О проведении мирных собраний в городе Атырау
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 18 сентября 2020 года № 531. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 1 октября 2020 года № 4740. Утратило силу решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 28 марта 2022 года № 143
Сноска. Утратило силу решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 28 марта 2022 года № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Атырау, порядок использования специализированных мест, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решения Маслихата города Атырау от 5 февраля 2020 года № 473 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Атырау" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4592, опубликованного 21 февраля 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (С. Рахимова) по вопросам социальной сферы, правопорядка и депутатской этики.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Преседатель LХII cессии С. Шомиров
Секретарь Маслихата города Атырау А. Зайдуллин
Приложение к решению Маслихата города Атырау от 18 сентября 2020 года № 531
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Атырау, порядок использования специализированных мест, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования
1. Специализированные места, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в городе Атырау:
Специализированные места
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест
Норма предельной заполняемости
1
Проспект Абылхайыр хана, возле здания "Салтанат сарайы"

Атырау қаласында бейбіт жиналыстарды өткізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 18 қыркүйектегі № 531 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 қазанда № 4740 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 наурыздағы № 143 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 28.03.2022 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8-бабына сәйкес, Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Атырау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормасы, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету, сондай-ақ пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары айқындалсын.
2. Атырау қаласы Мәслихатының 2020 жылғы 5 ақпандағы № 473 "Атырау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртiбiн қосымша реттеу туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 4592 санымен тіркелген, 2020 жылғы 21 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мәслихаттың әлеуметтік сала, құқық тәртібі және депутаттық өкілеттілігі бойынша тұрақты комиссиясына (С. Рахимова) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
LXII cессия төрағасы С. Шомиров
Атырау қаласы Мәслихатының хатшысы А. Зайдуллин
Атырау қаласы Мәслихатының 2020 жылғы 18 қыркүйегі № 531 шешіміне қосымша
Атырау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормаларын, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету, сондай-ақ пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары
1. Атырау қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету және олардың шекті толу нормалары:
Арнайы орындар
Арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету
Шекті толу нормасы
1
Әбілхайыр хан даңғылы, "Салтанат сарайы" ғимаратының маңы

1) искусственное освещение;
2) точка для подключения электроэнергии;
3) 80 парковочных мест (2 заезд, 2 выезд).
не более 700 человек
2
улица Сулеймена Сауыргалиева № 1, "Ретро парк"
1) искусственное освещение;
2) точка для подключения электроэнергии;
3) 50 парковочных мест (1 заезд, 1 выезд).
не более 500 человек
3
Начиная с переди здания Атырауского нефтепроводного управления акционерного общества "Каз Транс Ойл" вдоль улицы Нургисы Тлендиева до парка "Победы"
1) искусственное освещение;
2) точка для подключения электроэнергии;
3) 50 парковочных мест (1заезд, 1 выезд)
не более 700 человек
2. Представитель акимата города Атырау при положительном рассмотрении уведомления (для проведения мирных собраний в форме пикетирования, собрания, митинга) или заявления (для проведения мирных собраний в форме шествий и демонстраций) совместно с организатором мирного собрания выезжает на специализированное место проведения за один день для согласования порядка проведения мероприятия по вопросам:
1) ознакомления с материально-техническим и организационным обеспечением места проведения мирных собраний;
2) для ознакомления с маршрутом шествия и демонстрации.
3. В день проведения мирного собрания организаторам и его участникам необходимо соблюдать требования статей 5 и 6 Закона Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" от 25 мая 2020 года (далее - Закон).
4. Определить границами расстояние не менее 150 метров от прилегающих территорий объектов, предусмотренных пунктом 5 статьи 9 Закона.

1) жасанды жарықтандыру;
2) электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
3) 80 тұрақ орындары (2 кіру, 2 шығу);
700 адамнан астам емес
2
Сүлеймен Сауырғалиев көшесі №1, "Ретро саябағы"
1) жасанды жарықтандыру;
2) электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
3) 50 тұрақ орындары (1 кіру, 1 шығу);
500 адамнан астам емес
3
"Қаз Транс Ойл" акционерлік қоғамы Атырау мұнайқұбыры басқармасы ғимаратының алдынан бастап Нұрғиса Тілендиев көшесі бойымен "Жеңіс" саябағына дейін
1) жасанды жарықтандыру;
2) электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
3) 50 тұрақ орындары (1 кіру, 1 шығу);
700 адамнан астам емес
2. Атырау қаласы әкімдігінің өкілі хабарламаны (пикеттеу, жиналыс және митинг нысанында бейбіт жиналыстар өткізу үшін) немесе өтінішті (демонстрация және шеру нысанында бейбіт жиналыстар өткізу үшін) оң қараған кезде бейбіт жиналысты ұйымдастырушымен бірлесіп, іс-шараны өткізу тәртібін келісу үшін бір күн ішінде арнайы өткізу орнына келесідей сұрақтармен барады:
1) бейбіт жиналыстарды өткізу орнының материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етілуімен танысу;
2) шеру және демонстрация маршрутымен танысу үшін.
3. Бейбіт жиналыс өткізілетін күні ұйымдастырушылар және оның қатысушылары Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі - Заң) 5 және 6-баптарының талаптарын сақтауы қажет.
4. Заңның 9-бабының 5-тармағында көзделген объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 150 метр арақашықтық шекарамен айқындалсын.