Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к их материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Жангалинскому району
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 сентября 2020 года № 52-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 октября 2020 года № 6410
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Жангалинскому району и нормы их предельной заполняемости согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Жангалинскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по Жангалинскому району согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Жангалинскому району, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Руководителю аппарата районного маслихата (Успанова С.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Ешимов
Секретарь маслихата З. Сисенғали
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 30 сентября 2020 года № 52-1
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
по Жангалинскому району и нормы их предельной заполняемости
Населенный пункт
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Нормы предельной заполняемости
1.
село Жангала
Площадь "Достық" - улица Халықтар достығы (от улицы Халықтар достығы до пересечения с улицей 30-летия Победы)
не более 500 человек
2.
село Жангала
Парк "Славы" - улица С.Бабажанова (от улицы С.Бабажанова до пересечения с улицей А.Оразбаевой)
не более 200 человек
3.
село Пятимар
Центральный парк - улица Мамена (от улицы Мамена до улицы Астаны)
не более 100 человек
4.
село Көпжасар
Центральная площадь - улица С.Бисекеновой (от улицы С.Бисекеновой до улицы Ж.Баймукановой)
не более 100 человек
5.
село С.Мендешева
Площадь автостоянки - улица Д.Нурпеисовой (от улицы Д.Нурпеисовой до улицы С.Мендешева)
не более 100 человек
6.
село Кызылоба
Площадь Дома культуры - улица Ж.Молдагалиева (от улицы Ж.Молдагалиева до улицы Курмангазы)
не более 100 человек
7.
село Жанаказан
Площадь Дома культуры - улица К.Мырзалиева (от улицы К.Мырзалиева до улицы Н.Бекесова)
не более 150 человек
8.
село Бирлик
Площадь Дома культуры - улица Тәуелсіздік (от улицы Тәуелсіздік до пересечения с улицей М.Утемисова)
не более 100 человек
9.
село Жанажол
Площадь Дома культуры - улица М.Шокая (от улицы М.Шокая до улицы Абая)
не более 100 человек
10.
село Мастексай
Парк "Молодежи" - улица С.Мендешева (от улицы С.Мендешева до улицы Б.Момышұлы)
не более 150 человек
Приложение 2
к решению районного маслихата
от 30 сентября 2020 года № 52-1
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения
мирных собраний по Жангалинскому району

Жаңақала ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, шекті толтырылу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 52-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 6 қазанда № 6410 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес Жаңақала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Жаңақала ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және оларды шекті толтырылу нормалары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Жаңақала ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Жаңақала ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары айқындалсын.
4. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Жаңақала ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
5. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Ешимов
Мәслихат хатшысы З. Сисенғали
Аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 52-1 шешіміне 1-қосымша
Жаңақала ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы
орындар және олардың шекті толтырылу нормалары
Елдi мекен
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Шекті толтырылу нормалары
1.
Жаңақала ауылы
"Достық" алаңы - Халықтар достығы көшесі (Халықтар достығы көшесінен бастап Жеңістің 30 жылдығы көшесінің қиылысына дейін)
500 адамнан аспайтын
2.
Жаңақала ауылы
"Даңқ" саябағы – С.Бабажанов көшесі (С.Бабажанов көшесінен бастап А.Оразбаева көшесінің қиылысына дейін)
200 адамнан аспайтын
3.
Пятимар ауылы
Орталық саябағы - Мәмен көшесі (Мәмен көшесінен бастап Астана көшесіне дейін)
100 адамнан аспайтын
4.
Көпжасар ауылы
Орталық алаң - С.Бисекенова көшесі (С.Бисекенова көшесінен бастап Ж.Баймұқанова көшесіне дейін)
100 адамнан аспайтын
5.
С.Меңдешев ауылы
Автотұрақ алаң - Д.Нұрпейісова көшесі (Д.Нұрпейісова көшесінен бастап С.Меңдешев көшесіне дейін)
100 адамнан аспайтын
6.
Қызылоба ауылы
Мәдениет үйі алаңы - Ж.Молдағалиев көшесі (Ж.Молдағалиев көшесінен бастап Құрманғазы көшесіне дейін)
100 адамнан аспайтын
7.
Жаңақазан ауылы
Мәдениет үйі алаңы - Қ.Мырзалиев көшесі (Қ.Мырзалиев көшесінен бастап Н.Бекесов көшесіне дейін)
150 адамнан аспайтын
8.
Бірлік ауылы
Мәдениет үйі алаңы - Тәуелсіздік көшесі (Тәуелсіздік көшесінен бастап М.Өтемісов көшесінің қиылысына дейін)
100 адамнан аспайтын
9.
Жаңажол ауылы
Мәдениет үйі алаңы – М.Шоқай көшесі (М.Шоқай көшесінен бастап Абай көшесіне дейін)
100 адамнан аспайтын
10.
Мәстексай ауылы
"Жастар" саябағы – С.Меңдешев көшесі (С.Меңдешев көшесінен бастап Б.Момышұлы көшесіне дейін)
150 адамнан аспайтын
Аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 52-1 шешіміне 2-қосымша
Жаңақала ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған
арнайы орындарды пайдалану тәртібі

1. Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
2. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени административно-территориальной единицы в день проведения мирных собраний.
4. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
5. Организатор мирных собраний по требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов обязан приостанавливать или прекращать мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон), с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 3
к решению районного маслихата
от 30 сентября 2020 года № 52-1
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению
специализированных мест для организации и проведения мирных собраний по
Жангалинскому району
1. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
2. Запрещается финансирование организации и проведения мирных собраний:
физическими лицами и (или) юридическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
юридическим лицом, деятельность которого приостановлена или запрещена в установленном законом Республики Казахстан порядке;
иностранцами, лицами без гражданства и иностранными юридическими лицами.

1. Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
2. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң) 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда, жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша, бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұруға немесе тоқтатуға міндетті.
Аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 52-1 шешіміне 3-қосымша
Жаңақала ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы
орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге
қойылатын талаптар
1. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруды және өткізуді:
жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың;
қызметі Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тоқтатыла тұрған немесе оған тыйым салынған заңды тұлғаның;
шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың және шетелдік заңды тұлғалардың қаржыландыруына тыйым салынады.

3. Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 4
к решению районного маслихата
от 30 сентября 2020 года № 52-1
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено к проведение
пикетирования по Жангалинскому району
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий следующих объектов по Жангалинскому району:
1) места массовых захоронений;
2) объекты железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) территории, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территории, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральные железнодорожные сети, магистральные трубопроводы, национальное электрические сети, магистральные линии связи.

3. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 52-1 шешіміне 4-қосымша
Жаңақала ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың
шекаралары
Жаңақала ауданында келесі объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері және оларға іргелес жатқан аумақтар;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтар;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтар;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері және оларға іргелес жатқан аумақтар.