О внесении дополнений и изменения в решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 347 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы"
Решение внеочередной LХІІІ сессии маслихата города Алматы VI созыва от 23 июня 2020 года № 463. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 26 июня 2020 года № 1623. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 8 декабря 2023 года № 73
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 08.12.2023 № 73 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 23 июля 2015 года № 347 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1194, опубликованное 18 августа 2015 года в газетах "Алматы Ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие дополнения и изменение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы, утвержденных указанным решением:
пункт 3 дополнить подпунктами 14 и 15 следующего содержания:
"14) Центр СПИД города Алматы – Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр по профилактике и борьбе со СПИД" Управления общественного здоровья города Алматы;
15) ВИЧ – вирус иммунодефицита человека.";
дополнить пунктом 20-2 следующего содержания:
"20-2. Социальная помощь без учета доходов семьи назначается ежегодно с ежемесячной выплатой в размере 2 (двух) величин Республиканского прожиточного минимума ВИЧ-инфицированным детям, находящимся на диспансерном учете в Центре СПИД города Алматы.
На ВИЧ-инфицированных детей, находящихся на диспансерном учете в Центре СПИД города Алматы, родители (законные представители) вправе подать заявление о назначении социальной помощи. Законные представители прилагают выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над детьми.";
пункт 21 дополнить подпунктом 18-1) следующего содержания:
"18-1) ВИЧ-инфицированные дети, находящиеся на диспансерном учете в Центре СПИД города Алматы.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:

Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 347 "Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LХІІІ сессиясының 2020 жылғы 23 маусымдағы № 463 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2020 жылғы 26 маусымда № 1623 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 73 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 08.12.2023 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 347 "Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1194 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 тамызда "Алматы Ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларындағы:
3-тармақ келесі мазмұндағы 14 және 15-тармақшалармен толықтырылсын:
"14) Алматы қаласы ЖИТС орталығы – Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
15) АИТВ – адамның иммун тапшылығы вирусы.";
келесі мазмұндағы 20-2 тармақпен толықтырылсын:
"20-2. Алматы қаласының ЖИТС орталығында диспансерлік есепте тұрған, АИТВ инфекциясы бар балаларға әлеуметтік көмек отбасының табысын есепке алмағанда жыл сайын Республикалық ең төменгі күнкөріс деңгейінің 2 (екі) есе мөлшерінде ай сайынғы төлеммен тағайындалады.
Алматы қаласының ЖИТС орталығында диспансерлік есепте тұрған АИТВ жұқтырған балалар үшін ата-аналары (заңды өкілдері) әлеуметтік көмек тағайындау туралы өтініш беруге құқылы. Заңды өкілдері тиісті органның бала (қыз) асырап алу немесе балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы шешімінен үзінді көшірмені қоса береді.";
21-тармақ келесі мазмұндағы 18-1) тармақшамен толықтырылсын:
"18-1) Алматы қаласының ЖИТС орталығында диспансерлік есепте тұрған АИТВ-инфекциясын жұқтырған балалар.";
36-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

"36. Управление общественного здоровья города Алматы ежемесячно до 29 числа предоставляет в Управление социального благосостояния города Алматы списки ВИЧ-инфицированных детей, списки лиц, больных туберкулезом, находящихся на амбулаторном этапе лечения, списки лиц, больных туберкулезом, направленных на стационарное лечение в противотуберкулезный санаторий "Каменское Плато" и списки лиц, больных туберкулезом, оторвавшихся от лечения на срок более 7 дней.".
2. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях и на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам труда, занятости и развитию транспорта маслихата города Алматы Бадаеву Р.К.
4. Настоящее решение вводится в действие co дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной LXIII сессии
маслихата города Алматы VI-го созыва
Б. Оспанов
Секретарь маслихата города Алматы VI-го созыва К. Казанбаев

"36. Алматы қаласы Қоғамдық денсаулық басқармасы ай сайын 29-на дейін Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасына АИТВ-инфекциясын жұқтырған балалардың тізімін, амбулаториялық емдеу кезеңіндегі туберкулезбен ауыратын адамдардың тізімін, "Каменское Плато" туберкулезге қарсы санаторийіне стационарлық емдеуге жіберілген туберкулезбен ауыратын адамдардың тізімін және 7 күннен астам уақыт емделуден қол үзіп қалған туберкулезбен ауыратын адамдардың тізімін ұсынады.".
2. Алматы қаласы мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында және ресми интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының еңбек, жұмыспен қамту және көлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Р.К. Бадаеваға жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс LXIII сессиясының төрағасы
Б. Оспанов
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының хатшысы К. Казанбаев