О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 19 января 2021 года № 7С 2/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 января 2021 года № 8333.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 10.11.2021 № 7С 9/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Атбасарском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Атбасарском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Атбасарском районе согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Атбасарского районного маслихата
С.Аксеитова
Секретарь Атбасарского районного маслихата Б.Комбатуров
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного
маслихата от 19 января
2021 года № 7С 2/2
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Атбасарском районе
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 10.11.2021 № 7С 9/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения собраний в Атбасарском районе:
1. Центральная площадь, город Атбасар, улица Ч.Валиханова, 9.
2. Площадь сквера Победы, город Атбасар, улица Жениса.
3. Маршрут следования для проведения мирных собраний: город Атбасар, от Центральной площади по улице Ч.Валиханова до пересечения улицы имени Акана Курманова, по улице имени Акана Курманова до пересечения улицы С.Сейфуллина до сквера Победы.
4. Площадь, расположенная напротив здания Мариновского сельского Дома культуры, село Мариновка, улица Жениса, 65.

Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелер туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 қаңтардағы № 7С 2/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 21 қаңтарда № 8333 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 7С 9/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Атбасар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Атбасар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Атбасар ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Атбасар аудандық мәслихатының сессия төрағасы С.Аксеитова
Атбасар аудандық мәслихатының хатшысы Б.Комбатуров
Атбасар аудандық мәслихатының
2021 жылғы 19 қантардағы
№ 7С 2/2 шешіміне
1 қосымша
Атбасар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 7С 9/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атбасар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Орталық алаң, Атбасар қаласы, Ш.Уәлиханов көшесі, 9.
2. Жеңіс скверінің алаңы, Атбасар қаласы, Жеңіс көшесі.
3. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Атбасар қаласы, Ш.Уәлиханов көшесіндегі орталық алаңнан Ақан Құрманов атындағы көшесінің қиылысына дейін, Ақан Құрманов атындағы көшемен С.Сейфуллин көшесінің қиылысына дейін, Жеңіс скверіне дейін.
4. Мариновка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Мариновка ауылы, Жеңіс көшесі, 65.

5. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Мариновка, от пересечения улиц Парковой и Женис до площади, расположенной напротив здания Мариновского сельского Дома культуры.
6. Площадь, расположенная напротив здания Шуйского сельского Дома культуры, село Шуйское, улица Стадионная, 2.
7. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Шуйское, от пересечения улиц Оразбека Куанышева и имени Михаила Довжика до площади, расположенной напротив здания Шуйского сельского Дома культуры.
8. Центральная площадь, село Бастау, улица Байгара, 26а.
9. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Бастау, от пересечения улиц Достар и имени Сибагат Боранбаева до центральной площади по улице Байгара.
10. Площадь, расположенная напротив здания Сергеевского сельского Дома культуры, село Сергеевка, улица имени Абылайхана, 17.
11. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Сергеевка, от пересечения улиц Казахстан и имени Аблайхана до площади, расположенной напротив здания Сергеевского сельского Дома культуры.
12. Площадь, расположенная напротив здания Сочинского сельского Дома культуры, село Сочинское, улица Бейбитшилик, 18.
13. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Сочинское, от пересечения улиц Жастар и Бейбитшилик до площади, расположенной напротив здания Сочинского сельского Дома культуры.
14. Площадь, расположенная напротив здания сельского Дома культуры Акана Курманова, село Акана Курманова, улица Байтерек, 6.
15. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Акана Курманова, от пересечения улиц Мадениет и Байтерек до площади, расположенной напротив здания сельского Дома культуры Акана Курманова.
16. Площадь, расположенная напротив здания Тельманского сельского Дома культуры, село Тельмана, улица Ынтымак, 1.
17. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Тельмана, от пересечения улиц Достык и Ынтымак до площади, расположенной напротив здания Тельманского сельского Дома культуры.
18. Площадь, расположенная напротив здания коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ярославского сельского округа Атбасарского района", село Тимашевка, улица Орталык, 49/1.
19. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Тимашевка, от пересечения улиц Гагарина и Орталык до площади, расположенной напротив здания коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ярославского сельского округа Атбасарского района".
20. Центральная площадь, село Сепе, улица Орталык, 9.
21. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Сепе, от пересечения улиц Болашак и Орталык до центральной площади.

5. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Мариновка ауылы, Парковая және Жеңіс көшелерінің қиылысынан Мариновка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
6. Шуйское ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Шуйское ауылы, Стадионная көшесі, 2.
7. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шуйское ауылы, Оразбек Қуанышев және Михаил Довжик көшелерінің қиылысынан Шуйское ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
8. Орталық алаң, Бастау ауылы, Байғара көшесі, 26а.
9. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бастау ауылы, Достар және Сыбағат Боранбаев атындағы көшелерінің қиылысынан Байғара көшесіндегі орталық алаңға дейін.
10. Сергеевка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Сергеевка ауылы, Абылайхан атындағы көшесі, 17.
11. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Сергеевка ауылы, Қазақстан және Абылайхан атындағы көшелерінің қиылысынан Сергеевка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
12. Сочинское ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Сочинское ауылы, Бейбітшілік көшесі, 18.
13. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Сочинское ауылы, Жастар және Бейбітшілік көшелерінің қиылысынан Сочинское ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
14. Ақан Құрманов ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Ақан Құрманов ауылы, Бәйтерек көшесі, 6.
15. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ақан Құрманов ауылы, Мәдениет және Бәйтерек көшелерінің қиылысынан Ақан Құрманов ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
16. Тельман ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Тельман ауылы, Ынтымақ көшесі, 1.
17. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Тельман ауылы, Достық және Ынтымақ көшелерінің қиылысынан Тельман ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
18. "Атбасар ауданы Ярославка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Тимашевка ауылы, Орталық көшесі, 49/1.
19. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Тимашевка ауылы, Гагарин және Орталық көшелерінің қиылысынан "Атбасар ауданы Ярославка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
20. Орталық алаң, Сепе ауылы, Орталық көшесі, 9.
21. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Сепе ауылы, Болашақ және Орталық көшелерінің қиылысынан орталық алаңға дейін.

22. Площадь, расположенная напротив здания Новосельского сельского Дома культуры, село Новосельское, улица Мадениет, 25.
23. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новосельское, от пересечения улиц Женис и Мадениет до площади, расположенной напротив здания Новосельского сельского Дома культуры.
24. Площадь, расположенная напротив здания Полтавского сельского Дома культуры, село Полтавка, улица СемҰна Петренко, 41.
25. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Полтавка, от пересечения улиц Абая и СемҰна Петренко до площади, расположенной напротив здания Полтавского сельского Дома культуры.
26. Площадь, расположенная напротив здания коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Покровского сельского округа Атбасарского района", село Покровка, улица Жастар, 9.
27. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Покровка, от пересечения улиц Мадениет и Жастар до площади, расположенной напротив здания коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Покровского сельского округа Атбасарского района".
28. Центральная площадь, село Борисовка, улица Бейбитшилик, 40.
29. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Борисовка, от пересечения улиц имени СемҰна Клименко и Бейбитшилик до центральной площади.
Приложение 2 к решению
Атбасарского районного
маслихата от 19 января
2021 года № 7С 2/2
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Атбасарском районе
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 10.11.2021 № 7С 9/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Атбасарском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.

22. Новоселькое ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Новосельское ауылы, Мәдениет көшесі, 25.
23. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новосельское ауылы, Жеңіс және Мәдениет көшелерінің қиылысынан Новоселькое ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
24. Полтавка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Полтавка ауылы, СемҰн Петренко көшесі, 41.
25. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Полтавка ауылы, Абай және СемҰн Петренко көшелерінің қиылысынан Полтавка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
26. "Атбасар ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Покровка ауылы, Жастар көшесі, 9.
27. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Покровка ауылы, Мәдениет және Жастар көшелерінің қиылысынан "Атбасар ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
28. Орталық алаң, Борисовка ауылы, Бейбітшілік көшесі, 40.
29. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Борисовка ауылы, СемҰн Клименко атындағы және Бейбітшілік көшелерінің қиылысынан орталық алаңға дейін.
Атбасар аудандық мәслихатының
2021 жылғы 19 қантардағы
№ 7С 2/2 шешіміне
2 қосымша
Атбасар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 7С 9/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Атбасар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.

3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Атбасарском районе:
1) центральная площадь, город Атбасар, улица Ч.Валиханова, 9, норма предельной заполняемости 200 человек;
2) площадь сквера Победы, город Атбасар, улица Жениса, норма предельной заполняемости 100 человек;
3) маршрут следования для проведения мирных собраний: город Атбасар, от Центральной площади по улице Ч.Валиханова до пересечения улицы имени Акана Курманова, по улице имени Акана Курманова до пересечения улицы С.Сейфуллина до сквера Победы, норма предельной заполняемости 100 человек;
4) площадь, расположенная напротив здания Мариновского сельского Дома культуры, село Мариновка, улица Жениса, 65, норма предельной заполняемости 70 человек;
5) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Мариновка, от пересечения улиц Парковой и Женис до площади, расположенной напротив здания Мариновского сельского Дома культуры, норма предельной заполняемости 70 человек;
6) площадь, расположенная напротив здания Шуйского сельского Дома культуры, село Шуйское, улица Стадионная, 2, норма предельной заполняемости 50 человек;
7) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Шуйское, от пересечения улиц Оразбека Куанышева и имени Михаила Довжика до площади, расположенной напротив здания Шуйского сельского Дома культуры, норма предельной заполняемости 50 человек;
8) центральная площадь, село Бастау, улица Байгара, 26 а, норма предельной заполняемости 50 человек;
9) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Бастау, от пересечения улиц Достар и имени Сибагат Боранбаева до центральной площади по улице Байгара, норма предельной заполняемости 50 человек;
10) площадь, расположенная напротив здания Сергеевского сельского Дома культуры, село Сергеевка, улица имени Абылайхана, 17, норма предельной заполняемости 50 человек;
11) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Сергеевка, от пересечения улиц Казахстан и имени Аблайхана до площади, расположенной напротив здания Сергеевского сельского Дома культуры, норма предельной заполняемости 50 человек;
12) площадь, расположенная напротив здания Сочинского сельского Дома культуры, село Сочинское, улица Бейбитшилик, 18, норма предельной заполняемости 50 человек;

3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Атбасар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) орталық алаң, Атбасар қаласы, Ш.Уәлиханов көшесі, 9, шекті толу нормасы 200 адам;
2) жеңіс скверінің алаңы, Атбасар қаласы, Жеңіс көшесі, шекті толу нормасы 100 адам;
3) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Атбасар қаласы, Ш.Уәлиханов көшесіндегі орталық алаңнан Ақан Құрманов атындағы көшесінің қиылысына дейін, Ақан Құрманов атындағы көшемен С.Сейфуллин көшесінің қиылысына дейін, Жеңіс скверіне дейін, шекті толу нормасы 100 адам;
4) Мариновка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Мариновка ауылы, Жеңіс көшесі, 65, шекті толу нормасы 70 адам;
5) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Мариновка ауылы, Парковая және Жеңіс көшелерінің қиылысынан Мариновка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 70 адам;
6) Шуйское ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Шуйское ауылы, Стадионная көшесі, 2, шекті толу нормасы 50 адам;
7) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шуйское ауылы, Оразбек Қуанышев және Михаил Довжик көшелерінің қиылысынан Шуйское ауылдық округінің Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
8) орталық алаң, Бастау ауылы, Байғара көшесі, 26а, шекті толу нормасы 50 адам;
9) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бастау ауылы, Достар және Сыбағат Боранбаев атындағы көшелерінің қиылысынан Байғара көшесіндегі орталық алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
10) Сергеевка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Сергеевка ауылы, Абылайхан атындағы көшесі, 17, шекті толу нормасы 50 адам;
11) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Сергеевка ауылы, Қазақстан және Абылайхан атындағы көшелерінің қиылысынан Сергеевка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
12) Сочинское ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Сочинское ауылы, Бейбітшілік көшесі, 18, шекті толу нормасы 50 адам;

13) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Сочинское, от пересечения улиц Жастар и Бейбитшилик до площади, расположенной напротив здания Сочинского сельского Дома культуры, норма предельной заполняемости 50 человек;
14) площадь, расположенная напротив здания сельского Дома культуры Акана Курманова, село Акана Курманова, улица Байтерек, 6, норма предельной заполняемости 50 человек;
15) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Акана Курманова, от пересечения улиц Мадениет и Байтерек до площади, расположенной напротив здания сельского Дома культуры Акана Курманова, норма предельной заполняемости 50 человек;
16) площадь, расположенная напротив здания Тельманского сельского Дома культуры, село Тельмана, улица Ынтымак, 1, норма предельной заполняемости 50 человек;
17) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Тельмана, от пересечения улиц Достык и Ынтымак до площади, расположенной напротив здания Тельманского сельского Дома культуры, норма предельной заполняемости 50 человек;
18) площадь, расположенная напротив здания коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ярославского сельского округа Атбасарского района", село Тимашевка, улица Орталык, 49/1, норма предельной заполняемости 50 человек;
19) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Тимашевка, от пересечения улиц Гагарина и Орталык до площади, расположенной напротив здания коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ярославского сельского округа Атбасарского района", норма предельной заполняемости 50 человек;
20) центральная площадь, село Сепе, улица Орталык, 9, норма предельной заполняемости 50 человек;
21) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Сепе, от пересечения улиц Болашак и Орталык до центральной площади, норма предельной заполняемости 50 человек;
22) площадь, расположенная напротив здания Новосельского сельского Дома культуры, село Новосельское, улица Мадениет, 25, норма предельной заполняемости 50 человек;
23) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новосельское, от пересечения улиц Женис и Мадениет до площади, расположенной напротив здания Новосельского сельского Дома культуры, норма предельной заполняемости 50 человек;
24) площадь, расположенная напротив здания Полтавского сельского Дома культуры, село Полтавка, улица СемҰна Петренко, 41, норма предельной заполняемости 50 человек;
25) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Полтавка, от пересечения улиц Абая и СемҰна Петренко до площади, расположенной напротив здания Полтавского сельского Дома культуры, норма предельной заполняемости 50 человек;

13) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Сочинское ауылы, Жастар және Бейбітшілік көшелерінің қиылысынан Сочинское ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
14) Ақан Құрманов ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Ақан Құрманов ауылы, Бәйтерек көшесі, 6, шекті толу нормасы 50 адам;
15) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ақан Құрманов ауылы, Мәдениет және Бәйтерек көшелерінің қиылысынан Ақан Құрманов ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
16) Тельман ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Тельман ауылы, Ынтымақ көшесі, 1, шекті толу нормасы 50 адам;
17) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Тельман ауылы, Достық және Ынтымақ көшелерінің қиылысынан Тельман ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
18) "Атбасар ауданы Ярославка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Тимашевка ауылы, Орталық көшесі, 49/1, шекті толу нормасы 50 адам;
19) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Тимашевка ауылы, Гагарин және Орталық көшелерінің қиылысынан "Атбасар ауданы Ярославка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
20) орталық алаң, Сепе ауылы, Орталық көшесі, 9, шекті толу нормасы 50 адам;
21) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Сепе ауылы, Болашақ және Орталық көшелерінің қиылысынан орталық алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
22) Новоселькое ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Новосельское ауылы, Мәдениет көшесі, 25, шекті толу нормасы 50 адам;
23) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новосельское ауылы, Жеңіс және Мәдениет көшелерінің қиылысынан Новоселькое ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
24) Полтавка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Полтавка ауылы, СемҰн Петренко көшесі, 41, шекті толу нормасы 50 адам;
25) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Полтавка ауылы, Абай және СемҰн Петренко көшелерінің қиылысынан Полтавка ауылдық Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;

26) площадь, расположенная напротив здания коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Покровского сельского округа Атбасарского района", село Покровка, улица Жастар, 9, норма предельной заполняемости 50 человек;
27) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Покровка, от пересечения улиц Мадениет и Жастар до площади, расположенной напротив здания коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Покровского сельского округа Атбасарского района", норма предельной заполняемости 50 человек;
28) центральная площадь, село Борисовка, улица Бейбитшилик, 40, норма предельной заполняемости 50 человек;
29) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Борисовка, от пересечения улиц имени СемҰна Клименко и Бейбитшилик до центральной площади, норма предельной заполняемости 50 человек;
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Атбасарского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3 к решению
Атбасарского районного
маслихата от 19 января
2021 года № 7С 2/2
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в Атбасарском районе
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 10.11.2021 № 7С 9/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории Атбасарского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;

26) "Атбасар ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Покровка ауылы, Жастар көшесі, 9, шекті толу нормасы 50 адам;
27) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Покровка ауылы, Мәдениет және Жастар көшелерінің қиылысынан "Атбасар ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
28) орталық алаң, Борисовка ауылы, Бейбітшілік көшесі, 40, шекті толу нормасы 50 адам;
29) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Борисовка ауылы, СемҰн Клименко атындағы және Бейбітшілік көшелерінің қиылысынан орталық алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайларын орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Атбасар ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Атбасар аудандық мәслихатының
2021 жылғы 19 қантардағы
№ 7С 2/2 шешіміне
3 қосымша
Атбасар ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 7С 9/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атбасар ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;

3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарында, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.