О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 18 января 2021 года № 7С-2-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 22 января 2021 года № 8337.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2021 № 7С-17-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Астраханском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Астраханском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Астраханском районе согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь Астраханского
районного маслихата
М.Қожахмет
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Астраханского района
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 18 января
2021 года № 7С-2-2
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Астраханском районе
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2021 № 7С-17-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2023 № 7С-36-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Астраханском районе:
1. Центральная площадь, село Астраханка, улица Аль-Фараби, 50.
2. Площадь, расположенная у здания районного стадиона, село Астраханка, улица 9 Мая, 10.
3. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Астраханка, улица Нурмухамбета Жазина, от пересечения улицы Аль-Фараби до площади, расположенной у здания районного стадиона.

Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 18 қаңтардағы № 7С-2-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 22 қаңтарда № 8337 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 23.12.2021 № 7С-17-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Астрахан ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Астрахан ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Астрахан ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы,
Астрахан аудандық
мәслихатының хатшысы
М.Қожахмет
"КЕЛІСІЛДІ"
Астрахан ауданының әкімдігі
Астрахан аудандық мәслихатының
2021 жылғы 18 қаңтардағы
№ 7С-2-2 шешіміне
1 қосымша
Астрахан ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 23.12.2021 № 7С-17-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 16.01.2023 № 7С-36-3 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Астрахан ауылдық округінде бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Орталық алаң, Астрахан ауылы, Әл-Фараби көшесі, 50.
2. Аудандық стадион ғимаратының жанында орналасқан алаң, Астрахан ауылы, 9 Май көшесі, 10.
3. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Астрахан ауылы, Нұрмұхамбет Жазин көшесі, Әл-Фараби көшесінің қиылысынан аудандық стадион ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін.

4. Площадь, расположенная напротив здания Жалтырского Дома культуры, село Жалтыр, улица Жеңic, 2А.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2023 № 7С-36-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жалтыр, улица Абылай хана, от магазина "Фортуна" до площади, расположенной напротив здания Жалтырского Дома культуры.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2023 № 7С-36-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Площадь, село Зеленое, улица Зеленая, 9.
7. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Зеленое, улица Молодежная, от здания Есильского сельского клуба до площади улицы Зеленая, 9.
8. Площадь, расположенная у здания Кызылжарского сельского клуба, село Жана-турмыс, улица Абылайхана, 21.
9. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жана-Турмыс, улица Абылайхана, от здания коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Жана-Турмыс отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области" до площади у здания Кызылжарского сельского клуба.
10. Площадь, расположенная у здания Каменского сельского клуба, село Каменка, улица Желтоксан, 12.
11. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Каменка, улица Атамекен, от улицы Атамекен, 8 до площади у здания Каменского сельского клуба.
12. Площадь, расположенная у здания коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Колутон отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области", село Колутон, улица Кенесары, 6.
13. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Колутон, улица Илияса Есенберлина, от магазина "Береке" до площади, расположенной у здания коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Колутон отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области".
14. Площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима Николаевского сельского округа Астраханского района", село Петровка, улица Кажымукана Мунайтпасова, 29.
15. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Петровка, улица Кажымукана Мунайтпасова, от улицы Кажымукана Мунайтпасова, 33 до площади, расположенной у здания государственного учреждения "Аппарат акима Николаевского сельского округа Астраханского района".

4. Жалтыр Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Жалтыр ауылы, Жеңіс көшесі, 2А.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 16.01.2023 № 7С-36-3 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жалтыр ауылы, Абылай хан көшесі, "Фортуна" дүкенінен Жалтыр Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 16.01.2023 № 7С-36-3 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Алаң, Зеленое ауылы, Зеленая көшесі, 9.
7. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Зеленое ауылы, Молодежная көшесі, Есіл ауылдық клубының ғимаратынан Зеленая, 9 көшесіндегі алаңға дейін.
8. Қызылжар ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаң, Жаңатұрмыс ауылы, Абылайхан көшесі, 21.
9. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жаңатұрмыс ауылы, Абылайхан көшесі, "Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Жаңатұрмыс ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратынан Қызылжар ауылдық клубы ғимаратының жанындағы алаңға дейін.
10. Каменка ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаң, Каменка ауылы, Желтоқсан көшесі, 12.
11. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Каменка ауылы, Атамекен көшесі, Атамекен, 8 көшесінен Каменка ауылдық клубы ғимаратының жанындағы алаңға дейін.
12. "Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Колутон ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Колутон ауылы, Кенесары көшесі, 6.
13. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Колутон ауылы, Ілияс Есенберлин көшесі, "Береке" дүкенінен "Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Колутон ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін.
14. "Астрахан ауданының Николаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Петровка ауылы, Қажымұқан Мұңайтпасов көшесі, 29.
15. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Петровка ауылы, Қажымұқан Мұңайтпасов көшесі, Қажымұқан Мұңайтпасов, 33 көшесінен "Астрахан ауданының Николаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан аланға дейін.

16. Площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима Новочеркасского сельского округа Астраханского района", село Новочеркасское, переулок Школьный, 1.
17. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новочеркасское, улица Бейбiтшiлiк, от улицы Бейбiтшiлiк, 30А до площади, расположенной у здания государственного учреждения "Аппарат акима Новочеркасского сельского округа Астраханского района.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2023 № 7С-36-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Площадь, расположенная у здания Новоколутонского сельского клуба, село Новый Колутон, улица Достык, 27.
19. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новый Колутон, улица Достык, от улицы Достык, 33 до площади, расположенной у здания Новоколутонского сельского клуба.
20. Площадь, село Старый Колутон, улица Богенбай батыра, 4.
21. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Старый Колутон, улица Бауржана Момышулы, от здания Староколутонского сельского клуба до площади улицы Богенбай батыра.
22. Площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима Узункольского сельского округа Астраханского района", село Узунколь, улица Целинная, 80А.
23. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Узунколь, улица Целинная, от здания коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа села Узункуль отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области" до площади, расположенной у здания государственного учреждения "Аппарат акима Узункольского сельского округа Астраханского района".
24. Площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Астраханского района", село Первомайка, улица Октябрьская, 57.
25. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Первомайка, улица Садовая, от Первомайского сельского клуба до площади, расположенной у здания государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Астраханского района".
Приложение 2 к решению
Астраханского районного
маслихата от 18 января
2021 года № 7С-2-2
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Астраханском районе

16. "Астрахан ауданының Новочеркасск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Новочеркасск ауылы, Школьный тұйық көшесі, 1.
17. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новочеркасск ауылы, Бейбітшілік көшесі, Бейбітшілік 30А көшесінен, "Астрахан ауданының Новочеркасск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 16.01.2023 № 7С-36-3 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Новый Колутон ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаң, Новый Колутон ауылы, Достық көшесі, 27.
19. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новый Колутон ауылы, Достық көшесі, Достық, 33 көшесінен Новый Колутон ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін.
20. Алаң, Старый Колутон ауылы, Бөгенбай батыр көшесі, 4.
21. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Старый Колутон ауылы, Бауыржан Момышұлы көшесі, Старый Колутон ауылдық клубының ғимаратынан Бөгенбай батыр көшесінің алаңына дейін.
22. "Астрахан ауданының Ұзынкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Ұзынкөл ауылы, Целинная көшесі, 80А.
23. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ұзынкөл ауылы, Целинная көшесі, "Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Ұзынкөл ауылының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратынан "Астрахан ауданының Ұзынкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін.
24. "Астрахан ауданының Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Первомайка ауылы, Октябрьская көшесі, 57.
25. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Первомайка ауылы, Садовая көшесі, Первомайка ауылдық клубынан "Астрахан ауданының Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін.
Астрахан аудандық мәслихатының
2021 жылғы 18 қаңтардағы
№ 7С-2-2 шешіміне
2 қосымша
Астрахан ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2021 № 7С-17-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2023 № 7С-36-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Астраханском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Астраханском районе:
1) центральная площадь, село Астраханка, улица Аль-Фараби, 50, норма предельной заполняемости 200 человек;
2) площадь, расположенная у здания районного стадиона, село Астраханка, улица 9 Мая, 10, норма предельной заполняемости 100 человек;
3) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Астраханка, улица Нурмухамбета Жазина, от пересечения улицы Аль-Фараби до площади расположенной у здания районного стадиона, норма предельной заполняемости 80 человек.
4) площадь, расположенная напротив здания Жалтырского Дома культуры, село Жалтыр, улица Жеңic, 2А, норма предельной заполняемости 50 человек.
5) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жалтыр, улица Абылай хана, от магазина "Фортуна" до площади, расположенной напротив здания Жалтырского Дома культуры, норма предельной заполняемости 50 человек.

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 23.12.2021 № 7С-17-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 16.01.2023 № 7С-36-3 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Астрахан ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Астрахан ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) орталық алаң, Астрахан ауылы, Әл-Фараби көшесі, 50, шекті толу нормасы 200 адам;
2) аудандық стадион ғимаратының жанында орналасқан алаң, Астрахан ауылы, 9 Май көшесі, 10, шекті толу нормасы 100 адам;
3) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Астрахан ауылы, Нұрмұхамбет Жазин көшесі, Әл-Фараби көшесінің қиылысынан аудандық стадион ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 80 адам.
4) Жалтыр Мәдениет үйінің ғимаратына қарсы орналасқан алаң, Жалтыр ауылы, Жеңіс көшесі, 2А, шекті толу нормасы 50 адам.
5) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жалтыр ауылы, Абылай хан көшесі, "Фортуна" дүкенінен Жалтыр Мәдениет үйі ғимаратына қарсы орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.

6) площадь, село Зеленое, улица Зеленая, 9, норма предельной заполняемости 50 человек.
7) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Зеленое, улица Молодежная, от здания Есильского сельского клуба до площади улицы Зеленая, 9, норма предельной заполняемости 50 человек.
8) площадь, расположенная у здания Кызылжарского сельского клуба, село Жана-турмыс, улица Абылайхана, 21, норма предельной заполняемости 50 человек.
9) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жана-Турмыс, улица Абылайхана, от здания коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Жана-Турмыс отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области" до площади у здания Кызылжарского сельского клуба, норма предельной заполняемости 50 человек.
10) площадь, расположенная у здания Каменского сельского клуба, село Каменка, улица Желтоксан, 12, норма предельной заполняемости 50 человек.
11) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Каменка, улица Атамекен, от улицы Атамекен, 8 до площади у здания Каменского сельского клуба, норма предельной заполняемости 50 человек.
12) площадь, расположенная у здания коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Колутон отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области", село Колутон, улица Кенесары, 6, норма предельной заполняемости 50 человек.
13) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Колутон, улица Илияса Есенберлина, от магазина "Береке" до площади расположенной у здания коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа села Колутон отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области", норма предельной заполняемости 50 человек.
14) площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима Николаевского сельского округа Астраханского района", село Петровка, улица Кажымукана Мунайтпасова, 29, норма предельной заполняемости 50 человек.
15) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Петровка, улица Кажымукана Мунайтпасова, от улицы Кажымукана Мунайтпасова, 33 до площади, расположенной у здания государственного учреждения "Аппарат акима Николаевского сельского округа Астраханского района", норма предельной заполняемости 50 человек.
16) площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима Новочеркасского сельского округа Астраханского района", село Новочеркасское, переулок Школьный, 1, норма предельной заполняемости 50 человек.

6) алаң, Зеленое ауылы, Зеленая көшесі, 9, шекті толу нормасы 50 адам.
7) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Зеленое ауылы, Молодежная көшесі, Есіл ауылдық клубының ғимаратынан Зеленая көшесі, 9 көшесіндегі алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
8) Қызылжар ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаң, Жаңатұрмыс ауылы, Абылайхан көшесі, 21, шекті толу нормасы 50 адам.
9) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жаңатұрмыс ауылы, Абылайхан көшесі, "Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Жаңатұрмыс ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратынан Қызылжар ауылдық клубы ғимаратының жанындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
10) Каменка ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаң, Каменка ауылы, Желтоқсан көшесі, 12, шекті толу нормасы 50 адам.
11) бейбіт жиналыстар өткізуге арналған жүру бағыты: Каменка ауылы, Атамекен көшесі, Атамекен, 8 көшесінен Каменка ауылдық клубы ғимаратының жанындағы алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
12) "Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Колутон ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Колутон ауылы, Кенесары көшесі, 12, шекті толу нормасы 50 адам.
13) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Колутон ауылы, Ілияс Есенберлин көшесі, "Береке" дүкенінен "Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Колутон ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
14) "Астрахан ауданының Николаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Петровка ауылы, Қажымұқан Мұңайтпасов көшесі, 29, шекті толу нормасы 50 адам.
15) бейбіт жиналыстар өткізу үшін жүру бағыты: Петровка ауылы, Қажымұқан Мұңайтпасов көшесі, Қажымұқан Мұңайтпасов, 33 көшесінен "Астрахан ауданының Николаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан аланға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
16) "Астрахан ауданының Новочеркасск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Новочеркасск ауылы, Школьный тұйық көшесі, 1, шекті толу нормасы 50 адам.

17) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новочеркасское, улица Бейбiтшiлiк, от улицы Бейбiтшiлiк, 30А до площади, расположенной у здания государственного учреждения "Аппарат акима Новочеркасского сельского округа Астраханского района", норма предельной заполняемости 50 человек.
18) площадь, расположенная у здания Новоколутонского сельского клуба, село Новый Колутон, улица Достык, 27, норма предельной заполняемости 50 человек.
19) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новый Колутон, улица Достык, от улицы Достык, 33 до здания Новоколутонского сельского клуба, норма предельной заполняемости 50 человек.
20) площадь, село Старый Колутон, улица Богенбай батыра, 4, норма предельной заполняемости 50 человек.
21) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Старый Колутон, улица Бауржана Момышулы, от здания Староколутонского сельского клуба до площади улицы Богенбая батыра, норма предельной заполняемости 50 человек.
22) площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима Узункольского сельского округа Астраханского района", село Узунколь, улица Целинная, 80А, норма предельной заполняемости 50 человек.
23) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Узунколь, улица Целинная, от здания коммунального государственного учреждения "Основная средняя школа села Узунколь отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области" до площади, расположенной у здания государственного учреждения "Аппарат акима Узункольского сельского округа Астраханского района", норма предельной заполняемости 50 человек.
24) площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Астраханского района", село Первомайка, улица Октябрьская, 57, норма предельной заполняемости 50 человек.
25) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Первомайка, улица Садовая, от здания Первомайского сельского клуба до площади расположенной у здания государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Астраханского района", норма предельной заполняемости 50 человек.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 16.01.2023 № 7С-36-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.

17) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новочеркасск ауылы, Бейбітшілік көшесі, Бейбітшілік 30А көшесінен, "Астрахан ауданының Новочеркасск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
18) Новый Колутон ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаң, Новый Колутон ауылы, Достық көшесі, 27, шекті толу нормасы 50 адам.
19) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новый Колутон ауылы, Достық көшесі, Достық, 33 көшесінен Новый Колутон ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
20) алаң, Старый Колутон ауылы, Бөгенбай батыр көшесі, 4, шекті толу нормасы 50 адам.
21) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Старый Колутон ауылы, Бауыржан Момышұлы көшесі, Старый Колутон ауылдық клубының ғимаратынан Бөгенбай батыр көшесінің алаңына дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
22) "Астрахан ауданының Ұзынкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Ұзынкөл ауылы, Целинная көшесі, 80А, шекті толу нормасы 50 адам.
23) бейбіт жиналыстар өткізу үшін жүру бағыты: Ұзынкөл ауылы, Целинная көшесі, "Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі Ұзынкөл ауылының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратынан "Астрахан ауданының Ұзынкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
24) "Астрахан ауданының Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Первомайка ауылы, Октябрьская көшесі, 57, шекті толу нормасы 50 адам.
25) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Первомайка ауылы, Садовая көшесі, Первомайка ауылдық клубынан "Астрахан ауданының Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 16.01.2023 № 7С-36-3 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.

6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Астраханского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3 к решению
Астраханского районного
маслихата от 18 января
2021 года № 7С-2-2
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в Астраханском районе
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2021 № 7С-17-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Не допускается проведение пикетирования в Астраханском районе, на расстоянии 400 метров от границ прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Астрахан ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Астрахан аудандық мәслихатының
2021 жылғы 18 қаңтардағы
№ 7С-2-2 шешіміне
3 қосымша
Астрахан ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 23.12.2021 № 7С-17-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Астрахан ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда жол берілмейді.