Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима
Постановление акимата Костанайской области от 2 марта 2020 года № 87. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 марта 2020 года № 9001.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представления государственного учреждения "Костанайская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" от 26 февраля 2020 года № 2408, акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Костанайской области согласно приложению к настоящему постановлению.

Карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2020 жылғы 2 наурыздағы № 87 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 6 наурызда № 9001 болып тіркелді.
"Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес, "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қостанай облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 26 ақпандағы № 2408 ұсынысы негізінде Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қостанай облысының аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақ белгіленсін.

2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Костанайской области:
1) "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима" от 25 июня 2014 года № 286 (опубликовано 5 августа 2014 года в газете "Қостанай таңы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4952);
2) "О внесении изменения в постановление акимата от 25 июня 2014 года № 286 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима" от 17 апреля 2017 года № 186 (опубликовано 24 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7044).

2. Қостанай облысы әкімдігінің мынадай қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақты белгілеу туралы" 2014 жылғы 25 маусымдағы № 286 (2014 жылғы 5 тамызда "Қостанай таңы" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4952 болып тіркелген);
2) "Әкімдіктің 2014 жылғы 25 маусымдағы № 286 "Карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақты белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 186 (2017 жылғы 24 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7044 болып тіркелген).

3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.

3. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
Приложение
к постановлению акимата
от 2 марта 2020 года
№ 87
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Костанайской области
Сноска. Приложение – в редакции постановления акимата Костанайской области от 02.04.2025 № 76 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование районов и города
Площадь заражения (гектар)
Площадь под обработку (гектар)
1
Алтынсаринский

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қостанай облысының әкімі А. Мухамбетов
Әкімдіктің
2020 жылғы 2 наурыздағы
№ 87 қаулысына
қосымша
Костанай облысының аумағында карантиндік режим енгізілетін карантиндік аймақ
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 28.03.2025 № 76 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандар мен қаланың атауы
Залалдану алаңы (гектар)
Өңдеу алаңы (гектар)
1
Алтынсарин