О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально–техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Жанааркинского района
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2020 года № 66/527. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2020 года № 21967.
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а так же требования к материально–техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Р. Рахимов
И.о. секретаря Жанааркинского районного маслихата О. Айтжанов
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного
маслихата
от 23 декабря 2020 года
№ 66/527
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально–техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний
1. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально–техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний на территории Жанааркинского района:
1) Большая сцена парка "Тәуелсіздік" расположенная по проспекту Абая поселка Жаңаарқа. Норма предельной заполняемости - 2000 человек;

Жаңаарқа ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай–ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар мен пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 66/527 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 21967 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес Жаңаарқа аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Рахимов
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысының м.а. О. Айтжанов
Жаңаарқа аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 23
желтоқсандағы
№ 66/527
шешіміне 1 қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Жаңаарқа ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар:
1) Жаңаарқа кентінің Абай даңғылы бойында орналасқан "Тәуелсіздік" саябағының үлкен сахнасы. Шекті толу нормасы - 2000 адам;

2) Площадь "Мәңгілік ел" расположенная по проспекту Тәуелсіздік поселка Жаңаарқа. Норма предельной заполняемости - 300 человек;
3) от здания Жанааркинского районного филиала акционерного общества "Казахтелеком" до площади "Мәңгілік ел", расположенной по проспекту Тәуелсіздік поселка Жаңаарқа. Норма предельной заполняемости - 300 человек.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний обеспечены освещением.
2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний.
Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Сноска. Приложение 1 дополнено пунктом 3 в соответствии с решением Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 20.02.2024 № 14/90 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к решению
Жанааркинского районного
маслихата
от 23 декабря 2020 года
№ 66/527
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 20.02.2024 № 14/90 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Границы прилегающих территорий в Жанааркинском районе, в которых запрещено проведение пикетирования, определяются на расстоянии 800 метров от:
1) мест массовых захоронений;
2) объектов железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территорий;
3) территорий, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территорий, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральных железнодорожных сетей, магистральных трубопроводов, национальной электрической сети, магистральных линий связи и прилегающих к ним территорий.

2) Жаңаарқа кентінің Тәуелсіздік даңғылы бойында орналасқан "Мәңгілік ел" алаңы. Шекті толу нормасы - 300 адам;
3) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамының Жаңаарқа аудандық филиалы ғимаратынан Жаңаарқа кентінің Тәуелсіздік даңғылы бойында орналасқан "Мәңгілік ел" алаңына дейін. Шекті толу нормасы – 300 адам.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілген.
2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушыларымен бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды келесі тәртіппен пайдаланылады:
1) Арнайы орынның аумағында хабарламада көрсетілген уақыт ішінде болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ, өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді.
Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Ескерту. 1-қосымша 3-тармақпен толықтырылды - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 20.02.2024 № 14/90 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жаңаарқа аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 23
желтоқсандағы
№ 66/527
шешіміне 2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 20.02.2024 № 14/90 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жаңаарқа ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары 800 метр қашықтықта:
1) жаппай жерлеу орындарынан;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінен және оларға іргелес жатқан аумақтарынан;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарынан;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарынан;
5) магистральдық теміржол желілерінен, магистральдық құбыржолдарынан, ұлттық электр желісінен, магистральдық байланыс желілерінен және оларға іргелес жатқан аумақтарынан айқындалады.