О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 244/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2021 года № 23641.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 10029) ,следующие изменения:
в Правилах ведения реестра государственных услуг, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Основной задачей ведения реестра является выявление, включение и учет государственных услуг, обеспечение доступа к основным сведениям о государственных услугах для услугополучателей, в том числе о подвидах государственной услуги для конкретизации соответствующей ситуации в рамках оказываемой государственной услуги.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Реестр предусматривает:
1) наименование государственной услуги;
2) наименование подвида государственной услуги;
3) сведения об услугополучателе (физическое и (или) юридическое лицо); наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги; наименование услугодателя;
4) наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства" и абонентское устройство сотовой связи, стационарное абонентское устройство, объекты информатизации в случае оказания государственной услуги в электронной форме (на каждый подвид государственной услуги);
5) платность либо бесплатность оказания государственной услуги (на каждый подвид государственной услуги);
6) форму оказания государственной услуги (электронная (полностью или частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления", информационная) (на каждый подвид государственной услуги);

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 244/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 шілдеде № 23641 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізімінде № 10029 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Тізілімді жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау, енгізу және есепке алу, көрсетілетін қызметті алушылар үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы, оның ішінде көрсетілетін мемлекеттік қызмет шеңберіндегі тиісті жағдайды нақтылау үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлері туралы негізгі мәліметтерге қол жеткізуді қамтамасыз ету болып табылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тізілім мыналарды көздейді:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы;
3) көрсетілетін қызметті алушы (жеке және (немесе) заңды тұлға) туралы мәліметтер; мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы; көрсетілетін қызметті берушінің атауы;
4) өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атауы және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызмет электрондық нысанда көрсетілген жағдайда "электрондық үкіметтің" веб-порталы мен ұялы байланыстың абоненттік құрылғысын, стационарлық абоненттік құрылғыны, ақпараттандыру объектілерін көрсету (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне);
5) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нысаны (электрондық (толық немесе ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті/ ақпараттық) (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне);
6) мемлекеттік қызметті көрсетудің ақылы немесе тегін болуы (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне);

7) наименование подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги.";
Приложение 2 к Правилам ведения реестра государственных услуг изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Приложение 3 к Правилам ведения реестра государственных услуг изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
Приложение 1
к приказу Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 13 июля 2021 года № 244/НҚ
Приложение 2
к Правилам ведения
реестра государственных услуг
Форма сведений по внесению дополнений в реестр государственных услуг
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Наименование подвида государственной услуги
Категория услугополучателей
Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование услугодателя
Организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу оформленных документов (на каждый подвид государственной услуги)
Платность (на каждый подвид государственной услуги)
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
в том числе:
Форма результата оказания государственной услуги (на каждый подвид государственной услуги)
Порядок оказания государственной услуги (предполагаемые сроки, перечень документов и так далее)
Основание для внесения дополнений в реестр(ссылка на нормативный правовой акт и (или) поручение Правительства Республики Казахстан (при наличии)
Правовое основание
размер платы
9
10
11
12
13
Приложение 2 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 13 июля 2021 года № 244/НҚ
Приложение 3
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
Структура реестра государственных услуг
№ п/п
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Наименование подвида государственной услуги
Сведения об услугополучателе (физическое и (или) юридическое лицо)
Наименование центра льного государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование услугодателя
Наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства" и абонентское устройство сотовой связи, стационарное абонентское устройство, объекты информатизации* (на каждый подвид государственной услуги)
Платность/бесплатность (на каждый подвид государственной услуги)
Форма оказания государственной услуги (электронная (полностью или частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления", информационная) (на каждый подвид государственной услуги)
Наименование подзаконного нормативногоправового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
* объекты информатизации - объекты информатизации, интегрированные с сервисами, размещенными на шлюзе "электронного правительства", внешнем шлюзе "электронного правительства".

7) мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы.";
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларына 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларына 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2021 жылғы 13 шілдедегі
№ 244/НҚ бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстар нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы
Көрсетілетін қызметті алушылардың санаты
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштерді қабылдауды және ресімделген құжаттарды беруді жүзеге асыратын ұйымдар (мемлекеттік қызметтің әрбір кіші түріне)
Ақылы болуы (мемлекеттік көрсетілетінқызметтің әрбір кіші түріне)
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерінің нысаны (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне)
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі (болжанатын мерзімдер, құжаттар тізілімі және тағыда басқа)
Тізілімге толықтырулар енгізу негіздемесі (нормативтік құқықтық актіге және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасына сілтеме (болған жағдайда)
Құқықтық негіздеме
төлем мөлшері
9
10
11
12
13
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2021 жылғы 13 шілдедегі
№ 244/НҚ бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің құрылымы
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы
Көрсетілетін қызметті алушы (жеке және (немесе) заңды тұлға) туралы мәлімет
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атаулары және (немесе) "электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысын, стационарлық абоненттік құрылғыны, ақпараттандыру объектілерін* көрсету (мемлекеттік қызметтің әрбір кіші түріне)
Ақылы не тегін болуы(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне)
Мемлекеттік қызметті көрсету нысанын (электрондық (толық немесе ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін, ақпараттық) (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне)
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді норма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
* ақпараттандыру объектілері – "электрондық үкіметтің" шлюзінде, "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзінде орналастырылған сервистер-мен интеграцияланған ақпараттандыру объ-ектілер".