Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2021 года № 411. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26375.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с подпунктом 20-19) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 30 декабря 2021 года № 411
Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 20-19) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" и определяют порядок возмещения части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса (далее – возмещение части затрат).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:

Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 411 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26375 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-19) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 411 Бұйрықпен бекітілген
Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-19) тармақшасына сәйкес әзірленді және кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу (бұдан әрі – шығындардың бір бөлігін өтеу) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:

1) местный исполнительный орган – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
2) объекты придорожного сервиса (далее – ОПС) – здания и сооружения (мотели, гостиницы, кемпинги, станции технического обслуживания, автозаправочные станции, пункты питания, торговли, связи, медицинской помощи, объекты наружной (визуальной) рекламы и иные объекты услуг), расположенные на придорожной полосе и предназначенные для обслуживания участников дорожного движения в пути следования;
3) строительная деятельность (далее – строительство) – деятельность по созданию основных фондов производственного и непроизводственного назначения путем возведения новых и (или) изменения (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта) существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа), связанного с ними технологического и инженерного оборудования, изготовления (производства) строительных материалов, изделий и конструкций, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс;
4) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий функции государственного управления в области туристской деятельности.
Глава 2. Порядок возмещения части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
3. Для получения возмещения части затрат субъект предпринимательства по месту регистрации направляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) заявку на возмещение части затрат (далее – заявка) по форме согласно приложению к настоящим Правилам в бумажной или электронной форме посредством почты либо нарочно до 1 марта календарного года.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусмотрен в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 11.04.2024 № 92 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Субъект предпринимательства к заявке, направляемой в МИО, прилагает:
1) в случае подачи заявки юридическим лицом – копии учредительных документов юридического лица, в случае подачи заявления физическим лицом – копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающего начало деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, а при подаче заявки представителем субъекта предпринимательства дополнительно представляется нотариально засвидетельствованная доверенность на представление интересов субъекта предпринимательства;

1) жергілікті атқарушы орган – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
2) жол бойындағы сервис объектілері (бұдан әрі – ЖБСО) – жол бойындағы белдеуде орналасқан және жол жүрісіне қатысушыларға жүру жолында қызмет көрсетуге арналған ғимараттар мен құрылыстар (мотельдер, қонақ үйлер, кемпингтер, техникалық қызмет көрсету станциялары, автожанармай құю станциялары, тамақтану, сауда, байланыс, медициналық көмек пункттері, сыртқы (көрнекі) жарнама объектілері және өзге де қызмет көрсету объектілері);
3) құрылыс қызметі (бұдан әрі – құрылыс) – жаңа объектілер салу және (немесе) қазіргі бар объектілерді (ғимараттарды, құрылыстар мен олардың кешендерін, коммуникацияларды) өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтіру, күрделі жөндеу), олармен байланысты технологиялық және инженерлік жабдықтарды монтаждау (бөлшектеу), құрылыс материалдарын, бұйымдары мен конструкцияларын дайындау (өндіру) арқылы өндірістік және өндірістік емес мақсаттағы негізгі қорларды құру, сондай-ақ аяқталмаған объектілер құрылысын консервациялау және өз ресурсын тауысқан объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөніндегі жұмыстарды жүзеге асыру;
4) уәкілетті орган – туристік қызмет саласындағы мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
2-тарау. Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібі
3. Кәсіпкерлік субъектісі шығындардың бір бөлігін өтеуді алу үшін тіркеу орны бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі – ЖАО) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша шығындардың бір бөлігін өтеуге арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) қағаз немесе электрондық нысанда пошта не қолма-қол арқылы тиісті күнтізбелік жылдың бірінші жұмыс күнінен бастап 1 наурызына дейін жібереді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің 11.04.2024 № 92 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Кәсіпкерлік субъектісі ЖАО-ға жолданатын өтінімге қоса ұсынады:
1) заңды тұлға өтінім берген жағдайда – заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері, жеке тұлға өтініш берген жағдайда – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғанын растайтын құжаттың көшірмесі, ал кәсіпкерлік субъектісінің өкілі өтінім берген кезде кәсіпкерлік субъектісінің мүдделерін білдіруге арналған нотариат куәландырған сенімхат қосымша ұсынылады;

2) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, полученные на первое число месяца, предшествующего месяцу, в котором планируется подача заявки;
3) копия акта приемки объекта в эксплуатацию по форме, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15141);
4) копия проектной (проектно-сметной) документации по заявленному ОПС, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
5. Поступившие заявки и прилагаемые к ним документы, а также сведения (далее – пакет документов), указанные в пункте 4 настоящих Правил, регистрируются и рассматриваются МИО на их полноту в течение двух рабочих дней со дня поступления.
6. Представленный пакет документов возвращается МИО без рассмотрения в случаях:
1) предоставления субъектом предпринимательства неполного пакета документов;
2) несоблюдения сроков, согласно пункту 3 настоящих Правил.
МИО осуществляет возврат пакета документов субъекту предпринимательства письменным уведомлением в течение двух рабочих дней со дня их поступления с указанием причин возврата пакета документов.
В случае возврата пакета документов по причине его неполноты субъекту предпринимательства в уведомлении указывается перечень недостающих документов. При устранении неполноты пакета документов согласно перечню, указанного в уведомлении, субъект предпринимательства подает заявку повторно.
В случае возврата пакета документов по причине несоблюдения сроков подачи заявки субъект предпринимательства подает заявку повторно в сроки, указанные в пункте 3 настоящих Правил.
7. Для рассмотрения поступивших заявок МИО создается постоянно действующая комиссия по рассмотрению заявок на возмещение части затрат субъектов предпринимательства (далее – комиссия).
Комиссия состоит из нечетного количества членов, не менее 7 (семи) человек, из числа которых назначаются председатель и заместитель председателя.
Председатель комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
Подготовку протоколов заседаний комиссии осуществляет секретарь, который не является членом комиссии.
Председатель, заместитель председателя, секретарь комиссии назначаются из числа работников МИО.
В состав комиссии также входят представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций, представители бизнеса и организаций.

2) мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу жүргізілетін, өтінім беру жоспарланып отырған айдың алдындағы айдың бірінші күніне алынған берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;
3) "Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша объектіні пайдалануға қабылдау актісінің көшірмесі;
4) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар мәлімделген ЖБСО бойынша жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасының көшірмесі.
5. ЖАО осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген келіп түскен өтінімдер мен оған қоса берілетін құжаттарды, сондай-ақ мәліметтерді (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тіркейді және олардың толықтығын қарайды.
6. Ұсынылған құжаттар пакетін ЖАО келесі жағдайларда қараусыз қайтарады:
1) кәсіпкерлік субъектілерімен құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылуы;
2) осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген мерзімдер сақталмауы.
ЖАО құжаттар топтамасын қайтару себептерін көрсете отырып, олар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жазбаша хабарламамен кәсіпкерлік субъектісіне құжаттар топтамасын қайтаруды жүзеге асырады.
Кәсіпкерлік субъектісіне құжаттардың толық болмауы себебі бойынша құжаттар топтамасы қайтарылған жағдайда, хабарламада жетіспейтін құжаттардың тізбесі көрсетіледі. Хабарламада көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасының толық еместігі жойылған кезде кәсіпкерлік субъектісі өтінімді қайта береді.
Өтінім беру мерзімдерін сақтамау себебінен құжаттар топтамасы қайтарылған жағдайда, кәсіпкерлік субъектісі осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес мерзімдерде өтінімді қайта береді.
7. Келіп түскен өтінімдерді қарау үшін ЖАО кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуге арналған өтінімдерді қарау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрады.
Комиссия мүшелері тақ саннан кемінде 7 (жеті) адамнан тұрады, олардың арасынан төраға мен төрағаның орынбасары тағайындалады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, комиссия отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Комиссия отырыстарының хаттамаларын дайындауды Комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.
Комиссия төрағасы, төрағасының орынбасары, хатшысы ЖАО қызметкерлері қатарынан тағайындалады.
Комиссия құрамына "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының, салалық қауымдастықтардың, бизнес пен ұйымдардың өкілдері кіреді.

8. Комиссия в течение десяти рабочих дней со дня поступления пакета документов рассматривает их на соответствие пункту 4 настоящих Правил.
По итогам рассмотрения пакета документов комиссия принимает одно из следующих решений:
1) о возмещении части затрат при соответствии пункту 4 настоящих Правил;
2) об отказе в возмещении части затрат при несоответствии пункту 4 настоящих Правил.
8-1. При выявлении оснований для отказа в возмещении части затрат МИО уведомляет субъекта предпринимательства о предварительном решении об отказе в возмещении части затрат, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить позицию субъектом предпринимательства по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения Комиссией согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания на основании решения Комиссии МИО выдает результат субъекту предпринимательства о возмещении части затрат либо мотивированный ответ об отказе в возмещении части затрат субъекту предпринимательства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 8-1 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Комиссия проводит заседания по мере поступления заявок в сроки, согласно пункту 8 настоящих Правил.
10. Решение комиссии оформляется протоколом и в течение двух рабочих дней со дня его подписания размещается на интернет-ресурсе МИО, копия направляется в адрес субъекта предпринимательства письменным уведомлением.
11. На основании протокола МИО формирует и направляет в уполномоченный орган бюджетную заявку в полном объеме, в срок до 30 марта календарного года.
12. Уполномоченный орган включает расходы по возмещению части затрат в бюджетную заявку на соответствующий финансовый год в порядке, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
13. Возмещение части затрат осуществляется администратором местных бюджетных программ в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
14. Размер возмещения части затрат составляет десять процентов от стоимости строительства ОПС, указанной в заключении экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации, представленной согласно подпункту 4) пункта 4 настоящих Правил.

8. Комиссия құжаттар топтамасы келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде олардың осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкестігін қарайды.
Құжаттар топтамасын қарау қорытындысы бойынша комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес келген кезде шығындардың бір бөлігін өтеу туралы;
2) осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес келмеген кезде шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы.
8-1. Шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде ЖАО кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ кәсіпкерлік субъектісінің алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес Комиссия шешім қабылдағанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша Комиссияның шешімі негізінде ЖАО кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеу туралы нәтиже немесе кәсіпкерлік субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Ескерту. 2-тарау 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Комиссия отырыстарын осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес мерзімдерде, өтінімдердің келіп түсуіне қарай өткізеді.
10. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді және оған қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ЖАО-ның интернет-ресурсында орналастырылады, көшірмесі кәсіпкерлік субъектісінің мекенжайына жазбаша хабарламамен жіберіледі.
11. Хаттаманың негізінде ЖАО бюджеттік өтінімді күнтізбелік жылдың 30 наурызына дейінгі мерзімде толық көлемде қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді.
12. Уәкілетті орган шығындардың бір бөлігін өтеу жөніндегі шығыстарды Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген тәртіппен тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімге енгізеді.
13. Шығындардың бір бөлігін өтеуді жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырады.
14. Шығындардың бір бөлігін өтеу мөлшері осы Қағидалардың 4-тармағының 4) тармақшасына сәйкес ұсынылған жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасы бойынша сараптама қорытындысында көрсетілген ЖБСО құрылысы құнының он пайызын құрайды.

15. Возмещение части затрат производится в национальной валюте Республики Казахстан.
16. Администратор местных бюджетных программ осуществляет перечисление сумм по возмещению части затрат на расчетный счет субъекта предпринимательства, открытый в банке второго уровня и указанный в заявке, в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления средств для возмещения части затрат в местный бюджет.
Примечание ИЗПИ!
Правила предусмотрено дополнить пунктом 17 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 11.04.2024 № 92 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам возмещения
части затрат субъектов
предпринимательства
по строительству объектов
придорожного сервиса
Форма
кому: _______________________
(наименование местного
исполнительного органа)
от _________________________
(наименование субъекта
предпринимательства)
Заявка на возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
Прошу рассмотреть заявку на получение возмещения части затрат по строительству объектов придорожного сервиса.
1. Сведения о субъекте предпринимательства.
Для юридического лица:
бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________
адрес фактического места нахождения _____________________________
номер телефона ________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________
индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ________________________________________________________
кем выдано ___________________________________________________
дата выдачи/срок действия ______________________________________
адрес места жительства_________________________________________
номер телефона _______________________________________________
2. Сведения об объекте придорожного сервиса:
наименование ОПС ____________________________________________
источник финансирования_______________________________________
адрес нахождения ОПС _________________________________________
3. Реквизиты расчетного счета субъекта предпринимательства, открытого
в банке второго уровня:
______________________________________________________________.
4. Перечень документов, прилагаемых к заявке, согласно пункту 4 Правил
возмещения части затрат субъектов предпринимательства по строительству
объектов придорожного сервиса:

15. Шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен жүргізіледі.
16. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жергілікті бюджетке шығындардың бір бөлігін өтеу үшін қаражат түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде шығындардың бір бөлігін өтеу бойынша сомаларды кәсіпкерлік субъектісінің екінші деңгейдегі банкте ашылған және өтінімде көрсетілген есеп айырысу шотына аударуды жүзеге асырады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қағидалар 17-тармақпен толықтыру көзделген - ҚР Туризм және спорт министрінің 11.04.2024 № 92 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кәсіпкерлік субъектілерінің
жол бойындағы сервис
объектілерін салу бойынша
шығындарының бір бөлігін өтеу
қағидаларына қосымша
Нысан
кімге: ____________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
кімнен ____________________________
(кәсіпкерлік субъектісінің атауы)
Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге арналған өтінім
Жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеуге арналған өтінімді қарауды сұраймын.
1. Кәсіпкерлік субъектісі туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ______________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) __________________________
іс жүзінде орналасқан мекенжайы ______________________________________
телефон нөмірі _______________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) _________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _______________________________________
жеке басты куәландыратын құжат:
нөмірі ______________________________________________________________
кім берді ____________________________________________________________
берілген күні / қолданылу мерзімі _______________________________________
тұрғылықты мекенжайы_______________________________________________
телефон нөмірі _______________________________________________________
2. Жол бойындағы сервис объектісі туралы мәліметтер:
ЖБСО атауы ________________________________________________
қаржы қаражатының көзі_____________________________________________
ЖБСО орналасқан мекенжайы _____________________________________
3. Кәсіпкерлік субъектісінің екінші деңгейдегі банкте ашылған есеп айырысу шотының деректемелері:
___________________________________________________________.
4. Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларының 4-тармағына сәйкес өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі:

1)_______________________________
2)_______________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, в том числе,
что не являюсь банкротом, не подлежу процедуре банкротства или ликвидации
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве"
и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование
персональных данных.
______________________________________________________________
(подпись руководителя (представителя) субъекта предпринимательства)
Место для печати (при наличии)
Дата подачи заявки "____" __________ 20____ года.

1) _______________________________
2) _______________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын, оның ішінде банкрот болмағанымды, "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттық немесе тарату рәсіміне жатпайтынымды растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
__________________________________________ (кәсіпкерлік субъектісі басшысының (өкілінің) қолы)
Мөрдің орны (болған кезде)
Өтінім берілген күн "____" __________ 20____ жыл.