Об утверждении перечня приоритетных культур и нормы субсидий, а также объем бюджетных средств на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2022 год
Постановление акимата Туркестанской области от 5 мая 2020 года № 112. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 11 мая 2020 года № 5609. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата Туркестанской области от 20.09.2022 № 179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20209, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень приоритетных культур и нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2022 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) объем бюджетных средств на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2022 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Туркестанской области от 20.09.2022 № 179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Южно-Казахстанской области от 16 июня 2017 года № 163 "Об утверждении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте в Южно-Казахстанской области" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4128, опубликованное в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 27 июня 2017 года);
2) постановление акимата Туркестанской области от 16 ноября 2018 года № 311 "О внесении изменений в постановление акимата Южно-Казахстанской области от 16 июня 2017 года № 163 "Об утверждении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4787, опубликованное в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 19 ноября 2018 года).

2022 жылға арналған басым дақылдардың тізбесін және субсидиялар нормаларын, сондай-ақ өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджет қаражатының көлемін бекіту туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2020 жылғы 5 мамырдағы № 112 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 11 мамырда № 5609 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 20.09.2022 № 179 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2022 жылға арналған басым дақылдардың тізбесі және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған субсидиялардың нормалары;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2022 жылға арналған өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджет қаражатының көлемі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 20.09.2022 № 179 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мына:
1) Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 16 маусымдағы № 163 "Оңтүстік Қазақстан облысындағы басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және басым дақылдар өндіруді субсидиялау жолымен өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгi егіс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4128 болып тіркелген, 2017 жылғы 27 маусымда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) қаулысының;
2) Түркістан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 311 "Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 16 маусымдағы № 163 "Оңтүстік Қазақстан облысындағы басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін және басым дақылдар өндіруді субсидиялау жолымен өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгi егіс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4787 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 қарашада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

3. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Тажибаева У.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области У. Шукеев
Айтмухаметов С.А.
Тургумбеков А.Е.
Аманбаев Ж.Е.
К.К. Калкаманов
Мырзалиев М.И.
Тажибаев У.К.
Абдуллаев А.А.
Тасыбаев А.Б .
К постановлению акимата Туркестанской области от "___"_________ 2020 года №____" Об утверждении переченя приоритетных культур и нормы субсидий, а также объем бюджетных средств на повышение урожайности и качества продукции растениеводства".
Приложение 1 к постановлению
акимата Туркестанской
области от 5 мая 2020
года № 112
Перечень приоритетных культур и нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Туркестанской области от 20.09.2022 № 179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Нормы субсидий на 1 тонну, тенге
1
Сафлор
15 000
Приложение 2 к постановлению
акимата Туркестанской
области от 5 мая 2020
года № 112
Объем бюджетных средств на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2022 год
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата Туркестанской области от 20.09.2022 № 179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Объем бюджетных средств на субсидирование, тенге
1
Республиканский бюджет
432 075 000
Приложение 3 к постановлению
акимата Туркестанской
области от 5 мая 2020
года № 112
Нормы субсидий на 1 тонну на повышение урожайности и качества продукции растениеводства
Сноска. Приложение 3 исключено постановлением акимата Туркестанской области от 20.09.2022 № 179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Ұ.Қ.Тәжібаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ө. Шөкеев
Қ.Қ. Айтмұхаметов
Ә.Е. Тұрғымбеков
Ж.Е. Аманбаев
С.А. Қалқаманов
М.И. Мырзалиев
Ұ.Қ. Тәжібаев
А.А. Абдуллаев
А.Б. Тасыбаев
"Басым дақылдар тiзбесі және субсидия нормалары, сондай-ақ, өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджет қаражатының көлемін бекіту туралы" Түркістан облысы әкімдігінің 2020 жылғы "___" ______ №____қаулысына
Түркістан облысы әкімдігінің
2020 жылғы 5 мамырдағы № 112
қаулысына 1-қосымша
2022 жылға арналған басым дақылдардың тізбесі және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған субсидиялар нормалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 20.09.2022 № 179 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
1 тоннаға арналған субсидия нормасы, теңге
1
Мақсары
15 000
Түркістан облысы әкімдігінің
2020 жылғы 5 мамырдағы № 112
қаулысына 2-қосымша
2022 жылға арналған өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған бюджет қаражатының көлемі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 20.09.2022 № 179 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялауға арналған бюджеттік қаражат көлемі, теңге
1
Республикалық бюджет
432 075 000
Түркістан облысы әкімдігінің
2020 жылғы 5 мамырдағы № 112
қаулысына 3-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған 1 тоннаға субсидиялар нормалары
Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 20.09.2022 № 179 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).