Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Алгинском районе
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 9 декабря 2020 года № 451. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 декабря 2020 года № 7793
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 8, 9 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Алгинском районе, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Алгинском районе, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Алгинского районного маслихата, после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
А. Жиенбаев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев
Приложение 1 к решению Алгинского районного маслихата от 9 декабря 2020 года № 451
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Алгинском районе, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний

Алға ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 451 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 желтоқсанда № 7793 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8, 9-баптарына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары, осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Алға ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары, осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Жиенбаев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев
Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 451 шешіміне 1 қосымша
Алға ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

1. Для организации и проведения собраний, митингов, пикетирования:
№ п/н
Специализированное место
Материально-техническое оснащение
Норма их предельной наполняемости
1.1
Площадь городского парка города Алга расположенного по улице Жеңіс
- искусственное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камера видеонаблюдения и видеофиксации;
- оборудование, позволяющее обеспечить соблюдение санитарных норм и правил (урны для мусора);
- парковка;
- подъезды и выезды для специальной техники, пожарной техники, спасательных и медицинских служб.
не более 500 человек
2. Для организации и проведения демонстраций, шествий:
№ п/н
Специализированное место
Материально-техническое оснащение
Норма их предельной наполняемости
2.1
начиная от площади "Вечного огня" расположенного по улице Жәдігер до районного Дома культуры, далее с поворотом направо до площади Алгинского городского парка расположенного по улице Жеңіс
протяженность маршрута составляет 800 метров;
-вдоль улицы имеется освещение;
-камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
-оборудование, позволяющее обеспечить соблюдение санитарных норм и правил (урны для мусора)
-парковка;
-подъезды и выезды для специальной техники, пожарной техники, спасательных и медицинских служб.
не более 500 человек
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний (далее – Порядок) разработан на основании Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее Закон) и определяет порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
2. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний являются местами общего пользования и определены местным представительным органом Алгинского района для проведения мирных собраний.
В специализированных местах для проведения мирных собраний – проводятся публичные мероприятия, являющееся по своему характеру мирными, ненасильственными и невооруженными, не создающими угрозу интересам государственной безопасности, общественного порядка, охраны здоровья, защиты нравственности населения, прав и свобод других лиц, гражданами Республики Казахстан.
В специализированных местах для проведения мирных собраний запрещается проведение собраний, митингов, демонстраций, шествий и пикетирования в нарушение действующего Закона.
При введении чрезвычайного, военного положения или правового режима антитеррористической операции на период их действия проведение мирных собраний в специализированных местах может быть запрещено или ограничено в порядке, установленном Законами Республики Казахстан "О чрезвычайном положении", "О военном положении" и "О противодействии терроризму".

1. Жиналыстар, митингілер, пикеттеу ұйымдастыру және өткізу үшін:
№ р/с
Арнайы орын
Материалдық – техникалық жабдықтау
Олардың шекті толу нормасы
1.1.1
Жеңіс көшесі бойында орналасқан Алға қалалық саябақ алаңы
- жасанды жарықтандыру;
- электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
- бейнебақылау және бейнетіркеу камералары;
- санитарлық нормалар мен ережелердің сақталуын қамтамасыз ететін жабдық (қоқыс үшін жәшіктері);
- тұрақ;
- арнайы техникаға, өрт техникасына, құтқару және медициналық қызметтеріне арналған кіру және шығу үшін өту жолдары
500 адамнан артық емес
2. Демонстрациялар, шерулер ұйымдастыру және өткізу үшін:
№ р/с
Арнайы орын
Материалдық-техникалық жабдықтау
Олардың шекті толу нормасы
3.2.1
Жәдігер көшесінде орналасқан "Мәңгілік алау" алаңынан бастап аудандық Мәдениет үйіне дейін, одан әрі оңға бұрылып, Жеңіс көшесінде орналасқан Алға қалалық саябағының алаңына дейін
маршруттың ұзақтығы 800 метрді құрайды.
- көше бойы жарықтандырылған;
- бейне бақылау және бейне тіркеу камералары;
- санитарлық нормалар мен ережелердің сақталуын қамтамасыз ететін жабдық (қоқыс үшін жәшіктері);
- тұрақ;
- арнайы техникаға, өрт техникасына, құтқару және медициналық қызметтеріне арналған кіру және шығу үшін өту жолдары.
500 адамнан артық емес
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі.
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдаланудың осы тәртібі (бұдан әрі – Тәртіп) Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңы (әрі қарай - Заң) негізінде жасалды және бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар жалпыға ортақ пайдаланылатын орын болып табылады және бейбіт жиналыстар өткізу үшін Алға ауданының жергілікті өкілді органымен айқындалды.
Бейбіт жиналыстарды өткізуге арналған арнайы орындарда - сипатына қарай бейбіт, күш қолданылмайтын және қаруланбайтын, мемлекеттік қауіпсіздік, қоғамдық тәртіп, денсаулық сақтау, халықтың имандылығын, басқа адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау мүдделеріне қатер төндірмейтін жария іс-шаралар өткізіледі.
Бейбіт жиналыстарды өткізуге арналған арнайы орындарда қолданыстағы қолданыстағы Заңды бұза отырып, жиналыс, митинг, демонстрация, шеру және пикеттеу өткізуге тыйым салынады.
Төтенше, соғыс жағдайы немесе терроризмге қарсы операцияның құқықтық режимі енгізілген кезде олардың қолданылу кезеңінде бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарда "Төтенше жағдай туралы", "Соғыс жағдайы туралы" және "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен тыйым салынуы немесе шектеу қойылуы мүмкін.

Мирные собрания в специализированных местах не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени в день проведения мирных собраний
Отношения нерегулируемые настоящим Порядком регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан
Приложение 2 к решению Алгинского районного маслихата от 28 марта 2024 года № 136
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Алгинском районе
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Алгинского районного маслихата от 28.03.2024 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Запрещается проведение пикетирования на расстоянии 800 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

Арнайы орындардағы бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыт бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Осы Тәртіппен реттелмейтін қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттеледі.
Алға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 136 шешіміне 2 қосымша
Алға ауданындағы пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 28.03.2024 № 136 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Пикеттеуді мынадай объектілердің іргелес жатқан аумақтарының шекарасынан 800 метр қашықтықта өткізуге тыйым салынады:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.