О внесении изменений и дополнения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191 "Об утверждении Правил проведения квалификационного экзамена"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № 1231. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2020 года № 21908
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191 "Об утверждении Правил проведения квалификационного экзамена" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9479, опубликован 2 июля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах проведения квалификационного экзамена, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Услугополучатель – физическое лицо, отвечающее следующим требованиям:
1) наличие высшего образования в области права, экономики и бизнеса;
2) наличие стажа работы не менее трех последовательных лет в юридической, экономической, бухгалтерской, финансовой, аудиторской или контрольно-ревизионной сферах;
3) отсутствие сведений о состоянии на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья, по поводу психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ;
4) отсутствие непогашенной или неснятой судимости;
5) отсутствие сведений о признании судом недееспособным или ограниченно дееспособным.";
подпункт 3) пункта 6 исключить;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день поступления заявления и документов осуществляет их прием и регистрацию.
Информация о статусе принятия заявления на оказание государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя через портал.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день.
Сведения документа, удостоверяющего личность, о наличии либо отсутствии непогашенной или неснятой судимости, о совершении уголовного правонарушения, о состоянии/не состоянии на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья, по поводу психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день регистрации заявления и документов, представленных услугополучателем, передает их руководству структурного подразделения услугодателя, регулирующего вопросы реабилитации и банкротства, для распределения в последующем исполнителю.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 1231 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 21908 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9479 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 2 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Көрсетілетін қызметті алушы - мынадай талаптарға жауап беретін:
1) құқық, экономика және бизнес саласындағы жоғары білімі бар;
2) заңгерлік, экономикалық, бухгалтерлік, қаржылық, аудиторлық немесе бақылау-ревизия салаларындағы қатарынан үш жылдан кем емес жұмыс өтілі бар;
3) психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылықтарының (ауруларының) себебі бойынша психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте тұратындығы туралы мәліметтері жоқ;
4) өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ;
5) соттың әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танығандығы туралы мәліметтері жоқ жеке тұлға.";
6-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі өтініш және құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштің қабылдану мәртебесі туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндерде жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттың, өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы немесе болмауы туралы, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы, психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылықтарының (ауруларының) себебі бойынша психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте тұратындығы/тұрмайтындығы туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінішті және құжаттарды тіркеген күні оларды кейіннен орындаушыны анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің оңалту және банкроттық мәселелерін реттейтін құрылымдық бөлімшесінің басшысына береді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Кандидатуры администраторов определяются членами профессиональных объединений лиц, осуществляющих деятельность по управлению имуществом и делами несостоятельного должника (далее – профессиональные объединения), сроком не более чем на год, и рекомендуются для включения в состав Комиссии.
Профессиональные объединения избирают кандидатов, имеющих опыт работы в сфере реабилитации и банкротства не менее 5 (пяти) лет.
Сведения о рекомендуемых для включения в состав Комиссии кандидатах ежегодно, не позднее 15 января, направляются услугодателю с указанием следующей информации:
наименование профессионального объединения, избравшего кандидата;
количественный состав профессионального объединения;
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) кандидата и опыт его работы в сфере реабилитации и банкротства.
При поступлении услугодателю более двух кандидатов, избранных профессиональными объединениями, в состав Комиссии включаются администраторы, имеющие больший опыт работы в сфере реабилитации и банкротства.
При поступлении услугодателю кандидатур от двух и более профессиональных объединений, в состав Комиссии включаются администраторы, имеющие больший опыт работы в сфере реабилитации и банкротства, от разных профессиональных объединений.
При равенстве стажа работы включается кандидат, избранный профессиональным объединением, с большим количеством членов.";
дополнить параграфом 3 следующего содержания:
"Параграф 3. Проведение квалификационного экзамена с применением видеоконференцсвязи
24-1. При осуществлении ограничительных мероприятий, в том числе карантина, при угрозе завоза инфекционных заболеваний из-за рубежа на территорию Республики Казахстан и при возникновении случаев инфекционных заболеваний в республике, на отдельных территориях и объектах Республики Казахстан, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории, Комиссия инициирует проведение квалификационного экзамена с применением видеоконференцсвязи.
Проведение квалификационного экзамена с применением видеоконференцсвязи осуществляется в зданиях территориальных органов услугодателя по областям, городам республиканского значения и столицы.
Организация проведения квалификационного экзамена с применением видеоконференцсвязи заключается в определении даты, времени, места его проведения, надлежащем информировании услугополучателей, допущенных к квалификационному экзамену и технических специалистов.

"12. Әкімшілердің кандидатураларын дәрменсіз борышкердің мүлкі мен істерін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың кәсіби бірлестіктерінің (бұдан әрі – кәсіби бірлестік) мүшелері бір жылдан аспайтын мерзімге айқындайды және Комиссия құрамына қосу үшін ұсынады.
Кәсіби бірлестіктер оңалту және банкроттық саласында кемінде 5 (бес) жыл жұмыс тәжірибесі бар кандидаттарды таңдайды.
Комиссия құрамына қосу үшін ұсынылатын кандидаттар туралы мәліметтер жыл сайын 15 қаңтардан кешіктірілмей мынадай ақпараттарды:
кандидатты сайлаған кәсіби бірлестіктің атауын;
кәсіби бірлестіктің сандық құрамын;
кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және оның оңалту және банкроттық саласындағы жұмыс тәжірибесін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушіге жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушіге кәсіби бірлестіктер таңдаған екеуден артық кандидат түскен кезде, Комиссия құрамына оңалту және банкроттық саласында жұмыс тәжірибесі көп әкімшілер енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге екі немесе одан көп кәсіби бірлестіктерден кандидатуралар түскен кезде, Комиссия құрамына әртүрлі кәсіби бірлестіктерден оңалту және банкроттық саласында жұмыс тәжірибесі көп әкімшілер енгізіледі.
Жұмыс өтілі тең болған жағдайда мүшелері көп кәсіби бірлестік сайлаған кандидат енгізіледі.";
мынадай мазмұндағы 3-параграфпен толықтырылсын:
"3-параграф. Бейнеконференцбайланысты қолдана отырып біліктілік емтиханын өткізу
24-1. Қазақстан Республикасының аумағына шет елден инфекциялық аурулардың әкеліну қаупі төнген кезде және республикада, Қазақстан Республикасының жекелеген аумақтарында және объектілерінде инфекциялық аурулар жағдайларының пайда болуы кезінде шектеу іс-шараларын, оның ішінде карантинді жүзеге асырған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кездерде, Комиссия біліктілік емтиханын бейнеконференцбайланысты қолдана отырып өткізуді бастамашылық етеді.
Бейнеконференцбайланысты қолдана отырып біліктілік емтиханын өткізу көрсетілетін қызметті берушінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша аумақтық органдары ғимараттарында жүзеге асырылады.
Бейнеконференцбайланысты қолдана отырып біліктілік емтиханын өткізуді ұйымдастыру оны өткізу күнін, уақытын, орнын анықтауға, біліктілік емтиханына жіберілген көрсетілетін қызметті алушыларды және техникалық мамандарды тиісінше ақпараттандыруға негізделеді.

24-2. Квалификационный экзамен с применением видеоконференцсвязи проводится путем сдачи компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан.
Количество вопросов при тестировании не превышает 100 (сто). Тестирование содержит вопросы, определенные пунктом 15 настоящих Правил.
Время, отведенное для тестирования, составляет 100 (сто) минут.
Результаты тестирования распечатываются на принтере, визируются и озвучиваются секретарем комиссии для ознакомления, и в последующем передаются Комиссии.
При проведении квалификационного экзамена с применением видеоконференцсвязи услугополучатель считается прошедшим квалификационный экзамен, если количество правильных ответов составляет 70 (семьдесят) и более процентов от общего числа предложенных вопросов.
По результатам тестирования Комиссия выносит мотивированное решение о прохождении квалификационного экзамена на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих) согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Решение Комиссии направляется услугополучателю через портал не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня проведения квалификационного экзамена.
24-3. Ход квалификационного экзамена оформляется в виде протокола, а также фиксируется с помощью технических средств записи.
В протоколе отражаются: дата, время и место проведения квалификационного экзамена, информация об использовании видеоконференцсвязи, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) услугополучателя, результат тестирования, а также решение Комиссии, протокол подписывается всеми членами Комиссии.
24-4. При проведении квалификационного экзамена с применением видеоконференцсвязи не допускается разговаривать с другими лицами, обмениваться материалами, использовать информацию на бумажных и электронных носителях, покидать помещение, а также запрещается проносить в здание предметы мобильной связи, оснащенные функциями переноса информации.
Нарушение указанных требований влечет отстранение услугополучателя от квалификационного экзамена.
Повторная подача заявления таким услугополучателем осуществляется в срок, установленный пунктом 21 настоящих Правил.
24-5. Лицо, не прошедшее квалификационный экзамен, сдает его повторно в срок, установленный пунктом 23 настоящих Правил.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

24-2. Бейнеконференцбайланысты қолдана отырып біліктілік емтиханын өткізу Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне компьютерлік тест тапсыру арқылы жүргізіледі.
Тестілеуде сұрақтар саны 100 (жүзден) аспайды. Тестілеу осы Қағидалардың 15-тармағымен анықталған сұрақтарды қамтиды.
Тестілеу үшін бөлінген уақыт 100 (жүз) минутты құрайды.
Тестілеу нәтижелері принтерде басылып шығарылады, Комиссия хатшысымен бұрыштама қойылады және таныстыру үшін айтылады, және кейіннен Комиссияға ұсынылады.
Бейнеконференцбайланысты қолдана отырып біліктілік емтиханын өткізу кезінде егер дұрыс жауаптардың саны ұсынылған сұрақтардың жалпы санының 70 (жетпіс) және одан көп пайызын құраса, көрсетілетін қызметті алушы біліктілік емтиханынан өтті деп саналады.
Тестілеу нәтижелері бойынша Комиссия осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені туралы дәлелді шешім шығарады.
Комиссия шешімі біліктілік емтиханын өткізген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы жіберіледі.
24-3. Біліктілік емтиханының барысы хаттама түрінде ресімделеді, сондай-ақ жазу техникалық құралдарының көмегімен тіркеледі.
Хаттамада: біліктілік емтиханының өткен күні, уақыты мен орны, бейнеконференцбайланысты қолданғаны туралы ақпарат, көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тестілеу нәтижесі, сондай-ақ Комиссия шешімі көрсетіледі, хаттамаға Комиссия мүшелерінің барлығы қол қояды.
24-4. Бейнеконференцбайланысты қолдана отырып біліктілік емтиханын өткізу кезінде басқа адамдармен сөйлесуге, материалдармен алмасуға, қағаз және электрондық тасығыштардағы ақпаратты пайдалануға, бөлмеден шығуға жол берілмейді, сондай-ақ ақпараттарды тасымалдау функциясымен жабдықталған ұялы байланыс заттарын ғимаратқа алып кіруге тыйым салынады.
Көрсетілген талаптарды бұзу көрсетілетін қызметті алушыны біліктілік емтиханынан шығаруға әкеліп соғады.
Мұндай көрсетілетін қызметті алушымен осы Қағидалардың 21-тармағымен белгіленген мерзімде өтінішті қайта беру жүзеге асырылады.
24-5. Біліктілік емтиханынан өтпеген тұлға осы Қағидалардың 23-тармағымен белгіленген мерзімде оны қайта тапсырады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня их первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2020 года № 1231
Приложение 1
к Правилам проведения
квалификационного экзамена
Стандарт государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)"
1
Наименование услугодателя
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
Решение о прохождении квалификационного экзамена на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих) – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная
5
Результат оказания государственной услуги
Решение о прохождении квалификационного экзамена на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих).
Результат оказания Государственной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) должностного лица услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы
Услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс).
Портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1231 бұйрыққа
1-қосымша
Біліктілік емтиханын
өткізу қағидаларына
1-қосымша
"Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
2
Мемлекеттік қызметті көрсету әдістері
"Электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жолданады.
6
Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және оны өндіру тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:

1) на интернет-ресурсе услугодателя: www.kgd.gov.kz;
2) на веб-портале "электронного правительства": www.egov.kz.
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление о допуске к сдаче квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к Правилам;
2) электронная копия диплома о высшем образовании в области права, экономики и бизнеса;
3) электронная копия документа, подтверждающего наличие стажа работы не менее трех последовательных лет в юридической, экономической, бухгалтерской, финансовой, аудиторской или контрольно-ревизионной сферах.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Единый контакт-центр: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2020 года № 1231
Приложение 4
к Правилам проведения
квалификационного экзамена
Решение о прохождении квалификационного экзамена на право осуществлять
деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного,
временного и банкротного управляющих)
Номер
Дата выдачи
По результатам квалификационного экзамена_______________________________
________________________________________________________ набрал (ла):
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) по
тестированию: ________ баллов; по экзаменационному билету: ________ баллов*.
Комиссия по проведению квалификационного экзамена в составе:
Председателя: _________________
Членов комиссии:       _________________
_________________
_________________
_________________
Результат:
________________________________________________ сдал (не сдал)
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
квалификационный экзамен.
Должность Фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Примечание: *не заполняется при проведении квалификационного экзамена с применением
видеоконференцсвязи

1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында www.kgd.gov.kz;
2) "электрондық үкімет" веб-порталында www. egov.kz орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттар тізбесі
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын тапсыруға рұқсат беру туралы өтініш;
2) құқық, экономика және бизнес саласындағы жоғары білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
3) заңгерлік, экономикалық, бухгалтерлік, қаржылық, аудиторлық немесе бақылау-ревизия салаларындағы қатарынан үш жылдан кем емес жұмыс өтілін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден көрсетілетін қызметті берушінің бас тартуы үшін негіздемелер
Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының порталындағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
Бірыңғай байланыс орталығы 8 800 080 7777, 1414.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1231 бұйрығына
2-қосымша
Біліктілік емтиханын
өткізу қағидаларына
4-қосымша
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім
Нөмірі
Берілген күні
Біліктілік емтиханының нәтижесі бойынша ___________________
________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
тестілеу бойынша: ________ балл;
емтихан билеті бойынша: ________ балл алды*.
Біліктілік емтиханын өткізу жөніндегі Комиссия мынадай құрамда:
Төраға: _________________
Комиссия мүшелері: _________________
_________________
_________________
_________________
Нәтиже:
____________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
біліктілік емтиханын тапсырды (тапсырмады).
Лауазымы тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басты куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
Ескертпе: *бейнеконференцбайланысты қолдана отырып біліктілік емтиханын өткізу
кезінде толтырылмайды