О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2021 года № 336. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 ноября 2021 года № 25241
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17741) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий финансовый год.
Невыплаченные обязательства предыдущего года выплачиваются за счет средств текущего года, при условии наличия в бюджете средств, свободных от обязательств.";

"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 19 қарашадағы № 336 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 қарашада № 25241 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін тиісті қаржы жылына арналған бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде субсидиялау тәртібін айқындайды.
Өткен жылдың төленбеген міндеттемелері бюджетте міндеттемелерден бос қаражат болған жағдайда, ағымдағы жылдың қаражаты есебінен төленеді.";

подпункт 8) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"8) заемщик (услугополучатель) – физическое или юридическое лицо, индивидуальный предприниматель (в том числе крестьянское (фермерское) хозяйство), осуществляющие деятельность в агропромышленном комплексе и заключившие с финансовым институтом договор займа;";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Субсидирование ставки вознаграждения по договорам займа, выданным финансовыми институтами в рамках механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов) осуществляется:
1) на инвестиционные цели со снижением ставок вознаграждения на 10 (десять) % годовых в тенге, при этом срок субсидирования составляет не более 10 (десяти) лет без права пролонгации;
2) на пополнение оборотных средств со снижением ставок вознаграждения на 9 (девять) % годовых в тенге, при этом срок субсидирования составляет не более 3 (трех) лет без права пролонгации;
3) на проведение весенне-полевых и (или) уборочных работ со снижением ставок вознаграждения на 9 (девять) % годовых в тенге, при этом срок субсидирования составляет не более 1 (одного) года без права пролонгации.
Действие подпункта 2) настоящего пункта распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2019 года.
В рамках настоящего пункта субсидированию подлежат действующие договоры займа, выданные финансовыми институтами в соответствии с перечнем товаров для кредитования и финансового лизинга по приоритетным проектам, указанным в разделе продовольственные товары согласно приложению к Механизму кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов.
В рамках настоящего пункта также допускается субсидирование ставок вознаграждения синдицированных кредитов банков второго уровня и Банка развития Казахстана.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Субсидирование ставок вознаграждения по договорам займа, выданным финансовыми институтами в рамках Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы, осуществляется:
1) по займам, выданным Банком развития Казахстана:
на инвестиционные цели со снижением ставок вознаграждения на 5 (пять) % годовых в тенге, при этом срок субсидирования составляет не более 10 (десяти) лет без права пролонгации;
на пополнение оборотных средств со снижением ставок вознаграждения на 5 (пять) % годовых в тенге, при этом срок субсидирования составляет не более 3 (трех) лет без права пролонгации;

3-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) қарыз алушы (көрсетілетін қызметті алушы) – агроөнеркәсіптік кешенде қызметін жүзеге асыратын және қаржы институтымен қарыз шартын жасасқан жеке немесе заңды тұлға, дара кәсіпкер (оның ішінде шаруа (фермер) қожалығы);";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
5. "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі (бұдан әрі – Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі) шеңберінде қаржы институттары берген мынадай қарыз шарттары бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау жүзеге асырылады:
1) сыйақы мөлшерлемелерін теңгемен жылдық 10 (он) %-ға төмендете отырып, инвестициялық мақсаттарға арналған, бұл ретте субсидиялау мерзімі ұзарту құқығынсыз 10 (он) жылдан аспайды;
2) сыйақы мөлшерлемелерін теңгемен жылдық 9 (тоғыз) %-ға төмендете отырып, айналым қаражатын толықтыруға арналған, бұл ретте субсидиялау мерзімі ұзарту құқығынсыз 3 (үш) жылдан аспайды;
3) сыйақы мөлшерлемелерін теңгемен жылдық 9 (тоғыз) %-ға төмендете отырып, көктемгі егіс және (немесе) егін жинау жұмыстарын жүргізуге арналған, бұл ретте субсидиялау мерзімі ұзарту құқығынсыз 1 (бір) жылдан аспайды.
Осы тармақтың 2) тармақшасы 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Осы тармақтың шеңберінде қаржы институттары Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігіне қосымшаға сәйкес азық-түлік тауарлары бөлімінде көрсетілген Басым жобалар бойынша кредит беруге және қаржылық лизингке арналған тауарлар тізбесіне сәйкес берген қолданыстағы қарыз шарттары субсидиялануы тиіс.
Осы тармақтың шеңберінде екінші деңгейдегі банктер мен Қазақстанның Даму банкінің синдикатталған кредиттерінің сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға да жол беріледі.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде қаржы институттары берген қарыз шарттары бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау былайша жүзеге асырылады:
1) Қазақстанның Даму Банкі мыналарға берген қарыздар бойынша:
сыйақы мөлшерлемелерін теңгемен жылдық 5 (бес) %-ға төмендете отырып, инвестициялық мақсаттарға, бұл ретте субсидиялау мерзімі ұзарту құқығынсыз 10 (он) жылдан аспайды;
сыйақы мөлшерлемесін теңгемен жылдық 5 (бес) %-ға төмендете отырып, айналым қаражатын толықтыруға, бұл ретте субсидиялау мерзімі ұзарту құқығынсыз 3 (үш) жылдан аспайды;

2) по займам, выданным акционерным обществом "Аграрная кредитная корпорация":
на инвестиционные цели со снижением ставок вознаграждения на 5,5 (пять целых пять десятых) % годовых в тенге, при этом срок субсидирования составляет не более 10 (десяти) лет без права пролонгации;
на пополнение оборотных средств со снижением ставок вознаграждения на 5,5 (пять целых пять десятых) % годовых в тенге, при этом срок субсидирования составляет не более 3 (трех) лет без права пролонгации.";
пункты 7, 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"7. Договор субсидирования, заключенный до вступления настоящих Правил в силу, продолжает субсидироваться на условиях, указанных в договоре субсидирования, за исключением случаев, предусмотренных частью второй пункта 5, частью четвертой пункта 9 и частью третьей пункта 12 настоящих Правил.
Перевод бумажных договоров субсидирования в электронный формат и их регистрация в информационной системе субсидирования осуществляется финансовым институтом.
8. Субсидированию подлежат договоры займа, действующие на дату подачи предложения и заключенные не ранее 4 (четырех) лет до подачи предложения.
Договор займа, по которому было принято решение о прекращении субсидирования, допускается к повторному участию в программе не более 1 (одного) раза.
По договорам займа, повторно участвующим в программе, субсидирование восстанавливается на прежних условиях, указанных в ранее аннулированном договоре субсидирования, в части нормативов, сроков субсидирования, без увеличения ранее одобренной суммы субсидий за период с даты принятия решения рабочим органом (услугодателем) об одобрении предложения, за исключением случаев, предусмотренных частью второй пункта 5, частью четвертой пункта 9 и частью третьей пункта 12 настоящих Правил.
9. Субсидирование по договору займа осуществляется на весь срок его действия.
По договорам займа, действующим на дату подачи предложения и заключенным не ранее 4 (четырех) лет до подачи предложения, начисление субсидии осуществляется с 1 января года, в котором было предоставлено предложение.
По договорам займа, заключенным в год подачи предложения на субсидирование, начисление субсидии осуществляется с момента выдачи кредита или передачи предмета лизинга.
По договорам займа, одобренным рабочим органом (услугодателем) в 2019 году, а также по договорам займа, заключенным в 2019 году и одобренным рабочим органом (услугодателем) в 2020 году, финансовыми институтами и рабочим органом (услугодателем) осуществляется перерасчет объемов субсидий в части начисления субсидии с 1 января 2019 года.

2) "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамының мыналарға берген қарыздары бойынша:
сыйақы мөлшерлемесін теңгемен жылдық 5,5 (бес бүтін оннан бес) %-ға төмендете отырып, инвестициялық мақсаттарға арналған, бұл ретте субсидиялау мерзімі ұзарту құқығынсыз 10 (он) жылдан аспайды;
сыйақы мөлшерлемесін теңгемен жылдық 5,5 (бес бүтін оннан бес) %-ға төмендете отырып, айналым қаражатын толықтыруға, бұл ретте субсидиялау мерзімі ұзарту құқығынсыз 3 (үш) жылдан аспайды.";
7, 8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Осы Қағидалар күшіне енгенге дейін жасалған субсидиялау шарты осы Қағидалардың 5-тармағының екінші бөлігінде, 9-тармағының төртінші бөлігінде және 12-тармағының үшінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, субсидиялау шартында көрсетілген шарттарда субсидиялана береді.
Қағаз түріндегі субсидиялау шарттарын электрондық форматқа ауыстыруды және оларды субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеуді қаржы институты жүзеге асырады.
8. Ұсыныс берілген күні қолданыста болатын және ұсыныс берілгенге дейін 4 (төрт) жылдан аспайтын уақыт бұрын жасалған қарыз шарттары субсидиялануы тиіс.
Субсидиялануын тоқтату туралы шешім қабылданған қарыз шарты бағдарламаға 1 (бір) реттен асырмай қайта қатысуға жіберіледі.
Бағдарламаға қайта қатысатын қарыз шарттары бойынша субсидиялау бұрын жойылған субсидиялау шартында көрсетілген осы Қағидалардың 5-тармағының екінші бөлігінде, 9-тармағының төртінші бөлігінде және 12-тармағының үшінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ұсынысты мақұлдау туралы шешім қабылдаған күннен басталған кезең үшін бұрын мақұлданған субсидиялар сомасын ұлғайтпай, субсидиялау нормативтері, мерзімдері бөлігінде бұрынғы талаптармен қалпына келтіріледі.
9. Қарыз шарты бойынша субсидиялау оның бүкіл қолданылу мерзіміне жүзеге асырылады.
Ұсыныс берілген күні қолданыстағы және ұсыныс берілгенге дейін 4 (төрт) жылдан аспайтын уақыт бұрын жасалған қарыз шарттары бойынша субсидияны есептеу ұсыныс берілген жылдың 1 қаңтарынан бастап жүзеге асырылады.
Субсидиялауға ұсыныс берілген жылы жасалған қарыз шарттары бойынша субсидияны есептеу кредит берілген немесе лизинг нысанасы берілген кезден бастап жүзеге асырылады.
2019 жылы жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мақұлдаған қарыз шарттары бойынша, сондай-ақ 2019 жылы жасалған және 2020 жылы жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мақұлдаған қарыз шарттары бойынша қаржы институттары және жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап субсидиялар көлемдерін қайта есептеуді жүзеге асырады.

Обязательства, возникшие в результате осуществления перерасчета объемов субсидий в части начисления субсидии с 1 января 2019 года в соответствующем году, осуществляются путем заключения дополнительного соглашения к договору субсидирования, и относится к обязательствам соответствующего года.
По договорам займа, одобренным рабочим органом (услугодателем) в 2021 году, финансовыми институтами и рабочим органом (услугодателем) осуществляется перерасчет объемов субсидий в части начисления субсидии с 1 января 2021 года или с момента выдачи кредита или передачи предмета лизинга.
Обязательства, возникшие в результате осуществления перерасчета объемов субсидий в части начисления субсидии с 1 января 2021 года в соответствующем году, осуществляются путем заключения дополнительного соглашения к договору субсидирования, и относится к обязательствам соответствующего года.
Уведомление о перерасчете объемов субсидий в части начисления субсидии по форме согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам с приложением копии договора займа с графиком погашения подается финансовым институтом.
Рабочим органом (услугодателем) решение о перерасчете объемов субсидий в части начисления субсидии принимается в течение 3 (трех) рабочих дней после получения уведомления о перерасчете объемов субсидий в части начисления субсидии от финансового института.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В случае изменения условий договора займа (за исключением случаев, предусмотренных частью второй пункта 5, частью четвертой пункта 9 и частью третьей пункта 12 настоящих Правил), ранее одобренная и начисленная сумма субсидий не увеличивается, срок субсидирования не продлевается.
Данное ограничение не распространяется на договоры займа, в случае предоставления финансовыми институтами отсрочки по выплате ставки вознаграждения и (или) погашению основного долга на срок не более 10 (десяти) месяцев в связи с наступлением ухудшающих обстоятельств для заемщика (услугополучателя), в том числе в результате введения чрезвычайного положения, согласно решениям Президента Республики Казахстан и (или) Правительства Республики Казахстан и (или) документами уполномоченных органов.
При этом в случае увеличения суммы вознаграждения в связи с предоставлением отсрочки по выплате ставки вознаграждения и (или) погашению основного долга на срок не более 10 (десяти) месяцев производится перерасчет суммы субсидий в сторону увеличения, также допускается пролонгация действующего договора субсидирования.";

Тиісті жылы 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап субсидиялар көлемдерін қайта есептеуді жүзеге асыру нәтижесінде туындаған міндеттемелер субсидиялау шартына қосымша келісім жасасу арқылы жүзеге асырылады және тиісті жылдың міндеттемелеріне жатады.
2021 жылы жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мақұлдаған қарыз шарттары бойынша қаржы институттары және жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап немесе кредит берілген немесе лизинг нысанасын берген кезден бастап субсидияларды есептеу бөлігінде субсидиялар көлемдерін қайта есептеуді жүзеге асырады.
Тиісті жылы 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап субсидия есептеу бөлігінде субсидиялар көлемдерін қайта есептеуді жүзеге асыру нәтижесінде туындаған міндеттемелер субсидиялау шартына қосымша келісім жасасу арқылы жүзеге асырылады және тиісті жылдың міндеттемелеріне жатады.
Өтеу графигі бар қарыз шартының көшірмесін қоса бере отырып, субсидиялар есептеу бөлігінде осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар көлемдерін қайта есептеу туралы хабарламаны қаржы институты береді.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидияны есептеу бөлігінде субсидиялар көлемдерін қайта есептеу туралы шешімді қаржы институтынан субсидия есептеу бөлігінде субсидиялар көлемдерін қайта есептеу туралы хабарламаны алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қабылдайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қарыз шартының талаптары өзгерген жағдайда, (осы Қағидалардың 5-тармағының екінші бөлігінде, 9-тармағының төртінші бөлігінде және 12-тармағының үшінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда) бұрын мақұлданған және есептелген субсидиялар сомасы ұлғайтылмайды, субсидиялау мерзімі ұзартылмайды.
Қаржы институттары қарыз алушы (көрсетілетін қызметті алушы) үшін жағдайды нашарлататын мән-жайлардың туындауына байланысты, оның ішінде Қазақстан Республикасы Президентінің және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне және (немесе) уәкілетті органдардың құжаттарына сәйкес төтенше жағдайды енгізу нәтижесінде сыйақы мөлшерлемелерін төлеу және (немесе) негізгі борышты өтеу мерзімін 10 (он) айдан аспайтын мерзімге кейінге қалдыруды ұсынған жағдайда аталған шектеу қарыз шарттарына қолданылмайды.
Бұл ретте сыйақы мөлшерлемесін төлеу және (немесе) негізгі борышты өтеу мерзімін 10 (он) айдан аспайтын мерзімге кейінге қалдыруға байланысты сыйақы сомасы ұлғайған жағдайда, субсидиялар сомасын ұлғаю жағына қарай қайта есептеу жүргізіледі, сондай-ақ қолданыстағы субсидиялау шартын ұзартуға жол беріледі.";

пункты 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"17. Прием предложений осуществляется по месту нахождения (юридическому адресу) заемщика (услугополучателя) с 10 января соответствующего года посредством веб-портала "электронного правительства" в электронном виде или через Государственную корпорацию в бумажном виде.
Предложения рассматриваются рабочим органом (услугодателем) в порядке очередности согласно дате и времени поступления предложения.
18. До 1 июля соответствующего года 60 (шестьдесят) % от бюджета, предусмотренного на новые заявки, используется на субсидирование договоров займа на приобретение сельскохозяйственной техники, в том числе навесного и прицепного оборудования, а также на приобретение сельскохозяйственных животных.
В случае если 1 июля соответствующего года указанный лимит не освоен, то прием предложений выполняется без применения указанного лимита.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Решение рабочего органа (услугодателя) по предложению включает:
1) наименование и местонахождение финансового института;
2) наименование и местонахождение (юридический адрес) заемщика (услугополучателя), по предложению, по которому принято решение о заключении/отказе от заключения договора субсидирования и, в случае отказа, перечень причин такого отказа;
3) сумма кредита/лизинга;
4) срок действия каждого договора займа;
5) срок субсидирования;
6) норматив субсидирования;
7) общая сумма субсидий по договору займа (в разбивке по годам).";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Предложения, одобренные рабочим органом (услугодателем), поступают в резерв (лист ожидания).
Рабочий орган (услугодатель) в течение 1 (одного) рабочего дня после принятия положительного решения по предложению в бумажной форме вносит сведения из предложения с приложением копии договора займа с графиком погашения в информационную систему для включения в резерв (лист ожидания).
Предложения включаются в резерв (лист ожидания) рабочим органом (услугодателем) по очередности согласно дате и времени поступления предложения. Информация о включении предложения в резерв (лист ожидания) отражается в информационной системе субсидирования.
По предложениям, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления предложения в резерв (лист ожидания) при выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году. В случае отсутствия дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, по предложениям, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется в следующем финансовом году.

17 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Ұсыныстарды қабылдау қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) орналасқан жері (заңды мекенжайы) бойынша тиісті жылдың 10 қаңтарынан бастап "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде немесе Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз түрінде жүзеге асырылады.
Ұсыныстарды жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ұсыныстың келіп түскен күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен қарайды.
18. Тиісті жылдың 1 шілдесіне дейін жаңа өтінімдерге көзделген бюджеттің 60 (алпыс) %-ы ауыл шаруашылығы техникасын, оның ішінде аспалы және тіркемелі жабдықты сатып алуға, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын сатып алуға арналған қарыз шарттарын субсидиялауға пайдаланылады.
Егер тиісті жылдың 1 шілдесінде көрсетілген лимит игерілмеген болса, онда ұсыныстарды қабылдау көрсетілген лимитті қолданбай орындалады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) ұсыныс бойынша шешімі мыналарды қамтиды:
1) қаржы институтының атауы және орналасқан жері;
2) субсидиялау шартын жасасу/жасасудан бас тарту туралы шешім қабылданған ұсынысы бойынша қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) атауы және орналасқан жері (заңды мекенжайы) және бас тартқан жағдайда, мұндай бас тарту себептерінің тізбесі;
3) кредит/лизинг сомасы;
4) әрбір қарыз шартының қолданылу мерзімі;
5) субсидиялау мерзімі;
6) субсидиялау нормативі;
7) қарыз шарты бойынша субсидиялардың жалпы сомасы (жылдар бойынша бөлінген).";
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мақұлдаған ұсыныстар резервке (күту парағына) келіп түседі.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ұсыныс бойынша оң шешім қабылданғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде резервке (күту парағына) енгізу үшін өтеу кестесімен қарыз шартының көшірмесін қоса бере отырып, қағаз нысанда ұсыныстан алынған мәліметтерді ақпараттық жүйеге енгізеді.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ұсыныстардың келіп түскен күні мен уақытына сәйкес ұсыныстарды кезектілік бойынша резервке (күту парағына) енгізеді. Ұсыныстың резервке (күту парағына) енгізілгені туралы ақпарат субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетіледі.
Резервке (күту парағына) келіп түскен ұсыныстар бойынша субсидиялар төлеу ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде ұсыныстың резервке (күту парағына) келіп түскен күні мен уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты болмаған жағдайда, резервке (күту парағына) келіп түскен ұсыныстар бойынша субсидиялар төлеу келесі қаржы жылында жүзеге асырылады.

Уведомление о включении предложения в резерв (лист ожидания) по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам в течение 1 (одного) рабочего дня после принятия положительного решения по предложению направляется рабочим органом (услугодателем) финансовому институту и заемщику (услугополучателю).";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. При наличии бюджетных средств, свободных от обязательств, рабочий орган (услугодатель) направляет заемщику (услугополучателю) и финансовому институту уведомление о заключении договора субсидирования, соблюдая порядок очередности, поступивщих предложений в резерв (лист ожидания).";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Финансовый институт в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подписания договора субсидирования и/или в последующем за месяц до наступления платежа направляет рабочему органу (услугодателю) заявку на субсидирование по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам для исполнения требований, предусмотренных пунктом 30 настоящих Правил.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. В случае изменения условий действующего договора займа (ставка вознаграждения, сроки выплаты вознаграждения, предоставление отсрочки по выплате основного долга и (или) вознаграждения) финансовый институт в течение 10 (десяти рабочих дней) уведомляет об этом рабочий орган (услугодателя) с приложением копии принятого решения по изменению условий финансирования, обновленного графика погашения основного долга, вознаграждения и объема субсидий.
В случае, если договор субсидирования заключен в бумажном виде и не переведен в электронный формат, соответствующее уведомление подается финансовым институтом в бумажном виде.";
пункты 41, 42 и 43 изложить в следующей редакции:
"41. Заявка на субсидирование финансовым институтом подается посредством веб-портала "электронного правительства".
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Наличие у заемщика (услугополучателя) и финансового института лицевых счетов в информационной системе субсидирования подтверждается в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
Наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования дает возможность заемщику (услугополучателю) и финансовому институту самостоятельно осуществить регистрацию заявки в информационной системе субсидирования, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации.

Ұсыныс бойынша оң шешім қабылданғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынысты резервке (күту парағына) енгізу туралы хабарламаны жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) қаржы институтына және қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) жібереді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Міндеттемелерден бос бюджет қаражаты болған кезде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) және қаржы институтына резервке (күту парағына) келіп түскен ұсыныстардың кезектілік тәртібін сақтай отырып, субсидиялау шартын жасасу туралы хабарлама жібереді.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қаржы институты субсидиялау шартына қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде және/немесе төлем басталғанға дейін бір ай бұрын жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) осы Қағидалардың 30-тармағында көзделген талаптарды орындау үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтінімді жібереді.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Қолданыстағы қарыз шартының талаптары (сыйақы мөлшерлемесі, сыйақы төлеу мерзімдері, негізгі борышты және (немесе) сыйақыны төлеу мерзімін кейінге қалдыруды ұсыну) өзгерген жағдайда, қаржы институты 10 (он жұмыс күні) ішінде қаржыландыру талаптарын өзгерту бойынша қабылданған шешімнің көшірмесін, негізгі борышты, сыйақыны өтеудің жаңартылған кестесін және субсидиялар көлемін қоса бере отырып, бұл туралы жұмыс органын (көрсетілетін қызметті берушіні) хабарлар етеді.
Егер субсидиялау шарты қағаз түрінде жасалған және электрондық форматқа көшірілмеген болса, онда қаржы институты тиісті хабарламаны қағаз түрінде береді.";
41, 42 және 43-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Қаржы институты субсидиялауға өтінімді "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы береді.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Қарыз алушыда (көрсетілетін қызметті алушыда) және қаржы институтында субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шоттардың болуы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шоттың болуы қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) және қаржы институтына өтінімді субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өздері тіркеуді жүзеге асыруға мүмкіндік береді, бұл жағдайда өтінім беру қажет етілмейді және ол осындай тіркелген кезден бастап берілген болып есептеледі.

42. Для открытия лицевого счета в информационной системе субсидирования:
1) заемщику (услугополучателю) и финансовому институту необходимо иметь ЭЦП;
2) рабочий орган (услугодатель) ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
Доступ к информационной системе субсидирования предоставляется Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) постоянно в онлайн-режиме на безвозмездной основе.
Министерство ежегодно направляет поставщику услуг, имеющему доступ к информационной системе субсидирования, список ответственных лиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
43. Для регистрации при открытии лицевых счетов заемщиком (услугополучателем) и финансовым институтом указываются следующие сведения:
1) для физических лиц: ИИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц: БИН, полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства: ИИН или БИН, фамилия, имя и отчество (при его наличии);
4) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
5) реквизиты текущего счета банка второго уровня.
При изменении вышеуказанных данных заемщик (услугополучатель) и финансовый институт в течение 3 (трех) рабочих дней изменяют данные лицевого счета, внесенные в "личный кабинет".";
пункты 50 и 51 исключить;
пункты 57, 58 и 59 изложить в следующей редакции:
"57. Финансовый институт ежемесячно, не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – АО "ФРП "Даму") отчет об освоении средств, выданных в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
58. АО "ФРП "Даму" ежеквартально, не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным, представляет в Министерство национальной экономики Республики Казахстан (далее – МНЭ РК) отчет об освоении средств, выданных в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
59. Министерство ежеквартально, не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в МНЭ РК отчет о фактическом использовании субсидий по договорам займа, выданным в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.";

42. Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шот ашу үшін:
1) қарыз алушы (көрсетілетін қызметті алушы) мен қаржы институтының ЭЦҚ-сы болуы қажет;
2) жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын көрсетілетін қызметті жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар қызметкерлердің өзектендірілген тізімдерін жібереді.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) тұрақты онлайн-режимде өтеусіз негізде беріледі.
Министрлік жыл сайын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділігі бар көрсетілетін қызметтерді жеткізушіге "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес жауапты адамдардың тізімін жібереді.
43. Тіркеу үшін жеке шоттарды ашу кезінде қарыз алушы (көрсетілетін қызметті алушы) және қаржы институты мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар үшін: ЖСН, аты және әкесінің аты (бар болса), тегі;
2) заңды тұлғалар үшін: БСН, толық атауы; бірінші басшының аты және әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН;
3) дара кәсіпкерлер үшін, оның ішінде бірлескен кәсіпкерлік нысанында: ЖСН немесе БСН, аты және әкесінің аты (бар болса), тегі;
4) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
5) екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қарыз алушы (көрсетілетін қызметті алушы) және қаржы институты 3 (үш) жұмыс күні ішінде "жеке кабинетке" енгізілген дербес шоттың деректерін өзгертеді.";
50 және 51-тармақтар алынып тасталсын;
57, 58 және 59-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Қаржы институты ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына (бұдан әрі – "Даму" КДҚ" АҚ) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қаражаттың игерілуі туралы есепті ұсынады.
58. "Даму" КДҚ" АҚ тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі екінші айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне (бұдан әрі – ҚР ҰЭМ) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қаражаттың игерілуі туралы есепті ұсынады.
59. Министрлік тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей ҚР ҰЭМ-ға осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қарыз шарттары бойынша субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп береді.";

пункты 63 и 64 изложить в следующей редакции:
"63. Жалоба на решение, действие (бездействие) рабочего органа (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы (далее – местный исполнительный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба рабочим органом (услугодателем) не направляется в орган, рассматривающий жалобу, в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
64. Жалоба заемщика (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случаи продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заемщику (услугополучателю), подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причины продления.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложения 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;

63 және 64-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"63. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабының 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға жібереді. Қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, шағымды жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) шағымды қарайтын органға жібермейді.
64. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) шағымын:
жергілікті атқарушы орган тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 4-тармағына сәйкес жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген қарыз алушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) ұзарту себебін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложения 5 и 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 7-1 согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложения 8, 9 и 10 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев тридцать седьмого, тридцать восьмого, тридцать девятого и сорокового пункта 1 настоящего приказа, которые распространяются на отношения, возникшие с 1 января 2021 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 1
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге
на приобретение
сельскохозяйственных
животных, техники и
технологического оборудования
Форма
Предложение
Финансовый институт: ______________________________________________________
(наименование финансового института)
Заемщик: _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или
полное наименование юридического лица)
Кому: ____________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы)
1. Сведения об участнике
1
Наименование заемщика
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
3
Сведения о заемщике: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес идентификационный номер (далее – БИН)/ для юридического лица БИН/ для физического лица ИИН
4
Банковские реквизиты
5
Контактные телефоны

көрсетілген Қағидаларға 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 7-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 8, 9 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылатын осы бұйрықтың 1-тармағының отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы және қырықыншы абзацтарын қоспағанда, осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрліг
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ұсыныс
Қаржы институты: ______________________________________________
(қаржы институтының атауы)
Қарыз алушы: _________________________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Кімге: ________________________________________________________
___________________________________________________________________
(облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
1. Қатысушы туралы мәліметтер
1
Қарыз алушының атауы
2
Басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
3
Қарыз алушы туралы мәліметтер: дара кәсіпкерлер, оның ішінде бірлескен кәсіпкерлік нысанындағылар үшін жеке сәйкестендіру нөмірі – (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)/ заңды тұлға үшін БСН/ жеке тұлға үшін ЖСН
4
Банк деректемелері
5
Байланыс телефондары

2. Информация о кредитных договорах, подлежащих субсидированию (далее – ДК)
ДК (номер и дата)
Сумма, тенге
Ставка вознаграждения, процент
Остаток задолженности по основному долгу на дату субсидирования, тенге
Дата окончания срока действия ДК
Валюта кредитования
Целевое назначение
кредитования/лизинга*
Источник финансирования
Четырехзначный класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)**
Предмет кредита/лизинга,
количество
Страна-производитель предмета лизинга
Учетный номер в государственной регистрационной базе
Примечание:
* пополнение оборотных средств/приобретение основных средств/ строительство/получение в лизинг сельскохозяйственных животных/техники и технологического оборудования/проведение весенне-полевых и уборочных работ/ инвестиционные цели (вставить нужное).
** указывается в случае представления займа, выданного финансовыми институтами в соответствии с Механизмом кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов).
Настоящим подтверждается, что:
1) договор займа соответствует требованиям к договорам займа, установленным в соответствии с Правилами субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17741);
2) целевым назначением является приобретение сельскохозяйственной техники, в том числе навесного и прицепного оборудования, а также приобретение сельскохозяйственных животных, приобретение основных средств, строительство (за исключением займов на приобретение основных средств на производство муки, минеральных вод и безалкогольных напитков), пополнение оборотных средств, необходимых для технологического цикла производственного процесса, проведение весенне-полевых и уборочных работ.
В рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, где целевым назначением является инвестиционные цели, пополнение оборотных средств и проведение весенне-полевых и (или) уборочных работ;

2. Субсидиялануы тиіс кредиттік шарттар (бұдан әрі – КШ) туралы ақпарат
КШ (нөмірі және күні)
Сомасы, теңге
Сыйақы мөлшерлемесі, пайыз
Субсидиялау күніне негізгі борыш бойынша берешек қалдығы, теңге
КШ-ның қолданылу мерзімінің аяқталатын күні
Кредит беру валютасы
Кредит берудің/лизингтің нысаналы мақсаты*
Қаржыландыру көзі**
ЭҚЖС (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы бойынша коды) бойынша төрт таңбалы сыныбы**
Кредит/лизинг нысанасы, мөлшері
Лизинг нысанасын өндіруші ел
Мемлекеттік тіркеу базасындағы есепке алу нөмірі
Ескертпе:
* айналым қаражатын толықтыру/негізгі құралдарды сатып алу/ құрылыс/ауыл шаруашылығы жануарларын/техника мен технологиялық жабдықты лизингке алу/көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу/инвестициялық мақсаттар (қажеттісін қою).
** "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігіне (бұдан әрі – Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі) сәйкес қаржы институттары берген қарыз ұсынылған жағдайда көрсетіледі.
Осымен:
1) қарыз шартының Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларына сәйкес белгіленген қарыз шарттарына қойылатын талаптарға сәйкес келетіндігі;
2) нысаналы мақсаты ауыл шаруашылығы техникасын, оның ішінде аспалы және тіркемелі жабдықты сатып алу, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын сатып алу, негізгі құралдарды сатып алу, құрылыс (ұн, минералдық сулар және алкогольсіз сусындар өндіруге арналған негізгі құралдарды сатып алуға арналған қарыздарды қоспағанда), өндірістік процестің технологиялық циклі үшін қажетті айналым қаражатын толықтыру, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу болып табылатындығы расталады.
Нысаналы мақсаты инвестициялық мақсаттар, айналым қаражатын толықтыру және көктемгі егіс және (немесе) егін жинау жұмыстарын жүргізу болып табылатын Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде;

3) деятельность заемщика не находится в стадии изменения организационно-правовой формы, ликвидации или банкротства и деятельность не приостановлена в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве", за исключением случаев реструктуризации финансовой задолженности и ускоренной реабилитационной процедуры;
4) договор займа не профинансирован за счет средств республиканского бюджета и (или) Национального фонда Республики Казахстан;
5) отсутствие у заемщика фактов нецелевого использования средств по договору займа;
6) отсутствие у заемщика просроченных обязательств по погашению основного долга и (или) вознаграждения по договору займа;
7) ставка вознаграждения по договору займа, указанному в заявке на субсидирование не субсидируется по другим государственным и (или) бюджетным программам.
Приложение: копия договора займа с графиком погашения.
При подаче предложения в бумажном виде:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заемщика
______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя финансового института или уполномоченным лицом
______________________________________________________________________
Дата подписания предложения заемщиком "___"_______20___ года.
Дата подписания предложения финансовым институтом "___"_______20___ года.
При подаче предложения в электронном виде:
Подписано и отправлено заявителем в __ часов "____" __________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Подписано и отправлено финансовым институтом в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Уведомление о принятии предложения:
Принято рабочим органом в __ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 2
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных
животных, техники и
технологического оборудования
Требования к договору займа
Договор займа соответствует следующим требованиям:
1) полученный кредит/лизинг использован в сфере агропромышленного комплекса;
2) заключен с фиксированной номинальной ставкой вознаграждения не более 17 (семнадцати) процентов (далее – %) годовых в тенге, не более 14 (четырнадцати) % годовых в российских рублях и не более 7 (семи) % в иностранной валюте;
3) целевым назначением является приобретение сельскохозяйственной техники, в том числе навесного и прицепного оборудования, а также приобретение сельскохозяйственных животных, приобретение основных средств, строительство (за исключением займов на приобретение основных средств на производство муки, минеральных вод и безалкогольных напитков), пополнение оборотных средств, необходимых для технологического цикла производственного процесса, проведение весенне-полевых и уборочных работ.

3) қаржылық берешекті қайта құрылымдау және жеделдетілген оңалту рәсімі жағдайларын қоспағанда, қарыз алушы қызметінің ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерту, тарату немесе банкроттық сатысында тұрмағаны және "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оның қызметінің тоқтатыла тұрмағаны;
4) қарыз шартының республикалық бюджет және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен қаржыландырылмағаны;
5) қарыз алушыда қарыз шарты бойынша қаражатты мақсатсыз пайдалану фактілерінің болмауы;
6) қарыз алушыда қарыз шарты бойынша негізгі борышты және (немесе) сыйақыны өтеу бойынша мерзімі өткен міндеттемелердің болмауы;
7) субсидиялауға арналған өтінімде көрсетілген қарыз шарты бойынша сыйақы мөлшерлемесінің басқа мемлекеттік және (немесе) бюджеттік бағдарламалар бойынша субсидияланбауы расталады.
Қосымша: өтеу графигі бар қарыз шартының көшірмесі.
Ұсынысты қағаз түрінде берілген кезде:
Қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы
_____________________________________________________________
Қаржы институты басшысының немесе уәкілетті адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы _________________________________________
Қарыз алушының ұсынысқа қол қойған күні 20___ жылғы "___" _________.
Қаржы институтының ұсынысқа қол қойған күні 20___ жылғы "___" _________.
Ұсыныс электрондық түрде берілген кезде:
Өтініш беруші 20___ жылғы "___" _________ сағат ___-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан алынған деректер (бұдан әрі – ЭЦҚ)
Қаржы институты 20___ жылғы "___" _________ сағат_____ -де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Ұсынысты қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20___ жылғы "___" _________ сағат _________ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Қарыз шартына қойылатын талаптар
Қарыз шарты мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) алынған кредит/лизинг агроөнеркәсіптік кешен саласында пайдаланылды;
2) теңгемен жылдық 17 (он жеті) пайыздан (бұдан әрі – %) аспайтын, Ресей рублімен жылдық 14 (он төрт) %-дан аспайтын және шетел валютасымен 7 (жеті) %-дан аспайтын белгіленген номиналды сыйақы мөлшерлемесімен жасалған;
3) нысаналы мақсаты ауыл шаруашылығы техникасын, оның ішінде аспалы және тіркемелі жабдықты сатып алу, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын сатып алу, негізгі құралдарды сатып алу, құрылыс (ұн, минералдық сулар және алкогольсіз сусындар өндіруге арналған негізгі құралдарды сатып алуға арналған қарыздарды қоспағанда), өндірістік процестің технологиялық циклі үшін қажетті айналым қаражатын толықтыру, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу болып табылады.

В рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования", целевым назначением является инвестиционные цели, пополнение оборотных средств и проведение весенне-полевых и (или) уборочных работ;
4) источником финансирования займа не являются средства государственного бюджета или Национального фонда Республики Казахстан;
5) на момент подачи заявки является действительным (не расторгнут и не прекращен);
6) ставка вознаграждения не субсидируется по другим государственным и (или) бюджетным программам Республики Казахстан;
7) не допускается выкуп долей, акций организаций, а также предприятий как имущественного комплекса.
Субсидированию подлежат новая, ранее неиспользованная сельскохозяйственная техника и оборудование и зарегистрированная в информационной системе регистрации сельскохозяйственной техники.
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 2-1
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных,
техники и технологического
оборудования
Форма
Уведомление о перерасчете объемов субсидий в части начисления субсидии
Настоящим _______________________________________________________________,
(наименование финансового института)
в соответствии с пунктом 9 Правил субсидирования ставок вознаграждения при
кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на
приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического
оборудования, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018
года № 436 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов № 17741), просит произвести начисление субсидий с 1 января 20___ года/
__________________________________________________________________________
до (дата выдачи займа)
даты заключения договора субсидирования от "___" _________ 20__ года
по заемщику ______________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или полное
наименование юридического лица)
Уведомление направляется на рассмотрение для принятия решения.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор,
обработку персональных данных.
График погашения
Валюта: ________
Дата погашения
Общая сумма погашения
Сумма погашения основного долга
Сумма погашения вознаграждения
Сумма части ставки вознаграждения, уплачиваемая государством (субсидируемая), тенге*
Сумма части ставки вознаграждения, уплачиваемая заемщиком, тенге
Остаток основного долга
1
2
3
4
5
6
7
При подаче уведомления о перерасчете объемов субсидий в части начисления субсидии в бумажном виде:
Руководитель финансового института (представитель по доверенности) или уполномоченное лицо
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата отправления уведомления финансовым институтом "___"_________ 20___ года.
При подаче уведомления о перерасчете объемов субсидий в части начисления субсидии в электронном виде:
Подписано и отправлено финансовым институтом в ______ часов "__" ______ 20___ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Уведомление о принятии уведомления:
Принято рабочим органом в __ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 3
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения при
кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных,
техники и технологического
оборудования
Форма
__________________________________________________________________________
(местный исполнительный органа области, города республиканского значения, столицы)
Заявка на субсидирование
"____" __________20__года
Настоящим, финансовый институт __________________________________________
согласно договорам субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании
субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
указанным в нижеследующей таблице, подтверждает отсутствие у заемщика
в предыдущем месяце просроченных обязательств, в том числе оплату заемщиками
ставок вознаграждения по договорам займа и просит выплатить субсидии
по нижеуказанным заемщикам в сумме _______________ тенге, за период

"Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде нысаналы мақсат инвестициялық мақсаттар, айналым қаражатын толықтыру және көктемгі егіс және (немесе) егін жинау жұмыстарын жүргізу болып табылады;
4) мемлекеттік бюджеттің немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты қарызды қаржыландыру көзі болып табылмайды;
5) өтінім берген сәтте жарамды (бұзылмаған және тоқтатылмаған) болып табылады;
6) сыйақы мөлшерлемесі Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік және (немесе) бюджеттік бағдарламалары бойынша субсидияланбайды;
7) ұйымдардың үлестерін, акцияларын, сондай-ақ кәсіпорындарды мүліктік кешен ретінде сатып алуға жол берілмейді.
Жаңа, бұрын пайдаланылмаған және ауыл шаруашылығы техникасын тіркеудің ақпараттық жүйесінде тіркелген ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдығы субсидиялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
3-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
2-1-қосымша
Нысан
Субсидиялар көлемдерін субсидияларды есептеу бөлігінде қайта есептеу туралы хабарлама
Осымен ______________________________________________________
(қаржы институтының атауы)
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларының 9-тармағына сәйкес қарыз алушы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғаның толық атауы)
бойынша 20__ жылғы 1 қаңтардан/______________________________ бастап
(қарыз берілген күні)
20_____жылғы "____" ____________субсидиялау шарты жасалған күнге дейін субсидиялар есептеуді жүргізуді сұрайды.
Хабарлама шешім қабылдау үшін қарауға жіберіледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісім беремін.
Өтеу кестесі
Валюта: ________
Өтеу күні
Өтеудің жалпы сомасы
Негізгі борышты өтеу сомасы
Сыйақыны өтеу сомасы
Мемлекет төлейтін сыйақы мөлшерлемесі бөлігінің сомасы (субсидияланатын), теңге*
Қарыз алушы төлейтін сыйақы мөлшерлемесі бөлігінің сомасы, теңге
Негізгі борыштың қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
Субсидиялар көлемдерін субсидияларды есептеу бөлігінде қайта есептеу туралы хабарламаны қағаз түрінде берген кезде:
Қаржы институтының басшысы (сенімхат бойынша өкілі) немесе уәкілетті адам
____________________________________________________________
_________________________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қаржы институтының хабарламаны жөнелткен күні: 20___ жылғы "___" __________.
Субсидиялар көлемдерін субсидияларды есептеу бөлігінде қайта есептеу туралы хабарламаны электрондық түрде берген кезде:
Қаржы институты 20___ жылғы "___" __________ _ сағат__-де қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан алынған деректер (бұдан әрі – ЭЦҚ)
Хабарламаны қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20___ жылғы "___" __________ сағат ______-де қабылдады.
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
4-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________ (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы)
Субсидиялауға арналған өтінім
20__ жылғы "____" __________

с "__" ______ 20__ года до "__"________20__ года.
Руководитель финансового института (представитель по доверенности)
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
№ п/п
Наименование и индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика
Номер и дата договора субсидирования
Номер и дата договора займа
Дата погашения по договору займа
Сумма субсидий
При подаче заявки на субсидирование в бумажном виде:
Руководитель финансового института (представитель по доверенности) или уполномоченное лицо
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата подписания заявки финансовым институтом "___"________ 20___ года.
При подаче заявки на субсидирование в электронном виде:
Подписано и отправлено финансовым институтом в ____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в __ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Приложение 5
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 5
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных,
техники и технологического
оборудования
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов:
на портале – 10 (десять) рабочих дней;
в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги

Осымен _______________________ қаржы институты төмендегі кестеде көрсетілген агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау шарттарына сәйкес қарыз алушыда алдыңғы айда мерзімі өткен міндеттемелердің жоқтығын, оның ішінде қарыз алушылардың қарыз шарттары бойынша сыйақы мөлшерлемелерін төлегенін растайды және төменде көрсетілген қарыз алушылар бойынша 20__ жылғы "__" ______ бастап 20__ жылғы "__" ________ дейінгі кезеңге _______________ теңге сомасында субсидия төлеуді сұрайды.
Қаржы институтының басшысы (сенімхат бойынша өкілі)
_____________________________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Р/с №
Қарыз алушының атауы және жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Субсидиялау шартының нөмірі мен күні
Қарыз шартының нөмірі мен күні
Қарыз шарты бойынша өтеу мерзімі
Субсидия сомасы
Субсидиялауға арналған өтінім қағаз түрінде берілген кезде:
Қаржы институтының басшысы (сенімхат бойынша өкілі) немесе уәкілетті адам
_______________________________________________________________
_____________________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қаржы институтының өтінімге қол қойған күні: 20___ жылғы "___" __________.
Субсидиялауға арналған өтінім электрондық түрде берілген кезде:
Қаржы институты 20___ жылғы "___" __________ _ сағат__-де қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан алынған деректер (бұдан әрі – ЭЦҚ)
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20___ жылғы "___" __________ сағат ______-де қабылдады.
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
5-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
5-қосымша
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті беру тәсілдері
(қол жеткізу каналдары)
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап:
порталда – 10 (он) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

Уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 6 к Правилам субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования, утвержденным приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17741) (далее – Правила), либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 7 к Правилам.
Форма представления результата оказания государственной услуги – электронная и бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, по месту нахождения (юридического адреса) заемщика (услугополучателя) без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
на портал:
предложение по форме согласно приложению 1 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью заемщика (услугополучателя) и финансового института.
Подтверждением принятия предложения является соответствующий статус в "личном кабинете" заемщика (услугополучателя) в информационной системе субсидирования о принятии запроса для оказания государственной услуги;
в Государственную корпорацию (в случае обращения представителя по доверенности для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия, для физического лица по нотариально заверенной доверенности или иной документ, подтверждающий его полномочия):

Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия аудару туралы хабарлама не Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс графигі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет "электрондық" кезек тәртібімен, қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) орналасқан жері (заңды мекенжайы) бойынша жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz, интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
порталға:
қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) және қаржы институтының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсыныс.
Қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұранымның қабылдағаны туралы тиісті мәртебе ұсыныстың қабылданғанын растау болып табылады; Мемлекеттік корпорацияға (заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын сенімхат бойынша, жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат немесе оның өкілеттігін растайтын өзге де құжат бойынша өкіл жүгінген жағдайда):

1) предложения по форме согласно приложению 1 к Правилам с приложением копии договора займа с графиком погашения.
2) проект обновленного графика погашения с расчетами субсидируемой или не субсидируемой частей ставки вознаграждения (с расчетами субсидируемой или не субсидируемой частей ставки направляется в рабочий орган (услугодателю));
3) выписку из ссудного счета заемщика (услугополучателя) о получении кредита (для банков второго уровня) или документ, подтверждающий перечисление займа/передачу предмета лизинга.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных заемщиком (услугополучателем) для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заемщика (услугополучателя) и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленным в соответствии с Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Заемщик (услугополучатель) имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Заемщик (услугополучатель) имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, либо через единый контакт-центр.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 6
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных,
техники и технологического
оборудования
Форма
Уведомление о перечислении субсидии
Уважаемый (-ая) __________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
уведомляем Вас об оказании государственной услуги по договору субсидирования
ставок вознаграждения №______ от "___" _______ 20__ года в рамках заявки
№______ от "___" ___________ 20___ года, поданной
_________________________________________________________________________.
(наименование финансового института)
Сумма субсидии в размере _________ тенге перечислена на счет финансового института.
Приложение 7
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336

1) өтеу кестесі бар қарыз шартының көшірмесін қоса бере отырып, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыныстар;
2) сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын немесе субсидияланбайтын бөліктерінің есептемелері бар жаңартылған өтеу графигінің жобасы (мөлшерлеменің субсидияланатын немесе субсидияланбайтын бөліктерінің есептемелерімен жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) жіберіледі);
3) қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) кредит алғаны туралы несие шотынан үзінді көшірме (екінші деңгейдегі банктер үшін) немесе қарыз аударылғанын/лизинг нысанасының берілгенін растайтын құжат.
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Қарыз алушының (көрсетілетін қызметті алушының) мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинет" арқылы немесе бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
6-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Субсидияны аудару туралы хабарлама
Құрметті _______________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Сізге _________________________________________________________ берген
(қаржы институтының атауы)
20____ жылғы "___" _____________ № ___________________ өтінім шеңберінде 20____ жылғы "___" ______________ № ___________ сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау шарты бойынша мемлекеттік қызмет көрсетілгені туралы хабарлаймыз.
_________ теңге мөлшеріндегі субсидия сомасы қаржы институтының шотына аударылды.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
7-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына

Приложение 7-1
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных,
техники и технологического
оборудования
Форма
Уведомление о включении предложения в резерв (лист ожидания)
Настоящим, __________________________________________________________
уведомляет (местный исполнительный орган области, города республиканского
значения, столицы)
______________________________________________________________________
(наименование юридического лица-заемщика или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица-заемщика)
и ____________________________________________________________________
о включении вашего предложения в (наименование финансового института)
резерв (лист ожидания) согласно очереди от "____" 20____ года № _________.
При подаче предложения в бумажном виде:
Исполнитель __________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), телефон)
__________________ (подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) __________________ (подпись)
Дата отправления уведомления "___"_______20___ года.
При подаче предложения в электронном виде:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Подписано и отправлено в ____ часов "__" __________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Приложение 8
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 8
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных,
техники и технологического
оборудования
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" и в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет об освоении средств, выданных в рамках механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
Индекс формы административных данных: форма № 1-ОС
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально
Отчетный период: __________(месяц/квартал) 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: финансовые институты, акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
Срок представления формы административных данных:

7-1-қосымша
Нысан
Ұсынысты резервке (күту парағына) енгізу туралы хабарлама
Осымен _________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлға-қарыз алушының атауы немесе жеке тұлға-қарыз алушының аты,
әкесінің аты (бар болса), тегі)
және ____________________________________________ сіздің ұсынысыңыздың
(қаржы институтының атауы)
20____ жылғы "____" ______________ № _________ кезекке сәйкес резервке (күту парағына) енгізілгенін хабарлайды.
Ұсыныс қағаз түрінде берілген кезде:
Орындаушы ______________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, телефоны)
______________
(қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі)
______________
(қолы)
Хабарламаның жіберілген күні: 20___ жылғы "___" __________
Ұсыныс электрондық түрде берілген кезде:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
20___ жылғы "___" __________ сағат ____-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
8-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қаражатты игеру туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: №1-ҚИ бойынша нысан
Кезеңділігі: ай сайын/тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __________ (ай/тоқсан)
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қаржы институттары, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:

в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в течение срока действия Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования" (далее – Механизм кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов);
в Министерство национальной экономики Республики Казахстан ежеквартально, не позднее двадцатого числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, в течение срока действия Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов.
п/п
Финансовый институт
Область
Наименование либо фамилия, имя, отчество (при наличии) заемщика в разрезе областей Республики Казахстан
Субъект предпринимательства
Дата выдачи кредита/финансового лизинга
Cрок кредита/финансового лизинга, месяцы
Сумма кредита/финансового лизинга
Сумма кредита/финансового лизинга, одобренная за счет средств Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Сумма кредита/финансового лизинга, одобренная за счет средств финансового института
Сумма фактической выдачи средств
Сумма фактической выдачи за счет средств Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
Сумма фактической выдачи за счет средств финансового института
Льготный период по погашению основного долга
Льготный период по выплате вознаграждения
Ставка вознаграждения по кредиту/финансовому лизингу
Эффективная ставка по кредиту/финансовому лизингу
Объект кредитования/финансового лизинга
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Целевое назначение заемных средств (с указанием наименования и суммы каждого направления заемных средств)
Место реализации (район, город)
Секция по общему классификатору видов экономической деятельности (далее - ОКЭД)
Четырехзначный класс по ОКЭД
Количество новых рабочих мест, создаваемых за счет реализации проекта
Номер решения уполномоченного органа финансового института
Дата решения уполномоченного органа финансового института
Плановая сумма налоговых выплат в год (при выходе на максимальную проектную мощность), миллион тенге (на основе бизнес-плана)
Плановая сумма выручки в год (при выходе на максимальную проектную мощность), миллион тенге (на основе бизнес-плана)
Номер договора займа/Соглашения об открытии кредитной линии
Дата договора займа/Соглашения об открытии кредитной линии
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер заемщика
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
продолжение таблицы
Участие в Государственной программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" (да/нет)
Направление в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
Категория субъекта предпринимательства (субъект малого предпринимательства/субъект среднего предпринимательства/субъект крупного предпринимательства)
Соответствие агропромышленного комплекса условиям Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"/Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов (соответствует/не соответствует)
Соответствие проекта субъекта агропромышленного комплекса условиям Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"/Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов (соответствует/не соответствует)
31
32
33
34
35
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении средств, выданных в рамках механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов"

"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің (бұдан әрі – Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі) қолданылу мерзімі ішінде;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың жиырмасынан кешіктірмей, Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің қолданылу мерзімі ішінде.
Р/с №
Қаржы институты
Облыс
Қазақстан Республикасы облыстарының бөлінісінде қарыз алушының атауы не аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Кәсіпкерлік субъектісі
Кредиттің / қаржылық лизингтің берілген күні
Кредит/қаржылық лизингтің мерзімі, айлар
Кредит/қаржылық лизингтің мерзімі, айлар
Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің қаражаты есебінен мақұлданған кредит/қаржылық лизинг сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Қаржы институтының қаражаты есебінен мақұлданған кредит/қаржылық лизинг сомасы
Қаражатты нақты беру сомасы
Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің қаражаты есебінен іс жүзінде берілген сома
Қаржы институтының қаражаты есебінен нақты берілген сома
Негізгі борышты өтеу бойынша жеңілдікті кезең
Сыйақы төлеу бойынша жеңілдікті кезең
Кредит / қаржылық лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесі
Кредит/қаржылық лизинг бойынша тиімді мөлшерлеме
Кредиттеу/қаржылық лизинг объектісі
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Қарыз қаражатының нысаналы мақсаты (қарыз қаражатының әрбір бағытының атауы мен сомасын көрсете отырып)
Өткізу орны (аудан, қала)
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) бойынша секция
ЭҚЖЖ бойынша төрт таңбалы сынып
Жобаны іске асыру есебінен құрылатын жаңа жұмыс орындарының саны
Қаржы институтының уәкілетті органы шешімінің нөмірі
Қаржы институтының уәкілетті органы шешімінің күні
Жылына салық төлемдерінің жоспарлы сомасы (ең жоғары жобалық қуатқа шыққан кезде), миллион теңге (бизнес-жоспар негізінде)
Жылдық түсімнің жоспарлы сомасы (ең жоғары жобалық қуатқа шыққан кезде), миллион теңге (бизнес-жоспар негізінде)
Қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің нөмірі
Қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің күні
Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
кестенің жалғасы
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына қатысу (иә/жоқ)
Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде бағыт беру *
Кәсіпкерлік субъектісінің санаты (шағын кәсіпкерлік субъектісі/орта кәсіпкерлік субъектісі / ірі кәсіпкерлік субъектісі)
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының/Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің талаптарына сәйкестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
Агроөнеркәсіптік кешен субъектісі жобасының "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының/Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің талаптарына сәйкестігі (сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
31
32
33
34
35
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Мөрге арналған орын (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда) ___________________________
Есеп тапсырылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қаражатты игеру туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении средств, выданных в рамках механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется финансовыми институтами, акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму".
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется:
финансовыми институтами в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в течение срока действия Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов;
акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму"в Министерство национальной экономики Республики Казахстан ежеквартально, не позднее двадцатого числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, в течение срока действия Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов.
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование финансового института.
8. В графе 3 указывается область.
9. В графе 4 указывается наименование заемщика в разрезе областей Республики Казахстан.
10. В графе 5 указывается организационно-правовая форма юридических лиц, являющихся субъектом предпринимательства, а для физических лиц, являющихся субъектом предпринимательства – индивидуальный предприниматель/крестьянское (фермерское) хозяйство.
11. В графе 6 указывается дата выдачи кредита/финансового лизинга.
12. В графе 7 указывается срок кредита/финансового лизинга.
13. В графе 8 указывается сумма кредита/финансового лизинга.
14. В графах 9 и 10 указываются сумма кредита/финансового лизинга, одобренная за счет средств Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, финансового института.
15. В графе 11 указывается сумма фактической выдачи средств.
16. В графах 12 и 13 указываются сумма фактической выдачи за счет средств Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, финансового института.
17. В графах 14 и 15 указываются льготный период по погашению основного долга и по выплате вознаграждения.
18. В графах 16 и 17 указываются ставка вознаграждения по кредиту/финансовому лизингу и эффективная ставка по кредиту/финансовому лизингу.
19. В графе 18 указывается объект кредитования/финансового лизинга.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қаражатты игеру туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қаржы институттары, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы толтырады.
3. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды:
қаржы институттары "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей, Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің қолданылу мерзімі ішінде;
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың жиырмасынан кешіктірмей, басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің қолданылу мерзімі ішінде ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда қаржы институтының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда облыс көрсетіледі.
9. 4-бағанда Қазақстан Республикасының облыстары бөлінісінде қарыз алушының атауы көрсетіледі.
10. 5-бағанда кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын заңды тұлғалардың ұйымдық-құқықтық нысаны, ал кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер/шаруа (фермер) қожалығы көрсетіледі.
11. 6-бағанда кредиттің/қаржылық лизингтің берілген күні көрсетіледі.
12. 7-бағанда кредиттің/қаржылық лизингтің мерзімі көрсетіледі.
13. 8-бағанда кредиттің/қаржылық лизингтің сомасы көрсетіледі.
14. 9 және 10-бағандарда қаржы институтының Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің қаражаты есебінен мақұлданған кредит/қаржылық лизинг сомасы көрсетіледі.
15. 11-бағанда нақты берілген қаражат сомасы көрсетіледі.
16. 12 және 13-бағандарда қаржы институтының Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің қаражаты есебінен іс жүзінде берілген сома көрсетіледі.
17. 14 және 15-бағандарда негізгі борышты өтеу және сыйақы төлеу бойынша жеңілдікті кезең көрсетіледі.
18. 16 және 17-бағандарда кредит/қаржылық лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесі және кредит/қаржылық лизинг бойынша тиімді мөлшерлеме көрсетіледі.
19. 18-бағанда кредит беру/қаржылық лизинг объектісі көрсетіледі.

20. В графе 19 указывается целевое назначение заемных средств (с указанием наименования и суммы каждого направления заемных средств).
21. В графе 20 указывается место реализации (район, город).
22. В графе 21 указывается секция по общему классификатору видов экономической деятельности.
23. В графе 22 указывается четырехзначный класс по общему классификатору видов экономической деятельности.
24. В графе 23 указывается количество новых рабочих мест, создаваемых за счет реализации проекта.
25. В графах 24 и 25 указываются номер и дата решения уполномоченного органа финансового института.
26. В графе 26 указывается плановая сумма налоговых выплат в год (при выходе на максимальную проектную мощность), миллион тенге (на основе бизнес-плана).
27. В графе 27 указывается плановая сумма выручки в год (при выходе на максимальную проектную мощность), миллион тенге (на основе бизнес-плана).
28. В графах 28 и 29 указываются номер и дата договора займа/соглашения об открытии кредитной линии.
29. В графе 30 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика.
30. В графе 31 указывается информация об участии в Государственной программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 968 (далее – Государственная программа поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025").
31. В графе 32 указывается направление в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов.
32. В графе 33 указывается категория субъекта предпринимательства (субъект малого предпринимательства/субъект среднего предпринимательства/субъект крупного предпринимательства).
33. В графе 34 указывается соответствие/несоответствие субъекта агропромышленного комплекса условиям Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"/Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов.
34. В графе 35 указывается соответствие/несоответствие проекта субъекта агропромышленного комплекса условиям Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"/Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов.
Приложение 9
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 9
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных
техники и технологического
оборудования
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о фактическом использовании субсидий по договорам займа, выданным в рамках механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
Индекс формы административных данных: форма № 2-ФИС
Периодичность: квартальная
Отчетный период: ___ квартал 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, не позднее до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
№ п/п
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
Номер и дата договора займа
Сумма договора займа, тенге
Всего предусмотрено субсидий за весь срок действия договора займа, тенге
Всего перечислено субсидий, тенге
рабочим органом
финансовым институтом заемщику
всего
в том числе, за отчетный период
всего
в том числе, за отчетный период
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
продолжение таблицы
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, тенге
Возврат неиспользованных субсидий рабочему органу (факт), тенге
Остаток средств субсидий, находящийся на специальном счете финансового института

20. 19-бағанда қарыз қаражатының нысаналы мақсаты (қарыз қаражатының әрбір бағытының атауы мен сомасын көрсете отырып) көрсетіледі.
21. 20-бағанда өткізу орны (аудан, қала) көрсетіледі.
22. 21-бағанда экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша секция көрсетіледі.
23. 22-бағанда экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша төрт мәнді сынып көрсетіледі.
24. 23-бағанда жобаны іске асыру есебінен құрылатын жаңа жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
25. 24 және 25-бағандарда қаржы институтының уәкілетті органы шешімінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
26. 26-бағанда жылына салық төлемдерінің жоспарлы сомасы (ең жоғары жобалық қуатқа шыққан кезде), миллион теңге (бизнес-жоспар негізінде) көрсетіледі.
27. 27-бағанда жылдық түсімнің жоспарлы сомасы (ең жоғары жобалық қуатқа шыққан кезде), миллион теңге (бизнес-жоспар негізінде) көрсетіледі.
28. 28 және 29-бағандарда қарыз шартының/кредиттік желіні ашу туралы келісімнің нөмірі мен күні көрсетіледі.
29. 30-бағанда қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
30. 31-бағанда Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 968 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасына (бұдан әрі – "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы) қатысу туралы ақпарат көрсетіледі.
31. 32-бағанда Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде бағыты көрсетіледі.
32. 33-бағанда кәсіпкерлік субъектісінің санаты (шағын кәсіпкерлік субъектісі/орта кәсіпкерлік субъектісі/ірі кәсіпкерлік субъектісі) көрсетіледі.
33. 34-бағанда агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының/Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі көрсетіледі.
34. 35-бағанда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі жобасының "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының/Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
9-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қарыз шарттары бойынша субсидиялардың іс жүзінде пайдаланылуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 2-СІЖП бойынша нысан
Кезеңділігі: тоқсандық
Есепті кезең 20__ жылғы _______________ тоқсан
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей.
Р/с
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
Қарыз шартының нөмірі мен күні
Қарыз шартының сомасы, теңге
Қарыз шартының барлық қолданылу мерзіміне көзделген субсидиялар, теңге
Барлық аударылған субсидиялар, теңге
жұмыс органы
Қаржы институтының қарыз алушыға
барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны:
кестенің жалғасы
Ауытқу (+, -) (+) артық төлеу, (-) жетіспеу, теңге
Пайдаланылмаған субсидиялардың жұмыс органына қайтарылғаны (факт), теңге
Қаржы институтының арнайы шотындағы субсидиялар қалдығы

(графа11 – графа13), тенге
Четырехзначный класс по общему классификатору видов экономической деятельности (ОКЭД)
всего
(графа 7 – графа 9)
в том числе за отчетный период (графа 8 – графа 10)
11
12
13
14
15
Наименование _________________________________________________________
Адрес ________________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Место для печати
___________________________
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Отчет о фактическом использовании субсидий по договорам займа, выданным в рамках механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о фактическом использовании субсидий по договорам займа, выданным в рамках механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется: Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование заемщика.
8. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер либо бизнес-идентификационный номер заемщика.
9. В графе 4 указываются номер и дата договора займа.
10. В графе 5 указывается сумма договора займа.
11. В графе 6 указывается общий объем субсидий за весь срок действия договора займа.
12. В графах 7 и 8 указываются суммы субсидий, перечисленные за весь период рабочим органом финансовому институту, в том числе за отчетный период.
13. В графах 9 и 10 указываются суммы субсидий, перечисленные за весь период финансовым институтом заемщику, в том числе за отчетный период.
14. В графах 11 и 12 указываются отклонения (переплаты, недостатки) за весь период, в том числе за отчетный период.

(11-баған – 13-баған), теңге
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (ЭҚЖЖ) бойынша төрт таңбалы сынып
барлығы
(7-баған – 9-баған)
оның ішінде есепті кезеңдегі
(8-баған –10-баған)
11
12
13
14
15
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Мөрге арналған орын
___________________________
Есеп тапсырылған күн 20 ___ жылғы "___" __________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қарыз шарттары бойынша субсидиялардың іс жүзінде пайдаланылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде берілген қарыз шарттары бойынша субсидиялардың іс жүзінде пайдаланылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі толтырады
3. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды: Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда қарыз алушының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда қарыз шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда қарыз шартының сомасы көрсетіледі.
11. 6-бағанда қарыз шартының бүкіл қолданылу мерзімі үшін субсидиялардың жалпы көлемі көрсетіледі.
12. 7 және 8-бағандарда жұмыс органының қаржы институтына бүкіл кезең үшін, оның ішінде есепті кезең үшін аударған субсидиялар сомасы көрсетіледі.
13. 9 және 10-бағандарда қаржы институтының қарыз алушыға бүкіл кезеңде, оның ішінде есепті кезеңде аударған субсидиялар сомасы көрсетіледі.
14. 11 және 12-бағандарда барлық кезеңдегі, оның ішінде есепті кезеңдегі ауытқулар (артық төлемдер, кемшіліктер) көрсетіледі.

15. В графе 13 указывается сумма возврата неиспользованных субсидий рабочему органу (факт).
16. В графе 14 указывается остаток средств субсидий, находящийся на специальном счете финансового института.
17. В графе 15 указывается четырехзначный класс по общему классификатору видов экономической деятельности.
Приложение 10
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2021 года № 336
Приложение 10
к Правилам субсидирования
ставок вознаграждения
при кредитовании субъектов
агропромышленного комплекса,
а также лизинге на приобретение
сельскохозяйственных животных,
техники и технологического
оборудования
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства, и в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о фактическом использовании субсидий
Индекс формы административных данных: форма № 3-ФИС
Периодичность: ежеквартально, ежегодно
Отчетный период: ___ квартал 20___ года, 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: финансовые институты, структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства
Срок представления формы административных данных:
в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства, ежеквартально, до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, до двадцать пятого января календарного года;
в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежеквартально, до тридцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, до тридцатого января календарного года.
п/п
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес -идентификационный номер
Номер и дата договора займа
Сумма договора займа, тенге
Всего предусмотрено субсидий за весь срок действия договора займа, тенге
Всего перечислено субсидий, тенге
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, тенге
Возврат неиспользованных субсидий рабочему органу (факт), тенге

15. 13-бағанда пайдаланылмаған субсидиялардың жұмыс органына қайтарылған сомасы (нақты) көрсетіледі.
16. 14-бағанда қаржы институтының арнайы шотындағы субсидиялар қаражатының қалдығы көрсетіледі.
17. 15-бағанда Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша төрт мәнді сынып көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 19 қарашадағы
№ 336 бұйрығына
10-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне кредит беру,
сондай-ақ ауыл шаруашылығы
жануарларын, техникасы мен
технологиялық жабдығын сатып
алуға лизинг кезінде сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 3-СНП бойынша нысан
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы ___________ тоқсан, 20__ жылғы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: қаржы институттары, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасына дейін және жыл сайын күнтізбелік жылдың жиырма бесінші қаңтарына дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың отызыншы күніне дейін және жыл сайын күнтізбелік жылдың отызыншы қаңтарына дейін.
Р/с
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Қарыз шартының нөмірі мен күні
Қарыз шартының сомасы, теңге
Қарыз шартының барлық қолданылу мерзіміне көзделген субсидиялар, теңге
Барлық аударылған субсидиялар, теңге
Ауытқу ( + , -) ( + ) артық төлеу, ( - ) кемшілік, теңге
Пайдаланылмаған субсидиялардың жұмыс органына қайтарылатын сомасы (нақты), теңге

Остаток средств субсидий, находящийся на специальном счете финансового института (графа 11 –графа 13), тенге
рабочим органом финансовому институту
финансовым институтом заемщику
всего
в том числе, за отчетный период
всего
в том числе, за отчетный период
всего (графа 7 - графа 9)
в том числе, за отчетный период (графа 8 - графа 10)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Итого:
Наименование _________________________________________________________
Адрес ________________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________________
Исполнитель __________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
______________________________________________________________________
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о фактическом использовании субсидий"

Қаржы институтының арнайы шотындағы субсидиялар қалдығы (11-баған –13-баған), теңге
жұмыс органының қаржы институтына
қаржы институтының қарыз алушыға
барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
барлығы (7- баған – 9 баған)
оның ішінде есепті кезеңде (8-баған – 10-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Жиыны:
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы ___________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Мөрге арналған орын
(жеке кәсіпкерлік
субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
___________________________
Есеп тапсырылған күн 20 ___ жылғы "___" ________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Субсидиялардың нақты пайдаланылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о фактическом использовании субсидий" (далее – Форма).
2. Форма заполняется финансовыми институтами, структурным подразделением местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующим функции в области сельского хозяйства.
3. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется:
финансовыми институтами в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства (далее – рабочий орган), ежеквартально, до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, до двадцать пятого января календарного года;
рабочим органом в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежеквартально, до тридцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и ежегодно, до тридцатого января календарного года.
5. Форма заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 отчета указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование заемщика.
8. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заемщика.
9. В графе 4 указывается номер и дата договора займа.
10. В графе 5 указывается сумма договора займа.
11. В графе 6 указывается сумма субсидий за весь срок действия договора займа.
12. В графах 7 и 8 указываются суммы субсидий, перечисленные за весь период рабочим органом финансовому институту, в том числе за отчетный период.
13. В графах 9 и 10 указываются суммы субсидий, перечисленные за весь период финансовым институтом заемщику, в том числе за отчетный период.
14. В графах 11 и 12 указываются отклонения (переплата, недостаток) за весь период, в том числе за отчетный период.
15. В графе 13 указывается сумма возврата неиспользованных субсидий рабочему органу (факт).
16. В графе 14 указывается остаток средств субсидий, находящийся на специальном счете финансового института.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Субсидияларды нақты пайдалану туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды қаржы институттары, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесі толтырады.
3. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды:
қаржы институттары облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – жұмыс органы) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасына дейін және жыл сайын, күнтізбелік жылдың жиырма бесінші қаңтарына дейін;
жұмыс органы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың отызыншы күніне дейін және жыл сайын күнтізбелік жылдың отызыншы қаңтарына дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда қарыз алушының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда қарыз шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 5-бағанда қарыз шартының сомасы көрсетіледі.
11. 6-бағанда қарыз шартының бүкіл қолданылу мерзімі үшін субсидиялар сомасы көрсетіледі.
12. 7 және 8-бағандарда жұмыс органы қаржы институтына бүкіл кезеңде, оның ішінде есепті кезеңде аударған субсидиялар сомасы көрсетіледі.
13. 9 және 10-бағандарда қаржы институты қарыз алушыға бүкіл кезеңде, оның ішінде есепті кезеңде аударған субсидиялар сомасы көрсетіледі.
14. 11 және 12-бағандарда барлық кезеңде, оның ішінде есепті кезеңде ауытқулар (артық төлеу, жетіспеушілік) көрсетіледі.
15. 13-бағанда пайдаланылмаған субсидиялардың жұмыс органына қайтарылатын сомасы (нақты) көрсетіледі.
16. 14-бағанда қаржы институтының арнайы шотындағы субсидиялар қалдығы көрсетіледі.