О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 апреля 2017 года № 461 "Об утверждении Правил ведения единой базы данных аналитических и социологических исследований государственных органов Республики Казахстан, финансируемых из республиканского бюджета, в том числе совместных исследований с международными организациями"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 335. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2021 года № 22650
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 апреля 2017 года № 461 "Об утверждении Правил ведения единой базы данных аналитических и социологических исследований государственных органов Республики Казахстан, финансируемых из республиканского бюджета, в том числе совместных исследований с международными организациями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15034, опубликован 3 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Руководствуясь подпунктом 9-3) пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила ведения единой базы данных аналитических и социологических исследований государственных органов Республики Казахстан, финансируемых из республиканского бюджета, в том числе совместных исследований с международными организациями, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Республиканскому государственному предприятию на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулерінің, оның ішінде халықаралық ұйымдарымен бірлескен зерттеулерінің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 25 сәуірдегі № 461 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 335 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 сәуірде № 22650 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтік зерттеулерінің, оның ішінде халықаралық ұйымдарымен бірлескен зерттеулерінің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 25 сәуірдегі № 461 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15034 болып тіркелген, 2017 жылғы 3 мамырда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде электрондық түрде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидаларын бекіту туралы";
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 23-бабы 1-тармағының 9-3) тармақшасын және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтік зерттеулерінің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулерінің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 апреля 2021 года № 335
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 апреля 2017 года № 461
Правила ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями (далее – Правила) определяют порядок ведения единой базы данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями (далее – База исследований).
2. База исследований формируется на платформе информационно-правовой системы "Әділет" и содержит аналитические, консалтинговые, социологические и иные исследования государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, проводимые в Республике Казахстан, финансируемые из республиканского и местного бюджета, а также исследования, проведенные совместно с международными организациями (далее – исследования).
3. Ведение Базы исследований осуществляется республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – ИЗПИ) в соответствии с настоящими Правилами.

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 27 сәуірдегі
№ 335 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 25 сәуірдегі
№ 461 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқорын (бұдан әрі – Зерттеулер дерекқоры) жүргізу тәртібін анықтайды.
2. Зерттеулер дерекқоры "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі платформасында қалыптастырылады және республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, Қазақстан Республикасында жүргізілетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулерін, сондай-ақ халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүргізген зерттеулерді (бұдан әрі – зерттеулер) қамтиды.
3. Зерттеулер дерекқорын жүргізуді осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ЗҚАИ) жүзеге асырады.

4. Не подлежат размещению в Базе исследований документы, содержащие государственные секреты и иную охраняемую законом тайну.
5. К документам с пометкой "для служебного пользования" доступ осуществляется в соответствии с пунктом 4 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
6. Доступ к Базе исследований предоставляется государственным и местным исполнительным органам посредством Единой транспортной среды государственных органов, их подведомственным организациям, субъектам квазигосударственного сектора – посредством Интернета.
Субъектам квазигосударственного сектора доступ к Базе исследований осуществляется на основании заявки на регистрацию по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Использование результатов исследований допускается при условии сохранения ссылки на авторство или другие уведомления об авторстве в порядке, установленном Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах".
Глава 2. Порядок ведения Базы исследований
8. Государственные органы и местные исполнительные органы Республики Казахстан, их подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора обеспечивают:
1) полное соответствие с подлинниками копий результатов исследований на казахском, русском и английском языках (в зависимости от языка разработки материалов), направляемых для размещения в Базе исследований;
2) предоставление в ИЗПИ результатов исследований (отчеты, сборники, пособия, справки, доклады и тому подобное) в течение десяти рабочих дней после их завершения в соответствии с требованиями договора (при отсутствии договора – с момента утверждения, опубликования и тому подобное).
9. Результаты исследований государственных органов, местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора направляются в ИЗПИ в формате PDF, полученные путем конвертации с электронного формата DOC/DOCX. Файлы в формате PDF, полученные путем сканирования бумажных документов, являются недопустимыми для размещения в Базе исследований.
10. Если результат исследования включает части, приложения, отчеты и тому подобное, оформленные, как отдельные документы, то каждый такой документ формируется в отдельный файл. Документы на разных языках также оформляются отдельными файлами.
11. При отправке результатов исследований предоставляются административные данные по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, при этом тематика исследования выбирается из списка, указанного в примечании.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных описаны в приложении к форме предназначенной для сбора административных данных.

4. Мемлекеттiк құпияны және заңмен қорғалатын өзге де құпияны қамтитын құжаттар Зерттеулер дерекқорында орналастыруға жатпайды.
5. "Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісі бар құжаттарға қолжетімділік "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 4-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Зерттеулер дерекқорына қолжетімділік Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы арқылы мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарына, квазимемлекеттік сектор субъектілеріне – Интернет арқылы ұсынылады.
Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне Зерттеулер дерекқорына қол жеткізу осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіркеуге арналған өтінім негізінде жүзеге асырылады.
7. Зерттеулердің нәтижелерін Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" 1996 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіпппен авторлыққа сілтемелерді немесе авторлық туралы басқа да хабарламалар сақталған жағдайда пайдалануға рұқсат етіледі.
2-тарау. Зерттеулер дерекқорын жүргізу тәртібі
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдары, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдары, квазимемлекеттік сектор субъектілері:
1) Зерттеулер дерекқорында орналастыру үшін жіберілетін қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі (материалдарды әзірленетін тіліне қарай) зерттеулер нәтижелері көшірмелерінің түпнұсқалармен толық сәйкестігін;
2) ЗҚАИ-ға зерттеулердің нәтижелерін (есептер, жинақтар, оқулықтар, анықтамалар, баяндамалар және т.с.с.) ол аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде шарт талаптарына сәйкес (шарт болмаған жағдайда бекітілген, жарияланған және т.с.с.кезден бастап) ұсынуды қамтамасыз етеді.
9. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары, жергілікті атқарушы органдары, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары, квазимемлекеттік сектор субъектілері зерттеулерінің нәтижелері ЗҚАИ-ға DOC/DOCX электрондық форматын конвертациялау арқылы алынған PDF форматта жіберіледі. Қағаз құжаттарды сканерлеу арқылы алынған PDF форматындағы файлдар Зерттеулер дерекқорында орналастыру үшін рұқсат етілмейтін файлдар болып табылады.
10. Егер зерттеу нәтижесі жекелеген құжаттар сияқты ресімделген бөліктерді, қосымшаларды, есептер және т.с.с. қамтитын болса, онда әрбір құжат жеке файл ретінде қалыптастырылады. Әртүрлі тілдердегі құжаттар жеке файлдармен ресімделеді.
11. Зерттеулердің нәтижелерін жіберу кезінде осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әкімшілік деректер ұсынылады, бұл ретте зерттеу тақырыбы ескертпеде көрсетілген тізімнен таңдалады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымшада сипатталған.

12. В случае увольнения сотрудника субъекты квазигосударственного сектора уведомляют в течение пяти рабочих дней ИЗПИ о необходимости прекращения доступа для аккаунта данного сотрудника.
13. ИЗПИ обеспечивает:
1) внесение результатов исследований в течение пяти рабочих дней со дня их поступления;
2) формирование карточки результата исследования;
3) защиту от несанкционированного вмешательства размещаемых результатов исследований и Базы исследований.
4) открытие / закрытие доступа в течение трех рабочих дней при получении соответствующего уведомления от субъектов квазигосударственного сектора.
Приложение 1
к Правилам ведения единой
базы данных аналитических,
консалтинговых,
социологических и иных
исследований, финансируемых
из республиканского и местного
бюджета, проводимых по заказу
государственных органов и
местных исполнительных органов
Республики Казахстан,
их подведомственных организаций,
субъектов квазигосударственного
сектора, в том числе совместных
исследований с международными организациями
Форма
Кому:
Республиканское государственное предприятие
на праве хозяйственного ведения
"Институт законодательства
и правовой информации
Республики Казахстан"
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Заявка на регистрацию
Логин: ___________________________________
Фамилия: ________________________________
Имя: ____________________________________
Отчество (при его наличии): _________________
Организация: ______________________________
Структурное подразделение: _________________
Должность: ________________________________
Номер телефона: ___________________________
Электронный адрес корпоративной почты: _____
Срок действия доступа для данного аккаунта*: ________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности: _____________________________________ __________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: *"Срок действия доступа для данного аккаунта" доступ предоставляется сроком не более 1 года со дня регистрации, после чего автоматически закрывается.
Приложение 2
к Правилам ведения единой
базы данных аналитических,
консалтинговых, социологических
и иных исследований,
финансируемых из
республиканского и местного
бюджета, проводимых по заказу
государственных органов и
местных исполнительных органов
Республики Казахстан,
их подведомственных организаций,
субъектов квазигосударственного
сектора, в том числе совместных
исследований с международными
организациями
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: "Единая база данных аналитических, консалтинговых, социологических и иных исследований, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями".
Наименование формы административных данных: Сведения по аналитическим, консалтинговым, социологическим и иным исследованиям, финансируемых из республиканского и местного бюджета, проводимых по заказу государственных органов и местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, в том числе совместных исследований с международными организациями.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-issledovaniya
Периодичность: по завершению проведения исследования.
Отчетный период: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: государственные органы, местные исполнительные органы, их подведомственных организации, субъекты квазигосударственного сектора.
Срок представления формы административных данных: в течение десяти рабочих дней после завершения исследования в соответствии с требованиями договора.
Наименование исследования
Дата завершения исследования (дд/мм/гг)
Государственный орган/ местный исполнительный орган/ подведомственная организация/ субъект квазигосударственного сектора заказавший исследование
Тематика исследования*
Авторы исследования (научный руководитель, редактор и так далее)
Ключевые слова в исследовании (теги)
Объем (количество листов)
Тип размещения в Базе исследований (Конфиденциально/ Не конфиденциально)
Тип исследования (аналитическое/ консалтинговое/ социологическое/ иное)
Источник финансирования (республиканский бюджет, местный бюджет, собственный бюджет, грант )
Данные о затратах на исследования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
*Перечень тематик исследований:
Социальное обеспечение. Страхование
Гражданское общество
Сельское хозяйство
Конкурентоспособность
Образование
Здравоохранение
Религия
Труд
Молодежная политика
Индустриально-инновационное развитие
Предпринимательство
Добывающие отрасли
Финансы
Безопасность
Оборона
Право
Логистика
Культура
Государственное управление
Государственные услуги
Промышленность
Налоговая сфера
Политика
Стандартизация
Статистика
Коррупция
История
Туризм
Международные отношения
Экология
Экономика
Электронное правительство
Энергетика
Наименование ______________________ Адрес____________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _______________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по аналитическим,
консалтинговым,
социологическим и иным
исследованиям государственных
органов, местных
исполнительных органов
Республики Казахстан, их
подведомственных организаций,
субъектов
квазигосударственного сектора,
финансируемых
из республиканского бюджета
и местного бюджета, в том
числе совместных исследований
с международными организациями"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по аналитическим, консалтинговым, социологическим и иным исследованиям государственных органов, местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, финансируемых из республиканского бюджета и местного бюджета, в том числе совместных исследований с международными организациями"
(индекс 1-issledovaniya, периодичность по завершению проведения исследования)

12. Қызметкер жұмыстан босатылған жағдайда квазимемлекеттік сектор субъектілері ЗҚАИ-ды осы қызметкердің аккаунтына кіруді тоқтату қажеттігі туралы бес жұмыс күні ішінде хабарлайды.
13. ЗҚАИ:
1) зерттеулердің нәтижелерін олар түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізуді;
2) зерттеу нәтижесі карточкасын қалыптастыруды;
3) орналастырылатын зерттеулердің нәтижелеріне және Зерттеулер дерекқорына рұқсатсыз араласудан қорғауды;
4) квазимемлекеттік сектор субъектілерінен тиісті хабарлама алған кезден үш жұмыс күні ішінде қолжетімділіктің ашылуын / жабылуын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары мен
жергілікті атқарушы
органдарының, олардың
ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарының,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің тапсырысы
бойынша жүргізілетін,
республикалық және жергілікті
бюджеттен
қаржыландырылатын
талдамалық, консалтингтік,
әлеуметтік және өзге де
зерттеулердің, оның ішінде
халықаралық ұйымдармен
бірлескен зерттеулердің
бірыңғай дерекқорын жүргізу
қағидаларының
1-қосымшасы
Нысан
Кімге:
"Қазақстан Республикасының
Заңнама және құқықтық ақпарат
институты" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық мемлекеттік
кәсіпорны
Тiркеуге өтiнiм
Логин: ____________________________________
Тегі: ______________________________________
Аты: ______________________________________
Әкесінің аты (бар болған жағдайда): __________
Ұйым: ____________________________________
Құрылымдық бөлімше: ____________________
Лауазымы: _______________________________
Телефон нөмірі: ___________________________
Корпоративтік поштаның электрондық мекенжайы: ______________
Осы аккаунт үшін қолжетімділікті қолдану мерзімі*: _____________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам: __________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Ескертпе: * "Осы аккаунт үшін қолжетімділікті қолдану мерзімі" қолжетімділік тіркелген күннен бастап 1 жылдан аспайтын мерзімге беріледі, одан кейін автоматты түрде жабылады.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары мен
жергілікті атқарушы
органдарының, олардың
ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарының,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің тапсырысы
бойынша жүргізілетін,
республикалық және жергілікті
бюджеттен
қаржыландырылатын
талдамалық, консалтингтік,
әлеуметтік және өзге де
зерттеулердің, оның ішінде
халықаралық ұйымдармен
бірлескен зерттеулердің
бірыңғай дерекқорын жүргізу
қағидаларының
2-қосымшасы
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулердің бірыңғай дерекқоры".
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің,, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 1-issledovaniya
Кезеңділігі: зерттеулерді жүргізу аяқталғаннан кейін.
Есепті кезең: жыл сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары, квазимемлекеттік сектор субъектілері.
Әкімшілік деректердің нысанын ұсыну мерзімі: шарт талаптарына сәйкес зерттеу аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде.
Зерттеу атауы
Зерттеудің аяқталған күні (к/а/ж)
Зерттеуге тапсырыс берген мемлекеттік орган/ жергілікті атқарушы орган/ ведомстволық бағынысты ұйым/ квазимемлекеттік сектор субъектісі
Зерттеулердің тақырыпары*
Зерттеулердің авторлары (ғылыми жетекші, редактор және тағы басқа)
Зерттеудегі өзек сөздер (тегтер)
Көлемі (парақтар саны)
Зерттеулер дерекқорында орналастыру түрлері (Құпия / Құпия емес)
Зерттеулер түрі (талдамалық/ консалтингтік/әлеуметтік/ өзгедей)
Қаржыландыру көзі
(республикалық бюджет/ жергілікті бюджет/ өз бюджеті/ грант)
Зерттеулерге жұмсалған шығындар туралы деректер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
*Зерттеулер тақырыптарының тізімі:
Әлеуметтік қамтамасыз ету. Сақтандыру
Азаматтық қоғам
Ауыл шаруашылығы
Бәсекеге қабілеттілік
Білім беру
Денсаулық сақтау
Дін
Еңбек
Жастар саясаты
Индустриалды-инновациялық даму
Кәсіпкерлік
Кен қазу саласы
Қаржы
Қауіпсіздік
Қорғаныс
Құқық
Логистика
Мәдениет
Мемлекеттік басқару
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Өндіріс
Салық саласы
Саясат
Стандарттау
Статистика
Сыбайлас жемқорлық
Тарих
Туризм
Халықаралық қатынастар
Экология
Экономика
Электрондық үкімет
Энергетика
Атауы __________________________ Мекенжайы ____________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
"Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдары мен
жергілікті атқарушы
органдарының, олардың
ведомстволық бағыныстағы
ұйымдарының,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің тапсырысы
бойынша жүргізілетін,
республикалық және жергілікті
бюджеттен
қаржыландырылатын
талдамалық, консалтингтік,
әлеуметтік және өзге де
зерттеулердің, оның ішінде
халықаралық ұйымдармен
бірлескен зерттеулер бойынша
мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер" (1-issledovaniya индексі, зерттеулер жүргізу аяқталғаннан кейінгі кезеңділік )

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения по аналитическим, консалтинговым, социологическим и иным исследованиям государственных органов, местных исполнительных органов Республики Казахстан, их подведомственных организаций, субъектов квазигосударственного сектора, финансируемых из республиканского бюджета и местного бюджета, в том числе совместных исследований с международными организациями" (далее – Форма).
2. Форма составляется в течение десяти рабочих дней после завершения исследования в соответствии с требованиями договора.
3. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание результатов исследований, и исполнитель.
Глава 2. Заполнение Формы
4. Форма заполняется на казахском и русском языках (также на английском языке в случае разработки исследования на английском языке).
5. В графе 1 указывается порядковый номер результатов исследований, направляемых в ИЗПИ для размещения в Базе исследований.
6. В графе 2 указывается наименование исследования в соответствии с подлинником исследования.
7. В графе 3 указывается дата завершения исследования.
8. В графе 4 указывается государственный орган/местный исполнительный орган/ подведомственная организация/субъект квазигосударственного сектора заказавший(-ая) данное исследование.
9. В графе 5 указываются тематики исследований, выбранные из перечня тематик, указанного в примечании к Форме.
10. В графе 6 указываются авторы данного исследования (научный руководитель, редактор и т.д.).
11. В графе 7 указываются ключевые слова в исследовании (теги), используемые для поисковых запросов по данному исследованию.
12. В графе 8 указывается объем (количество листов) данного исследования.
13. В графе 9 указывается тип размещения исследования в Базе исследований (конфиденциально/не конфиденциально).
14. В графе 10 указывается тип исследования (аналитическое/ консалтинговое/ социологическое/ иное).
15. В графе 11 указывается источник финансирования (республикалық бюджет / жергілікті бюджет / меншікті бюджет / грант) .
16. В графе 12 указываются данные о затратах на исследования .

1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен жергілікті атқарушы органдарының, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тапсырысы бойынша жүргізілетін, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық, консалтингтік, әлеуметтік және өзге де зерттеулердің, оның ішінде халықаралық ұйымдармен бірлескен зерттеулер жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан шарт талаптарына сәйкес зерттеу аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде жасалады.
3. Нысанға бірінші басшы немесе зерттеу нәтижелеріне қол қоюға уәкілеттік берілген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру
4. Нысан қазақ және орыс тілдерінде (зерттеу ағылшын тілінде әзірленген жағдайда, ағылшын тілінде де) толтырылады.
5. 1-бағанда Зерттеулер дерекқорына орналастыру үшін ЗҚАИ-ға жіберілетін зерттеулер нәтижелерінің реттік нөмірі көрсетіледі.
6. 2-бағанда зерттеудің түпнұсқасына сәйкес зерттеудің атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда зерттеудің аяқталған күні көрсетіледі.
8. 4-бағанда осы зерттеуге тапсырыс берген мемлекеттік орган/жергілікті атқарушы орган/ ведомстволық бағынысты ұйым/квазимемлекеттік сектор субъектісі көрсетіледі.
9. 5-бағанда Нысан ескертпесінде көрсетілген тақырыптар тізімінен таңдап алынған зерттеулердің тақырыптары көрсетіледі.
10. 6-бағанда осы зерттеу авторы (ғылыми жетекшісі, редакторы және т.с.) көрсетіледі.
11. 7-бағанда осы зерттеу бойынша іздеу сұранымдары үшін қолданылатын зерттеудегі өзек сөздер (тегтер) көрсетіледі.
12. 8-бағанда осы зерттеу көлемі (парақтар саны) көрсетіледі.
13. 9-бағанда зерттеудің Зерттеулер дерекқорында орналастыру түрі (құпия / құпия емес) көрсетіледі.
14. 10-бағанда зерттеу түрі (талдамалық/ консалтингтік/ әлеуметтік/ өзгедей).
15. 11-бағанда қаржыландыру көзі көрсетіледі (республикалық бюджет / жергілікті бюджет / меншікті бюджет / грант).
16. 12-бағанда зерттеуге жұмсалған шығын туралы деректер көрсетіледі.