;
39) в строке 17 помет;
40) в строке 18 эктопаразиты;
41) в строке 19 биопроба;
42) в строке 20 смывы;
43) в строке 21 прочие.
35. Таблица 34 "Серологические исследования по индикации возбудителей особо опасных инфекций в объектах окружающей среды" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование проб, в абсолютных цифрах;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация строк таблицы;
3) в графе 1 указывается общее число проведенных проб по бруцеллезу, в абсолютных цифрах;
4) в графе 2 указывается число положительных проб по бруцеллезу, в абсолютных цифрах;
5) в графе 3 указывается число проведенных проб по сибирской язве, в абсолютных цифрах;
6) в графе 4 указывается число положительных проб по сибирской язве, в абсолютных цифрах;
7) в графе 5 указывается общее число проведенных проб по туляремии, в абсолютных цифрах;
8) в графе 6 указывается число положительных проб по туляремии, в абсолютных цифрах;
9) в графе 7 указывается общее число проведенных проб по холере, в абсолютных цифрах;
10) в графе 8 указывается число положительных проб по холере, в абсолютных цифрах;
11) в графе 9 указывается общее число проведенных проб по лептоспирозу, в абсолютных цифрах;
12) в графе 10 указывается число положительных проб по лептоспирозу, в абсолютных цифрах;
13) в графе 11 указывается общее число проведенных проб по риккетсиозу, в абсолютных цифрах;
14) в графе 12 указывается число положительных проб по риккетсиозу, в абсолютных цифрах;
15) в графе 13 указывается общее число проведенных проб по ккгл, в абсолютных цифрах;
16) в графе 14 указывается число положительных проб по ккгл, в абсолютных цифрах;
17) в графе 15 указывается общее число проведенных проб по другим лихорадкам, в абсолютных цифрах;
18) в графе 16 указывается число положительных проб по другим лихорадкам, в абсолютных цифрах;
19) в графе 17 указывается общее число проведенных проб по листериозу, в абсолютных цифрах;
20) в графе 18 указывается число положительных проб по листериозу, в абсолютных цифрах;

23) 1-жол бойынша 02-21-жолдар бойынша жиынтық деректер енгізіледі, барлығы оның ішінде.
24) 2-жолда су айдындарының суы
25) 3-жолда ауыз су
26) 4-жолда бассейндердің, субұрқақтардың суы
27) 5-жолда ағынды су
28) 6-жолда сүт өнімдері
29) 7-жолда ет өнімдері
30) 8-жолда көкөністер
31) 9-жолда басқа да тамақ өнімдері
32) 10-жолда Жем
33) 11-жолда топырақ
34) 12-жолда нәжістер (экскременттер)
35) 13-жолда кенелер
36) 14-жолда кеміргіштер
37) 15-жолда жүн, тері
38) 16-жолда төсеніш (көң)
39) 17 жолда қоқыс
40) 18-жолда эктопаразиттер
41) 19-жолда биосынама
42) 20-жолда шайындылар
43) 21-жолда өзгелері
35. "Қоршаған орта объектілерінде инфекциялар қоздырғыштарының индикациясы бойынша серологиялық зерттеулер" 34 кестесі мыналарды қамтиды:
1) А бағанында сынамалардың атауы абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
2) Б бағанында кесте жолдарының толассыз нөмірленуі көрсетіледі.
3) 1-бағанда бруцеллез бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
4) 2-бағанда абсолютті цифрлармен бруцеллез бойынша оң сынамалар саны көрсетіледі.
5) 3-бағанда күйдіргі бойынша жүргізілген сынамалардың саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
6) 4-бағанда. сібір жарасы бойынша оң сынамалар саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
7) 5-бағанда туляремия бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
8) 6-бағанда. туляремия бойынша оң сынамалар саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
9) 7-бағанда. тырысқақ бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
10) 8-бағанда. тырысқақ бойынша оң сынамалар саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
11) 9-бағанда.лептоспироз бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
12) 10-бағанда лептоспироз бойынша оң сынамалар саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
13) 11-бағанда риккетсиоз бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
14) 12-бағанда риккетсиоз бойынша оң сынамалар саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
15) 13-бағанда КҚГҚ бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
16) 14-бағанда КҚГҚ бойынша оң сынамалар саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
17) 15-бағанда басқа қызбалар бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
18) 16-бағанда басқа қызбалар бойынша оң сынамалар саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
19) 17-бағанда листериоз бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
20) 18-бағанда листериоз бойынша оң сынамалар саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.

21) в графе 19 указывается общее число проведенных проб по иерсинеозу, в абсолютных цифрах;
22) в графе 20 указывается число положительных проб по иерсинеозу, в абсолютных цифрах;
23) в графе 21 указывается общее число проведенных проб по причим инфекциям, в абсолютных цифрах;
24) в графе 22 указывается число положительных проб по прочим инфекциям, в абсолютных цифрах;
25) в графе 23 указывается количество всего проб, исследованных серологическим методом на листериоз;
26) в графе 24 указывается количество положительных проб, исследованных серологическим методом на листериоз;
27) в графе 25 указывается количество всего проб, исследованных серологическим методом на иерсиниоз;
28) в графе 26 указывается количество положительных проб, исследованных серологическим методом на иерсиниоз;
29) в графе 27 указывается количество всего проб, исследованных серологическим методом на псевдотуберкулез;
30) в графе 28 указывается количество положительных проб, исследованных серологическим методом на псевдотуберкулез;
31) в графе 29 указывается количество всего проб, исследованных серологическим методом на прочие инфекции;
32) в графе 30 указывается количество положительных проб, исследованных серологическим методом на прочие инфекции;
33) по строке 1 включаются данные суммы по строкам 02-19, всего в том числе:
34) в строке 2 вода водоемов;
35) в строке 3 вода питьевая;
36) в строке 4 молоко;
37) в строке 5 мясо;
38) в строке 6 овощи;
39) в строке 7 другие пищевые продукты;
40) в строке 8 корм;
41) в строке 9 почва;
42) в строке 10 погадки;
43) в строке 11 клещи;
44) в строке 12 грызуны;
45) в строке 13 шерсть, шкуры;
46) в строке 14 подстилки;
47) в строке 15 помет;
48) в строке 16 эктопаразиты;
49) в строке 17 биопроба;
50) в строке 18 смывы;
51) в строке 19 прочие.
36. Таблица 35 "Генетические исследования по индикации возбудителей в объектах окружающей среды" включает следующее:
1) в таблицу вносятся данные, выполненные по государственному санитарно-эпидемиологическому надзору и по оказанию платных услуг;
2) в графе 1 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на бруцеллез;
3) в графе 2 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на бруцеллез;
4) в графе 3 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на сибирскую язву;
5) в графе 4 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на сибирскую язву;
6) в графе 5 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на туляремию;
7) в графе 6 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на туляремию;

21) 19-бағанда иерсиниоз бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
22) 20-бағанда иерсиниоз бойынша оң сынамалар саны абсолютті цифрлармен көрсетіледі.
23) 21-бағанда басқа инфекциялар бойынша жүргізілген сынамалардың жалпы саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
24) 22-бағанда басқа инфекциялар бойынша оң сынамалар саны абсолюттік цифрлармен көрсетіледі.
25) 23-бағанда листериозға серологиялық әдіспен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
26) 24-бағанда листериозға серологиялық әдіспен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
27) 25-бағанда иерсиниозға серологиялық әдіспен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
28) 26-бағанда иерсиниозға серологиялық әдіспен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
29) 27-бағанда жалған туберкулезге серологиялық әдіспен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
30) 28-бағанда псевдотуберкулезге серологиялық әдіспен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
31) 29-бағанда серологиялық әдіспен басқа инфекцияларға зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
32) 30-бағанда серологиялық әдіспен зерттелген басқа инфекцияларға оң сынамалар саны көрсетіледі.
33) 1-жол бойынша 02-19-жолдар бойынша жиынтық деректер енгізіледі, барлығы оның ішінде:
34) 2-жолда су айдындарының суы
35) 3-жолда ауыз су
36) 4-жолда сүт
37) 5-жолда ет
38) 6-жолда көкөністер
39) 7-жолда басқа да тамақ өнімдері
40) 8-жолда жем
41) 9-жолда топырақ
42) 10-жолда нәжістер
43) 11-жолда кенелер
44) 12-жолда кеміргіштер
45) 13-жолда жүн, тері
46) 14-жолда төсеніш
47) 15 жолда қоқыс
48) 16-жолда эктопаразиттер
49) 17-жолда биосынама
50) 18-жолда шайындылар
51) 19-жолда өзгелері
36. "Қоршаған орта объектілерінде инфекциялар қоздырғыштарының индикациясы бойыншагенетикалық зерттеулер" 35- кестесі мыналарды қамтиды:
1) Кестеге мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау және ақылы қызметтер көрсету бойынша орындалған деректер енгізіледі.
2) 1-бағанда бруцеллезге ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
3) 2-бағанда бруцеллезге ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
4) 3-бағанда күйдіргіге ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
5) 4-бағанда күйдіргіге ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
6) 5-бағанда туляремияға ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
7) 6-бағанда туляремияға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.

8) в графе 7 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на холеру;
9) в графе 8 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на холеру;
10) в графе 9 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на лептоспироз;
11) в графе 10 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на лептоспироз;
12) в графе 11 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на риккетсиоз;
13) в графе 12 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на риккетсиоз;
14) в графе 13 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на ККГЛ;
15) в графе 14 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на ККГЛ;
16) в графе 15 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на ГЛПС;
17) в графе 16 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на ГЛПС;
18) в графе 17 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на КЭ;
19) в графе 18 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на КЭ;
20) в графе 19 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на клещевой боррелиоз;
21) в графе 20 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на клещевой боррелиоз;
22) в графе 21 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на другие лихорадки вирусной этиологии;
23) в графе 22 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на на другие лихорадки вирусной этиологии;
24) в графе 23 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на иерсиниоз;
25) в графе 24 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на иерсиниоз;
26) в графе 25 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на псевдотуберкуллез;
27) в графе 26 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на псевдотуберкуллез;
28) в графе 27 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на листериоз;
29) в графе 28 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на листериоз;
30) в графе 29 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на легионеллез;
31) в графе 30 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на легионеллез;
32) в графе 31 указывается количество всего проб, исследованных методом ПЦР на прочие инфекции;
33) в графе 32 указывается количество положительных проб, исследованных методом ПЦР на прочие инфекции;
34) по строке 1 включаются данные суммы по строкам 02-19, всего в том числе:

8) 7-бағанда тырысқаққа ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
9) 8-бағанда тырысқаққа ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
10) 9-бағанда лептоспирозға ПТР М әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
11) 10-бағанда лептоспирозға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
12) 11-бағанда риккетсиозға ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
13) 12-бағанда риккетсиозға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
14) 13-бағанда КҚГҚ-да ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
15) 14-бағанда КҚГҚ-да ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
16) 15-бағанда БСГҚ-ға ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
17) 16-бағанда БСГҚ-ға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
18) 17-бағанда КЭ-ге ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
19) 18-бағанда КЭ-ға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
20) 19-бағанда кене боррелиозына ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
21) 20-бағанда кене боррелиозына ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
22) 21-бағанда вирустық этиологиядағы басқа қызбаларға ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
23) 22-бағанда вирустық этиологиядағы басқа қызбаларға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
24) 23-бағанда иерсиниозға ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
25) 24-бағанда иерсиниозға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
26) 25-бағанда жалған туберкулезге ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі
27) 26-бағанда жалған туберкулезге ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі
28) 27-бағанда листериозға ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
29) 28-бағанда листериозға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
30) 29-бағанда легионеллезге ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
31) 30-бағанда легионеллезге ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
32) 31-бағанда басқа инфекцияларға ПТР әдісімен зерттелген барлық сынамалардың саны көрсетіледі.
33) 32-бағанда басқа инфекцияларға ПТР әдісімен зерттелген оң сынамалардың саны көрсетіледі.
34) 1-жол бойынша 02-19-жолдар бойынша осы жиынтық қосылады, барлығы оның ішінде:.

35) в строке 2 вода водоемов;
36) в строке 3 вода питьевая;
37) в строке 4 молоко;
38) в строке 5 мясо;
39) в строке 6 овощи;
40) в строке 7 другие пищевые продукты;
41) в строке 8 корм;
42) в строке 9 почва;
43) в строке 10 погадки;
44) в строке 11 клещи;
45) в строке 12 грызуны;
46) в строке 13 шерсть, шкуры;
47) в строке 14 подстилки;
48) в строке 15 помет;
49) в строке 16 эктопаразиты;
50) в строке 17 биопроба;
51) в строке 18 смывы;
52) в строке 19 прочие.
37. Таблица 36 "Вирусологические исследования" включает следующее:
1) в графе 1 указывается количество обследованных лиц (проб);
2) в графе 2 указывается количество обследованных в рамках государственного заказа;
3) в графе 3 указывается выполненных исследований, единиц;
4) в графе 4 указывается обнаруженных штаммов полиомиелита;
5) в графе 5 указывается обнаруженных штаммов вируса Коксаки;
6) в графе 6 указывается обнаруженных штаммов эховирусов;
7) в графе 7 указывается обнаруженных штаммов аденовирусов;
8) в графе 8 указывается обнаруженных нетипируемых вирусов;
9) в графе 9 указывается обнаруженных штаммов вируса гриппа;
10) в графе 10 указывается обнаруженных антигенов вируса гепатита А;
11) в графе 11 указывается обнаруженных антигенов рота-антигенов;
12) в графе 12 указывается обнаруженных антигены других вирусов;
13) в графе 13 указывается выполненных исследований, единиц по внутри-лабораторному контролю;
14) в графе 14 указываются исследованных проб по внешней оценке качества;
15) в строке 1 указывается всего и в том числе;
16) в строке 2 п.1 указываются группа энтеровирусов всего и в том числе;
17) в строке 3 пп.1;1 указываются больные;
18) в строке 4 пп. 1;2 указываются здоровые лица;
19) в строке 5 п.2 указываются вирусы гриппа;
20) в строке 6 п. 3 указываются ротавирусы всего и в том числе;
21) в строке 7 пп. 3.1 указываются больные;
22) в строке 8 пп. 3.2 указываются здоровые лица;
23) в строке 9 п. 4 указывается санитарно-вирусологические исследования всего;
24) в строке 10 пп. 4.1 указывается питьевая вода;
25) в строке 11 пп. 4.2 указываются водоемы и бассейны;
26) в строке 12 пп. 4.3 указываются сточные воды.
38. Таблица 37 "Серологические исследования при вирусных инфекциях" включает следующее:
1) в графе 1 указывается количество обследованных лиц;
2) в графе 2 указывается количество обследованных в рамках государственного заказа;
3) в графе 3 указывается количество выполненных исследований, единиц;
4) в графе 4 указывается выявленных положительных к вирусам полиомиелита 1 типа;
5) в графе 5 указывается выявленных положительных к вирусам полиомиелита 2 типа;
6) в графе 6 указывается выявленных положительных к гепатиту А (острая форма);
7) в графе 7 указывается выявленных положительных к гепатиту Б (острая форма);
8) в графе 8 указывается выявленных положительных к гепатиту Б (хроническая форма);
9) в графе 9 указывается выявленных положительных к гепатиту С;
10) в графе 10 указывается выявленных положительных к гепатиту Д;
11) в графе 11 указывается выявленных положительных к гепатиту Е;
12) в графе 12 указывается выявленных положительных к гриппу А1;
13) в графе 13 указывается выявленных положительных к гриппу А3;
14) в графе 14 указывается выявленных положительных к гриппу В;
15) в графе 15 указывается выявленных положительных к кори (острая форма);
16) в графе 16 указывается выявленных положительных к краснухеа (острая форма);
17) в графе 17 указывается выявленных положительных к коронавирусная инфекция Covid-19;
18) в графе 18 указывается выявленных положительных к прочим вирусным инфекциям;
19) в графе 19 указывается выполненных исследований, единиц по внутрилабораторному контролю;
20) в графе 20 указывается исследованных проб по внешней оценке качества;
21) в строке 1 указывается всего, в том числе;
22) в строке 2 п.1 указывается группа энтеровирусов всего, в том числе;
23) в строке 3 пп. 1.1 указываются больные с неврологической симптоматикой;
24) в строке 4 пп. 1.2 указываются здоровые лица;
25) в строке 5 п.2 указывается вирусные гепатиты всего, в том числе;
26) в строке 6 пп. 2.1 указываются больные;
27) в строке 7 пп. 2.2 указываются здоровые лица;
28) в строке 8 пп. 2;3 указываются медицинские работники;
29) в строке 9 п. 3 указывается грипп всего, в том числе;
30) в строке 10 пп. 3.1 указываются здоровые лица;
31) в строке 11 п. 4 указывается корь всего: в том числе;
32) в строке 12 пп. 4.1 указываются больные;
33) в строке 13 пп. 4.2 указываются здоровые лица;
34) в строке 14 п. 5 указывается краснуха всего: в том числе;
35) в строке 15 пп. 5.1 указываются больные;
36) в строке 16 пп.5.2 указываются здоровые лица;
37) в строке 17 пп. 5.3 указываются беременные;
38) в строке 18 п. 6 указывается коронавирусная инфекция Covid-19;
39) в строке 19 п. 7 указываются прочие вирусные инфекции.

35) 2-жолда су айдындарының суы
36) 3-жолда ауыз су
37) 4-жолда сүт
38) 5-жолда ет
39) 6-жолда көкөністер
40) 7-жолда басқа да тамақ өнімдері
41) 8-жолда жем
42) 9-жолда топырақ
43) 10-жолда нәжістер
44) 11-жолда кенелер
45) 12-жолда кеміргіштер
46) 13-жолда жүн, тері
47) 14-жолда төсеніш
48) 15 жолда қоқыс
49) 16-жолда эктопаразиттер
50) 17-жолда биосынама
51) 18-жолда шайындылар
19-жолда өзгелері
37. "Вирусологиялық зерттеулер" 36- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда тексерілген адамдардың/сынамалардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда мемлекеттік тапсырыс шеңберінде тексерілгендердің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда орындалған зерттеулер көрсетіледі, бірлік;
4) 4-бағанда полиомиелиттің анықталған штаммдары көрсетіледі;
5) 5-бағанда анықталған Коксаки В штаммдары көрсетіледі;
6) 6-бағанда анықталған ЭКХО вирустар штаммдары көрсетіледі;
7) 7-бағанда аденовирустардың анықталған штаммдары көрсетіледі;
8) 8-бағанда анықталған типтелмейтін вирустар көрсетіледі;
9) 9-бағанда тұмау вирусының анықталған штаммдары көрсетіледі;
10) 10-бағанда анықталған АВГ антигендері көрсетіледі;
11) 11-бағанда анықталған Рота-антигендердің антигендері көрсетіледі;
12) 12-бағанда анықталған басқа антигендер (тұмау және н/гр) көрсетіледі;
13) 13-бағанда зертханаішілік бақылау бойынша орындалған зерттеулер, бірлік көрсетіледі
14) 14-бағанда сапаны сыртқы бағалау бойынша зерттелген сынамалар көрсетіледі;
15) 1-жолда барлығы көрсетіледі, оның ішінде:
16) 1-тармақтың 2-жолында барлық энтеровирустар тобы көрсетіледі, оның ішінде:
17) 3-жолда 1;1-тт; науқастар көрсетіледі;
18) 4-жолда 1;2-тт; дені сау адамдар көрсетіледі;
19) 5-жолда 2-т; тұмау вирустары көрсетіледі
20) 6-жолда 3-т; ротавирустар көрсетіледі, барлығы оның ішінде:
21) 7-жолда пп; 3;1 науқастар көрсетіледі;
22) 8-жолда пп; 3;2 дені сау адамдар көрсетіледі;
23) 9-жолда 4-т; санитариялық-вирусологиялық зерттеулер барлығы көрсетіледі;
24) 10-жолда 4;1-тт; ауыз су көрсетіледі;
25) 11-жолда 4;2-тт; су айдындары/бассейндер көрсетіледі;
26) 12-жолда 4;3-тт; ағынды сулар көрсетіледі.
27) 38. "Вирустық инфекциялар кезінде серологиялық зерттеулер" 37- кестесі мыналарды қамтиды:
28) 1-бағанда тексерілген адамдардың саны көрсетіледі;
29) 2-бағанда мемлекеттік тапсырыс шеңберінде тексерілгендердің саны көрсетіледі;
30) 3-бағанда орындалған зерттеулердің саны, бірлік көрсетіледі;
31) 4-бағанда 1 типті полиомиелит вирустарына анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
32) 5-бағанда 2 типті полиомиелит вирустарына анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
33) 6-бағанда А гепатитіне (жіті түрі) анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
34) 7-бағанда В гепатитіне (жіті түрі) анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
35) 8-бағанда В гепатитіне (созылмалы түрі) анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
36) 9-бағанда С гепатитіне анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
37) 10-бағанда Д гепатитіне анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;;
38) 11-бағанда Е гепатитіне анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
39) 12-бағанда А1 тұмауына анықталған оң нәтижелер көрсетіледі; ;
40) 13-бағанда А3 тұмауына анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
41) 14-бағанда В тұмауына анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
42) 15-бағанда қызылшаға анықталған оң нәтижелер (жіті түрі) көрсетіледі;
43) 16-бағанда қызамыққа (жіті түрі) анықталған оң нәтижелер көрсетіледі);
44) 17-бағанда анықталған оң Ковид19 көрсетіледі;
45) 18-бағанда өзге де вирустық инфекцияларға (жіті түрі, мысалы, герпес, ЦМВ, эпидпаратит және т; б;) анықталған оң вирустар көрсетіледі;
46) 19-бағанда зертханаішілік бақылау бойынша орындалған зерттеулер, бірлік көрсетіледі;
47) 20-бағанда сапаны сыртқы бағалау бойынша зерттелген сынамалар көрсетіледі;
48) 1-жолда барлығы көрсетіледі, оның ішінде:
49) 2-жолда 2-т; барлық энтеровирустар тобы көрсетіледі, оның ішінде:
50) 3-жолда 1;1-тт; неврологиялық симптоматикасы бар науқастар көрсетіледі;
51) 4-жолда 1;2-тт; дені сау адамдар көрсетіледі;
52) 5-жолда 2-т; вирустық гепатиттер барлығы көрсетіледі, оның ішінде:
53) 6-жолда 2;1-тт; науқастар көрсетіледі;
54) 7-жолда 2;2-тт; дені сау адамдар көрсетіледі;
55) 8-жолда 2;3-тт; медицина қызметкерлері көрсетіледі;
56) 9-жолда 3-т; барлық тұмау көрсетіледі, оның ішінде:
57) 10 жолда 3;1-тт; дені сау адамдар көрсетіледі;
58) 11-жолда 4-т; қызылша көрсетіледі, барлығы: оның ішінде:
59) 12-жолда 4;1-тт; науқастар көрсетіледі;
60) 13-жолда 4;2-тт; дені сау адамдар көрсетіледі;
61) 14-жолда 5-т;қызамық көрсетіледі, барлығы: оның ішінде:
62) 15-жолда 5;1-тт; науқастар көрсетіледі;
63) 16-жолда 5;2-тт; дені сау адамдар көрсетіледі;
64) 17-жолда 5;3-тт; жүкті әйелдер көрсетіледі;
65) 18-жолда 6-т; Коронавирустық инфекция (Ковид 19) көрсетіледі;
66) 19-жолда 7-т; өзге де вирустық инфекциялар көрсетіледі;

39. Таблица 38 "ПЦР исследования вирусных инфекций" включает следующее:
1) в графе 1 указывается количество обследованных лиц;
2) в графе 2 указывается количество исследовано проб;
3) в графе 3 указывается количество выполненных исследований;
4) в графе 4 указывается обнаруженных положительных к гриппу А всего и в том числе;
5) в графе 5 указывается положительных к гриппу А1;
6) в графе 6 указывается положительных к гриппу А3;
7) в графе 7 указывается положительных к гриппу А1 PDM;
8) в графе 8 указывается обнаруженных положительных к гриппу В;
9) в графе 9 указывается обнаруженных положительных к другим негриппозным инфекциям;
10) в графе 10 указывается обнаруженных положительных к вирусным гепатитам В;
11) в графе 11 указывается обнаруженных положительных к вирусным гепатитам с;
12) в графе 12 указывается обнаруженных положительных к вирусным гепатитам д;
13) в графе 13 указывается обнаруженных положительных к энтеровирусам;
14) в графе 14 указывается обнаруженных положительных к Covid-19;
15) в графе 15 указывается обнаруженных положительных к ротавирусам;
16) в графе 16 указывается обнаруженных положительных к астравирусам;
17) в графе 17 указывается обнаруженных положительных к норавирусам;
18) в графе 18 указывается обнаруженных положительных к прочим вирусным инфекциям;
19) в строке 1 п.1 указывается группа респираторных вирусов и вируса гриппа всего, в том числе;
20) в строке 2 пп.1.1 указываются больные с гистиоцитарные пролиферативные заболевания (далее - ГПЗ);
21) в строке 3 пп. 1.2 указываются больные с тяжелой острой респираторной инфекцией (далее- ТОРИ);
22) в строке 4 п. 2 указываются вирусные гепатиты;
23) в строке 5 пп. 2.1 указываются вирусные гепатиты В;
24) в строке 6 пп. 2.2 указываются вирусные гепатиты С;
25) в строке 7 пп. 2.3 указываются вирусные гепатиты Д;
26) в строке 8 п. 3 указывается группа энтеровирусной инфекции всего, в том числе;
27) в строке 9 пп. 3.1 указываются больные с серозным менингитом;
28) в строке 10 пп. 3.2 указываются больные энтеровирусными инфекциями;
29) в строке 11 пп. 3.3 указываются контактные;
30) в строке 12 пп. 3.4 указываются больные с неврологической симптоматикой;
31) в строке 13 пп; 3;5 указываются здоровое носительство;
32) в строке 14 п. 4 указывается санитарная вирусология всего, в том числе;
33) в строке 15 пп. 4.1 указывается сточная вода;
34) в строке 16 пп. 4.2 указываются водоемы и бассейны;
35) в строке 17 пп. 4.3 указывается питьевая вода;
36) в строке 18 указывается коронавирусная инфекция (Covid-19);
37) в строке 19 указывается ротавирусная инфекция;
38) в строке 20 указываются прочие вирусные инфекции.

39. "Вирустық инфекцияларды ПТР зерттеу" 38-кестені толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда тексерілген адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда зерттелген сынамалар саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда орындалған зерттеулердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда А тұмауына анықталған оң нәтижелер көрсетіледі, барлығы, оның ішінде:
5) 5-бағанда А1 тұмауына оң нәтижелер көрсетіледі;
6) 6-бағанда А3 тұмауына оң нәтижелер көрсетіледі;
7) 7-бағанда А1 pdm тұмауына оң нәтижелер көрсетіледі;
8) 8-бағанда В тұмауына анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
9) 9-бағанда басқа тұмау инфекцияларына анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
10) 10-бағанда В вирустық гепатитіне анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
11) 11-бағанда С вирустық гепатитіне анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
12) 12-бағанда Д вирустық гепатитіне анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
13) 13-бағанда энтеровирустарға анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
14) 14-бағанда анықталған оң К Ковид19 көрсетіледі;
15) 15-бағанда ротавирустарға анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
16) 16-бағанда астровирустарға анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
17) 17-бағанда норавирустарға анықталған оң нәтижелер көрсетіледі;
18) 18-бағанда басқа вирустық инфекцияларға табылған оңды инфекция көрсетіледі;
19) 1-жолда 1-т; барлық респираторлық вирустар мен тұмау вирусының тобы көрсетіледі, оның ішінде;
20) 2-жолда 1;1-тт; ГТА-мен ауыратын науқастар көрсетіледі;
21) 3-жолда 1;2-тт; АЖРИ-мен ауыратын науқастар көрсетіледі; 4-жолда 2-т; вирустық гепатиттер көрсетіледі;
22) 5-жолда 2;1-тт; В вирустық гепатиттері көрсетіледі;
23) 6-жолда 2;2-тт; С вирустық гепатиттері көрсетіледі;
24) 7-жолда 2;3-тт; D вирустық гепатиттері көрсетіледі;
25) 8-жолда 3-т; энтеровирустық инфекция тобы көрсетіледі, барлығы, оның ішінде;
26) 9-жолда 3;1-тт; серозды менингитпен ауыратын науқастар көрсетіледі;
27) 10-жолда; 3;2-тт; энтеровирустық инфекциялармен ауыратын науқастар көрсетіледі;
28) 11-жолда 3;3-тт; байланыста болғандар көрсетіледі;
29) 12-жолда 3;4-тт; неврологиялық симпоматикасы бар науқастар көрсетіледі;
30) 13-жолда 3;5-тт; дені сау тасымалдаушылық көрсетіледі;
31) 14-жолда 4-т; санитариялық вирусология барлығы көрсетіледі, оның ішінде;
32) 15-жолда 4;1-тт; ағынды су көрсетіледі;
33) 16-жолда 4;2-тт; су айдындары/бассейндер көрсетіледі;
34) 17-жолда 4;3-тт; ауыз су көрсетіледі;
35) 18-жолда коронавирустық инфекция (Ковид 19) көрсетіледі;
36) 19-жолда ротавирустық инфекция көрсетіледі;
37) 20-жолда өзге де вирустық инфекциялар көрсетіледі;

40. Таблица 39 "Организационно-методическая работа департаментов (управлений) Комитета санитарно-эпидемиологического контроля" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование вида мероприятий по рассмотрению вопросов на рабочих совещаниях в органах государственного санитарно-эпидемиологического контроля и совещаниях коллегии; подготовке информаций, анализов, справок в вышестоящие инстанции;
2) принятию решений на уровне местных исполнительных органов по инициативе органов государственного санитарно-эпидемиологического контроля, в том числе в управлениях и организациях здравоохранения;
3) принятию решений коллегий органов здравоохранения, медицинских советов;
4) принятию совместных решений, постановлений, меморандумов с другими ведомствами;
5) проведению семинаров, конференций, круглых столов, тренингов, обучений на рабочем месте со специалистами органов государственного санитарно-эпидемиологического контроля; проведению семинаров, брифингов, пресс-конференций круглых столов, тренингов, дней открытых дверей для работников других ведомств;
6) проведению санитарно-просветительной работы, статьи в средствами массовой информации, выступления по тв, радио и в радиорубках, бегущая строка, лекций, размещение материалов в социальных сетях, размещение материалов на различных сайтах, организовано бесед, разработано диктантов и анкет, акций, прочие; выполнению научно-практической работы;
7) участие в международных проектах;
8) в графах Б указывается нумерация наименований вида мероприятий;
9) в графе 1 указывается структурное подразделение - по профилактике инфекционных и паразитарных заболеваний, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
10) в графе 2 указывается структурное подразделение - по профилактике инфекционных и паразитарных заболеваний, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
11) в графе 3 указывается структурное подразделение - по профилактике инфекций, связанных с оказанием медицинской помощи, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
12) в графе 4 указывается структурное подразделение - по надзору за коммунальными объектами и охраной окружающей среды, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;

40. "Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаменттерінің (басқармаларының) ұйымдастыру-әдістемелік жұмысы" 39- кестесі мыналарды қамтиды:
1) А бағанында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау органдарындағы жұмыс кеңестерінде және алқа кеңестерінде мәселелерді қарау; жоғары тұрған инстацияларға ақпараттар, талдаулар, анықтамалар дайындау;
2) мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау органдарының бастамасы бойынша жергілікті атқарушы органдар деңгейінде, оның ішінде денсаулық сақтау басқармалары мен ұйымдарында шешімдер қабылдау; денсаулық сақтау органдары алқаларының, медициналық кеңестердің шешімдерін қабылдау;
3) басқа ведомстволармен бірлескен шешімдер, қаулылар, меморандумдар қабылдау; мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау органдарының мамандарымен семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, тренингтер, жұмыс орнында оқытулар өткізу; басқа ведомстволардың қызметкерлері үшін семинарлар, брифингтер, дөңгелек үстелдер, баспасөз конференцияларын, тренингтер, ашық есік күндерін өткізу;
4) БАҚ-та санитариялық-ағарту жұмысын жүргізу, мақалалар, ТВ, радио және радиорубоктарда сөз сөйлеу, жүгіртпе жол, дәрістер, әлеуметтік желілерде материалдар орналастыру, түрлі сайттарда материалдар орналастыру, әңгімелер ұйымдастыру, диктанттар мен сауалнамалар, акциялар, басқалар әзірлеу;
5) ғылыми-практикалық жұмысты орындау; халықаралық жобаларға қатысу бойынша іс-шаралар түрінің атауы көрсетіледі;
6) Б бағанында іс-шаралар түрі атауларының нөмірленуі көрсетіледі;
7) 1 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған инфекциялық және паразиттік аурулардың профилактикасы бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
8) 2 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған инфекциялық және паразиттік аурулардың профилактикасы жөніндегі құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
9) 3 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған медициналық көмек көрсетуге байланысты инфекциялардың профилактикасы бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
10) 4-бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған, коммуналдық объектілерді және қоршаған ортаны қорғауды қадағалау бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
11) 5 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған өнеркәсіптік гигиена бөлімі бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
12) 6 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған балалар мен жасөспірімдер гигиенасы бөлімі бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;

13) в графе 5 указывается структурное подразделение - по разделу промышленной гигиены, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
14) в графе 6 указывается структурное подразделение - по разделу гигиены детей и подростков, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
15) в графах 7 указывается структурное подразделение - по разделу гигиены питания, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
16) в графах 8 указывается структурное подразделение - по радиационной гигиене, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
17) в графах 9 указывается структурное подразделение - по охране общественного здоровья, за исключением заболеваемости, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
18) в графах 10 указывается структурное подразделение - по контролю за качеством оказания медицинских услуг, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
19) в графах 11 указывается структурное подразделение - по вопросам контроля за соблюдением технических регламентов по профилактике инфекционных и паразитарных заболеваний, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
20) в графах 12 указывается структурное подразделение - по профилактике неинфекционной заболеваемости, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
21) в графах 13 указывается структурное подразделение - по вопросам оказания государственных услуг и рассмотрению обращений, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
22) в графах 14 указывается структурное подразделение - по контролю за фармацевтической деятельностью, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
23) в графах 15 указывается структурное подразделение - санитарно-эпидемиологические требования к условиям для перевозки людей и товаров, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
24) в графах 16 указывается структурное подразделение - по разъяснению законодательства по госслужбе, этических норм и профилактике коррупции;
25) в графах 17 указывается структурное подразделение - по административно-правовой практике;
26) в графе 18 указывается сумма по наименованию вида мероприятий:
27) структурными подразделениями - по профилактике инфекционных и паразитарных заболеваний, по профилактике инфекционных и паразитарных заболеваний, по профилактике инфекций, по надзору за коммунальными объектами и охраной окружающей среды, по разделу промышленной гигиены, по разделу гигиены детей и подростков, по разделу гигиены питания, по радиационной гигиене, по охране общественного здоровья, за исключением заболеваемости, по контролю за качеством оказания медицинских услуг, по вопросам контроля за соблюдением технических регламентов по профилактике инфекционных и паразитарных заболеваний, по профилактике неинфекционной заболеваемости, по вопросам оказания государственных услуг и рассмотрению обращений, по контролю за фармацевтической деятельностью, санитарно-эпидемиологические требования к условиям для перевозки людей и товаров, по разъяснению законодательства по госслужбе, по административно-правовой практике;

13) 7 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған тамақтану гигиенасы бөлімі бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
14) 8-бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған радиациялық гигиена бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
15) 9 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс жөніндегі іс-шаралар түрін орындаған сырқаттанушылықты қоспағанда, қоғамдық денсаулық сақтау бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
16) 10 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған медициналық қызмет көрсету сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
17) 11 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған инфекциялық және паразиттік аурулардың профилактикасы жөніндегі техникалық регламенттердің сақталуын бақылау мәселелері бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
18) 12 - бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған инфекциялық емес сырқаттанушылықтың профилактикасы бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
19) 13 - бағандарда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған мемлекеттік қызметтер көрсету және өтініштерді қарау мәселелері бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
20) 14-бағандарда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс жөніндегі іс-шаралар түрін орындаған фармацевтикалық қызметті бақылау жөніндегі құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
21) 15 - бағандарда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған құрылымдық бөлімше - адамдар мен тауарларды тасымалдауға арналған жағдайларға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар көрсетіледі;
22) 16 - бағанда мемлекеттік қызмет, этикалық нормалар және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу бойынша заңнаманы түсіндіру бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
23) 17 - бағанда әкімшілік-құқықтық практика бойынша құрылымдық бөлімше көрсетіледі;
24) 18-бағанда құрылымдық бөлімшелердің іс-шаралар түрінің атауы бойынша жиынтығы көрсетіледі - инфекциялық және паразиттік аурулардың профилактикасы бойынша, инфекциялардың профилактикасы бойынша, коммуналдық объектілерді қадағалау және қоршаған ортаны қорғау бойынша, өнеркәсіптік гигиена бөлімі бойынша, балалар мен жасөспірімдер гигиенасы бөлімі бойынша, тамақтану гигиенасы бөлімі бойынша, радиациялық гигиена бойынша, сырқаттанушылықты қоспағанда, қоғамдық денсаулық сақтау бойынша, медициналық қызметтер көрсету сапасын бақылау бойынша, инфекциялық және паразиттік аурулардың профилактикасы жөніндегі техникалық регламенттердің сақталуын бақылау, мемлекеттік қызметтер көрсету және өтініштерді қарау мәселелері бойынша, инфекциялық емес аурулардың профилактикасы бойынша, фармацевтикалық қызметті бақылау бойынша, адамдар мен тауарларды тасымалдау жағдайларына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар, мемлекеттік қызмет, әкімшілік-құқықтық практика бойынша заңнаманы түсіндіру бойынша;

41. Таблица 40 "Организационно-методическая работа филиалов Национального центра экспертизы" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование вида мероприятий по подготовке аналитических материалов; подготовке информаций в вышестоящие инстанции;
2) подготовке материалов в проекты решений совещаний (коллегий);
3) подготовке решений лабораторного совета; научно-практической работе; внедрению новых методик; проведению и принятию участия в семинарах; работа со средствами массовой информации, в том числе тв, радио, статьи в газетах, журналах, прочее;
4) по принятию участия в международных проектах; разработке новых методик;
5) в графе Б указывается сквозная нумерация наименований вида мероприятий;
6) в графе 1 указывается название лабораторного подразделения–бактериологическая лаборатория, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
7) в графе 2 указывается название лабораторного подразделения–вирусологическая лаборатория, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
8) в графе 3 указывается название лабораторного подразделения– санитарно-химическая лаборатория, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
9) в графе 4 указывается название лабораторного подразделения – лаборатория особо опасных и карантинных, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
10) в графе 5 указывается название лабораторного подразделения –лаборатория токсикологии полимеров, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
11) в графе 6 указывается название лабораторного подразделения – лаборатория токсикологии пестицидов, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
12) в графе 7 указывается название лабораторного подразделения паразитологическая лаборатория, выполнившего вид мероприятия по организационно-методической работе;
13) в графе 8 указывается название лабораторного подразделения – радиологическая лаборатория, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
14) в графе 9 указывается название лабораторного подразделения –лаборатория ЭМП и других физических факторов, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;

41. "Ұлттық сараптама орталығы филалдарының ұйымдастыру-әдістемелік жұмысы" 40-кестені толтыру бойынша түсіндірме
1) А бағанында талдау материалдарын дайындау; жоғары тұрған инстанцияларға ақпарат дайындау; санэпидкеңес (алқа) шешімдерінің жобаларына материалдар дайындау; зертханалық кеңестің шешімдерін дайындау; ғылыми-практикалық жұмыс; жаңа әдістемелерді енгізу; семинарларға қатысу және өткізу; БАҚ-пен, оның ішінде ТВ, радио, газеттердегі, журналдардағы мақалалар және т;б; жұмыс; халықаралық жобаларға қатысу; жаңа әдістемелерді әзірлеу жөніндегі іс-шаралар түрінің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында іс-шаралар түрі атауларының толассыз нөмірленуі көрсетіледі;
3) 1 – бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған бактериологиялық зертхана - зертханалық бөлімшенің атауы көрсетіледі;
4) 2 – бағанда ұйымдастыру – әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған зертханалық бөлімше атауы - вирусологиялық зертхана көрсетіледі;
5) 3 – бағанда ұйымдастыру – әдістемелік жұмыс жөніндегі іс-шаралар түрін орындаған зертханалық бөлімше атауы - санитариялық-химиялық зертхана көрсетіледі;
6) 4-бағанда ұйымдастыру – әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған аса қауіпті және карантиндік зертхана атауы – зертханалық бөлімше көрсетіледі;
7) 5 – бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған полимерлер токсикологиясы зертханасы - зертханалық бөлімше атауы көрсетіледі;
8) 6 – бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс жөніндегі іс-шаралар түрін орындаған пестицидтер токсикологиясы зертханасы - зертханалық бөлімшенің атауы көрсетіледі;
9) 7-бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған паразитологиялық зертхана - зертханалық бөлімшенің атауы көрсетіледі;
10) 8-бағанда ұйымдастыру – әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған зертханалық бөлімше атауы – радиологиялық зертхана көрсетіледі;
11) 9-бағанда ұйымдастыру – әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған зертханалық бөлімшенің атауы - ЭМӨ және басқа да физикалық факторлар зертханасы көрсетіледі;
12) 10-бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шара түрін орындаған зертханалық бөлімшенің атауы және ЖТЗ зертханасы көрсетіледі;
13) 11-бағанда ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс бойынша іс-шаралар түрін орындаған зертханалық бөлімшенің атауы (зертханалар тізбесінде көрсетілмеген зертхана) көрсетіледі;
14) 12 - бағанда зертханалардың құрылымдық бөлімшелері бойынша іс-шаралар түрі атауының жиынтығы көрсетіледі - вирусологиялық зертхана, санитариялық-химиялық зертхана, аса қауіпті және карантиндік полимерлер токсикологиясы зертханасы, пестицидтер токсикологиясы зертханасы, паразитологиялық зертхана, радиологиялық зертхана, ЭМӨ және басқа да физикалық факторлар зертханасы, ЖТЗ зертханасы, басқалары;

15) в графе 10 указывается название лабораторного подразделения лаборатория ВТИ, выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
16) в графе 11 указывается название лабораторного подразделения "другие" (лаборатория, не указанная в перечне лабораторий), выполнившая вид мероприятия по организационно-методической работе;
17) в графе 12 указывается сумма наименования вида мероприятий по структурным подразделениям лабораторий - вирусологическая лаборатория, санитарно-химическая лаборатория, лаборатория особо опасных и карантинных, лаборатория токсикологии полимеров, лаборатория токсикологии пестицидов, паразитологическая лаборатория, радиологическая лаборатория, лаборатория ЭМП и других физических факторов, лаборатория ВТИ, другие;
18) в графе 1 указывается проведенная организационно-методическая работа бактериологическими лабораториями филиалов НЦЭ в разбивке по видам информации;
19) в строке 1.1. указывается количество подготовленных аналитических материалов по вопросам бактериологических исследований;
20) в строке 1.2. указывается количество информаций, подготовленных в вышестоящие инстанции по вопросам бактериологических исследований;
21) в строке 1.3. указывается количество подготовленных материалов в проекты решений совещаний (коллегий);
22) в строке 1.4 указывается количество подготовленных решений лабораторного совета;
23) в строке 1.5 указывается количество научно-практических работ по бактериологическим исследованиям;
24) в строке 1.6 указывается количество внедренных новых методик по бактериологическим исследованиям;
25) в строке 1.7 указывается количество семинаров (проведение и участие);
26) в строке 1.8. указывается количество всего по работе в средствах массовой информации;
27) в строке 1.8.1 указывается количество выступлений на тв, радио из всего проведенной работы со средствами массовой информации;
28) в строке 1.8.2 указывается количество публикаций в газетах и журналах, радио из всего проведенной работы со средствами массовой информации;
29) в строке 1.8.3 указывается количество проведенной прочей организационно-методической работы;
30) в строке 1.9 указывается количество работ, проведенных в рамках международных проектов;
31) в строке 1.10 указывается количество разработанных новых методик в области бактериологии.
42. Таблица 41 "Численность должностей по департаментам (управлениям) санитарно-эпидемиологического контроля и филиалам Национального центра экспертизы" включает следующее:
1) в графе Б; указывается сквозная нумерация;
2) в графе 1 указывается количество учреждений (органы санитарно-эпидемиологического контроля (Департаменты Комитета санитарно-эпидемиологического контроля), органы Комитета санитарно-эпидемиологического контроля на транспорте, областные, городские, районные отделения филиалов НЦЭ;
3) в графе 2 указывается всего должностей (органов санитарно-эпидемиологического контроля (Департаменты Комитета санитарно-эпидемиологического контроля), органов Комитета санитарно-эпидемиологического контроля на транспорте, областных, городских, районных отделений филиалов НЦЭ.
43. Таблица 43 "Штаты управлений (департаментов) санитарно-эпидемиологического контроля" включает следующее:
1) в графе Б указывается сквозная нумерация;
2) в графе 1 указывается количество штатных должностей;
3) в графе 2 указывается количество занятых штатных должностей;
4) в графе 3 указывается количество физических лиц на занятых штатных должностях;
5) в графе 4 указывается количество штатных должностей с высшим медицинским образованием;
6) в графе 5 указывается количество штатных должностей со средним медицинским образованием;
7) в графе 6 указывается количество штатных должностей с высшим немедицинским образованием;
8) в графе 7 указывается количество штатных должностей со средним немедицинским образованием;
9) в графе 8 указывается количество (всего) специалистов, имеющих квалификационную категорию;
10) в графе 9 указывается количество специалистов с высшим специальным медицинским образованием, имеющих высшую квалификационную категорию;
11) в графе 10 указывается количество специалистов с высшим специальным медицинским образованием, имеющих первую квалификационную категорию;
12) в графе 11 указывается количество специалистов с высшим специальным медицинским образованием, имеющих вторую квалификационную категорию;
13) в графе 12 указывается количество специалистов со средним специальным медицинским образованием, имеющих высшую квалификационную категорию;
14) в графе 13 указывается количество специалистов со средним специальным медицинским образованием, имеющих первую квалификационную категорию;
15) в графе 14 указывается количество специалистов со средним специальным медицинским образованием, имеющих вторую квалификационную категорию;
16) в графе 15 указывается количество специалистов, имеющих степень магистра;
17) в графе 16 указывается количество специалистов, имеющих иную ученую степень.
44. Пояснение по заполнению таблицы 43 "Штаты филиалов НЦЭ" включает следующее:
1) в графе Б указывается сквозная нумерация;
2) в графе 1 указывается количество штатных должностей;

15) 1-бағанда ҰСО филиалдарының бактериологиялық зертханалары жүргізген ұйымдастыру-әдістемелік жұмысы ақпарат түрлері бойынша бөліністе көрсетіледі;
16) 1;1-жолда бактериологиялық зерттеулер мәселелері бойынша дайындалған талдамалық материалдардың саны көрсетіледі;
17) 1;2-жолда бактериологиялық зерттеулер мәселелері бойынша жоғары тұрған инстанцияларға дайындалған ақпарат саны көрсетіледі;
18) 1;3-жолда санэпидкеңестер (алқалар) шешімдерінің жобаларына дайындалған материалдардың саны көрсетіледі;
19) 1.4-жолда зертханалық кеңестің дайындалған шешімдерінің саны көрсетіледі;
20) 1.5-жолда бактериологиялық зерттеулер бойынша ғылыми-практикалық жұмыстардың саны көрсетіледі;
21) 1.6-жолда бактериологиялық зерттеулер бойынша енгізілген жаңа әдістемелер саны көрсетіледі;
22) 1.7-жолда семинарлар саны (өткізу және қатысу) көрсетіледі;
23) 1.8-жолда бұқаралық ақпарат құралдарындағы жұмыс бойынша барлық саны көрсетіледі;
24) 1.8.1-жолда бұқаралық ақпарат құралдарымен жүргізілген барлық жұмыстан ТВ, радиода сөз сөйлеу саны көрсетіледі;
25) 1.8.2-жолда бұқаралық ақпарат құралдарымен жүргізілген барлық жұмыстардың ішінен газеттер мен журналдардағы, радиодағы жарияланымдардың саны көрсетіледі;
26) 1.8.3-жолда жүргізілген өзге де ұйымдастыру-әдістемелік жұмыстардың саны көрсетіледі;
27) 1.9-жолда халықаралық жобалар шеңберінде жүргізілген жұмыстардың саны көрсетіледі;
28) 1.10-жолда бактериология саласында әзірленген жаңа әдістемелердің саны көрсетіледі.
42. "Санитариялық-эпидемиологиялық департаменттер (басқармалар) және ұлттық сараптама орталығының филиалдары бойынша лауазымдар саны" 41-кестені толтыру бойынша түсіндірме
1) Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
2) 1-бағанда мекемелердің саны (санитариялық-эпидемиологиялық бақылау органдары (СЭБКД), көліктегі СЭБ органдары, Ұлттық сараптама орталығы (ҰСО) филиалдарының облыстық, қалалық, аудандық бөлімшелері) көрсетіледі;
3) 2-бағанда Ұлттық сараптама орталығы (ҰСО) филиалдарының барлық лауазымдары (санитариялық-эпидемиологиялық бақылау органдарының (СЭБКД), көліктегі СЭБК органдары, облыстық, қалалық, аудандық бөлімшелері) көрсетіледі.
43. "Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау басқармаларының (департаменттерінің) штаттары" 42- кестесі мыналарды қамтиды:
1) Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
2) 1-бағанда штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
3) 2-бағанда жұмыспен қамтылған штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
4) 3-бағанда штаттық лауазымдардағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
5) 4-бағанда жоғары медициналық білімі бар штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда орта медициналық білімі бар штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
7) 6-бағанда жоғары медициналық емес білімі бар штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
8) 7-бағанда орта медициналық емес білімі бар штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
9) 8-бағанда біліктілік санаты бар мамандардың саны (барлығы) көрсетіледі;
10) 9-бағанда жоғары біліктілік санаты бар жоғары арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
11) 10-бағанда бірінші біліктілік санаты бар жоғары арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
12) 11-бағанда екінші біліктілік санаты бар жоғары арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
13) 12-бағанда жоғары біліктілік санаты бар арнайы орта медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
14) 13-бағанда бірінші біліктілік санаты бар орта арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
15) 14-бағанда екінші біліктілік санаты бар орта арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
16) 15-бағанда магистр дәрежесі бар мамандар саны көрсетіледі;
16-бағанда өзге ғылыми дәрежесі бар мамандар саны көрсетіледі.
44. "ҰСО филиалының штаты" 43- кестесі мыналарды қамтиды:
1) Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
2) 1-бағанда штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;

3) в графе 2 указывается количество занятых штатных должностей;
4) в графе 3 указывается количество физических лиц на занятых штатных должностях;
5) в графе 4 указывается количество штатных должностей с высшим медицинским образованием;
6) в графе 5 указывается количество штатных должностей со средним медицинским образованием;
7) в графе 6 указывается количество штатных должностей с высшим немедицинским образованием;
8) в графе 7 указывается количество штатных должностей со средним немедицинским образованием;
9) в графе 8 указывается количество (всего) специалистов, имеющих квалификационную категорию;
10) в графе 9 указывается количество специалистов с высшим специальным медицинским образованием, имеющих высшую квалификационную категорию;
11) в графе 10 указывается количество специалистов с высшим специальным медицинским образованием, имеющих первую квалификационную категорию;
12) в графе 11 указывается количество специалистов с высшим специальным медицинским образованием, имеющих вторую квалификационную категорию;
13) в графе 12 указывается количество специалистов со средним специальным медицинским образованием, имеющих высшую квалификационную категорию;
14) в графе 13 указывается количество специалистов со средним специальным медицинским образованием, имеющих первую квалификационную категорию;
15) в графе 14 указывается количество специалистов со средним специальным медицинским образованием, имеющих вторую квалификационную категорию;
16) в графе 15 указывается количество специалистов, имеющих степень магистра;
17) в графе 16 указывается количество специалистов, имеющих иную ученую степень.
45. Таблица 44 "Состояние кадрового обеспечения управлений (департаментов) санитарно-эпидемиологического контроля и филиалов НЦЭ" включает следующее:
1) в графе Б указывается сквозная нумерация;
2) в графе 1 указывается всего зарегистрировано штатных должностей;
3) в графе 2 указывается число занятых должностей (из штатных);
4) в графе 3 указывается число физических лиц на начало года (указывается число физических лиц на конец прошлого года);
5) в графе 4 указывается число физических лиц на конец отчетного года;
6) в графе 5 указывается число физических лиц предпенсионного возраста (физические лица, которым осталось 3 года до пенсии);
7) в графе 6 указывается число физических лиц пенсионного возраста;
8) в графе 7 указывается число физических лиц, прибывших в отчетном году;
9) в графе 8 указывается число молодых специалистов из числа специалистов, прибывших в отчетном году;
10) в графе 9 указывается число физических лиц, убывших в отчетном году;

3) 2-бағанда жұмыспен қамтылған штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
4) 3-бағанда штаттық лауазымдардағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
5) 4-бағанда жоғары медициналық білімі бар штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда орта медициналық білімі бар штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
7) 6-бағанда жоғары медициналық емес білімі бар штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
8) 7-бағанда орта медициналық емес білімі бар штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
9) 8-бағанда біліктілік санаты бар мамандардың саны (барлығы) көрсетіледі;
10) 9-бағанда жоғары біліктілік санаты бар жоғары арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
11) 10-бағанда бірінші біліктілік санаты бар жоғары арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
12) 11-бағанда екінші біліктілік санаты бар жоғары арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
13) 12-бағанда жоғары біліктілік санаты бар арнайы орта медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
14) 13-бағанда бірінші біліктілік санаты бар орта арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
15) 14-бағанда екінші біліктілік санаты бар орта арнайы медициналық білімі бар мамандар саны көрсетіледі;
16) 15-бағанда магистр дәрежесі бар мамандар саны көрсетіледі;
1) 16-бағанда өзге ғылыми дәрежесі бар мамандар саны көрсетіледі.
45. "Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау басқармаларының (департаменттерінің) және ҰСО филиалдарының кадрлық қамтмасыз ету жағдайы" 44- кестесі мыналарды қамтиды:
1) Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
2) 1-бағанда барлық тіркелген штаттық лауазымдар көрсетіледі;
3) 2-бағанда жұмыспен қамтылған лауазымдардың саны (штаттық лауазымдардан) көрсетіледі;
4) 3-бағанда жыл басындағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі (өткен жылдың соңындағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі)
5) 4-бағанда есепті жылдың соңындағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда зейнеткерлік жас алдындағы жеке тұлғалардың саны (зейнеткерлікке 3 жыл қалған жеке тұлғалар) көрсетіледі;
7) 6-бағанда зейнеткерлік жастағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
8) 7-бағанда есепті жылы келген жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
9) 8-бағанда есепті жылы келген мамандар арасынан жас мамандар саны көрсетіледі;
10) 9-бағанда есепті жылы кеткен жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;

11) в графе 10 указывается число молодых специалистов из числа специалистов, убывших в отчетном году;
12) в графе 11 указывается число физических лиц, убывших в отчетном году по отрицательным мотивам.
46. Таблица 45 "Повышение квалификации и присвоение квалификационных категорий" включает следующее:
1) в графе б указывается сквозная нумерация;
2) в графе 1 указывается количество (всего) физических лиц на занятых штатных должностях;
3) в графе 2 указывается число физических лиц, подлежавших в отчетном году повышению квалификации;
4) в графе 3 указывается число физических лиц, прошедших в отчетном году курсы повышения квалификации;
5) в графе 4 указывается число физических лиц, подлежавших в отчетном году присвоению квалификационной категории;
6) в графе 5 указывается число физических лиц, получивших в отчетном году квалификационную категорию;
7) в графе 6 указывается число физических лиц, которым присвоена высшая категория из числа получивших в отчетном году квалификационную категорию;
8) в графе 7 указывается число физических лиц, которым присвоена первая категория из числа получивших в отчетном году квалификационную категорию;
9) в графе 8 указывается число физических лиц, которым присвоена вторая категория из числа получивших в отчетном году квалификационную категорию;
10) в графе 9 указывается число выданных мотивированных отказов в присвоении квалификационной категории;
47. Таблица 46 "Наличие оборудования в соответствии с табелем оснащения" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование учреждения;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация;
3) в графе 1, 4, 7, 10, 13 указываются положенные оборудования по табелю оснащения, утвержденным приказом ксэк в лабораториях электромагнитных полей и других физических факторов, санитарно-гигиенических, токсикологии полимеров и других химических веществ, токсикологии пестицидов, радиационной гигиены, вирусологических, бактериологических, особо опасных инфекций, паразитологических, высокотехнологических исследований;
4) в графе 2, 5, 8, 11, 14 указывается фактически оснащенные оборудования в лабораториях электромагнитных полей и других физических факторов, санитарно-гигиенических, токсикологии полимеров и других химических веществ, токсикологии пестицидов, радиационной гигиены, вирусологических, бактериологических, особо опасных инфекций, паразитологических, высокотехнологических исследований;
5) в графе 3, 6, 9, 12, 15 указывается процент (%) соотношения обеспеченности оборудования по табелю оснащения, утвержденным приказом ксэк в лабораториях электромагнитных полей и других физических факторов, санитарно-гигиенических, токсикологии полимеров и других химических веществ, токсикологии пестицидов, радиационной гигиены, вирусологических, бактериологических, особо опасных инфекций, паразитологических, высокотехнологических исследований;

11) 10-бағанда есепті жылы кеткен мамандар қатарындағы жас мамандар саны көрсетіледі;
12) 11-бағанда есепті жылы жағымсыз себептер бойынша кеткен жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
46. "Біліктілікті арттыру және біліктілік санатын беру" 45- кестесі мыналарды қамтиды:
1) Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
2) 1-бағанда штаттық лауазымдардағы жеке тұлғалардың саны (барлығы) көрсетіледі;
3) 2-бағанда есепті жылы біліктілігін арттыруға жататын жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
4) 3-бағанда есепті жылы біліктілікті арттыру курстарынан өткен жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
5) 4-бағанда есепті жылы біліктілік санатын беруге жататын жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда есепті жылы біліктілік санатын алған жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
7) 6-бағанда есепті жылы біліктілік санатын алғандардың ішінен жоғары санат берілген жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
8) 7-бағанда есепті жылы біліктілік санатын алғандардың ішінен бірінші санат берілген жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
9) 8-бағанда есепті жылы біліктілік санатын алғандардың ішінен екінші санат берілген жеке тұлғалардың саны көрсетіледі;
10) 9-бағанда берілген біліктілік санатын беруден дәлелді бас тарту саны көрсетіледі;
47. "Жабдықтау табельіне сәйкес жабдықтың болуы" 46-кестені толтыру бойынша түсіндірме
1) А бағанында мекеменің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
3) 1, 4, 7, 10, 13-бағанда электромагниттік өрістер және басқа да физикалық факторлар, полимерлер мен басқа да химиялық заттардың санитариялық-гигиеналық токсикологиясы, пестицидтер токсикологиясы, радиациялық гигиена, вирусологиялық, бактериологиялық, аса қауіпті инфекциялар, паразитологиялық, жоғары технологиялық зерттеулер зертханаларында СЭЮК бұйрығымен бекітілген жарақтандыру табелі бойынша тиісті жабдықтар көрсетіледі;
4) 2, 5, 8, 11, 14-бағанда электромагниттік өрістер және басқа да физикалық факторлар, санитариялық-гигиеналық, полимерлер және басқа да химиялық заттар токсикологиясы, пестицидтер токсикологиясы, радиациялық гигиена, вирусологиялық, бактериологиялық, аса қауіпті инфекциялар, паразитологиялық, жоғары технологиялық зерттеулер зертханаларында нақты жарақталған жабдықтар көрсетіледі;
5) 3, 6, 9, 12, 15-бағандарда электромагниттік өрістер және басқа да физикалық факторлар, санитариялық-гигиеналық, полимерлер және басқа да химиялық заттар токсикологиясы, пестицидтер токсикологиясы, радиациялық гигиена, вирусологиялық, бактериологиялық, аса қауіпті инфекциялар, паразитологиялық, жоғары технологиялық зерттеулер зертханаларында СЭБК бұйрығымен бекітілген жарақтандыру табелі бойынша жабдықтардың қамтамасыз етілу арақатынасының %-ы көрсетіледі;

6) в строке 1 указываются областные филиалы НЦЭ;
7) в строке 2 указываются городские филиалы НЦЭ;
8) в строке 3 указываются районные отделения филиалов НЦЭ;
9) в строке 4 указываются дезинфекционные станций.
48. Таблица 47 "Сроки эксплуатации оборудования и аппаратуры" включает следующее:
1) в графе А указывается наименование оборудования и аппаратуры;
2) в графе Б указывается сквозная нумерация;
3) в графе 1 указывается количество единиц оборудования или аппаратуры;
4) в графе 2 указывается фактическое нахождение в эксплуатации оборудования или аппаратуры;
5) в графе 3,4,5,6 указываются сроки эксплуатации оборудования или аппаратуры от 10 лет и выше 20 лет;
6) в графе 7 указывается количество единиц приобретенного оборудования и аппаратуры за отчетный период.
49. Таблица 48 "Информация по выявленным административным правонарушениям" включает следующее:
1) в графе 1 указывается общее количество составленных протоколов по административным правонарушениям;
2) в графе 2 указывается количество протоколов, составленных на физических лиц, из общего количества составленных протоколов;
3) в графе 3 указывается количество протоколов, составленных на должностных лиц, из общего количества составленных протоколов;
4) в графе 4 указывается количество протоколов, составленных на юридических лиц, из общего количества составленных протоколов;
5) в графе 5 указывается общее количество всех составленных протоколов;
6) в графе 6 указывается общее количество составленных протоколов по статье 462, ч.3 "воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований";
7) в графе 7 указывается количество протоколов, составленных на физических лиц по статье 462, ч.3 "воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований";
8) в графе 8 указывается сумма штрафа, наложенная на физических лиц по статье 462, ч.3 "воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований";
9) в графе 9 указывается количество протоколов, составленных на должностных лиц по статье 462, ч.3 "воспрепятствование должностным лицам государственных инспекций и органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, невыполнение постановлений, предписаний и иных требований";

6) 1-жолда ҰСО-ның облыстық филиалдары көрсетіледі;
7) 2-жолда ҰСО-ның қалалық филиалдары көрсетіледі;
8) 3-жолда ҰСО-ның аудандық филиалдары көрсетіледі;
9) 4-жолда дезинфекция станциялары көрсетіледі.
48. "Жабдықты және аппаратураны пайдалану мерзімдері" 47- кестесі мыналарды қамтиды:
1) А бағанында жабдық пен аппаратураның атауы көрсетіледі;;
2) Б бағанында толассыз нөмірлеу көрсетіледі;
3) 1-бағанда жабдық немесе аппаратура бірліктерінің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жабдықтың немесе аппаратураның нақты пайдалануда болуы көрсетіледі;
5) 3,4,5,6-бағанда жабдықты немесе аппаратураны 10 жылдан бастап және 20 жылдан астам пайдалану мерзімдері көрсетіледі;
6) 7-бағанда есепті кезеңде сатып алынған жабдық пен аппаратура бірліктерінің саны көрсетіледі.
49. "Анықталған әкімшілік құқық бұзушылықтар (ӘҚБ) бойынша ақпарат" 48- кестесі мыналарды қамтиды:
1) 1-бағанда ӘҚБ бойынша жасалған хаттамалардың жалпы саны көрсетіледі
2) 2-бағанда жасалған хаттамалардың жалпы санынан жеке тұлғаларға жасалған хаттамалардың саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда жасалған хаттамалардың жалпы санынан лауазымды адамдарға жасалған хаттамалардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда жасалған хаттамалардың жалпы санынан заңды тұлғаларға жасалған хаттамалардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда барлық жасалған хаттамалардың жалпы саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда 462-бап 3-бөлімі бойынша жасалған хаттамалардың жалпы саны көрсетіледі; Мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына олардың қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау;
7) 7-бағанда 462-бап 3-бөлімі бойынша жеке тұлғаларға жасалған хаттамалардың саны көрсетіледі; Мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына олардың қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау;
8) 8-бағанда 462-бап 3-бөлімі бойынша жеке тұлғаларға салынған айыппұл сомасы көрсетіледі; Мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына олардың қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау;
9) 9-бағанда 462-бап 3-бөлімі бойынша лауазымды адамдарға жасалған хаттамалардың саны көрсетіледі; Мемлекеттік инспекциялар мен мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына олардың қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіру, қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамау;

1003 Число травмпунктов 1___1___, число посещений травматологических пунктов всего 2____2___, в том числе детьми до 14 лет включительно 3____3______
1004 Число посещений в передвижной медицинский комплекс (далее- ПМК) всего 1_____1_____, в том числе детей до 14 лет включительно 2____2_____
1005 Мощность (число посещений в смену)
Поликлиники (поликлинического отделения 1 ____1_____; Детской поликлиники 2 ____2___; Женской консультации 3 ___3____;

1003 Травмпункттердің саны 1 _____________1 ____, травматологиялық пункттерге бару саны, барлығы 2 __2, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда 3__ 3______.
1004 Жылжымалы медициналық кешендер (ЖМК) қаралу саны, барлығы 1 ______ 1, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда 2 __2.
1010 Қуаттылығы (бір ауысымда келушілер саны)
Емханалар (емханалық бөлімшелер 1 _______1; Балалар емханасы 2 _____2__; Әйелдер консультациясы 3 ____3___;

Раздел 4. Работа лечебно-вспомогательных отделений (кабинетов)
4201 Деятельность радиологического отделения (кабинета лучевой терапии)
Число больных, закончивших лучевую терапию 1____, в том числе короткофокусную 2_______, дистанционную гамматерапию 3____, лечение радиоактивными препаратами: закрытыми 4____, из общего числа больных, закончивших лечение, лечение больных с неопухолевыми заболеваниями 5____.
4202 Деятельность кабинета лазерной терапии
Число больных, закончивших лечение: всего 1___, в том числе желудочно-кишечного тракта 2___, сердечно-сосудистой системы 3____, дыхательной системы 4___, опорно-двигательного аппарата 5___, гинекологических 6____, центральной нервной системы 7___, эндокринной системы 8_____, мочеполовой системы (кроме гинекологических) 9_____, прочих 10____.
4601 Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета)
Число лиц, закончивших лечение 1___, в том числе в поликлинике и на дому 2___; число отпущенных процедур, всего 3___, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4___, на дому 5_____, кроме того, число лиц получивших массаж 6______.
4701 Деятельность кабинета лечебно-физической культуры
Число лиц, закончивших лечение 1____, в том числе в поликлинике и на дому 2___; число отпущенных процедур, всего 3__, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4______, на дому 5___.
4801 Деятельность кабинета рефлексотерапии
Число лиц, закончивших лечение 1____в том числе. В поликлинике 2___ число отпущенных процедур 3___, в том числе. В поликлинике 4____.
4802 Деятельность отделений гемодиализа
Число диализных мест 1____, число проведенных гемодиализов 2___.в том. числе. В поликлинике 3______.
4803 Деятельность отделений гемосорбции
Число мест в отделении 1___. Число проведенных процедур 2___в том числе. В поликлинике 3____.
4804 Деятельность отделений гипербарической оксигенации
Число барокамер, всего 1__, в том числе действующих 2__.число проведенных сеансов 3____ в том числе поликлинике 4____.
4805 Логопедическая помощь

4-бөлім. Емдеу-қосалқы бөлімшелердің (кабинеттерінің) жұмысы
4201 Радиологиялық бөлімшенің (сәулелі терапия кабинетінің) қызметі
Сәулелік терапияны аяқтаған науқастардың саны 1______________, оның ішінде қысқа фокустық терапияны 2________________, қашықтан гамматерапияны 3____________, радиоактивті препараттармен емдеу: жабық 4_____________, сәулелік терапияны аяқтаған науқастардың жалпы санынан, ісік емес аурулары бар науқастар 5___________.
4202 Лазерлік терапия кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған науқастардың саны: барлығы 1___________, оның ішінде асқазан - ішек трактісі 2__________, жүрек-қан жүйесі 3______, тыныс алу жүйесі 4__________, тірек-қимыл аппараты 5_________, гинекологиялық 6____________, орталық нерв жүйесі 7______, эндокриндік жүйе 8________, несеп шығару және жыныс жүйесі (гинекологиядан басқа) 9_____________________, басқалар 10____________________.
4601 Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1___________, оның ішінде емханада және үйде 2__________________; жасалған емдеу ем шаралардың саны, барлығы 3___________, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4__________, үйде 5__________________, одан басқа, массаж алған адамдардың саны 6__________________.
4701 Емдік дене шынықтыру кабинетінің қызметі
Емді аяқтаған адамдардың саны 1____________, оның ішінде емханада және үйде 2___________________; жасалған ем шаралардың саны, барлығы 3____, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4_________, үйде 5__________________.
4801 Рефлекстік терапия кабинетінің қызметі
Емді аяқтаған адамдардың саны 1_______, оның ішінде емханада 2_____ Жасалған ем шаралардың саны 3____________, оның ішінде емханада 4_____.
4802 Гемодиализ бөлімшелерінің қызметі
Диализ орындарының саны1________, жүргізілген гемодиализдердің саны 2__________оның ішінде емханада 3______________.
4803 Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі
Бөлімшедегі орындардың саны 1______. Жасалған ем шаралардың саны 2________, оның ішінде емханада 3______________.
4804 Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі
Барокамералар саны, барлығы 1____, оның ішінде қолданыстағы 2____. Өткізілген сеанстардың саны 3___, оның ішінде емханада 4____.
4805 Логопедтік көмек

детей, умерших в возрасте 7 дней-11месяцев 29 дней . . . . . . . . . . .
04
Число вскрытий мертворожденных. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
05
Вскрыто новорожденных, родившихся при сроке беременности 22-27 недель. .
06
4501 Число обслуживаемых организаций 1 ___1___, в том числе самостоятельных поликлиник (амбулаторий) 2 ___2____число патологогистологических исследований секционного материала 3 ___#3______,
Число патологогистологических исследований операционного и биопсийного материала у больных, всего 4 ___4_____, в том числе из поликлиники 5 ____5______.

7 күн 11 ай 29 күн аралығында қайтыс болған балалар. . . . . . . . . . .
04
Өлі туғандарды ашып-қарау саны..........................
05
жүктіліктің 22-27 апта мерзімінде туған нәрестелер ашып-қаралды
06
4501 Қызмет көрсетілетін ұйымдар саны 1 ____1__, соның ішінде жеке емханалар (амбулаториялар) 2 _____2__, секциялық материалдарды патологиялық-гистологиялық зерттеулер саны 3 _______3_____, науқастардың операциялық және биопсиялық материалдарын патологиялық-гистологиялық зерттеулер саны, барлығы 4 _______4_, соның ішінде емханадан 5 _____________5___

Раздел 6-1. Работа лечебно-вспомогательных (платных) хозрасчетных отделений (кабинетов).
5000 Деятельность кабинета лазерной терапии.
Число больных, закончивших лечение:
Всего 1____1___, в том числе желудочно-кишечного тракта 2__2___, сердечно-сосудистой системы 3__#3____, дыхательной системы 4___4___, опорно-двигательного аппарата 5___5___, гинекологических 6___#6___ центральной нервной системы 7___7___, эндокринной системы 8___8_____, мочеполовой системы (кроме гинекологических) 9____9_____, прочих 10____10____.
5100 Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета).
Число лиц, закончивших лечение 1___1___, в том числе в поликлинике и на дому 2___2___;
Число отпущенных процедур, всего 3____3___, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4___4_на дому 5____5_____, кроме того, число лиц получивших массаж 6___6______
5101 Деятельность кабинета лечебно-физической культуры
Число лиц, закончивших лечение 1___1____, в том числе в поликлинике и на дому 2__2___;
Число отпущенных процедур, всего 3__3__, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4___4______, на дому 5___5___.
5102 Деятельность кабинета рефлексотерапии
Число лиц, закончивших лечение 1__1____, в том числе в поликлинике 2___2___ число отпущенных процедур 3___3___, в том числе в поликлинике 4___4____.
5103 Деятельность отделений гемодиализа.
Число диализных мест 1___1____, Число проведенных гемодиализов 2___2___.в том числе в поликлинике 3__3______
5104 Деятельность отделений гемосорбции.
Число мест в отделении 1__1___. Число проведенных процедур 2__2___в том числе в поликлинике 3___#3____
5105 Деятельность отделений гипербарической оксигенации.
Число барокамер, всего 1__1__, в том числе действующих 2__2__. Число проведенных сеансов 3___3____ в том числе поликлинике 4____4____
5106 Логопедическая помощь
Число больных, закончивших занятия с логопедами 1__1___, в том числе детей до 14 лет включительно 2___ в том числе в поликлинике 3___3____
Раздел V-1. Работа диагностических (платных) хозрасчетных отделений
5107 Рентгенодиагностическая работа (включая профилактические осмотры).
Наименование
№ строки
Всего
в том числе
органов грудной клетки
органов пищеварения
костно-суставной системы
мочеполовой системы
прочие
А
Б
1
2
3
4
5
6
Рентгенологические исследования. . .
01
просвечиваний. . . . . . . . . . . . . . . . .
02
Х
рентгенограмм . . . . . . . . . . . .
03
электрорентгенограмм. . . . . . . . . . .
04
диагностических флюорограмм. . . .
05
маммограмм
06
Х
Х
Х
Х
специальных исследований всего:
07
из них ангиографии
08

6-1-бөлім. Емдік-қосалқы (ақылы) шаруашылық есептегі бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы
5000 Лазерлік терапия кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған науқастардың саны: Барлығы 1_________1__, оның ішінде асқазан-ішек жолдары 2_________2___, жүрек-тамыр жүйесі 3______3__, тыныс алу жүйесі 4_______4___, тірек-қимыл аппараты 5_______5__, гинекологиялық 6________6____, орталық нерв жүйесі 7_____7_, эндокринді жүйе 8_______8_, зәр шығару және жыныс жүйесі (гинекологиядан басқа) 9_________________9____, өзгелер 10________________10____.
5100 Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1______1_____, оның ішінде емханада және үйде 2____________2______, жасалған ем шаралардың саны, барлығы 3________3___, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4_______4___, үйде 5___5, одан басқа, массаж алған адамдардың саны 6________________6__.
5101 Емдік- дене шынықтыру кабинетінің қызметі
Емді аяқтаған адамдар саны 1________1____, оның ішінде емханада және үйде 2____________2__, жасалған ем шаралардың саны,барлығы 3___3_, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4________4_, үйде 5___________5__.
5102 Рефлекс терапия кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1____1___, оның ішінде емханада 2____2_, жасалған емдеу шараларының саны 3__________3__, оның ішінде емханада 4 ______4___
5103 Гемодиализ бөлімшелерінің қызметі
Диализдік орындардың саны 1_______1_, жүргізілген гемодиализдердің саны 2______2____, оның ішінде емханада 3_______3___.
5104 Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі
Бөлімшедегі орындардың саны 1____1__. Жасалған ем шаралардың саны 2______2__, оның ішінде емханада 3__________3____.
5105 Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі
Барокамералар саны, барлығы 1__1__, оның ішінде қолданыстағы 2___2_. Жұргізілген сеанстардың саны 3___, #3оның ішінде емханада 4____4.
5106 Логопедтік көмек
Логопед жүргізген сабақтарды аяқтаған науқастардың саны 1___1, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда 2___2_, оның ішінде емханада 3__3_.
5-1-бөлім. Диагностикалық (ақылы) шаруашылық есептегі бөлімшелер жұмысы
5107 Рентгендік диагностикалық жұмыс (профилактикалық қарап тексеруді қоса алғанда)
Жолдың №
Барлығы
Оның ішінде
кеуде жасушалары ағзалары
ас қорыту ағзалары
сүйек буын жүйесі
Несеп шығару жүйесі
өзгелер
А
Б
1
2
3
4
5
6
Рентгенологиялық зерттеулер..............
01
сәулелендіру............
02
Х
рентгенограммалар . . . . . . . . . . . . .
03
электрорентгенограммалар. . . . . . . . . . .
04
диагностикалық флюорограммалар . . . .
05
маммограммалар
06
Х
Х
Х
Х
арнайы зерттеулер, барлығы:
07
оның ішінде ангиография
08

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет организации здравоохранения".
2. Таблица 1001. Отделения (кабинеты): в графе А указывается название кабинетов, вспомогательных отделении, пунктов, лаборатории и другие, заполняются путем подчеркивания соответствующей строки. Кабинеты по строкам 1-41 и 46, 66, 68.1, 68.2, 68.3 указываются только при наличии их в амбулаторно-поликлинических организациях.
3. В графе Б указывается порядковый номер строк.
4. В графе 1 указывается число организации имеющие кабинеты, вспомогательные отделения, пункты, лаборатории и др.
5. Таблица 1002. Передвижные установки: в графе А указывается наименование передвижных установок, в графе Б указывается порядковый номер строк, в графе 1 указывается количество передвижных установок.
6. Таблица 1003 – в графе 1 указывается число травмпунктов, в графе 2 указывается число посещений травматологических пунктов, в графе 3 – в том числе детьми до 14 лет включительно из графы 2.
7. Таблица 1004 – в графе 1 указывается число посещений в ПМК всего, в графе 2 – в том числе детьми до 14 лет включительно из графы 1.
8. Таблица 1005 Мощность (число посещений в смену): в графе 1 указывается мощность поликлиники (поликлинического отделения),в графе 2 – мощность детской поликлиники, в графе 3 – мощность женской консультации, в графе 4 – мощность диспансерного отделения (больницы, диспансера).
9. Таблица 1100. Штатные должности организации на конец отчетного года:
1) в графе А указывается наименование должности;
2) в графе Б – порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число штатных должностей в целом по организации, согласно штатному расписанию;
4) в графе 2 указывается число занятых должностей в целом по организации, согласно платежной ведомости за декабрь месяц;
5) в графе 3 указывается число штатных должностей в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 1;
6) в графе 4 указывается число занятых должностей в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 2;
7) в графе 5 указывается число физических лиц врачей в целом по организации – основных работников на занятых должностях согласно платежной ведомости за декабрь месяц;
8) в графе 6 указывается число физических лиц врачей в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 5.
10. Таблица 1103 – в графе 1 указывается число физических лиц специалистов с высшим немедицинским образованием – основных работников, занимающих должности врачей – лаборантов, в графе 2 – число врачей - статистиков, в графе 3 указывается число врачей по лечебной физкультуре, в графе 4 – число врачей-психологов.

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымының есебі" әкімшілік деректер нысандарын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды..
2. 1001-кесте. Бөлімше (кабинеттер): А бағанында қосалқы бөлімшелер, пункттер, зертханалар және басқалары көрсетіліп, жолды сызу арқылы толтырылады. 1-41 және 46, 66, 67.1, 67.2, 67.3 жолдарындағы кабинеттер амбулаториялық-емханалық ұйымдарда болған кезде ғана көрсетіледі.
3. Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
4. 1 -бағанда кабинеттердің, қосалқы бөлімшелердің, пункттердің, зертханалар мен басқаларының саны беріледі.
5. 1002-кесте. Жылжымалы қондырғылар: А бағанында жылжымалы қондырғының атауы көрсетіледі, Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1-бағанда жылжымалы қондырғылардың саны беріледі.
6. 1003-кесте – 1- бағанда травмпункттердің саны көрсетіледі, 2 - бағанда травматологиялық пункттерге бару саны көрсетіледі, 3 -бағанда– соның ішінде 2 - бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда.
7. 1004-кесте –1 -бағанда ЖМК бару, 2 -бағанда – соның ішінде 1-бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғандағы саны көрсетіледі.
8. 1005-кесте. Қуаттылығы (бір ауысымдағы бару саны): 1-бағанда емхананың (емханалық бөлімшенің) қуаттылығы, 2 - бағанда – балалар емханасының қуаттылығы, 3-бағанда – әйелдер консультациясының қуаттылығы, 4-бағанда –диспансерлік бөлімшелердің (ауруханалар, диспансерлер) қуаттылығы көрсетіледі.
9. 1100-кесте. Есепті жылдың соңында ұйымның штат лауазымдары:
1) А бағанында лауазымның атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда– жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда штаттық кестеге сәйкес, ұйым бойынша жалпы алғандағы штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда желтоқсан айындағы төлемдік тізімдемеге сәйкес, жалпы ұйым бойынша бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда штаттық лауазымдардың, соның ішінде емханадағы (амбулаториядағы), диспансердегі консультациядағылардың 1 -бағандағы саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 2 - бағаннан лауазымдардың, соның ішінде емханадағы (амбулаториядағы), диспансердегі консультациядағылардың саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда дәрігерлердің ұйым бойынша жалпы алғандағы жеке тұлғаларының - желтоқсан айындағы төлемдік тізімдемеге сәйкес, лауазымдардағы негізгі жұмыскерлердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда дәрігерлердің емханадағы (амбулаториялардағы), диспансердегі консультациядағылардың, 5 -бағандағы кеңестердегі жеке тұлғаларының саны көрсетіледі.
10. 1103-кесте – 1- бағанда медициналық емес жоғары білімі бар мамандар жеке тұлғалардың саны – зертханашы дәрігер лауазымдағы негізгі жұмыскерлер саны, 2- бағанда – статистик – дәрігерлер саны, 3-бағанда емдік дене шынықтыру дәрігерлер саны, 4 - бағанда психолог дәрігерлер саны көрсетіледі.

11. Таблица 1104. Штатные должности организаций на хозрасчете: в графе А указывается наименование должности, в графе Б указывается порядковый номер строк, в графе 1 указывается число штатных должностей в целом по организации, в графе 2 указывается число занятых должностей в целом по организации, в графе 3 указывается число физических лиц на занятых должностях. Данные этой таблицы не входят в таблицу № 1100.
12. Раздел 2. Деятельность поликлиники (амбулатории), диспансера, консультаций. Таблица 2100. Работа врачей поликлиники (амбулатории), диспансера, консультаций:
1) в графе А указываются наименования врачей по всем специальностям;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указываются сведения об общем числе посещений (включая профилактические и по поводу скрининговых осмотров), сделанных в организации к врачам всех специальностей;
4) в графе 2 указывается число посещений детей 0-14 лет включительно из графы 1;
5) в графе 3 указывается число посещений детей 15-17 лет включительно из графы 1;
6) в графе 4 указывается число посещений взрослых 18 лет и старше из графы 1;
7) в графе 5 указывается сведения об общем числе посещений сделанных в организации к врачам всех специальностей по поводу заболеваний пациентами;
8) в графе 6 указывается число посещений детей 0-14 лет включительно из графы 5;
9) в графе 7 указывается число посещений детей 15-17 лет включительно из графы 5;
10) в графе 8 указывается число посещений взрослых 18 лет и старше из графы 5;
11) в графе 9 указывается сведения об общем числе посещений сделанных врачами всех специальностей на дому;
12) в графе 10 указывается сведения об общем число посещений детей до 14 лет включительно врачами на дому, из 9 графы;
13) в графе 11 указывается сведения число посещений детей до 14 лет включительно врачами на дому по поводу заболеваний, из 10 графы.
13. Таблица 2101 – в графе 1 указываются посещения к врачам хозрасчетных отделений, в графе 2 – посещения сельскими жителями.
14. Таблица 2102 – в графе 1 указываются посещения иногородними, в графе 1 –посещения иностранцами.
15. Таблица 2103. Выдано данной организацией по поводу смерти на дому (без ФАП, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения):
1) в 1 графе А указывается наименование организации;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается количество всех выданных свидетельств о смерти;
4) в графе 2 указывается количество выданных свидетельств о смерти детям в возрасте до 1 года;
5) в графе 3 указывается количество выданных свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам.

11. 1104-кесте. Шаруашылық есептегі ұйымдардың штаттық лауазымдары: А бағанында лауазымның атауы көрсетіледі, Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1-бағанында жалпы ұйым бойынша штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі, 2-бағанда жалпы ұйым бойынша лауазымдардағы саны көрсетіледі, 3 - бағанда лауазымдардағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
12. 2 -бөлім. Емхана (амбулатория), диспансер, консультация қызметі.
2100-кесте. Емхана (амбулатория), диспансер, консультация дәрігерлерінің жұмыстары:
1) А бағанында дәрігерлердің барлық мамандықтар бойынша атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда ұйымдағы барлық мамандық дәрігерлеріне жасалған (профилактикалық және скринигтік бойынша қарап тексеруді қоса алғандағы) қарап-тексерудің жалпы саны бойынша мәліметтер көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан қоса алғанда 0-14 жастағы балалардың бару саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағаннан қоса алғандағы 15-17 жастағы балалардың бару саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1- бағаннан қоса алғаннан 18 жас және одан үлкен ересектердің барун қоса алғанда көрсетіледі;
7) 5-бағанда пациенттердің аурулары бойынша ұйымның барлық мамандық дәрігерлеріне барудың жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 6-бағанда 5-бағанда қоса алғанда 0-14 жастағы балалардың бару саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 5-баған қоса алғанда 15-17 жастағы балалардың бару саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 5-бағаннан 18 жас және одан жоғары ересектердің бару саны көрсетіледі;
11) 9-бағанда барлық мамандық дәрігерлерінің үйге келу саны туралы жалпы мәліметтер көрсетіледі;
12) 10-бағанда 9 -бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларға дәрігерлердің үйге келуінің жалпы саны жөніндегі мәліметтер көрсетіледі;
13) 11-бағанда 10 -бағаннан 14 жасқа дейінгі балалардың аурулары бойынша дәрігерлердің үйге келу саны туралы мәлімет көрсетіледі.
3. 2101 – кесте 1-бағанда шаруашылық есептегі бөлімшелердің дәрігерлеріне бару, 2 бағанда – ауыл тұрғындарының баруы көрсетіледі.
14. 2102- кесте – 1-бағанда басқа қалалық, 1-бағанда – шетелдіктердің,баруы саны көрсетіледі.
15. 2103-кесте. Осы ұйымда үйдегі өлімге байланысты берілген куәліктер. (ФАП, ФП, МП–сыз және жеке үй-жай жоқ МЖ):
1) А 1-бағанда ұйымның атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда қайтыс болу туралы барлық куәліктердің берілген саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1 жасқа дейінгі балаларға берілген қайтыс болу туралы куәліктің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жүкті, босатын және босанатын әйелдерге берілген қайтыс болу туралы куәліктердің саны көрсетіледі.

16. Таблица 2400. Родовспоможение на дому (без ФАП, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения)
1) в 1 графе А указывается наименование организации.
2) в графе Б указывается порядковый номер строк.
3) в графе 1 указывается количество всех родившихся живыми.
4) в графе 2 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте 0-6 суток.
5) в графе 3 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте 7-27 суток.
6) в графе 4 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте от 28 дней до 1 года.
7) в графе 5 указывается количество родившихся мертвыми антенатально.
8) в графе 6 указывается количество родившихся мертвыми интранатально.
17. В таблице 2401 указываются сведения о родах на дому:
1) в графе 1 указывается число родов на дому, всего;
2) в графе 2 указывается число родильниц (из 1 графы) без последующей госпитализации;
3) в графе 3 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, из них родившихся живыми;
4) в графе 4 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, в том числе недоношенными;
5) в графе 5 указываются сведения о новорожденных, умерших в возрасте 0-6 суток;
6) в графе 6 указываются сведения о новорожденных, родившихся мертвыми;
7) в графе 7 указываются сведения о новорожденных, из родившихся мертвыми, в том числе недоношенными;
8) в графе 8 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, из них вакцинировано против туберкулеза;
9) данные таблицы 2401, 1 строка 2 графа меньше или равно сумме граф 3 плюс 6 таблицы 2401 1 строки.
18. Таблица 2512 – в графе 1 указывается число всех осмотренных на туберкулез, в графе 2 отдельно из графы 1 показываются число детей 0 -14 лет, обследованных на туберкулез.
19. Таблица 2513–в графе 1 указывается число всех обследованных с целью выявления больных сифилисом, в графе 2 – в том числе с использованием микрореакции преципитации, в 3 графе – в том числе с использованием комплекса серологических реакций РСК (реакция Вассермана).
20. Таблица 2610.Применение контрацепции:
1) в 1 графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех женщин, использующих контрацепцию;
4) в графе 2 указывается число женщин, использующих внутриматочные средства;
5) в графе 3 указывается число женщин, использующих гормональные средства;
6) в графе 4 указывается число женщин, использующих из 3 графы в том числе оральные гормональные средства;

16. 2400-кесте. Үйде босану (ФАП, ФП, МП және жеке үй-жайы жоқ МЖ)
1) А 1- бағанда ұйымның атауы көрсетіледі.
2) Б бағанда жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
3) 1-бағанда барлық тірі туғандардың саны көрсетіледі.
4) 2-бағанда барлық тірі туғандардан 0-6 тәулік аралығында шетінегендердің саны көрсетіледі.
5) 3-бағанда барлық тірі туғандардан 7-27 тәулік аралығында қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
6) 4-бағанда барлық тірі туғандардың 28 күннен 1 жасқа дейінгі аралықта қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
7) 5-бағанда антенаталды өлі туғандардың саны көрсетіледі.
8) 6-бағанда интранаталды өлі туғандардың саны көрсетіледі.
17. 2401-кестеде үйде босану туралы мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда үйде босанудың барлық саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда (1-бағаннан) кейіннен емдеуге жатпай босанған әйелдің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда туғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдерден тірі туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 4-бағанда туғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдерден, соның ішінде шала туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) 5-бағанда 0-6 тәулікте шетінеген нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) 6-бағанда өлі туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі
7) 7-бағанда өлі, соның ішінде шала туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 8-бағанда босанғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдердің туберкулезге қарсы вакцина алған жаңа туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 2401-кестенің мәліметтері, 2-бағанның 1 -жолдың 2401 кестесінің 3+6 бағанының сомасынан төмен немесе оған тең болуы қажет.
17. 2512-кесте – 1-бағанда туберкулезге қарап-тексерілгендердің барлық саны, 2- бағанда 1- бағаннан бөлек туберкулезге қаралған 0-14 жастағы балалардың саны көрсетіледі.
18. 2513-кесте – 1 - бағанда мерезбен ауратындарды анықтау мақсатында қарап-тексерілгендердің барлығы, соның ішінде 2 - бағанда – преципитация микрореакциясын пайдалану арқылы, соның ішінде 3 - бағанда – (Вассерман реакциясы) РСК серологиялық реакциясы кешенін пайдалану саны көрсетіледі;
20. 2610-кесте. Контрацепцияны қолдану:
1) А 1 -бағанында көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда контрацепцияны пайдаланатын барлық әйелдердің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жатыр ішілік заттарды пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда гормонды дәрі-дәрмекті пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 3 -бағаннан, соның ішінде ішке қабылдайтын гормондық заттарды пайдаланатын әйелдер саны көрсетіледі;

7) в графе 5 указывается число женщин, использующих из 3 графы в том числе инъекционные гормональные средства;
8) в графе 6 указывается число женщин, использующих спермициды;
9) в графе 7 указывается число женщин, использующих барьерные контрацепции;
10) в графе 8 указывается число женщин, использующих из 7 графы в том числе презервативы;
11) графа 1 равна 2 плюс 3 плюс 6 плюс 7 по всем строкам.
21. Таблица 2700. Работа стоматологического (зубоврачебного) кабинета:
1) в 1 графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех посещений стоматологов и зубных врачей;
4) в графе 2 указывается в том числе число первичных посещений;
5) в графе 3 указывается число всех санированных в порядке плановой санации и по обращению;
6) в графе 4 указывается число профилактических посещений в порядке плановой санации;
7) в графе 5 указывается число профилактических посещений из числа осмотренных нуждалось в санации;
8) в графе 6 указывается число профилактических посещений санировано из числа выявленных при плановой санации;
9) данные 1 графы по всем строкам больше данных 2 графы;
10) данные 4 графы по всем строкам больше данных 5 графы;
11) данные 5 графы по всем строкам больше данных 6 графы.
22. В таблице 2701 показывается сведения о зубопротезной работе:
1) в графе 1 указываются сведения о числе лиц, получивших зубные протезы – всего;
2) в графе 2 указывается в том числе число сельских жителей получивших зубные протезы;
3) в 3 графе сведение о том, сколько изготовлено одиночных коронок;
4) в 4 графе сведение о том, сколько изготовлено мостовидных протезов;
5) в графе 5 указывается число коронок в них;
6) в 6 графе сведение о том, сколько изготовлено съемных протезов;
7) в 7 графе сведение о том, сколько изготовлено единиц металлокерамики и фарфора;
8) данные графы 5 может быть больше графы 4.
23. Таблица 2702 – в графе 1 показывается число лиц, получивших ортодонтическое лечение – всего, в графе 2 показывается из них число детей, получивших ортодонтическое лечение.
24. Таблица 2800. Хирургическая работа амбулаторно-поликлинических организаций (подразделения):
1) в 1 графе А указывается наименование операций;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число операций, выполненных в поликлинической организации (подразделении);
4) в последующих строках указываются отдельные группы операций, из которых в том числе выделяются некоторые виды операций;

7) 5-бағанда 3-бағаннан соның ішінде инъекциялық гормондық заттарды пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда спермицидтерді пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда барьерді контрацепцияны пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 7-бағаннан, соның ішінде призервативтерді пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
11) барлық жолдар бойынша 1 баған = 2+3+6+7-ге тең..
20. 2700- кестеде стаматологиялық кабинеттің (тіс емдеу) жұмысы:
1) А бағанда көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдарының реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда стоматологтар және тіс дәрігерлеріне барудың барлық саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда соның ішінде алғашқы бару саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жоспарланған санация және өтініш бойынша оңалту тәртібімен барлық емделгендер саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда жоспарланған оңалту тәртібімен алдын алу мақсатында келгендер саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда алдын алуға келушілер арасында оңалтуды қажет еткендер саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда алдын алуға келушілер арасынан жоспарланған оңалту кезінде емделгендер саны көрсетіледі
9) 1 - баған деректері барлық жолдар бойынша 2- баған деректерінен артық болады;
10) 4- баған деректері барлық жолдар бойынша 5- баған деректерінен артық болады;
11) 5 баған деректері барлық жолдар бойынша 6- баған деректерінен артық болады;
21. 2701 кестеде тіс протездерінің жұмысы туралы мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда протездерді алған тұлғалардың саны туралы ақпараты көрсетіледі - барлық;
2) 2-бағанда протездерді алған оның ішінде ауыл тұрғындарының саны көрсетілген;
3) 3-бағанда қанша жалғыз қаптама жасалғаны туралы мәліметтер;
4) 4 -бағанда қанша көпір тәрізді протездер жасалғаны туралы мәліметтер;
5) 5-баған олардағы протез саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда қанша алмалы-салмалы тіс протездері жасалғаны туралы мәліметтер;
7) 7-бағанда қанша металло керамикалы және фарфор бірліктері жасалынғаны туралы мәлімет;
8) 5-бағанның деректері 4-бағаннан көп болуы мүмкін.
23. 2702- кестесде – 1 -бағанда ортодонтиялық емдеу алған адамдардың саны көрсетіледі– барлығы, 2-бағанда олардың ішінен ортодонтиялық емдеу алған балалардың саны көрсетілген;
24. 2800-кестеде амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (бөлімшелердің) хирургиялық жұмысы:
1) А бағанда операциялар атауы көрсетіледі;
2) B бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда емханалық ұйымда (бөлімшелерде) жасалған операцияның саны көрсетіледі;
4) одан арғы жолдарда операцияның кейбір түрлері көрсетіледі, соның ішінде, кейбір операциялардың түрлері бөлінеді;

5) сумма чисел по строкам 2.0, 3.0, 4.0.... 11.0, в которых указываются группы операций, равна числу в строке 1 "всего".
25. Таблица 2801– в графе 1 указываются сведения об общем числе оперированных больных, в графе 2 указывается из них число оперированных детей до 14 лет включительно.
26. Раздел 3. Деятельность стационара Таблица 3100. Коечный фонд и его использование:
1) в 1 графе А указывается наименование профиля коек;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в 1 графе указывается число коек на конец отчетного года;
4) в графе 2 указывается число среднегодовых коек;
5) в графе 3 указывается общее число поступивших больных в стационар;
6) в графе 4 указывается число поступивших сельских жителей из графы 3;
7) в графе 5 указывается число поступивших детей из графы 3;
8) в графе 6 указывается число выписанных больных из стационара;
9) в графе 7 указывается число умерших в стационаре;
10) в графе 8 указывается число проведенные всеми больными койко-дней;
11) в графе 9 указывается из графы 8 проведенные больными койко-дней сельскими жителями;
12) по строкам 105 и 106 "Всего" указывается число коек, движение больных и использование коечного фонда в целом по стационару;
13) в последующих строках в порядке и с нумерацией строк, предусмотренной в прилагаемом к отчету перечне профилей коек, записываются суммарные сведения по профилям коек, выделение которых в данной больнице предусмотрено сметой, в соответствии с внутренним приказом организации здравоохранения;
14) отдельными строками записываются койки, выделенные специально для обслуживания детей;
15) сумма строк 1 -39, 41-45,50, 52-84 равна строке 85 – "всего" по всем графам;
16) сумма строк 85, 87, 88, 89 равна строке 105;
17) если в течении года было произведено временное или постоянное перепрофилирование коек, сведения о свернутых койках и их использовании указываются отдельной строкой по соответствующему профилю коек, при этом в графе 1 проставлен прочерк, если перепрофилирование сохранилось на конец года, а в графе 2 - среднегодовое число фактически развернутых коек этого профиля;
18) данные 3 графы по всем строкам указываются больше, чем в графах 4 и 5 по отдельности;
19) данные 8 графы по всем строкам указываются больше, чем в графах 9;
20) строка 105 по всем графам равна сумме строк 85, 87-89;
21) строка 106 по всем графам равна сумме строк 86 и 90.

5) жолдар бойынша сандар сомасы 2.0, 3.0, 4.0, 11.0 онда операцияның топтары көрсетілген, ол 1- қатар "Барлығы" санына тең болады.
25. 2801 кестеде – 1- бағанда жалпы операция жасалған науқастар саны туралы мәлімет көрсетіледі, 2- бағанда оның ішінде 14 жасқа дейінгі операция жасатқан балалар саны көрсетіледі.
26. 3- бөлім. 3100 кесте стационар қызметі. Төсек қоры және оны пайдалану:
1) А бағанда төсек бейінінің атауы көрсетіледі;
2) B бағанда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда есепті жылдың соңындағы төсек саны көрсетіледі;.
4) 2-бағанда төсектің орташа жылдық саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда стационарға келіп түскен науқастардың жалпы саны көрсетілген;
6) 4-бағанда 3-бағаннан келіп түскен ауыл тұрғындарының саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда 3-бағаннан келіп түскен балалардың саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда стационардан шығарылған науқастардың саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда стационарда қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда барлық науқастардың жатқан төсек- күн саны көрсетіледі;
11) 9-бағанда 8-бағаннан алынған ауыл тұрғындарының жұмсалған төсек-күн саны көрсетіледі;
12) 105 және 106-жолдар бойынша стационар бойынша жалпы төсектер саны, "Барлығы", көрсетіледі пайдаланылған төсектер қоры мен науқастардың қозғалысы көрсетіледі;
13) тәртіппен одан арғы жолдарда және қоса берілетін төсек бейіні тізбесіне есепке көзделген қоса берілген төсек бейінін жолдарды нөмірлеумен сомалық мәлімет, төсек бейіні бойынша жазылады, оларды бөлу ауруханада сметада көзделген немесе жылдың аяғында жоғары тұрған денсаулық сақтау ұйымының ішкі бұйрығымен осы бекітіледі;
14) балаларға қызмет көрсету үшін арнайы бөлінген төсектер жеке жолдармен жазылады;
15) барлық бағандар бойынша 1 -39, 41-45,50,жолдардың сомасы 85 қатарымен тең болады - "барлығы";
16) барлық бағандар бойынша қатар сомасы 85,87,88,89 105 қатар сомасына тең болады;
17) егер бір жыл ішінде уақытша немесе тұрақты төсек-орынды қайта бейіндеу жүргізілсе, жабылған төсек және олардың пайдаланылуы туралы мәліметтер төсек бейіні бойынша жеке жолмен көрсетіледі, сонымен қатар егер қайта бейіндеу жыл аяғында сақталса 1 -бағанда сызықша қойылады, ал 2 – бағанда осы саланың нақты ашылған төсектердің жылдық орташа саны көрсетіледі.
18) 3-баған деректері барлық жолдар бойынша 4-бағаннан көп және 5-бағандар жеке-жеке болып көрсетіледі;
19) 8-баған деректері барлық жолдар бойынша 9-бағаннан артық болады;
20) 105-жол барлық бағандары бойынша 85, 87-89- жолдар сомасына тең;
21) 106-жол барлық бағандар бойынша 86 және 90 жолдар сомасына тең;

27. Таблица 3101 – в графе 1 указывается из числа выписанных (6 графа) число переведенных в другие стационары, в графе 2 показывается из графы 1 число новорожденных переведенные в другие стационары.
28. В таблице 3102 указываются сведения по хозрасчетным койкам:
1) в графе 1 указывается число хозрасчетных коек в бюджетных организациях на конец года;
2) в графе 2 указывается число среднегодовых хозрасчетных коек;
3) в графе 3 указывается число поступивших больных;
4) в графе 4 указывается число выписанных больных;
5) в графе 5 указывается число умерших больных;
6) в графе 6 указывается число проведенных всеми больными койко-дней.
29. Таблица 3103. Отделения в стационарах:
1) в 1 графе А указывается порядковый номер строк;
2) в 1 графе Б указывается наименование отделений;
3) в графе 1 указывается количество стационарных отделений, имеющихся в данной организации, без учета профиля коек;
4) в графе 2 из графы 1 количество отделений для детей до 14 лет;
5) данные 1 строки по всем графам равны сумме строк с 2 по 45.
30. Таблица 3200. Переливание крови, ее компонентов, препаратов и кровезаменителей:
1) в графе А указывается порядковый номер строк;
2) в графе Б указывается профиль койки;
3) в графе 1 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз продуктов цельной крови по каждому профилю отдельно;
4) в графе 2 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание продуктов цельной крови по каждому профилю отдельно;
5) в графе 3 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз эритроцитсодержащих компонентов по каждому профилю отдельно;
6) в графе 4 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание эритроцитсодержащих компонентов по каждому профилю отдельно;
7) в графе 5 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз концентрата тромбоцитов по каждому профилю отдельно;
8) в графе 6 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание концентрата тромбоцитов по каждому профилю отдельно;
9) в графе 7 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз плазмы всех видов по каждому профилю отдельно;
10) в графе 8 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание плазмы всех видов по каждому профилю отдельно;

27. 3101-кесте 1-бағанда басқа стационарға ауыстырылғандар саны (6-баған.) көрсетіледі, 2-бағанда басқа стационарға ауыстырылған жаңа туған нәрестелер саны 1-бағаннан көрсеткішінен алынған деректер.
28. 3102-кесте шаруашылық есептегі төсектер бойынша мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда жыл соңына бюджеттік ұйымдарда шаруашылық есептегі төсек саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда орташа жылдық шаруашылық есептегі төсек саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда келіп түскен науқастар саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда жазылып шыққан науқастар саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда қайтыс болған науқастардың саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда барлық науқастардың төсек-күн саны көрсетіледі.
28. 3103-кестеде. Стационарлардағы бөлімшелер:
1) 1-А баған жолдардың реттік нөмірі;
2) 1- Б бағанда бөлімшелерінің атауы көрсетіледі;
3) 1-бағанда төсектердің бейіні осы ұйымда бар стационарлық бөлімшелердің саны төсектердің бейінін есепке алынбай көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларға арналған бөлімшелердің саны;
5) 1 -жол деректері барлық бағандар бойынша 2-жолдан бастап-45 жол сомасына тең.
30. 3200-кесте, қан, оның компоненттерін, препараттарды, қан алмастырғыштарды құю:
1) А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) Б бағанында кереует бейіні көрсетіледі;
3) 1-бағанда 1.0-ден 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке жеке тұтас қан өнімдерінің құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1.0-ден бастап 5.2-жолдарды қосқанда дейін әрбір бейін бойынша жеке-жеке тұтас қан өнімдерін құюды алған реципиенттердің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке жеке құрамында эритроциттер бар компоненттердің құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1.0-ден бастап 5.2-жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке жеке құрамында эритроциттер бар компоненттерді құюды алған реципиенттердің саны жеке көрсетіледі;
7) 5-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке жеке тромбоциттер концентратының құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
8) 6-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке-жеке тромбоциттер концентратын жеке құюды алған реципиенттердің саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке-жеке барлық түрдегі плазманың құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
10) 8-бағанда 1.0-ден 5.2 жолға дейін әрбір бейін бойынша барлық түрдегі плазма құюды жеке алған реципиенттердің саны көрсетіледі;

11) в графе 9 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз криопреципитата по каждому профилю отдельно;
12) в графе 10 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание криопреципитата по каждому профилю отдельно;
13) по всем графам таблицы 3200 числа в строке 6.0 равны сумме чисел в строках 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0 за исключением строк 1.1, 3.1, 5.1, 5.2.
30-1. По всем графам таблицы 3200 указывается количество перелитых доз и реципиентов, завершивших лечение.
31. Таблица 3201. Число больных, получивших переливание аллогенных компонентов крови:
1) в графе А указывается порядковый номер строк;
2) в графе Б указывается профиль коек;
3) в графе 1 указывается количество больных, получивших переливание крови, ее компонентов по каждому профилю отдельно;
4) в графе 2 указывается количество больных, с посттрансфузионными осложнениями по каждому профилю отдельно;
5) по всем графам таблицы 3201 числа в строке 6.0 равны сумме чисел в строках 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0 за исключением строк 1.1, 3.1, 5.1, 5.2.
31-1. По всем графам таблицы 3201 указывается количество перелитых доз и реципиентов, завершивших лечение.
32. Раздел 4. Работа лечебно-вспомогательных и хозрасчетных отделений (кабинетов) Таблица 4201. Деятельность радиологического отделения (кабинета лучевой терапии):
1) в графе 1 указывается число всех больных, закончивших лучевую терапию;
2) в графе 2 указывается в том числе из графы 1 число короткофокусной терапии;
3) в графе 3 указывается в том числе из графы 1 число дистанционной гамматерапии;
4) в графе 4 указывается в том числе из графы 1 число лечений радиоактивными препаратами: закрытыми;
5) в графе 5 указывается число больных, закончивших лучевую терапию по поводу злокачественных новообразований и неопухолевых заболеваний.
33. Таблицы 4202, 5000. Деятельность кабинета лазерной терапии:
1) в графе 1 указывается число всех больных, закончивших лечение;
2) в графе 2 из графы 1 в том числе лечение желудочно-кишечного тракта;
3) в графе 3 из графы 1 в том числе лечение сердечно-сосудистой системы;
4) в графе 4 из графы 1 в том числе лечение дыхательной системы;
5) в графе 5 из графы 1 в том числе лечение опорно-двигательного аппарата;
6) в графе 6 из графы 1 в том числе лечение гинекологических органов;
7) в графе 7 из графы 1 в том числе лечение центральной нервной системы;
8) в графе 8 из графы 1 в том числе лечение эндокринной системы;
9) в графе 9 из графы 1 в том числе лечение мочеполовой системы;
10) в графе 10 из графы 1 в том числе лечение прочих органов;

11) 9-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке-жеке криопреципитаттың құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
12) 10-бағанда 1.0-ден бастап 5.2-жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке криопреципитат құюды алған реципиенттердің саны көрсетіледі;
13) 3200-кестенің барлық бағандары бойынша 6.0-жолдағы сандар 1.1, 3.1, 5.1, 5.2-жолдарды қоспағанда, 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0-жолдардағы сандардың қосындысына тең.
30-1. 3200-кестенің барлық бағандары бойынша қан құйылған дозалары мен емдеуді аяқтаған реципиенттердің саны көрсетіледі.
30. 3201-кестесі қан құйылған науқастардың саны:
31. Кесте 3201. Қанның аллогендік компоненттерін қан құю алған науқастардың саны:
1) А бағанда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) Б бағанында төсектердің бейіні көрсетіледі;
3) 1-бағанда әрбір бейін қан, оның компоненттерін саны бойынша жеке көрсетіледі;
4) 2-бағанда трансфузиядан кейінгі асқынулары бар науқастардың саны әрбір бейін бойынша жеке-жеке көрсетіледі;
5) 3201-кестенің барлық бағандары бойынша 6.0-жолдағы сандар 1.1, 3.1, 5.1, 5.2-жолдарды қоспағанда, 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0-жолдардағы сандардың санасына тең.
31-1. 3201-кестенің барлық бағандары бойынша қан құю дозаларының және емдеуді аяқтаған реципиенттердің саны көрсетіледі.
32. 4202, 5000-кесте.Радиологиялық бөлімше (сәулелік терапия кабинеті) қызметі:
1) 1-бағанда емдеуді аяқтаған барлық науқастардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда 1-бағаннан соның ішінде асқазан-ішек жолдарын емдеу;
3) 3-бағанда 1-бағаннан соның ішінде жүрек-қан жүйесін емдеу;
4) 4-бағанда 1-бағаннан соның ішінде тыныс алу жүйесін емдеу;
5) 5-бағанда 1-бағаннан соның ішінде тірек-қимыл аппаратын емдеу;
6) 6-бағанда 1-бағаннан соның ішінде гинекологиялық органдарды емдеу;
7) 7-бағанда 1-бағаннан соның ішінде орталық нерв жүйесін емдеу;
8) 8-бағанда 1-бағаннан соның ішінде эндокриндік жүйені емдеу;
9) 9-бағанда 1-бағаннан соның ішінде несеп-жыныс жүйесін емдеу;
10) 10-бағанда 1-бағаннан соның ішінде өзге де органдарды емдеу;

11) данные 1 графы равны сумме всех последующих граф 2-10.
34. Таблицы 4601, 5100. Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета):
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся амбулаторно и на дому;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся амбулаторно в поликлинике;
5) в графе 5 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся на дому;
6) в графе 6 указывается кроме того, число лиц, получивших массаж.
35. Таблицы 4701,5101. Деятельность кабинета лечебно-физической культуры:
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся в поликлинике и на дому;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся в поликлинике;
5) в графе 5 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся на дому.
36. Таблицы 4801,5102. Деятельность кабинета рефлексотерапии:
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся в поликлинике;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
37. Таблицы 4802, 5103. Деятельность отделения гемодиализа:
1) в графе 1 указывается число диализных мест в отделениях гемодиализа, а также в подразделениях стационара, где имеется аппарат "искусственная почка";
2) в графе 2 указывается число всех проведенных гемодиализов;
3) в графе 3 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
38. Таблицы 4803,5104. Деятельность отделений гемосорбции:
1) в графе 1 указывается число мест в отделениях гемосорбции;
2) в графе 2 указывается число всех отпущенных процедур;
3) в графе 3 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
39. Таблицы 4804,5105. Деятельность отделений гипербарической оксигенации: в графе 1 представляются сведения о числе барокамер, в графе 2 указывается в том числе число действующих барокамер, в графе 3 – число всех проведенных сеансов, в графе 4 – в том числе число сеансов, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
40. Таблицы 4805,5106. Логопедическая помощь:
1) в графе 1 указывается число лиц, закончивших лечение с логопедом;

11) 1-бағанның деректері кейінгі барлық 2-10-бағандардың сомасына тең.
33. 4601, 5100-кестелер. Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі;
1) 1-бағанда емдеуді аяқтаған барлық адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы санынан, амбулаторияда және үйде ем алғандар саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық жасалған емшаралардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда, соның ішінде, емханада амбулаторлық емделген науқастарға жасалған емшаралар саны көрсетіледі,
5) 5-бағанда соның ішінде, үйде ем алған науқастарға жасалған емшаралардың саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда одан басқа, массаж алған адамдардың саны көрсетіледі.
34. 4701,5101-кестелер. емдеу дене шынықтыру кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда барлық емді аяқтаған тұлғалардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы санынан, емханада және үйде емделген науқастар көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық жасалған емшаралардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, емханада ем алған жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі,
5) 5-бағанда, соның ішінде рәсімдер саны, үйде ем жасалған науқастар.
35. 4801,5102-кестелер. Рефлексотерапия кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда барлық емдеуді аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы санынан емханада ем жасалған науқастар көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық босатылған емшаралардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған ем шаралардың саны көрсетіледі;
37. 4802, 5103-кестелер. Гемодиализ бөлімшесінің қызметі:
1) 1-бағанда гемодиализ бөлімшелерде диализ орының саны, сондай-ақ стационардың "жасанды бүйрек" аппараты бар бөлімшелерінде;
2) 2-бағанда жасалған барлық гемодиализдер саны;
3) 3- бағанда оның ішінде, емханада науқастарға ем шаралардың саны көрсетіледі;
38. 4803,5104-кестелер. Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі:
1) 1-бағанда гемосорбция бөлімшелерінде орындар саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда барлық жасалған ем шараларының саны;
3) 3- бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны.
38. 4804,5105-кестелер. Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі:
1-бағанда мәліметтер ұсынылады, оның ішінде қолданыстағы барокамералар, 2-бағанда оның ішінде іске қосылған барокамералар саны, 3-бағанда – барлық өткізілген сеанстар саны, 4-бағанда – соның ішінде емханада ем алған науқастарға жасалған сеанстар саны көрсетіледі.
40. 4805,5106-кестелер. Логопедиялық көмек:
1) 1-бағанда логопедпен емді аяқтаған тұлғалардың саны көрсетіледі;

2) в графе 2 указывается в том числе число детей до 14 лет, закончивших лечение с логопедом;
3) в графе 3 указывается в том числе число лечений, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
41. Таблица 4806. Социально-психологическая помощь: в графе 1 указывается число всех обращений пациентов к социальному работнику, в графе 2 – в том числе число обращений детей до 14 лет к социальному работнику, в графе 3 – число медико-социальных консультаций.
42. Раздел 5. Работа диагностических отделений: в этот раздел включаются сведения об основных показателях деятельности рентгенологического, радиологического, ультразвукового и других лучевых методов исследования, отделений (кабинетов) дистанционно-диагностического, эндоскопического, функциональной диагностики, лабораторий, паталогоанатомического отделения.
43. Таблицы 4110,5107. Рентгенодиагностическая (включая профилактические осмотры):
1) в графе А указывается наименование рентгеновских исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее число выполненных исследований;
4) в графе 2 из общего числа указывается число рентгенологических исследований органов грудной клетки;
5) в графе 3 из общего числа указывается число рентгенологических исследований органов пищеварения;
6) в графе 4 из общего числа указывается число рентгенологических исследований костно-суставной системы;
7) в графе 5 из общего числа указывается число рентгенологических исследований мочеполовой системы;
8) в графе 6 из общего числа указывается число прочих рентгенологических исследований. К числу прочих исследований относятся снимки мягких тканей, молочных желез, снимки челюстно-лицевой области и зубов, исследования ЛОР-органов (включая снимки гортани, придаточных пазух носа, внутреннего уха), исследования головного и спинного мозга и т.д., которые не входят в графы 2-5;
9) число в графе1 равно сумме чисел в графах 2-6 (по все строкам таблицы).
44. Таблицы 4112, 5108 в графе 1 показывается число рентгенодиагностических исследований, выполненные амбулаторным больным.
45. Таблицы 4114, 5109. Рентгенологические профилактические исследования: в графе 1 указывается число выполненных профилактических флюорографических обследованиях органов грудной клетки – всего, в графе 2 показывается число обследований, сделанных детям до 14 лет включительно.
46. Таблицы 4115, 5110. Ультразвуковое исследование:
1) в графе А указывается наименование ультразвуковых исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех ультразвуковых исследований;

2) 2-бағанда соның ішінде логопедтен емін аяқтаған 14 жасқа дейін балалар саны көрсетіледі;
3) 3- бағанда оның ішінде, емханада алған науқастарға жасалған емдеу көрсетіледі
41. 4806-кесте. Әлеуметтік-психологиялық көмек: 1- бағанда әлеуметтік қызметкерге барлық пациенттердің өтініштерінің саны көрсетіледі, 2-бағанда – оның ішінде әлеуметтік қызметкерге 14 жасқа дейінгі балалар өтініштерінің саны, 3-бағанда –медициналық-әлеуметтік консультация саны.
42. 5 бөлім. Диагностикалық бөлімшелер қызметі: бұл бөлімге қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы рентгенологиялық, радиологиялық, ультрадыбыстық және басқа сәулелік зерттеу әдістерінің, бөлімшелердің (кабинеттердің) қашықтық-диагностикалық, эндоскопиялық, функционалдық диагностика, зертханалар, патологиялық-анатомиялық бөлімшелерінің мәліметтері қосылады.
43. 4110,5107-кестелер. Рентген-диагностикалық (профилактикалық қарап - тексеруді қоса алғанда):
1) А бағанда рентгендік зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда орындалған зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жалпы кеуде қуысы ағзаларының рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жалпы ас қорыту ағзаларының рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда жалпы сүйек-буын жүйесіне рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда жалпы несеп-жыныс жүйесінің рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда жалпы санынан өзге рентгендік зерттеулердің саны көрсетіледі. Өзге зерттеулер санына жұмсақ ет, сүт бездері, бет-жақ сүйек және тіс суреттері, ЛОР-ағзаларын зерттеу (соның ішінде, көмей мұрын қосалқы қуыстарының, ішкі құлақ), 2-5 бағанына кірмейтіндер бас және жұлын миының зерттеу және т.б..
9).1 бағанда саны 2-6-бағандарда сандардың сомасына тең (барлық кесте қатары).
44. 4112,5108-кестелер 1-бағанда амбулаториялық науқастарға жүргізілген рентген зерттеулер саны көрсетіледі.
45. 4114,5109-кестелер. Рентгенологиялық профилактикалық зерттеулер: 1-бағанда кеуде қуысы ағзаларының орындалған профилактикалық флюорографиялық зерттеулер саны көрсетіледі, барлығы 2-бағанда, 14 жасқа дейінгі балаларға жасағлан зерттеулер саны көрсетіледі.
45. 4115, 5110-кестелер. Ультрадыбыстық зерттеу:
1) А бағанда ультрадыбыстық зерттеулердің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық ультрадыбыстық зерттеу саны көрсетіледі;

4) в графе 2 указывается число ультразвуковых исследований, сделанных детям до 14 лет включительно;
5) в таблице 4115, строка 1 равна сумме чисел в строках с 2 по 14 по обеим графам.
47. Таблицы 4116, 5111. Деятельность кабинета компьютерной и магнитно-резонансной томографии:
1) в графе А указывается наименование исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех исследований компьютерной томографии;
4) в графе 2 указывается число всех исследований магнитно-резонансной томографии; указывается показывается число всех контрастных усилений компьютерной томографии;
5) в графе 4 указывается число всех контрастных усилений магнитно-резонансной томографии;
6) в графе 5 указывается число всех инвазивных процедур компьютерной томографии;
7) в графе 6 указывается число всех инвазивных процедур магнитно-резонансной томографии;
8) число строки 1 по всем графам равняется сумме чисел строки 2+7.
48. Таблицы 4203, 5112. Деятельность лабораторий радиоизотопной диагностики:
1) в графе 1 указывается общее количество сделанных радиодиагностических исследований, включая как инвиво, так и ин витро исследований больного;
2) в графе 2 указывается в том числе указывается количество сканирований (выполненных на различных видах сканерах) и сцинтиграфий (выполненных на гамма-камерах типа ГСГ);
3) в графе 3 указывается количество как динамических, так и статистических функциональных исследований (выполненных на многоканальных и одноканальных диагностических установках, дозкалибраторах).
49. Таблицы 4204,5113. Деятельность эндоскопических отделений (кабинетов):
1) в графе 1 указывается число всех эндоскопических исследований;
2) в графе 2 из графы 1 указывается число эзофагогастродуоденографий;
3) в графе 3 из графы 1 указывается число колоноскопий;
4) в графе 4 из графы 1 указывается число бронхоскопий;
5) в графе 5 из графы 1 указывается число ректороманоскопий;
6) в графе 6 из графы 1 указывается число фиброларингоскопий;
7) в графе 7 из графы 1 указывается число ретроградных панкрехолангиографий;
8) в графе 8 из графы 1 указывается число прочие эндоскопические исследования;
9) графа 1 равна сумме чисел в графах 2-8 по всем строкам.
50. Таблицы 4300,5114. Деятельность лабораторий:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех проведенных анализов;
4) в графе 2 из 1 графы указывается число гематологических анализов;
5) в графе 3 из 1 графы указывается число цитологических анализов;

4) 2-бағанда 14 жасқа дейінгі балаларға жасаған ультрадыбыстық зерттеу саны көрсетіледі;
5) 4115-кестеде, 1-жолдардағы сан 2-14 бойынша қоса алғанда сомасына тең.
47. 4116, 5111-кестелер. Компьютерлік және магниттік-резонанстық томография кабинетінің қызметі:
1) А бағанда зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық компьютерлік томография зерттеулер саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда магниттік-резонанстық томографияның барлық зерттеулер саны;
5) 3-бағанда барлық қарама-қарсы ұлғайту компьютерлік томографияның саны көрсетіледі;
5) 4-бағанда магниттік-резонанстық томографияның бардық контрасті кұшінің саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда барлық инвазиялық рәсімдерінің компьютерлік томография саны көрсетіледі;
7) 6-бағанда барлық инвазивті рәсімдерді магниттік-резонанстық томография саны көрсетіледі;
8) 1-жол саны барлық бағандар бойынша сандар 2+7 жолдарға сомасына тең болады.
48. 4203, 5112-кестелер. Радиоизотоптық диагностика зертханаларының қызметі:
1) 1-бағанда жалпы радиодиагностикалық зерттеулердің көрсетіледі, қоса алғанда науқасқа ин виво және ин витро зерттеулер жасалған саны;
2) 2-бағанда, соның ішінде саны көрсетіледі сканерлеу (әр түрлі сканерлерде орындалғандар) және сцинтиграфиялар (ГСГ типті орындағандар гамма-камераларда және т. б.);
3) 3-бағанда Динамикалық және статистикалық функционалдық зерттеулер (көп арналы және бір арнаны диагностикалық объектілерінде орындалғандар) саны көрсетіледі.
49. 4204, 5113-кестелер. Эндоскопиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі:
1) 1-бағанда барлық эндоскопиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда 1-бағаннан эзофагогастродуоденография саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда 1-бағаннан колоноскопия саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда 1-бағаннан бронхоскопия саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда 1-бағаннан ректороманоскопия саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда 1-бағаннан фиброларингоскопия саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда 1-бағаннан ретроградных панкрехолангиография саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда 1-бағаннан басқа да эндоскопиялық зерттеулер саны көрсетіледі;
9) 1-баған сомасы барлық жолдар бойынша 2-8-бағандар сандарына тең.
50. 4300,5114- кестелер. Зертханалар қызметі:
1) А бағанда көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық жүргізілген талдаулар саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағанның гематологиялық талдаулар саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағанның цитологиялық талдау саны көрсетіледі;

6) в графе 4 из 1 графы указывается число биохимических анализов;
7) в графе 5 из 1 графы указывается число микробиологических анализов;
8) в графе 6 из 1 графы указывается число иммунологических анализов;
9) в графе 7 из 1 графы указывается число медикогенетических анализов;
10) в графе 8 из 1 графы указывается число общеклинических анализов;
11) графа 1 равна сумме граф с 2 по 8 по всем строкам;
12) графа 5 таблицы 4300 больше или равна графам 8 плюс 9 таблицы 4302;
13) графа 6 таблицы 4300 больше или равна графам 10-13 таблицы 4302.
51. Таблицы 4302,5115:
1) в графе 2 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на гормоны;
2) в графе 3 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на онкомаркеры;
3) в графе 4 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на ферменты;
4) в графе 5 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 показатели свертывающей и противосвертывающей системы;
5) в графе 6 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы число водосолевого обмена;
6) в графе 7 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы число газо и кислотно -основного обмена;
7) в графе 8 из микробиологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указываются бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза: бактериоскопия;
8) в графе 9 из микробиологических анализов (из таблицы 4300, графа 5) указывается бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза: на посевы;
9) в графе 10 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается комплекс серологических реакций (включая микрореакции);
10) в графе 11 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается число специфических реакций для серо и ликвородиагностики сифилиса;
11) в графе 12 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается число идентификации лимфоцитов;
12) в графе 13 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается показатели противоопухолевого иммунитета;
13) в графе 14 указывается пренатальный скрининг (из таблицы 4300 графы 7)
14) в графе 15 указывается неонатальный скрининг (из таблицы 4300 графы 7)
15) в графе 16 указывается паразитологические (из таблицы 4300 графы 8)
52. Таблицы 4401,5115. Деятельность кабинета функциональной диагностики:
1) в графе 1 указывается общее число обследованных лиц кабинета функциональной диагностики, а также электрокардиографического кабинета, если в учреждении имеется только ЭКГ-кабинет;

6) 4-бағанда 1-бағанның биохимиялық талдау саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда 1-бағанның микробиологиялық талдау саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда 1-бағанның иммунологиялық талдау саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 1-бағанның медициналық генетикалық талдаулар саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 1-бағанның жалпы клиникалық талдаулар саны көрсетіледі;
11) 1-баған барлық жолдар бойынша 2- ден бастап 8 қоса алғанда бағандардың сомасына тең;
12) 4300-кестенің 5-бағаны 4302 кестенің 8+9 бағандарынан артық немесе тең;
13) 4300-кестенің 6-бағаны 4302-кесте 10-13 бағандарына артық немесе тең болу керек.
51. 4302, 5115-кесте:
1) 1-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен гормондар талдауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен онкомаркерлер талдауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен ферменттер талдауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесіненұю және ұюға қарсы жүйесі талдауы көрсетіледі;
5) 5-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан)4300-кестесінен тұз-су алмасу талдауы көрсетіледі;
6) 6-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан)4300-кестесінен газ және қышқыл негізгі алмасу талдауы көрсетіледі;
7) 7-бағанда микробиологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) туберкулездің таяқшасы материалын бактериологиялық зерттеу көрсетіледі: бактериоскопия;
8) 8-бағанда микробиологиялық талдау (4300-кестелері, 5-баған) туберкулездің таякшасы материалын бактериологиялық зерттеу көрсетіледі: себу;
9) 9-бағанында иммунологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) кешені серологиялық реакциялардың (қоса алғанда микрореакция) көрсетіледі;
10) 10-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) спецификалық реакциялар үшін сұр және ликвородиагностики мерез саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелер, 6-баған) сәйкестендіру лимфоциттер саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелер, 6-баған), ісікке қарсы иммунитетті көрсеткіштері көрсетіледі;
52. 4401, 5115-кестелер. Функционалдық диагностика кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда,, егер мекемеде ЭКГ-кабинеті бар болса сондай-ақ электрокардиографиялық кабинеті жалпы саны функционалдық диагностика кабинетінде зерттеп-қаралған тұлғалардың жалпы зерттеп –қаралған тұлғалардың саны көрсетіледі;

2) в графе 2 в том числе указывается число обследованных лиц в поликлинике и на дому;
3) в графе 3 указывается из общего числа обследованных – детей до 14 лет;
4) в графе 4 указывается в том числе число обследованных лиц в поликлинике и на дому;
5) в графе 5 указывается число сделанных исследований – всего;
6) в графе 6 указывается в том числе – амбулаторным больным – в поликлинике;
7) в графе 7 указывается в том числе –на дому.
53. Таблица 4500. Деятельность патологоанатомического бюро (отделения):
1) в графе А указывается наименование исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее число произведенных вскрытий;
4) в графе 2 указывается в том числе число умерших в стационаре;
5) в графе 3 из графы 2 указывается число расхождении клинических и паталогоанатомических диагнозов.
54. Таблица 4501:
1) в графе 1 указывается число обслуживаемых организаций;
2) в графе 2 указывается в том числе количество самостоятельных поликлиник;
3) в графе 3 указывается число патолого-гистологических исследований секционного материала;
4) в графе 4 даются сведения о числе патолого-гистологических исследований операционного и биопсийного материала у больного – всего;
5) в графе 5 указывается в том числе – из поликлиники.
55. Таблица 4502. Информация о контингентах больных, получивших стационарозамещающую помощь:
1) в графе А указывается наименование дневных стационаров;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число организаций, оказывающие стационарозамещающую помощь;
4) в графе 2 указывается сведения о числе мест фактически развернуты;
5) в графе 3 указывается количество выбывших больных по состоянию на 31 декабря отчетного года;
6) в графе 4 указывается из 3 графы число выбывших сельских жителей.
56. Таблица 4503. Дневные стационары:
1) в графе А указывается наименование болезней;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр по Международной классификации болезней;
4) в графе 1 указывается число пролеченных больных при организациях, оказывающих, амбулаторно-поликлиническую помощь;
5) в графе 2 указывается из графы 1, из них число пролеченных детей до 14 лет;
6) в графе 3 указывается из графы 1, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
7) в графе 4 указывается из графы 1, из них число умерших;
8) в графе 5 указывается общее число проведенных дней больными;
9) в графе 6 указывается из графы 5, число проведенных дней детьми до 14 лет;
10) в графе 7 указывается из графы 5, число проведенных дней детьми 15-17 лет;

2) 2-бағанда,-соның ішінде емханада және үйде зерттеп-қаралған тұлғалардың саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда, 14 жасқа дейінгі зерттеп-қаралған балалардың жалпы саныкөрсетіледі;
4) 4-бағанда, оның ішінде емханада және үйде зерттеп-қаралғандардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда, зерттеп-қаралғандардың тексерілгендер саны көрсетіледі –барлығы;
6) 6-бағанда оның ішінде емханада амбулаториялық ем алған науқастар көрсетіледі;
7) 7-бағанда оның ішінде – үйде көрсетіледі.
53. 4500-кесте. Патологиялық-анатомиялық бюро (бөлімшелері) қызметі:
1) А бағанда зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 3-бағанда сыналатын 14 жасқа дейінгі балалардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде клиникада және үйде сыналған адамдардың саны көрсетілген;
5) 5-баған атқарылған зерттеулер саны көрсетіледі - барлық;
53. 4501-кесте:
1) 1-бағанда қызмет көрсетілетін ұйымдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда, оның ішінде дербес емхана саны көрсетілген;
3) 3-бағанда секциялық материалды зерттеулерінде патологиялық-гистологиялық саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда науқаста биопсия материалын және операциялық гистологиялық зерттеу саны көрсетіледі-барлығы;
5) 5-баған оның ішінде, емханадан көрсетіледі.
55. 4502-кесте. Стационарларды алмастыратын көмек алған науқастар контингенттері туралы ақпарат:
1) А бағанында күндізгі стационарлар атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында қатардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда стационарды алмастыратын ұйымдардың көрсететін көмек саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда іс жүзінде ашылған орын мәліметтер көрсетіледі;.
5) 3-бағанда есепті жылы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша шығарылған науқастардың саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 3-бағаннан кеткен ауылдық тұрғындар саны көрсетіледі
56. 4503-кесте. Күндізгі стационарлар:
1) А бағанда аурулардың атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) В бағанында Аурулардың халықаралық жіктемесі бойынша шифрлар көрсетіледі;
4) 1-бағанда амбулаториялық-емханалық көмек саны көрсетілетін ұйымдар жанынан емделген науқастардың саны көрсетіледі;
5) 2-бағанда 1-бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі;
6) 3-бағанда 1 бағаннан, емделген 15-17 жастағы балалардың саны көрсетіледі;
7) 4-бағанда 1-бағаннан, қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
8) 5-бағанда науқастардың ем жүргізілген күні, жалпы саны көрсетіледі;
9) 6-бағанда 5-бағаннан, 14 жасқа дейін балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
10) 7-бағанда 5-бағаннан, 15-17 жастағы балалардың науқастың емделген күндер саны көрсетіледі;

11) в графе 8 указывается число пролеченных больных при организациях, оказывающих, стационарную помощь;
12) в графе 9 указывается из графы 8, из них число пролеченных детей до 14 лет;
13) в графе 10 указывается из графы 8, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
14) в графе 11 указывается из графы 8, из них число умерших;
15) в графе 12 указывается общее число проведенных дней больными;
16) в графе 13 указывается из графы 12, число проведенных дней детьми до 14 лет;
17) в графе 14 указывается из графы 12, число проведенных дней детьми 15-17 лет;
18) в графе 15 указывается число пролеченных больных в стационарах на дому;
19) в графе 16 указывается из графы 15, из них число пролеченных детей до 14 лет;
20) в графе 17 указывается из графы 15, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
21) в графе 18 указывается из графы 15, из них число умерших;
22) в графе 19 указывается общее число проведенных дней больными;
23) в графе 20 указывается из графы 19, число проведенных дней детьми до 14 лет;
24) в графе 21 указывается из графы 19, число проведенных дней детьми 15-17 лет;
25) в строках таблицы 2.0,3.0,4.0,5.0, … 21.0 дается распределение выбывших больных по классам болезней;
26) арифметико-логический контроль: строка 1.0 равна сумме строк 2.0,3.0,4.0, 21.0 по всем графам таблицы.
57. Раздел 7. Таблица 4504 Отчет о медицинском обслуживании участников, лиц с инвалидностью Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним:
1) в графе А указывается наименование показателей;
2) в графе Б указывается порядковый номер;
3) в графе 1 указывается число участников Отечественной войны (УОВ);
4) в графе 2 указывается число лиц с инвалидностью Отечественной войны (ИОВ);
5) в графе 3 указывается число воинов - интернационалистов;
6) в графе 4 указывается число членов семей погибших военнослужащих;
7) в графе 5 указывается число реабилитированных жертв массовых политических репрессий;
8) в графе 6 указывается число лиц, подвергшихся ионизирующему излучению от деятельности Семипалатинского испытательного ядерного полигона;
9) в графе 7 указывается число лиц, принимавших участие в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской Атомной электростанции.
Приложение 20 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о медицинской помощи детям
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 20-МПД
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, к 10 февраля следующего за отчетным периодом
БИН
2100 Число детей, состоявших на учете (не включают данные о детях, находящихся в домах ребенка, детских домах, школах-интернатах)
№ строки
состояло под наблюдением на начало отчетного года
В отчетном году
поступило под наблюдение
выбыло из-под наблюдения
из них умерло
состоит под наблюдением на конец отчетного года
А
Б
1
2
3
4
5
Всего (в возрасте до 14 лет включительно) ….
01
в том числе: в возрасте до 1 года
02
от 1 года до 2-х лет (1 год 11 мес.29 дней)
03
от 2-х до 5 лет (4г. 11 месяце 29 дней)
04
2201 Число новорожденных, поступивших под наблюдение данной организации 1 ____.
2202 Число новорожденных, подлежащих неонатальному аудиологическому скринингу 1 _____, из них осмотрено 2 _____, в результате скрининга выявлено новорожденных с нарушением слуха 3 _____.
2203 Число новорожденных, подлежащих неонатальному скринингу на фенилкетонурию (далее- ФКУ) --1 _____, из них исследовано -2 _____, в результате скрининга выявлено новорожденных с повышенным уровнем ФКУ -3 _____.
2204 Число новорожденных, подлежащих неонатальному скринингу на врожденный гипотиреоз -1, из них исследовано -2 _____, в результате скрининга выявлено новорожденных с повышенным уровнем тиреотропный гормон (далее -ТТГ) -3.
2300 Число заболеваний детей 0-5 лет, в том числе от 0-1 года.
Наименование болезней
Код по МКБ
X-пересмотра
№ строки
Зарегистрировано заболеваний детей
Наименование болезней
Код по МКБ Х- пересмотра
№ строки
Зарегистрировано заболеваний детей
0-5 лет
в том числе от 0 до 1 года
0-5 лет
в том числе от 0 до1 года
А
Б
В
1
2
А
Б
В
1
2
Всего заболеваний

11) 8-бағанда стационарлық көмек көрсетілетін ұйымдарда, емделген науқастардың саны;
12) 9-бағанда 8-бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалар саны көрсетіледі;
13) 10-бағанда 8-бағаннан, 15-17 жастағы емделген балалар саны көрсетіледі;
14) 11-бағанда 8-бағаннан, оның ішінде қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
15) 12-бағанда науқастың емделген күндерінің жалпы саны көрсетіледі;
16) 13-бағанда 12 -бағаннан алынған 14 жасқа дейінгі балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
17) 14-бағанда 12 -бағаннан 15-17 жастағы балаларға жүргізілген ем күн саны көрсетіледі;
18) 15-бағанда үйдегі стационарларда емделген науқастардың саны көрсетіледі;
19) 16-бағанда 15 -бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалар саны көрсетіледі;
20) 17-бағанда бірі 15-бағаннан, 15-17 жастағы емделген балалар саны көрсетіледі;
21) 18-бағанда 15-бағаннан, оның ішінде қайтыс болғандар саны көрсетіледі;
22) 19-бағанда науқастың емделген күндерінің жалпы саны көрсетіледі;
23) 20-бағанда 19-бағаннан, 14 жасқа дейін балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
24) 21-бағанда 19-бағаннан, 15-17 жастағы балаларға науқастың емделген күндері көрсетіледі;
25) кестесінің 2.0,3.0,4.0,5.0, ... 21.0-жолдарында аурулардың жіктемесі бойынша шыққан науқастарға бөлу беріледі;
26) арифметикалық-логикалық бақылау: 1.0-жол кестенің барлық бағандары бойынша 2.0,3.0,4.0, ... ... 21.0-жолдарының сомасына тең.
57. 7 бөлім. 4504-кесте ОС қатысушыларына, оның мүгедектігі бар адамдарға және оларға теңестірілген тұлғаларға медициналық қызмет көрсету туралы есеп:
1) А бағанда көрсеткіштердің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда Отан соғысына қатысушылардың (ОСҚ) саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда Отан соғысының (ОСМ) мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда интернационалист-әскерлердің саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылары мүшелерінің саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарының саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда Семей сынақ ядролық полигонынынан иондаушы сәуленуге ұшыраған тұлғалар саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда Чернобыль атомдық электростанциялардың салдарын жоюға қатысқан тұлғалардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 20-қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Балаларға медициналық көмек көрсету туралы есеп
20___ жыл бойынша есептік кезең
Индекс: 20-МПД
Кезеңділік: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
БСН
2100 Есепте тұрған балалардың саны (сәбилер үйінде, балалар үйінде, мектеп интернаттағы балалар туралы мәлімет қосылмайды)
Есеп жылында
жолдың №
бақылауға
бақылаудан шыққандар
оның ішінде қайтыс болғандар
Жыл соңында бақылауда
А
Б
2
3
4
5
Барлығы (14 жастағыларды қоса алғанда) ….
01
оның ішінде: 1 жасқа дейінгілер
02
1 жастан 2 жасқа дейінгілер (1 жас, 11 ай, 29 күн...)
03
2- ден 5 жасқа дейін (4 жас, 11 ай, 29 күн )
04
2201 Мекеменің бақылауына түскен нәрестелердің саны 1 ______
2202 Нәрестелік кезеңге қатысты аудиологиялық іріктеп алуға жататын жаңа туған нәрестелердің саны 1 __________ Іріктеп алу нәтижесінде есту қабілеті бұзылған 2 ______ анықталды
2300 5 жасқа дейінгі,соның ішінде 1 жасқа дейінгі балалардың ауру саны
2100 Есепте тұрған балалардың саны (сәбилер үйінде, балалар үйінде, мектеп интернаттағы балалар туралы мәлімет қосылмайды)
Есеп жылында
жолдың №
бақылауға
бақылаудан шыққандар
оның ішінде қайтыс болғандар
Жыл соңында бақылауда
А
Б
2
3
4
5
Барлығы (14 жастағыларды қоса алғанда) ….
01
оның ішінде: 1 жасқа дейінгілер
02
1 жастан 2 жасқа дейінгілер (1 жас, 11 ай, 29 күн...)
03
2- ден 5 жасқа дейін (4 жас, 11 ай, 29 күн )
04
2201 Мекеменің бақылауына түскен нәрестелердің саны 1 ______
2202 Нәрестелік кезеңге қатысты аудиологиялық іріктеп алуға жататын жаңа туған нәрестелердің саны 1 __________Іріктеп алу нәтижесінде есту қабілеті бұзылған 2 ______ анықталды
2300 5 жасқа дейінгі,соның ішінде 1 жасқа дейінгі балалардың ауру саны
Аурулардың атауы
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифры
жолдың №
Балалардың тіркелген аурулары
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифры
жолдың №
Балалардың тіркелген аурулары
0-5 жасқа дейін
оның ішінде 0-1 жасқа дейін
0-5 жасқа дейін
оның ішінде 0-1 жасқа дейін
А
Б
В
1
А
Б
В
1
2
Аурулардың барлығы

школьники (0-9 классов)
03
прошедшие скрининговые обследование до 3 лет, из них
04
направленные на психо- медико педагогическую коррекцию
05
кроме того, дети переданные под наблюдение в подрос.каб
06
Примечание:
В отчет включают данные о детях в возрасте до 14 лет включительно, состоявших под наблюдением лечебно-профилактической организации и проживающих в районе его обслуживания.
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о медицинской помощи детям"
(индекс: 20-МПД, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о медицинской помощи детям".
1. Отчетная форма № 20 составляется всеми лечебно-профилактическими организациями (кроме фельдшерско-акушерских пунктов (далее-ФАП), фельдшерских пунктов (далее - ФП)), имеющими контингент детей под наблюдением и оказывающими амбулаторную помощь (самостоятельные детские поликлиники, сельские и участковые больницы, а также врачебные амбулатории). В отчетную форму включаются данные о медицинской помощи детям, проживающим в районе обслуживания этих организаций. Сельские участковые и районные больницы, сельские врачебные амбулатории включают сведения о детях в тех случаях, когда непосредственное наблюдение за детьми осуществляется персоналом ФАПа, при условии регулярного наблюдения врачом больницы, амбулатории, если на ребенка заведена в этих организациях "Медицинская карта амбулаторного пациента" форма № 052/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
2. Также включают сведения на сельских жителей, детей чабанов и других, временно пребывающих в интернатах при обычных школах. Не включаются данные о детях в домах, школах-интернатах с постоянным пребыванием детей, которые составляют самостоятельный отчет.

оқушылар (0-9 сыныпқа)
03
3 жасқа дейінгі скрининкті тексеруден өткендер, олардың ішінде
04
психикалық - медициналық- педогогикалық коррекцияға жолданғандар
05
сонымен қатар, жасөспірімдер бөлмесіне бақылауға берілген балалар.
06
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)) _________, қолы ______ телефон ___
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)) _____
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Балаларға медициналық көмек көрсету туралы есеп" (Индексі: 20-МПД, кезеңділігі: ай сайын)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Балаларға медициналық көмек туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. № 20 есептік нысанды балалар контингенті бақылауда болатын және амбулаториялық көмек көрсететін (Дербес балалар емханалары, ауылдық және учаскелік ауруханалар, сондай-ақ дәрігерлік амбулаториялар) барлық емдеу-алдын алу ұйымдары (фельдшерлік акушерлік пункттар (бұдан әрі –ФАП) мен феьдшерлік пункттер (бұдан әрі –ФП) басқа) жасайды. Есептік нысанға осы ұйымдардың қызмет көрсету ауданында тұратын балаларға медициналық көмек туралы деректер енгізіледі. Ауылдық учаскелік және аудандық ауруханалар, ауылдық дәрігерлік амбулаториялар балаларды ФАП персоналы тікелей бақылайтын жағдайларда, егер балаға осы ұйымдарда Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" № 052/е нысаны жүргізілсе, аурухана, амбулатория дәрігерінің тұрақты бақылауы жағдайында балалар туралы мәліметтерді қамтиды. Балалар тұрақты болатын үйлердегі, мектеп-интернаттардағы балалар туралы дербес есеп жасайтын деректер енгізілмейді.

3. Юридическое лицо представляет статистическую форму по месту своего нахождения без данных по своим структурным и обособленным подразделениям, расположенным на территории других областей и отчитывающимся по месту их нахождения территориальным органам государственной статистики.
4. Данная статистическая форма заполняется за отчетный год.
5. Таблица 2100 "Число детей, состоявших на учете". В этой таблице включаются сведения о численности и движении детей в возрасте до 14 лет включительно наблюдающихся в данной организации.
1) в графе 2 "Поступило под наблюдение" показываются дети, родившиеся в районе обслуживания данной организации, а также вновь прибывшие;
2) в графе 3 "Выбыло из под наблюдения" показываются дети, выбывшие из района обслуживания включая умерших (без умерших новорожденных в организациях родовспоможения, которые не были взяты под наблюдение поликлиники), а также подростки, переданные под наблюдение поликлиники для взрослых.
6. Таблица № 2300 "Заболеваемость детей 0-5 лет, в том числе от 0-1 года" заполняется на основании данных статистических талонов. В этой таблице необходимо обратить внимание на строку 16 отдельные состояния, возникающие в перинатальном периоде. Данные в строке 16 графа 1 должна быть равна графе 2 (Р00-Р96). Необходимо сопоставить данные отчетной форме № 20 с формой № 15. Форма №20 таблица 2300 строка 16 графы 1-2 должны быть равны форма № 15 строке 18 графа 1.
2.7. Таблица № 2500 "Профилактические осмотры детей и их результаты" заполняется на основании формы № 052/у "Медицинская карта амбулаторного пациента", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
1) в таблицу вносятся все дети, проживающие в районе обслуживания данной организации. В строке 2 дети дошкольного возраста (включая детей, посещающих детские дошкольные учреждения), в строке 3 школьники (1-9 классов).
2) в строке 6 по всем графам, кроме того, показываются дети, переданные под наблюдение в подростковый кабинет.
3) графы 3-8 по всем строкам заполняются по результатам ежегодных профилактических осмотров детей.

3. Заңды тұлға статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша басқа облыстардың аумағында орналасқан және олардың орналасқан жері бойынша аумақтық мемлекеттік статистика органдарына есеп беретін өзінің құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері бойынша деректерсіз ұсынады.
4. Осы статистикалық нысан есепті жылға толтырылады.
5. 2100-кесте "есепте тұрған балалар саны". Бұл кестеде осы ұйымда байқалған 14 жасқа дейінгі балалардың саны мен қозғалысы туралы мәліметтер қамтылады.
"бақылауға келіп түсті" деген 2-бағанда осы ұйымның қызмет көрсету ауданында туған, сондай-ақ жаңадан келген балалар көрсетіледі.
"бақылаудан шығып кетті" деген 3-бағанда қайтыс болғандарды қоса алғанда қызмет көрсету ауданынан шыққан балалар (емхананың бақылауына алынбаған босандыру ұйымдарында қайтыс болған жаңа туған нәрестелерсіз), сондай-ақ ересектер үшін емхананың бақылауына берілген жасөспірімдер көрсетіледі.
5-бағандағы мәліметтер "Есепті жылдың соңына бақылауда тұрады" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" № 052/е нысанының негізінде "амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" жолдары бойынша мынадай түрде толтырылады:
6. № 2300 "0-5 жастағы, оның ішінде 0-1 жастағы балалардың сырқаттануы" кестесі статистикалық талондардың деректері негізінде толтырылады. Бұл кестеде перинаталды кезеңде пайда болатын жеке күйлердің 16-жолына назар аудару керек. 1-бағанның 16-жолындағы деректер 2-бағанға (Р00-Р96) тең болуы тиіс. №20 есептік нысанның деректерін №15 нысанмен салыстыру қажет. №20 нысан 2300-кесте 1-2-бағанның 16-жолы №15 нысан 1-бағанның 18-жолына тең болуы тиіс.
7. "Балаларды профилактикалық тексеру және олардың нәтижелері" № 2500 кестесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" № 052/е нысаны негізінде толтырылады. Бұл кестеге осы ұйымның қызмет көрсету ауданында тұратын барлық балалар енгізіледі. 2-жолда мектеп жасына дейінгі балалар (мектепке дейінгі балалар мекемелеріне баратын балаларды қоса алғанда), 3-жолда мектеп оқушылары (1-9-сыныптар).
6-жолда барлық бағандар бойынша жасөспірімдер кабинетіне бақылауға берілген балалар көрсетіледі.
3-8-бағандар барлық жолдар бойынша балаларды жыл сайынғы профилактикалық тексеру нәтижелері бойынша толтырылады.

8. Арифметико-логический контроль:
1) в графе 5 "Состоит под наблюдением на конец отчетного года"
строка 01 должна быть равна графе 1 "Состояло под наблюдением на начало отчетного года", плюс графа 2 "поступило под наблюдение" и минус графа 3 "выбыло из под наблюдения".
строка 02 равняется - графа 1 "Состояло под наблюдением на начало отчетного года", плюс графа 2 "поступило под наблюдение", минус графа 3 "выбыло из под наблюдения" и минус п.3 табл.2400 "число детей, достигших возраста 1 года".
строка 03 равняется - графа 1 "Состояло под наблюдением на начало отчетного года", плюс графа 2 "поступило под наблюдение", минус графа 3 "выбыло из под наблюдения", минус п.2 табл.2400 "число детей, достигших возраста 2 лет" и плюс п.3 табл.2400 "число детей, достигших возраста 1 года".
строка 04 равняется - графа 1 "Состояло под наблюдением на начало отчетного года", плюс графа 2 "поступило под наблюдение", минус графа 3 "выбыло из под наблюдения", минус п.1 табл.2400 "число детей, достигших возраста 5 лет" и плюс п.2 табл.2400 "число детей, достигших возраста 2 лет"
2) В таблице № 2300 "Заболеваемость детей 0-5 лет, в том числе от 0-1 года".
строка 16 графа 1 равна графе 2 (Р00-Р96).
строка 16 графы 1-2 равна строке 18 графе 1 форма № 12
3) В Таблице № 2500 "Профилактические осмотры детей и их результаты"
строка 1 по всем графам равна строка 2 + строка 3 по всем графам.
Приложение 21 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о медицинской помощи беременным, роженицам и родильницам
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 21 - БРР
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН
2110 Контингенты беременных, проживающих в районе обслуживания организации
№ строки
Количество беременных на начало года
В отчетном году
Поступили под наблюдение консультации
Кроме того, поступили из числа наблюдавшихся другими организациями
Закончили беременность (из числа состоявших под наблюдением на начало года и поступивших под наблюдение в отчетном году
абортами*)
Выбыло из под наблюдения
Количество беременных из числа наблюдавшихся на конец года
Всего
в том числе со сроком беременности до 12 недель
родами
в срок
преждевременными
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
*) не включаются данные о женщинах, обратившихся за направлением на медицинский аборт до 12 недель.
2120 Из числа закончивших беременность (графы 5+6+7+8) таблицы.
2210 1) были осмотрены терапевтом 1 ___________ в т.ч. до 12 недель беременности 2 ________.
2130 Отдельные заболевания, предшествовавшие или возникшие во время беременности, осложняющие беременность.
Наименование
№ строки
Шифр по МКБ Х- пересмотра
Наименование
Шифр по МКБ Х- пересмотра
А
Б
В
1
А
В
1
Отеки, протеинурия и гипертензивные состояния
01

8. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 5-бағанда есепті жылдың соңында бақылауда тұрады"
01-жол "есепті жылдың басында бақылауда тұрды" деген 1-бағанға тең болуы, оған қоса "бақылауға түсті" деген 2-баған және "бақылаудан шықты"деген 3-баған алынып тасталуы тиіс.
02-жол тең-1-баған "есепті жылдың басында бақылауда тұрды", оған қоса 2-баған" бақылауға түсті", 3-баған" бақылауға алынды " және 3-тармақ алынып тасталды.2400 "1 жасқа толған балалар саны".
03-жол тең-1-баған "есепті жылдың басында бақылауда тұрды", қосу 2-баған "бақылауға түсті", алу 3-баған "бақылауға алынды", алу 2-тармақ.2400" 2 жасқа толған балалар саны " және қосымша 3-кесте.2400 "1 жасқа толған балалар саны".
04-жол тең-1-баған "есепті жылдың басында бақылауда тұрды", қосу 2-баған "бақылауға түсті", алу 3-баған "бақылауға алынды", алу 1-тармақ кесте 2400 5 жасқа толған балалар саны және 2-кесте 2400 " 2 жасқа толған балалар саны"
2) № 2300 "0-5 жастағы, оның ішінде 0-1 жастағы балалардың аурушаңдығы"кестесінде.
1-бағанның 16-жолы = 2-бағанға (Р00-Р96).
1-2-бағанның 16-жолы = 1-бағанның 18-жолына № 12 нысан
"Балаларды профилактикалық тексеру және олардың нәтижелері" № 2500 кестеде"
барлық бағандар бойынша 1-жол = 2-жол + барлық бағандар бойынша 3-жол.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 21-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Жүкті, босанатын және босанған әйелдерге медициналық көмек көрсету туралы есеп
20___ жыл бойынша есептік кезең
Индекс: 21 – БРР
Кезеңділік жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
БСН
2110 Мекеме қызмет көрсететiн ауданда тұратын жүктілер құрамы
№ жолы
Жыл басындағы жүктілер саны
Есеп берiлген жылда
Кеңес беру мекемесiне бақылауға алынды
Одан басқа, басқа мекемелерде бақыланғандар қатарынан түстi
Жүктілігі аяқталды (жыл басында бақыланғандар және есептегi жылда бақылауға алынғандар iшiнен)
түсiктермен*)
Бақылаудан шыққандар
Жыл аяғында бақыланған жүктілер саны
Барлығы
Оның iшiнде мерзiмi 12 аптаға дейiнгi жүктілер
босанумен
мерзiмiнен кеш
мерзiмiнде
мерзiмiнен бұрын
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
*) медициналық түсiкке 12 аптаға дейiн жолдама алуға көрiнген әйелдер туралы мәлiметтер кiрмейдi
2120 Жүктілігі аяқталғандар iшiнен ( 5+6+7+8гр.) табл. 2110 1) терапевт тексердi 1 ___________
оның iшiнде 12 аптаға дейiнгi жүктілік 2 ________
Бұрын болған және жүктілік кезiнде пайда болған, жүктілікті асқындыратын жеке аурулар жағдайлар
2130
Атау
жол №
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
Атау
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
А
Б
В
1
А
В
1
Iсiктер, протеинуриялық және гипертензиялық жағдайы
01

О10-О15
Болезни органов пищеварения
О99.6
в том числе: преэклампсия, эклампсия
02
О14, О15
Вирусный гепатит
О98.4
Кровотечения в дородовом периоде
03
О44, О45-О46
Болезни нервной системы
О99.3
в том числе: преждевременная отслойка плаценты
04
О45
Болезни системы кровообращения
О16, О99.4
Венозные осложнения во время беременности
05
О22
Болезни эндокринной системы
O 99.2
Сахарный диабет во время беременности
06
О24
Болезни мочеполовой системы во время беременности..
О23
Анемии
07
О99.О
Переношенная беременность
О48
Болезни органов дыхания
08
О99.5
Прочие акушерские осложнения
О21;О25; О26;О28-О36;О42; О43;О47
Туберкулез органов дыхания
09
О98.0
Прочие экстрагенитальные заболевания
O98.1-O98.3, O98.5-O98.9, O99.1, O99.7-O99.8
Родовспоможение в стационаре:
2210 Принято родов всего 1 _____________, из них у девочек-подростков (15-18 лет) 2 ___________,.
у молодежи 19-29 лет 3 _____, кроме того, поступило родивших вне родильного отделения 4 ____, из числа родов: физиологические 5 __________________, многоплодные 6 ____________, из них: двойня 7 ________, тройня 8 _______. Количество женщин, абсолютно здоровых, из числа закончивших беременность родами 9 ________, количество женщин, из числа родивших, не посещавших женскую консультацию (женский кабинет) 10 ______.
2211 Заболевания, осложнившие роды (осложнения родов и послеродового периода)
Наименование
№ строки
Шифр по МКБ Х- пересмотра
Наименование
№ строки
Шифр по МКБ Х- пересмотра
А
Б
В
1
А
Б
В
1
Нарушения родовой деятельности, затяжные роды
01

О10-О15
Ас қорыту мүшелерiнiң ауруы
О99.6
оның iшiнде: эклампсия, преэклампсия
02
О14,О15
Вирусты гепатит
О98.4
Босанғанға дейiнгi кезеңдегi қан кету
03
О44;О45-О46
Нерв жүйесiнiң ауруы
О99.3
оның iшiнде бала жолдасының мерзiмiнен бұрын бөлiнуi
04
О45
Қан айналысы жүйесiнiң ауруы
О16, О99.4
жүктілік кезiндегi күре тамыр қабынуы
05
О22
Қалқанша без аурулары
О99.2
жүктілік кезiндегi қант диабетi
06
О24
Несеп орындары жүйесiнiң жүктілік кездегi аурулары
О23
Қан аздық
07
О99.0
Мерзiмiнен асқан жүктілік
О48
Тыныс мүшелерiнiң аурулары
08
О99.5
Басқадай акушерлiк асқынулар
О21;О25; О26;О28-О36;О42; О43;О47
Тыныс мүшелерiнiң туберкулезi
09
О98.0
Басқа экстрагениталдық аурулар
О98.1- О98.3,О98.5-О98.9,О99.1,О99.7-О99.8
Стационардағы босануға көмек көрсету
2210 Босандырылғандар барлығы 1 _____________, оның iшiнде (15-18 жас) 2 ___________, Босанғандар iшiнде: физиологиялық 4 ________
көп ұрықты 5 _______ , оның iшiнде: егiздер 6 _______, үшеулер 7 ________.
жүктіліктылығы босанумен аяқталған, денсаулығы мықты әйелдер саны 8 ________, оның ішінде әйелдер консультациясында қаралмағандары 9 __________
2211 Босануды асқындырған аурулар (босанудағы және босанғаннан кейiнгi мерзiмдегi асқынулар)
Атау
жол №
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
Атау
жол №
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
А
Б
В
1
А
Б
В
1
Босану қызметiнiң бұзылуы, босанудың ұзаққа созылуы
01

О08.2-О08.5; О08.7-О08.9
Число женщин, умерших после аборта, всего
14
из них:
от кровотечения
15
O08.1
эклампсии
16
O15
разрыва матки
17
O08.6
сепсиса
18
O08.0
акушерской эмболии
19
O08.2
прочих причин (тромбоэмболия, наркозные осложнения, анафилактический шок, гемотрансфузионный шок и другие)
20
О08.3-О08.5; О08.7-О08.8
от экстрагенитальной патологии
21
O98-O99
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о медицинской помощи беременным, роженицам и родильницам"
Отчетный период за 20____ год
(индекс: 21-БРР, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о медицинской помощи беременным, роженицам и родильницам".
2. Отчет по форме №21 составляют:
1) родильные дома, все лечебно-профилактические организации всех форм собственности, имеющие женские консультации, акушерско-гинекологические кабинеты в составе поликлиник, родильные отделения, палаты, койки в стационаре;
2) районные и сельские участковые больницы, семейно-врачебные амбулатории, если они наблюдают беременных;
3) научно-исследовательские учреждения, имеющие в своем составе акушерско-гинекологический стационар или женскую консультацию.
3. Деятельность женских консультаций представлена в разделе "Контингенты беременных, проживающих в районе обслуживания организации" (коды 2110, 2120, 2130).
4. Сельские участковые и районные больницы, семейно-врачебные амбулатории включают в указанные таблицы сведения о беременных, проживающих в районе их обслуживания, включая беременных, за которыми непосредственное наблюдение осуществлялось персоналом фельдшерско-акушерских пунктов до родов и родильниц в послеродовом периоде. В этом случае на беременную заводится "Индивидуальная карта беременной и родильницы" (форма № 077/у), утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

О08.2-О08.5; О08.7-О08.9
Түсiктен кейiн қайтыс болған әйелдер саны, барлығы:
14
оның iшiнде: қан
15
O08.1
қан кетуден
жүктiлiк талмасынан
16
O15
жатырдың жыртылуы
17
O08.6
сепсистен
18
O08.0
акушерлік эмболия
19
O08.2
басқа жағдайлардан (қанқатпасының эмболиясы, наркоз асқынулары, анафилаксиялық шок және т.б.)
20
О08.3-О08.5; О08.7-О08.8
экстрагениталдық ауытқулардан
21
О98-О99
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)__________, қолы _____ телефон _____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Жүкті, босанатын және босанған әйелдерге медициналық көмек туралы есеп" (Индексі: 21-БРР, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі және қызметі туралы" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. №21 нысан бойынша есеп:
1) перзентханалар, барлық меншік нысанындағы әйелдер консультациялары бар барлық емдеу-алдын алу ұйымдары, емханалар құрамындағы акушерлік—гинекологиялық кабинеттер, перзентханалар, палаталар, стационардағы төсектер;
2) аудандық және ауылдық учаскелік ауруханалар, егер олар жүкті әйелдерді бақыласа, отбасылық-дәрігерлік амбулаториялар;
3) құрамында акушерлік-гинекологиялық стационары немесе әйелдер консультациясы бар ғылыми-зерттеу мекемелері.
3. Әйелдер консультацияларының қызметі "ұйымға қызмет көрсету ауданында тұратын жүкті әйелдер контингенті" бөлімінде ұсынылған (кодтары 2110, 2120, 2130).
4. Ауылдық учаскелік және аудандық ауруханалар, отбасылық-дәрігерлік амбулаториялар көрсетілген кестелерге босанғанға дейін және босанғаннан кейінгі кезеңде босанған әйелдерге фельдшерлік-акушерлік пункттердің персоналы тікелей бақылауды жүзеге асырған жүкті әйелдерді қоса алғанда, оларға қызмет көрсету ауданында тұратын жүкті әйелдер туралы мәліметтерді енгізеді. Бұл жағдайда жүкті әйелге Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген "Жүкті және босанған әйелдің жеке картасы" (№077/е нысаны) жүргізіледі. Әйелдер консультациялары, емхананың акушерлік-гинекологиялық кабинеттері, отбасылық-дәрігерлік амбулаториялар 2110, 2120, 2130 кодтарын толығымен толтырады.

5. Женские консультации, акушерско-гинекологические кабинеты поликлиники, семейно-врачебные амбулатории заполняют полностью коды 2110, 2120, 2130.
6. Сведения для заполнения раздела "Контингенты беременных, проживающих в районе обслуживания организации" берутся из "Индивидуальной карты беременной и родильницы" (форма № 077/у).
7. В таблице 2110 в строку 02 включаются сведения по всем графам от 1 до 10 о беременных после ЭКО (экстракорпоральное оплодотворение), в графу 1 включаются сведения о количестве беременных, состоящих на учете на конец предыдущего года. В графу 2 таблицы 2110 включаются все беременные, поступившие под наблюдение консультации в отчетном году, в графу 3- в том числе в ранние сроки беременности- до 12 недель. Данные графы 2 должны превышать данные графы 3 за счет поступивших под наблюдение в поздние сроки беременности. В графу 4 включаются сведения о беременных, поступивших из числа наблюдавщихся другими учреждениями. Они не включаются в графы 2 и 3. В графы 5-8 включаются сведения об исходах беременности у женщин, состоящих под наблюдением на начало года: графа 1 "оставшиеся под наблюдением с предыдущего года" и поступившие под наблюдение в отчетном году графа 2, включая женщин, наблюдавшихся ранее другими учреждениями графа 4. В графах 5 и 6 показывается число женщин, у которых беременность закончилась родами в срок- графа 5, преждевременно- графа 6, запоздалыми графа-7 (свыше 42-х недель беременности), в графе 8 – абортами. Сюда не включаются данные о женщинах, обратившихся за направлением на аборт. Число преждевременных родов графа 6 сопоставляется с числом недоношенных детей таблица 2245, строка 1, графа 2-4; В графу 9 вносятся данные о числе беременных-выбывших из под наблюдения женской консультации.
8. В графу 10 включается число беременных, оставшихся под наблюдением на конец отчетного года. Данные по графе 10 должно быть равны сумме данных по графам 1, 2, 4, с вычетом суммы граф 5, 6, 7, 8, 9. Графа 10 равна графа 1+ графа 2 + графа 4 – графа 5- графа 6- графа 7 – графа 8 –графа 9.
9. В строке код 2120 показывают сведения о беременных, осмотренных терапевтом из числа закончивших беременность /графа 5+6+7+8 / пункт 1- всего и пункт 2- в том числе до 12 недель беременности.
10. Пункт 1 больше пункта 2, но не более суммы граф 5, 6, 7,8 таблицы 2110.

5. "Ұйымның қызмет көрсету ауданында тұратын жүкті әйелдер контингенті" бөлімін толтыру үшін мәліметтер "Жүкті және босанған әйелдің жеке картасынан" алынады (№077/е нысаны).
6. 2110-кестедегі 02-жолға 1-ден 10-ға дейінгі барлық бағандар бойынша ЭКҰ-дан кейінгі жүкті әйелдер туралы мәліметтер (экстракорпоралдық ұрықтандыру), 1-бағанға өткен жылдың соңында есепте тұрған жүкті әйелдердің саны туралы мәліметтер енгізіледі. 2110-кестенің 2 - бағанына есепті жылы консультацияның бақылауына түскен барлық жүкті әйелдер, 3 - бағанға - оның ішінде жүктіліктің ерте мерзімінде-12 аптаға дейін енгізіледі. 2-бағанның деректері жүктіліктің кеш мерзімінде бақылауға түскендер есебінен 3-бағанның деректерінен асуы тиіс. 4-бағанға басқа мекемелермен бақыланғандар қатарынан түскен жүкті әйелдер туралы мәліметтер енгізіледі. Олар 2 және 3-бағандарға енгізілмейді. 5-8-бағандарға жыл басында бақылауда тұрған әйелдердің жүктілігінің нәтижелері туралы мәліметтер енгізіледі: 1-баған "өткен жылдан бастап бақылауда қалған" және есепті жылы бақылауға түскен 2-баған, бұрын 4-бағанның басқа мекемелерімен байқалған әйелдерді қоса алғанда. 5 және 6 - бағандарда жүктілігі мерзімінде босанған әйелдердің саны - 5-баған, мерзімінен бұрын-6 – баған, кешіккен-7-баған (жүктіліктің 42-аптасынан астам), 8-бағанда-абортпен көрсетіледі. Бұған аборт жасауға өтініш білдірген әйелдер туралы деректер енгізілмейді. Мерзімінен бұрын босанудың 6-бағаны шала туған балалардың санымен 2245-кесте, 1-жол, 2-4-баған салыстырылады; 9-бағанға әйелдер консультациясының бақылауынан шыққан жүкті әйелдердің саны туралы деректер енгізіледі.
7. 10-бағанға есепті жылдың соңында бақылауда қалған жүкті әйелдердің саны қосылады. 10-баған бойынша деректер бағандардың сомасын шегере отырып, 1, 2, 4-бағандар бойынша деректер сомасына тең болуы тиіс 5, 6, 7, 8, 9. 10-баған 1 – баған+ 2 - баған + 4 - баған – 5 –баған-6-баған-7-баған-8-баған-9-баған .
8. Код 2120 жолында жүктілікті аяқтағандар санынан терапевт қараған жүкті әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі / баған 5+6+7+8 / 1 - тармақ - барлығы және 2-тармақ-оның ішінде жүктіліктің 12 аптасына дейін.
9. 1-тармақ 2110-кестенің 5, 6, 7, 8-бағандарының сомасынан артық емес.
10. 2130 "жүктілік кезінде пайда болған немесе туындаған, жүктілікті қиындататын жекелеген аурулар" кестесінде жүктіліктің алдындағы кезеңде немесе жүктілік кезінде анықталған жүкті әйелдердің аурулары туралы мәліметтер көрсетіледі, егер олар жүктілікті қиындатса, өздері онымен ауырлайды немесе акушерлік көмек көрсетудің негізгі себебі болып табылады.

11. В таблице 2130 "Отдельные заболевания, предшествовавшие или возникшие во время беременности, осложняющие беременность", указываются сведения о заболеваниях беременных женщин, выявленных в период, предшествовавший беременности или во время беременности, если они осложняют беременность, сами отягощаются при ней или являются основной причиной оказания акушерской помощи.
12. Строка с кодом 2210 "Принято родов" - всего пункт 1 заполняется из формы 020/у "Форма учета родов", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
13. В пункте 2 отмечается число принятых родов из общего количества- у девочек-подростков 15-18 лет. В пункте 3 – у молодежи 19-29 лет.
14. Пункт 4 "Кроме того, поступило родивших вне родильного отделения" сюда включаются домашние роды, дорожные и т.д. роды с последующей госпитализацией. Из общего числа родов, принятых в стационаре (пункт 1), в пункте 5 показывается число физиологических родов.
15. Из общего числа родов в пунктах 1 и 4 показывается число многоплодных родов-пункт 6, которые необходимо расписать: сколько из них двоен (пункт 7), троен (пункт 8).
16. В пункте 9 указывается количество женщин, абсолютно здоровых, из числа закончивших беременность родами, т.е. женщин, не имеющих острой и хронической соматической патологии, без осложнений течения беременности и родов.
17. В пункте 10, количество женщин, не посетивших женскую консультацию (кабинет).
18. В таблице 2211 показываются "Заболевания, осложнившие роды (осложнения родов и послеродового периода)".
19. В таблицу 2212 "Причины смерти беременных, рожениц и родильниц" включаются данные о всех умерших беременных, роженицах, родильницах, до 365 дней с момента родоразрешения и послеабортного периода, умерших в лечебных организациях, на дому, в дороге и других местах. кроме умерших от несчастных случаев (авто и авиакатастрофы, самоубийства, убийства и др.). Данные для заполнения таблицы берутся из "Медицинской карты стационарного пациента" форма № 001/у, Медицинское свидетельство о смерти форма № 045/у, заключения судмедэксперта, приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

11. 2-тармақта жалпы саннан - 15-18 жастағы жасөспірім қыздарда қабылданған босанулар саны белгіленеді. 3 тармақта – 19-29 жас аралығындағы жастар.
12. 4-тармақ" бұдан басқа, перзентханадан тыс босанған әйелдер келіп түсті "мұнда үйде босану, жол және босану кейіннен ауруханаға жатқызыла отырып енгізіледі. Стационарда қабылданған босанудың жалпы санынан (1-тармақ) 5-тармақта физиологиялық босанудың саны көрсетіледі.
13. 1 және 4-тармақтардағы босанудың жалпы санынан көп ұрықты босанудың саны-6-тармақ көрсетіледі, оларды бояу қажет: олардың қаншасы қос (7-тармақ), троен (8-тармақ).
14. 9-тармақта жүктілікті босанумен аяқтағандардың ішінен мүлдем сау әйелдердің, яғни жедел және созылмалы соматикалық патологиясы жоқ, жүктілік пен босану ағымының асқынуларынсыз әйелдердің саны көрсетіледі.
15. 10-тармақта әйелдер консультациясына (кабинетіне) келмеген әйелдер саны.
16. 2211-кестеде "босануды қиындатқан аурулар (босану және босанғаннан кейінгі кезеңнің асқынулары)" көрсетіледі.
17. "Жүкті, босанатын және босанған әйелдердің қайтыс болу себептері" 2212-кестеге барлық қайтыс болған жүкті әйелдер, босанған әйелдер, босанған әйелдер, босанған әйелдер, босанған кезден бастап 365 күнге дейінгі және босанудан кейінгі кезең, емдеу ұйымдарында, үйде, жолда және басқа жерлерде қайтыс болғандар туралы деректер енгізіледі. жазатайым оқиғалардан (авто және әуе апаттары, суицид, кісі өлтіру және т.б.) қайтыс болудан басқа. Кестені толтыру үшін деректер Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген "Стационарлық пациенттің медициналық картасынан" №001/е нысан, "Қайтыс болу туралы медициналық куәлік" №045/е нысанан алынады,
18. 1, 2, 3 - бағандарға қайтыс болған жүкті әйелдер туралы мәліметтер: 1 - бағанға - жүктіліктің 12 аптасына дейін, 2-бағанға-жүктіліктің 13-тен 21 аптасына дейін, 3-бағанға-жүктіліктің 22 аптасынан бастап және одан да көп енгізіледі. 4-бағанға босанатын әйелдер мен босанған әйелдер туралы мәліметтер енгізіледі.
19. 5-бағанда-босанғаннан кейінгі және босанғаннан кейінгі кезеңдердің 42 күніне дейін қайтыс болған әйелдер туралы мәліметтер. 6-бағанда-босанғаннан кейінгі және босанғаннан кейінгі кезеңдердің 43-тен 365-ке дейін қайтыс болған әйелдер туралы мәліметтер.

от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Сноска. Форма – в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 30.11.2022 № ҚР ДСМ-144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz Отчет организации скорой медицинской помощи Отчетный период за 20____ год Индекс: 22-СМП Периодичность: годовая Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом БИН
1000 Количество самостоятельных станций 1 ________ отделений 2________
1100 Штаты станции (отделения) скорой медицинской помощи
№ строки
Всего на конец отчетного года
в том числе:
врачи
средний медперсонал
младший медперсонал
прочий персонал
А
Б
1
2
3
4
5
Штатные…
01
Занятые…
02
Физические лица (основные работники)
03
2000 Медицинская помощь при выездах бригад скорой медицинской помощи
Показатели
№ строки
Всего
в том числе:
Число госпитализированных (из графы 1)
оказание скорой помощи по поводу - всего
перевозка больных, рожениц и родильниц, всего
несчастных случаев
из них дорожно-транспортных происшествий
внезапных заболеваний и состояний
хронических заболеваний
родов и патологии беременности
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Выполнено выездов – всего
01
Число лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах – всего,
02
из них к детям в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно
03
из них: в сельских населенных пунктах
04
детей в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно
05
Число лиц, умерших в присутствии выездной бригады скорой медицинской помощи (из строки 2) - всего
06
Х
Х
из них: детей в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно
07
Х
Х
Количество выездов в часы работы организаций первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП)
08
2001 Количество безрезультатных выездов 1 ________. Отказано за необоснованностью вызова 2 ________. Число лиц, переданных в организации ПМСП в часы их работы 3 _______.
Количество проведенных консультаций 4___. Из числа пострадавших в дорожно-транспортных происшествиях (из строки 3 графы 3 таблицы 2000) госпитализировано 5____, число пострадавших в дорожно-транспортных происшествиях со смертельным исходом до прибытия бригады 6 ______. Количество вызовов обслуженных с опозданием (1-3 категории срочности) 7________.
2100 Сведения о деятельности бригад скорой медицинской помощи
Профиль бригад скорой медицинской помощи
№ строки
Количество медицинских организаций, имеющих бригады
Количество выездных бригад в смену
Число лиц, которым оказана бригадами медицинская помощь
А
Б
1
2
3
Врачебные общепрофильные – всего
01
из них: для оказания медицинской помощи детям (0-17 лет 11 мес. 29 дней включительно)
02
Фельдшерские - всего
03
Специализированные – всего
04
в том числе: кардиореанимационные
05
интенсивной терапии (БИТ)
06
прочие (расшифровать)
07

2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына
22-қосымша
Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.11.2022 № ҚР ДСМ-144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынылады Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz "Жедел медициналық жәрдем ұйымының есебі" 20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең Индекс: 22 (ЖМЖ) Кезеңділік: жылдық Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны БСН
1000 Станциялар саны 1 ____________ бөлімшелер саны 2 ________
1100 Жедел медициналық көмек станцияларының штаты:
Жолдың №
Есепті жылдың соңындағы барлығы
оның ішінде:
дәрігерлер
орта медицина қызметкерлер
Кіші медицина қызметкерлері
Басқа қызметкерлер
А
Б
1
2
3
4
5
Штаттық…
01
Қамтылғаны
02
Жеке тұлғалар (негізгі қызметкерлер)
03
2000 Жедел медициналық жәрдем бригадаларының шақыртуда болған кезіндегі медициналық көмек
Көрсеткіштер
Жолдың №
Барлығы
Оның ішінде:
Емделуге жатқызылғандар саны (1 бағаннан)
Мынадай себептер бойынша
науқастарды, босанатын және босанған әйелдерді тасымалдау
Жазатайым оқиға
Оның ішінде жол көлік оқиғасынан
Кенеттен болған аурулар мен жағдайлар
Созылмалы ауруларды
Босану мен жүктілік патологиясы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Шығулардың орындалуы...
01
Шығу кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдардың саны
02
Оның ішінде: 0-17 жас 11 ай 29 күн балаларды қоса алғанда
03
Олардың ішінде ауылдық елді мекендер
04
0-17 жас 11 ай 29 күн балаларды қоса алғанда
05
Жедел медициналық жәрдемнің көшпелі бригадасы болған кездегі қайтыс болғандар саны (2 беттен) - барлығы
06
Х
Х
Оның ішінде: 0-17 жас 11 ай 29 күн балаларды қоса алғанда
07
Х
Х
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек (МСАК) ұйымдарының жұмыс уақытындағы шығулар саны
08
2001 Нәтижесіз шығулардың саны 1 ________
Шақырудың негізсіздігі үшін бас тарту2 ________
МСАК жұмыс уақытында оларға берілген тұлғалар саны 3 _______.
Өткізілген консультациялар саны 4___.
Жол-көлік оқиғалары кезінде зардап шегушілер санына (2000 кестенің 3 бағаны 3 жолы) емделуге жатқызылған науқастар саны 5___.
Бригада келгенге дейін өліммен аяқталған жол-көлік оқиғаларында зардап шеккендер саны 6____, Кешігіп келумен қызмет көрсетілген ЖМЖ шақыртуларының саны(1-3 категoриядағы кешігу) 7 ______.
2100 Жедел медициналық жәрдем бригадаларының қызмет етуі туралы мәліметтер
Жедел медициналық жәрдем бригадаларының бейіні
Жолдың №
Бригадалары бар мекемелердің саны
Шығу бригадаларының саны
Бригадалар көмек көрсеткен адамдар саны
А
Б
1
2
3
Дәрігерлік жалпы бейіндік
01
оның ішінде балаларға көмек көрсету үшін (0-17 жас 11 ай 29 күнді қоса алғанда)
02
Фельдшерлік - барлығы
03
Мамандандырылған – барлығы
04
оның ішінде: кардиореанимациялық
05
қарқынды терапия.....
06
басқа (ажыратып жазу керек)......
07

7000 Количество консультаций экстренных больных по телефону 1 _________.
Наименование _____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Фамилия имя .отчество
(при его наличии) ___________________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Фамилия имя отчество
(при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет организации скорой медицинской помощи"
(Индекс: 22-СМП, периодичность: годовая)
Отчетный период за 20____ год
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "О сети и деятельности организаций здравоохранения".
2. Форма составляется на основании учетных форм № 085/у "Карта вызова бригады скорой медицинской помощи", № 088/у "Сопроводительный лист станции скорой медицинской помощи (подшивается к истории болезни)", № 89/у "Журнал регистрации приема вызовов по предоставлению медицинской помощи в форме санитарной авиации", № 087/у "Карта вызова мобильной бригады санитарной авиации", № 090/у "Задание на санитарный полет", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 148139) (далее - приказ № 175).
3. Таблица 1000: в пункте 1 указывается количество самостоятельных станций скорой медицинской помощи (далее – СМП); в пункте 2 – количество отделений СМП в составе медицинских организаций.
4. Таблица 1100 "Штаты станции (отделения) скорой медицинской помощи" заполняется по данным штатного расписания медицинской организации и содержит сведения:
1) в графе 1 указывается численность всего персонала станций (отделений) СМП на конец отчетного года, в графе 2 - число врачей, в графе 3 – число среднего медицинского персонала, в графе 4 - число младшего медицинского персонала, в графе 5 - число прочего персонала;
2) в строке 1 указываются сведения о штатных должностях, в строке 2 - сведения о занятых должностях (в соответствии с их фактическим замещением на конец года).

7000 Шұғыл науқастарға телефон арқылы консультация беру саны 1 _________.
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Тегі аты әкесінің аты (бар болса)_______, қолы _________ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Тегі аты әкесінің аты (бар болса)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жедел медициналық жәрдем ұйымының есебі" (Индексі: 22-ЖМЖ, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жедел медициналық жәрдем ұйымының есебі" әкімшілік деректері.
2. Нысан "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес (бұдан әрі - №175 бұйрық) (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) № 089/е "Жедел медициналық жәрдем шақыртуларын жазып алу журналы", № 085/е "Жедел медициналық жәрдемді шақырту картасы", № 114/е "Жедел медициналық жәрдем станциясының (бөлімшесінің) ілеспе парағы және оған талон", № 088/е "Жедел медициналық жәрдем станциясының жұмыс істеу парағы", № 090/е "Өтінімді орындау туралы ұшқыштың деректерімен санитариялық ұшуға тапсырма" есептік нысандарылары негізінде жасалады.
3. 1000-кесте: 1-тармақта ЖМЖ дербес станцияларының саны көрсетіледі; 2-тармақта медициналық ұйымдардың құрамындағы ЖМЖ бөлімшелерінің саны көрсетіледі.
4. 1100-кесте "Жедел медициналық жәрдем станциясының (бөлімшелерінің) штаттары" медициналық ұйымның штаттық кестесінің мәліметтері бойынша толтырылады және мынадай мәліметтерден тұрады.
1) 1-бағанда – есептік кезеңнің соңына ЖМЖ станциясының (бөлімшесінің) барлық персоналдарының саны; 2-бағанда – дәрігерлер саны; 3-бағанда – орта медициналық персоналдың саны; 4-бағанда – кіші медициналық персоналдың саны; 5-бағанда – басқа да персоналдың саны көрсетіледі;
2) 1-жолда штаттық лауазымдар туралы мәліметтер, 2-жолда бос емес лауазымдар туралы мәліметтер (жылдың соңына оларды нақты алмастыруға сәйкес) көрсетіледі.

3) число занятых должностей по всем графам таблицы 1100 не превышает числа штатных должностей;
4) в строке 3 указываются сведения о числе физических лиц, находящихся на основной работе, на станции (отделении) СМП;
5. Таблица 2000 "Медицинская помощь при выездах бригад СМП" указывается:
1) в графе 1 – сведения об общем количестве выполненных выездов и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах бригад СМП;
2) в графе 2 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при несчастных случаях (различные виды травм и отравления);
3) в графе 3 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при дорожно-транспортных происшествиях (ДТП) (из графы 2);
4) в графе 4 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при внезапных заболеваниях и состояниях, угрожающих жизни больного (остро развивающиеся нарушения деятельности сердечно-сосудистой системы, центральной нервной системы, органов дыхания, органов брюшной полости);
5) в графе 5 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при обострениях хронических заболеваний, то есть, по поводу заболеваний, не требующих оказания экстренной медицинской помощи;
6) в графе 6 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе женщин, которым оказана медицинская помощь при родах и при патологии беременности вне медицинской организации, и по пути следования в медицинскую организацию;
7) в графе 7 – сведения об общем количестве выполненных перевозок и числе больных, рожениц и родильниц, которые были перевезены автомобилями СМП;
8) в графе 8 – сведения о количестве выполненных выездов, закончившихся госпитализацией больных и числе больных, госпитализированных в медицинские организации, из общего количества выполненных выездов бригадами СМП и числа лиц, которым оказана медицинская помощь (из графы 1);
9) в строке 01 - сведения об общем количестве выполненных выездов бригад СМП, за исключением безрезультатных выездов.
10) в строке 02 - сведения о числе лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах бригад СМП;
11) в строке 03 - сведения о количестве выездов бригад СМП к детям в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно;
12) в строке 04 – данные о числе лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах бригад СМП в сельских населенных пунктах (из строки 02);

3) бос емес лауазымдар саны 1100 кестенің барлық бағандары бойынша штаттық лауазымдар санынан артпауы қажет;
4) 3-жолда станцияда негізгі қызметі бойынша тұрған жеке тұлғалар саны туралы мәлімет көрсетіледі.
4. 2000-кесте "ЖМЖ бригадаларының шығуы кезіндегі медициналық көмек" көрсетіледі:
1) 1-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және ЖМЖ бригадаларының шығулары кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
2) 2-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және жазатайым жағдайлар кезінде (әртүрлі зақымданулар мен уланулар) кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
3) 3-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және жол-көлік оқиғалары кезінде (ЖКО) (2-бағанадан) кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
4) 4-бағанада - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және кенет болған аурулар мен науқастың өміріне қауіп төндіретін жағдайларда (жіті дамыған жүрек-қантамыр жүйесі, орталық нерв жүйесі,
ары, құрсақ қуысы органдары қызметінің бұзылыстары) кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
5) 5-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және созылмалы аурулардың асқынулары және т.б. демек ол, шұғыл медициналық көмек көрсетуді талап етпейтін аурулар кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
6) 6-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және босанулар және медициналық ұйымдардан тыс жүктілік патологиясы және медициналық ұйымға бара жатқан жолда медициналық көмек көрсетілген әйелдер саны туралы мәліметтер;
7) 7-бағанда – орындалған тасымалдаулардың жалпы саны және ЖМЖ автокөлігінде тасымалданған науқастар, босанатын және босанған әйелдер саны туралы мәліметтер;
8) 8-бағанда – науқастарды емделуге жатқызумен аяқталған орындалған шақыртуға барулар саны және ЖМЖ бригадаларымен орындалған шақыртуға барулардың жалпы санынан медициналық ұйымға емделуге жатқызылған науқастар саны және медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәлімет (1-бағанадан);
9) 01-жолда – нәтижесіз шақыртуға барғандарды ескермегендегі ЖМЖ бригадаларының орындалған шақыртуға баруларының жалпы саны туралы мәліметтер;
10) 02-жолда – ЖМЖ бригадалары шақыртуға бару кезінде медициналық көмек көрсеткен адамдар саны туралы мәліметтер;
11) 03-жолда – 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балаларға ЖМЖ бригадаларының шақыртуға барулар саны туралы мәліметтер;
12) 04-жолда ауылдық елді-мекендерге ЖМЖ бригадаларының шақыртуға барулары кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер (02 жолынан);

13) в строке 05 – данные о числе детей в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно, которым оказана медицинская помощь при выездах бригад СМП (из строки 04);
14) в строке 06 – данные о числе лиц, умерших в присутствии выездной бригады: СМП (из строки 02): смерть на месте происшествия, в санитарном автотранспорте и смерть в приемном покое наступившая в течении 30 минут с момента доставки;
15) в строке 07 – данные о числе детей в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно, умерших в автомобиле скорой медицинской помощи (из строки 06);
16) в строке 8 – сведения о количестве выездов бригад скорой медицинской помощи в часы работы ПМСП.
17) данные, указанные в строке 02 (число лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах), равны или больше данных строки 1 (количество выполненных выездов) за счет случаев, когда при одном выезде медицинская помощь была оказана нескольким лицам.
18) Несовпадение данных в строках 1 и 3 в графах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8.
19) По строкам 1, 2, 3 и 4 числа, указанные в графе 1 (всего), равны суммам данных граф 2, 4, 5, 6 и 7;
6. В подтабличной строке 2001 указывается:
1) в пункте 1 сведения о безрезультатных выездах бригад СМП. Безрезультатные выезды – это случаи, когда больного не оказалось на месте, вызов был ложным (по данному адресу СМП не вызывали), не найден адрес, указанный при вызове, пациент оказался практически здоровым и не нуждался в помощи, больной умер до приезда бригады СМП, больной увезен до прибытия бригады СМП, больной обслужен врачом поликлиники до прибытия бригады СМП, больной отказался от помощи (осмотра), вызов отменен;
2) в пункте 2 сведения о количестве отказов за необоснованностью вызова: основным критерием необоснованности является то, что на таких вызовах медицинская помощь либо не оказывается, либо требует незначительных манипуляций, например, антисептика ссадин, пероральный прием препаратов. Отказ за необоснованностью вызовов – это переадресация непрофильных вызовов в другую медицинскую организацию;
3) в пункте 3 – число лиц, переданных в организации ПМСП в часы их работы;
4) в пункте 4 – сведения о количестве проведенных консультаций, консультантами станций (отделений) СМП;
5) в пункте 5 – число пострадавших при дорожно-транспортных происшествиях, госпитализированных в медицинские организации (из строки 02 и 04 графы 3);
6) в пункте 6 – число пострадавших в дорожно-транспортном происшествии, у которых смерть наступила до прибытия бригады СМП;

13) 05-жолда- ЖМЖ бригадалары шақыртуға бару кезінде медициналық көмек көрсетілген – 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балалардың саны туралы мәліметтер (04 жолынан);
14) 06-жолда - бригадалар болған кездегі адамдар өлімінің саны туралы мәліметтер (02 жолынан): оқиға орнындағы өлім, санитариялық автокөлікте болған өлім және қабылдау бөліміне жеткізілген кезден бастап 30 минут аралығында болған өлім;
15) 07-жолда - жедел медициналық жәрдем автокөлігінде қайтыс болған 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балалардың саны туралы мәліметтер (06 жолынан);
16) 08-жолда - медициналық-санитариялық алғашқы көмек (МСАК) ұйымдарының жұмысы кезінде ЖМЖ бригадаларының шақыртуға барулар саны туралы мәліметтер
17) 02 жолда көрсетілген мәліметтер (шақыртуға барулар кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны) 1 жолдағы мәліметтерге тең немесе медициналық көмекке бір барған кезде бірнеше адамға көмек көрсету есебінен артық болуы мүмкін.
18) 1 және 3 жолдардағы мәліметтердің сәйкес келмеуі 1,2,3,4,5,6,7 және 8 бағандарда болуы мүмкін.
19) 1-бағанда көрсетілген 1,2,3 және 4 жолдар бойынша сандар 2,4,5,6 және 7 бағандарда берілген сомаға тең болуы қажет;
5. Кесте астындағы 2001 жолда:
1) 1-тармақта ЖМЖ бригадаларының нәтижесіз шақыртуға барулар саны. Нәтижесіз шақыртуға барулар саны – бұл науқас орнында болмай өтірік шақырту болған кезде (осы мекенжай бойынша ЖМЖ шақыртылған жоқ), шақырту кезінде көрсетілген мекенжайды таппаған жағдайда, пациенттің дені сау және көмек көрсетуді қажет етпеген, науқас ЖМЖ бригадасы жеткенге дейін қайтыс болды, науқасты ЖМЖ бригадасы келгенге дейін алып кетті, науқасқа ЖМЖ бригадасы келгенге дейін емхана дәрігері көмек көрсетті, науқас көмек көрсетуден (қараудан) бас тартты және шақырту жойылды;
2) 2-тармақта шақыртулардың негізсіз болғаны үшін бас тартулар саны туралы мәліметтер: негізсіздіктің негізгі критерийі мұндай шақыртуларда медициналық қызмет көрсетілмейді немесе болмашы манипуляцияларды қажет етеді мысалы жараларды антисептикпен өңдеу, препараттарды ауыз арқылы қабылдау болып табылады. Шақыртулардың негізсіз болғаны үшін бас тарту – негізсіз шақыртуларды басқа медициналық ұйымға қайта бағыттау;
3) 3-тармақта МСАК жұмысы уақытында МСАК ұйымына тапсырылған адамдар саны;
4) 4-тармақта – ЖМЖ станцияларының (бөлімшелерінің) консультанттарымен өткізілген консультациялар саны;
5) 5-тармақта медициналық ұйымға емделуге жатқызылған ЖКО кезінде зардап шеккендер саны (3-бағананың 02 және 04 жолдарынан);
6) 6-тармақта – ЖМЖ бригадасы келгенге дейін қайтыс болған ЖКО зардап шеккендер саны;

7) в пункте 7 – количество обслуженных выездов с опозданием (1-3 категории срочности).
7. В таблице 2100 "Сведения о деятельности бригад СМП" указывается сведения о работе бригад СМП разных профилей:
1) в графе 1 – количество медицинских организаций, имеющие бригады СМП;
2) в графе 2 –количество выездных бригад СМП в смену (среднее ежесуточное количество выездных бригад СМП выходящих в смену в течении года). Бригада СМП – это структурно-функциональная единица станции (подстанции, отделения) СМП, организованная в соответствии со штатными нормативами, для обеспечения работы в одну смену (6 часов). Количество бригад указывается в соответствии с числом штатных единиц специалистов, утвержденных для работы на линии (врачебных, фельдшерских и специализированных бригад).
3) в графе 3 – число лиц, которым оказана медицинская помощь бригадами СМП;
4) в строке 1 – сведения о количестве врачебных общепрофильных бригад СМП, включая бригады для оказания медицинской помощи детскому населению;
5) в строке 2 – сведения о деятельности врачебных общепрофильных бригад для оказания медицинской помощи детям в возрасте от 0 до 17 лет включительно (из строки 01);
6) в строке 3 – сведения о деятельности фельдшерских бригад;
7) в строке 4 – сведения о деятельности специализированных бригад, всего;
8) в строке 5 – сведения о деятельности кардиореанимационных бригад (из строки 04);
9) в строке 6 – сведения о деятельности бригад интенсивной терапии (из строки 04);
10) в строке 7 – сведения о деятельности прочих бригад (из строки 04), которые следует расшифровать.
8. В подтабличной строке 2101 указываются сведения о числе лиц, перевезенных фельдшерскими бригадами, из числа лиц, которым оказана помощь данными бригадами (из графы 3 строки 03 таблицы 2200).
9. В подтабличной строке 2102 указываются сведения о числе лиц, которым оказана амбулаторная медицинская помощь при непосредственном их обращении на станцию (отделение) СМП.
10. При заполнении отчета об оказании экстренной медицинской помощи в форме санитарной авиации (далее – СА) и ЭПКМП в строке 3000 указывается число организаций, имеющее в своем составе отделение СА и отделение ЭПКМП;
11. Таблица 3100 "Штаты организации (отделения) санитарной авиации" заполняется по данным штатного расписания медицинской организации и содержит сведения:
1) в графе 1 – о численности всего персонала отделений СА на конец отчетного года, в графе 2 - число врачей, в графе 3 - число среднего медицинского персонала, в графе 4 - число младшего медицинского персонала, в графе 5 - число прочего персонала;

7) 7-тармақта – Кешігіп келумен қызмет кқрсетілген ЖМЖ шақыртулар саны (1-3 категориядағы кешігу).
6. "ЖМЖ бригадаларының жұмысы туралы мәліметтер" 2100 кестесінде ЖМЖ әртүрлі бейініндегі бригадаларының жұмысы туралы мәліметтерді құрайды.
1) 1-бағанда – ЖМЖ бригадалары бар медициналық ұйымдар саны;
2) 2-бағанда – ауысымдағы ЖМЖ шығыс бригадаларының саны (жыл аралығында ауысымға шығатын ЖМЖ бригадаларының шақыртулар саны шығыс бригадаларының орташа тәулік аралық саны) көрсетіледі. ЖМЖ бригадасы – бір ауысымда жұмысты қамтамасыз ету үшін (6 сағат) штаттық нормативтерге сәйкес ұйымдастырылған ЖМЖ станциясының (подстанциясының, бөлімшесінің) құрылымдық-функционалдық бірлігі. Бригадалар саны желіде жұмыс істеуге бекітілген мамандардың (дәрігерлер, фельдшерлер және мамандандырылған бригадалар) штаттық бірлігі санына сәйкес көрсетіледі.
3) 3-бағанада – ЖМЖ бригадаларымен медициналық көмек көрсетілген адамдар саны;
4) 1-жолда – балаларға медициналық көмек көрсету бригадаларын қоса алғанда жалпы бейіндегі дәрігерлік бригадалардың қызметі туралы мәліметтер;
5) 2-жолда - 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балаларға медициналық көмек көрсету үшін жалпы бейінді дәрігерлік бригадалардың қызметі туралы мәліметтер (01 жолынан);
6) 3 жолда – фельдшерлік бригадалардың қызметі туралы мәліметтер;
7) 4-жолда – мамандандырылған бригадалардың қызметі туралы мәліметтер;
8) 5-жолда - кардиореанимациялық бригадалардың қызметі туралы мәліметтер (04 жолдан);
9) 6-жолда – қарқынды терапия бригадаларының қызмет етуі туралы мәліметтер (04 жолдан);
10) 7-жолда – ашып жазуды талап ететін басқа бригадалардың қызметі туралы мәліметтер (04 жолдан);
7. Кесте астындағы 2101-жолда осы бригадалармен көмек көрсетілгендер санына фельдшерлік бригадалармен тасымалданған адамдар саны туралы мәліметтер (2200 кестесінің 03 жолы 3 бағанына) көрсетіледі;
8. Тақта астындағы 2102-жолда науқастардың тікелей ЖМЖ станциясына (бөлімшесіне) келулері кезінде амбулаториялық медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. Санитариялық авиация нысанында (бұдан әрі - СА) шұғыл медициналық көмек және жоспарлы – консультациялық медициналық көмек (бұдан әрі - ЖКМК) көрсету туралы есепті толтыруда 3000- жолда – өзінің құрамында СА және ЖКМК бөлімшелері бар ұйымдар саны көрсетіледі;
10. "Санитариялық авиацияны ұйымдарының (бөлімшелерінің) штаттары" 3100 кестесінде медициналық ұйымның штаттық кестесіндегі мәліметтер бойынша толтырылады және мынадай мәліметтерден тұрады:
1) 1 бағанда – есептік жылдың соңына СА бөлімшесінің барлық персоналдарының саны туралы; 2 бағанда – дәрігерлер саны; 3- бағанда – орта медициналық персоналдары саны; 4- бағанда – кіші медициналық персоналдар саны; 5- бағанда – басқа да персоналдар саны;

2) в строке 1 указываются сведения о штатных должностях;
3) в строке 2 – сведения о занятых должностях (в соответствии с их фактическим замещением на конец года);
4) в строке 3 указываются сведения о числе физических лиц (основных работников), трудовые книжки которых находятся в данной организации;
5) организации здравоохранения, имеющие в своем составе СА и отделение ЭПКМП, в таблицу 1100 отчетной формы 30 "Отчет медицинской организации" не включают сведения о должностях медицинского персонала санитарной авиации и отделения ЭПКМП;
6) в строках 1, 2, 3 сумма чисел в графах 2-5 равна числам в графе 1 соответствующей строки;
7) количество занятых должностей по всем графам таблицы не превышает количества штатных должностей.
12. Таблица 3200 "Транспорт" содержит сведения о санитарном транспорте:
1) в строке 1 указываются сведения об общем количестве медицинского транспорта;
2) в строке 2 – сведения о медицинском транспорте, находящемся на балансе медицинской организации здравоохранения на конец отчетного года по данным бухгалтерского учета, выделенный и закрепленный приказом руководителя организации здравоохранения за санитарной авиацией и отделением ЭПКМП;
3) в строке 3 – сведения об арендуемом санитарном транспорте.
13. Таблица 3300 "Вылеты, выезды санитарного транспорта" содержит сведения о вылетах и выездах санитарного транспорта и заполняется по данным первичной медицинской документации "Журнал регистрации приема вызовов по предоставлению медицинской помощи в форме санитарной авиации" по форме № 089/у в соответствии с приказом № 175:
1) в строке 3 указывается общее число выполненных вылетов, выездов;
2) все вылеты, выезды, выполненные как в экстренном порядке, так и в плановом порядке распределяются по видам обслуженного санитарного транспорта и необходимо указать бюджет (республиканский, местный);
3) сумма чисел в графах 3;5 равна числам в графе 2 соответствующей строки;
4) сумма чисел в графах 4;6 равна числам в графе 1 соответствующей строки;
5) передвижные автомобильные комплексы и санитарные вагоны не осуществляют выезды в экстренном порядке.
14. Таблица 4000 "Транспортировка больных, родильниц, и прочие перевозки при вылетах и выездах" заполняется на основании данных первичной медицинской документации "Журнал регистрации приема вызовов по предоставлению медицинской помощи в форме санитарной авиации" по форме № 089/у в соответствии с приказом № 175:
1) в графе 1 указывается общее число лиц, транспортированных при несчастных случаях (графа 2), внезапных заболеваниях и состояниях (графа 3), акушерско-гинекологических патологиях (графа 4), которое должно быть равно сумме граф 2-4 по всем строкам. В графу 1 не включаются прочие перевозки;

2) 1-бағанда – штаттық лауазымдар туралы мәліметтер;
3) 2-бағанда – бос емес лауазымдар туралы мәліметтер (олардың жылдың соғына нақты орын толтыруына сәйкес);
4) 3-бағанда –еңбек кітапшалары осы ұйымдағы жеке тұлғалар саны туралы мәліметтер көрсетіледі (негізгі қызметкерлердің);
5) Өзінің құрамында СА және ЖКМК бөлімшелері бар денсаулық сақтау ұйымдары "Медициналық ұйымның есебі" 30 есептік нысанындағы 1100 кестесінде санитариялық авиация және ЖКМК бөлімшелерінің медициналық персоналдардың лауазымы туралы мәліметтерді қоспайды.
6) 1,2,3 – жолдарындағы сандар сомасы 2-5 бағандарында тиісінше жолдың 1 бағанындағы сандарға тең болуы қажет.
7) бос емес лауазымдар саны кестенің барлық бағандары бойынша штаттық лауазымдар санынан артпауы қажет;
11. "Көлік" 3200 кесте санитариялық көлік жайындағы мәліметтерден тұрады:
1) 1-жолда – медициналық көліктің жалпы саны туралы мәліметтер.
2) 2-жолда – есептік жылдың соңында бухгалтерлік есеп мәліметтері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының санитариялық авиация және ЖКМК бөлімшелері басшыларының бұйрығымен белгіленген және бекітілген медициналық ұйым теңгеріміндегі медициналық көлік туралы мәліметтер;
3) 3-жолда – жалға алынған санитариялық көлік туралы мәліметтер;
11. "Санитариялық көліктің ұшулары/шығулары" 3300 кестесі №175 бұйрыққа сәйкес № 089/е "Жедел медициналық жәрдем шақыртуларын жазып алу журналы"есептік нысаны негізінде жасалады;
1) 3-жолда орындалған ұшулар/шақыртулардың жалпы саны көрсетіледі.
2) барлық шұғыл тәртіпте орындалған ұшулар/шақыртулар сияқты жоспарлы тәртіпте де қызмет көрсетілген санитариялық қызмет түрі бойынша да үйлестіріледі және бюджетті көрсету қажет (республикалық/жергілікті).
3) 3;5 – бағандарындағы сандар сомасы тиісінше жолдың 2-бағанындағы сандарға тең болуы қажет.
4) 4;6 – бағандардағы сандар сомасы тиісінше жолдың 1-бағанындағы сандарға тең болуы қажет.
5) жылжымалы автокөлік кешендері мен санитариялық вагондар шұғыл тәртіптегі шығуларды жүзеге асырмайтындығын ескеру қажет;
14. "Үшулар мен шығулар кезіндегі науқастарды, босанған әйелдерді және басқа да тасымалдауларда" 4000-кестесі № 175 бұйрыққа сәйкес № 089/е "Жедел медициналық жәрдем шақыртуларын жазып алу журналы" есептік нысаны негізінде жасалады:
1) 1-бағанда барлық жолдар бойынша 2-4 бағандар сомасына тең келетін жазатайым оқиғалар (2-баған), кенет аурулар және жағдайлар (3-баған), акушерлік-гинекологиялық патологиялар (4-баған) кезінде тасымалданған адамдардың жалпы саны көрсетіледі. 1-бағанға басқа да тасымалдаулар енгізілмейді;

2) в графе 5 – сведения о прочих перевозках соответствующим транспортом, к ним относятся перевозки попутных больных, перевозки больных на (и из) железнодорожный вокзал и в аэропорт, межбольничная перевозка, транспортировка трупов, срочная доставка медикаментов, вакцин, органов и (частей органов) для трансплантации, медицинской аппаратуры, доставка консультантов к больному из других регионов и других медицинских организаций, перевозки врачей специалистов при обслуживании охраняемых государственных лиц и прочие причины, не относящиеся к транспортировке больных, беременных, рожениц и родильниц.
3) в строке 3.0 показывается общее число транспортированных воздушным и санитарным автотранспортом, которое равно сумме чисел строк 1.0 и 2.0 соответственно графам.
4) сумма строк 1.1 и 1.2 по всем графам равна строке 1.0;
5) сумма строк 1.0 и 2.0 по всем графам равна строке 3.0.
15. Таблица 4100 "Экстренная медицинская помощь при вылетах, выездах" заполняется на основании "Журнал регистрации приема вызовов по предоставлению медицинской помощи в форме санитарной авиации" по форме № 089/у, в соответствии с приказом № 175:
1) в строке 1.0 указывается общее число вылетов, выездов, из них для оказания экстренной помощи (операции, транспортировки) по поводу несчастных случаев, внезапных заболеваниях и состояниях, родах и патологии беременности;
2) в графу 1 не включаются данные графы 13 "Прочие перевозки", к которым относятся срочная перевозка больных, рожениц и родильниц на (и из) железнодорожный вокзал и в аэропорт, межбольничная перевозка и другие причины, не относящиеся к графам 4, 7, 10, при котором как правило не оказывается экстренная медицинская помощь. При условии оказания экстренной медицинской помощи больным врачами специалистами на месте или в пути, то они показываются на общих основаниях в соответствующих графах 1, 4, 7, 10 с указанием на транспортировку по графам 3, 6, 9, 12 по соответствующим строкам 2.0 -2.3;
3) в строке 2.0 - сведения о числе лиц, которым была оказана помощь при вылетах, выездах;
4) в строке 2.1 – сведения о числе детей в возрасте 0-17 лет 11 мес. 29 дней включительно, которым была оказана помощь при вылетах, выездах (из строки 2.0);
5) в строке 2.2 - сведения о числе детей в возрасте 0-14 лет включительно, которым была оказана помощь при вылетах, выездах (из строки 2.1);
6) в строке 2.3 – сведения о новорожденных детях (от 0 до 28 дней), которым была оказана помощь при вылетах, выездах (из строки 2.2).

2) 5-бағанда тиісті көлікте басқа да тасымалдаулар туралы мәліметтер оларға жол бойы кезіккен науқасты тасымалдау, теміржол вокзалына және әуежайға науқасты тасымалдау, аурухана аралық тасымалдау, мәйіттерді тасымалдау, дәрі-дәрмектерді, вакциналарды, трансплантация үшін ағзаларды (ағза бөлшектерін), медициналық аппаратураны жедел жеткізу, науқасқа басқа өңірлерден басқа медициналық ұйымдардан консультанттарды жеткізу, мемлекеттік тұлғаларды сақтауда қызмет көрсету кезінде дәрігер мамандарды тасымалдау және науқастарды, жүкті әйелдерді, босанған әйелдерді және жаңа босанған әйелдерді тасымалдауға қатысы жоқ басқа да себептер жатады.
3) 3.0 –жолда әуе және санитариялық автокөлігінде тасымалданғандардың жалпы саны көрсетіледі ол сәйкес бағандардың 1.0 және 2.0 жолдарындағы сандар сомасына тең келеді.
4) 1.1 және 1.2 - жолдардағы сома барлық бағандар бойынша 1.0 - жолға тең болады.
5) 1.0 және 1.2 - жолдардағы сома барлық бағандар бойынша 3.0 - жолға тең болады.
15. "Ұшулар/шақыртулар кезіндегі шұғыл медициналық көмек" 4100-кестесі № 175 бұйрыққа сәйкес "Жедел медициналық жәрдем шақыртуларын жазып алу журналы" № 089/е есептік нысаны негізінде толтырылады және мынадай ақпараттарды құрайды:
1) жолында ұшулар/шақыртудардың жалпы саны көрсетіледі, оның ішінде жазатайым оқиғалар, кенет аурулар және жағдайлар, босанулар және жүктілік патологиясы кезіндегі шұғыл көмек көрсету (операциялар, тасымалдаулар) үшін ұшулар/шақыртудардың жалпы саны көрсетіледі
2) 1-бағанға "Басқа да тасымалдаулар" 13-бағанының мәліметтері енгізілмейді оларға науқастарды, босанған әйелдерді және жаңа босанған әйелдерді темір жол вокзалына және әуежайға жедел тасымалдау, аурухана аралық тасымалдау және шұғыл медициналық көмек көрсетуді қажет етпейтін басқа да 4, 7, 10 бағандарға жатпайтын себептер жатады. Дәрігер мамандармен жолда немесе орнында науқастарға шұғыл медициналық көмек көрсету жағдайлары кезінде олар жалпы негізде тиісінше 1, 4, 7, 10 бағандарында 3, 6, 9, 12–бағандар бойынша 2.0-2.3–жолдарына сәйкес тасымалдауды көрсетумен көрсетіледі;
3) 2.0-жолда – ұшулар/шығулар кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 2.1-жолда - ұшулар/шығулар кезінде медициналық көмек көрсетілген 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балалар саны туралы мәліметтер (2.0 жолынан);
5) 2.2-жолда- ұшулар/шығулар кезінде медициналық көмек көрсетілген 0-14 жастағы балалар саны туралы мәліметтер (2.1 жолынан);
6) 2.3 - жолда- ұшулар/шығулар кезінде медициналық көмек көрсетілген жаңа туған нәрестелер (0-ден 28 күнге дейін) туралы мәліметтер (2.2 жолынан);

7) проведенные операции и транспортировка больных, рожениц и родильниц при вылетах, выездах показываются в соответствующих графах по строкам 2.0-2.3.
8) числа, показанные в строке 2.0, могут быть равны числам в строке 1.0, но могут быть и больше их, за счет случаев, когда при одном вылете, выезде помощь была оказана нескольким лицам (при авариях, несчастных случаях и внезапных заболеваниях).
9) суммы чисел граф 4, 7, 10 по строкам 2.0 и 2.1 равна числу, указанному в графе 1 строк 2.0 и 2.1 соответственно;
10) суммы чисел граф 4, 7 по строкам 2.2 и 2.3 равны числам, указанным в графе 1.0 строк 2.2 и 2.3 соответственно;
11) суммы чисел граф 5, 8 по строкам 2.2 и 2.3 равны числам, указанным в графе 2 строк 2.2 и 2.3 соответственно;
12) суммы чисел граф 6, 9 по строкам 2.2 и 2.3 равны числам, указанным в графе 3 строк 2.2 и строки 2.3 соответственно.
16. Таблица 4200 "Планово-консультативная медицинская помощь при выездах" заполняется:
1) количество выполненных плановых выездов показывается в графе 1 строки 1.0;
2) число лиц, которым оказана планово-консультативная помощь при выездах показывается по строке 2.0; в том числе и из них данные по отдельным возрастным группам и контингентам населения показываются в соответствующих строках 2.1-2.6;
3) планово-консультативная помощь по месту ее оказания распределяется на амбулаторный прием, в стационаре, на дому и показываются в соответствующих графах 2, 3, 4;
4) виды назначений и рекомендаций врачей-консультантов показываются в графах 5, 6, 7.
5) количество разобранных медицинских карт амбулаторного больного показывается в графе 8, а стационарного больного – в графе 9.
6) число проведенных врачебных консилиумов показывается в графе 10.
17. Таблица 5000 "Деятельность врачей при вылетах, выездах" заполняется по данным формы № 090/у "Задание на санитарный полет", в соответствии приказом №175:
1) в графе А таблицы указываются специальности врачей-консультантов;
2) в графе В указываются вид оказываемой врачебной помощи: по врачам хирургического профиля вид помощи разделен на консультации и операции, по врачам параклинических служб вид помощи указан как исследование.

7) Ұшулар/шығулар кезінде науқастарға, босанған әйелдерге және жаңа босанған әйелдерге жүргізілген операциялар тиісінше бағандардың 2.0-2.3 –жолдары бойынша көрсетіледі;
8) 2.0- жолында көрсетілген сандар 1.0 - жолындағы сандарға тең болуы мүмкін, бірақ бір ұшу/шығу кезінде бірнеше адамға көмек көрсету (апаттар, жазатайым оқиғалар және кенеттен аурулар кезінде) есебінен олардың саны көп болуы да мүмкін;
9) 4, 7, 10 - бағандарындағы сандар сомасы 2.0 және 2.1-жолдары бойынша тиісінше 1.0-бағанның 2.2 және 2.3 - жолдарында көрсетілген сандарға тең;
10) 4, 7 - бағанындағы сандар сомасы 2.2 және 2.3 - жолдары бойынша тиісінше 1.0-бағанның 2.2 және 2.3 - жолдарында көрсетілген сандарға тең болуы қажет;
11) 5, 8 - бағанындағы сандар сомасы 2.2 және 2.3 жолдары бойынша тиісінше 1.0-бағанның 2.2 және 2.3 - жолдарында көрсетілген сандарға тең болуы қажет;
12) 6, 9 - бағанындағы сандар сомасы 2.2 және 2.3 - жолдары бойынша тиісінше 1.0-бағанның 2.2 және 2.3 жолдарында көрсетілген сандарға тең болуы қажет;
16. "Шақыртуға барулар кезіндегі жоспарлы-консультациялық медициналық көмек" 4200 кестесі № 907 бұйрығымен бекітілген № 119/е "Тапсырма" (консультациялық дәрігерге) және №120/е "Жоспарлы шығуларды (ұшуларды) тіркеу журналы" нысанының мәліметтері бойынша толтырылады.
1) Жоспарлы шығулардың орындалған саны 1.0 жолдың 1-бағанында көрсетіледі.
2) Шақыртуға барулар кезінде жоспарлы-консультациялық көмек көрсетілген адамдар саны 2.0-жолында көрсетіледі; оның ішінде жеке жас топтары және халық контингенті бойынша 2.1-2.6 - жолдарында көрсетіледі.
3) Жоспарлы-консультациялық көмек оны көрсету орны бойынша амбулаториялық қабылдауға, стационарда, үйде деп үйлестіріледі және 2, 3, 4 бағандарға сәйкес көрсетіледі.
4) Дәрігер-консультанттардың тағайындаулар мен ұсыныстар түрлері 5, 6, 7 -бағандарында көрсетіледі.
5) Амбулаториялық науқастың талданған медициналық картасының саны 8 бағанда, ал амбулаториялық науқастікі -9 - бағанда көрсетіледі.
6) Өткізілген дәрігерлік консилиумдер саны 10 - бағанда көрсетіледі;
17. "Ұшу/шығулардағы дәрігерлердің қызметі" 5000-кестесі №175 бұйрыққа сәйкес № 090/е "Өтінімді орындау туралы ұшқыштың деректерімен санитариялық ұшуға тапсырма" есептік нысаны бойынша толтырылады:
1) кестенің А бағаны бойынша дәрігер-консультанттардың мамандықтары көрсетілген.
2) В бағаны бойынша дәрігерлік көмектің түрі көрсетілген, дегенмен хирургиялық профильді дәрігерлер бойынша көмек түрі консультация және операция деп бөлінген, ал параклиника қызметінің дәрігерлері бойынша көмек түрі зерттеу деп белгіленген.

3) деятельность врачей-консультантов по форме оказания медицинской помощи разделены на экстренную и планово-консультативную с выделением из общего числа лиц, которым оказана соответствующая медицинская помощь, детей в возрасте от 0 до 17 лет включительно (из граф 1 и 4), в том числе новорожденных от 0 до 28 дней (из граф 2 и 5).
4) по строке 31 показываются общие данные по формам оказанной медицинской помощи с распределением их на консультации, операции и исследования;
18. В подтабличной строке 6000: в пункте 1 указывается количество необоснованных вызовов, которым отказано в вылете, выезде (по решению заведующего отделением санитарной авиации и ЭПКМП по согласованию с врачом-консультантом); в пункте 2 указывается количество отказов в вылете, выезде по погодным условиям.
19. В подтабличной строке 7000: в пункте 1 указывается количество консультаций экстренных больных по телефону. Включаются данные о консультациях экстренных больных штатными врачами-консультантами санитарной авиации при отказах в вылете, выезде по погодным условиям, повторные консультации в первые сутки после первичного вылета, выезда врача-консультанта.
Приложение 23 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет фельдшерско-акушерского, медицинского пункта и медицинского работника без содержания отдельного помещения
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 23-Фельдшер
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН

3) медициналық көмекті көрсету нысаны бойынша дәрігер-консультанттардың қызметі 0-17 жас аралығындағы балаларды, соның ішінде туылғаннан 0-28 күн өткен нәрестелерді қоса (2 және 5 бағандардан), тиісті медициналық көмек көрсетілген тұлғалардың жалпы санынан бөліп алумен жедел және жоспарлы-консультациялық болып бөлінеді (1 және 4 - бағандардан).
4) 31- жол бойынша көрсетілген медициналық көмектің нысандары бойынша, оларды консультация, ота жасау және зерттеу деп бөлумен қоса жалпы мәліметтер көрсетіледі;
18. 6000 - астындағы жолда: 1-тармақта ұшуда/шығуда бас тартылған жаңсақ шақыруардың саны көрсетіледі (дәрігер-консультантпен келісім бойынша жасалған санитариялық авиация және ЖКМКЭ бөлімі меңгерушісінің шешімі бойынша); 2-тармақта ауа-райы бойынша бас тартылған ұшулар, шығулар саны көрсетіледі.
1) 7000 - кесте астындағы жолда: 1-тармақта телефон байланысы арқылы шұғыл науғастарға көрсетілген консультациялар саны көрсетіледі. Аталған тармаққа ауа-райы бойынша бас тартылған ұшулар/шығулар барысында санитариялық авиацияның штаттық дәрігер-консультанттары шұғыл науқастарға көрсеткен консультациялары, дәрігер-консультанттың алғашқы ұшу, шығуынан кейінгі бір тәулік ішіндегі қайталанып отырған консультация туралы мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 23-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Фельдшерлік - акушериялық, медициналық пункттердің және жеке үй-жайы жоқ медицина қызметкерінің есебі (ҮЖМҚЕ)
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 23-Фельдшер
Кезеңділік: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
БСН
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны

1000-1499 г
03
Х
Х
Х
Х
1500-2499 г
04
Х
Х
Х
Х
2500 г. и более
05
Х
Х
Х
Х
2400 Число родившихся на дому (без последующей госпитализации) Родильницы ФАП, МП, МРБП
Наименование
№ строки
Родилось живыми, всего
из них умерло в возрасте:
Родилось мертвыми
0-6 суток
7-27 суток
от 28 дней до 1 года
антенат.
интранат.
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего детей
01
из них с массой тела при рождении
500-999 г
02
1000-1499 г
03
1500-2499 г
04
2500 г. и более
05
из общего числа родившихся -
недоношенными
06
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет фельдшерско-акушерского, медицинского пункта и медицинского работника без содержания отдельного помещения"
Отчетный период за 20____ год
(Индекс: 23 -Фельдшер, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных ""Отчет фельдшерско-акушерского, медицинского пункта и медицинского работника без содержания отдельного помещения"".
2. Таблица 2000 – указывается число организаций: в графе А показывается наименование показателя, в графе Б – порядковый номер строк, в графе 1 – число Фельдшерско-акушерский пункт (далее -ФАП), в графе 2 – число медицинских пунктов (далее - МП), в графе 3 показывается число медицинского работника без содержания отдельного помещения (далее –МРБП).
3. Таблица 2100. Штатные должности ФАП:
1) в графе А указывается наименование показателя ФАП;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается штаты всех должностей на конец отчетного года;
4) в графе 2 указывается из графы 1 штатные должности фельдшера;
5) в графе 3 указывается из графы 1, штатные должности акушерки;

1000-1499 г
03
Х
Х
Х
Х
1500-2499 г
04
Х
Х
Х
Х
2500 және одан астам
05
Х
Х
Х
Х
2400 Үйде туған балалар саны (үйде босанған әйелді кейіннен ауруханаға жатқызбай) ФАП, ФП, МП және МҚ
Атауы
Жолдың №
Тірі туылғандар, барлығы
Оның ішінде қайтыс болғандары:
Өлі туылғандар
0-6 тәулік
7-27 тәулік
28 күннен 1 жасқа дейін
антенат.
интранат.
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлық балалар
01
соның ішінде туғандағы салмағына қарай 500-
02
1000-
03
1500-
04
. және астам
05
Туған балалардың жалпы санынан шала туғандар
06
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)) ________, қолы _____ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Фельдшерлік - акушериялық, медициналық пункттердің және жеке үй-жайы жоқ медицина қызметкерінің есебі (ҮЖМҚЕ)" (Индексі: 23- Фельдшер, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Фельдшерлік - акушериялық, медициналық пункттердің және жеке үй-жайы жоқ медицина қызметкерінің есебі (ҮЖМҚЕ)" әкімшілік деректері.
1. 2000 кесте – ұйымдардың саны көрсетіледі: А бағанында көрсеткіш атауы, Б бағанында – жолдардың реттік номері, 2 - бағанда – медициналық пункт (бұдан әрі-МП) саны, 3 - бағанда үй-жайы жоқ медицина қызметкері (бұдан әрі –ҮЖМҚЕ) саны көрсетіледі.
2. 2100 - кесте. фельдшерлік-акушерлік пункт (бұдан әрі –ФАП) штаттық лауазымдары:
1) А бағанында ФАП көрсеткіші атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі;
3) 1- бағанда есептік жыл соңындағы барлық лауазымдардың штаттары көрсетіледі;
4) 2 - бағанда 1 - бағаннан фельдшердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
5) 3 - бағанда 1- бағаннан, акушердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
6) 4 - бағанда 1- бағаннан, мейіргердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
7) 5 - бағанда 1- бағаннан, кіші медицина қызметкерлерінің штаттық лауазымдары көрсетіледі.
8) 6 - бағанда 1- бағаннан, басқа да қызметкерлердің штаттық лауазымдары көрсетіледі.
3. 2102 - кесте. МП штаттық лауазымдары:
1) А бағанында МП көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда есептілік жыл соңындағы барлық лауазымдардың штаттары көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1- бағаннан фельдшердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1 - бағаннан акушердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;

6) в графе 4 указывается из графы 1, штатные должности медсестры;
7) в графе 5 указывается из графы 1, штатные должности младшего медицинского персонала;
8) в графе 6 указывается из графы 1, штатные должности прочего персонала.
4. Таблица 2102. Штатные должности МП:
1) в графе А указывается наименование показателя МП;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается штаты всех должностей на конец отчетного года;
4) в графе 2 указывается из графы 1 штатные должности фельдшера;
5) в графе 3 указывается из графы 1, штатные должности акушерки;
6) в графе 4 указывается из графы 1, штатные должности медсестры;
7) в графе 5 указывается из графы 1, штатные должности младшего медицинского персонала;
8) в графе 6 указывается из графы 1, штатные должности прочего персонала.
5. Таблица 2103. Штатные должности МРБП:
1) в графе А указывается наименование показателя МРБП;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается штаты всех должностей на конец отчетного года;
4) в графе 2 указывается из графы 1 штатные должности фельдшера;
5) в графе 3 указывается из графы 1, штатные должности акушерки;
6) в графе 4 указывается из графы 1, штатные должности медсестры;
7) в графе 5 указывается из графы 1, штатные должности младшего медицинского персонала;
8) в графе 6 указывается из графы 1, штатные должности прочего персонала.
6. Таблица 2200. Медицинская помощь:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число посещений в ФАП;
4) в графе 2 указывается число посещений в МП;
5) в графе 3 указывается число посещений в МРБП.
7. Таблица 2300. Выдано данной организацией по поводу смерти на дому ФАП, МП, МРБП:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее количество выданных медицинских свидетельств о смерти;
4) в графе 2 указывается из графы 1, число выданных медицинских свидетельств о смерти детям в возрасте до 1 года;
5) в графе 3 указывается из графы 2, число выданных медицинских свидетельств о смерти детям в возрасте 0-6 суток;
6) в графе 4 указывается из графы 2, число выданных медицинских свидетельств о смерти детям в возрасте 7-27 суток;
7) в графе 5 указывается из графы 2, число выданных медицинских свидетельств о смерти детям в возрасте от 28 дней до 1 года;
8) в графе 6 указывается из графы 1, число выданных медицинских свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам;
9) в графе 7 указывается из графы 6, число выданных медицинских свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам до 42 дней;

6) 4-бағанда 1- бағаннан мейіргердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
7) 5-бағанда 1- бағаннан, кіші медицина қызметкерлерінің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
8) 6-бағанда 1 бағаннан, басқа да қызметкерлерінің штаттық лауазымдары көрсетіледі.
4. 2103-кесте. ҮЖМҚЕ штаттық лауазымдары:
1) А бағанында ҮЖМҚЕ көрсеткіштерінің атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда есептілік жыл соңындағы барлық лауазымдардың штаттары көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан фельдшердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағаннан акушердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1-бағаннан мейіргердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
7) 5-бағанда 1-бағаннан, кіші медицина қызметкерлерінің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
8) 6-бағанда 1-бағаннан, басқа да қызметкерлердің штаттық лауазымдары көрсетіледі.
5. 2200- кесте. Медициналық көмек:
1) А бағанында көрсеткіштердің атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда ФАП-қа барулар саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда МП-қа барулар саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда ҮЖМҚЕ-қа барулар саны көрсетіледі.
6. 2300-кесте. Аталған ұйым ФАП, МП, ҮЖМҚЕ үйде қайтыс болу бойынша берген:
1) А бағанында көрсеткіштердің атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда қайтыс болу туралы берілген медициналық куәліктердің жалпы саны көрсетіледі;
4) 2–бағанда 1- бағаннан 1-жасқа дейінгі балалардың қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны;
5) 3-бағанда 2 - бағаннан 0-6 тәулік аралығындағы балалардың қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны;
6) 4-бағанда 2 - бағаннан 7-27 тәулік аралығындағы балалардың қайтыс болулары туралы берілген медициналық куәліктердің саны;
7) 5-бағанда 2- бағаннан 28 күннен 1 жасқа дейін аралықтағы балалардың қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны;
8) 6-бағанда 1- жүкті босанатын және босанған желдердің қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 6 – бағаннан 42 күнге дейін жүкті босанатын және босанған әйелдердің қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны көрсетіледі;

10) в графе 8 указывается из графы 6, число выданных медицинских свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам с 43 до 365 дней.
8. Таблица 2400. Число родившихся на дому (без последующей госпитализации родильницы) ФАП, МП, МРБП:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее количество родилось живыми;
4) в графе 2 указывается из графы 1, из них умерло в возрасте 0-6 суток;
5) в графе 3 указывается из графы 1, из них умерло в возрасте 7-27 суток;
6) в графе 4 указывается из графы 1, из них умерло в возрасте от 28 дней до 1 года;
7) в графе 5 указывается число родившихся мертвыми антенатально;
8) в графе 6 указывается число родившихся мертвыми интранатально.
Приложение 24 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: dsm.gov.kz
Отчет специализированного санатория
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 24-Санатории
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН

10) 8-бағанда 6 – бағаннан 43-күннен 365 күнге дейін жүкті, босанатын және босанған әйелдердің қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны көрсетіледі;
7. 2400-кесте. Үйде туған балалар саны (үйде босанған әйелдер кейіннен ауруханаға жатқызбай) ФАП, ПМ, ҮЖМҚЕ:
1) А бағанында көрсеткіш атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда тірі туғандардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 1-бағанда 2-бағаннан олардың ішінде 0-6 тәулік жас шамасында қайтыс болғандар саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағаннан олардың ішінде 7-27 тәулік жас шамасында қайтыс болғандар саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1-бағаннан олардың ішінде 28 күннен 1 жасқа дейінгі жас аралығында қайтыс болғандар саны көрсетіледі
7) 5-бағанда антенаталды өлі туылғандар саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда интранаталды өлі туылғандар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 24-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.dsm.gov.kz
Ересектерге арналған туберкулез санаторийінің есебі
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 24-Санатории
Мерзімділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
БСН

1. Своевременность поступления и соответствие показаниям
Из числа поступивших больных (таб.4000 гр.4) - поступило:
Выбыло больных ранее срока, установленного ВКК
с заболеванием не по профилю санатория
1_______
санатория…………………………
5______
с противопоказаниями……
2_______
из них за нарушение режима………
6______
опоздало больных………………………
3_______
не использование дней лечения выбывшими, ранее
число дней опоздания …………
4_______
срока…………………………………
7______
5100 2. Результаты лечения больных туберкулезом органов дыхания
Наименование
№ строки
выписано больных
ими проведено койко-дней
из числа выписанных больных достигнуто значительное улучшение
из числа больных орг. дых., имевших при поступлении очаги дестр. в легких, полость распада закрылась
умерло
А
Б
1
2
3
4
5
Всего больных туберкулезом органов дыхания
01
из них впервые в жизни установленным диагнозом
02
Из числа больных туберкулезом органов дыхания имели деструкцию в легких
03
из них впервые в жизни установленным диагнозом
04
Кроме того, лиц излеченных от туберкулеза (II группа диспансерного учета) легочный и внелегочный туберкулез
05
5200 3. Результаты лечения больных внелегочными формами туберкулеза
Наименование
№ строки
выписано больных
ими проведено койко-дней
из числа выписанных больных достигнуто значит.улучшение
умерло
А
Б
1
2
3
4
Всего больных
01
в том числе :
туберкулезом мозговых оболочек
02
костей и суставов
03
мочеполовых органов
04
5300 4. Сроки пребывания больных в санатории
Наименование
№ строки
Из числа выписанных больных находились
менее 3 месяцев
5 месяцев и более
А
Б
1
2
Больные туберкулезом органов дыхания - всего
01
в том числе с впервые в жизни установленным диагнозом
02
Больные туберкулезом других органов
03
6000 Состав больных и результаты лечения больных активными формами туберкулеза (отчет составляют на детей, выбывших за отчетный год)
Наименование
№ строки
Выписано больных
ими проведено койко-дней
из числа выписанных больных достигнуто значительное улучшение
А
Б
1
2
3
Активный туберкулез органов дыхания
01
в том числе внутригрудных
лимфатических узлов
02
Активный туберкулез других органов…
03
в том числе периферических лимфоузлов
04
Костей и суставов
05
6100 Кроме того, выбыло детей: наблюдаемых в неактивных группах диспансерного учета II группы 1_______ III группы диспансерного учета 2______; Ими проведено койко-дней 3_________.
7000 Деятельность вспомогательных лечебно-диагностических кабинетов. В рентгеновском кабинете сделано просвечиваний 1_________, снимков 2____________, томографий 3______________. Клинико-диагностическая проводит анализы (подчеркнуть какие): мокроты, общие анализы крови, СОЭ, анализы мочи. Бактериологическая лаборатория проводит (подчеркнуть): посевы на БК, определение лекарственной чувствительности.
8000 Работа стоматологического (зубопротезного) кабинета. Число посещений к стоматологам (зубным врачам) 1 ____________число санированных больных 2_______.
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О.(при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О.(при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет специализированного санатория"
(Индекс: 24 -санатории, периодичность: годовая)
Отчетный период за 20____ год

1. Емделуге өз уақытында келу және қолданылатын емнің сай келуі
Түскен науқастардың жалпы санынан (II-ші кесте, 3 баған) - түскендер: санаторий бейіні емес аурумен 1 _______ санаторийде ем қабылдауға болмайтын жағдаймен 2 ______ кешігіп келуіне байланысты 3 ______ кешіккен күндер саны 4 ______
Науқастың ДТК-нің көрсеткен мерзімінен Бұрын санаторийден шығып кетуі 5 ______ олардың ішінде ем тәртібін бұзғаны үшін 6 ______ мерзімінен бұрын шыққанына байланысты ем күндерінің пайдаланылмауы 7 ______
5100 Тыныс алу мүшелері туберкулезінен науқастардың емделу нәтижелері
Атауы
жолдың №
шыққан науқастар
олармен өткізілген төсек-орын күндері
Емделіп шыққан науқастардың ішінен денсаулығын айтарлықтай жақсартқандар саны
Тыныс алу мүшелерінің ыдырау ошағы бар науқастардың жалпы санынан ыдырау қуысы жабылғандар саны
өлгендер
А
Б
1
2
3
4
5
Тыныс алу мүшелерінің туберкулезімен ауыратын барлық науқастар саны
01
Олардың ішінде алғашқы рет анықталған диагнозбен
02
Тыныс алу мүшелері туберкулезінің ішіндегі өкпесінде ыдырауошағы бар науқастардың саны
03
олардың ішінде алғашқы рет анықталған диагнозбен
04
бұдан басқа, туберкулез ауруынан айыққандардың ішіндегі (дисп.есептің II-ші тобы ) өкпе және өкпеден тыс туберкулезі
05
5200 Тыныс алу мүшелерінің өкпеден тыс туберкулезінен науқастардың емделу нәтижелері
Атауы
жолдың №
шыққан науқастар
олармен өткізілген төсек-орын күндері
Емделіп шыққан науқастардың ішінен денсаулығын айтарлықтай жақсартқандар саны
өлгендер
А
Б
1
2
3
4
Барлық науқастар.................
01
оның ішінде туберкулезбен: ми қабыршықтары
02
сүйектер мен буындар
03
несеп-жыныс мүшелері
04
5300 Науқастардың санаторийде өткізген мерзімі
Атауы
жолдың №
Емделіп шыққан науқастардың санаторийде өткізгенмерзімі
3 айдан кем
5 ай және одан жоғары
А
Б
1
2
Тыныс алу мүшелерінің туберкулезімен ауыратын барлық науқастар саны
01
Олардың ішінде алғашқы рет анықталған диагнозбен
02
Басқа мүшелердің туберкулезімен ауыратын науқастар..................
03
6000 Туберкулездің белсенді формасымен ауыратын науқастар құрамы және оларды емдеу нәтижесі (есеп есепті жылда емделіп шыққан балаларға жасалады)
Атауы
жолдың №
шығып кеткен науқастар саны
олар жүргізген төсек-күн саны
шығарылған науқастардың ішінде халі жақсарғандары
А
Б
1
2
3
Тыныс алу мүшелерінің жұқпалы туберкулезі
01
оның ішінде ішкі кеуде лимфотүйіндері
02
Өкпе нысаны емес жұқпалы туберкулез
03
оның ішінде перифериялық лимфотүйіндер
04
Сүйектер мен буындар
05
6100
Бұдан басқа, белсенді жұқпалы емес II
топтағы диспансерлік есептегі балалар ішінен емделіп шыққандар __________
III топ бойынша диспансерлік есептегібалалар _____________
Олардың өткізген төсек-орын күндері ________________
7000 Көмекші емдеу-диагностикалық кабинеттердің жұмысы
Рентген сәулесімен жасалынған тексерулер _________, рентген суреттер __________, томографиялар __________
Клинико-диагностикалық зертханалар талдау жүргізеді: (сызу керек ): қақырық, жалпы қан талдауы, зәр талдауы және эротроциттердің орнығу жылдамдығы(ЭОЖ)
Бактериологиялық зертхана мынадай талдау жүргізеді (сызу керек): БК-ны өндіру, дәрілерге сезімталдықты анықтау
8000 Стоматологиялық (тіс протезі) кабинеттің жұмысы
Стоматологтарға келу саны (тісдәрігерлеріне) _______________________
Сауықтырылған науқастар саны________________________________________
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)__________, қолы _____ телефон _____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Ересектерге арналған туберкулез санаторийінің есебі" (Индексі: 24-Санатории, кезеңділігі: жылдық)

в том числе- детей (0-14 лет включительно).
из них:
02
новорожденных, умерших в возрасте 0-6 суток
03
детей, умерших в возрасте 7 дней-11месяцев 29 дней.
04
Число вскрытий мертворожденных.
05
Вскрыто новорожденных, родившихся при сроке беременности 22-27 недель.
06
3001 Число обслуживаемых организаций 1 ___1___, в том числе самостоятельных поликлиник (амбулаторий) 2 ___2____число патолого-гистологических исследований секционного материала 3 ___3________, Число патолого-гистологических исследований операционного и биопсийного материала у больных, всего 4 ___4_____, в том числе из поликлиники 5 _____5___________.
4000 Число организаций, осуществляющих деятельность в сфере службы крови
Наименование организации
№ стр
Число организаций
А
Б
1
Республиканские центры крови
01
Областные центры крови
02
Городские центры крови в области
03
Филиалы Центров крови в области
04
Наименование _____________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О.(при его наличии) ___________________________________, подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о штатных должностях центра формирования здорового образа жизни, дезинфекционной станции, республиканского центра развития здравоохранения и их территориальных филиалов"
Отчетный период за 20____ год
(Индекс: 25-ЗОЖ, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о штатных должностях центра формирования здорового образа жизни, дезинфекционной станции, республиканского центра развития здравоохранения и их территориальных филиалов".
2. В следующих таблицах отражены:
1) 1100 - штатные должности центра формирования здорового образа жизни на конец отчетного года;
2) 1300 - штатные должности республиканского центра электронного здравоохранения на конец отчетного года;
3) 1400 - штатные должности патологоанатомического бюро на конец отчетного года;
4) 1500 - штатные должности центров крови на конец отчетного года:
графа 1 – число штатных должностей заполняется на основании утвержденного штатного расписания;
графа 2 – число занятых должностей заполняется по платежной ведомости за декабрь месяц;
графа 3 – число физических лиц (основных работников) на занятых должностях заполняется на основании трудовых книжек, находящихся в данной организации без лиц, находящихся в декретных отпусках.
3. Контроль данной таблицы проводится следующим образом: строка 7 – всего должностей равна сумме строк 1, с 2 по 7-ую по всем графам.
4. Информация о числе организации отражается в таблице 2000.
5. В таблице 3000 указывается деятельность самостоятельных патологоанатомических бюро.
6. В таблице 4000 указывается число организаций, осуществляющих деятельность в сфере службы крови.
Приложение 26 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

оныңішінде - балалар (0-14 жасқосаалғанда). оныңішінде:
02
0-6 тәулікжасындақайтысболғанжаңатуғаннәрестелер
03
7 күн-11 ай 29 күнжасындақайтысболғанбалалар
04
Өлітуғаннәрестелердіашыпқарау саны.
05
22-27 аптажүктілікмерзіміндетуғанашыпқараужүргізілгеннәрестелердің саны.
06
3001 Қызметкөрсететінұйымдар саны 1 ___#1___, оныңішіндежекеемханалар (амбулатория) 2 ___#2____ секциялықматериалдыпатологиялық-гистологиялықзерттеу саны 3 ___#3________, науқастардыңоперациялықжәнебиопсиялықматериалынпатологиялық-гистологиялықзерттеу саны, барлығы 4 ___#4_____,
оныңішіндеемханадан 5 _____#5___________.
4000 Қанқызметісаласындағықызметтіжүзегеасыратынұйымдардың саны
Ұйымныңатауы
Беттің №
Ұйымның саны
А
Б
1
Республикалыққанорталықтары
01
Облыстыққанорталықтары
02
Облыстағықалалыққанорталықтары
03
ОблыстағыҚанорталықтарыныңфилиалдары
04
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)________, қолы _______ телефон _____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ж. (оның болған жағдайында)______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Саламатты өмір салтын қалыптастыру орталығының, дезинфекция станциясының, Денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығының және оның аумақтық филиалдарының штат лауазымдары туралы есебі" (Индексі: 25-ЗОЖ, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Саламатты өмірсалтын қалыптастыру орталығының, дезинфекция станциясының, денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығының және оның аумақтық филиалдарының штат лауазымдары туралы есебі" әкімшілік деректері.
2. Кестелерде:
1) 1100-саламаты өмір салтын қалыптастыру орталығының есептік жылдың соңындағы штаттық лауазымдары;
2) 1300 – Республикалық электронды денсаулық сақтау орталығының есептік жылдың соңындағы штаттық лауазымдары;
3) 1400-патологиялық-анатомиялық бюроның есептік жылдың соңындағы штаттық лауазымдары;
4) 1500 – қан орталықтарының есептік жылдың соңындағы штаттық лауазымдары.
1-баған – штаттықлауазымдарың саны бекітілген штат кестесінің негізінде толтырылады;
2-баған – жұмыспен қамтылған лауазымдардың саны желтоқсан айының төлем водомствосы бойынша толтырылады;
3-баған – жұмыспен қамтылған лауазымдардағы жеке тұлғалардың (негізгі жұмысшылардың) саны декрет демалысындағы тұлғаларсыз, берілген ұйымдағы еңбеккітапшаларының негізінде толтырылады.
5) Берілген кестені бақылау келесідей жүргізіледі:
7-жол Лауазымдардың барлығы, барлық бағандар бойынша 2 мен 7 аралығында, 1-жолдардың сомасынатеңболуыкерек.
6) Ұйымдардың саны туралыақпарат 2000-кестеде көрсетіледі.
3000-кестеде жекепатологиялық-анатомиялықбюролардыңқызметікөрсетіледі;
4000-кестеде қан қызметінің саласындағы қызметт іжүзеге асыратын ұйымдардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

3403
№ строки
Всего должностей, занятых врачами во всех организациях здравоохранения
А
1
01
3650 Плановая мощность амбулаторно-поликлинических организаций (самостоятельных и входящих), диспансерных отделений, женских консультаций, всего 1 __1__.
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ______________
Исполнитель (Фамилия имя отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности
(Фамилия имя отчество) (при его наличии)
_____________________________________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"О сети и деятельности организаций здравоохранения"
(индекс: 26-Сеть), периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "О сети и деятельности организаций здравоохранения".
2. В следующих таблицах отражены:
1) графы 2-7 заполняются по данным граф 1-4,8,9 строки 117 таблицы 3100 раздела III формы 19;
2) графы 8-10 заполняются по данным графы 1 и 5 строки 1 и 2 таблицы 2100 и таблицы 2101 раздела II по форме 19;
3) в графы 8-10 не включаются посещения к стоматологам и зубным врачам, эти посещения включаются в таблицу 1800 "Стоматологическое обслуживание";
4) в графах 11-14 и 17-20 – "Число должностей" указываются сведения о штатных и занятых должностях врачей и среднего медперсонала по всей организации;
5) в графах 21-22 указываются физические лица среднего медицинского персонала (далее -СМР) на занятых должностях. Не включаются сведения о должностях медицинского персонала:
6) врачебных амбулаторий, центров первичная медико-санитарная помощь (далее - ПМСП), фельдшерско-акушерский пункт (далее - ФАП), фельдшерский пункт (далее - ФП), медицинский пункт (далее – МП) и медицинский работник (далее - МР) (без отдельного помещения), входящих в состав больничных организаций, сведения о которых показываются в соответствующих таблицах формы № 26;
7) отделений и кабинетов переливания крови;
8) станций и отделений скорой медицинской помощи;
9) патологоанатомических бюро;
10) хозрасчетных отделений бюджетных организаций;
11) в графе 23 указывается число входящих в состав объединенных больниц: поликлиник и других амбулаторно-поликлинических отделений.

3403
жолдың №
Барлық денсаулық сақтау ұйымдарында дәрігерлер қамтылған барлық лауазымдар
А
1
01
3650 Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (дербес және оған қарасты), диспансерлік бөлімшелердің, әйелдер консультцияларының жоспарлы қуаттылығы, барлығы 1__1___
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)_____, қолы ____ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)______
қолы____________________
Мөр орны _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп" (Индексі: 26-Желі, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Мына кестелерде:
1. 2-7-бағандар 19-нысанның ІІІ тарауының 3100-кестесі 117-жолдың 1-4,8,9 бағандары бойынша толтырылады;
2. 8-10 - бағандар 19-нысанның ІІ тарауының 2100-кестесі 1 және 5-жолдардың деректері бойынша толтырылады;
3. 8-10 - бағандарға стоматологтарға және тіс дәрігерлеріне барулар енгізілмейді, олар 1800 "Стоматологиялық қызмет көрсету" кестесіне енгізіледі;
4. 11-14 және 17-20-бағандарда "Лауазымдар саны" бүкіл ұйым бойынша дәрігерлердің және орташа медицина қызметкерлерінің штаттық және қамтылған лауазымдары туралы мәліметтер көрсетіледі;
5. 21-22-бағандарда қамтылған лауазымдардағы ОМҚ жеке тұлғалар көрсетіледі.
6. аурухана ұйымдарының құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялардың, МСАК орталықтарының, ФАП, ФП, МП және МҚ (жеке үй-жайсыз), олар туралы мәліметтер №47 нысандағы сәйкес кестелерде көрсетіледі;
7. қан құю бөлімшелерінің және кабинеттерінің;
8. жедел медициналық көмек станцияларының және бөлімшелерінің;
9. патологиялық анатомиялық бюроның;
10. бюджеттік ұйымдардың шаруашылық есептік бөлімшелерінің медицина қызметкерлері лауазымдары туралы мәліметтер көрсетілмейді;
11. 23-бағанда біріктірілген ауруханалар құрамына кіретін емханалар мен басқа да амбулаториялық-емханалық бөлімшелер саны көрсетіледі.

3. Таблица 0300 Организации восстановительного лечения и медицинской реабилитации:
1) в таблице по строкам 1-4 приводятся данные об организациях здравоохранения восстановительного лечения и медицинской реабилитации, заполняющих отчет по форме 19;
2) графы 3-23 по всем строкам заполняются в соответствии с таблицами 1100, 2100 и 3100 отчетной формы 19.
4. Таблица 0310 Организации, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход:
1) в таблице приводятся данные об организациях здравоохранения, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход, заполняющих отчет по форме 19.
2) графы 2-13 заполняются в соответствии с таблицами 1100 и 3100 отчетной формы 19.
5. Таблица 0320 Санатории:
1) в графах 2 и 3 указываются койки, обеспеченные сметой;
2) по графе 6 указывается общее число закончивших лечение за отчетный год, по графе 7 – число женщин из графы 6;
3) по графам 8-14 указываются данные распределения лечившихся больных из строки 6 по возрастам.
6. Таблица 0401 Санитарная авиация (отделение экстренной и планово-консультативной помощи)
Данные о числе отделений санитарной авиации (экстренной и планово-консультативной помощи) и число обслуженных ими лиц заполняются из формы № 22 "Отчет медицинской организации, оказывающей скорую медицинскую помощь, экстренную медицинскую помощь в форме санитарной авиации и планово-консультативную медицинскую помощь".
7. Таблица 0500 Организации в сфере службы крови: в таблице указываются сведения о числе центров крови, отделений переливания крови и пунктов крови.
8. Таблица 0600 Организации скорой медицинской помощи:
1) в строке 1 таблицы указываются число станций и отделений скорой медицинской помощи;
2) по графе 2 строки 2, 3 и 4 указываются станции и отделения, входящие в состав центральной районной больницы ЦРБ (РБ) и городской (районной) поликлиники и в психоневрологическом диспансере (больнице);
3) данные строки 5 заполняются на основании формы № 22, таблицы 2100, строки 1, графы 1;
4) данные строки 6 заполняются на основании формы № 22, таблицы 2100, строки 1, графы 5;
5) строка 7 заполняется на основании данных отчетной формы № 22 таблицы 2100, строки 2, графы 1 плюс таблица 2300, пункта 1.
9. Таблицы 0710 и 0720 Диспансеры:
1) в графе 1 указываются сведения об общем числе диспансеров соответствующих профилей;
2) в графу 2 соответственно включаются сведения, о диспансерах, имеющих койки, в графу 3 – о числе фактически развернутых в них коек на конец года, в графу 4 – число среднегодовых коек;

3. 0300-кесте. Қалпына келтіру емі және медициналық оңалту ұйымдары:
1) Кестеде 1-4 жолдар бойынша 19-нысан бойынша есеп толтыратын қалпына келтіру-емді және медициналық оңалту ұйымдары туралы деректер келтіріледі.
2) 3-23-бағандарда барлық жолдар 3-есептік нысанның 1100, 2100 және 3100-кестелеріне сәйкес толтырылады.
4. 0310-кесте Паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін ұйымдар:
1) кестеде 19-нысан бойынша есеп толтыратын, паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін ұйымдар туралы деректер келтірілген.
2) 2-13-бағандар 19 - нысанның 1100 және 3100-кестелеріне сәйкес толтырылады.
5. 0320-кесте - Санаторийлер:
1) 2 және 3-бағандарда сметамен қамтамасыз етілген төсектер көрсетіледі;
2) 6-баған бойынша есептік жыл ішінде емдеуін аяқтағандардың жалпы саны, 7 -баған бойынша 6- бағандағы әйелдер саны көрсетіледі;
3) 8-14-бағандар бойынша 6 - жолдағы емделген науқастарды жас мөлшеріне қарай бөлу деректері көрсетіледі.
6. 0401-кесте.Санитариялық авиация (жедел және жоспарлы-консультативтік көмек бөлімшесі)
Санитариялық авиация жедел және жоспарлы-консультативтік көмек) бөлімшелерінің саны және олар қызмет көрсеткен тұлғалар саны туралы деректер №22 "Санитариялық авиация және жедел және жоспарлы-консультативтік көмек түрінде жедел медициналық көмек, шұғыл медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың есебі" нысанынан толтырылады.
7. 0500-кесте.Қан қызметі саласындағы ұйымдар: кестеде қан орталықтарының, қан құю бөлімшелерінің және қан бекеттерінің сандары туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 0600-кесте. Жедел медициналық көмек ұйымдары:
1) кестенің 1 - жолында жедел медициналық станциялардың және бөлімшелердің саны көрсетіледі;
2) 2-баған бойынша 2,3 және 4 - жолдарда ОАА (АА) және қалалық (аудандық) емханалардың және психоневрологиялық диспансердің (аурухананың) құрамына кіретін станциялар мен бөлімшелер көрсетіледі;
3) 5 - жолдың деректері №22 нысанның, 2100 - кестенің, 1 - жолдың, 1 - бағанның негізінде толтырылады;
4) 6 - жолдың деректері №22 нысанның, 2100 кестенің, 1 - жолдың, 5 - бағанның негізінде толтырылады;
5) 7 - жол №22 есептік нысанның, 2100- кестенің, 2 - жолдың, 1 - бағанның+2300 кестенің, 1 тармағында негізінде толтырылады.
9. 0710 және 0720- кестелер. Диспансерлер:
1) 1-бағанда сәйкес бағдардағы диспансерлердің жалпы саны туралы мәліметтер енгізіледі;
2) 2-бағанда сәйкесінше төсектері бар диспансерлер туралы мәліметтер енгізіледі,, 3-бағанға – жыл соңындағы төсектердің нақты саны туралы, 4-бағанға – орташа жылдық төсектер саны туралы мәліметтер енгізіледі;

3) в графах 5 и 6 указываются сведения о количестве поступивших больных – всего (графа 5), в том числе сельских жителей (графа 6) и проведенных ими койко-днях (в абсолютных числах) в графах 7 и 8;
4) в графах 1 – 3 таблицы 0720 - "Число посещений у врачей" не включаются посещения к стоматологам и зубным врачам, которые указываются по строке 4 таблицы 1800 "Стоматологическое обслуживание";
5) в графах 14 и 15 указываются число физических лиц СМР на занятых должностях.
10. Таблица 0750 Дневные стационары: таблица заполняется в разрезе сети организации здравоохранения области и городов республиканского подчинения с разделением на дневные стационары при амбулаторно-поликлинических организациях (подразделениях), стационары дневного пребывания в больнице и стационары на дому. В графах 3,5,7,10,12,14,17 и 19 указываются сведения по детям 0-17 лет включительно.
11. Таблица 0900 Самостоятельные организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) графы 4-14 заполняются по данным графы 1-11 таблицы 2100 и графы 1 таблицы 2101 раздела II по формам № 19;
2) в графу 3 "Общее количество участков (терапевтических, педиатрических, врачи общей практики)" данные указывают медицинские организации, оказывающие ПМСП;
3) строку 11 заполняют организации, занимающихся частной медицинской практикой согласно типовым спискам негосударственного сектора здравоохранения.
12. Таблица 0910 Амбулаторно-поликлинические организации и отделения, входящие в состав организаций здравоохранения, оказывающих стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) в раздел А включаются сведения о числе и деятельности врачебных амбулатории и центров ПМСП, являющихся подразделениями и входящих в состав организации здравоохранения, оказывающих стационарную помощь (из таблицы 0100 "Организации здравоохранения, оказывающие стационарную помощь");
2) в раздел Б включаются сведения о числе и деятельности врачебных амбулатории и центров ПМСП, являющихся подразделениями и входящих в состав организации здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь (из таблицы 0900 "Самостоятельные организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь").
13. Организации здравоохранения, оказывающие первичную медико-санитарную помощь:
1) в таблице 0920 "Самостоятельные амбулаторно-поликлинические организации" показываются данные о числе и деятельности самостоятельных организаций, которые имеют прикрепленное население и оказывают ПМСП;
2) сведения к данной таблице выделяются из соответствующих строк таблицы 0900;

3) 5 және 6 - бағандарда түскен науқастардың саны туралы мәліметтер (барлығы (5-баған), оның ішінде, ауылдық тұрғындар (6-баған) және олар өткізген төсек күндер (абсолюттік сандарда) 7 және 8-бағандарда;
4) 0720 – "Дәрігерлерге бару саны" кестесінің 1-3-бағандарына стоматологтарға және тіс дәрігерлеріне бару енгізілмейді, олар 1800 "Стоматологиялық қызмет көрсету" кестесінің 4- жолында көрсетіледі;
5) 14 және 15-бағандарда лауазымдармен қамтылған ОМҚ жеке тұлғалар саны көрсетіледі.
10. 0750 Күндізгі стационарлар кестесі: амбулаториялық-емханалық ұйымдар (бөлімшелер) жанындағы күндізгі стационарларға және ауруханада күндізгі болу стационарлары және үйдегі стационарларға бөлу жолымен, республикалық бағынышты облыстардың және қалалалардың денсаулық сақтау ұйымдары желілері бөлінісінде толтырылады. 3,5,7,10,12,14,17 және19-бағандарда 0-17 жасты қамти отырып балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
11. 0900-кесте. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін дербес денсаулық сақтау ұйымдары:
1) 4-14- бағандар №19 нысан бойынша ІІ тараудың 2101-кестенің 1-бағаны және 2100-кестенің 1-11 бағандары бойынша деректермен толтырылады;
2) 3-бағандағы Учаскелердің (терапиялық, педиатриялық, жалпы практикалық дәрігерлік) жалпы саны МСАК көрсететін медициналық ұйымдарды көрсетеді;
3) 11 - жолды мемлекеттік емес денсаулық сақтау секторының типтік тізімдеріне сәйкес жеке медициналық практикамен айналысатын ұйымдар толтырады.
12. 0910-кесте Стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары енетін кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдар:
1) А тарауға стационарлық көмек көрсететін ұйымдардың бөлімшелері болып табылатын және құрамына кіретін (0100 "Стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары" кестесінен), дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары саны мен қызметі туралы мәліметтер енеді;
2) Б тарауға амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдардың бөлімшелері болып табылатын және құрамына енетін (0900 "Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін дербес денсаулық сақтау ұйымдары" кестесінен), дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары саны мен қызметі туралы мәліметтер енеді.
13. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары:
1) 0920 "Дербес амбулаториялық-емханалық ұйымдар" кестесінде бекітілген халқы бар және МСАК көрсететін дербес ұйымдардың саны мен қызметі туралы деректер көрсетіледі;
2) осы кестеге қатысты мәліметтер 0900-кестенің сәйкес жолдарында көрсетіледі;

3) в таблице 0930 "Амбулаторно-поликлинические организации, входящие в состав организации здравоохранения, оказывающие стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь":
4) в разделе А "Консультативно-диагностические и поликлинические отделения, входящие в состав областных, городских, центральных районных, районных, сельских и сельских участковых больниц" указываются сведения о числе и деятельности поликлинических отделений, к которым прикреплено население для оказания ПМСП (из таблицы 0100 "Организации здравоохранения, оказывающие стационарную помощь");
5) в разделе Б "Врачебные амбулатории и центры ПМСП, входящие в состав больничных организаций" указываются сведения о числе и деятельности врачебных амбулаторий и центров ПМСП, к которым прикреплено население для оказания ПМСП;
6) в разделе В "Врачебные амбулатории и центры ПМСП, входящие в состав амбулаторно-поликлинических организаций" указываются сведения о числе и деятельности врачебных амбулаторий и центров ПМСП, к которым прикреплено население для оказания ПМСП (из таблицы 0910, раздел Б). Данные этого раздела могут полностью соответствовать разделу Б таблицы 0910.
14. Таблица 1500 Общее число врачебных посещений, включая профилактические и посещения к зубным врачам:
таблица 1500 заполняется на основании таблицы 2100 и 2101, 2700 формы 19.
15. Таблица 1600 Фельдшерская помощь. Данные для заполнения таблицы берутся из отчета ФАПов, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения.
16. Таблица 1800 Стоматологическое обслуживание:
1) в графе 1, строках 1 - 5 учитываются число стоматологических организаций и число самостоятельных стоматологических кабинетов, а не число отделений (кабинетов) в этих организациях;
2) строки 1 – 5, 6, 7 графы 2, заполняются по данным таблицы 2700 строки 1,3 графы 1 формы 19 соответственно, и таблицы 8000 формы 24;
3) сведения для строк 8, 9 и 10 берутся из таблицы 1001 пункт 17 и таблицы 2701 пункт 1,2 формы 30.
17. Таблица 1900 - Прочие организации здравоохранения: указываются сведения о числе имеющихся в области и городах республиканского значения центров формирования здорового образа жизни, патологоанатомических бюро, бюро медицинской статистики, Республиканском центре электронного здравоохранения, филиалах Республиканского центра электронного здравоохранения.
18. Таблица 2401 дом ребенка: № 41 "Отчет о домах ребенка" указана информация о деятельности детского дома.
19. Таблица 2700 Организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения: в таблице указываются организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, включая сельских административных районов и районов внутри городов.

3) 0930 "Стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары құрамына кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдар" кестесінде:
4) А "Облыстық, қалалық, орталық аудандық, ауылдық және ауылдық учаскелік ауруханалар құрамына кіретін консультативтік-диагностикалық және емханалық бөлімшелер" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар тіркелген емханалық бөлімшелердің саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі 0100 (Стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары кестесінен);
5) Б "Аурухана ұйымдары құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар бекітілген дәрігерлік амбулаториялардың саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) А "Амбулаториялық-емханалық ұйымдар құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар бекітілген дәрігерлік амбулаториялардың және МСАК орталықтарының саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі (0910-кестеден,Б-тарау). Осы тараудың деректері 0910-кестенің Б тарауына толығымен сәйкес келеді.
14. 1500-кесте. Профилактикалықты барудың дәрігерге қоса алғанда, оның ішінде тіс дәрігеріне профилактикалық барудың жалпы саны:
1) 1500-кесте. 19-нысанның 2100 және 2101, 2700-кестелері негізінде толтырылады.
15. 1600-кесте. Фельдшерлік көмек.Кестені толтыруға арналған деректер ФАП, ФП, МП және МҚ (жеке үй жайы жоқ) есептерінен алынады.
16. 1800-кесте Стоматологиялық қызмет көрсету:
1) 1-бағанда, 1-5 жолдарда бұл ұйымдардың бөлімшелерінің (кабинеттерінің) саны емес, стоматологиялық ұйымдардың саны, дербес стоматологиялық кабинеттердің саны ескеріледі;
2) 2-бағанның 1-5, 6,7-жолдары 19-нысанның 1-бағанының 1,3 - жолдарын 2700-кестенің сәйкесінше, 45-нысан 800-кестесі деректері бойынша толтырылады;
3) 8, 9 және 10 - жолдар үшін мәліметтер 17-тармақ 1001-кестеден және 30-нысандағы 1,2 - тармақтың 2701-кестеден алынады.
17. 1900 басқа да денсаулық сақтау ұйымдарының кестесі: облыстардың және республикалық маңызы бар қалаларының СӨСҚ орталықтарының, патологоанатомиялық бюролардың, медициналық статистика бюроларының, Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығының және Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы филиалдарының саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
18. 2401-кесте балалар үйі: №41 "Балалар үйінің есебі" нысаны негізінде балалар үйінің қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі.
19. 2700-кесте. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласын ұйымдастыру: кестеде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ұйымдар көрсетіледі, оның ішінде, ауылдық әкімшілік аудандар және қалалардың ішіндегі аудандар.

20. Таблица 2900 Штатные и занятые должности организаций в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения:
в графе 1 указываются сведения о штатах организации санитарно-эпидемиологического надзора, в графе 2 - сведения о штатах организации санитарно-эпидемиологической экспертизы, в графе 4 – противочумные станции, в графе 5 – дезинфекционные станции.
21. Таблица 3300 Штатные и занятые должности по типам организаций здравоохранения:
1) выделяются в отдельную строку и не указываются по организации, в которую входят, должности:
2) отделений и станций скорой медицинской помощи;
3) отделений переливания крови и пунктов заготовки крови;
4) фельдшерско-акушерских пунктов, фельдшерских пунктов, медицинских пунктов, медицинских работников (без отдельного помещения);
5) по строке 13 указываются штаты стоматологических поликлиник;
6) в строке 14 указываются все штатные и занятые должности бюджетных организаций суммарно: санитарно-эпидемиологического надзора, санитарно-эпидемиологической экспертизы и республиканской санэпидстанции, кроме противочумных и дезинфекционных станций, которые показываются в строке 15;
7) штатные и занятые должности хозрасчетных отделений профдезинфекции, входящих в состав санитарно-эпидемиологических организаций, показываются в строке 25, входящих в состав прочих санитарно-эпидемиологических организаций – в строке 26;
8) сведения о должностях, предусмотренных по штатам для специалистов с высшим немедицинским образованием, показываются в графах 6 и 7.
22. В таблице 3402 указываются должности, занятые врачами в аппаратах органов здравоохранения, АО "Национальный медицинский холдинг", в филиалах обязательного социального медицинского страхования, в территориальных департаментах контроля медицинской и фармацевтической деятельности, научно-исследовательских институтах и в организациях по подготовке кадров:
1) в графе 5 указываются сведения врачебных должностей в медицинских высших учебных заведениях институтах усовершенствования без должностей, занятых в клиниках и поликлиниках, учитываемых в таблице 3300;
2) в графе 6 указываются сведения врачебных должностей в медицинских фармацевтических колледжах (училищах);
3) в графе 7 указываются сведения врачебных должностей в научно-исследовательских организациях без должностей клинических отделений.
23. В таблице 3403 указываются занятые врачебные должности во всех медицинских организациях, включая должности, учтенные в таблице 3402 (врачи, работающие на почасовой оплате, приравниваются к занятой должности врача в случае не менее 240 проработанных часов в год).

20. 2900-кесте. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ұйымдардағы штаттағы және қамтылған лауазымдар:
1) 1 - бағанда санитариялық-эпидемиологиялық бақылау ұйымдарының штаттары туралы мәліметтер көрсетіледі, 2 - бағанда - санитариялық-эпидемиологиялық сараптама ұйымдарының штаттары туралы мәліметтер, 3 - бағанда – (республикалық санитарилық -эпидемиологиялық), 4 бағанда – обаға қарсы станциялар, 5 бағанда – зарарсыздандыру станциялары.
21. 3300-кесте. Денсаулық сақтау ұйымдары типтері бойынша штаттық және қамтылған лауазымдар:
1) жеке жолға көрсетіледі және лауазымдар кіретін ұйымдар бойынша да көрсетілмейді:
2) жедел медициналық көмек бөлімшелері мен станциялары;
3) қан құю бөлімшелері мен қан дайындау пункттері;
4) фельдшерлік-акушерлік пунктері, фельдшерлік пунктері, медициналық пункт, ФАП, ФП, МП, МҚ (жеке үй-жайлары жоқ);
5) 13-жолда стоматологиялық емханалардың штаттары көрсетіледі;
6) 14- жолда бюджеттік ұйымдардың барлық штаттық және қамтылған лауазымдары сомалап көрсетіледі: 15 - жолда көрсетілген обаға қарсы және зарарсыздандыру станцияларынан басқа,санитариялық-эпидемиологиялық бақылаудың, санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және республикалық санитарилық-эпидемиологиялық;
7) санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдардың құрамына кіретін профилактикалық-зарарсыздандыратын шаруашылық есептік бөлімшелерінің штаттық және қамтылған лауазымдары 25-жолда көрсетіледі, басқа да санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдардың құрамына кіретіндері – 26-жолда көрсетіледі;
8) жоғарғы медициналық емес білімі бар мамандар үшін штаттар бойынша көзделген лауазымдар туралы мәліметтер 6 және 7-бағандарда көрсетіледі.
22. 3402-кестеде денсаулық сақтау органдары аппараттарындағы, "Ұлттық медициналық холдинг" АҚ, Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру филлиалдары, медициналық және фармацевтикалық бақылау комиттетінің аумақтық департаменттері және кадрларды даярлау жөніндегі ғылыми зерттеу институты ұйымдарындағы дәрігерлердің мамандар дайындау ұйымдарындағы лауазымдары көрсетіледі:
1) 5-бағанда медициналық жоғарғы оқу орындарында, лауазымсыз жетілдіру институттарындағы, клиникалардағы және емханалардағы қамтылған, 3300-кестеде ескерілген дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі;
2) 6-бағанда медициналық және фармацевтикалық колледждердегі (училищелердегі) дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі;
3) 7-бағанда клиникалық бөлімшелердің лауазымынсыз, ғылыми-зерттеу ұйымдарындағы дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі.
23. 3403-кестеде барлық медициналық ұйымдардағы қамтылған дәрігерлік лауазымдар көрсетіледі, оның ішінде, 3402-кестеде ескерілген (сағаттық төлем бойынша жұмыс істейтін дәрігерлер, жылына 240 кемінде сағат жағдайында дәрігердің қамтылған лауазымына теңестіріледі).

24. Таблица 3650 Плановая мощность амбулаторно-поликлинических организаций (самостоятельных и входящих), диспансерных отделений, женских консультаций: мощность каждой амбулаторно-поликлинической организации, осуществляющей амбулаторный прием, утверждена территориальным органом здравоохранения. Строка 1 графа 1 равна таблице 1010 строка 1 графа 1 плюс 2 плюс 3 плюс 4 формы 19.
Приложение 27 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Сноска. Форма – в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 30.11.2022 № ҚР ДСМ-144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz Отчет по детской инвалидности Отчетный период за 20____ год Индекс: 27-ДИ Периодичность: годовая Круг лиц, представляющих информацию: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом БИН
1000 Отчет по детской инвалидности
Наименование болезней
Шифр по МКБ Х- пересмотра
№ строки
Состояло на учете по инвалидности на начало отчетного года
Взято на учет по инвалидности в отчетном году
Снято с учета по инвалидности в течение года
Состоит на учете по инвалидности на конец отчетного года
выздоровление
по смерти
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего заболеваний

24. 3650-кесте. Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (дербес және карамағындағы), диспансерлік бөлімшелердің, әйелдер консультациясының жоспарлық қуаты: амбулаториялық қабылдауды жүзеге асыратын амбулаториялық-емханалық ұйымдардың қуаттылығын аумақтық денсаулық сақтау органы бекітеді. 1- жол, 1 - баған 19 - нысанның 1+2+3+4 бағандардың 1010 -жолдағы кестеге тең болуы керек.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына
27-қосымша
Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.11.2022 № ҚР ДСМ-144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынылады Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz Балалар мүгедектігі туралы есеп 20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең Индекс: 27 -ДИ Кезеңділігі: жылдық Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны БСН
1000 Балалардың мүгедектігі туралы есеп
Аурулардың атауы
Х қайта қараудың АХЖ бойынша шифры
жол дың №
Есепті жылдың басында мүгедектігі бойынша есепте тұрғандар
Есепті жылда мүгедектігі бойынша есепке алынғандар
Жыл ішінде мүгедектігі бойынша есептен шығарылғандар
Есепті жылдың соңында мүгедектігі бойынша есепте тұрғандар
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
сауыққаны
қайтыс болғаны
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
БАРЛЫҒЫ

N00-N08
15.1
хроническая почечная недостаточность
N18
15.2
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения
Q00-Q99
16
из них: врожденные аномалия развития нервной системы
Q00-07
16.1
Врожденные аномалии системы кровообращения
Q20-28
16.2
синдром Дауна
Q90
16.3
Травмы и отравления
S00-T98
17
Прочие
18
1001 Число выбывших по достижении 16 лет (1) ____________ и выехавшие (2) __________ из них до 3-х лет.
Наименование ____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Фамилия имя отечество
(при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по детской инвалидности" (Индекс: 27-ДИ, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет по детской инвалидности".
2. Отчетная форма № 27 заполняется всеми лечебно - профилактическими организациями: детские больницы (поликлиники, амбулатории), подростковые кабинеты, сельские участковые и районные больницы (амбулатории). На титульном листе указываются название и тип организации (участковая, районная, городская больница), его адрес.
2. Юридическое лицо представляет статистическую форму по месту своего нахождения без данных по своим структурным и обособленным подразделениям, расположенным на территории других областей и отчитывающимся по месту их нахождения территориальным органам государственной статистики.
3. Данная статистическая форма заполняется за отчетный год.
4. В таблице № 1000 включаются сведения о численности и движении детей-с инвалидностью в возрасте до 16 лет включительно, наблюдающихся данной организацией. Состоит из граф:
1) "Состояло на учете по инвалидности на начало отчетного года",
2) "Взято на учет по инвалидности в отчетном году",
3) "Снято с учета по инвалидности в течение года",
4) "Состоит на учете по инвалидности на конец отчетного года" делятся на две части:
всего до 16 лет_________________
в том числе до 3-х лет_________________
5) в графах 1, 2 показывается число детей, состоявших на учете по инвалидности на начало отчетного года - "Состояло на учете по инвалидности на начало отчетного года".

N00-N08
15.1
созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі
N18
15.2
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері), хромосомдық және пішін бұзылулар
Q00-Q99
16
оның ішінде: нерв жүйесінің туа біткен ауытқулары, даму кемістігі
Q00-07
16.1
Қан айналымының туа біткен ауытқулары
Q20-28
16.2
Даун синдромы
Q90
16.3
Жарақаттар мен уланулар
S00-T98
17
Өзгелері
18
1001 16 жасқа толып шыққандардың саны (1)____________ және көшіп кеткендердің саны (2) __________оның ішінде 3 жасқа дейінгі _________
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)_________, қолы ____ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)_____
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мүгедектігі бар балалар туралы есеп" (Индексі: 27-МБ, кезеңділігі: жылғы)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мүгедектігі бар балалар туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. № 27 есептік нысанды барлық емдеу - алдын алу ұйымдары толтырады: Балалар ауруханалары (емханалар, амбулаториялар), жасөспірімдер кабинеттері, ауылдық учаскелік және аудандық ауруханалар (амбулаториялар). Титулдық парақта ұйымның атауы мен түрі (учаскелік, аудандық, қалалық аурухана және тағы басқа), оның мекенжайы көрсетіледі.
2. Заңды тұлға статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша басқа облыстардың аумағында орналасқан және олардың орналасқан жері бойынша аумақтық мемлекеттік статистика органдарына есеп беретін өзінің құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері бойынша деректерсіз ұсынады.
3. Осы статистикалық нысан есепті жылға толтырылады.
4. № 1000 кестеге осы ұйымда бақыланатын 16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалардың саны мен қозғалысы туралы мәліметтер енгізіледі. Бағандардан тұрады:
1) "Есепті жылдың басында мүгедектік бойынша есепте тұрған",
2) "Есепті жылы мүгедектігі бойынша есепке алынды",
3) "Бір жыл ішінде мүгедектігі бойынша есептен шығарылғандар",
4) "Есепті жылдың сонында мүгедектігі бойынша есепте тұр" екі бөлікке бөлінеді:
5) барлығы 16 жасқа дейін_________________

6) в графах 3, 4 показываются число детей взятых на учет по инвалидности в районе обслуживания данной организацией, а также вновь прибывшие в отчетном году - "Взято на учет по инвалидности в отчетном году".
7) в графах 5, 6, 7, 8 – "Снято с учета по инвалидности в течение года" показывается число детей – с инвалидностью, снятых с учета c изменением диагноза и по смерти.
5. В таблице 1001 показываются сведения о детях – с инвалидностью выбывших из-под наблюдения в связи с достижением 16-ти лет и с выездом.
6. Сведения о числе детей, состоящих на учете по инвалидности на конец отчетного года, получаются при подсчете из формы "Медицинская карта амбулаторного пациента" форма № 052/у, в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 148139) – графы 9, 10.
7. Арифметико-логический контроль:
1) графа 9 по всем строкам равна графа 1+графа 3 - графа 5-графа 7-пункт 1 табл. 1001- пункт 2 табл. 1001 по всем строкам
2) графа 10 по всем строкам равна графа 2 + графа 4- графа 6 – графа 8 – пункт 3 табл. 1001 по всем строкам
3) строка 1 равна сумме строк: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, по всем графам.
Приложение 28 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz
Отчет о травмах, отравлениях и некоторых других последствиях воздействия внешних причин
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 28- Травмы
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН
1. Дети (до 14 лет включительно)
1000 Случаи
Травмы, отравления и некоторые другие последствия воздействия внешних причин
Шифр по Международной классификации болезней (МКБ Х-пересмотра)
Пол больного
№ строки

6) оның ішінде 3 жылға дейін_________________
1, 2 - бағандарда есепті жылдың басында Мүгедектігі бойынша есепте тұрған - "есепті жылдың басында Мүгедектігі бойынша есепте тұрған" балалар саны көрсетіледі.
3, 4 - бағандарда осы ұйым қызмет көрсететін ауданда мүгедектігі бойынша есепке алынған, сондай-ақ есепті жылы жаңадан келген балалардың саны - "есепті жылы мүгедектігі бойынша есепке алынды"көрсетіледі.
5, 6, 7, 8 – бағандарда - "жыл ішінде мүгедектігі бойынша есептен шығарылды" диагнозын өзгерте отырып және қайтыс болуы бойынша есептен шығарылған мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
5. 1001-кестеде 16 жасқа толуына және кетуіне байланысты бақылаудан шығып кеткен мүгедектігі бар балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Есепті жылдың соңындағы Мүгедектігі бойынша есепте тұрған балалардың саны туралы мәліметтер "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" нысанынан (№052/у нысаны) – 9, 10-бағандардан есептеу кезінде алынады.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 9-баған барлық жолдар бойынша 1-баған+3-баған-5-баған-7-баған-кестенің 1-тармағы. 1001-кестенің 2-тармағы. Барлық жолдар бойынша 1001
2) 10-баған барлық жолдар бойынша 2-баған + 4-баған-6-баған – 8-баған-кестенің 3-тармағы. Барлық жолдар бойынша 1001
3) 1-жол жолдардың қосындысына тең: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, барлық бағандар бойынша.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 28-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz
Жарақаттар, уланулар және сыртқы себептердің әсерінің кейбір басқа салдары туралы есеп
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 28-Травмы
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
БСН
1. Балалар (14 жасқа дейінгілерді қоса алғанда)
1000
Жарақаттар, уланулар, және сыртқы себептер әсерінен болған кейбір басқа зардаптар
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
Науқас жынысы
жолдың №

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о травмах, отравлениях и некоторых других последствиях воздействия внешних причин".
2. Отчетная форма № 28 "Отчет о травмах, отравлениях и некоторых других последствиях воздействия внешних причин" составляется всеми амбулаторно-поликлиническими организациями, оказывающими медицинскую помощь пострадавшим от травм, отравлений и других последствий внешних причин.
3. В отчет включаются сведения только о тех больных, которые обратились в данное учреждение по месту жительства в первый раз, по поводу определенной травмы. Родовые и акушерские травмы исключены из этого класса.
4. В отчете представлен XIX класс (S 00- T98) в соответствии с кодами Международной классификации болезней (МКБ Х-пересмотра). При группировке травм, отравлений и других последствий воздействия внешних причин:
1) в графе А указаны локализации и типы повреждений,
2) в графе Б указаны соответствующие коды по МКБ – 10,
3) в графе В указан пол пострадавшего (мужской, женский),
4) в графе Г указана нумерация строк.
5. Отчетная форма предусматривает распределение пострадавших по полу и видам травматизма (таблица 1000- у детей, таблица 2000- у детей 15-17 включительно, таблица 3000- у взрослых, таблица 4000 – у взрослых старше 60 лет. Сведения о числе зарегистрированных травм в возрастной группе 60 лет и старше, включаются в табл. 3000 взрослые (18 лет и старше), по всем строкам и графам и не должны превышать данных табл. 3000. У детей (15-17 лет включительно) и взрослых, (18 лет и старше и лиц старше 60 лет) травмы подразделяются на связанные с производством (с 1 по 4 графы таблиц 2000 и 3000,4000) и не связанные с производством (с 5 по 9 графы таблицы 2000 и с 5 по 8 таблицы 3000, 4000).
6. Таблицы 2000 и 3000, 4000 "Производственные травмы" включает следующее:
7. В указанной форме рассматриваются травмы, как полученные работающими на производстве и вызванные внезапным воздействием опасного производственного фактора при выполнении ими производственных обязанностей или заданий руководителя работ:
1) промышленности (графы 1, таблиц 2000 и 3000, 4000) - травмы, полученные в процессе выполнения производственных обязанностей на промышленных предприятиях;
2) в сельском хозяйстве (графы 2, таблиц 2000 и 3000, 4000) - несчастные случаи, возникшие в связи с производственной деятельностью в сельском хозяйстве (в эту группу не включаются травмы, полученные при работе на приусадебном участке – их следует показывать в графе 5 таблиц 2000 и 3000, 4000 "бытовые").

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Жарақаттар, уланулар және сыртқы себептердің әсерінің кейбір басқа салдары туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. № 28 "жарақаттар, уланулар және сыртқы себептер әсерінің кейбір басқа да салдарлары туралы есеп" есептік нысанын жарақаттанудан, уланудан және сыртқы себептердің басқа да салдарларынан зардап шеккендерге медициналық көмек көрсететін барлық амбулаториялық-емханалық ұйымдар жасайды.
3. Есепке осы мекемеге тұрғылықты жері бойынша бірінші рет белгілі бір жарақат бойынша жүгінген науқастар туралы ғана мәліметтер енгізіледі. Бұл сыныптан босану және акушерлік жарақаттар алынып тасталады.
4. Есепте АХЖ -10 кодтарына сәйкес XIX сынып (S 00 - T98) ұсынылған. Жарақаттарды, улануларды және сыртқы себептер әсерінің басқа да салдарларын топтау кезінде:
1) А бағанында зақымданудың локализациясы мен түрлері көрсетілген,
2) Б бағанында АХЖ - 10 бойынша тиісті кодтар көрсетілген,
3) В бағанында зардап шегушінің Жынысы (ерлер, әйелдер) көрсетілген),
4) Г бағанында жолдардың нөмірленуі көрсетілген.
5. Есептік нысан зардап шеккендерді жынысы және жарақаттану түрлері бойынша бөлуді көздейді (1000 - кесте - балаларда, 2000 - кесте – 15-17 балаларды қоса алғанда, 3000-кесте-ересектерде, 4000-кесте-60 жастан асқан ересектерде). 60 және одан жоғары жас тобында тіркелген жарақаттар саны туралы мәліметтер кестеге енгізіледі. 3000 ересектер (18 жас және одан жоғары), барлық жолдар мен бағандар бойынша және осы кестелерден аспауы керек. 3000. Балаларда (15-17 жасты қоса алғанда) және ересектерде (18 жастан асқан және 60 жастан асқан адамдарда) жарақаттар өндіріспен байланысты (2000 және 3000,4000 кестелердің 1-ден 4-ке дейінгі бағандары) және өндіріспен байланысты емес (2000 кестелердің 5-тен 9-ға дейінгі бағандары және 3000, 4000 кестелердің 5-тен 8-ге дейінгі бағандары) болып бөлінеді.
6. 2000 және 3000, 4000 "өндірістік жарақаттар" кестелеріне мыналар кіреді:
7. Көрсетілген нысанда өндірістегі жұмысшылар алған және олар өндірістік міндеттерін немесе жұмыс жетекшісінің тапсырмаларын орындау кезінде қауіпті өндірістік фактордың кенеттен әсер етуінен туындаған жарақаттар қарастырылады:
1) өнеркәсіп (1-баған, 2000 және 3000, 4000-кестелер) - өнеркәсіп кәсіпорындарында өндірістік міндеттерді орындау процесінде алынған жарақаттар;
2) ауыл шаруашылығында (2 - бағандар, 2000 және 3000, 4000 – кестелер) - ауыл шаруашылығында өндірістік қызметке байланысты туындаған жазатайым оқиғалар (бұл топқа үй жанындағы учаскеде жұмыс істеу кезінде алынған жарақаттар енгізілмейді-оларды 2000 және 3000, 4000 "тұрмыстық"кестелердің 5-бағанында көрсету керек).

8. Несчастные случаи, возникшие у пострадавших на крупных предприятиях, обеспечивающих переработку сельскохозяйственной продукции в больших объемах, следует показывать в таблицах 2000 и 3000, 4000 в графе 1 "в промышленности".
1) на строительстве (графы 3, таблиц 2000 и 3000, 4000) - несчастные случаи, возникшие при строительстве государственных и общественных объектов различного назначения, кроме строительства объектов личного пользования;
2) дорожно-транспортные (графы 4, таблиц 2000 и 3000, 4000) - случаи, возникшие у лиц, профессия которых связана с работой на транспорте, при выполнении ими своих служебных обязанностей, а также у пострадавших пассажиров, использовавших этот транспорт при выполнении служебных обязанностей, по пути на работу или с работы;
9. Таблицы 2000 и 3000, 4000 "Непроизводственные травмы" определяет травмы, полученные вне связи с производственной деятельностью, из них выделены:
1) бытовые (графы 5, таблиц 2000 и 3000, 4000) - несчастные случаи, возникшие в повседневной жизни людей - в доме, квартире, офисе, подъезде дома и других местах, не имеющих связи с производственной деятельностью. Сюда включаются различного рода насильственные и ненасильственные криминальные повреждения, самоповреждения, уточненные как преднамеренные, причиненные другим лицом с целью нанесения увечья или убийства с помощью любых средств;
2) уличные (графы 6, таблиц 2000 и 3000, 4000) - несчастные случаи, возникшие вне связи с производством, на улицах и тротуарах, у подъездов домов, на открытых общественных местах, в поле, в лесу, независимо от вызвавших причин (кроме транспортных средств), в местах вне жилых помещений;
3) дорожно-транспортные (графы 7, таблиц 2000 и 3000, 4000) - несчастные случаи, возникшие вне связи с производством, нанесенные различными транспортными средствами при их использовании (движении) независимо от нахождения пострадавшего в момент происшествия: в транспортном средстве (водитель или пассажир) или вне его (пешеход);
4) школьные (графа 8 таблицы 2000) – несчастные случаи, возникшие во время учебного процесса;
5) спортивные (графа 9 таблицы 2000 и графа 8 таблицы 3000, 4000) - несчастные случаи, возникшие при занятиях спортом (плановых, групповых или индивидуальных, на стадионе, в спортивной секции, на спортивной площадке под наблюдением тренера).
10. На каждого такого больного, кроме записи в дневнике "Медицинской карты амбулаторного пациента" (форма № 052/у), заполняется "Лист уточненного диагноза" или статистическая карта амбулаторного пациента (форма 054/у), утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579), в которых рядом с диагнозом ставится знак "+", что означает, что больной с этой травмой до обращения в данную поликлинику не обращался ни в какую другую амбулаторно-поликлиническую организацию (является первичным).

8. Ауыл шаруашылығы өнімдерін үлкен көлемде қайта өңдеуді қамтамасыз ететін ірі кәсіпорындарда зардап шегушілерде пайда болған жазатайым оқиғаларды "өнеркәсіпте"1-бағандағы 2000 және 3000, 4000-кестелерде көрсеткен жөн.
1) құрылыстағы (3 - бағандар, 2000 және 3000, 4000-кестелер) - Жеке пайдалану объектілерін салудан басқа, әртүрлі мақсаттағы мемлекеттік және қоғамдық объектілерді салу кезінде пайда болған жазатайым оқиғалар;
2) жол-көлік (4-бағандар, 2000 және 3000, 4000-кестелер) - кәсібі көліктегі жұмыспен байланысты адамдарда, олардың өз қызметтік міндеттерін орындауы кезінде, сондай-ақ осы көлікті қызметтік міндеттерін орындау кезінде, жұмысқа немесе жұмыстан шығу жолында пайдаланған зардап шеккен жолаушыларда туындаған жағдайлар.
9. 2000 және 3000, 4000 "өндірістік емес жарақаттар" кестелері өндірістік қызметпен байланысты емес жарақаттарды анықтайды, олардың ішінде:
тұрмыстық (5 - баған, 2000 және 3000, 4000 - кестелер) - адамдардың күнделікті өмірінде-үйде, пәтерде, кеңседе, үйдің кіреберісінде және өндірістік қызметпен байланысы жоқ басқа жерлерде пайда болған жазатайым оқиғалар. Бұған әртүрлі зорлық-зомбылық және зорлық-зомбылықсыз қылмыстық зақымданулар, өзіне-өзі зиян келтіру, қасақана анықталған, кез келген құралдардың көмегімен жарақат алу немесе өлтіру мақсатында басқа адам келтірген;
көше (6 - баған, 2000 және 3000, 4000-кестелер) - өндіріспен байланыссыз, көшелер мен тротуарларда, үйлердің кіреберістерінде, ашық қоғамдық орындарда, далада, орманда, себеп-салдарына қарамастан (көлік құралдарынан басқа), тұрғын үй-жайлардан тыс жерлерде пайда болған жазатайым оқиғалар;
жол-көлік (7 - бағандар, 2000 және 3000, 4000-кестелер) - оқиға болған кезде зардап шегушінің болуына қарамастан, әртүрлі көлік құралдарын пайдалану (қозғалыс) кезінде: көлік құралында (жүргізуші немесе жолаушы) немесе одан тыс жерде (жаяу жүргінші) өндіріспен байланыссыз пайда болған жазатайым оқиғалар);
мектеп оқушылары (2000 – кестенің 8-бағаны) - оқу процесі кезінде пайда болған жазатайым оқиғалар;
спорт (2000-кестенің 9-бағаны және 3000, 4000 - кестенің 8-бағаны) - спортпен шұғылдану кезінде (жоспарлы, топтық немесе жеке, стадионда, спорт секциясында, спорт алаңында жаттықтырушының бақылауымен) туындаған жазатайым оқиғалар.
10. Әрбір осындай науқасқа, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 30 қазандағы "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 21579 тіркелген) бекітілген "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" (№052/е нысаны) күнделігіндегі жазбадан басқа, "Нақтыланған диагноз парағы" немесе диагноздың жанына " + " белгісі қойылған "Амбулаториялық пациенттің статистикалық картасы" (054/е нысаны) толтырылады, бұл осы жарақатпен науқас осы емханаға жүгінгенге дейін қандай да бір басқа амбулаториялық-емханалық ұйымға жүгінбегенін білдіреді (яғни бастапқы болып табылады).

11. Последствия травм, отравлений и других последствий воздействий внешних причин с кодами Т 90 и Т98 указывается в отчете в случае их первичной регистрации в лечебном учреждении. Они возникают как в течение года или в более поздние сроки после острой травмы, которая и явилась первопричиной их возникновения.
12. Указанными рекомендациями следует пользоваться при возникновении последствий травм, отравлений и других последствий воздействия внешних причин при всех видах травматизма и показывать их в отчете в графах, соответствующих виду травматизма у взрослых, и детей, согласно таблицам 1000, 2000, 3000.
13. В строки 35 и 36 "прочие" таблиц 1000, 2000, 3000, 4000 – включены следующие коды нозологических форм:
1) Т08-Т19 -травмы неуточненной части туловища, конечности или области тела; последствия проникновения инородного тела через естественные отверстия;
2) Т66- Т75.0 - неуточненные эффекты излучения; эффекты воздействия высокой температуры и света, гипотермия, другие эффекты воздействия низкой температуры, воздействия атмосферного давления и давления воды; асфиксия, проявления других форм неблагоприятного воздействия, синдром жестокого обращения; воздействие других внешних причин, поражение молнией;
3) Т75.1- утопление и не смертельное погружение в воду;
4) Т75.2- воздействие вибрации;
5) Т75.3- укачивание при движении;
6) Т75.8- другие уточненные эффекты воздействия внешних причин;
7) Т78-Т79- неблагоприятные эффекты, не классифицированные в других рубриках; некоторые ранние осложнения травм, не классифицированные в других рубриках.
14. Данные таблицы 1000 суммируются по графам с 1 по 5 у детей в графу 6 "Итого". Данные таблиц 2000 и суммируются по графам с 1 по 8 у взрослых (таблица 3000) в графу 9 "Итого" и с 1 по 9 у подростков в графу 10 "Итого" по всем строкам отчета.
1) по всем таблицам 1000, 2000, 3000, 4000 сумма строк с 3,5,7,9,11,15,21,23,29,31,33,35(мужчины) равна строке 1 "Всего" по всем графам;
2) по всем таблицам 1000, 2000, 3000,4000 сумма строк с 4,6,8,10,12,16,22,24,30,32,34,36 (женщины) равна строке 2 "Всего" по всем графам.
15. При сдаче отчетной формы необходимо предоставить расшифровку по строке "прочие" (мужчины и женщины, строки 35 и 36), заверенную главным травматологом-ортопедом региона.
16. Проверенный и оформленный отчет подписывается должностным лицом, ответственным за составление отчета, руководителем медицинской организации и предоставляется в соответствии с установленными сроками в вышестоящие органы здравоохранения.
Приложение 29 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

11. Т 90 және Т98 кодтары бар жарақаттардың, уланулардың және сыртқы себептердің әсер етуінің басқа да салдарының салдарлары олар емдеу мекемесінде алғашқы тіркелген жағдайда есепте көрсетіледі. Олар бір жыл ішінде немесе олардың пайда болуының негізгі себебі болған өткір жарақаттан кейін пайда болады.
12. Көрсетілген ұсынымдарды жарақаттанудың барлық түрлері кезінде жарақаттанудың, уланудың және сыртқы себептер әсерінің басқа да салдарлары туындаған кезде пайдалану және оларды 1000, 2000, 3000-кестелерге сәйкес ересектер мен балалардағы жарақаттану түріне сәйкес келетін бағандарда есепте көрсету керек.
13. 1000, 2000, 3000, 4000 – кестелердің 35 және 36 "өзгелері" жолдарына-нозологиялық нысандардың мынадай кодтары енгізілген:
1) Т08-Т19-дененің анықталмаған бөлігінің, аяқ-қолдың немесе дене аймағының жарақаттары; табиғи тесіктер арқылы бөгде дененің ену салдары;
2) Т66-Т75. 0-сәулеленудің анықталмаған әсерлері; жоғары температура мен жарық әсерінің әсерлері, гипотермия, төмен температура әсерінің, атмосфералық қысым мен су қысымының басқа да әсерлері; асфиксия, қолайсыз әсердің басқа да нысандарының көріністері, қатыгез қарым-қатынас синдромы; басқа да сыртқы себептердің әсері, найзағайдың зақымдануы;
3) Т75. 1-суға бату және өлімге ұшырамау;
4) Т75. 2-дірілге әсер ету;
5) Т75.3-қозғалыс кезінде тербеліс;
6) Т75. 8-сыртқы себептер әсерінің басқа да нақтыланған әсерлері;
7) Т78-Т79-басқа айдарларда жіктелмеген жағымсыз әсерлер; басқа айдарларда жіктелмеген жарақаттардың кейбір ерте асқынулары.
14. 1000-кестенің деректері балалардың 1-ден 5-ке дейінгі бағандары бойынша 6-бағанға "жиыны"қосылады. 2000-кестелердің деректері ересектердегі 1-ден 8-ге дейінгі бағандар бойынша (3000-кесте) 9-бағандағы "жиыны" және жасөспірімдердегі 1-ден 9-бағандағы есептің барлық жолдары бойынша "жиыны" 10-бағанына жинақталады.
1) 1000, 2000, 3000, 4000-кестелердің барлығы бойынша 3,5,7,9,11,15,21,23,29,31,33,35(ерлер) жолдарының сомасы барлық бағандар бойынша 1 "барлығы" жолына тең;
2) 1000, 2000, 3000,4000 барлық кестелер бойынша 4,6,8,10,12,16,22,24,30,32,34,36 (әйелдер) жолдарының сомасы барлық бағандар бойынша 2 "Барлығы" жолына тең.
15. Есеп беру нысанын тапсыру кезінде өңірдің бас травматолог-ортопедімен расталған "Өзгелер" (ерлер мен әйелдер, 35 және 36-жолдар) жолы бойынша таратып жазуды ұсыну қажет.
16. Тексерілген және ресімделген есепке есепті жасауға жауапты лауазымды адам, медициналық ұйымның басшысы қол қояды және белгіленген мерзімдерге сәйкес жоғары тұрған денсаулық сақтау органдарына ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Перечень приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан, признанных утратившими силу
1. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 128 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных субъектов здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8421, опубликован 15 марта 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 51 (27672);
2. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 февраля 2017 года № 31 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 128 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных субъектов здравоохранения" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2017 года под № 14953, опубликован в Электронном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 18 апреля 2017 года);
3. Приказ и. о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 мая 2019 года № ҚР ДСМ-74 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 128 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных субъектов здравоохранения" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2019 года под № 18666, опубликован в Электронном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 23 мая 2019 года).

2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020
Бұйрыққа 29-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күші жойылған бұйрықтардың тізбесі
1. "Денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 6 наурыздағы № 128 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 8421 болып тіркелген, 2014 жылғы 15 наурызда № 51 (27672) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған);
2. "Денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 6 наурыздағы № 128 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 31 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 наурызда № 14953 болып тіркелді, 2017 жылғы 18 сәуірде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің электрондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланды);
3. "Денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 6 наурыздағы № 128 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2019 жылғы 13 мамырдағы № ҚР ДСМ-74 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 14 мамырда № 18666 болып тіркелді, 2019 жылғы 23 мамырда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің электрондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланды).