О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 июня 2021 года № 196. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2021 года № 23036
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11227) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных указанным приказом:
подпункты 15) и 25) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"15) организатор конкурса – ведомство и его территориальные подразделения или местный исполнительный орган области, осуществляющие организационные мероприятия по подготовке и проведению конкурса и взаимодействующие с единым оператором в соответствии с законодательством о государственных закупках;
25) договор – двухстороннее соглашение на ведение охотничьего или рыбного хозяйства, заключаемое в электронном виде на веб-портале между территориальным подразделением ведомства и победителем по итогам конкурса;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Начальная цена на право ведения рыбного хозяйства определяется по следующей формуле:
для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения с целью осуществления промыслового рыболовства и (или) любительского (спортивного) рыболовства:
N= 10 МРП * К1*К2, где:
N – начальная цена на право ведения рыбного хозяйства;
МРП – размер месячного расчетного показателя на текущий год;
К1 – коэффициент, учитывающий площадь водоема;
К2 – коэффициент, учитывающий количество лет закрепления.
для водоемов площадью до 100 гектар К1=1;

"Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 маусымдағы № 196 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 15 маусымда № 23036 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсты өткізу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу қағидаларында және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарында:
4-тармақтың 15) және 25) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"15) конкурсты ұйымдастырушы – конкурсты дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асыратын және Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес бірыңғай оператормен өзара іс-қимыл жасайтын ведомство және оның аумақтық бөлімшелері немесе облыстық жергілікті атқарушы орган;
25) шарт – облыстың жергілікті атқарушы органы немесе ведомстваның аумақтық бөлімшесі мен конкурс қорытындысы бойынша жеңімпаз арасында веб-порталда электрондық түрде жасалатын аңшылық немесе балық шаруашылығын жүргізуге арналған екі жақты келісім;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға мынадай формула бойынша айқындалады:
кәсіпшілік балық аулауды және (немесе) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру мақсатында жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
N= 10 АЕК * К1 * К2, мұндағы:
N – балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға;
АЕК-ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіштің мөлшері;
К1-су айдынының ауданын ескеретін коэффициент;
К2-бекіту жылдарының санын ескеретін коэффициент.
ауданы 100 гектарға дейінгі су айдындары үшін К1=1;

для водоемов площадью от 100 гектар и выше К1=3,0.
для всех водоемов, закрепляемых на срок от 5 до 10 лет, К2 =1;
для всех водоемов, закрепляемых на срок от 10 до 49 лет К2=4,9.
Для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского значения с целью осуществления промыслового рыболовства и (или) любительского (спортивного) рыболовства:
N= 100 МРП * К1 * К2, где:
N – начальная цена на право ведения рыбного хозяйства;
МРП – размер месячного расчетного показателя на текущий год;
К1 – коэффициент, учитывающий площадь водоема;
К2 – коэффициент, учитывающий количество лет закрепления.
для водоемов площадью до 10000 гектар К1=1;
для водоемов площадью от 10000 до 20000 гектар К1=2,0;
для водоемов площадью от 20000 гектар и выше К1=3,0.
для всех водоемов, закрепляемых на срок от 5 до 10 лет, К2 =1;
для водоемов, закрепляемых от 10 до 49 лет К2=4,9.
для водоемов, закрепляемых с целью ведения садкового и (или) ОТРХ:
N= 10 МРП * К1, где:
N – начальная цена на право ведения рыбного хозяйства;
МРП – размер месячного расчетного показателя на текущий год;
К1 – коэффициент, учитывающий площадь водоема;
для водоемов площадью до 100 гектар К1=1;
для водоемов площадью от 100 гектар и выше К1=3,0.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Конкурс по закреплению охотничьих угодий за пользователями животным миром для нужд охотничьего хозяйства проводит местный исполнительный орган области.
Конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного, республиканского и местного значения проводит ведомство и (или) его территориальные подразделения.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Членами комиссии, создаваемой местными исполнительными органами областного уровня по закреплению охотничьих угодий, являются представители:
1) местных исполнительных органов областей (не ниже заместителя акима области), председатель комиссии;
2) структурных подразделений местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя);
3) территориальных подразделений ведомства (не ниже заместителя руководителя);
4) научных организаций в области охотничьего хозяйства;
5) аккредитованных республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства.
Членами комиссии, создаваемой уполномоченным органом, по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения, являются представители:

ауданы 100 гектардан және одан жоғары су айдындары үшін К1=3,0.
5 жылдан 10 жыл мерзімге бекітілетін барлық су айдындары үшін К2 =1;
10 жылдан 49 жыл мерзімге бекітілген су айдындары үшін K2=4,9.
Кәсіпшілік балық аулауды және (немесе) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру мақсатында халықаралық, республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
N= 100 АЕК * К1 * К2, мұнда:
N-балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға;
АЕК-ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіштің мөлшері;
К1-су айдынының ауданын ескеретін коэффициент;
К2-бекіту жылдарының санын ескеретін коэффициент.
ауданы 10000 гектарға дейінгі су айдындары үшін К1=1;
ауданы 10000-нан 20000 гектарға дейінгі су айдындары үшін К1=2,0;
ауданы 20000 және одан жоғары су айдындары үшін К1=3,0.
5 жылдан 10 жыл мерзімге бекітілетін барлық су айдындары үшін К2 =1;
10 жылдан 49 жыл мерзімге бекітілетін су айдындары үшін K2=4,9.
шарбақтық және (немесе) КТБШ жүргізу мақсатында бекітілетін су айдындары үшін:
N= 10 АЕК * К1, мұндағы:
N-балық шаруашылығын жүргізу құқығына бастапқы баға;
АЕК-ағымдағы жылға арналған айлық есептік көрсеткіштің мөлшері;
К1-су айдынының ауданын ескеретін коэффициент;
ауданы 100 гектарға дейінгі су айдындары үшін К1=1;
ауданы 100 гектардан және одан жоғары су айдындары үшін К1=3,0.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Аңшылық шаруашылығы мұқтажы үшін жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптарды бекітіп беру жөніндегі конкурсты облыстың жергілікті атқарушы органы өткізеді.
Халықаралық, республикалық және жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсты ведомства және (немесе) оның аумақтық бөлімшелері өткізеді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру бойынша облыстық деңгейдегі жергілікті атқарушы органдар құратын комиссияның мүшелері:
1) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (облыс әкімінің орынбасарынан төмен емес), комиссия төрағасы;
2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері (басшыдан төмен емес);
3) ведомствоның аумақтық бөлімшелері (басшының орынбасарынан төмен емес);
4) аңшылық шаруашылығы саласындағы ғылыми ұйымдардың;
5) аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастықтары.
Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі уәкілетті орган құратын комиссияның мүшелері:

1) ведомства (не ниже заместителя Председателя), председатель комиссии;
2) местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа области, курирующего вопросы природопользования);
3) территориальных подразделений ведомства (не ниже заместителя руководителя);
4) научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
5) аккредитованной республиканской ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства.
Членами комиссии, создаваемой территориальными подразделениями ведомства по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения, являются представители:
1) территориальных подразделений ведомства, председатель комиссии (не ниже руководителя);
2) структурных подразделений местных исполнительных органов областей (не ниже руководителя);
3) научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
4) аккредитованной республиканской ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства.
5) территориальных подразделений по водным ресурсам (не ниже руководителя).";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Участники:
1) до начала конкурса получают у организатора дополнительные сведения, уточнения по объекту;
2) обращаются в суд при нарушении своих прав;
3) отзывают свои заявки на участие в конкурсе до начала конкурса.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Гарантийный взнос для участия в конкурсе составляет пятнадцать процентов от начальной цены и не более тридцати тысяч месячных расчетных показателей.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Гарантийный взнос участника, победившего по результатам конкурса и заключившего договора на ведение охотничьего или рыбного хозяйств с территориальным подразделением ведомства, по форме утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 542 "Об утверждении типовых форм договоров на ведение охотничьего, рыбного хозяйств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18158), относится в счет окончательной цены, установленной по результатам конкурса и указываемой в договоре и направляется единым оператором в соответствующий бюджет после подписания организатором на веб-портале заявления на перечисление гарантийного взноса.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:

1) ведомстволар (төрағаның орынбасарынан төмен емес), комиссия төрағасы;
2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының (облыстың жергілікті атқарушы органының табиғат пайдалану мәселелеріне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес);
3) ведомствоның аумақтық бөлімшелері (басшының орынбасарынан төмен емес);
4) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдар;
5) балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастығы.
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) жергілікті маңызы бар учаскелерді бекітіп беру жөніндегі ведомствоның аумақтық бөлімшелері құратын комиссияның мүшелері:
1) ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің, комиссия төрағасы (басшыдан төмен емес));
2) облыстардың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері (басшыдан төмен емес);
3) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдардың негізінде жүзеге асырылады;
4) балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастығы.
5) су ресурстары жөніндегі аумақтық бөлімшелерден (басшыдан төмен емес) тұрады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Қатысушылар:
1) Конкурс басталғанға дейін ұйымдастырушыдан объект бойынша қосымша мәліметтерді, нақтылауларды алады;
2) өз құқықтары бұзылған кезде сотқа жүгінеді;
3) конкурс басталғанға дейін өздерінің конкурсқа қатысуға өтінімдерін кері қайтарып алады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Конкурсқа қатысу үшін кепілдік жарна бастапқы бағаның он бес пайызын құрайды және отыз мың айлық есептік көрсеткіштен аспайды.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарының бұйрығымен бекітілген нысан бойынша ведомствоның аумақтық бөлімшесімен аңшылық және (немесе) балық шаруашылықтарын жүргізуге шарт жасасқан қатысушының кепілдік жарнасы "Аңшылық, балық шаруашылықтарын жүргізуге арналған шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 542 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18158 болып тіркелген) сәйкес конкурс нәтижелері бойынша белгіленген және шартта көрсетілген түпкілікті баға есебіне жатады және бірыңғай оператор веб-порталда кепілдік жарнаны аударуға арналған өтінішке қол қойғаннан кейін тиісті бюджетке жібереді.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"37. Конкурс на веб-портале назначается организатором со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках) и проводится не менее одного раза в квартал.
пункты 50, 53, 54, 55 и 57 изложить в следующей редакции:
"50. Протокол о результатах конкурса формируется веб-порталом и подписывается с использованием ЭЦП организатором и победителем в день его проведения.
Протокол о результатах конкурса является документом, фиксирующим результаты конкурса и обязательства победителя и местного исполнительного органа области или территориального подразделения ведомства подписать договор на условиях, являющихся результатом конкурса.
53. В случае проведения конкурса ведомством, протокол о результатах конкурса после подписания ведомством и победителем становится доступным в личном кабинете ведомства или территориального подразделения ведомства для принятия решения по закреплению объектов и заключения договора.
54. Местным исполнительным органом области в течении десяти рабочих дней со дня подписания протокола о результатах конкурса принимается решение (постановление) о закреплении объектов.
55. На основании решения (постановления) местного исполнительного органа области о закреплении объектов, в течение трех рабочих дней после его принятия заключается договор.
Договор формируется и подписывается на веб-портале реестра территориальным подразделением ведомства и победителем с использованием ЭЦП. В договоре указывается ссылка на протокол о результатах конкурса и решение о закреплении объектов, как основания для заключения договора.
57. Расчеты по договору при закреплении охотничьих угодий производятся между местным исполнительным органом области и победителем.
Расчеты по договору при закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков производятся между территориальным подразделениями ведомства и победителем.
Окончательная цена вносится на расчетный счет единого оператора не позднее десяти рабочих дней со дня подписания договора.";
пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. В случаях просрочки окончательного платежа, допускаются расторжение организатором договора в одностороннем порядке и предъявление требования к победителю о возмещении реальных убытков в части, не покрытой гарантийным взносом.";
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. В случае отказа победителя от подписания в установленные сроки протокола о результатах конкурса, договора, организатором подписывается акт об отмене результатов конкурса, формируемый на веб-портале, и по данному предмету конкурса вновь проводится конкурс с условиями отмененного конкурса.
Окончательная цена перечисляется единым оператором в доход соответствующего бюджета в течение 3 (трех) рабочих дней после подписания организатором на веб-портале заявления на перечисление.";
пункт 60 изложить в следующей редакции:

"37. Ұйымдастырушы веб-порталдағы конкурсты Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сейсенбіден жұмаға дейін айқындалады және тоқсанына бір реттен кем емес өткізіледі.";
50, 53, 54, 55 және 57-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Конкурстың нәтижелері туралы хаттаманы веб-портал қалыптастырады және ұйымдастырушы мен жеңімпаз ЭЦҚ пайдалана отырып, ол өткізілетін күні қол қояды.
Конкурс нәтижелері туралы хаттама конкурс нәтижелерін және жеңімпаздың және облыстың жергілікті атқарушы органының немесе ведомствоның аумақтық бөлімшесінің конкурс нәтижесі болып табылатын шарттарда шартқа қол қою міндеттемелерін тіркейтін құжат болып табылады.
53. Конкурсты ведомство өткізген жағдайда, конкурс нәтижелері туралы хаттама ведомство мен жеңімпаз қол қойғаннан кейін объектілерді бекіту және шарт жасасу жөнінде шешім қабылдау үшін ведомствоның жеке кабинетінде қолжетімді болады.
54. Облыстың жергілікті атқарушы орган конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде объектілерді бекіту туралы шешім (қаулы) қабылдайды.
55. Облыстың жергілікті атқарушы органының объектілерді бекіту туралы шешімі негізінде шешім қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде шарт жасалады.
Шарт веб-порталда облыстың ведомстваның аумақтық бөлімшесі мен жеңімпаз ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады және қол қояды.Шартта конкурс нәтижелері туралы хаттамаға және шарт жасасу үшін негіз ретінде объектілерді бекіту туралы шешімге сілтеме көрсетіледі.
57. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру кезіндегі шарт бойынша есеп айырысулар облыстың жергілікті атқарушы органы мен жеңімпаз арасында жүргізіледі.
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде шарт бойынша есеп айырысулар ведомствоның аумақтық бөлімшелері мен жеңімпаз арасында жүргізіледі.
Түпкілікті баға шартқа қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей бірыңғай оператордың есеп айырысу шотына енгізіледі.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Түпкілікті төлемді кешіктірген жағдайда, ұйымдастырушының шартты біржақты тәртіппен бұзуға және жеңімпазға кепілдік жарнамен жабылмаған бөлігінде нақты шығындарды өтеу туралы талап қоюға жол беріледі.";
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59. Жеңімпаз конкурстың нәтижелері туралы хаттамаға, шартқа белгіленген мерзімде қол қоюдан бас тартқан жағдайда, ұйымдастырушы веб-порталда қалыптастырылатын конкурс нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және конкурстың осы нысанасы бойынша күші жойылған конкурстың шарттарымен конкурс қайтадан өткізіледі.
Түпкілікті баға бірыңғай оператормен веб-порталда аударуға өтінішке қол қойғаннан кейін қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде тиісті бюджеттің кірісіне аударады.
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"60. К заявке дополнительно прилагаются документы, указанные в квалификационных требованиях, предъявляемых к участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
Для подтверждения наличия у заявителя технологий и производственных мощностей по глубокой переработке цист артемии, научной организацией ведомства создается комиссия из числа специалиста (ов) и (или) организации (й) в области переработки цист артемии.".
пункт 61 исключить.
приложение 2 к настоящим Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
дополнить приложением 3 к настоящим Правилам, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
дополнить приложением 4 к настоящим Правилам, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
приложение 2 к приказу изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Министр экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 14 июня 2021 года № 196
Приложение 2 к Правилам
проведения конкурса по
закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Заявка на участие в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении конкурса по закреплению
рыбохозяйственного водоема и (или) участка:
_________________________________________________________________________
(наименование водоема и (или) участка)
_________________________________________________________________________
(идентификационный номер водоема и (или) участка, район, область)
и ознакомившись с Правилами проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, я, нижеподписавшийся
________________________________________________________________________
(фамилия и имя полностью, отчество (при его наличии),
либо наименование юридического лица)
прошу принять заявку на участие в конкурсе и зарегистрировать в качестве участника
конкурса, который состоится "___" _______ 20__года на веб-портале реестра
государственного имущества, размещенного в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz в
целях ___________________________________________________________________
(промыслового, любительского (спортивного) рыболовства,
садкового и озерно-товарного рыбоводного хозяйства)

"60. Өтінімге балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарында көрсетілген құжаттар қосымша қоса беріледі.
Өтініш берушіде тереңдете қайта өңдеу жөніндегі технологиялар мен өндірістік қуаттардың болуын растау үшін ведомствоның ғылыми ұйымы артемия цисталарын қайта өңдеу саласындағы маманның (мамандардың) және (немесе) ұйымның (ұйымдардың) қатарынан комиссия құрады.".
61-тармақ алынып тасталсын.
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес осы Қағидаларға 3-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес осы Қағидаларға 4-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму,
инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2021 жылғы 14 маусымдағы
№ 196 Бұйрығына
1-қосымша
Аңшылық алқаптарды және
балық шаруашылығы су
айдындарды және (немесе)
учаскелерді бекітіп беру
жөніндегі конкурсқа
қатысушыларға қойылатын
біліктілік талаптарға
2-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысуға өтінім
1. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап:
__________________________________________________________________
(су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы):)
__________________________________________________________________
(су айдынының және (немесе) учаскесінің сәйкестендіру нөмірі, аудан, облыс)
және аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе)
учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу қағидаларымен танысқан соң,
Мен, төменде қол қоюшы
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), не заңды тұлғаның атауы)
конкурсқа қатысуға өтінім қабылдауды және өткізілетін конкурсқа қатысушы
ретінде тіркеуді сұраймын. "___" _________ 20 __ жылғы Интернет желісінде
орналасқан мемлекеттік мүлік веб-порталда www.gosreestr.kz мақсатында
____________________________________________________________________
(кәсіпшілік, әуесқойлық (спорттық) балық аулау, көлде-тауарлы және тор
қоршамада балық өсіру)

2. Мною (нами) внесен гарантийный взнос для участия в конкурсе, который
блокируется веб-порталом реестра до определения результатов конкурса в сумме:
_________________________________________________________________________
(указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества (далее –
единый оператор), указанный в извещении:
_______________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код, банковский идентификационный код,
код назначения платежа, код бенефициара)
_______________________________________________________________________
(№ и дата платежного документа)
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия установленным квалификационным требованиям, предъявляемым участнику и(или) недостоверности заявляемой в настоящей заявке информации мы (я) лишаемся права участия в конкурсе, в случае нашей (моей) победы на конкурсе подписанные нами (мною) Протокол о результатах конкурса и договор на ведение рыбного хозяйства будут признаны недействительными, гарантийный взнос не возвращается.
4. В случае, если мы (я) становимся Победителями конкурса, подписываем (ю) Протокол о результатах конкурса в день проведения конкурса и на основании решения (постановления) местного исполнительного органа области о закреплении объектов, в течение трех рабочих дней после его принятия заключаем (ю) договор на ведение рыбного хозяйства на условиях конкурса, указанных в извещении и предложенных нами (мною).
5. Согласен (ы) с тем, что, в случае определения меня (нас) победителем, сумма внесенного мной (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у территориального подразделения ведомства в случаях моего (нашего) отказа от подписания протокола о результатах конкурса либо заключения договора.
6. Ознакомлен с квалификационными требованиями, предъявляемым к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
7. Заявляю об отсутствии у меня (нас) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
8. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по планам развития рыбного хозяйства за предыдущие годы (по действующим договорам).
9. Заявляю об отсутствии у меня (нас) задолженности по всем видам обязательств участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка.
10. Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2. Мен (біз) конкурсқа қатысу үшін кепілдік жарнаны енгіздім, оны конкурс нәтижелері
анықталғанға дейін тізілімнің веб-порталы мынадай сома бойынша бұғаттайды:
____________________________________________________________________
(сомасы теңгемен, оның ішінде жазумен көрсетіледі))
хабарламада көрсетілген мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай
оператордың (бұдан әрі – бірыңғай оператор) шотына:
____________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру коды, банктік сәйкестендіру коды, төлем белгілеу коды,
бенефициар коды)
____________________________________________________________________
(төлем құжатының № және күні)
3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда және (немесе) осы өтінімде мәлімделген ақпараттың дұрыс еместігі анықталған жағдайда біз (мен) конкурсқа қатысу құқығынан айырылып отырмыз, біздің (менің) конкурста жеңіске жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған конкурс нәтижелері туралы хаттама мен балық шаруашылығын жүргізу шарты жарамсыз деп танылатындығымен келісемін, кепілдік жарна қайтарылмайды.
4. Егер біз (мен) конкурстың жеңімпазы болған жағдайда, біз (мен) конкурс өткен күні конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоямыз (мын) және жергілікті атқарушы объектіні бекіту туралы шешімі (қаулы) негізінде шешім шығарылғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде балық шаруашылығын жүргізуге шарт жасаймыз (мын).
5. Мені (бізді) жеңімпаз деп анықтаған жағдайда, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтындығымен және менің (біздің) конкурс нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан не шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, ведомстваның аумақтық бөлімшесінде қалатындығымен келісемін.
6. Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарымен таныстым.
7. Менде (бізде) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
8. Өткен жылдардағы балық шаруашылығын дамыту жоспарлары (қолданыстағы шарттар бойынша) бойынша менде (бізде) берешектің жоқ екендігі туралы мәлімдеймін.
9. Менің (бізде) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша берешегінің жоқтығы туралы мәлімдеймін.
10. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін.

11. Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
12. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах конкурса имеет силу договора, действующего до заключения договора на ведение рыбного хозяйства.
13. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование ________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер _______________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ____________
Адрес: _______________________________________________________
Номер телефона (факса): ________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код ________________________
Банковский идентификационный код _____________________________
Наименование банка ___________________________________________
Код бенефициара ______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего гарантийный взнос __________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________
Индивидуальный идентификационный номер ______________________
Паспортные данные ____________________________________________
Адрес: _______________________________________________________
Номер телефона (факса): ________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код _________________________
Банковский идентификационный код ______________________________
Наименование банка ____________________________________________
Код бенефициара _______________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер лица, оплатившего гарантийный взнос ___________
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" _______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято организатором в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2
к приказу
Приложение 3 к Правилам
проведения конкурса по
закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Заключение о подтверждении наличия (соответствия/не соответствия)
действующей технологии, производственных мощностей по
глубокой переработке цист артемии
"____" _________20____год
___________________________________________________________________
(наименование научной организации ведомства) на основании заявки
_________________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
о добровольном подтверждении наличия технологии и производственных мощностей по
глубокой переработке цист артемии подтверждает, что: "___" _______20___ осуществлен
выезд на действующее (не действующее) производство, находящееся по адресу
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(адрес заявителя)

11. Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
12. Осы өтінім конкурс нәтижелері туралы хаттамамен бірге балық шаруашылығын жүргізуге шарт жасалғанға дейін қолданылатын шарттың күші болады.
13. Өзі туралы мәліметтерді ұсынамын:
Заңды тұлға үшін:
Атауы ________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________________________________
Басшының аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) _________________________
Мекен жайы: ________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды ________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ______________________________________
Банктің атауы ______________________________________
Бенефициар коды ___________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________________
Жеке тұлға үшін:
Аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) _________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________________
Паспорттық деректер ________________________________________
Мекен жайы: ________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________
Кепілдік жарнаны қайтару үшін банктік деректемелер:
Жеке сәйкестендіру коды ______________________________________
Банктік сәйкестендіру коды ______________________________________
Банктің атауы _______________________________________
Бенефициар коды_______________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру
нөмірі __________________
00:00-де өтінім беруші қол қойды және жіберді "__" _______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Сағат 00:00-де "__" ______ 20__ жыл:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ қол қойылған күні мен уақыты
Бұйрығына
2-қосымша
Аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөнінде конкурс
өткізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Артемия цисталарын терең өңдеу жөніндегі өндірістік қуаттардың, қолданыстағы технологияның болуын (сәйкестігін/сәйкес еместігін) растау туралы қорытынды
"__"_________20__жыл.
_____________________________________________________________
(ведомствоның ғылыми ұйымының атауы)
өтінім негізінде _______________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
артемия цисталарын терең өңдеу бойынша технологиялар мен өндірістік
қуаттардың болуын ерікті түрде растау туралы:
"___" _______20___ келесі мекенжайдағы қолданыстағы (қолданыстағы емес)
өндіріске шығу жүзеге асырылды _______________________________
_____________________________________________________________
(өтініш берушінің мекенжайы)

1. Указывается наличие/отсутствие технологии по глубокой переработке цист артемии, подтвержденное документально заявителем (необходимо указать один из вариантов, либо оба нижеперечисленных варианта подтверждения):
1) договором (соглашением), содержащим сведения о передаче (продаже) заявителю технологии по глубокой переработке цист артемии от "___" ________ 20_____ года, заключенного с ____________________ (с приложением копии подтверждающих документов к заключению);
2) охранным документом заявителя (патентом, полезной моделью) от "___" ________ 20_____ года) по глубокой переработке цист артемии и производству сухих цист (с приложением копии подтверждающих документов к заключению);
В случае отсутствия подтверждающих документов о наличии технологии по глубокой переработке цист артемии, указывается, что подтвержденные технологии отсутствуют.
2. Указывается наличие действующего/не действующего производства по глубокой переработке цист артемии.
Заявитель предоставил допуск к производственному оборудованию и цехам, которое состоит из:
1) Площадь производства (метр2) _____________________;
2) Наименование/перечень и характеристика оборудований: ___________
____________________________________________________________________.
Производственное оборудование подтверждает/не подтверждает наличие производственных мощностей и внедренной технологии для глубокой переработки цист артемии.
3. Осуществляется отбор проб готовой продукции в процессе работы на действующем производстве по глубокой переработке цист артемии (в случае если производство на момент обследования простаивает/отсутствует составляется соответствующее заключение и пробы не отбираются) для соответствующего анализа в присутствии заявителя (представителя/ей заявителя).
Результаты отобранных проб сухих цист артемии ______ (указать количество в граммах) показали, что на момент подтверждения выклев в течение 24 часов составляет___% (при температуре градусов Цельсия, солености), влажность ____%, количество науплии ______ штук на 1 грамм.
Отобранные пробы на момент подтверждения соответствуют/не соответствуют квалификационным требованиям для сухих цист.
На основании вышеизложенного, __________________ (полное наименование заявителя) подтвердил/не подтвердил наличие технологии, производственных мощностей по глубокой переработке цист артемии, качество проб готовой продукции соответствует квалификационным требованиям конкурса.
В случае отсутствия подтверждения (положительные результаты) по одному или нескольким вышеизложенным пунктам, в заключении указывается, что действующая технология и производственные мощности по глубокой переработке цист артемии отсутствуют/присутствуют либо соответствуют/не соответствуют предъявляемым требованиям.
Заключение действует в течение месяца с даты составления.
Члены комиссии _____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись _________________________
Место для печати (при его наличии)
Приложение 3
к приказу
Приложение 4 к Правилам
проведения конкурса по
закреплению охотничьих угодий
и рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Справка о наличии на праве собственности основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по добыче и переработке рыбных ресурсов и других водных животных
Наименование
Единица измерения
Количество
с целью ведения промыслового рыболовства
1.
Цеха для переработки рыбы и других водных животных с указанием учетного номера №___________*
тонн/сутки
2.
Транспортный (рыболовный) флот, в том числе**:
самоходный (со стационарным двигателем) мощностью от 40 лошадиных сил и выше
единиц
3.
Другое (указать)
Примечание:
* подтверждение о наличии учетного номера для экспорта рыбной продукции по форме согласно приложению 3 к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466) (электронная копия).
** выписка из Государственного судового реестра Республики Казахстан и (или) судовой книги о зарегистрированных на имя участника (электронная копия).
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Участник конкурса _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
или наименование организации)
Дата заполнения __________
Подпись _________________
Приложение 4
к приказу
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 марта 2015 года № 18-04/245
Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков

1. Өтініш берушімен құжатпен расталған артемия цисталарын терең өңдеу технологиясының болуы/болмауы көрсетіледі (нұсқалардың бірін немесе төменде көрсетілген екі нұсқаны да көрсету қажет):
1) артемия цисталарын терең өңдеу технологиясын өтініш берушіге беру (сату) туралы мәліметтерді қамтитын "___" ________ 20_____ жасалған жылдан ____________________ (қорытындыға растайтын құжаттардың көшірмесін қоса бере отырып);
2) өтінім берушінің қорғау құжатымен (патентпен, пайдалы модельмен) "___" ________ 20_____ артемия цисталарын терең өңдеу және құрғақ цисталарды өндіру бойынша (қорытындыға растайтын құжаттардың көшірмесін қоса бере отырып);
артемия цисталарын терең өңдеу технологиясының бар екендігі туралы растайтын құжаттар болмаған жағдайда, құжатпен расталған технологиялардың жоқ екендігі көрсетіледі.
2. Артемия цисталарын терең өңдеу бойынша жұмыс істеп тұрған/жұмыс істемейтін өндірістің болуы көрсетіледі.
Өтініш беруші өндірістік жабдықтар мен цехтарға рұқсатын берді:
1) өндіріс алаңы (метр2) _____________________;
2) Жабдықтардың атауы/тізбесі және сипаттамасы: _______________
Өндірістік жабдық артемия цисталарын терең өңдеуге арналған өндірістік қуаттар мен енгізілген технологиялардың болуын растайды/растамайды.
3. Артемия цисталарын терең өңдеу бойынша жұмыс істеп тұрған өндірістегі жұмыс процесінде дайын өнімнің сынамасын іріктеу (егер зерттеу кезінде өндіріс тоқтап қалса/болмаса, тиісті қорытынды жасалады және сынамалар алынбайды) тиісті талдау үшін өтініш берушінің (өтініш берушінің өкілінің) қатысуымен жүзеге асырылады.
Іріктелген артемияның құрғақ цисталары сынамаларының нәтижелері __________(саны граммен көрсетілсін) растау сәтінде 24 сағат ішінде жарып шығуы____% (градус Цельсий температурасы, тұздылығы кезінде), ылғалдылық _____%; науплий саны ____________ 1 граммға;
Іріктелген сынамалар растау сәтінде құрғақ цисталарға арналған біліктілік талаптарына сәйкес келеді/сәйкес келмейді.
Жоғарыда баяндалғанның негізінде___________________ (өтініш берушінің толық атауы) артемия цисталарын терең өңдеу бойынша технологияның, өндірістік қуаттардың және дайын өнім сынамаларының тиісті сапасының бар-жоғын толық растады/ растамады.
Егер жоғарыда айтылған бір немесе бірнеше тармақ бойынша растау (оң нәтижелер) болмаған жағдайда, қорытындыда қолданыстағы технологияның, артемия цисталарын терең өңдеу бойынша өндірістік қуаттардың жоқ/сәйкес келмейтіні көрсетіледі
Қорытынды жасалған күннен бастап бір ай ішінде қолданылады.
Комиссия мүшелері _________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қолы_____________
Мөрдің орны (бар болса)
Бұйрығына
3-қосымша
Аңшылық алқаптарды және
балық шаруашылығы су
айдындары мен (немесе)
учаскелерін бекітіп беру
бойынша конкурс өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Меншік құқығында балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулау мен қайта өңдеу бойынша негізгі құралдардың, технологиялық жабдықтардың және басқа да материалдық-техникалық құралдардың болуы туралы анықтама
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
кәсіпшілік балық аулауды жүргізу мақсатында
1
Балық және басқа да су жануарларын өңдеуге арналған цехтар есептік нөмерін көрсете отырып____*
тонна/тәулік
2
Көлік (балық аулау) флоты, оның ішінде**:
1) қуаты 40 ат күші бар және бірліктен жоғары өздігінен жүретін (стационарлық қозғалтқышы бар)
бірлік
3
Басқасын (көрсету)
Ескертпе:
*Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша балық өнімінің экспорты үшін есеп нөмірінің болуы туралы растама (электрондық көшірмесі);
** Қазақстан Республикасының мемлекеттік кеме тізілімінен және (немесе) кеме кітабынан қатысушының атына тіркелген үзінді (электрондық көшірмесі).
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Мәліметтерді пайдалануға келісемін, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған.
Конкурсқа қатысушы_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе ұйымның атауы)
Толтырылған күні __________
қолы ______________
Бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 18-04/245 бұйрығына
2-қосымша
Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары

Глава 1. Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий
1. При закреплении охотничьих угодий к участникам предъявляются следующие квалификационные требования:
1) отсутствие налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
2) отсутствие просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка;
3) сведения о выполнении финансовых и других обязательств согласно планам развития субъектов охотничьего хозяйства, получаемых от территориальных подразделений (для физических или юридических лиц, за которыми были ранее закреплены охотничье угодие) (электронная копия).
4) справка о наличии на праве собственности или аренды материально-технических средств для охраны животного мира.
Глава 2. Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
2. При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков к участникам конкурса предъявляются следующие квалификационные требования:
для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью осуществления промыслового рыболовства и (или) любительского (спортивного) рыболовства:
1) отсутствие налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
2) отсутствие просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка;
3) справка о наличии на праве собственности основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по добыче и переработке рыбных ресурсов и других водных животных* согласно приложению 4 к настоящим Правилам (за исключением любительского (спортивного) рыболовства и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения);
4) сведения о выполнении финансовых и других обязательств согласно планам развития субъектов рыбного хозяйства, получаемых от территориальных подразделений (для физических или юридических лиц, за которыми были ранее закреплены рыбохозяйственные водоемы и (или) участки) (электронная копия).
Примечание* под переработкой подразумевается обработка рыбы-сырца (в том числе термическая), включающая следующие процессы, либо их часть: разделка (очистка от чешуи, порционирование, филетирование, обезглавливание, обесшкуривание, фарширование, потрошение), вяление, холодное и горячее копчение, производство рыбной муки (жира, при наличии), консервов и пресервов для водоемов.
для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков:

1-тарау. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
1. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру кезінде қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
2) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің болмауы;
3) аумақтық бөлімшелерден алынатын аңшылық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарларына сәйкес қаржылық және басқа да міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтер (аңшылық алқаптары бұрын бекітіліп берілген жеке немесе заңды тұлғалар үшін) (электрондық көшірмесі).
4) жануарлар дүниесін қорғауға арналған меншік немесе жалға алу құқығында материалдық-техникалық құралдарының болуы туралы анықтама;
2-тарау. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
2. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
кәсіпшілік балық аулауды және (немесе) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру мақсатында балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
2) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің болмауы;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес меншік құқығында балық ресурстарын және басқа да су жануарларын өндіру мен қайта өңдеу бойынша негізгі құралдардың, технологиялық жабдықтардың және басқа да материалдық-техникалық құралдардың болуы туралы анықтама (әуесқойлық (спорттық) балық аулауды және жергілікті балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қоспағанда);
4) аумақтық бөлімшелерден алынатын балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарларына сәйкес қаржылық және басқа да міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтер (балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бұрын бекітіліп берілген жеке немесе заңды тұлғалар үшін) (электрондық көшірмесі).
Ескертпе* қайта өңдеу балық шикізатын өңдеуді (оның ішінде термикалық өңдеуді) білдіреді, ол мына процестерді, не олардың бір бөлігін: бөлшектеуді (қабыршығынан аршуды, бөлшектеп бөлуді, сүбе етін алуды, басын кесіп алуды, терісін сыпыруды, етін тартуды, ішек-қарнынан тазартуды), қақтауды, суықтай және ыстықтай ыстауды, балық ұнын (майын, бар болса) консервілер мен пресервілер өндіруді қамтиды.
ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:

1) отсутствие налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
2) отсутствие просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка;
3) сведения о выполнении финансовых и других обязательств согласно планам развития субъектов рыбного хозяйства, получаемых от территориальных подразделений (для физических или юридических лиц, за которыми были ранее закреплены рыбохозяйственные водоемы и (или) участки) (электронная копия);
4) наличие у заявителя технологий и производственных мощностей по глубокой переработке цист артемии, подтвержденной заключением научной организации ведомства по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Примечание* Под глубокой переработкой цист артемии подразумевается процесс по производству сухих цист артемии с влажностью не более 8%, количеством науплий не менее 160 000 штук/грамм, выклевом не менее 80%.
для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью ведения садкового и (или) озерно-товарного рыбоводного хозяйств:
1) отсутствие налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
2) отсутствие просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка;
3) при планировании выращивания товарной рыбы выше объемов, утвержденных в Планах развития рыбного хозяйства, к окончательной цене, предложенной участником конкурса за рыбохозяйственный водоем и (участок), за каждые 10 тонн, планируемых к выращиванию сверх утвержденных объемов, предусматривается увеличение предложенной участником цены на 1 %.

1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
2) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің болмауы;
3) аумақтық бөлімшелерден (бұрын балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бекітіп берілген жеке немесе заңды тұлғалар үшін) алынатын балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарларына сәйкес қаржылық және басқа да міндеттемелерді орындау туралы мәліметтер (электрондық көшірмесі);
4) өтініш берушіде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ведомствоның ғылыми ұйымының қорытындысымен расталған Артемия цисталарын терең өңдеу бойынша технологиялар мен өндірістік қуаттардың болуы.
Ескертпе * артемия цисталарын терең өңдеу деп ылғалдылығы 8% - дан аспайтын, науплий мөлшері кемінде 160 000 дана/грамм, жарып шығуы кемінде 80% құрғақ артемия цисталарын өндіру жөніндегі процесті қамтиды.
шарбақтық және (немесе) көлде тауарлы балық өсіру шаруашылықтарын жүргізу мақсатында балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
2) конкурсқа қатысушының банк, филиал немесе банк бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің болмауы;
3) тауарлық балық өсіруді жоспарлау кезінде даму жоспарларында бекітілген көлемдерден жоғары, балық шаруашылығы су айдыны және (учаскесі) үшін конкурсқа қатысушы ұсынған түпкілікті бағаға әрбір 10 тонна үшін ұсынылған бағаны 1%-ға ұлғайту көзделеді.