О внесении изменения в совместное постановление акимата города Кокшетау от 28 августа 2019 года № А-8/1531 и решение Кокшетауского городского маслихата от 28 августа 2019 года № С-36/4 "Об установлении льготы по оплате проезда отдельной категории граждан города Кокшетау на общественном транспорте (кроме такси) в городе Кокшетау"
Постановление акимата города Кокшетау Акмолинской области от 6 мая 2021 года № А-5/897 и решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 6 мая 2021 года № С-6/9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 мая 2021 года № 8481
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан" акимат города Кокшетау ПОСТАНОВЛЯЕТ и Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в совместное постановление акимата города Кокшетау от 28 августа 2019 года №А-8/1531 и решение Кокшетауского городского маслихата от 28 августа 2019 года №С-36/4 "Об установлении льготы по оплате проезда отдельной категории граждан города Кокшетау на общественном транспорте (кроме такси) в городе Кокшетау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7350) следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Установить льготу по оплате проезда следующим категориям граждан города Кокшетау на общественном транспорте (кроме такси) в городе Кокшетау:
1) ветеранам Великой Отечественной войны - бесплатный проезд;
2) супруге (супругу) умершего инвалида Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, которые не вступали в повторный брак – бесплатный проезд;
3) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны и лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – бесплатный проезд;
4) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда" – бесплатный проезд;
5) несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны – бесплатный проезд;

Көкшетау қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 28 тамыздағы № А-8/1531 бірлескен қаулысы мен Көкшетау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 тамыздағы № С-36/4 "Көкшетау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Көкшетау қаласы азаматтарының жекелеген санатының жол жүру төлеу бойынша жеңілдік белгілеу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 6 мамырдағы № A-5/897 қаулысы және Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 6 мамырдағы № С-6/9 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 мамырда № 8481 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 13 бабына сәйкес Көкшетау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көкшетау қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 28 тамыздағы №А-8/1531 және Көкшетау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 тамыздағы №С-36/4 "Көкшетау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Көкшетау қаласы азаматтарының жекелеген санатының жол жүру төлеу бойынша жеңілдік белгілеу туралы" бірлескен қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7350 болып тіркелген) өзгеріс енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Көкшетау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Көкшетау қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына жол жүру төлеу бойынша жеңілдік белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне - тегін жол жүру;
2) Ұлы Отан соғысының қайтыс болған мүгедегінің жұбайына (зайыбына), сондай – ақ екiншi рет некеге тұрмаған Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының жұбайына (зайыбына) - тегін жол жүру;
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға – тегін жол жүру;
4) Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға – тегін жол жүру;
5) Екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезеңiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердегі, геттолардағы және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарындағы кәмелетке толмаған тұтқындарға – тегін жол жүру;

6) матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, многодетным матерям награждҰнным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награждҰнным орденами "Материнская слава" I и II степени – бесплатный проезд;
7) детям школьного возраста из многодетных малообеспеченных семей – бесплатный проезд;
8) детям-инвалидам до 18 лет – бесплатный проезд;
9) почетным гражданам города Кокшетау – бесплатный проезд;
10) ветеранам боевых действий на территории других государств – бесплатный проезд;
11) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях – бесплатный проезд;
12) жертвам политических репрессий, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами – бесплатный проезд;
13) инвалидам по зрению I и II группы, а также лицам, признанным судом недееспособными и опекунам, назначенным в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан – бесплатный проезд;
14) школьникам, проживающим в селе Кызыл Жулдыз на период учебного года - бесплатный проезд;
15) Героям Социалистического Труда и лицам, удостоенных звания "Қазақстанның Еңбек Ері" - бесплатный проезд;
16) инвалидам по слуху – бесплатный проезд.".
2. Настоящее совместное постановление акимата города Кокшетау и решение Кокшетауского городского маслихата вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
аким города Б.Ғайса
Председатель сессии
Кокшетауского городского
маслихата
С.Максимец
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
Р.Калишев

6) төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар аналарға, "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға – тегін жол жүру;
7) көп балалы аз қамтылған отбасылардан шыққан мектеп жасындағы балаларға – тегін жол жүру;
8) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – тегін жол жүру;
9) Көкшетау қаласының құрметті азаматтарына – тегін жол жүру;
10) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне – тегін жол жүру;
11) 1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тікелей қатысқан адамдарға – тегін жол жүру;
12) мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына, саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккендерге – тегін жол жүру;
13) I және II топтағы көру бойынша мүгедектерге, сондай-ақ сотпен әрекетке қабілетсіз деп танылған адамдарға және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тағайындалған қамқоршыларға – тегін жол жүру;
14) оқу жылы кезінде Қызыл Жұлдыз ауылында тұратын оқушыларға -тегін жол жүру;
15) Социалистік Еңбек Ерлеріне және "Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға - тегін жол жүру.
16) есту кемістігі бар мүгедектерге – тегін жол жүру.".
2. Осы бірлескен Көкшетау қаласы әкімдігінің қаулысы және Көкшетау қалалық мәслихатының шешімі Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тiркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
қала әкімі Б.Ғайса
Көкшетау қалалық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
С.Максимец
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы
Р.Калишев