О внесении изменений в некоторые постановления акимата Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 21 августа 2020 года № А-9/418. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 25 августа 2020 года № 7998. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 мая 2022 года № А-5/222
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.05.2022 № А-5/222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11838), акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых постановлений акимата Акмолинской области, в которые вносятся изменения.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Абдыкаликова Г.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское
государственное учреждение
"Департамент контроля качества
и безопасности товаров
и услуг Акмолинской области
Комитета контроля качества
и безопасности товаров и услуг
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское
государственное учреждение
"Есильская бассейновая инспекция
по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское
государственное учреждение
"Ертисская бассейновая инспекция
по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 21 августа 2020 года
№ А-9/418
Перечень некоторых постановлений акимата Акмолинской области, в которые вносятся изменения
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос озер Айдабол, Зеренда, Майбалык, Караунгир, Султанкельды, Тенгиз, Копа, рек Терсаккан, Жабай, Селеты, Колутон, Чаглинка, Кылшакты и режима их хозяйственного использования" от 26 января 2009 года № А-1/19 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3312, опубликовано 16 мая 2009 года в газетах "Акмолинская правда" и "Арқа ажары") следующее изменение:

Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 21 тамыздағы № А-9/418 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 тамызда № 7998 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2022 жылғы 3 мамырдағы № А-5/222 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.05.2022 № А-5/222 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексіне, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерiн белгiлеу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11838 болып тіркелген) сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ақмола облысы әкімдігінің өзгерістер енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Ғ.К. Әбдіхалықовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі Е.Маржикпаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасының
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің
сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитетінің
Ақмола облысы бойынша тауарлар
мен көрсетілетін қызметтердің
сапасы мен қауіпсіздігін бақылау
департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі
Есіл бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі
Ертіс бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік
мекемесі
Ақмола облысы әкімдігінің
2020 жылғы 21 тамыздағы
№ А-9/418 қаулысымен
бекітілген
Ақмола облысы әкімдігінің өзгерістер енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Айдабол, Зеренді, Майбалық, Қараүңгір, Сұлтангелді, Теңіз, Қопа көлдері, Террісаққан, Жабай, Селеті, Колутон, Шағалалы, Қылшақты өзендерінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № А-1/19 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3312 болып тіркелген, 2009 жылғы 16 мамырда "Акмолинская правда" және "Арқа ажары" газеттерінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:

приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос озер Бозайгыр, Кумдыколь, Якши-Янгызтау и режима их хозяйственного использования" от 3 июля 2013 года № А-6/269 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3793, опубликовано 5 сентября 2013 года в газетах "Акмолинская правда" и "Арқа ажары") следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы участка русла реки без названия (река Сухая балка) вблизи аула Байсуат Караозекского сельского округа Буландынского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 7 июля 2016 года № А-8/342 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5490, опубликовано 16 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Жарлыколь и режима их хозяйственного использования" от 28 апреля 2017 года № А-4/173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5988, опубликовано 21 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Мукыр, являющейся левым притоком реки Козыкош и режима их хозяйственного использования" от 3 августа 2017 года № А-8/337 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6073, опубликовано 22 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
6. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос водохранилищ Белагаш, Шункырколь, озера Атансор, рек Аршалы, Баксук, Жиландинка, Жиланды, Кайракты, Саркырама и режима их хозяйственного использования" от 3 августа 2017 года № А-8/338 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6074, опубликовано 22 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:

көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Бозайғыр, Құмдыкөл, Жақсы-Жалғызтау көлдеріне су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 шілдедегі № А-6/269 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3793 болып тіркелген, 2013 жылғы 5 қыркүйекте "Акмолинская правда" және "Арқа ажары" газеттерінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ақмола облысының Бұланды ауданы Қараөзек ауылдық округі Байсуат ауылына жақын орналасқан атауы жоқ өзеннің (Сухая балка өзені) арнасындағы учаскенің су қорғау аймағы мен белдеулерін белгілеу және оны шаруашылыққа пайдалану тәртібі туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 7 шілдедегі № А-8/342 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5490 болып тіркелген, 2016 жылғы 16 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Жарлыкөл көлінде су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану тәртібін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 28 сәуірдегі № А-4/173 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5988 болып тіркелген, 2017 жылғы 21 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Қозыкөш өзенінің сол ағыны болып табылатын Мұқыр өзенінің учаскесінде су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 3 тамыздағы № А-8/337 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6073 болып тіркелген, 2017 жылғы 22 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Белағаш, Шұңқыркөл су қоймалары, Атансор көлі, Аршалы, Бақсұқ, Жыландинка, Жыланды, Қайрақты, Сарқырама өзендерінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 3 тамыздағы № А-8/338 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6074 болып тіркелген, 2017 жылғы 22 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:

приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
7. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок русла реки без названия (приток реки Колутон) вблизи села Алтайское Шортандинского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 14 ноября 2017 года № А-11/507 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6212, опубликовано 27 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
8. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок соленого озера (без названия), расположенного в районе Биржан сал Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 5 февраля 2018 года № А-2/63 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6417, опубликовано 22 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
9. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Козыкош, расположенный в Целиноградском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 27 марта 2018 года № А-4/145 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6558, опубликовано 25 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению.
10. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Ащылыайрык, расположенный на участке флангов Жолымбетского рудного поля в Шортандинском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 17 мая 2018 года № А-5/217 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6667, опубликовано 22 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:

көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. "Ақмола облысы Шортанды ауданы Алтай ауылының жанындағы атауы жоқ өзеннің арнасы учаскесінде (Колутон өзенінің ағыны) су қорғау аймағы мен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № А-11/507 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6212 болып тіркелген, 2017 жылғы 27 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
8. "Ақмола облысы Біржан сал ауданында орналасқан тұзды көлдің учаскесіне (атауы жоқ) су қорғау аймағы мен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № А-2/63 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6417 болып тіркелген, 2018 жылғы 22 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
9. "Ақмола облысы Целиноград ауданында орналасқан Қозыкөш өзенінің участігіне су қорғау аймағы мен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 наурыздағы № А-4/145 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6558 болып тіркелген, 2018 жылғы 25 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
10. "Ақмола облысы Шортанды ауданында Жолымбет кен алаңының шетіндегі учаскеде орналасқан Ащылыайрық өзенінің учаскесіне су қорғау аймағымен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № А-5/217 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6667 болып тіркелген, 2018 жылғы 22 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:

приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению.
11. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок русла реки Аксу, расположенный на территории города Степногорск Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 28 февраля 2019 года № А-2/93 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7094, опубликовано 14 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению.
12. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Зоревка в границах земель Приреченского сельского округа Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 15 мая 2019 года № А-5/220 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7204, опубликовано 28 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему постановлению.
13. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос на участке русла реки Есиль (Ишим) и озер без названия на территории поселка Жибек-Жолы и режима их хозяйственного использования" от 22 мая 2019 года № А-5/233 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7216, опубликовано 4 июня 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему постановлению.
14. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок малой реки без названия – правого притока реки Есиль, расположенного в Аршалынском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 мая 2019 года № А-5/238 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7217, опубликовано 4 июня 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:

көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
11. "Ақмола облысы Степногорск қаласының аумағында орналасқан Ақсу өзені арнасының учаскесіне су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 28 ақпандағы № А-2/93 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7094 болып тіркелген, 2019 жылғы 14 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
12. "Ақмола облысы Целиноград ауданы Приреченский ауылдық округінің жерлерінің шекарасындағы Зоревка көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 мамырдағы № А-5/220 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелген, 2019 жылғы 28 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
13. "Жібек Жолы ауылы аумағында Есіл (Ишим) өзені арнасының учаскесінде және атауы жоқ көлдердің су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 22 мамырдағы № А-5/233 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7216 болып тіркелген, 2019 жылғы 4 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
14. "Ақмола облысы Аршалы ауданында орналасқан Есіл өзенінің оң жақ ағысы – атауы жоқ кіші өзенінің учаскесіне су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 мамырдағы № А-5/238 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7217 болып тіркелген, 2019 жылғы 4 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:

приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему постановлению.
15. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины Алихан, расположенной на территории Аршалынского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 6 июня 2019 года № А-6/257 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7232, опубликовано 18 июня 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему постановлению.
16. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины Белый дом в границах земель Приреченского сельского округа Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 июня 2019 года № А-7/294 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7262, опубликовано 9 июля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему постановлению.
17. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос водохранилища Сочинское, пруда Сепе, озер Бирсуат, Батпакколь, Жарколь, Карамырза, Текеколь и режима их хозяйственного использования" от 24 июня 2019 года № А-7/295 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7272, опубликовано 10 июля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему постановлению.
18. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос на участках рек Саркырама и Козыкош, расположенных в Целиноградском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 6 сентября 2019 года № А-9/430 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7390, опубликовано 20 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему постановлению.

көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
15. "Ақмола облысы Аршалы ауданының аумағында орналасқан Әлихан бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № А-6/257 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7232 болып тіркелген, 2019 жылғы 18 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
16. "Ақмола облысы Целиноград ауданы Приреченский ауылдық округінің жерлерінің шекараларындағы Ақ үй бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № А-7/294 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7262 болып тіркелген, 2019 жылғы 9 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 16-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
17. "Сочинское су қоймасы, Сепе тоғаны, Бірсуат, Батпақкөл, Жаркөл, Қарамырза, Текекөл көлдерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 маусымдағы № А-7/295 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7272 болып тіркелген, 2019 жылғы 10 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 17-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
18. "Ақмола облысы Целиноград ауданында орналасқан Сарқырама және Қозыкөш өзендерінің учаскелеріне су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 6 қыркүйектегі № А-9/430 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7390 болып тіркелген, 2019 жылғы 20 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 18-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

19. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Зимбулак, расположенной на территории Ерейментауского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 сентября 2019 года № А-10/460 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7399, опубликовано 27 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему постановлению.
20. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины Большая Балка, расположенной на территории Шортандинского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 декабря 2019 года № А-12/640 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7600, опубликовано 26 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему постановлению.
21. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины Соленая Балка, расположенной на территории Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 декабря 2019 года № А-12/639 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7601, опубликовано 26 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему постановлению.
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 21 августа 2020 года
№ А-9/418
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 26 января 2009 года
№ А-1/19
Режим хозяйственного использования водоохранных зон и полос озер Айдабол, Зеренда, Майбалык, Караунгир, Султанкельды, Тенгиз, Копа, рек Терсаккан, Жабай, Селеты, Колутон, Чаглинка, Кылшакты
1. В населенных пунктах в пределах водоохранной зоны должен соблюдаться режим пользования, исключающий засорение и загрязнение водного объекта.
2. В пределах водоохранных полос не допускаются:
1) хозяйственная и иная деятельность, ухудшающая качественное и гидрологическое состояние (загрязнение, засорение, истощение) водных объектов;

19. "Ақмола облысы Ерейментау ауданының аумағында орналасқан Зимбұлақ өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 қыркүйектегі № А-10/460 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7399 болып тіркелген, 2019 жылғы 27 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 19-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
20. "Ақмола облысы Шортанды ауданының аумағында орналасқан Большая Балка бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № А-12/640 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7600 болып тіркелген, 2019 жылғы 26 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 20-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
21. "Ақмола облысы Целиноград ауданының аумағында орналасқан Соленая Балка бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № А-12/639 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7601 болып тіркелген, 2019 жылғы 26 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 2-қосымшасы осы қаулының 21-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ақмола облысы әкімдігінің
2020 жылғы 21 тамыздағы
№ А-9/418 қаулысына
1-қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2009 жылғы 26 қаңтардағы
№ А-1/19 қаулысына
2-қосымша
Айдабол, Зерендi, Майбалық, Қараүңгiр, Сұлтангелдi, Теңiз, Қопа көлдерiнің, Террiсаққан, Жабай, Селетi, Колутон, Шағалалы, Қылшақты өзендерiнде су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылықта пайдалану режимі
1. Елдi мекендердегі су қорғау аймағы шегінде су объектiсiнiң ластануын және қоқыстануын болдырмайтын пайдалану режимі сақталуы тиіс.
2. Су қорғау белдеулерінің шегінде:
1) су объектілерінің сапалық және гидрологиялық жай-күйін нашарлататын (ластану, қоқыстану, сарқылу) шаруашылық қызметіне немесе өзге де қызметке;

2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;
3) предоставление земельных участков под садоводство и дачное строительство;
4) эксплуатация существующих объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение водных объектов и их водоохранных зон и полос;
5) проведение работ, нарушающих почвенный и травяной покров (в том числе распашка земель, выпас скота, добыча полезных ископаемых), за исключением обработки земель для залужения отдельных участков, посева и посадки леса;
6) устройство палаточных городков, постоянных стоянок для транспортных средств, летних лагерей для скота;
7) применение всех видов пестицидов и удобрений.
3. В пределах водоохранных зон не допускаются:
1) ввод в эксплуатацию новых и реконструированных объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение и засорение водных объектов и их водоохранных зон и полос;
2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;
3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;

2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;
3) бау-бақша егуге және саяжай салуға жер учаскелерін беруге;
4) су объектілерінің және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануын болғызбайтын құрылыстармен және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген қазіргі бар объектілерді пайдалануға;
5) жекелеген учаскелерді шалғындандыруға, егін егуге және ағаш отырғызуға арналған жерлерді өңдеуді қоспағанда, топырақ және өсімдік қабатын бұзатын жұмыстарды жүргізуге (оның ішінде жер жыртуға, мал жаюға, пайдалы қазбаларды өндіруге);
6) шатыр қалашықтарын, көлік құралдары үшін тұрақты тұрақтарды, малдың жазғы жайылым қостарын орналастыруға;
7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға жол берілмейді.
3. Су қорғау аймақтарының шегінде:
1) су объектілерін және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануы мен қоқыстануын болғызбайтын құрылыстармен және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген жаңа және реконструкцияланған объектілерді пайдалануға беруге;
2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;
3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;

4) размещение животноводческих ферм и комплексов, накопителей сточных вод, полей орошения сточными водами, кладбищ, скотомогильников (биотермических ям), а также других объектов, обусловливающих опасность микробного загрязнения поверхностных и подземных вод;
5) выпас скота с превышением нормы нагрузки, купание и санитарная обработка скота и другие виды хозяйственной деятельности, ухудшающие режим водоемов;
6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 21 августа 2020 года
№ А-9/418
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 3 июля 2013 года
№ А-6/269
Режим хозяйственного использования водоохранных зон и полос озер Бозайгыр, Кумдыколь, Якши-Янгызтау
1. В населенных пунктах в пределах водоохранной зоны должен соблюдаться режим пользования, исключающий засорение и загрязнение водного объекта.
2. В пределах водоохранных полос не допускаются:
1) хозяйственная и иная деятельность, ухудшающая качественное и гидрологическое состояние (загрязнение, засорение, истощение) водных объектов;
2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения;
3) предоставление земельных участков под садоводство и дачное строительство;
4) эксплуатация существующих объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение водных объектов и их водоохранных зон и полос;
5) проведение работ, нарушающих почвенный и травяной покров (в том числе распашка земель, выпас скота, добыча полезных ископаемых), за исключением обработки земель для залужения отдельных участков, посева и посадки леса;

4) мал шаруашылығы фермалары мен кешендерін, сарқынды су жинағыштарды, сарқынды сумен суарылатын егістіктерді, зираттарды, мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), сондай-ақ жерүсті және жерасты суларының микробпен ластану қаупіне себепші болатын басқа да объектілерді орналастыруға;
5) жүктелім нормасынан асырып мал жаюға, су тоғандарының режимін нашарлататын мал тоғыту мен санитариялық өңдеуге және шаруашылық қызметінің басқа да түрлеріне;
6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға жол берілмейді.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.
Ақмола облысы әкімдігінің
2020 жылғы 21 тамыздағы
№ А-9/418 қаулысына
2-қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2013 жылғы 3 шілдедегі
№ А-6/269 қаулысына
2-қосымша
Бозайғыр, Құмдыкөл, Жақсы-Жалғызтау көлдерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылықта пайдалану режимі
1. Елдi мекендердегі су қорғау аймағы шегінде су объектiсiнiң ластануын және қоқыстануын болдырмайтын пайдалану режимі сақталуы тиіс.
2. Су қорғау белдеулерінің шегінде:
1) су объектілерінің сапалық және гидрологиялық жай-күйін нашарлататын (ластану, қоқыстану, сарқылу) шаруашылық қызметіне немесе өзге де қызметке;
2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылыстар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылыстарын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көлік инфрақұрылымдары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайлар салмай ғимараттар мен құрылыстарды салуға және пайдалануға;
3) бау-бақша егуге және саяжай салуға жер учаскелерін беруге;
4) су объектілерінің және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануын болғызбайтын құрылыстармен және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген қазіргі бар объектілерді пайдалануға;
5) жекелеген учаскелерді шалғындандыруға, егін егуге және ағаш отырғызуға арналған жерлерді өңдеуді қоспағанда, топырақ және өсімдік қабатын бұзатын жұмыстарды жүргізуге (оның ішінде жер жыртуға, мал жаюға, пайдалы қазбаларды өндіруге);