О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2021 года № 22438
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 16450, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму уведомления о погашении налоговой задолженности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), плательщика согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму уведомления об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму решения об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 8 к настоящему приказу;

"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 наурызда № 22438 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 13 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салықтық берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімнің нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкіне өндіріп алуды қолдану туралы қаулының нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес дебиторлардың банктік шоттардағы ақшасына өндiрiп алуды қолдану туралы хабарламаның нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар есебіне мүлікке билік етуді шектеу туралы шешімнің және мүлік тізімдемесі актісінің күшін жою туралы шешімнің нысаны;

9) форму решения об изменении срока исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму уведомления о налоговой задолженности физических лиц согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму налогового приказа о взыскании задолженности физического лица согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму протокола об отказе проверяемого лица в обеспечении доступа на объект должностных лиц органов государственных доходов согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму акта изъятия документов либо их копии согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму уведомления о результатах проверки согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму предписания согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму дополнительного предписания к предписанию согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму извещения о проведении налоговой проверки согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму уведомления о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму извещения о нарушениях, выявленных по результатам камерального контроля, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму решения о снятии с регистрационного учета в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму заключения к акту налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату из бюджета, согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму уведомления о получении органом государственных доходов сведений из заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступившего от налоговых органов государств-членов Евразийского экономического союза, согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму решения органа государственного дохода на отзыв налоговой отчетности согласно приложению 26 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша салықтық міндеттемені орындау мерзімін өзгерту туралы шешімнің нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың салықтық берешегі туралы хабарламаның нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрығының нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру актісінің нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының тексерілетін тұлғаның объектісіне кіруін қамтамасыз етуден бас тарту туралы хаттаманың нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес құжаттарды не олардың көшірмесін алу актісінің нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес, тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаның нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес нұсқаманың нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нұсқамаға қосымша нұсқаманың нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу туралы хабарламаның нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарламаның нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарламаның нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінен шығару туралы шешімнің нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомасының дұрыстығын растау бойынша салықтық тексеру актісіне қорытындының нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының алуы туралы хабарламаның нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес салық есептілігін кері қайтарып алуға мемлекеттік кірістер органдары шешімінің нысаны;

27) форму уведомления о продлении срока представления налоговой отчетности согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму уведомления о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан, согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму уведомления о непредставлении деклараций физических лиц в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму уведомления о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) форму налогового требования согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму решения о назначении контроля согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) форму дополнительного решения к решению о назначении контроля согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) форму требования об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) форму патента на применение специального налогового режима для индивидуальных предпринимателей согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) форму уведомления о применяемом режиме налогообложения согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) форму уведомления о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) форму уведомления о начисленной сумме платы за эмиссии в окружающую среду на основании сведений уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) форму заключения по результатам камерального контроля согласно приложению 40 к настоящему приказу;
40-1) форму выписки из уведомления о результатах проверки и акта таможенной проверки согласно приложению 40-1 к настоящему приказу;
40-2) форму извещения о проведении комплексной выездной таможенной проверки согласно приложению 40-2 к настоящему приказу;
40-3) форму полугодовых графиков комплексных выездных таможенных проверок согласно приложению 40-3 к настоящему приказу;
40-4) форму уведомления об устранении нарушений согласно приложению 40-4 к настоящему приказу;
40-5) форму извещения согласно приложению 40-5 к настоящему приказу;
40-6) форму решения о признании уведомления об устранении нарушений не исполненным согласно приложению 40-6 к настоящему приказу;

27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту туралы хабарламаның нысаны;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салықтық есептіліктің ұсынылмауы туралы хабарламаның нысаны;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде жеке тұлғалардың декларацияларды тапсырмауы туралы хабарламаның нысаны;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің тұрған жерін (жоқтығын) растау туралы хабарламаның нысаны;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес салық талабының нысаны;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімнің нысаны;
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімге қосымша шешімнің нысаны;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы талап нысаны;
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлерге арналған арнайы салық режимін қолдануға патенттің нысаны;
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес салық режимін қолдану туралы хабарламаның нысаны;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтар сомасы туралы хабарламаның нысаны;
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган мәліметтері негізінде қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақының есептелген сомасы туралы хабарламаның нысаны;
40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындының нысаны;
40-1) осы бұйрыққа 40-1 қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламадан және кедендік тексеру актісінен үзінді насаны;
40-2) осы бұйрыққа 40-2 қосымшаға сәйкес кешенді көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы хабарлау нысаны;
40-3) осы бұйрыққа 40-3 қосымшаға сәйкес кешенді көшпелі кедендік тексерулердің жартыжылдық кестесінің нысаны;
40-4) осы бұйрыққа 40-4 қосымшаға сәйкес бұзушылықты жою туралы хабарламаның нысаны;
40-5) осы бұйрыққа 40-5 қосымшаға сәйкес хабарлау нысаны;
40-6) осы бұйрыққа 40-6 қосымшаға сәйкес бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысаны;

40-7) форму предварительного акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 40-7 к настоящему приказу.";
приложения 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 29-1 и 38 к приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 40-1, 40-2, 40-3, 40-4, 40-5, 40-6 и 40-7 согласно приложениям 21, 22, 23, 24, 25, 26 и 27 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 11 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Налоговый приказ о взыскании задолженности физического лица
"____" ________________ 20___ года № _______
В соответствии со статьей 128 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
(далее – Налоговый кодекс)
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
ПРИКАЗЫВАЕТ:
Взыскать с_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика,
индивидуальный идентификационный номер (ИИН), адрес)
Сумму налоговой задолженности по следующим видам налогов:
тенге
вид налога
основной долг
пени
итого
В соответствии с подпунктом 8 пункта 2 статьи 114 Налогового кодекса налогоплательщику "___" __________ 20__ года вручено уведомление о (дата вручения уведомления) налоговой задолженности физических лиц _______________________________ (дата и № уведомления)
В соответствии с пунктом 2 статьи 128 Налогового кодекса при непогашении физическим лицом налоговой задолженности налоговый орган не позднее пяти рабочих дней со дня вручения налогового приказа, подлежащего вручению физическому лицу в порядке, установленном пунктом 1 статьи 115 Налогового кодекса, направляет такой налоговый приказ в соответствующие органы юстиции по территориальности либо региональную палату частных судебных исполнителей для принудительного исполнения в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей.

40-7) осы бұйрыққа 40-6 қосымшаға сәйкес, камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісінің нысаны бекітілсін.";
осы бұйрыққа 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 29-1 және 38-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 21, 22, 23, 24, 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес 40-1, 40-2, 40-3, 40-4, 40-5, 40-6, және 40-7-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
11-қосымша
нысан
Жеке тұлғадан берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрығы
20__ жылғы "___" _________                                     № _______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 128-бабына сәйкес
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БҰЙЫРАДЫ:
__________________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) салықтардың мынадай түрлері бойынша салық берешегінің сомасы өндірілсін:
теңге
салықтың түрі
негізгі қараз
өсімпұл
жиыны
Салық кодексінің 114-бабы 2-тармағының 8-тармақшасына сәйкес салық төлеушіге 20__жылғы "___" __________ жеке тұлғаның салық берешегін өтеу туралы
(хабарламаны тапсырған күні)
_________________________________________________хабарлама тапсырылды (хабарламаның № және күні)
Салық кодексінің 128-бабының 2-тармағына сәйкес жеке тұлға салықтық берешекті өтемеген кезде салық органы Салық кодекстің 115-бабының 1-тармағында белгіленген тәртіппен жеке тұлғаға табыс етуге жататын салық бұйрығы табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей, осындай салық бұйрығын Қазақстан Республикасының атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы заңнамасында айқындалған тәртіппен мәжбүрлеп орындату үшін аумақтығы бойынша тиісті әділет органдарына не жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына жібереді.

В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Налоговый приказ о взыскании задолженности физического лица получил:
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика, подпись, дата)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица органа
исполнительного производства, подпись, дата)
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 12 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Руководитель
(заместитель) органа
государственных доходов
(лица, их замещающие)
________________________
(фамилия, инициалы)
________ _________
(подпись) (дата)
АКТ камеральной таможенной проверки № _______
__________________________ _________________________________________________
(дата составления) (место проведения проверки)
___________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии со статьями 331, 332 Таможенного кодекса Евразийского экономического
союза и статьей 416, пункта 9 статьи 417 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
(далее – Кодекс), на основании
____________________________________________________________________________
(основание назначения и (или) проведения таможенной проверки) проведена камеральная
таможенная проверка Должностными лицами:_____________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностных лиц органа
государственных доходов, проводившего проверку) в отношении
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо полное наименование проверяемого лица,
____________________________________________________________________________
сведения о месте нахождения и месте фактического осуществления деятельности
____________________________________________________________________________
проверяемого лица, его индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер (ИИН, БИН)
Реквизиты текущего (расчетного) и иных банковских счетов проверяемого лица:
____________________________________________________________________________
Должностные лица других государственных органов, привлеченные в качестве специалистов
к проведению таможенной проверки, их должности:
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________________

Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшының орынбасары)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы)
Жеке тұлғадан берешегін өндіріп алу туралы cалық бұйрығын алды
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, күні)
__________________________________________________________________
(орындау өндірісі органының лауазымды тұлғасы тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
12-қосымша
нысан
"БЕКІТЕМІН"
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының
орынбасары)
____________________________
(тегі, аты-жөні)
______________ _________
(қолы) (күні)
№ ___________ Камералдық кедендік тексеру актісі
20__жылғы "___" ____________                         _______________________
(жасалған күні)                                     (тексеру жүргізу орын)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 331, 332-баптарына және 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 416-бабына, 417-бабының 9-тармағына сәйкес,
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ негізінде
(кедендік тексеру тағайындауға және (немесе) жүргізу негізі)
Камералдық кедендік тексеріс жүргізілді
Лауазымды адамдар:
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдарының
лауазымдары, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) не толық атауы,
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тұрғылықты жері және қызметін нақты жүзеге асыратын орны
туралы мәліметтер,
_____________________________________________________________________
оның жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) қатысты
камералдық кедендік тексеру жүргізді.
Тексерілетін тұлғаның ағымдағы (есептік) және өзге де банк шоттарының
деректемелері:
_____________________________________________________________________
Кедендік тексеруді жүргізуге маман ретінде тартылған басқа мемлекеттік
органдардың лауазымды адамдар, олардың лауазымдары:
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________

Срок проведения проверки: с "____" _____ 20__ года по "____" _____ 20__ года.
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных проверяемым лицом:
_____________________________________________________________________________
(виды проверенных документов, период к которому они относятся, и при необходимости
перечень конкретных документов)
Сведения об использовании в ходе таможенной проверки иных форм таможенного контроля,
предусмотренных статьей 407 Кодекса:
______________________________________________________________________________
(сведения о формах таможенного контроля, проведенных в ходе проверки)
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее выявленных
нарушений таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или)
Республики Казахстан: ___________________________________________________________
В ходе проверки установлено: _____________________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях таможенного
законодательства Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан со ссылкой,
на _____________________________________________________________________________
соответствующие нормы нормативных правовых актов, требования которых нарушены,
либо сведения об их отсутствии) Выводы по результатам таможенной проверки:
________________________________________________________________________________
Приложения на _____ листах.
Должностные лица, проводившие камеральную таможенную проверку:
___________________________________________________ _________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (подпись)
____________________________________________________ _________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (подпись)
Второй экземпляр акта с _________ приложениями на ___ листах получил: (количество приложений)
_______________________________________________ __________
(должность, фамилия, отчество (при его наличии), (подпись)
паспортные данные лица, получившего второй экземпляр акта)
Второй экземпляр акта направлен проверяемому лицу
_________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и (или) получения)
"____" ___________ 20___ года (дата получения второго экземпляра акта)
Согласовано:____________________________________________________ ____________
(фамилия, инициалы руководителя подразделения (подпись) пост-таможенного контроля)
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 13 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
ПРОТОКОЛ об отказе проверяемого лица в обеспечении доступа на объект
должностных лиц органов государственных доходов № ____________
_____________________ ____________________________________________________________
(дата составления) (место проведения проверки)
Мною, ___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, составившего протокол)
В соответствии пунктом 4 статьи 334 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
и пунктом 4 статьи 420 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном
регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) составлен настоящий протокол об отказе
проверяемого лица в обеспечении доступа на объект должностных лиц органов государственных доходов.
При проведении выездной таможенной проверке деятельности
_________________________________________________________________________________
(наименование объекта, адрес и реквизиты проверяемого лица)
нарушены требования органов государственных доходов по обеспечению доступа на объект
должностных лиц органов государственных доходов, что влечет ответственность в соответствии
с главой 29 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
При этом необоснованный отказ в доступе должностных лиц влечет приостановление расходных операций
по банковским счетам проверяемого лица в порядке, предусмотренном статьей 125 Кодекса.
Понятые (фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование и номер документа удостоверяющего
личность, адрес места жительства привлеченных понятых):
1._________________________________________________________________________
2._________________________________________________________________________
Проверяемому лицу либо его представителю разъяснены их права и обязанности, предусмотренные
статьей 422 Кодекса ___________________________________________________________________
(подпись проверяемого лица либо его представителя, дата)
Объяснения проверяемого лица: _________________________________________________________
(в случае предоставления объяснений на бумажном носителе, сканируется и прикрепляется
к настоящему протоколу) _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
Иные сведения: _______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
С протоколом ознакомлен (а): ___________________________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) физического лица/руководителя либо
представителя юридического лица, в отношении которого составлен настоящий протокол)
Должностное лицо _____________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, (подпись, дата) составившего протокол)
Понятые: ________________________________________ ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата)
________________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата)
Копию протокола получил (а): __________________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) физического лица/руководителя либо
представителя юридического лица, в отношении которого составлен настоящий протокол)
Отказываюсь от принятия протокола: _________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического (подпись, дата) лица/руководителя либо
представителя юридического лица, в отношении которого составлен настоящий протокол)
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 14 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Акт изъятия документов либо их копии
"__" _________ 20__ года № ____________
Выемка начата в ___ час. ___ мин. Выемка окончена в ___ час. ___ мин.
Мною,____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица, составившего акт)
__________________________________________________________________________
В соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 335 Таможенного кодекса Евразийского
экономического союза и подпунктом 5) пункта 2 статьи 421 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
в служебном кабинете
_____________________________________________________________________________
(наименование и реквизиты проверяемого лица)
_____________________________________________________________________________,
по адресу_____________________________________________________________________
в присутствии_________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________________
руководителя или представителя юридического лица, ответственного лица
_____________________________________________________________________________
за финансовые и таможенные операции проверяемого лица) произведено изъятие следующих
документов (копий документов) ___________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_____________________________________________ о чем составлен настоящий акт изъятия.
Перед началом изъятия всем перечисленным лицам разъяснено их право присутствовать при всех
действиях проверяющего должностного лица органов государственных доходов и делать заявления

Тексеруді жүргізу мерзімі: 20__ жылғы "___"________бастап 20__ жылғы
"___"________дейін.
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
(тексерілген құжаттардың түрлері, олар жататын кезең және қажет болған кезде,
_____________________________________________________________________
нақты құжаттардың тізілімі) Кедендік тексеру барысында, Кодекстің 407-бабында
көзделген кедендік бақылаудың өзге нысандарын пайдалану туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
(кедендік бақылаудың нысандары, тексеру барысында жүргізілген туралы мәліметтер)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Алдыңғы тексеру және бұдан бұрын анықталған Еуразиялық экономикалық одақтың
және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасының бұзушылықтарын
жою бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеру барысында анықталды: _________________________________________
(талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің тиісті нормаларына
сілтеме жасай отырып,
___________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден
заңнамасының __________________________________________________
_____________________________________________________________________
бұзушылықтары туралы куәландыратын анықталған фактілерді егжей-тегжейлі
сипаттау не олардың
_____________________________________________________________________
жоқтығы туралы мәліметтер)
Кедендік тексеру нәтижелері бойынша тұжырымдар:________________________
_____________________________________________________________________
Қосымша: ___ парақта
Камералдық кедендік тексеруді жүргізген лауазымды адамдар:
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                  (қолы)
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   (қолы)
Актінің _________ парақтағы екінші данасын ________ қосымшаларымен алдым:
(қосымшалардың саны)
_________________________________________________ ______________
(актінің екінші данасын алған тұлғаның лауазымы,             (қолы)
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), төлқұжат деректері)
Актінің екінші данасы тексерілген тұлғаға жөнелтілді _______________________
(жөнелту және алу фактісі туралы растайтын құжат)
20___ жылғы "____" ___________
(актінің екінші данасын алған күн)
Келісілді: _____________________________________ _______________
(посткедендік бақылау бөлімшесі басшысының                   (қолы)
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
13-қосымша
нысан
№ ____ тексерілетін тұлғаның мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының объектіге кіруіне рұқсат беруден бас тартуы туралы хаттама
_________________________                        _________________________
(жасалған күні)                                     (тексеруді жүргізу орны)
Мен,____________________________________________________________
(хаттаманы толтырған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
және лауазымы)
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 334-бабының 4-тармағына және 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 420-бабы 4-тармағына сәйкес тексерілетін тұлғаның мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының объектіге кіруіне рұқсат беруді қамтамасыз етуден бас тартуы туралы осы хаттаманы толтырдым.
__________________________________________________________________
(объектінің атауы, мекенжайы және деректемелері)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________қызметіне
көшпелі кедендік тексеруді жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘҚБтК) 558-бабына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғатын, мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамдарына объектіге кіруге рұқсат беруді қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік кірістер органдарының талаптары бұзылған.
Сонымен қатар, лауазымды адамдардың кіруден негізсіз бас тартуы тексерілетін тұлғаның банктік шоттары бойынша шығыстар операцияларын Кодекстің 125-бабында белгіленген тәртіппен тоқтата тұруға әкеп соғады. Куәгерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және мекенжайлары:
1.____________________________________________________________________
2.____________________________________________________________________
Тексерілетін тұлғаға не оның өкіліне олардың Кодекстің 422-бабында көзделген құқықтары мен міндеттері түсіндірілді.
___________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның не оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні)
____________________________________________________________________
Тексерілетін тұлғаның түсініктемесі:
_____________________________________________________________________
(түсініктемелер қағаз тасымалдағышта ұсынылған жағдайда, сканерленген көшірмесі
түсіріледі және осы хаттамаға қоса тіркеледі)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өзге де мәліметтер:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Хаттамамен танысты:
__________________________________________________________________
(оған қатысты осы хаттама толтырылған жеке тұлғаның/заңды тұлғаның басшысының
не өкілінің тегі, аты, әкесінің аты) (қолы, күні)
Лауазымды адам
__________________________________________ ___________________
(хаттаманы толтырған адамның тегі, аты, (қолы, күні) әкесінің аты (ол болған кезде)
Куәгерлер:
_________________________________________             ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                         (қолы, күні)
_________________________________________             ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   (қолы, күні)
Хаттаманың көшірмесін алдым:
___________________________________________ ___________________
(оған қатысты осы хаттама толтырылған жеке тұлғаның/ (қолы, күні)
заңды тұлғаның басшысының не өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
Хаттаманы қабылдаудан бас тартамын:
_____________________________________________ __________________
(оған қатысты осы хаттама толтырылған жеке тұлғаның/ (қолы, күні)
заңды тұлғаның басшысының не өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
14-қосымша
нысан
Құжаттарды не олардың көшірмесін алу актісі
20_ жылғы "__" _________ №_________
Алу _____сағат _____ минутта басталды.
Алу _____сағат _____ минутта аяқталды.
Мен,_____________________________________________________________
________________________________________________________________
(актіні толтырған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
және лауазымы)
__________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 335-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 421-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес
____________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның атауы мен деректемелері)
_______________________________________________мекенжайы бойынша,
________________________________________________қызметтік кабинетте
__________________________________________________________________
__________________________________________________________қатысумен
(заңды тұлғаның басшысы немесе өкілінің, тексерілетін тұлғаның қаржылық және
кедендік операциялар үшін жауапты тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
кезде) мына құжаттарды (құжаттардың көшірмесін) алу
жүргізілді_____________________________________________________________
________________________________________________________________________
__________________________________ол туралы осы алу актісін толтырдым.

по его действиям, а также в соответствии с требованиями пункта 2 статьи 421 Кодекса они уведомлены
о применении технические средства (в том числе аппаратуру, осуществляющую аудио- и видеозапись,
фотосъемку).
В ходе проверки изъято: _____________________________________________________________
(общее количество листов изъятых документов, опись документов прилагается)
Акт изъятия предъявлен для ознакомления всем лицам, участвовавшим при изъятии. При этом указанным
лицам разъяснено их право вносить в настоящий акт замечания, оговоренные и удостоверенные подписями
этих лиц, замечания о его дополнении и уточнении.
Ознакомившись с актом изъятия, путем личного прочтения участники мероприятия изъятия замечания
о его дополнении и уточнении не сделали.
Приложение к Акту изъятия: опись документов на __ листах.
С Актом изъятия ознакомлен (а): _______________________________________________ ____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя (подпись, дата) либо представителя
юридического лица, в отношении которого составлен настоящий акт)
____________________________________________________________________ ___________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), (подпись, дата) участвовавшего лица)
Изъятие произвел: _____________________________________________________ __________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (подпись, дата) должностного лица, составившего акт)
Копию акта изъятия получил _____________________________________________________ _________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)руководителя либо (подпись, дата) представителя
юридического лица, в отношении которого составлен настоящий акт)
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 15 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки
"____"_________20___ года №______________________
В соответствии со статьей 480 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
_________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) по результатам рассмотрения жалобы
от "____" __________20___года _____________________________________________
(указать предмет обжалования - уведомление о результатах проверки)
_________________________________________________________________________
уведомляет Вас ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование проверяемого лица,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН, юридический адрес) о вынесении следующего решения по жалобе:
Начисленная сумма таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин (далее – платежи и налоги), пеней, процентов с учетом результатов
рассмотрения жалобы составляет:
_____________________________________________________________________________
тенге
п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа и налога, процентов
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Итого:
Начисленная сумма платежей и налогов, пеней, процентов с учетом результатов рассмотрения жалобы
подлежит уплате в размере
______________________________________________________________________________________
в _____________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) БИН
_______________________________________________ на счет №_______________________________
_______________________________________________________________________________________
(органа государственных доходов) в _______________________________________________________,
(Управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК))
Проверяемое лицо имеет право на обжалование результатов проверки в порядке, предусмотренном
законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил __________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) проверяемого лица, подпись, печать
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручил ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)должностного лица органа государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено проверяемому лицу
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 16 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о результатах проверки
"____" _____________ 20___ года № __________________
В соответствии со статьями 114, 159 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
(далее – Налоговый кодекс), статьями 417, 418 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
(далее – Кодекс) и на основании акта проверки
от "___"______20___года №___________
________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
Уведомляет Вас___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование налогоплательщика
(налогового агента)/проверяемого лица) ИИН /БИН)
_________________________________________________________________________

Алуды бастаудан бұрын жоғарыда көрсетілген барлық тұлғаларға олардың мемлекеттік кірістер органдарының тексеруші лауазымды адамдарының барлық іс-әрекеттері кезінде қатысу және оның іс-әрекеттері бойынша арыз беру құқықтары түсіндірілді, сондай-ақ Кодекстің 421-бабының 2-тармағының талаптарына сәйкес олар алу іс-шарасының барысын және нәтижесін ______________ маркалы, инвентарлық нөмірі _________________ видео/фотоаппаратқа видеотүсірілім түсірілетіні туралы хабардар етілді.
Тексеру барысында алынды:________________________________________
(алынған құжаттардың жалпы парақ саны, құжаттардың тізімдемесі қоса беріледі)
Алу актісі алу кезінде қатысқан барлық тұлғаларға танысу үшін ұсынылды. Бұл ретте, көрсетілген тұлғаларға олардың алу актісіне енгізуге жататын айтылған және осы тұлғалардың жеке қолдарымен куәландырылған ескертпелерді, оны толықтыру және нақтылау туралы ескертпелерді жасау құқығы түсіндірілді.
Алу актісімен жеке оқуы жолымен танысқаннан кейін алу іс-шарасының қатысушылары оны толықтыру және нақтылау туралы ескертпе жасаған жоқ.
Алу актісіне қосымша: құжаттар __ парақта.
Алу актісімен танысты:
___________________________________________________________________
(оған қатысты осы акті толтырылған заңды тұлға басшысының (қолы, күні)
не өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
___________________________________________________________________
(қатысушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (қолы, күні) (ол болған кезде)
Алуды жүргізген:
__________________________________________________________________
(актіні толтырған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
(қолы, күні)
Алу актісінің көшірмесін алды:
__________________________________________________________________
(оған қатысты осы акті толтырылған заңды тұлға             (қолы, күні)
басшысының не өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
15-қосымша
нысан
20__ жылғы "___" ________________№__________ тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарлама
2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 480-бабына сәйкес
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
________________________________________________________________
(шағым тақырыбын көрсету – тексеру нәтижелері туралы хабарлама)
20__ жылғы "___" __________________шағымыңызды қарау нәтижелері бойынша Cізді
________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе толық атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), заңды
мекенжайы) шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
________________________________________________________________
Шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, кедендік төлемдердің, салықтардың,
арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждардың (бұдан әрі – төлемдер және салықтар),
өсімпұлдардың, пайыздардың есептелген сомасы мынаны құрайды:
теңге
р/с
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Төлем және салық, пайыздар сомасы
Өсімпұл сомасы
Қорытынды сома
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
Шағымды қараудың нәтижелерін ескере отырып, есептелген
___________________________ мөлшеріндегі төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар,
пайыздар
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (БСН)
________________________ № __________________________шотына
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының)
_______________________________________________________ төлеуге жатады.
(Қазынашылық басқармасы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСК)
Тексерілетін тұлға Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен
салықтық тексеруі нәтижелеріне шағым жасауға құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым_______________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі, күні)
(жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарламаны тапсырды____________________________________________
(мемлекеттік кірістер органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға жіберілді______________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
16-қосымша
нысан
20___ жылғы "____" _____________№ __________ тексеру нәтижелері туралы хабарлама
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 114, 159-баптарына, 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 417, 418-баптарына сәйкес және
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
____________________ 20__жылғы "___" ______№__ тексеру актісі негізінде
Сізге_________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), толық атауы)
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
________________________________________________________________

2) о начисленной сумме социальных платежей и пени:
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, взноса или отчислений
Сумма пени
1
2
3
Итого
за ______________________________________________________________ (проверяемый период)
3) о сумме уменьшенного убытка:
тенге
Сумма убытка
за ______________________________________________________________ (проверяемый период)
4) о сумме превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет,
над суммой начисленного налога, не подтвержденной к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ______________________________________________________________ (проверяемый период)
5) о сумме превышения налога на добавленную стоимость, возвращенной из бюджета и не подтвержденной к возврату:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за ______________________________________________________________ (проверяемый период)
6) о сумме корпоративного (индивидуального) подоходного налога, удержанного у источника выплаты,
с доходов нерезидентов, не подтвержденной к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ______________________________________________________________ (проверяемый период)
7) о следующем (-их) нарушении (-ях), не повлиявших на обязанность по уплате таможенных платежей,
налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов и пени,
выявленном (-ых) на основании вышеуказанного акта таможенной проверки:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
В соответствии со статьями 115 и 159 Налогового кодекса и статьями 417, 419 Кодекса,
Вам необходимо в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения
настоящего уведомления:

2) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
әлеуметтік төлемдер және өсімпұлдардың есептелген сомасы туралы:
теңге
р/с №
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Төлемнің, жарнаның немесе аударымдардың сомасы
Өсімпұл сомасы
1
2
3
4
5
1
2
3
Барлығы
3) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
кемітілген залал сомасы туралы:
теңге
Залал сомасы
4) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
қайтарылуға расталмаған, бюджетке төленуге жатпайтын есептелген салық сомасынан есепке жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының асып кету сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
5) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
бюджеттен қайтарылған және қайтарылуға расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
бюджетке төленуге жатпайтын, қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарынан, төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
7) жоғарыда көрсетілген кедендік тексеру актісінің негізінде анықталған кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын, пайыздар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша міндеттерге әсер етпейтін мынадай бұзушылық (тар) туралы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Салық кодексінің 115 және 159-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 417, 419-баптарына сәйкес Сізге осы хабарлама табыстаған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде:

1) уплатить сумму налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин, процентов и других обязательных платежей в бюджет и пени в размере
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН ________________________________________________________________
на счет № ____________________________________________________________
(органа государственных доходов)
в _____________________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)

1) _____________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_____________________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)
БСН-і______________________________________________________________
№ ______________________________________________________ шотына
(мемлекеттік кірістер органы)
________________________________________________________________
көлеміндегі салықтардың, кедендік төлемдердің арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарының, пайыздар және басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер мен өсімпұлдардың сомасын төлеу,

4) произвести корректировку декларации на товары в соответствии с порядком внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, утвержденным решением Евразийской экономической комиссии, а также иные действия по устранению вышеперечисленного (-ых) нарушения (-й).
В случае невыполнения требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии со статьями 288 и 558 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
В случае неисполнения в установленный срок требований, содержащихся в уведомлении о результатах проверки, повлиявших на обязанность по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней процентов, выносится Уведомление о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов в соответствии со статьями 117 и 118 Кодекса.
В соответствии с пунктом 2 статьи 124 Кодекса пеня начисляется за каждый день просрочки уплаты таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, начиная со дня, следующего за днем окончания сроков уплаты таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, включая день уплаты, в размере 1,25-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, за каждый день просрочки.
В соответствии с пунктом 8 статьи 159 Налогового кодекса и пунктом 6 статьи 419 Кодекса, в случае согласия налогоплательщика (налогового агента)/ проверяемого лица с начисленными суммами налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов, других обязательных платежей в бюджет и пеней, указанными в уведомлении о результатах проверки, сроки исполнения налогового обязательства и обязанности по уплате налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов, других обязательных платежей в бюджет, а также обязательства по уплате пеней могут быть продлены на шестьдесят рабочих дней по заявлению налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица с приложением графика уплаты. При этом указанная сумма подлежит уплате в бюджет с начислением пени за каждый день продления срока уплаты и уплачивается равными долями через каждые пятнадцать рабочих дней указанного периода.
Не подлежит продлению срок исполнения налогового обязательства по уплате начисленных по результатам проверки сумм акциза и налогов, удерживаемых у источника выплаты, по уплате начисленных сумм налогов, платежей в бюджет и пеней по результатам проверки после обжалования результатов проверки.

4) Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгертулер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібіне сәйкес тауарларға арналған декларацияға түзетулерді, сондай-ақ жоғарыда аталған бұзушылық(тар)ды жою бойынша өзге де әрекеттерді жүргізу қажет.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды адамдарының талаптарын орындамаған жағдайда, Сізге 2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 288 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік өндіріп алу шаралары қолданылатын болады.
Тексеру нәтижелері туралы хабарламада кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар, өсімпұлдар, пайыздар төлеу бойынша міндеттемелерге әкеліп соғатын талаптарды белгіленген мерзімде орындамаған жағдайда, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 117 және 118-баптарына сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешектерді өтеу туралы хабарлама шығарылады.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 124-бабы 2-тармағына сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеудің мерзімі өткен әрбір күн үшін, төлеу күнін қоса алғанда, кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарының төлеу мерзімі аяқталған күннен кейінгі күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасының 1,25 еселенген мөлшерінде әрбір мерзімі өткен күн үшін өсімпұл есепке жазылады.
Салық кодексінің 159-бабы 8-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 419-бабы 6-тармағына сәйкес, салық төлеуші (салық агенті)/тексерілетін тұлға тексеру нәтижелері туралы хабарламада көрсетілген салықтардың, кедендік төлемдердің, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың есептелген сомаларымен келіскен жағдайда, салықтарды, кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша салықтық/кедендік міндеттемелердің, сондай-ақ өсімпұлдарды төлеу бойынша міндеттемені орындау мерзімдері төлеу кестесі қоса берілетін салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның өтініші бойынша алпыс жұмыс күніне ұзартылуы мүмкін. Бұл ретте көрсетілген сома бюджетке төлеу мерзімі ұзартылған әрбір күнге өсімпұл есептеле отырып төленуге жатады және осы кезеңнің әрбір он бес жұмыс күні сайын тең үлестермен төленіп отырады.
Тексеру нәтижелері бойынша есептелген акциз және төлем көзінен ұсталатын салықтар сомалары, тексеру нәтижелеріне шағым жасалғаннан кейін тексеру нәтижелері бойынша есептелген салықтардың, бюджетке төлемдердің және өсімпұлдардың сомаларын төлеу бойынша салықтық міндеттемелердің орындалу мерзімі ұзартылуға жатпайды.

Не подлежит продлению срок исполнения обязательства по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, процентам и пеням в порядке, предусмотренном пунктом 6 статьи 419 Кодекса, по уплате начисленных сумм таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов и пеней по результатам таможенной проверки в случае обжалования результатов проверки.
Проверяемое лицо в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления, вправе обжаловать его в соответствии со статьями 177 и 178 Налогового кодекса и с главой 55 Кодекса.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, печать)
Уведомление получил__________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента)/проверяемого лица, подпись, печать,
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного
предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налогового агенту)/
проверяемому лицу____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)/проверяемому лицу
_________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
1) в случае не установления нарушений по результатам проверки соответствующие подпункты настоящего уведомления не отражаются;
2) в случае начисления сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, социальных платежей в отношении юридического лица, имеющего объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, уплата таких сумм осуществляется по месту регистрации объектов налогообложения. При этом требование об уплате указанных сумм в настоящем уведомлении отражается отдельно.
Примечание: расшифровка аббревиатур: ИИН – индивидуальный идентификационный номер; БИН – бизнес-идентификационный номер; БИК – банковский идентификационный код.
Приложение 7 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 17 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
___________________ "___"_______ 20___года
(дата регистрации)
(наименование, бизнес-идентификационный номер органа государственных доходов)
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по_________________________________ области
Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН
за № ______________ "__" ________ год
подпись ____________________________________________
Достоверность регистрации
проверки можно проверить
на сайте
www.pravstat.prokuror.kz,
либо отправив смс-сообщение
по номеру 1012,
либо обратившись
в Call-центр по номеру 115.
Предписание № ____
В соответствии со статьей 148 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
(далее – Налоговый кодекс) и статьей 418 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
(далее – Кодекс) поручается:
1.________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование органа
государственных доходов)

"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 419-бабының 6-тармағымен көзделген тәртіптегі кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары, пайыздар мен өсімпұлдар бойынша міндеттемені орындаудың мерзімі, тексеру нәтижелерін шағымдаған жағдайда, кедендік тексеру нәтижелері бойынша есептелген кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар, пайыздар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша ұзартылуға жатпайды.
Тексерілетін тұлға осы хабарламаны табыстаған күннен кейінгі күннен бастап, отыз жұмыс күні ішінде Салық кодексінің 177 және 178-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 55-тарауына сәйкес оны шағымдауға құқылы.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшысының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда ) қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты,
(ол болған кезде) қолы, мөрі (оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын
заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға табыс етілді
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға жолданды
_____________________________________________________________
(жөнелту және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескертпе:
1) тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталмаған жағдайда, осы хабарламаның тиісті тармақшалары көрсетілмейді;
2) салық салу объектісі және (немесе) салық салуға байланысты объектісі бар заңды тұлғаға қатысты салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, әлеуметтік төлемдер сомасы есептелген жағдайда, сондай сомаларды төлеу салық салу объектілерінің тіркелген орны бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте көрсетілген сомаларды төлеу бойынша талап осы хабарламада бөлек көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
17-қосымша
нысан
_____________________________                         20__жылғы "___"_______
(мемлекеттік кірістер органының                               (тіркелген күні)
атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________ облысы бойынша Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі басқарма Тексеру тағайындау туралы акт ____ жылғы "__" _______ № ________ ТІРКЕЛДІ қолы _________
Тексеруді тіркеудің дұрыстығын
www.pravstat.prokuror.kz,
айтында, немесе 1012 нөмірі
бойынша смс-хабарлама
жіберіп, немесе 115 нөмірі
бойынша
Call-центр хабарласып
тексеруге болады.
№ ____нұсқама
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 148-бабына және 2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 418-бабына сәйкес:
1. ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, мемлекеттік кірістер органының
атауы)
________________________________________ тексеру жүргізу тапсырылады.

2. Полное наименование налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого
лица_________________________________________________________________
(в том числе фамилия и инициалы руководителя проверяемого субъекта)
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) __________________________________________________________
4. Форма и вид проверки _______________________________________________
(комплексная, тематическая, встречная проверка, хронометражное обследование,
(налоговая проверка, проводимая по особому порядку на основе оценки степени
риска/внеплановая), внеплановая выездная таможенная проверка, встречная
внеплановая выездная таможенная проверка, комплексная выездная таможенная
проверка)
5. Вопрос/предмет назначенной проверки* ________________________________
_____________________________________________________________________
6. Проверяемый период: с "__"_____20__ года по "__"______20__ года.
7. Проверяемый участок территории и вопросы, подлежащие выяснению в ходе
проверки**:__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Срок проверки "__" рабочих/календарных дней*** с даты вручения предписания.
9. Проверка приостановлена с "__" _____ 20__года по "__" ______ 20__года****
10. Привлечь к проведению проверки следующих специалистов ______________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование организации)
11. Основания для назначения выездной таможенной проверки, предусмотренные
пунктами 10, 11-1 статьи 418 Кодекса, а также нормативные правовые акты,
обязательные требования которых подлежат проверке****
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование органа (место печати, подпись (фамилия, имя, отчество
государственных доходов) либо электронной (при его наличии) цифровой
подписи*****)
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица об ознакомлении
и получении предписания (копии).
"__" __________ 20__года ______________ (подпись) время: ___ часов ___ минут
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа государственных доходов;
* – при заполнении предмета выездной таможенной проверки руководствоваться
пунктом 6 статьи 416 Кодекса.
** – не заполняется при проведении выездной таможенной проверки;
*** – сроки проверки исчисляются в календарных днях при назначении тематической
налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную
стоимость, предъявленных к возврату, установленного с соблюдением срока,
предусмотренного абзацем четвертым пунктом 2 статьи 431 Налогового кодекса
и выездной таможенной проверки;
**** – заполняется при проведении выездной таможенной проверки;

2. салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның толық атауы
__________________________________________________________________
(оның ішінде тексерілетін субъекті басшысының тегі және қысқаша аты-жөні)
3. жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________
4. тексеру түрі және нысаны
__________________________________________________________________
(кешенді, тақырыптық, қарсы тексеру, хронометраждық зерттеу, (тәуекел дәрежесін
бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін салықтық
тексерулер/жоспардан тыс) көшпелі кедендік тексеру, қарсы жоспардан тыс көшпелі
кедендік тексеру,кешенді көшпелі кедендік тексеру)
5. тағайындалған тексеру мәселесі/мәні* _____________________________
__________________________________________________________________
6. тексеру кезеңі: 20__ жылдан "__"______ бастап 20__ жыл "__"______ дейін.
7. тексерілетін аумақ учаскесі және тексеру барысында анықтауға жататын
мәселелер**: _______________________________________________________
__________________________________________________________________
8. тексеру мерзімі нұсқама тапсырылған күннен бастап "__"
жұмыс/күнтізбелік күн***
9. тексеру 20__жылдан "__" _______ бастап 20__жылғы "__" ________
дейін**** тоқтатылды.
10. тексеруді жүргізуге мына мамандар тартылсын ____________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, ұйымның атауы)
11. Кодекстің 418-бабының 10, 11-1-тармақтарымен көзделген көшпелі кедендік
тексеруді тағайындау үшін негіздер, сондай-ақ оның міндетті талаптары тексеруге
жататын нормативтік құқықтық актілер**** ___________________________
__________________________________________________________________
___________________________________ ______________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (мөр орны қолы/ (тегі, аты, әкесінің аты
немесе электрондық цифрлық қолтаңбасымен *****) (ол болған кезде))
Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның нұсқамамен танысқаны
және оны (көшірмесін) алғаны туралы белгісі.
20__жылғы "__" _________                               _________________
(қолы)
уақыты: ___ сағат ___ минут
Ескертпе:
Нұсқама мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде ресімделеді;
* - көшпелі кедендік тексеру мәнін толтыру кезінде "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 416-бабы 6-тармағын басшылыққа алады;
** - көшпелі кедендік тексеру жүргізу кезінде толтырылмайды;
*** - Салық кодексінің 431-бабы 3-тармағының төртінші абзацында көзделген мерзімді сақтай отырып белгіленген қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау бойынша тақырыптық салықтық тексеруді және көшпелі кедендік тексеруді тағайындау кезінде тексеру мерзімдері күнтізбелік күнмен есептеледі;
**** - көшпелі кедендік тексеру жүргізу кезінде толтырылады;

***** – в соответствии с пунктом 4 статьи 148 Налогового кодекса предписание
может быть удостоверено электронной цифровой подписью уполномоченного лица
органа государственных доходов в соответствии с законодательством Республики
Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.
Приложение 8 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 18 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
______________________ "___"_______ 20___года
(наименование, БИН органа (дата регистрации) государственных доходов)
Достоверность регистрации проверки
можно проверить на сайте
www.pravstat.prokuror.kz,
либо отправив
смс-сообщение по номеру 1012,
либо обратившись в Call-центр
по номеру 115.
Дополнительное предписание к предписанию № __ от "__" _______ 20___года
В соответствии со статьей 148 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и статьей 418
Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании
в Республике Казахстан" поручается:
1. Продлить проверку на "__" рабочих/календарных дней* в отношении
налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица
_______________________________________________________________________________
(наименование идентификационный номер (ИИН/БИН)
2. Включить в состав лиц, производящих проверку, работников органов
государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование органа государственных доходов)
3. Привлечь к проведению проверки следующих специалистов:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование организации)
4. Исключить из состава лиц, производящих проверку, работников органов
государственных доходов и (или) иных специалистов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование организации и (или)
органа государственных доходов)
5. Изменить проверяемый период на c "__" _____ 20__ года по "__" _____ 20__ года
______________________________________________________ _____________ ___________
(наименование органа государственных доходов) (место печати. подпись/
(фамилия инициалы) либо электронно цифровая подпись**)
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица об ознакомлении
и получении дополнительного предписания (копии).
"__" __________ 20__ года _____________ (подпись) время: ___ часов ___ минут
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа государственных доходов;
* - при назначении выездной таможенной проверки, срок проверки исчисляется
в календарных днях;

***** - Салық кодексінің 148-бабы 4-тармағына сәйкес нұсқама Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасына сәйкес салық органының уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
18-қосымша
нысан
_________________________________
(мемлекеттік кірістер органының
20__ж. "___"_______ атауы, БСН-і) (тіркеу күні)
____ жылғы "__" _______ № __ нұсқамаға қосымша нұсқама
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 148-бабына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 418-бабына сәйкес тапсырылады:
1._______________________________________________________________
(атауы, сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға қатысты тексеру "__" жұмыс/күнтізбелік күнге* ұзартылсын.
2. тексеру жүргізуші тұлғалар құрамына мемлекеттік кірістер органының қызметкерлері:
__________________________________________________________________
қосылсын. (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы, мемлекеттік
кірістер органының атауы)
3.тексеру жүргізуге мына мамандар тартылсын:
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, ұйымның атауы)
4. тексеру жүргізуші тұлғалар құрамынан мемлекеттік кірістер органдарының
қызметкерлері және (немесе) өзге де мамандар шығарылсын
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, ұйымның және (немесе)
мемлекеттік кірістер органының атауы)
5. тексеру мерзімі 20__ жылғы "__" _______ бастап 20__ жылғы
"__" ________ кезеңіне өзгертілсін.
______________________________________ _________ ___________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (М.О. қолы/ (тегі және қысқаша аты-жөні)
немесе ЭЦҚ**)
Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның қосымша нұсқамамен танысқаны және оны (көшірмесін) алғаны туралы белгісі.
20__жылғы "__" ________ _________ (қолы) уақыты: ___ сағат ___ минут
Ескертпе:
Нұсқама мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде ресімделеді;
* - көшпелі кедендік тексеру тағайындау кезінде тексеру мерзімі күнтізбелік күнмен есептеледі;

** - в соответствии с пунктом 4 статьи 148 Налогового кодекса предписание может
быть удостоверено электронной цифровой подписью уполномоченного лица органа
государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан
об электронном документе и электронной цифровой подписи.
Приложение 9 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 19 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Фамилия, имя, отчество
(при егоналичии),
или полное наименование
налогоплательщика
(налогового агента)
____________________________
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
____________________________
Адрес места жительства
или нахождения
____________________________
Извещение о проведении налоговой проверки
"____"_____________ 20___ года № ___________
___________________________________________________________________________
(наименование, БИН государственного органа)
В соответствии со статьей 147 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
(далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас о проведении налоговой проверки, проводимой
по особому порядку на основе оценки степени риска в следующей форме:
1) комплексной проверки по вопросу исполнения налогового обязательства по всем
видам налогов, платежей в бюджет и социальных платежей;
2) тематической проверки по вопросам:
исполнения налогового обязательства по отдельным видам налогов и (или) платежей
в бюджет;
полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления социальных платежей;
исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные виды
банковских операций, обязанностей, установленных Налоговым кодексом, а также
законами Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об обязательном
социальном страховании
" и от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении
в Республике Казахстан", от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном
медицинском страховании";
трансфертного ценообразования;
государственного регулирования производства и оборота отдельных видов
подакцизных товаров, а также оборота авиационного топлива, биотоплива, мазута;
определения взаиморасчетов между налогоплательщиком и его дебиторами;
определения налогового обязательства по действию (действиям) по выписке счета-
фактуры, совершение которого (которых) признано судом осуществленным
(осуществленными) без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки
товаров;
правомерности применения положений международных договоров (соглашений);
подтверждения достоверности сумм превышения налога на добавленную стоимость,
в том числе предъявленных к возврату;
подтверждения предъявленного нерезидентом к возврату подоходного налога
из бюджета в связи с применением положений международного договора,
регулирующего вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения
уклонения от уплаты налогов;
неисполнения налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления органов
государственных доходов об устранении нарушений, выявленных по результатам
камерального контроля, в порядке, установленном статьей 115 Налогового кодекса.
Для проведения налоговой проверки Вам необходимо предоставить следующие
документы: бухгалтерскую документацию, налоговые формы, налоговую учетную
политику, иные документы, являющиеся основанием для определения объектов
налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, а также для
исчисления налогового обязательства.
При проведении налоговой проверки Вы имеете права и должны исполнять
обязанности налогоплательщика (налогового агента), предусмотренные
Налоговым кодексом.
В соответствии со статьей 187 Налогового кодекса в случае несогласия с настоящим
извещением налогоплательщик и налоговый агент имеют право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему
органу государственных доходов или в суд.
Руководитель (Заместитель руководителя)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, печать)
Извещение получил
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика (налогового агента)
подпись, дата)
Извещение вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Извещение отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
_______________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
при извещении налогоплательщика (налогового агента) о проведении налоговой
проверки, проводимой по особому порядку на основе оценки степени риска в форме
комплексной и (или) тематической проверки, указывается и отмечается в ячейке
вопрос проведения проверки.
Приложение 10 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 20 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет
и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной
налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки
"____" _____________ 20___ года № __________
В соответствии со статьями 114, 159 Кодекса Республики Казахстан
от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и на основании акта
налоговой проверки от "___"______20___ года № _____
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование налогоплательщика)
_____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), адрес)

** - Салық кодексінің 148 бабының 4-тармағына сәйкес нұсқама Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасына сәйкес салық органының уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
19-қосымша
нысан
Салық төлеушінің (салық
агентінін) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда) немесе
толық атауы
____________________________
____________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________
Тұрғылықты жерінің немесе
орналасқан жерінің мекен-жайы
Салықтық тексеру жүргізу туралы хабарландыру
20__ жылғы "___" ________                                     № _______
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 147-бабына сәйкес Сізді тәуекел дәрежесін бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін салықтық тексерулер бойынша келесі нысанда:
1) салықтар, бюджетке төленетін төлемдер мен әлеуметтік төлемдердің барлық түрлері бойынша салықтық міндеттемелерді орындау мәселесі бойынша кешенді тексеріс жүргізу туралы;
2) келесі сұрақтар бойынша:
cалықтардың және (немесе) бюджетке төленетін төлемдердің жекелеген түрлері бойынша салықтық міндеттемені орындау;
әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалу мен аударудың толықтығы және уақытылы болуы;
банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Салық кодексінде, сондай-ақ 2019 жылғы 26 желтоқсандағы "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" және 2013 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы", 2015 жылғы 16 қарашадағы "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген міндеттерді орындауы;
трансферттік баға белгілеу;
акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің өндірісі мен айналымын, сондай-ақ авиациялық отынның, биоотынның, мазуттың айналымын мемлекеттік реттеу;
салық төлеуші мен оның дебиторлары арасындағы өзара есеп айырысуларды айқындау;
сот жасалуын іс жүзінде жұмыстарды орындамай, қызметтерді көрсетпей, тауарларды тиеп-жөнелтпей жүзеге асырылды деп таныған шот-фактура жазып беру жөніндегі әрекет (әрекеттер) бойынша салықтық міндеттемені айқындау;
халықаралық шарттардың (келісімдердің) ережелерін қолдаудың құқыққа сыйымдылығы;
қосылған құн салығының асып кету сомаларының, оның ішінде қайтару ұсынылған соманың анықтығын растау;
бейрезидент қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шартың ережелерін қолдануға байланысты бюджеттен қайтаруды ұсынған табыс салығын растау;
Салық кодексінің 115-бабында айқындалған тәртіппен камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы мемлекеттік кірістер органдарының хабарламасын салық төлеушінің (салық агентінің) орындамауы мәселелері бойынша тақырыптық тексеру жүргізілетіні туралы хабарлайды.
Салық тексеруін жүргізу үшін Сіз мынадай құжаттарды: бухгалтерлік құжаттамаларды, салық нысандарын, салықтық есепке алу саясатын, салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді айқындау үшін, сондай-ақ салық міндеттемелерін есептеу үшін негіз болып табылатын өзге де құжаттарды беруіңіз қажет.
Салық тексеруін жүргізу кезінде Сіз Салық кодексінде көзделген құқықтарға иесіз және салық төлеушінің (салық агентінің) міндеттерін орындауға міндеттісіз.
Салық кодексінің 187-бабына сәйкес осы хабарландырумен келіспеген жағдайда, салық төлеуші және салық агенті мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа шағымдануға құқылы.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарландыруды алдым
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, күні)
Хабарландыру салық төлеушіге (салық агентіне тапсырылды
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарландыру салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
__________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту:
салық төлеушіні (салық агентін) тәуекел дәрежесін бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін салықтық тексерулер кешенді және (немесе) тақырыптық тексеру жүргізу туралы хабарландыру кезінде торкөзде тиісті тексеру жүргізу мәселесі белгіленеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
20-қосымша
нысан
Таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарлама
20___ жылғы "____" ____________                               № __________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 114, 159-баптарына сәйкес және 20__ жылғы "__" ______№___ салық тексеруі актісінің негізінде
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізді ___________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
немесе толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН), мекенжайы)
______________________________________________________________ үшін
салық және бюджетке төленетін басқа да (салық кезеңі)

1) о начисленной сумме налогов и других обязательных платежей в бюджет:
тенге
_________________________________________________
(код, наименование платежа)
___________
(сумма платежа)
_____________________________________________________
(код, наименование платежа)
___________
(сумма платежа)
_____________________________________________________
(код, наименование платежа)
___________
(сумма платежа)
Итого
____________
(сумма платежа)
за ______________________________________________________________
(налоговый период)
2) о начисленной сумме социальных платежей:
тенге
______________________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
______________________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
______________________________________________
(код, наименование платежа)
_______________________
(сумма платежа)
Итого
_____________________
(сумма платежа)
за _____________________________________________________________
(налоговый период)
В соответствии со статьей 115 и 159 Налогового кодекса Вам необходимо в течение
тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения) настоящего
уведомления, уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет
в размере _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
в ________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
БИН _____________________________________________________________________
на счет № _________________________________________________________________
(государственного органа)
в ________________________________________________________________________,
(Управление казначейства, БИК)
Уплатить сумму налогов, платежей в бюджеты города районного значения,
села поселка, сельского округа:
__________________________________________________________________________
(БИН аппарата акимов городов районного значения, сел, поселков и сельских округов)
тенге
____________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
___________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
_____________________________________________
(код, наименование платежа)
________________________
(сумма платежа)
Итого
________________________
(сумма платежа)
а также перечислить сумму социальных платежей в размере
__________________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация
"Правительство для граждан".
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их
должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания
в соответствии со статьей 288 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года
"Об административных правонарушениях".

1) салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
теңге
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________________________ үшін
2) әлеуметтік төлемдердің есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
теңге
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________________________ үшін
Салық кодексінің 115 және 159-баптарына сәйкес Сіз аталған соманы осы хабарлама тапсырылған (алған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
БСН-і_______________________№__________________________ шотына
(мемлекеттік органның)
__________________________________________________ төлеуіңіз қажет
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының БСН)
Салықтар, төлемдер сомасын аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының бюджетіне төлеу:
теңге
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
____________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
және де, "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамына әлеуметтік төлемдерді _______________________ көлемінде аудару қажет.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.

В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик
и налоговый агент имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов
или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил:
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать, (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам
частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту):
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту):
_________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 11 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 21 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Извещение о нарушениях, выявленных по результатам камерального контроля
"____" ___________________ 20___ года № _____________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии со статьей 96 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) извещает
Вас______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
или ______________________________________________________________________
полное наименование налогоплательщика (налогового агента)),
__________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) о нарушениях, выявленных "___" ___________ 20___ года, по налоговой
отчетности
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
Настоящее извещение направляется для сведения.
Приложение с описанием выявленных нарушений на ________ листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
________________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Извещение получил:
________________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) налогоплательщика
(налогового агента))
Место печати
Извещение вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика:
__________________________________
_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного органа, подпись, дата)
_______________________________
Адрес:
Извещение отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
_______________________________
_____________________________________
_______________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 12 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 22 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений, выявленных органами
государственных доходов по результатам камерального контроля
"___" ______________ 20___ года № _________
__________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
В соответствии со статьей 96 и подпунктом 10) пункта 2 статьи 114 Кодекса
Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента))
__________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)) о нарушениях, выявленных "___" ____________ 20____ года,
по налоговой отчетности
__________________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)

Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеуші және салық агенті мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
қолы, мөрі (оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды
қоспағанда, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырылды
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
21-қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________ № __________
__________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 96-бабына сәйкес Сізді
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________________
немесе салық төлеушінің (салық агенттінің) толық атауы,
__________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20____жылдың "____" ________ ___________________________________
________________________________________________________ салық есептілігі
(салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.
Осы хабарлама мәлімет үшін жіберіледі.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)
__________________________________ _______
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны
Хабарламаны алдым
__________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөр орны
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) табыс етілді
_________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
_________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы
________________________
Мекенжайы:
________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
22-қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________                               № ____________
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 96-бабына және 114-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына сәйкес Сізді
________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
немесе салық төлеушінің (салық агентінің) толық атауы)
________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20___ жылдың "____" _________________________________________ салық есептілігі
(салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.

В соответствии с пунктом 2 статьи 96 Налогового кодекса Вам необходимо исполнить
настоящее уведомление в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем
его вручения (получения).
Исполнением налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления об устранении
нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам
камерального контроля, признается:
1) в случае согласия с указанными в уведомлении нарушениями – устранение
выявленных нарушений налогоплательщиком (налоговым агентом) путем:
постановки на регистрационный учет в органах государственных доходов;
представления налоговой отчетности по уведомлению за налоговый период,
к которому относятся выявленные нарушения;
уплаты суммы налога на добавленную стоимость в бюджет, ранее возвращенной
из бюджета по требованию налогоплательщика о возврате налога на добавленную
стоимость, а также уплаты пени в размере, указанном в пункте 4 статьи
104
Налогового кодекса, за каждый день с даты перечисления налогоплательщику
таких сумм.
2) в случае несогласия с указанными в уведомлении нарушениями – представление
налогоплательщиком (налоговым агентом) пояснения по выявленным нарушениям
на бумажном или электронном носителе в орган государственных доходов,
направивший уведомление об устранении нарушений, выявленных органами
государственных доходов по результатам камерального контроля, за исключением
случаев, предусмотренных пунктом 3 статьи 96 Налогового кодекса.
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет
приостановление расходных операций по банковским счетам налогоплательщика
в соответствии со статьей 118 Налогового кодекса.
В случае не выполнения законных требований органов государственных доходов
и их должностных лиц к Вам будут применены административные взыскания
в соответствии с Кодексом Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях".
В соответствии с пунктом 5 статьи 96 Налогового кодекса в случае несогласия
с настоящим уведомлением налогоплательщик или его уполномоченный
представитель вправе обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов
государственных доходов в вышестоящий и (или) в уполномоченный орган или в суд.
Приложение с описанием выявленных нарушений на _________листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) государственного органа
________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Уведомление получил ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика (налогового агента))
(подпись, дата)
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
или наименование
налогоплательщика:
__________________________
Адрес:
__________________________
__________________________
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
_________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 13 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 23 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Приложение 14 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 24 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
____________________________________________________________________
наименование государственного органа
Заключение от "___" _________ 20__года № ____ к акту налоговой проверки
от "____" _____________ 20 ___ года № ______по подтверждению достоверности
сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату из бюджета
Наименование налогоплательщика
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
Серия и номер свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость (НДС)
Дата представления декларации по НДС с указанием требования о возврате
Налоговый период, за который представлена декларация НДС с указанием требования о возврате превышения НДС
__квартал 20__ года
Сумма НДС, предъявленная к возврату по требованию, указанному в декларации по НДС
Налоговый период, за который предъявлено требование о возврате превышения суммы НДС

Салық кодексінің 96-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны ол табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде орындауыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің):
1) хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен жағдайда:
мемлекеттік кірістер органдарында тіркеу есебіне қою;
анықталған бұзушылықтар жататын салық кезеңі үшін хабарлама бойынша салық есептілігін табыс ету;
салық төлеушінің қосылған құн салығын қайтару туралы талабы бойынша бұрын бюджеттен қайтарылған қосылған құн салығының сомасын бюджетке төлеу, сондай-ақ, салық төлеушіге осындай соманы аударған күннен бастап әрбір күн үшін Салық кодексінің 104-бабының 4-тармағында көрсетілген мөлшерде өсімпұл төлеу арқылы салық төлеушінің (салық агентінің) анықталған бұзушылықтарды жоюы;
2) хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда - Салық кодексінің 96-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, салық төлеушінің (салық агентінің) камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны жіберген мемлекеттік кірістер органына анықталған бұзушылықтар бойынша қағаз немесе электрондық жеткізгіште түсініктемені табыс етуі камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындауы танылады.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Салық кодексінің 118-бабына сәйкес салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға әкеп соғады.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жаза қолданылады.
Салық кодексінің 96-бабының 5-тармағына сәйкес осы хабарламамен келіспеген жағдайда, салық төлеуші немесе оның уәкілетті өкілі мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған және (немесе) уәкілетті органға немесе сотқа шағымдануға құқылы.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары) _____________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) (қолы)
Мөр орны
Хабарламаны алдым
__________________________________________________ _____________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөр орны
(оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
_______________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы
Хабарлама салық төлеушіге(салық агентіне) жіберілді
_______________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Мекенжайы:
___________________________
___________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
23-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
24-қосымша
нысан
______________________________________________ Мемлекеттік органның атауы
Бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығының дұрыстығын растау бойынша салықтық тексеру актісіне 20_ жылғы "___"______ № ____қорытындысы
Салық төлеушінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәлігінің ериясы мен нөмірі (ҚҚС)
Қайтару туралы талапты көрсете отырып ҚҚС бойынша декларациясын тапсырған күні
ҚҚС асып түсуін қайтару туралы талапты көрсете отырып ҚҚС бойынша декларациясы тапсырылған салық кезеңі
20__ жылғы ___тоқсан
ҚҚС бойынша декларациясында көрсетілген талап бойынша қайтаруға ұсынылған ҚҚС сомасы
ҚҚС асып түскен сомасын қайтару туралы талапты ұсынған салық кезеңі

с "__"___ 20__ годапо "__"___20___ года
Сумма превышения НДС, подтвержденная к возврату в соответствии с актом налоговой проверки
В том числе:
1. Сумма превышения НДС, подлежащая возврату исходя из 1/20 доли сумм превышения НДС, в соответствии со статьей 432 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
Налоговый период, на который приходится 1/20 доля сумм превышения НДС подлежащая возврату в соответствии со статьей 432 Налогового кодекса
__квартал 20__ года
2. Сумма превышения НДС, подлежащая возврату по полученным ответам на запросы в отношении покупателя продуктов переработки в случае, предусмотренном пунктом 6 статьи 393 Налогового кодекса
Превышение суммы НДС на дату составления заключения "____"______________ 20__ года _________________ тенге.
Таблица № 1
(тенге)
Подтвержденная сумма НДС к возврату в соответствии с актом налоговой проверки
Возвращенная сумма превышения НДС на основании предыдущих заключений
Сумма превышения НДС равная 1/20 доли подлежащая к возврату в соответствующем налоговом периоде
Остаток не возвращенной суммы превышения НДС
налоговый период
сумма НДС
налоговый период
сумма НДС
налоговый период
сумма НДС
налоговый период

20__ жылғы "__"_____бастап20_ жылғы "_" __ дейін
Салықтық тексеру актісіне сәйкесқайтаруға расталған ҚҚС асып түскен сомасы
оның ішінде:
1. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 432-бабына сәйкес ҚҚС асып түскен сомаларының 1/20 үлесіне сүйене отырып қайтаруға жататын ҚҚС асып түскен сомасы
Салық кодексінің 432-бабына сәйкес қайтаруға жататын ҚҚС асып түскен сомаларының 1/20 үлесіне тиетін салық кезеңі
20___ж. ___ тоқсан
2. Салық кодексінің 393-бабы 6-тармағында көзделген қайта өңделген өнімдерді сатып алушыға қатысты салған сұрауға алынған жауап бойынша қайтаруға жататын ҚҚС асып түскен сомасы
20__жылғы "____"_______________қорытындыны толтырған күнге ҚҚС сомасының асып түсуі_______________теңгені құрайды.
№1 кесте (теңге)
Салықтық тексеру актісіне сәйкес қайтаруға расталған ҚҚС сомасы
Кейінгі қорытындылардың негізінде қайтарылған ҚҚС асып түскен сомасы
Тиісті салық кезеңінде қайтаруға жататын 1/20 үлесіне тең ҚҚС асып түскен сомасы
Қайтарылмаған ҚҚС асып түскен сомасының қалдығы
Салық кезеңі
ҚҚС сомасы
Салық кезеңі
ҚҚС сомасы
Салық кезеңі
ҚҚС сомасы
Салық кезеңі

сумма НДС(гр.2–гр.4–гр.6)
1
2
3
4
5
6
7
8
с "__"____ 20__ года по "__" ___20__ года
с "__"____ 20__ года по "__" ___20__ года
___ квартал 20___ год
с "__"____ 20__ года по "__" ___20__ года
Таблица № 2 (тенге)
№ п/п
Запрос на проведение проверки в отношении покупателя продуктов переработки налоговой службой государства-члена Евразийского экономического союза
Код государства-члена Евразийского экономического союза
Наименование покупателя
Ответ на запрос о проведении проверки
Сумма НДС, по продуктам переработки использованным для целей оборотов облагаемых по нулевой ставке
дата
дата
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Итого
Сумма НДС, подлежащая к возврату из бюджета,
составляет ___________ тенге
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись работника
ответственного отдела (управления)
Руководитель ответственного управления (отдела)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Вручено налогоплательщику _________________________"__"_______ 20 года
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись)
Приложение 15 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 25 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о получении органом государственных доходов сведений из заявления
о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступившего от налоговых органов
государств-членов Евразийского экономического союза
Идентификационный номер продавца:____________________________________
Наименование продавца:________________________________________________
Идентификационный номер покупателя:___________________________________
Наименование покупателя: ______________________________________________
Код страны покупателя:_________________________________________________
Номер и дата договора (контракта):_______________________________________
Номер и дата отметки:__________________________________________________
Дата поступления заявления: ____________________________________________
Номер и дата отметки отозванного заявления:______________________________
Номер и дата отметки корректируемого заявления:__________________________
Вид налога
Сумма
Код валюты
Сумма налога на добавленную стоимость
Сумма акцизов
Подпись прикладного сервера:
Идентификационный номер продавца\Лист N из M
Приложение 16 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 26 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Приложение 17 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 27 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Приложение 18 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 28 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о непредставлении налоговой отчетности в срок,
установленный налоговым законодательством Республики Казахстан
"____" _____________ 20___ года № ______
___________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)

ҚҚС сомасы (2бағ.–4бағ.–6бағ.)
20__ жылғы "__"____"__" ___20_ жылғы
20__ жылғы "__"____"__" ___20_ жылғы
20__ жылғы "__"____"__" ___20_ жылғы
20__ жылғы "__"____"__" ___20_ жылғы
№2 кесте
(теңге)
№ р/с
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің салық қызметі, қайта өңделген өнімдерді сатып алушыға қатысты тексеру жүргізуге сұрау салу
Еуразиялық экономикалық одағына мүше мемлекеттің коды
Сатып алушының атауы
Тексеру жүргізу туралы салған сұрауға жауап
Нөлдік мөлшерлеме бойынша салық салынатын айналымның мақсаты үшін пайдаланған қайта өңделген өнімдер бойынша ҚҚС сомасы
нөмірі
күні
дата
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
Жиынтығы
Бюджеттен қайтаруға жататын ҚҚС сомасы__________________ теңгені құрайды.
_________________________________________________________________
(тегі, аты, жөні (ол болған жағдайда), жауапты бөлімнің (басқарма) жұмыскер
лауазымы және қолы)
Жауапты басқарманың (бөлім) басшысы
__________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, жөні, (ол болған кезде))
Салық төлеушіге табыс етілді______________________________________
20_жылғы "__"_________ ________________________________________
(тегі, аты, жөні (ол болған кезде), лауазымы және қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
25-қосымша
нысан
Еуразиялық экономикалық одағына мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының алу туралы хабарлама
Сатушының сәйкестендіру нөмірі:___________________________________
Сатушының атауы:________________________________________________
Сатып алушының сәйкестендіру нөмірі:______________________________
Сатып алушының атауы:___________________________________________
Сатып алушы елінің коды:_________________________________________
Шарттың (келісім-шарттың) нөмірі мен күні:__________________________
Белгі нөмірі мен күні:______________________________________________
Өтініштің келіп түскен күні:________________________________________
Кері қайтарылған өтініш белгісінің нөмірі мен күні:____________________
Түзетіліп отырған өтініш белгісінің нөмірі мен күні:____________________
Салық түрі
Сомасы
Валюта коды
Қосылған құн салығы сомасы
Акциздер сомасы
Қолданбалы сервер қолы:
Сатушының сәйкестендіру нөмірі\M беттің № беті
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
26-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
27-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
28-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салық есептілігінің табыс етілмеуі туралы хабарлама
20___ жылғы "___" ______
№ ___
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы
25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі)

В соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан
от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер ИИН/БИН))
__________________________________________________________________________
о непредставлении налоговой отчетности:
__________________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
В случае неисполнения настоящего уведомления в течение тридцати рабочих дней
со дня, следующего за днем вручения, по Вашим банковским счетам будут
приостановлены расходные операции. В соответствии со статьями 187 и 188
Налогового кодекса в случае несогласия с вышеуказанным уведомлением
налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право обжаловать
действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов
вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке,
предусмотренном законами Республики Казахстан. Руководитель
(заместитель Руководителя) государственного орган
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента), подпись, печать (при наличии), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
__________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 19 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 29 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о непредставлении деклараций физических лиц в срок,
установленный налоговым законодательством Республики Казахстан
"____" _____________ 20___ года
№ ______
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
В соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан
от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
(ИИН)) о непредставлении деклараций физических лиц в срок:
_______________________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
В соответствии со статьями 187 и 188 Налогового кодекса в случае несогласия
с вышеуказанным уведомлением физическое лицо имеет право обжаловать действия
(бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу
государственных доходов или в суд в порядке, предусмотренном законами
Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель Руководителя) государственного органа
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, дата)
Уведомление вручено физическому лицу
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено физическому лицу
_______________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 20 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 38 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов
"____" ___________ 20___ года № __________
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
В соответствии со статьями 37 и 114 Кодекса Республики Казахстан
от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) уведомляет Вас
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес)
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ____________________________
о необходимости уплаты налога на имущество в бюджет
тенге
Код органа государственных доходов
Код бюджетной классификации
Место нахождения объекта налогообложения
Объект налогообложения
Налоговая база
Сумма налога за текущий год КНП (код назначения платежа) 911
Недоимка (-), переплата (+) прошлых лет КНП (код назначения платежа) 994
Пеня КНП (код назначения платежа) 912
Итого к уплате
1
2
3
4
5
6
7
8
9
За________________________ (налоговый период)

(бұдан әрі – Салық кодексі) 114-бабы 2-тармағы 5) тармақшасына сәйкес Сізді
__________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
__________________________________________________________________
немесе толық атауы, мекен-жайы)
__________________________________________________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(салық есептілігінің атауы және салық кезеңі)
__________________________________________________________________
салық есептілігін табыс етілмегені туралы хабардар етеді.
Осы хабарлама тапсырылған күннен кейінгі күннен бастап 30 жұмыс күні ішінде орындалмаған жағдайда, Сіздің банк шоттарыңыз бойынша шығыс операциялары тоқтата тұратын болады.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарламаны _______________________________________________________ алдым.
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі (болған кезде), күні)
Хабарлама салық төлеушіге ____________________________ тапсырылды.
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге _______________________________жіберілді.
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
29-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде жеке тұлғалардың декларацияларды тапсырмауы туралы хабарлама
20___ жылғы "___"_____________                               № ______
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 114-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес Сізді
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
(салық декларациясыны атауы және салық кезеңі)
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде жеке тұлғалардың декларацияларды тапсырмауы туралы хабардар етеді.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес жеке тұлға жоғарыда көрсетілген хабарламамен келіспеген жағдайда мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы (басшының орынбасары)
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарламаны ______________________________________________ алдым.
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама жеке тұлғаға ________________________________ тапсырылды.
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, күні)
Хабарлама жеке тұлғаға __________________________________ жолданды.
(жолдау және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
38-қосымша
нысан
20__жылғы "__"________ № __________ Мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтардың сомасы туралы хабарлама _____________________________________________________________________ (мемлекеттік органның атауы)
2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 37 және 114-баптарына сәйкес
Сізге_________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), мекенжайы)
жеке сәйкестендіру нөмірі ____________ бюджетке мынадай салықтарды төлеудің қажеті туралы хабарлайды
теңге
Мемлекеттік кірістер органың коды
Бюджет жіктеме коды
Салық алу объектісінің орналасқан орны
Салық салу объектісі
Салық базасы
911 ТБК ағымдағы жыл үшін сомасы (төлемнің тапсырмасының коды)
994ТБК өткен жылдардың (-) бересі, (+) асыра төлеу ТБК (төлемнің тапсырмасының коды)
Өсімпұл ТБК (төлемнің тапсырмасының коды) 992
Төлеуге барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
________________________үшін
(салық кезеңі)

Вам необходимо уплатить данную сумму налогов в срок до 1 октября 20__года.
В случае неуплаты данной суммы налогов в срок, указанный в настоящем
уведомлении, будет начислена пеня в размере, установленном статьей 117
Налогового кодекса.
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса Вы имеете право обжаловать
действие (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему
органу государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами
Республики Казахстан.
Руководитель государственного органа
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление отправлено (вручено) налогоплательщику
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 21 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 40-1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Выписка из уведомления о результатах проверки и акта таможенной проверки
"_____" ______202___года №________
На основании пункта 12 статьи 416 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
____________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, проводившего таможенную проверку)
сообщает, что в соответствии статьей 494 Кодекса таможенный представитель
____________________________________________________________________________
несет (наименование, БИН таможенного представителя) солидарную обязанность
с плательщиком_____________________________________________________ по уплате
(наименование, ИИН/БИН плательщика)
таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин,
пеней, процентов.
В отношении проверяемого лица (плательщика) проведена
____________________________________________________________________________
(камеральная/внеплановая выездная, встречная внеплановая выездная/комплексная выездная)
таможенная проверка, и содержит следующие сведения:
1) __________________________________________________________________
(дата и регистрационные номера акта таможенной проверки и уведомления)
2) ________________________________________________________________________
(реквизиты договора об оказании услуг, реквизиты лицензии таможенного
представителя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя и его ИИН,
юридический адрес)

Сізге 20__ жылғы 1 қазанға дейін осы салықтар сомасын төлеу қажет.
Осы хабарламада көрсетілген салықтар сомасын мерзімінде төлемеген жағдайда, Салық кодексінің 117-бабында белгіленген мөлшерде өсімпұл есептеледі;
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті өкілінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарлама салық төлеушіге жіберілді (тапсырылды)
_____________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
40-1-қосымша
нысан
202___жылғы "__" ______ №________ Тексеру нәтижесі туралы хабарламадан және кедендік тексеру актісінен үзінді
"Қазақстан Республикасындағы кеденді реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 416-бабы 12-тармағының негізінде __________________________________________________________
_______________________________________________________
Кодекстің 494-бабына сәйкес (кедендік тексеріс жүргізген мемлекеттік органың атауы)
Кеден өкілі __________________________________________________ міндетті
(кеден өкілінің атауы, БСН)
Салық төлеушімен_____________________________________________________
(атауы, ЖСН/БСН)
кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы баждар, өтемақы баждары, өсімпұл, пайыздар төлеу бойынша бірлескен міндетте болатынын хабарлайды.
Тексерілген тұлға (төлеушіге) қатысты
_____________________________________________________________________
(камералдық/жоспардан тыс көшпелі тексеру, жоспардан тыс көшпелі қарсы/
кешенді көшпелі) кедендік тексеру жүргізілді және мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) _____________________________________________________________
(кедендік тексеру актісінің және хабарламаның күні және тіркеу нөмірі)
2) _____________________________________________________________
(қызмет көрсету шартының деректемелері, кеден өкілінің лицензиясының
деректемелері, басшының аты жөні, әкесінің аты (ол болған кезде) және оның ЖСН-і,
заңды мекен-жайы)

3) ________________________________________________________________________
(информация о проверяемом лице (наименование, ИИН/БИН), фамилия, имя,
отчество (при его наличии) руководителя и его ИИН, юридический адрес)
4) ________________________________________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях
таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или)
Республики Казахстан со ссылкой на соответствующие нормы нормативных правовых
актов, требования которых нарушены, либо сведения об их отсутствии с указанием
регистрационных номеров таможенных деклараций, по которым таможенные
операции совершены таможенным представителем)

3) _____________________________________________________________
(тексерілетін тұлға туралы ақпарат (аты, БСН/ЖСН), басшының аты жөні,
әкесінің аты (ол болған кезде) және оның ЖСН-і, заңды мекен-жайы)
4) _____________________________________________________________
(кеден өкілі кедендік оперцияларды жасаған, кедендік декларациялардың тіркеу
нөмірлерін көрсете отырып, талаптары бұзылған Еуразиялық экономикалық одақтың
кеден заңнамасының, Қазақстан Республикасының кеден және өзге де заңнамасының
тиісті нормаларына сілтемемен анықталған бұзушылықтардың егжей-тегжейлі
сипаттамасы немесе олардың болмауы туралы мәліметтер)

5) ________________________________________________________________________
(выводы по результатам проведения таможенной проверки, в том числе информация
о суммах таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых,
компенсационных пошлин, пеней, процентов, подлежащих уплате (взысканию),
по таможенным декларациям по которым таможенные операции совершены
таможенным представителем)
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма пошлины, платежа, налога, процентов
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Итого
______________________________________________________________ ______________
Должность, фамилия, инициалы должностного лица, подпись проводившего таможенную
проверку ______________________________________________________ ______________
Должность, фамилия, инициалы руководителя отдела подпись должностного лица,
проводившего таможенную проверку ______________________________ ______________
Должность, фамилия, инициалы руководителя Управления подпись должностного лица,
проводившего таможенную проверку Согласовано:________________ _________________
Должность, фамилия, инициалы должностного лица подпись подразделения,
в чью компетенцию входит администрирование вопросов по акту проверки
_______________________________________________________________ ______________
Должность, фамилия, инициалы руководителя Управления, подпись в чью компетенцию
входит администрирование вопросов по акту проверки
Экземпляр выписки из уведомления о результатах проверки и акта таможенной проверки
на _____ листах получил __________________ ______________________ ______________
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись таможенного представителя,
его представителя наименование и номер документа, удостоверяющего личность
"_______"_____________________ 20__ года
(дата получения экземпляра выписки из акта таможенной проверки)
Расшифровка аббревиатур:
БИН - индивидуальный идентификационный номер;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 22 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 40-2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
или полное наименование
проверяемого лица
____________________________
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
(ИИН/БИН)
____________________________
Адрес места жительства
или нахождения
____________________________
Извещение о проведении комплексной выездной таможенной проверки
"____"_____________ 20___ года № _______
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии с пунктом 11-1 статьи 418 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
(далее – Кодекс) извещает Вас о проведении комплексной выездной таможенной проверки.
При проведении комплексной выездной таможенной проверки, Вы имеете права
и должны исполнять обязанности проверяемого лица, предусмотренные Кодексом.
Предмет проверки: _______________________________________

5)_____________________________________________________________
(кедендік тексеру жүргізу нәтижесі бойынша қорытынды, оның ішінде төлеуге жататын
(өндіріп алуға) кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы баждар,
өтемақы баждары, өсімпұл, пайыздар сомалар туралы ақпарат, кеден өкілі кедендік
оперцияларды жасаған, кедендік декларациялар бойынша)
№ р/н
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Баж, төлем, салық, пайыздар сомасы
Өсімпұл сомасы
Жиын сомасы
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
_____________________________________             ________________
(кедендік тексеруді жүргізген                         (қолы)
луазымды тұлғаның лауазымы, аты жөні)
_______________________________                   ________________
(кедендік тексеруді                                     (қолы)
жүргізген лауазымды тұлғаның
бөлім басшысының, лауазымы аты жөні)
______________________________________             ________________
(кедендік тексеруді                                     (қолы)
жүргізген лауазымды тұлғаның
Басқарма басшысының, лауазымы аты жөні)
Келісілді:
_____________________________                        ________________
(құзыретіне тексеру актісі бойынша                   (қолы)
әкімшілендіру кіретін бөлімшенің
лауазымды тұлғасының лауазымы, аты жөні)
_____________________________                         ________________
(құзыретіне тексеру актісі бойынша                   (қолы)
әкімшілендіру кіретін Басқарма
басшысының лауазымы, аты жөні)
Тексеру нәтижелері туралы хабарламаның және кеден тексеріс актісінің үзінді
көшірмесінің данасын _____ парақта алды
____________________________________________________ ________________
(кеден өкілінің, оның өкілінің, тегі, аты, әкесінің аты             (қолы)
(ол болған кезде), жеке басын куәландыратын
құжаттың атауы және нөмірі)
20__ жылғы "_______ "_____________________
(кеден тексеріс актісінен үзінді көшірменің данасын алған күні)
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
40-2-қосымша
нысан
тексерілетін тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде) немесе толық
атауы
____________________________
____________________________
жеке сәйкестендіру
өмірі/бизнес сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН/БСН)
____________________________
Тұрғылықты мекенжайы
немесе орналасқан жері
____________________________
________________________________________________________________ (мемлекеттік кірістер органының атауы) 20___ жылғы "____"___________ №_________ кешенді көшпелі кедендік тексеруді жүргізу туралы хабарламасы
2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 418-бабы 11-1-тармағына сәйкес Сізге кешенді көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы хабарлайды.
Кешенді көшпелі кедендік тексеруді жүргізу кезінде Сіздің құқығыңыз бар және Кодексте көзделген тексерілетін тұлғаның міндеттерін орындауға тиіссіз.
Тексеру мәні: _______________________________________

Проверяемый период с "___" _______ 20 __ года по "___" _____ 20 __года
Привлечь к проведению проверки следующих работников:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, наименование органа
государственных доходов)
Руководитель органа государственных доходов (заместитель руководителя)
____________________________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Извещение получил: __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) проверяемого лица)) подпись, дата
Извещение вручено проверяемому лицу
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должностного лица органа государственных доходов)), подпись, дата
Извещение отправлено проверяемому лицу
_____________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 23 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 40-3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Полугодовой график комплексных выездных таможенных проверок
За___ полугодие ___ года
№ п/п
Наименование органа государственных доходов
Наименование проверяемого лица
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер проверяемого лица
Место нахождения проверяемого лица
1
2
3
4
5
Приложение 24 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 40-4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений
"___" _____ 20___ года                                     № _____
В соответствии с пунктом 3-1 статьи 417 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
_____________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) уведомляет Вас
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование проверяемого лица)
_____________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН, адрес) о нарушениях, выявленных по таможенным декларациям:
_____________________________________________________________________________
(наименование и регистрационный номер таможенной декларации)
_____________________________________________________________________________
(суть нарушения) сумма исчисленных таможенных платежей, налогов, специальных,
антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов составляет
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
___________________________________________________ тенге. (в цифрах и прописью)
_____________________________________________________________________________
Настоящее уведомление подлежит исполнению в течение 20 (двадцати) рабочих дней
со дня, следующего за днем его вручения.
Исполнением проверяемым лицом уведомления об устранении нарушений признается:

Тексерілетін кезең 20 __ жылғы "___" _______ 20 __ жылғы "___" _____
Тексеру жүргізуге мынадай қызметкерлерді тарту ____________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, мемлекеттік кірістер
органының атауы) Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым:
________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, күні
Хабарлама тексерілетін тұлғаға табыс етілді
____________________________________________________ ___________
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде), қолы, күні
Хабарлама тексерілетін тұлғаға жіберілді
________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
40-3-қосымша
нысан
Кешенді көшпелі кедендік тексерулердің жартыжылдық кестесінің нысаны
___ жылғы ___ жартыжылдық үшін
р/с№
Мемлекеттік кірістер органдарының атауы
Тексерілетін тұлғаның атауы
Тексерілетін тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Тексерілетін тұлғаның орналасқан жері
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
40-4-қосымша
нысан
20___ жылғы "___" _____  № _____ бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 417-бабы 3-1-тармағына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді
_____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), толық атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
(атауы және кедендік декларацияның тіркеу нөмірі)
кедендік декларациялар бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарлайды.
_____________________________________________________________________
(бұзушылықтың мәні)
_____________________________________________________________________
есептелген кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы
баждары, өсімпұлдар, пайыздар
________________________________________________________________ теңге
(цифрмен және жазуымен) сомасын құрайды.
Осы хабарлама, ол табыс етілген күннен кейінгі күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде орындауға жатады.
Тексерілетін тұлғаның:

1) в случае согласия с указанными нарушениями – устранение выявленных
нарушений, содержащихся в уведомлении об устранении нарушений, путем внесения
изменений и (или) дополнений в таможенную декларацию и (или) уплаты таможенных
платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов;
2) в случае несогласия с указанными нарушениями – представление проверяемым
лицом пояснения по выявленным нарушениям в виде электронного документа или
документа на бумажном носителе с приложением подтверждающих документов,
в том числе сведений, заявленных в таможенной декларации.
В соответствии с пунктом 3-5 статьи 417 Кодекса, в случае несогласия с настоящим
уведомлением проверяемое лицо вправе обжаловать действия (бездействие) должностных
лиц органов государственных доходов в уполномоченный орган или суд.
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет приостановление расходных операций по банковским счетам проверяемого лица в порядке,
предусмотренном статьей 125 Кодекса.
При неисполнении уведомления об устранении нарушений орган государственных
доходов вправе назначить и провести камеральную таможенную проверку в порядке,
предусмотренном статьей 417 Кодекса, за исключением пунктов 3-1, 3-2, 3-3, 3-4 и 3-5
статьи 417 Кодекса.
При неисполнении уведомления об устранении нарушений на сумму более
5000-кратного месячного расчетного показателя, установленного законом
о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового
года, орган государственных доходов вправе назначить выездную таможенную проверку.
В случае не выполнения законных требований органов государственных доходов
и их должностных лиц к Вам будут применены административные взыскания в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
Приложение с описанием выявленных нарушений на ________ листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Уведомление получил _________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата) проверяемого лица)
Уведомление вручено проверяемому лицу
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление направлено проверяемому лицу
__________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и получения, дата)
Приложение 25 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275

1) көрсетілген бұзушылықтармен келіскен жағдайда – кедендік декларацияға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу және (немесе) кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу арқылы бұзушылықтарды жою туралы хабарламада қамтылған анықталған бұзушылықтарды жоюы;
2) көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда – тексерілетін тұлғаның анықталған бұзушылықтар бойынша растайтын құжаттарды, оның ішінде кедендік декларацияда мәлімделген мәліметтерді қоса бере отырып, электрондық құжат немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде түсіндірме ұсынуы бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы болып танылады.
Кодекстің 417 бабы 3-5-тармағымен сәйкес осы хабарламамен келіспеген жағдайда тексерілетін тұлға мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) уәкілетті органға немесе сотқа шағым жасауға құқылы.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Кодекстің 125-бабында көзделген тәртіппен тексерілетін тұлғаның банктік шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға алып келеді.
Бұзушылықтарды жою туралы хабарлама орындалмаған кезде мемлекеттік кірістер органы Кодекстің 417-бабының 3-1, 3-2, 3-3, 3-4 және 3-5-тармақтарын қоспағанда, Кодекстің 417-бабында көзделген тәртіппен камералдық кедендік тексеруді тағайындауға және жүргізуге құқылы.
Республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарына қолданыста болатын 5000 еселенген айлық есептік көрсеткіштен астам сомаға бұзушылықтарды жою туралы хабарлама орындалмаған кезде мемлекеттік кірістер органы көшпелі кедендік тексеру тағайындауға құқылы.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды адамдарының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазалар қолданылатын болады.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамасы бар қосымша _______ парақта.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы (басшының орынбасары)
__________________________                         _______________
(тегі, аты, жөні (ол болған кезде))                         (қолы)
Мөр орны Хабарламаны алдым_______________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, жөні (ол болған кезде) қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға тапсырылды __________________________
(мемлекеттік кірістер орган лауазымдық тұлғаның тегі, аты, жөні
(ол болған кезде) қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға жіберілді_____________________________
(жіберу және алу фактісін растайтын құжат, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына

Приложение 40-5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Извещение
"___"__________20___года №_____
В соответствии с пунктом 3-3 статьи 417 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) информирует Вас
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование проверяемого лица)
_____________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), адрес) о согласии с доводами, изложенными в пояснении с учетом
подтверждающих документов, представленных письмом от "__" ____ 202_ года № _____.
В связи с чем, уведомление об устранении нарушений от "_____" ________ 202_ года
считается исполненным.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати
Извещение получил
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /наименование проверяемого лица, подпись, дата)
Извещение получил
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /наименование проверяемого лица, подпись, дата)
Извещение вручено проверяемому лицу
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
органа государственных доходов, подпись, дата)
Извещение направлено проверяемому лицу
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и получения, дата)
Приложение 26 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 40-6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Решение о признании уведомления об устранении нарушений не исполненным
"___"__________20___года №_____
В соответствии с пунктом 3-3 статьи 417 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
_____________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) по результатам рассмотрения пояснения
от "____"_________________20_______года уведомляет Вас_________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование проверяемого лица))
_____________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), адрес) о вынесении решения о признании уведомления об устранении
нарушений не исполненным от "___" ___________ 20____ года № ___________________:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
_______________________________________________________ (указываются причины)
В соответствии с пунктом 3-3 статьи 417 Кодекса обжалование проверяемым лицом
в уполномоченный орган или суд решения о признании уведомления об устранении
нарушений не исполненным осуществляется в течение пяти рабочих дней со дня его
вручения с направлением копии жалобы (заявления) в орган государственных доходов,
вынесший решение о признании уведомления об устранении нарушений не исполненным.
Приостановление расходных операций по банковским счетам плательщика
не осуществляется при подаче им жалобы (заявления) на решение о признании уведомления
об устранении нарушений не исполненным, предусмотренное частью второй пункта 3-3
статьи 417 Кодекса:

40-5-қосымша
нысан
20___жылғы "___"_________ № ______ Хабарлама
2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 417-бабың 3-3-тармағына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді
_____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), толық атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
202_ жылғы "___" _____ № _____хатпен ұсынылған растау құжаттарын ескере отырып,
түсіндірмеде жазылған дәлелдермен келісетіні туралы хабарлайды.
Осыған байланысты, бұзушылықтарды жою туралы 202_ жылғы "_____"
________ хабарлама орындалды деп саналады.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы (басшының орынбасары)
_____________________________ ____________
(тегі, аты, жөні (ол болған кезде)) (қолы)
Мөр орны
Хабарламаны алдым
_____________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, жөні (ол болған кезде) қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға тапсырылды
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер орган лауазымдық адамның тегі, аты, жөні (ол болған кезде)
қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға жіберілді _____________________________
(жіберу және алу фактісін растайтын құжат, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
40-6-қосымша
нысан
20___жылғы "___"__________ №_____бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешім
2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 417-бабы 3-3-тармағына сәйкес
__________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді 20___жылғы "____" _________ түсіндірмені қарау нәтижелері бойынша
________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), толық атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20____ жылғы "___" "_________" № _______________ бұзушылықтарды жою
туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешім шығару туралы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________хабардар етеді.
(себептері көрсетіледі)
Кодекстің 417-бабы 3-3-тармағына сәйкес тексерілетін тұлғаның бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімге шағым жасауы оны табыс еткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде шағымның (өтініштің) көшірмесін бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешім шығарған мемлекеттік кірістер органына жібере отырып жүзеге асырылады.
Төлеушінің банктік шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру ол Кодекстің 417-бабының 3-3-тармағының екінші бөлігінде көзделген бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмады деп тану туралы шешімге шағым (арыз) берген кезде:

1) со дня принятия жалобы уполномоченным органом – до вынесения письменного
решения уполномоченным органом;
2) со дня принятия судом заявления к производству – до вступления в законную силу
судебного акта.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
__________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати
Решение получил
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /наименование проверяемого лица, подпись, дата)
Решение вручено проверяемому лицу
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Решение направлено проверяемому лицу
_________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и получения, дата)
Приложение 27 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 марта 2021 года № 275
Приложение 40-7 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Руководитель (заместитель)
органа государственных доходов
(лица, их замещающие)
____________________________
(фамилия, инициалы)
_________ __________
(подпись) (дата)
Предварительный акт камеральной таможенной проверки № _______
"____" _________ 20___ года ___________________________
(дата составления) (место проведения проверки)
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) в соответствии с пунктом 9-1 статьи
417
Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном
регулировании в Республике Казахстан", на основании
__________________________________________________________________________
(основание назначения и (или) проведения камеральной таможенной проверки)
проведена камеральная таможенная проверка Должностными лицами:
__________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (при его наличии) должностных лиц
__________________________________________________________________________
органа государственных доходов, проводившего камеральную таможенную проверку)
в отношении_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) либо полное наименование проверяемого
лица, _____________________________________________________________________
сведения о месте нахождения и месте фактического осуществления деятельности
__________________________________________________________________________
проверяемого лица, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-
идентификационный номер (ИИН, БИН)
Должностные лица других государственных органов, привлеченных в качестве
специалистов к проведению камеральной таможенной проверки, их должности:
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии))

1) уәкілетті орган шағымды қабылдаған күннен бастап – уәкілетті орган жазбаша шешім шығарғанға дейін;
2) сот арызды іс жүргізуге қабылдаған күннен бастап – сот актісі заңды күшіне енгенге дейін жүзеге асырылмайды.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы (басшының орынбасары)
_____________________________                   ____________
(тегі, аты, жөні (ол болған кезде))                     (қолы)
Мөр орны
Шешімді алдым
________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, жөні (ол болған кезде) қолы, күні)
Шешім тексерілетін тұлғаға тапсырылды
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер орган лауазымдық тұлғаның тегі, аты, жөні
(ол болған кезде) қолы, күні)
Шешім тексерілетін тұлғаға жіберілді________________________________
(жіберу және алу фактісін растайтын құжат, күні)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 275 бұйрығына
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№146 бұйрығына
40-7-қосымша
нысан
"БЕКІТЕМІН"
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының
орынбасары) (оны
алмастыратын тұлға)
____________________________
(тегі, аты-жөні)
________ __________
(қолы) (күні)
№ _______камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісі
20___ "____" _________                               ___________________
(жасау күні)                               (тексеру жүргізу орны)
__________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
2017 жылғы 26 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 417-бабы 9-1-тармағына сәйкес
_____________________________________________________________________
(кедендік тексеруді тағайындау және (немесе) жүргізу негізі)
Лауазымды адамдар:
_____________________________________________________________________
(камералдық кедендік тексеруді жүргізген мемлекеттік кірістер органының
_____________________________________________________________________
лауазымды адамдарының лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде))
_____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) не толық
_____________________________________________________________________
атауы, тексерілетін тұлғаның орналасқан жері және іс жүзінде қызметін
________________________________________________________________
жүзеге асыратын орны туралы мәліметтер, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), қатысты камералдық кедендік тексеру жүргізілді.
Камералдық кедендік тексеруді жүргізуге мамандар ретінде тартылған басқа
мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары, олардың лауазымдары:
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде)

Срок проведения проверки: с "____" _______20__ года по "____"______20__ года.
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных проверяемым лицом:
__________________________________________________________________________
(виды проверенных документов, период к которому они относятся,
__________________________________________________________________________
и при необходимости перечень конкретных документов)
Сведения об использовании в ходе таможенной проверки иных форм таможенного
контроля, предусмотренных статьей 407 Кодекса:
__________________________________________________________________________
(сведения о формах таможенного контроля, проведенных в ходе проверки)
__________________________________________________________________________
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений таможенного законодательства Евразийского
экономического союза и (или) Республики Казахстан:
__________________________________________________________________________
В ходе проверки установлено:
__________________________________________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях
таможенного ______________________________________________________________
законодательства Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан
со ссылкой, на _____________________________________________________________
соответствующие нормы нормативных правовых актов, требования которых
нарушены, либо сведения об их отсутствии)
Выводы по результатам камеральной таможенной проверки:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Должностные лица, проводившие камеральную таможенную проверку:
_______________ __________ (фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (подпись)
_______________________________________________________________ __________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (подпись)
Второй экземпляр предварительного акта камеральной таможенной проверки
получил: ________________________________________ _________
(должность, фамилия, инициалы, паспортные (подпись) данные лица, получившего
второй экземпляр акта)
Второй экземпляр предварительного акта камеральной таможенной проверки
направлен проверяемому лицу
__________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт направления и (или) вручения)
"____" ___________ 20___ года
(дата вручения второго экземпляра акта)
Согласовано:_________________________________________________ _____________
(фамилия, инициалы руководителя подразделения (подпись) пост-таможенного контроля)

Тексеру жүргізу мерзімі: 20__ жылғы "____" ________ бастап 20__ жылғы
"____" ________ дейін.
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
(тексерілген құжаттардың түрлері, оларға тиесілі кезең
_____________________________________________________________________
және қажет болған кезде нақты құжаттардың тізбесі)
Кедендік тексеру барысында Кодекстің 407-бабында көзделген кедендік бақылаудың
өзге де нысандарын пайдалану туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
(тексеру барысында жүргізілген кедендік бақылаудың нысандары туралы мәлімет)
_____________________________________________________________________
Алдыңғы тексеру және бұрын анықталған Еуразиялық экономикалық одақтың және
(немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұзушылықтарды жою
бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
Тексеру барысында белгілі болды:
_____________________________________________________________________
(Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының
_____________________________________________________________________
кеден заңнамасын бұзушылықтар туралы куәландыратын, анықталған фактілерді,
талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілердің
_________________________________________________________.
тиісті нормаларына сілтеме жасай отырып егжей-тегжейлі сипаттау не олардың жоқ
екендігі туралы мәлімет)
Камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша қорытындылар:
_____________________________________________________________________
Камералдық кедендік тексеруді жүргізген лауазымды адамдар:
__________________________________________             _____________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде)                   (қолы)
_________________________________________                   _____________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде)                   (қолы)
Камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісінің екінші данасын алдым:
________________________________________                   ___________
(актінің екінші данасын алған адамның лауазымы,             (қолы)
тегі, аты-жөні, төлқұжат деректері)
Камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісінің екінші данасы тексерілетін
тұлғаға жіберілді ___________________________________________
(жіберу және (немесе) тапсыру фактісін растайтын құжат)
20___ жылғы "____" ___________
(актінің екінші данасы тапсырылған күн)
Келісілді:________________________ ___________
(посткедендік бақылау бөлімшесі басшысының) (қолы)