Об установлении льготы по оплате проезда отдельным категориям лиц на общественном транспорте (кроме такси) в городе Актау
Постановление акимата города Актау Мангистауской области от 7 апреля 2020 года № 748 и решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 30 марта 2020 года № 30/349. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 7 апреля 2020 года № 4186.
Сноска. Заголовок постановления в редакции совместного постановления акимата города Актау Мангистауской области от 20.12.2024 № 11-07-3026 и решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20.12.2024 № 18/114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" и с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготу по оплате проезда на общественном транспорте (кроме такси) в городе Актау при наличии документа, подтверждающего право на льготу (не более шестидесяти раз в месяц), следующим отдельным категориям лиц:
матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
Почетным гражданам Мангистауской области (города, района);
лицам с инвалидностью первой и второй группы;
лицам с инвалидностью с детства;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях;
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа";
лицам, принимавшим участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане.
Сноска. Пункт 1 в редакции совместного постановления акимата города Актау Мангистауской области от 20.12.2024 № 11-07-3026 и решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20.12.2024 № 18/114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить источником финансирования городской бюджет.
3. Государственному учреждению "Актауский городской отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог" (Ж.Кубашев) принять необходимые меры, вытекающие из настоящего совместного постановления акимата города Актау и решения Актауского городского маслихата в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

Ақтау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) адамдардың жекелеген санаттарына жолақысын төлеу жөнінде жеңілдік белгілеу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 748 қаулысы және Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 наурызда № 30/349 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 сәуірде № 4186 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 20.12.2024 № 11-07-3026 бірлескен қаулысы және Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 20.12.2024 № 18/114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Заңының 13 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақтау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Ақтау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақысын төлеу жөнінде жеңілдік, жеңілдікке құқығын растайтын құжаты болған кезде (айына алпыс реттен аспайтын), келесідей адамдардың жекелеген санаттарына белгіленсін:
төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар аналарға;
Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматтарына;
бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
бала кезінен мүгедектігі бар адамдарға;
1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналарға;
Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқан тұлғаларға.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 20.12.2024 № 11-07-3026 бірлескен қаулысы және Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 20.12.2024 № 18/114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаржыландыру көзі қалалық бюджет болып анықталсын.
3. "Ақтау қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ж. Құбашев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы бірлескен Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтау қалалық мәслихатының шешімінен туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.

4. Государственному учреждению "Аппарат акима города Актау" (А. Хадиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата города Актау и решения Актауского городского маслихата в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата города Актау и решения Актауского городского маслихата возложить на заместителя акима города Актау С. Гусмана.
6. Настоящее совместное постановление акимата города Актау и решение Актауского городского маслихата вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
"Чернобыльская АЭС" – "Чернобыльская атомная электростанция".
Аким города Актау Г.Ниязов
Председатель сессии М.Саугабаев
Секретарь Актауского городского маслихата С.Закенов

4. "Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшы А. Хадиев) осы бірлескен Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтау қалалық мәслихатының шешімінің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және интернет-ресурста орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бірлескен Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтау қалалық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау Ақтау қаласының әкімінің орынбасары С. Гусманға жүктелсін.
6. Осы бірлескен Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысы мен Ақтау қалалық мәслихатының шешімі әділет органдарында мемлекеттік тiркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту:
аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
"Чернобыльдағы АЭС" - "Чернобыльдағы атом электр станциясы".
Ақтау қаласының әкімі Г.Ниязов
Сессия төрағасы М.Саугабаев
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С.Закенов