О внесении изменения в решение Жанаозенского городского маслихата от 26 октября 2015 года № 43/355 "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Жанаозен"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 10 декабря 2020 года № 52/571. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 14 декабря 2020 года № 4373
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также на основании представления республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 20 октября 2020 года № 05-14-1722, Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 26 октября 2015 года № 43/355 "Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Жанаозен" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2876, опубликовано 2 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Положение о награждении Почетной грамотой города Жанаозен, утвержденное указанным решением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жанаозенского городского маслихата по вопросам образования, здравоохранения, культуры, спорта, экологии, общественной безопасности и социальной защиты (председатель комиссии И. Калдаманов).
3. Государственному учреждению "Аппарат Жанаозенского городского маслихата" (руководитель аппарата А. Ермуханов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Самаликова
Секретарь Жанаозенского городского маслихата С. Мыңбай
Приложение к решению
Жанаозенского городского
маслихата от 10 декабря
2020 года № 52/571
Утверждено решением
Жанаозенского городского
маслихата от 26 октября
2015 года № 43/355
Положение о награждении Почетной грамотой города Жанаозен
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".

Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2015 жылғы 26 қазандағы № 43/355 "Жаңаөзен қаласының құрмет грамотасымен наградтау туралы Ережені бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 52/571 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 желтоқсанда № 4373 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, сонымен қатар "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 05-14-1722 ұсынысының негізінде, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "Жаңаөзен қаласының құрмет грамотасымен наградтау туралы Ережені бекіту туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2015 жылғы 26 қазандағы № 43/355 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2876 болып тіркелген, 2015 жылы 2 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Жаңаөзен қаласының құрмет грамотасымен наградтау туралы Ереже осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жаңаөзен қалалық мәслихатының білім беру, денсаулық сақтау, мәдениет, спорт, экология, қоғамдық қауіпсіздік және әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы И. Калдаманов).
3. "Жаңаөзен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Ермуханов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Самаликова
Жаңаөзен қалалық мәслихатының хатшысы С. Мыңбай
Жаңаөзен қалалық мәслихатының
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 52/571 шешіміне қосымша
Жаңаөзен қалалық мәслихатының
2015 жылғы 26 қазандағы
№ 43/355 шешімімен бекітілген
Жаңаөзен қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ереже
1 тарау. Жалпы ереже
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес әзірленді.

2. Почетной грамотой награждаются граждане за значительные достижения и внесшие личный вклад в развитие экономики, социальной сферы, науки, культуры, в сфере образования, в воинской и иной государственной службе, в общественной деятельности города.
3. Почетной грамотой не могут быть награждены:
1) лица, имеющие судимость, которая не погашена или не снята в установленном законодательством порядке на момент представления;
2) лица, признанным судом недееспособными либо ограниченно дееспособными;
3) лица, привлеченные к ответственности за действия коррупционного правонарушения;
4) лица, имеющие административное взыскание, которое не погашено или не снято в установленном законодательством порядке на момент представления.
Глава 2. Порядок награждения Почетной грамотой города Жанаозен
4. Представления к награждению Почетной грамотой вносятся трудовыми, творческими коллективами, представительным и исполнительным органами города, общественными объединениями.
5. В наградном листе излагаются данные, характеризующие личность награждаемого, общий трудовой стаж работы в отрасли и в данном коллективе, его конкретные заслуги, сведения об эффективности и качестве работы.      Наградной лист подписывается руководителем предприятия, организации, учреждения, государственного органа и скрепляется гербовой печатью.      На заместителей акима города, акимов сел и руководителей государственных учреждений акимата города Жанаозен наградной лист подписывается акимом города.
6. Наградной лист и ходатайство трудового коллектива на имя акима города и секретаря городского маслихата направляются в отдел кадровой работы аппарата акима города и аппарата городского маслихата.
Затем поступившие документы для предварительного рассмотрения и подготовки предложения по награждению Почетной грамотой направляются в постоянные комиссии городского маслихата.
7. В случае, если представленная кандидатура или наградные материалы не отвечают требованиям, установленным настоящим Положением, данное предложение на рассмотрение сессии городского маслихата не вносится.
8. Решение о награждении Почетной грамотой принимается на сессии Жанаозенского городского маслихата.
9. Повторное награждение Почетной грамотой не производится.
Решение о награждении Почетной грамотой публикуется в средствах массовой информации.
10. Решение о награждении Почетной грамотой заносится кадровыми службами в трудовую книжку, личное дело награжденного.
11. Сведения о награждении регистрируются в журнале вручения Почетной грамоты. Журнал хранится у специалиста аппарата акима города по наградным вопросам в течение 5 лет, далее сдается на хранение в архив аппарата акима города.

2. Құрмет грамотасымен қаланың экономикасын, әлеуметтік саласын, ғылымын, мәдениетін дамытудағы, білім беру саласындағы, әскери және өзге де мемлекеттік қызметтегі, қоғамдық қызметтегі елеулі жетістіктері және жеке үлес қосқаны үшін азаматтар наградталады.
3. Құрмет грамотасымен марапаттала алмайды:
1) ұсыну сәтінде заңнамамен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алып тасталмаған соттылығы бар тұлғалар;
2) сотпен әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылған тұлғалар;
3) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық іс-әрекеттері үшін жауапкершілікке тартылған тұлғалар;
4) ұсыну сәтінде заңнамамен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алып тасталмаған әкімшілік жазалары бар тұлғалар.
2 тарау. Жаңаөзен қаласының Құрмет грамотасымен наградтау тәртібі
4. Құрмет грамотасымен наградтауға ұсыныстар еңбек, шығармашылық ұжымдарымен, қаланың өкілді және атқарушы органдарымен, қоғамдық бірлестіктермен ұсынылады.
5. Наградтау бетшесінде наградталушының жеке басын сипаттайтын деректер, оның сол саладағы және ұжымдағы жұмысының жалпы еңбек өтілі, нақты сіңірген еңбегі, жұмысының тиімділігі және сапасы туралы мәліметтер жазылады.      Наградтау бетшесіне кәсіпорынның, ұйымның, мекеменің, мемлекеттік органның басшысымен қол қойылады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.      Қала әкімі орынбасарларының, ауылдар әкімдерінің және Жаңаөзен қаласы әкімдігінің мемлекеттік мекемелерінің басшыларының наградтау бетшесіне қала әкімімен қол қойылады.
6. Қала әкімі мен қалалық мәслихат хатшысының атына еңбек ұжымының наградтау бетшесі мен қолдаухаты қала әкімі аппаратының және қалалық мәслихат аппаратының кадр жұмыстары бөліміне жолданады.      Әрі қарай Құрмет грамотасымен наградтау жөнінде келіп түскен құжаттар алдын ала қарау және ұсыныстар дайындау үшін қалалық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жолданады.
7. Егер ұсынылған кандидат немесе наградтау құжаттары осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес болмаса, осы ұсыныс қалалық мәслихаттың сессиясында қарауға енгізілмейді.
8. Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім Жаңаөзен қалалық мәслихатының сессиясында қабылданады.
9. Құрмет грамотасымен қайталап наградтау жүргізілмейді.
Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
10. Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешім кадр қызметімен наградталушының еңбек кітапшасына, жеке ісіне енгізіледі.
11. Наградтау туралы мәліметтер Құрмет грамотасын тапсыру журналына тіркеледі. Журнал қала әкімі аппаратының наградтау мәселесі жөніндегі маманында 5 жыл бойына сақталады, одан әрі қала әкімі аппаратының мұрағатына сақтауға тапсырылады.

12. Почетную грамоту в торжественной обстановке вручает аким города, секретарь городского маслихата в трудовых коллективах, по месту работы награжденного, на сессиях, совещаниях и собраниях актива города.
Глава 3. Описание Почетной грамоты города Жанаозен
13. Почетная грамота представляет собой папку из балакрона голубого цвета с изображением Герба на лицевой стороне и надписью на государственном языке "Құрмет грамотасы" со вкладышем.
Вкладыш изготавливается типографским способом из плотной бумаги белого цвета.
На развороте с левой стороны вкладыша в обрамлении национального орнамента располагается изображение символа города Жанаозен.
С правой стороны вкладыша отводится место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне солнечных лучей, под которыми парящий орел, как на государственном флаге Республики Казахстан.
Под текстом параллельно размещаются подписи акима города и секретаря маслихата.

12. Құрмет грамотасын қала әкімі, қалалық мәслихаттың хатшысы наградталушының жұмыс орны бойынша еңбек ұжымдарында, сессияларда, жиындарда және қала активінің жиналыстарында салтанатты түрде табыс етеді.
3 тарау. Жаңаөзен қаласының Құрмет грамотасының сипаттамасы
13. Құрмет грамотасы беткі жағында Елтаңба бейнеленген және мемлекеттік тілде "Құрмет грамотасы" деп жазылған, қосымша бетшесі бар көк түсті балакрон папка.
Қосымша бетше типографиялық тәсілмен, ақ түсті тығыз қағаздан дайындалады.
Қосымша бетшенің айқармасында сол жағынан ұлттық оюмен өрнектелген Жаңаөзен қаласының символы орналасады.
Қосымша бетшенің оң жағынан Қазақстан Республикасының мемлекеттік туындағыдай үстінде қыран құс қалықтаған күн сәулесі аясында наградталушының тегі, аты, әкесінің аты және сіңірген еңбегін көрсетіп жазу үшін орын қалдырылады.
Мәтіннің астында қосарланып қала әкімінің және қалалық мәслихат хатшысының қолдары орналасады.