О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36 "Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 25 января 2021 года № 4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2021 года № 22133
В соответствии со статьями 13, 13-1 и 30 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" и в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 января 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам восстановления экономического роста" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36 "Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20228) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и основания отказа в выдаче разрешения на открытие банка согласно приложению 1 к настоящему постановлению;

"Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банк операцияларын, сондай-ақ банктердің жүзеге асыратын өзге де операцияларын және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 25 қаңтардағы № 4 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 қаңтарда № 22133 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 13, 13-1 және 30-баптарына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 2-тармағына сәйкес және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экономикалық өсуді қалпына келтіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 2 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банк операцияларын, сондай-ақ банктердің жүзеге асыратын өзге де операцияларын және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20228 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары мен банкті ашуға рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мына:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары мен банкті ашуға рұқсат беруден бас тарту негіздері;

2) Правила лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
Правила выдачи и основания отказа в выдаче разрешения на открытие банка изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
Правила лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 21 сентября 2020 года № 86 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, а также Правил и условий осуществления деятельности филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21243).
3. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства Республики Казахстан
по регулированию и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 25 января 2021 года № 4
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от "30" марта 2020 года № 36
Правила выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и основания отказа в выдаче разрешения на открытие банка

2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидалары бекітілсін.";
Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздері осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Банк операцияларын, сондай-ақ банктер жүзеге асыратын өзге де операцияларды және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидалары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының қызметті жүзеге асыру қағидаларын және шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 86 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21243 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Банктерді реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2021 жылғы 25 қаңтардағы
№ 4 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы "30" наурыздағы
№ 36 қаулысына
1-қосымша
Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары мен банкті ашуға рұқсат беруден бас тарту негіздері

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и основания отказа в выдаче разрешения на открытие банка (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган, услугодатель) разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (далее – разрешение, государственная услуга) и основания отказа в выдаче разрешения на открытие банка.
2. В Правилах используются понятия, применяемые в значениях, указанных в Законе о банках, Законе о государственных услугах, Законе о разрешениях и уведомлениях, Законе Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и Законе Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
3. Для получения разрешения на открытие банка физическое или юридическое лицо (далее – заявитель, услугополучатель) представляет в уполномоченный орган заявление о выдаче разрешения на открытие банка по форме согласно приложению 1 к Правилам (далее – заявление) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
4. Для получения разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан банк-нерезидент Республики Казахстан (далее – заявитель, услугополучатель) представляет в уполномоченный орган заявление о выдаче разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к Правилам (далее – заявление) через портал.
5. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, оснований для отказа в оказании государственной услуги, основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги и срок оказания государственной услуги приведены в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" согласно приложению 3 к Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личный кабинет" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары мен банкті ашуға рұқсат беруден бас тарту негіздері (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Банктер туралы заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң), "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган, көрсетілетін қызметті беруші) банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат, мемлекеттік көрсетілетін қызмет) беру тәртібін және банкті ашуға рұқсат беруден бас тарту негіздерін айқындайды.
2. Қағидаларда Банктер туралы заңда, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда, Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңда, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында және "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңында көрсетілген мағынада қолданылатын ұғымдар пайдаланылады.
2-тарау. Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру тәртібі
3. Банкті ашуға рұқсат алу үшін жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші, көрсетілетін қызметті алушы) уәкілетті органға "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк ашуға рұқсат беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
4. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі (бұдан әрі – өтініш беруші, көрсетілетін қызметті алушы) уәкілетті органға портал арқылы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздерінің, қызмет көрсету процесін, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес "Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы "жеке кабинетке" жіберген кезде нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.

6. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение). При поступлении заявления услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
7. Работник ответственного подразделения в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
Уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" сведения, указанные в документах:
удостоверяющих личность физического лица – резидента Республики Казахстан;
подтверждающих отсутствие у физического лица – резидента Республики Казахстан неснятой или непогашенной судимости;
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – резидента Республики Казахстан.
В случае установления факта неполноты представленных документов ответственное подразделение в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления через портал в "личный кабинет" услугополучателя.
8. После установления факта полноты представленных документов ответственное подразделение в течение 50 (пятидесяти) рабочих дней рассматривает документы на предмет их соответствия требованиям банковского законодательства Республики Казахстан, готовит и направляет на рассмотрение Правления услугодателя проект постановления Правления услугодателя о выдаче либо об отказе в выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан. Правление услугодателя принимает решение о выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан либо об отказе в выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по основаниям, предусмотренным пунктом 9 приложения 3 к Правилам.
Работник ответственного подразделения в течение 4 (четырех) рабочих дней, следующих за днем получения ответственным подразделением постановления Правления услугодателя (в пределах срока оказания государственной услуги), направляет в "личный кабинет" услугополучателя через портал уведомление о выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя с приложением электронной копии разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.

6. Көрсетілетін қызметті берушінің хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері өтінішті келіп түскен күні қабылдайды, тіркейді және мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты бөлімшеге (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жібереді. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері келіп түскен жағдайда, өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Жауапты бөлімшенің қызметкері өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы:
Қазақстан Республикасы резидент-жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын;
Қазақстан Республикасының резидент-жеке тұлғасында алынбаған немесе өтелмеген соттылықтың жоқ екенін растайтын;
Қазақстан Республикасының резидент-заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі белгіленген жағдайда жауапты бөлімше көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы жібереді.
8. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі белгіленген жағдайда жауапты бөлімше 50 (елу) жұмыс күні ішінде құжаттарды Қазақстан Республикасы банк заңнамасының талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан қарайды, көрсетілетін қызметті беруші Басқармасының банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру не беруден бас тарту туралы қаулысының жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші Басқармасының қарауына жібереді. Көрсетілетін қызметті берушінің Басқармасы Қағидаларға 3-қосымшаның 9-тармағында көзделген негіздер бойынша банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру не банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілетін қызметті беруші Басқармасының қаулысын жауапты бөлімше алған күннен кейінгі келесі 4 (төрт) жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсаттың электрондық көшірмесімен қоса көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.

9. Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.
10. В случае несоответствия представленных документов требованиям Закона о банках и Правил, за исключением оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, предусмотренных статьей 24 и пунктом 3 статьи 13-1 Закона о банках, уполномоченный орган в течение срока их рассмотрения, указанного в пункте 1 статьи 23 и пункте 5 статьи 13-1 Закона о банках, направляет заявителю письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
Уполномоченный орган не принимает к рассмотрению электронные копии документов, предусмотренные Правилами, имеющие подчистки, приписки либо зачеркнутые слова.
11. Разрешение на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан выдается по форме согласно приложению 4 к Правилам.
12. Документы, выданные органом финансового надзора, компетентными органами или должностными лицами иностранных государств, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан (за исключением документов, удостоверяющих личность физического лица – нерезидента Республики Казахстан).
Документы, представляемые на иностранном языке, переводятся на казахский и русский языки и подлежат нотариальному засвидетельствованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о нотариате.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
13. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде на имя руководителя услугодателя по адресу, размещенному на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
В жалобе:
физического лица указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при его наличии), почтовый адрес;
юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.

9. Мемлекеттің қызметтің көрсетілу сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін мониторингтеу ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.
10. Ұсынылған құжаттар Банктер туралы заңның 24-бабында және 13-1-бабының 3-тармағында көзделген банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беруден бас тартудың негіздерін қоспағанда, Банктер туралы заңның және Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган Банктер туралы заңның 23-бабының 1-тармағында және 13-1-бабының 5-тармағында көрсетілген оларды қарау мерзімі ішінде өтініш берушіге оларды жою және Қазақстан Республикасы банк заңнамасының талаптарына сәйкес келетін, пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулермен хат жібереді.
Уәкілетті орган Қағидаларда көзделген, тазартулары, қосып жазылған не сызылған сөздері бар құжаттардың электрондық көшірмелерін қарауға қабылдамайды.
11. Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
12. Шет мемлекеттердің қаржылық қадағалау органы, құзыретті органдары немесе лауазымды тұлғалары берген құжаттар (Қазақстан Республикасы бейрезидент-жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын құжаттарды қоспағанда) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес заңдастырылуға немесе апостильдендірілуге тиіс.
Шет тілінде ұсынылған құжаттар көрсетілген құжаттар қазақ және орыс тілдеріне аударылады және Қазақстан Республикасының нотариат туралы заңнамасына сәйкес нотариат куәландыруға тиіс.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
13. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша түрде жүргізіледі.
Шағымда:
жеке тұлғаның тегі, аты, сондай-ақ қалауына қарай әкесінің аты (ол бар болса), пошталық мекенжайы;
заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, жіберілген нөмірі мен күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

При обращении через портал информация о порядке обжалования предоставляется по телефону Единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю в личном кабинете доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
14. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
15. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
Приложение 1 к Правилам выдачи
разрешения на открытие банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
и основаниям отказа в выдаче
разрешения на открытие банка
Форма
Заявление о выдаче разрешения на открытие банка
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер (при наличии), наименование юридического лица,
бизнес идентификационный номер (при наличии), фамилия, имя, отчество
(при его наличии) представителя юридического лица)
___________________________________________________________________________
(ссылка на нотариально или иным образом удостоверенный документ,
___________________________________________________________________________
подтверждающий полномочия заявителя на подачу настоящего заявления
____________________________________________________________________________
от имени учредителей)
____________________________________________________________________________
(место работы заявителя и занимаемая им должность, место жительства,
____________________________________________________________________________
юридический адрес)
просит в соответствии с протоколом учредительного собрания № ____ от "___" ____________ года:
1) выдать разрешение на открытие _______________________________________________
_____________________________________________________________________________;
(наименование и место нахождения создаваемого банка)
2) выдать лицензию на проведение (указать вид валюты – в национальной и
(или) иностранной): банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;

Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпарат Бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы беріледі.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға жеке кабинеттен шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымданады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, сотқа жүгінеді.
Банкті, Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру қағидалары
мен банкті ашуға рұқсат беруден
бас тарту негіздеріне
1-қосымша
Нысан
Банк ашуға рұқсат беру туралы өтініш
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), жеке сәйкестендіру нөмірі
(болған кезде), заңды тұлғаның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (болған кезде),
заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің осы өтінішті құрылтайшылардың атынан
____________________________________________________________________
беруге өкілеттігін растайтын нотариат куәландырған немесе өзге түрде
____________________________________________________________________
куәландырылған құжатқа сілтеме)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің жұмыс орны және ол атқаратын лауазымы, тұрғылықты жері,
____________________________________________________________________
заңды мекенжайы)
құрылтай жиналысының _____ жылғы "___" ____________ № ____ хаттамасына сәйкес:
1) _____________________________________________________________
(құрылатын банктің толық атауы мен орналасқан жері)
________________________________________________________ ашуға рұқсат;
2) мыналарды:
банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге операцияларды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жүргізуге лицензия (валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетел) беруді;

3) выдать согласие на приобретение _____________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, наименование
юридического лица (при наличии)) статуса крупного участника банка и (или) банковского холдинга;
(нужное выбрать) (заполняется в случае необходимости)
4) выдать разрешение на создание ______________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, наименование
юридического лица (при наличии)) дочерней организации или значительное участие в капитале
__________________________________________________________________
(нужное выбрать)
____________________________________________________________________;
(наименование открываемого банка)
(заполняется в случае необходимости)
5) выдать согласие на назначение (избрание) следующих руководящих работников банка:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
6) провести государственную регистрацию выпуска объявленных акций;
7) провести государственную регистрацию юридического лица.
Сведения об условиях и порядке приобретения акций банка, включая описание
источников и средств, используемых для приобретения акций________________
____________________________________________________________________
Учредитель (учредители) подтверждает (подтверждают) достоверность
прилагаемых к заявлению документов и сведений, а также своевременное
представление уполномоченному органу информации, запрашиваемой в связи с
рассмотрением настоящего заявления.
Учредитель (учредители) представляет (представляют) согласие на сбор и
обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение (указать перечень направляемых документов и сведений,
количество экземпляров и листов по каждому из них):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись заявителя, дата)
Приложение 2 к Правилам выдачи
разрешения на открытие банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
и основаниям отказа в выдаче
разрешения на открытие банка
Форма
Заявление о выдаче разрешения на открытие филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан
____________________________________________________________________
наименование банка-нерезидента Республики Казахстан, бизнес- идентификационный номер
или иной уникальный номер, формируемый для юридического лица в стране государства,
резидентом которого является банк- нерезидент Республики Казахстан (при наличии),
фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя банка-нерезидента Республики Казахстан)
____________________________________________________________________________
(ссылка на нотариально или иным образом удостоверенный документ,
____________________________________________________________________________
подтверждающий полномочия заявителя на подачу настоящего заявления
____________________________________________________________________________
от имени банка-нерезидента Республики Казахстан)
____________________________________________________________________________
(место работы заявителя и занимаемая им должность, место жительства,
______________________________________________________________________________
юридический адрес)
просит в соответствии с решением ________________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование органа банка-нерезидента Республики Казахстан, принявшего решение)
об открытии филиала на территории Республики Казахстан № _____________
от "___" _______ 20___ года:

3) ____________________________________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), заңды тұлғаның атауы
(болған кезде))
банктің ірі қатысушысы және (немесе) банк холдингі мәртебесін иеленуіне
(қажеттісін таңдау қажет) келісім беруді (қажет болған жағдайда толтырылады);
4) ____________________________________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), заңды тұлғаның атауы
(болған кезде))
__________________________________________________________________
(қажеттісін таңдау қажет)
____________________________________________________________________;
(ашылатын банктің атауы)
(қажет болған жағдайда толтырылады)
еншілес ұйымын құруға немесе капиталына қомақты қатысуға рұқсат беруді;
5) банктің мына басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы) келісім беруді;
6) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді;
7) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді сұрайды.
Акцияларды иелену үшін пайдаланылатын көздер мен қаражаттың сипаттамасын қоса
алғанда, банктің акцияларын иелену талаптары мен тәртібі туралы
мәліметтер __________________________________________________________
____________________________________________________________________
Құрылтайшы (құрылтайшылар) өтінішке қоса берілген құжаттар мен мәліметтердің
дәйектілігін, сондай-ақ уәкілетті органға осы өтінішті қарауға байланысты сұратылған
ақпараттың уақтылы ұсынылғанын растайды.
Құрылтайшы (құрылтайшылар) дербес деректерін жинау мен өңдеуге және ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметті пайдалануға
келісім береді.
Қосымша (жіберілген құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, олардың әрқайсысы
бойынша даналар және парақтар санын көрсету):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы, күні)
Банкті, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
банкінің филиалын ашуға рұқсат
беру қағидалары мен банкті
ашуға рұқсат беруден бас тарту
негіздеріне
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе
резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі болып табылатын
мемлекеттің еліндегі заңды тұлға үшін қалыптастырылатын өзге бірегей нөмір (болған
кезде), Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)
____________________________________________________________________
(нотариат куәландырған немесе өзгеше түрде куәландырылған,
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің атынан осы өтінішті беруге
____________________________________________________________________
өтініш берушінің өкілеттігін растайтын құжатқа сілтеме)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің жұмыс орны және ол атқаратын лауазым, тұрғылықты жері,
____________________________________________________________________
заңды мекенжайы)
________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің шешім қабылдаған органының
атауы)
Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы 20___ жылғы
"___" _______ № _____________ шешіміне сәйкес:

1) выдать разрешение на открытие ________________________________________________
______________________________________________________________________________;
(наименование и место открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
2) выдать открываемому филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан лицензию на проведение
(указать вид валюты – в национальной и (или) иностранной): банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
3) выдать согласие на назначение (избрание) следующих руководящих
работников филиала банка-нерезидента Республики Казахстан:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
4) произвести учетную регистрацию филиала банка-нерезидента Республики Казахстан.
Банк-нерезидент Республики Казахстан подтверждает достоверность прилагаемых
к заявлению документов и сведений, а также своевременное представление
уполномоченному органу информации, запрашиваемой в связи с рассмотрением настоящего заявления.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение (указать перечень направляемых документов и сведений, количество
экземпляров и листов по каждому из них):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись заявителя, дата)
Приложение 3 к Правилам выдачи
разрешения на открытие банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
и основаниям отказа в выдаче
разрешения на открытие банка
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 65 (шестидесяти пяти) рабочих дней со дня обращения на портал.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)/
оказываемая по принципу "одного заявления"
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о выдаче разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан с приложением разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по форме согласно приложению 4 к Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

1) _____________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының атауы
және орны)
________________________________ ашуға рұқсат беруді;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің ашылатын филиалына
мыналарды жүргізуге лицензия беруді (валютаның түрін көрсету – ұлттық және
(немесе) шетел): банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының мынадай басшы
қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беруді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы)
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын есептік тіркеуден
өткізуді сұрайды.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі өтінішке қоса берілген құжаттар мен
мәліметтердің дәйектілігін, сондай-ақ уәкілетті органға осы өтінішті қарауға
байланысты сұратылатын ақпараттың уақтылы ұсынылғанын растайды.
Дербес деректерімді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған
заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қосымша (жіберілген құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, олардың әрқайсысы
бойынша даналар мен парақтар санына көрсету):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________
(өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы, күні)
Банкті, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
банкінің филиалын ашуға рұқсат
беру қағидалары мен оған
рұқсат беруден бас тарту
негіздеріне
3-қосымша
"Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Порталға өтініш берген күннен бастап 65 (алпыс бес) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін.
5
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсатты қоса бере отырып, банкті, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя для получения разрешения на открытие банка:
1) заявление о выдаче разрешения на открытие банка по форме согласно приложению 1 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заявителя, (с приложением документа, подтверждающего полномочия заявителя на подачу данного заявления);
2) электронная копия протокола учредительного собрания, засвидетельствованного нотариально и оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
3) электронные копии сведений об учредителе – физическом лице с долей в уставном капитале банка менее 10 (десяти) процентов по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту государственной услуги;
4) электронные копии сведений об учредителе – юридическом лице с долей в уставном капитале банка менее 10 (десяти) процентов по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту государственной услуги;
5) документы и сведения, представляемые в соответствии со статьей 11-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках);
6) документы и сведения, представляемые в соответствии со статьей 17-1 Закона о банках, в случае необходимости получения услугополучателем статуса крупного участника банка или банковского холдинга, за исключением заявления и бизнес-плана, предусмотренных статьей 17-1 Закона о банках;
7) электронные копии документов, подтверждающих условия и порядок приобретения акций, а также источники и средства, используемые для приобретения акций.
Источником, используемым для приобретения акций банка, являются средства, указанные в подпункте 1) пункта 4 статьи 17-1 Закона о банках;
8) электронная копия бизнес-плана вновь создаваемого банка, утвержденного лицом, уполномоченным учредителями на подписание документов, с учетом требований согласно приложению 3 к настоящему Стандарту государственной услуги;

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы банк ашуға рұқсат алу үшін өтініш жасаған кезде:
1) өтініш берушінің өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжатты қоса бере отырып, банк ашуға рұқсат беру туралы, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтініш;
2) құрылтай жиналысының нотариат куәландырған және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген жиналысы хаттамасының электрондық көшірмесі;
3) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктің жарғылық капиталындағы үлесі 10 (он) пайыздан аз құрылтайшы – жеке тұлға туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері;
4) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктің жарғылық капиталындағы үлесі 10 (он) пайыздан аз құрылтайшы – заңды тұлға туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері;
5) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 11-1-бабына сәйкес ұсынылатын құжаттар мен мәліметтер;
6) Банктер туралы заңның 17-1-бабында көзделген өтініш пен бизнес-жоспарды қоспағанда, көрсетілетін қызметті алушының банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін алу қажеттілігі болған жағдайда, Банктер туралы заңның 17-1-бабына сәйкес ұсынылатын құжаттар мен мәліметтер;
7) акцияларды иелену талаптары мен тәртібін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері, сондай-ақ акцияларды иелену үшін пайдаланылатын көздер мен қаражат.
Банктің акцияларын иелену үшін пайдаланылатын көздер Банктер туралы заңның 17-1-бабы 4-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген қаражат болып табылады;
8) құрылтайшылар құжаттарға қол қоюға өкілеттік берген адам бекіткен, осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес талаптар ескерілген, жаңадан құрылатын банктің бизнес-жоспарының электрондық көшірмесі;

9) документы лиц, предлагаемых на должности руководящих работников банка, в соответствии с требованиями статьи 20 Закона о банках;
10) документы, предусмотренные подпунктами 2) и 5) пункта 4 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
Документы, подтверждающие оплату объявленных акций, размещаемых среди учредителей акционерного общества, представляются услугополучателем не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня государственной регистрации юридического лица;
11) документы, предусмотренные статьей 6 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
12) сведения и документы, подтверждающие наличие в населенном пункте, где расположен исполнительный орган банка, собственного помещения с централизованным доступом к автоматизированной банковской информационной системе;
13) электронная копия письменного уведомления услугодателя (для банков – нерезидентов Республики Казахстан – органа банковского надзора) соответствующего государства о том, что данному лицу разрешается владеть акциями банка-резидента Республики Казахстан, либо электронная копия заявления уполномоченного органа (для банков-нерезидентов Республики Казахстан – органа банковского надзора) соответствующего государства о том, что такое разрешение по законодательству государства указанного учредителя не требуется (для учредителей – нерезидентов Республики Казахстан).
При обращении услугополучателя для получения разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан:
1) заявление о выдаче разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП заявителя (с приложением документа, подтверждающего полномочия заявителя на подачу данного заявления);
2) электронная копия решения услугополучателя об открытии филиала на территории Республики Казахстан;
3) электронная копия проекта положения о филиале банка-нерезидента Республики Казахстан;
4) электронные копии учредительных документов банка-нерезидента Республики Казахстан (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки);
5) электронные копии сведений о банке-нерезиденте Республики Казахстан по форме согласно приложению 4 к настоящему Стандарту государственной услуги;
6) электронная копия организационной структуры филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и сведений об аффилированных лицах услугополучателя;

9) Банктер туралы заңның 20-бабының талаптарына сәйкес банктің басшы қызметкерлері лауазымдарына ұсынылатын адамдардың құжаттары;
10) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-тармағының 2) және 5) тармақшаларында көзделген құжаттар.
Акционерлік қоғам құрылтайшыларының арасында орналастырылған, жарияланған акциялардың төленгенін растайтын құжаттарды көрсетілетін қызметтерді алушы заңды тұлға мемлекеттік тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады;
11) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабында көзделген құжаттар;
12) банктің атқарушы органы орналасқан елді мекенде автоматтандырылған банктік ақпараттық жүйеге орталықтандырылған қолжетімділік бар меншікті үй-жайының болуын растайтын мәліметтер мен құжаттар;
13) тиісті мемлекеттің көрсетілетін қызметті берушісінің осы тұлғаға Қазақстан Республикасының резидент банкінің акцияларын иеленуге рұқсат етілгендігі туралы жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі (Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері үшін – банктік қадағалау органының) не тиісті мемлекеттің уәкілетті органының (Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері үшін – банктік қадағалау органының) көрсетілген құрылтайшы мемлекетінің заңнамасы бойынша мұндай рұқсаттың талап етілмейтіні (Қазақстан Республикасының бейрезидент құрылтайшылары үшін) туралы өтінішінің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат алу үшін өтініш жасаған кезде:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтініш (өтініш берушінің өтініш беруге өкілеттігін растайтын құжатты қоса бере отырып);
2) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы туралы ереже жобасының электрондық көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің құрылтай құжаттарының электрондық көшірмелері (салыстырып тексеру үшін тұпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған);
5) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері;
6) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының ұйымдық құрылымының және көрсетілетін қызметті алушының үлестес тұлғалары туралы мәліметтердің электрондық көшірмелері;

7) электронная копия бизнес-плана открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, утвержденного должностным лицом услугополучателя либо лицом, уполномоченным услугополучателем на подписание документов, с учетом требований согласно приложению 3 к настоящему Стандарту государственной услуги;
8) электронные копии документов лиц, предлагаемых на должности руководящих работников филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
9) электронная копия документа, удостоверяющего наличие у услугополучателя минимально требуемого рейтинга одного из рейтинговых агентств, перечень которых устанавливается постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", на день представления заявления;
10) электронная копия письменного уведомления органа финансового надзора государства, резидентом которого является услугополучатель, об отсутствии возражений против открытия филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на территории Республики Казахстан, либо заявление о том, что такое разрешение по законодательству государства, резидентом которого является услугополучатель, не требуется;
11) электронная копия письменного подтверждения органа финансового надзора государства, резидентом которого является услугополучатель, о наличии у услугополучателя действующей лицензии на осуществление банковской деятельности;
12) электронная копия письменного подтверждения органа финансового надзора государства, резидентом которого является услугополучатель, об отсутствии у услугополучателя нарушений пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленных законодательством государства, резидентом которого является услугополучатель, в течение двух лет, предшествующих представлению заявления;
13) электронная копия письменного обязательства услугополучателя о безусловном и незамедлительном исполнении услугополучателем обязательств, связанных с деятельностью его филиала, действующего на территории Республики Казахстан, в случае их неисполнения и (или) ненадлежащего исполнения со стороны филиала;
14) документы, предусмотренные статьей 6-2 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";

7) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшға сәйкес талаптар ескерілген, көрсетілетін қызметті алушының лауазымды тұлғасы не көрсетілетін қызметті алушының құжаттарға қол қоюға уәкілетті тұлғасы бекіткен бизнес-жоспарының электрондық көшірмесі;
8) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының басшы қызметкерлері лауазымына ұсынылған тұлғаларды құжаттарының электрондық көшірмелері;
9) өтініш берген күні көрсетілетін қызметті алушыда тізбесі "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысымен белгіленетін рейтингтік агенттіктердің бірінің ең төмен талап етілетін рейтингінің болуын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
10) резиденті көрсетілетін қызметті алушы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органының Қазақстан Республикасының аумағында Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға қарсы келіспеушіліктердің болмауы туралы жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі не резиденті көрсетілетін қызметті алушы болып табылатын мемлекеттің заңнамасы бойынша осындай рұқсаттың талап етілмейтіні туралы өтініш;
11) резиденті көрсетілетін қызметті алушы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органының көрсетілетін қызметті алушыда банктік қызметті жүзеге асыруға қолданыстағы лицензиясының болуы туралы жазбаша растамасының электрондық көшірмесі;
12) резиденті көрсетілетін қызметті алушы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органының көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру алдындағы екі жыл ішінде резиденті көрсетілетін қызметті алушы болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген пруденциялық нормативтерді және сақтауға міндетті өзге нормалар мен лимиттерді бұзбағаны туралы жазбаша растамасының электрондық көшірмесі;
13) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының аумағында іс-әрекет жасайтын филиалдың қызметіне байланысты міндеттемелер филиал тарапынан орындамаған және (немесе) тиісті түрде орындалмаған жағдайда оларды көрсетілетін қызметті алушының сөзсіз және шұғыл орындайтыны туралы жазбаша міндеттемесінің электрондық көшірмесі;
14) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-2-бабында көзделген құжаттар;

15) электронные копии сведений и документов, подтверждающих наличие на территории Республики Казахстан, где расположен филиал банка-нерезидента Республики Казахстан, собственного помещения с центром обработки данных (сервером);
16) электронная копия действующей лицензии услугополучателя, выданной органом финансового надзора государства, резидентом которого является услугополучатель.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
При выдаче разрешения на открытие банка:
1) несоответствие наименования банка требованиям пунктов 2, 3, 3-1 и 4 статьи 15 Закона о банках;
2) неустойчивость финансового положения учредителей банка.
Под неустойчивостью финансового положения понимается наличие признаков, установленных в пункте 10 статьи 17-1 Закона о банках;
3) случаи, когда учредитель – физическое лицо, либо первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа), органа управления (в случае его создания) учредителя – юридического лица:
имеет непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость;
занимал должность первого руководителя совета директоров, первого руководителя правления или его заместителя, главного бухгалтера финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, о принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации страховой (перестраховочной) организации, принудительном выкупе ее акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
4) несоблюдение требований статьи 17-1 Закона о банках;
5) несоблюдение ограничений, установленных статьей 17 Закона о банках;
6) отказ в выдаче согласия уполномоченным органом на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга;
7) отказ в выдаче разрешения на создание (приобретение) дочерней организации банка;
8) бизнес-план создаваемого банка и иные представленные услугополучателем документы не показывают, что:
по истечении первых 3 (трех) финансовых (операционных) лет деятельность банка будет рентабельной;
банк намерен соблюдать требования к ограничению риска и создать надлежащую структуру управления;
банк обладает организационной структурой, соответствующей планам его деятельности;
банк обладает учетной и контрольной структурой, соответствующей планам его деятельности.
При выдаче разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан:

15) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы орналасқан Қазақстан Республикасының аумағында деректерді өңдеу орталығы (сервері) бар меншікті үй-жайының болуын растайтын мәліметтер мен құжаттардың электрондық көшірмелері;
16) көрсетілетін қызметті алушының резиденті көрсетілетін қызметті алушы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген қолданыстағы лицензиясының электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
Банк ашуға рұқсат беру кезінде:
1) банк атауының Банктер туралы заңның 15-бабы 2, 3, 3-1 және 4-тармақтарының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) банк құрылтайшыларының қаржылық жағдайының орнықсыздығы.
Қаржылық жағдайдың орнықсыздығы деп Банктер туралы заңның 17-1-бабының 10-тармағында белгіленген белгілердің болуы түсініледі;
3) құрылтайшы – жеке тұлға не құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының, басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын адам):
заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар болған;
уәкілетті орган банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде қаржы ұйымының директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқарманың бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері қызметінде болған жағдайларда. Көрсетілген талап уәкілетті орган банкті төлем жасауға қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағаннан кейін 5 (бес) жыл бойы қолданылады;
4) Банктер туралы заңның 17-1-бабы талаптарының сақталмауы;
5) Банктер туралы заңның 17-бабында белгіленген шектеулердің сақталмауы;
6) банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беруден уәкілетті органның бас тартуы;
7) банктің еншілес ұйымын құруға (иеленуге) рұқсат беруден бас тарту;
8) құрылатын банктің бизнес-жоспары және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өзге де құжаттар:
алғашқы 3 (үш) қаржы (операциялық) жылы өткеннен кейін банк қызметінің рентабельді болатынын;
банктің тәуекелді шектеуге қойылатын талаптарды сақтауға және тиісті басқару құрылымын құруға ниет білдіретінін;
банктің өз қызметінің жоспарларына сәйкес келетін ұйымдық құрылымы болатынын;
банктің өз қызметінің жоспарларына сәйкес келетін есеп және бақылау құрылымы болатынын көрсетпеуі.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру кезінде:

1) несоответствие требованиям, указанным в пункте 1 статьи 13-1 Закона о банках;
2) несоблюдение требований, установленных подпунктами 8) и 11) пункта 2 статьи 13-1 Закона о банках;
3) бизнес-план и иные представленные документы не показывают, что:
по истечении первых трех финансовых (операционных) лет деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан будет рентабельной;
филиал банка-нерезидента Республики Казахстан намерен соблюдать требования к ограничению риска и создать надлежащую структуру управления;
филиал банка-нерезидента Республики Казахстан обладает организационной структурой, соответствующей планам его деятельности;
филиал банка-нерезидента Республики Казахстан обладает учетной и контрольной структурой, соответствующей планам его деятельности;
4) несоответствие наименования филиала банка-нерезидента Республики Казахстан требованиям пункта 2 статьи 4-1 Закона о банках;
5) неустранение замечаний уполномоченного органа по представленным документам в установленный им срок.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа через "личный кабинет" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Государственная услуга осуществляется по принципу "одного заявления", предусматривающему оказание совокупности нескольких государственных услуг на основании одного заявления, по выбору услугополучателя.
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на открытие банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан"
Форма
Сведения об учредителе – физическом лице с долей в уставном капитале
банка менее 10 (десяти) процентов
__________________________________________________________________________________
(наименование банка)
на "___" _____________________ 20___ года
1. Учредитель____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Дата рождения ________________________________________________

1) Банктер туралы заңның 13-1 бабының 1-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеу;
2) Банктер туралы заңның 13-1 бабы 2-тармағының 8) және 11) тармақшаларында белгіленген талаптардың сақталмауы;
3) бизнес-жоспар немесе ұсынылатын өзге де құжаттар:
алғашқы үш қаржы (операциялық) жыл өткеннен кейін Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалы қызметінің рентабельді болатынын;
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тәуекелді шектеуге қойылатын талаптарды сақтауға және тиісті басқару құрылымын құруға ниет білдіретінін;
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының өз қызметінің жоспарларына сәйкес ұйымдық құрылымы болатынын;
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының өз қызметінің жоспарларына сәйкес келетін есептік және бақылау құрылымы болатынын көрсетпейді;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы атауының Банктер туралы заңның 4-1-бабы 2-тармағрының талаптарына сәйкес келмеуі;
5) ұсынылған құжаттар бойынша уәкілетті органның ескертулерін белгіленген мерзімде жоймауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге талаптар
Мемлекеттік қызметтер көрсету орындарының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бір өтініштің негізінде бірнеше мемлекеттік қызметтің жиынтығын көрсетуді көздейтін "бір өтініш" қағидаты бойынша жүзеге асырылады.
"Банкті, Қазақстан
Республикасының
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Банктің жарғылық капиталындағы үлесі 10 (он) пайыздан аз құрылтайшы – жеке тұлға туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
(банктің атауы)
20___ жылғы "___" _____________________
1. Құрылтайшы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
2. Туған күні ____________________________________________________

3. Место рождения ______________________________________________
_______________________________________________________________
4. Гражданство __________________________________________________
5. Данные документа, удостоверяющего личность ____________________
________________________________________________________________
6. Индивидуальный идентификационный номер (при наличии)__________
_________________________________________________________________

3. Туған жері ___________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Азаматтығы __________________________________________________
5. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері____________________
____________________________________________________________________
6. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса)____________________________
____________________________________________________________________

7. Место жительства и юридический адрес____________________________
_________________________________________________________________
8. Номер телефона (код города, рабочий и домашний)___________________
_________________________________________________________________
9. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и
свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
10. Сведения о трудовой деятельности
В данном пункте указываются сведения о трудовой деятельности учредителя – физического лица, а также членстве в органе управления, в том числе с даты окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого учредителем – физическим лицом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

7. Тұрғылықты жері және заңды мекенжайы _________________________
____________________________________________________________________
8. Телефон нөмірі (қаланың коды, жұмыс және үй)____________________
____________________________________________________________________
9. Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы),
балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі,
әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны мен лауазымы
1
2
3
4
5
10. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Бұл тармақта құрылтайшы – жеке тұлғаның еңбек қызметі, сондай-ақ оның басқару органына мүше болуы туралы, оның ішінде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап, сондай-ақ құрылтайшы - жеке тұлға еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең туралы мәліметтер көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болған жағдайда, ұйымының тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6

11. Сведения о юридических лицах, по отношению к которым учредитель – физическое лицо является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе
Наименование и место нахождения юридического лица
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих учредителю – физическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении учредителя – физического лица, а также количества акций (долей), в результате владения которыми учредитель – физическое лицо в совокупности с иными лицами является крупным участником.

11. Оларға қатысты құрылтайшы – жеке тұлға ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда құрылтайшы – жеке тұлғаның сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ иелену нәтижесінде құрылтайшы – жеке тұлға өзге тұлғалармен бірлесіп ірі қатысушы болып табылатын акциялар (үлестер) санын есептегендегі үлесті көрсету қажет.

12. Сведения о том, являлся ли учредитель – физическое лицо ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, руководителем или заместителем руководителя филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, крупным участником – физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского, страхового холдинга) – юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан к категории неплатежеспособных банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, о консервации страховой (перестраховочной) организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, повлекших их ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительном прекращении деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан
___________________________________________________________________________________
(да (нет),
указать ___________________________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)
13. Сведения о том, являлся ли учредитель – физическое лицо ранее руководителем, членом
органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером
финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) – физическим лицом,
руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа,
главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица – эмитента,
допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным
бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого
по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым
был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения,
либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам
составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный
законом о республиканском бюджете на дату выплаты _________________________________________
(да (нет),
указать ___________________________________________________________________________________
наименование организации, должность, период работы)

12. Құрылтайшы – жеке тұлғаның бұрын уәкілетті орган банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын төлемге қабілетсіз банктер, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары санатына жатқызу, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға әкеп соқтырған қаржы ұйымын, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын лицензиядан айыру туралы шешімді қабылдағанға не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану не туралы сот шешімі күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде не соттың Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату туралы шешімі заңды күшіне енгенге дейін басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент- сақтандыру брокері филиалының басшысы немесе басшысының орынбасары, жеке тұлға - ірі қатысушы, қаржы ұйымы заңды тұлғаның заңды тұлға - ірі қатысушының (банктік, сақтандыру холдингінің) басшысы болғаны туралы
мәліметтер ___________________________________________________________
(иә (жоқ),
____________________________________________________________________.
ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетілсін)
13. Құрылтайшы – жеке тұлғаның бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қатарынан төрт және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын заңды тұлға – эмитенттің ірі қатысушысының (ірі акционерінің) жеке тұлға – ірі қатысушысы (ірі акционері), басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғаны
туралы мәліметтер _________________________________
(иә (жоқ), ұйымның
____________________________________________________________________
атауы, лауазымы, жұмыс істеу кезеңі көрсетілсін)

14. Привлекался ли учредитель – физическое лицо к дисциплинарной ответственности за совершение
коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты обращения в уполномоченный орган с
заявлением о выдаче разрешения на открытие банка ____________________________________________
(да (нет),
____________________________________________________________________
краткое описание правонарушения, реквизиты акта о
____________________________________________________________________
наложении дисциплинарного взыскания
____________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)
15. К сведениям прилагаются:
копия документа, удостоверяющего личность учредителя – физического лица (для иностранцев, лиц без гражданства);
документ, подтверждающий сведения об отсутствии у учредителя – физического лица неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания – для лиц без гражданства) либо страны, где учредитель – физическое лицо постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в представляемом документе указан иной срок его действия). Если законодательством страны, государственный орган которой уполномочен подтверждать сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления, не предусмотрена выдача подтверждающих документов лицам, в отношении которых запрашиваются указанные сведения, то соответствующее подтверждение направляется письмом государственного органа страны гражданства (для иностранцев) или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) в адрес уполномоченного органа.
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________________________________________________
(заполняется учредителем – физическим лицом собственноручно печатными буквами)
Подпись ______________________
Дата _________________________
Приложение 2 к стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на открытие банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан"
Форма
Сведения об учредителе – юридическом лице
с долей в уставном капитале банка менее 10 (десяти) процентов
________________________________________________________________________
(наименование банка)
на "___" ___________________ 20___ года

14. Құрылтайшы – жеке тұлға бұрын уәкілетті органға банк ашуға рұқсат беру туралы өтініш берген күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________
жауапкершілікке тартылу негіздерін көрсете отырып,
____________________________________________________________________
тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
15. Мәліметтерге:
құрылтайшы – жеке тұлғаның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі
(азаматтығы жоқ шетелдіктер үшін);
азаматтығы бар елдің (олар тұрақты тұратын елдің – азаматтығы жоқ адамдар үшін) не құрылтайшы – жеке тұлға соңғы 15 (он бес) жыл бойы тұрақты тұрған елдің мемлекеттік органы берген, құрылтайшы – жеке тұлғада азаматтығы бар елдегі (шетелдіктер үшін) немесе тұрақты тұратын елдегі (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын құжат қоса беріледі. Көрсетілген құжатты беру күні өтінішті берген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылатын құжатта оның өзге қолданылу мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Егер мемлекеттік органы қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылықтың жоқ екендігі туралы мәліметтерді растауға уәкілетті елдің заңнамасында оларға қатысты көрсетілген мәліметтер сұратылатын адамдарға растайтын құжаттар беру көзделмесе, онда азаматтығы бар елдің (шетелдіктер үшін) немесе тұрақты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органы тиісті растауды уәкілетті органның атына хат арқылы жібереді.
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық болып табылатынын растаймын, сондай-ақ мінсіз іскерлік беделімнің болуын растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
____________________________________________________________________
(құрылтайшы – жеке тұлға өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы ______________________
Күні ______________________
"Банкті, Қазақстан
Республикасының
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Банктің жарғылық капиталындағы үлесі 10 (он) пайыздан аз құрылтайшы – заңды тұлға туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(банктің атауы)
20___ жылғы "___" ___________________

1. Учредитель___________________________________________________
(наименование)
2. Место нахождения и фактический адрес___________________________
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, улица, номер телефона)
3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации)_________
________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
4. Бизнес-идентификационный номер (при наличии) __________________
_________________________________________________________________
5. Вид деятельности______________________________________________
_________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
6. Резидент или нерезидент Республики Казахстан ____________________
7. Сведения о юридических лицах, по отношению к которым учредитель –
юридическое лицо является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе
Наименование и место нахождения юридического лица
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих учредителю – юридическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении учредителя – юридического лица, а также количества акций (долей), в результате владения которыми учредитель – юридическое лицо в совокупности с иными лицами является крупным участником.
8. Возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у учредителя -
юридического лица крупные финансовые проблемы, в том числе банкротство, консервация,
санация_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)

1. Құрылтайшы
____________________________________________________________________
(атауы)
2. Орналасқан жері және нақты мекенжайы__________________________
____________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)
3. Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер ____________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
4. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса)___________________________
____________________________________________________________________
5. Қызмет түрі___________________________________________________
____________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлері көрсетіледі)
6. Қазақстан Республикасының резиденті немесе бейрезиденті _________
7. Оларға қатысты құрылтайшы – заңды тұлға ірі акционер болып табылатын
не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда құрылтайшы – заңды тұлғаның сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ иелену нәтижесінде құрылтайшы – заңды тұлға өзге тұлғалармен бірлесіп ірі қатысушы болып табылатын акциялар (үлестер) санын есептегендегі үлесті көрсету қажет.
8. Соңғы күнтізбелік 3 (үш) жылда құрылтайшы - заңды тұлғада ірі қаржылық
проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру болды ма _____
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)

9. Первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично
осуществляющее функции исполнительного органа) _______________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения _______________________________________________________
Место рождения ______________________________________________________
Гражданство _________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность ____________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (при наличии) ________________
Место жительства и юридический адрес__________________________________ ____________________________________________________________________
Образование
Наименование учебного заведения
Год поступления – год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
Сведения о трудовой деятельности
В данном абзаце указываются сведения о всей трудовой деятельности (также членстве в органе управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6
Сведения об участии в уставном капитале или владении акциями юридических лиц
№
Наименование и место нахождения юридического лица
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих первому руководителю исполнительного органа (лицу, единолично осуществляющему функции исполнительного органа), органа управления (в случае его создания) учредителя – юридического лица, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
Сведения о том, являлся ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) учредителя – юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником – физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского, страхового холдинга) – юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
_____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование
___________________________________________________________________________________________________
организации, должность, период работы)
Сведения о том, являлся ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции
исполнительного органа) учредителя – юридического лица ранее руководителем, членом органа управления, руководителем,
членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером)
– физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа,
главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица – эмитента, допустившего дефолт
по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных
периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам,
по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта
по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую
месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
__________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
Привлекался ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа)
учредителя – юридического лица в качестве ответчика в судебных разбирательствах
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование организации, ответчика в судебном
____________________________________________________________________
разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)
Привлекался ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа)
учредителя – юридического лица к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет
до даты обращения в уполномоченный орган учредителя – юридического лица с заявлением о выдаче разрешения на открытие банка
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения реквизиты акта о наложении
____________________________________________________________________
дисциплинарного взыскания с указанием оснований привлечения
____________________________________________________________________
к ответственности)

9. Атқарушы органның бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жалғыз
жүзеге асыратын тұлға)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған күні ____________________________________________________
Туған жері ___________________________________________________
____________________________________________________________________
Азаматтығы __________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ___________________
____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса) ____________________________
Тұрғылықты жері және заңды мекенжайы _________________________
____________________________________________________________________
Телефон нөмірі (қала коды, жұмыс және үй) _______________________
____________________________________________________________________
Білімі:
Оқу орнының атауы
Қабылданған жылы – аяқтаған жылы
Мамандығы
Білім туралы дипломның деректемелері (күні және нөмірі бар болса)
1
2
3
4
5
Жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны мен лауазымы
1
2
3
4
5
Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы тармақта бүкіл еңбек қызметі (сондай-ақ басқару органына мүше болуы), оның ішінде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметі туралы мәліметтер, сондай-ақ еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (қаржы ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын болса, қаржы ұйымының тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6
Жарғылық капиталға немесе заңды тұлғалардың акцияларын иеленуге қатысуы туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысына (атқарушы органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлғаға) тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы
органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлғаның) бұрын қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі –
уәкілетті орган) банкті төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызу, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып
алу, таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға әкеп
соқтырған қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешімді қабылдағанға не қаржы
ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында
белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімі күшіне енгенге дейін 1
(бір) жылдан аспайтын кезеңде басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы
органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі
қатысушы, қаржы ұйымы заңды тұлғаның заңды тұлға – ірі қатысушының (банктік,
сақтандыру холдингінің) басшысы болғаны туралы
мәліметтер___________________________________
(иә (жоқ), ұйымның
____________________________________________________________________
атауы, лауазымы, жұмыс істеу кезеңі көрсетілсін)
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы
органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлғаның) бұрын қаржы ұйымының
басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас
бухгалтері, қатарынан төрт және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық
бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не
дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық
сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және
(немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар
бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет
туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып
түсетін соманы құрайтын заңды тұлға – эмитенттің ірі қатысушысының (ірі
акционерінің) жеке тұлға – ірі қатысушысы (ірі акционері), басқару органының
басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғаны
туралы мәліметтер ______________________________
(иә (жоқ), ұйымның
____________________________________________________________________
атауы, лауазымы, жұмыс істеу кезеңі көрсетіледі)
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы
органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлға) сот отырысында жауапкер
ретінде тартылды ма __________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, күні, сот отырысында қаралатын мәселе,
____________________________________________________________________
жауапкер және сот шешімі көрсетіледі)
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы
органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлға) құрылтайшы - заңды
тұлғаның уәкілетті органына банк ашуға рұқсат беру туралы өтініш берген күнге дейін
3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік
жауапкершілікке тартылды ма _______________________
____________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________
жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып тәртіптік жаза қолдану
____________________________________________________________________
туралы актінің деректемелері

10. К сведениям прилагаются:
копия учредительных документов учредителя – юридического лица, в случае отсутствия их на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности или возможности получения их услугодателем через портал;
информация, подтверждающая выполнение требований, установленных пунктом 4 статьи 19 Закона о банках;
финансовая отчетность за последние 2 (два) завершенных финансовых года (включая консолидированную при наличии), заверенная аудиторской организацией.
копия документа, удостоверяющего личность физического лица (для иностранцев, лиц без гражданства);
документ, подтверждающий сведения об отсутствии у первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) и органа управления (в случае его создания) неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания – для лиц без гражданства) либо страны, где учредитель – физическое лицо постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в представляемом документе указан иной срок его действия). Если законодательством страны, государственный орган которой уполномочен подтверждать сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления, не предусмотрена выдача подтверждающих документов лицам, в отношении которых запрашиваются указанные сведения, то соответствующее подтверждение направляется письмом государственного органа страны гражданства (для иностранцев) или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) в адрес уполномоченного органа.
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" _____________ 20___ года
Подпись первого руководителя исполнительного органа
(лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа)
учредителя – юридического лица
____________________________________________
Приложение 3 к стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на открытие банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан"
Требования к содержанию бизнес-плана
1. Бизнес-план вновь создаваемого банка, не ограничиваясь нижеследующим, содержит следующую информацию:
раскрытие подробной структуры открываемого банка, финансовых перспектив (бюджет, расчетный баланс, счет прибылей и убытков за первые 3 (три) финансовых (операционных) года, план маркетинга (формирования клиентуры банка), а также информацию по организации управления рисками;
описание целей и задач открываемого банка и виды планируемых к предоставлению услуг;
анализ деятельности открываемого банка (анализ внешней и внутренней среды);
стратегия деятельности, развития, направлений и масштабы деятельности открываемого банка на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет;
детализированный годовой финансовый план на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет (расчет основных финансовых показателей, бюджет, бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, источники и объемы финансирования бизнес-плана);
план управления рисками (описание рисков, связанных с осуществлением банковской деятельности, и способы управления ими на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет;
план привлечения трудовых ресурсов на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет;
анализ финансовых последствий приобретения статуса крупного участника банка или статуса банковского холдинга, включая предполагаемый расчетный баланс учредителя – юридического лица и банка после приобретения, планы и предложения учредителя, если таковые имеются, по продаже активов банка, реорганизации или внесению значительных изменений в деятельность или управление банком, включая план мероприятий и организационную структуру;
предполагаемый расчет пруденциальных нормативов банковского конгломерата в случае, если приобретение услугополучателем статуса банковского холдинга приведет к формированию банковского конгломерата;
подробная организационная структура вновь создаваемого банка.

10. Мәліметтерге:
қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында болмаған немесе оларды көрсетілетін қызметті берушінің порталы арқылы алуға мүмкіндік болмаған жағдайда, құрылтайшы – заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері;
Банктер туралы заңның 1-бабының 4-тармағында белгіленген талаптардың орындалуын растайтын ақпарат;
аудиторлық ұйым растаған соңғы 2 (екі) аяқталған қаржы жылы үшін қаржылық есептілік (бар болса шоғырландырылған есептілікті қоса);
құрылтайшы – жеке тұлғаның (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар үшін) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмелері;
құрылтайшы – жеке тұлғада азаматтығы бар елде (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын, олардың азаматтығы бар елдің (олар тұрғылықты тұратын елдің – азаматтығы жоқ адамдар үшін) не құрылтайшы – жеке тұлға соңғы 15 (он бес) жыл бойы тұрғылықты тұрған елдің мемлекеттік органы берген құжат қоса беріледі. Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылған құжатта оның қолданылуының өзге мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Егер мемлекеттік органы қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екені туралы мәліметтерді растауға уәкілетті елдің заңнамасында олар туралы көрсетілген мәліметтер сұратылатын тұлғаларға растайтын құжаттар беру көзделмесе, онда тиісті растау азаматтығы бар елдің (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) уәкілетті органының хатымен уәкілетті органның атына жіберіледі.
Дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20___ жылғы "___" _____________
Құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының бірінші басшысының
(атқарушы органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлғаның) қолы
____________________________________________
"Банкті, Қазақстан
Республикасының
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Бизнес-жоспардың мазмұнына қойылатын талаптар
1. Жаңадан құрылатын банктің бизнес-жоспары, төмендегілермен шектелмей, мынадай ақпаратты қамтиды:
ашылатын банктің толық құрылымы, қаржылық перспективалары (алғашқы 3 (үш) қаржы (операциялық) жылына арналған бюджеті, есеп айырысу балансы, пайда мен зиянының шоты, маркетингтік жоспары (банктің клиенттерін қалыптастыру), сондай-ақ тәуекелдерді басқаруды ұйымдастыру жөніндегі ақпарат;
ашылатын банктің мақсаттары мен міндеттерінің сипаты және көрсетуге жоспарланатын қызмет түрлері;
ашылатын банк қызметіне талдау (сыртқы және ішкі ортаға талдау);
ашылатын банктің алдағы 5 (бес) қаржы (операциялық) жылына арналған қызметінің, даму стратегиясы, қызметінің бағыттары мен көлемі;
алдағы 5 (бес) қаржы (операциялық) жылына арналған толық жылдық қаржы жоспары (негізгі қаржылық көрсеткіштердің есебі, бюджет, бухгалтерлік баланс, пайда және зиян туралы есеп, бизнес-жоспарды қаржыландыру көздері мен көлемі);
тәуекелдерді басқару жоспары (алдағы 5 (бес) қаржы (операциялық) жылына арналған банк қызметін жүзеге асырумен байланысты тәуекелдердің сипаты және оларды басқару тәсілдері);
алдағы 5 (бес) қаржы (операциялық) жылына арналған еңбек ресурстарын тарту жоспары;
құрылтайшы – заңды тұлғаның және банктің мәртебені алғаннан кейінгі болжалды есеп айырысу балансын қоса алғанда, банктің ірі қатысушысы мәртебесін немесе банк холдингі мәртебесін иеленудің қаржылық салдарының талдауы, егер бар болса, іс-шаралар жоспарын және ұйымдық құрылымын қоса алғанда, құрылтайшының банктің активтерін сату, қайта ұйымдастыру немесе банктің қызметіне немесе басқаруға айтарлықтай өзгерістер енгізу жөніндегі жоспарлары және ұсыныстары;
егер көрсетілетін қызметті алушының банк холдингі мәртебесін иеленуі банк конгломератының қалыптасуына әкелген жағдайда, банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің болжамды есебі;
жаңадан құрылатын банктің толық ұйымдық құрылымы.

2. Бизнес-план открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, не ограничиваясь нижеследующим, содержат следующую информацию:
раскрытие подробной структуры открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (бюджет, расчетный отчет об активах и обязательствах, счет доходов и расходов за первые 3 (три) финансовых (операционных) года, план маркетинга (формирования клиентуры филиала банка-нерезидента Республики Казахстан);
описание целей и задач открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и виды планируемых к предоставлению услуг;
анализ деятельности открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (анализ внешней и внутренней среды);
стратегия деятельности, развития, направления и масштабы деятельности открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет;
информация по организации управления рисками (план управления рисками (описание рисков, связанных с осуществлением банковской деятельности, и способы управления ими на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет);
план привлечения трудовых ресурсов на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет.
Приложение 4 к стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на открытие банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан"
Форма
Сведения о банке-нерезиденте Республики Казахстан
_____________________________________________________________________________
(наименование банка-нерезидента Республики Казахстан)
на "___" _____________________ 20___ года
1. Место нахождения и фактический адрес___________________________
_______________________________________________________________
(почтовый индекс, страна, область, город, улица, номер телефона)
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) в стране государства,
резидентом которого является банк-нерезидент Республики Казахстан
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3. Бизнес-идентификационный номер или иной уникальный номер, формируемый
для юридического лица в стране государства, резидентом которого является банк-нерезидент
Республики Казахстан (при наличии)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Лицензия на право осуществления _____________________________________
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)

2. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының бизнес-жоспары, төмендегілермен шектелмей, мынадай ақпаратты қамтиды:
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының толық құрылымы, қаржылық перспективалары (алғашқы 3 (үш) қаржы (операциялық) жылына арналған бюджеті, есеп айырысу балансы, пайда мен зиянының шоты, маркетингтік жоспары (Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының клиенттерін қалыптастыру);
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының мақсаттары мен міндеттерінің сипаты және көрсетуге жоспарланатын қызмет түрлері;
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының қызметін талдау (сыртқы және ішкі ортаға талдау);
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының алдағы 5 (бес) қаржы (операциялық) жылына арналған қызметінің, даму стратегиясы, қызметінің бағыттары мен көлемі;
тәуекелдерді басқару жоспары (алдағы 5 (бес) қаржы (операциялық) жылына арналған банк қызметін жүзеге асырумен байланысты тәуекелдердің сипаты және оларды басқару тәсілдері);
алдағы 5 (бес) қаржы (операциялық) жылына арналған еңбек ресурстарын тарту жоспары.
"Банкті, Қазақстан
Республикасының
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі туралы
__________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атауы)
20___ жылғы "___" _____________________ мәліметтер
1. Тұрғылықты жері және нақты мекенжайы_________________________
_______________________________________________________________
(пошталық индексі, ел, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)
2. Резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі болып табылатын
мемлекеттің елінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер
_________________________________________________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берді)
3. Резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі болып табылатын
мемлекеттің елінде заңды тұлға үшін қалыптастырылатын бизнес-сәйкестендіру нөмірі
немесе өзге бірегей нөмір (бар болса) ___________________________________
____________________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
_______________________________________ жүзеге асыру құқығына лицензия
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, кім берді)

5. Виды деятельности _________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности в соответствии с лицензией)
6. Долгосрочный кредитный рейтинг банка-нерезидента Республики Казахстан по
международной шкале на день представления заявления _____________________
______________________________________________________________________
(долгосрочный кредитный рейтинг, кем присвоен)
7. Возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у банка-нерезидента
Республики Казахстан крупные финансовые проблемы, в том числе банкротство,
консервация, санация ________________________________________________
____________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)
8. Сведения об акционерах банка-нерезидента Республики Казахстан, владеющих
10 (десятью) и более процентами акций банка-нерезидента Республики Казахстан:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, дата, место рождения,
гражданство, данные документа, удостоверяющего личность физического лица,
индивидуальный идентификационный номер или иной уникальный номер, формируемый
для физического лица в стране государства, резидентом которого оно является (при наличии),
наименование юридического лица, местонахождения и фактический адрес, сведения
о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с указанием наименования
документа, номера и даты выдачи, кем выдан, бизнес-идентификационный номер
или иной уникальный номер, формируемый для юридического лица в стране государства,
резидентом которого оно является (при наличии), виды деятельности юридического лица)
9. Сведения о руководителе исполнительного органа (лице, единолично осуществляющем
функции исполнительного органа) банка-нерезидента Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1) дата рождения________________________________________________________
2) место рождения ______________________________________________________
3) гражданство _________________________________________________________

5. Қызметтің түрлері ____________________________________________
____________________________________________________________________
(лицензияға сәйкес қызметтің негізгі түрлерін көрсету)
6. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің өтініш берген күні халықаралық
шкала бойынша ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі ______________
____________________________________________________________________
(ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг, кім тағайындады)
7. Соңғы 3 (үш) күнтізбелік жылдың ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-
банкінде ірі қаржылық проблемалар, оның ішінде банкроттық, консервация, санация
туындады ма______________________________________________________________
____________________________________________________________________
(олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)
8. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі акцияларының 10 (он) және одан көп
пайызына иелік ететін Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің акционерлері
туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), туған дата, жері, азаматтығы, жеке
тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, резиденті жеке тұлға болып
табылатын мемлекеттің елінде жеке тұлға үшін қалыптастырылатын жеке
сәйкестендіру нөмірі немесе өзге бірегей нөмір (бар болса), заңды тұлғаның атауы,
орналасқан жері және нақты мекенжайы, құжаттың атауын, нөмірін және берілген
күнін, кім бергенін көрсете отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы мәліметтер, резиденті заңды тұлға болып табылатын мемлекеттің елінде заңды
тұлға үшін қалыптастырылатын бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе өзге бірегей нөмір
(бар болса), заңды тұлғаның қызметінің түрлері)
9. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органының басшысы
(атқарушы органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлға) туралы
мәліметтер _____________ _______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))
1) туған күні____________________________________________________
2) туған жері ____________________________________________________
3) азаматтығы __________________________________________________

4) данные документа, удостоверяющего личность ___________________________
_______________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер или иной уникальный номер,
формируемый для физического лица в стране государства, резидентом которого
является физическое лицо (при наличии) ______________)____________________
10. Сведения о руководителе органа управления банка-нерезидента Республики Казахстан
______________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1) дата рождения_____________________________________________________
2) место рождения ___________________________________________________
3) гражданство ______________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность _________________________
____________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер или иной уникальный номер,
формируемый для физического лица в стране государства, резидентом которого
является физическое лицо (при наличии) ________________________________
11. К сведениям прилагается финансовая отчетность за последние 2 (два) завершенных
финансовых года (включая консолидированную при наличии), заверенная аудиторской организацией.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа
(лице, единолично осуществляющем функции исполнительного органа) банка- нерезидента
Республики Казахстан либо лица, исполняющего его обязанности
(с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________
_______________
(подпись) (дата)
Приложение 4 к Правилам
выдачи разрешения на открытие банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан и
основаниям отказа в выдаче
разрешения на открытие банка
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение на открытие банка, филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан (выбрать нужное)
№ ______ от " " ____________ __ года
Настоящее разрешение выдано на открытие _______________________
___________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
Разрешение на открытие ____________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
имеет юридическую силу до принятия уполномоченным органом по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о выдаче
________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
лицензии на проведение банковских операций.
Председатель (заместитель Председателя) ________________________ __________________
(подпись или электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
Приложение 2
к постановлению
Приложение 2 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от "30" марта 2020 года № 36
Правила лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан

4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ___________________
____________________________________________________________________
5) резиденті жеке тұлға болып табылатын мемлекеттің елінде жеке тұлға үшін
қалыптастырылатын жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге бірегей нөмір
(бар болса) ______________________
10. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің басқару органының басшысы
туралы мәліметтер ___________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса))
1) туған күні____________________________________________________
2) туған жері ___________________________________________________
3) азаматтығы __________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ___________________
____________________________________________________________________
5) резиденті жеке тұлға болып табылатын мемлекеттің елінде жеке тұлға үшін
қалыптастырылатын жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге бірегей нөмір
(бар болса) __________________________________________________________
11. Мәліметтерге аудиторлық ұйым растаған соңғы 2 (екі) аяқталған қаржы жылы үшін
қаржылық есептілік (бар болса шоғырландырылған есептілікті қоса) қоса беріледі.
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органы басшысының
(атқарушы органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлға) не оның міндетін
атқарушының (растайтын құжаттармен қоса) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_____________________________________________       _______________
(қолы)                               (күні)
Банкті, Қазақстан
Республикасының
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру қағидалары
мен оған рұқсат беруден
бас тарту негіздеріне
4-қосымша
Нысан
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген бланкінде басып шығарылады)
Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын (қажетін таңдау) ашуға арналған
__ жылғы " " ____________                   ______ рұқсат
Осы рұқсат _____________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының атауы)
________________________________________________________ ашуға берілді.
____________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының атауы)
ашуға берілген рұқсаттың қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және
қадағалау жөніндегі уәкілетті орган _________________________
____________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының атауы)
банк операцияларын жүргізуге лицензия беру туралы шешім қабылдағанға дейін заңды
күші бар.
Төраға (Төрағаның орынбасары) ________________________ __________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (инициалы, тегі)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы "30" наурыздағы
№ 36 қаулысына
2-қосымша
Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок лицензирования уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган, услугодатель) банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, исламских банков, филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан (далее – услугополучатель) на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан и на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан.
2. В Правилах используются понятия, применяемые в значениях, указанных в Законе о банках, Законе о государственных услугах, Законе о разрешениях и уведомлениях, Законе Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и в Законе Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
3. Документы предоставляются на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги "Выдача лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан", оснований для отказа в оказании государственной услуги, основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги и срок оказания государственной услуги приведены в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан" согласно приложению 1 к Правилам.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги "Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан", оснований для отказа в оказании государственной услуги, основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги и срок оказания государственной услуги приведены в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан" согласно приложению 2 к Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Банктер туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң), "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган, көрсетілетін қызметті беруші) банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда Банктер туралы заңда, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда, Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңда, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында және "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңында көрсетілген мағынада қолданылатын ұғымдар пайдаланылады.
3. Құжаттар қағаз тасымалдағышпен не "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себептері, көрсету процесін, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын "Банктерге, Қазақстан Республикасы бейрезидент- банктерінің филиалдарына банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Банктерге, Қазақстан Республикасы бейрезидент- банктерінің филиалдарына банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себептері, көрсету процесін, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын "Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы "жеке кабинетке" жіберген кезде нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметтің көрсетілу сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызметтердің көрсетілуін мониторингтеу ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.

4. Документы, предоставляемые на бумажном носителе, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными и прошитыми с указанием количества прошитых листов на ярлыке, наклеенном на обороте последнего листа на узел прошивки.
Копии документов заверяются подписью руководителя исполнительного органа банка, руководителя филиала банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица, исполняющего его обязанности (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей), с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) с указанием на верность копии.
Документы, выданные органом финансового надзора, компетентными органами или должностными лицами иностранных государств, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан (за исключением документов, удостоверяющих личность физического лица – нерезидента Республики Казахстан).
Документы, представляемые на иностранном языке, переводятся на казахский и русский языки и подлежат нотариальному засвидетельствованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о нотариате.
5. Уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" сведения, указанные в документах о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – резидента Республики Казахстан.
6. Оплата лицензионного сбора осуществляется услугополучателем в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
Глава 2. Порядок лицензирования банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, осуществляемых банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан
7. Для получения лицензии на проведение дополнительных видов банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан при выполнении требований пункта 3 статьи 26 Закона о банках подают в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, по форме согласно приложению 3 к Правилам.

4. Қағаз тасымалдағышпен ұсынылатын, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп және соңғы парақтың сыртында тігіс түйініне желімделген жапсырма қағазда саны көрсетіле отырып тігілген күйінде ұсынылады.
Құжаттардың көшірмелері банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының атқарушы органы басшысының не оның міндетін атқарушы адамның (міндетін атқаруды жүктеу туралы растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) көрсетіліп қолымен, көшірмелердің дұрыстығы көрсетіле отырып расталады.
Шет мемлекеттердің қаржылық қадағалау органдары, құзыретті органдары немесе лауазымды тұлғалары берген құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес заңдастырылуға не апостильдеуге жатады (Қазақстан Республикасының бейрезидент-жеке тұлғасының жеке басын куәландыратын құжаттарды қоспағанда).
Шет тілде ұсынылатын құжаттар қазақ және орыс тілдеріне аударылады және Қазақстан Республикасының нотариат туралы заңнамасына сәйкес нотариат куәландыруға тиіс.
5. Уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттарда көрсетілген мәліметтерді алады.
6. Лицензиялық алым төлемін көрсетілетін қызметті алушы екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырады.
2-тарау. Банктер, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды лицензиялау тәртібі
7. Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операциялардың қосымша түрлерін жүргізуге лицензия алу үшін банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы Банктер туралы заңның 26-бабы 3-тармағының талаптарын орындау кезінде уәкілетті органға қағаз тасымалдағышпен не электрондық түрде портал арқылы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш береді.

Для получения лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк и (или) для получения лицензии на проведение дополнительных видов банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан, исламский банк, филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан при выполнении требований пункта 3 статьи 26 Закона о банках подают в уполномоченный орган на бумажном носителе либо в электронном виде через портал заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан по форме согласно приложению 4 к Правилам.
8. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение). При поступлении заявления услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем регистрации заявления о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов ответственное подразделение в течение 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем получения документов услугополучателя, готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций.
9. После установления факта полноты представленных документов ответственное подразделение в течение срока оказания государственной услуги рассматривает документы на предмет их соответствия требованиям банковского законодательства Республики Казахстан, готовит и направляет на рассмотрение уполномоченного лица услугодателя проект приказа о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, либо мотивированного отказа в выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан. Уполномоченное лицо услугодателя подписывает проект приказа о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 приложения 1 к Правилам и пунктом 9 приложения 2 к Правилам.
Работник ответственного подразделения в течение 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем принятия уполномоченным лицом услугодателя соответствующего решения (в пределах срока оказания государственной услуги), через канцелярию услугодателя направляет услугополучателю уведомление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций с приложением лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций.
На портале уведомление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций с приложением электронной копии лицензии либо мотивированный отказ в выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

Банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде ислам банктері жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін және (немесе) ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларының және өзге де операциялардың қосымша түрлерін жүргізуге лицензия алу үшін ислам банкі, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалы Банктер туралы заңның 26-бабы 3-тармағының талаптарын орындау кезінде уәкілетті органға қағаз тасымалдағышпен не портал арқылы электрондық түрде Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтінішті береді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты бөлімшеге (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындау үшін жіберуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері келіп түскен жағдайда өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтінішті тіркеу күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толық болуын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімше көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және жібереді.
9. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі анықталғаннан кейін жауапты бөлімше мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі ішінде құжаттарды Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына олардың сәйкес келу тұрғысынан қарайды, банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы бұйрықтың не банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беруден дәлелді бас тартудың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қарауына жібереді. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағында және Қағидаларға 2-қосымшаның 9-тармағында көзделген негіздер бойынша банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы бұйрықтың жобасына не банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беруден дәлелді бас тартуға қол қояды.
Жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы тиісті шешім қабылдаған күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті алушыға банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияны қоса берумен банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы хабарламаны не банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беруден дәлелді бас тартуды жібереді.
Порталда лицензияның электрондық көшірмесін қоса берумен банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы хабарлама не банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беруден дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

10. В случае несоответствия документов, представленных услугополучателем для получения лицензии на проведение дополнительных видов банковских операций, требованиям Закона о банках и Правил, за исключением оснований отказа в выдаче лицензии на проведение банковских или иных операций, предусмотренных статьей 27 Закона о банках, уполномоченный орган в течение срока их рассмотрения, указанного в пункте 5 статьи 26 Закона о банках, направляет услугополучателю письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
11. Уполномоченный орган выдает банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан лицензию на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, по форме согласно приложению 5 к Правилам.
Уполномоченный орган выдает банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан лицензию на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, и осуществление деятельности на рынке ценных бумаг по форме согласно приложению 6 к Правилам.
12. Уполномоченный орган выдает исламскому банку, филиалу исламского банка-нерезидента Республики Казахстан лицензию на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан по форме согласно приложению 7 к Правилам.
Уполномоченный орган выдает исламскому банку, филиалу исламского банка-нерезидента Республики Казахстан лицензию на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан, и осуществление деятельности на рынке ценных бумаг по форме согласно приложению 8 к Правилам.
13. В случае принятия уполномоченным органом решения о выдаче банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан лицензии на проведение дополнительных видов банковских и иных операций банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан выдается новая лицензия с включением в нее дополнительных видов банковских и иных операций. Ранее выданные лицензии банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан подлежат возврату в уполномоченный орган в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения новой лицензии на проведение банковских и иных операций.
Глава 3. Порядок переоформления, выдачи дубликата, приостановления либо прекращения действия лицензии банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на проведение всех или отдельных банковских и (или) иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан

10. Көрсетілетін қызметті алушы банк операцияларының қосымша түрлерін жүргізуге лицензия алу үшін ұсынған құжаттар Банктер туралы заңның және Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда Банктер туралы заңның 27-бабында көзделген банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беруден бас тартудың негіздерін қоспағанда, уәкілетті орган Банктер туралы заңның 26-бабының 5-тармағында көрсетілген оларды қарау мерзімі ішінде көрсетілетін қызметті алушыға оларды жою және Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкес келетін пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулері бар хатты жібереді.
11. Уәкілетті орган банкке, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге операцияларды жүргізуге лицензия береді.
Уәкілетті орган банкке, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге операцияларды жүргізуге және бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға лицензия береді.
12. Уәкілетті орган ислам банкіне, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалына Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия береді.
Уәкілетті орган ислам банкіне, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалына Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге және бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға лицензия береді.
13. Уәкілетті орган банкке, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына банк операцияларының және өзге де операциялардың қосымша түрлерін жүргізуге лицензия беру туралы шешім қабылдаған жағдайда банкке, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына лицензияға банк операцияларының және өзге де операциялардың қосымша түрлерін қоса отырып, жаңа лицензия беріледі. Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының бұрын берілген лицензиялары банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге жаңа лицензия алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға қайтарылуы тиіс.
3-тарау. Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге арналған лицензиясын қайта ресімдеу, телнұсқасын беру, оның қолданылуын тоқтата тұру не тоқтату тәртібі

14. Переоформление лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, производится по основаниям и в порядке, установленным Законом о разрешениях и уведомлениях, в том числе в случаях:
1) реорганизации услугополучателя в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона о разрешениях и уведомлениях;
2) изменения наименования услугополучателя;
3) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
15. При переоформлении лицензии банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан обращаются в уполномоченный орган с заявлением о переоформлении лицензии по форме согласно приложению 9 к Правилам на бумажном носителе через канцелярию услугодателя либо в электронном виде через портал.
При переоформлении лицензии исламский банк, филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан обращаются в уполномоченный орган с заявлением о переоформлении лицензии (для исламского банка, филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) по форме согласно приложению 10 к Правилам на бумажном носителе через канцелярию услугодателя либо в электронном виде посредством портала.
16. Работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления о переоформлении лицензии осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в ответственное подразделение. При поступлении заявления услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации заявления о переоформлении лицензии, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов ответственное подразделение в течение 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем получения документов услугополучателя, готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления о переоформлении лицензии.
17. После установления факта полноты представленных документов ответственное подразделение в течение срока оказания государственной услуги рассматривает документы на предмет их соответствия требованиям банковского законодательства Республики Казахстан, готовит и направляет на рассмотрение уполномоченного лица услугодателя проект приказа о переоформлении лицензии либо мотивированного отказа в переоформлении лицензии. Уполномоченное лицо услугодателя подписывает проект приказа о переоформлении лицензии либо мотивированный отказ в переоформлении лицензии.

14. Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияны қайта ресімдеу Рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңда белгіленген негіздер бойынша және тәртіппен, оның ішінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ресімдеу Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 34-бабында айқындалған тәртіппен қайта ұйымдастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының атауы өзгерген;
3) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптар болған жағдайда жүргізіледі.
15. Лицензияны қайта ресімдеу кезінде банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы уәкілетті органға Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны қайта ресімдеу туралы өтінішпен көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы қағаз тасымалдағышпен не портал арқылы электрондық түрде жүгінеді.
Лицензияны қайта ресімдеу кезінде ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы уәкілетті органға Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны қайта ресімдеу туралы өтінішпен (ислам банкі, Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы үшін) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы қағаз тасымалдағышпен не портал арқылы электрондық түрде жүгінеді.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және жауапты бөлімшеге орындау үшін жіберуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері келіп түскен жағдайда өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш тіркелген күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толық болуын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімше көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияны қайта ресімдеу туралы өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды дайындайды және жібереді.
17. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімше мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі ішінде құжаттарды Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың не лицензияны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартудың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қарауына жібереді. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың жобасына не лицензияны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуға қол қояды.

Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем принятия уполномоченным лицом услугодателя соответствующего решения (в пределах срока оказания государственной услуги), через канцелярию услугодателя направляет услугополучателю уведомление о переоформлении лицензии на проведение банковских и иных операций с приложением переоформленной лицензии на проведение банковских и иных операций либо мотивированный отказ в переоформлении лицензии на проведение банковских и иных операций, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 приложения 1 к Правилам и пунктом 9 приложения 2 к Правилам.
На портале уведомление о переоформлении лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, с приложением электронной копии переоформленной лицензии либо мотивированный отказ в переоформлении лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
18. При поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) работник услугодателя, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления на выдачу дубликата лицензии осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в ответственное подразделение.
При поступлении заявления услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем.
Ответственное подразделение в течение 2 (двух) рабочих дней (в пределах срока оказания государственной услуги) рассматривает представленные документы на предмет их соответствия требованиям законодательства Республики Казахстан, готовит проект дубликата лицензии либо отказа, подписывает дубликат лицензии либо отказ у руководителя услугодателя, направляет уведомление о выдаче дубликата лицензии с приложением дубликата лицензии услугополучателю через канцелярию услугодателя.
На портале уведомление о выдаче дубликата лицензии с приложением электронной копии дубликата лицензии либо отказ в выдаче дубликата лицензии услугополучателю направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы тиісті шешім қабылдаған күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті алушыға Қағидаларға 1-қосымшаның 9-тармағында және Қағидаларға 2-қосымшаның 9-тармағында көзделген негіздер бойынша банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге қайта ресімделген лицензияны қоса бере отырып, банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензияны қайта ресімдеу туралы хабарламаны не банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензияны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуды жібереді.
Порталда қайта ресімделген лицензияның электрондық көшірмесін қоса берумен банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияны қайта ресімдеу туралы хабарлама не банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияны қайта ресімдеуден дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
18. Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның телнұсқасын (егер бұрын берілген лицензия қағазда ресімделсе) беруге өтініш келіп түскен кезде көрсетілетін қызметті берушінің хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері лицензияның телнұсқасын беруге өтініш келіп түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және жауапты бөлімшеге орындау үшін жіберуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері келіп түскен жағдайда өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімше 2 (екі) жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі шегінде) ұсынылған құжаттарды олардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындайды, көрсетілетін қызметті беруші басшысының лицензия телнұсқасына не бас тартуға қолын қойдырады, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы лицензияның телнұсқасын қоса берумен лицензияның телнұсқасын беру туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Порталда лицензия телнұсқасының электрондық көшірмесін қоса берумен лицензияның телнұсқасын беру туралы хабарлама не лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

19. Приостановление действия либо лишение банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан лицензии на проведение всех или отдельных банковских операций производится по основаниям, предусмотренным банковским законодательством Республики Казахстан.
20. Решение уполномоченного органа о приостановлении действия либо лишении лицензии на проведение всех или отдельных банковских операций направляется для исполнения банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия указанного решения. Информация о принятом решении размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
21. Банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан, действие лицензий которых приостановлено, ежемесячно не позднее 10 (десятого) числа каждого месяца (до даты возобновления действия лицензии либо окончания срока приостановления действия лицензии) уведомляют уполномоченный орган о мероприятиях, проведенных банком, филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан по устранению выявленных нарушений.
22. При добровольном обращении банка в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии банк на основании решения общего собрания акционеров банка в течение 30 (тридцати) календарных дней после исполнения всех обязательств по всем или отдельным банковским и (или) иным операциям обращается в уполномоченный орган с заявлением о прекращении действия лицензии на проведение всех или отдельных банковских и (или) иных операций по форме согласно приложению 11 к Правилам (далее – заявление о прекращении действия лицензии).
При добровольном обращении филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии на проведение отдельных банковских и (или) иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан на основании решения банка-нерезидента Республики Казахстан в течение 30 (тридцати) календарных дней после исполнения всех обязательств по данным банковским и (или) иным операциям, предусмотренным банковским законодательством Республики Казахстан, обращается в уполномоченный орган с заявлением о прекращении действия лицензии по форме согласно приложению 11 к Правилам.
В случае, предусмотренном пунктом 7 статьи 61-4 Закона о банках, дочерний банк на основании решения общего собрания акционеров в течение 30 (тридцати) календарных дней после подписания договора об одновременной передаче активов и обязательств обращается в уполномоченный орган с заявлением о прекращении действия лицензии на бумажном носителе через канцелярию услугодателя либо в электронном виде через портал.

19. Банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтата тұру не банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын лицензиядан айыру Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
20. Банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтата тұру не лицензиядан айыру туралы уәкілетті органның шешімі аталған шешім қабылданған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде банкке, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына орындалуға жіберіледі. Қабылданған шешім туралы ақпарат уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастырылады.
21. Лицензиялары тоқтатылған банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы ай сайын әрбір айдың 10 (онынан) кешіктірмей (лицензияның қолданысы жаңартылған не лицензияның қолданысын тоқтата тұру мерзімі аяқталған күнге дейін) уәкілетті органды анықталған бұзушылықтарды жою бойынша банк жүргізген іс-шаралар туралы хабарлайды.
22. Банк уәкілетті органға банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлері және (немесе) өзге де операциялар бойынша барлық міндеттемелерді орындағаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде банк акционерлерінің жалпы жиналысының шешімінің негізінде ерікті түрде өтініш жасаған кезде банк операцияларының барлық немесе жекелеген және (немесе) өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтату туралы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтініш) береді.
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы жекелеген банк операцияларын және (немесе) Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтату туралы уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің шешімі негізінде осы банк операциялары және (немесе) Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операциялар бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтінішпен уәкілетті органға жүгінеді.
Банктер туралы заңның 61-4-бабының 7-тармағында көзделген жағдайда, еншілес банк акционерлердің жалпы жиналысы шешімінің негізінде активтер мен міндеттемелерді бірмезгілде беру туралы шартқа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде уәкілетті органға қағаз тасымалдағышпен көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі не портал арқылы электрондық түрде лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтініш жасайды.

23. Информация о добровольном обращении банка в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии на проведение всех или отдельных банковских и (или) иных операций, а также о добровольном обращении филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии на проведение отдельных банковских и (или) иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, публикуется банком, филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан в периодических печатных изданиях на казахском и русском языках, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней до даты подачи заявления в уполномоченный орган.
24. При добровольном обращении банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии, предусмотренном в пункте 22 Правил, банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан представляют подписанное руководителем исполнительного органа банка, руководителем филиала банка-нерезидента либо лицом, исполняющим их обязанности (с представлением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей) заявление о прекращении действия лицензии. К заявлению о прекращении действия лицензии прилагаются следующие документы на бумажном носителе через канцелярию услугодателя либо в электронном виде через портал:
1) решение общего собрания акционеров банка либо решение банка-нерезидента Республики Казахстан о добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии, предусмотренном в пункте 22 Правил;
2) письмо – гарантия банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан об отсутствии обязательств и действующих договоров по всем или отдельным банковским и (или) иным операциям, за исключением случая, предусмотренного пунктом 7 статьи 61-4 Закона о банках, при котором прилагается оригинал договора об одновременной передаче активов и обязательств, заключенного между родительским и дочерним банками;
3) бухгалтерский баланс (для банка), отчет об активах и обязательствах (для филиала банка-нерезидента Республики Казахстан) и пояснительная записка к ним, составленные по состоянию на последний рабочий день, предшествующий дню направления заявления о прекращении действия лицензии. В пояснительной записке раскрывается информация о кредиторах банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (при их наличии) с указанием сумм кредиторской задолженности и оснований ее возникновения;
4) письмо акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о закрытии в системе учета центрального депозитария лицевого счета и всех субсчетов на лицевом счете банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан или информация от акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о присвоении лицевому счету, открытому на имя банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан статуса "потерянный клиент";

23. Банк уәкілетті органға банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлерін және (немесе) өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтату туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының жекелеген банк операцияларын және (немесе) Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтату туралы уәкілетті органға ерікті түрде жүгінуі туралы ерікті түрде өтініш жасағаны туралы банктің ақпаратын уәкілетті органға өтініш берген күнге дейін күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялайды.
24. Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы уәкілетті органға Қағидалардың 22-тармағында көзделген лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған кезде банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының атқарушы органының басшысы не олардың міндеттерін атқарушы адам (міндеттерді орындауды жүктеу туралы растаушы құжаттың көшірмесін ұсынумен) қол қойған лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтінішті ұсынады. Лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтінішке көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қағаз тасымалдағышта не портал арқылы электрондық түрде мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) уәкілетті органға Қағидалардың 22-тармағында көзделген лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті өтініші туралы банк акционерлері жалпы жиналысының шешімі не Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының шешімі;
2) бас банк пен еншілес банк арасында жасалған, активтер мен міндеттемелерді бірмезгілде беру туралы шарттың түпнұсқасы қоса берілетін, Банктер туралы заңның 61-4-бабының 7-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлері және (немесе) өзге де операциялар бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың жоқ екендігі туралы банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының кепілхаты;
3) лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтініш жіберу күнінің алдындағы соңғы жұмыс күнгі жағдай бойынша жасалған бухгалтерлік баланс және оған түсіндірме жазба. Бухгалтерлік балансқа түсіндірме жазбада кредиторлық берешек сомасы мен оның пайда болу негіздерін көрсетумен банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары туралы (олар бар болса) ақпарат жария етіледі;
4) "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының орталық депозитарийдің есепке алу жүйесіндегі жеке шотты және банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының жеке шотындағы барлық қосалқы шоттарды жабу туралы хаты немесе "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамынан банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының атына ашылған жеке шотқа "жоғалтылған клиент" мәртебесін беру туралы ақпарат;

5) письмо акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о расторжении договора депозитарного обслуживания, договора текущего счета и договора о приеме и выдаче операционных документов в виде факсимильных сообщений (при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии);
6) письмо акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" об отсутствии задолженности перед акционерным обществом "Казахстанская фондовая биржа" по всем или отдельным банковским и (или) иным операциям;
7) информацию о выполнении требований пункта 23 Правил.
25. При прекращении действия лицензии на проведение отдельных банковских и (или) иных операций в связи с добровольным обращением банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган заявление о прекращении действия лицензии рассматривается уполномоченным органом в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты получения документов, указанных в пункте 24 Правил, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
При прекращении действия лицензии на проведение всех банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, в связи с добровольным обращением банка в уполномоченный орган заявление о прекращении действия лицензии рассматривается уполномоченным органом в течение 3 (трех) месяцев с даты получения документов, указанных в пункте 24 Правил, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
26. Добровольное обращение в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии, предусмотренное в пункте 22 Правил, производится при выполнении банком, филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан следующих условий:
1) представление полного пакета документов, указанных в пункте 24 Правил;
2) отсутствие обязательств и действующих договоров по всем или отдельным банковским и (или) иным операциям.
27. В случае невыполнения банком, филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан условий, предусмотренных пунктом 26 Правил, уполномоченный орган отказывает в прекращении действия лицензии на проведение всех или отдельных банковских и (или) иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан. При повторном представлении банком, филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан заявления о прекращении действия лицензии исчисление срока его рассмотрения уполномоченным органом начинается с даты его повторного представления.
При наличии замечаний по представленным документам в части оформления и при наличии арифметических ошибок уполномоченный орган в течение сроков их рассмотрения, указанных в пункте 25 Правил, направляет банку, филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.

5) "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының депозитарлық қызмет көрсету шартын, ағымдағы шот шартын және факсимильдік хабарламалар түрінде операциялық құжаттарды қабылдау және беру туралы шартты (лицензияның қолданылуын тоқтату туралы уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) бұзу туралы хаты;
6) "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының алдында банк операцияларының барлық немесе жекелеген түрлері және (немесе) өзге де операциялар бойынша берешектің болмауы туралы "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының хаты;
7) Қағидалардың 23-тармағы талаптарының орындалуы туралы ақпарат.
25. Уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауға байланысты жекелеген банк операцияларын және (немесе) өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуы тоқтатылған жағдайда лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтінішті уәкілетті орган Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген, Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкес құжаттарды алған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде қарайды.
Уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауға байланысты барлық банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуы тоқтатылған жағдайда лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтінішті уәкілетті орган Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген, Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкес құжаттарды алған күннен бастап 3 (үш) ай күні ішінде қарайды.
26. Қағидалардың 22-тармағында көзделген лицензияның қолданылуын тоқтату туралы уәкілетті органға ерікті түрде өтініш білдіру банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы мынадай талаптарды орындаған жағдайда жүргізіледі:
1) Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсыну;
2) барлық немесе жекелеген банк операциялары және (немесе) өзге де операциялар бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың болмауы.
27. Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы Қағидалардың 26-тармағында көзделген талаптарды орындамаған жағдайда, уәкілетті орган барлық немесе жекелеген банк операцияларын және (немесе) Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтатудан бас тартады. Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы лицензияның қолданылуын тоқтату туралы өтінішті қайта берген жағдайда уәкілетті орган оны қарау мерзімін өтінішті қайта берген күннен бастап есептейді.
Ұсынылған құжаттардың ресімделуі бойынша ескертулер болған кезде және арифметикалық қателер болған кезде уәкілетті орган Қағидалардың 25-тармағында көрсетілген құжаттарды қарау мерзімінде банкке, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына оларды жою және Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкес келетін пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулері бар хатты жібереді.

28. Не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты получения письма уполномоченного органа о возможности прекращения действия лицензии на проведение всех или отдельных банковских и (или) иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан возвращают оригинал лицензии, выданной на бумажном носителе, в уполномоченный орган.
Не позднее 30 (тридцати) рабочих дней с даты получения письма уполномоченного органа о возможности прекращения действия лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, банк уведомляет уполномоченный орган о государственной перерегистрации в части исключения из наименования банка слова "банк".
29. Требования пункта 23, подпункта 3) пункта 26, части второй пункта 28 Правил не распространяются на дочерний банк при добровольном обращении о прекращении действия лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 7 статьи 61-4 Закона о банках.
30. Прекращение действия лицензии на проведение всех банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, в связи с добровольным обращением филиала банка–нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган осуществляется при условии добровольного прекращения деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на территории Республики Казахстан.
При получении разрешения уполномоченного органа на добровольное прекращение деятельности филиал банка-нерезидента Республики Казахстан возвращает ранее выданный оригинал лицензии на право осуществления банковских и (или) иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты вступления в силу данного решения уполномоченного органа (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажном виде).
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
31. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде на имя руководителя услугодателя по адресу, размещенному на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
В жалобе юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.

28. Уәкілетті органның барлық немесе жекелеген банк операцияларын және (немесе) Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтату мүмкіндігі туралы хатын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей банк уәкілетті органға қағаз тасымалдағышта берілген лицензияның түпнұсқасын қайтарады.
Банк уәкілетті органның банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтату мүмкіндігі туралы хатын алған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органды банктің атауынан "банк" деген сөзді алып тастау бөлігінде мемлекеттік қайта тіркеу туралы хабардар етеді.
29. Осы Қағидалардың 23-тармағының, 26-тармағы 3) тармақшасының, 28-тармағының екінші бөлігінің талаптары Банктер туралы заңның 61-4-бабының 7-тармағына банк операцияларын және сәйкес Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге операцияларды жүргізуге лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған кезде еншілес банкке қолданылмайды.
30. Барлық банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге және (немесе) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты лицензияның қолданылуын тоқтату Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының Қазақстан Республикасының аумағында қызметі ерікті түрде тоқтатылған жағдайда жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның қызметті ерікті түрде тоқтатуға рұқсатын алған кезде Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы уәкілетті органның осы шешімі күшіне енген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде (егер бұрын берілген лицензия қағаздағы түрде ресімделген болса) банк операцияларын және (немесе) Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүзеге асыру құқығына бұрын берілген лицензияның түпнұсқасын қайтарады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
31. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған мекенжай бойынша көрсетілетін қызмет берушінің басшысының атына жазбаша түрде жасалады.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызмет алушы қол қояды.
Шағымды қабылдаған адамның тегі, аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсетумен көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесінде шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

При обращении через портал информация о порядке обжалования предоставляется по телефону единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
32. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
33. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
Приложение 1 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан"
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
канцелярия услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Со дня сдачи пакета документов услугодателю, а также со дня обращения на портал:
1) при выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций (далее – лицензия):
в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
для вновь создаваемого банка (открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан) – результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения документов, подтверждающих государственную регистрацию (учетную регистрацию) услугополучателя (в случае подачи документов в соответствии с пунктом 2 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках);

Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпарат бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы ұсынылады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің шағымды өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
32. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
33. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда сотқа жүгінуге құқығы бар.
Банктерді, Қазақстан
Республикасы
бейрезидент-банктерінің
филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және
өзге де операцияларды
жүргізуді лицензиялау
қағидаларына
1-қосымша
"Банктерге, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарына банк операцияларды және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі.
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген күннен бастап:
1) банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге арналған лицензия беру кезінде (бұдан әрі – лицензия):
30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
жаңадан құрылатын банк (Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің ашылып жатқан филиалы) үшін – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттарды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жіберіледі ("Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 26-бабының 2-тармағына сәйкес құжаттарды берген жағдайда);

2) при переоформлении лицензии:
в течение 3 (трех) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения – не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
3) при выдаче дубликатов лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о выдаче лицензии, переоформлении лицензии, выдаче дубликата лицензии с приложением лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии составляет 800 (восемьсот) месячных расчетных показателей (за каждую банковскую операцию отдельно);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта (за каждую банковскую операцию отдельно);
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
7.
График работы
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
При обращении вновь создаваемого банка для получения лицензии на проведение банковских и иных операций на портал:

2) лицензияны қайта ресімдеген кезде:
3 (үш) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде бөлініп шығу немесе бөлу нысанында – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) лицензияның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияны қоса берумен лицензияның телнұсқаларын беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
1) лицензияны бергені үшін лицензиялық алым 800 (сегіз жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды (әрбір банктік операциясы үшін жеке);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлемеден 10 (он) пайызды құрайды (әрбір банктік операция үшін жеке);
3) лицензияның телнұсқасын бергені үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлемеден 10 (он) пайызды құрайды.
Лицензиялық алым төлемі екінші деңгейдегі банктер, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
7.
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру кестесі сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі
Жаңадан құрылған банк, банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін порталға өтініш берген кезде:

1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) лица, подавшего заявление на открытие банка;
2) документ, подтверждающий оплату уставного капитала (в виде электронных копий документов в формате PDF);
3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) документы, подтверждающие выполнение всех организационно-технических мероприятий, необходимых для осуществления деятельности в соответствии с банковским законодательством Республики Казахстан, в том числе подготовку помещения, оборудования и программного обеспечения по автоматизации ведения бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги, наем соответствующего персонала (в виде электронных копий документов в формате PDF);
5) проект правил осуществления банковской и иной деятельности (в виде электронных копий документов в формате PDF);
6) проект положения о службе внутреннего аудита (в виде электронных копий документов в формате PDF);
7) проект положения о кредитном комитете (в виде электронных копий документов в формате PDF).
При обращении открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП лица, подавшего заявление на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
2) документ, подтверждающий учетную регистрацию филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в виде электронных копий документов в формате PDF);
3) документ, подтверждающий формирование активов, принимаемых в качестве резерва, в соответствии с частью второй пункта 6 статьи 42 Закона о банках (в виде электронных копий документов в формате PDF);
4) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
5) документы, подтверждающие выполнение всех организационно-технических мероприятий, необходимых для осуществления деятельности в соответствии с банковским законодательством Республики Казахстан, в том числе подготовку помещения, оборудования и программного обеспечения по автоматизации ведения бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги, наем соответствующего персонала (в виде электронных копий документов в формате PDF);
6) проект правил осуществления банковской и иной деятельности (в виде электронных копий документов в формате PDF);

1) банкті ашуға өтініш берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) жарғылық капитал төлемін растайтын құжат (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алым төлемін растайтын құжаттың көшірмесі (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
4) Қазақстан Республикасының банк заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыруға қажетті барлық ұйымдастыру-техникалық іс-шаралардың орындалғанын, оның ішінде үй-жайды, жабдықтарды және бухгалтерлік есеп пен бас бухгалтерлік кітапты жүргізуді автоматтандыру бойынша бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындауды, тиісті персонал жалдауды растайтын құжаттар (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
5) банк және өзге де қызметті жүзеге асыру қағидаларының жобасы (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
6) ішкі аудит қызметі туралы ереже жобасы (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
7) кредиттік комитет туралы ереже жобасы (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылып жатқан филиалы порталға банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін өтініш берген кезде:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент –банкінің филиалын ашуға өтініш берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент- банкі филиалының есептік тіркеуден өткенін растайтын құжат (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
3) Банктер туралы заңның 42-бабы 6-тармағының екінші бөлігіне сәйкес резерв ретінде қабылданатын активтердің қалыптастырылғанын растайтын құжат (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
4) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алым төлемін растайтын құжаттың көшірмесі (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
5) Қазақстан Республикасының банк заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыруға қажетті барлық ұйымдастыру-техникалық іс-шаралардың орындалғанын, оның ішінде үй-жайды, жабдықтарды және бухгалтерлік есеп пен бас бухгалтерлік кітапты жүргізуді автоматтандыру бойынша бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындауды, тиісті персонал жалдауды растайтын құжаттар (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
6) банк және өзге де қызметті жүзеге асыру қағидаларының жобасы (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);

7) проект положения о службе внутреннего аудита (в виде электронных копий документов в формате PDF);
8) проект положения о кредитном комитете (в виде электронных копий документов в формате PDF).
При обращении услугополучателя для получения лицензии на проведение дополнительных банковских и иных операций в канцелярию услугодателя:
1) заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, по форме согласно приложению 3 к Правилам;
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) правила, определяющие общие условия проведения дополнительных видов банковских операций.
При обращении услугополучателя для получения лицензии на проведение дополнительных банковских и иных операций на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности (с приложением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
2) документ, подтверждающий оплату лицензионного сбора (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) правила, определяющие общие условия проведения дополнительных видов банковских операций (в виде электронных копий документов в формате PDF).
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) в канцелярию услугодателя:
1) заявление в произвольной форме, подписанное первым руководителем услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности (с приложением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности (с приложением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
2) документ, подтверждающий оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии в канцелярию услугодателя:

7) ішкі аудит қызметі туралы ереже жобасы (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
8) кредиттік комитет туралы ереже жобасы (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).
Көрсетілетін қызметті алушы қосымша банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш берген кезде:
1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алым төлемін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) банк операцияларының қосымша түрлерін жүргізудің жалпы талаптарын айқындайтын қағида.
Көрсетілетін қызметті алушы қосымша банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін порталға өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не оның міндеттерін атқарушы адамның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу (міндеттерді атқаруды жүктеу туралы растайтын құжаттың көшірмесін қоса берумен);
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алым төлемін растайтын құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
3) банк операцияларының қосымша түрлерін жүргізудің жалпы талаптарын айқындайтын қағида (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделсе) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қойған еркін нысанда жазылған өтініш (міндеттерді атқаруды жүктеу туралы растайтын құжаттың көшірмесін қоса берумен);
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын берген кезде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделсе) порталға өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу (міндеттерді атқаруды жүктеу туралы растайтын құжаттың көшірмесін қоса берумен);
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын берген кезде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде).
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш берген кезде:

1) заявление о переоформлении лицензии по форме в соответствии с приложением 9 к Правилам;
2) оригинал лицензии, в случае исключения из лицензируемого вида деятельности одной или более банковских и иных операций (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме);
3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности (с приложением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
2) документ, подтверждающий оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах (в виде электронных копий документов в формате PDF);
4) оригинал лицензии, в случае исключения из лицензируемого вида деятельности одной или более банковских и иных операций (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме), направляется в канцелярию услугополучателя.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) несоблюдение любого из требований, установленных пунктами 2 и 3 статьи 26 Закона о банках;
2) несоблюдение банковским конгломератом, в состав которого входит банк, установленных пруденциальных нормативов и других обязательных к соблюдению норм и лимитов в период за 6 (шесть) месяцев до подачи заявления о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций;
3) невыполнение требования по формированию активов филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, принимаемых в качестве резерва, в соответствии с частью второй пункта 6 статьи 42 Закона о банках;
4) отсутствие у банка-нерезидента Республики Казахстан действующей лицензии на проведение аналогичной по существу банковской или иной операции, выданной органом финансового надзора государства, резидентом которого является банк-нерезидент Республики Казахстан;

1) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш;
2) лицензияланатын қызмет түрінен бір немесе одан көп банк операцияларын және өзге де операцияларды алып тастаған жағдайда лицензияның түпнұсқасы (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделсе);
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеген кезде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін порталға өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу (міндеттерді атқаруды жүктеу туралы растайтын құжаттың көшірмесін қоса берумен);
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеген кезде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат (құжаттың электрондық көшірмелері түрінде);
3) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың көшірмелері (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
4) лицензияланатын қызмет түрінен бір немесе одан көп банк операцияларын және өзге де операцияларды алып тастаған жағдайда лицензияның түпнұсқасы (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделсе) көрсетілетін қызметті алушының кеңсесіне жіберіледі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
1) Банктер туралы заңның 26-бабының 2 және 3-тармақтарында белгіленген талаптардың кез келгенін сақтамау;
2) банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш берілгенге дейін 6 (алты) ай кезеңінде құрамына банк кіретін банк конгломератының белгіленген пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті басқа да нормалар мен лимиттерді сақтамауы;
3) Банктер туралы заңның 42-бабы 6-тармағының екінші бөлігіне сәйкес резерв ретінде қабылданатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтерін қалыптастыру жөніндегі талапты орындамау;
4) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген, мәні бойынша ұқсас банк операцияларын немесе өзге операцияны жүргізуге Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінде қолданыстағы лицензияның болмауы;

5) несоответствие размера, состава и структуры уставного капитала банка требованиям статьи 16 Закона о банках;
6) несоответствие представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан;
7) несогласование руководящего работника из числа кандидатов, предлагаемых к назначению (избранию) (для вновь создаваемого банка, открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан);
8) несоблюдение требования, указанного в пункте 1-1 статьи 20 Закона о банках, по наличию в числе руководящих работников филиала банка-нерезидента Республики Казахстан не менее двух руководящих работников-резидентов Республики Казахстан;
9) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
10) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
11) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
12) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
13) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Услугодатель отказывает в переоформлении лицензии в случае ненадлежащего оформления документов, указанных в частях седьмой и восьмой пункта 8 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Выдача лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, предусмотренной в рамках получения услугополучателем разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, осуществляется услугодателем по принципу "одного заявления", предусматривающему оказание совокупности нескольких государственных услуг на основании одного заявления.
Приложение 2 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан"
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
канцелярия услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Со дня сдачи пакета документов услугодателю, а также со дня обращения на портал:

5) банктің жарғылық капиталының мөлшері, құрамы мен құрылымының Банктер туралы заңның 16-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
6) ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
7) тағайындауға (сайлауға) ұсынылатын кандидаттар санынан басшы қызметкерді келіспеу (жаңадан құрылатын банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылып жатқан филиалы үшін);
8) Қазақстан Республикасының бейрезидент- банкі филиалының басшы қызметкерлерінің қатарында кемінде екі басшы қызметкердің - Қазақстан Республикасының резиденттерінің болуы жөніндегі Банктер туралы Заңның 20-бабының 1-1-тармағында көрсетілген талапты сақтамау;
9) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
10) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялануға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
11) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың борышкер-көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
12) Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызметтің түрімен айналысуға тыйым салынуы;
13) көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алуға ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталуы.
Көрсетілетін қызметті беруші "Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдарына Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағының жетінші және сегізінші бөлімдерінде көрсетілген құжаттар тиісінше ресімделмеген жағдайда лицензияны қайта ресімдеуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы:
8-800-080-7777, 1414.
Көрсетілетін қызметті алушының банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат алуы шеңберінде көзделген банктерге, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарына банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беруді мемлекеттік қызметті беруші бір өтініштің негізінде бірнеше мемлекеттік көрсетілетін қызметтің жиынын көрсетуді көздейтін "бір өтініш" қағидаты бойынша жүзеге асырады.
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және Қазақстан
Республикасының банк
заңнамасында көзделген өзге де
операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
2-қосымша
"Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі.
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал);
көрсетілетін қызметі берушінің кеңсесі.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген күннен бастап:

1) при выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками (далее – лицензия):
в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
для вновь создаваемого исламского банка (открываемого филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) – результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения документов, подтверждающих государственную регистрацию (учетную регистрацию) услугополучателя (в случае подачи документов в соответствии с пунктом 2 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках);
2) при переоформлении лицензии:
в течение 3 (трех) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
3) при выдаче дубликатов лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о выдаче лицензии, переоформлении лицензии, выдаче дубликата лицензии с приложением лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии составляет 800 (восемьсот) месячных расчетных показателей (за каждую банковскую операцию отдельно);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, открытые на территории Республики Казахстан, или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
7.
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;

1) ислам банктері жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия (бұдан әрі – лицензия) берген кезде:
30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
жаңадан құрылатын ислам банкі (Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің ашылып жатқан филиалы) үшін – мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік тіркелгенін (есептік тіркелгенін) растайтын құжаттарды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі ("Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 26-бабының 2-тармағына сәйкес құжаттарды берген жағдайда);
2) лицензияны қайта ресімдеген кезде:
3 (үш) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеген кезде - 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) лицензияның телнұсқаларын берген кезде - 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияны қоса берумен лицензияның телнұсқасын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
1) лицензияны бергені үшін лицензиялық алым 800 (сегіз жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды (әрбір банктік операция үшін жеке);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлемеден 10 (он) пайызды құрайды (әрбір банктік операция үшін жеке);
3) лицензияның телнұсқасын бергені үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлемеден 10 (он) пайызды құрайды.
Лицензиялық алым төлемі екінші деңгейдегі банкте, Қазақстан Республикасының аумағында ашылған Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарында немесе банк операцияларынң жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.".
7.
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;

график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
При обращении вновь создаваемого исламского банка для получения лицензии на проведение банковских и иных операций на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) лица, подавшего заявление на открытие исламского банка;
2) документ, подтверждающий оплату уставного капитала (в виде электронных копий документов в формате PDF);
3) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) документы, подтверждающие выполнение всех организационно-технических мероприятий, необходимых для осуществления деятельности в соответствии с банковским законодательством Республики Казахстан, в том числе подготовку помещения, оборудования и программного обеспечения по автоматизации ведения бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги, наем соответствующего персонала (в виде электронных копий документов в формате PDF);
5) проект правил осуществления банковской и иной деятельности (в виде электронных копий документов в формате PDF);
6) проект положения о службе внутреннего аудита (в виде электронных копий документов в формате PDF);
7) проект положения о кредитном комитете (в виде электронных копий документов в формате PDF).
При обращении открываемого филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП лица, подавшего заявление на открытие филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан;
2) документ, подтверждающий учетную регистрацию филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан (в виде электронных копий документов в формате PDF);
3) документ, подтверждающий формирование активов, принимаемых в качестве резерва, в соответствии с частью второй пункта 6 статьи 42 Закона о банках (в виде электронных копий документов в формате PDF);

сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру кестесі;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі
Банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін жаңадан құрылатын банк порталға өтініш берген кезде:
1) ислам банкін ашуға өтініш берген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) жарғылық капитал төлемін растайтын құжат (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алым төлемін растайтын құжаттың көшірмесі (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
4) Қазақстан Республикасының банк заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыруға қажетті барлық ұйымдастырушылық-техникалық іс-шаралардың орындалғанын, оның ішінде үй-жайды, жабдықтарды және бухгалтерлік есеп пен бас бухгалтерлік кітапты жүргізуді автоматтандыру жөніндегі бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындауға тиісті персонал жалдауды растайтын құжаттар (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
5) банк және өзге де қызметті жүзеге асыру қағидаларының жобасы (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
6) ішкі аудит қызметі туралы ереже жобасы (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
7) кредиттік комитет туралы ереже жобасы (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).
Банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің ашылып жатқан филиалы порталға өтініш берген кезде:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалын ашуға өтініш берген тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының есептік тіркелгенін растайтын құжат (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
3) Банктер туралы заңның 42-бабы 6-тармағының екінші бөлігіне сәйкес резерв ретінде қабылданатын активтерді қалыптастыруды растайтын құжат (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);

4) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
5) документы, подтверждающие выполнение всех организационно-технических мероприятий, необходимых для осуществления деятельности в соответствии с банковским законодательством Республики Казахстан, в том числе подготовку помещения, оборудования и программного обеспечения по автоматизации ведения бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги, наем соответствующего персонала (в виде электронных копий документов в формате PDF);
6) проект правил осуществления банковской и иной деятельности (в виде электронных копий документов в формате PDF);
7) проект положения о службе внутреннего аудита (в виде электронных копий документов в формате PDF);
8) проект положения о кредитном комитете (в виде электронных копий документов в формате PDF).
При обращении услугополучателя для получения лицензии на проведение дополнительных банковских и иных операций в канцелярию услугодателя:
1) заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан по форме согласно приложению 4 к Правилам;
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) правила об общих условиях проведения дополнительных видов банковских операций.
При обращении услугополучателя для получения лицензии на проведение дополнительных банковских и иных операций на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности (с приложением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
2) документ, подтверждающий оплату лицензионного сбора (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) правила об общих условиях проведения дополнительных видов банковских операций (в виде электронных копий документов в формате PDF).
При обращении услугополучателя для получения лицензии при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк в канцелярию услугодателя:
1) заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан по форме согласно приложению 4 к Правилам;

4) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алым төлемін растайтын құжаттың көшірмесі (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
5) Қазақстан Республикасының банк заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыруға қажетті барлық ұйымдастырушылық-техникалық іс-шаралардың орындалғанын, оның ішінде үй-жайды, жабдықтарды және бухгалтерлік есеп пен бас бухгалтерлік кітапты жүргізуді автоматтандыру жөніндегі бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындауға тиісті персонал жалдауды растайтын құжаттар (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
6) банк және өзге де қызметті жүзеге асыру қағидаларының жобасы (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
7) ішкі аудит қызметі туралы ереже жобасы (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
8) кредиттік комитет туралы ереже жобасы (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).
Қосымша банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға өтініш берген кезде:
1) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алым төлемін растайтын құжаттың көшірмесі";
3) банк операцияларының қосымша түрлерін жүргізудің жалпы шарттары туралы қағида.
Қосымша банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не оның міндеттерін орындайтын тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу (міндеттерді орындауды жүктеу туралы растайтын құжат көшірмесін ұсына отырып);
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алым төлемін растайтын құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде)";
3) банк операцияларының қосымша түрлерін жүргізудің жалпы шарттары туралы қағида (PDF форматында құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).
Көрсетілетін қызметті алушы банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде лицензия алу үшін өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш берген кезде:
1) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш;

2) копия устава исламского банка, в случае отсутствия его на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности или возможности получения его услугодателем через портал (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала устава для сверки);
3) копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) положение о совете по принципам исламского финансирования банка;
5) правила об общих условиях проведения операций исламского банка;
6) правила о внутренней кредитной политике исламского банка.
При обращении услугополучателя для получения лицензии при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности (с приложением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
2) устав исламского банка в случае отсутствия его на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности или возможности получения его услугодателем через портал (в виде электронной копии документа в формате PDF);
3) документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) положение о совете по принципам исламского финансирования банка (в виде электронной копии документа в формате PDF);
5) правила об общих условиях проведения операций исламского банка (в виде электронной копии документа в формате PDF);
6) правила о внутренней кредитной политике исламского банка (в виде электронной копии документа в формате PDF).
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) в канцелярию услугодателя:
1) заявление в произвольной форме, подписанное первым руководителем услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности (с приложением копии подтверждающего документа о возложении исполнения обязанностей);
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) на портал:

2) қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында болмаған немесе көрсетілетін қызметті берушінің порталы арқылы алуға мүмкіндігі болмаған жағдайда, ислам банкі жарғысының (салыстырып тексеру үшін тұпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшірмесі;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) банктің исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ереже;
5) ислам банкінің операциялар жүргізудің жалпы талаптары туралы қағидалар;
6) ислам банкінің ішкі кредиттік саясаты туралы қағидалар.
Көрсетілетін қызметті алушы банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде лицензия алу үшін өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті алушы порталға өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу (міндеттерді орындауды жүктеу туралы растайтын құжат көшірмесін ұсына отырып);
2) қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында болмаған немесе көрсетілетін қызметті берушінің порталы арқылы алуға мүмкіндігі болмаған жағдайда, ислам банкінің жарғысы (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
4) банктің исламдық қаржыландыру қағидаттары жөніндегі кеңес туралы ереже (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
5) ислам банкінің операциялар жүргізудің жалпы талаптары туралы қағидалар (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде);
6) ислам банкінің ішкі кредиттік саясаты туралы қағидалар (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделсе) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам қол қойған еркін нысанда жазылған өтініш (міндеттерді атқаруды жүктеу туралы растайтын құжаттың көшірмесін қоса берумен);
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын берген кезде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделсе) порталға өтініш берген кезде:

1) несоблюдение любого из требований, установленных пунктами 2 и 3 статьи 26, пунктом 5 статьи 52-17 Закона о банках;
2) несоблюдение банковским конгломератом, в состав которого входит банк, установленных пруденциальных нормативов и других обязательных к соблюдению норм и лимитов в период за 6 (шесть) месяцев до подачи заявления о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций;
3) невыполнение требования по формированию активов филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан, принимаемых в качестве резерва, в соответствии с частью второй пункта 6 статьи 42 Закона о банках;
4) отсутствие у исламского банка-нерезидента Республики Казахстан действующей лицензии на проведение аналогичной по существу банковской или иной операции, выданной органом финансового надзора государства, резидентом которого является исламский банк-нерезидент Республики Казахстан;
5) несоответствие размера, состава и структуры уставного капитала банка требованиям статьи 16 Закона о банках;
6) несоответствие представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан;
7) несогласование руководящего работника из числа кандидатов, предлагаемых к назначению (избранию) (для вновь создаваемого банка, открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан);
8) несоблюдение требования, указанного в пункте 1-1 статьи 20 Закона о банках, по наличию в числе руководящих работников филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан не менее двух руководящих работников-резидентов Республики Казахстан;
9) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
10) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
11) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
12) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
13) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Услугодатель отказывает в переоформлении лицензии в случае ненадлежащего оформления документов, указанных в частях девятой и десятой пункта 8 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан".
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

1) Банктер туралы заңның 26-бабының 2 және 3-тармақтарында, 52-17-бабының 5-тармағында белгіленген талаптардың кез келгенін сақтамау;
2) банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш берілгенге дейін 6 (алты) ай кезеңінде құрамына банк кіретін банк конгломератының белгіленген пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті басқа да нормалар мен лимиттерді сақтамауы;
3) Банктер туралы заңның 42-бабы 6-тармағының екінші бөлігіне сәйкес резерв ретінде қабылданатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының активтерін қалыптастыру бойынша талаптарды орындамауы;
4) Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінде резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген, мәні бойынша ұқсас банк операцияларын немесе өзге де операцияларды жүргізуге қолданыстағы лицензияның болмауы;
5) банктің жарғылық капиталының мөлшері, құрамы мен құрылымының Банктер туралы заңның 16-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
6) ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
7) тағайындауға (сайлауға) ұсынылатын үміткерлердің ішінен басшы қызметкерді келіспеу (қайтадан құрылатын банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылып жатқан филиалы үшін);
8) Банктер туралы заңның 20-бабының 1-1-тармағында көрсетілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының басшы қызметкерлері ішінде кемінде екі Қазақстан Республикасы резидент-басшы қызметкерінің болуы туралы талаптардың сақталмауы;
9) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен басшы қызметкерлері арасында айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
10) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялануға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
11) сот орындаушысының ұсынысы негізінде соттың борышкер көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
12) Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызметтің түрімен айналысуға тыйым салынуы;
13) көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алуға ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі белгіленуі.
Көрсетілетін қызметті беруші "Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге операцияларды жүргізуге арналған лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағының тоғызыншы және оныншы бөлімдерінде көрсетілген көрсетілген құжаттар ұсынылмаған және тиісінше ресімделмеген жағдайда лицензияны қайта ресімдеуден бас тартады".
10.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан, предусмотренной в рамках получения услугополучателем разрешения на открытие исламского банка, филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан, осуществляется услугодателем по принципу "одного заявления", предусматривающему оказание совокупности нескольких государственных услуг на основании одного заявления.
Приложение 3 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В_____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ___________________________
(наименование банка, филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
Прошу выдать лицензию на проведение (указать вид валюты – в национальной и (или) иностранной):
банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения о банке, филиале банка-нерезидента Республики Казахстан:
1. Наименование, место нахождения и фактический адрес
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона, номер факса,
адрес электронной почты, интернет-ресурс)

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Көрсетілетін қызметті алушының ислам банкін, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалын ашуға рұқсат алуы шеңберінде көзделген ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беруді мемлекеттік қызметті беруші бір өтініштің негізінде бірнеше мемлекеттік қызмет жиынтығын көрсетуді көздейтін "бір өтініш" қағидаты бойынша жүзеге асырады.
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
______________________
(уәкілетті органның толық
атауы)
______________________
(банктің,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банкі филиалының
атауы)
Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш
Мыналарды:
банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жүргізуге (валютаның түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетел) лицензия
беруіңізді сұраймын.
Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы туралы мәліметтер:
1. Атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үйдің, офистің нөмірі, телефон нөмірі, факс нөмірі,
электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)

2. Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных
банковским законодательством Республики Казахстан, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждают достоверность
прилагаемых к заявлению документов (информации), а также своевременное представление
уполномоченному органу дополнительной информации и документов, запрашиваемых в
связи с рассмотрением заявления.
Банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляют согласие на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа банка,
руководителя филиала банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного
на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________ _______________
(подпись)                   (дата)
Приложение 4 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В_____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от____________________________
(наименование исламского банка,
филиала исламского банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками, филиалами
исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Прошу выдать лицензию на проведение (указать вид валюты – в национальной и
(или) иностранной): банковских операций, осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских
банков-нерезидентов Республики Казахстан:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения об исламском банке, филиале исламского банка-нерезидента Республики Казахстан:

2. Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында
көзделген өзге операцияларды жүргізуге бірінші рет алынған лицензия туралы
деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы )
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналары мен
парақтарының саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы өтінішке қоса берілген
құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін, сондай-ақ өтінішті қарауға байланысты
сұратылатын қосымша ақпаратты және құжаттарды уәкілетті органға уақытылы
берілуін растайды.
Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі
заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Банктің атқарушы органы басшысының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-
банкінің филиалы басшысының не өтінішті (растайтын құжаттарды қоса бере отырып)
беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_____________________________________________ _______________
(қолы)                         (күні)
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
__________________________
(ислам банкінің,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам
банкі филиалының атауы)
Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтініш
Мыналарды:
ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
жүргізуге (валютаның түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетел) лицензия беруіңізді сұраймын.
Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалы туралы
мәліметтер:

1. Наименование, место нахождения и фактический адрес:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона, номер факса,
адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых
исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан,
полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Исламский банк, филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан
подтверждают достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации), а
также своевременное представление уполномоченному органу дополнительной
информации и документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Исламский банк, филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан
предоставляют согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа
исламского банка, руководителя филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан
либо лица, уполномоченного на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов).
______________________________________________ ______________
(подпись)                        (дата)
Приложение 5 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
Номер лицензии __________
Дата выдачи "___" ________ ____ года
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
Настоящая лицензия дает право на проведение следующих видов операций
(в национальной и (или) иностранной валюте):
банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель (заместитель Председателя) _________________ ___________________
(подпись или электронная цифровая подпись ) (фамилия и инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
город Алматы
Приложение 6 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия на проведение банковских и иных операций, предусмотренных
банковским законодательством Республики Казахстан,
и осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Номер лицензии__________ Дата выдачи "___" ______ ____ года
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
Настоящая лицензия дает право:
на проведение банковских операций (в национальной и (или) иностранной валюте):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
на проведение иных операций, предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан (в национальной и (или) иностранной валюте):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
Данные о лицензии, полученной впервые:
на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским
законодательством Республики Казахстан, _______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг_______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель (заместитель Председателя) _________________ ___________________
(подпись или электронная цифровая подпись ) (фамилия и инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
город Алматы
Приложение 7 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
Герб Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия на проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Номер лицензии _____
Дата выдачи "___" ________ ____года
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование исламского банка, филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан)
Настоящая лицензия дает право на проведение следующих видов операций
(в национальной и (или) иностранной валюте):

1. Атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үйдің, офистің нөмірі, телефон нөмірі, факс нөмірі,
электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды
жүргізуге бірінші рет алынған лицензия туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілген құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналары мен
парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ислам банкі, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалы өтінішке
қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін, сондай-ақ өтінішті қарауға
байланысты сұратылатын қосымша ақпаратты және құжаттарды уәкілетті органға
уақытылы берілуін растайды.
Ислам банкі, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалы
ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім береді.
Ислам банкінің атқарушы органы басшысының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-
ислам банкінің филиалы басшысының не өтінішті (растайтын құжаттарды қоса бере
отырып) беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса).
______________________________________________ ______________
(қолы)                               (күні)
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Уәкілетті органның толық атауы Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге операцияларды жүргізуге лицензия
Лицензияның нөмірі __________
Берілген күні "___" ________ ___ жыл
_______________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының атауы)
Осы лицензия операциялардың (ұлттық және (немесе) шетел валютасында)
мына түрлерін: банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды
жүргізуге құқық береді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк операцияларын және өзге операцияларды жүргізуге бірінші рет алынған лицензия
туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(лицензия берген мемлекеттік органның нөмірі, күні, атауы)
Төраға
(Төрағаның орынбасары) _________________ ___________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (инициалы, тегі)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Алматы қаласы
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Уәкілетті органның толық атауы Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге және бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға лицензия
Лицензия нөмірі ________                   Берілген күні "___" ______ ____ жыл
_________________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының атауы)
Осы лицензия операциялардың (ұлттық және (немесе) шетел валютасында)
мына түрлерін):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
банк операцияларын жүргізуге;
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды
жүргізуге
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға құқық береді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге бірінші рет алынған лицензия туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(лицензия берген мемлекеттік органның нөмірі, күні, атауы )
бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға _______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(лицензия берген мемлекеттік органның нөмірі, күні, атауы )
Төраға
(Төрағаның орынбасары) _______________________ ________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (инициалы, тегі)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Алматы қаласы
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Уәкілетті органның толық атауы Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия
Лицензия нөмірі _____
Берілген күні "___" _______ ____ жыл
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ислам банкінің, Қазақстан Республикасы бейрезидент- ислам банкі
филиалының атауы)
Осы лицензия операциялардың (ұлттық және (немесе) шетел валютасында) мына түрлерін:

1) банковских операций исламского банка в соответствии с пунктом 1 статьи
52-5 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской
деятельности в Республике Казахстан", банковских операций филиала исламского
банка-нерезидента Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 1) пункта 4
статьи 52-5 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и
банковской деятельности в Республике Казахстан":
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2) банковских и иных операций в соответствии со статьей 30 Закона Республики Казахстан
от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан":
банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
иных операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан, полученной впервые:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель (заместитель Председателя) _________________ ___________________
(подпись или электронная цифровая подпись ) (фамилия и инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
город Алматы
Приложение 8 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
Герб
Республики Казахстан Полное наименование уполномоченного органа
Лицензия на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан, и осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Номер лицензии _____
Дата выдачи "___" _________ года
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование исламского банка, филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан)
Настоящая лицензия дает право:
на проведение банковских операций, осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан в соответствии с
пунктами 1 и 4 статьи 52-5 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года
"О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (в национальной и (или)
иностранной валюте):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками и
филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан в соответствии со
статьей 30 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и
банковской деятельности в Республике Казахстан" (в национальной
и (или) иностранной валюте): банковских операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
иных операций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Данные о лицензии, полученной впервые:
на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан и осуществление
деятельности на рынке ценных бумаг:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
Председатель
(заместитель Председателя) _________________ ___________________
(подпись или электронная цифровая подпись ) (фамилия и инициалы)
Место печати (для бумажной формы)
город Алматы
Приложение 9 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В_____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ___________________________
(наименование банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о переоформлении лицензии
Прошу переоформить лицензию ___________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование лицензии, вид валюты – национальная и (или) иностранная)
в связи с_____________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения о банке, филиале банка-нерезидента Республики Казахстан
____________________________________________________________________

1) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы
31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 52-5-бабының 1-тармағына сәйкес
ислам банктерінің банк операцияларын, "Қазақстан Республикасындағы банктер және
банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы
52-5-бабының 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банкі филиалының банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы
31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабына сәйкес банк операцияларын
және өзге де операцияларды: банк операцияларын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
өзге де операцияларды жүргізуге құқық береді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге бірінші
рет алынған лицензия туралы деректер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға
(Төрағаның орынбасары) _______________________ _____________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (инициалы, тегі)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Алматы қаласы
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Уәкілетті органның толық атауы Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге, және бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға лицензия
Лицензия нөмірі _____
Берілген күні "___" ________ жыл
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ислам банкінің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі
филиалының атауы)
Осы лицензия:
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы
31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 52-5-бабының 1 және 4-тармақтарына
сәйкес ислам банктерінің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері
филиалдарының банк операцияларын (ұлттық және (немесе) шетел валютасында)
жүргізуіне:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы
31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабына сәйкес ислам банктерінің
және Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының банк
операцияларын және өзге де операцияларды (ұлттық және (немесе) шетел
валютасында) жүргізуге: банк операцияларын :
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
өзге де операцияларды жүргізуге:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға құқық береді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуге бірінші
рет алынған лицензия туралы деректер_____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге операцияларды жүргізуге және бағалы
қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға құқық береді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
Төраға
(Төрағаның орынбасары) _______________________ ________________
(қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбасы) (инициалы, тегі)
Мөр орны (қағаздағы нысан үшін)
Алматы қаласы
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
___________________________
(банктің, Қазақстан
Республикасы
бейрезидент-банкі филиалының
атауы )
Лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш
_________________________________________________________ байланысты
____________________________________________________________________
(лицензияны қайта ресімдеу себебін көрсету)
________________________________________________________
(лицензияның атауын, валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетел)
қайта ресімдеуді сұраймын.
Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________

1. Наименование, место нахождения ____________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса
____________________________________________________________________
номер телефона, номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, и (или)
осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, полученной впервые
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждают достоверность
прилагаемых к заявлению документов (информации).
Банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляют согласие
на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа банка,
руководителя филиала банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица,
уполномоченного на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов).
_____________________________________________ ________________
(подпись)                   (дата)
Приложение 10 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В_____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ___________________________
(наименование исламского банка,
филиала исламского банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о переоформлении лицензии (для исламского банка,
филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан)
Прошу переоформить лицензию ___________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование лицензии, вид валюты – национальная и (или) иностранная)
в связи с______________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения об исламском банке, филиале исламского банка-нерезидента Республики Казахстан
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Атауы, орналасқан жері ________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, офис нөмірі
____________________________________________________________________
телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында
көзделген өзге де операцияларды жүргізуге және (немесе) бағалы қағаздар
нарығындағы қызметті жүзеге асыруға алғаш рет алынған лицензия туралы деректер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және олардың әрқайсысы бойынша
парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін
құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін растайды.
Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі
заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Банктің атқарушы органы басшысының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-
банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса) (растау құжаттарын қоса берумен).
_____________________________________________ ________________
(қолы)                         (күні)
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
____________________________
(уәкілетті органның толық
атауы)
___________________________
(ислам банкінің,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банкі
филиалының атауы)
Лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш (ислам банкі, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалы үшін)
_________________________________________________________ байланысты
____________________________________________________________________
(лицензияны қайта ресімдеу себебін көрсету)
____________________________________________________________________
(лицензияның атауын, валюта түрін көрсету – ұлттық және (немесе) шетел)
қайта ресімдеуді сұраймын.
Ислам банкі, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалы туралы
мәліметтер____________________________________________________
____________________________________________________________________

1. Наименование, место нахождения ____________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона,
____________________________________________________________________
номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан, полученной впервые
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому из них:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Исламский банк, филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан
подтверждают достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Исламский банк, филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан
предоставляют согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа
исламского банка, руководителя филиала исламского банка-нерезидента
Республики Казахстан либо лица, уполномоченного на подачу заявления
(с приложением подтверждающих документов)
_____________________________________________ _________________
(подпись)                         (дата)
Приложение 11 к Правилам
лицензирования банков, филиалов
банков-нерезидентов Республики Казахстан
на проведение банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством
Республики Казахстан, лицензирования на
проведение банковских и иных операций,
осуществляемых исламскими банками,
филиалами исламских банков-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма
В_____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ___________________________
(наименование банка,
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан)
Заявление о прекращении действия лицензии на проведение всех
или отдельных банковских и (или) иных операций
____________________________________________________________________
(наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
просит в соответствии с решением общего собрания акционеров банка/ решением банка-нерезидента
Республики Казахстан _________________________ № _____ от "____" _____________ _____________ года,
____________________________ ____________________________________________________________________
(место проведения)
осуществить (нужное выбрать):
прекращение действия лицензии на проведение всех банковских и иных операций,
предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
от "____" _______________________ 20_________года №__________
(для банков) ____________________________________________________________________
(наименование лицензии)
прекращение действия лицензии на проведение отдельных банковских и (или) иных операций,
предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
от "____" ____________ 20___ года № _______________
(для банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование операции и (или) подвида деятельности)
Банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан подтверждают достоверность
прилагаемых к заявлению документов (информации), а также своевременное
представление уполномоченному органу дополнительной информации и документов,
запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых документов,
количество экземпляров и листов по каждому из них):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк, филиал банка-нерезидента Республики Казахстан предоставляют согласие
на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя исполнительного органа банка,
руководителя филиала банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного
на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов).
_____________________________________________ _______________
(подпись)                         (дата)

1. Атауы, орналасқан жері ________________________________________
____________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, офис нөмірі,
____________________________________________________________________
телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурс)
2. Ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды
жүргізуге алғаш рет алынған лицензия туралы деректер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және олардың әрқайсысы бойынша
парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ислам банкі, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалы өтінішке
қоса берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін растайды.
Ислам банкі, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің филиалы
ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді
пайдалануға келісімін береді.
Ислам банкінің атқарушы органы басшысының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-
ислам банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты,
әкесінің аты (ол бар болса) (растау құжаттарын қоса берумен)
_____________________________________________ _________________
(қолы)                               (күні)
Банктерді, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банктерінің филиалдарын банк
операцияларын және
Қазақстан Республикасының
банк заңнамасында көзделген
өзге де операцияларды жүргізуге
лицензиялау, ислам банктері,
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банктерінің
филиалдары жүзеге асыратын
банк операцияларын және өзге
де операцияларды жүргізуді
лицензиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
____________________________
(уәкілетті органның толық атауы )
___________________________
(банктің, Қазақстан
Республикасы бейрезидент-
банкі филиалының
атауы)
Барлық немесе жекелеген банк операцияларын және (немесе) өзге де операцияларды жүргізуге лицензияның қолданысын тоқтату туралы өтініш
____________________________________________________________________
(банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының атауы)
_______ жылғы "____" ________________ банк акционерлерінің жалпы жиналысының,
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің жалпы жиналысының
№____ шешіміне сәйкес ______________________________________________
____________________________________________________________________
(өткізу орны)
Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген банк операцияларын
және өзге де операцияларды жүргізуге
20______"____"___________ № ______________ __________________________
(банктер үшін)
_____________________________________________________________________
(лицензияның атауы)
лицензияның қолданысын тоқтатуды сұрайды
Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген жекелеген банк
операцияларын және (немесе) өзге де операцияларды жүргізуге
20____"____"___________№_________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(операцияның және (немесе) қызметтің шағын түрінің атауы)
лицензияның қолданысын тоқтатуды сұрайды (керегін таңдау).
Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы өтінішке қоса берілетін
құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін, сондай-ақ өтінішті қарауға байланысты
сұратылған қосымша ақпарат пен құжаттардың уәкілетті органға уақтылы
ұсынылғанын растайды.
Қоса берілген құжаттар (жіберілетін құжаттардың атауы көрсетілген тізбесі, даналар
саны және олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банк, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы ақпараттық жүйелердегі
заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Банктің атқарушы органы басшысының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-
банкінің филиалы басшысының не өтініш беруге уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса) (растау құжаттарын қоса берумен).
_____________________________________________ _______________
(қолы)                               (күні)