Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Экибастуз
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 23 декабря 2020 года № 487/63. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2020 года № 7109.
В соответствии с подпунктами 1), 2) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Экибастуз, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проводить пикетирования в городе Экибастуз согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по обеспечению прав и законных интересов граждан.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Экибастузского городского маслихата М. Мусанап
Секретарь Экибастузского городского маслихата Б. Куспеков
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 23 декабря 2020 года
№ 487/63
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе
Экибастуз, порядок использования специализированных мест для организации
и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования
к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных
мест для организации и проведения мирных собраний
1. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Экибастуз в форме собрания, митинга:
1) парк культуры и отдыха "Шахтер", расположенный по улице Шешембекова. Норма предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в форме собрания, митинга - двести пятьдесят человек;

Екібастұз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 487/63 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 7109 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабы 2-тармағының 1), 2) тармақшаларына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Екібастұз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Екібастұз қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың азаматтардың құқықтарын және заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының сессия төрағасы М. Мусанап
Екібастұз қалалық мәслихатының хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 487/63 шешіміне
1-қосымша
Екібастұз қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы
орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды
пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды
ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және
ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Екібастұз қаласында жиналыс, митинг, пикеттеу нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1) Шешембеков көшесі бойынша орналасқан "Шахтер" мәдениет және демалыс саябағы. Жиналыс, митинг нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін шекті толу нормасы - екі жүз елу адам;

2) сквер воинам-интернационалистам, расположенный по улице Бауыржан Момышұлы. Норма предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в форме собрания, митинга - двести пятьдесят человек.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 28.04.2021 № 29/4 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Маршрут для организации и проведения мирных собраний в форме демонстраций, шествий:
1) улица Мәшһүр Жүсіп (от улицы С. Торайгырова до улицы Мухтара Ауэзова). Норма предельной заполняемости - двести пятьдесят человек;
2) улица Мухтара Ауэзова (от улицы Естая Беркимбаева до улицы Энергетиктер). Норма предельной заполняемости - двести пятьдесят человек.
3. Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) нахождение на территории специализированного места в течение времени, указанного в заявлении;
2) обеспечение сохранности зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдение санитарных норм и правил техники безопасности, законодательства Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
4. Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) наличие уличного освещения;
2) наличие камер видеонаблюдения;
3) обеспеченность парковочными местами.
Приложение 2
к решению Экибастузского
городского маслихата
от "23" декабря 2020 года
№ 487/63
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
в городе Экибастуз
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 06.02.2024 № 120/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Не допускается проведение пикетирования на расстоянии 800 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

2) Бауыржан Момышұлы көшесі бойынша орналасқан интернационалист- жауынгерлер сквері. Жиналыс, митинг нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін шекті толу нормасы - екі жүз елу адам.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 28.04.2021 № 29/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Демонстрациялар, шерулер нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін маршрут:
1) Мәшһүр Жүсіп көшесі (С. Торайғыров көшесінен Мұхтар Әуезов көшесіне дейін). Шекті толу нормасы - екі жүз елу адам;
2) Мұхтар Әуезов көшесі (Естай Беркімбаев көшесінен Энергетиктер көшесіне дейін). Шекті толу нормасы - екі жүз елу адам.
3. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі:
1) өтініште көрсетілген уақыт ішінде арнайы орын аумағында болу;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз ету;
3) санитариялық нормалар мен қауіпсіздік техникасының қағидаларын, Қазақстан Республикасының қоғамдық құқық тәртібін сақтау жөніндегі заңнамасын сақтау.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар:
1) көше жарықтандыруының болуы;
2) бейнебақылау камераларының болуы;
3) тұрақ орындарымен қамтамасыз етілуі.
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2020 жылғы
"23" желтоқсандағы
№ 487/63 шешіміне
2- қосымша
Екібастұз қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2- қосымшаға өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 06.02.2024 № 120/15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Пикеттеуді мынадай объектілердің іргелес жатқан аумақтарының шекарасынан 800 метр қашықтықта:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда жүргізуге жол берілмейді.