О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 244. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2021 года № 22390
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10007, опубликован 8 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила составления и представления бюджетной заявки, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 марта 2021 года № 244
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 ноября 2014 года №511
Правила составления и представления бюджетной заявки
Глава 1. Основные положения
1. Настоящие Правила составления и представления бюджетной заявки (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 67 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее – Бюджетный Кодекс).
Правила определяют порядок составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ на очередной плановый период.
2. Основной целью составления бюджетной заявки является обоснование объемов расходов при разработке проектов республиканского и местных бюджетов на базе количественной и финансовой информации о необходимых ресурсах и результатах выполнения бюджетных программ.

"Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 244 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 наурызда № 22390 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізiлсiн:
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған кунінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 244 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2014 жылғы 24 қарашадағы
№ 511 бұйрығына
қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидалары
1-тарау. Негізгі ережелер
1. Осы Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 67-бабына сәйкес әзірленді.
Қағидалар бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің кезекті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Бюджеттiк өтiнiмдi жасаудың негiзгi мақсаты бюджеттiк бағдарламаларды орындаудың қажеттi ресурстары мен нәтижелерi туралы сандық және қаржылық ақпарат негiзiнде республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеген кезде шығыстар көлемiн негiздеу болып табылады.

3. Бюджетная заявка представляет собой совокупность документов, составляемых администратором бюджетных программ на очередной плановый период для обоснования объемов расходов, подразделяемых на базовые расходы и расходы на новые инициативы.
4. В соответствии со статьей 67 Бюджетного кодекса базовыми расходами являются расходы постоянного характера, капитальные расходы, а также расходы на начатые (продолжающиеся) бюджетные инвестиционные проекты и выполнение принятых государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств.
Расходами постоянного характера являются расходы, связанные с выполнением государственных функций, полномочий и оказанием государственных услуг, выплатами трансфертов и другими обязательствами государства.
К расходам на новые инициативы относятся расходы, направленные на: реализацию новых приоритетных направлений социально-экономического развития в соответствии со стратегическими и программными документами, в последующем финансируемых по новым бюджетным программам;
увеличение базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ.
Глава 2. Порядок составления бюджетной заявки
5. Бюджетная заявка составляется на основе:
лимитов расходов администраторов бюджетных программ;
проекта стратегического плана или проекта изменений и дополнений в стратегические планы;
проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ;
единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756);
бюджетной заявки истекшего планового периода;
отчета о реализации стратегического плана за отчетный финансовый год;
натуральных норм.
Бюджетная заявка составляется в пределах лимитов расходов администраторов бюджетных программ.
6. При превышении объемов расходов, предусмотренных бюджетной заявкой, установленных лимитов расходов администраторов бюджетных программ, бюджетная заявка подлежит возврату администратору бюджетных программ без рассмотрения.
Администратор бюджетных программ представляет приведенную в соответствие с лимитами бюджетную заявку в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение пяти рабочих дней с даты ее возврата.

3. Бюджеттiк өтiнiм базалық шығыстар мен жаңа бастамалар шығыстарына бөлiнетiн шығыстар көлемiн негiздеу үшiн кезектi жоспарлы кезеңге бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жасайтын құжаттардың жиынтығы болып табылады.
4. Бюджет кодексінің 67-бабына сәйкес тұрақты сипаттағы шығыстар, күрделі шығыстар, сондай-ақ басталған (жалғасатын) бюджеттік инвестициялық жобаларға және қабылданған мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындауға арналған шығыстар базалық шығыстар болып табылады.
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді орындауға және мемлекеттік қызметтер көрсетуге, трансферттердің төлемдеріне және мемлекеттің басқа да міндеттемелеріне байланысты шығыстар тұрақты сипаттағы шығыстар болып табылады.
Жаңа бастамалар шығыстарына мыналарға кейiннен жаңа бюджеттiк бағдарламалар бойынша қаржыландырылатын стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға сәйкес әлеуметтiк-экономикалық дамудың жаңа басым бағаныттарын iске асыруға;
макроэкономикалық және әлеуметтiк көрсеткiштердiң өзгеруiне байланысты емес және iс жүзiндегi бюджеттiк бағдарламалар шеңберiнде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағаныттарын (атқарылатын мемлекеттiк функциялардың, өкiлеттiктердiң және көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтер көлемiн кеңейтудi) көздейтiн базалық шығыстарды ұлғайтуға бағанытталған шығыстар жатады.
2-тарау. Бюджеттiк өтiнiмдi жасау тәртібі
5. Бюджеттiк өтінім:
бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттері;
стратегиялық жоспар жобасының және (немесе) стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар жобасының;
бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары жобаларының;
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 тіркелген Қазақстан Республикасы қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының (бұдан әрі – Бірыңғай бюджеттік сыныптама);
өткен жоспарлы кезең бюджеттік өтінімінің;
есепті қаржы жылындағы стратегиялық жоспарды іске асыру туралы есептің;
заттай нормалардың негізінде жасалады.
асыру туралы есептің;
заттай нормалардың негізінде жасалады.
6. Бюджеттік өтінімде көзделген шығыстарының көлемі, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының белгіленген лимиттері, жаңа бастамаларға арналған лимиттер артқан кезде бюджеттік өтінім қаралмай бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне қайтаруға жатады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі лимиттермен сәйкестендірілген бюджеттік өтінімді оның қайтарылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады.

7. В бюджетной заявке отражается реальная и полная информация о бюджетных программах, собранная на основе объективных характеристик каждой бюджетной программы.
8. Бюджетная заявка включает в себя:
1) расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе администратора республиканских бюджетных программ, за исключением текущих административных расходов государственных органов, по которым определены лимиты в соответствии с частью третьей статьи 65-1 Бюджетного кодекса, и базовых расходов по перечню, определенному центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию, с описанием влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ;
2) расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе администратора местных бюджетных программ, с описанием влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ;
3) информацию о полученных и использованных связанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы связанных грантов по направлениям расходования;
4) информацию о полученных и использованных несвязанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года;
5) прогноз поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
6) отчет по итогам мониторинга бюджетных инвестиционных проектов, включая целевые трансферты на развитие, по итогам первого квартала текущего финансового года;
7) пояснительную записку;
8) сводный перечень бюджетных программ и сводную таблицу расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающие базовые расходы и расходы на новые инициативы;
9) утвержденное на текущий год штатное расписание и проект штатного расписания на планируемый период центральных государственных органов, его ведомств, территориальных органов, подведомственных государственных учреждений, в том числе структурных подразделений центрального аппарата, ведомств и их территориальных органов; штатное расписание исполнительных органов, финансируемых из соответствующих местных бюджетов, и подведомственных им государственных учреждений в случае их изменения;
10) решение уполномоченной комиссии по рассмотрению вопросов привлечения в государственные органы иностранных работников и трудовые договоры, заключенные с иностранными работниками, привлеченными в государственный орган Республики Казахстан;
11) проекты бюджетных программ по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджеты города республиканского значения, столицы, отчет о достигнутых прямых и конечных результатах за счет использования целевых трансфертов в соответствии с бюджетными программами (подпрограммами);

7. Бюджеттік өтiнiмде әрбір бюджеттік бағдарламаның объективтi сипаттамалары негiзiнде жинақталған бюджеттiк бағдарламалар туралы нақты және толық ақпаратты көрсетуi тиiс.
8. Бюджеттiк өтiнiм мыналарды:
1) мемлекеттік органдардың Бюджет кодекстің 65-1-бабының үшінші бөлігіне сәйкес лимиттері айқындалған ағымдағы әкімшілік шығыстарын қоспағанда, мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттай отырып, республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң әрбiр бюджеттiк бағдарламасы бойынша шығыстардың түрлерi бойынша есептеулерді;
2) мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттай отырып, жергілікті бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң әрбiр бюджеттiк бағдарламасы бойынша шығыстардың түрлерi бойынша есептеулерді;
3) байланысты гранттар сомасын жұмсалу бағаныттары бойынша мiндеттi түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты гранттар туралы ақпаратты;
4) ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты емес гранттар туралы ақпаратты;
5) мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының болжамын;
6) ағымдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының қорытындылары бойынша нысаналы даму трансферттерін қоса алғанда, бюджеттік инвестициялық жобалар мониторингінің қорытындылары жөніндегі есепті;
7) түсiндiрме жазбаны;
8) бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесiн және базалық шығыстар мен жаңа бастамалар шығыстардың қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесiн;
9) орталық мемлекеттiк органдардың, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағаныныстағы мемлекеттiк мекемелердiң, оның iшiнде орталық аппараттың құрылымдық бөлiмшелерiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық органдарының ағымдағы жылға бекiтiлген штат кестесiн және жоспарлы кезеңге арналған штат кестесiнiң жобасын; тиiстi жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және олар өзгерген жағдайда оларға ведомстволық бағанынысты мемлекеттiк мекемелердiң штат кестесін;
10) мемлекеттік органдарға шетелдік жұмыскерлерді тарту мәселелерін қарастыру жөніндегі уәкілетті комиссияның шешімі және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органына тартылған шетелдік жұмыскерлермен жасалған еңбек шарттары;
11) республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiне нысаналы даму трансферттер бөлiнген жағдайда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша бюджет бағдарламалар жобаларын, бюджеттік бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті;

12) проекты бюджетных программ по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами района, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в районный (города областного значения) бюджет, в том числе целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, выделяемых в областные бюджеты и подлежащих дальнейшему распределению в районные бюджеты, отчет о достигнутых прямых и конечных результатах за счет использования целевых трансфертов в соответствии с бюджетными программами (подпрограммами);
13) проекты бюджетных программ по целевым трансфертам, согласованные с аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из районного (города областного значения) бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа, в том числе целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, выделяемых в областные, районные бюджеты и подлежащих дальнейшему распределению в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа, отчет о достигнутых прямых и конечных результатах за счет использования целевых трансфертов в соответствии с бюджетными программами (подпрограммами);
14) проект нормативного правового акта, требующего дополнительных расходов или сокращения поступлений бюджета, в случае если администратор бюджетных программ предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты;
15) заключение Министерства юстиции Республики Казахстан о целесообразности разработки законопроектов и соответствия Перспективному плану законопроектных работ Правительства Республики Казахстан;
16) инвестиционные предложения с заключениями соответствующих экспертиз;
17) технико-экономическое обоснование бюджетного инвестиционного проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования, положительное заключение государственной или комплексной вневедомственной экспертизы предпроектной (технико-экономических обоснований) и проектной (проектно-сметной) документации на строительство, положительное экономическое заключение по бюджетному инвестиционному проекту уполномоченного органа по государственному планированию;
18) расчет стоимости строительства, письмо-согласование о результатах расчета лимита сметной стоимости объекта по пилотным инвестиционным бюджетным проектам, планируемым к реализации в рамках строительства объектов в отраслях здравоохранения, образования, жилищного строительства в городе Нур-Султане, Жамбылской и Северо-Казахстанской областях согласно Правилам разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9938) (далее – Приказ № 129);

12) облыстық бюджеттен ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерiне нысаналы даму трансферттері, оның ішінде облыстық бюджеттерге бөлiнетiн және одан әрi ауданның бюджеттерiне бөлуге жататын республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері бөлiнген жағдайда, ауданның жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша бюджеттік бағдарламалар жобаларын, бюджеттік бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) сәйкес нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті;
13) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерiне нысаналы даму трансферттері, оның ішінде облыстық, аудандық бюджеттерге бөлiнетiн және одан әрi аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерiне бөлуге жататын республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері бөлiнген жағдайда, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша бюджет бағдарламалар жобаларын, бюджеттік бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті;
14) егер бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынған жағдайда қосымша шығыстарды немесе бюджет түсiмдерiн қысқартуды талап ететiн тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасын;
15) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң заң жобаларын әзiрлеу орындылығы мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Заң жобалау жұмысының перспективалық жоспарына сәйкес болуы туралы қорытындыны;
16) тиiстi сараптамалардың қорытындылары бар инвестициялық ұсыныстарды;
17) техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін, құрылысқа жобалау алды (техникалық-экономикалық негіздемелер) және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бюджеттік инвестициялық жоба бойынша экономикалық оң қорытындысын;
18) құрылыс құнын есептеу, мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағаналау қағидаларына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласында, Жамбыл және Солтүстік Қазақстан облыстарында денсаулық сақтау, білім беру, тұрғын үй құрылысы салаларында объектілерді салу шеңберінде іске асыру жоспарланған пилоттық инвестициялық бюджеттік жобалар бойынша объектінің сметалық құнының лимитін есептеу нәтижелері туралы келісу-хат, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің "Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағаналау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген);

19) положительное заключение на конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства или бизнес-плана к проекту государственно-частного партнерства при прямых переговорах по определению частного партнера и положительное решение соответствующей бюджетной комиссии для планирования расходов первого года реализации проекта, договор государственно-частного партнерства подписанный и зарегистрированный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке для планирования расходов на последующие годы реализации проекта;
20) положительное заключение уполномоченного органа по бюджетному планированию на проект перечня проектов государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации в части определения финансовой обеспеченности указанных проектов в порядке, определяемом Правилами реализации сервисной модели информатизации, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129 "Об утверждении Правил реализации сервисной модели информатизации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13282), и задание на проектирование информационно-коммуникационных услуг, утвержденное уполномоченным органом в сфере информатизации, при планировании расходов на проекты государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации, согласно подпункту 2) пункта 6 статьи 45 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации";
21) стратегические документы развития юридических лиц, в случае планирования бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале;
22) информацию о реализуемых и планируемых к реализации инвестиционных проектах субъектов квазигосударственного сектора с указанием источников финансирования (бюджетные, заемные, собственные и другие);
23) финансово-экономическое обоснование бюджетных инвестиций, осуществляемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, положительное экономическое заключение уполномоченного органа по государственному планированию по нему;
24) информацию по реализованным, реализуемым и планируемых к реализации инвестиционным проектам, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц по форме, согласно приложению 18-1 к Приказу № 129;

19) жобаны іске асырудың бірінші жылының шығыстарын жоспарлау үшін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының конкурстық құжаттамасына берілетін қорытындының немесе жекеше әріптесті айқындау жөніндегі тікелей келіссөздер кезінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасына бизнес-жоспардың және тиісті бюджет комиссиясының оң шешімін, жобаны іске асырудың кейінгі жылдарының шығыстарын жоспарлау үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қол қойылған және тіркелген мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын;
20) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының "Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13282 болып тіркелді) Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларында белгіленген тәртіппен ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының қаржылай қамтамасыз етілуін айқындау бөлігінде осы жобалардың тізбесінің жобасына бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң қорытындысы және 2015 жылғы 24 қарашадағы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабы 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларына шығыстарды жоспарлау кезінде ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган бекіткен ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді жобалауға арналған тапсырма;
21) жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттiк инвестицияларды жоспарлаған жағдайда заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттарын;
22) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, қаржыландыру көздерін (бюджеттік, қарызға алынған, меншікті, және басқа) көрсетумен іске асырылып жатқан және іске асырылуы жоспарланған инвестициялық жобалары туралы ақпаратты;
23) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы жүзеге асырылатын бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесін, ол бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысын;
24) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелді) бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағаналау қағидаларына 18-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша іске асырылған, іске асырылатын және іске асырылуы жоспарланған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің инвестициялық жобалары бойынша ақпарат;

25) заключение межведомственной комиссии по рассмотрению целесообразности проведения исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
26) заключение государственной научной и научно-технической экспертизы научных исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
27) заключения отраслевых государственных органов по обоснованности и эффективности тем тематических исследований государственных органов и совместных исследований;
28) заключение уполномоченного органа по государственному планированию о целесообразности бюджетного кредитования по бюджетным программам, предлагаемым администратором бюджетных программ к реализации посредством бюджетного кредитования;
29) заключение уполномоченного органа в сфере информатизации при планировании администраторами бюджетных программ расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации;
30) документ, подтверждающий согласие Главой Государства либо по его уполномочию с Администрацией Президента Республики на увеличение штатной численности администратора бюджетных программ;
31) предложения на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства и (или) социально-культурного развития государства в форме государственного задания и положительные заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и антимонопольного органа;
32) решения попечительских советов автономных организаций образования при планировании расходов по бюджетной программе, направленной на вложение целевого вклада;
33) паспорт на проведение форума, семинара, конференции по форме, согласно приложению 56 к настоящим Правилам;
34) оценка экономического эффекта от заявляемых расходов на бюджетные инвестиционные проекты, формирование и (или) увеличение уставных капиталов юридических лиц, бюджетные субсидии, определенного в соответствии с подпунктом 1-1) пункта 6 статьи 67 Бюджетного кодекса;
35) протоколы ведомственных бюджетных комиссий;
36) информация о неиспользованных субъектом квазигосударственного сектора средствах экономии, находящихся на контрольных счетах наличности по итогам предыдущих бюджетных инвестиций, и (или) средствах экономии, не возвращенных в бюджет по состоянию на 1 января и 1 апреля текущего финансового года;
37) заключение Межведомственной комиссии по вопросам занятости населения, утвержденной распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 марта 2020 года № 54-р "О Межведомственной комиссии по вопросам занятости населения", по определению лимитов финансирования Дорожной карты занятости в разрезе регионов и по корректировке и перераспределению сумм, выделенных регионам, в случаях образования экономии средств;

25) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша зерттеулер жүргiзудің орындылығын қарау жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның қорытындысын;
26) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулердiң мемлекеттiк ғылыми және ғылыми-техникалық сараптамасының қорытындысын;
27) мемлекеттік органдардың тақырыптық зерттеулері мен бірлікескен зерттеулердің негізділігі мен тиімділігі бойынша салалық мемлекеттік органдардың қорытындылары;
28) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк кредиттеу арқылы iске асыруға ұсынып отырған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк кредиттеудiң орындылығы туралы мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысын;
29) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға шығыстарды жоспарлау кезінде ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi органның қорытындысы;
30) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi штат санын ұлғайтуға Мемлекет басшысының не оның уәкілеттік беруімен Республика Президенті Әкімшілігінің келісімін растайтын құжатты;
31) жекелеген мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттiк тапсырма мен Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және монополияға қарсы органның оң қорытындылары нысанында мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын және (немесе) мемлекеттiң әлеуметтік-мәдени дамуын қамтамасыз етуге бағанытталған басқа да міндеттерді орындауға арналған ұсыныстарды;
32) нысаналы салым салуға бағанытталған бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезiнде дербес бiлiм беру ұйымдарының қамқорлық кеңестерiнiң шешiмдерiн;
33) осы Қағидаларға 57-қосымшаға сәйкес нысан бойынша форум, семинар, конференция өткізуге паспорт;
34) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 67-бабы 6-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес айқындалған бюджеттік инвестициялық жобаларға, заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және (немесе) ұлғайтуға, бюджеттік субсидияларға мәлімделген шығыстардан экономикалық әсерді бағаналау;
35) ведомстволық бюджеттік комиссиялардың хаттамалары;
36) ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтардағы және 1 сәуірдегі жағдай бойынша алдыңғы бюджеттік инвестициялардың қорытындылары бойынша қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы квазимемлекеттік сектор субъектісі пайдаланбаған үнемдеу қаражаты және (немесе) бюджетке қайтарылмаған үнемдеу қаражаты туралы ақпарат;
37) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің "Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" 2020 жылғы 25 наурыздағы № 54-р өкімімен бекітілген халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның өңірлер бөлінісінде жұмыспен қамтудың Жол картасын қаржыландыру лимиттерін айқындау жөніндегі және қаражатты үнемдеу қалыптасқан жағдайда өңірлерге бөлінген сомаларды түзету және қайта бөлу жөніндегі қорытындысы;

38) другую необходимую информацию, запрашиваемую центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию или местным уполномоченным органам по государственному планированию.
9. Администратор бюджетных программ ежегодно составляет одну бюджетную заявку, за исключением случаев уточнения и корректировки бюджета, предусмотренных бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Бюджетная заявка подлежит приведению в соответствие на стадиях разработки, рассмотрения и утверждения бюджета, а также в случаях уточнения и корректировки бюджета.
10. Бюджетная заявка, представляемая в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, подписывается руководителем аппарата центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которое в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководителем государственного учреждения или лицом им уполномоченным, руководителем структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних – лицами, на которых соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей.
В бюджетной заявке обязательно указывается фамилия, имя и отчество (при наличии), должность, рабочий телефон ответственного исполнителя соответствующего администратора бюджетных программ.
11. Титульный лист бюджетной заявки оформляется по форме согласно приложению 1 к Правилам.
12. Расчеты по видам расходов составляются по каждой специфике экономической классификации расходов на каждый год планового периода по формам согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 и 74 к Правилам.
13. Если по отдельным бюджетным программам сумма расходов второго и третьего годов предыдущего планового периода не меняется по сравнению с суммой, утвержденной по данным программам в законе о республиканском бюджете или решении маслихата о местном бюджете, то расчеты по видам расходов по данным программам (подпрограмм) не составляются, а составляются только на третий год.
Если по отдельным бюджетным программам суммы расходов второго и (или) третьего годов предыдущего планового периода меняются по сравнению с суммами, утвержденными по данным программам в законе о республиканском бюджете, то расчеты по видам расходов составляются и представляются к данным программам (подпрограммам) в разрезе годов планируемого планового периода.

38) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар сұрататын басқа да қажетті ақпаратты қамтиды.
9. Қазақстан Республикасының бюджеттiк заңнамасында көзделген бюджеттi нақтылау және түзету жағдайларын қоспағанда, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жыл сайын бiр бюджеттiк өтiнiм жасайды.
Бюджеттiк өтiнiм әзiрлеу, қарау және бекiту сатыларында, сондай-ақ бюджеттi нақтылау және түзету жағдайларында сәйкестендірілуі тиiс.
10. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынылатын бюджеттік өтінімге орталық атқарушы органның аппарат жетекшісі (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның аппарат жетекшісінің өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндайлар болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеме басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға, олардың жасалуына жауапты мемлекеттік мекеме құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ал соңғылары болмаған кезде – тиісті бұйрықтармен міндеттерді атқару жүктелген тұлғалар қол қояды.
Бюджеттік өтінімде бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жауапты орындаушысының тегі, аты және әкесінің аты (бар болғанда), лауазымы, жұмыс телефоны міндетті түрде көрсетіледі.
11. Бюджеттiк өтiнiмнiң мұқаба парағы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресiмделедi.
12. Шығыстардың түрлері бойынша есептеулер шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша Қағидаларға 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жоспарлы кезеңнің әрбір жылына беріледі.
13. Егер жекелеген бюджеттік бағдарламалар бойынша алдыңғы жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші жылдарының шығыстар сомасы республикалық бюджет туралы заңда немесе жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде бекітілген сомамен салыстырғанда өзгермейтін болса, онда осы бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша шығыстардың түрлері бойынша есеп айырысулар жасалмайды, тек қана үшінші жылға жасалады.
Егер жекелеген бюджеттік бағдарламалар бойынша алдыңғы жоспарлы кезеңнің екінші және (немесе) үшінші жылдарының шығыстар сомасы республикалық бюджет туралы заңда бекітілген сомамен салыстырғанда өзгеретін болса, онда шығыстардың түрлері бойынша есеп айырысулар жоспарланып отырған жоспарлы кезең жылдарының бөлінісінде жасалады және осы бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) ұсынылады.

14. Расчеты расходов по бюджетным программам, направленным на осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг составляются на основании утвержденных натуральных норм.
15. Расчеты расходов, а также дополнительные детальные расчеты и обоснования по видам расходов по каждой специфике экономической классификации расходов подписывает руководитель аппарата центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, либо руководитель структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних – лицо, на которого соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей, руководитель бюджетной программы, определенный соответствующим приказом, и руководитель финансово-экономической службы (далее – главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела).
16. Сводные расчеты расходов подписывает руководитель аппарата центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, и главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела).
17. Подготовка бюджетной заявки, сроки ее согласования внутри администратора бюджетных программ и рассмотрения на ведомственной бюджетной комиссии администратора республиканских бюджетных программ осуществляется в порядке, утвержденном приказом руководителя администратора бюджетных программ.
18. Администратор республиканских бюджетных программ не представляет в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию детальные расчеты по текущим административным расходам и базовым расходам, по перечню определенному центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию в соответствии со статьей 67 Бюджетного кодекса.
19. По расходам, указанным в пункте 18 настоящих Правил, администратор республиканских бюджетных программ составляет формы сводного расчета расходов государственного учреждения по бюджетным программам (подпрограммам) и сводного расчета расходов администратора бюджетных программ по бюджетным программам (подпрограммам) (приложения 57 и 58) в которых указывается общая сумма по бюджетной подпрограмме "Текущие административные расходы" и по базовым расходам в соответствии с установленным лимитом текущих административных расходов на плановый период, включая средства сохраняемые при сокращении руководителем численности работников государственного органа, которые распределяются администратором республиканских бюджетных программ самостоятельно по спецификам экономической классификации расходов.

14. Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi жүзеге асыруға және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге бағанытталған бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстар есептеулерi бекiтiлген заттай нормалардың негізінде жасалады.
15. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбiр ерекшелiгi бойынша шығыстардың есептеулерiне орталық атқарушы органның аппарат жетекшісі (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның аппарат жетекшісінің өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндайлар болмаған жағдайларда – мемлекеттік мекеме басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға, немесе олардың жасалуына жауапты мемлекеттiк мекеменiң құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы, ал соңғылары болмаған кезде – тиiстi бұйрықтармен мiндеттердi атқару жүктелген тұлға, бюджеттік бағдарламаның тиісті бұйрықпен айқындалған басшысы (басшының орынбасары, орталық мемлекеттік органның қызметінің тиісті бағаныттарына жетекшілік ететін орталық атқарушы органның жауапты хатшысы, аппарат басшысы) және қаржы-экономикалық қызметiнiң бастығы (бұдан әрі – бас бухгалтер қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы) қол қояды.
16. Жиынтық шығыстардың есептеулерiне орталық атқарушы органның аппарат жетекшісі (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның аппарат жетекшісінің өкiлеттiктерi жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндайлар болмаған жағдайларда – мемлекеттік мекеме басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға және бас бухгалтер (қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы) қол қояды.
17. Бюджеттік өтінімді дайындау, оны бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ішінде келісу және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ведомстволық бюджет комиссиясында қарау мерзімдері бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының бұйрығымен бекітілген тәртіппен жүзеге асырылады.
18. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 67-бабына сәйкес бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тізбе бойынша ағымдағы әкімшілік шығыстар мен базалық шығыстар бойынша егжей-тегжейлі есептерді ұсынбайды.
19. Осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген шығыстар бойынша, республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мемлекеттік орган қызметкерлерінің санын басшы қысқартқан кезде сақталатын қаражатты қоса алғанда, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бөлетін жоспарлы кезеңге белгіленген ағымдағы әкімшілік шығыстар лимитіне сәйкес "Ағымдағы әкімшілік шығыстар" кіші бағдарламасы бойынша жалпы сома көрсетілетін мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі және бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі нысандарын (57 және 58-қосымшалары) жасайды.

20. Администраторы бюджетных программ при увеличении лимитов штатной численности дополнительно представляют расчеты расходов по бюджетным программам по формам согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к Правилам.
21. Расчеты расходов по специфике 111 "Оплата труда" составляются по формам 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111 согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к Правилам.
При составлении расчетов по указанным формам при расчете дополнительной оплаты за проживание на территориях радиационного риска и за проживание в зонах экологического бедствия следует руководствоваться Законом Республики Казахстан от 18 декабpя 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и Законом Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье".
Расчеты расходов на оплату труда административных государственных служащих пилотных органов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме", составляется в произвольной форме.
Форма 01-111 (приложение 2) предназначена для расчета расходов на оплату труда административных государственных служащих, за исключением сотрудников органов прокуратуры, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, государственной противопожарной службы, органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, уголовно-исполнительной системы и таможенных служб, военнослужащих, по которым заполняются соответственно формы 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111. При составлении данных расчетов следует руководствоваться разделом 2 Реестра должностей политических и административных государственных служащих по категориям, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета" (далее – Постановление № 646 дсп).
Форма 02-111 (приложение 3) предназначена для расчета расходов на оплату труда политических государственных служащих, депутатов, судей, стажеров-кандидатов в судьи.
Постановлением № 646 дсп следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 02-11, 03-111, 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111.

20. Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi штат санының лимиттерi ұлғайтылған кезде Қағидалардың 2-16-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстардың есептеулерiн қосымша ұсынады.
21. 111 "Еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстардың есептеулері Қағидаларға 2-16-қосымшаларға сәйкес 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111 нысандары бойынша жасалады.
Көрсетiлген нысандар бойынша есептеулердi жасаған кезде радиациялық зiлзала аумақтарында тұрғаны және экологиялық қасiрет аймақтарында тұрғаны үшiн қосымша ақы есептелген кезде "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңын және "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңын басшылыққа алған жөн.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 "Мемлекеттiк әкімшілік қызметшiлерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулысымен бекітелген пилоттық органдар үшін мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге араналған шығыстардың есебі ерікті нысанда жасалады.
01-111-нысан (2-қосымша) прокуратура органдарының, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметтiң, құқық қорғау органдарының, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесiнiң, iшкi iстер органдарының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің, экономикалық тергеу қызметінің, қылмыстық-атқару жүйесі және кеден қызметi органдарының қызметшiлерiн, әскери қызметшiлердi қоспағанда, мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған, олар бойынша тиiсiнше 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111-нысандар толтырылады. Осы есептеулердi жасаған кезде Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген санаттары бойынша мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміннің 2 бөлімін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысын (бұдан әрi - № 646 қбп Қаулы) басшылыққа алған жөн.
02-111-нысан (3-қосымша) мемлекеттiк саяси қызметшiлердiң, депутаттардың, судьялардың, судьяларға кандидат тағылымдамадан өтушілердің еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
№ 646 қбп Қаулыны 03-111, 12-111, 13-11114-111 және 15-111-нысандар бойынша есеп жасаған кезде де басшылыққа алған жөн.

Форма 03-111 (приложение 4) предназначена для расчета расходов на оплату труда чрезвычайных и полномочных послов, работников загранучреждений.
Форма 04-111 (приложение 5) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений образования.
При составлении данных расчетов следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (далее – Постановление № 1193). Данным нормативным правовым актом также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111 и 11-111.
Приложение 5 применяется также для расчета расходов по специфике 132 "Оплата труда патронатных воспитателей". При этом, расчет социального налога и отчислений составляется в произвольной форме.
Форма 06-111 (приложение 7) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений здравоохранения.
Форма 07-111 (приложение 8) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений социального обеспечения.
Форма 08-111 (приложение 9) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений культуры и архивного дела.
Форма 09-111 (приложение 10) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений физической культуры и спорта.
Форма 10-111 (приложение 11) для расчета расходов на оплату труда работников прочих государственных учреждений, за исключением государственных учреждений образования, высшего образования и науки, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и архивного дела, физической культуры и спорта, правоохранительных органов, Службы государственной охраны Республики Казахстан.
Форма 11-111 (приложение 12) для расчета расходов на оплату труда рабочих государственных учреждений.
Приложения 11 и 12 применяются также для расчета расходов по специфике 131 "Оплата труда технического персонала". При составлении данных расчетов следует руководствоваться Постановлением № 1193.
Форма 12-111 (приложение 13) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры (за исключением военнослужащих Главной военной прокуратуры, военных прокуратур округов, гарнизонов и войск Республики Казахстан, по которым заполняется форма 13-111).

03-111-нысан (4-қосымша) төтенше және өкiлеттi елшiлердiң, шет елдегi мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
04-111-нысан (5-қосымша) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
Осы есептеулердi жасаған кезде "Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысын (бұдан әрi - № 1193 қаулы) басшылыққа алған жөн. Осы нормативтiк құқықтық актіні 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111 және 11-111-нысандар бойынша есептеулерді жасаған кезде де басшылыққа алған жөн.
5-қосымша сондай-ақ 132 "Патронатты тәрбиешілерге еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін қолданылады. Бұл ретте әлеуметтік аударымдарды және әлеуметтік салықты есептеу ерікті нысанда жасалады.
06-111-нысан (7-қосымша) мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
07-111-нысан (8-қосымша) әлеуметтiк қамитамасыз ету мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
08-111-нысан (9-қосымша) мәдениет және мұрағат iсi мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
09-111-нысан (10-қосымша) дене шынықтыру және спорт мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
10-111-нысан (11-қосымша) мемлекеттiк бiлiм, жоғары бiлiм және ғылым, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және мұрағат iсi, дене тәрбиесi және спорт мекемелерін, құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметін қоспағанда, басқа мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11-111-нысан (12-қосымша) мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11 және 12-қосымшалар сондай-ақ 131 "Техникалық персоналға еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге қолданылады. Осы есептелерді жасаған кезде № 1193 қаулыны басшылыққа алған жөн.
12-111-нысан (13-қосымша) прокуратура органдары қызметкерлерінің (Қазақстан Республикасының Бас әскери прокуратурасы, округтар, гарнизондар мен әскерлер әскери қызметшiлерiн қоспағанда, олар бойынша 13-111-нысан толтырылады) жалақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.

Форма 13-111 (приложение 14) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы.
В графе 40 приложения 14 указывается количество сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 41 приложения 14 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять не более 15 процентов от общей суммы должностного оклада.
Форма 14-111 (приложение 15) предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих.
В графе 40 приложения 15 указывается количество военнослужащих, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 41 приложения 15 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять для Службы государственной охраны Республики Казахстан не более 25 процентов от общей суммы по должностным окладам, для других органов – не более 15 процентов.
При расчете расходов на оплату труда по формам 12-111, 13-111 и 14-111 следует руководствоваться Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 дсп "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям" и Постановлением № 646 дсп.
Форма 15-111 (приложение 16) предназначена для расчета расходов по должностному окладу военнослужащих срочной военной службы.
22. Форма 01-112 (приложение 17) предназначена для расчета затрат на дополнительные денежные выплаты.
Данная форма предназначена для расчета затрат на дополнительные денежные выплаты для премирования административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства внутренних дел и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа по плану финансирования; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, единовременные денежные выплаты и надбавки к должностным окладам работникам органов государственных доходов и работникам структурного подразделения Министерств по инвестициям и развитию и юстиции Республики Казахстан, согласно Постановлению № 646 дсп.

13-111-нысан (14-қосымша) iшкi iстер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқарушы жүйесi органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда 14-қосымша қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын құқық қорғау органдары, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерінің саны көрсетiледi, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақы сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы лауазымдық жалақының жалпы сомасының 15 пайызынан жоғары болмауға тиіс.
14-111-нысан (15-қосымша) әскери қызметшiлерге еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда 15-қосымшада қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын әскери қызметшiлердiң саны, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемеақының сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі үшiн лауазымдық еңбекақылар бойынша жалпы соманың 25 пайызынан жоғары болмауға, басқа органдар үшiн – 15 пайыздан жоғары болмауға тиіс.
12-111, 13-111, 14-111-нысандары бойынша еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу кезінде "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдары мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 қбп Жарлығын және № 646 қбп Қаулыны басшылыққа алған жөн.
15-111-нысаны (16-қосымша) жедел әскери қызмет әскери қызметшiлерiнiң лауазымдық жалақысы бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
22. 01-112-нысаны (17-қосымша) қосымша ақшалай төлемдер шығындарын есептеуге арналған.
Осы нысан № 646 қбп Қаулысына сәйкес әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Ішкі істер министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдерi: жоспары бойынша мемлекеттiк орган басшысының шешiмiмен белгiленген лауазымдық қызметақыларға үстемеақыларды; мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiне сыйлық, мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму және әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына біржолғы ақшалай сыйақылар мен үстемеақылар төлеуге есептеуге арналған.

23. Форма 01-113 (приложение 18) предназначена для расчета расходов на компенсационные выплаты.
По данной форме осуществляются расчеты расходов на выплату пособий на оздоровление государственным и гражданским служащим в соответствии с Постановлением № 646 дсп и Постановлением № 1193 соответственно, также расчеты расходов на компенсационные выплаты, единовременные пособия.
24. Форма 02-114 (приложение 19) предназначена для расчета расходов на обязательные профессиональные пенсионные взносы.
При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Приложение 19 применяется также для расчета расходов на обязательные профессиональные пенсионные взносы по специфике 135 "Взносы работодателей по техническому персоналу".
25. Форма 01-116 (приложение 20) предназначена для расчета расходов на обязательные пенсионные взносы работодателей.
При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Приложение 20 применяется также для расчета расходов на обязательные пенсионные взносы работодателей по специфике 135 "Взносы работодателей по техническому персоналу".
26. Форма 01-121 (приложение 21) предназначена для расчета расходов на уплату социального налога.
При расчете суммы социального налога на плановый период необходимо руководствоваться Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс).
27. Форма 01-122 (приложение 22) предназначена для расчета расходов на уплату социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования.
При расчете суммы социальных отчислений на планируемый год необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об обязательном социальном страховании" (далее – Закон "Об обязательном социальном страховании").
28. Форма 01-124 (приложение 25) предназначена для расчета расходов на уплату отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования.
При расчете суммы отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан от 6 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании".
29. Формы 01-123 и 02-123 (приложения 23 и 24) предназначены для расчета расходов по специфике 123 "Взносы на обязательное страхование".

23. 01-113-нысаны (18-қосымша) бойынша шығыстар көлемiн айқындау үшiн жасалады.
Бұл нысан № 646 қбп Қаулыға және № 1193 қаулыға сәйкес мемлекеттiк және азаматтық қызметшiлердi сауықтыруға арналған жәрдемақыларды төлеу шығыстарын есептеуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өтемақылық төлемдер мен бiржолғы жәрдемақыларға арналған шығыстарды есептеуге арналған.
24. 02-114-нысан (19-қосымша) міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
Есептеуді осы нысан бойынша жасаған кезде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 21 маусымдағы Заңын басшылыққа алған жөн.
19-қосымша сонымен қатар 135 "Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары" ерекшелігі бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының шығыстарын есептеу үшін қолданылады.
25. 01-116-нысан (20-қосымша) Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары шығыстарды есептеуге арналған.
Осы нысан бойынша есепті жасау кезінде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 маусымдағы Заңын басшылыққа алу керек.
20-қосымша сонымен қатар 135 "Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары" ерекшелігі бойынша жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарына арналған шығыстарын есептеу үшінде қолданылады.
26. 01-121-нысан (21-қосымша) әлеуметтiк салықты төлеуге шығыстарды есептеуге арналған.
Жоспарлы кезеңге арналған әлеуметтік салық сомасын есептеу кезiнде 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiн (бұдан әрі – Салық Кодексi) басшылыққа алу қажет.
27. 01-122-нысан (22-қосымша) Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдарды төлеуге шығыстарға арналған.
Жоспарланып отырған жылға арналған әлеуметтiк аударымдардың сомасын есептеген кезде "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Заңын басшылыққа алу қажет.
28. 01-124-нысан (25-қосымша) Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдарды төлеуге шығыстарды есептеуге арналған.
Әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдар сомасын есептеу кезінде "Міндетті медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 6 қарашадағы Заңын басшылыққа алу қажет.
29. 01-123 және 02-123-нысандар (23 және 24-қосымшалар) 123 "Мiндеттi сақтандыру жарналары" ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеуге арналған.

Форма 01-123 (приложение 23) предназначена для расчета размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств.
Приложение 23 заполняется государственными учреждениями, у которых на балансе числятся транспортные средства, для определения суммы расходов на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств.
При расчете размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств".
Форма 02-123 (приложение 24) предназначена для расчета размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами.
При расчете размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами".
30. Форма 01-134 (приложение 26) предназначена для расчета выплаты вознаграждений присяжным заседателям.
31. Форма 01-135 (приложение 27) предназначена для расчета расходов на взносы работодателей по техническому персоналу. При расчете необходимо руководствоваться Налоговым кодексом и Законом "Об обязательном социальном страховании".
32. Форма 01-139 (приложение 28) предназначена для расчета расходов на оплату труда иностранных работников, принятых в государственный орган. При составлении расчета следует руководствоваться трудовым договором.
В приложении 28 в графе 1 "Наименование должности" указывается должность иностранного работника, принятого в государственный орган в соответствии с заключенным трудовым договором; в графе 2 "Сумма должностного оклада в месяц" указывается сумма оклада в месяц в соответствии с заключенным трудовым договором; в графе 3 "Срок привлечения иностранного работника в государственный орган" указывается количество месяцев, на которые привлечен иностранный работник в государственный орган в соответствии с трудовым договором; в графе 4 "Итого основной заработной платы в год графа 2 х графа 3" указывается итоговая сумма.
33. Формы 01-141, 02-141, 03-141 и 04-141 (приложения 29, 30, 31 и 32) предназначены для расчета расходов по специфике 141 "Приобретение продуктов питания".

01-123-нысан (23-қосымша) көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеуге арналған.
23-қосымшаны теңгерімінде көлiк құралдары есепке алынған мемлекеттiк мекемелер көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыруға арналған шығыстар сомасын анықтау үшiн толтырады.
Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру кезiндегi сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеу кезінде "Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 1 шілдедегі Заңын басшылыққа алу қажет.
02-123-нысан (24-қосымша) тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеуге арналған.
Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысының мөлшерiн есептеу кезінде "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 1 шілдедегі Заңын басшылыққа алу қажет.
30. 01-134-нысан (26-қосымша) бойынша алқабилерге сыйақылар төлеу есептері жасалады.
31. 01-135-нысан (27-қосымша) техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары бойынша шығыстарды есептеу үшін. Есептеу кезінде "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (бұдан әрі – Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексін және "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы Заңын басшылыққа алу қажет.
32. 01-139-нысаны (28-қосымша) мемлекеттік органға қабылданған шетелдік жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеуге жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған. Есепті жасау кезінде еңбек шартын басшылыққа алған жөн.
28-қосымшада "Лауазым атауы" деген 1-бағанда жасалған еңбек шартына сәйкес мемлекеттік органға қабылданған шетелдік жұмыскердің лауазымы көрсетіледі; "Бiр айдағы лауазымдық жалақы сомасы" деген 2-бағанда жасалған еңбек шартына сәйкес бір айдағы лауазымдық жалақы сомасы көрсетіледі; "Мемлекеттік органға шетелдік жұмыскерді тарту мерзімі" деген 3-бағанда еңбек шартына сәйкес мемлекеттік органға шетелдік жұмыскер тартылған айлар саны көрсетіледі; "Бiр жылдағы негізгі еңбекақы жиыны 2х3-баған" деген 4-бағанда қорытынды сома көрсетіледі.
33. 01-141, 02-141, 03-141 және 04-141-нысандары (29-32-қосымшалар) 141 "Тамақ өнiмдерiн сатып алу" ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеуге арналған.

Форма 01-141 (приложение 29) предназначена для расчета расходов на питание в учреждениях образования и социальной защиты, кроме учреждений органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, уголовно-исполнительной системы, государственной противопожарной службы, здравоохранения и ветеринарных учреждений, Министерства обороны Республики Казахстан. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться нормами питания для государственных учреждений здравоохранения и социальной защиты, утверждаемыми в соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса.
Форма 02-141 (приложение 30) предназначена для расчета расходов на приобретение продуктов питания военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, сотрудников органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться натуральными нормами, утверждаемыми в соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса.
Форма 03-141 (приложение 31) предназначена для расчета расходов на питание в ветеринарных учреждениях. При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами питания для животных.
Форма 04-141 (приложение 32) предназначена для расчета расходов на питание в учреждениях здравоохранения. При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами питания.
34. Формы 01-142, 02-142 и 03-142 (приложения 33, 34 и 35) предназначены для определения объема расходов по специфике 142 "Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения".
Форма 01-142 (приложение 33) предназначена для расчета расходов на медикаменты и прочие средства медицинского назначения, кроме учреждений здравоохранения.
Форма 02-142 (приложение 34) предназначена для расчета расходов на медикаменты в стационарных учреждениях здравоохранения.
Форма 03-142 (приложение 35) предназначена для расчета расходов на медикаменты в амбулаторно-поликлинических учреждениях здравоохранения.
При расчете расходов на приобретение медикаментов и других средств медицинского назначения по указанным формам следует руководствоваться нормами отпуска медикаментов на единицу в день.
35. Форма 01-143 (приложение 36) предназначена для расчета расходов на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования.
По приложению 36 рассчитываются расходы на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования для военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов, специального и форменного обмундирования для сотрудников таможенных органов, органов прокуратуры, судей, судебных приставов, форменной одежды и знаков различия для работников государственной лесной охраны и охотничьего хозяйства, государственной фитосанитарной службы по карантину растений и государственной ветеринарной службы, осуществляющей ветеринарный надзор на государственной границе и транспорте.
При составлении расчета по данной форме необходимо руководствоваться нормами на предметы вещевого имущества, другое форменное и специальное обмундирование с учетом износа на год в денежном выражении на 1 получателя.

01-141-нысаны (29-қосымша) iшкi iстер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметі органдарының, қылмыстық-атқару жүйесiнiң органдарының, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерi, денсаулық сақтау және ветеринария мекемелерiн, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі, қоспағанда, тамақтануға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк бiлiм беру және әлеуметтiк қорғау мекемелерi толтырады. Осы нысан бойынша есептi жасаған кезде Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес бекітілген мемлекеттік денсаулық және әлеуметтiк қорғау мекемелері үшін тамақтану нормаларын басшылыққа алу керек.
02-141-нысаны (30-қосымша) әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдары, қылмыстық-атқару жүйесi, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерiне, кәсiптiк апаттан-құтқару құрылымдарының құтқарушыларына, әскери және арнайы оқу орындарының курсанттарына, әскери мектеп-интернаттарының тәрбиеленушiлерiне тамақ өнiмдерiн сатып алуға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады. Осы нысан бойынша есептi жасаған кезде Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес бекітілген заттай нормаларды басшылыққа алу керек.
03-141-нысанды (31-қосымша) мемлекеттiк ветеринариялық мекемелер толтырады. Осы есептеудi жасаған кезде жануарларға арналған тамақтану нормаларын басшылыққа алған жөн.
04-141-нысаны (32-қосымша) денсаулық сақтау мекемелерiнде тамаққа арналған шығыстарды есептеу үшiн жасалады. Осы есептеудi жасаған кезде тамақтанудың заттай нормаларын басшылыққа алған жөн.
34. 142 "Дәрi-дәрмектермен медициналық бағаныттағы өзге де құралдар" ерекшелiгi бойынша шығыстар көлемiн анықтау үшiн 01-142, 02-142 және 03-142 нысандары (33-35 қосымша) бойынша есептер жасалады.
01-142-нысанды (33-қосымша) дәрi-дәрмектерге, мал дәрiгерлiк препараттарға және медициналық мақсаттағы өзге де құралдарға арналған шығыстарды есептеу үшiн, денсаулық сақтау мекемелерiнен басқа мемлекеттiк мекемелер толтырады.
02-142-нысан (34-қосымша) денсаулық сақтау стационарлық мекемелерiнде дәрi-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
03-142-нысан (35-қосымша) амбулаториялық-емханалық мекемелерде дәрi-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеу үшiн жасалады.
Көрсетiлген нысандар бойынша күнiне бiр бірлікiк дәрi-дәрмектер мен өзге де медициналық бағаныттағы құралдарды сатып алу шығыстары нормаларын басшылыққа алған жөн.
35. 01-143-нысаны (36-қосымша) Заттай мүлiктер мен басқа да нысандық және арнайы киiмдердi сатып алу, тiгу және жөндеу бойынша шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
36-қосымша бойынша әскери қызметшiлер, iшкi iстер органдарының, қылмыстық-атқару жүйесiнiң, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметінің қызметкерлерi, кәсiби авариялық-құтқару құрылымдарының құтқарушылары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерi, әскери және арналған оқу орындарының курсанттары, әскери мектеп-интернаттардың тәрбиеленушiлерi үшiн мүлiктiк керек-жарақ заттарын сатып алуға, тiгуге және жөндеуге, кеден қызметiнiң, прокуратура органдарының қызметшiлерi, судьялар, сот приставтары үшiн арнайы және пiшiмдiк киiм-кешектерге, мемлекеттiк орман күзетiнiң және аң шаруашылығы, өсiмдiк карантинi бойынша мемлекеттiк фитосанитарлық қызметтiң және мемлекеттiк шекарада және көлiкте малдәрiгерлiк қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк малдәрiгерлiк қызметтiң қызметкерлерi үшiн пiшiмдiк киiм-кешекке арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
Осы нысан бойынша есептi жасаған кезде заттай мүлiк, 1 алушыға ақша түрiнде бiр жылғы тозуын ескере отырып.басқа нысандық және арнайы киiммәнi нормаларын басшылыққа алған жөн.

36. Форма 01-144 (приложение 37) предназначена для расчета расходов государственных органов на горюче-смазочные материалы.
При расчете расходов по форме 01-144 следует руководствоваться, утверждаемыми в соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса, натуральными нормами положенности служебных, дежурных и специальных автомобилей и нормами расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта.
Расчет расходов на смазочные материалы для автотранспортных средств составляется в произвольной форме.
Форма 02-144 (приложение 38) предназначена для расчета расходов на приобретение твердого и жидкого топлива для отопления зданий, помещений для государственных учреждений с автономной системой отопления.
37. Формы 01-149, 02-149, 03-149 (приложения 39, 40 и 41) предназначены для определения расходов по специфике 149 "Приобретение прочих запасов" с предоставлением обосновывающих документов за единицу стоимости товаров.
Форма 01-149 (приложение 39) предназначена для расчета расходов на приобретение мягкого инвентаря в учреждениях здравоохранения. Данная форма заполняется государственными амбулаторно-поликлиническими и стационарными учреждениями здравоохранения.
При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами оснащения мягким инвентарем государственных организаций здравоохранения республики.
Форма 02-149 (приложение 40) заполняется для расчета расходов по закупке расходных материалов.
Форма 03-149 (приложение 41) заполняется для расчета расходов по приобретению товаров, необходимых для обслуживания и содержания основных средств, строительных материалов, используемых на ремонт основных средств, запасных частей для оборудования, транспортных средств и других запасов, непосредственно связанные с содержанием, обслуживанием и ремонтом.
38. Формы 01-151, 02-151, 03-151, 04-151 (приложения 42, 43, 44 и 45) составляются для определения объема бюджетных средств на планируемый период для оплаты коммунальных услуг (за воду, газ, электроэнергию и отопление).
Расходы для оплаты коммунальных услуг администраторов бюджетных программ, в случае если государственное учреждение размещается в помещениях другого государственного учреждения, содержащегося за счет одного уровня бюджета, могут планироваться у балансодержателя данного помещения.
При составлении расчетов по данным формам следует руководствоваться нормами потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета.
В графе 5 форм 01-151, 02-151 и 03-151 (приложения 42, 43 и 44) указываются количество единиц мощности, для которых установлены нормы потребления воды, электроэнергии, тепла, газа.

36. 01-144-нысан (37-қосымша) жанар-жағармай материалдарына мемлекетті органдардың шығындарын есептеуге арналған.
01-144-нысан бойынша шығыстарды есептеу кезінде Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес бекітілген қызметтiк, кезекші және арнайы автомобильдердің тиесілік нормаларын және жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлiктi күтiп ұстауға шығыстардың нормаларын басшылыққа алу керек.
Автокөлік үшін жағармай материалдары сатып алу шығыстарын есептеу үшін жасалады.
02-144-нысан (38-қосымша) дербес жылыту жүйесi бар мемлекеттiк мекемелердің ғимараттарын, үй-жайларын жылыту үшін қатты және сұйық отынды сатып алу шығыстарын есептеу үшін жасалады.
37. 01-149, 02-149, 03-149-нысандар 149 "Басқа қорлар сатып алу" ерекшелiгi бойынша тауар құнының бірлікігі үшін негіздеуші құжаттарды ұсына отырып (39-41-қосымшалар) шығыстарды айқындауға арналған.
01-149-нысан (39-қосымша) денсаулық сақтау мекемелерiне жұмсақ мүкәммал сатып алуы үшін шығыстарды есептеуге арналған. Бұл нысанды мемлекеттiк амбулаторлық-емханалық және стационарлық денсаулық сақтау мекемелерi толтырады.
Осы есептеудi жасаған кезде республиканың мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарында жұмсақ мүкәммалмен жабдықтаудың ең төменгi нормаларын басшылыққа алған жөн.
02-149-нысан (40-қосымша) шығыс материалдарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу үшін толтырылады.
03-149-нысан (41-қосымша) негiзгi құралдарды жөндеуге пайдаланылатын негiзгi құралдарға, құрылыс материалдарына, жабдықтауға қажеттi қосалқы бөлшектерге, көлiк құралдарына қызмет көрсету және ұстау үшiн қажеттi тауарларды сатып алу жөнiндегi шығыстар есебi және тiкелей ұстауға, қызмет көрсету мен жөндеуге байланысты басқа да шығындар бойынша шығыстарды есептеу үшін толтырылады.
38. 01-151, 02-151, 03-151, 04-151 (42-45 қосымшалары) нысандар коммуналдық қызметтерді (су, газ, электр энергиясы және жылыту) төлеу үшiн жоспарлы кезеңге арналған бюджет қаражатының көлемiн айқындау үшiн жасалады.
Егер мемлекеттік мекеме бір бюджет деңгейі есебінен ұсталатын басқа мемлекеттік мекеменің үй-жайларында орналасқан жағдайда, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған шығыстары осы үй-жайдың теңгерімдік ұстаушысында жоспарлануы мүмкін.
Аталған нысандар бойынша есептеулерді жасаған кезде бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылытуға жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулердi тұтыну нормаларын басшылыққа алу керек.
01-151, 02-151 және 03-151 нысандарының 5-бағанында (42-44-қосымшалар) су, электр энергиясын, жылуды, газды тұтыну нормалары белгiленген қуаттылық бірлікiгiнiң саны көрсетiледi.

Форма 01-151 (приложение 42) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на горячую и холодную воду, канализацию, газ для приготовления пищи.
При расчете расходов на газ учитываются расходы на его транспортировку.
Форма 02-151 (приложение 43) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов воды на полив усовершенствованных покрытий и зеленых насаждений, территорий объектов.
Форма 03-151 (приложение 44) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов по оплате электроэнергии.
Форма 04-151 (приложение 45) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений с центральной системой отопления.
Данная форма заполняется для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений газом. При расчете расходов на газ учитываются расходы на его транспортировку.
39. Форма 01-152 (приложение 46) составляется для расчета расходов на оплату услуг связи.
Государственными учреждениями форма 01-152 применяется также при планировании мероприятий на закупку телекоммуникационных услуг.
При расчете расходов по форме 01-152 следует руководствоваться нормами положенности за пользование телефонной связью.
В строках 5 и 15 приложения 46 приведен примерный список и характеристики телекоммуникационных услуг, которые корректируются в соответствии со спецификой государственного органа.
40. Форма 01-153 (приложение 47) предназначена для расчета расходов по оплате транспортных услуг. Для обоснования планируемых расходов на предстоящий плановый период представляются копии договоров об аренде транспорта за текущий финансовый год.
41. Формы 01-159 и 02-159 (приложения 48 и 49) предназначены для расчета расходов по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ".
Форма 01-159 (приложение 48) предназначена для расчета расходов по содержанию, обслуживанию, текущему ремонту зданий, помещений, оборудования и других основных средств. Для обоснования планируемых расходов представляются копии договоров об оказании услуг, работ за текущий финансовый год, в случае отсутствия договоров прилагается не менее трех прайс-листов по каждому виду приобретаемых услуг и работ, дефектный акт и сметная документация по текущему ремонту за текущий финансовый год. При составлении перечня работ, выполняемых при текущем ремонте, следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года № 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета", где предусмотрен перечень работ, выполняемых при текущем и капитальном ремонте зданий.

01-151-нысанды (42-қосымша) ыстық және суық суға, кәрiз бен газға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады.
Газға арналған шығыстарды есептеу кезінде оны тасымалдауға арналған шығыстар есепке алынады.
02-151-нысанды (43-қосымша) жетiлдiрiлген жабындарды және жасыл желектi екпелердi суаруға арналған су шығыстарын, объектілердің аумақтарын есептеу үшiн мемлекеттiк мекемелер толтырады.
03-151-нысанды (44-қосымша) мемлекеттiк мекемелер электр энергиясын төлеу жөнiндегi шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
04-151-нысанды (45-қосымша) мемлекеттiк мекемелер орталық жылу жүйесi бар мемлекеттiк мекемелер үшiн ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
Осы нысан мемлекеттiк мекемелердің ғимараттары мен үй-жайларын газбен жылытуға шығыстарды есептеу үшін толтырылады. Газға арналған шығыстарды есептеу кезінде оны тасымалдауға арналған шығыстар есепке алынады.
39. 01-152-нысан (46-қосымша) байланыс қызметтерiне ақы төлеу бойынша шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
01-152 -нысанды телекоммуникациялық қызметтердi сатып алуға арналған iс-шараларды жоспарлаған кезде мемлекеттiк мекемелер қолданады.
01-152-нысан бойынша шығыстарды есептеу кезiнде телефон байланысын пайдалану үшін тиесілілік нормаларды басшылыққа алған жөн.
46-қосымшаның 5 және 15-жолдарында мемлекеттiк органның ерекшелiгiне сәйкес түзетiлетің телекоммуникациялық қызметтердiң болжамды тiзiмi мен сипаттамалары келтiрiлген.
40. 01-153-нысанын (47-қосымша) көлiк қызметтерiн төлеу бойынша шығыстарды есептеуге арналған ерекшелiгi бойынша жасалады. Алдағы жоспарлы кезеңге арналған жоспарлы шығыстарды негiздеу үшiн ағымдағы қаржы жылына көлiктi жалдау туралы шарттардың көшiрмелерi ұсынылады.
41. 01-159, 02-159-нысандар (48 және 49-қосымшалар) 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
01-159-нысаны (48-қосымша) ғимараттарды, орын-жайларды жабдықтарды және басқа негiзгi құралдарды ұстау бойынша шығыстар есебiне арналған. Жоспарланған шығыстарды негiздеу үшiн ағымдағы қаржы жылына арналған қызметтер көрсету, жұмыстар туралы шарттардың көшiрмелерi беріледі, шарттар болмаған жағдайда сатып алынатын қызметтер мен жұмыстардың әрбір түрі бойынша кем дегенде үш прайс-парақтары, ағымдағы қаржы жылына ағымдағы жөндеу бойынша дефектi актiсi мен сметалық құжаттама қоса беріледі. Ағымдағы жөндеу кезiнде орындалатын жұмыстар тiзбесiн жасаған кезде "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормативтері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы № 1118 қаулысын басшылыққа алған жөн, онда ғимараттарды ағымдағы және күрделi жөндеу кезiнде орындалатын жұмыстардың тiзбесi көзделген.

Форма 02-159 (приложение 49) предназначена для расчета расходов по оплате работ и услуг, оказанных физическими лицами и государственными предприятиями, акционерными обществами, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществами с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников.
В данном расчете указывается сумма расходов в целом, а также приводится расшифровка по основным видам расходов:
1) для физических лиц:
заработная плата работников – по данной строке отражается заработная плата работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ (индивидуальный подоходный налог, обязательные взносы в единый накопительный пенсионный фонд, взносы на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования, удерживаемые из заработной платы работников, также отражаются по данной строке);
командировочные расходы;
приобретение материалов;
транспортные услуги;
2) для государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников:
оплата труда работников – по данной строке отражается оплата труда работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ;
социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования;
отчисления на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования;
командировочные расходы;
налоги и другие обязательные платежи в бюджет, в том числе отдельными строками показываются основные налоги и обязательные платежи в бюджет;
прочие налоги;
приобретение материалов;
коммунальные услуги, то есть расходы на воду, газ и другие коммунальные услуги, за исключением электроэнергии и отопления;
электроэнергия;
отопление;
услуги связи;
транспортные услуги;
текущий ремонт основных средств;
содержание, обслуживание зданий, помещений;
арендная плата;
банковские услуги;
прочие расходы.
Расчет расходов по оплате работ и услуг, оказываемых юридическими лицами, за исключением государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, заполняющих форму 02-159, администраторы бюджетных программ представляют в произвольной форме.

02-159-нысаны (49-қосымша) жеке тұлғалар мен мемлекеттік мекемелер, акционерлік қоғамдар, акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі ұлттық компаниялар және мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер көрсеткен қызметтер мен жұмыстарды төлеу жөніндегі шығыстарды есептеуге арналған.
Осы есепте шығыстардың жалпы шығыстар сомасы көрсетiледi, сондай-ақ шығыстардың негізгі түрлерi бойынша таратып жазу келтiрiлген:
1) жеке тұлғалар үшiн:
қызметкерлердiң еңбекақысы - осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлердiң еңбекақысы көрсетiледi (жеке табыс салығы, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi жарналар, қызметкерлердің еңбекақысынан ұсталатын әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына міндетті медициналық әлеуметтiк сақтандыру жарналары да осы жол бойынша көрсетіледі);
iссапар шығыстары;
материалдарды сатып алу;
көлiк қызметтерi.
2) акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестер үшiн:
қызметкерлерге еңбекақы төлеу - осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлерге еңбекақысы төлеу көрсетiледi;
әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына әлеуметтiк аударымдар;
медициналық әлеуметтiк сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыру аударымдары;
iссапар шығыстары;
салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, oның iшiнде негізгі салықтар және бюджетке төленетiн мiндеттi төлемдер жеке жолдармен көрсетiледi;
өзгеде салықтар;
материалдарды сатып алу;
коммуналдық қызметтер, яғни электр энергиясын және жылуды қоспағанда, суға, газға және басқа да коммуналдық қызметтерге арналған шығыстар;
электр энергиясы;
жылу;
байланыс қызметтерi;
көлiк қызметтерi;
негiзгi құралдарды ағымдағы жөндеу;
үй-жайлардың ғимараттарын ұстау, оларға қызмет көрсету;
жалдау ақысы;
банктiк қызметтер;
өзгеде шығыстар.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері 02-159 нысанын толтыратын акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді қоспағанда, заңды тұлғалар көрсететін қызметтер мен жұмыстарды төлеу бойынша шығыстарды есептеуді еркiн нысанда ұсынады.

42. Форма 03-159 (приложение 50) предназначена для расчета расходов на оплату аренды за помещение. Для обоснования планируемых расходов представляются копии договоров об аренде помещений и зданий за текущий финансовый год, с учетом базы данных цен на товары, работы, услуги, установленный Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках".
43. Форма 01-161 (приложение 51) предназначена для расчета расходов на служебные командировки внутри страны.
Приложение 51 применяется государственными учреждениями при расчете расходов по спецификам 136 "Командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала", 137 "Командировочные расходы присяжных заседателей", 161 "Командировки и служебные разъезды внутри страны".
При расчете расходов по форме 01-161 следует руководствоваться постановлениями Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан" и от 11 мая 2018 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства" (далее – постановление № 256).
44. Форма 01-162 (приложение 52) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на служебные командировки за пределы страны.
При составлении данного расчета следует руководствоваться постановлением № 256.
45. Для обоснования планируемых расходов на служебные командировки внутри страны и за пределы страны администраторами бюджетных программ представляются утвержденные планы командировок на текущий год и проекты планов командировок на плановый период.
46. Формы 01-324 и 02-324 (приложения 53 и 54) предназначены для расчета расходов по специфике 324 "Стипендии";
Форма 01-324 (приложение 53) предназначена для расчета расходов на выплату стипендии студентам, интернам, магистрантам, докторантам, слушателям, курсантам военно-учебных специальных учебных заведений и кадетов.
При заполнении данной формы следует руководствоваться Постановлением № 646 дсп, а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116 "Об утверждении Правил назначения, выплаты и размеров государственных стипендий обучающимся в организациях образования" (далее – Постановление №116).

42. 03-159-нысан (50-қосымша) үй-жай үшін жалдау ақысын төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған. Жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңында белгіленген Тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағаналардың дерекқорын ескере отырып, ағымдағы қаржы жылы үшін Үй-жайлар мен ғимараттарды жалдау туралы шарттардың көшірмелері ұсынылады
43. 01-161-нысан (51-қосымша) ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар шығыстарды есептеуге арналған.
51-қосымшаны мемлекеттік мекемелер 136 "Техникалық персоналдың ел ішіндегі іссапарлары мен қызметтік жүріп-тұруы", 137 "Алқабилердің іссапар шығыстары", 161 "Ел ішіндегі іссапарлар мен қызметтік жүріп-тұруы" ерекшеліктері бойынша шығыстарды есептеу кезінде қолданады.
01-161-нысан бойынша шығыстарды есептеу кезiнде "Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi № 1428 және "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 (бұдан әрі – № 256 қаулы) қаулыларын басшылыққа алған жөн.
44. 01-162-нысанды (52-қосымша) мемлекеттiк мекемелер елден тыс жерлерге қызметтiк iссапарларға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
Осы есептеудi жасаған кезде № 256 қаулысын басшылыққа алған жөн.
45. Ел iшiнде және елден тысқары жерлерге қызметтiк iссапарларға жоспарланатын шығыстарды негiздеу үшiн бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ағымдағы жылға арналған iссапарлардың бекiтiлген жоспарларын және жоспарлы кезеңге арналған iссапарлар жоспарларының жобаларын ұсынады.
46. 01-324 және 02-324-нысандар (53 және 54-қосымшалар) 324 "Стипендиялар" ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
01-324-нысан (53-қосымша) арнайы әскери-оқу орындарының және кадеттердің студенттеріне, интерндеріне, магистрантарына, доктаранттарына, тыңдаушыларына, курсанттарына стипендиялар төлеуге жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
Осы нысанды толтыру кезiнде № 646 қбп қаулысын, сондай-ақ "Білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларын және олардың мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысын (бұдан әрi – № 116 қаулы) басшылыққа алған жөн.

Форма 02-324 (приложение 54) предназначена для расчета расходов на выплату стипендии студентам, интернам, магистрантам, слушателям подготовительного отделения и резидентуры, докторантам, обучающимся в организациях образования и здравоохранения, культуры и спорта.
При заполнении данной формы следует руководствоваться Постановлением № 116.
47. Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 133, 154, 155, 156, 157, 158, 163, 164, 165, 166, 167, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 351, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 и 722 составляются в произвольной форме.
При планировании расходов на приобретение запасов и основных средств к расчету прилагаются не менее трех прайс-листов по каждому виду запасов или основных средств.
При предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 421, 423 и 435 государственные учреждения представляют заключение государственной экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг), а к расчетам на приобретение запасов представляют информацию о фактическом наличии остатков запасов, числящихся на балансе государственного учреждения по состоянию на 1 января текущего года и план текущего года.
Расчет расходов по возмещению средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы осуществляется в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в размере, не превышающем заработную плату руководителя аппарата акима соответствующей административно-территориальной единицы со стажем работы в указанной должности до одного года. В расчет включаются взносы работодателей по социальному налогу в соответствии с Налоговым кодексом и социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования в соответствии с Законом "Об обязательном социальном страховании".
При представлении расчета по специфике 164 представляются копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года № 301, поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии "Болашак", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак".

02-324-нысан (54-қосымша) білім беру және денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, интерндерге, магистранттарға, дайындық бөлімінің және резидентура тыңдаушыларына, докторанттарға стипендиялар төлеуге жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
Осы нысанды толтыру кезiнде № 116 қаулыны басшылыққа алған жөн.
47. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 133, 154, 155, 156, 157, 158, 163, 164, 165, 166, 167, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 351, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 и 722 ерекшелiктерi бойынша жоспарланатын шығыстардың түрлері жөніндегі есептеулер еркiн нысанда жасалады.
Қорлар мен негізгі құралдарды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлаған кезде есепке қорлар немесе негізгі құралдардың әрбір түрлері бойынша кем дегенде үш прайс-парақтар қоса беріледі.
421, 423 және 435 ерекшелiктер бойынша міндетті тәртіпте есептеулердi ұсыну кезiнде мемлекеттік мекемелер жобалау-сметалық құжаттамаға және жұмыстардың (қызметтердiң) құнын негiздейтiн құжаттарға мемлекеттiк сараптаманың немесе кешенді ведомстводан тыс сараптаманың қорытындысын ұсынады, ал қорларды сатып алуға арналған есептеулерге ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттік мекеменің теңгерімінде тұрған қорлардың іс жүзіндегі қалдықтарының болуы туралы ақпаратты және ағымдағы жылдың жоспарын ұсынады.
Мәслихат депутаттарына олардың негізгі жұмыс орны бойынша орташа жалақыны өтеу жөніндегі шығыстарды есептеу "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының Заңына сәйкес осы қызметте бiр жылға дейiнгi жұмыс өтілі бар тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік әкiмi аппараты басшысының жалақысынан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады. Есептеуге жұмыс берушілердің Салық кодексіне сәйкес әлеуметтік салық бойынша жарналары мен "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңына сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдары кіреді.
164 ерекшелiк бойынша есептеудi ұсынған кезде "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын бекіту және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағаныттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес шетелдiк жоғары оқу орындары (әлемнiң ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 4 сәуірдегі № 301 қаулысына сәйкес шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру халықаралық бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi қызметтердi, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясын берушi болып анықталған заңды тұлға арасында жасалған шарттардың көшiрмелерi ұсынылады.

При планировании расходов на представительские затраты следует руководствоваться нормами представительских затрат, утвержденными приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 11-1-2/66 "Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14926).
Расходы на реализацию бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц планируются в соответствии со сроками реализации бюджетных инвестиций, определенными в финансово-экономическом обосновании.
48. При планировании расходов по бюджетной программе, направленной на целевое перечисление, расчеты составляются по специфике 169 "Прочие текущие затраты" в произвольной форме по видам расходов, которые направлены на реализацию целей, определенных в законодательных актах Республики Казахстан. К расчетам прилагаются соответствующие документы и обоснования по каждому виду расходов.
К расчетам дополнительно прилагаются:
1) по целевому перечислению в автономный кластерный фонд: документ, содержащий сведения об основных технических, технологических и иных решениях, а также результаты изучения осуществимости и эффективности проекта, проводимого на основе экономического анализа выгод и затрат с определением основных технико-финансовых параметров, согласованный управляющим комитетом автономного кластерного фонда;
2) по целевому перечислению в некоммерческую организацию, создаваемую в организационно-правовой форме фонда исключительно для обеспечения финансирования юридического лица со стопроцентным участием государства в уставном капитале, основным предметом деятельности которого являются организация и проведение международной специализированной выставки на территории Республики Казахстан, а также послевыставочное использование территории международной специализированной выставки, прилагается технико-экономическое обоснование;
3) по целевому перечислению в некоммерческую организацию, обеспечивающую условия для деятельности органов и их организаций, а также участников международного финансового центра, исключительно для приобретения долгосрочных активов, обеспечения и финансирования деятельности органов и их организаций, прилагаются:
по фонду оплаты труда – утвержденное на текущий финансовый год штатное расписание и проект штатного расписания на плановый период;
при планировании расходов на приобретение товаров, работ, услуг в сфере информатизации – заключение ведущих международных консалтинговых компаний, имеющих опыт внедрения услуг в области информационных технологий в других международных финансовых центрах;
при планировании расходов на приобретение основных средств – информация о фактическом наличии основных средств, годах выпуска и износа и не менее трех прайс-листов по каждому виду приобретаемых основных средств;
при планировании расходов на приобретение работ и услуг – копии договоров за текущий финансовый год.

Өкілдік шығындарға шығыстарды жоспарлау кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14926 болып тіркелген "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-2/66 бұйрығымен бекітілген өкілдік шығындар нормаларын басшылыққа алған жөн.
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған шығыстар қаржылық-экономикалық негіздемеде айқындалған бюджеттік инвестицияларды іске асыру мерзімдеріне сәйкес жоспарланады.
48. Нысаналы аударымға бағанытталған бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезінде есептер 169 "Өзге де нысаналы шығыстар" ерекшелiгi бойынша Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде айқындалған мақсаттарды іске асыруға бағанытталған шығыс түрлері бойынша ерікті нысанда жасалады. Есептерге шығыстардың әрбір түрі бойынша тиісті құжаттар мен негіздемелер қоса беріледі.
Есептеулерге қосымша қоса беріледі:
1) дербес кластерлік қорға нысаналы аудару бойынша: дербес кластерлік қордың басқарушы комитетімен келісілген негізгі техникалық, технологиялық және басқа шешімдер туралы мәліметтерді, сондай-ақ негізгі техникалық-қаржы өлшемшарттарын айқындай отырып, пайда мен шығындарды экономикалық талдау негізінде жүргізілетін жобаның жүзеге асырымдылығы мен тиімділігін зерделеу нәтижелерін қамтитын құжат;
2) қызметінің негізгі нысанасы Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық мамандандырылған көрмені ұйымдастыру және өткізу, сондай-ақ халықаралық мамандандырылған көрменің аумағын көрмеден кейін пайдалану болып табылатын, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаны қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін ғана қордың ұйымдық-құқықтық нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымға нысаналы аудару бойынша техникалық-экономикалық негіздеме қоса беріледі;
3) ұзақ мерзімді активтерді иелену, халықаралық қаржы орталығының органдары мен олардың ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және қаржыландыру үшін ғана оның органдары мен олардың ұйымдарының, сондай-ақ қатысушыларының қызметі үшін жағдайларды қамтамасыз ететін коммерциялық емес ұйымға нысаналы аудару бойынша:
еңбекақы төлеу қоры бойынша ағымдағы қаржы жылына бекітілген штат кестесi мен жоспарлы кезеңге арналған штат кестесiнiң жобасы;
ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде – ақпараттық технологиялар салсындағы көрсетілетін қызметтерді басқа халықаралық қаржы орталықтарына енгізу тәжірибесі бар алдыңғы қатарлы халықаралық консалтингтік компаниялар қорытындысы;
негiзгi құралдар сатып алуға шығыстарды жоспарлау кезінде олардың iс жүзiнде болуы, шығарылған жылы мен тозуы туралы ақпарат пен сатып алынатын негізгі құралдардың әрбір түрі бойынша кем дегенде үш прайс-парақ;
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде ағымдағы қаржы жылы үшін шарттардың көшiрмелерi қоса беріледі.

49. При планировании расходов по бюджетной программе, направленной на вложение целевого вклада, расчеты составляются по специфике 166 "Целевой вклад" по видам расходов, по формам, предусмотренным для данных видов расходов по другим спецификам, с приложением соответствующих документов и обоснования по каждому виду расходов.
50. Расчеты по распределяемой бюджетной программе, направленной на разработку или корректировку технико-экономического обоснования бюджетного инвестиционного проекта, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов составляются на основе анализа средней стоимости и количества проектов истекшего планового периода, в случае их наличия.
51. На основании расчетов по вышеуказанным формам государственное учреждение составляет форму сводного расчета расходов государственного учреждения по бюджетным программам (подпрограммам) (далее – форма ГУ), согласно приложению 57 к Правилам.
В форме ГУ указывается общая сумма расходов, в том числе в разрезе специфик экономической классификации расходов. Суммы расходов на прогнозируемый плановый период по каждой специфике экономической классификации расходов должны соответствовать итоговым суммам, указанным в приложенных к данной форме расчетах расходов по спецификам экономической классификации расходов.
В форме ГУ приводятся отчетные данные (кассовые и фактические расходы) за прошедший финансовый год (графы 2, 3), уточненный план на текущий финансовый год (утвержденный индивидуальный план финансирования с учетом всех справок об изменении) (графа 4) и прогнозные данные на предстоящий плановый период (графы 5, 6 и 7).
52. Государственные учреждения форму ГУ с приложением расчетов расходов по каждой специфике экономической классификации расходов представляют администратору бюджетных программ.
53. На основании представленных государственными учреждениями сводных расчетов по форме ГУ администратор бюджетных программ составляет сводный расчет расходов администратора бюджетных программ по бюджетным программам (подпрограммам) по форме ГУ (свод) (приложение 58). Расчет составляется по каждой бюджетной программе (подпрограмме), включенной в стратегический план государственного органа.
54. На основании формы ГУ (свод) составляется сводный перечень бюджетных программ по форме согласно приложению 59 к Правилам. Данный расчет составляется по администратору бюджетных программ в разрезе бюджетных программ с описанием влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ.

49. Нысаналы салым салуға бағанытталған бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлаған кезде есептеулер тиiстi құжаттарды және шығыстардың әрбiр түрi бойынша негiздеменi қоса бере отырып, басқа ерекшелiктер бойынша шығыстардың осы түрлерi үшiн көзделген нысандар бойынша шығыстардың түрлерi бойынша 166 "Нысаналы салым" ерекшелiгi бойынша жасалады.
50. Бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ жобаларға мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелеріне және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамасына қажетті сараптамалар жүргізуге, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуге бағанытталған бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша есептеулер олар болған жағдайда өтіп кеткен жоспарлау кезеңі жобаларының орташа құны мен санын талдау негізінде жасалады.
51. Жоғарыда көрсетiлген нысандар бойынша есептемелердiң негiзiнде мемлекеттiк мекемелер осы Қағидалардың 57-қосымшасына сәйкес, бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бюджеттiк бағдарламалар) бойынша жиынтық есептеме (бұдан әрi - MM нысаны) жасайды.
ММ нысанында шығыстардың, оның iшiнде шығыстардың экономикалық сыныптаманың ерекшелiктерi бөлiнiсiнде жалпы сома көрсетiледi. Шығыстардың экономикалық жiктемесiнiң әрбiр ерекшелiгi бойынша болжамды жылға арналған шығыстардың сомасы осы нысанға қоса берiлген шығыстардың экономикалық жiктемесiнiң ерекшелiктерi бойынша шығыстардың есептемелерiнде көрсетiлген жиынтық сомаға сәйкес келуi тиiс.
ММ нысанында өткен қаржы жылы үшiн есеп деректерi (кассалық және iс жүзiндегi шығыстар) (2, 3-бағандар), ағымдағы қаржы жылына арналған нақтыланған жоспар (өзгерiстер туралы барлық анықтамаларды ескере отырып бекiтiлген жеке смета) (4-баған) және алдағы жоспарлы кезеңге арналған болжамды деректер (5, 6 және 7-бағандар) келтiрiледi.
52. Мемлекеттiк мекемелер ММ нысанын шығыстардың экономикалық жiктемесiнiң әрбiр ерекшелiгi бойынша шығыстардың есептемелерiн қоса бере отырып, бағдарламалардың әкiмшiсiне ұсынады.
53. ММ нысаны бойынша мемлекеттiк мекемелер ұсынған жиынтық есептемелердiң негiзiнде бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсi (57-қосымша) бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарламалар) бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілері есептеуі жасалады. Есептеу мемлекеттік мекеменін стратегиялық жоспарына енгізілген әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша жасалады.
54. ММ (жиынтық) нысаны негiзiнде осы Қағидаларға 59-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесі жасалады. Осы есептеу мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттай отырып, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша жасалады.

55. На основании расчетов расходов составляется сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающая базовые расходы и расходы на новые инициативы по форме согласно приложению 60 к Правилам.
56. При формировании республиканского бюджета на 2016-2018 годы и последующие финансовые годы на основании расчетов расходов составляется сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам (подпрограммам) и бюджетным программам (подпрограммам) развития, включающая базовые расходы и расходы на новые инициативы по форме согласно приложению 61 к Правилам.
57. Форма 01-413 (приложение 62) предназначена для расчета расходов на приобретение автомобильных транспортных средств. Данная форма заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте".
58. Форма 01-414 (приложение 63) предназначена для расчета расходов по закупке вычислительного и другого оборудования. Потребность в закупке вычислительного оборудования должна обосновываться требованиями и сроками внедряемых или тиражируемых информационных проектов, либо причинами физического или морального износа оборудования.
Форма 02-414 (приложение 64) составляется государственными органами для расчета расходов государственных органов на приобретение офисной мебели.
При составлении расчета применяется норматив на приобретение офисной мебели и нормы износа в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 февраля 2016 года № 59 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13483).
59. Форма 01-416 (приложение 65) предназначена для расчета расходов на закупку лицензионных программных продуктов, операционных систем и систем управления базами данных.
Закупаемые программные продукты должны соответствовать назначению и цели бюджетной программы, количество и время закупки лицензий должно быть скоординировано со временем внедрения и тиражирования информационного проекта. На лицензии, поставляемые с годовой технической поддержкой, расходы на их закупку включаются стоимость годовой технической поддержки.
60. Форма 01-311 (приложение 66) предназначена для расчета расходов на субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам). Вместе с расчетом представляются обосновывающие документы по направлениям затрат.
Расчет по данной форме состоит из трех разделов.
В первом разделе указывается общая сумма доходов, получаемых юридическим лицом от осуществления хозяйственной деятельности.
Во втором разделе указывается общая сумма расходов с приведением расшифровки по основным видам расходов.
В третьем разделе указывается сумма превышения расходов над доходами юридических лиц, то есть сумма, возмещаемая из соответствующего бюджета.

55. Шығыстар есептеулерiнiң негiзiнде осы қағидаларға 60-қосымшаға сәйкес, базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесi жасалады.
56. Шығыстарды есептеу негізінде 2016-2018 жылдарға және кейінгі қаржы жылдарына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде осы Қағидаларға 61-қосымшаға сәйкес нысан бойынша базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) мен бюджеттiк даму бағдарламалары (кіші бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық кестесi жасалады.
57. Автомобиль көлiк құралдарын сатып алуға арналған шығыстарды есептеу үшін арналған. Осы нысан "Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі № 476 Заңына сәйкес 02-413 нысаны (62-қосымша) толтырылады.
58. 01-414 нысаны (63-қосымша) Есептеу және басқа жабдықты сатып алу үшін шығыстарды есептеуге арналған. Есептеу жабдықтарын сатып алу жөнiндегi қажеттiлiк енгiзiлетiн немесе көбейтiлетiн ақпараттық жобалардың талаптары мен мерзiмдерiне не жабдықтың табиғи немесе моральдық тозу себептерiне негiзделуге тиiс.
02-414 нысаны (64-қосымша) мемлекеттiк органдар кеңсе жиһазын сатып алуға мемлекеттік органдар шығыстарын есептеу үшін жасайды.
Есепті жасау кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13483 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы Қаржы Министрiнiң кейбiр бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу және Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 10 ақпандағы № 59, бұйрығына сәйкес кеңсе жиһазын сатып алуға арналған норматив және тозу нормалары қолданылады.
59. 01-416 нысан (65-қосымша) лицензиялық бағдарламалық өнімдеуді, операциялық жүйелердi және деректер базаларын басқару жүйелерiн сатып алуға шығыстарды есептеуге арналған.
Сатып алынатын бағдарламалық өнiмдер бюджеттiк бағдарламаның мiндетi мен мақсатына сәйкес келуге тиiс, лицензиялардың саны мен сатып алу уақыты ақпараттық жобаны енгiзу және көбейту уақытымен үйлестiрiлуге тиiс.
Жылдық техникалық қолдаумен берiлетің лицензияларға, оларды сатып алуға жұмсалатын шығыстарға жылдық техникалық қолдаудың құнын қосуға болады.
60. Заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар шығыстарын есептеуге арналған 01-311-нысан (66-қосымша). Шығындар бағаныттары бойынша есептеулермен бірге негіздемелік құжаттар ұсынылады.
Осы нысан бойынша есептеу үш бөлiмнен тұрады.
Бiрiншi бөлiмдe заңды тұлғаның шаруашылық қызметтi жүзеге асырудан алатын кiрiстерiнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
Екiншi бөлiмде шығыстардың негізгі түрлерi бойынша таратып жазуды келтiре отырып, шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi.
Үшiншi бөлiмде заңды тұлғалардың кiрiстерінен шығыстардың асып түсу сомасы, яғни тиісті бюджеттен өтелетiн сома көрсетiледi.

На основании расчетов по форме 01-311, представленной юридическими лицами, администратор бюджетных программ составляет сводную форму 01-311 - свод (приложение 67) для расчета расходов на субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам).
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
В случае если формы 01-311 и 01-311-свод не подходят для определения расходов по отдельным видам субсидий юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам), то администраторами бюджетных программ составляются расчеты в произвольной форме.
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
61. Для определения объема расходов по бюджетным программам, направленным на предоставление трансфертов, бюджетных кредитов, осуществление капитальных расходов, выполнение обязательств государства администраторами бюджетных программ составляются расчеты в произвольной форме. Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов.
Расчеты по приобретаемым основным средствам должны содержать сведения, соответствующие нормам положенности, их фактическому наличию, году выпуска и износу.
62. При наличии у администраторов бюджетных программ инвестиционных проектов составляется расшифровка бюджетных инвестиционных проектов по форме согласно приложению 68 к Правилам.
В расшифровке бюджетных инвестиционных проектов (приложение 68) указываются:
источник финансирования (с разбивкой на республиканский бюджет, местный бюджет) (графа 3);
финансирование до начала планового периода с приведением расшифровки по годам (графа 5);
общая сумма финансирования до начала планового периода на уровне инвестиционного проекта (графы 6, 7).
Расходы на бюджетные инвестиции по каждому проекту не заявляются с периодом финансирования, превышающим нормативный период реализации, установленный в соответствующей документации (технико-экономическое обоснование, финансово-экономическое обоснование, проектно-сметная документация) с учетом времени необходимого на проведение конкурсных процедур.
63. Администраторы бюджетных программ, включившие в состав бюджетной заявки целевые текущие трансферты, представляют распределение целевых текущих трансфертов (приложение 69) в разрезе регионов и направлений.

Заңды тұлғалар берген 01-311 нысан бойынша есептеулердiң негiзiнде бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi занды тұлғалар, оның ішінде шаруа (фермерлік қожалықтарына) берілетін субсидияларға шығыстар есептеу үшiн 01-311-жиынтық (67-қосымша) жиынтық нысанын жасайды.
Осы есептеулер негіздемелерімен және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып берiлуi және оған бас бухгалтер немесе қаржы-экономикалық қызмет басшысы қол қоюы тиiс.
Заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік қожалықтарына) берілетін субсидиялар шығыстарын есептеуге 01-311 және 01-311-жиынтық нысандар келмеген жағдайда бюджеттік жоспарлар әкімшілері еркiн нысанда есептеулер жасайды.
Осы есептеулер негіздемелерімен және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып берiлуi және оған бас бухгалтер немесе қаржы-экономикалық қызмет бастығы қол қоюы тиiс.
61. Трансферттер, бюджеттiк кредиттер беруге, күрделi шығыстарды жүзеге асыру мемлекет мiндеттемелерін орындау бағанытталған бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстар көлемiн айқындау үшін бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi есептеулер еркiн нысанда жасайды. Осы есептер негіздемелерімен және мiндеттi түрде шығыстардың әрбiр түрi бойынша ашып жазыла отырып берiлуi тиiс.
Сатып алынатын негiзгi құралдар бойынша есептеулерде олардың тиiстiлік нормаларына, iс жүзiнде болуы, шығарылған жылы мен тозуы бойынша сәйкес келетiн мәлiметтердi қамтуы тиiс.
62. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнде инвестициялық жобалар бар болса, бюджеттiк инвестициялық жобаларды таратып жазу Қағидалардың 68-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Бюджеттiк инвестициялық жобалардың мыналар көрсетiледi (68-қосымша):
қаржыландыру көзi (республикалық бюджет, жергiлiктi бюджет бөлiнiсiнде) (3-баған);
жылдар бөлiнiсiнде жоспарлы кезеңнiң басталуына дейiнгi қаржыландыру (5-баған);
инвестициялық жоба деңгейiнде жоспарлы кезеңнiң басталуына дейiнгi жалпы қаржыландыру сомасы (6, 7-баған).
Әрбір жоба бойынша бюджеттік инвестицияларға арналған шығыстар конкурстық рәсімдер жүргізуге қажетті уақыт ескеріле отырып, тиісті құжаттамада (техникалық-экономикалық негіздеме, қаржылық-экономикалық негіздеме, жобалау-смета құжаттамасы) белгіленген нормативтік іске асыру кезеңінен асып түсетін қаржыландыру кезеңімен мәлімделмейді.
63. Бюджеттiк өтiнiм құрамына нысаналы ағымдағы трансферттердi енгiзген бюджеттiк бағдарлама әкiмшiлерi осы өңiрлер және бағаныттар ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлудi (69-қосымша) ұсынады.

64. Администратор бюджетных программ в составе бюджетной заявки представляет перечень затрат по каждой бюджетной программе (подпрограмме) в разрезе мероприятий согласно приложению 70 к Правилам.
В приложении 70:
в графе 1 указывается наименование мероприятия;
в графе 2 указывается код и наименование специфики экономической классификации расходов;
в графе 3 указывается наименование вида операции, планируемой по специфике;
в графах 4, 5 и 6 указываются суммы расходов на плановый период в тысячах тенге.
65. Перечень полученных и использованных связанных грантов представляется по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы грантов по направлениям расходования (компонентам) и составляется по форме согласно приложению 71 к Правилам.
66. Информация о полученных и использованных несвязанных грантах представляется по состоянию на 1 января текущего финансового года по следующим формам:
1) сведения о предоставленных несвязанных грантах на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг, за исключением обучения за рубежом, по форме согласно приложению 72 к Правилам;
К сведениям справочно прилагается информация об обменных курсах валют по суммам, отраженным в долларах Соединенных Штатах Америки в графах 5, 6 и 7 приложения 72 к Правилам на день подписания соответствующего соглашения о несвязанном гранте, в графе 14 приложения 72 к Правилам указываются результаты реализации проекта;
2) сведения о предоставленных несвязанных грантах на обучение за рубежом по форме согласно приложению 73 к Правилам.
Обучение за рубежом подразумевает курсы, семинары, тренинги и другие виды повышения квалификации за границей должностных лиц государственных организаций Республики Казахстан (за исключением технического персонала).
В графе 5 приложения 73 к Правилам количество участников указывается по каждой категории (уровню) должности.
67. Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, остающихся в их распоряжении, на плановый период составляется по форме согласно приложению 74 к Правилам.
68. Отчет по итогам мониторинга бюджетных инвестиционных проектов, включая целевые трансферты на развитие, по итогам первого квартала текущего финансового года, составляется с учетом долгосрочных показателей экономической и социальной отдачи от реализации бюджетных инвестиционных проектов и заполняется по форме и в порядке, определяемом центральным уполномоченным органом по государственному планированию.
69. Пояснительная записка составляется в произвольной форме, информация в ней излагается кратко.
В соответствии со статьей 67 Бюджетного кодекса пояснительная записка к бюджетной заявке содержит:

64. Қағидалардың 70-қосымшасына сәйкес бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бюджет өтінім құрамында іс-шаралар бөлінісінде бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша шығыстар тізбесін береді.
70-қосымшасында:
1 бағанда іс шараның атауы көрсетіледі;
2 бағанда код және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктін атауы көрсетіледі;
3 бағанда ерекшелік бойынша жоспарланатын операция түрінің атауы көрсетіледі;
4, 5 және 6 бағандарда мың теңге жоспарланатын кезеңге шығыстар соммасы көрсетіледі.
65. Жұмсалу бағаныттары (құрауыштар) бойынша гранттар сомасын мiндеттi түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша, алынған және пайдаланылған байланысты гранттар тiзбесi ұсынылады және Қағидалардың 71-қосымшасына сәйкес нысанда жасалады.
66. Ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланыссыз гранттар туралы ақпарат мынадай нысандар бойынша тапсырылады:
1) Қағидалардың 72-қосымшасына сәйкес нысанды шетелде оқытуды қоспағанда, тауарларды жеткiзуге, жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге байланыссыз гранттар беру туралы мәлiметтер;
Мәлiметтерге анықтама ретiнде Қағидалардың 72-қосымшаның 5, 6 және 7-бағандарында АҚШ долларында көрсетiлген сомалар бойынша байланыссыз грант туралы келiсiмге қол қойылған күнге валюталардың айырбас бағанамы туралы ақпарат қоса берiледi, 73-қосымшаның 14-бағанында жобаны iске асыру нәтижелері көрсетiледi;
2) Қағидалардың 73-қосымшасына сәйкес шетелде оқытуға байланыссыз гранттар беру туралы мәлiметтер;
Шетелде оқыту дегенiмiз курстар, семинарлар, тренингтер және шетелде Қазақстан Республикасы мемлекеттiк ұйымдары лауазымды тұлғаларының (техникалық персоналды қоспағанда) бiлiктiлiгiн арттырудың басқа да түрлерi.
Қағидалардың 73-қосымшаның 5-бағанында қатысушылар саны әрбiр лауазым санаты (деңгейi) бойынша көрсетiледi.
67. Мемлекеттiк мекемелердiң олардың иелiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) сатудан түскен ақша түсiмдерi мен шығыстарының жоспарлы кезеңге арналған болжамы Қағидалардың 74-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
68. Ағымдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының қорытындылары бойынша нысаналы даму трансферттерін қоса алғанда, бюджеттік инвестициялық жобалар мониторингінің қорытындылары жөніндегі есеп мемлекеттік жоспарлау орталық уәкілеттік орган тәртіппен көзделген нысан бойынша және тәртіппен толтырылады.
69. Түсіндірме жазба еркін нысанда жасалады, ондағы ақпарат қысқаша жазылады.
Бюджет кодексінің 67-бабына сәйкес бюджеттiк өтiнiмге түсiндiрме жазба:

1) краткое описание достигнутых показателей результатов за отчетный финансовый год;
2) краткое описание текущей ситуации, имеющихся проблем;
3) описание путей улучшения ситуации и решения проблем, достижения целей и планируемых целевых индикаторов, определенных в проекте стратегического плана государственного органа;
4) описание путей улучшения ситуации и решения проблем, достижения целей и планируемых целевых индикаторов, определенных в программе развития территории;
5) описание целей бюджетных программ и планируемых конечных результатов бюджетных программ;
6) информацию, конкретизирующую направления расходования бюджетных средств в разрезе бюджетных программ и бюджетных подпрограмм, описание прямых результатов бюджетных программ.
70. До внесения бюджетной заявки в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, администраторы республиканских бюджетных программ вносят бюджетную заявку и расчеты к ней на рассмотрение ведомственной бюджетной комиссии.
Глава 3. Порядок представления бюджетной заявки
71. В соответствии со статьей 66 Бюджетного кодекса для планирования расходов бюджета администраторы республиканских бюджетных программ, разрабатывающие стратегические планы, представляют:
в срок до 15 марта текущего финансового года в центральный уполномоченный орган по государственному планированию проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы, проекты бюджетных программ, одобренные ведомственной бюджетной комиссией;
расчет финансовой потребности для достижения целей и целевых индикаторов проектов стратегических планов;
в срок до 15 мая текущего финансового года в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы, имеющие положительные предложения Республиканской бюджетной комиссии, бюджетные заявки в полном объеме и проекты бюджетных программ.
Администраторы республиканских бюджетных программ, не разрабатывающие стратегические планы, в срок до 15 мая текущего финансового года представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию бюджетные заявки в полном объеме и проекты бюджетных программ.
Администраторы местных бюджетных программ в срок до 15 мая текущего финансового года представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию, за исключением администраторов бюджетных программ, финансируемых из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, которые представляют в местные уполномоченные органы по государственному планированию районов (городов областного значения), бюджетные заявки в полном объеме и проекты бюджетных программ.
В случаях проведения оценки результатов к документам, указанным в настоящем пункте, прилагаются результаты оценки.

1) есепті қаржы жылындағы қол жеткізілген нәтижелер көрсеткіштерінің қысқаша сипаттамасын;
2) орын алып отырған проблемалардың ағымдағы жай-күйінің қысқаша сипаттамасын;
3) жағдайды жақсарту және проблемаларды шешу, мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының жобасында айқындалған мақсаттарға және жоспарланған нысаналы индикаторларға қол жеткізу жолдарының сипаттамасын;
4) жағдайды жақсарту және проблемаларды шешу, аумақтық дамыту бағдарламасында айқындалған мақсаттарға және жоспарланған нысаналы индикаторларға қол жеткізу жолдарының сипаттамасын;
5) бюджеттік бағдарламалардың мақсаттары мен бюджеттік бағдарламалардың жоспарланған түпкілікті нәтижелерінің сипаттамасын;
6) бюджеттік бағдарламалар мен бюджеттік кіші бағдарламалар бөлінісінде бюджет қаражатын жұмсау бағаныттарын нақтылайтын ақпаратты, бюджеттік бағдарламалардың тікелей нәтижелерінің сипаттамасын қамтиды.
70. Бюджеттік өтінім бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға енгізілгенге дейін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік өтінімді және оған есептерді ведомстволық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
2-тарау. Бюджеттiк өтiнiмдi ұсыну тәртібі
71. Бюджет кодексінің 66-бабына сәйкес бюджет шығыстарын жоспарлау үшін стратегиялық жоспарларды әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мыналарды ұсынады:
ағымдағы қаржы жылының 15 наурызына дейінгі мерзімде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ведомстволық бюджет комиссиясы мақұлдаған стратегиялық жоспарлардың жобалары немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобалары, бюджеттік бағдарламалардың жобалары;
стратегиялық жоспарлар жобаларының мақсаттары мен нысаналы индикаторларына қол жеткізу үшін қаржылық қажеттілікті есептеу;
ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейінгі мерзімде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға республикалық бюджет комиссиясының оң ұсыныстары бар стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, бюджеттік өтінімдерді толық көлемде және бюджеттік бағдарламалардың жобаларын ұсынады.
Стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейінгі мерзімде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға бюджеттік өтінімдерді және бюджеттік бағдарламалардың жобаларын толық көлемде ұсынады.
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен қаржыландырылатын, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарына бюджеттік өтінімдерді және бюджеттік бағдарламалардың жобаларын ұсынатын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерін қоспағанда, жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейінгі мерзімде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады.
Осы тармақта көрсетілген құжаттардың нәтижелеріне бағаналау жүргізілген жағдайда, бағаналау нәтижелері қоса беріледі.

72. Администратор республиканских бюджетных программ вносит бюджетную заявку в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию посредством информационной системы государственного планирования.
73. Администратор местных бюджетных программ вносит бюджетную заявку в местный уполномоченный орган по государственному планированию на бумажном носителе в одном экземпляре с пронумерованными страницами, в сброшюрованном виде и в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов либо на электронных носителях.
В случае если администратор бюджетных программ в проекте стратегического плана или проекте изменений и дополнений в стратегический план предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты, требующие дополнительных расходов или сокращения доходов бюджета, то одновременно с бюджетной заявкой вносится проект соответствующего нормативного правового акта.
74. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию обеспечивает подготовленность информационной системы по планированию бюджета для своевременного представления администраторами республиканских бюджетных программ бюджетных заявок.
75. Датой представления бюджетной заявки считается дата ее регистрации в центральном уполномоченном органе по бюджетному планированию или местном уполномоченном органе по государственному планированию.
76. При несоответствии бюджетной заявки требованиям бюджетного законодательства Республики Казахстан по ее составлению и представлению центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию обязан возвратить ее администратору бюджетной программы без рассмотрения.
77. Администратор бюджетных программ представляет доработанную бюджетную заявку в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местные уполномоченные органы по государственному планированию в течение пяти рабочих дней с даты ее возврата.
Администраторы бюджетных программ, финансируемые из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов в соответствии с предложениями бюджетной комиссии района (города областного значения) представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию района (города областного значения) доработанную бюджетную заявку в течение пяти рабочих дней с даты ее возврата.
78. Рассмотрение документов, представленных администратором бюджетных программ в соответствии с пунктом 71 Правил, осуществляется в течение 15 рабочих дней с даты регистрации в центральном уполномоченном органе по бюджетному планированию и местном уполномоченном органе по государственному планированию.

72. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бюджеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға бюджеттiк өтiнiмдi мемлекеттiк жоспарлаудың ақпараттық жүйесi арқылы енгiзедi.
73. Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi бюджеттiк өтiнiмдi мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға беттерi нөмiрленген бiр дана қағаз тасығышта, брошюра түрiнде және мемлекеттiк органдардың электрондық бiрыңғай құжат айналымы жүйесiн пайдалану арқылы электрондық құжат түрiнде не электрондық тасығыштарда енгiзедi.
Егер бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi стратегиялық жоспардың жобасында немесе стратегиялық жоспарға өзгерiстер мен толықтырулардың жобасында қосымша шығыстарды немесе бюджет кiрiстерiн қысқартуды талап ететiн нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынса, онда бюджеттiк өтiнiммен бiр мезгiлде тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасы енгiзiледi.
74. Бюджеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бірыңғай бюджеттік сыныптама және республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң ұсыныстары негiзiнде республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің бюджеттiк өтiнiмдердi уақтылы ұсынуы үшiн бюджеттi жоспарлау бойынша ақпараттық жүйелердiң дайындығын қамтамасыз етедi.
75. Бюджеттiк өтiнiмдi ұсыну күнi бюджеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органда немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдатiркелген күнi болып есептеледi.
76. Бюджеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бюджеттiк өтiнiмдердi жасалуы және ұсынылуы Қазақстан Республикасының бюджеттiк заңнамаларына сәйкес келмеген кезде оларды бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне қарамастан қайтаруға міндетті.
77. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi пысықталған бюджеттiк өтiнiмдi ол қайтарылған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде бюджеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады.
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органына пысықталған бюджеттік бағдарламалар жобалары мен бюджеттік өтінімдерді ол қайтарылған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде ұсынады.
78. Қағиданың 71-тармағына сәйкес әрбiр бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк өтiнiмiн қарау мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық немесе жергiлiктi уәкiлеттi органда тіркелген күнiнен бастап 15 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады.

79. В соответствии со статьей 68 Бюджетного кодекса центральный уполномоченный орган по государственному планированию с учетом результатов оценки эффективности достижения целей стратегических планов и показателей бюджетных программ рассматривает:
1) проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы на предмет их соответствия стратегическим и программным документам, обеспечения достижения целей и целевых индикаторов стратегических и программных документов, степени достижимости целевых индикаторов, влияния на социально-экономическое развитие страны;
2) проекты бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих стратегические планы, на предмет правильности выбора показателей результатов, наличия взаимоувязки показателей результатов бюджетных программ с целевыми индикаторами стратегического плана, степени достижимости показателей результатов.
80. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию с учетом результатов анализа исполнения бюджета за отчетный финансовый год, а также результатов оценки эффективности достижения целей стратегических планов и показателей бюджетных программ рассматривает:
1) бюджетные заявки администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан, прогнозу социально-экономического развития, действующим натуральным нормам и проектам бюджетных программ, при этом при рассмотрении бюджетных заявок также используется база данных цен на товары, работы, услуги, установленная законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, в качестве ориентира при расчете по видам расходов по каждой бюджетной программе. При этом, ориентируется на цену, не превышающую фактическую среднюю цену за единицу товара, работы, услуги, предусмотренную в базе данных цен. При отсутствии в базе данных цен используются документы, обосновывающие планируемые расходы (копии договоров, прайс-листы);
2) показатели проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ, разрабатывающих стратегические планы, на предмет их взаимосвязи с целями и целевыми индикаторами стратегического плана;
3) показатели проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора бюджетных программ.

79. Бюджеттік кодексінің 68-бабына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган стратегиялық жоспарлардың мақсаттарына және бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштеріне қол жеткізу тиімділігін бағаналау нәтижелерін ескере отырып:
1) стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын олардың стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға сәйкестігі тұрғысынан, стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың мақсаттары мен нысаналы индикаторларына қол жеткізуді, нысаналы индикаторларға қол жеткізу дәрежесін, елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсерін қамтамасыз ету тұрғысынан қарайды;
2) стратегиялық жоспарларды әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобаларын нәтижелер көрсеткіштерін таңдаудың дұрыстығы, бюджеттік бағдарламалар нәтижелері көрсеткіштерінің стратегиялық жоспардың нысаналы индикаторларымен өзара байланысының болуы, нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізілу дәрежесі тұрғысынан қарайды.
80. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган есепті қаржы жылындағы бюджеттің атқарылуын талдау нәтижелерін, сондай-ақ стратегиялық жоспарлардың мақсаттарына және бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштеріне қол жеткізу тиімділігін бағаналау нәтижелерін ескере отырып:
1) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін олардың Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасына, әлеуметтік-экономикалық даму болжамына, қолданыстағы заттай нормаларға және бюджеттік бағдарламалар жобаларына сәйкес келуі тұрғысынан қарайды, бұл ретте бюджеттік өтінімдерді қарау кезінде әрбір бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстар түрлері бойынша есептеу кезінде бағандар ретінде, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге белгіленген бағаналар дерекқоры пайдаланылады. Бұл ретте, бір дана қарастырылған тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге нақтылы орташа бағаны асып түспейтын бағаналар дерекқорында бағанаға бағандарланған. Бағаналар дерекқорында жоқ болған жағдайда, жоспарланған шығыстарды негіздейтін құжаттар (шарттардың көшірмелері, прайс-парақтар) пайдаланылады;
2) стратегиялық жоспарлар әзірлейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары жобаларының көрсеткіштерін олардың стратегиялық жоспарының мақсаттарымен және нысаналы индикаторларымен өзара байланысы тұрғысынан қарайды;
3) стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары жобаларының көрсеткіштерін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің функцияларына, өкілеттіктеріне, қызметінің бағаныттарына сәйкес келуі тұрғысынан қарайды.

81. Местный уполномоченный орган по государственному планированию с учетом результатов анализа исполнения бюджета за отчетный финансовый год и оценки эффективности достижения целей программы развития территорий и показателей бюджетных программ рассматривает:
1) бюджетные заявки администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан, прогнозу социально-экономического развития области, города республиканского значения, столицы, целевым индикаторам программ развития территорий, проектам бюджетных программ и действующим натуральным нормам, при этом при рассмотрении бюджетных заявок также используется база данных цен на товары, работы, услуги, установленная законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, в качестве ориентира при расчете по видам расходов по каждой бюджетной программе. При этом, ориентируется на цену, не превышающую фактическую среднюю цену за единицу товара, работы, услуги, предусмотренную в базе данных цен. При отсутствии в базе данных цен используются документы, обосновывающие планируемые расходы (копии договоров, прайс-листы);
2) проекты бюджетных программ администраторов бюджетных программ на предмет правильности выбора показателей результатов, наличия взаимоувязки показателей результатов с целями, целевыми индикаторами программ развития территорий, степени достижимости показателей результатов, а также их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора бюджетных программ.
82. При рассмотрении бюджетных заявок администраторов бюджетных программ на соответствующий плановый период центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и местный уполномоченный орган по государственному планированию учитывают:
1) результаты исполнения республиканского и соответствующих местных бюджетов за истекший финансовый год путем анализа исполнения бюджетных программ в истекшем финансовом году и сопоставления их с суммами бюджетных программ, представленными в бюджетной заявке на следующий плановый период, причины, повлекшие неосвоение бюджетных средств по каждой бюджетной программе;
2) отчеты о реализации стратегических планов за отчетный финансовый год, представленные администраторами бюджетных программ, и результаты оценки эффективности деятельности государственных органов по управлению бюджетными средствами в части достижения результатов бюджетных программ;

81. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган есепті қаржы жылындағы бюджеттің атқарылуын талдаудың және аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттарына және бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштеріне қол жеткізу тиімділігін бағаналаудың нәтижелерін ескере отырып: 1) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін олардың Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасына, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік-экономикалық даму болжамына, аумақтарды дамыту бағдарламаларының нысаналы индикаторларына, бюджеттік бағдарламалар жобаларына және қолданыстағы заттай нормаларға сәйкес келуі тұрғысынан қарайды, бұл ретте бюджеттік өтінімдерді қарау кезінде, сондай-ақ әрбір бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстар түрлері бойынша есептеу кезінде бағандар ретінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге белгіленген бағаналар дерекқоры пайдаланылады. Бұл ретте, бір дана қарастырылған тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге нақтылы орташа бағаны асып түспейтын бағаналар дерекқорында бағанаға бағандарланған. Бағаналар дерекқорында жоқ болған жағдайда, жоспарланған шығыстарды негіздейтін құжаттар (шарттардың көшірмелері, прайс-парақтар) пайдаланылады;
2) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобалары нәтижелер көрсеткіштерін таңдаудың дұрыстығы, нәтижелер көрсеткіштерінің аумақтарды дамыту бағдарламаларының нысаналы индикаторларымен өзара байланыстылығы, нәтижелер көрсеткіштеріне қол жетімділік дәрежесі тұрғысынан, сондай-ақ олардың бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің функцияларына, өкілеттіктеріне, қызметінің бағаныттарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
82. Тиісті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің бюджеттік өтінімдерін қарау кезінде Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган:
1) өткен қаржы жылындағы бюджеттік бағдарламалардың атқарылуын талдау және оларды келесі жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік өтінімде ұсынылған бюджеттік бағдарламалардың сомаларымен салыстыру арқылы өткен қаржы жылындағы республикалық және тиісті жергілікті бюджеттің атқарылу нәтижелерін, әрбір бюджеттік бағдарлама бойынша бюджет қаражатын игерілмеуіне әкеп соқтырған себептерді;
2) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ұсынған есепті қаржы жылындағы стратегиялық жоспарлардың іске асырылуы туралы есептерді және бюджеттік бағдарламалардың нәтижелеріне қол жеткізу бөлігінде бюджет қаражатын басқару бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағаналау нәтижелерін;

3) выводы и рекомендации, данные Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета к отчету Правительства Республики Казахстан и ревизионными комиссиями областей, городов республиканского значения, столицы об исполнении республиканского, соответствующих местных бюджетов за истекший финансовый год в части рассмотрения заявленных администраторами бюджетных программ расходов на предмет их обоснованности;
4) по государственным инвестиционным проектам учитывается наличие документации в соответствии с бюджетным законодательством, а также результаты мониторинга и оценки, с учетом долгосрочных показателей экономической и социальной отдачи от реализации бюджетных инвестиций;
5) по бюджетным кредитам учитывается выполнение условий кредитного договора и использование бюджетного кредита по целевому назначению;
6) по целевым трансфертам на развитие анализ достижения целей и задач, на решение которых выделяются целевые трансферты на развитие, предусмотренные в проектах соглашений по целевым трансфертам.
83. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию по результатам рассмотрения проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы, проектов бюджетных программ формирует заключения и направляет не позднее 15 апреля текущего финансового года центральному уполномоченному органу по бюджетному планированию для вынесения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии и администраторам бюджетных программ.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию по итогам рассмотрения материалов, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 80 Правил, формирует заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ.
Заключения центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию по проектам бюджетных программ формируются с учетом заключений центрального уполномоченного органа по государственному планированию и предложений Республиканской бюджетной комиссии по проектам стратегических планов или проектам изменений и дополнений в стратегические планы.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии заключения по бюджетным заявкам, проектам бюджетных программ.
Бюджетная заявка Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета направляется для рассмотрения в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, который готовит заключение на нее и включает в проект республиканского бюджета без внесения изменений.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию по итогам рассмотрения бюджетных заявок, проектов бюджетных программ администраторов местных бюджетных программ формируют заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ и направляют их на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии.

3) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері өтінім берген шығыстарды оның негізділігі тұрғысынан қарау бөлігінде өткен қаржы жылындағы республикалық тиісті жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің есебіне Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті мен облыстардың республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ревизиялық комиссиялары берген қорытындылар мен ұсынымдарды ескереді;
4) мемлекеттік инвестициялық жобалар бойынша бюджеттік заңнамаға сәйкес құжаттаманың болуы есепке алынады, сонымен қатар бюджеттік инвестицияларды іске асырудан болатын экономикалық және әлеуметтік ұзақ мерзімді қайтарымның көрсеткіштерің ескерумен отырып, мониторингілеу және бағаналау нәтижелері;
5) бюджеттік кредиттер бойынша кредиттік шарт талаптарын орындау және бюджеттік кредитті нысаналы мақсат бойынша пайдалану ескеріледі;
6) шешілуіне нысаналы трансферттер бойынша келісімдер жобаларында көзделген нысаналы даму трансферттері бөлінетін нысаналы даму трансферттері бойынша мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуді талдау ескеріледі.
83. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, бюджеттік бағдарламалар жобаларын қарау нәтижелері бойынша Республикалық бюджет комиссиясының және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қарауына шығару үшін қорытындыларды қалыптастырады және ағымдағы қаржы жылының 15 сәуірінен кешіктірмей бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган 80-тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген материалдарды қарау қорытындылары бойынша бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалар жобалары бойынша қорытындылар қалыптастырады.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындылары мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындылары және стратегиялық жоспарлардың жобалары немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобалары бойынша Республикалық бюджет комиссиясының ұсыныстары ескеріле отырып қалыптастырылады.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган Республикалық бюджет комиссиясының қарауына стратегиялық жоспарлардың жобалары немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобалары, бюджеттік өтінімдер, бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындыларды енгізеді.
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің бюджеттік өтінімі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға қарау үшін жіберіледі, ол оған қорытынды дайындайды және өзгерістер енгізбей республикалық бюджеттің жобасына енгізеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін, бюджеттік бағдарламаларының жобаларын қарау қорытындылары бойынша бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындыларды қалыптастырады және оларды тиісті бюджет комиссиясының қарауына жібереді.

84. Разногласия между администраторами бюджетных программ и центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию и (или) местным уполномоченным органом по государственному планированию рассматриваются соответствующей бюджетной комиссией, за исключением разногласий между администраторами бюджетных программ, финансируемыми из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, и местными уполномоченными органами по государственному планированию районов (городов областного значения), которые рассматриваются бюджетными комиссиями районов (городов областного значения).
Соответствующая бюджетная комиссия рассматривает материалы, указанные в пунктах 79, 80, 81 и 83 Правил, и вырабатывает по ним предложения.
85. Администраторы республиканских бюджетных программ в соответствии с предложениями Республиканской бюджетной комиссии представляют:
в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию доработанные проекты бюджетных программ и бюджетные заявки;
в центральный уполномоченный орган по государственному планированию доработанные проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы, проекты бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих стратегические планы.
Администраторы бюджетных программ, не разрабатывающие стратегические планы, в соответствии с предложениями соответствующей бюджетной комиссии представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местные уполномоченные органы по государственному планированию соответственно, за исключением администраторов бюджетных программ, финансируемых из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, которые представляют в местные уполномоченные органы по государственному планированию районов (городов областного значения), доработанные проекты бюджетных программ и бюджетные заявки.
Приложение 1 Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма____________________
Администратор бюджетных программ
БЮДЖЕТНАЯ ЗАЯВКА НА _____________ ГОДЫ
__________________________________________________________________
(подпись руководителя аппарата центрального исполнительного органа/
руководителя государственного учреждения
___________________________________________________________________
(данные ответственного исполнителя)
Приложение 2 Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

84. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджет комиссиялары қарайтын аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары арасындағы келіспеушіліктерді қоспағанда, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган арасындағы келіспеушіліктерді тиісті бюджет комиссиясы қарайды.
Тиісті бюджет комиссиясы Қағидалардың 79, 80, 81 және 83-тармақтарында көрсетілген материалдарды қарайды және олар бойынша ұсыныстар әзірлейді.
85. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Республикалық бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес:
бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға пысықталған стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, бюджеттік бағдарламалардың жобаларын және бюджеттік өтінімдерді;
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға пысықталған стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, стратегиялық жоспарларды әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобаларын ұсынады.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарына ұсынатын, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін қоспағанда, стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері тиісті бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес тиісінше бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға пысықталған бюджеттік бағдарламалардың жобаларын және бюджеттік өтінімдерді ұсынады.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
нысан ____________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
__________ ЖЫЛДАРҒА АРНАЛҒАН БЮДЖЕТТIК ӨТIНIМ
________________________________________________________________________________
орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысының қолы _____________________________________________________________________
(жауапты орындаушының деректері)
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
2-қосымша

Форма 01-111
Расчет расходов на оплату труда административных государственных служащих
Год                                    Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                  |______________|
Функциональная группа                        |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Категория должностей
Наименования должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Коэффициенты
Повышающий коэффициент**

01-111-нысан
Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң еңбекақыларына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Коэффициент
Көтерілетін коэффициент фициент*

Сумма должностных окладов в месяц (графа 4 х базовый должностной оклад х графа5 х графа6)/1000
Компенсация за особые условия труда
Количество государственных служащих, получающих компенсацию
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
Категория*
Должность
До года
с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 9
с 9 до 11
с 11 до 14
с 14 до 17
с 17 до 20
свыше 20 лет
продолжение таблицы
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа11х2+графа12х1,75+графа13х1,5+графа14х1,25+графа15х1))/1000
общее количество
в том числе по коэффициенту 2

Бiр айдағы лауазымдық жалақылар сомасы (4-баған х базалық лауазымдық жалақы х 5-баған х 6-баған) /1000
Ерекше еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
Өтемақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бірлікiгi
бірлік.
мың теңге
бірлік.
мың теңге
Санат*
Лауазым
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Радиациалық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х11-баған+1,75х12-баған+х1,5 х13-баған+1,25х14-баған+1х15-баған))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша

Разница в заработной плате в месяц (графа25 – (графа22+графа29/ 12)
Разница в заработной плате в год (графа26 х 12)
24
25
26
27
28
29
30
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – заполняется по каждой категории;
** – заполняется в случае повышения заработной платы;
*** – графы 24, 25, 26, 27 заполняются только по лицам, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, в случае если заработная плата, начисленная с учетом установленных надбавок и доплат по занимаемой должности административного государственного служащего, оказывается ниже ранее получаемой суммы зафиксированного денежного довольствия и денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг, и требуется выплачивать соответствующую разницу в заработной плате в соответствии с постановлением Правительство Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1597 "Об утверждении Правил сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены".
Приложение 3 Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 02-111
Расчет расходов на оплату труда политических государственных служащих,
депутатов, судей
Год                                    Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                  |______________|
Функциональная группа                        |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Коэффициенты
Повышающий коэффициент**

Айлық жалақының айырмашылығы (баған 25 - (баған 22 + баған29/12)
Жылдық айлық жалақының айырмашылығы (баған 26 х 12)
24
25
26
27
28
29
30
бірлік
мың тенге
мың тенге
мың тенге
мың тенге
мың тенге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескерту:
* Әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады;
*** 24, 25, 26, 27 жолдары тек қана арнаулы атақтар мен сыныптық шендері бар тұлғалар бойынша "Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1597 қаулысына сәйкес толтырылады, егер мемлекеттік әкімшілік қызметшінің атқаратын лауазымы бойынша белгіленген үстемеақылар мен қосымша ақыларды ескере отырып, есептелген еңбекақы тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық төлемдерді төлеуге белгіленген ақшалай үлес пен ақшалай өтемақының бұрын алып отырған сомасынан төмен болған жағдайда еңбекақыдағы тиісті айырма төлеу талап етілген жағдайда нысандық киімді кию жойлған.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
02-111-нысан
Саяси мемлекеттiк қызметшiлердiң, депутаттардың, судьялардың еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Коэффициенттер
Көтерілетін коэффициент **

Сумма должностных окладов месяц (графа 3 х базовый должностной оклад х графа4 х графа5) /1000
Доплаты
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Количество государственных служащих, получающих доп.оплату
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа8х2+графа9х1,75+графа10 х1,5+графа11х1,25+графа12х1))/1000
Общее количество
в том числе по коэффициенту
в том числе по коэффициенту 1,75

Бiр айдағы лауазымдық жалақы (3-баған (бұдан әрі – баған) х лауазымдық жалақы х түзету.коэффициентх 4-бағанх баған5)/ 1000
Қосымша ақылар
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х8-баған+ 1,75х9-баған+ х1,5 х9-баған+ 1,5х10-баған+ 1,25 х11-баған+ 1х12 баған)) /1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша

Сумма (месячный расчетный показатель х графа 23хграфа24)/1000
Количество государственных служащих, получающих доп. оклад
Сумма
23
24
25
26
27
28
29
единиц
коэффициент
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – заполняется по каждой категории;
** – заполняется в случае повышения заработной платы;
расшифровка аббревиатур:
МРП – месячный расчетный показатель.
Приложение 4 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 03-111
Расчет расходов на оплату труда чрезвычайных и полномочных послов,
работников загранучреждений
Год                                    Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                  |______________|
Функциональная группа                        |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование должностей
Количество штатных единиц

Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х(х23-баған+ х24-баған/1000
Қосымша қызметақы алатын мемлекеттік қызметшілер саны
Сумма
23
24
25
26
27
28
29
бірлік
коэффициент
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны*
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескерту:* әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
03-111-нысан
Төтенше және өкiлеттi елшiлердiң және шет елдердегi мекемелер қызметкерлерінiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар атауы
Штат бірлікiктерiнiң саны

Сумма должностных окладов в месяц (графа2 х должностной оклад в тенге)/1000
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Коэффициент за проживание в зонах экологического бедствия
Итого основной заработной платы в месяц графа3 + графа6 + графа8
Итого основной заработной платы в год графа9 х 12
количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
размер
Сумма (месячный расчетный показатель х графа4 х графа5)/ 1000
Количество государст венных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Единица измере ния
единиц
тысяч тенге
единиц
коэффициент
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

Бiр айдағы лауазымдық жалақылар сомасы (2-баған х теңгемен лауазымдық жалақы)/1000
Радияциялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны 3-баған+6-баған+8-баған
Бiр жылдағы негізгі жалақының жиыны 9-баған х 12
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшерi
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х 4 баған х 5-баған)/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Өлшем бірлікiгi
бірлік
мың теңге
бірлік
коэффициент
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
5-қосымша

Форма 04-111
Расчет расходов на оплату труда работников государственных
учреждений образования
Год                                    Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                  |______________|
Функциональная группа                        |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование должностей
Количество штатных единиц
Управленческий персонал
от 0 до 3
от 3 до 6
от 6 до 9
от 9 до 12
от 12 до 16
от 16 до 20
от 20 до 25
свыше 25
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Количество штатных единиц
Сумма должностных окладов в месяц (графа 2 х базовый должностной оклад х коэффициент+…+ графа 20 х базовый должностной оклад х коэффициент)/ 1000
Основной, административный и вспомогательный персонал
Всего графа2+ графа3+…+графа19 +графа20
от 0 до 1
с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 10
с 10до 13
с 13 до 16
с 16 до 20
с 20 до 25
свыше 25
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Повышение за работу в сельской местности
Сумма должностного оклада (ставки) с учетом повышения графа 22 + графа 24
Доплаты
Количество работников, которым установлено данное повышение
Сумма
За классное руководство (руководство группой)
За проверку тетрадей и письменных работ
За заведование учебными кабинетами (лабораториями, мастерскими, учебно-консультативными пунктами)
За совмещение должностей (расширение зоны обслуживания)
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За особые условия труда
За углубленное преподавание отдельных предметов профильного направления
Работникам, занятым на тяжелых (особо тяжелых) физических работах и работах с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда
За квалификационный уровень
За организацию производственного обучения
Количество работнико, которым установлена доплата
Сумма
Количество работнико, которым установлена доплата
Сумма
Количество работнико, которым установлена доплата
Сумма
Количество работнико, которым установлена доплата
Сумма
Количество работнико, которым установлена доплата
Сумма
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За работу в ночное время
За работу в выходные и праздничные дни
За сверхурочную работу
За выполнение обязанностей временно отсутствующего работника
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
44
45
46
47
48
49
50
51
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За работу в зонах экологического бедствия
За ученую степень
За статус "Старший"
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
52
53
54
55
56
57
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За непосредственное обеспечение высококачественного учебно-тренировочного процесса
За работу на территориях радиационного риска
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата

04-111-нысан
Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстар есебі
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Ауылдық жерде жұмыс iстегенi үшiн арттыру
Арттыру есебiмен лауазымдық жалақының (мөлшерлеменің) сомасы 22-баған+24-баған
Қосымша ақы
Осындай арттыру белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Сыныптық жетекшiлiк (топ басшылығы) үшiн
Дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергенi үшiн
Оқу кабинеттерін (зертханаларды, шеберханаларды, оқу-кеңес пункттерін) басқарғаны үшін
Лауазымдарды қоса атқарғаны (қызмет көрсету аймағының кеңейту) үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
Кестенiң жалғасы
Лауазымдар атауы
Штаттық бірлікiк саны
Басқарушы персонал
Негізгі, әкімшілік және қосалқы персонал
0-ден 3-ке дейiн
3-тен 6-ға дейiн
6-дан 9-ға дейiн
9-дан 12-ге дейiн
12-ден 16-ға дейiн
16-дан 20-ға дейiн
20-дан 25-ке дейiн
25 жылдан жоғары
0-ден 1-ге дейiн
1-ден 2-ге дейiн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Өлшем бірлікiгi
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
Кестенiң жалғасы
Штаттық бірлікiк саны
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-баған х базалық лауазымдық жалақы х коэффициент +... + 20-баған х базалық лауазымдық жалақы х коэффициент)/1000
Негізгі, әкімшілік және қосалқы персонал
Барлығы 2-баған + 3-баған +…+19-баған +20-баған
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 10-ға дейiн
10-дан 13-ке дейiн
13-тен 16-ға дейiн
16-дан 20-ға дейiн
20-дан 25-ке дейiн
25 жылдан жоғары
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақы
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Бейіндік бағаныттағы жекелеген пәндерді тереңдете оқытқаны үшін
Ауыр (ерекше ауыр) қол еңбегі жұмыстарымен және еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және қауіпті (ерекше қауіпті) жұмыстармен айналысатын қызметкерлерге
Біліктілік деңгейі үшін
Өндірістік оқытуды ұйымдастырғаны үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақы
Түнгі уақыттағы жұмысы үшін
Мереке және демалыс күндеріндегі жұмысы үшін
Үстеме жұмыс істегені үшін
Уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін
Экологиялық апат аймақтарында жұмыс істегені үшін
Ғылыми дәрежесі үшін
"Аға" мәртебесі үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Жоғары сапалы оқу-жаттығу процесін тікелей қамтамасыз еткені үшін
Радиациялық қатер аумағында жұмыс істегені үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны

Прочие доплаты, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма доплат в месяц (графа27+ графа29+ графа31+ графа33+ графа35+ графа37+ графа39+ графа 41+ графа43+ графа45+ графа47+ графа49+ графа51+ графа53+ графа55+ графа57+ графа59+ графа66+ графа68)
За почетное звание
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлены надбавки
Сумма
67
68
69
70
71
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Итого основной заработной платы в месяц графа25+графа69+ графа76
Итого основной заработной платы в год графа77 х 12
За особые условия труда
Прочие надбавки, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма надбавок в месяц (графа71+графа73+графа75)
Количество работников, которым установлены надбавки
Сумма
Количество работников, которым установлены надбавки
Сумма
72
73
74
75
76
77
78
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
_________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де қосымша ақы
Бiр айдағы қосымша ақы сомасы (27-баған+ 29-баған+ 31-баған+ 33-баған+ 35-баған+ 37-баған+ 39-баған+ 41-баған+ 43-баған+ 45-баған+ 47-баған+ 49-баған+ 51-баған+ 53-баған+ 55-баған+ 57-баған+ 59-баған+ 66-баған+ 68-баған)
Құрметті атағы үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
67
68
69
70
71
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақы
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны 25-баған+69-баған+ 76-баған
Бiр жылдағы негізгі жалақының жиыны 77-баған х 12
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де үстемеақы
Бiр айдағы үстемеақы сомасы (71-баған+73-баған+75-баған)
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
72
73
74
75
76
77
78
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
6-қосымша

Сумма (месячный расчетный показатель х (графа37х2+графа38х1,75+графа39 х1,5+графа40х1,25+графа41х1))/1000
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Общее Количество
в том числе 2 месячных расчетных показателей
в том числе 1,75 месячный расчетный показатель
в том числе 1,5 месячный расчетный показатель
в том числе 1,25 месячный расчетный показатель
в том числе 1 месячный расчетный показатель
36
37
38
39
40
41
42
43
44
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За совмещение должностей (расширение зоны обслуживания)
Работникам занятым на тяжелых (особо тяжелых) физических работах и работах с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда

Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х37-баған+1,75х38-баған+х1,5 х39-баған+1,25х40-баған+1х41-баған))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1,75 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1,5 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1,25 айлық есептік көрсеткіш
оның iшiнде 1 айлық есептік көрсеткіш
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
36
37
38
39
40
41
42
43
44
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Қосымша ақылар
Үстемеақылар
Қызметтердi қоса атқарғаны үшiн (қызмет көрсету аймағын ұлғайту)
Ауыр (аса ауыр) дене еңбегiмен және зиян (аса зиян) және қауiптi (аса қауiптi) еңбек жағдайлары бар жұмыспен айналысатын қызметкерлерге

Прочие доплаты, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
45
46
47
48
49
50
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплаты
Надбавки
Сумма доплат в месяц (графа25+графа27+графа29+графа31+графа33+графа35+графа42+ графа44+графа46+графа48+графа50)
За проведение фундаментальных и прикладных исследований в области права
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
51
52
53
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де қосымша ақылар
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы (25-баған+27-баған+29-баған+31-баған+33-баған+35- баған+42-баған+44-баған+46-баған+48-баған+50-баған)
Құқық саласында іргелі және қолданбалы зерттеулер жүргізгені үшін
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемеақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
45
46
47
48
49
50
51
52
53
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенің жалғасы
Үстемеақылар

Итого основной заработной платы в месяц (графа22+ графа51+ графа61)
Итого основной заработной платы в год графа62х 12
За высокое качество научных исследований и отчетных материалов, представляемых руководству страны
За почетное звание
Прочие надбавки, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма надбавок в месяц (графа53+ графа55+ графа58+ графа60)
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Размер

Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны (22-баған + 51-баған + 61-баған)
Бiр жылдағы жалақының жиыны 62 баған х12
Елiмiздiң басшылығына ұсынылатын ғылыми зерттеулер мен есеп материалдарының жоғары сапасы үшiн
Құрметтi атағы үшiн
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзгеде үстемеақылар
Бiр айдағы үстеме ақының сомасы (53-баған +55-баған +58-баған +60-баған)
Үстемеақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемеақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Мөлшерi

Прочие доплаты, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма доплат в месяц (графа27+графа29+графа31+графа33+ графа35+графа37+графа39+графа46+ графа48+графа50+графа52+графа54+графа56)
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
49
50
51
52
53
54
55
56
57
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Итого основной заработной платы в месяц (графа25+графа57+графа64)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзгеде қосымша ақылар
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы(27 баған+29 баған+31 баған+33 баған+35 баған+37 баған+39 баған+46 баған+48 баған+50 баған+52 баған+56 баған)
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
49
50
51
52
53
54
55
56
57
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемеақылар
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны (25 баған+57 баған+64баған)

Сумма доплат в месяц (графа27+ графа29+ графа31+ графа33+ графа35+ графа37+ графа39+ графа41+ графа43+ графа45+ графа47+ графа54+ графа56+ графа58+графа60)
За особые условия труда
За почетное звание
За классную квалификацию
Количество работни ков, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
61
62
63
64
65
66
67
тысячтенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Итого основной заработной платы в месяц (графа25+графа61+графа72)
Итого основной заработной платы в год графа73х12
За спортивное звание
Прочие надбавки, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма надбавок в месяц (графа63+графа65+графа67+графа69+графа71)
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
68
69
70
71
72
73
74
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
___________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 11 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 10-111
Расчет расходов на оплату труда работников прочих государственных учреждений
Год                              Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)            |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                  |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                              |______________|
Специфика                               |______________|
Наименование должностей
Количество штатных единиц
Управленческий персонал
Основной, административный и вспомогательный персонал

Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы (27 баған+ 29 баған+ 31 баған+ 33 баған+ 35 баған+ 37 баған+ 39 баған+ 41 баған+ 43 баған+ 45 баған+ 47 баған+ 54 бағанаан+ 56 баған+ 58 баған+ 60 баған)
Ерекше еңбек жағдайлары үшін
Құрметті атағы үшін
Сыныптық біліктілігі үшін
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
61
62
63
64
65
66
67
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
Кестенiң жалғасы
Үстемеақылар
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны 25 баған+61 баған+72 баған
Бiр жылдағы негізгі жалақының жиыны 73 баған х12
Спорттық атағы үшін
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де үстемеақылар
Бiр айдағы үстеме ақылардың сомасы (63 баған+65 баған+67 баған+69 баған+71 баған)
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстеме ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
68
69
70
71
72
73
74
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
11-қосымша
10-111-нысан
Өзге де мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар атауы
Штаттық бірлікiк саны
Басқарушы персонал
Негізгі, әкімшілік және қосалқы персонал

Форма 11-111
Расчет расходов на оплату труда рабочих государственных учреждений
Год                               Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                              |______________|
Квалификационный разряд
Количество штатных единиц

11-111-нысан
Мемлекеттiк мекемелер жұмысшыларының еңбекақысына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Бiлiктiлiк разряды
Штат бірлікiктерiнiң саны

Сумма (месячный расчетный показатель х (графа17х2+графа 18х1,75+графа19 х1,5+графа20х1,25+графа21х1))/1000
К-во работников, которым установлена доплата
Сумма
К-во работников, которым установлена доплата
Сумма
22
23
24
25
26
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Сумма доплат в месяц (графа5+графа7+графа9+графа11+ графа13+ графа15+ графа22+ графа24+ графа26)
За работу на автомобилях с прицепами
За классную квалификацию
За работу в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях, в системе специальных государственных, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
27
28
29
30
31
32
33
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Надбавки
Итого основной заработной платы в месяц (графа3+ графа27+ графа38)
Итого основной заработной платы в год графа39 х 12
За руководство бригадой
Прочие надбавки, утвержденные Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сумма надбавок в месяц (графа29+графа31+графа33+графа35+графа37)
Количество работников, которым установлена доплата
Сумма
Количество работников, которым установлена надбавка
Сумма
34
35
36
37
38
39
40
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
__________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 13 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 12-111
Расчет расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                              |______________|
Категория должностей
Наименования должностей
Стаж специальной службы в годах
Количество штатных единиц
Коэффициенты

Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х17- баған +1,75х18- баған +х1,5 х19- баған +1,25х20- баған +1х21- баған))/1000
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
22
23
24
25
26
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
кестенiң жалғасы
Үстемақылар
Бiр айдағы қосымша ақылардың сомасы (5- баған +7- баған +9- баған 11- баған + 13- баған + 15- баған + 22- баған + 24- баған + 26- баған)
Тiркемесi бар автомобильдермен жұмыс iстегенi үшiн үстемақы
Сыныптық бiлiктiлiгi үшiн
Қарулы Күштерде, басқа әскерлерде және әскери құралымдарда, арнаулы мемлекеттік, құқық қорғау органдары, мемлекеттік өртке қарсы қызмет жүйесіндегі жұмысы үшінiстегенi үшiн
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
27
28
29
30
31
32
33
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
Кестенiң жалғасы
Үстемақылар
Бiр айдағы жалақының жиыны (3- баған + 27- баған + 37- баған)
Бiр жылдағы жалақының жиыны 39- баған х12
Бригадаға басшылық жасағаны үшiн
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен бекітілген өзге де үстемеақылар
Бiр айдағы үстеме ақының сомасы (29- баған + 31- баған + 33- баған +35 баған +37 баған)
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
Үстемақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы
34
35
36
37
38
39
40
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
13-қосымша
12-111-нысан
Прокуратура органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеу
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдар мен арнаулы қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Коэффициент

Форма 13-111
Расчет расходов на оплату труда сотрудников органов внутренних дел,
антикоррупционной службой, службы экономических расследований,
правоохранительных органов, государственной противопожарной службы,
государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы
Год                               Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                              |______________|
Специфика                               |______________|
Категория должностей
Количество штатных единиц
до года

13-111-нысан
Ішкi iстер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызметі, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметі, қылмыстық-атқарушы жүйесi органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар атауы
Штат бірлікiктерінің саны
Бiр жылға дейiн

с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 9
с 9 до 11
с 11 до 14
с 14 до 17
с 17 до 20
свыше 20 лет
Всего графа2+графа3+… +графа11+графа 12
Сумма должностных окладов в месяц (графа2х базовый должностной оклад х коэффициент+…+графа12 х базовый должностной оклад х коэффициент)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Едини- ца изме- рения
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысячтенге
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Рядовой
Ефрейтор
Младший сержант
Сержант
Старший сержант
Старшина
Сержант 3 класса
Сержант 2 класса
Сержант 1 класса
Штаб-сержант
Мастер-сержант
Прапор- щик
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Старший прапорщик
Младший лейтенант
Лейтенант, инспектор таможенной службы III ранга
Старший лейтенант, инспектор таможенной службы II ранга
Капитан, инспектор таможенной службы I ранга
Майор, советник таможенной службы III ранга
27
28
29
30
31
32
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Подполковник, советник таможенной службы II ранга
Полковник, советник таможенной службы I ранга
Генерал-майор, гос. советник таможенной службы III ранга
Генерал- лейтенант, гос. советник таможенной службы II ранга
Генерал- полковник гос. советник таможенной службы I ранга
Генерал армии, действительный государственный советник
33
34
35
36
37
38
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Сумма доплат за специальные звания в месяц (графа15х базовый должностной оклад х коэффициент +… +графа38 х базовый должностной оклад х коэффициен) /1000
За особые условия прохождения службы
Доплата за работу на территориях радиационного риска
Количество сотруд- ников, получающих данную надбавку
Сумма
Количество сотрудников, получающих данную надбавку
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа43х2+графа 44х1,75+графа45 х1,5+графа46х1,25+графа47х1)) /1000
Общее Количество
в том числе 2 месячных расчетных показателей

1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
1
2
3
4
5
6
7
8
Өлшем бірлікiгi
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Штат бірлікiктерінің саны
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
Барлығы 2 баған + 3 баған +…+11 баған +12 баған
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-баған х базалық лауазымдық жалақы х коэффициент +... + 12-баған х базалық лауазымдық жалақы х коэффициент)/1000
9
10
11
12
13
14
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Қатардағы
Ефрейтор
Кiшi сержант
Сержант
Аға сержант
Старшина
3 сыныптағы сержант
2 сыныптағы сержант
1 сыныптағы сержант
Штаб-сержант
Сержант-шебер
Прапорщик
15
16
17
18
19
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Аға прапорщик
Кiшi лейтенант
Лейтенант, кеден қызметiнiң III-дәрежелi инспекторы
Аға лейтенант, кеден қызметiнiң II-дәрежелi инспекторы
Капитан, кеден қызметiнiң I-дәрежелi инспекторы
Майор, кеден қызметiнiң III-дәрежелi кеңесшiсi
22
23
24
25
26
27
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Подполковник, кеден қызметiнiң II-дәрежелi кеңесшiсi
Полковник, кеден қызметiнiң I-дәрежелi кеңесшiсi
Генерал-майор, кеден қызметiнiң III-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Генерал-лейтенант, кеден қызметiнiң II-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Генерал-полковник, кеден қызметiнiң I-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Армия генералы, нағыз мемлекеттiк кеңесшi
28
29
30
31
32
33
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Лауазымдар санаты атақтар үшiн қосымша ақының сомасы (15-бағанх базалық лауазымдық жалақы х коэффициент+...+33-бағанх базалық лауазымдық жалақы х коэффициент)/1000
Қызмет өткерудiң ерекше жағдайлары үшiн
Радиациялық қатер аумағында жұмыс істегені үшін
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х38-баған+1,75х39-баған+х1,5 х40-баған+1,25х41-баған+1х42-баған))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 айлық есептік көрсеткіш

Сумма должностных окладов в месяц (графа 7 из формы 01-111)
Увеличение заработной платы (графа 29 из формы 01-111)/12 (по годам)
Сумма двух должностных окладов в год для премирования (графа2+ графа3)х2
Единовременные денежные выплаты и надбавки к должностным окладам работникам органов государственных доходов и работникам структурного подразделения Министерств по инвестициям и развитию и юстиции Республики Казахстан
ИТОГО
(графа4+ графа5)
1
2
3
4
5
6
Единица измерения
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово-экономического отдела
_____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 18 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

Бiрайдағылауазымдықжалақыныңсомасы (7 баған (бұдан әрі – баған). 01-111 нысан)
Жалақының ұлғаюы(29 баған 01-111 нысаннан)/12 (жыл сайын)
Бiр жылдағы лауазымдық жалақының сомасы сыйлықақы (баған2 х 3) х2
Мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму және әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне лауазымдық айлықақыларына біржолғы ақшалай сыйақылар мен үстемеақылар
Барлығы (баған 4+баған5)
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлікiгi
мың.теңге
мың.теңге
мың.теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
18-қосымша

Форма 01-113
Расчет расходов на компенсационные выплаты
Год                               Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Категория должностей
Сумма должностных. окладов в месяц из соответствующих форм по расчету расходов по оплате труда
Пособие на оздоровление государственных и гражданских служащих
Пособия на оздоровление работникам, проживающим в зонах экологического бедствия

01-113-нысан
Өтемақы төлемдерiне арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Лауазымдар санаты
Еңбек ақыға арналған шығыстарды есептеу тиiстi нысандар бойынша 1 айдағы лауазымдық еңбек ақы мөлшерi
Мемлекеттiк және азаматтық қызметкерлерге сауықтыруға арналған жәрдемақы
Экологиялық апат аймағында тұратын қызметкерлерге сауықтыруға арналған жәрдемақы

Сумма социальных отчислений в год (графа1 х графа2)/100
1
2
3
тысяч тенге
%
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 23 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 01-123
Расчет размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-
правовой ответственности владельцев транспортных средств
Год                                     Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                  |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Тип транспортного средства
Размер Коэффициента по типу транспортного средства *
Алматинская область
Туркестанская область
Восточно Казахстанская область
Костанайская область
Карагандинская область
Северо-Казахстанская область
Акмолинская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
коэффициент
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
Легковые
Легковые автомобили до 7 лет
Легковые автомобили свыше 7 лет
Автобусы до 16 пассажирских мест
включительно
Автобусы до 16 пассажирских мест включительно (до 7 лет)
Автобусы до 16 пассажирских мест включительно (свыше 7 лет)
Автобусы свыше 16 пассажирских мест
Автобусы свыше 16 пассажирских мест (до 7 лет)
Автобусы свыше 16 пассажирских мест (свыше 7 лет)
Грузовые
Грузовые (до 7 лет)
Грузовые (свыше 7 лет)
Троллейбусы, трамваи
Троллейбусы, трамваи (до 7 лет)
Троллейбусы, трамваи (свыше 7 лет)
Мототранспорт
Мототранспорт (до 7 лет)
Мототранспорт (свыше 7 лет)
Прицепы (полуприцепы)
Прицепы (полуприцепы) до 7 лет
Прицепы (полуприцепы) свыше 7 лет
Итого
х
продолжение таблицы
Павлодарская область
Жамбылская область
Актюбинская область
Западно-Казахстанская область
Кызылординская область
Атырауская область
Мангистауская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
10
11
12
13
14
15
16
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
продолжение таблицы
Город Алматы
Город Нур-Султан
Город Шымкент
Сумма взноса **
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
17
18
19
20
единица
единица
единица
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:

Жыл iшiндегi әлеуметтiк аударымдар сомасы (1-баған х 2-баған)/100
1
2
3
мың теңге
%
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
23-қосымша
01-123-нысан
Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақысы мөлшерiн есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Көлiк құралының түрi
Көлiк құралының түрi бойынша коэффициент мөлшерi *
Алматы облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Қарағанды облысы
Солтүстiк Қазақсттан облысы
Ақмола облысы
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
Көлiк құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бірлікiгi
коэффициент.
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
Жеңiл
7 жылға дейінгі жеңіл автомобильдер
7 жылдан жоғарғы автомобильдер
16 жолаушы орыны бар автобустар
16 жолаушы орыны бар автобустар (7 жылға дейінгі)
16 жолаушы орыны бар автобустар (7 жылдан жоғарғы)
16-дан аса жолаушы орны бар автобустар
16-дан аса жолаушы орны бар автобустар (7 жылға дейінгі)
16-дан аса жолаушы орны бар автобустар (7 жылдан жоғарғы)
Жүк
Жүк (7 жылға дейінгі)
Жүк (7 жылдан жоғарғы)
Троллейбустар, трамвайлар
Троллейбустар, трамвайлар (7 жылға дейінгі)
Троллейбустар, трамвайлар (7 жылдан жоғарғы)
Мототранспорт
Мототранспорт (7 жылға дейінгі)
Мототранспорт (7 жылдан жоғарғы)
Тiркемелер (жартылай тiркемелер)
Тiркемелер (жартылай тiркемелер) 7 жылға дейінгі
Тiркемелер (жартылай тiркемелер) 7 жылдан жоғарғы
Жиыны
х
кестенің жалғасы
Павлодар облысы
Жамбыл облысы
Ақтөбе облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қызылорда облысы
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Жарна сомасы ***
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескертпе:

* – данная графа заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств";
** – данная графа рассчитывается следующим образом: ((1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 3)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации трансп. средств (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 4)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 5)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 6)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 7)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 8)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 9)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 10)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 11)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа12)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 13)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 14)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 15)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 16)+(1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 17)+ (1,9 х графа 2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 18)+(1,9 х графа.2 х коэффициент в зависимости от срока эксплуатации транспортного средства х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 19)) х месячный расчетный показатель/1000.
Приложение 24 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

* Осы баған "Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 1 шілдедегі Заңына сәйкес толтырылады;
** Осы баған былайша есептеледi: ((көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х коэффициент (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 3)+(көлiк құралдарын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х коэффициент (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 4)+(1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х 5) баған+(1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар) х баған 6)+(1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент(астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 7)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар) х баған 8)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х коэффициент (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 9) +(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 10)+ (көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 11) + (көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 12)+ (көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 13)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 14)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 15)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 16)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 17)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 18)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х көлік құралының пайдаланылу мерзіміне қарай коэффициенті х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 19)) х айлық есептік көрсеткіш /1000.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
24-қосымша

* – данная графа заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами";
** – данная графа рассчитывается следующим образом: ((графа 2 х графа 3)+( графа 2 х графа 4)+( графа 2 х графа 5)+( графа 2 х графа 6)+( графа 2 х графа 7)+( графа 2 х графа 8)+( графа 2 х графа 9)+( графа 2 х графа 10)+( графа 2 х графа 11)+( графа 2 х графа 12)+( графа 2 х графа 13)+( графа 2 х графа 14)+( графа 2 х графа 15)+( графа 2 х графа 16)+( графа 2 х графа 17)+ (графа 2 х графа 18)+ ( графа 2 х графа 19)) х месячный расчетный показатель/1000.
Приложение 25 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 01-124
Расчет расходов на уплату отчислений на обязательное социальное
медицинское страхование
Год                               Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Объект исчисления отчислений
Размер отчислений
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в год (графа1 х графа2)/100
1
2
3
тысяч тенге
%
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 26 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

* Бұл баған "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 1 шілдедегі Заңына сәйкес толтырылады;
** Бұл баған былайша есептеледi: ((2-баған х 3-баған)+(2-баған х 4-баған)+(2-баған х 5-баған)+(2-баған х 6-баған)+( 2-баған х 7-баған)+(2-баған х 8-баған)+( 2-баған х 9-баған) +( 2-баған х 10-баған)+ (2-баған х 11-баған) + (2-баған х 12-баған)+ (2-баған х 13-баған)+( 2-баған х 14-баған)+(2-баған х 15-баған)+(2-баған х 16-баған)+(2-баған х 17-баған)+(2-баған х 18-баған)+(2-баған х 19-баған)) х айлық есептік көрсеткіш/1000.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
25-қосымша
02-124-нысан
Мемлекеттiк әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдарды төлеуге арналған шығыстардың есебi
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Аударымдарды есептеу объектісі
Аударымдар мөлшері
Бір жылда міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдар сомасы(1-баған х 2-баған)/100
1
2
3
мың теңге
%
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
26-қосымша

Форма 01-134
Расчет выплаты вознаграждений присяжным заседателям
Год                                     Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование
Базовый должностной оклад
Коэффициент должностного оклада председательствующего по делу судьи (в зависимости от стажа)
Должностной оклад судьи областного и приравненного к нему суда (тенге)

01-134-нысан
Алқабилерге сыйақылар төлемдерін есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Базалық лауазымдықжалақы
Іс бойынша төрағалық ететін судьяның лауазымдық жалақысының коэффициенті (өтіліне байланысты)
Облыстық судьяның және оған теңестірілген соттың лауазымдық жалақысы (теңгемен)

Форма 01-135
Расчет расходов на взносы работодателей по техническому персоналу
Год                               Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение            |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Социальный налог
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
Обязательное социальное медицинское страхование

01-135-нысан
Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналарына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Әлеуметтік салық
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
Барлығы

Всего (графа3 + графа6+ графа9)
Налогооблагаемый фонд оплаты труда
Ставка социального налога
Сумма налога в год (графа1 х графа2) /100
Налогооблагаемый фонд оплаты труда
Ставка социальных отчислений
Сумма социальных отчислений в год (графа4 х графа5) /100
Объект исчисления отчислений
Размер отчислений
(%)
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование в год (графа7 х графа8) /100
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 28 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

(3-баған +6-баған +9-баған)
Жалақы төлеудiң салық салынатын қоры
Әлеуметтiк аударымдар мөлшерлемесі
Жыл iшiндегi әлеуметтiк аударымдар сомасы (1-б. х 2-б.)/100
Салық салынатын еңбекақы төлеу қоры
Әлеуметтік аударымдар мөлшерлемесі
Жылына әлеуметтік аударымдар сомасы
(4-баған х 5-баған) /100
Аударымдарды есептеу объектісі
Аударымдар мөлшері
(%)
Бір жылда міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыруға аударымдар сомасы (7-б. х 8-б.)/100
1
2
3
4
5
6
7
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
28-қосымша

Форма 01-144
Расчет расходов государственных органов на горюче-смазочные материалы
Год                                     Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Марка автомобиля
Количество служебного автотранспорта*
Объем двигателя, в кубических сантиметрах
Базовая норма литров/100 километров**
Лимит пробега в месяц***

01-144-нысан
Мемлекеттiк органның жанар-жағармай материалдарына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Автомобиль маркасы
Қызметтiк автокөлiктер саны *
Қозғалтқыш көлемi, см. куб.
Базалық норма л/100 км**
Бiрайдағы жүру лимитi ***

Всего расходов (графа9+графа10) (тенге)
9
10
11
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – общее количество не должно превышать норматива положенности служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов;
** – в пределах норм расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта;
*** – в пределах лимита, определенного нормами положенности служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов;
**** – расчет суммы расходов на поправочные коэффициенты составляется в произвольной форме. При составлении расчета суммы расходов на поправочные коэффициенты необходимо руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2009 года № 1210 "Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов для государственных органов Республики Казахстан и расходов на содержание автотранспорта";
Приложение 38 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 02-144
Расчет расходов на приобретение твердого и жидкого топлива для отопления
зданий, помещений для государственных учреждений с автономной
системой отопления
Год                                     Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Виды топлива
Фактический расход топлива за прошлый год на 1 квадратный метр площади в месяц (тонна/квадратный метр)
Отапливаемая площадь (в квадратных метрах)
Продолжительность отопительного сезона (месяц)
Необходимый объем топлива (графа2 х графа3 х графа4) (тонн)
Стоимость топлива за единицу (тенге/ тонна)
Общая сумма расходов (графа5 х графа 6)/1000 (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Твердое (уголь, дрова)
Жидкое (дизтопливо)
.
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 39 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

(9баған х 10 баған)
9
10
11
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескертпе:
* жалпы саны мемлекеттiк органдарға көлiк қызмет көрсету үшін көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердің тиесiлiк нормативiнен аспауы тиiс
** жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормалары шегiнде
*** мемлекеттiк органдарға көлiк қызмет көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердің тиістілік нормаларымен анықталған лимит шегiнде
**** түзету коэффициенттеріне шығыстар сомасын есептеу еркiн нысанда жасалады. Түзету коэффициенттеріне шығыстар сомасына есептер жасаған кезде "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына арналған жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 қаулысын басшылыққа алған жөн.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
38-қосымша
02-144-нысан
Дербес жылыту жүйесi бар мемлекеттiк мекемелер үшiн ғимараттарды, үй-жайларды жылыту үшін қатты және сұйық отынды сатып алуға шығыстарын есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Отын түрi
Айына 1 ш.м. алаңға отын шығынының өткен жылы нақты шығындар
Жылытылатын алаң
Жылыту маусымының ұзақтығы
Қажеттi отын көлемi (2-баған х 3-баған х 4-баған)
Бiр бірлікiкке отын құны
Жалпы шығыстар сомасы (5-баған х 6-баған)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Қатты (көмiр, ағаш)
тонна/ш.м.
ш.м.
айы
тонна
теңге/тонна
мың теңге
Сұйық (дизель отыны)
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
39-қосымша

Форма 01-149
Расчет расходов на приобретение мягкого инвентаря в учреждениях здравоохранения
Год                                     Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование отделений (отдельных организаций)
Число врачебных должностей
Стоимость нормы на 1 врачебную должность в год, тенге
Количество коек
Стоимость нормы на 1 койку в год, в тенге
Сумма расходов на мягкий инвентарь (тысяч тенге) ((графа2хграфа3)+ (графа4хграфа5))/ 1000
1
2
3
4
5
6
амбулаторно-поликлинические организации (подразделения)
Ұ
х
х
женские консультации (самост. входящих в состав роддомов, больниц)
х
х
терапевтическое
х
х
неврологическое, кардиологическое
х
х
инфекционное, кожно-венерологическое
х
х
хирургическое
х
х
нейрохирургическое
х
х
ожоговое
х
х
офтальмологическое, отоларингологическое
х
х
анестезиологии-реанимации с палатами реанимации и интенсивной терапии
х
х
туберкулезное
х
х
психиатрическое
х
х
гинекологическое
х
х
акушерское, отделение патологии беременности
х
х
- для беременных и рожениц
х
х
- для новорожденных
х
х
Детское отделение
х
х
в том числе:
х
х
до 1 года
х
х
от 1 года до 3х лет
х
х
от 3 до 7 лет
х
х
от 7 до 15 лет
х
х
для матерей
х
х
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 40 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 02-149
Расчет расходов по закупке расходных материалов
Год                                     Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу, тенге

01-149-нысан
Денсаулық сақтау мекемелерiндегi жұмсақ мүкәммал сатып алуға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Бөлiмшелердiң (жекелеген ұйымдардың) атауы
Дәрiгерлiк лауазымдардың саны
Жылына 1 дәрiгерлiк лауазымға арналған норма құны,теңге
Төсектер саны
Жылына 1 төсекке норма құны, теңге
Жұмсақ мүкәммалға шығыстар сомасы арналған (мың теңге) (2-баған х 3-баған)+(4-баған х 5-баған))/1000
1
2
3
4
5
6
амбулаторлық-емханалық ұйымдар (бөлiмшелер)
х
х
әйелдер консультациялары (перзентханалардың, ауруханалардың құрамына кiретiн дербес)
х
х
терапевттiк
х
х
неврологиялық, кардиологиялық
х
х
жұқпалы, терi-венерологиялық
х
х
хирургиялық
х
х
нейрохирургиялық
х
х
күйiктi емдеу
х
х
офтальмологиялық, отоларингологиялық
х
х
реанимациялық палаталары бар анестезиологиялық-реанимациялық және жеделдетiлген терапия
х
х
туберкулездiк
х
х
психиатриялық
х
х
гинекологиялық
х
х
акушерлiк, жүктiлiк патологиясының бөлiмшесi
х
х
- жүктi және босанған әйелдер үшiн
х
х
- жаңа туған нәрестелер үшiн
х
х
Балалар бөлiмшесi
х
х
оның iшiнде:
х
х
1 жасқа дейiн
х
х
1 жастан 3 жасқа дейiн
х
х
3 жастан 7 жасқа дейiн
х
х
7 жастан 15 жасқа дейiн
х
х
аналар үшiн
х
х
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
40-қосымша
02-149-нысан
Шығыс материалдарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Өлшем бірлікiгi
Саны
Бірлікiк үшін орташа құны, теңге

Общая стоимость, тысяч тенге (графа 3 х графа4)/1000
1
2
3
4
5
Бумага для принтеров и копировальных аппаратов:
формат А3
пачка
формат А4
пачка
формат А5
пачка
рулонная, перфорированная ЛБК
килограмм
для факсов
килограмм
Прочее
Картриджы:
для лазерных, струйных принтеров
штук
для копировальных аппаратов
штук
для факсов
штук
Прочее
Тонеры:
для лазерных, струйных принтеров
штук
для копировальных аппаратов
штук
для факсов
штук
Прочее
Приобретение других расходных материалов для оборудования
штук
Всего
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 41 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 03-149
Расчет расходов по приобретению товаров, необходимых для обслуживания и
содержания основных средств, строительных материалов, используемых на ремонт
основных средств, запасных частей для оборудования, транспортных средств и других
запасов, непосредственно связанных с содержанием, обслуживанием и ремонтом
Год                                     Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу, тенге
Общая стоимость, тысяч тенге (графа3 х графа 4)
1
2
3
4
5
Всего
штук
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 42 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

Жалпы құны, мың теңге (3-баған х 4-баған)/1000
1
2
3
4
5
Принтерлер және көшiру аппараттары үшiн қағаз:
А3 пiшiнi
қорап
А4 пiшiнi
қорап
А5 пiшiнi
қорап
Рулонды, кесiлген БПҚ
килограмм
факстер үшiн
килограмм
Өзгелер
Картридждер:
лазерлiк, ағысты принтерлер үшiн
дана
көшiру аппараттары үшiн
дана
факстер үшiн
дана
Өзгелер
Тонерлер:
лазерлiк, ағысты принтерлер үшiн
дана
көшiру аппараттары үшiн
дана
факстер үшiн
дана
Өзгелер
Жабдықтар үшiн басқа шығыс материалдарын сатып алу
дана
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
41-қосымша
03-149-нысан
Негізгі құралдарды ұстау және қызмет көрсету үшін қажет тауарларды, негізгі құралдарды жөндеуге пайдаланылатын құрылыс материалдарын, жабдықтар, көлік құралдары үшін қосалқы бөлшектер және ұстаумен, қызмет көрсетумен және жөндеумен тікелей байланысты басқа қорларды сатып алу бойынша шығыстардын есебі
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлікiк құны, теңге
Жалпы құны, мың теңге 3баған х 4баған
1
2
3
4
5
Барлығы
дана
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
42-қосымша

Форма 01-152
Расчет расходов на оплату услуг связи
Год                                    Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Виды связи
Единица измерения
Количество номеров (точек, каналов) (единиц)
Абонентская плата на 1 единицу в месяц (тенге)
Повременная оплата на 1 единицу в месяц (тенге)
Размер оплаты 1 раз в год за использование канала связи (тенге)
Средние затраты за месяц на 1 единицу (тенге)
Число месяцев
Арендная плата на 1 единицу в месяц
Плата за трафик в месяц

01-152-нысан
Байланыс қызметтерiне ақы төлеуге жұмсалған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Байланыс түрлерi
Өлшем бірлікiгi
Нөмiрлер (нүктелер, арналар) саны (бірлікiк)
Айына 1 бірлікiкке арналған абоненттiк ақы (теңге)
Айына 1 бірлікiкке арналған уақытына қарай ақы (теңге)
Байланыс арнасын пайдаланғаны үшiн жылына 1 рет ақы төлеу мөлшерi (теңге)
Айына 1 бірлікiкке арналған орташа шығындар (теңге)
Айлар саны
Айына 1 бірлікiкке арналған жалгерлiк төлем
Айына трафик үшiн төлем

Сумма затрат ((графа4 х графа8+графа5 х графа8+ графа6+графа7 х графа8+ графа9 х графа8+графа 10 х графа8) х графа3)/ 1000 (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.Правительственная связь
х
х
2. Радиотелефоны
х
х
х
х
х
3. Передача данных по модему
х
х
х
х
х
4. Прямые каналы связи
Мб
х
х
5. Коммутируемый канал связи час
час
х
х
6. Телетайп
х
х
х
7. Городские телефонные номера (в том числе факс):
х
х
основные
штук
х
х
х
х
параллельные
штук
х
х
х
х
8. Внутренняя (учрежденческая) связь
х
х
9. Транковая связь (Моторола, Маяк)
х
10. Междугородние переговоры
х
х
х
х
х
11. Почтово-телеграфные расходы
х
х
х
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Услуги доступа к сети интернет
Мб
х
маршрутизаторы
штук
порт
Кбит/с
14. Услуги VPDN
час
поддержка суффикса
месяц
15. Услуги спутниковой связи
канал
оборудования
штук
16. Прочие виды связи
Итого
х
х
х
х
х
х
х
х
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 47 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 01-153
Расчет расходов по оплате транспортных услуг
Год                                     Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Виды транспорта
Количество (единиц)
Затраты на оплату транспортных услуг в месяц (тенге)
Число месяцев
Всего расходов за год в тысяч тенге (графа2 х графа3 х графа4)/1000
1
2
3
4
5
Легковые автомобили
Автобусы
Спецавтотранспорт
Грузовые автомобили
Мотоциклы
Воздушный транспорт
Железнодорожный транспорт
Водный транспорт
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 48 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

Шығындар сомасы ((4-бағанх 8-баған + 5-бағанх 8-баған + 6-баған+ 7-баған х 8-баған+ 9-баған х 8-баған+ 10-баған х 8-баған)х 3-баған) /1000 (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Үкiметтiк байланыс
х
х
2. Радиотелефондар
х
х
х
х
х
3. Модем бойынша деректер беру
х
х
х
х
х
4. Тiкелей байланыс арналары
Мб
х
х
5. Коммутациялық байланыс арналары, сағат
сағат
х
х
6. Телетайп
х
7. Қалалық телефон нөмiрлерi (о.i. факс):
х
х
х
негiзгi
дана
х
х
х
х
қатар
дана
х
х
х
х
8. Iшкi (мекемелiк) байланыс
х
х
9. Транктiк байланыс (Моторола, Маяк)
х
10. Ұялы байланыс
х
х
х
11. Почта-телеграф шығыстары
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Интернет желiсiне кiру қызметтерi
х
х
х
х
х
х
бағаныт белгiлеушiлер
х
х
х
х
х
порт
Мб
х
14. VPDN қызметтерi
дана
Жұрнақты қолдау
Кбит/с
15.Спутниктiк байланыс қызметтерi
сағат
жабдықтар
айы
16. Өзге де байланыс түрлерi
арна
дана
Жиыны
х
х
х
х
х
х
х
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
47-қосымша
01-153-нысан
Көлiк қызметтерiне ақы төлеу бойынша шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк ___________________
Көлiк түрлерi
Саны (бірлікiк)
Айына көлiк қызметтерiне ақы төлеуге арналған шығындар (теңге)
Айлар саны
Мың теңгемен жылына барлық шығыстар (2-баған х 3-баған х 4-баған)/1000
1
2
3
4
5
Жеңiл автомобильдер
Автобустар
Арнайы автокөлiк
Жүк автомобильдерi
Мотоциклдер
Әуе көлiгi
Темiр жол көлiгi
Су көлiгi
Жиыны
х
х
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
48-қосымша

Форма 01-159
Расчет расходов по содержанию, обслуживанию, текущему ремонту зданий,
помещений, оборудования и других основных средств
Год                                     Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость услуг за единицу оборудования в месяц
Занимаемая площадь
Сумма расходов на 1 квадратный метр в месяц

01-159-нысан
Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да құралдарды ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу бойынша шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Өлшем бірлікiгi
Саны
Жабдық бірлікiгi үшiн айына қызмет құны (штаттан тыс 1 қызметкерге төленетiн еңбекақының айлық сомасы)
Алып отырған алаңы
1 ш.м. айына шығыстар сомасы

Сумма расходов в год (графа3х графа4 + графа5х графа 6) х 12/1000
Сумма расходов год на текущий ремонт
Общая сумма расходов (графа7+ графа8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тенге
квадратный метр
тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
1. Содержание, обслуживание зданий
х
2. Текущий ремонт зданий и помещений
х
х
х
3. Содержание, техническое обслуживание средств вычислительной техники и других основных средств
штук
х
х
х
4. Текущий ремонт оборудования и других основных средств
штук
х
х
х
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 49 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 02-159
Расчет расходов по оплате работ и услуг, оказанных физическими лицами,
государственными предприятиями, акционерными обществами, контрольные пакеты
акций которых принадлежат государству, и товариществами с ограниченной
ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют
государству определять решения общего собрания участников
Год                                     Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование
Сумма расходов (тысяч тенге)
1
2
1. Всего затрат
в том числе:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 50 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 03-159
Расчет расходов на оплату аренды за помещение
Год                                     Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование помещения
Арендуемая площадь
Арендная плата за 1 квадратный метр за 1 месяц тенге

Жылына шығыстар сомасы (3-баған х 4-баған+5-баған х 6-баған) х12/1000
Жылына ағымдағы, күрделi жөндеуге шығыстар сомасы
Жалпы шығыстар сомасы(7-баған+8-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
теңге
кш.м.
теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
1. Ғимараттарды ұстау, қызмет көрсету
х
2. Ғимараттар мен үй-жайларды ағымдағы жөндеу
х
х
х
3. Есептеу техникасы құралдарын және басқа да құралдарды күтiп ұстау, оларға техникалық қызмет көрсету
дана
х
х
х
4. Жабдықтарды және басқа да құралдарды ағымдағы жөндеу
дана
х
х
х
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
49-қосымша
02-159-нысан
Жеке тұлғалар және акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, акционерлік қоғамдар және мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшерлері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер көрсеткен жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге төлеу жүргізу бойынша шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
2
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
50-қосымша
03-159-нысан
Үй-жайды жалдауға төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Ерекшелiк            _______________________________________________
Үй-жайдың атауы
Жалға берiлетiн алаң
1 айға шаршы метр үшiн жалгерлiк төлем
теңге

Норма возмещения суточных расходов на 1 человека (2 х месячный расчетный показатель) (тенге)
Норма расходов по найму жилого помещения в сутки на 1 человека (тенге)
Среднегодовое количество человеко/ дней для расчета суточных расходов (человеко/дни)
Среднегодовое количество человеко/ дней для расчета расхода по найму жилого помещения (человеко/ дни)
Среднегодовое количество командируемых человек (человек)
Средняя стоимость одного проезда в оба конца (тенге)
Сумма расходов (тысяч тенге) (графа1хграфа3+ графа2хграфа4+ графа5хграфа6)/ 1000
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 53 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 01-324
Расчет расходов на выплату стипендии студентам, интернам, магистрантам,
докторантам, слушателям, курсантам военно-учебных специальных учебных
заведений и кадетов
Год                                     Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Перечень стипендиатов
Среднегодовая численность, единиц
Сумма должностного оклада (стипендии) в месяц (базовый должностной оклад х коэффициент х графа 2), тенге
Доплата за специальное звание в месяц (базовый должностной оклад х коэффициент), тенге
Должностной оклад (стипендия) в год ((графа 3+графа 4) х 12)/1000, тысяч тенге
1
2
3
4
5
1. Курсанты (слушатели) из числа лиц, не состоявших на действительной срочной военной службе перед зачислением на обучение (строка 1 + строка 2) :
1) в высшие учебные заведения, в том числе (строка а+строка б):
а) на первый и второй курсы;
б) на третий и последующие курсы;
2) в средние военные учебные заведения, в том числе (строка а + строка б):
а) на первый и второй курсы;
б) на третий и последующие курсы
2. Курсанты (слушатели) из числа лиц, зачисленных на обучение непосредственно после призыва на действительную срочную военную службу:
- в школы техников, прапорщиков

1 адамға арналған тәулiктiк шығыстарды өтеу нормасы (2 х айлық есептік көрсеткіш) (теңге)
1 адамға тәулiгiне тұрғын үй-жайды жалдау бойынша шығыстар (теңге)
Тәулiктiк шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердiң орташа жылдық саны (адам/күн)
Тұрғын үй-жайды жалдау бойынша шығыстарды есептеу үшін адам/күндердiң орташа жылдық саны (адам/күн)
Iссапарға жiберiлетiн адамдардың орташа жылдық саны (адам)
Екі жаққа жол жүрудін орташа құны (теңге)
Шығыстар сомасы (мың теңге) (1-баған х3-баған)+2-баған х 4-баған+5-баған х 6 баған.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
53-қосымша
01-324-нысан
Әскери-оқу арнайы оқу орындары мен кадеттерiнiң студенттеріне, интерндеріне, магистранттарына, докторанттарына, тыңдаушыларына курсанттарына стипендиялар төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Курсанттардың (тыңдаушылардың) санаттары
Орташа жылдық саны, бірлік
Айлық лауазымдылық жалақы (стипендия) сомасы (базалық лауазымдық жалақы х коэффициент х 2-баған) теңге
Айына арнаулы атақ бойынша қосымша ақы (базалық лауазымдылық жалақы х коэффициент) теңге
Жылына лауазымдық жалақы (стипендия) ((3- баған + 4- баған) х 12)|/1000 мың теңге
1
2
3
4
5
1. Оқуға қабылданар алдында iс жүзiндегi мерзiмдi әскери қызметте тiркеуде тұрмаған тұлғалардың iшiндегi курсанттар (тыңдаушылар) (1 жол+2 жол):
1) жоғары оқу орындарына, оның iшiнде (а жол + б жол):
а) бiрiншi және екiншi курстарға;
б) үшiншi және кейiнгi курстарға;
2) орта әскери оқу орындарына, оның iшiнде (а жол + б жол):
а) бiрiншi және екiншi курстарға;
б) үшiншi және кейiнгi курстарға
2. Iс жүзiндегi мерзiмдi әскери қызметке тiкелей шақырылғаннан кейiн оқуға алынған тұлғалардың iшiндегi курсанттар (тыңдаушылар):
- техниктер, прапорщиктер мектептерiне

3. Курсанты из числа военнослужащих срочной службы (кроме курсантов, указанных в пункте 2)
4. Слушатели высших военных и специальных учебных заведений (потоков подготовки и переподготовки), не содержащиеся на казарменном положении
5. Адъюнкты
6. Кадеты
7. Магистранты
8. Докторанты
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 54 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 02-324
Расчет расходов на выплату стипендии студентам, магистрантам, интернам,
слушателям подготовительного отделения и резидентуры, докторантам, обучающимся
в организациях образования и здравоохранения, культуры и спорта
Год                                    Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Перечень стипендиатов
Среднегодовой контингент
Размер государственной стипендии
Расходы на государственные стипендии в месяц (графа2 х графа3)
Повышение государственных стипендий
Студентам, магистрантам, имеющим по результатам экзаменационной сессии (кроме студентов, получающих государственные именные стипендии и стипендии Президента Республики Казахстан) только оценки "отлично"
Среднегодовой контингент
Размер повышения в процентах к установленному размеру государственной стипендии
Сумма в месяц (графа 5 х графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
Единица измерения
человек
тысяч тенге
тысяч тенге
человек
%
тысяч тенге
1. Техническое и профессиональное, послесреднее образование
2. Высшее и послевузовское образование, в том числе:
2.1. Подготовительное отделение
2.2. Бакалавриат
2.3. Интернатура
2.4. Магистратура в сфере здравоохранения
2.5. Магистратура в сфере образования, культуры и спорта
2.6. Магистратура в автономной организации образования "Назарбаев Университет"
2.7. Докторантура
2.8. Резидентура
Итого
продолжение таблицы
Студентам, магистрантам и интернам из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей и находящихся под опекой (попечительством) граждан
Обучающимся из числа инвалидов по зрению и инвалидов по слуху
Среднегодовой контингент
Размер повышения в процентах к установленному размеру государственной стипендии

3. Мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлерiнiң iшiндегi курсанттар (2-тармақта көрсетiлген курсанттардан басқа)
4. Казармалық ережеде ұсталмайтын жоғары әскери және арнаулы оқу орындарының тыңдаушылары (дайындау және қайта дайындау топтарын)
5. Адъюнктер
6. Кадеттер
7. Магистранттар
8. Докторанттар
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
54-қосымша
02-324-нысан
Білім беру және денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, магистранттарға, интерндерге, даярлау бөлімдерінің және резидентураның тыңдаушыларына, докторанттарға, стипендия төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Стипендиаттардың тізбесі
Жылдық орташа контингент
Мемлекеттік стипендиялардыңкөлемі
Айына мемлекеттік стипендияға арналған шығыстар (2-баған* 3-баған)
Мемлекеттік стипендияларды ұлғайту
Емтихан сессиясының нәтижелері бойынша тек "өте жақсы" деген бағаналары бар студенттерге, магистранттарға (мемлекеттік атаулы стипендия мен Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын алатын студенттерден басқа)
Жылдық орташа контингент
Белгіленген мемлекеттік стипендия көлемінен пайызға шаққандағы көтеру мөлшері
Бір айдағы сома (5-баған х 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
Өлшем бірлікiгi
адам
мың теңге
мың теңге
адам
%
мың теңге
1. Техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру, оның ішінде:
2.1. Даярлау бөлімшесі
2.2. Бакалавриат
2.3. Интернатура
2.4. Денсаулық сақтау саласындағы магистратура
2.5. Білім беру, мәдениет және спорт саласындағы магистратура
2.6. "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының магистратурасы
2.7. Докторантура
2.8. Резидентура
Жиыны
кестенің жалғасы
Жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған және азаматтардың қамқорындағы (қорғаншылығындағы) балалар қатарындағы студенттерге, магистранттарға және интерндерге
Көзі нашар көретін және құлағы кеміс мүгедектер қатарындағы оқушыларға
Жылдық орташа контингент
Белгіленген мемлекеттік стипендия көлемінен пайызға шаққандағы көтеру мөлшері

Сумма в месяц (графа 14 х графа15)
14
15
16
17
18
человек
%
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 55 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 01-169
Расчет расходов по специфике "Прочие текущие затраты"
Год                                    Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу (тысяч тенге)
Общая стоимость (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 56 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Паспорт на проведение форума, семинара, конференции
1.
Наименование администратора бюджетных программ/ государственного предприятия
2.
Наименование форума/семинара/конференции
3.
Год планового периода, в котором планируется проведение форума/семинара/ конференции
4.
Сумма расходов на проведение форума/семинара/ конференции, в тысячах тенге
Бюджетная программа (наименование и код)
Бюджетная подпрограмма (наименование и код)
5.
Цель стратегического плана государственного органа, в достижение которой планируется проведение форума/семинара/конференции
6.
Цель форума/семинара/конференции
7.
Показатели результатов, которые будут достигнуты при проведении форума/семинара/конференции
8.
Практическая значимость
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Паспорт составляется отдельно по каждому форуму, семинару, конференции.
Семинар – форма учебно-практических занятий, при которой учащиеся (студенты, стажҰры) обсуждают сообщения, доклады и рефераты, выполненные ими по результатам учебных или научных исследований под руководством преподавателя;
Форум – мероприятие, проводимое для обозначения или решения каких-либо в достаточной степени глобальных проблем. Это понятие встречается в политических, экономических, социальных, религиозных, экологических и многих других сферах жизнедеятельности современного общества;
Конференция – собрание, совещание представителей каких-либо государств, партийных, общественных, научных и других организаций для обсуждения и решения каких-либо вопросов. Международная конференция сторонников мира. Партийная конференция. Учительская конференция;
Практическая значимость работы заключается в возможности использования результатов для решения практических задач.
Приложение 57 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма ГУ
Сводный расчет расходов государственного учреждения по бюджетным
программам (подпрограммам)
Коды
Плановый период                         |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                              |______________|
Подпрограмма                         |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный план _____ год
План на плановый период
Кассовые расходы
Фактические расходы
_____год
_____год
_____год
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего затрат (тысяч тенге)
в том числе по спецификам экономической классификации расходов
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 58 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма ГУ (свод)
Сводный расчет расходов администратора бюджетных программ по
бюджетным программам (подпрограммам)
Коды
Плановый период                         |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                              |______________|
Подпрограмма                         |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный план _____ год
План на плановый период
Кассовые расходы
Фактические расходы
_____год
_____год
_____год
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего затрат (тысяч тенге)
в том числе по спецификам экономической классификации расходов
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 59 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Сводный перечень бюджетных программ
Коды
Плановый период                         |______________|
Администратор программ                   |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный
План на плановый период
Кассовые расходы
Фактические расходы
план ____ год
_____год
_____год
_____год
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего, в том числе
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 60 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным
программам развития, включающая базовые расходы и расходы на новые инициативы
Коды
Плановый период                         |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Наименование
Предыдущий плановый период
Планируемый плановый период
1-ый год предыдущего планового периода
2-ой год предыдущего планового периода
3-ой год предыдущего планового периода
1-ый год планируемого планового периода
2-ой год планируемого планового периода
3-ой год планируемого планового периода
1
2
3
4
5
6
7
Итого (тысяч тенге)
в том числе

Бір ай сомасы (14-баған х 15-баған)
14
15
16
17
18
адам
%
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
55-қосымша
01-169-нысан
"Өзге де ағымдағы шығыстар" ерекшелiгi бойынша шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк ___________________
Атауы
Өлшем бірлікігі
Саны
Бірлік үшін орташа құны, (мың теңге)
Жалпы құны, (мың теңге)
1
2
3
4
5
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
56-қосымша
Форум, семинар және конференциялар өткізу паспорты
Атауы
1.
Мемлекеттік орган/ мемлекеттік кәсіпорын
2.
Форумдар/семинарлар/конференциялар атауы
3.
Форумдар/семинарлар/ конференциялар өткізуіне арналған шығыстар, мың теңге
Бағдарламалар
Кіші бағдарламалар
4.
Стратегиялық мақсат (Стратегиялық жоспарға сәйкес)
5.
Форумдардың/семинарлардың/конференциялардың мақсаты
6.
Қорытынды көрсеткіштер
7.
Практикалық маңыздылығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескертпе:
Паспорт әрбір форумға, семинарға, конференцияға жеке жасалады.
Семинар — оқушылар (студенттер, стажерлар) оқытушының жетекшілігімен оқу немесе ғылыми зерттеулердің нәтежелері бойынша орындаған хабарламаларды, баяндамалар мен рефераттарды талқылайтын практикалық оқу сабақтарының бір түрі;
Форум — жаһандық проблемаларды жеткілікті дәрежеде белгілеу немесе шешу үшін өткізілетін іс-шара. Бұл ұғым саяси, экономикалық, әлеуметтік, діни, экологиялық және қазіргі қоғам өмірінің басқа да көптеген салаларында кездеседі;
Конференция — қандайда бір мәселелерді талқылау және шешу үшін қандайда бір мемлекеттер, партия, қоғамдық, ғылыми және тағы басқа ұйымдар өкілдерінің жиналысы. Әлем жақтастарының халықаралық конференциясы. Партия конференциясы. Мұғалімдер концеренциясы;
Жұмыстың практикалық маңыздылығы іс жүзінде міндеттерді шешу үшін нәтежелерді қолдану мүмкіндігі болып табылады.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
57-қосымша
ММ-нысаны
Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі
Кодтары
Жоспарлау кезеңі                                    ___________________
Функционалдық топ                                    ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              ___________________
Мемлекеттiк мекеме                                    ___________________
Бағдарлама                                          ___________________
Кіші бағдарлама                                    ___________________
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарды нақтылау
Жоспарлы кезенге арналған
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлығы шығындар (мың теңге)
оның iшiнде,шығыстардың. экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
58-қосымша
ММ (жиынт) нысаны
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі
Кодтары
Жоспарлау кезеңі                              ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Кіші бағдарлама                              ___________________
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспарлы кезенге арналған
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлығы шығындар (мың теңге)
оның iшiнде, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
59-қосымша
Бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесi
Кодтары
Жоспарлау кезеңі                        ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                  ___________________
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудын бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудын бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудын бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
1. Барлығы, оның iшiнде
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
60-қосымша
Базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесi
Кодтары
Жоспарлау кезеңі                        ___________________
Функционалдық топ                        ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                  ___________________
Мемлекеттiк мекеме                        ___________________
Атауы
Алдағы жоспарлы кезең
Жоспарланатын жоспар кезені
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (мың теңге)
оның iшiнде

1) текущие бюджетные программы, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам
2) бюджетные программы развития, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 61 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам
(подпрограммам) и бюджетным программам (подпрограммам) развития, включающая
базовые расходы и расходы на новые инициативы
Коды
Плановый период                   |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Наименование
Предыдущий плановый период
Планируемый плановый период
1-ый год предыдущего планового периода
2-ой год предыдущего планового периода
3-ой год предыдущего планового периода
1-ый год планируемого планового периода
2-ой год планируемого планового периода
3-ой год планируемого планового периода
1
2
3
4
5
6
7
Итого (тысяч тенге)
в том числе
1) текущие бюджетные программы (подпрограммы), всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам)
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам),
2) бюджетные программы (подпрограммы) развития, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам)
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам)
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 62 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

1) ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар, барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
2) бюджеттiк даму бағдарламалары, барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
61-қосымша
Базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) мен бюджеттiк даму бағдарламалары (кіші бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық кестесi
Кодтары
Жоспарлау кезеңі                              ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Атауы
Алдағы жоспарлы кезең
Жоспарланатын жоспарлы кезені
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (мың теңге)
оның iшiнде
1) ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар), барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша
2) бюджеттiк даму бағдарламалары (кіші бағдарламалар), барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар ) бойынша
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
62-қосымша

Форма 01-413
Расчет расходов на приобретение автомобильных транспортных средств
Коды
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Наименование автомобильного транспортных средств
Количество по утвержденным нормативам (единиц)
Фактическое количество автомобильных транспортных средств, имеющиеся в наличии (единиц)
Год вы пуска
И з н о с (%)
Сумма, предусмотренная в бюджете текущего года (тысяч тенге)
Количество транспортных средств, планируемых приобрести (единиц)
Стоимость зa единицу (тенге)

01-413-нысан
Автомобиль көлiк құралдарын сатып алуға жұмсалатын шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Автомобильдiк көлiк құралының атауы
Бекiтiлген нормативтер бойынша саны (бірлік)
Қолда бар автомобильдiк көлiк құралдарының нақты саны (бірлік)
Шығарылған жылы
Тозу (%)
Ағымдағы жылдың бюджетiнде көзделген сома (мың теңге)
Сатып алу жоспарланатын көлiк құралдарының саны (бірлік)
Бiр бірлікiгi үшiн құны (теңге)

Общая стоимость (графа8х графа9) /1000 (тысяч тенге)
на балансе
аренда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Служебные легковые автомобили:
Итого:
2. Дежурные легковые автомобили:
Итого:
3. Специальные легковые автомобили:
Итого:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 63 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 01-414
Расчет расходов по закупке вычислительного и другого оборудования
Коды
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу, тенге
Общая стоимость, тысяч тенге (графа 3 х графа 4)/1000
1
2
3
4
5
Серверы
Сервер высшего класса
штук
Сервер среднего класса
штук
Сервер для локальных групп
штук
Рабочие станции
Рабочие станции пользователей
штук
Переносной компьютер (Notebook)
штук
Принтеры
Локальный принтер
штук
Сетевой принтер
штук
Принтер лазерный, цветной
штук
Принтер струйный
штук
Принтеры специального назначения
штук
Сканеры, плотерры
Сканер офисный
штук
Сканер для поточного сканирования с автоподачей
штук
Плоттер цветной
штук
Оборудование защиты сетей
Межсетевой защитный экран
штук
Активное сетевое оборудование
Маршрутизатор
штук
Коммутатор
штук
Концентратор
штук
Телекоммуникационное оборудование
Модем для Dial-Up соединений
штук
Модем для выделенных линий
штук
Модем для цифровых линий
штук
Электрооборудование
Источник бесперебойного питания до 1 кВт
штук
Источник бесперебойного питания более
1 кВт
штук
Дизель-генератор для сетей до 10 кВт
штук
Дизель-генератор для сетей от 11 до 100 кВт
штук
Дизель-генератор для сетей более 100 кВт
штук
Оргтехника
Копировальный аппарат
штук
Факсимильный аппарат
штук
Переплетный аппарат
штук
Ламинатор
штук
Прочие
Всего
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 64 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки

Жалпы құны (8-бағанх 9-баған)/1000 (мың теңге)
баланста
жалдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Қызметтiк жеңiл автомобильдер
Жиыны:
2. Кезекшi жеңiл автомобильдер:
Жиыны:
3. Арнайы жеңiл автомобильдер:
Жиыны:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
63-қосымша
01-414-нысан
Есептеу және басқа да жабдықтар сатып алу жөнiндегi шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
Өлшем бірлік
Саны
Бірлікiк, теңге үшiн орташа құн
Жалпы құны, мың теңге (3баған х4баған)/ 1000
1
2
3
4
5
Серверлер
Жоғары сыныпты сервер
дана
Орташа сыныпты сервер
дана
Жергiлiктi топтарға арналған сервер
дана
Жұмыс стансалары
Пайдаланушылардың жұмыс станциялары
дана
Тасымалданатын компьютер (Notebook)
дана
Принтерлер
Жергiлiктi принтер
дана
Желiлiк принтер
дана
Лазерлiк принтер, түрлi-түстi
дана
Ағынды принтер
дана
Арнайы мақсаттағы принтерлер
дана
Сканерлер, плоттерлер
Кенсе сканерi
дана
Автомат түрде беретiн сканерi
дана
Түрлi-түстi плоттер
дана
Желiлердi қорғау жабдығы
Желiаралық қорғау экраны
дана
Белсендi желiлiк жабдық
Маршрут белгiлеушi
дана
Коммутатор
дана
Концентратор
дана
Телекоммуникациялық жабдық
Dial-Up қосылыстарына арналған модем
дана
Бөлiнген желiлерге арналған модем
дана
Цифрлық желiлерге арналған модем
дана
Электр жабдығы
1 кВт дейiн үздіксіз қоректендiру көзi
дана
1 кВт астам үздіксіз қоректендiру көзi
дана
10 кВт дейiн желiлерге арналған дизель-генератор
дана
11-ден 100 кВт дейiн желiлерге арналған дизель-генератор
дана
100 кВт астам желiлерге арналған дизель-генератор
дана
Ұйымдастыру техникасы
Көшiру аппараты
дана
Факсимильдiк аппарат
дана
Түптеу аппараты
дана
Ламинатор
дана
Өзгелер
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
64-қосымша

Форма 02-414
Расчет расходов государственных органов на приобретение офисной мебели
Коды
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Наименование должности
Наименование офисной мебели
Норматив на приобретение офисной мебели
Фактическое количество во офисной мебели имеющиеся в наличии
Год выпуска
Износ в соответствии с нормативами
Количество офисной мебели, планируемое приобрести
Стоимость за единицу

02-414-нысан
Мемлекеттiк мекеменiң кеңсе жиһаздын сатып алуға арналған шығыстарын есептеу
Кодтары
Жылы                                    ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)      ___________________
Функционалдық топ                        ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                  ___________________
Мемлекеттiк мекеме                        ___________________
Бағдарлама                              ___________________
Ерекшелiк                              ___________________
Лауазымның атауы
Кенсе жиһазының атауы
Кеңселiк жиһаз сатып алу нормативi
Қолда бар кеңсе жиһазының нақты саны
Шығарылған жылы
Нормативтерге сәйкес тозу
Сатып алу жоспарланып отырған кеңсе жиһазының саны
Бiр тауар бірлікiгiнiң құны

1. Всего доходов (тысяч тенге)
2. Всего затрат (тысяч тенге)*
В том числе по видам затрат:
Заработная плата
Командировочные расходы
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
в том числе
Налог на добавленную стоимость
Акцизы
Корпоративный подоходный налог
Социальный налог
Cоциальные отчисления в государственный фонд социального страхования
Прочие налоги
Приобретение материалов
Приобретение основных средств
Коммунальные услуги
Электроэнергия
Отопление
Услуги связи
Транспортные услуги
Текущий ремонт основных средств
Капитальный ремонт основных средств
Содержание, обслуживание зданий, помещений
Арендная плата
Прочие расходы
3. Превышение затрат над доходами
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 67 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма 01-311-свод
Расчет расходов на субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам)
Коды
Год                                     |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточненный план _____ год
План на плановый период
Кассовые расходы
Фактические расходы
_____год
_____год
_____год
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего доходов (тысяч тенге)
2. Всего затрат (тысяч тенге) *
в том числе:
Заработная плата
Командировочные расходы
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
в том числе
Налог на добавленную стоимость
Акцизы
Корпоративный подоходный налог
Социальный налог
Cоциальные отчисления в государственный фонд социального страхования
Прочие налоги
Приобретение материалов
Приобретение основных средств
Коммунальные услуги
Электроэнергия
Отопление
Услуги связи
Транспортные услуги
Текущий ремонт основных средств
Капитальный ремонт основных средств
Содержание, обслуживание зданий, помещений
Арендная плата
Прочие расходы
3. Превышение затрат над доходами
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 68 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма
Расшифровка бюджетных инвестиционных проектов
Коды
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Получатель инвестиций                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Подпрограмма                         |______________|
тысяч тенге
Наименование
Период реализации
Источник финансирования (с разбивкой)
Общая стоимость (тысяч тенге)
Финансирование до начала планового периода (тысяч тенге)
Сумма на плановый период (тысяч тенге)
Сумма после планового периода
Перечень предоставляемой документации**
по годам
план
отчет*
1-й год
2-й год
3-й год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего
Наименование программного документа
Месторасположение проекта
в том числе по инвестиционным проектам:
Указать следующее:

1. Барлығы кiрiстер (мың теңге)
2. Барлығы шығындар (мың теңге)*
Оның iшiнде шығыстардың түрлері бойынша:
Жалақы
Iссапар шығыстары
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер
Оның ішінде
ҚҚС
Акциздер
Корпоративтiк табыс салығы
Әлеуметтiк салық
Әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына әлеуметтiк аударымдар
Өзге де салықтар
Материалдар сатып алу
Негізгі құралдарды сатып алу
Коммуналдық қызметтер
Электр энергиясы
Жылыту
Байланыс қызметтерi
Көлiк қызметтерi
Негізгі құралдарды ағымдағы ағымдағы жөндеу
Негізгі құралдарды күрделi жөндеу
Ғимараттарды, үй-жайларды ұстау, қызмет көрсету
Жалдау ақысы
Өзге де шығыстар
3. Шығындардың кiрiстерден артық болуы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
67-қосымша
01-311-жиынтық нысан
Заңды тұлғаларға, оның iшiнде шаруа (фермер) қожалықтарына берiлетiн субсидияларға жұмсалған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                    ___________________
Функционалдық топ                        ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                  ___________________
Бағдарлама                              ___________________
Ерекшелiк                              ___________________
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспарлы кезеңге арналған жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Кiрiстер барлығы (мың теңге)
2. Шығындар барлығы (мың теңге)*
Оның iшiнде:
Жалақы
Iссапар шығыстары
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер
о.i.
ҚҚС
Акциздер
Корпоративтiк табыс салығы
Әлеуметтiк салық
Әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына әлеуметтiк аударымдар
Өзге де салықтар
Материалдар сатып алу
Негізгі құралдарды сатып алу
Коммуналдық қызметтер
Электр энергиясы
Жылыту
Байланыс қызметтерi
Көлiк қызметтерi
Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу
Негізгі құралдарды күрделi жөндеу
Ғимараттарды, үй-жайларды ұстау, қызмет көрсету
Жалдау ақысы
Өзге де шығыстар
3. Шығыстардың кiрiстерден асып түсуi
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескерту *: тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 1 бірлікігіне жұмсалған шығындардың құның есептеуден
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
68-қосымша
Нысан
Бюджеттiк инвестициялық жобаларды таратып жазу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
тыс. тенге
Атауы
Iске асырылу кезеңi
Қаржыландыру көзi (бөлуiмен)
Жалпы құны (мың теңге)
Жоспарлы кезең басталғанға дейiнгi қаржыландыру (мың теңге)
Жоспарлы кезеңге арналған сома (мың теңге)
Жоспарлы кезеңнен кейiнгі сома
Ұсынылатын құжаттар тiзбесi**
жылдар бойынша
жоспар
есеп*
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы
Бағдарламалық құжаттың атауы
Жобаның орналасқан жері
соның iшiнде инвестициялық жобалар бойынша:
Мынаны көрсету керек:

1. Положительное экономическое заключение на инвестиционное предложение государственного инвестиционного проекта;
2. Наличие технико-экономического обоснования, за исключением БИП, не требующих разработки технико-экономического обоснования;
3. Положительное заключение экономической экспертизы по технико-экономическому обоснованию бюджетного инвестиционного проекта;
4. Положительное экономическое заключение на бюджетный инвестиционный проект;
5. Наличие финансово-экономического обоснования Бюджетных инвестиций;
6. Положительное заключение экономической экспертизы на финансово-экономическое обоснование Бюджетных инвестиций;
7. Положительное экономическое заключение на Бюджетные инвестиции;
8. Отраслевое заключение.
9. Типовой проект.
10. Номер и дата государственной экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на проектно-сметную документацию, стоимость по экспертизе на проектно-сметную документацию; стоимость разработки проектно-сметной документации и источник финансирования.
Наличие соглашения о займе (номер и дата)
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
** согласно порядку, определенному центральным уполномоченным органом по государственному планированию, с указанием реквизитов;
* отчетные данные на последнюю дату;
Приложение 69 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма
Распределение целевых текущих трансфертов
Коды
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Наименование                         |______________|
Программа                               |______________|
Подпрограмма                         |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Скорректированный план ___ год
План на плановый период
_____год
_____год
____год
Наименование региона
Наименование направления* 1
наименование направления** 1-1
наименование направления** 1-2
Наименование направления* 2
наименование направления** 2-1
наименование направления** 2-2
Наименование направления* 3
наименование направления** 3-1
наименование направления** 3-2
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* заполняется в случае необходимости распределения по направлениям;
** заполняется в случае необходимости распределения направления по видам.
Приложение 70 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма
Перечень затрат по бюджетной программе (подпрограмме) в
разрезе мероприятий
Коды
Год                                     |______________|
Плановый период                         |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Подпрограмма                         |______________|
Наименование мероприятия, планируемого по бюджетной программе (подпрограмме)
Код и наименование специфики экономической классификации расходов
Наименование вида операции, планируемой по специфике
Планируемый плановый период (тысяч тенге)
1-ый год планируемого планового периода
2-ой год планируемого планового периода
3-ой год планируемого планового периода
1
2
3
4
5
6
Итого по мероприятию:
Итого по мероприятию:
Всего:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 71 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма
Перечень полученных и использованных связанных грантов за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет__________________
Администратор программ ________________________________
Государственное учреждение _____________________________
Бюджетная программа
№ компонента
Наименование проекта (компонента)
Грантодатель
Бенефи циар
Дата заключения соглашения о предоставлении гранта, принятые законодательные и нормативные акты
Период реализации гранта
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Сумма гранта, в долларах Соединенных Штатах Америки
Сумма софинансирования гранта из республиканского бюджета, в долларах Соединенных Штатах Америки
Цели гранта
Результаты реализации гранта
Всего
в том числе освоено на 01.01. ______ года
Всего
в том числе освоено на 01.01. ______ года
9
10
11
12
13
14
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель
фамилия, имя, отчество ___________________________________
должность ______________________________________________
телефон ________________________________________________
Приложение 72 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма
Сведения о предоставленных несвязанных грантах на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг, за исключением обучения за рубежом за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет__________________
Администратор программ ________________________________
Государственное учреждение _____________________________
Донор
Бенефициар (государственная организация, получившая (получающая) несвязанный грант)
Основание (соглашения, меморандумы, договора, в рамках которых осуществлялся (осуществляется) проект)
Сумма гранта (в долларах Соединенных Штатах Америки)
Всего
в том числе освоено на 01.01. ___ года
в том числе освоено за текущий _____ финансовый год
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы
Наименование проекта
Цель проекта
Компоненты проекта
Место реализации проекта (область (город республиканского значения, столица), район (город областного значения))
Период реализации
Результаты реализации проекта
начало (число, месяц, год)
конец (число, месяц, год)
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель
фамилия, имя, отчество ___________________________________
должность ______________________________________________
телефон ________________________________________________
Приложение 73 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма
Сведения о предоставленных несвязанных грантах на обучение за рубежом за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет__________________
Администратор программ ________________________________
Государственное учреждение _____________________________
Донор
Бенефициар (государственная организация, получившая (получающая) несвязанный грант)
Наименование курса
Количество участников с указанием занимаемой должности
Период обучения
Место обучения (организация, город, страна)
Язык проведения курса
количество (человек)
должность (единица)
начало (число, месяц, год)
конец (число, месяц, год)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель
фамилия, имя, отчество ___________________________________
должность ______________________________________________
телефон ________________________________________________
Приложение 74 к Правилам
составления и представления
бюджетной заявки
Форма
Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
государственными учреждениями, остающихся в их распоряжении
Коды
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз)                   |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Вид платных услуг
Поступления
Расходы
Обосно вания
Сумма за истекший год (тысяч тенге)
Сумма за предстоящий финансовый год (тысяч тенге)
Направления использования
Специфика
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1. МИЖ инвестициялық ұсынысының оң экономикалық қорытындысы;
2. ТЭН әзiрлеудi талап етпейтiн БИЖ қоспағанда, ТЭН болуы;
3. БИЖ ТЭН бойынша экономикалық сараптаманың оң қорытынды;
4. БИЖ оң экономикалық қорытындысы;
5. Бюджеттік инвестицияларға ҚЭН болуы;
6. Бюджеттік инвестицияларға ҚЭН экономикалық сараптаманың оң қорытынды;
7. Бюджеттік инвестицияларға оң экономикалық қорытындысы;
8. салалық қорытынды;
9. Үлгi жоба;
10. ЖСҚ–ға мемлекеттiк сараптаманың нөмiрi мен күнi, ЖСҚ сараптамасы бойынша құны; ЖСҚ әзiрлеудiң құны және қаржыландыру көздерi.
Қарыз туралы келiсiмнiң болуы (нөмiрi мен күнi)
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы __________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескертпе:
** мемлекеттік жоспарлау орталық уәкілетті орган айқындаған тәртібіне
сәйкес деректемелерін көрсете отырып
* Соңғы күнге арналған есептi деректер.
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
69-қосымша
Нысан
Нысаналы ағымдағы трансферттердi бөлу
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Атауы
____ жылғы есеп
Түзетiлген жоспар ___ ж.
Жоспарлы жылға арналған жоспар
_____ж.
_____ж.
_____ж.
Өңiрдiң атауы
1-Бағаныттың атауы*
1-1-бағаныттың атауы**
1-2-бағаныттың атауы**
2-Бағаныттың атауы*
2-1-бағаныттың атауы**
2-2-бағаныттың атауы**
3-Бағаныттың атауы*
3-1-бағаныттың атауы**
3-2-бағаныттың атауы**
* бағаныттар бойынша бөлу қажет болған жағдайда толтырылады
** түрлер бойынша бағаныттарды бөлу қажет болған жағдайда толтырылады
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
70-қосымша
Нысан
Іс-шаралар бөліндісіндегі бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарламалар) бойынша шығындар тізбесі
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Осы бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарлама) бойынша іс-шаралардың атауы
Код және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктің атауы
Ерекшелік бойынша жоспарланатын операция түрінің атауы
Жоспарланатын жоспарлы кезең
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
1
2
3
4
5
6
Іс-шара бойынша жиыны
Іс-шара бойынша жиыны:
Барлығы:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
71-қосымша
Нысан
_______ жылы алынған және пайдаланылған байланысты гранттардың тізбесі
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет            __________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              __________________
Мемлекеттік мекеме                                    __________________
Бюджеттік бағдарлама
Құрауыш №
Наименование проекта (компонента)
Грант беруші
Бенефи-
циар
Грант беру, қабылданған заңнама және нормативтік актілер туралы келісімді жасасу күні
Гранттың іске асырылу кезеңі
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Грант сомасы, АҚШ доллары
Республикалық бюджеттен бірлікесіп қаржыландырылатын сома, АҚШ доллары
Гранттың мақсаты
Гранттың іске асырылу нәтижелері
Барлығы
о.і. игерілгені 01.01. ______ ж.
Барлығы
о.і. игерілгені 01.01. ______ ж.
9
10
11
12
13
14
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Орындаушы
Т.А.Э _________________________________
лауазымы_______________________________
тел.___________________________________
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
72-қосымша
Нысан
Шетелде оқытуды қоспағанда, тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге байланыссыз гранттар беру туралы ___ жылғы мәлiметтер
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет            __________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              __________________
Мемлекеттік мекеме                                    __________________
Донор
Бенефициар (байланыссыз грантты алған (алатын) мемлекеттiк ұйым)
Негіздеме (шеңберінде жоба жүзеге асырылған (жүзеге асырылатын) келісімдер, меморандумдар, шарттар)
Гранттың сомасы (АҚШ долларында)
Барлығы
о.і. игерілді 01.01. ___ ж.
о.і. _____ ағымдағы қаржы жылында игерілді
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы
Жобаның атауы
Жобаның мақсаты
Жобаның құрауыштары
Жобаның іске асырылған жері (облыс (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан (облыстық маңызы бар қала))
Іске асырылу кезеңі
Жобаның іске асырудың нәтижелері
басы (саны, айы, жылы)
соңы (саны, айы, жылы)
8
9
10
11
12
13
14
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Орындаушы _______________________________
лауазымы _________________________________
тел._______________________________________
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
73-қосымша
Нысан
Шетелде оқытуға байланыссыз гранттар беру туралы _______жылғы мәліметтер
Республикалық бюджет/жергiлiктi бюджет            __________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              __________________
Мемлекеттік мекеме                                    __________________
Донор
Бенефициар (байланыссыз грантты алған (алатын) мемлекеттiк ұйым)
Курстың атауы
Атқаратын лауазымын көрсете отырып, қатысушылар саны
Оқыту кезеңі
Оқитын жері (ұйым, қала, ел)
Курсты жүргізу тіл
саны (адам)
лауазымы (бірлік)
басы (саны,айы, жылы)
соңы (саны,айы, жылы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Орындаушы
Аты-жөнi._______________________________
лауазымы _______________________________
тел._________________________
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
74-қосымша
Нысан
Олардың иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін ақша түсімдерінің және шығыстарының болжамы
Кодтары
Жылы                                          ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)            ___________________
Функционалдық топ                              ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi                        ___________________
Мемлекеттiк мекеме                              ___________________
Бағдарлама                                    ___________________
Ерекшелiк                                    ___________________
Ақылы қызметтердің түрі
Түсімдер
Шығыстар
Негіздемелер
Өткен жылғы сома (мың теңге)
Алдағы қаржы жылындағы үшін сомасы (мың теңге)
Пайдалану бағаныттары
Ерекшелік
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))