Об утверждении регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима города Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 28 декабря 2020 года № 818. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 30 декабря 2020 года № 152. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 2 мая 2024 года № 1994
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 02.05.2024 № 1994 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
"В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года за № 560 "Об утверждении Типового регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы и Типового положения об отделах по контролю за рассмотрением обращений аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления акимата города Шымкент от 01.08.2022 № 1418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима города Шымкент согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением акимата города Шымкент от 01.08.2022 № 1418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя руководителя аппарата акима города Шымкент Г.Асылбекову.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение
к постановлению акимата
города Шымкент № 818
от "28" декабря 2020 года
Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима города Шымкент
Глава 1. Общие положения
1. Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима города Шымкент (далее – Регламент) разработан в соответствии с административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами и регламентирует порядок личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима города Шымкент.

Шымкент қаласы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 818 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 152 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 2 мамырдағы № 1994 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Шымкент қаласы әкімдігінің 02.05.2024 № 1994 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламенті мен Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының өтініштерді қарауды бақылау бөлімдері туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 560 қаулысына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспесінің орыс тiлiндегі мәтініне өзгерiс енгiзiлдi, қазақ тiлiндегi мәтiнi өзгермейдi – Шымкент қаласы әкімдігінің 01.08.2022 № 1418 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Шымкент қаласы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 01.08.2022 № 1418 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің аппарат басшысының орынбасары Г.Асылбековаға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2020 жылғы "28" желтоқсандағы
№ 818 қаулысына қосымша
Шымкент қаласы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Шымкент қаласы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес әзірленді және Шымкент қаласы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау тәртібін регламенттейді.

Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 01.08.2022 № 1418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Личный прием физических лиц и представителей юридических лиц (далее - прием) осуществляется следующими должностными лицами аппарата акима города Шымкент:
1) акимом города Шымкент, первым заместителем и заместителями;
2) руководителем аппарата акима города Шымкент и его заместителями;
3) руководителями структурных подразделений аппарата акима города Шымкент;
4) иными работниками аппарата акима города Шымкент уполномоченными на осуществление приема.
3. Руководители структурных подразделений аппарата акима, а также иные работники аппарата акима, уполномоченные на осуществление приема, проводят прием физических лиц и представителей юридических лиц в день их обращения в случае их согласия на прием указанными должностными лицами.
Глава 2. Порядок приема физических лиц и представителей юридических лиц в аппарате акима города
4. Запись на прием ведут работники, ответственные за организацию приема, ежедневно в рабочие дни, в рабочее время с перерывом на обед, на основании электронного документа с веб-портала "электронного правительства", с единой платформы интернет-ресурса первого руководителя, с информационной системы "е-Өтініш", обращений в бумажном формате, в том числе, поступивших нарочно, либо в устной форме, изложенной работнику общественной приемной, а также заявок, поступивших в Call-центр общественной приемной.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.04.2023 № 971 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Обращение с просьбой о личном приеме, в котором не изложена суть вопроса оставляется без рассмотрения с сообщением об этом заявителю.
6. Прием акимом города Шымкент, первым заместителем и заместителями проводится не реже одного раза в месяц согласно утвержденному акимом графику.
Также прием проводится в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2022 года № 826 "О проведении встреч акимов с населением" за день до проведения отчетной встречи и после проведения отчетной встречи.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.04.2023 № 971 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Графики приема с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) должностного лица, дней приема вывешиваются в помещениях на государственном и русском языках, в доступных для общего обозрения местах, а также на официальных сайтах акимата города.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 01.08.2022 № 1418 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды (бұдан әрі – қабылдау) Шымкент қаласының әкімі аппаратының мына лауазымды адамдары жүзеге асырады:
1) Шымкент қаласының әкімі, оның бірінші орынбасары мен орынбасарлары;
2) Шымкент қаласының әкімі аппаратының басшысы және оның орынбасарлары;
3) Шымкент қаласының әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінің басшылары;
4) Шымкент қаласының әкімі аппаратының алдын ала жазылу бойынша қабылдауды жүзеге асыруға уәкілетті өзге де қызметкерлері.
3. Жеке тұлғалар мен заңды тұлғалардың өкілдері әкім аппаратының құрылымдық бөлімшелері басшыларының, сондай-ақ әкім аппаратының қабылдауды жүзеге асыруға уәкілетті өзге де қызметкерлерінің қабылдауына келіскен жағдайда оларды көрсетілген лауазымды адамдар олар өтініш жасаған күні қабылдауды жүргізеді.
2-тарау. Қала әкімінің аппаратында жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау тәртібі
4. Қабылдауға жазуды қабылдауды ұйымдастыруға жауапты қызметкерлер күн сайын жұмыс күндері жұмыс уақытында түскі үзіліспен "электрондық үкімет" веб-порталындағы электрондық құжаттар, бірінші басшысының бірыңғай интернет-порталына, "е-Өтініш" ақпараттық жүйесіне, қағаз форматтағы, оның ішінде қолма-қол түскен жолданымдар немесе қоғамдық қабылдау бөлмесінің қызметкеріне ауызша нысанында, сондай-ақ қоғамдық қабылдау бөлменің Call-орталығына келіп түскен жолданымдар негізінде жүргізеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.04.2023 № 971 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мәселенің мәні баяндалмаған жеке қабылдау туралы өтініш қаралмайды,бұл туралы өтініш берушіге хабарланады.
6. Шымкент қаласы әкімінің, оның бірінші орынбасары және орынбасарларының жеке қабылдауы әкіммен бекітілген кестеге сәйкес айына бір реттен кем емес жүргізіледі.
Сондай-ақ қабылдау Қазақстан Республикасы Президентінің "Әкімдердің халықпен кездесулерін өткізу туралы" 2022 жылғы 3 наурыздағы № 826 Жарлығына сәйкес есеп беру кездесуі өткізілгенге дейін бір күн бұрын және есеп беру кездесуі өткізілгеннен кейін өткізіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.04.2023 № 971 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Лауазымды тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қабылдау күндері көрсетілген қабылдау кестелері мемлекеттік және орыс тілдерінде қала әкімдігінің ғимаратында көпшіліктің назарына қолжетімді орындарда ілінеді, сондай-ақ қала әкімдігінің ресми сайытында орналастырылады.

8. Прием первого заместителя, заместителей акима может осуществляться вне утвержденного графика по соответствующему поручению акима с указанием даты проведения приема.
9. Перед началом приема физическое лицо или представитель юридического лица (далее – заявитель) предъявляют документ, удостоверяющий его личность, а при обращений от имени других лиц - документы, подтверждающие полномочия представлять их интересы.
10. Прием иностранцев и лиц без гражданства осуществляется в соответствии с Инструкцией по защите государственных секретов Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 776 "Для служебного пользования", и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими отношения в области защиты государственных секретов.
В случае необходимости, прием иностранцев и лиц без гражданства проводится с участием переводчика.
Обращения иностранцев и лиц без гражданства, поданные на приеме, рассматриваются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, если международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, не предусмотрены иные правила их рассмотрения.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.04.2023 № 971 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Прием проводится в порядке очередности обращения. Ветераны Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны боевых действий на территории других государств, лица с инвалидностью всех категорий, беременные женщины, лица, награжденные орденами "Алтын Қыран", имеющие звания "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері" принимаются вне очереди.
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.04.2023 № 971 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. С согласия заявителя, прием акима, его первого заместителя и заместителей может осуществляться посредством видеоконференцсвязи.
13. В случае введения ограничительных мер, связанных с пандемией коронавируса или других обстоятельств, связанных с обеспечением безопасности физических лиц и представителей юридических лиц, прием осуществляется исключительно посредством видеоконференцсвязи.
14. Не осуществляется запись на прием:
по вопросам, не входящим в компетенцию местных исполнительных органов и территориальных подразделений центральных государственных органов;
лиц, ранее принятых или имеющих ответ на обращение по тому же вопросу.

8. Қала әкімінің біріші орынбасары, орынбасарлары қабылдауды әкімнің қабылдау өткізілетін күні көрсетілген тиісті тапсырмасы бойынша бекітілген кестеден тыс жүзеге асыра алады.
9. Қабылдаудың алдында жеке тұлға немесе заңды тұлғаның өкілі (бұдан әрі - арыз беруші) өзінің жеке басын куәландыратын құжатты, ал басқа тұлғалардың атынан өтініш жасаған кезде - олардың мүдделерін білдіру өкілеттігін растайтын құжаттарды көрсетеді.
10. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 776 "Қызмет бабында пайдалану үшін" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау жөніндегі нұсқаулығына және Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жүргізіледі.
Қажет болған жағдайда шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау аудармашының қатысуымен жүргізіледі.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың қабылдауда берген өтініштері, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда оларды қараудың өзге де ережелері көзделмесе, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаралады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.04.2023 № 971 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Қабылдау өтініштердің кезектілігі тәртібімен жүргізіледі. Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, барлық санаттағы мүгедектігі бар адамдар, жүкті әйелдер, "Алтын Қыран" ордендерімен марапатталған, "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері" атағы бар адамдар кезектен тыс қабылданады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.04.2023 № 971 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Арыз берушілердің келісімімен қала әкімінің, оның бірінші орынбасарының және орынбасарларының қабылдауы бейнеконференцбайланыс арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
13. Коронавирус пандемиясына немесе азаматтардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге байланысты басқа да жағдайларға орай шектеу шаралары енгізілген жағдайда қабылдау бейнеконференцбайланыс арқылы ғана жүзеге асырылатын болады.
14. Мына:
жергілікті атқарушы органдардың және орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің құзыретіне кірмейтін мәселелер бойынша;
бұрын қабылданған немесе сол мәселе бойынша өтінішіне жауабы берілген тұлғаларды қабылдауға жазу жүзеге асырылмайды.

15. В случае невозможности проведения приема по причине временной нетрудоспособности, служебной командировки и других случаев, принимающее лицо оповещает работника, ответственного за прием, не менее чем за 2 (два) рабочих дня или в день проведения личного приема.
16. В день приема в общественных приемных могут привлекаться юридические консультанты, психологи и социальные работники (возможно привлечение волонтеров только на дни приема), помогающие корректно оформить (в случае необходимости) дополнительные заявления и другие сопутствующие документы.
17. При проведении приема акимом города Шымкент отделом по рассмотрению обращений аппарата акима города (далее – Отдел) обеспечивается участие представителей территориальных подразделений органов прокуратуры, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции и Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
18. В случае, если поднимаемый вопрос выходит за рамки компетенции территориальных подразделений центральных государственных органов, то на имя первого руководителя соответствующего государственного органа направляется запрос на участие представителей центрального аппарата посредством видеоконференцсвязи.
19. После отправки запроса по участию представителей центрального государственного органа на приеме, заявитель в течение 2 (двух) рабочих дней информируется о направленном запросе и продлении рассмотрения обращения о записи на прием.
Сноска. В пункт 19 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением акимата города Шымкент от 01.08.2022 № 1418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
20. Информация о фактах отказа в участии государственных органов в совместном приеме акима города в течение 2 (двух) рабочих дней направляется в Отдел по контролю за рассмотрением обращений Администрации Президента Республики Казахстан.
21. Прием осуществляется на государственном и русском языках, по желанию заявителя.
22. В ходе приема работники могут пригласить к заявителям работников аппарата акима города или согласовывать с соответствующими должностными лицами время и место приема.
23. Результаты приема протоколируются с указанием конкретных сроков исполнения поручений. Протокольные поручения прикрепляются к обращениям.
24. Прием граждан освещается в средствах массовой информации.
Глава 3. Порядок регистрации и рассмотрения обращений по вопросам приема физических лиц и представителей юридических лиц

15. Уақытша еңбекке жарамсыздық,қызметтік іссапар және басқа да жағдайлардың себебі бойынша қабылдау жүргізу мүмкін болмаған жағдайда қабылдаушы адам қабылдауға жауапты қызметкерді жеке қабылдау өткізілгенге дейін кемінде 2 (екі) жұмыс күні бұрын немесе қабылдау өткізілетін күні хабардар етеді.
16. Қабылдау күнінде қоғамдық қабылдау бөлмелерінде қосымша өтініштер мен басқа да ілеспе құжаттарды дұрыс ресімдеуге (қажет болған жағдайда) көмектесетін заң консультанттары, психологтар және әлеуметтік қызметкерлер тартылуы мүмкін (волонтерлерді қабылдау күндері ғана тартуға болады).
17. Қабылдауды Шымкент қаласының әкімі өткізген кезде қала әкімі аппаратының өтініштермен жұмыс жасау бөлімі (бұдан әрі - Бөлім) прокуратура органдарының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратының) аумақтық бөлімшелері өкілдерінің қатысуын қамтамасыз етеді.
18. Егер көтерілетін мәселе орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің құзыреті шегінен шығып кеткен жағдайда, онда тиісті мемлекеттік органның бірінші басшысының атына орталық аппарат өкілдерінің бейнеконференцбайланыс арқылы қатысуына сұрау салу жіберіледі.
19. . Орталық мемлекеттік орган өкілдерінің қабылдауға қатысуы бойынша сұрау салу жіберілгеннен кейін арыз беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде жіберілген сұрау салу туралы және қабылдауға жазылуы туралы өтінішті қараудың ұзартылғаны туралы хабардар етіледі.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 01.08.2022 № 1418 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
20. Қала әкімінің бірлескен қабылдауына қатысудан бас тарту фактілері туралы ақпарат 2 (екі) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Өтініштерді қарауды бақылау бөліміне жіберіледі.
21. Қабылдау арыз берушінің қалауы бойынша мемлекеттік және орыс тілдерінде жүзеге асырылады.
22. Қабылдау барысында Бөлім қызметкерлері өтініш білдірген адамдарға қала әкімінің аппаратының қызметкерлерін шақыра алады немесе тиісті лауазымды адамдармен қабылдау уақыты мен орнын келіседі.
23. Қабылдау нәтижелері тапсырмаларды орындаудың нақты мерзімдері көрсетіліп хаттамаланады. Хаттамалық тапсырмалар өтініштерге қоса тіркеледі.
24. Азаматтарды қабылдау бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
3-тарау. Жеке тұлғалардың және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау мәселелері бойынша өтініштерді тіркеу және қарау тәртібі

25. Все поступившие обращения о записи на прием регистрируются в электронной системе документооборота в течение 3 (трех) рабочих дней и предварительно рассматриваются работниками Отдела.
26. Отдел с участием структурных подразделений аппарата акима города за 5 (пять) рабочих дней до начала приема, после сбора и анализа материалов готовит справочную информацию на имя руководителя аппарата акима с предложением о назначении даты приема или отказе.
27. По итогам принятого решения Отдел формирует список лиц, принимаемых акимом города, его первым заместителем и заместителями и включает в график приема.
28. Ответственный работник Отдела распределяет утвержденные списки в график приема в порядке очередности.
29. В срок не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней с момента регистрации обращения, ответственный работник Отдела направляет ответ заявителю с указанием даты и времени приема, либо мотивированный отказ в приеме.
Сноска. В пункт 29 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением акимата города Шымкент от 01.08.2022 № 1418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
30. В случае сложного характера вопроса, требующего большей проработки, срок рассмотрения обращения может быть продлен мотивированным решением руководителя аппарата акима города или его заместителя на разумный срок, но не более чем до двух месяцев, о чем извещается участник административной процедуры в течение трех рабочих дней со дня продления срока.
Сноска. Пункт 30 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.04.2023 № 971 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Требования уполномоченных работников общественной приемной о предоставлении материалов, необходимых для организации приема акимом города и его заместителями, анализа и обобщения практики проведения приема, являются обязательными для структурных подразделений аппарата акима города, аппаратов акимов районов, управлений города.
Сноска. Пункт 31 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.04.2023 № 971 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Осуществление контроля исполнения поручений по итогам приема
32. Контроль протокольных поручений, подготовленных по итогам приемов, осуществляется непосредственно Отделом.
33. Основанием для снятия с контроля поступившего с приема обращения является окончательный мотивированный ответ заявителю.

25. Қабылдауға жазу туралы келіп түскен барлық өтініштерді Бөлім қызметкерлері құжат айналымының электрондық жүйесінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде тіркейді және алдын ала қарайды.
26. Қала әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінің қатысуымен Бөлім қабылдау басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күн бұрын, материалдарды жинағаннан және талдағаннан кейін әкім аппараты басшысының атына қабылдау күнін белгілеу немесе бас тарту туралы ұсыныспен анықтамалық ақпарат дайындайды.
27. Қабылданған шешімнің қорытындысы бойынша Бөлім қала әкімі, оның бірінші орынбасары және орынбасарларының қабылдайтын адамдардың тізімін қалыптастырады және оны қабылдау кестесіне енгізеді.
28. Бөлімнің жауапты қызметкері бекітілген тізімдерді қабылдау кестесіне кезектілік тәртібімен бөледі.
29. Бөлімнің жауапты қызметкері өтініш тіркелген кезден бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей арыз берушіге қабылдау уақыты мен күні немесе қабылдаудан дәлелді бас тарту көрсетілген жауапты жолдайды.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 01.08.2022 № 1418 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
30. Мәселенің сипаты барынша пысықтауды талап ететін күрделі болған жағдайда өтінішті қарау мерзімі қала әкімі аппараты басшысының немесе оның орынбасарының уәжді шешімімен ақылға қонымды, бірақ екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін, әкімшілік рәсімге қатысушы бұл туралы мерзім ұзартылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабардар етіледі.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.04.2023 № 971 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
31. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің уәкілетті қызметкерлерінің қала әкімінің және оның орынбасарларының қабылдауын ұйымдастыру, қабылдауды өткізу тәжірибесін талдау және қорыту үшін қажетті материалдарды ұсыну туралы талаптары қала әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелері, аудан әкімдері аппараттары, басқармалар үшін міндетті болып табылады.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.04.2023 № 971 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4-тарау. Қабылдау қорытындысы бойынша тапсырмалардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру
32. Қабылдау қорытындысы бойынша дайындалған хаттамалық тапсырмаларды бақылауды тікелей Бөлім жүзеге асырады.
33. Қабылдаудан келіп түскен өтінішті бақылаудан алу үшін өтініш берушіге түпкілікті дәлелді жауап негіз болып табылады.

34. Обращения, поданные заявителем при проведении приема, регистрируются в системе электронного документооборота. На обращениях ставится отметка "с личного приема".
35. Не допускается поручать рассмотрение обращения с приема работнику, которому оно ранее разрешалось.
36. Сотрудники Отдела на регулярной основе должны осуществлять мониторинг уровня удовлетворенности заявителей; проводить выборочный опрос заявителей посредством телефонной связи, получивших консультации и отказавшихся от записи на личный прием.
37. Отдел совместно с заинтересованными структурными подразделениями аппарата акима города обеспечивает:
1) информационно-аналитическое сопровождение работы акима города и его заместителей в рамках проводимых приемов;
2) участие ответственных должностных лиц, задействованных в приеме, в том числе ответственных должностных лиц территориальных подразделений центральных государственных органов, органов прокуратуры и судебной власти (по согласованию);
3) обратную связь с заявителем (по необходимости);
4) бесперебойную работу Call-центра, в том числе, в случае принятия ограничительных мер, связанных с введением режимов чрезвычайного положения, чрезвычайной ситуации; карантинных мер эпидемиологического характера; техногенных аварий и иных катастроф, несущих угрозу жизни и здоровью населения.
Сноска. Пункт 37 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 19.04.2023 № 971 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. О результатах работы Отдела необходимо на регулярной основе (не реже одного раза в квартал) информировать акима города, Отдел по контролю за рассмотрением обращений Администрации Президента Республики Казахстан.

34. Қабылдау барысында арыз берушілер берген өтініштер электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеледі. Өтініштерге "жеке қабылдаудан" деген белгі қойылады.
35. Қабылдаудан түсетін өтінішті қарауды оны бұрын шешкен қызметкерге тапсыруға жол берілмейді.
36. Бөлім қызметкерлері арыз берушілердің қанағаттану деңгейіне тұрақты негізде мониторинг жүргізуі тиіс; консультация алған және жеке қабылдауға жазудан бас тартқан арыз берушілерге іріктеліп телефон байланысы арқылы сауал жүргізіледі.
37. Бөлім қала әкімі аппаратының мүдделі құрылымдық бөлімдерімен бірлесіп:
1) қала әкімінің және оның орынбасарларының азаматтарды қабылдау шеңберіндегі жұмысын ақпараттық-талдамалық сүйемелдеуді;
2) арыз иесін қабылдауға тартылған жауапты лауазымды адамдардың, оның ішінде орталық мемлекеттік органдардың, прокуратура және сот билігі органдарының аумақтық бөлімшелерінің жауапты лауазымды тұлғаларының қатысуын (келісім бойынша);
3) арыз иесімен кері байланысты (қажеттілігіне қарай);
4) төтенше жағдай, төтенше ахуал режимдерін; эпидемиологиялық сипаттағы карантиндік шараларды енгізуге; халықтың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін техногендік апаттар мен өзге де апаттармен байланысты шектеу шаралары қабылданған жағдайда жұмыс істейтін call-орталықтың үздіксіз жұмысын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда – Шымкент қаласы әкімдігінің 19.04.2023 № 971 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
38. Бөлім жұмысының нәтижелері туралы қала әкімін, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Өтініштерді қарауды бақылау бөлімін тұрақты негізде (тоқсанына бір реттен сиретпей) хабардар ету қажет.