О внесении изменений и дополнения в решение Шалкарского районного маслихата от 22 мая 2017 года № 108 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шалкарском районе"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 19 февраля 2020 года № 428. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 февраля 2020 года № 6832. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 2 ноября 2020 года № 565
Сноска. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 02.11.2020 № 565 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 22 мая 2017 года № 108 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шалкарском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5528, опубликованное 15 июня 2017 года в газете "Шалқар") следующие изменения и дополнение:
в преамбуле указанного решения цифры "№ 148" и "№ 95-IV" исключить;
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шалкарском районе, утвержденных указанным решением:
в пункте 9:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на полное возмещение платежей за коммунальные услуги";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) гражданам, страдающим онкологическими заболеваниями, инфицированным вирусом иммунодефицита человека и больным различной формой туберкулеза, согласно спискам государственного коммунального предприятия "Шалкарская центральная районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области", предоставляемых ежемесячно на период амбулаторного лечения, в пределах до 6 (шести) месяцев в году, в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей;";
и дополнить подпунктом 5) следующего содержания:

Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 мамырдағы № 108 "Шалқар ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 19 ақпандағы № 428 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 27 ақпанда № 6832 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 қарашадағы № 565 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 02.11.2020 № 565 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 мамырдағы № 108 "Шалқар ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5528 тіркелген, 2017 жылы 15 маусымдағы "Шалқар" газетінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесіндегі "№ 148" және "№ 95-IV" сандары алып тасталынсын;
көрсетілген шешіммен бекітілген, Шалқар ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
9 тармақта:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтерге төлемдердің толық өтелуіне;";
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) онкологиялық аурулардан зардап шегетін азаматтарға, адамның иммуножетіспеушілік вирусы инфекциясын жұқтырғандарға және туберкулездің әртүрлі түрімен ауыратын науқастарға, ай сайын ұсынылатын "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Шалқар аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны берген тізімге сәйкес, жылына 6 (алты) айға дейіңгі амбулаториялық ем алу мерзіміне 10 (он) айлық есептiк көрсеткіш мөлшерінде;";
және мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:

"5) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны на коммунальные услуги в течение 7 месяцев отопительного сезона (с января по апрель, с октября по декабрь) в размере 3 500 (трех тысяч пятьсот) тенге.";
в пункте 10:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) гражданам, страдающим онкологическими заболеваниями, инфицированным вирусом иммунодефицита человека и больным различной формой туберкулеза, в пределах 80000 (восьмидесяти тысяч) тенге;";
в пункте 13:
в подпункте 1):
цифры и слова "300000 (триста тысяч)" заменить цифрами и словами "500000 (пятисот тысяч)";
в подпункте 4):
цифры и слова "50000 (пятидесяти тысяч)" заменить цифрами и словами "30000 (тридцати тысяч)";
в подпункте 5):
цифры и слова "25000 (двадцати пяти тысяч)" заменить цифрами и словами "50000 (пятидесяти тысяч)";
в подпункте 6):
цифры и слова "25000 (двадцати пяти тысяч)" заменить цифрами и словами "50000 (пятидесяти тысяч)";
подпункт 2) пункта 16 исключить;
подпункт 3) пункта 17 исключить.
2. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области:
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района, после его официального опубликования.
3. Настоящее решения вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
председатель сессии Шалкарского
районного маслихата
М. Ержанов
секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев

"5) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген адамдарға, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына жылу маусымының 7 ай ішінде (қаңтардан сәуірге дейін, қазаннан желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 3500 (үш мың бес жүз) теңге мөлшерінде.";
10 тармақта:
10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) онкологиялық аурулардан зардап шегетін азаматтарға, адамның иммуножетіспеушілік вирусы инфекциясын жұқтырғандарға және туберкулездің әртүрлі түрімен ауыратын науқастарға, 80000 (сексен мың) теңгеге дейінгі шекте;";
13 тармақта:
1) тармақшасында:
"300000 (үш жүз мың)" сөздері мен сандары "500000 (бес жүз мың)" сөздері мен сандарына ауыстырылсын;
4) тармақшасында:
"50000 (елу мың)" сөздері мен сандары "30000 (отыз мың)" сөздері мен сандарына ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"25000 (жиырма бес мың)" сөздері мен сандары "50000 (елу мың)" сөздері мен сандарына ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
"25000 (жиырма бес мың)" сөздері мен сандары "50000 (елу мың)" сөздері мен сандарына ауыстырылсын;
16 тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
17 тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын.
2. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментіне мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
М. Ержанов
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев