Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих исполнительных органов города Каражал, финансируемых из местного бюджета
Постановление акимата города Каражал Карагандинской области от 10 декабря 2020 года № 163. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 20 декабря 2020 года № 6129.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", акимат города Каражал ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения поощрений государственных служащих исполнительных органов города Каражал, финансируемых из местного бюджета.
2. Исполнительным органам города Каражал, финансируемых из местного бюджета принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Каражал по курируемым вопросам.
4. Настоящее постановление вводится в действие cо дня его первого официального опубликования.
Аким города Каражал Т. Досаев
Приложение к
постановлению
акимата города Каражал
от 10 декабря 2020 года
№ 163
Правила применения поощрений государственных служащих исполнительных органов города Каражал, финансируемых из местного бюджета
1. Настоящие Правила применения поощрений государственных служащих исполнительных органов города Каражал, финансируемых из местного бюджета (далее – государственные служащие) разработаны в соответствии со статьей 35 Закона "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок применения поощрений государственных служащих исполнительных органов города Каражал, финансируемых из местного бюджета.
2. К государственным служащим применяются следующие поощрения:
1) единовременное денежное вознаграждение;
2) объявление благодарности;
3) награждение ценным подарком;
4) награждение грамотой;
5) присвоение почетного звания;
6) иные формы поощрения, в том числе награждение ведомственными наградами.
Сноска. Пункт 2 – в редакции постановления акимата города Каражал области Ұлытау от 12.07.2023 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. За одно и то же отличие к государственному служащему применяется только одно поощрение.
4. Государственные служащие поощряются за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности.

Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Қаражал қаласының әкімдігінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 163 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 желтоқсанда № 6129 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары бекітілсін.
2. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органдар осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қаражал қаласы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаражал қаласының әкімі Т. Досаев
Қаражал қаласы
әкімдігінің
2020 жылғы 10
желтоқсандағы
№ 163
қаулысына қосымша
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары
1. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне (бұдан әрі - мемлекеттік қызметшілер) көтермелеулерді қолдану қағидалары "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 35-бабына сәйкес әзірленді және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметшілерге келесі көтермелеулер қолданылады:
1) біржолғы ақшалай сыйақы беру;
2) алғыс жариялау;
3) бағалы сыйлықпен марапаттау;
4) грамотамен марапаттау;
5) құрметті атақ беру;
6) көтермелеудің өзге де нысандары, оның ішінде ведомстволық наградалармен марапаттау.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қаласының әкімдігінің 12.07.2023 № 58 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Бір ерекшелігі үшін мемлекеттік қызметшіге тек бір көтермелеу қолданылады.
4. Мемлекеттік қызметшілер лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, ерекше маңыздылығы мен күрделілігі бар тапсырмаларды орындағаны үшін және жұмыстағы басқа жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша көтермеленеді.

5. Поощрение государственных служащих производится на основании решения комиссии, состав которой утверждается акимом города (далее – Комиссия).
6. Административные государственные служащие за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу поощряются единовременным денежным вознаграждением.
Выплата единовременных денежных вознаграждений, предусмотренных настоящим пунктом, осуществляется за счет экономии средств по плану финансирования бюджетной программы исполнительного органа города Каражал, финансируемого из местного бюджета.
7. За выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности государственные служащие, указанные в пункте 6 настоящих Правил поощряются единовременным денежным вознаграждением за счет экономии средств, предусмотренных по плану финансирования бюджетной программы на содержание исполнительного органа города Каражал, финансируемого из местного бюджета по решению руководителя исполнительного органа на основании рекомендаций комиссий.
8. Выплата единовременного денежного вознаграждения государственным служащим производится актом руководителя исполнительного органа города Каражал, финансируемого из местного бюджета.
9. Почетной грамотой акима города награждаются государственные служащие за образцовое выполнение должностных обязанностей, достижение высоких результатов в служебной деятельности, личный вклад в решение особо важных задач.
10. Учет поощрений государственных служащих Почетной грамотой акима города осуществляется службой управления персоналом (кадровая служба) аппарата акима города с занесением данных о поощрении в трудовую книжку и личное дело государственного служащего.
11. Иные формы поощрений применяются к государственным служащим в соответствии с иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
12. Не подлежат поощрению государственные служащие:
1) при наличии неснятого дисциплинарного взыскания;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) в период проведения специальной проверки органами национальной безопасности в отношении административного государственного служащего корпуса "Б";
4) проработавшие в исполнительном органе города Каражал, финансируемого из местного бюджета менее одного месяца.

5. Мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу құрамын қала әкімі бекіткен комиссия (бұдан әрі - Комиссия) шешімі негізінде жүргізіледі.
6. Әкімшілік мемлекеттік қызметшілер қызметтік міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі үшін біржолғы ақшалай сыйақымен көтермеленеді.
Осы тармақта көзделген біржолғы ақшалай сыйақылар төлемі жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органның бюджеттік бағдарламасын қаржыландыру жоспары бойынша қаржыны үнемдеу жолымен жүзеге асырылады.
7. Ерекше маңыздылығы мен күрделілігі бар тапсырмаларды орындағаны және жұмыстағы басқа жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша осы қағиданың 6 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметшілер жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органның бюджеттік бағдарламасының қаржыландыру жоспарына сәйкес, ұстауға берілген үнемделген қаражат есебінен комиссия ұсынымдары негізінде атқарушы орган басшысының шешімі бойынша біржолғы ақшалай сыйақымен көтермеленеді.
8. Мемлекеттік қызметшілерге біржолғы ақшалай сыйақы төлеу жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы орган басшысының актісімен жүзеге асырылады.
9. Лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, қызметте жоғары нәтижеге қол жеткізгені, ерекше маңызды міндеттерді шешуге қосқан жеке үлесі үшін мемлекеттік қызметшілер қала әкімінің Құрмет грамотасымен марапатталады.
10. Мемлекеттік қызметшілерді қала әкімінің Құрмет грамотасымен марапаттаумен көтермеленуді есепке алуды қала әкімі аппаратының персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) мемлекеттік қызметшінің еңбек кітапшасына және жеке іс қағазына деректерді енгізе отырып жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік қызметшілерді көтермелеудің өзге нысандары Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес қолданылады.
12. Мемлекеттік қызметшілер көтермелеуге жатпайды:
1) алынбаған тәртіптік жазасы болған кезде;
2) сынақ мерзімінен өту кезеңінде;
3) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне қатысты ұлттық қауіпсіздік органдары арнайы тексеру жүргізу кезеңінде;
4) Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Қаражал қаласының атқарушы органда бiр айдан аз жұмыс істегендер.