О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 ноября 2019 года № 357 "Об утверждении Перечня и сроков оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти и газового конденсата"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 8 апреля 2021 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2021 года № 22535
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 ноября 2019 года № 357 "Об утверждении Перечня и сроков оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти и газового конденсата" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19559, опубликован 12 ноября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
Перечень и сроки оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти и газового конденсата, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровизации и информатизации Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики Республики Казахстан Н. Ногаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 8 апреля 2021 года № 127
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 4 ноября 2019 года № 357
Перечень и сроки оснащения производственных объектов, подлежащих оснащению приборами учета сырой нефти и газового конденсата
Перечень производственных объектов
Сроки оснащения

"Шикі мұнайды және газ конденсатын есепке алу құралдарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесі мен оларды жарақтандыру мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 4 қарашадағы № 357 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 8 сәуірдегі № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 12 сәуірде № 22535 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шикі мұнайды және газ конденсатын есепке алу құралдарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесі мен оларды жарақтандыру мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 4 қарашадағы № 357 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19559 болып тіркелген, 2019 жылғы 12 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шикі мұнайды және газ конденсатын есепке алу құралдарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесі мен оларды жарақтандыру мерзімдері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Цифрландыру және ақпараттандыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Н. Ногаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2021 жылғы 8 сәуірдегі
№ 127 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2019 жылғы 4 қарашадағы
№ 357 бұйрығымен бекітілген
Шикi мұнайды және газ конденсатын есепке алу құралдарымен жарақтандырылуға жататын өндірістік объектілердің тізбесі мен оларды жарақтандыру мерзімдері
Өндірістік объектілердің тізбесі
Жарақтандыру мерзімдері

Глава 1. Добыча и подготовка сырой нефти и газового конденсата
1.
Цех подготовки и перекачки сырой нефти
до 1 сентября 2022 года
2.
Установка подготовки и перекачки газового конденсата
до 1 сентября 2022 года
3.
Резервуарные парки, предназначенные для хранения сырой нефти и газового конденсата
до 1 сентября 2022 года
4.
Наливные-сливные автомобильные, железнодорожные эстакады и трубопровод (пункты налива-слива)
до 1 июля 2021 года
5.
Пункты приема-сдачи сырой нефти и газового конденсата (сдача по нефтепроводу)
до 1 июля 2021 года
Глава 2. Транспортировка сырой нефти и газового конденсата
6.
Пункты приема-сдачи сырой нефти и газового конденсата по нефтепроводу
до 1 июля 2021 года
7.
Резервуарные парки, предназначенные для хранения сырой нефти и газового конденсата
до 1 сентября 2022года
8.
Наливные-сливные автомобильные, железнодорожные эстакады и трубопроводы (пункты налива-слива)
до 1 июля 2021 года
Глава 3. Нефтяные терминалы
9.
Наливные-сливные автомобильные, железнодорожные эстакады и трубопроводы (пункты налива – слива)
до 1 июля 2021 года
10.
Приемо-сдаточные пункты (прием, хранение, сдача нефти и газового конденсата)
до 1 июля 2021 года
11.
Резервуарные парки, предназначенные для хранения сырой нефти и газового конденсата

1-тарау. Шикі мұнай мен газ конденсатын өндіру және дайындау
1.
Шикі мұнайды дайындау және айдау цехы
2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін
2.
Газ конденсатын дайындау және айдау қондырғысы
2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін
3.
Шикі мұнай мен газ конденсатын сақтауға арналған резервуарлық парктер
2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін
4.
Құю-төгуге арналған автомобиль, теміржол эстакадалары және құбыр (құю-төгу пункттері)
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
5.
Шикі мұнайды және газ конденсатын қабылдау-тапсыру пункттері (мұнай құбыры арқылы тапсыру)
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
2-тарау. Шикі мұнайды және газ конденсатын тасымалдау
6.
Мұнай құбыры арқылы шикі мұнайды және газ конденсатын қабылдау-тапсыру пункттері
2021 жылғы
1 шілдеге дейін
7.
Шикі мұнай мен газ конденсатын сақтауға арналған резервуарлық парктер
2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін
8.
Құю-төгуге арналған автомобиль, теміржол эстакадалары және құбырлар (құю-төгу пункттері)
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
3-тарау. Мұнай терминалдары
9.
Құю-төгуге арналған автомобиль, теміржол эстакадалары және құбырлар (құю-төгу пункттері)
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
10.
Қабылдау-тапсыру пункттері (мұнай мен газ конденсатын қабылдау, сақтау, тапсыру)
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
11.
Шикі мұнай мен газ конденсатын сақтауға арналған резервуарлық парктер

до 1 сентября 2022 года
Глава 4. Нефтеперерабатывающие заводы
12.
Приемо-сдаточные пункты (прием сырой нефти и газового конденсата из нефтепровода)
до 1 июля 2021 года
13.
Сливные автомобильные, железнодорожные эстакады и трубопровод
до 1 июля 2021 года
14.
Резервуарные парки, предназначенные для хранения сырой нефти и газового конденсата
до 1 сентября 2022 года
Глава 5. Битумные заводы
15.
Приемо-сдаточные пункты (прием сырой нефти и газового конденсата из нефтепровода)
до 1 июля 2021 года
16.
Наливные-сливные автомобильные, железнодорожные эстакады и трубопроводы (пункты налива-слива)
до 1 июля 2021 года
17.
Резервуарные парки, предназначенные для хранения сырой нефти и газового конденсата

2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін
4-тарау. Мұнай өңдеу зауыттары
12.
Қабылдау-тапсыру пункттері (мұнай құбырынан шикі мұнай мен газ конденсатын қабылдау)
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
13.
Төгуге арналған автомобиль, теміржол эстакадалары және құбыр
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
14.
Шикі мұнай мен газ конденсатын сақтауға арналған резервуарлық парктер
2022 жылғы 1 қыркүйекке дейін
5-тарау. Битум зауыттары
15.
Қабылдау-тапсыру пункттері (мұнай құбырынан шикі мұнай мен газ конденсатын қабылдау)
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
16.
Құю-төгуге арналған автомобиль, теміржол эстакадалары және құбырлар (құю-төгу пункттері)
2021 жылғы 1 шілдеге дейін
17.
Шикі мұнай мен газ конденсатын сақтауға арналған резервуарлық парктер