О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" и приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил конструкций транспортных упаковочных комплектов"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 19 января 2021 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2021 года № 22107
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13538, опубликован 13 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил конструкций транспортных упаковочных комплектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13549, опубликован 15 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила конструкций транспортных упаковочных комплектов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығына және "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 19 қаңтардағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 қаңтарда № 22107 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 19 января 2021 года № 14
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 45
Правила аккредитации организаций, осуществляющих экспертизуядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", подпунктом 10) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года "Об использовании атомной энергии" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" (далее – Государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в области использования атомной энергии – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области использования атомной энергии;
2) аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности – процедура официального признания уполномоченным органом в области использования атомной энергии компетентности организации осуществлять экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности.
3. Уполномоченный орган в области использования атомной энергии (далее – Услугодатель) проводит аккредитацию организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности и ведет реестр аккредитованных организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, который размещается на интернет-ресурсе Услугодателя, а также его ведомства.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Н. Ногаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2021 жылғы 19 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 45 бұйрығымен бекітілген
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Атом энергиясын пайдалану туралы" 2016 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң ) 6-бабының 10) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті орган – атом энергиясын пайдалану саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу – атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті органның ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыруға ұйымның құзыреттілігін ресми тану рәсімі.
3. Атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - Көрсетілетін қызметті беруші) ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеуді және Көрсетілетін қызметті берушінің, сондай-ақ оның ведомствосының интернет-ресурсында орналастырылатын ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізілімін жүргізеді.

4. В соответствии с пунктом 3 статьи 26 Закона, организация, осуществляющая экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, должна иметь:
1) не менее пяти лет практического опыта работы в области аккредитации или деятельности, непосредственно связанной с областью аккредитации;
2) квалифицированный персонал, способный обеспечить выполнение работ в соответствующей области аккредитации;
3) программно-технические средства и (или) методики расчетов для выполнения заявляемых видов работ.
Глава 2. Порядок аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
5. Для получения Государственной услуги юридическое лицо (далее – Услугополучатель) посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал) представляет следующие документы:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном виде;
электронные копии документов, подтверждающие наличие не менее пяти лет практического опыта работы в области аккредитации или деятельности, непосредственно связанной с областью аккредитации;
электронные копии документов, подтверждающие квалификацию персонала в соответствующей области аккредитации (дипломы по специальности, соответствующей области аккредитации, при наличии сертификаты, свидетельства, удостоверения, подтверждающие квалификацию и прохождение теоретической и практической подготовки в соответствующей области аккредитации);
электронные копии программно-технических средств и (или) методики расчетов для выполнения заявляемых видов работ.
К программно-техническим средствам относятся программные обеспечения электронно-вычислительных машин, которые позволяют ввести исходные данные и формулы для получения результатов, требуемых для обоснования ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче Услугополучателем всех необходимых документов посредством Портала – через "личный кабинет" Услугополучателя, отображается статус о принятии запроса для оказания Государственной услуги с указанием даты получения результата оказания Государственной услуги.
Перечень основных требований к оказанию Государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления Государственной услуги приведены в стандарте государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

4. Заңның 26-бабының 3-тармағына сәйкес ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымның:
1) аккредиттеу немесе аккредиттеу саласымен тікелей байланысты қызмет саласындағы кемінде бес жыл практикалық жұмыс тәжірибесі;
2) тиісті аккредиттеу саласындағы жұмыстардың орындалуын қамтамасыз етуге қабілетті білікті персоналы;
3) мәлімделетін жұмыс түрлерін орындау үшін бағдарламалық-техникалық құралдар және (немесе) есептеу әдістемелері болуы тиіс.
2-тарау. Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу тәртібі
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы мынадай құжаттарды:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі өтінішті;
аккредиттеу саласында немесе аккредиттеу саласымен тікелей байланысты қызмет саласында кемінде бес жыл практикалық жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін;
тиісті аккредиттеу саласындағы персоналдың біліктілігін растайтын құжаттардың (тиісті аккредиттеу саласындағы мамандық бойынша дипломдар, болған жағдайда сертификаттар, куәліктер, тиісті аккредиттеу саласындағы біліктілігін және теориялық және практикалық дайындықтан өткенін растайтын куәліктер) электрондық көшірмелерін;
мәлімделетін жұмыс түрлерін орындау үшін бағдарламалық-техникалық құралдар және (немесе) есептеу әдістемелерінің электрондық көшірмелерін ұсынады.
Бағдарламалық-техникалық құралдарға ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті негіздеу үшін талап етілетін нәтижелерді алу үшін бастапқы деректер мен формулаларды енгізуге мүмкіндік беретін электрондық-есептеу машиналарының бағдарламалық қамтылымы жатады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды Портал арқылы берген кезде – Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы жағдайы көрсетіледі.
Процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ұсыну ерекшеліктерін ескерумен басқа да мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.

6. Сотрудник канцелярии Услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает его на рассмотрение управлению ядерной и радиационной безопасности Услугодателя.
Ответственный исполнитель управления ядерной и радиационной безопасности Услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления Услугополучателя, проверяет полноту и сроки действия представленных документов.
В случае представления Услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия ответственный исполнитель управления ядерной и радиационной безопасности Услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, готовит и направляет Услугополучателю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью руководителя Услугодателя, направляется посредством Портала в "личный кабинет" Услугополучателя.
В случае представления Услугополучателем полного пакета документов и отсутствия документов с истекшим сроком действия ответственный исполнитель управления ядерной и радиационной безопасности Услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, направляет пакет документов в управление ядерной физической безопасности и технической кооперации Услугодателя для рассмотрения их на соответствие требованиям настоящих Правил.
В течение 14 (четырнадцати) рабочих дней работник управления ядерной физической безопасности и технической кооперации, и ответственный исполнитель ядерной и радиационной безопасности Услугодателя в порядке очереди готовят заключения о соответствии или несоответствии Услугополучателя требованиям настоящих Правил, после чего вносит на согласование руководителям указанных управлений Услугодателя.
Ответственный исполнитель управления ядерной и радиационной безопасности Услугодателя на основании представленных заключений в течение 4 (четырех) рабочих дней:
в случае наличия во всех представленных заключениях вывода о соответствии представленных документов оформляет свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

6. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының қарауына береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы Көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) құжаттардың қолданылу мерзімі өткен жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және Көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде құжаттар топтамасын осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарау үшін Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық физикалық қауіпсіздік және техникалық кооперация басқармасына жібереді.
14 (он төрт) жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық физикалық қауіпсіздік және техникалық кооперация басқармасының қызметкері және ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы кезек тәртібімен Көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды дайындайды, одан кейін Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілген басқармаларының басшыларына келісуге енгізеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы ұсынылған қорытындылар негізінде 4 (төрт) жұмыс күні ішінде:
ұсынылған барлық қорытындыларда ұсынылған құжаттардың сәйкестігі туралы қорытынды болған жағдайда осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті ресімдейді;

подготавливает и направляет Услугополучателю мотивированный отказ в оказании Государственной услуги по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам по основаниям, предусмотренным в пункте 7 настоящих Правил.
Мотивированный отказ в оказании Государственной услуги, подписанный электронной цифровой подписью руководителя Услугодателя, направляется посредством Портала в "личный кабинет" Услугополучателя по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. Отказ в оказании Государственной услуги осуществляется по следующим основаниям:
1) наличие в представленных документах недостоверной информации;
2) несоответствие представленных документов требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) несоответствие квалификации персонала Услугополучателя заявленной области аккредитации;
4) несоответствие методик расчета и программных средств заявленной области аккредитации;
5) наличие решения суда о запрете на занятие деятельностью по заявленному виду.
8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания Государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании Государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания Государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования результатов аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
9. Жалоба на решение, действия (бездействия) работников Услугодателя подается на имя руководителя Услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" и Законом о государственных услугах.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес Услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген негіздер бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап Портал арқылы Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту мынадай негіздер бойынша жүзеге асырылады:
1) ұсынған құжаттарда дәйексіз ақпараттың болуы;
2) ұсынған құжаттардың осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Көрсетілетін қызметті алушы персоналы біліктілігінің мәлімделген аккредиттеу саласына сәйкес келмеуі;
4) есептеу әдістемелері мен бағдарламалық құралдарының мәлімделген аккредиттеу саласына сәйкес келмеуі;
5) мәлімделген түр бойынша қызметпен айналысуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы.
8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу нәтижесіне шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңға сәйкес беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. В случаях несогласия с результатами решения Услугодателя Услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона о государственных услугах.
Приложение 1 к Правилам
аккредитации организаций,
осуществляющих экспертизу
ядерной, радиационной и
ядерной физической безопасности
Форма
Кому:_______________________
(фамилия, имя, отчество
____________________________
(при его наличии), должность
___________________________
руководителя уполномоченного
____________________________
органа)
От:_________________________
(фамилия, имя, отчество
____________________________
(при его наличии), должность
____________________________
руководителя юридического лица
Реквизиты:__________________
(бизнес-идентификационный
____________________________
номер, адрес,
____________________________
контактный телефон)
Заявление
Прошу провести аккредитацию
_____________________________________________________________________________
(наименование юридического лица) для осуществления
_____________________________________________________________________________
(вид работ в области аккредитации) по виду (-ам)
безопасности________________________________________________________________
К заявлению прилагаются следующие документы:
1.___________________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________________
Руководитель юридического лица _______________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Дата заполнения "____" _____________ 20__года
Приложение 2 к Правилам
аккредитации организаций,
осуществляющих экспертизу
ядерной, радиационной и
ядерной физической безопасности
Стандарт государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности"
1.
Наименование Услугодателя
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – Услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – Портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
20 (двадцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания Государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности либо мотивированный отказ в оказании Государственной услуги.
Срок действия свидетельства об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности составляет три года.
Форма предоставления результата оказания Государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с Услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам.
7.
График работы

10. Көрсетілетін қызметті беруші шешімінің нәтижелерімен келіспеген жағдайда Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабы 6) тармақшасына сәйкес сотқа шағымдана алады.
Ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамасын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
(уәкілетті орган
_________________________
басшысының тегі, аты,
________________________
әкесінің аты (болған жағдайда),
________________________
лауазымы)
Кімнен:_____________________
(заңды тұлға басшысының тегі,
________________________
аты, әкесінің аты (болған
жағдайда),
________________________
лауазымы (болған жағдайда)
Деректемелер:_______________
бизнес-сәйкестендіру
______________________
нөмірі, мекенжайы,
_____________________
байланыс телефоны)
Өтініш
__________________________________ қауіпсіздіктің түрі (түрлері) бойынша
________________________________________________ жүзеге асыру үшін
(аккредиттеу саласындағы жұмыс түрі)
___________________________________________________________ аккредиттеуді сұраймын
(заңды тұлғаның атауы)
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. ___________________________________________________________________________
2. ___________________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________________
4. ___________________________________________________________________________
Заңды тұлғаның басшысы__________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Толтырылған күні 20__жылғы "____" ___________
Ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамасын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына
2-қосымша
"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
2.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұсыну тәсілі (қол жеткізу арналары)
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі үш жылды құрайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7.
Жұмыс графигі

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) Портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявки и документов, выдача результатов оказания Государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов, необходимых для оказания Государственной услуги
1) заявление в электронном виде;
2) электронные копии документов, подтверждающие наличие не менее пяти лет практического опыта работы в области аккредитации или деятельности, непосредственно связанной с областью аккредитации;
3) электронные копии документов, подтверждающие квалификацию персонала в соответствующей области аккредитации (дипломы по специальности, соответствующей области аккредитации, при наличии сертификаты, свидетельства, удостоверения, подтверждающие квалификацию и прохождение теоретической и практической подготовки в соответствующей области аккредитации);
4) электронные копии программно-технических средств и (или) методики расчетов для выполнения заявляемых видов работ.
9.
Основания для отказа в оказании Государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) наличие в представленных документах недостоверной информации;
2) несоответствие представленных документов требованиям, установленным Правилами аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13538);
3) несоответствие квалификации персонала Услугополучателя заявленной области аккредитации;
4) несоответствие методик расчета и программных средств заявленной области аккредитации;
5) наличие решения суда о запрете на занятие деятельностью по заявленному виду.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания Государственной услуги,
в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания Государственной услуги размещены на:
единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги";
Портале;
2) Услугополучатель имеет возможность получения Государственной услуги в электронной форме посредством Портала при условии наличия электронной цифровой подписи;

1) Көрсетілетін қызметті берушінің – дүйсенбіден жұмаға дейін демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) электрондық түрдегі өтініш;
2) аккредиттеу саласында немесе аккредиттеу саласымен тікелей байланысты қызмет саласында кемінде бес жыл практикалық жұмыс тәжірибесінің болуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
3) тиісті аккредиттеу саласындағы персоналдың біліктілігін растайтын құжаттардың (тиісті аккредиттеу саласындағы мамандық бойынша дипломдар, болған жағдайда сертификаттар, куәліктер, тиісті аккредиттеу саласындағы біліктілігін және теориялық және практикалық дайындықтан өткенін растайтын куәліктер) электрондық көшірмелері;
4) мәлімделетін жұмыс түрлерін орындау үшін бағдарламалық-техникалық құралдар және (немесе) есептеу әдістемелері.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) ұсынған құжаттарда дәйексіз ақпараттың болуы;
2) ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелген) бекітілген Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Көрсетілетін қызметті алушы персоналы біліктілігінің мәлімделген аккредиттеу саласына сәйкес келмеуі;
4) есептеу әдістемелері мен бағдарламалық құралдарының мәлімделген аккредиттеу саласына сәйкес келмеуі;
5) мәлімделген түр бойынша қызметпен айналысуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
1) мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
мемлекеттік органдар интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" деген бөліміндегі "Көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде;
Порталда орналасқан;
2) Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;

3) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания Государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра;
4) при оказании государственной услуги посредством Портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания Государственной услуги указаны на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3 к Правилам
аккредитации организаций,
осуществляющих экспертизу
ядерной, радиационной и
ядерной физической безопасности
Форма
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/ в оказании Государственной услуги
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование Услугополучателя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает ______________________________________________________________. [Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 4 к Правилам
аккредитации организаций,
осуществляющих экспертизу
ядерной, радиационной и
ядерной физической безопасности
Форма
[Наименование УО на государственном языке)]
реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)]
реквизиты УО на русском языке
Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу
ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года
"Об использовании атомной энергии"
________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица) аккредитуется для осуществления
_______________________________________________________________________________
(вид работ в области аккредитации) по виду (-ам) безопасности
______________________________________________________________________________ с
применением ___________________________________________________________________
(методика (-и) расчетов и (или) программно-технические средства)
Свидетельство действительно до "___"___________ 20__ года
Руководитель ведомства уполномоченного органа в области использования атомной энергии или его заместитель
______________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Серия ______№ _______________
Дата выдачи:
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 19 января 2021 года № 14
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 51
Правила утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов

3) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;
4) Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары мемлекеттік органдардың www.gov.kz интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" деген бөліміндегі "Көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамасын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
[МО атауы (мемлекеттік тілде)] МО реквизиттері мемлекеттік тілде
[МО атауы (орыс тілінде)] МО реквизиттері орыс тілінде
Өтінішті одан әрі қараудан/мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
Нөмірі: [РҚ нөмірі] Берілген күні: [РҚ берілген күні]
[Көрсетілетін қызметті алушының атауы]
[МО атауы], Сіздің [Өтініш берген күн] № [Өтініш нөмірі], өтінішіңізді қарастырып,. ______________________________________ хабарлайды. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)]
Ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамасын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[МО атауы (мемлекеттік тілде)] МО реквизиттері мемлекеттік тілде
[МО атауы (орыс тілінде)] МО реквизиттері орыс тілінде
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы КУӘЛІК
"Атом энергиясын пайдалану туралы" 2016 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабына сәйкес
____________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________________________________________
жүзеге асыру үшін аккредиттеледі (аккредиттеу саласындағы жұмыс түрі)
___________________________________________________________________________
____________________________ қауіпсіздіктің түрі(-лері) бойынша
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
пайдалану (есеп айырысу әдістемесі(-лері) және (немесе) бағдарламалық - техникалық құралдары)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Куәлік 20__ жылғы "___"___________ дейін жарамды
Атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосының басшысы немесе оның орынбасары
________________________________________________ ________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Сериясы ______№ _______________
Берілген күні
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2021 жылғы 19 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 51 бұйрығымен бекітілген
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", подпунктом 27) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года "Об использовании атомной энергии" и определяют порядок утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов.
Глава 2. Порядок утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов
2. Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан является государственной услугой (далее – Государственная услуга) и оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – Услугодатель).
3. Для получения Государственной услуги физическое или юридическое лицо (далее – Услугополучатель) обращается Услугодателю посредством веб-Портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) и представляет электронные копии следующих документов:
1) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта:
заявку по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта типа B (U), типа С и для гексафторида урана предоставляется:
подробное описание предполагаемого радиоактивного содержимого с указанием его физического и химического состава и характера излучения;
подробное описание конструкции транспортного упаковочного комплекта, включая полный комплект инженерно-технической документации (чертежей), перечней используемых материалов и методов изготовления;
акт о проведенных испытаниях и их результатах;
инструкции по эксплуатации транспортного упаковочного комплекта и его обслуживанию во время использования;
детальное описание конструкционных материалов системы защитной оболочки, проб, планируемых к отбору, и предлагаемых испытаний, если транспортного упаковочного комплекта рассчитан на максимальное нормальное рабочее давление, превышающее манометрическое давление, равное 100 килоПаскаль;
обоснование любого допущения относительно характеристик топлива, сделанного при анализе безопасности, и описание любых предперевозочных измерений, требуемых в соответствии с требованиями страны происхождения, если предполагаемое радиоактивное содержимое представляет собой облученное топливо;
описание любых специальных условий укладки, необходимых для безопасного отвода тепла от транспортного упаковочного комплекта с учетом использования различных видов транспорта и типа перевозочного средства или грузового контейнера;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Атом энергиясын пайдалану туралы" 2016 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 27) тармақшасына сәйкес әзірленді және көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту тәртібін айқындайды.
2-тарау. Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту тәртібі
2. Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді және мынадай құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады:
1) көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту үшін:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
2) B (U) типті, С типті көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту және уран гексафториді үшін:
физикалық және химиялық құрамы және сәулелену сипаты көрсетілген болжамды радиоактивті құрамның толық сипаттамасы;
инженерлік-техникалық құжаттаманың (сызбалардың) толық жинағын, пайдаланылатын материалдардың тізбесін және дайындау әдістерін қоса алғанда, көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясының толық сипаттамасы;
жүргізілген сынақтар және олардың нәтижелері туралы акт;
көліктік қаптама комплектілері пайдалану және оны пайдаланған уақытта қызмет көрсету жөніндегі нұсқаулықтар;
егер көліктік қаптама комплектілері 100 килоПаскальға тең манометрлік қысымнан асып түсетін максималды қалыпты жұмыс қысымына есептелген болса, қорғауыш қабықша жүйесінің конструкциялық материалдарының, іріктеуге жоспарланған сынамалардың және ұсынылатын сынақтардың толық сипаттамасы;
егер болжамды радиоактивті құрам сәулеленген отын болса, онда қауіпсіздікті талдау кезінде жасалған отынның сипаттамасына қатысты кез келген жорамалдың негіздемесі және шығарған елдің талаптарына сәйкес талап етілетін тасымал алдындағы кез келген өлшеулердің сипаттамасы;
көліктің әралуан түрлерін және тасымалдайтын құралдың немесе жүк контейнерінің типін пайдалануды ескере отырып, көліктік қаптама комплектілерден жылуды қауіпсіз бұрып әкету үшін қажет төсеудің кез келген арнайы шарттарының сипаттамасы;

пригодное для воспроизведения графическое изображение размером не более 21х30 сантиметров, иллюстрирующее компоновку транспортного упаковочного комплекта;
результаты экспертизы ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности транспортного упаковочного комплекта;
3) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта типа В (М) помимо сведений, которые требуются в подпункте 2) настоящего пункта необходимо представить:
сведения о любых предлагаемых дополнительных мерах эксплуатационного контроля, подлежащих применению во время перевозки, которые требуются для обеспечения безопасности упаковки или для компенсации недостатков;
сведения о любых ограничениях в отношении вида транспорта и о любых специальных процедурах погрузки, перевозки, разгрузки или обработки груза;
спецификацию диапазона условий внешней среды (температура, солнечная инсоляция), ожидаемых при перевозке и учтенных в конструкции;
4) для распространения действия сертификатов-разрешений на конструкцию транспортного упаковочного комплекта, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан:
заявку по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
учтенную копию сертификата-разрешения на конструкцию транспортного упаковочного комплекта, утвержденного уполномоченным органом другой страны;
детальное описание программы радиационной защиты при перевозке транспортного упаковочного комплекта.
4. Перечень основных требований к оказанию Государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления Государственной услуги приведены в стандарте государственной услуги "Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
5. При подаче Услугополучателем всех необходимых документов посредством Портала – через "личный кабинет" Услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания Государственной услуги с указанием даты получения результата оказания Государственной услуги.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает его на исполнение ответственному структурному подразделению Услугодателя.
В случае представления Услугополучателем через Портал неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, ответственное структурное подразделение Услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявки Услугополучателя, направляет в форме электронного документа в "личный кабинет" Услугополучателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявки, подписанный электронной цифровой подписью уполномоченного лица Услугодателя по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае представления Услугополучателем полного пакета документов и отсутствия документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения Услугодателя в течение 20 (двадцати) рабочих дней рассматривает представленные документы на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.

көліктік қаптама комплектілер құрастыруын сипаттайтын, өлшемі 21х30 сантиметрден артық емес қалпына келтіру үшін жарамды графикалық бейне;
көліктік қаптама комплектілерінің ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздігі сараптамасының нәтижелері ұсынылады;
3) B (М) типті көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту үшін осы тармақтың 2) тармақшасында талап етілетін мәліметтерден бөлек:
тасымалдау кезінде қолданылуға жататын, қаптаманың қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін немесе кемшіліктердің орнын толтыру үшін талап етілетін пайдалануды бақылаудың ұсынылған кез келген қосымша шаралары туралы мәліметтерді;
көлік түріне қатысты кез келген шектеулер туралы және жүк тиеудің, тасымалдаудың, түсірудің немесе өңдеудің кез келген арнайы рәсімдері туралы мәліметтерді;
тасымалдау кезінде күтілетін және конструкцияда ескерілген сыртқы орта жағдайлары (температура, күн инсоляциясы) ауқымының өзіндік ерекшелігін ұсыну қажет;
4) басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында көліктік қаптама комплектілер конструкциясына сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану үшін:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
басқа елдің уәкілетті органы бекіткен көліктік қаптама комплектілер конструкциясына сертификат-рұқсаттың есепке алынған көшірмесі;
көліктік қаптама комплектілерін тасымалдау кезіндегі радиациялық қорғау бағдарламасының егжей-тегжейлі сипаттамасы ұсынылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларыннысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 3-қосышаға сәйкес "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
5. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" арқылы Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, Мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне орындау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда және (немесе) олардың қолданылу мерзімі өткен жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі Көрсетілетін қызметті алушының өтінімді тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған Мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту электрондық құжат нысанында өтінім берушінің "жеке кабинетіне" осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды.

В случае соответствия представленных документов требованиям, установленным настоящими Правилами, сотрудник ответственного структурного подразделения Услугодателя готовит решение об утверждении конструкции транспортного упаковочного комплекта согласно приложению 5 к настоящим Правилам или о распространении действия сертификатов-разрешений, согласно приложению 6 к настоящим Правилам либо направляет Услугополучателю мотивированный отказ в оказании Государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и по основаниям, предусмотренным в пункте 7 настоящих Правил.
6. Решение Услугодателя об утверждении конструкции транспортного упаковочного комплекта действует сроком не более 5 (пяти) лет.
Решение Услугодателя о распространении действия сертификатов-разрешений действует на срок, обозначенный в оригинале сертификата-разрешения.
7. Отказ в оказании Государственной услуги осуществляется по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных Услугополучателем для получения Государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие Услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания Государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении Услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении Услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого Услугополучатель лишен специального права, связанного с получением Государственной услуги.
8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания Государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании Государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания Государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
9. Жалоба на решение, действия (бездействия) работников Услугодателя подается на имя руководителя Услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" и Законом о государственных услугах.

Ұсынылған құжаттар осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда, Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту туралы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе сертификаттар-рұқсаттардың күшін қолдану туралы шешімді осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дайындайды немесе Көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды жолдайды.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту туралы шешімі 5 (бес) жылдан аспайтын мерзімде қолданылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің сертификаттар-рұқсаттардың күшін қолдану туралы шешімі сертификат-рұқсаттың түпнұсқасында көрсетілген мерзімде қолданылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту мынадай негіздер бойынша жүзеге асырылады:
1) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылады.
8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңға сәйкес беріледі.

Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес Услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
10. В случаях несогласия с результатами решения Услугодателя Услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона о государственных услугах.
Приложение 1
к Правилам утверждения
конструкций транспортных
упаковочных комплектов
Форма
Кому ___________________________
(наименование Услугодателя)
От кого ________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) физического лица
/наименование юридического лица)
Заявка
Прошу Вас утвердить конструкцию транспортного упаковочного комплекта
_______________________________________________________________________________
(полное наименование).
Адрес физического лица /юридического лица
__________________________________________________________________________
Телефон, факс, электронная почта
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
К настоящей заявке прилагаются следующие документы:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
Дата заполнения "___" ____________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам утверждения
конструкций транспортных
упаковочных комплектов
Форма
Кому __________________________
(наименование Услугодателя)
От кого ______________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) физического лица
/наименование юридического лица)
Заявка
Прошу Вас распространить действие сертификата-разрешения, выданного
______________________ (указывается, орган выдавший сертификат-разрешение)
на территорию Республики Казахстан сроком до "___" ____________ 20__ года.
Адрес физического лица /юридического лица
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Телефон, факс, электронная почта
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К настоящей заявке прилагаются следующие документы:

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші шешімінің нәтижелерімен келіспеген жағдайда Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 4-бабы 6) тармақшасына сәйкес сотқа шағымданады.
Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкцияларын бекіту
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге ______________________
(Көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
Кімнен _____________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауы)
Өтінім
Сізден ___________________ (толық атауы) көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекітуді сұраймын.
Жеке тұлғаның/заңды тұлғаның мекенжайы
____________________________________________________________________________
Телефон, факс, электрондық пошта
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Осы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. ___________________________________________________________________________
2. ___________________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________________
Толтырылған күні 20__ жылғы "___" ____________
Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкцияларын бекіту
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге ______________________
(Көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
Кімнен _____________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/заңды тұлғаның атауы)
Өтінім
Сізден 20__ жылғы "___" ________ дейінгі мерзімге ____________ (толық атауы) көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын ____________________________ (сертификат-рұқсатты берген орган көрсетіледі) Қазақстан Республикасының аумағында сертификат-рұқсаттың күшін қолдануға рұқсат беруді сұраймын.
Жеке тұлғаның/заңды тұлғаның мекенжайы
___________________________________________________________________________
Телефон, факс, электрондық пошта
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Осы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:

1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
Дата заполнения "___" ____________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам утверждения
конструкций транспортных
упаковочных комплектов
Стандарт государственной услуги "Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан"
1.
Наименование Услугодателя
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – Услугодатель).
2.
Способы предоставления Государственной услуги
Веб-Портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
20 (двадцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Приказ Услугодателя об утверждении конструкции транспортных упаковочных комплектов или о распространении действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в оказании Государственной услуги.
Форма предоставления результата об оказании Государственной услуги: электронная.
6.
Размер платы, взимаемой с Услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – Услугополучатель).
7.
График работы
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) Портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявки и документов, выдача результатов оказания Государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта:
заявка;
2) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта типа B (U), типа С и для гексафторида урана предоставляется электронные копии следующих документов:
подробное описание предполагаемого радиоактивного содержимого с указанием его физического и химического состава и характера излучения;
подробное описание конструкции транспортного упаковочного комплекта, включая полный комплект инженерно-технической документации (чертежей), перечней используемых материалов и методов изготовления;
акт о проведенных испытаниях и их результатах;
инструкции по эксплуатации транспортного упаковочного комплекта и его обслуживанию во время использования;
детальное описание конструкционных материалов системы защитной оболочки, проб, планируемых к отбору, и предлагаемых испытаний, если транспортного упаковочного комплекта рассчитан на максимальное нормальное рабочее давление, превышающее манометрическое давление, равное 100 килоПаскаль;
обоснование любого допущения относительно характеристик топлива, сделанного при анализе безопасности, и описание любых предперевозочных измерений, требуемых в соответствии с требованиями страны происхождения, если предполагаемое радиоактивное содержимое представляет собой облученное топливо;
описание любых специальных условий укладки, необходимых для безопасного отвода тепла от транспортного упаковочного комплекта с учетом использования различных видов транспорта и типа перевозочного средства или грузового контейнера;

1. ___________________________________________________________________________
2. ___________________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________________
Толтырылған күні 20__ жылғы "___" ____________
Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкцияларын бекіту
қағидаларына
3-қосымша
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал).
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану туралы Көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығы, не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7.
Жұмыс графигі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің – дүйсенбіден жұмаға дейін демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту үшін:
өтінім;
2) B (U) типті, С типті көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын және уран гексафторидін бекіту үшін мынадай құжаттардың электрондық көшірмесі:
физикалық және химиялық құрамы және сәулелену сипаты көрсетілген болжамды радиоактивті құрамның толық сипаттамасы;
инженерлік-техникалық құжаттаманың (сызбалардың) толық жинағын, пайдаланылатын материалдардың тізбесін және дайындау әдістерін қоса алғанда, көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясының толық сипаттамасы;
жүргізілген сынақтар және олардың нәтижелері туралы акт;
көліктік қаптама комплектілерін пайдалану және оны пайдаланған уақытта қызмет көрсету жөніндегі нұсқаулықтар;
егер көліктік қаптама комплектілерінің 100 килоПаскальға тең манометрлік қысымнан асып түсетін максималды қалыпты жұмыс қысымына есептелген болса, қорғауыш қабықша жүйесінің конструкциялық материалдарының, іріктеуге жоспарланған сынамалардың және ұсынылатын сынақтардың толық сипаттамасы;
егер болжамды радиоактивті құрам сәулеленген отын болса, онда қауіпсіздікті талдау кезінде жасалған отынның сипаттамасына қатысты кез келген жорамалдың негіздемесі және шығарған елдің талаптарына сәйкес талап етілетін тасымал алдындағы кез келген өлшеулердің сипаттамасы;
көліктің әралуан түрлерін және тасымалдайтын құралдың немесе жүк контейнерінің типін пайдалануды ескере отырып, көліктік қаптама комплектілерден жылуды қауіпсіз бұрып әкету үшін қажет салудың кез келген арнайы шарттарының сипаттамасы;

пригодное для воспроизведения графическое изображение размером не более 21х30 сантиметров, иллюстрирующее компоновку транспортного упаковочного комплекта;
результаты экспертизы ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности транспортного упаковочного комплекта;
3) для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта типа В (М) помимо сведений, которые требуются в подпункте 2) настоящего пункта необходимо представить:
сведения о любых предлагаемых дополнительных мерах эксплуатационного контроля, подлежащих применению во время перевозки, которые требуются для обеспечения безопасности упаковки или для компенсации недостатков;
сведения о любых ограничениях в отношении вида транспорта и о любых специальных процедурах погрузки, перевозки, разгрузки или обработки груза;
спецификацию диапазона условий внешней среды (температура, солнечная инсоляция), ожидаемых при перевозке и учтенных в конструкции;
4) для распространения действия сертификатов-разрешений на конструкцию транспортного упаковочного комплекта, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан:
заявка;
учтенную копию сертификата-разрешения на конструкцию транспортного упаковочного комплекта, утвержденного уполномоченным органом другой страны;
детальное описание программы радиационной защиты при перевозке транспортного упаковочного комплекта.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных Услугополучателем для получения Государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие Услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания Государственной услуги, требованиям, установленным Правилами утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №13549);
3) в отношении Услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении Услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого Услугополучатель лишен специального права, связанного с получением Государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги

көліктік қаптама комплектілерінің құрастыруын сипаттайтын, өлшемі 21х30 сантиметрден артық емес қалпына келтіру үшін жарамды графикалық бейне;
көліктік қаптама комплектілерінің ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздігі сараптамасының нәтижелері ұсынылады;
3) B (М) типті көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту үшін осы тармақтың 2) тармақшасында талап етілетін мәліметтерден бөлек:
тасымалдау кезінде қолданылуға жататын, қаптаманың қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін немесе кемшіліктердің орнын толтыру үшін талап етілетін пайдалануды бақылаудың ұсынылған кез келген қосымша шаралары туралы мәліметтерді;
көлік түріне қатысты кез келген шектеулер туралы және жүк тиеудің, тасымалдаудың, түсірудің немесе өңдеудің кез келген арнайы рәсімдері туралы мәліметтерді;
тасымалдау кезінде күтілетін және конструкцияда ескерілген сыртқы орта жағдайлары (температура, күн инсоляциясы) ауқымының өзіндік ерекшелігін ұсыну қажет;
4) басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясына сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану үшін:
өтінім;
басқа елдің уәкілетті органы бекіткен көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясына сертификат-рұқсаттың есепке алынған көшірмесі;
көліктік қаптама комплектілерінің тасымалдау кезіндегі радиациялық қорғау бағдарламасының егжей-тегжейлі сипаттамасы ұсынылады.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелген) бекітілген Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар

С целью обеспечения ядерной и радиационной безопасности при перевозке ядерных материалов по территории Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 27) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года "Об использовании атомной энергии" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. ____________________________________________________________
Аббревиатура транспортного упаковочного комплекта, опознавательный знак компетентного органа, радиоактивное содержимое
Срок действия сертификата-разрешения
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Основание: ______________________________________________________
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]

"Атом энергиясын пайдалану туралы" 2016 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 27) тармақшасына сәйкес ядролық материалдарды Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасымалдау кезінде ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. ____________________________________________________________
Көліктік қаптама комплектінің аббревиатурасы, құзырлы органның тану белгiсi, радиоактивті ішіндегісі
Сертификат-рұқсаттың қолданылу мерзімі
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді. Негіздеме: ______________________________________________________________
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)]