О внесении изменения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 августа 2017 года № 405 "Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 мая 2021 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2021 года № 22714
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 августа 2017 года № 405 "Об утверждении Правил деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15642) следующее изменение:
Правила деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главному управлению расквартирования войск Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
Приложение к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 5 мая 2021 года № 287
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 2 августа 2017 года № 405
Правила деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок деятельности жилищных комиссий Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – Комиссия).
2. Структурным подразделением Вооруженных Сил Республики Казахстан, на которое возложены функции по учету военнослужащих, гражданского персонала и членов их семей, нуждающихся в жилище, и фонда служебного жилища, а также другие вопросы по жилищным отношениям определены районные эксплуатационные части Министерства обороны Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 тамыздағы № 405 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 11 мамырда № 22714 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 2 тамыздағы № 405 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15642 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскерлерді пәтерлерге орналастыру бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2021 жылғы 5 мамырдағы
№ 287 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2017 жылғы 2 тамыздағы
№ 405 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің тұрғын үй комиссияларының қызметі қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері тұрғын үй комиссиялары (бұдан әрі – Комиссия) қызметінің тәртібін айқындайды.
2. Тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерді, азаматтық персонал мен олардың отбасы мүшелерін және қызметтік тұрғын үй қорын есепке алу бойынша функциялар, сондай-ақ тұрғын үй қатынастары бойынша басқа да мәселелер жүктелген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің құрылымдық бөлімшесі болып Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің аудандық пайдалану бөлімдері айқындалған.

Глава 2. Порядок деятельности жилищной комиссии
3. Комиссия формируется из нечетного количества человек (не менее девяти) и секретаря Комиссии, не имеющего право голоса.
4. Состав Комиссии утверждается приказом соответствующего начальника гарнизона.
5. В состав Комиссии входят:
1) председатель Комиссии – начальник гарнизона;
2) заместитель председателя Комиссии – начальник районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан;
3) заместитель начальника гарнизона по воспитательной и социально-правовой работе;
4) помощник начальника гарнизона по правовой работе;
5) командиры воинских частей;
6) начальник финансовой службы;
7) начальник кадровой службы;
8) офицер по противодействию коррупции органа военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) секретарь Комиссии – военнослужащий (гражданский персонал) жилищного отдела (отделения) районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан.
В случае отсутствия лиц, входящих в состав комиссии, обязанности возлагаются на лиц, их заменяющих.
6. Деятельность Комиссии включает в себя:
1) рассмотрение заявлений гражданского персонала по форме Приложения 1 к Правилам, обратившихся для признания их нуждающимися в жилище, в порядке, определенном Правилами постановки на учет граждан Республики Казахстан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2012 года № 856;
2) рассмотрение рапортов военнослужащих по форме Приложения 2 к Правилам, обратившихся для признания их нуждающимися в жилище, в порядке, определенными Правилами оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан", утвержденными приказом Министра обороны Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 232 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20742);
3) рассмотрение заявлений лиц, состоявших на воинской службе десять и более лет, но менее двадцати лет в календарном исчислении, и проживающих в служебном жилище, которое не подлежит приватизации, в том числе вследствие его нахождения на территории закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов, и уволенных с воинской службы до 1 января 2018 года по достижении предельного возраста состояния на воинской службе, по состоянию здоровья или в связи с сокращением штатов, обратившихся для обмена ранее предоставленного в наем жилища осуществляется в течении месяца после поступления согласно форме Приложения 3 к Правилам;

2-тарау. Тұрғын үй комиссиясы қызметінің тәртібі
3. Комиссия адамдардың тақ санынан (кемінде тоғыз адам) және дауыс беру құқығы жоқ Комиссия хатшысынан құрылады.
4. Комиссия құрамы тиісті гарнизон бастығының бұйрығымен бекітіледі.
5. Комиссия құрамына:
1) Комиссия төрағасы – гарнизон бастығы;
2) Комиссия төрағасының орынбасары – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аудандық пайдалану бөлімінің бастығы;
3) гарнизон бастығының тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар жөніндегі орынбасары;
4) гарнизон бастығының құқықтық жұмыс жөніндегі көмекшісі;
5) әскери бөлімдердің командирлері;
6) қаржы қызметінің бастығы;
7) кадр қызметінің бастығы;
8) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери полициясы органының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі офицері;
9) Комиссия хатшысы – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аудандық пайдалану бөлімі тұрғын үй бөлімінің (бөлімшесінің) әскери қызметшілері (азаматтық персонал).
Комиссия құрамына кіретін адамдар болмаған жағдайда міндеттер оларды алмастыратын адамдарға жүктеледі.
6. Комиссияның қызметі:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 маусымдағы № 856 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке қою қағидаларында айқындалған тәртіппен оларды тұрғынжайға мұқтаж деп тану үшін өтініш білдірген азаматтық персоналдың өтініштерін Қағидаларға 1-қосымшаның нысаны бойынша қарауды;
2) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 232 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20742 болып тіркелген) "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында айқындалған тәртіппен оларды тұрғынжайға мұқтаж деп тану үшін өтініш білдірген әскери қызметшілердің баянаттарын Қағидаларға 2-қосымшаның нысаны бойынша қарауды;
3) бұрын жалға берілген тұрғынжайды айырбастау үшін өтініш жасаған, әскери қызметте күнтізбелік есептеумен он және одан көп жыл, бірақ жиырма жылдан аз болған және оның ішінде жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің аумағында орналасуы салдарынан жекешелендіруге жатпайтын қызметтік тұрғынжайда тұратын және әскери қызметте болудың шекті жасына толуына, денсаулық жағдайына немесе штаттардың қысқаруына байланысты 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін әскери қызметтен шығарылған адамдардың өтініштерін қарауды құжат келіп түскеннен кейін бір ай ішінде Қағидаларға 3-қосымшаның нысанына сәйкес жүзеге асыруды;

4) принятие решения об удовлетворении рапортов (заявлений) военнослужащих и лиц, уволенных с воинской службы, а также гражданского персонала либо вынесение им в месячный срок мотивированного отказа в соответствии с требованиями, установленными Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
При несогласии с мотивированным отказом военнослужащие и лица, уволенные с воинской службы, а также гражданский персонал обращается в суд с заявлением в течение трех месяцев со дня, когда им стало известно о нарушении прав, свобод и законных интересов;
5) распределение жилища производится по дате подачи рапорта о постановки на учет нуждающихся в служебном жилище согласно очередности, а также по ходатайству командиров воинских частей, расположенных в закрытых и обособленных военных городках;
6) рассмотрение рапортов военнослужащих и заявлений лиц, уволенных с воинской службы, а также гражданского персонала по форме Приложения 4 к Правилам, обратившихся для решения вопроса о приватизации жилища, в порядке, определенном Правилами приватизации жилищ из государственного жилищного фонда, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673;
7) принятие решения о снятии с учета военнослужащих и лиц, уволенных с воинской службы, а также гражданского персонала, нуждающихся в жилище, в случаях, определенных статьей 73 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
8) хранение рапортов (заявлений) военнослужащих, лиц, уволенных с воинской службы и гражданского персонала, а также прилагаемых к ним документов, решений Комиссии, оформление и ведение дел (материалов), в течение 25 лет;
9) получение разъяснения от военнослужащих и лиц, уволенных с воинской службы, а также гражданского персонала;
10) ведение учета нуждающихся в жилище военнослужащих и гражданского персонала с составлением списка их очередности;
11) публикация на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан списки лиц, получивших жилище, с указанием их очередности.
7. Комиссия заседает по мере необходимости, но не реже одного раза в месяц. Заседание Комиссии считается правомочным, если на нем присутствуют все члены, имеющие право голоса, либо лица их замещающие.
8. Решение Комиссии принимается простым большинством голосов путем голосования.
Решение Комиссии оформляется в виде протокола по форме согласно приложению 5 к Правилам и подписывается членами Комиссии.
Решение принимается по каждому военнослужащему и лицу, уволенному с воинской службы, а также гражданскому персоналу.
Члены Комиссии, имеющие право голоса, могут письменно изложить свое особое мнение и приложить его к протоколу, о чем в последнем делается отметка.

4) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес әскери қызметшілердің және әскери қызметтен шығарылған адамдардың, сондай-ақ азаматтық персоналдың баянаттарын (өтініштерін) қанағаттандыру не оларға дәлелді бас тартуды шығару туралы шешім қабылдауды.
Дәлелді бас тартумен келіспеген жағдайда әскери қызметшілер және әскери қызметтен босатылған адамдар, сондай-ақ азаматтық персонал құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін бұзу туралы оларға белгілі болған күннен бастап үш ай ішінде сотқа өтінішпен шағымданады.
5) тұрғынжайды бөлу кезектілікке сәйкес қызметтік тұрғынжайға мұқтаждар есебіне қою туралы баянатты берген күннен бастап, сондай-ақ жабық және оқшауланған әскери қалашықтарда орналасқан әскери бөлімдер командирлерінің қолдаухаты бойынша жүргізіледі;
6) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидаларында айқындалған тәртіппен тұрғынжайды жекешелендіру туралы мәселені шешу үшін өтініш жасаған әскери қызметшілердің және әскери қызметтен шығарылған адамдардың, сондай-ақ азаматтық персоналдың Қағидаларға 4-қосымшаның нысаны бойынша баянаттарын (өтініштерін) қарауды;
7) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабында айқындалған жағдайларда тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерді және әскери қызметтен шығарылған адамдарды, сондай-ақ азаматтық персоналды есептен шығару туралы шешім қабылдауды;
8) 25 жыл ішінде әскери қызметшілердің, әскери қызметтен шығарылған адамдардың және азаматтық персоналдың баянаттарын (өтініштерін), сондай-ақ оларға қоса берілетін құжаттарды, Комиссия шешімдерін сақтауды, істерді (материалдарды) ресімдеу мен жүргізуді;
9) әскери қызметшілерден және әскери қызметтен шығарылған адамдардан, сондай-ақ азаматтық персоналдан түсініктеме алуды;
10) тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілер мен азаматтық персоналдың кезектілік тізімін жасай отырып, олардың есебін жүргізуді.
11) тұрғынжай алған адамдардың тізімін олардың кезектілігін көрсете отырып, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында жариялауды қамтиды.
7. Комиссия қажеттілігіне қарай, бірақ айына бір реттен сиретпей отырыс өткізеді. Комиссияның отырысы, егер оған дауыс беруге құқығы бар барлық мүшелері не оларды ауыстыратын адамдар қатысса, заңды деп есептеледі.
8. Комиссияның шешімі қарапайым дауыс беру арқылы көпшілік дауыспен қабылданады.
Комиссия шешімі Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттама түрінде ресімделеді және оған Комиссия мүшелері қол қояды.
Шешім әрбір әскери қызметші және әскери қызметтен шығарылған адам, сондай-ақ азаматтық персонал бойынша жеке қабылданады.
Дауыс беру құқығы бар Комиссия мүшелері өздерінің ерекше пікірін жазбаша беріп, оны хаттамаға қоса беруі мүмкін, ол туралы кейінгісінде жазба жасалады.

При принятии Комиссией решения о предоставлении жилища в течение пятнадцати календарных дней структурным подразделением с военнослужащими и лицами, уволенными с воинской службы, а также гражданским персоналом заключается договор найма жилища по форме согласно Типовому договору найма (поднайма) жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1420.
9. Секретарем Комиссии ведется протокол заседания Комиссии.
10. Решение Комиссии правомочно, если оно принято двумя третями из числа присутствующих членов.
11. Комиссия прекращает свою деятельность при ликвидации или реорганизации уполномоченного органа либо гарнизона.
Приложение 1 к Правилам
деятельности жилищных
комиссий Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Председателю жилищной комиссии
___________________________
гарнизона (наименование)
от гражданина (ки)
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________
(наименование государственного учреждения
(войсковой части)
проживающего (ей) по адресу:
____________________________
(наименование)
Заявление
Прошу Вас поставить (в связи с изменением состава семьи) меня и членов моей семьи
на учет нуждающихся в служебном жилище по ________________________ гарнизону для
(наименование) предоставления жилища из жилищного фонда в количестве __ комнат в
соответствии с пунктом 1 статьей 75 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
Состав семьи:
1.________________________________________________, ИИН: _________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства) (номер)
2.________________________________________________, ИИН: _________________.
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства) (номер)
Не возражаю против проверки наличия или отсутствия у меня и постоянно проживающих со
мной членов семьи в постоянном пользовании в данном населенном пункте жилища из
коммунального жилищного фонда.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение на ___ листах:
Наименование прилагаемых документов:
1) ____________________;
2) ____________________.
_____________________________
(дата, подпись гражданина (ки))
Приложение 2 к Правилам
деятельности жилищных
комиссий Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Председателю жилищной комиссии
_________________________
гарнизона (наименование)
от военнослужащего (ей)
____________________________
(воинское звание, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
____________________________
(наименование государственного учреждения
(войсковой части)
проживающего (ей) по адресу:
____________________________
(наименование)
Рапорт
Прошу Вас поставить (в связи с изменением состава семьи) меня и членов моей семьи
на учет нуждающихся в служебном жилище по ________________________ гарнизону для

Комиссия тұрғынжай беру туралы шешім қабылдаған жағдайда құрылымдық бөлімше күнтізбелік он бес күн ішінде әскери қызметшілермен және әскери қызметтен босатылған адамдармен, сондай-ақ азаматтық персоналмен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1420 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді жалдаудың (қосымша жалдаудың) үлгілік шартына сәйкес тұрғынжайды жалдау шартын жасайды.
9. Комиссия хатшысы Комиссия отырысының хаттамасын жүргізеді.
10. Комиссия шешімі, егер оны қатысып отырған мүшелер санының үштен екісі қабылдаса, заңды болып табылады.
11. Комиссия уәкілетті орган не гарнизон таратылған немесе қайта ұйымдастырылған кезде өз қызметін тоқтатады.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің тұрғын үй
комиссиялары қызметінің
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_________________ гарнизоны
(атауы)
тұрғын үй комиссиясының
төрағасына
____________________________
(атауы)
мекенжайы бойынша тұратын
азамат
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған кезде)
____________________________
(мемлекеттік мекеменің
(әскери бөлімнің) атауы)
Өтініш
Сізден мені және менің отбасы мүшелерімді (отбасы құрамының өзгеруіне
байланысты) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
75-бабының 1-тармағына сәйкес тұрғын үй қорынан саны ___ бөлме тұрғынжай беру
үшін ___________ гарнизоны бойынша қызметтік тұрғын үйге мұқтаждар есебіне
қоюды сұраймын. (атауы)
Отбасы құрамы:
1. ___________________________________________, ЖСН: _________________;
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі) (нөмірі)
2. ___________________________________________, ЖСН: _________________.
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі) (нөмірі)
Менде және менімен тұрақты тұратын отбасы мүшелерінде осы елді мекенде тұрақты
пайдалануда коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайдың болуын немесе
болмауын тексеруге қарсы емеспін.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
Қосымша __ парақта:
Қоса беріліп отырған құжаттардың атауы:
1) ____________________;
2) ____________________.
_____________________________
(күні, азаматтың қолы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің тұрғын үй
комиссиялары қызметінің
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
_________________________
гарнизоны
(атауы)
тұрғын үй комиссиясының
төрағасына
____________________________
(атауы)
мекенжайы бойынша тұратын
әскери қызметші
____________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
(мемлекеттік мекеменің
(әскери бөлімнің) атауы)
Баянат
Сізден мені және менің отбасы мүшелерімді (отбасы құрамының өзгеруіне
байланысты) "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан

(наименование) реализации своего права на жилище, предусмотренного статьей 101-2 Закона
Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное
не предусмотрено законами Республики.
Приложение на ___ листах:
Наименование прилагаемых документов:
1) ____________________;
2) ____________________.
_____________________________
(дата, подпись военнослужащего (ей))
Приложение 3 к Правилам
деятельности жилищных
комиссий Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Председателю жилищной комиссии
______________________
гарнизона (наименование)
от гражданина (ки)
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
проживающего (ей) в служебном
жилище, которое не подлежит
приватизации по адресу:
____________________________
(наименование)
Заявление
Прошу Вас произвести мне обмен служебного жилище не подлежащего
приватизации, расположенного в ________________________ гарнизоне, для предоставления
жилища подлежащего (наименование) приватизации из жилищного фонда
______________________________ гарнизона в соответствии с пунктом 6-1 статьей 5 Закона
(наименование)
Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих".
Состав семьи:
1._________________________________________________, ИИН: ________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства) (номер)
2._________________________________________________, ИИН: ________________.
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства) (номер)
Не возражаю против проверки наличия или отсутствия у меня и членов семьи
в собственности жилища из коммунального жилищного фонда.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение на ___ листах:
Наименование прилагаемых документов:
1) ____________________;
2) ____________________.
_____________________________
(дата, подпись гражданина (ки))
Приложение 4 к Правилам
деятельности жилищных
комиссий Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Председателю жилищной комиссии
______________________
гарнизона (наименование)
от военнослужащего (ей)
(гражданина (ки))
____________________________
(воинское звание, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
____________________________
(наименование государственного учреждения
(войсковой части)
проживающего (ей) по адресу:
____________________________
(наименование)
Рапорт (Заявление)
Прошу Вас разрешить безвозмездно (по остаточной стоимости) приватизировать
занимаемое служебное жилище по адресу: ______________________________________.
(наименование)
Согласие, совершеннолетних членов семьи военнослужащего (ей) (гражданина (ки)):
1.______________________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства, подпись гражданина (ки))
2.______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при наличии) члена семьи, степень родства, подпись гражданина(ки))
Не возражаю против проверки наличия или отсутствия у меня и членов семьи в
собственности жилища из коммунального жилищного фонда.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение на ___ листах:
Наименование прилагаемых документов:

Республикасы Заңының 101-2-бабында көзделген тұрғынжайға өз құқығымды іске
асыру үшін ________________ гарнизоны бойынша қызметтік тұрғын үйге мұқтаждар
есебіне       (атауы)
қоюды сұраймын.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік
қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қосымша ___ парақта:
Қоса беріліп отырған құжаттардың атауы:
1) ____________________;
2) ____________________.
_____________________________
(күні, әскери қызметшінің қолы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің тұрғын үй
комиссиялары қызметінің
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________
гарнизоны
(атауы)
тұрғын үй комиссиясының
төрағасына
____________________________
(атауы)
мекенжайы бойынша
жекешелендіруге жатпайтын
қызметтік тұрғын үйде тұратын
азамат
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған кезде)
Өтініш
Сізден "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан
Республикасының Заңы 5-бабының 6-1-тармағына сәйкес маған _______________
(атауы)
гарнизонында орналасқан жекешелендіруге жатпайтын қызметтік тұрғын үйді
_________________ гарнизонының тұрғын үй қорынан жекешелендіруге жататын
тұрғын (атауы)
үй беру үшін айырбастау жүргізуді сұраймын.
Отбасы құрамы:
1. ___________________________________________ , ЖСН: ________________;
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі) (нөмірі)
2. ___________________________________________ , ЖСН: ________________.
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі) (нөмірі)
Менде және отбасы мүшелерінде коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген
тұрғынжайдың болуын немесе болмауын тексеруге қарсы емеспін.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
Қосымша ___ парақта:
Қоса беріліп отырған құжаттардың атауы:
1) ____________________;
2) ____________________.
_____________________________
(күні, азаматтың қолы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің тұрғын үй
комиссиялары қызметінің
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
______________________
гарнизоны
(атауы)
тұрғын үй комиссиясының
төрағасына мекенжайы
бойынша тұратын
____________________________
(атауы)
____________________________
(мемлекеттік мекеменің
(әскери бөлімнің) атауы)
әскери қызметшісі(азамат)
____________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
Баянат (Өтініш)
Сізден ________________ мекенжайы бойынша тұрып жатқан қызметтік тұрғынжайды
(атауы)
өтеусіз (қалдық құны бойынша) жекешелендіруге рұқсат беруіңізді сұраймын:
Әскери қызметшінің (азаматтың) кәмелетке толған отбасы мүшелерінің келісімі:
1. __________________________________________________________________;
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі, азаматтың қолы)
2. __________________________________________________________________.
(отбасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туыстық дәрежесі, азаматтың қолы)
Менде және отбасы мүшелерінде коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген
тұрғынжайдың болуын немесе болмауын тексеруге қарсы емеспін.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
Қосымша ___ парақта:
Қоса беріліп отырған құжаттардың атауы:

1) ____________________;
2) ____________________.
_________________________________
(дата, подпись военнослужащего (ей) (гражданина (ки))
Приложение 5 к Правилам
деятельности жилищных
комиссий Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
ПРОТОКОЛ №_____
заседания жилищной комиссии _____________________ гарнизона (наименование)
"___" _________20__ года г. _______________
(день, месяц, год)       (наименование города)
Жилищная комиссия ____________ гарнизона, в соответствии
(наименование)
с приказом начальника _______________________________ гарнизона
(наименование)
от "___" _________20__ года №________, в составе:
(день, месяц, год)       (номер приказа)
1) председатель жилищной комиссии _________________гарнизона – ___________________,
(наименование)
(воинское звание, фамилия и инициалы) начальник _________________ гарнизона;
(наименование)
2) заместитель председателя жилищной комиссии _____________гарнизона – ____________,
начальник _________________ (наименование) (воинское звание, фамилия и инициалы)
(наименование) районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан;
члены жилищной комиссии:
3)____________________, заместитель начальника ____________ гарнизона
(воинское звание, фамилия и инициалы) (наименование)
по воспитательной и социально-правовой работе;
4)_______________, помощник начальника ________________ гарнизона по правовой работе;
(воинское звание, фамилия и инициалы)       (наименование)
5)_________________, командир воинской части __________;
(воинское звание, фамилия и инициалы) (наименование)
6)_________________, офицер по противодействию коррупции
(воинское звание, фамилия и инициалы)
отряда военной полиции ____________ гарнизона;
(наименование)
7)______________________, начальник финансовой службы ________________;
(воинское звание, фамилия и инициалы)                         (наименование)
8)_______________________, начальник кадровой службы ___________________;
(воинское звание, фамилия и инициалы)                   (наименование)
секретарь жилищной комиссии __________________гарнизона – _______________________,
(наименование) (воинское звание, фамилия и инициалы)
(наименование) _____________жилищного отдела (отделения)
_________районной эксплуатационной части Министерства обороны Республики Казахстан.
(наименование)
Провела заседание жилищной комиссии с повесткой дня:
1) Рассмотрение документов военнослужащих, а также гражданского персонала для постановки на учет нуждающихся в жилище по _____________________ гарнизону. (наименование)
Жилищная комиссия, рассмотрев поступившие материалы, приняла решение:
№ п/п
Ф.И.О. (при его наличии)
Место службы (работы)
Воинское звание (при наличии)
Трудовое отношение с ВС РК
Состав семьи
Рапорт
S
Принятое решение
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
собое мнение: ___________________________________________________________
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.

1) ____________________;
2) ____________________.
________________________________
(күні, әскери қызметшінің (азаматтың) қолы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің тұрғын үй
комиссиялары қызметінің
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
_____________________ (атауы) гарнизоны тұрғын үй комиссиясы отырысының
№_____ ХАТТАМАСЫ
20__ жылғы "___" _________                              _______________ қ.
(күні, айы, жылы)                                     (қала атауы)
_________________________ гарнизонының тұрғын үй комиссиясы
(атауы)
____________________ гарнизоны бастығының
(атауы)
20__ жылғы "__" _______________ № ___ бұйрығына сәйкес құрамында:
(күні, айы, жылы) (бұйрықтың нөмірі)
1) ______________ гарнизоны тұрғын үй комиссиясының төрағасы –
(атауы)
_____________________________,________ гарнизонының бастығы;
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары) (атауы)
2) ___________________ гарнизоны тұрғын үй комиссиясы төрағасының орынбасары –
(атауы)
______________________, Қазақстан Республикасы
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары)
Қорғаныс министрлігі ___________________ аудандық пайдалану бөлімінің бастығы;
(атауы)
тұрғын үй комиссиясының мүшелері:
3) __________________________, __________ гарнизоны бастығының тәрбие
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары) (атауы)
және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар жөніндегі орынбасары;
4) _____________________, _____________ гарнизон бастығының құқықтық жұмыс жөніндегі көмекшісі;
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары) (атауы)
5) ____________________________, _____________ әскери бөлімінің командирі;
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары) (атауы)
6) _________________, ________гарнизоны әскери полициясы жасағының сыбайлас жемқорлыққа
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары) (атауы)
қарсы іс-қимыл жөніндегі офицері;
7) ________________________, _______________________ қаржы қызметінің бастығы;
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары) (атауы)
8)__________________________, _______________________ кадр қызметінің бастығы;
(әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары) (атауы)
____________________ гарнизоны тұрғын үй комиссиясының хатшысы –
(атауы)
_______________________, Қазақстан Республикасы
(әскери атағы, қолы, тегі және аты-жөні)
Қорғаныс министрлігі ______________ аудандық пайдалану бөлімі тұрғын үй бөлімінің
(атауы)
(бөлімшесінің) ____________________.
(атауы)
Мынадай күн тәртібімен тұрғын үй комиссиясының отырысын өткізді:
1) ________________ гарнизоны бойынша тұрғынжайға мұқтаждар есебіне қою үшін әскери қызметшілердің,
(атауы)
сондай-ақ азаматтық персоналдың құжаттарын қарау.
Тұрғын үй комиссиясы келіп түскен материалдарды қарап, шешім қабылдады:
Р/с №
Т.А.Ә. (болған кезде)
Қызмет
(жұмыс) орны
Әскери атағы
(болған кезде)
ҚР ҚК-мен еңбек қатынасы
Отбасы құрамы
Баянат
S
Қабылданған шешім
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: __________________________________________________
(болған жағдайда)
"Үшін" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.

2) Распределение жилищного фонда ______________ гарнизона согласно списку
очередности лиц, нуждающихся в жилище; (наименование)
Жилищная комиссия, рассмотрев список очередности лиц, нуждающихся в жилище, приняла решение:
№ п/п
Воинское звание (при наличии) Ф.И.О. (при наличии)
Место службы (работы)
Трудовое отношение с ВС РК
Состав семьи
Адрес предлагаемого жилища (Количество комнат, общая площадь)
Примечание
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
Особое мнение: _________________________________________________________
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.
3) Рассмотрение ходатайств командиров воинских частей о распределении
жилищного фонда закрытых и обособленных военных городков нуждающихся ____________
гарнизона.                                                             (наименование)
Жилищная комиссия, рассмотрев поступившие ходатайства командиров воинских частей, приняла решение:
№ п/п
Воинское звание (при наличии) Ф.И.О. (при наличии)
Место службы (работы)
Регистрационный номер ходатайства
Состав семьи
Адрес жилища (Количество комнат, общая площадь)
Принятое решение
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
Особое мнение: _________________________________________________________
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.
4) Рассмотрение заявлений лиц, состоявших на воинской службе десять и более лет,
но менее двадцати лет в календарном исчислении, и проживающих в служебном жилище,
которое не подлежит приватизации, в том числе вследствие его нахождения на территории
закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых
объектов, и уволенных с воинской службы до 1 января 2018 года по достижении
предельного возраста состояния на воинской службе, по состоянию здоровья или в связи с
сокращением штатов, поступивших для осуществления обмена служебного жилища в
_______________ гарнизоне.
(наименование)
Жилищная комиссия, рассмотрев заявлений лиц указанной категории, приняла решение:
№ п/п
Воинское звание (при наличии) Ф.И.О. (при наличии)
Место службы
Трудовое отношение с ВС РК
Состав семьи
Адрес фактического проживания в служебном жилище (Количество комнат, общая площадь)
Адрес предлагаемого жилища (Количество комнат, общая площадь)
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
Особое мнение: ___________________________________________________________
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.
5) Рассмотрение рапортов (заявлений) военнослужащих и лиц, уволенных с воинской службе, а также гражданского персонала на приватизацию жилища.
Жилищная комиссия, рассмотрев рапортов (заявлений) лиц указанной категории, приняла решение:
№ п/п
Адрес жилища (количество комнат, общая площадь)
Воинское звание (при наличии), Ф.И.О. (при наличии)
Вид приватизации
Состав семьи, выслуга лет в календарном исчислении (трудовой стаж)
Принятое решение
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
Особое мнение: ____________________________________________________________
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.

2) тұрғынжайға мұқтаж адамдардың кезектілік тізіміне сәйкес __________________
(атауы)
гарнизонының тұрғын үй қорын бөлу;
Тұрғын үй комиссиясы тұрғынжайға мұқтаж адамдардың кезектілік тізімін қарап, шешім қабылдады:
Р/с №
Әскери атағы (болған кезде)Т.А.Ә. (болған кезде)
Қызмет
(жұмыс) орны
ҚР ҚК-мен еңбек қатынасы
Отбасы құрамы
Ұсынылған тұрғынжайдың мекенжайы
(бөлмелер саны, жалпы ауданы)
Ескертпе
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: ____________________________________________________
(болған жағдайда)
"Үшін" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.
3) әскери бөлімдер командирлерінің жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың
тұрғын үй қорын ______________
(атауы)
гарнизонының мұқтаж адамдарына бөлу туралы қолдаухаттарын қарау.
Тұрғын үй комиссиясы әскери бөлімдер командирлерінің келіп түскен өтініштерін қарап, шешім қабылдады:
Р/с №
Әскери атағы (болған кезде)
Т.А.Ә. (болған кезде)
Қызмет (жұмыс) орны
Қолдаухатты тіркеу нөмірі
Отбасы құрамы
Тұрғынжайдың мекенжайы (бөлмелер саны, жалпы алаңы)
Қабылданған шешім
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: _________________________________________________
(болған жағдайда)
"Үшін" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.
4) әскери қызметте күнтізбелік есептеумен он және одан көп жыл, бірақ жиырма жылдан аз болған және оның ішінде жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің аумағында орналасуы салдарынан жекешелендіруге жатпайтын қызметтік тұрғынжайда тұратын және әскери қызметте болудың шекті жасына толуына, денсаулық жағдайына немесе штаттардың қысқаруына байланысты 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін әскери қызметтен шығарылған адамдардың ________________
(атауы)
гарнизонында қызметтік тұрғынжайды ауыстыруды жүзеге асыру үшін келіп түскен өтініштерін қарау.
Тұрғын үй комиссиясы көрсетілген санаттағы адамдардың өтініштерін қарап, шешім қабылдады:
Р/с №
Әскери атағы (болған кезде) Т.А.Ә. (болған кезде)
Қызмет орны
ҚР ҚК-мен еңбек қатынасы
Отбасы құрамы
Қызметтік тұрғынжайда нақты тұратын мекенжайы (бөлмелер саны, жалпы алаңы)
Ұсынылған тұрғынжайдың мекенжайы
(бөлмелер саны, жалпы ауданы)
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: ________________________________________________
(болған жағдайда)
"Үшін" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.
5) әскери қызметшілердің және әскери қызметтен шығарылған адамдардың, сондай-ақ азаматтық персоналдың тұрғынжайды жекешелендіруге баянаттарын (өтініштерін) қарау.
Тұрғын үй комиссиясы көрсетілген санаттағы адамдардың баянаттарын (өтініштерін) қарап, шешім қабылдады:
Р/с №
Тұрғынжайдың мекенжайы (бөлмелер саны, жалпы алаңы)
Әскери атағы (болған кезде) Т.А.Ә. (болған кезде)
Жекешелендіру түрі
Отбасы құрамы, күнтізбелік есептеумен еңбек сіңірген жылдары (еңбек өтілі)
Қабылданған шешім
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: ______________________________________________________
(болған жағдайда)
"Үшін" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.

6) Рассмотрение вопросов снятия с учета нуждающихся в жилище военнослужащих и лиц, состоявших на воинской службе, а также гражданского персонала.
Жилищная комиссия, рассмотрев поступившие материалы, приняла решение:
№ п/п
Воинское звание (при наличии), Ф.И.О. (при наличии)
Место службы (работы)
Регистрационный номер документа
Основание снятия с учета нуждающихся
Примечание
Данные решения жилищной комиссии вынесены на голосование членов комиссии.
Особое мнение: ___________________________________________________________
(в случае наличия)
Проголосовали "За" _____, "Против" _____.
Председатель жилищной комиссии:
воинское звание подпись Ф.И.О (при его наличии)
Заместитель председателя жилищной комиссии:
воинское звание подпись Ф.И.О (при его наличии)
Члены комиссии:
воинское звание подпись Ф.И.О (при его наличии)
Секретарь жилищной комиссии
воинское звание подпись Ф.И.О (при его наличии)

6) тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерді және әскери қызметте болған адамдарды, сондай-ақ азаматтық персоналды есептен шығару мәселелерін қарау.
Тұрғын үй комиссиясы келіп түскен материалдарды қарап, шешім қабылдады:
Р/с №
Әскери атағы (болған кезде) Т.А.Ә. (болған кезде)
Қызмет (жұмыс) орны
Құжаттың тіркеу нөмірі
Мұқтаждар есебінен шығару негіздемесі
Ескертпе
Тұрғын үй комиссиясының осы шешімдері комиссия мүшелерінің дауыс беруіне шығарылды.
Ерекше пікір: _________________________________________________________
(болған жағдайда)
"Үшін" _____, "Қарсы" _____ дауыс берді.
Тұрғын үй комиссиясының төрағасы:
әскери атағы            қолы            Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Тұрғын үй комиссиясы төрағасының орынбасары:
әскери атағы            қолы             Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Комиссия мүшелері:
әскери атағы            қолы             Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Тұрғын үй комиссиясының хатшысы
әскери атағы             қолы             Т.А.Ә. (бар болған кезде)