Об установлении льготы по оплате проезда отдельным категориям граждан города Актау на общественном транспорте (кроме такси) в городе Актау
Постановление акимата города Актау Мангистауской области от 7 апреля 2020 года № 748 и решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 30 марта 2020 года № 30/349. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 7 апреля 2020 года № 4186
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" и с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготу по оплате проезда на общественном транспорте (кроме такси) в городе Актау, при наличии документа подтверждающего право на льготу (не более шестьдесят раз в месяц), следующим отдельным категориям граждан города Актау:
матерям имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
почетным гражданам города Актау;
инвалидам первой и второй группы;
инвалидам с детства;
участникам и инвалидам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС.
2. Определить источником финансирования городской бюджет.
3. Государственному учреждению "Актауский городской отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог" (Ж.Кубашев) принять необходимые меры, вытекающие из настоящего совместного постановления акимата города Актау и решения Актауского городского маслихата в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Государственному учреждению "Аппарат акима города Актау" (А. Хадиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата города Актау и решения Актауского городского маслихата в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата города Актау и решения Актауского городского маслихата возложить на заместителя акима города Актау С. Гусмана.
6. Настоящее совместное постановление акимата города Актау и решение Актауского городского маслихата вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
"Чернобыльская АЭС" – "Чернобыльская атомная электростанция".
Аким города Актау Г.Ниязов
Председатель сессии М.Саугабаев
Секретарь Актауского городского маслихата С.Закенов

Ақтау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Ақтау қаласының азаматтарының жекелеген санаттарына жолақысын төлеу жөнінде жеңілдік белгілеу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 748 қаулысы және Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 наурызда № 30/349 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 сәуірде № 4186 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Заңының 13 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақтау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Ақтау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақысын төлеу жөніндегі жеңілдік, жеңілдікке құқығын растайтын құжаты болған кезде (айына алпыс реттен аспайтын), келесідей Ақтау қаласының азаматтарының жекелеген санаттарына белгіленсін:
төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар аналарға;
Ақтау қаласының құрметті азаматтарына;
бірінші және екінші топтағы мүгедектерге;
бала кезінен мүгедектерге;
Чернобыльдағы АЭС апатының зардаптарын жоюға қатысушылары мен мүгедектеріне.
2. Қаржыландыру көзі қалалық бюджет болып анықталсын.
3. "Ақтау қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ж. Құбашев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы бірлескен Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтау қалалық мәслихатының шешімінен туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. "Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшы А. Хадиев) осы бірлескен Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтау қалалық мәслихатының шешімінің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және интернет-ресурста орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бірлескен Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтау қалалық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау Ақтау қаласының әкімінің орынбасары С. Гусманға жүктелсін.
6. Осы бірлескен Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтау қалалық мәслихатының шешімі әділет органдарында мемлекеттік тiркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту:
аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
"Чернобыльдағы АЭС" - "Чернобыльдағы атом электр станциясы".
Ақтау қаласының әкімі Г.Ниязов
Сессия төрағасы М.Саугабаев
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С.Закенов